1 zł
2 600 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

SIEDZĄCY CHŁOPIEC

olej/ tektura, 58,5 x 45,5 cm w świetle passe-partout
sygnowany p.d.: l. gottlieb
opisany na odwrocie: l. gottlieb | No 264 | 6184

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Miłosierdzie [Barmherzigkeit]

litografia barwna, papier; 40, 5 x 30 cm (wymiar arkusza);
ud dołu drukowane napisy l. d.: LEOPOLD GOTTLIEB, BARMHERZIGKEIT, ORIGINALLITHOGRAPHE., p. d.: VERLAG DER GESELLSCHAFT FUR VERVIELFALTIGENDE KUNST, WIEN., śr. d.: DRUCK : SECESION, GRAPH. KUNSTANSTALT, WIEN, ;
na odwrocie tektury, do której przyklejono grafikę nalepka: Kunstantiquariat R&R Brehmer opisująca pracę;
Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für vervielfältigende Kunst.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole, 1920 r.

olej/płótno, 60 x 90 cm
sygnowany l.g.: 'L Gottlieb 920' oraz opisany p.d.: ‘WIEDEŃ’
na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki: 1. nalepka drukowana opisana odręcznie: ‘GALERIE BERRI RASPAIL | 99 Boulevard Raspail - PARIS (VIe) | No | (...); 2. Nalepka opisana odrecznie: ‘Collection | Nathan Kreiner | Tel Aviv | No. 167; Leopold Gottlieb | “Women working” 1920 | oil on canvas, 59 x 89 | No 167’

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wieczerza rybaków, 1921 r.

olej/płótno, 49 x 70,7 cm
sygnowany i datowany p.g.: ‘L. Gottlieb | 921’
na odwrociu papierowa nalepka opisana: ‘3143 | Leopold Gottlieb | Sardiniers | 49 x 70 | 3143’, numer ‘646208’ oraz nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Warszawie

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret kobiecy, około 1931 r.

olej, węgiel/tektura, 68,5 x 49 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Andrzejowi Teslarowi | w przyjaźni l. gottlieb'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa oraz pieczątka: 'MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11.'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

gwasz, akwarela, papier; 35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy):
sygn. l. d.: l. Gottlieb.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nadmorskie miasteczko

tusz, akwarela, papier naklejony na sklejkę; 20 x 25 cm;
sygn. p. d. l. gottlieb.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Rybacy, 1926 r.

tempera/papier, 54 x 45,7 cm
sygnowany p.d.: 'Leopold Gottlieb'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

gwasz, papier, 35,5 × 26 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kobieta przy stole, nd.

olej, węgiel, deska; 61x33,5 cm, sygnowany l.d. "l. gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PEJZAŻ

akwarela, papier
35,6 x 50,5 cm
sygn. tuszem l.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

MODELKI PRZY STOLE

gwasz, papier
33 x 41 cm
oznaczony faksymile podpisu artysty p.d.: l. gottlieb
na odwrocie w prawym górnym rogu czerwonym długopisem: 13

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Józefa Andrzeja Teslara

sygn. l.d. oraz dedykacja
węgiel, kredka, papier
35x35 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Na placówce z teki grafik Legiony Polskie, 1936 r.

litografia barwna/papier, 40 x 32 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'l.gottlieb', datowany i opisany l.d.: '25.2.916 | (Garbach)'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Obserwatorzy z teki grafik Legiony Polskie, 1936 r.

litografia barwna/papier, 28 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na kamieniu l.d.: 'l.gottlieb', opisany p.d.: 'Ofic. Leg. polsk pośw'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedząca (praca dwustronna)

technika mieszana, papier, 56 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: l.gottlieb
na odwrocie szkic z przedstawieniem siedzącej kobiety

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Marszałek Józef Piłsudski

litografia barwna, papier; 38,5 x 28,5 (w świetle passe-partout);
napis l. d.: Piłsudczykom pośw., śr. d.: JPiłsudski;
na odwrocie opisana: Leopold Gotllieb / litografia barwna oraz naklejka biograficzna.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legionista

autolitografia barwna, papier; 37 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
l. d.: l. gottlieb (na kamieniu),
p. d.: Opłowo / 10.2.916 (na kamieniu);
na odwrocie wtórny opis ołówkiem: Autolitografia barwna / Leopolda Gottlieba (1883-1934) oraz nalepka z drukowaną informacją o autorze.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Raport, 1916

litografia barwna, papier; 37,5 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr.: l. gottlieb / 8.3.916 (na kamieniu);
napis l. d.: Wołczyzk / 9.2.916,
śr. d.: Ostojakom pośw. (na kamieniu);
na odwrocie opisana: Litografia barwna Leopolda Gotllieba "Raport" / 1916 r. oraz naklejka biograficzna.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

akwarela, papier, 36 x 26 cm
sygn. l. d.: L. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pejzaż, 1903

chromolitografia, papier; 66 x 51 cm (w oprawie, rama z epoki)
sygnowany l.d.: "LG", "L. Gottlieb", w p.d.: dedykacja dla właścicielki mieszkania, które artysta wynajmował w Paryżu

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pejzaż, 1903

sygnowany p.d.: "Leopold Gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedząca dziewczyna , około 1930 r.

akwarela, węgiel/papier, 55 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wieczerza rybaków, 1926 r.

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Leop. Gottlieb Paris 926'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Martwa natura z rybami, około 1925 r.

olej/płótno, 61 x 73,5 cm
sygnowany l.d.: 'Leopold Gottlieb'
na odwrociu nalepki z galerii i muzeów kanadyjskich oraz nalepka z paryskiego sklepu z artykułami dla malarzy - Lucien Lefebvre-Foinet

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

bez tytułu, 1903

chromolitografia, papier; 40x54 cm
sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Paryż 904, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

bez tytułu, 1903

sygnowany l.d.: "LG", p.d: "L. Gottlieb, Leopold Gottlieb"; rama oryginalna

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Antoniego Teslara

węgiel, kredka, papier, 35 × 35 cm
sygn. oraz dedykacja l. d.: Drogiemu A.Teslarowi/w dowód (...) przyjaźni/leopo. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PORTRET JADWIGI JUNIEWICZ

węgiel, gwasz, papier, 54 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Pani Jadze na pamiątkę l.gottlieb

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PRACZKI, 1922

kredka, pastel, gwasz, papier
20,3 x 26,5 cm
sygn. atramentem p.d.: l. gottlieb | Paris 22
Na odwrocie mała nalepka z tekstem maszynopisu: LEOPOLD GOTTLIEB | PRACZKI.
Ponadto nalepka aukcyjna z datą 31 sierpnia 2008.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOBIETY W BIELI, 1930 - 1934

olej, ołówek, karton
65 x 47,5 cm (cała kompozycja); 64 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Leop. Gottlieb
Poniżej napis tuszem: 12632 G [?]

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, [ok. 1927]

akwarela, papier; 36 x 26 cm;
sygn. l. d.: L. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt

akwarela, kredka, węgiel, papier,
35,5 × 26,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

ŚPIĄCY MĘŻCZYZNA

olej, papier, 62,5 x 47 cm
sygn. l.d.: L.Gottlieb / Paris

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PORTRET LENY, OK. 1930-1932

olej, tektura, 63 x 48 cm
sygn. l.d.: L.Gottlieb, opisany p.d.: Frau Lena in Freundschaft l.g.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Macierzyństwo, 1930

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
na odwrocie, na krośnie nalepka z odręcznym opisem: 1930 / Leopold Gottlieb.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Żyd

olej, płyta, 58 x 39 cm
sygn. l. d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Macierzyństwo, 1930

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

olej/płótno, 61 x 73,5 cm

- Lucien Lefebvre-Foinet, Paryż (nr 6837).
- kolekcja Sama i Ayali Zacks, Toronto
- kolekcja Ayali Zacks Abramow, Tel Aviv-Jerozolima
- kolekcja prywatna, Izrael
- The Vancouver Art Gallery, kwiecień-maj 1957
- The Walker Art Center, luty-marzec 1957
- The Winnipeg Art Gallery, grudzień 1956-styczeń 1957
- The National Gallery of Canada, Ottawa, listopad-grudzień 1956
- The Art Gallery of Toronto, 1956-57
- Ayala and Sam Zacks Collection, katalog wystawy, The Art Gallery of Toronto, 1956-57, nr 37, s. 68

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

gwasz, papier; 36 x 26cm
sygn.l.d.: L. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedząca dziewczyna

sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KRZEW WIOSENNY

akwarela, papier, 36 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: l.gottlieb
obok sygnatury dedykacja w języku niemieckim

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredka, węgiel, papier, płótno; 35,5 x 26,5cm;
sygn.l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

MODLĄCY SIĘ ŻYDZI II, 1933

olej, płyta, 46,5 x 37,5 cm
sygn. p.d.: l. Gottlieb

REPRODUKOWANY:
Wierzbicka A., École de Paris. Pojęcie środowisko twórczość, Warszawa 2004, poz. XC.
École de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, katalog z wystawy,
Pałac Sztuki w Krakowie TPSP, lipiec- sierpień 1998, str. 66, poz. 22.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

sygn. l.d.
akwarela, papier
35.5x26.5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

akwarela, , papier; 36 x 26cm
sygn.l.d.: l.Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna, wym.: 300 x 230 mm (plansza 400 x 295 mm); sygn. pł. l.d.: Leopold Gottlieb [...] Originallithographie, poniżej komp. napisy typograficzne: tytuł, technika, wydawca. Grafika wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kust.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok.1927

gwasz, papier; 35,5 x 26cm (w świetle oprawy)
sygn.l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredki, węgiel, tusz, papier: 35,5 x 26,5cm;
sygn..u dołu: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwoda

olej, akwarela, tusz, papier, płótno, 45 x 37 cm
sygn. l.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwody

olej suchy, gwasz, płyta, 59 x 43 cm
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret mężczyzny

olej, płyta, 58 x 39 cm
sygn. l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Teka Legjony Polskie, 1936 r.

litografia barwna/papier 22 litografie, różne wymiary, ok. 43,5 x 33 cm
sygnowany na kamieniu
22 litografje barwne Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P. Na grafikach zostali przedstawieni: Józef Piłsudski, płk. Kazimierz Sosnkowski, Edward Rydz-Śmigły, Leon Berbecki, Józef de Hallenber Haller, Bolesław Roja oraz kompozycje Na posterunku, Obserwatorzy, W pełnym rynsztunku, W marszu, Pionier, Raport, Ordynans konny, Na placówce, Mały dobosz, Ostatni strzał, W drodze do okopu, Mandolinista, Pożegnanie, Śpij kolego w ciemnym grobie, Cmentarz bohaterów. Litografie odbito w Artystycznych Zakładach Graficznych J. E. Wofensbergera, Zurich 1916, Warszawa, Główna Księgarnia Wojskowa 1936. Oprawa wykonana w zakładach introligatorskich B. Zjawiński w Warszawie. Edycja: 443/1035

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. kat. 220 s. 230

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

gwasz, papier, 35,5 × 26 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legionista, 1916

Litografia barwna; wym.: 194 x 250 mm; sygn. pł. w obrębie komp. p.d.: Kostiuchnówka L. Gottlieb 5.5.916.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOBIETY Z DZIECKIEM

akwarela, ołówek, kredka, papier
15 x 12,8 cm (w św. passe-partout)
na odwrocie: Szkic leżącej kobiety i sylwetki pięciu postaci ołówek, kredka, 16,3 x 21,4 cm (w świetle passe-partout)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt

sygn. p.d.
akwarela, papier
32.5x24.5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kobieta z dzbanem

olej, płótno, 81 x 65 cm
niesygn.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Widok miasteczka

akwarela,ołówek/papier, 23 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Modlący się żydzi

olej, płyta, 46 x 37,5 cm
sygn. p.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Czytająca

olej/tektura, 36 x 40 cm
sygnowany l.d.: `gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredka, węgiel, papier; 35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. gottlieb.

Literatura ogólna: Artur Tanikowski, Wizerunki człowieczeństwa, rytuały powszedniości. Leopold Gottlieb i jego dzieło, Kraków - Universitas - 2011.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kwiaty

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany d. śr.: `Gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906 r.

litografia barwna/papier, 30 x 23 cm (zadruk), 40,5 X 29,5 cm (arkusz)
sygnowana na kamieniu l.d.: `Leopold Gottlieb Barmherzigkeit Originallithographie`
poniżej opisana: `VERLAC DER GESELLSCHAFT FÜR VERVIELFALTIGENDE KUNST, WIEN. | DRUCK: SECESSION, GRAPH KUNSTANSTALT, WIEN`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

W ŁAŹNI, ok. 1930

olej, karton; 70 x 101,5 cm
sygn.p.d. l.gottlieb
z lewej strony: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pocałunek

akwarela/papier, 26,5 x 18 cm
sygnowany l.d.: `l. gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret mężczyzny, 1932 r.

węgiel, papier, 44,5 × 38 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: l. gottlieb; oraz dat. l. d.: Jasło 932

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedząca dziewczyna

akwarela i węgiel na papierze,
sygnowany w prawym dolnym rogu; kilka drobnych plam, mala naprawa;
55 x 37 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Modlący się Żydzi II, 1933

olej, deska, 46,5 x 38 cm
sygn. p.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Powrót z połowów

olej, płotno, 81 x 65 cm
sygn. p.d.: l.gottlieb
na odwrocie nalepka z sygnaturą i tytułem (prawdop. autorska) oraz etykieta TPSP w Krakowie z 1935 r

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna; wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm);
sygn. pł. l.d.: Leopold Gottlieb [...] Originallithographie; poniżej komp. napisy typograficzne: tytuł, technika, wydawca. Grafika wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kunst.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas

litografia barwna
36 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Leopold Gottieb
Praca z luksusowej edycji grafik sygnowanych przez artystow.
Wydanie Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kunst z Wiednia

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Modelka, 1935 r.

olej, deska, 46 × 38 cm
sygn. l. d.: l.gottlieb
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1935 r. z nr "1622/50/" i tytułem pracy

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

JANEK - MUZYKANT, ok. 1915

ołówek, kredka na kartonie, 24 x 34,5 cm,
sygnowany p. d. "l. gottlieb"; po lewej tytuł rysunku, nad nim "Korczuchnówka". U dołu późniejsza dedykacja: "Pannie Karoli na pamiątkę szczerze oddany l. g.".
Z rysunkowych "notatek legionisty" - artysta służył w I Brygadzie w l. 1914 - 1918.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Jeune fille assise

akwarela, pastel, papier
55 x 37 cm
sygn. p.d.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt klęczący, 1925-1930

węgiel, akwarela, karton; 33,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: l. gottlieb;
na odwrocie oprawy pieczęć JOSEF STIEGLITZ/ ART DEALER/ [galerii w Tel Awiwie]

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredka, węgiel, papier;
35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. gottlieb.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927 r.

gwasz, papier,
35,5 × 26 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret mężczyzny, 1932

węgiel, papier; 44,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: l. gottlieb; napis l. d.: Jasło 932

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Ogrodnicy, 1926-1927

olej, płótno naklejone na dyktę; 71,5x89,5 cm
sygn. d. pośrodku: Leopold Gottlieb

Estymacja: 250 000 - 300 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Teka Legiony Polskie

litografia barwna, oprawa teka twarda (zachowana przednia strona okładki), 18 sztuk, 52,5 x 40,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt klęczący, 1925-1930

sygn. p. d.: l. gottlieb;

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Rudowłosa

akwarela, kredki, piórko, tusz, papier, 35 x 26 cm
sygn. dołu.: l. gottlieb

Estymacja: 16000 - 18000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

Gwasz, papier wym.: 36 x 26 cm ;
sygn. L.d..l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier, 32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

Akwarela, kredki, piórko, tusz, papier ; wym.: 36 x 25 cm;
Sygn. dołu.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Ericha Cohna, 1928 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany i datowany l.g.: `leopold gottlieb. 28.`

Estymacja 60 000 - 90 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Personnages

tusz, papier
21 x 27 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

La famille

akwarela, papier
15 x 12,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wieczerza rybaków

gwasz, pastel/papier, 36 x 26 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `Gottlieb`

Estymacja: 35 000 - 50 000

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Ogród - szkic

akwarela, gwasz, ołówek, papier jasnobrązowy;
35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
l. d. dedykacja autorska: Der lieben Frau Dr. Gelbluch / In Freundschaft l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret kobiety

Kredka, papier; 60 x 44 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.d. l. Gottlieb

Estymacja: 10.000 - 12.000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Cmentarz bohaterów z teki Legiony polskie, 1916 r.

litografia barwna/papier, 36 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na płycie l. d.: `l. gottlieb` p. d.: `cmentarz 916`

Estymacja: 2 000 - 3 000

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Ogród - szkic

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zofii Nalepińskiej - Bajczukowej, 1927

gwasz, pastel, papier; 64 x 42,5 cm;
sygn. p. d. z dedykacją autorską: A Mme Michajło
(Leop. Gottlieb) Paris 927

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pieta

Tusz i ołówek na papierze
19 x 23,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Le raffraichissement

Pastel na papierze
39,5 x 30 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nu de femme

ołówek na papierze
45 x 32 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Paysage, 1932

gwasz, papier
30,5 x 37,5 cm
sygn. na odwrocie

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna;
wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm);
sygn. pł. l.d.: Leopold Gottlieb [?] Originallithographie; poniżej komp. napisy typograficzne: tytuł, technika, wydawca.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wymarłe miasto, 1904

Litografia barwna, karton;
wym. komp.: 255 x 310 mm;
sygn. pł. p.d.: L. Gottlieb / Paryż 1904, l.d. monogram wiązany LG.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zofii Nalepińskiej - Bajczukowej

(Leop. Gottlieb) Paris 927

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedzący chłopiec

olej/tektura, 60,3 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `l. gottlieb`

ODWROCIE: opisany na odwrociu - `l. gottlieb | No 264 | 6184`

LITERATURA: Wybitni artyści żydowscy z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Łódź 2004, 66 - 67 i s. 152, kat. 37

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Króliki i kurczątko - szkice

akwarela, kredka/papier, 29,5 x 25,7 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kąpiąca się

Technika mieszana, tektura,
41 x 30 cm
Sygn. l.d. l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

19 LITOGRAFII BARWNYCH Z TEKI LEGIONY POLSKIE

Podtytuł: teki: 22 litografii barwnych Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P.; Wspomnienie: J. Kaden-Bandrowski Akademik Literatury; Synteza twórczości: Jan Kleczyński;, Litografie odbito w Artystycznych Zakładach Graficznych J. E. Wofensbergera, Zurich 1916, Warszawa - Główna Księgarnia Wojskowa - 1936 [wydanie numerowane: egzemplarz 272 / 1035 (odbitki na papierze zwykłym); całość zebrana w tekę twardą, s. nlb. 8, 9, 1, tablic nlb. 22; litografia barwna, 52,5 x 40,5 cm].
1. Wódz, 2. Szef - K. Sosnkowski, 3. E. Rydz_Śmigły, 4. L. Berbecki, 5. Wł. Belina-Prażmowski, 6. J. Haller, 7. B. Roja, 8. Na posterunku, 9. Obserwatorzy, 10. W pełnym rynsztunku, 12. Pionier, 13. Raport, 14.Ordynans konny, 16 Mały dobosz, 18. W drodze do okopu. 19. Mandolinista, 20. Pożegnanie, 20. Śpij kolego w ciemnym grobie, 21. Cmentarz bohaterów

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Famille

tusz, papier
27 x 21 cm
sygn. p.d.: Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portrait de femme

papier 48 x 37 cm
sygn. p.d.: l. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Danse

xylografia, papier
19,5 x 19,5 cm
sygn. p.d.: Georges Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Femme assise

sangwina, kredka, papier
37,5 x 30,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

akwarela, papier, 36 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: l. Gotlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PRZY STOLE

olej, ołówek/płyta,
42,5 x 27 cm

Estymacja: 14 000 - 20 000

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Sardynierzy, 1921

Olej, płótno; 49 x 72 cm
Sygn. p.g. l. Gottlieb/ 921
Na odwrocie nalepka: Muzeum Narodowe/ w Warszawie oraz nalepka z nr i tytułem: 3143/ Leopold Gottlieb/ Sardiniers.
Na płótnie dodatkowo nr 6469085

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole, 1920

Olej, płótno; 60 x 90 cm
Sygn. l.g. l.gottlieb 920
Na krosnach dwie nalepki:
1. nalepka drukowana z zatartym napisem odręcznym, o treści: GALERIE BERRI RASPAIL | 99 Boulevar Raspail - PARIS (VIe) | No | [....];
2. nalepka z napisem atramentem i ołówkiem: Collection | Nathan Kreiner | Tel Aviv | No. 167; Leopold Gottlieb | "Women working" 192? | oil on canvas, 59 x 89 | No 167

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Szyjąca

Olej, tektura, 49 x 59 w świetle ramie
Sygn. u dołu: l. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pocałunek

akwarela/papier, 26,5 x 18 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `l. gottlieb`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zofii Nalepińskiej - Bojczukowej, 1927

Gwasz, pastel, tektura;
64 x 42,5 cm
Sygn. i dedykowany p.d. A Mme Michajło (Leop. Gottlieb) Paris 927

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Major Leon Berbecki

sygn. na kam.p.d.,
litografia,
31x21.7 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

FEMME ASSISE, ok. 1935

olej, płótno
sygn. l.d.: "L Gottlieb"
46,50 x 38 cm
proweniencja: Collection Joseph Stieglitz
Par cessions successives, a l`actuel propriétaire
wystawiany : Au dos étiquette du Salon de Cracovie, 1935

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

Gwasz, papier;
36 x 26 cm
Sygn. l.d. l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Femme a la toilette

technika mieszana
sygn. l.d.
41 x 30 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredki, piórko, tusz, papier,
35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

MIŁOSIERDZIE (BARMHERZIGKEIT)

litografia barwna/papier,
37 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Leopold Gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret mężczyzny

olej, płótno,
105,5 x 105,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

FEMME COUSANT

Olej, papier naklejony na płytę
sygn. p.d. "leopold gottlieb"
48 x 37 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna; wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm); nie sygn.; poniżej komp. napisy typograficzne: autor, tytuł, technika, wydawca. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kunst.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Major Leon Berbecki

litografia, papier,
31,2 x 21,4 cm;
sygn. p. d.: L Gottlieb
l. d. napis: Mjr. Leon Berbecki / Kmdt 29 pułku bryg. Piłsudskiego
poniżej okrągła pieczęć: KOMENDA / II-go Pułku / I BRYG. LEG. POLSK.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Żniwa, 1920

olej, płótno
81 x 97 cm
sygn. p.d. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret młodego mężczyzny

olej, płótno;
126 x 99 cm
sygn. l.d. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

BARMHERZIGKEIT (Miłosierdzie), 1906

Litografia barwna,
40 x 30 cm (arkusz), u dołu drukowane napisy w jęz. niemieckim: autor, tytuł, technika i wydawca.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Zygmunta Czermańskiego, 1928

Gwasz, akwarela, węgiel;
wym.: 64 x 49 cm;
sygn. oł. p.d.: Czermańskiemu z przyjaźni L. Gottlieb Paryż 928.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna;
sygn. oł. p.d.: Leopold Gottlieb. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für verwielfältigende Kunst. Egzemplarz z luksusowej edycji zawierającej prace sygn. przez artystów (edycje zwykłe miały nadruki typograficzne).

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pijak, 1927

olej, płótno;
39,7 x 50,4 cm
sygn. l.d. l.gottlieb
Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Dwie kobiety

technika mieszana, papier;
53 x 41

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

BARMHERZIGKEIT (MIŁOSIERDZIE)

litografia barwna/papier,
37 x 30 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Okropności wojny, ok. 1915

Akwaforta;
wym.: 300 x 400 mm;
sygn. oł. l.d.: J. Gottlieb.
Niezwykle rzadka grafika artysty. Po konserwacji.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt, lata 20.

Akwarela, tusz;
wym.: 22 x 22,4 cm;
sygn. p.d.: L.G.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Trzy kobiety na drabinie, 1932

olej, płótno;
92,5 x 60 cm
sygn. p.d. l.gottlieb; l.d.Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret kobiety

technika mieszana, papier;
55 x 37 cm
sygn.p.d. l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier,
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret profesora G.Bohna, po 1910

olej, płótno, 99 x 81 cm
sygn. l.d.: l. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole

olej, ołówek, papier naklejony na tekturę; 40 x 26 cm
sygn. p.d. l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

MIŁOSIERDZIE, 1913

olej, płótno,
145 x 125
sygnowany l.d.: (Leopold) Gottlieb | Toledo 1913

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret marszanda Dawida Cohna, lata 20-te

olej, akwarela, kredka/papier, 64 x 47cm, sygn.
Dar Pana Piotra Szawerny

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legjony Polskie.

22 litografje barwne Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P., 1936,
Teka 22 grafik wydana w Warszawie; wym. ok.: 435 x 330 mm:

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legionista, 1916

Litografia barwna; wym.: 194 x 250 mm; sygn. w obrębie komp. p.d.: Kostiunchówka L. Gottlieb 5.5.916.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Martwa natura z rybami

olej, papier;
31 x 23,5 cm
sygn. p.d. l.gottlieb
Na odwrocie (...) par Myriam Gottlieb (…)/ Beit Yri Rami ?

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

CZYTAJźCA

olej/deska
36 x 40 cm
sygnowany l. d.: "l. gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kwiaty, ok. 1935 r.

olej, płótno
81 x 65 cm;
sygn. u dołu, po środku: Leop. Gottlieb;
na odwrocie naklejka: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1935 r., z nr. 1597, autorem oraz tytułem Kwiaty

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

97. MIŁOSIERDZIE, 1913

olej, płótno,
145 x 125 cm
sygnowany l.d.: (Leopold) | Gottlieb | Toledo 1913

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwoda

akwarela, olej, papier;
45 x 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

BARMHERZIGKEIT (Miłosierdzie)

litografia barwna, 37 x 30 cm
Wydawnictwo "Gesellschaft für Vervielfaltigende Kunst", Wiedeń

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kwiaty, ok. 1935 r.

olej/płótno dublowane, 81 x 65 cm
sygnowany d. śr.: `Leop. Gottlieb`
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R 1935 Nr 1935 | Autor Leopold Gottlib | Adres | Dzieło Kwiaty | Wykonanie olej Cena` oraz 2 naklejki trudno czytelne i pieczątki z urzędu celnego

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Melancholia

kredka, gwasz/papier, 56 x 38 cm (w świetle passe - partout)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

AKT KLĘCZźCY, 1925-1930

ołówek, węgiel, akwarela, rozcieranie, karton
33.5 x 28 cm
sygn. oł. p.d.: l. gottlieb, l.d. pieczęć przebijająca z odwr.
Na odwr. oprawy pieczęć widoczna w wyciętym okienku: JOSEF STIEGLITZ | ART DEALER | (adres w Tel Awiwie)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pijąca kobieta

olej/płyta,
61 x 34,5 cm
sygnowany u dołu: `l. gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Sen

ołówek, brązowa kredka, papier,
31 x 24 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legiony Polskie (1916-1936)

sygn. dat. na kamieniu
litografia barwna
22 szt. ok.39x30

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kobieta szyjąca, 1927

pastel, papier; 38 x 30,5 cm
sygn. i dat. l.d.: leopold gottlieb; p.d.: Paris 1927

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Tańczący

akwarela, papier, 58 x 39 cm (w świetle oprawy),
sygn. z prawej: l. gottlieb 24

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legiony Polskie

22 litografie barwne Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P.; Wspomnienie: J. Kaden-Bandrowski Akademik Literatury; Synteza twórczości: Jan Kleczyński;
Litografie odbito w Artystycznych Zakładach Graficznych J. E. Wofensbergera, Zurich 1916
Warszawa - Główna Księgarnia Wojskowa - 1936 [wydanie numerowane: egzemplarz 662 / 1035 (odbitki na papierze zwykłym); całość zebrana w tekę twardą, s. nlb. 8, 9, 1, tablic nlb. 22; litografia barwna, 52,5 x 40,5 cm].

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kwiaty, ok. 1935 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nokturn

olej/tektura, 34 x 50 cm
sygnowany p. d.: `L. Gottlieb`
na odwrocie napis: `Gottlieb Leopold | Nocturne | 90`; obraz posiada opinią prof. dr hab. Jerzego Malinowskiego

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole

olej/tektura, 24 x 34 cm (w świetle passe - partout)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret żołnierza - legionisty

litografia barwna, papier,
27,8 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: LG. 1915

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Mężczyzna z mandoliną, 1929 r.

akwarela, gwasz/papier, 32,5 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `l. gottlieb | 29`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier,
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Mały Dobosz

litografia barwna, 39 x 29,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: L Gottlieb;
odbito w Zakł. Graf. Art. Wolfensbergera w Zurichu, 1916 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Władysława Byliny - Prażmowskiego

litografia barwna, 43,5 x 35 cm;
odbito w Zakładach Art. Graf. Wolfensbergera w Zurichu, 1916 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier,
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PORTRET MĘŻCZYZNY, ok. 1910

akwarela, kredka, papier, ,
63 x 49.5 cm
sygnatura i dedykacja autorska l.d.: A nos chers amis, M et Mme Ma(..)nes, |en souvenir de nos deux | Leopold et A. Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Praczki, 1929 r.

gwasz/karton, 33 x 40,9 cm
sygnowany l. d.: "leopold gottlieb" i datowany p. d.: "Paris 29"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Św. Sebastian

gwasz/karton, 50 x 28 cm
sygnowany l. d.: "l.gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole

olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm;
sygn. l.g.: L. Gottlieb 920;
napis p.d.WIEDEŃ;
na odwrocie nalepki: drukowana z zatartym napisem odręcznym, GALERIE BERRI RASPAIL / 99 Boulevar Raspail - PARIS (VIe) / No; oraz nalepka z napisem: Collection / Nathan Kreiner / Tel Aviv / No. 167. Leopold Gottlieb / "Women working" 192...

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwoda

litografia barwna, papier czerpany,
34 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Leopold Gottlieb (ołówkiem)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PRZY TOALECIE

kredka, papier,
38.5 x 27.7 cm
rysunek sygnowany p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOMPOZYCJA, 1926

akwarela, kredka, papier, ,
33.5 x 35 cm
sygnowany p.d.: l. gottlieb | Paris 26

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Św. Sebastian

gwasz/karton, 50 x 28 cm
sygnowany l. d.: "l.gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Praczki, 1929 r.

gwasz/karton, 33 x 40,9 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Trzy kobiety, 1931

olej, płótno, 81 x 66
nie sygn.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Praczki, 1929 r.

gwasz/karton, 33 x 40,9 cm
sygnowany l. d.: `leopold gottlieb" i datowany p. d.: `Paris 29`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

św. Sebastian

gwasz/karton, 50 x 28 cm
sygnowany l. d.: `l.gottlieb`

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wioślarze

gwasz, tusz/papier naklejony na karton,
39,7 x 40,9 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

OGRODNICZKI

Około 1930 r.
Olej na płótnie 100 x 81 cm
Sygnowany p.d.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Przy stole, 1920

olej, płótno,
60 x 90 cm
sygnowany l.g.: L Gottlieb 020;
napis p.d.: [...] OEŃ
Na krosnach dwie nalepki:
2. nalepka z napisem atramentem i ołówkiem: Collection | Nathan Kreiner | Tel Aviv | No. 167; Leopold Gottlieb | "Women working" 192• | oil on canvas, 59 x 89 | No 167

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legiony Polskie. 22 litografie barwne ...,

Litografie odbito w Art. Zakł. Graf. J. E. Wolfensbergera w Zurychu 1916, tekę wydano w Warszawie w 1936 roku, przez Główną Księgarnię Wojskową; s. nlb. 8, 9, nlb. 1, tabl. nlb. 22,
525 x 405 mm.
Wydano 1035 egz.
Stan zach.: teka w stanie dobrym.
Lit.: M. Grońska, Grafi ka w książce, tece ..., s. 230

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret por. Wacława Styk-Stachiewicza

olej, płótno,
66,5 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: l. gottlieb
Obraz posiada ekspertyzę W. Milewskiej, 17. IX. 1997 r.
Bibl.: Wacława Milewska, Maria Zientara, Sztuka Legionów Polskich, Kraków 1999, il. 60

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

ISADORA DUNCAN 1924 r.

Technika mieszana na papierze
63,5 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "leop. gottlieb",
l.d. napis - "Wien 924"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Odpoczynek, 1926

rysunek ołówkiem i kredką, akwarela na papierze,
33,7 x 35,2
sygn. p. d.: L. Gottlieb / Paris 26

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Trzy kobiety, 1931

olej, płótno
81 x 66 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

gwasz, papier 35,5 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: lgottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Antoni Januszajtis jako legionista

ołówek, kredka, papier, wym.: 29 x 28,3 cm (w świetle p.partout),
sygn. p.d.: l.gottlieb. Wewnątrz autorski opis osoby portretowanej: Antoni Januszajtis, plut oraz pieczęć wojskowa. Na odwrocie naklejka z wystawy: Wystawa Legionów Polskich, Warszawa 1917 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Stanisław Mazel jako legionista

ołówek, kredka, papier, wym.: 28,8 x 29 cm (w świetle p.partout),
sygn. p.d.: na pozycji 20.2. (Garbach), l.gottlieb.
Wewnątrz autorski opis osoby portretowanej: Stanisław Mazel, chorąży oraz dwie pieczęcie. Na odwrocie naklejka z wystawy: Wystawa Legionów Polskich, Warszawa 1917 r.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret młodej kobiety - inż. Wanda Wojciechowska

gwasz, węgiel, papier jasnobrązowy, 37 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: l. gottlieb, napis l.d.: Geneve 928.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pijak, około 1927-1930

olej, płótno; 39,7 x 50,4 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Isadora Duncan

akwarela, papier
59 x 42 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Szyjąca kobieta

olej, karton, 53,5 x 63 cm; sygn. u dołu: L.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Wieczerza rybaków

technika własna, papier, 35,8 x 25,8 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Postacie

gwasz, papier, 33 x 25 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: l.gottlieb / 24.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Szkic nagich kobiet nachylonych przy pracy, lata 30

kredka, gwasz, papier naklejony na karton, 43 x 55 cm w świetle passe - partout, nie
sygn.
Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwoda

olej, akwarela, tusz, papier naklejony na płótno, 45,2 x 37,2 cm,
sygn. l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

POSIŁEK, 1932 r.

Kredka na kartonie 49 x 37,5 cm
Sygnowany l.d.- "1932 / Leopold Gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PO LIBACJI, lata 20. XX w.

olej na płótnie naklejonym na sklejkę,
39,7 x 49 cm,
sygnowany. d. "l. gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

W drodze do okopu, 1916r.

litografia barwna, w kompozycja: 245 x 380 mm,
sygn. na pł. Stan zach. bdb. Grafika z teki: Legiony Polskie, Warszawa 1936 (płyty przygotowano w 1916 r.).

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier, 32,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygn, p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOBIETY PRZY PRACY, 1926 r.

Technika mieszana na papierze 24,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Praczki, 1931-1934

olej, tektura,
60.5 x 45 cm
sygnowany p.g.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Dziewczyna z koszem

olej, płótno
100 x 80,5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pojenie spragnionego

litografia, papier,
29.5 x 22.5 cm
sygnowana ołówkiem pod ryc. p.: Leopold Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Pijący, 1927

olej, papier
34 x 25 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

WIECZERZA RYBAKÓW

1921 r.
Olej na płótnie 49 x 70,7 cm
Sygnowany p.g..- "L. Gottlieb / 921"
Na odwrocie na płótnie nalepka - "3143 / Leopold Gottlieb / Sardiniers / 49 x 70 / 3143" oraz numer "6462085"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PEJZAŻ Z CAGNES

Ok. 1926 r.
Olej na płótnie 73,5 x 91 cm
Sygnowany l.d.- "l. gottlieb"

R - obiekt posiada cenę rezerwową

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PORTRET ERICHA COHNA, 1928 r.

Olej na płótnie 92 x 72,5 cm
Sygnowany l.g. - "leopold gottlieb. 28."

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Scena za stołem, ok. 1930

technika mieszana, karton
69 x 101 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

PRZYPOWIEŚĆ O MIŁOSIERNYM SAMARYTANINIE, 1913

olej na płótnie, 145 x 125 cm sygnowany l.g.: "Leopold Gottlieb/Toledo/1913"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOBIETY PRZY PRACY

Technika mieszana na papierze 29,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "l.gottlieb"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

ołówek, kredka, papier, 28,8 x 29 cm (w świetle passe - partout); sygn. p.d.: na pozycji 20.2 / (Garbach) / l. gottlieb. Wewnątrz autorski opis osoby portretowanej: Stanisław Mazel / chorąży oraz dwie pieczęcie: KOMENDA 2 PUŁKU PIECHOTY LEGIONÓW POLSKICH i druga słabo widoczna.
Na odwrocie nalepka wystawowa: Wystawa Legionów Polskich, Warszawa, kwiecień 1917 z tytułem: Chor. Stan. Mazel (nr kat. 534)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

ołówek, kredka, papier, 29 x 28,3 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: l. gottlieb.
Wewnątrz autorski opis osoby portretowanej: Antoni Januszaj / plut oraz okrągła pieczęć: KOMENDA 2 PUŁKU PIECHOTY LEGIONÓW POLSKICH
Na odwrocie nalepka wystawowa: Wystawa Legionów Polskich, Warszawa, kwiecień 1917 z tytułem: Antoni Januszajtis (nr kat. 536)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

olej na płótnie, 145 x 125 cm
sygnowany l. g. "Leopold Gottlieb/Toledo/1913"

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret Heleny Rubinstein, 1908-1910

olej na płótnie, 116,5 x 89 cm
sygnowany p.d.: "L. Gottlieb/ Paris"
na odwrocie na krośnie nalepki: "50 F/ 116 x 89/ Paris/ B/ Déposee", "Helena Rubenstein" (sic!)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Postacie

gwasz, papier, 24,5 x 34 cm;
sygn. dwukrotnie p.d. - l. gottlieb
Sygnatura powtórzona z lewej u dołu.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Mleczarki, 1932

gwasz, czarna kredka, karton
61,8 x 43,3 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek

gwasz, papier
25 x 34 cm

liczba obiektów: 230