1 zł
2 600 000 zł

CZACHÓRSKI Władysław (Lublin 1850 - Monachium 1911)

PORTRET MARII Z POPIELÓW GODLEWSKIEJ, 1880

olej, płótno
145 x 98 cm (w świetle ramy: 140 x 94 cm)
sygn. l.d.: Czachórski | Grabowczyk 188

cena wywoławcza: Wykup abonament

List miłosny, 1880

olej, płótno, 78,5 x 55,5 cm
sygn. p.d.: Czachórski 1880
na odwrocie dwa stemple: czarną farbą WIMMER & C /GALLERY OF FINE ARTS / MUNICH oraz, czerwoną farbą A. Schutzmann in MÜNCHEN

Portret Władka Szernera, 1879 r.

olej/płótno dublowane, 48 x 38 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Czachórski | 1879.'
na odwrociu nalepka z ekspertyzą Kazimierza Buczkowskiego z dn. 28 lipca 1953

BLASK KLEJNOTU, 1897

olej, płótno dublowane
55,5 x 76 cm
sygn. l.g.: Czachórski | 1897

Portret damy, lata 70.-80. XIX w.

ołówek, pastel/papier, 36,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: 'Czachórski'
na odwrociu pieczęć lakowa oraz fragment papierowej nalepki

Portret mężczyzny w kryzie

pastel/papier, 27 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'W. Czachórski'

na odwrociu przyklejona kartka z ekspertyzą dra Kazimierza Buczkowskiego z dn. 28.07.1953

- kolekcja rodziny Szernerów
- Władysław Czachórski, Monografie artystyczne, Warszawa 1927, nlb. (il.)

Portret młodej damy z kwiatami

olej, deska, 30 x 17 cm
sygn. u dołu: Czachórski

A MOMENT OF REPOSE, 1890 r.

olej, płótno
54.5 x 74.5 cm
sygn. i dat. p.g.: Czachorski 1890

literatura:
Henryk Piatkowski, Wl. Czachorski, Monografje Artystyczne, vol. XI, Warszawa, 1927, n. p., reprodukowany (tyt. Le Repos)

OGLĄDANIE KLEJNOTÓW, 1890

olej, płótno
91,5 x 60 cm
sygn. p.g.: Czachórski 1890

PORTRET DZIEWCZYNKI, lata 70. XIX w.

akwarela, papier naklejony na tekturę
40,5 x 30,5 cm (owal; wymiary w świetle passe-partout)
sygn l.d.: Czachórski

Intymna rozmowa

olej, płótno, 90x60 cm
sygnowany l.d.: W. Czachórski

Portret Marii z Popielów Godlewskiej, 1880

olej, płótno; 140 x 94 cm (w świetle ramy)
sygn. l. d.: Czachórski / Grabowczyk 1880

praca wycofana przed aukcją

Intymna rozmowa

olej/płótno, 90 x 60 cm
sygnowany l.d.: `W. Czachórski`

Estymacja 180 000 - 250 000 zł

Dziewczyna z różą, 1878 r.

olej/deska, 13,2 x 10,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1878 WC` (monogram wiązany)

Estymacja 15 000 - 20 000 zł

Portret dziewczynki

olej/deska, 27 x 19 cm
sygnowany p.g.: `Czachórski`
POCHODZENIE: do obrazu załączony list Władysława Czachórskiego do rodziny sportretowanej

Estymacja 30 000 - 40 000 zł

Śpiący chłopczyk

ołówek/papier, 20,3 x 15 cm (w świetle ramy)

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Portret Władka - syna Władysława Szernera, 1879

olej, płótno dublowane,
48 x 38 cm;
sygn. p. g.: Czachórski/ 1879.
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr K. Buczkowskiego z 1953.
Obraz reprodukowany w: Henryk Piątkowski, Władysław Czachórski, Monografie artystyczne T. XI, Warszawa - Gebethner i Wolff - 1927, tabl. nienumerowana, repr. cz.-b.

Flirt, 1889

olej, płótno
91,5 x 61 cm
sygn. p.g. Czachórski 1889

Portret Władka, 1879 - syna Władysława Szernera

olej, płótno dublowane,
48 x 38 cm;
sygn. p. g.: Czachórski/ 1879;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr K. Buczkowskiego z 1953.

Wianek ślubny

olej, płótno
90 x 62
sygn.

Portret Władka, syna Władysława Szernera

olej, płótno dublowane,
48 x 38 cm;

Dama w salonie

olej, płótno,
34,5 x 49 cm;
sygn. p. g.: Czachórski / 1897
Na krośnie stempel monachijskiego składu materiałów malarskich.

CZY CHCESZ RÓŻĘ ?, 1879

olej, płótno,
66 x 52.2
sygnowany p.d.: Czachórski. 1879

DAMA Z KLEJNOTAMI, 1898

olej, płótno
39.5 x 51.5 cm
(Dar narzeczonego, Podarek)
sygnowany po lewej pośrodku (pod oknem): Czachórski 1898
Płótno jest dublowane.

ZADUMANA, 1908

olej na płótnie
44,5 x 38 cm (owal)
sygnowany po prawej "Czachórski 1908"

DZIEWCZYNA Z KWIATAMI AZALII, przed 1900

olej, płótno,
27 x 20.5 cm
sygnowany l.d.: Czachórski

ŚLUBNY WIANEK, 1885

olej, płótno,
90 x 60 cm
sygnowany p.d.: Czachórski | 1885

Na odwr. - pośrodku dolnej części płótna - stempel: Malerleinwand Fabrik | von | A. Schutzman | in | MöNCHEN. Na obu krótszych listwach krosna stemple odnoszące się do jego wymiarów: 60. Krawędzie obrazu oklejone pasami szarego papieru.

Portret młodej dziewczyny, 1902 r.

olej/płótno,
44 x 38 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Czachórski 1902`
obraz po konserwacji

CZY CHCESZ RÓŻĘ ?, 1879

olej, płótno,
66 x 52.2 cm
Na odwrocie nalepki firm przewozowych i ramiarskich.

Dyskobol - studium akademickie

węgiel (?), czarna kredka (?), papier kremowy,
63,5 x 36,5 cm;
sygn. l.d.: Czachórski / Firenze;
na odwrocie napisy: nr 34.; Czachurski (sic!) - Drezno / od p. Marii Malczewskiej

PORTRET DAMY W FOTELU

Akwarela, gwasz na kartonie
47 x 37 cm (owal)
Sygnowany l.d. - "W. Czachórski"
Na odwrocie nalepki wystawowe - "Kunsthandlung / Hugo Helbing / München" oraz "SalonSztuki / Nike / Karol Tchorek / Warszawa"
Ekspertyza - Doc. dr hab. Halina Stępień, 2000 r.
Wystawiany - Władysław Cachórski (1850-1911), wystawa monograficzna, Muzeum Śląskie w Katowicach, I-III 2002 r.

Przed lustrem, 1888

olej, płótno,
65.2 x 43.3 cm
sygnowany p.g.: Czachórski. 1888

Przy klawikordzie - Pieśń miłosna, 1902

olej, płótno,
37.5 x 50.2 cm
sygnowany p.g.: Czachórski 1902

Dziewczyna w kapeluszu - portret Heleny Romerówny

olej, deska, 36 x 26 cm; sygn. p.g.: Czachórski /1889
Na dole obrazu napis ołówkiem: Helena Romerówna

AKTORZY PRZED HAMLETEM, 1872-1875 r.

Olej na płótnie 116 x 226 cm
Sygnowany l.d. - "Czachórski 1875"

Obraz odznaczony złotym medalem II klasy na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Monachium w 1879 r.

FLORAIA (KWIACIARKA)

olej, deska, 21,2 x 16,1 cm;
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: Czachórski / 03
na odwrociu nalepka z ekspertyzą dra Kazimierza Buczkowskiego z 12 XII 1947
Bibl.: H. Piątkowski, Władysław Czachórski, Kraków 1927; M. Poprzęcka, Polskie malarstwo salonowe, Warszawa 1991.

DAMA Z KWIATAMI, 1903

olej, płótno, 47,5 x 63 cm
sygnowany p.g.: Czachórski | 1903

Przed burzą, 1875

olej, płótno, 31 x 62
sygn. l. d.: Czachórski. 1875 ..; płótno dublowane

Pierwsze róże

olej, płótno,
92 x 57 cm
owany l.d.: Czachórski 1891

Portret Heleny Romerówny

olej, deska,
36 x 23.6 cm
Sygnowany p.g.: Czachórski | 1889 u dołu napis ołówkiem: Helena Romerówna Deska fazowana; wzdłuż bocznych krawędzi listewki szerokości ca 1,2 cm powiększające powierzchnię obrazu. Na odwrocie nalepka z numerem 84.

Dziewczyna z wachlarzem

olej, płótno,
57 x 43 cm
sygnowany p.d.: Czachórski

Przed balem

olej, płótno,
65.5 x 41 cm
Sygnowany p.g.: Czachórski 1887

Kwiaciarka

olej, deska
18,6 x 12,7 cm

liczba obiektów: 44