1 zł
2 600 000 zł

PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)

Akt

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
Bibl. "Art&Business" nr 6(176)/2005, s.5; tu dat. na ok. 1930.

cena wywoławcza: Wykup abonament

CORRIDA

ołówek, tusz, akwarela, tempera na papierze naklejonym na tekturę, 25,6 x 29,8 cm, sygnowany oł. u dołu "z. pronaszko"

PORTRET POETY J., 1909

pastel na papierze, 44,2 x 36 cm,
sygnowany l.g. "Z. Pronaszko / Monachyum". Na odwrocie (na papierze i krośnie) trzykrotnie pieczątka: "Fritz Müller / Mal-& Zeichnunge - Utensilien / MöNCHEN / [...]" oraz odręczne zapiski na krośnie.

Portret żony

ołówek, akwerela, papier, 41 x 27,5 cm;
sygn. l.d.: z. pronaszko (sygnatura słabo widoczna)

Pejzaż wiejski, około 1930

olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z Pronaszko

Portret kobiety (Marii bar. Taube ?)

olej, płótno; 41 x 32 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Z Pronaszko

GITARZYSTA, lata 30-te

olej, płótno,
80 x 95 cm
sygnowany l.d.: Z. Pronaszko

Akt

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.

Akt, 1922

odlew w brązie
wys. 37,5 cm

Akt

olej, płótno, 100, 5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.

Martwa natura z cyniami

olej/płótno, 75,5 x 64,5 cm
sygnowany l. d.: `Z.Pronaszko`

W KAWIARNI

Olej na płótnie 50 x 78,5 cm
Sygnowany p.d. - "Zbigniew Pronaszko"

NA KOLONIACH, 1954

Olej, płótno;
59 x 72 cm
Sygnowany l. d.: Z. PRONASZKO
Na odwrocie napis: Z. PRONASZKO. 54

Dmuchawiec, ok. 1909

olej, płótno (dublowane), 53,5 x 63,4
sygn. p. d.: Pronaszko.

akwarela na papierze,
28 x 42 cm,
sygn. p.d.: Z. Pronaszko

W kawiarni

olej/płótno, 50 x 78,5 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`, na odwrocie pieczątka zakładu ramiarskiego: `ISKRA&KARMANSKI | KRAKÓW`

Rozmowa

akwarela, papier, wym.: 28,5 x 23 cm
sygn. p.d.: z Pronaszko

Pejzaż ze Strzyżowa

akwarela, papier, wym.: 29,5 x 42,5 cm
sygn. p.d.: Z. Pronaszko

Dęby

olej, płótno,
70 x 99,5
sygn. p. d.: Z. Pronaszko

akwarela, papier kremowy,
27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d: ZPronaszko

liczba obiektów: 245