1 zł
2 600 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier, 68 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

cena wywoławcza: Wykup abonament

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Ewa

olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm;
sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
na odwrocie napis: 1. Rue LECLERC - PARIS 14 e / France / HENRI BERLEWI / „EVE” - 1950

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja barwna, 1957

gwasz, olej, technika mieszana, papier?; 46,3 x 36,2 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Berlewi 1957 (ołówkiem);
na odwrocie pieczęć atelier artysty (częściowo czytelna): ...PERRIN FROMANTIN / ATELIER / BERLEWI / VERSAILLES

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

gwasz, olej, technika mieszana, papier?; 32 x 40,3 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI;
na odwrocie:
- KAM. 2 [w kole]

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd, przed 1939

ołówek, papier; 25 x 15, 5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
na odwrocie drukowana nalepka z tytułem i opisem rysunku

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-faktura

litografia/papier, 51 x 50,5 cm (zadruk)
na odwrociu pieczęć autorska: 'Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATELIER BERLEWI | VERSAILLES'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd

sygn. p.d.
ołówek, papier
26x16 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Projekt kostiumu aktora teatru Variete

akwarela, papier, 41 × 33 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: H. Berlewi
praca po konserwacji

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1943 r.

ołówek, papier, 25 × 19 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: H. Berlewi/Nice, 1943
na odwrocie pieczęć atelier artysty

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

litografia barwna/papier, 40 x 16 cm (zadruk)
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji na kamienieniu: 'H.BERLEWI 1922'
na odwrociu owalna pieczęć: 'ATELIER BERLEWI | Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN VERSAILLES'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Krzesło z czerwoną draperią, 1950-53 r.

litografia barwna/papier, 38 x 27,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H. Berlewi 50-53 | [dedykacja]' i opisany l.d.: '17/150'
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'H.BERLEWI • 1950'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

litografia dwubarwna, papier, 61 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. na płycie pod kompozycją: H. BERLEWI. 1922;
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN / VERSAILLES / ATELIER BERLEWI.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna/papier, 61 x 49,5 cm
sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI 1922
Na odwrociu owalna pieczęć: ATELIER BERLEWI/Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN VERSAILLES

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Projekt reklamy Futra i ubiory męskie Lion (recto/verso), lata 20. XX w.

ołówek/papier, 15,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
na verso owalna pieczęć: 'Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN | VERSAILLES | ATELIER BERLEWI'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, ok. 1960

olej, płótno, 46,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: H. BERLEWI
na odwrocie cztery stemple „Atelier Berlewi”

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret dziewczyny

ołówek, papier, 27 × 17 cm w świetle passe-partout
na odwrocie pieczątka atelier artysty

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret damski z profilu

ołówek, papier, 26 × 19 cm w świetle passe-partout;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret dziewczyny z czerwonymi ustami

olej, płótno naklejone na płytę, 46 × 37,5 cm
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN |VERSAILLES| ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

akwarela, papier, 41 x 31 cm w świetle passe-partout
sygn. śr. d.: H. Berlewi
po konserwacji

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

litografia dwubarwna, papier, 60 × 49 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. na płycie u dołu: H. BERLEWI. 1922.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Trzy maski (nr 2), 1922

olej, płótno; 34 x 47,5 cm
sygnowany p.d.: "H.BERLEWI.22", na odwrocie naklejki wystawowe
Praca posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą jej autentyczność.
Proweniencja:
- Kolekcja prywatna, Polska
- Dr Ruprecht Kurzrock, Berlin (krąg Der Sturm)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety w perłowym naszyjniku, 1931 r.

węgiel/papier, 57,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Berlewi. 31.'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia dwubarwna, papier, 61, 5 × 50 cm
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN |
VERSAILLES|ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Krzesło z czerwoną tkaniną, 1950

litografia barwna/papier, 57 x 45 cm
sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950
opis l. d. ołówkiem: 56/150, i p.d. sygn..: H. Berlewi 1953

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Leżąca dziewczyna, 1935

ołówek/papier, 26,5 x 36,5 cm
sygn. i dat. l.d.: H. Berlewi 35
Na odwrociu owalna pieczęć: ATELIER BERLEWI/Etude CHAPELLE PERRIN FROMATIN | VERSAILLES

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna/papier, 61,5 x 50 cm
sygn. i dat. na płycie p.d.: H. BERLEWI ·1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja geometryczna

akryl/papier, 28 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. BERLEWI'
na odwrociu pieczęć 'ATELIER BERLEWI'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia dwubarwna, papier,
61 × 50 cm
sygn. i dat. na płycie u dołu: H. BERLEWI. 1922. na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN |VERSAILLES |ATELIER BERLEWI

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret, po 1928

Tusz, papier; wym.: 23 x 20,8 cm; na odwrocie pieczątka "Atelier Berlewi".

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-faktur-element

Serigrafia na papierze
49,7 x 49,7 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait de femme au fichu rouge

Olej, płótno
46 x 37,5 cm

- Vente de l'atelier, Ok.ailles, Mes Chapelle, Perrin, Fromentin, 1974.
- Vente, Ok.ailles, Me Blache, 16 décembre 1984 n° 57

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait de femme

Pastel, papier
sygn. p.d. i dat. 34
37 x 30 cm

Drouot, Me Solanet, 21 avril 1989

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Violoniste

węgiel, kreda na papierze
sygn. l.d. i dat. 43.
64,5 x 50 cm

Vente publique, Ok.ailles, Maître Georges Blache, 16 décembre 1984 n° 145

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait de Maya NAJDROISKA Matula

ołówek, papier
dat. 22.1.57 i sygn. «HENRYK».
25,5 x 20 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Deux profils de Jacques Cortot, Nice 1932

Kredka na papierze
sygn. l.d. i dat. 32
12,8 x 8,5 cmi i 11 x 8 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura

litografia/papier, 46,5 x 46,5 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Autoportret, 1946 r.

ołówek/papier, 59,8 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'H. Berlewi | Nicea, 7 kwietnia 1946', l.d. dedykacja dla dr Henryka Reich-Ranickiego

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PARA PORTRETÓW

Ołówek, papier; po 12 x 8 cm (w świetle p-p)
Sygnowane p.d.: H.Berlewi; na portrecie kobiety opis: córka Markowskiego Sa... | w Warszawie..... | 1919-1920

*opłata droit de suite

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna/papier, 62 x 50,5 cm
sygn. p.d.: H. BERLEWI 1922
na odwrociu owalna pieczęć z napisem: ATELIER BERLEWI, w otoku: Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano Faktura, ok. 1960

serigrafia, papier, 51,5 x 51,5 cm
na odwrocie: pieczęc sprzedaży atelier Berlewiego w Wersalu w 1974 r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrety i maski

gwasz, papier, 32 x 25,5 cm
projekt okładki książki "Portrety i maski", De Sikkel, Antwerpen, 1937

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1930 r.

kredka, papier, 62 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Berlewi. 30

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-fakturen von Henryk Berlewi. Situationen 60 galerie dokumentation b 1-63, 1963

Wydawnictwo artystyczne; wyd.: Situationen 60 galerie Berlin, 963; wym.: 22 x 22 cm. Katalog składa się z rozkładanej okładki (od strony zewnętrznej fotografie Jürgena Graffa przedstawiające sylwetkę artysty; od wewnątrz opisy); czterostronnicowy opis; trzy składane (dwie jednakowe), trójelementowe plansze z serigrafiami [wym.: 22 x 66 cm] oraz jedna plansza z kompozycją na folii [22 x 22 cm]. Na jed- nej z plansz oł.: Berlewi Machano-fakturen Situationen 60 galerie /63 Frankfurt Mypos Verlag. Stan zachowania bardzo dobry.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z karczochami, 1950 r.

olej/płótno, 46 x 51 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'H.BERLEWI 50'
opisany na krosnach: 'H. BERLEWI 'ARTICHAUX' 1950', na odwrociu papierowa nalepka firmy ramiarskiej z Nicei

- kolekcja prywatna, Francja

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety ze stokrotkami, 1952 r.

olej/płótno, 66 x 50 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'H. Berlewi 52'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Wesele żydowskie

olej, płótno, 60 × 92 cm
sygn. p. d.: H. BERLEWI 21/52

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier brązowy;
48,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja abstrakcyjna, ok. 1920-1930

ołówek, papier, 26,5 x 20 cm
na odwrocie stempel aukcji prac Berlewiego w Wersalu (1974)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, lata 60. XX w.

szablon, papier jasnobeżowy
41,9 x 29,8 cm
sygn. flamastrem p.d.: H. BERLEWI
sygn. oł. na odwrocie śr.: H Berlewi
niżej pieczątka owalna z napisem śr.: ATELIER | BERLEWI, w otoku: Étude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES, l.g. nieczytelna pieczątka prostokątna

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-fakturen, 1963

"Mechano-fakturen von Henryk Berlewi. Situationen 60 galerie dokumentation b 1-63", Berlin 1963; wydawnictwo artystyczne; wym.: 22 x 22 cm; dwie składane, trójelementowe plansze z serigrafiami [wym.: 22 x 66 cm] oraz jedna plansza z kompozycją na folii [22 x 22 cm]. Stan bardzo dobry.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia, papier, 61 x 50 cm
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN|VERSAILLES|ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET MĘŻCZYZNY

Ołówek, papier różowy; 13 x 10 cm
Sygnowany p.d.: H.Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, 1963

mechano-fakturen / von henryk berlewi / situationen 60 galerie / dokumentation b / 1-63
folder składający się z:
trójdzielnej okładki z dodatkową stroną z informacją o artyście oraz bibliografią;
z informacji o mechanofakturze i konstruktywizmie na czerwonej dwudzielnej wkładce
z dwóch, trójdzielnych wkładek z pasami lub kropkami (do wkładki z pasami załączona analogiczna folia)
sitodruk?, papier, folia; 22,5 x 22,5 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Henryk Berlewi, wystawa retrospektywna, 1964 r.

offset/papier, 61,5 x 50 cm
sygnowany i datowany na kamieniu wśród przedstawienia: 'H.BERLEWI - 1922'
Plakat do pierwszej retrospektywnej wystawy prac Henryka Berlewiego zorganizowanej w 1964 roku w Institut Français de Berlin
stan zachowania: bardzo dobry

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd, przed 1939

ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna, 62 x 50,5 cm
sygn. p.d. H. BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, 1924/1961

litografi a barwna, papier, 60 x 48,5 cm
sygn. i dat. p.d.: A mon ami VRINAT/ Paris le 9.7.1965/ H.Berlewi 1924-61

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret starszego mężczyzny z profilu, 1912

ołówek, papier; 21 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Henry Berlewi / … 1912
data p. d.: 1912 (ołówkiem)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedzący Żyd

sygn.p.d.
ołówek, papier, 26x16 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1953

ołówek, papier, 49 x 38,5 cm
sygn. l.d.: H Berlewi/ Paris 11.6.53

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Plakat z wystawy Henryka Berlewiego - Berlin, 1964

litografia barwna, papier; 61,2 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu: H.BERLEWI 1922
na odwrociu pieczęć: ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Plakat wystawy retrospektywnej w Berlinie (1964)

sygn. na kamień śr.
litografia barwna
61.3x49.8 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, 1963

gwasz, 30 x 21 cm,
sygnowany i datowany p.d. "H. Berlewi 63"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-Faktura, 1924/1964

litografia barwna, papier; 58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
syg. i dat. p. d.: H. BERLEWI 64;
edycja: Kunze, Berlin

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

sygnowany wśród przedstawienia na kamieniu: 'H.BERLEWI 1922'
na odwrociu pieczęć Atelier Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET KOBIETY, 1938

węgiel, papier, 35 x 26,5 cm
sygn. p.d.: H. Berlewi 38

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

sygn. p.d.
ołówek, papier
56.5x41.5 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia dwubarwna, papier;
60,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją: H. BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny

ołówek, papier różowy, 13 x 9 cm;
sygn. p.d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret matki artysty

olej na płótnie,
sygnowany w lewym dolnym rogu,
na odwrocie pieczęć aukcji atelier Berlewiego w Wersalu w 1974r.;
65 x 50 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia dwubarwna, papier, 61 × 50 cm
na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN PROMATIN | VERSAILLES | ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt (1936)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
29x42.5 cm (w świetle passe-partout )

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1937

pastel, aksamitny papier beżowy, 49 x 38 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: H. Berlewi 37

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-Faktura, 1924/1960

litografia/papier, 59,5 x 49,5 cm w świetle oprawy
syg. i dat. p.d.: H. Berlewi 1924-1960 oraz l.d.: 68/200

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

litografia barwna/papier 38 x 27,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H. Berlewi 50-53' i opisany l.d.: '8/XX'
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'H.BERLEWI • 1950', dedykowany ołówkiem p.d.: 'à Maitre Georges | Bastin hommage respectueux | et sympathique | H. Berlewi'
stan zachowania: zacieki na dolnej krawędzi

LIETRATURA:
- Magdalena Frankowska, Artur Frankowski, Berlewi, Gdańsk 2009, s. 88 (il.)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1928 r.

litografia/papier 19 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu p.d.: 'H. BERLEWI. 28 | ANVERS'
dedykowany tuszem l.d.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Plakat z wystawy Henryka Berlewiego, Berlin 1964

litografia barwna, papier, wym. 61,2 x 49,5 cm,
sygn. na kamieniu: H.BERLEWI,

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET BARBARY ŚWIĘTOCHOWSKIEJ-MAŁĘCZYŃSKIEJ, 1952

Ołówek, papier; 28 x 21 cm
Sygnowany p.d.: Kochanemu Januszowi | Małęczyńskiemu | w sympatycznym upominku | H. Berlewi | 21.6.52
Pochodzenie: rezydencja Nowina Chrzanowskich w Opaczy

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier, 50 x 38 cm
sygn. p.d.: Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura, 1953

litografia, papier welinowy, 38 x 28 cm
sygn. i dat. na płycie: H. BERLEWI 1950
sygn. ołówkiem l.d.: 47/150 oraz p.d.: H. Berlewi 1953
ed. 47/150

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny

węgiel, papier, 48 x 45 cm
sygn. p.d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja geometryczna

ołówek/papier, 16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć autorska: 'Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATELIER BERLEWI | VERSAILLES'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

kredka/papier, 28 x 19 cm (w świetle passe-partout)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z owocami, 1953

olej, płótno; 24 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: H. BERLEWI 53

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

litografia barwna/papier, 57 x 45 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mezczyzny

rysunek sygn. w prawym dolnym rogu, pieczec sprzedazy atelier Berlewiego w 1974 r
48 x 45 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Kompozycja, 1961

pastel, sygn. w prawym dolnym rogu;
29 x 20,5 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Karczochy, 1950 r.

olej/płótno, 46 x 51 cm
sygnowany i datowany p.g.: `H.BERLEWI 50`
opisany na blejtramie: ` H. BERLEWI "ARTICHAUX" 1950`, na odwrociu papierowa nalepka ramiarza Maison Franco z Nicei

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Idąca kobieta

ołówek/papier, 44 x 28,5 cm
na odwrociu pieczątka `Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN VERSAILLES ATELIER BERLEWI`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait de femme

pastel, papier
50 x 38 cm
sygn. p.d. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna; 61,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI * 1922;
na odwrocie owalna pieczęć: Etude Chapelle Perrin Fromantin/ Atelier Berlewi/ Versailles.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Lady Makbet

olej, płótno; 50 x 65 cm;
na odwrocie napis: H. Berlewi oraz kilka owalnych pieczątek z Atelier Berlewi i naklejka z numerem: 1421

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

sygnowana na kamieniu.: `H.BERLEWI - 1922`
opisana: `INSTITUT FRANCAIS DE BERLIN | RETROSPEKTIVE AUSSTELLUNG | VON 1908 BIS HEUTE | HENRYK BERLEWI | OKTOBER 1964 NOVEMBER | KURFÜRSTENDAMM 211 BERLIN 15`
na odwrociu pieczęć: `Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN | ATEIER BERLEWI | VERSAILLES`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

offset/papier, 83 x 58 cm
Plakat do pierwszej retrospektywnej wystawy prac Hanryka Berlewiego zorganizowanej w 1964 roku w Institut Français de Berlin
STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry

- Magdalena Frankowska, Artur Frankowski, Henryk Berlewi, Gdańsk 2009

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrety i maski, De Sikkel, Anvers

bez daty, oprawa pelne płótno, naklad 200 egz. egz. no 127, 32 calostronicowe reprodukcje portretow rysowanych przez Berlewiego, dedykacja i podpis Berlewiego, 1951, bardzo rzadkie

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura

litografia na papierze welinowym, 38 x 27 cm sygnowana i datowana na plycie 1953, sygnowana, datowana, numerowana 45/150 ołówkiem przez artyste; nieznaczne zzolcenie papieru

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrety i maski

gwasz, 32 x 25,5 cm, projekt okładki książki « Portrety i maski », zob. pozycja nr 12 aukcji

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Autoportret, 1921

13 x 18 cm, ołówek, monogramowany i datowany w dolnym prawym rogu

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Autoportret, 40 x 33 cm

olej na płótnie, na odwrocie pieczęć aukcji atelier Berlewiego w Wersalu w 1974 r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret matki artysty

65 x 50 cm, olej na płótnie sygn. w dolnym lewym rogu, na odwrocie pieczęć aukcji atelier Berlewiego w Wersalu w 1974r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, lata 60. XX w.

Technika własna; wym.: 520 x 520 mm; nie
sygn. Na odwrocie owalna pieczęć tuszowa: Atelier Berlewi. Etude Chapelle Perrin Fromantin. Versailles. Drobne uszkodzenia powierzchni.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

AKT, 1922

litografia barwna, 61.5 x 50 cm
sygn. z prwej strony: H.BERLEWI.1922
na odwrocie: owalna pieczęć Etude Chapelle Perrin Fromantin/ Atelier Berlewi/ Versailles.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

litografia barwna, 61,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: H.Berlewi 1922
Na odwrocie owalna pieczęć: Etude Chapelle Perrin Fromantin/ Atelier Berlewi/ Versailles.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechano-Faktura, 1924/61 r.

litografia/papier, 60 x 49,5 cm
sygnowana, datowana i opisana p.d.: `Berlewi 1924/61 r. | Varsovie - Paris` oraz l.d.: `Mechano-Faktura`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia/papier, 61,5 x 50 cm
sygnowana na kamieniu: `H.BERLEWI.1922`
na odwrociu pieczątka: `ATELIER BERLEWI`
odbitka z lat `60. XX wieku

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

AKT, 1922

litografia barwna, 60.5 x 49.3 w swietle oprawy
sygn. u dołu: H.BERLEWI. -1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiety, 1922

litografia barwna, papier;
60,5 x 49,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. BERLEWI - 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1933

pastel, papier; 49 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d:. H. Berlewi 33 r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922

grafika, papier; 48,5 x 60 cm
na odwrocie oryginalny owalny stempel z Atelier Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 (odbitka późniejsza)

litografia, papier; 60 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obrębie kompozycji: H. BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Studia twarzy

ołówek/papier, 22,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu list artysty do profesora Akademii oraz owalna pieczęć `ATELIER BERLEWI VERSAILLES`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1933

sygn. p. d:. H. Berlewi 33 r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny w kapeluszu

ołówek/papier, 25,5 x 17 cm
na odwrociu pieczęć `ATELIER BERLEWI VERSAILLES`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Plakat monograficznej wystawy Henryka Berlewiego, Berlin 1964 r.

litografia barwna/papier, 61,2 x 49,5 cm
sygnowana na kamieniu: `H.BERLEWI`
na odwrociu pieczęć: `ATELIER BERLEWI`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny, 1933

pastel, papier;
49 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d:. H. Berlewi 33 r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, lata 60.

Technika własna; wym.: 520 x 520 mm; nie sygn. Na odwrocie owalna pieczęć tuszowa: Atelier Berlewi. Etude Chapelle Perrin Fromantin. Versailles. Drobne uszkodzenia powierzchni.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

sygnowana i datowana na kamieniu: `H.BERLEWI.1922`
na odwrociu pieczątka ATELIER BERLEWI

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1950 r.

ołówek/papier, 26,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Berlewi 50`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiety, 1922

litografia barwna, papier; 61,5 x 49,5 cm
sygn. p.d. H.BERLEWI 1922

Na odwrocie owalna pieczęć: Etude CHAPELLE PERRIN FROMANTIN/ ATELIER BERLEWI/ * VERSAILLES *

estymacja: 7000 - 10000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety w chuście, 1939

pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: berlewi/ 39

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET KOBIETY, 1957

Tusz, papier; 23,5 x 16 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: H. Berlewi. 57

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

sygn. l. d.: berlewi/ 39

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Impasse Ronsin, 1955

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.
75 x 81 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET CÓRKI SAMUELA MOSZKOWSKIEGO, 1919-20

Ołówek, papier; 16,5 x 11,5 cm
Przy dolnej krawędzi napis czarnym atramentem: córka Moszkowskiego Samuela | rysował H. Berlewi | w Warszawie w latach | 1919-20.
Na odwrocie certyfikat wystawiony przez Gilden`s Arts Gallery, Londyn

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiecy, 1922 r.

litografia/papier, 61 x 49,5 cm
sygnowany i datowany na płycie p.d.: `H. Berlewi 1922`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z jabłkami

gwasz, 19 x 26 cm,
sygn. p.d: Henryk Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1930

Kredka, ołówek, papier; wym.: 63 x 47,7 cm; sygn.: H. Berlewi 30; uszkodzone narożniki.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiety, 1922

sygn. p.d. H.BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedząca kobieta

ołówek, węgiel, pastel/papier, 40,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout); sygnowany i datowany p. d.: `Rysunek ten wykonany | był w pracowni na Krak. | Przedmieściu w r. 1915 | H. Berlewi`; Mężczyzna na krześle - kredka/papier, 40,5 x 25,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 8 000 - 12 000

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

litografia/papier, 74 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia na płycie: `H. BERLEWI. 1922`

Estymacja: 6 000 - 8 000

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret żydowskiego pisarza Farbera, 1921

Litografia;
wym. planszy: 320 x 265 mm;
sygn. oł. (alfabetem hebrajskim) p.d.: H. Berlewi/żydowski pisarz Farber/Warszawa 1921,

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Bijoutier juif a Varsovie

ołówek, papier,
26 x 18 cm;
sygn. p. d.; stempel atelier

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z wiśniami, 1948

olej, płótno; 48 x 57 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI, datowany na krawędzi po prawej stronie: 1948,
na odwrocie okrągłe stemple
Obraz pochodzi z kolekcji Mandelmana (1916 - 1975), wystawiany w Gallerie Schumacher w Lozannie. Widnieje na pamiątkowej fotografii przedstawiającej artystę z kolekcjonerem w 1951 r. z odręcznym napisem Berlewiego "Wiśnie"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Profil mężczyzny z bliznami, 1916

pastel, papier jasnobrązowy, 50 x 39 cm;
sygn. l. d.: H. Berlewi/ 1916 ?

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Naissance de l`Objet, 1953

Litografia;
wym. komp.: 214 x 262 mm (plansza 335 x 395 mm);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Berlewi 53, l. d. tytuł (długopisem).

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szkic ołówkiem;
16,5 x 11,5 cm
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

POSTACIE

olej/płótno,
41 x 33 cm
na blejtramie napis: `H. Berlewi`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

DECOR DE CABARET, OK. 1950

Akwarela, brokat, karton
38 x 48,50 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

HOMME NU, OK. 1930

Ołówek, papier
30 x 26 cm
Proweniencja: ajouter la provenance a toutes les fiches

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

COUPLE D`HOMMES, OK. 1930

olej, płótno
sygn. . na odwrocie ramy
39 x 31,50 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

NU DEBOUT, OK. 1930

olej, płótno
sygn. . na odwrocie ramy
33,50 x 25,50 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

HOMME NU, GRIS, OK. 1930

olej, płótno
sygn. . na odwrocie ramy: "H.Berlewi"
34 x 26 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

HOMME, DOS NU, ROUGE, OK. 1930

olej, płótno
30 x 12 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

HOMME , DOS NU, BRUN, OK. 1930

olej, płótno
sygn. na odwrocie ramy: "H.Berlewi"
30 x 12,50 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

EWA, 1950 R.

olej/płótno naklejone na tekturę,
46 x 37,5 cm
sygnowany i datowany l. g.: `1950 | HB` (monogram) opleciony wężem

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, lata 60.

Serigrafia; wym. pl.: 514 x 514 mm; nie sygn.; na odwrocie pieczęć Atelier Berlewi.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura, lata 60.

Serigrafia; wym. pl.: 510 x 510 mm; nie sygn.; na odwrocie pieczęć Atelier Berlewi. Stan zach.: ślad złożenia grafiki.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

pastel, papier jasnobrązowy,
50 x 39 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

KRZESŁO Z CZERWONĄ DRAPERIĄ, 1950 - 53 R.

litografia barwna/papier, 38,5 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany na płycie p. d.: `H. BERLEWI 1950` oraz ołówkiem p. d.: `H. Berlewi 1950-1953 | dla pani Ady Jaworskiej | ambasadorki Sztuki Polskiej | z całą sympatią | H. Berlewi | Paryż 30 .I. 57` i l. d. numer: `3/150`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

NARODZINY PRZEDMIOTU, 1953 R.

rysunek, litografia/karton, 22 x 26,5 cm
sygnowany p. d.: `H. Berlewi 1953` i dedykacja: `Drogiej Pani Adzie Jaworskiej w przyjaźni H. Berlewi Paryż, 30. I 57.`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Mechanofaktura

technika własna;
52 x 52 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szklarz, 1918

Litografia barwna;
wym.: 582 x 366 mm;
sygn. oł. p.d.: H. Berlewi; sygn. pł. (w obrębie kompozycji): monogram wiązany i data; odbitka późniejsza. (il. s. 14)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait d`homme III

Węgiel na papierze
Syg. p.d.
47 x 45 cm (w świetle passe-partout)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait d`homme II (1938)

Węgiel na papierze
Syg.i datowany p.d.
47,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portrait d`homme I

Węgiel na papierze
Syg. p.d.
37,5 x 27,5 (w świetle passe-partout)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922-1964

Litografia dwubarwna;
wym.: 400 x 160 mm (wym. planszy: 615 x 495 mm);
sygn. w obrębie komp.: H. Berlewi 1922,
sygn. oł. p.d.: H. Berlewi 1922-1964; odb. nr. l.d.: 18/200.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier,
68 x 45 cm (w oewietle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

DWAJ MĘŻCZYŹNI PRZY STOLE, 1918 R.

ołówek/papier,
21 x 15 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'H. Berlewi | 1918'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Wariant martwej natury, 1950

tempera, płótno naklejone na tekturę;
39 x 46
sygn. l.d. H.BERLEWI 1950
Na odwrocie: Henri Berlewi/ Variante d`une Nature Morte, 1950/ (?)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Femme aux levres rouges (1937)

Pastel, karton
Syg. i datowany p. d.
63 x 48 cm (w świetle passe-partout)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiecy, 1922

linoryt dwubarwny, papier,
61,2 x 47,8
sygn. w polu kompozycji p. d.: H. BERLEWI. 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny z fajką

kredka, papier,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. Berlewi / Nice le 10. 6. 43

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szkice twarzy

ołówek, papier, 33,5 x 24 cm;
sygn. dwukrotnie: Chaim;
na odwrocie szkic postaci, list do profesora oraz owalny stempel Atelier Berlewi
oraz napis: Frau Fuerst Buelow / Charlottenburg Berlin / Karlstr 91

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Studia twarzy

sygn. na odwrocie pieczęcią Atelier Berlewi
ołówek, papier, 24x33.2

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiety, 1922

litografia barwna, papier;
61,5 x 49,5 cm
sygn. p.d. H.BERLEWI 1922

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Woły

olej, sklejka
36 x 47 cm;
na odwrocie pieczęć: ATELIER BERLEWI

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Ewa

olej, płótno naklejone na tekturę
46 x 37,5 cm;
na odwrocie napis: 1. Rue LECLERC - PARIS 14 e / France / HENRI BERLEWI / "EVE" - 1950

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET KOBIETY, 1939 R. (rewers: Szkice postaci kobiecych)

ołówek/papier, 31,5 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `H. Berlewi 39`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MARTWA NATURA Z JABŁKAMI, 1963 R.

olej/płótno naklejone na tekturę, 50 x 40 cm
sygnowany i datowany l. d.: `H. BERLEWI 1963`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Woły

olej, sklejka
36 x 47 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier
32 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922-1964

Litografia dwubarwna
wym.: 400 x 160 mm (wym. planszy: 615 x 495 mm)
sygn. w obrębie kompozycji: H. Berlewi 1922, sygn. oł. p.d.: H. Berlewi 1922-1964; odb. nr. L.d.: 16/200.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

La Mandoline

olej, płótno
55 x 92 cm;
sygn. p. d.: H. BERLEWI. 1952
na odwrocie nalepka "Salon des Indépendants 1954" z nazwiskiem autora i tytułem obrazu; na krośnie nazwisko artysty i jego paryski adres, na poprzecznej listwie napis autorski (?): La Mandoline oraz owalna pieczęć Atelier / Berlewi Versailes

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1939 r.

ołówek/papier,
31,5 x 23,5 cm
na odwrocie szkice postaci kobiecej
obraz posiada opinię prof. dr hab. Jerzego Malinowskiego

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

ołówek/papier, 31 x 23,5 cm
sygnowany p. d.: 'H. Berlewi'

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedząca dziewczyna

ołówek, papier, 49 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi; niżej Riri (lub Rizi - czerwoną kredką)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Osty, 1948

olej, płótno,
55 x 46 cm;
sygn. l. g.: H. BERLEWI 48.
Na odwrocie, na krośnie napisy autorskie?: "Chardeus" / Paris 14 Mr Henri Berlewi 1, rue Leclerc.
Na płótnie i krośnie owalna pieczęć: wokół krawędzi - Etude Chapelle Perrin Fromantin Versailles,
wewnątrz - ATELIER / BERLEWI. Numery odręcznie pisane na krośnie# 27, 445, 3.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety o rudych włosach

pastel/papier,
51,4 x 42,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `H. Berlewi`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Aktorka, 1948 r.

ołówek/papier,
40 x 30 cm
sygnowany i datowany p. d.: `H. Berlewi | Paris, 1948 r.`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Siedząca dziewczyna

"Riri" (lub "Rizi") pochodzi zapewne z okresu między 1927, w którym powstał "Portret w owalnych liniach", a 1929 rokiem, kiedy artysta wykonał rysunek "Młoda sportsmenka" (obydwa reprodukował Colleye). (...)
Rysunek pochodzi ze spuścizny po artyście" (cyt. z ekspertyzy prof. J. Malinowskiego z 1. VI. 2006).

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier,
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret młodej kobiety

ołówek, papier kremowy,
34 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

pastel, papier,
68 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Ewa

46 x 37,5 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Grafika trójdzielna-dwustronna

22 x 65,8 cm; oraz katalog wystawy z 1963 roku, z którego grafika pochodzi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Śmiejąca się dziewczyna

ołówek, papier,
30 x 21 cm;
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Ewa

olej, płótno naklejone na tekturę,
46 x 37,5 cm;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety w chustce

pastel, papier,
44 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Śmiejąca się dziewczyna

ołówek, papier
30 x 21 cm;
sygn. p. d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt, 1922 r.

sygnowany i datowany wewnątrz przedstawienia: `H. BERLEWI. 1922`

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

linoryt dwubarwny, papier, 60 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. po środku: H. BERLEWI 1922 (na płycie);
sygn. p.d.: H. Berlewi 1922-1964 (ołówkiem); l.d.: 18 / 200

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Głowa kobiety w chustce - szkic

ołówek, papier, 37 x 24,2 cm; sygn. p.d.: H. Berlewi
na odwrocie szkice twarzy kobiety oraz głowy śpiącej kobiety;
W załączeniu ekspertyza prof. dr. hab. J. Malinowskiego.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Żółta waza

olej, płótno naklejone na tekturę, 37 x 45 cm;
sygn. p.d.: H. BERLEWI. 1950

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szkice twarzy

ołówek, papier, 33,5 x 24 cm; sygn. dwukrotnie:
Chaim; na odwrocie szkic postaci, list do profesora
oraz owalny stempel Atelier Berlewi oraz
napis Frau Fuerst Buelow / Charlottenburg Berlin / Karlstr 91

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

KOMPOZYCJA KÓŁ

collage, papier,
46 x 46 cm
na odwr. oprawy l.g. nalepka: CORNETTE DE SAINT CYR | MAISON DE VENTES | [adres w Paryżu] i nr flamastrem: 103125/34

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l.d.: H. Berlewi 52;
na odwrocie na krośnie autorskie napisy: Henri BERLEWI Peysage (...)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Żółta waza

sygn. p.d.: H. BERLEWI. 1950

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Gruszki

olej, płótno, 33 x 41 cm;
sygn. p.d.: H. Berlewi. 48;
na odwrocie napisy na blejtramie: Henri BERLEWI "Deux Poires" oraz nr 75

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l.d.: H. Berlewi 52;

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret młodej kobiety - szkic

ołówek, papier, 22 x 17 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: H. Berlewi
"Portret kobiety" - łączy się z grupą dzieł powstałych od ok. 1934 - 1935 r. Wykonywał wówczas delikatnie ujęte płynnymi konturami portrety kobiet, pozbawione deformacji.
(cyt. Z ekspertyzy prof. J. Malinowskiego z 2. VI. 2006 r.).

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny

sygn. p.d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szkice twarzy

ołówek, papier, 33,5 x 24 cm;
sygn. dwukrotnie: Chaim
na odwrocie szkic postaci, list do profesora oraz owalny stempel Atelier Berlewi oraz napis Frau Fuerst Buelow / Charlottenburg Berlin / Karlstr 91

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Para rysunków

kredki: czarna, niebieska, papier,
18 x 14 cm, 17 x 16 cm;
sygn. p.d.: H. Berlewi. 38;
p.g.: H. Berlewi. / 38 / Paris.
wg właścicieli prace pochodzą z krakowskiej kolekcji Zygmunta Janiszewskiego.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny

sygn. p.d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

GRACZE W BULE, 1934

ołówek, akwarela na papierze brulionowym, 26 x 37 cm,
sygnowana p.d. "H. Berlewi St. Paul 1934"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szkice twarzy

ołówek, papier, 33,5 x 24 cm;
sygn. dwukrotnie: Chaim

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Krzesło z czerwoną draperią

litografia barwna, papier,
38,5 28 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: H. BERLEWI 1950 (na płycie)
p.d.: H. Berlewi 50-53; l.d.: nr odbitki: 8/150

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Para portretów

Portret starej kobiety
olej, płótno, 85 x 54 cm;
sygn. p.d.: H. BERLEWI / 1935

Portret mężczyzny
olej, płótno, 84 x 50 cm;
sygn. p.d.: H. Berlewi

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety

olej, karton, 46 x 37,5 cm;
sygn. l.d. H. Berlewi /Nice 1946

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

GRACZE W BULE, 1934

ołówek, akwarela na papierze brulionowym,
26 x 37 cm,

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Szklarz

olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: H. Berlewi [...] 1918 - 1953
/ Varsovie - Paris

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

KWIATY

1952 r.
Akwarela, tusz na papierze 33 x 40,5 cm
Sygnowany p.d. - "H. Berlewi 52" oraz dedykacja z datą - "Paris 27.6.52 H.B." Signed bottom right - "H. Berlewi 52"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura z wiśniami

olej, płótno, 40 x 56 cm; sygn. p. d.: H. BERLEWI / 1948
Na odwrocie okrągłe stemple (nieczytelne).

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt

olej, tektura naklejona na sklejkę
35 x 26,5 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Krzesło z czerwoną tkaniną 1950

litografia barwna, papier,
56/150, 57 x 45 cm;
sygn. i dat. na płycie p. d.: H. Berlewi 1950,
w l. d. ołówkiem: 56/150, w p. d. ołówkiem dedykacja z 1954 r.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret kobiety, 1938

węgiel, papier 44 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. węglem p. d.: H. Berlewi 38

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

PORTRET MĘŻCZYZNY Z FAJKĄ

Kredka na papierze 52,5 x 44 cm
Sygnowany p.d. - "H. Berlewi / Nic le 10.6.4"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret Natalii Gonczarowej, 13.04.1961, Paryż

rys. długopis, wym.: 27 x 21 cm,
sygn. i dat. p.d.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, 1957

olej na tekturze, 85 x 68 cm,
sygnowany p.d. "H.Berlewi", na odwrocie ołówkiem "Construction mecanofacturelle/CXXI/957"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, 1959

olej na tekturze, 50 x 50 cm,
sygnowany l.d. "H.Berlewi", na odwrocie ołówkiem "Ensemble structural un systeme/carre/XI[?]/59"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, 1959

olej na tekturze, 50 x 60 cm,
sygnowany l.d. "H. Berlewi", na odwrocie ołówkiem "Construction mecanofacturelle/CXXV[?]/59"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

AKT, 1936 r.

Olej na płótnie 46 x 38 cm
Sygnowany p.d. "H. Berlewi 36"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1957

olej na tekturze, 50 x 50 cm,
sygnowany l. d. "H. Berlewi 1957", na odwrocie ołówkiem "Mechano...wzór DII"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA, kompozycja dwustronna

olej na tekturze, 70,6 x 103 cm,
sygnowany p. d. "Berlewi..." (dalej nieczytelnie)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MARTWA NATURA Z OWOCAMI, 1949 r.

Olej na płótnie 46 x 61 cm
Sygnowany p.d. "H. Berlewi 49"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny z fajką

węgiel, papier kremowy, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. Berlewi / Nice (?) le 10. 6. 43.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

MECHANOFAKTURA - BLANC-ROUGE-NOIR, 1924/1961

technika własna, 60 x 50 cm,
sygnowana u dołu: "Mechanofaktura" "H.Berlewi. 1924-1961/ Varsovie-Paris"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret Niny Grudzińskiej

pastel, papier, 59 x 43 cm; sygn. l.d.: H. Berlewi 36

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret Niny Grudzińskiej

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Element wystawy Mechanofaktury w 1965 r. w Berlinie

tusz, papier, pleksi, 51,7 x 51,7 cm;
na odwrocie stempel autorski: ATELIER-BERLEWI, oraz nalepka wystawowa nr 25

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

"MECHANOFAKTURA-BLANC-ROUGE-NIOR", 1924/1961

technika własna, 60 x 50 cm, sygnowana u dołu: "Mechano-Faktura" i "H. Berlewi. 1924-1961/ Varsovie-Paris"

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Improwizacja - liniowy raster, 1962

awarela, papier
27,5 x 18,5 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Portret mężczyzny z fajką

sygn. p.d. - H. Berlewi / Nice (?) le 10. 6. 43.

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

AKT, 1922

linoryt dwubarwny, 61 x 49,7 cm
sygnowany piórem "H. Berlewi. 1922"
Na odwrocie pieczątka: "Atelier Berlewi" w Wersalu

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Martwa natura, 1949

olej, płótno, 40 x 64,5
sygn. p. d.: H. Berlewi . 49

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Akt kobiecy, 1922

linoryt dwubarwny, papier
61,2 x 47,8 cm

BERLEWI Henryk (1894 - 1967)

Wariant martwej natury z 1950

tempera, płótno naklejone na tekturę
38 x 46 cm

liczba obiektów: 246