1 zł
2 600 000 zł

ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA Maria Ewa (1895-1967)

HUTNICY, 1961 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany po prawej M. EWA ŁUNKIEWICZ-ROGOYSKA 1961

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż miejski

olej/płótno, 64,5 x 79 cm
sygn. l.d.: MEWA ŁUNKIEWICZ

Kompozycja z gitarą, 1961

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygn. l.d.: M.EWA ŁUNKIEWICZ 61.

Święto majowe 1939 w Warszawie (Dzieci Warszawskie - Święto majowe, 1939 r.

olej/płótno, 74 x 81 cm
na odwrociu opisany: 'Ewa Łunkiewicz | Święto Majowe 1939 w Warszawie | ol / pł.'

Pejzaż z drzewami i architekturą, 1930

gwasz, papier; 26,7 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Ewa Łunkiewiczowa 1930.

WIDOK z OKNA, 1959

litografia barwna, 30 x 24 cm na arkuszu 41 x 35 cm,
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: p.d. "M.EWA.ŁUNKIEWICZ 1959", l.d. "LIT. 3" i tytuł grafiki.

Kompozycja, 1959 r.

długopis, tusz/papier, 23 x 32 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M-EWA ŁUNKIEWICZ 1959'

Kompozycja kubistyczna (1951)

sygn. dat. p.d.
olej, pilśnia
62x68 cm

Kompozycja kubistyczna

sygn. p.d.
olej, technika własna, pilśnia
50x64.5 cm

Akt II c Dynamiczno- Ekspresyjny

tempera, karton, 100 x 70 cm
sygn. l.d.: MEWA ŁUNKIEWICZ

Pejzaż z Bretanii, 1923 r.

akwarela/papier, 14 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Ewa Łunkiewicz | Bretania 1923'

Pejzaż abstrakcyjny

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 22 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: M. Ewa Łunkiewicz

Łódki w porcie

gwasz, papier, 21 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: MEWA LUNKIEVICZ. 1931.

Martwa natura

olej, płótno: 60 x 72,5 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: M.EWA. ŁUNKIEWICZ

Martwa natura z instrumentami i krzesłem

olej, sklejka: 66 x 93 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: M.EWA. ŁUNKIEWICZ. 1960

Miasto, 1961 r.

olej, płyta pilśniowa, 73 × 53 cm
sygn. i dat. l. d.: Mewa Łunkiewicz 61

Estymacja: 18000 - 22000 zł

PEJZAŻ ZE STAWEM, 1954

Sygnowany p.d.: M - EWA ŁUNKIEWICZ 1954.
Na odwrocie nalepka P.P. Desa z 1961 r. z opisem pracy

Kąpiące się, 1957

olej, tektura; 50,5 x 35,5 cm
sygn. l.d. M-EWA ŁUNKIEWICZ/ 1957

Estymacja: 15000-18000 PLN

MIASTO, lata 60. XX w.

olej na płycie pilśniowej,
103,5 x 82,5 cm,
sygnowany u dołu: "M. EWA ŁUNKIEWICZ"

Martwa natura, 1953 r.

akwarela, gwasz, papier, 78 × 58 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: M.EWA.ŁUNKIEWICZ.53

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Kompozycja czarna

gwasz, papier;
34 x 25 cm (w świetle oprawy).
Na odwrocie nalepka z informacjami o pracy oraz potwierdzenie autentyczności Stanisława Chmielowskiego

HUTNICY, 1961

olej na płótnie, 100 x 73 cm,
sygnowany po prawej "M. EWA ŁUNKIEWICZ 1961".

Postać rysująca

akwarela, tusz pędzel, papier, 69 x 50,3 cm,
sygn. l.d: M. EWA. ŁUNKIEWICZ

Kompozycja - pejzaż miasta II

tempera, papier: 12 x 34,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: M.EWA. ŁUNKIEWICZ

Kompozycja - pejzaż miasta I

sygnowana po prawej stronie u dołu: M.EWA. ŁUNKIEWICZ.

Jesień

tempera/karton, 58 x 82,5 cm
sygnowany l.d.: `M. Ewa Łunkiewicz`

Odwrocie:
opisany autorsko

Estymacja 12 000 - 16 000 zł

Pejzaż z końmi, 1936 r.

olej/płótno, 58,7 x 71 cm
sygnowany l.d.: `M-EWAŁUNKIEWICZ`

Pochodzenie: Kolekcja Adama Chmielowskiego, Poznań

Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska (1895-1967). W setną rocznicę urodzin. Muzeum Sztuki w Łodzi, 13.12.1995-24.03.1996

Reprodukowana: Maria Ewa Łunkiewicz-Rogoyska (1895-1967). W setną rocznicę urodzin. Muzeum Sztuki w Łodzi, poz. kat.39, s. 68.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 35 000 - 45 000

gwasz, papier;
48 x 59,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. EWA ŁUNKIEWICZ

Łódki w porcie

gwasz, papier,
21 x 28,5 cm;

Martwa natura (1955)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
65x54

MIASTO (Warszawa?), 1961

olej na płycie pilśniowej,
73,5 x 54 cm,
sygnowany l.d. "Mewa Łunkiewicz 61"

Martwa natura, 1955

olej, płótno;
65 x 53,5 cm;
sygn. p. d. M-EWA ŁUNKIEWICZ 1955;
na odwrocie nalepka z wystawy z VI Okręgu [?] z datą 21. XI. 1955 z tytułem oraz nalepka z Wystawy Malarstwa Okregu Warszawkiego ZPAP w CBWA we Wrocławiu (1956?) - nr kat. 18,

ZACHÓD SŁOŃCA NAD MIASTEM, 1961

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
56,5 x 66,2 cm
sygnowany l.d. "M. EWA ŁUNKIEWICZ 61"

Martwa natura, 1955

olej, płótno; 65 x 53,5 cm;

Putto, 1947

tempera, papier naklejony na płytę,
35 x 29 cm;
sygn. p. d.: M. EWA ŁUNKIEWICZ/ 1947.

Łódki w porcie

gwasz, papier,
21 x 28,5 cm;

Kompozycja Abstrakcyjna

ołówek, akwarela, gwasz, karton,
45,5 x 59 cm (kadr wewn.: 43 x 43 cm)
sygn.p.d.: M-EWA ŁUNKIEWICZ

Putto, 1947

olej, sklejka;
37 x 31 cm
sygn. p.d. M.EWA ŁUNKIEWICZ/ 1947

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/papier, 1
7 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: `M. EWA ŁUNKIEWICZ`

Martwa natura (1963)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
37x45 (w świetle passe-partout)

PROJEKT PANNEAU I - PROJEKT PANNEAU II

tempera na tekturze
po 25 x 20 cm
sygnowana u dołu (na każdej z części) "M. Ewa. Łunkiewicz" na polu tektury pod kompozycją pieczątka "Pracowni Sztuk Plastycznych P.P. we Wrocławiu, delegatura w Opolu".

Kompozycja czarna, 1954-60

gwasz/papier,
34,2 x 25 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie potwierdzenie autentyczności

Kwiaty w doniczce, 1955

olej, płótno; 65 x 54 cm
sygn. i dat. p.d. M-EWA ŁUNKIEWICZ 1955

Pejzaż z końmi, 1936

olej, płótno; 59,8 x 72,4 cm
sygn. l.d.: M-EWA ŁUNKIEWICZ

WARSZAWA WOLA, 1961

olej na płycie, 100 x 70 cm, sygnowany i datowany p.d.
"M. EWA. ŁUNKIEWICZ 1961 / WARSZAWA WOLA"

Martwa natura

olej, tektura, 54 x 73 cm
sygn.l.d.: E. M. ŁUNKIEWICZ

Wola, 1961

olej, płyta, 100 x 70 cm
sygn. i dat. p.d.: MEWAŁUNKIEWICZ 1961 / WARSZAWA WOLA

Konie, 1947

tempera, olej, płótno, 72,7 x 91,7
sygn. l. d.: M-EWA ŁUNKIEWICZ / 1947

Pejzaż kubistyczny

sygnowany p.d.
olej, płótno
81x100

Pejzaż z końmi, 1936

Olej, płótno, 59,8 x 72,4
Sygn. l. d.: M. EWAŁUNKIEWICZ.

Port-reda

sygnowany l.d.
tempera, karton
67.5x94

Akt II c Dynamicznoekspresyjny

sygnowany l.d.
tempera, karton
100x70

Martwa natura

sygnowany l.d.
olej, płótno
72x62

Jesień

sygnowany l.d.
tempera, papier
58x81.5

Martwa natura

sygnowany p.d.
olej, płótno
84x109

Widok na katedrę Notre Dame (1934)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
73.5x100

Martwa natura

sygnowany p.d.
olej, płótno
61x71.5

Kołobrzeg (1953)

sygn. dat. l.d.
tempera, tektura
95x67

W mojej pracowni

sygn. l.d.
olej, tektura
59.8x46.5

Martwa natura

sygn. l.d.
akwarela, papier
43.5x34 (w świetle passe-partout )

Martwa natura

technika mieszana na papierze, 43 x 33,8 cm w świetle passe - partout,
sygn. l.d.: M-Ewa Łunkiewicz

Kwiaty w doniczce 1955

olej, płótno, 65 x 54,
sygn. p.d.: M-Ewa Łunkiewicz
Na odwrociu naklejki wystaw: Centralne Biuro Wystaw Artysycznych, Wrocław.
Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków okręg Warszawa.

Miasto

sygn. p.d.
tempera tektura
49x39.7

Kompozycja, ok. 1959

technika mieszana,
wymiary: 38 x 44 cm.

MARTWA NATURA

Początek lat 30-tych XX w.
Olej na tekturze 54,5 x 73 cm
Sygnowany l.d. - "M. E. Łunkiewicz"

liczba obiektów: 68