1 zł
2 600 000 zł

VASARELY Victor (1906 Pécs - 1997 Paryż)

serigrafia, papier, 61,5 × 62 cm (zadruk)
sygn. ołówkiem p. d.: Vasarely oraz l. d.: 109/250

cena wywoławcza: Wykup abonament

ARLEQUIN

serigrafia, 65 x 40 cm (odbitka), 77, 5 x 50 cm (wymiary planszy)
sygnowany l.d.: F.V. 83/100 (numeracja odbitki), p.d.: Vasarely
na odwrocie napis oł. Arlequin

Lila, circa 1987 r.

akryl/płótno, 135 x 125,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - | p. 1319 "LILA" | 135 x 124 (1975-87) | Vasarely-'
Praca wykonana (ukończona) w 1987 roku.

litografia barwna/papier, 60 x 58 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany ołówkiem l.d.: '14/120'

serigrafia barwna/papier, 66 x 66 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'vasarely' oraz opisany ołówkiem l.d.: '234//275'
opisany ołówkiem na odwrociu: '02/109'

Centaurus

litografia barwna/papier, 51 x 40 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'LVIII/LXX'

Tsillag, 1986 r.

litografia barwna/papier, 35 x 35 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'LVI / LXX'

Teka Ondulatoires

serigrafia/papier, 36 x 29,5 cm (wymiary każdej pracy)
Każda z prac sygnowana kredką p.d.: 'vasarely’ oraz opisana kredką l.d.: '35/100'
Teka 10 prac w czarnej obwolucie opisana "VASARELY ONDULATOIRES"
każda z prac sygnowana, datowana i opisana na odwrociu

Croisses, 1973

10 grafi k w portfolio, druk, papier,
36 x 29 cm (każda)
sygn. p.d. (każda): Vasarely
ed. (każda): 87/100

"Reth", 1990 r.

akryl/deska, 34 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - / 1313. "RETH" - 27 x 17 / (1972-83) / Vasarely'
na odwrociu, na blejtramie nalepka z domu aukcyjnego Wright

serigrafia barwna, papier ciemnoniebieski; 91 x 75 cm;
sygn. i nakład u dołu: Vasarely FV 40/85 (ołówkiem).

Kompozycja geometryczna

serigrafia barwna, papier; 75 x 66 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i nakład u dołu: Vasarely 192/250 (ołówkiem).

Kompozycja, 1973 r.

serigrafia/sklejka, blaszka, 48,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany farbą p.d.: 'Vasarely '73', opisany farbą l.d.: '2/17'

"DI_AM"

serigrafia/papier, 49 x 49 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany ołówkiem l.d.: “DI_AM” 161/200'

serigrafia/pleksi, 70 x 70 cm
sygnowany i opisany markerem u dołu: 'Vasarely , 746/1500'

serigrafia barwna, papier; 50,5 x 51 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisana u dołu: 174/250 Vasarely (ołówkiem);
lekkie sfalowanie papieru.

Togonne, 1987

serigrafia barwna, papier; 96,5 x 71,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem), numer l. d. 38/300 (ołówkiem).

serigrafia barwna, papier; 74,5 x 58 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej sygn. i nakład: 174/250 Vasarely (ołówkiem).

serigrafia barwna, papier; 35 x 61,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej sygn. i nakład: F.V. 174/250 Vasarely (ołówkiem).

Rzeźba kinetyczna o formie ba kinetyczna o formie sześciokąta

drewno polichromowane, 66,5 x 64,5 x 8 cm
sygn. u dołu: Vasarely
ed. u dołu: 33 /175

IONAU, 1987 r.

litografia barwna, 172,5 X 90,5 cm (odbitka), 183 x 101 cm (wymiary planszy)
sygnowany oł. l.d.: Vasarely, numeracja odbitki 122 / 300

Kompozycja geometryczna

oryginał, serigrafia, 74×67 cm
sygn. oł, numerowana 192/250

Kompozycja w niebieskim i zielonym

oryginał, serigrafia, 81×76 cm
sygn. oł., numerowana 191/250

Nebulus, 1978 r.

akryl/płótno, 200 x 198 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P. 1.002 VASARELY | “NEBULUS” | 200 x 198, 5 | 1978 | [sygnatura artysty]’

Koss, 1976 r.

akryl/płótno, 127,9 x 127,9 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Vasarely | “KOSS” | 126 x 126 | 1976 | [podpis]’

“Couples (“Pary), 1940/1988 r.

akryl/płótno, deska, 35 x 52 cm
sygnowany wewnatrz kompozycji (w prawej czesci): 'vasalery' na odwrociu sygnowany i opisany (numerem w katalogu raisonné artysty): '1136 VASARELY | “COUPLES” | 36 x 52 | 1940/1988 | Vasarely'

serigrafia, papier, 58 x 54, 5 cm (arkusz),
sygn. u dołu: E.A. Vasarely

Tridim HH, 1972 r.

drewno, akryl, 30 x 24 x 6,5 cm
sygnowany i opisany: 'Vasarely | 33/100'
edycja 33/100

Corpusculaires, 1973

10 grafik w portfolio, druk, papier, 36 x 29 cm (każda)
ed. 23/100
sygn. ołówkiem p.d. (każda): Vasarely
ed. ołówkiem l.d. (każda): 23/100

Re-Nab-II-B, 1968 r.

akryl/płótno, 180 x 180 cm
sygnowany na odwrociu: ‘Vasarely’

Kompozycja przestrzenna

serigrafia barwna/arkusz folii, tektura, 29,5 x 22 x 3,5 cm
sygnowany l.d.: 'Vasarely'

sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany p.d.: '53/200'

serigrafia barwna/papier, 39,5 x 39,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '149/250'

SZACHY, 1979

szachownica: sitodruk, plexi, 71,3 x 71,5 x 3 cm
figury szachowe: przezroczysta oraz matowa plexi, wys. najwyższej figury: 12,5 cm
ed. 218/1500
sygn. i ed. na autorskim certyfikacie
wyd. THE HILLIARD COLLECTION, Londyn - Nowy Jork - Monachium

MANIPUR, 1969

tech. własna, plexiglas, 40 x 30,5 cm
sygn. śr.d.: Vasarely
ed. 10/25
wyd. Denise René, Paryż
na odwrocie nalepka wydawcy z opisem pracy oraz sygnaturą artysty

PLANETARY FOLKLORE PARTICIPATIONS NO. 1, 1969

plastik, metal, papier, 50,5 x 50,5 cm
sygn. i num. na odwrocie: 506 / Vasarely
ed.: 506/3000
wyd. Wiliam Wise i Éditions Pyra, Szwajcaria oraz Éditions Denise René, Paryż
na odwrocie plakieta z odręcznie wpisanym numerem edycji ‘506’ oraz sygnatura artysty.
Obiekt kompletny o metalowe portfolio.

LINÉAIRES, 1973

10 grafik oraz portfolio, druk, papier, 36 x 29 cm (każda)
sygn. p.d. każda: Vasarely
ed. l.d. każda: 5/100
każda opisana na odwrocie: autor, tytuł i opis reprodukowanej na grafice pracy
wyd. Éditions du Griff on Neuchâtel, Szwajcaria

Osiem kwadratów

serigrafia barwna/papier, 44,5 x 89,5 cm
sygnowany p.d.: 'Vasarely' i opisany l.d.: '7/200'

serigrafia barwna/papier, 45 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.:' Vasarely' oraz opisany l.d.: '35/90'

Bez tytułu, około 1975 r.

serigrafia barwna/papier, 78,7 x 78,7 cm

Bez tytułu - op-art

serigrafia, papier, 26,2 x 27 cm w świetle passe-partout, sygn. ołówkiem p.d.: Vasarely

Multicolor Spheres, lata 70. XX w.

serigrafia barwna/papier, 92 x 53 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely-' oraz opisany l.d.: '88/250'

Kompozycja nr 3, 1989 r.

serigrafia barwna/papier, 22 x 22 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' i opisany l.d.: '160/250'

Phoenix Constellation, 1987 r.

serigrafia barwna/papier, 40,3 x 40,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely-' oraz opisany l.d.: 'LIII/LXX'

Pulsar - Bleu, 1971 r.

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2342 | "PULSAR - BLEU" | 90 x 90 | 1971 | Vasarely'
na odwrociu nalepka firmy przewozowej

- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Briest, Paryż 1990
- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Sotheby's, Paryż 2013

Onnca, 1986 r.

akryl/płótno, 200 x 200 cm
sygnowany śr.d.: 'vasarely-'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' P. 1193 VASARELY | "ONNCA" | 200 x 200 | 1986 (1968) | Vasarely.'
na odwrociu nalepka galeryjna Heather James Fine Art

- Circle Gallery
- kolekcja prywatna, Kalifornia
- Heather James Fine Art, USA

- Heather James Fine Art, USA

Reech, 1973 r.

serigrafia, papier, 61,5 × 61,5 cm (zadruk), 68 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Vasarely (zatarta)

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

grafika przestrzenna na pleksach; 24,5 x 24,5 x 5 cm;
sygn. z tyłu po środku: Vasarely, l. d.: 144/250.

serigrafia barwna/papier, 51 x 39,6 cm
sygnowany i opisany kredką u dołu: LV/LXX Vasarely'

YKA I, 1989 r.

litografia barwna/papier, 46,5 x 42 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '46/99'

Tsillag, 1986 r.

sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: 'LVI/LXX'

Firaxo, 1977 r.

akryl/płótno, 94 x 94 cm
sygnowany u dołu: 'Vasarely'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2986 VASARELY | "FIRAXO" | 92 x 92 | 1977 | [sygnatura]'
opisany na blejtramie: '2986 "FIRAXO" 92 x 92'

OPINIE:
- autentyczność potwierdzona przez Pierre'a Vasarely
- The Vasarely Center, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA, od 1979

Papillon, około 1981 r.

serigrafia barwna/papier, 78,7 x 94,6 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: 'F.V. 14/50'

serigrafia barwna/papier, 55 x 40 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely', opisany l.d.: '14/100'

Titau, 1989 r.

olej/płótno, 87 x 87 cm
sygnowany ś.d.: 'Vasarely'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Vasarely | (1484) "Titau" | 87 x 87 | conception 1970 | aboutissement 1989 |Vasarely', poniżej nieczytelne stemple
na blejtramie opis ołówkiem: 'No 1484 "TITAU" 87 x 87 (1988)', numery inwentarzowe oraz nalepka z Chrisite’s Paris

OPINIE:
- autentyczność potwierdzona przez Pierre'a Vasarely'ego
- kolekcja prywatna, Francja
- Christie's Paryż, 2012

Bez tytułu - op-art

serigrafia, papier; 26 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Vasarely (ołówkiem).

Torony II, 1970 r.

akryl/deska, 65 x 42 x 8,5 cm
opisany l.d.: '167/175 [sygnatura]’
- Christie’s London, 2007

Pengo 2, 1966

akryl, sklejka; 80 x 80 cm;
sygn. u dołu: vasarely;
sygn. i dat. na odwrocie: 0641 / "PENGO - 2" / 80 x 80 -1966 / vasarely";
na odwrocie:
- oznaczenia białą kredą: 390; 054 977;
- oznaczenia na blejtramie: CA 9304; X 84;
- kartka z numeracją: 4226 / x/ 84.
Certyfikat autentyczności Pierre Vasarely.

Obraz reprodukowany: "Contemporary Art." Sotheby Parke Bernet Inc, New York, 1979, poz. 84 (il. cz.-b.).

Hexagone, 1988

szkło akrylowe (pleksi), cztery publikacje z pracami artysty; 26 cm x 29,8 cm;
napis p. d.: vasarely;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 0851/1500.

Do obiektu dołączone jest potwierdzenie autentyczności odręcznie podpisane przez Victora Vasarely.

VEGA-ORION, 1971

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. ś.d.: Vasarely
opisany na odwrociu: VASARELY- | "VEGA - ORION" | 100 x 100 | 1971 | Vasarely'

PROWENIENCJA:
Kolekcja prywatna, Warszawa
Dom Aukcyjny Desa, Warszawa
Dom Aukcyjny Sotheby’s, Nowy Jork
Victor Vasarely: Op Star, S|2 Sotheby's Contemporary Art Gallery, Nowy Jork, 3.05 - 13.09.2014.

Sûrk, 1980 r.

akryl, olej/płótno, 96 x 50 cm
sygnowany śr.d.: 'Vasarely.'
opisany na odwrociu: '1.311 VASARELY - |"SÛRK" | 96 x 50 | (1980) | Vasarely'

SALGO, 1967

drewno, olej, 38 x 36 cm
ed. 46/50
sygn. na odwrocie

GESTALT, 1970

8 barwnych serigrafii, papier, 80 x 80 cm
ed. l.d.: 97/200 (każda)
sygn. p.d.: Vasarely (każda)

Zig-Zag, 1986 r.

akryl/płótno, 212 x 212 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P. 1204 VASARELY | "ZIG-ZAG" | 210 x 210 | 1986 | Vasarely'
na odwrociu nalepka wystawowa z Galerii Pablo Goebel Fine Arts w Polanco, nalepka transportowa oraz informacja o wypożyczeniu dzieła

OPINIE:
- do pracy dołączony jest certyfikat autentyczności wydany przez Pierre'a Vasarely'ego. Praca włączona zostanie do przygotowywanego przez Fundację Vasarely'ego catalogue raisonne artysty.
- Circle Gallery, USA
- kolekcja prywatna, USA
- Sotheby's, Nowy Jork, 2006
- kolekcja prywatna, Europa
- Sotheby's, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA
- Victor Vasarely,Tirennale Bovisa, Mediolan, 2.10.2007 - 26.01.2008
- Victor Vasarely: Op Star, S|2 Sotheby's Contemporary Art Gallery, Nowy Jork, 3.05 - 13.09.2014
- Momentum: Cinétiko-Óptiko-Geométriko, Galeria Pablo Goebel Fine Arts, Polanco, 23.04 - 14.05.2015
- Victor Vasarely, katalog wystawy indywidualnej, Triennale Bovisa, red. Andrea Busto, Cristiano Isnardis, Milano, s.254 (il. barwna)
- Victor Vasarely: Op Star, katalog wystawy indywidualnej, Sotheby's S|2, kat. nr 25, New York, s. 66 (il. barwna)
- Momentum: Cinétiko-Óptiko-Geométriko, katalog wystawowy, Pablo Goebel Fine Arts, s. 4, 78 (il. barwne)

Reth, 1990 r.

akryl/deska, 34 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - | 1313. "RETH" - 27 x 27 | (1972-83) | Vasarely'

- Circle Gallery, USA
- kolekcja prywatna, USA
- Dom Aukcyjny WRIGT
- kolekcja prywatna, USA

DOMBOKTA, 1978

serigrafia barwna, papier, 96 x 96 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Vasarely
ed. l.d.: 141/250

serigrafia barwna, papier, 73 x 36 cm
ed. l.d.: 128/175
sygn. p.d.: Vasarely

Énigmes (album nr 26), 1974

sitodruk, papier, 74,5 x 74,5 cm
sygn. p.d. ołówkiem (każda): Vasarely
ed. l.d. (każda): 26/250

serigrafia barwna/papier 64 x 60 cm (arkusz)
sygnowany u dołu ołówkiem: 'Vasarely 11/25'

serigrafia barwna/papier, 40 x 40 cm (zadruk)
sygnowany p.d.: 'Vasarely' oraz numerowany l.d.: '13/300'

Vega-sir

akryl/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `VASARELY | (1327 B) "VEGA-SIR" 1979 | Vasarely`

OPINIE:

Do pracy dołączony jest certyfikat autentyczności wydany przez Pierre`a Vasarely`ego. Praca włączona zostanie do przygotowywanego przez Fundację Vasarely`ego catalogue raisonne artysty.

ERIDAN-C (dyptyk: violet i vert), 1962 r.

olej/płótno naklejone na deskę, 69,8 x 63,5 cm (każda część)
obie części sygnowane, datowane i opisane na odwrociu: `1317 | "ERIDAN-C" (violet) | 1962 | Vasarely` oraz `1318 | "ERIDAN-C" (vert) | 1962 | Vasarel``
na odwrociu papierowe nalepki galeryjne z opisem pracy z Galerie Denise René w Paryżu, Sidney Janis Gallery w Nowym Jorku oraz nalepki inwentaryzacyjne

- Galerie Denise René, Paryż
- Sidney Janis Gallery, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- dom aukcyjny Christie`s, Nowy Jork, 13.09.2006, lot 217
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- dom aukcyjny Christie`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa

SELLEM POSITIF, 1967

drewno, olej, 38 x 36, edycja , 2/50
na odwrocie nalepka z Galerie Denise Rene z tytułem z opisem pracy

serigrafia barwna/papier, 81 x 76,2 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Vasarely`, l.d.: `EA 24/50`

serigrafia barwna/papier, 82,5 x 81,5 cm
sygnowana p.d.: `Vasarely`, opisany p.d.: `222/250`

Gestalt, 1970

Litografia barwna na czarnym podkładzie (Schoeller Parole Carboard); wym.: 820 x 770 mm; sygn. oł. p.d.: Vasarely; l.d. numer odbitki: 144/300; grafikę odbił Denis Rene w litografierni International Art Print. Doskonałe, innowacyjne prace o geometrycznych formach, skomplikowanych układach wzo- rów i barw, przyniosła artyście m.in. Order Legii Honorowej oraz Guggenheim Foundation Award.

Kezek. Composition Cinetique, 1986

Litografia barwna; wym. planszy: 820 x 730 mm; sygn. oł. śr.d.: Vasarely; obok informacja: EA XV/XXV. Odbitka z niskiego nakładu będącego w dyspozycji artysty.

Reech, 1973 r.

serigrafia barwna, papier, 68 × 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: Vasarely [sygnatura słabo widoczna]

Dyss EA, 3/30, 1980 r.

serigrafia barwna/papier, 80 x 76 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Vasarely` oraz numer edycji ołówkiem l.d. `3/30`

Bez tytułu, 1/25

serigrafia barwna/papier, 50 x 50 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Vasarely` oraz numer edycji ołówkiem l.d.: `E.A. I/XXV`

Vega-Orion, 1971 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany ś.d.: `Vasarely`
na odwrociu opisany, datowany oraz sygnowany: `VASARELY- | "VEGA - ORION" | 100 x 100 | 1971 | Vasarely`
na odwrociu dwie naklejki kolekcjonerów

- Dom Aukcyjny Sotheby`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna

- ‶Victor Vasarely: Op Star", Nowy Jork, 3.V.-13.VI.2014

Feny, 1974

druk offsetowy, papier; 60x60 cm

technika mieszana, goffrage, papier;
38 x 27 cm (wymiar arkusza);
sygn. i napis u dołu: 119/150 Vasarely

serigrafia barwna/papier, 64 x 60 cm
sygnowany u dołu ołówkiem: `Vasarely` oraz nr ed. `11/25`

collage/papier, 39 x 21 cm
sygnowany ś.d.: `Vasarely`Z pochodzenia był Węgrem. Dorastał w Budapeszcie.

38 x 27 cm (wymiar arkusza);

BEY COLOR

autoserigrafia barwna na papierze Arches, 36 x 30 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Vaserely", l.d. "E A 11 /20", na odwrocie pieczątka kolekcjonerska
dołączony imienny certyfikat STUDIO ART GALLERY w Nowym Jorku z 2. XII 1985 r.

YABLA POUR, ok. 1955

silkscreen z wytłoczonymi okręgami na papierze czerpanym,
38 x 28,4 cm, sygnowana p.d. "Vasarely", l.d. "F V 26 /28", odbitka "74/75", w dolnej części, po lewej suchy tłok "FOUNDATION /VASARELY /GORDES".

KOMPOZYCJA

serigrafia barwna, 59,5 x 59,5 cm, sygnowana ołówkiem
p.d. "Vasarely", l.d. "127 /180".

38 x 27 cm (wymiar arkusza);

Gestalt, 1970

Litografia barwna na czarnym podkładzie (Schoeller Parole Carboard); wym.: 820 x 770 mm; sygn. oł. p.d.: Vasarely; l.d. numer odbitki 144/300; grafikę odbił Denis Rene w litgrafierni International Art Print. Doskonałe, innowacyjne prace o geometrycznych formach, skomplikowanych układach wzorów i barw, przyniosła artyście m.in. Order Legii Honorowej oraz Guggenheim Foundation Award.

Litografia barwna; wym. planszy: 820 x 730 mm; sygn. oł. śr.d.: Vasarely; obok informacja: EA XV/XXV. Odbitka z niskiego nakładu będącego w dyspozycji artysty. Swoją twórczość abstrakcyjną określał mianem plastyki kinetycznej, starając się poprzez stosowane w niej efekty stwarzać wrażenie ruchu. Vasarely poprzez kolor i geometrię tworzy trójwymiarową kostkę, której powierzchnia wydaje się falować; stwarza złudzenie optyczne przez precyzyjne ułożenie wzoru i zharmonizowanie koloru.

Szachy, 1979 r.

szachownica: sitodruk, plexi, wymiary: 71,3 x 71,5 x 3 cm; figury szachowe: przezroczysta oraz matowa plexi, wys. najwyższej figury: 12,5 cm
sygnatura flamastrem p.d.: `Vasarely | 212/1500`

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Kezek, 1986 r.

akryl/płótno, 91,4 x 79,4 cm
sygnowany śr. d.: `Vasarely`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `Vasarely, Kezek, 1986`

Opinie:
Obraz "Kezek" jest zarejestrowany w archiwum Victor Vasarely Estate.

Estymacja: 250 000 - 350 000 zł

Ionau, 1987

Litografia barwna, karton; wym. komp.: 1725 x 905 mm, plansza: 1830 x 1010 mm; sygn. oł. l.d.: Vasarely, numeracja odbitki 173/300.

serigrafia/papier, 37 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Vasarely` oraz numerowane l.d.: `23/300`

Estymacja: 4 000 - 7 000 zł

serigrafia/papier, 46 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Vasarely` oraz numerowane l.d.: `13/300`

Estymacja: 4 000 - 7 000 zł

Sange 3076, 1980 r.

akryl/deska, 52 x 51 cm
opisany na odwrociu: `3.076 VASARELY | "SANGE" | 52 x 51 | 1980`

Estymacja: 90 000 - 150 000 zł

Reech, 1973 r.

serigrafia, papier,
68 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Vasarely

Estymacja:2 500 - 3 000 zł

offset barwny/papier, 63 x 61 cm (w świetle passe - partout)
opisany u dołu l.d.: `FV 20/60` oraz p.d.: `Vasarely`

Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

bez tytułu

offset barwny/papier, 64 x 60 cm
sygnowany u dołu ołówkiem `Vasarely` oraz nr ed. `11/25`

Estymacja: 6 000 - 10 000

Neptun 3 - 1977

plakat, offset,
76 x 61 cm
sygn. czarnym flamastrem p.d.: Vasarely
plakat z wystawy Vasarelego w Palm Springs Desert Museum, 16. 12. 1978 - 21. 01. 1979,na stopce: 7162 "Neptun 3 - 1977" by Victor Vasarely ? 1978 Haddad`s Fine Art. Inc., Anaheim, CA 92803.

45/100, serigrafia/papier,
70 x 57 cm,
sygnowana i opisana u dołu: 45/100 Vasarely,
z kolekcji Galerii Andzelm, Lublin

serigrafia barwna, papier, 60 x 60 cm (odbitka)
sygn. p. d.: `Vasarely` (ołówkiem); l. d. nakład: 135/150

serigrafia barwna, papier,
60 x 60 cm (odbitka)

serigrafia barwna, papier,
60 x 60 cm (odbitka)

Bez tytułu, 1970

serigrafia barwna, 18/200,
39,9 x 48 cm
z teki "Grafikmappe des Schwaizerischen Kunstvereins", 1975
sygn. oł. p.d.: Vasarely; l.d. 18/200

Planetarny folklor, ok. 1963

serigrafia barwna, papier,
62,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Vasarely

PLANETARNY FOLKLOR, 1964 R.

serigrafia barwna/papier
62 x 59 cm (odbitka)
sygn. p.d.: `Vasarely` (ołówkiem)
nakład: 50/125 z czego 25 egz. było darem artysty dla Dokumenta-Foundation w Kassel
wydawca: Galerie Der Spiegel, Kolonia 1964 r.

FOLKLOR PLANETARNY, 1964 R.

serigrafia barwna/papier,
sygn. p.d.: ‘Vasarely’ (ołówkiem)

FOLKLOR PLANETARNY, 1964 R.

serigrafia barwna/papier, 62 x 59 cm (odbitka)

KOMPOZYCJA

SERIGRAFIA
65x65

Kompozycja geometryczna

serigrafia barwna, papier,
55 x 55 cm (w świetle passe-partout);
l.d. nr : 134 / 250; sygn. p.d.: Vasarely

Kompozycja geometryczna

serigrafia barwna, papier,

Kompozycja geometryczna

serigrafia barwna, papier, 55 x 55 cm (w świetle passe-partout); l.d. nr : 134 / 250; sygn. p.d.: Vasarely

Kompozycja abstrakcyjna

serigrafia, papier,
68 x 68 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: Vasarely

YKA 1989 r.

Litografia barwna na papierze
46,35 x 42 cm
Sygnowany p.d. - "Vasarely"
Nakład - 59/99

Golfista

sygnowany p.d.
serigrafia
34.2x25.2

Tenisista

sygnowany p.d.
serigrafia
34.2x25.2

liczba obiektów: 119