PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
Bibl. "Art&Business" nr 6(176)/2005, s.5; tu dat. na ok. 1930.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, tusz, akwarela, tempera na papierze naklejonym na tekturę, 25,6 x 29,8 cm, sygnowany oł. u dołu "z. pronaszko"
pastel na papierze, 44,2 x 36 cm,
sygnowany l.g. "Z. Pronaszko / Monachyum". Na odwrocie (na papierze i krośnie) trzykrotnie pieczątka: "Fritz Müller / Mal-& Zeichnunge - Utensilien / MöNCHEN / [...]" oraz odręczne zapiski na krośnie.
ołówek, akwerela, papier, 41 x 27,5 cm;
sygn. l.d.: z. pronaszko (sygnatura słabo widoczna)
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z Pronaszko
Portret kobiety (Marii bar. Taube ?)
olej, płótno; 41 x 32 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Z Pronaszko
olej, płótno,
80 x 95 cm
sygnowany l.d.: Z. Pronaszko
olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
odlew w brązie
wys. 37,5 cm
olej, płótno, 100, 5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
olej/płótno, 75,5 x 64,5 cm
sygnowany l. d.: `Z.Pronaszko`
Olej na płótnie 50 x 78,5 cm
Sygnowany p.d. - "Zbigniew Pronaszko"
Olej, płótno;
59 x 72 cm
Sygnowany l. d.: Z. PRONASZKO
Na odwrocie napis: Z. PRONASZKO. 54
olej, płótno (dublowane), 53,5 x 63,4
sygn. p. d.: Pronaszko.
olej/płótno, 50 x 78,5 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`, na odwrocie pieczątka zakładu ramiarskiego: `ISKRA&KARMANSKI | KRAKÓW`
akwarela, papier, wym.: 29,5 x 42,5 cm
sygn. p.d.: Z. Pronaszko
akwarela, papier kremowy,
27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d: ZPronaszko