1 zł
2 600 000 zł

MONIUSZKO Jan Czesław (1853-1908)

ŚWIĘTO RADOŚCI. PARA DEKORACYJNYCH PANNEAUX, po 1900

olej, płótno
115 x 28,4 cm
oraz l.d.: J.C. Moniuszko | 190 [8] ?

cena wywoławcza: Wykup abonament

Para w parku - Telimena i Tadeusz

olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko

W cyrku

olej, płótno; 29 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: J.MONIUSZKO;
obraz po konserwacji.

Rybka, po 1900 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 51,5 x 41,5 cm
sygnowany p.d.: 'i. Moniuszko'

Amory

olej, deska mahoniowa, 45 × 35,5 cm
sygn. p. d.: J. Moniuszko
na odwrocie tektury nalepka składu farb i przyborów artystyczno-malarskich
Juliana Burofa w Warszawie na ramie nalepka zakładu pozłotnictwa i oprawy obrazów Władysława Twardego w Warszawie

Strzała amora

olej, płótno naklejone na tekturę (?), 45 × 35,5 cm
sygn. p. d.: J. Moniuszko
na odwrocie tektury nalepka składu farb i przyborów artystyczno-malarskich Juliana Burofa w Warszawie na ramie nalepka zakładu pozłotnictwa i oprawy obrazów Władysława Twardego

Z nożem na rybę - klasztorna biesiada, 1906

olej, płótno; 77 x 132 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Moniuszko / R.P. 1906.

Towarzystwo w ogrodzie. Scena z XVIII wieku, 1895 r.

akwarela, ołówek/papier, 21 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: 'I. Moniuszko 1895''

Trafiona strzałą Kupidyna

olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko;
na odwrocie tektury nalepka składu farb i przyborów artystyczno-malarskich Juliana Burofa w Warszawie, na ramie nalepka zakładu pozłotnictwa i oprawy obrazów Władysława Twardego w Warszawie; dekoracyjna oprawa w stylizowanej neorokokowej ramie z epoki.

Zaloty

olej, deska mahoniowa; 45 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: J. Moniuszko;

Postój, 1894 r.

olej, deska, 35 × 49 cm
sygn. śr. dół: J. Moniuszko/1894

Scena w ogrodzie z amorami

sygn. p.d.
olej, płótno/tektura
45x35.5 cm

RYBKA, po 1900

olej, płótno
51,5 x 41,5 cm
sygn. - czerwoną i czarną farbą - p.d.: J. Moniuszko

W parku, 1898 r.

olej/deska, śr.:57 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'I.C. MONIUSZKO | 1898'

W pracowni Bacciarellego, 1907 r.

olej, płótno, 83,5 x 128,5 cm
sygn. p. d.: J.C. Moniuszko/R.P1907.
na odwrocie na krosnach 5 nalepek warszawskiej firmy ramiarskiej J. Burofa oraz nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem depozytowym 189071, dwie nalepki z odręcznymi napisami Dep. Rotw. Oraz 4456/Rew. Na górnej listwie krosien napis kredką: Fischhorn 23 X 45 r/Polish, obok cyfra 43.
Kolekcja Andrzeja Rotwanda (w latach 1939-2001 depozyt w Muzeum Narodowym w Warszawie)
Reprodukowany:
Tygodnik Ilustrowany, 1907, II półrocze nr 48, s. 967
Biesiada literacka 1908, I półrocz., nr 4, na s. 65, opis

Scena dworska

olej/płótno, 50 x 75 cm
sygnowany p.d.: 'I. MONIUSZKO'

Zestaw 5 rysunków

trzy rysunki przedstawiające spotkanie towarzyskie, bal, wznoszenie toastu, jedna praca z parkową scenerią, jeden rysunek z przedstawieniem męskiej postaci opisany: Sołariusz z Dzwonów / Kornewilskich;
kredka, ołówek, papier; różne wymiary;
3 prace opisane na odwrocie: JAN CZESŁAW MONIUSZKO
przed konserwacją.

Para portretów historycznych: Rycerz i Dworzanin

olej, tektura; 20 x 12 cm (każdy);
każdy sygn. p. g.: J.M.

Scena z Pana Tadeusza

olej/płótno, 79 x 131 cm
sygnowany śr.d.: 'I C MONIUSZKO'

Lekcja muzyki

sygn.p.d.
olej, płótno, 60x79.5 cm

W PRACOWNI BACCIARELLEGO

Olej, płótno, 83,5 x 128,5,
sygn. p.d.: J.C. Moniuszko /R.P1907.
Na odwrocie na krosnach 5 nalepek warszawskiej firmy ramiarskiej J. Burofa nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie numer depozytowy 189071, dwie nalepki z odręcznymi napisami Dep. Rotw. Oraz 4456 / Rew. Na górnej listwie krosien napis kredką: Fischhorn 23 X 45 r / Polish, obok cyfra 43.
Obraz ze zbiorów kolekcjonera Andrzeja Rotwanda w latach 1939-2001 zdeponowany był w Muzeum Narodowym Warszawa.
Obraz opisany, wzmiankowany i reprodukowany w: Tygodnik Ilustrowany 1907, II półrocze nr 48 il. na s. 967 - Biesiada literacka 1908, I półrocz., nr 4, na s. 65, opis s. 75.

Król Stanisław August opuszczający Warszawę, 1893 r.

olej/płótno naklejone na płytę, 55 x 100 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `Moniuszko | 1893`

- kolekcja rodziny Noskowskich, Głuchów
- kolekcja Władysława Noskowskiego, Sydney
- kolekcja prywatna, Australia

Nieoczekiwane spotkanie, ok. 1900

olej, płótno dublowane; 53 x 77 cm;
sygn. u dołu: I. Moniuszko (słabo czytelnie)

olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko

Szach!, mat!, 1902

olej, płótno; 91 x 122 cm;
sygn. u dołu: J. C. Moniuszko A. D. 1902.

Scena dworska

olej/płótno, 50 x 75 cm
sygnowany p.d.: `I. Moniuszko`

Śpiąca piękność, 1891 r.

olej/płótno dublowane, 39 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `I. Moniuszko | 1891`

Nieoczekiwane spotkanie

olej/płótno dublowane, 53 x 77 cm
sygnowany u dołu: `I. Moniuszko`

Scena w ogrodzie

olej/tkanina, 58 x 52 cm
sygnowany p.d.: `Jan Moniuszko`

Szach!, mat!, 1902

olej, płótno; 91 x 122 cm;

olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko

Szach! mat!, 1902

olej, płótno; 91 x 122 cm;

Ułan z dziewczyną przed karczmą

olej/płótno, 67,5 x 54,5 cm
sygnowany u dołu: `J.C. Moniuszko`

Para w parku

olej/płótno, 39 x 33 cm

Ułan i dziewczyna

olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. u dołu: Cz. Moniuszko (częściowo zatarte)

Przed Janem Kazimierzem, 1906

olej, płótno; 75 x 100 cm;
sygn. i dat. u dołu: Moniuszko / A.D. 1906
Na odwrocie napis: wł./ Tytusa Kowalskiego/ in 1906

Scena w typie fete galante - zabawa w ogrodzie

olej, płótno dublowane,
51,5 x 118 cm;
sygn. p.d.: J. C. Moniuszko

Scena w typie fete galante z gondolą

olej, płótno dublowane,
52 x 134 cm;
sygn. śr. d.: J. C. Moniuszko 1903

olej, płótno dublowane, 52 x 134 cm;

olej, płótno dublowane, 51,5 x 118 cm;
sygn. p.d.: J. C. Moniuszko

Przed Janem Kazimierzem, 1906

olej, płótno; 75 x 100 cm;

Opowieść Tadeusza Soplicy - scena z Pana Tadeusza, 1899 r.

olej/płótno, 60 x 90 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Cz. Moniuszko 1899`

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Przed Janem Kazimierzem, 1906

olej, płótno; 75 x 100 cm;

sygn. oer. d.: J. C. Moniuszko 1903

sygn. p.d.: J. C. Moniuszko

TOAST - ŻYCZENIA IMIENINOWE, 1901

Olej, deska; 63 x 42 cm (paleta)
Sygnowany d. J. Moniuszko
Pod życzeniami 19 podpisów

Stanisław August Poniatowski ogląda obraz Łazienek Królewskich w Warszawie

olej, płótno, 36 × 48 cm
sygn. u dołu pośrodku: J.Moniuszko

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Przygoda w drodze, 1894 r.

olej/deska, 35 x 40,9 cm
sygnowany i datowany d.śr.: `I. Moniuszko | 1894`

Estymacja 14 000 - 20 000 zł

Scene historique (1900)

olej, płótno,
65 x 100 cm;
sygn. i dat. u dołu

Zaloty

Olej, płótno,
100 x 70 cm,
sygn. p.d.: C. Moniuszko 1906

Scena dworska

olej/płótno, 50 x 75 cm
sygnowany p. d.: `J. Moniuszko`

Scene historique (1900)

Olej na płótnie
Syg. i datowany d. środek
65 x 100 cm

SIELANKA

Olej, płótno;
60 x 90 cm
Sygnowany czerwonym i czarnym olejem śr.d.: J. C. Moniuszko

Rozmowy dyplomatyczne

sygn. l.d.
olej, płótno
60x80

Scene historique (1900)

Olej na płótnie
Syg. i datowany d. środek
65 x 100 cm

Scena sielankowa

olej, płótno,
46 x 35 cm;
sygn. u dołu: J. C. MONIUSZKO

Gra w karty

olej/płótno,
48 x 31,5 cm
sygnowany u dołu: `J Moniuszko`

Para w ogrodzie

olej/płótno naklejone na tekturę, 35,5 x 24,5 cm
sygnowany u dołu: `J. Moniuszko`

Gra w karty

olej, płótno, 48,5 x 31,5cm
sygn. śr.d.: J. Moniuszko

Posłowie u Jana III Sobieskiego

olej, płótno dublowane
75 x 110,5 cm;
sygn. p. d.: J. C. Moniuszko / A. D. 1905

MAZUR

Olej, płótno; 73,1 x 57,2 cm
Sygnowany czerwonym i czarnym olejem p.d.: J. C. Moniuszko

KRAKOWIAK

Olej, płótno; 75,9 x 49,8 cm

Para panneaux dekoracyjnych - Święto radości

olej/płótno dublowane, 115 x 28 cm
sygnowany: p. d.: `JCM (..)` oraz l. d.: `J C Moniuszko`

ZALOTY, 1898

Olej, płótno; 41 x 34,5 cm
Datowany l. d.: 1898

Scena w typie galante fete z gondolą

Scena w typie galante fete

sygn. p.d.: J. C. Moniuszko

GRA W KARTY, ok. 1900

olej, płótno,
42 x 31 cm
sygnowany p.d.: J Moniuszko (litera M czerwoną farbą)

Przed Janem Kazimierzem, 1906 r.

olej/płótno, 75 x 100 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Moniuszko | A. D. 1906`
na odwrocie napis: `wł. | Tytusa Kowalskiego | in 1906`

Scena sielankowa

olej, płótno, 46 x 35 cm;
sygn. u dołu: J. C. MONIUSZKO

PRZERWANE OŚWIADCZYNY, ok. 1900

olej, deska,
sygnowany u dołu: J Moniuszko

Scena romantyczna

olej, płótno,
97 x 67 cm;
sygn. u dołu: J. Moniuszko 1880

NA BALU 1902 r.

Olej na płótnie
60,5 x 90 cm
Sygnowany z lewej, wzdłuż dolnej krawędzi - "IAN . C . MONIUSZKO . R . P 1902 ."

Scena z balu

olej, płótno,
89 x 137 cm;
sygn. u dołu: J C Moniuszko / AD 1898

KRAKOWIAK

Olej, płótno;
73,1 x 57,2 cm
Sygnowany czerwonym i czarnym olejem p. d.: J.C.Moniuszko

MAZUR

Olej, płótno;
75,9 x 49,8 cm

Rozmowa przy winie, 1890

olej, płótno; 47,8 x 71 cm;
sygnowany u dołu: J. Moniuszko | A.D. 1890

Para obrazów

"Żniwa-dziewczyna w stroju ludowym", "Żniwa-chłopiec w stroju ludowym"
olej, płótno, wym. obu obrazów identyczne: 36 x 28 cm
sygn. p.d.: J. Moniuszko

Polonez

olej, płótno, 74 x 58,5 cm; sygn. p.d.: J. Moniuszko / 1907.

SCENA Z DZIEWCZYNĄ I UŁANEM PRZED KARCZMĄ

olej na płótnie naklejonym na tekturę,
67,5 x 55 cm,
sygnowany u dołu "J. C. Moniuszko", na odwrocie naklejka Salonu Obrazów i Dzieł Sztuki L. Błasiak, Kraków, ul. Stradomska 18

ROZMOWA PRZY WINIE, 1890

olej, płótno,
47.8 x 71 cm
sygnowany u dołu pośrodku: J.Moniuszko | A.D. 1890.

Para obrazów - Panna i elf, Zaloty nad stawem

olej, płótno, 97 x 59 cm; sygn. p.d. - I. Moniuszko/ 1903

MNICH Z KIELICHEM

Olej, płótno naklejone na tekturę; 31,4 x 22 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.g.: I .M .

W pracowni Bacciarellego, 1907

olej, płótno,
83.5 x 128.5 cm
sygnowany p.d.: J.C. Moniuszko | R.P 1907

Scena romantyczna

olej, płótno, 97 x 67 cm; sygn. u do.u: J. Moniuszko 1880.

Jej ulubiona piosenka

olej, płótno, 54,5 x 68 cm; sygn. u dołu po środku:
J.C. Moniuszko A.D 1902. Na odwrocie napis: Jej ulubiona piosenka

U PŁATNERZA, 1906 r.

Olej, płótno; 60,5 x 90,5 cm
Sygn. p.d.: I C. Moniuszko | R.P 1906 (litery "I C M i R.P." napisane czerwoną farbą)

Uroki wędkowania

sygn. śr.d.
olej płótno
48.5x52

Scena romantyczna

olej, płótno, 97 x 67 cm

ZALOTY

Olej, tektura; 42,5 x 31 cm
Sygn. p.d.: I.Moniuszko

Scena dworska, 1902

olej na płótnie, 60 x 89,5 cm
sygnowany p.d.: "Jan C. Moniuszko R.P. 1902"

W szlacheckim dworze, 1906

olej, płótno 49 x 65,8
sygnowany u dołu po prawej: "J. Moniuszko A.D. 1906"

liczba obiektów: 95