1 zł
2 600 000 zł

GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Wieś Polskska Zimą

olej, tektura
39 x 60 cm
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski

Publikowany:
Stanisław Jordanowski, Vademecum malarstwa polskiego w USA, Wrocław, 1996, il. XXXIIII
Stanisław Jordanowski, "Aukcja Poloników"[w:] Przegląd Polski, 4-10 listopada, 1882, s.9

cena wywoławcza: Wykup abonament

JEŹDZIEC WSCHODNI, ok. 1885

olej, płótno
46 x 34 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski

PEJZAŻ ZE STRUMIENIEM, 1900-1915

olej, płótno naklejone na tekturę
26,8 x 18,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski

NIEBO. STUDIUM CHMUR, 1895-1915

olej, płótno na tekturze
17,8 x 28,3 cm
sygn. p.d.: M. G. W.

ZIMNY PORANEK, ok. 1900

olej, płótno
73,5 x 103 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
na d. listwie krosna nalepka z odręcznym napisem autorskim (?): M. G. Wywiórski | Zimny pora[nek]

Skaliste wybrzeże

olej/płótno naklejone na tekturę, 44 x 67 cm
sygnowany p.d.: `M. G. Wywiórski`

Na wiejskiej drodze

olej, płótno, 100 × 160 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

Wiatrołom

olej/płótno, 52,5 x 72,5 cm
na odwrociu pieczątka z warszawskiego Salonu Czesława Garlińskiego

PEJZAŻ Z SZARYMI SKAŁAMI W ODDALI

17,7 x 28,5 cm
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski

Obraz opisany i reprodukowany w:
- M.Gołąb, Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże. Między niebem a ziemią, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, [Poznań 2004], rozdział Aneks, s. 124, nr kat. 2, il. na s. 112.

Przedwiośnie

olej, tektura, 37 x 53 cm
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski

W parku

olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 32 cm;
sygn. l. d.: M G Wyw

Zagroda

olej, płótno, 67 × 100 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski

Chata

olej, tektura, 31,5 × 64 cm
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

SAMOTNA SOSNA

Olej, płótno na tekturze; 22 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski

Pejzaż zimowy

olej/płótno dublowane, 67 x 106 cm
sygnowany p.d.: `M.G. Wywiórski`

DRZEWO NAD WODĄ

Olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wywiórski

Chata wśród wzgórz

olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski

Lit.: Maria Gołąb, Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże. Między niebem a ziemią, [katalog wystawy w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu 26 luty-21 marzec 2004], Poznań 2004, s. 66, 118, kat. poz. 63, il. barwna s. 66.

Jastrzębia Góra, 1903

olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903

Odpoczynek myśliwego

olej/płótno, 69 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'M. G. Wywiórski'

Skaliste wybrzeże

olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany p.d.: 'Gorstkin Wywiórski'

liczba obiektów: 284