1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port, 1954,

litografia barwna/papier, 20,5 x 26 cm w świetle passe – partout
sygn. na kamieniu p.d.: "Kisling"

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Sanary-sur-Mer, 1951 r.

olej, płótno, 60 × 73 cm
sygn. i dat. l. d.: Kisling 1951
na krośnie nalepki: dwie nalepki z Galerii Drouant-David w Paryżu; nalepka transportowa z Petit Palais z Genewy, nalepka z maszynopisem: DOND’ARTHUR RUBINSTEIN 1984; M.KISLING z numerem: 76; okrąg

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Brunetka

litografia barwna, papier, 49,5 × 34,5 cm (odcisk płyty),
55 × 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling, l. d.: 81/150 oraz p. d.:
owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

AKT KOBIECY

litografia barwna/papier, 58 x 46,8 cm (wymiar odbitki), 62,5 x 49,5 cm wymiar planszy w świetle passe-partout, oprawa
sygnowany l.d.: Kisling (na kamieniu), p.d.: sucha pieczęć ATELIER KISLING, poniżej podpis oł. Jean Kisling, l.d.: nr odbitki 70/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z rybami

litografia, papier; 45 x 57 cm (wymiar kompozycji), 55 x 76 cm (wymiar arkusza);
l. d. numer: H. C. "W" / 25 (ołówkiem),
p. d.: suchy tłok pieczętny z Atelier Kisling z napisem: Jean Kisling (ołówkiem).
na odwrocie: Epreuve Collection Kisling / Michel KISLING / [podpis] - (ołówkiem).

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca, ok. 1930

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygn. l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w berecie, 1948 r.

litografia barwna, papier, 59 × 44,5 cm (odcisk płyty), 74 × 54 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling/ Sanary/1948,
sygn. ołówkiem p.d.: Jean Kisling oraz sucha pieczęć Atelier / KISLING, opisana l.d.: 132/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

litografia barwna, papier, 56 x 44,5 cm (odcisk płyty),
sygn. na kamieniu u dołu: Kisling,
sygn. pod płytą ołówkiem p.d.: Jean Kissling oraz sucha pieczęć ATELIER / KISSLING, opisana l. d.: 37/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Khera - Kiki de Montmartre, 1932 r.

olej/płótno, 73,7 x 61 cm
sygnowany p.d.: ‘Kisling’
na odwrociu papierowa nalepka Bernard Dannenberg Galleries, Lyman Allyn Museum, nalepki aukcyjne Sotheby’s oraz Hôtel Georges V

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna z warkoczami, 1930 r.

olej/płótno, 63,7 x 46,2 cm
sygnowany l.d.: ‘Kisling’

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret długowłosej dziewczyny, 1942 r.

olej/płótno, 38 x 30 cm
sygnowany p.g.: 'Kisling'
na krośnie malarskim nalepka opisana liczbą: '558'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z owocami, 1917 r.

olej/deska, 21 x 27 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Kobiety

Litografia barwna, papier; 26,2 x 19,7 cm (wymiar kompozycji)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier czerpany; 26 x 20,5 cm (wymiar kompozycji)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z owocami

litografia barwna, papier; 20,5 x 27 cm (wymiar kompozycji)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 54,5 x 46 cm (zadruk)
opisany ołówkiem l.d.: 'H.C. | 25 "I"', sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na pieczęci 'ATELIER | KISLING'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna/papier, 57 x 42 cm (zadruk)
opisany ołówkiem l.d.: '126/150', sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na pieczęci 'ATELIER | KISLING'
sygnowany i datowany na kamieniu: 'Kisling | Paris | 1939'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia

litografia barwna/papier, 56 x 40,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling', opisany l.d.: '47/100'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde

litografia kolorowana ręcznie gwaszem/papier, 28 x 35 cm w świetle passe - partout
sygn. na kamieniu p.d.: „Kisling”

KISLING Mojżesz (1891-1953)

olej, płótno, 60 × 73 cm
na krośnie nalepki: dwie nalepki z Galerii Drouant-David w Paryżu; nalepka transportowa z Petit Palais z Genewy, nalepka z maszynopisem: DOND’ARTHUR RUBINSTEIN 1984; M.KISLING z numerem: 76; okrągła nalepka transportowa: H.GERFAUD (...) Paris, INTERNATIONAL ART TRANSPORT (...) PARIS, papierowa nalepka z odręcznym napisem: PHOTO no 43 oraz nalepka z maszynopisem z opisem obrazu

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt, 1918

olej, płótno, 46,5 × 62,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Kisling 1918
opisany na odwrocie: M. Kisling/Paris/ Fevrier 1918
na odwrocie nalepka z Frank Perls Gallery, Beverly Hills, nalepka z domu aukcyjnego Christies oraz 2 nalepki z odręcznymi napisami, w tym jedna z 1974 roku

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kos z drozdem, 1952 r.

olej, płótno, 24 × 33 cm
sygn. l. g.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie (tytuł umowny)

litografia barwna, papier; 27,6 x 20,2 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris), 1954

litografia barwna, papier czerpany; 20,8 x 25,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu p. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura (tytuł umowny)

litografia barwna, papier czerpany; 17 x 19 cm (wymiar kompozycji);
Jedna z 12 plansz (le gravure en couleurs) ilustrujących pracę René Hérona de Villefosse’a L'Épopée bohémienne. Kisling. Aux dépense d’un amateur, Paris 1959; wyd. Bernard Klein, wstęp Jean Giono, ilustracje Mojżesz Kisling opracowane w 1952 roku, nakład 230 egzemplarzy.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Twarz kobiety

akwaforta, papier, 18,8 x 13,9 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Kobiety

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port Saint Tropez

litografia barwna, papier; 25 x 21 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier; 26 x 20,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na kamieniu l. g.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z owocami

niesygnowany
litografia barwna
21x27 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Autoportret

Litografia barwna, papier czerpany; 26,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris), 1954

litografia barwna, papier czerpany; 25,6 x 21,8 cm (wymiar kompozycji);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L’Épopée Bohémienne/ Epopeja cygańska

Héron de Villefosse, Mojżesz Kisling
wyd. Aux Dépens D’Un Amateur, Paryż 1959; egzemplarz 127/230; ilustracje Mojżesza Kislinga, litografia Amadeo Modiglianiego; papier czerpany, 12 barwnych ilustracji; stan zachowania bardzo dobry

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Żebraczka (tytuł umowny)

litografia barwna, papier czerpany; 28 x 19 cm (wymiar kompozycji)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura (tytuł umowny)

litografia barwna, papier czerpany; 17 x 19 cm (wymiar kompozycji)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rodzeństwo (tytuł umowny)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

MIMOZY, 1952

Litografia barwna, karton, 455 x 55 cm (zadruk)
Sygnowany z płyty l.d.: "Kisling / 1952"; p.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING; ołówkiem pod ryciną: XXV/L Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bretonka

litografia barwna/papier, 58 x 47,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisiling' na suchej pieczęci: 'Atelier Kisling', opisany l.d.: '126/150'
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

"L'Epopee bohemienne", 1959 r.

litografia barwna/papier, 41,5 x 31 cm (wymiary oprawy)

Folio ilustrowane przez Mojżesza Kislinga do tekstu Réne Héron de Villefosse'a. Wydane przez Bernarda Kleina w Paryżu w 1959 roku. 12 barwnych litografii Mojżesza Kislinga w tekście, litografia Amadeo Modiglianiego oraz 6 drzeworytów sztychowanych przez Pierre'a Boucheta według Kislinga. Oryginalne płócienne pudełko. Egzemplarz 114/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna, papier, 37,5 x 28 cm [26,5 x 20,5 cm (zadruk)]
Prezentowana litografia pochodzi z teki L`Epopee Bohemienne [Epopeja cygańska]

*droit de suite

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port orientalny

litografia barwna, papier, 26,5 x 19,5 cm, sygn. na kamieniu l. d.: 'Kisling' oraz opisany i datowany p. d.: 'Marsille 1950'

*droit de suite

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Autoportret

litografia, papier, 26 x 20, 5 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w berecie

litografia, papier; 59,5 x 45 cm (wymiar kompozycji),
75 x 55 cm (wymiar arkusza);
w kompozycji l. d.: Kisling / Sanary / 1948;
l. d. numer: XXXXIV/L (ołówkiem), p. d.: suchy tłok pieczętny z Atelier Kisling z napisem: Jean Kisling (ołówkiem).

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z rybami

litografia, papier; 45 x 57 cm (wymiar kompozycji), 55 x 75 cm (wymiar arkusza);
l. d. numer: 27/150 (ołówkiem),
p. d.: suchy tłok pieczętynu z Atelier Kisling z napisem: Jean Kisling (ołówkiem).

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

Litografia barwna, papier , 28 x 22 cm (w świetle oprawy),
sygnowany na kamieniu, l.d. "Kisling 1952"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z butelką

litografia/papier, 28,5 x 22,5 cm (w świetle ramy), 24 x17 cm (zadruk)
sygn. na kamieniu l.d.: „Kisling”

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Marsylii, 1950

litografia barwna/papier, 26 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana na kamieniu l.d.: „Kisling”, opisany i datowany p.d.: „Marseille/1950”

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

litografia barwna/papier, 29 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana na kamieniu l.d.: „Kisling”

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Trofeum łowieckie, 1928 r.

olej/płótno, 46,5 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Kisling'
na krośnie malarskim papierowa nalepka z liczbą: '7213'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret skrzypka Nathana Milsteina, 1945

olej, płótno, 73 x 93
sygn. p.g.: Kisling/ New York/ 1945

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Prowansji (Ilustracja do: Jean Giono, Provence)

niesygnowany
litografia barwna
21.5x26.5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Żebraczka

litografia barwna, papier; 37,5 x 28 cm;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Siostry

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii

litografia, papier
34,5x24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

litografia barwna, papier
30 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu l.d.: "Kisling 1952"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port Saint Tropez

litografia barwna, papier
34x24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. "Kisling"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Łodzie

litografia, papier, 32 x 25 cm,
sygn. p.d. na płycie Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt kobiecy, 1949

akwarela, pióro, papier; 44 x 29 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. g.: Kisling / Paris / 1949;
na odwrocie nalepka galeryjna

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zamyślona

litografia barwna, papier; 28 x 22 (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. g. Kisling 1951.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bretonka

litografia barwna/papier, 76 x 56 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisiling' na suchej pieczęci: 'Atelier Kisling', sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'H.C "B" | 24'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret brunetki

litografia barwna/papier, 39,5 x 31,5 cm (zadruk)
numerowany ołówkiem l.d.: '21/65'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret rudowłosej, circa 1947 r.

litografia barwna/papier, 74,5 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na suchej pieczęci: 'Atelier Kisling' i numerowany l.d.: 'XXIV|L' oraz sygnowany, opisany i datowany na płycie p.g.: 'Kisling | Paris | 1947'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w niebieskim berecie

litografia barwna/papier, 70 x 54 cm
sygnowany ołówkiem: 'Jean Kisling' na suchej pieczęci: 'Atelier Kisling' i numerowany l.d.: 'XXII|L' oraz sygnowany, opisany i datowany na kamieniu l.d.: 'Kisling | Sanary | 1948'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia barwna/papier, 41,5 x 56 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling | C' na suchej pieczęci: 'Atelier Kisling' i numerowany l.d.: "H.C." | 25' oraz sygnowany, opisany i datowany na kamieniu p.g.: 'Kisling | Paris | 1937'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris), 1954 r.

litografia barwna/papier, 21 x 26 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zestaw czterech litografii, l. 50. XX w.

1. Deux Moines ;
litografia, papier; 16 x 10 cm (w świetle pass- partout);
sygn. na kamieniu p. d.: Kisling;
2. Un Sejour De;
litografia, papier; 15,8 x 10,5 cm (w świetle pass- partout);
3. S'il Nous Faut;
litografia, papier; 15,7 x 10,2 cm (w świetle pass- partout);
sygn. na kamieniu z prawej strony po środku: Kisling;
4. Comment Se ;
litografia, papier; 16 x 10,6 cm (w świetle pass- partout);
sygn. na kamieniu p. d.: Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt siedzący

litografia barwna, papier; 29 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygnowana na kamieniu l. d.: Kisling 1952.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ostrokrzew

litografia barwna, papier; 29 x 23 cm ( w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Matka z dzieckiem

litografia barwna, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling 1952.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

KISLING Mojżesz (1891-1953)

W porcie, [1950]

litografia barwna, papier; 26,5 x 19,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: 'Kisling' oraz opisany i datowany p. d.: 'Marsille 1950'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, 74 × 54 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, l. d.: 94/150 oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w berecie, 1948 r.

litografia barwna, papier, 59 × 44,5 cm (zadruk), 74 × 54 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling/ Sanary/1948; opis. ołówkiem l. d.: H. C. "W"/25, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, papier, 46,5 × 56,5 cm (zadruk), 56 × 68 cm (arkusz)
sygn. i dat. na kamieniu p. d.: Kisling; opis. ołówkiem l. d.: 53/150, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Tulipany

litografia barwna, papier, 55,5 × 46 cm (zadruk), 74,5 × 54,5 cm (arkusz)
sygn. i dat. na kamieniu p. g.: Kisling; opis. ołówkiem l. d.: XXXII/L, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia barwna, papier; 58 x 46,8 cm (wymiar odbitki); 63 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling (na kamieniu),
poniżej sygnatury owalny stempel: ATELIER / KISLING z podpisem pośrodku: Jean Kisling (ołówkiem);
nr odbitki l. d.: XL / L (ołówkiem).

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo

litografia barwna, papier; 27,7 x 18,4 cm (w świetle oprawy);
opisana l. d.: Kisling 1952 (na kamieniu).

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Maki w wazonie

sygn. na kamień l.d.
litografia barwna
27.8x20.4 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty białe, 1980

litografia, papier, 62 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. i p.d.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1952

litografia barwna, papier, 45,5 x 55 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l.d.: "Kisling / 1952"; p.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING
oraz sygnatura ołówkiem: "Jean Kisling"; l.d.: nr ołówkiem XLI/L"
Certyfikat wydany przez Dom Aukcyjny Artissima.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

RUDOWŁOSA DZIEWCZYNA, 1934

olej, płótno, 41 x 33,5 cm
sygn. p.g.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Epopeja cygańska (Héron de Vilefosse, L`Epopée bohémienne), 1952 r.

litografia barwna/papier, 30 x 23 cm
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'Kisling 1952'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia (Kobieta w czarnej chuście)

litografia barwna/papier, 55,5 x 40,2 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling'
opisana ołówkiem l. d.: 'Eprouve .... d' artiste'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port orientalny (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959), 1950 r.

litografia barwna/papier, 26,5 x 19,5 cm
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling' oraz opisany i datowany p.d.: 'Marsille 1950'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Wejście do obozu (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959), 1959 r.

litografia barwna/papier, 28 x 19,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu l.d.: 'Kisling | Sanary | 1959'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mona Luisa, 1952 r.

olej/płótno, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Kisling | 1952'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt leżący na czerwonym prześcieradle, 1929 r.

olej/płótno, 73,2 x 100,1 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

olej/deska, 21 x 27 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Sanary, 1925 r.

olej/płótno, 27,5 x 41,8 cm
sygnowany p.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia, 1929

akwatinta barwna, karton; 57 x 41 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej l. d.: Eprouve d' artiste (ołówkiem);
p. d.: á Denise ... (słabo czytelnie), Kisling 1929 (ołówkiem);
Plansza przed konserwacją.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 26 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. na kamieniu: "Kisling"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Łodzie

litografia barwna/papier, 24 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d. na kamieniu: "Kisling"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w turbanie [Nu au turban], 1952

Akwatinta barwna; wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm); sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952. Stan zachowania: bardzo dobry. Rzadka i dekoracyjna praca.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portrety - zestaw dwóch prac

litografia barwna, papier; 36,7 x 27 cm w świetle ramy (wymiar każdego z dwóch arkuszy)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, 69 x 52,5 cm w świetle passe-partout , 94/150, sygn. na płycie l.d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 94/150, oraz sucha pieczęć p.d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, 74 × 54 cm w świetle passe-partout, 94/150, sygn. na kamieniu l.d.: Kisling, l.d.: 94/150 oraz w p.d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny w kołnierzyku, około 1938 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde

litografia barwna/papier, 42 x 53 cm
l.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz numer ołówkiem: IX/LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Saint Tropez

litografia barwna/papier, 42,5 x 53,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Fait à Sanary

litografia barwna/papier, 53,5 x 42,5 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling, poniżej pieczęć owalna ATELIER KISLING z numerem IX/LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

ŁODZIE POD PALMĄ

Litografia, papier; 19 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty p.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

niesygnowany
litografia
23.5x24 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Vin de Provence

sygn. na płycie l.d.
litografia
24x15.5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Drzewo

litografia, papier; 53 x 42,5 cm (cały arkusz);
l. d. róg: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo, 1952 r.

litografia barwna/papier, 28,5 x 20 cm
sygnowany na płycie l.d.: 'Kisling 1952'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w niebieskim berecie, 1948 r.

litografia barwna/papier, 62 x 46 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' oraz sucha pieczęć: 'Atelier | Kisling' i opisany ołówkiem l.d.: '77/150' oraz sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'Kisling | ... | 1948'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna w stroju holenderskim

litografia barwna/papier, 60 x 42,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling', opisany p.d.: '81/100'
na odwrociu papierowa naklejka

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Drzewo

litografia/papier, 28,7 x 22,7 cm
sygnowany na kamieniu śr.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt podwójny

litografia/papier, 16 x 22,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Essai, 1916 r.

drzeworyt, papier, 40 × 23 cm w świetle passe-partout
l. d.: Essai oraz sygn., dat. i opisany p. d.: à mon ami (nazwisko nieczytelnie)/
cordialement/Kisling 1916.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Brunetka

55 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling, l. d.: XLI/L
oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING
i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa

litografia barwna, papier, 59,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling/Paris/1947
l. d.: HC oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z kwiatami

litografia barwna, papier, 56,5 × 41,5 cm (odcisk płyty),
65,5 × 50 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie p. d.: Kisling, u dołu z lewej: H.C/25 "W"
oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia, papier jasnobrązowy; 43 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana poniżej: Epr. d'artiste,
śr. d.: Au Docteur Schaub / avec toute ma sympathie,
p. d.: M Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kobiecy akt siedzący, 1928 r.

olej/płótno, 73 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'
na krosnach malarskich nalepka Galerie Ferrero w Genewie opisana: 'M. Kisling 1928 | Nu assis (...) | Prop. M. Bernheim Paris'

- kolekcja Williama Preston-Harrison, Los Angeles, Stany Zjednoczone
- od 1937 kolekcja Los Angeles County Museum of Art
- aukcja Sotheby's Parke-Bernet, Los Angeles, 9 listopada 1977
- kolekcja Christiana Fayt, Knokke, Belgia
- aukcja Sotheby's, Nowy Jork, listopad 1992

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Marsylii

olej/płótno, 53,5 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'
na odwrociu nalepka firmy Michaux et Guerin opisana: 'Paysage | Kisling | Ladislas Szecsi | (...) | Paris' oraz nalepka Findlay Galleries

- kolekcja Ladislav Szecsi, Paryż
- Findlay Galleries, Stany Zjednoczone
- kolekcja Nortona Browna, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna, Atlanta, Stany Zjednoczone

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w szklanym wazonie

litografia barwna/papier, 47,5 x 55 cm
sygn. na płycie l.d.: Kisling
przy dolnej krawędzi p.d. pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz sygn. ołówkiem: Jean Kisling, l.d. numer ołówkiem: 137/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie

litografia barwna/papier, 44,5 x 55 cm
sygn. na płycie p.g.: Kisling/1952
przy dolnej krawędzi p.d. pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz sygn. ołówkiem: Jean Kisling, l.d. numer ołówkiem: XLI/L

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby (Les Poissons)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La Place de Furstemberg, 1951

KISLING Mojżesz (1891-1953)

AKT, 1918

olej, płótno, 46,5 x 62,5 cmsygn.l.d. Kisling 1918
opisany na odwrocie: M. Kisling / Paris / Fevrier 1918
na odwrocie nalepka z Frank Perls Gallery, Beverly Hills, nalepka z domu aukcyjnego Christies oraz 2
nalepki z odręcznymi napisami, w tym jedna z 1974r.
w załączeniu certyfikat autentyczności Jeana Kislinga z 17.11.1972 roku

PROWIENIENCJA:
Warszawa , kolekcja prywatna
Paryż, kolekcja Laff aille
Los Angeles, Frank Perls Gallery

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, papier, 60 x 44,5 cm, sygn. I dat. na kamieniu l.d.: Kisling/Sanary/1948
opis. ołówkiem l. d.: H. C. "N"/25, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia, papier, 59 × 45 cm (odcisk płyty), sygn. na kamieniu p.g.: Kisling
u dołu 20/150 oraz oraz p.d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cafe La Rotonde

litografia barwna/akwarela/papier, 39 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. na kamieniu p.d.: "Kisling",
nr 61/360, sucha pieczęć
pochodzenie: kolekcja prywatna

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo, 1952

litografia barwna/papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. na kamieniu l.d.: "Kisling/1952"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Provence, Paris, Gitans

12 litografii (9 wielobarwnych, 3 monochromatyczne, arkusz ze stroną tytułową, arkusz ze spisem prac) w oprawie w formie płóciennego pudła; wymiary arkusza: ok. 53,1 x 42,2 cm;
poniżej obrazu sucha pieczęć: ATELIER / KISLING XIX/LXX;
na arkuszu z opisem prac tłoczony napis: BFK RIVES / FRANCE

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w białym wazonie

litografia barwna, papier, 59 × 39,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie p. d.: Kisling, u dołu z lewej: C./25 "N"

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura na granatowym tle

litografia barwna, papier, 58 × 45,5 cm (odcisk płyty)
65 × 52 cm w świetle passe-partout
sygn. na płycie l. d.: Kisling, u dołu H.C./25 "U"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura

litografia barwna, papier, 47,5 × 56,5 (wymiar kompozycji),
52 × 61 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, u dołu H.C./25 "Y"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna, papier, 58 × 47 cm (odcisk płyty), 53,5 × 75,5 cm (arkusz)
sygn. na płycie p. d.: Kisling
u dołu H.C./25 "T" oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z rybami

litografia barwna, papier, 45 × 57 cm (odcisk płyty),
54,5 × 68,5 cm (arkusz), sygn. na płycie l. d.: Kisling
u dołu ołówkiem 84/150 oraz p. d.:
owalny wycisk ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa (Ilustracja do: Jean Giono, Provence, Paris, 1954)

sygn. na kamień l.d.
litografia barwna
25.7x21.8 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Paysage de Saint Cyr sur Mer, circa 1949

ołówek, papier
sygn. p.d.
27,5 x 36,5 cm

Drouot, Me Boisgirard, 22 juin 2001.

Szkic do obrazu «Paysage de Saint Cyr sur Mer», 1949

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, wym. komp. 58,8 × 47,7 cm
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 95/150 oraz sucha pieczęć p. d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, wym. komp. 55 x 46,5 cm
sygn. na płycie l. d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 95/150 oraz sucha pieczęć p. d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

KISLING Mojżesz (1891-1953)

FUKSJE, 1917

olej, płótno, 46 x 33 cm
sygn. p.d.: Kisling 1917, oraz na odwrocie: M. Kisling / Paris / Juillet 1917

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja prywatna, USA
Aukcja Domu AukcyjnegoVersaille Blache, Francja, 1985
Aukcja Domu Aukcyjnego Enghien, Francja, 1986
kolekcja prywatna, Paryż, Francja
REPRODUKOWANY:
Kessel J., Kisling 1891-1953, Stamperia Artistica Nazionale, Turyn, 1989, poz. 141, s.175.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KOS Z DROZDEM, 1952

olej, płótno, 24 x 33 cm
sygn. l.g.: Kisling

REPRODUKOWANY:
Kessel J., Kisling 1891-1953, Stamperia Artistica Nazionale, Turyn, 1989, poz. 24, s. 366.
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja artysty, Sanary, Francja

KISLING Mojżesz (1891-1953)

INGRID, 1932

olej, płótno, 111 x 83 cm
sygn. p.d.: Kisling 1932

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
Aukcja Domu Aukcyjnego Artcurial, Paryż, 2012
kolekcja prywatna, J. Tas, Amsterdam
kolekcja prywatna, Oscar Ghez, Genewa
REPRODUKOWANY:
B.Brus-Malinowska, J. Malinowski, Kisling i jego przyjaciele, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1996 s. 55.
Malinowski J., Brus-Malinowska, W kręgu Ecole de Paris. Malarze żydowscy z Polski, Warszawa 2007, s. 265.
Okres świetności Montparnasse, 1 czerwca-31 października 1978, Musee du Petit Palais, Genewa
Kisling, październik-listopad 1988, Madryt, Barcelona i Bilbao
Kisling Retrospective, 15 kwietnia-15 lipca 1991, Galeria im. Daniela Malingue, Paryż
Kisling Retrospective, 19 listopada 1991 - 10 maja 1992, Mitsukoshi Museum Matsuyama, Mitsukoshi Museum Kawagushiko,
Osaka Mitsukoshi Museum
Montparnasse warsztat świata, 19 czerwca 1992 - 4 stycznia 1993 ,
Marseille Arts Forum Palais de la Bourse, Marsylia
Kisling Retrospective, 5 maja-12 czerwca 1994 r, Museum Petit Palais, Genewa
The School of Paris: Między prymitywizmem i nostalgią, 3 czerwca - 17 grudnia 2006,
Kumamoto Prefectural Museum of Art, Okazaki City Museum, Kumamoto
The School of Paris: Między prymitywizmem i nostalgią, 1czerwca - 24 grudnia 2007,
Ibaraki Museum of Modern Art, Yokohama Sogo Museum, Kitakyushu Municipal Museum of Art

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 47,5 x 36 cm (zadruk)
sucha pieczęć l.d.: 'Atelier | Kisling' oraz opisany ołówkiem: 'IX/LXX'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna/papier, 26,5 x 20,5 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia barwna/papier, 54 x 40 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Kisling' oraz opisany l.d.: '3/100'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Tabac

tusz/papier, 19,2 x 15 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'Kisling'
na odwrociu nalepki wystawowe Heritage Auctions i Hokin Gallery Inc.

- aukcja Leslie Hindman Auctioneers, Chicago, 13 grudnia 2009

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rue de la Gaïté

sygn. na płycie l.d.
akwaforta
34.5x27 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z południa Francji

sygn. na kamień p.d. [oraz sygn. p.d. Jean Kisling]
litografia barwna (39/100)
46.8x57.5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w pejzażu

litografia barwna, papier, 68 x 52 cm w świetle oprawy,
sygn. na płycie p.d.: Kisling ołówkiem p.d. Jean Kisling i sucha pieczęć syna artysty potwierdzająca autorstwo oraz nr edycji ołówkiem l.d.: 21/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Patera z owocami, 1915 r.

olej, płótno, 65 × 50 cm,
sygn. p.d.: Kisling
Obraz posiada pisemne potwierdzenie autentyczności przez syna artysty.

Reprodukowany:
Jean Kisling, Henri Troyat, Kisling, wyd. Jean Kisling, Tom 2, 1982, nr 7, str. 331.

- zakup w Paryżu

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia, papier, 59 × 45 cm (odcisk płyty)
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling
u dołu 21/150 oraz oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia barwna, papier, 56 × 41 cm (odcisk płyty)
sygn. na kamieniu p. g.: Kisling/ Paris/ 1937
u dołu ołówkiem l. d.: XLV/L oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La Place de Furstemberg, 1951

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Prowansja, Pierre Bouchet, Paryż, 1954

Mojżesz Kisling, Jean Giono
małe folio, oprawa wydawnicza - płócienne pudło, z 12 oryginalnymi kolorowymi litografiami Mojżesza Kislinga
nakład 280 egz., jeden z 175 egz. na papierze Arches
egz. nr 129

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L' épopée bohémienne, Paryż, 1959

Mojżesz Kisling, Réne Héron de Villefosse
małe folio, oryginalna oprawa wydawnicza - płócienne pudło, z 12 oryginalnymi kolorowymi litografiami Mojżesza Kislinga
naklad 230 egz., jeden z 50 egz. na papierze Auvergne, z 12 dodatkowymi litografiami Kislinga na papierze Hollande (razem 24 litografie Kislinga) oraz oryginalna akwaforta Kislinga (Portret kobiety), num. 65/80
egz. nr 65

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rue de la gaité

akwaforta, 34,7 x 27,3 cm
sygn. l.d. na płycie: Kisling
publikacja: "Paris Exposition 1937"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, papier, wym. kompozycji 60 x 44,5 cm
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling/Sanary/1948
opis. ołówkiem l. d.: H. C. "V"/25, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier, wym. kompozycji 56,8 x 42 cm
opis. ołówkiem l. d.: H. C. "Q"/25, p. d.: pieczęć ATELIER KISLING i odręczny podpis: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia/papier, 31 x 23 cm (w świetle passe-partout)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Autoportret

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Autoportret

technika mieszana,
37.6 x 54.3 wymiary w świetle passe-partout
sygnowany p.d. wzdłuż krawędzi: SADOWSKI

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Matka z córką

litografia barwna/papier, 27,5 x 18,5 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La Frileuse

akwatinta/papier, 62 x 42 cm (zadruk) 79 x 59 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem w polu zadruku p.d.: 'Kisling' i opisany l.d.: '80/100'
sygnowany ołówkiem pod kompozycją p.d.: 'Kisling' i opisany l.d.: '80/100'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Brunetka

litografia barwna, papier, 50 x 34 cm (odcisk płyty), 53 x 36 cm w świetle passe-partout, sygn. na kamieniu p.g.: Kisling l. d.: 150/150 oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz
z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde

sygn. na kamień p.d.
litografia barwna, akwarela
35.5x42 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier; 47,8 x 56,5 cm (odcisk kamienia);
sygnowany na płycie l. d.: Kisling;
opisany ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "R" / M.K oraz p. d.: owalny wycisk: ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Motyw z Montparnasse

akwaforta, papier, 33,5 x 26 cm w świetle oprawy, sygn. na płycie l.d: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż śródziemnomorski

litografia barwna, papier, 46 x 57 cm, sygn. p.d. sucha pieczęć i ołówkiem "Jean Kisling", l.d. ołówkiem: H.C. | 25

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Saint-Cyr, 1924 r.

olej/płótno, 50 x 67 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

- kolekcja prywatna, Francja
- J. Kisling, H. Troyad, Moise Kisling, catalogue raisonné, Paris 1982, tom 2, nr 49, s. 268 (w erracie jako "Pejzaż z Saint-Cyr", 1924 r.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret młodej kobiety w szalu, 1925

olej, płótno, 73 x 55 cm
sygn., dat. i dedykacja p.g.: Ma chère amie Mauricia Coquiot son ami Kisling

proweniencja:
Kolekcja prywatna, Paryż
Christie's New York, sprzedany 5 maja 2004, pozycja 347
Kolekcja prywatna, Izrael

Publikacje:
J.Kessel, Kisling 1891-1953, Deuxième Edition, Turin, Italie, 1989, tom. I, str. 154, nr reprodukcji 58

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Wazon z liliami, 1935

olej, płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d.: Kisling

proweniencja:
Kolekcja prywatna, Paryż
sprzedaż anonimowa, Paryż, 17 czerwca 1989, Maître Loudmer

publikacje:
Jean Kisling, Kisling, 1891-1953, Paris, 1995, tom III, str. 247, nr reprodukcji 117

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, papier; 48,2 x 58,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling 1918
opisany ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "V" / M.K;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie w wazonie

litografia barwna, papier; 57 x 43 cm (wymiar kompozycji);
opisany ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "W" / M.K

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier; 58,2 x 45,5 cm (wymiar kompozycji);
opisany ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "T" / M K

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa (1947)

sygn. dat. na kamień p.g. i p.d.:Jean Kisling
litografia barwna
56.8x44.5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde

sygn. na kamień p.d.
litografia barwna, akwarela (IX/LXX)
35.8x44 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, 46 x 56,5 cm (odcisk)
numeracja odbitki ołówkiem l. d.: 28/150
oraz p. d.: sucha pieczęć ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret brunetki

litografia barwna, papier;
49,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
sygnowana w kompozycji p. g.: Kisling, opisana ołówkiem l. d.: H.C. / 25 "W" / M.K.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kosz z rybami

litografia barwna, papier; 45 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: Kisling, opisany ołówkiem l. d.: 20/25 oraz p. d.: owalny wycisk ATELIER KISLING i podpis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, 1951 r.

litografia barwna/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na kamieniu l.g.: 'Kisling | 1951'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt, 1947 r.

litografia barwna/papier, 75 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu p.g.: 'Kisling | Paris | 1947'
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na owalny wycisku 'ATELIER | KISLING', opisany l.d.: 'XXXV | L'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna/papier, 48,5 x 38 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na kamieni l.g.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby w koszu

sygnowany na kamienu l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

gwasz na kollotypii, papier, 77 × 58,5 cm
sygn. l. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo

litografia barwna, papier, 29 × 20 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling 1952

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec w niebieskim berecie

litografia barwna, papier, 59 × 44,5 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. na płycie l. d.: Kisling/ Sanary/1948 oraz l. d.: H.C "W" (?)/25
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty) u dołu dodatkowo napis

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KWIATY W WAZONIE

olej, płótno, 46 x 33 cm
sygn. l.d.: M. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia, papier; 60 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. ołówkiem nakład: 71/150,
p. d. ołówkiem suchy tłok: ATELIER KISLING oraz napis ołówkiem: Jane Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Na odwrocie nalepka Z GALERII Cadres E. Bouche z Chabreloche z odręcznym napisem: 5F 35X27/Ref?beige

Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza, wystawione 9.06.2007. Praca została wystawiona do sprzedaży w domu akcyjnym YANN LE MOULE, Soci.t. de ventes aux ench.res w Paryżu 22.10.2007. W wydanym katalogu obraz występuje pod tytułem: "Jeune femme en buste" s.12-13

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Macierzyństwo (1952)

sygn.dat.na kam.l.d.
litografia barwna, 29x20.2 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. g.: Kisling
na odwrocie nalepka z Bienalle w Wenecji z 1932 r.
XVIII Biennale Sztuk Pięknych, Wenecja, lipiec-sierpień 1932
Opisywany:
J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin-Paris, 1971, 128
Wybrana literatura:
G. Charesol, Moise Kisling, Paris 1948

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet d'anémones dans un vase

olej, płótno, 33 x 41 cm
sygn. l.d: Kisling

Wystawy:
Chagall and the circle of jewish painters of the 20the century, Wally Finlay Galleries, Palm Beach, grudzień 2013-styczeń 2014, reprodukcja w katalogu s.28-29

Do zakupu będzie dołączony certyfikat wystawiony przez Jeana Kislinga.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dahlias

olej, płótno
65 x 50 cm
sygn. l.d: Kisling
na odwrocie nieczytelny podpis odręczny

Proweniencja:
Galerie de la Présidence
Kolekcja prywatna

Bibliografia:
Jean KISLING, Kisling 1891 - 1953, Turyn, 1982, nr 19, reprodukowany s. 194

Do zakupu będzie dołączony certyfikat wystawiony przez Jeana Kislinga z datą 15 maja 1973.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Włoski chłopiec, 1924 r.

olej/płótno, 83 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'

-Collection Brooks, Paryż
-Galerie Van Leer, Paryż
-Collection Eva Greenspan, Londyn
- J. Kessel i J. Kisling, Kisling 1891-1953, Turin 1971, vol. I, s. 107, nr 46

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, 58,8 × 47 cm (odcisk płyty),
63 × 50 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling, l. d.: V/L
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING
wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 27,5 x 18,2 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna/papier, 26,8 x 21 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1941 r.

litografia barwna/papier, 43,5 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu p.d.: 'Kisling New York 1941'
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na owalny wycisku 'ATELIER | KISLING', opisany l.d.: '8/150'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, 57,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout ;
sygn. na płycie l. d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: XLVI/L oraz sucha pieczęć p. d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Jean Giono, Prowansja, Pierre Buchet, Paryz, 1954

folio, w oryginalnej oprawie - pudło oprawione w płótno - z 12 kolorowymi całostronicowymi kolorowymi litografiami KISLINGA, nakład 280 egz., jeden z 175 egz. na papierze welinowym, egz; no 129;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa, 1947 r.

litografia barwna, papier, 56,5 × 44 cm
(wymiar kompozycji), 60 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. na płycie p. g.: Kisling/ Paris/ 1947, l. d.: XLIV/L
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, papier, 48 × 58 cm
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling 1918, poniżej ołówkiem: 'H.C. "W" /25'
w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa dziewczyna, 1934 r.

olej/płótno, 41 x 33,5 cm
sygnowany p.g.: 'Kisling'
na odwrociu opisany: 'Eugeniusz Eibisch | Pejzaż z mostem (Francja) [przekreślone] | olej. tekt. sygn. | 48x64' oraz nalepka wystawowa

- Peintres Juifs de L'école de Paris, katalog aukcji, Tajan, Paryż, 28 marca 2001, poz. 42
- obraz będzie reprodukowany w IV tomie catalogue raisone artysty, przygotowywanym przez Jeana Kislinga i Marca Ottavi

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety, 1952 r.

litografia barwna/papier 26,5 x 19,5 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Holenderki

litografia barwna/papier 60 x 42,5 cm (zadruk)
opisany ołówkiem l.d: '44/100'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie w wazonie

litografia barwna/papier 56,5 x 43,5 cm (zadruk)
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling', sygnowany ołówkiem na suchej pieczęci: 'Jean Kisling', opisany l.d.: '17/150'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dwie nagie kobiety

litografia, papier; 38 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie),
poniżej sygnatury sucha pieczęć: ATELIER / KISLING z nr XXIII/LXX (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia barwna, papier, wym. 69 × 49 cm w świetle oprawy, 59 × 45 cm (wymiar płyty),
sygn. p.g.: Kisling(na płycie) oraz na płycie w prawym dolnym rogu sucha pieczęć ATELIER KISLING oraz podpis syna: Jean Kisling, odbitka numerowana: 44/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż, 1918

litografia barwna, papier, wym. 48 x 58 cm,
sygn. i dat. na kamieniu l.d.: Kisling 1918, poniżej ołówkiem: `H.C. "W" | 25`, p.d. sucha pieczęć i ołówkiem `Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ostrokrzew w wazonie

litografia barwna/papier, 30 x 19,5 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Uboga kobieta

litografia barwna/papier, 28 x 18,9 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna/papier, 58,8 x 48,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem na suchej pieczęci p.d.: 'Jean Kisling', opisany l.d.: 'H.C. | 24/30'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port

litografia barwna/papier, 21 x 25,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Essai, 1916 r.

drzeworyt/papier, 40 x 22,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Essai 'à mon ami (nazwisko nieczytelnie) | cordialement | Kisling 1916.'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

akwatinta, papier, wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm);
sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
Na odwrocie nalepka Z GALERII Cadres
E. Bouche z Chabreloche z odręcznym napisem: 5F 35X27/Ref?beige
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza, wystawione 9.06.2007.Praca została wystawiona do sprzedaży w domu akcyjnym YANN LE MOULE, Societe de ventes aux enche`res w Paryżu 22.10.2007.
W wydanym katalogu obraz występuje pod tytułem: "Jeune femme en buste" s.12-13

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Saint Tropez

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii

KISLING Mojżesz (1891-1953)

René Héron de Vilefosse, L`Epopée bohémienne (Epopeja cyganska)

folio,w oryginalnej oprawie plociennej , naklad 230 egz. Ieden z 10 egz. autorskich na papierze japonskim, egz. no 7, 24 lolorowe litografie Kislinga, 12 na papierze japonskim, 12 na papierze welinowym, piec naglowkow Kislinga w akwaforcie, plus litografia Kilslinga przedstawiajaca Modiglianiego;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Jean Giono, Provence (Prowansja)

folio, w oryginalnej oprawie plociennej , 12 kolorowych litografii Kislinga naklad 280 egz., jeden z 45 egz. na papierze holenderskim zawierajacy dodatkowo 12 litografii Kislinga bialo czarnych na papierze chinskim; egz. no 128;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna z Marsylii , 1950 r.

olej/płótno, 101 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Kisling | 1950`
na odwrociu dwie papierowe nalepki paryskiej firmy `ANDRE CHENUE et FILS` oraz papierowa nalepka z tytułem i opisaniem obrazu

- Kohn, Paryż, 13.06.1996, poz. 78
- Galerie Matignon, Paryż 2003
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

- J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin 1971, vol. I, s. 87, nr 32
- Katalog aukcji, Kohn, Paryż, 13.06.1996, poz. 78, s. 19

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Saint-Cyr, 1924 r.

olej/płótno, 50 x 67 cm
sygnowany l.d.: `Kisling

- kolekcja prywatna, Francja

- J. Kisling, H. Troyad, Moise Kisling, catalogue raisonné, Paris 1982, tom 2, nr 49, s. 268 (w erracie jako Pejzaż z Saint-Cyr, 1924 r.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet de fleurs, ok 1935-39 r.

olej, płótno
53 x 46 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Vase de lys, 1935

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. p.d. Kisling

Bibliografia:
Jean Kisling, Kisling, 1891-1953, Paris, 1995, Tome III n° 117 repr. s. 247.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu allongé dans l`herbe

olej, płótno
21 x 26 cm
sygn. p.d. Kisling

Bibliografia:
J. Kisling; Kisling 1891-1953;tome II, Paris - Turin 1982, n° 83, repr. s. 312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Katarzyna (Przed oknem), 1928 r.

olej/płótno, 81,3 x 60 cm
sygnowany l.d.: `Kisling`

- Albert Croquez, Paryż, od 1932 roku
- Christie`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Rio de Janeiro
- Galerie Charles-Auguste Girard, Paryż
- Sotheby`s, Nowy Jork
- Christie`s, Nowy Jork
- XVIII Biennale Sztuk Pięknych, Wenecja, lipiec-sierpień 1932, nr 359 (tytuł: "Devant la fenêtre")
- G. Charesol, Moise Kisling, Paris 1948, s. 47, 95
- J. Kessel, J. Kisling, Kisling, Turin-Paris, 1971, vol. I, s. 331, nr 48

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret brunetki

litografia barwna/papier, 50 x 34 cm
sygnowana ołówkiem na suchej pieczęci p.d.: `Jean Kisling`, opisana l.d.: `13/150`
sygnowana na kamieniu p.g.: `Kisling`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca, 1948 r.

litografia barwna/papier, 75 x 56 cm
sygnowana ołówkiem na suchej pieczęci p.d.: `Jean Kisling`, opisana l.d.: `XV | L`
sygnowana na kamieniu p.d.: `Kisling | Sanary | 1948`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy, 1941 r.

litografia barwna/papier, 43,5 x 54,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`, l.d.: `44/150`
sygnowana i datowana na kamieniu l.d.: `Kisling datowany p.d. New York 1941`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia, papier; 53 x 42 cm (arkusz);
sygn. l. d. na płycie: Kisling
l. d.: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1952

litografia barwna, papier; 44,7 x 54,8 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g. na płycie: Kisling/ 1952
sygn. i opis u dołu ołówkiem l. d.: XLI / L,
p. d. podpis syna artysty Jeana Kislinga w owalnej, suchej pieczęci: ATELIER/ KISLING.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

olej, płótno, 60 × 73 cm
na krośnie nalepki: z Galerii Drouant-David w Paryżu, Musée du Petit Palais z Genewy, maszynopis: DOND`ARTHUR RUBINSTEIN 1984 , M.KISLING z numerem: 76, okrągła: H.GERFAUD(…)Paris, INTERNATIONAL ART TRANSPORT (…)PARIS oraz maszynopis z tytułem pracy i wymiarami

- Galeria Drouant-David, Paryż
- Kolekcja Arthur Rubinstein, Los Angeles
- Musée du Petit Palais, Genewa
- Kolekcja prywatna, Francja
- Kolekcja prywatna, Polska

Kisling. Ibaraki, Muzeum d`art Moderne, 1.01-1.06.2007,
Yokohama, Sogo Museum 26.06- 8.08.2007
Kitakyushu Municipal Museum, 1.09- 8.10.2007
Fuchu, Fuchu City Art Museum of Art, 13.10-18.10.2007
Nagoya, Matsuzukaya Museum 23.10-24.12.2007

Reprodukowany:
Jean Kisling, Henri Troyat, Wyd. Jean Kisling, Tom 2, 1982, nr XXIV, str. 254.
Millon & Associes - Matsart, Paris & Jerusalem, International Fine Art Summer Auction, 2011, poz.120

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie

litografia barwna, 56,5 × 44 cm (odcisk płyty), 75 × 54 cm (wymiar arkusza)
sygn. na płycie l. d.: Kisling, l. d.: H. C./25 "s"
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bażant

olej, płótno; 39 x 55 cm;
sygn. l. d.: Kisling
na odwrocie 4 nalepki:
z odręcznym opisem tuszem: 2311. Kisling / Faisan (bażant);
z MODERNE GALERIE Thannhauser, na Theatinerstrasse 7 z numerem 91;
z nieokreślonej galerii z napisem Kunst Abtlg,
oraz z Madryckiej galerii Celini

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczynki

akwatinta na papierze welinowym, 42 x 34,5 cm numerowana ołówkiem przez artyste 21/64

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Les orchidées, 1938

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. l.d. Kisling

proweniencja:
Galerie Marcel Bernheim, Paris Collection privée, Paris Vente anonyme, Sotheby's New -York, 4 mai 2011, lot 240 Collection privée
bibliografia:
Jean Kisling, Kisling catalogue raisonné 1891 - 1953, tome 2, Paris, 1982, n° 83, repr. page 211 (f)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

olej, płótno
33 x 41 cm
sygn. l.d. Kisling

wystawiany:
Chagall and the circle of jewish painters of the 20the century, Wally Finlay galleries, Palm Beach, decemebre 2013-janvier 2013, repr. au catalogue p.28-29 Un certificat de Monsieur Jean Kisling sera remis à l'acquereur Cette oeuvre sera repr.e au catalogue raisonné de l'oeuvre de Jean Kisling actuellement en préparation par Messieurs Jean Kisling et Marc Ottavi (f)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bażant

olej, płótno; 39 x 55 cm;
sygn. l. d.: Kisling
na odwrocie 4 nalepki:

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa, 1951 r.

olej, płótno, 24 × 16,5 cm
Na odwrocie nalepka z galerii Cadres E. Bouche z Chabreloche z odręcznym napisem: 5F 35X27/Ref?beige Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy

litografia barwna, 43,5 × 54,5 cm (odcisk płyty),
sygn. na płycie l. d.: Kisling, dat. p. d.:New York 1941
numeracja odbitki ołówkiem w l. d.: 44/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

AKT NA KANAPIE

litografia barwna, 39,5 x 58,5 cm, sygnowana p.d. "Kisling"

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret młodej kobiety

akwatinta/papier, 42 x 34,5 cm
opisana ołówkiem l.d.: `VI/IX` oraz sucha pieczęć p.d.: `Atelier Kisling`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akwatinta; wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm); sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952. Stan zachowania: bardzo dobry. Rzadka i dekoracyjna praca.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

DWA AKTY DZIEWCZYN

Litografia, 42 x 53 cm,
sygn l.d.: Kisling, stempel ATELIE KISLING XXIII/LXX

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Buste, 1922

kredka
31 x 22 cm
sygn. l.d. Kisling
kolekcja prywatna, Montpellier, France
kolekcja prywatna, Paris
kolekcja prywatna, Israel
Bibliografia:
Jean Kisling, Kisling, 1891-1953, Paris,
1995, Tome III rep. s.368 n°28

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu allongé dans l`herbe

olej, tektura
21 x 26 cm
sygn. p.d. Kisling

kolekcja prywatna
Bibliographie:
J. Kisling; Kisling 1891-1953;tome II, Paris
- Turin 1982, n° 83, rep. p. 312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Les mimosas

olej, tektura
24 x 16 cm
sygn. l.d. Kisling
Porte au dos une ancienne étiquette
mentionnant 21
Załączony certyfikat Jeana Kisling i Marca Ottavi

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Héron de Vilefosse, L`Epopée bohémienne ( Epopeja cygańska)

folio,w oprawie plociennej , z 12 litografiami kolorowymi i piecioma naglowkami w akwaforcie Mojzesza Kilslinga, naklad 230 eg., jeden z 150 egz. na papierze welinowym Arches, egz. nr 152, piekny egzemplarz;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

folio, w oprawie plociennej , z 24 litografiami Mojzesza Kislinga (12 litografiami kolorowymi na papierze holenderskimi i 12 litografami i bialo-czarnymi na papierze chinskim) ,plus jedna dodatkowa grafika, naklad 280 egz., jeden z 45 egz. na papierze holenderskim, piekny egzemplarz;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Georges Charensol, Moise Kisling, 4

z oryginalna akwaforta Mojzesza Kislinga, naklad 260 egz., jeden z 200 egz. na papierze Lana, egz. nr 166;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KOBIETA W ZIELONEJ CHUŚCIE, 1921

olej, płótno, 109 x 68 cm
sygn.l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Prowansji

litografia barwna, papier;
46,5 x 57 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji p. d.: Kisling
praca opisana u dołu ołówkiem: "H" / H.C./25, p. d.: suchy tłok: ATELIER KISLING oraz napis ołówkiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

litografia barwna, papier;
47,5 x 35,5 cm (odcisk płyty);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w pejzażu

litografia barwna/papier, 71 x 54,5 cm
sygnowana na płycie p.d.: `Kisling` ołówkiem p.d. `Jean Kisling` i sucha pieczęć syna artysty potwierdzająca autorstwo oraz nr edycji ołówkiem l.d.: `51/150`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Naga, 1920

olej, płótno, 73x54 cm
sygn. p.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Brunetka

litografia barwna,
49,5 × 34,5 cm (odcisk płyty), 65 × 50 cm
sygn. na płycie p. g.: Kisling
numeracja odbitki ołówkiem w l. d.:9/150 oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Sonia, 1925

akwatinta, sygnowana i dedykowana przez Kislinga
odbitka autorska
60 x 44,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż, 1918 r.

litografia barwna/papier, 48 x 58 cm
sygnowana i datowana na kamieniu l.d.: `Kisling 1918`, poniżej ołówkiem: `H.C. "W" | 25`, p.d. sucha pieczęć i ołówkiem `Jean Kisling`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, 72 × 54,5 cm
sygn. na płycie l. d.: Kisling
numeracja odbitki ołówkiem w l. d.: 24/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z południa Francji

litografia barwna, papier, 50 × 59 cm
numeracja odbitki ołówkiem w l. d.: 56/150
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER / KISLING wraz z dopisanymręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Les mimosas

olej, płótno
24 x 16 cm
sygn. l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nosicielka wody

drzeworyt na papierze welinowym,
sygnowany, datowany, numerowany 7/50, i dedykowany,
małe plamy
34,5 x 19 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret młodej dziewczyny

akwatinta numerowana 13/65 ołówkiem, sucha pieczęć "atelier Kislinga"
60 x 48 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt kobiecy, 1947 r.

litografia barwna/papier, 57 x 44,5 cm (odbitka) 69 x 49 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowana na płycie p.g.: `Kisling | Paris | 1947` ołówkiem l.d.: `CZ | 150` oraz sucha pieczęć w p.d. i ołówkiem `Jean Kisling`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia, papier; 50 x 59 cm
p.d. pieczęć atelier Jean Kisling oraz sygn. ołówkiem Jean Kisling;
l.d.130/150.

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dwa akty

litografia/papier, 42 x 53 cm
sygnowany na płycie l.d.: `Kisling` i sucha pieczęć `ATELIER KISLING` z dopisanym numerem `XXIII | LXX`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Café de la Rotonde

litografia, papier; 28 x 38 cm;
sygn. p. d.: Kisling (sygnowane na płycie)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt podwójny

litografia, papier; 27,5 x 38 cm;
sygn. l. d.: Kisling (sygnowane na płycie)
Zgniecenia arkusza przy lewej krawędzi - przed konserwacją.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

litografia barwna, papier; 47,5 x 35,5 cm (odcisk płyty);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Drzewo

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt podwójny

litografia, papier; 42,5 x 53 cm (cały arkusz);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portert kobiety

litografia barwna, papier; 55,5 x 40,5 cm
sygn. ołówkiem p.d. Kisling, nr odbitki 41/100

Odbitka autorska z lat 20tych XX wieku

estymacja: 8000 - 10000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Anémones et mimosas, 1930

olej, płótno
73 x 54 cm
sygn. l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Les orchidées

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Les mimosas

olej, płótno
24 x 16 cm
sygn. l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia, papier, 48 x 58 cm (wymiar kompozycji);
sygnowany l. d.: Kisling 1918 - w obszarze kompozycji, opisany u dołu ołówkiem l. d.: H.C. W. / 25, p. d. Jean Kisling oraz owalny wycisk ATELIER/ KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w turbanie (Nu au turban), 1952

akwatinta barwna, papier;
54 x 39,5 cm (wymiar kompozycji);
u góry drukowany napis wydawcy: Copyright 1952 Editione C. Guillard, g rue Rougemont Paris ge, p. d. ołówkiem: 96/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza, wystawione 9.06.2007.Praca została wystawiona do sprzedaży w domu akcyjnym YANN LE MOULE, Société de ventes aux encheres w Paryżu 22.10.2007. W wydanym katalogu obraz występuje pod tytułem: "Jeune femme en buste" s.12-13

KISLING Mojżesz (1891-1953)

DZIEWCZYNA W LUDOWYM STROJU, ok. 1920

Litografia, karton; 90 x 63 cm; 61 x 44 odcisk płyty
Numerowany ołówkiem l.d. 44/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1952

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z paterą z owocami, 1915

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. p.d. Kisling

Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wydane przez Jeana Kislinga - syna artysty

Estymacja: 340000-370000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt, ok. 1920

litografia barwna, papier; 64 x 42 cm
sygn. p.d. ołówkiem: Kisling l.d. 17/100

Estymacja: 18000-23000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza, wystawione 9.06.2007.
Praca została wystawiona do sprzedaży w domu akcyjnym YANN LE MOULE, Societe de ventes aux encheres w Paryżu 22.10.2007. W wydanym katalogu obraz występuje pod tytułem: "Jeune femme en buste" s.12-13

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w szklanym wazonie

litografia barwna, papier;
47,5 x 56,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie)
oraz p. d.: podpis syna artysty Jeana Kislinga w owalnej, suchej pieczęci: ATELIER/ KISLING, l. d.: 137/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia barwna, papier; 49,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. g.: Kisling (na płycie);
u dołu opis ołówkiem: l. d.: H.C. "T" / 25, p. d. podpis syna artysty Jeana Kislinga w owalnej, suchej pieczęci: ATELIER/ KISLING.
Poniżej na środku napis ołówkiem: A (A)evreuss cordialemont / Meckiel Kisling oraz podpis autorski.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

serigrafia barwna/papier, 54,5 x 76 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany na płycie l.d.: `Kisling` oraz p.d.: owalny wycisk `Atelier Kisling` i podpis `Jean Kisling`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia barwna, papier, 59,3 x 44,5 cm (wymiar, płyty), 62,5 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Kisling / Sanary/ 1948 (na kamieniu);
napis na arkuszu l. d: VI/L oraz p. d. podpis syna artysty Jeana Kislinga w owalnej, suchej pieczęci: ATELIER/ KISLING.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

NUE DE DOS, 1936

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kisling"
73 x 54,50 cm
pochodzenie: Galerie Drouant David
kolekcja prywatna
bibliografia: Jean Kisling, Henri Troyat, "Kisling", Volulme II, Turin, 1982, n°80, reprodukowany s. 312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

LILIUMS, 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
55,40 x 38,30 cm
pochodzenie: kolekcja Monsieur et Madame Nessin Cohen, Paris
kolekcja prywatna, Francja
bibliografia: Jean Kisling, Henri Troyat, "Kisling", Volume II, Turin, 1982, n°31, reprodukowany s. 197
załączony certyfikat Jeana Kislinga

KISLING Mojżesz (1891-1953)

JEUNE BRUNE AUX YEUX BLEUS, 1924

olej, płótno
sygn. p.g.: "Kisling"
65 x 50 cm
pochodzenie: kolekcja prywatna, Francja
bibliografia: Jean Kisling, Jean Dutourd, "Kisling", Volume III, Landshut, 1995, n°58, reprodukowany s. 132
Commentaire : Un certificat de Monsieur Jean Kisling sera remis a l`acquéreur.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

PORTRAIT DE MADAME ANNA ZBOROWSKA, 1922

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
100 x 73 cm
pochodzenie: M.R Michaux, Paris
bibliografia: Jean Kisling, Joseph Kessel, "Kisling", volume 1, Turin, 1971, n° 39, reprodukowany s. 149

KISLING Mojżesz (1891-1953)

BUSTE NU, 1929

olej, płótno
sygn. p.g.: "Kisling"
41 x 33 cm
pochodzenie: kolekcja privée, Geneve
Davlyn Gallery, New-York
bibliografia: Jean Kisling, Joseph Kessel, "Kisling", volume 3, Landshut, 1995, n° , reprodukowany s. 377
"BUSTE NU"; olej, płótno; SIGNED UPPER RIGHT

KISLING Mojżesz (1891-1953)

GRAND BOUQUET DEVANT LA FENETRE, 1928

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
100 x 73 cm
pochodzenie: kolekcja Francis Salabert, Paris
Vente Paris Drouot, Me de Quay, 7 décembre 1995, 22
bibliografia: Jean Kisling, Henri Troyat, "Kisling", volume 2, Turin, 1982, n° 138, reprodukowany s. 225

KISLING Mojżesz (1891-1953)

JEUNE FILLE ASSISE AUX NATTES, 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
63,70 x 46,20 cm
pochodzenie: Ernest Rouvier, Marseille
Vente Christie`s Londres, 26 juin 1996, 180
bibliografia: Jean Kisling, Joseph Kessel, "Kisling", volume 1, Turin, 1971, n° 124, reprodukowany s. 171 (dimensions incorrects)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu de femme

Gravure
38 x 51,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Kisling i num. 37/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia barwna, papier
59 × 45 cm (wymiar płyty), 69 × 49 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: Kisling(na płycie)
na płycie w prawym dolnym rogu sucha pieczęć ATELIER KISLING oraz podpis syna: Jean Kisling
odbitka numerowana: 27/150

Estymacja:2 500 - 3 500 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w turbanie [Nu au turban], 1952 (il. s. 44)

Akwatinta;
wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm);
sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952. Stan zachowania: bardzo dobry. Rzadka i dekoracyjna praca.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Motyw z Montparnasse

akwaforta, papier; 33,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia barwna, papier ; 64 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling (na płycie)
poniżej obrazu sucha pieczęć w owalu ATELIER KISLING
oraz napis ołówkiem: Jean Kisling oraz l. d.: 43/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier; 60 x 44 cm ( w świetle oprawy);
oraz podpis ołówkiem Jean Kisling oraz l. d.19/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nature morte aux sardines, 1943

olej, płótno
38,5 x 55,5 cm
sygn. i dat. p.g.: Kisling / Sanary /1943

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier; 58 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: Kisling;
Napis ołówkiem l. d.: 19/150
oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby w koszu

serigrafia/papier, 55 x 75,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie l. d.: `Kisling`, opisany ołówkiem l. d. `H. C. "T" | 25 oraz p. d.: owalny wycisk `ATELIER KISLING` i podpis "Jean Kisling`

na odwrociu ołówkiem `collection Michel KISLING | SANARY`

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt

serigrafia/papier, 71 x 54,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie l. d.: `Kisling`, opisany ołówkiem l. d. nr ed.: `60/150` oraz p. d.: owalny wycisk `ATELIER KISLING` i podpis "Jean Kisling`

Estymacja: 3 000 - 4 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Arbres en fleurs, 1952

olej na płótnie
16 x 24 cm
sygn. p. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Fleurs dans un vase bleu

Olej na płótnie
41 x 33 cm
sygn. i opis. l.d.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Fleurs, 1916

olej na płótnie
51 x 41 cm
sygn. p.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

HOLLANDAISE, 1928

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kisling"
55 x 38,50 cm
pochodzenie: Hilde Gerst Gallery, New York
Jacqueline D. Hodgson, Greenwich, Connecticut
Vente, New York Parke-Bernet, 11 février 1965, lot 158
Acquis au cours de celle-ci par le pere de l`actuel propriétaire

obiekt importowany do UE (+ 7%)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

LE CANAL A AMSTERDAM, 1934

olej, płótno
sygn. i dat. l.d."Kisling amsterdam septembre 1934"
61 x 81 cm
pochodzenie: Versailles, Vente Me Blache, 24 octobre 1976

KISLING Mojżesz (1891-1953)

JEUNE SUEDOISE, INGRID, 1932

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.: "Kisling 1932 Paris"
111 x 83,50 cm
pochodzenie: Collection J. Tas, Asterdam

KISLING Mojżesz (1891-1953)

NATURE MORTE AUX FRUITS , 1912

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kisling"
"NATURE MORTE AUX FRUITS"; OIL ON CANVAS; SIGNED LOWER RIGHT
65 x 81 cm
pochodzenie: Galerie Manteau, Paris
Collection Claude Anet, Paris

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, 1925

litografia barwna, papier;
55,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji)
sygn. pod kompozycją ołówkiem p. d.: Kisling
oraz numer odbitki l. d.: 41/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

Napis ołówkiem l. d.: 19/150
oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING
wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie w wazonie

litografia barwna, papier; 60 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
Napis ołówkiem l. d.: 38/150 oraz p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port

Gwasz, papier; 28 x 23 cm w świetle oprawy
Sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z zachodem słońca

litografia/papier, 54,5 x 76 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Kisling 1918`, opisany u dołu ołówkiem l.d.: XLI/L, p.d. Jean Kisling oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`

Estymacja: 2 500 - 3 500

KISLING Mojżesz (1891-1953)

serigrafia/papier, 56 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie p.d.: `Kisling`, opisany u dołu ołówkiem l.d.: `29/150`, p. d.: `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Twarz kobiety

akwaforta, papier; 17,4 x 12,7 cm (odcisk płyty),
18,8 x 13,9 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia barwna, papier;
59,5 x 44,5 cm (wymiar odbitki)
76 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Kisling /Sanary/1948 (na kamieniu);
napis na arkuszu l. d: 126/150 oraz p. d.: Jean Kisling wraz z suchą pieczęcią:
ATELIER/KISLING (w owalu)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt kobiety o czerwonych włosach

litografia barwna, papier; 56,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji);
76 x 53 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. g.: Kisling/ Paris/ 1947 (na płycie);
pod kompozycją l. d.: opis ołówkiem: Epreuve d`artiste; p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING w owalu oraz sygn: Jean Kisling (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu de dos

olej na płótnie
73 x 54 cm
sygn. p. d. Kisling
Bibliografia Kisling: Jean KISLING, Kisling 1891 - 1953, Texte de Henri Troyat, Catalogue raisonné, Tome 2, Ed. Jean Kisling, Italie, 1982, n°80 p.312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akwatinta;
sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Twarz kobiety

sygn. p. d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia, papier; 72 x 54,5 cm (wymiar arkusza);
opisany l. d. ołówkiem: 69/100
p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/ KISLING i dopisane Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Żaglowiec

Kredka, papier;
20,5 x 29 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d. Kisling

Obraz posiada ekspertyzę Jeana Kislinga

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, ok. 1932

Olej, płótno;
55 x 33 cm
Sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Półakt

litografia barwna/papier, 71 x 55 cm
sygnowany na płycie l. d.: `Kisling`, p. d.: ołówkiem `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`, l. d.: `58/150`

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z południa Francji

litografia barwna/papier, 56 x 68 cm
sygnowany na płycie p. d.: `Kisling`, p. d.: ołówkiem Jean Kisling oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING` l. d.: 56/150

Estymacja: 2 000 - 3 000

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu de dos

olej, płótno
73 x 54 cm
sygn. p.d.: Kisling
bibliografia: Jean KISLING, Kisling 1891-1953, Texte d`Henri Troyat, Catalogue raisonné, s. 312

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Montparnasse

akwaforta, papier, 33,6 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie);
na odwrocie odręczny napis ołówkiem (autorski?): gravure du burin/Kisling/ Montparnasse

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L`homme a la barbe (1911)

olej, płótno,
46 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.
Bibli:. Kisling Jean Kisling, Vol.. I, p.102, nr 2 (repr.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

MYRIAM, 1950

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.: 162 x 97 cm (63,18 x 37,83 in.)
pochodzenie:
kolekcja Oscar Ghez, Geneve kolekcja particuliere, Tel Aviv kolekcja particuliere, Montréal

wystawiany:
Tokyo, Grande Galerie Odakyu, Kisling, Retrospective, 18 mai-6 czerwiec1984, Miyazaki, The Miyazaki Prefectural Institution, 4 aout-26 aout 1984, Osaka, Galerie d`art Daimaru, Osaka, 30 aout-11 wrzesień 1984, Kobe, Galerie d`Art Daimaru, 27 septembre-2 octobre 1984 Kisling, Retrospective, n°75 Musée de Lodeve, Kisling, Retrospective, 14 Juin- 2 novembre 2008 n° 61

literatura:
Joseph Kessel, Jean Kisling, Kisling, Vol. 1, Turin, 1971, n°XXXI, reprodukowany s.130

KISLING Mojżesz (1891-1953)

PORTRAIT, 1917

olej, płótno
sygn. na odwrocie: M.KISLING JUILLET 1917 PARIS
55,70 x 45 cm
pochodzenie:
Paris, Hôtel Drouot, Me Loudmer, vente du 6 décembre 1991, lot n°218
literatura:
Jean Kisling, Jean Dutourd, Kisling, Volume III, Landshut, 1995, n°19, reprodukowany s.123

KISLING Mojżesz (1891-1953)

LA ROMAINE, 1921

olej, płótno
sygn. l.d.: Kisling
109 x 68 cm
pochodzenie:
kolekcja Brooks, Paris Charles Girard, Paris Walther Küchen, Cologne kolekcja Oscar Ghez, Geneve kolekcja particuliere, Monaco
wystawiany:
Hambourg, Hamburger Kunstverein, sierpień - wrzesień 1927

literatura:
Karl Einstein, M.Kisling, Junge Kunst, Vol. 34, Leipzig, 1922, reprodukowany Georges Gabory, Les peintre français nouveaux, Moise Kisling, Paris, 1928, reprodukowany s.23
Florent Fels, Kisling, Paris, 1928, reprodukowany Jean Kisling, Joseph Kessel, Kisling, vol. 1, Turin, 1971, n°32, reprodukowany s.147

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, 1925

Litografia, papier; 60,5 x 44,5 cm
Sygn. p.d. ołówkiem Kisling; l.d. 41/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie, 1942 r.

litografia barwna/papier, 75 x 54 cm
sygnowany p. d. na płycie: `Kisling`, l. d. na płycie: `New York 1942`, p. d. ołówkiem: `Jean Kisling` oraz owalny wycisk `ATELIER | KISLING`, l. d.: `XXXIV | L`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Saint-Tropez, 1918

sygn. i dat. p.d.:Kisling 1918'
na odwrociu: 'M.KISLING ST.TROPEZ JUIN 1919'
olej, płótno
27.6 x 35.7 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet de bleuets

olej, płótno
44.8 x 28.5 cm
sygn. p.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Liliums, 1947

sygn. l.d.: 'Kisling'
olej, płótno
35.2 x 24.2 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Provence, 1918

sygn. l.d.: 'Kisling'
olej, płótno
46.2 x 33.5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia barwna/karton,
75,5 x 54 cm
sygnowany l. d.: `H.C./25 S`, p. d.: `Jean Kisling`, wycisk: `ATELIER KISLING`

Estymacja: 2 500 - 4 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby w koszu

litografia barwna/karton,
55 x 75,5 cm

Estymacja: 1 800 - 3 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

EUNE FILLE AUX NATTES, 1941

olej, płótno
41 x 33 cm
sygn. l.d.: Kisling

proweniencja:
kolekcja James Vigeveno
galeria Marcel Bernheim, Paryż

bibliografia:
Jean Kisling, "Moïse Kisling", tom I, n°21, reprodukowany s. 120

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret młodej kobiety, około 1920

litografia, karton;
64 x 46,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kisling M. po lewej stronie u dołu napis: gravée et imprimée par Lacoumiére

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dłonie

olej, płótno
22 x 33 cm
sygn. l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet au vase bleu

olej, płótno
65 x 49 cm
sygn. l.d.: Kisling 1918

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nu assis [Alice Prin zw Kiki de Montparnasse], ok 1925

Akwatinta barwna; wym. komp.: 645 x 450 mm (plansza: 785 x 570 mm);
sygn. oł. p.d.: Kisling; l.d.: Epr. d`artiste; śr.d. odręczna dedykacja: a ma Grande amie Marsillac [dla zaprzyjaźnionej z artystą francuskiej dziennikarki].

KISLING Mojżesz (1891-1953)

LA PROVENCALE (PORTRAIT DE LA MERE DE RENEE KISLING), 1923

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
99,50 x 73 cm
proweniencja: Ancienne collection Dr. Lewis L. Reford, Montreal
Vente, Christie`s, Londres, 28 décembre 1989 (acquis au cours de celle-ci par l`actuel propriétaire)
Collection européenne

KISLING Mojżesz (1891-1953)

FLEURS DES CHAMPS, 1935

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
55 x 38 cm
bibliografia : Jean Kisling, "Kisling", Tome I, n°46, reproduit p. 227

KISLING Mojżesz (1891-1953)

VASE DE NARCISSES

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kisling"
30 x 19,50 cm
bibliografia : Cette oeuvre sera incluse dans le Tome IV du catalogue raisonné actuellement en préparation par Monsieur Jean Kisling
uwagi : Un certificat de Monsieur Jean Kisling sera remis a l`acquéreur

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L`ARLESIENNE, 1952

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kisling 1952"
101 x 73 cm
proweniencja: Ancienne collection Guy Kisling
Jean Kisling, Paris (acquis aupres de celui-ci le 30 mars 1977 par l`actuel propriétaire)
collection européenne

KISLING Mojżesz (1891-1953)

LE PORT DE MARSEILLE, 1933

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kisling"
38 x 55 cm
proweniencja: Alex Maguy, Galerie de l`Elysée
bibliografia : Joseph Kessel, "Kisling", volume I, 1971, n°66, reproduit p. 285

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Teresy

olej, deska
41 x 33 cm
sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet de mimosas, 1943

olej, płótno
55,5 x 46 cm
sygn. l.d. Kisling, dat.p.d. New York 1943

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Camille Rouvier

olej, płótno
sygn. p.g. Kisling
56 x 39 cm
autentyczność potwierdzona przez Jean`a Kisling`a

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bouquet de marguerites (1930)

olej, płótno
40 x 32 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Gerbery, 1932

olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

olej, płótno
162 x 130 cm
sygn. l.d. Kisling / Marseille / 1932

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

olej, płótno
60 x 73 cm
sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety, 1943

olej, płótno
55 x 44 cm
sygn. p.g. Kisling / Washington / 1943

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Teresy

olej, deska
41 x 33 cm
sygn.p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

PORTRAIT DE JEUNE FEMME, 1916

Ołówek, papier
sygn., dat. l.d.: "Kisling 1916"
21,50 x 17,50 cm
Bibliografia: Cette oeuvre sera reproduite dans le Tome IV du catalogue raisonné actuellement en préparation par Monsieur Jean Kisling
Do obrazu dołaczone potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga

KISLING Mojżesz (1891-1953)

PORTRAIT D`UNE BRUNE, 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: `Kisling`
35 x 26 cm
Proweniencja: Kolekcja Oscar Ghez, Musée du Petit-Palais, Geneve
Vente, Versailles, Hôtel Rameau, Maître Georges Blache, 11 juin 1974
Acquis lors de cette vente par l`actuel propriétaire
Bibliografia: Jean Kisling, "Kisling 1891-1953", volume 1, 1971, n°122, reproduit p. 170.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

olej, płótno 33 x 22.2 cm sygn. l.g. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Matka z dziećmi

olej, płótno
130 x 89 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Polski, 1911

olej, płótno
60 x 66,5 cm
sygn. i dat.: M Kisling 1911

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z Sanary, 1951

olej, płótno
60 x 73 cm
sygn. i dat. l.d. Kisling 1951

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie

olej, płótno
sygn. p.g. Kisling
55 x 34 cm
dołączony certyfikat autentyczności sporządzony przez Jean'a Kisling'a

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów

olej, płótno
sygn. l.d. Kisling
40 x 32 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów

lej, płótno
sygn. l.d. Kisling
73 x 54 cm
autentyczność potwierdzona przez Jean'a Kisling'a

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Camille Rouvier

olej, płótno
sygn. p.g. Kisling
56 x 39 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

olej, płótno
sygn. p.g. Kisling
38 x 30 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna,
47 x 56,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Kisling (na kamieniu); dat. p. d.: 1952 (na kamieniu); u dołu z
prawej: owalna, sucha pieczęć ATELIER/ KISLING i podpis Jean Kisling (syna
artysty);
l.d. ołówkiem: H.C. "T" / 25

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kobieta w chuście

litografia, papier;
42 x 33,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

OFELIA

litografia barwna,
arkusz 75,5 x 55,5 cm,
odcisk na kamieniu: 59 x 45 cm;
sygn. p.g. "Kisling" (na płycie); p.d. sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga;
ołówkiem nr odbitki 42/150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Anemony

olej na płótnie
33,5 x 41 cm
sygn. l.d. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura

litografia barwna, papier,
45 x 56,5 cm (odcisk kamienia);
owalna sucha pieczęć p. d.: ATELIER / KISLING, wewnątrz ołówkiem: Jean Kisling; l. d. ołówkiem: H.C. "S" / 25

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt, 1918

olej na płótnie
sygn. i dat. l.d. Kisling 1918
na odwrociu: M. KISLING / PARIS / FEVRIER 1918
46 x 62,1 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów, ok 1930

olej na płótnie
73 x 53,6 cm
sygn. p.g. Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna,
47 x 56,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Kisling (na kamieniu); dat. p. d.: 1952 (na kamieniu); u dołu z prawej: owalna, sucha pieczęć ATELIER/ KISLING i podpis Jean Kisling (syna artysty); l.d. ołówkiem: H.C. "T" / 25

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret młodej dziewczyny, ok. 1920

Litografia, karton;
59 x 42,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Kisling M.
l.d. gravée et imprimée par Lacoumiére

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia, papier;
50 x 59 cm
sygn. p.d Jean Kisling w obrębie pieczęci ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

St. Tropez, 1917

olej na płótnie, 55.2 x 46.3 cm
sygn. l.d. Kisling/1917

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, 47 x 56,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie); dat. p. d.: 1952 (na kamienia);
u dołu z prawej: owalna, sucha pieczęć ATELIER/ KISLING i podpis Jean Kisling (syna artysty); l. d. ołówkiem: H.C. "T" / 25

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura

litografia barwna, papier, 45 x 56,5 cm (odcisk kamienia);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L`homme a la barbe (1911)

Olej na płótnie
Syg. i datowany p.g.
46 x 46 cm
Bibl.: Kisling par Jean Kisling, Tom I, str.102, n° 2 (reprodukcja)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia, papier;
60,5 x 44,5 cm
sygn. p.d. Kisling; l.d. 77/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bzy w wazonie

litografia barwna, papier, 47,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: Kisling (na płycie); sygn. p. d.: Jean Kisling i pieczęć Atelier Kisling; l. d.: 137/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Twarz kobiety

akwaforta, papier, 19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kisling;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia, papier; 60,5 x 44,5 cm
sygn. p.d. Kisling; l.d. 62/100

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La coupe de fruits (1915)

Olej / płótno
Sygnowany p.d.
65 x 50 cm
Bibl.: Kisling par Jean Kisling, vol. I, p.331, n° 7 (repr.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

L`homme a la barbe (1911)

Olej / płótno
Sygnowany i datowany p.g.
46 x 46 cm
Bibl.: Kisling par Jean Kisling, vol. I, p.102, n° 2 (repr.)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia, papier, 76 x 55,5 cm (wym. arkusza);
sygn. l. d.: Kisling/ Sanary/ 1948 (na kamieniu), oraz p. d.: Jean Kisling (ołówkiem) i pieczęć ATELIER KISLING; numer. l. d.: 142/150 (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zamyślona, przed 1939

litografia barwna, papier;
62 x 42 cm w świetle passe-partout
sygnowana ołówkiem pod ryc. l.: 98/100, p.: Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier
62 x 45 cm (w świetle oprawy)
napis l. d.: New York 1942( na płycie); nr odbitki l.d.: 83/150; owalna sucha pieczęć p.d.: ATELIER / KISLING wewnątrz ołokiem: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia, papier, 76 x 56 cm (arkusz);
sygn. l. d.: Kisling/ Sanary/ 1948 (na kamieniu),
oraz p. d.: Jean Kisling (ołówkiem) i pieczęć ATELIER KISLING; numer. l. d.: XX/L (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura

litografia barwna, papier,
52 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
owalna sucha pieczęć p. d.: ATELIER / KISLING wewnątrz
ołówkiem: Jean Kisling; l. d. nr: 22/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Siedząca kobieta

litografia barwna, papier,
64 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie); oznaczenie p. d.: sucha pieczęć, owalna z napisem: ATELIER / KISLING, wewnątrz ołówkiem: Jean Kisling; nr grafiki l. d.: 72/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bzy w wazonie

KISLING Mojżesz (1891-1953)

MAŁY PÓŁAKT, 1935

olej, płótno,
30.5 x 24.5 cm
sygnowany l.d.: Kisling

Na odwrocie kilka nalepek, m.in. wystawy w paryskiej Galerie Guy Stein (2, Rue La Boëtie) z 1937 roku.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

litografia barwna, papier
56 x 44,5 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu: Kisling (na płycie);
sygn. p. d.: Jean Kissling (ołówkiem) oraz sucha pieczęć ATELIER / KISSLING;
l. d.: 91/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia, papier,
6 x 56 cm (arkusz);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Maurice Goddet “Chacun treize a la douzaine, 1933

książka wydana przez Editions "Le Document", Paris 1933; 8o (20,5 x 15,7 cm), s. 82; frontyspis: oryginalna akwaforta z portretem autora wykonana przez Kislinga, sygn. i ded. na płycie p.d.; egz. nr 20 ze 144, opr. broszurowa.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia, papier,
5 x 50 cm (wymiary arkusza);
sygn. l. g.: Kilsling (na kamieniu) oraz podpis p. d.: Jean Kisling (ołówkiem) oraz pieczęć ATELIER KISLING;
numer. l. d.: 8/150 (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia, papier,
76 x 56 cm (arkusz);
sygn. l. d.: Kisling/ Sanary/ 1948 (na kamieniu), oraz p. d.: Jean Kisling (ołówkiem) i pieczęć ATELIER KISLING;
numer. l. d.: XX/L (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

La Seyne, 1935 r.

olej/płótno, 47 x 55 cm
sygnowany l. d.: `Kisling` i datowany p. d.: `La Seyne 1935`

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KUTRY W PORCIE, 1935

olej, płótno
41 x 50 cm
sygnowany l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, bristol, 56,5 x 39 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kisling (na płycie),
z lewej: New York 1942 (na płycie)
p.d.: sucha pieczęć: Atelier / Kisling oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, z lewej nr odbitki: 88 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna

litografia barwna, papier, 57 x 44,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p.g.: Kisling / Paris / 1947 (na płycie);
sygn. p.d.: Jean Kisling (ołówkiem) oraz sucha pieczęć ATELIER / KISLING; l.d.: Eprouve d/artiste

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret chłopca

litografia barwna, papier, 56,5 x 41 cm (odcisk płyty);
sygn. p. g.: Kisling / Paris / 1937 (na płycie);
p. d.: symbol pracowni litograficznej (na płycie);
sygn. p. d.: Jean Kisling (ołówkiem) oraz sucha pieczęć atelier; l. d.: 87/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, bristol,
56,5 x 39 cm (odcisk płyty); sygn. p.d.: Kisling (na płycie),
z lewej: New York 1942 (na płycie);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia, 51 x 61 cm (w świetle oprawy);
dat. p. d.: 1952 (na płycie); u dołu z prawej: owalna, sucha pieczęć ATELIER/
KISLING i podpis Jean Kisling (syna artysty); l. d. XXXVIII / L (ołówkiem);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

W PORCIE, 1925

olej, deska,
55 x 45.5 cm
sygnowany l.d. czarną farbą: Kisling
Do obrazu dołączona jest jego fotografia, na której syn autora - Jean Kisling - odręcznie datował pracę i potwierdził autorstwo ojca - Mojżesza Kislinga.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, bristol,
p.d.: sucha pieczęć: Atelier / Kisling oraz podpis
syna artysty Jeana Kislinga, z lewej nr odbitki: 88 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

technika mieszana; wym.: 425 x 345 mm; sygn. oł. p.d.: M. Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zamyślona

litografia barwna, papier,
arkusz: 75,5 x 55 cm, odcisk płyty: 54 x 46,5 cm;
p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 20 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Wawel, ok. 1929

litografia, wym. 120 x 90 mm, n/s. Grafika z A. Therive, Blason de la Pologne, Paris 1929.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KIKI Z MONPARNASSE`U, 1943

ołówek, papier,
24.5 x 17.4 cm
sygnowany p.d.: Kisling; powyżej data: 19.II - 943 po prawej stronie napis: Qui suis je|Ou vais je|Porqui ?|L`enfant| Ne demande pas.|Kiki|Rast (..)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

MAŁY PÓŁAKT, 1935

olej, płótno,
30.5 x 24.5 cm
sygnowany l.d.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia offsetowa, 76 x 55 cm, autentyczność potwierdona przez syna artysty Jean Kisling.
Dar Galerii Attis

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia barwna;
58 x 46,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kisling
oraz pod spodem sygnatura powtórzona wraz z pieczęcią; bez oprawy

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Odaliska

litografia barwna, papier,
57 x 42 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kisling (na płycie - słaboczytelnie);
l.d. nr. odbitki: 15/ 100;
p.d. napis: Kisling; druk l.g.: Copyright 1952 editions C. Guillard, 9 rue Rougemont, Paris 9

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia offsetowa,
arkusz 76 x 55,5 cm, odcisk płyty 59,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Kisling / Sanary / 1948 (na płycie); p. d.: sucha pieczęć Atelier Kisling oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga; nr odbitki 43/150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

litografia barwna, 62,2 x 48,4 (w świetle passe- partout)
sygn. ołówkiem pod ryciną p. d.: Jean Kisling (na owalnej pieczęci: ATELIER KISLING), napis l. d.: 5/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby w koszu

litografia, papier, 45 x 57 cm,
oraz p.d. sucha pieczęć "Atelier
Kisling" i podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 15 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Petit buste nu (Mały akt w popiersiu), 1935

Olej, płótno, 30,5 x 24,5
Sygn. l. d.: Kisling; na rewersie nalepka wystawy w paryskiej Galerie Guy Stein (2, rue de la Boetie) z maja-czerwca 1937

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zamyślona

litografia barwna, papier,
arkusz: 75,5 x 55 cm,
odcisk płyty: 54 x 46,5 cm;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

litografia barwna, pap., 64,7 x 49,5 (odcisk)
sygn. w obrębie odbitki p. g.: Kisling; napis ołówkiem pod ryc. l. d.: 25/150; p. d.: Jean Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów, 1943

litografia barwna, 56,5 x 39
sygn. w polu ryciny p. d.: Kisling; napis l. d.: New York 1943; pod ryc. ołówkiem l. d.: 80/150; p. d. na owalnej pieczęci: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

sygnowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
58.6x48

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia,
75,8 x 55,5 cm;
sygn. p.d.: Jean Kisling
litografia barwna, arkusz: 76 x 55,5 cm, odcisk płyty: 59,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Kisling / Sanary / 1948 (na płycie); p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 124 / 150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia barwna, arkusz
75,5 x 55,5 cm,
odcisk płyty: 59 x 45 cm;
sygn. l.g.: Kisling (na płycie);
p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 31 / 150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, 75/150,
75 x 54 cm,
autentyczność potwierdzona przez syna Jean Kisling
Dar Galerii ATTIS

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna,
56,5 x 39 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kisling (na płycie), z lewej "New York 1942" (na płycie); p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 24 / 150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Tulipany

litografia barwna,
56 x 46,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p.g.: Kisling (na płycie); p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 73 / 150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Siedząca kobieta

litografia barwna,
59 x 48 cm;
sygn. l.d.: Kisling (na płycie);
p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 3 / 150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby

litografia barwna, papier,
45 x 57
sygn. w obrębie odbitki l. d.: Kisling
pod ryc. ołówkiem l. d.: 14/150, p.d.: Jean Kisling. Tamże okrągła pieczęć: ATELIER KISLING

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kobieta w chuście

litografia, papier,
48 x 38 (w świetle ramy)
sygn. ołówkiem pod ryciną p. d.: Kisling, l. d.: 75/100; na odwrociu nalepka: “Litho de Kisling éditée / á 100 exemplaires pour / les amis de Madame Pomaret, / et ne se trouvant pas dans / le commerce."

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

litografia barwna,
58,5 x 45,5 cm;
p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 71/150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt siedzący

litografia barwna,
58 x 46,5 cm;
sygn. p.d.:Kisling (na płycie);
p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 94/150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna siedząca na trawie

litografia barwna, papier
58 x 46,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów

litografia barwna, papier
56,5 x 41,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

serigrafia, 51 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Kisling (na płycie)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż z południa Francji

litografia barwna, papier 133/150 50 x 59 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. suchy stempel: ATELIER KISLING, Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt leżący, 1923

olej, płótno, 74 x 101
sygn. l.d: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

litografia, papier
59 x 50,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt leżący 1920

olej, płótno, 50,4 x 73 cm,
sygn. l.g.:Kisling
Literatura: "Kisling. 1891-1953" Jean Kisling. Tom II, Paryż, 1982, kat.25, il. s.298.
Pochodzenie: Kolekcja Lucille Coleman, Nowy Jork
Kolekcja prywatna, Warszawa

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna, papier, 58 x 47,5
sygn. w obrębie ryciny l. d.: Kisling; ołówkiem pod ryciną p. d.: Jean Kisling i pieczęć KISLING; napis ołówkiem l. d.: 16 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Francuzka (Dziewczyna w ludowym stroju)

litografia, papier,
60 x 42.8 cm
sygnowana oł. pod ryc. l.: 37/60, p.: Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dziewczyna w chustce lata 30-te

litografia, wymiary kompozycja: 410 x 340 mm,
sygn. oł. p.d.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

litografia barwna, papier
64,7 x 49,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Holenderka, ok. 1922

litografia barwna, papier
63,8 x 44,7 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Marylik, 1950

litografia barwna, papier
50 x 36 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy

litografia, papier
63,3 x 41,8 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Wielki bukiet tulipanów, 1952

litografia barwna
46,5 x 56,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż o zachodzie słońca

litografia brawna
48,3 x 58,5 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Martwa natura z koszem ryb

Litografia barwna, 48 x 58 cm w św. p-p; sygn. na płycie- Kisling. Na passe-partout z prawej sucha pieczęć: Atelier/Kisling i podpis Jean Kisling z lewej H.C. "K" / 25.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lili

sucha igła, akwaforta, papier, 15 x 12
sygn. w polu ryciny p. d.: Kisling; pod ryc. napis ołówkiem l. d.: Epreuve d`artiste; p.d.: Kisling, l. d.: a mon cherie Lili / Poland

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Popiersie, 1922

ołówek na papierze, 31 x 22 cm
sygnowany l.d.: "Kisling"
reprodukowany: Jean Dutourd, Jean Kisling (wyd.) Kisling, Paris 1995, tom III, s.368, il. 28
Obraz posiada atest syna artysty - Jean Kislinga z 3 XII 1998 r.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów w białym wazonie

pastel, papier,
45 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. - Kisling
Por.: [katalog wystawy japońskiej ze wstępem Jeana Kislinga, 2000, poz. 19]. W potwierdzeniu autentyczności pracy syn artysty, Jean Kisling, datuje obraz na 1925 r.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Nelly

litografia na papierze
46,5 x 38 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt

olej, płótno,
55 x 46 cm
Sygnowany l.g.Kisling / New York / 1943
na dolnej żerdzi krosna stempel p.RC 793 na górnej żerdzi oł.l.16 (w kółku)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zasłaniająca się kobieta

litografia, papier,
62.8 x 43 cm
Sygnowana ołówkiem pod ryc. l.73/100, p.Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

litografia kredką
43,5 x 36 cm

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec na krzesełku

olej, płótno dublowane
73,7 x 57,3 cm

liczba obiektów: 475