1 zł
2 600 000 zł

KOZAKIEWICZ Antoni (1841-1929)

BABUNIA, 1920

Gwasz, papier; 48 x 38,5 cm, 30 x 21,5 cm w świetle
Sygnowany l. d.: Kazakiewicz 1920

cena wywoławcza: Wykup abonament

Młody wirtuoz

olej, płótno, 81 x 122 cm; sygn. p.d.: A. Kozakiewicz
Obraz wystawiany w Muzeum Okręgowym w Tarnowie w 1979 r.;
por.: J. Ficowski, Cyganie w Polsce - Dzieje i obyczaje, Warszawa 1989, s. 299.

Wiosna, 1924

olej, płótno, wym. 60 x 50 cm
sygn. p.d.: A. Kozakiewicz / 1924

Bitwa pod Cecorą

olej, płótno,
54 x 70 cm;
sygn. l.d.: AK 1875 / A Kozakiewicz Awitowi Szubertowi na pamiątkę

Pieczenie ziemniaków

olej, deska, 20 x 30,5
sygn. l. d.: AKozakiewicz (AK wiązane); na rewersie nalepka Salonu Sztuki S. Jasielskiego w Warszawie z 1931 r. i wyryty w desce napis "A Kozakiewicz"

Grzybobranie

olej, płótno,
54 x 81,5 cm;

Uratowane gniazdko

olej, deska;
45 x 35 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Antoni Kozakiewicz | Monachium;
na odwrocie stempel: ALenck | MUNCHEN

SCENA W WIĘZIENIU

olej na płótnie,
58 x 91 cm,
sygnowany p.d. (wydrapane w farbie) "A. Kozakiewicz", na odwrocie (na blejtramie) okrągła pieczątka z napisem: "Zentrallstelle für Denkmäler / im Bundesamt [...]"
Dołączona opinia M. Piotra Michałowskiego (Poznań, 12.02.2004 r.)

Bitwa pod Cecorą

olej, płótno
54 x 70 cm;

PO GRZYBOBRANIU, 1900 r.

Olej, płótno; 54,5 x 81,5
Sygn. p. d.: A. Kozakiewicz | 1900

ŻYCIE CODZIENNE CYGANÓW, 1920

olej na sklejce, 37 x 56 cm w świetle ramy,
sygnowany p.d. "A. Kozakiewicz 1920"

MAŁY WIRTUOZ

olej na desce, 27 x 38 cm, sygnowany p.d. "AKozakiewicz", na odwrocie (na ramie)
naklejka TPSP w Krakowie z danymi o obrazie oraz pieczątką "WYSTAWA / JUBILEUSZOWA / STULECIE TPSP / ROK 19[5]4"

Cyganka, 1909

olej, płótno,
81.5 x 54.5 cm
sygnowany l.d.: A. Kozakiewicz 1909.

szkic do obrazu Zalecanki, 1876

ołówek, papier,
wymiary: 325 x 250 mm,
sygn. oł. p.d.: A. Kozakiewicz 1876. Stan zach.: ubytek p.g. rogu. Stare p.partou.
Wyst.: Malarstwo Polskie XIXw., Poznań 1932, Muzeum Wielkopolskie.

W OBOZIE CYGAŃSKIM, 1920 r.

Olej na desce 38,5 x 57,5 cm
Sygnowany p.d. - "A. Kozakiewicz 1920"

Park w Szczawnicy

akwarela, papier
sygn. l.d.: A. Kozakiewicz 11/ IX 1907 Szczawnica
wym.: 42 x 29 cm

Oblężenie fotografa

olej na płótnie dublowanym 85 × 120
sygnowany u dołu po prawej: "A. Kozakiewicz"

Scena w karczmie

niesygnowany
olej płótno
57.8x91

ELEGANCKA DAMA W DZIELNICY NĘDZY

akwarela, 30 x 25 cm, sygn. u dołu "Kozakiewicz"
Studiował w Krakowie, po Powstaniu Styczniowym przeniósł się do Wiednia, a następnie do Monachium gdzie odniósł sukces.
Prezentowany obraz przedstawia rzadki w naszym malarstwie temat nierówności społecznych potraktowany poważnie.

liczba obiektów: 104