1 zł
2 600 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Wenus Kapitolińska - studium akademickie, 1882

ołówek, papier; 86 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Olga Boznańska / 7. June / 1882.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Widok z paryskiej pracowni artystki, 1907 r.

olej, tektura naklejona na płytę, 46 × 61 cm
sygn. miękkim ołówkiem w warstwie malarskiej p. d.: Olga Boznańska (1)907
Obraz posiada ekspertyzę Adama Konopackiego z 2008 roku

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty

Olej, tektura, 13,2 x 23,4 cm,
sygn. p.d.: Boznańska 1909.
Na odwrocie naklejki: 1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1909, nr 148 autor: Olga Boznańska Paryż, kwiaty, 2. Salon Sprzedaży dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie (Plac Szczepański 4) nr 0354 oraz odręczna autorska przekreślona inskrypcja z podpisem Olgi Boznańskiej.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny - Stanisław Burtan, po 1920 r.

olej/tektura, 90 x 69 cm
sygnowany l.g.: 'Olga Boznańska'

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Włoszki, około 1902 r.

olej/tektura, 82 x 62 cm
sygnowany l.g.: 'olga boznanska' oraz p.g. ołówkiem: 'olga B'
na odwrociu stemple i nalepki wystawowe, własnościowe i przewozowe
na odwrociu oryginalnej ramy z epoki papierowa nalepka z tytułem pracy
historyczne tytuły pracy: "Jeune fille", "Portrait d’Italienne", "Potrait de Femme", "Donna Italiana"

Praca zostanie uwzględniona w katalogu raisonné dzieł malarskich Olgi Boznańskiej przygotowywanym przez Urszulę Kozakowską-Zauchę (Muzeum Narodowe w Krakowie).

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

KWIATY W WAZONIE, po 1930

olej, deska o sfazowanych krawędziach; kompozycja mieści się w obrębie powierzchni objętej fazowaniem
wymiar w granicach fazy: 36,8 x 25,2 cm; wymiary całości: 41 x 29,3 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET LEKARKI DR JANINY ROMANOWEJ, 1934

olej, tektura
38,1 x 21,9 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Olga Boznańska
datowany - ołówkiem - wzdłuż prawej, pionowej krawędzi u dołu: 18 Oct. 1934
na odwrocie fragment portretu ciemnowłosej kobiety (studium niewiadomego autorstwa)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Autoportret, ok. 1905

olej, tektura
23x20 cm
sygnowany l.d. "Boznańska"; na odwrocie nalepki wystawowe z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz nalepki z danymi pracy w języku polskim i francuskim

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety w kapeluszu (Aleksandra z Jasieńskich Łosiowa?), ok. 1900

olej, tektura, 56 x 45 cm
sygn. p.d.: Hrabiemu/Wincentemu/Łosiowi/ Olga Boznańska
w l.g. rogu ślad nieczytelnego napisu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET PANI W CIEMNEJ SUKNI

olej, tektura
55 x 39,8 cm
sygn. kredką p.d.: Olga Boznańska
na odwr. nieczytelne ślady napisu w kilku wierszach

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie

olej/tektura, 30 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Olga Boznańska'

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny

olej, tektura, 29,8 × 23,8 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Olga Boznańska
Na odwrocie nalepka z autorskim (?) napisem atramentem: Portrait/L`homme blond/Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety (Blanka Mercère?)

olej/tektura, 75,5 x 59,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Autoportret, około 1930 r.

olej/tektura, 37 x 33 cm
(wymiary w świetle oprawy) na odwrociu papierowa nalepka kolekcji Stefana Hoszowskiego oraz z Muzeum Narodowego w Warszawie

- kolekcja doc. dr. Stefana Hoszowskiego, Kraków
- kolekcja prywatna, Kanada

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY Z DŁUGIMI WŁOSAMI, OK.1888

olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. u dołu: Boznańska
obraz posiada ekspertyzę dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej oraz Urszuli
Kozakowskiej-Zaucha z 30.11.2015

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja rodziny Pelczar
12 Aukcja Domu Aukcyjnego Polswiss Art, 12.12.1991
Wilno, kolekcja doktora Kazimierza Pelczara
zakup z pracowni artystki

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET ANGELA SOMMARUGI, 1930

olej, tektura, 82 x 54 cm
sygn. p.g. ołówkiem: Olga Boznańska
na odwrocie dedykacja ołówkiem: a Mr Sommaruga / Olga Boznańska

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
depozyt Muzeum Miasta Łodzi
Paryż, 2002 - Galerie Marek
kolekcja prywatna Maria Caputo Sommaruga (córka)
Włochy, kolekcja prywatna Angelo Sommaruga

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Wnętrze paryskiej pracowni, 1918 r.

olej, płótno, 68 x 110 cm
sygn. p. g.: olga boznańska/918
na odwrocie szkic aktu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Szkice postaci - Malarz i modelka oraz profil dziewczyny

ołówek, papier; 13,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Olga Boznańska (ołówkiem);
Młodzieńcza praca artystki.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty

olej, tektura, 13,2 x 23,4 cm,
sygn. p.d.: Boznańska 1909.
Na odwrocie naklejki: 1. Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1909, nr 148 autor: Olga Boznańska Paryż, kwiaty 2. Salon Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie (Plac Szczepański 4) nr 0354 oraz odręczna autorska przekreślona inskrypcja z podpisem Olgi Boznańskiej.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety (Portret Pani z szalem)

olej, tektura; 80 x 61 cm;
sygn. i dat. p. g.: Paris 191[3 lub 4]/ Olga Boznańska
Na odwrocie napisy: niebieską kredką: 138[...]; ołówkiem: Exposé a/ Sidney et/ a Chicago et New York/ C’était sur le/ Bateau Sussex/ torpillé dans/ La Manche;
nalepki: z tekstem kredką i atramentem: No 114/ Boznan[ska]/ [..]090 fr.;
obok napisu okrągły stempel z koroną pośrodku i napisami H.M.C. No 5 M.S.N.;
z napisem atramentem: [...] francais/ Melle de BOZNANSKA/ portrait [...]; stemple: okrągły - jak na nalepce; okrągły stempel francuskiego urzędu celnego
z napisem SERVICE | DES | EXPOSITIONS (pośrodku) oraz DOUANES FRANCAISES PARIS (w otoku);

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Bukiet kwiatów

olej, karton, 41 x 35 cm
sygn. p.d.
na odwrocie: etykietka z nazwiskiem artystki
stan zachowania: w dolnej części obrazu mała naturalna rysa kartonu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

olej/tektura, 90 x 69 cm

- kolekcja Wojciecha Fibaka
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria Sztuki w Olsztynie, Olsztyn [1998-2000]
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria Sztuki "Zamek" w Poznaniu, Poznań [1998-2000]
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot [1998-2000]
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Kraków [1998-2000]
- Polski Paryż. École de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Szczecin 12. 1999-03. 2000 r.
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne Miasta Łodzi, Łódź 1999
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne, Stary Ratusz, Wrocław 30.10-31.12.1998
- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1992 r.
- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 22.08-25.10. 1992
- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 23.05.-9.08. 1992
- Polski Paryż. École de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, katalog wystawy, [red.] M. Poszumska, D. Jaworska, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Szczecin 2000, s. 52
- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Warszawa 1992, s. 273

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET ETIENNE COLLI

olej, tektura, 58 x 40 cm
sygn. p.g.: Olga Boznańska

REPRODUKOWANY:
Katalog Aukcji Sotheby's, Londyn, 10.12.2014, poz. 66.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Heleny Kurpiel-Łękawskiej, 1900 r.

olej/tektura, 73 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'olga boznańska 1900'

- Olga Boznańska, red. E. Bobrowska, U. Kozakowska-Zaucha, Kraków 2014, s. 57, 193.
- obraz znajdzie się w opracowywanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie catalogue raisonné artystki
- Olga Boznańska, Muzeum Narodowe w Krakowie, 25.10.2014-1.02.2015
- Olga Boznańska, Muzeum Narodowe w Warszawie, 26.02-2.05.2015

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret młodej kobiety, około 1930 r.

olej/tektura, 17,8 x 23 cm

OPINIE:
- opinia dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z lutego 2016 roku

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety w białej bluzce

olej/tektura, 71,5 x 39 cm
sygnowany p.g.: 'Olga Boznańska'

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kolorowe róże w błękitnej wazie, ok. 1916-1918

olej, tektura; 23 x 29 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Marii Borzęckiej

olej, tektura; 51 x 39 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Blanche Mazier

olej/karton, 75,5 x 59,5 cm

- obraz będzie reprodukowany w catalogue raisonné przygotowywanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI

olej, tektura
23,5 x 31,8 cm
sygn. ołówkiem p.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

DAMA W CZERNI, 1923

olej, tektura, 73 x 52 cm
sygn. i dat. l.g.: ‘O. Boznańska 1923’
Na odwrocie atramentem: Portrait de femme / to be sold / 15.000 fr / Olga Boznańska / Paris / 49 bou;. Montparnasse; - ołówkiem: - Property of / Holmead Phillips; - BOX 11; - 1200; - niebieską kredką: - 141; - czarną kredką: B [numer pod nalepką]. Oraz siedem naklejek.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja Holmeada Phillipsa, USA
własność artystki, Paryż

The Brooklyn Institute of Arts and Sciences, Brooklyn Museum, New York - USA, 1927.
Carnegie Institute, Pittsburgh - USA, 1923.

REPRODUKOWANY:
Rostworowska M., Portret za mgłą. Opowieść- o Oldze Boznańskiej, Wyd. TERRA nova 2003, s. 193.
Falk P. H., Record of the Carnegie Institute’s International Exhibitions 1896-1996, Pittsburgh 1998, str. 45.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Widok z okna krakowskiej pracowni

olej, tektura; 48 x 74 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska
na odwrocie szkic kompozycji olejnej "Martwa natura", na papierze naklejka własnościowa z odręcznym opisem (być może sporządzonym ręką właściciela): Olga Boznańska. Widok z okna/ pracowni w Krakowie, ul. Wolska/ Własność: Z. [ygmunt] Mycielski/ Warszawa/ Czarnieckiego 88.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z herbacianymi różami, 1918

olej, tektura; 39,5 x 52,3 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska |1918

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety w szalu, ok. 1912-1913

olej, tektura, 80 x 63 cm
niesygn.
na odwrocie napisy ołówkiem: W.S.Stimmel oraz Boznańska
nalepka paryskiej firmy P. Naves zajmującej się opakowywaniem i transportem obrazów i dzieł sztuki
nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu z tytułem obrazu Portrait de jeune femme oraz nazwiskiem i adresem Olgi Boznańskiej

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, Nowy Jork (USA)

Olga Boznańska 1865-1940, Muzeum Narodowe w Warszawie 2015;
Boznańska nieznana, Muzeum Regionalne w Staowej Woli, Stalowa Wola 2006;
Boznańska nieznana, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006;
Boznańska nieznana, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2005-2006
Boznańska nieznana, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin 2005;
Carnegie Institute, Pittsburgh - USA, 1913

REPRODUKOWANY I OPISANY:
Olga Boznańska 1865-1940 [katalog wystawy], Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2015, poz. 139, str. 220;
Król A., Boznańska nieznana, Kraków 2005, str.132, il. str.133;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa we wnętrzu

olej, tektura, 14,5 × 23,5 cm w świetle oprawy
sygn. piórkiem p. d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

STUDIUM. PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY, ok. 1930

olej, tektura
72,5 x 24,5 cm
Napis autorski ołówkiem l.d.: nieskończony | żałuję bardzo | Olga Boznańska
Na odwrocie atramentem: ok. roku 1930 | Belongs to Richard Reiner | by Olga Boznańska
U dołu fragment zniszczonej nalepki.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z białymi różami w błękitnej wazie, ok. 1918

olej, tektura; 31,5 x 45,5 cm;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

olej/tektura, 73 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: `olga boznańska 1900`

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny – Stanisław Burtan (1885-1940), po 1920 r.

olej/tektura, 90 x 69 cm
sygnowany l.g.: `Olga Boznańska`

- kolekcja Wojciecha Fibaka
- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1992
- Polski Paryż. École de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Szczecin 12.1999-03.2000
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Kraków [1998 - 2000]
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot [1998 - 2000]
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria Sztuki "Zamek" w Poznaniu, Poznań [1998 - 2000]
- Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Państwowa Galeria Sztuki w Olsztynie, Olsztyn [1998 - 2000]

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Dama w czerni, 1923 r.

olej/tektura, 73 x 52 cm
sygnowany i datowany l.g.: `O. Boznańska 1923`
na odwrociu atramentem: `Portrait de femme | to be sold | 15.000 fr | Olga Boznańska | Paris | 49 bou;. Montparnasse`, ołówkiem: `Property of | Holmead Phillips; - BOX 11; - 1200`, niebieską kredką: `141`, czarną kredką: `B` [numer pod nalepką].

Na odwrociu siedem papierowych nalepek:
- nalepka paryskiej firmy R. Lérondelle: `R. Lérondelle | EMBALLAGES DE TABLEAUX & OBJETS D`art. | 76, Rue Blanche, 76 - PARIS | Exposition de 19 [w kółku] PITTSBURGH | No 36 | Mme De Boznańska`
- nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu: `126 RESERVE THIS PART FOR THE INSTITUTE 19 CASE No 56-5 | CARNEGIE INSTITUTE , PITTSBURGH, U.S.A. | title Portrait de jeune femme | painter Olga de Boznańska | OWNER The painter Paris | ADRESS 49 boul. Montparnasse | ATTACH securely: one label to stretcher, another | to frame`
- nalepka wystawy z roku 1927: `THE BROOKLYN INSTITUTE | OF ARTS AND SCIENCES | BROOKLYN MUSEUM | Easterm Parkway and Washington Avenue | Brooklyn, N. Y. | Artist Olga de Boznańska | Title "A lady in Black" | Owner Holmead Phillips | Adress 117 Prince St. Shippensburg, Pa. | Date February 10. 1927`
- nalepka `JAMES BOURLET & SONS, Ltd. | Fine Art Packers, Frame Makers. | 82639 | 17&18, NASSAU STREET, | MORTIMER STREET, W.1. | Phone MUSEUM 1871`
- nalepka `EXPOSITION d. Londres (?) | Porttier, emballeur | de Tableaux & Objets d`Art | 14. Rue Gaillon - PARIS | Nom Boznańska | No 74`
- dwie nalepki ze stemplem francuskiego urzędu celnego: `DOUANE | Paris | centrale; - DOUANE FRANCAISES | SERVICE | DES | EXPOSITIONS | PARIS`

- Clifford Holmead Phillips, Stany Zjednoczone,
- Aukcja Sztuki Dawnej, Warszawa 6.12.2009, Agra-Artpoz. 94,
- Aukcja Dzieł Sztuki, Warszawa 16.06.2011, DESA Unicum, poz. 24
- 22 Interntional Annual Exhibition of Paintings, Carnegie Institute, Pittsburg, 26.04-17.06.1923
- The Brooklyn Institute, Nowy Jork, 1927
- Londyn ?
- obraz będzie reprodukowany w catalogue raisonné Olgi Boznanskiej opracowywanym przez MNK,
- M. Rostworowska, Portret za mgłą. Opowieść o Oldze Boznańskiej, Warszawa 2003, s. 193,
- Aukcja Sztuki Dawnej, Warszawa 6.12.2009, Agra-Art, poz. 94,
- 12. Aukcja Vicrey`a, Warszawa 8-19.5.1999, Rempex, poz. 6,
- Record of the Carnegie Institute`s International Exhibitions 1896-1996, red. P. H. Falk, Pittsburgh 1998, s. 45

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

KWIATY W OKNIE, przed 1890

olej, płótno
30,5 x 20 cm
sygn. l.d.: Olga v Boznańska

Na odwrocie naklejona karta maszynopisu z orzeczeniem dra Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającego autorstwo Boznańskiej i datującego obraz na wczesne, monachijskie lata jej twórczości. Orzeczenie, opatrzone pieczątkami imiennymi i podpisem K. Buczkowskiego, wystawione zostało w Krakowie dn. 16 maja 1950 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

olej, tektura; 80 x 61 cm;
Na odwrocie napisy: niebieską kredką: 138[...]; ołówkiem: Exposé a/ Sidney et/ a Chicago et New York/ C`était sur le/ Bateau Sussex/ torpillé dans/ La Manche;
z napisem atramentem: […] francais/ Melle de BOZNANSKA/ portrait […];
stemple: okrągły - jak na nalepce; okrągły stempel francuskiego urzędu celnego z napisem SERVICE | DES | EXPOSITIONS (pośrodku) oraz DOUANES FRANCAISES PARIS (w otoku);

Praca opisana i reprodukowana:
- [katalog] 98./99. Auktion, B & M, Bolland & Marotz, Auktionenhaus Bremen, 31 X 1998; s. 86, nr kat. 953, tabl. barwna XIV.
- Olga Boznańska (1865-1940) [Katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie 25.10.2014-01.02. 2015], Kraków 214, poz. kat.: III. 74., s. 241

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

olej, tektura, 26,5x45,5 cm
sygn. p.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa naftowa, ok. 1930 r.

olej, tektura
14,5 × 23,5 cm w świetle oprawy

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Hélène Istrati

olej na kartonie, 100x70,
sygnowany i datowany 1905 w prawym dolnym rogu

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Heleny z Mateckich Kurpiel - Łękawskiej, 1900 r.

olej/tektura, 73 x 52 cm

rodzina sportretowanej

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Blanche Mazier

olej na kartonie
sygnowany
75 x 60 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret młodej dziewczyny, 1882

Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 41 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Olga Boznańska / 12 lipca 1882.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret dziewczynki, przed 1898

pastel, papier; 43 x 32 cm w świetle passe-partout
sygn.u dołu Olga Boznańska

Obraz posiada ekspertyzę dr Piotra Kopszaka specjalisty od twórczości Olgi Boznańskiej.

Estymacja: 80000 - 100000 PLN

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Róże białe i różowe w błękitnej wazie, 1916

olej, tektura; 30 x 47 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska | 1916

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa naftowa, ok. 1930

olej, tektura; 14,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Lampa naftowa, ok. 1930

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety, ok. 1920

Olej, sklejka; 68 x 40,5 cm
Sygn. l.g. Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Białe róże

olej/tektura, 54,5 x 47 cm
sygnowany p. d.: `Olga Boznańska`

WYSTAWIANY: wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie z 1960 r.

Estymacja: 70 000 - 100 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

DAMA W CZERNI, 1923 R.

olej/tektura,
73 x 52 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Olga Boznańska 1923`

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty

olej, tektura,
39,5 x 22,2 cm,
sygn. p.d.: Olga Boznańska.
Na odwrocie znajduje się orzeczenie autentyczności napisane odręcznie przez
Kazimierza Buczkowskiego z dnia 25.IV. 1953 oraz naklejka MN w Krakowie z wystawy w 1960 r. nr katalogu 164

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Maki w szklanym wazonie, ok. 1898

olej, tektura,
29,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

olej, tektura,
75,5 x 47,5 cm;
sygn. u góry pośrodku: Olga Boznańska
(ołówkiem);

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Autoportret

olej, tektura
56 x 43 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

olej, tektura,
75,5 x 47,5 cm;
(ołówkiem); na odwrocie napis Alfonsa Karpińskiego: Olga Boznańska - mal. w Paryżu w r. 1915 / Portret oficera francuskiego - Chełmońskiego / Wnuka znakomitego malarz Józefa Chełmońskiego (piórem) oraz: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu . A. Karpiński oraz napis inną ręką: reprodukowana ... / wystawa 1948 w Pałacu Sztuki Interesujące uwagi dotyczące okoliczności powstania obrazu przedstawia w ekspertyzie p. Elżbieta Charazińska (1992)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Bouquet d`anémones

Olej na płótnie
Syg. p.d.
54 x 46 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety z córką, 1908

olej, tektura,
95 x 72,5 cm;
sygn. l. g.: Olga Boznańska/ 1908
Na odwrocie nalepka "Berliner Secession/ 533/ Ausstellung 1910" oraz nalepka "Galerie Arnot Wien, I Kaerntnerring 13", niebieską kredką nymer 2766 B
Obraz po konserwacji, z uzupełnieniami licznych ubytków i przemalowaniami. Badania konserwatorskie (UV, IR) wykazują, że pod przemalowaniami zachowała się częściowo oryginalna warstwa malarska".

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety, ok. 1930

olej, tektura,
38 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska (ołówkiem)
Na odwrocie napis odręczny "1930"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Anemony w wazonie

olej, tektura,
24,7 x 20 cm;
sygn. na górze: Olga Boznańska (słabo czytelne)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie

olej, tektura,
50 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska ołówkiem

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

Olej, tektura,
51 x 14,5 cm
sygn. na odwrocie: Olga Boznańska.
Opinia o obrazie Pani Marii Rostworowskiej

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

olej, tektura, 75,5 x 47,5 cm;
sygn. u góry pośrodku: Olga Boznańska (ołówkiem);
na odwrocie napis Alfonsa Karpińskiego: Olga Boznańska - mal. w Paryżu w r. 1915 / Portret oficera francuskiego - Chełmońskiego / Wnuka znakommitego malarz Józefa Chełmońskiego (piórem) oraz: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu . A. Karpiński oraz napis inną ręką: reprodukowana ... / wystawa 1948 w Pałacu Sztuki
Interesujące uwagi dotyczące okoliczności powstania obrazu przedstawia w ekspertyzie p. Elżbieta Charazińska (1992)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiecy, ok. 1882

olej, płótno naklejone na tekturę;
28,5 x 22,5 cm;
sygn. u góry: Olga Boznańska (pędzlem)
Na odwrocie orzeczenie autentyczności obrazu wystawione przez K. Buczkowskiego (1957) oraz nalepka z wystawy monograficznej Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

na odwrocie napis Alfonsa Karpińskiego: Olga Boznańska - mal. w Paryżu w r. 1915 / Portret oficera francuskiego - Chełmońskiego / Wnuka znakomitego malarz Józefa Chełmońskiego (piórem) oraz: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu . A. Karpiński oraz
napis inną ręką: reprodukowana ... / wystawa 1948 w Pałacu Sztuki

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny, 1919

olej, płótno; 75 x 52,5 cm
sygn. Olga Boznańska/ 1919

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

DAMA W CZERNI, 1923

olej, tektura,
73 x 51
sygnowany p.g.: Olga Boznańska | 1923
Na odwrocie obrazu różne napisy i nalepki.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Nature morte a la cruche verte (ca.1900)

Olej / tektura
Sygnowany l.d.
34 x 25,5 cm
Bibl.: Ewa Bobrowska-Jakubowska: Artyści Polscy we Francji, DIG, Warszawa 2004, repr. pl.5

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny, po 1920

olej, tektura,
90 x 68 cm
sygn. l.g. Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY W KAPELUSZU (Halszka Malczewska ?)

olej/tektura,
80 x 60 cm
sygnowany p. g.: `Olga Boznańska`

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Widok z pracowni

olej, płyta
46 x 61 cm;
sygn.p.d.: Olga Boznańska (1)907

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PANI W KAPELUSZU Z KWIATAMI, lata 1925-1928

olej, tektura,
38.5 x 31.5 cm
sygn. l.d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, lata 1890-1899

olej, tektura naklejona na sklejkę,
59 x 42 cm
sygnowany p.d.: Olga Boznańska 189(.)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1908-1920

olej, tektura,
77.8 x 57.5 cm
Na odwrocie dwie nalepki (druk, stempel, atrament, ołówek): 1. nalepka paryskiej firmy R. Lérondelle zajmującej się opakowywaniem i przewozem obrazów i dzieł sztuki: R. LÉRONDELLE | EMBALLAGES DE TABLEAUX & OBJETS D`ART. | 76, Rue Blanche, 76 - PARIS | Exposition de PITTSBURGH | No 16 | Mme Olga de Boznańska 2. nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu: 161 REG. No ... RESERVE THIS PART FOR THE INSTITUTE CASE No 2 | CARNEGIE INSTITUTE , PITTSBURGH, U.S.A. | TITLE Portrait de jeune femme | PAINTER Olga de Boznańska | OWNER Olga de Boznańska ADRESS Paris 49 boul. Montparnasse | ATTACH SECURELY: ONE LABEL TO STRETCHER, ANOTHER | TO FRAME.
Wzdłuż lewej krawędzi napis atramentem określający żądana cenę obrazu: to be sold 5.000 fr

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

BIAŁE RÓZE W WAZONIE

olej na tekturze, 24, 2 x 14, 3 cm,
sygnowany p. g. "Olga Boznańska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

RÓŻE olej na tekturze, 33 x 24, 4 cm

na odwrocie: KWIATY, szkic (zapewne poniechany)
Na krośnie kartka z odręcznym napisem "Kwit tymcz. 518 / Boznańska "Kwiaty" oraz drukowana, uszkodzona naklejka "…ARTISTIQUES ENCADREMENTS, Boulevard Raspail, Paris 14"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MOTYW MIEJSKI, 1907

olej na tekturze naklejonej na płytę, 46 x 61 cm, sygnowany p.d.
"Olga Boznańska 907"
Ekspertyza Adama Konopackiego.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

RÓŻE, 1900-1910

Olej, tektura,
33 x 24,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

W pracowni

olej, płótno
68 x 110 cm
sygn. p. g.: olga boznańska / 918

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

KWIATY, około 1930

Olej, tektura, 33 x 24,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

W PRACOWNI

olej, płótno, 68 x 110 cm;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Róże

olej, tektura, 47x 34,
sygn. p.d.: Olga Boznańska
Reprodukowany w albumie: IMPRESJONIZM POLSKI, strona 126 autor: Barbara Kokoska,
Wyd.: Wydawnictwo Ryszard Kluszyczyński, Kraków 2001 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY W SZALU, 1913

olej, tektura,
83 x 60 cm
Na odwrocie napisy ołówkiem: W.S.Stimmel oraz Boznańska.
Nalepka paryskiej firmy P.Naves zajmującej się opakowywaniem i przewozem obrazów i dzieł sztuki.
Nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu z tytułem obrazu Portrait de jeune femme oraz nazwiskiem i adresem Olgi Boznańskiej.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie, czas powstania: 1928 - 1937

olej, tektura
43,5 x 35,5 cm
Obraz pochodzi z kolekcji rodziny Edwarda Chmielarczyka, kolekcjonera i zarazem

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET IZY BOZNAŃSKIEJ, SIOSTRY OLGI,1887

pastel, papier,
50.5 x 38.4 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: Boznańska 87 ; poniżej mniej wyra¼nie: Boznańska ; po lewej u góry ślady zatartego, autorskiego (?) napisu ołówkiem

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY

olej, tektura,
29.8 x 23.8 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Olga Boznańska
na odwrocie nalepka z autorskim (?) napisem atramentem: Portrait | L`homme blond | Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

ołówek, papier, 36,5 x 26,5 cm
sygn. p.d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Studium kwiatów doniczkowych

olej, płótno, 30 x 20 cm;
sygn. l.d.: Olga Boznańska
Praca z monachijskiego okresu twórczości artystki. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu wystawione przez dr. K. Buczkowskiego z 16. V. 1950 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret dziewczynki

olej, tektura; 34,5 x 26,5 cm;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MARTWA NATURA Z JAPOŃSKź LALECZKź, ok. 1920

olej, płótno naklejone na tekturę,
32.7 x 40.8 cm
sygnowany p.d.: Olga Boznańska
Na odwrocie w l.d. rogu owalny stempel o treści: THE PARIS AMERICAN ART Co | 125 | Boul(.) de Monparnasse | et | 2, Rue Bonaparte, 2 | PARIS.
Owalna nalepka z napisem atramentem: 595 | Boznanska | Ponfées (?)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Róże

olej, tektura; 19 x 25 cm;
sygn. p. d.: Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Głowa w hełmie

ołówek, papier
50 x 37 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Szkic z motywem kwiatów-obraz dwustronny

olej, tektura, 33 x 24 cm;
na odwrocie na blejtramie fragment nalepki z paryskiej galerii oraz kartka z nazwiskiem autorki,
nr 518 i tytułem "Kwiaty"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Głowa w hełmie, 1876

ołówek, karton, 44,5 x 32,5
sygn. ołówkiem p.d.: 12 Janvier 1876 / Olga

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1900-1905

Olej, tektura;
74 x 60,5 cm
Sygnowany p. d: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret Marii Siedleckiej

olej, płótno, wym.: 39,3 x 31,5 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem: Olga Boznańska;
Na odwrocie naklejka z wystawy w MN w Krakowie w 1960 r. Eksponowany na wystawach: Wystawa pomiertna TPSP w Krakowie w 1946r. oraz na wystawie zbiorowej MN w Krakowie 1960 r.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Dziewczynka z misiem

olej, tektura, 80,5 x 51 cm;
Na odwrocie napis ołówkiem: nr 96, oraz słabo czytelny napis wtórny:
Olga Boznańska / Dzidzia (?) Janowiczówna(?)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z japońską laleczką

olej, płótno naklejone na tekturę, 32,5 x 40,9
sygn. p. d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z bladoróżowymi różami, 1918

olej, tektura;
32,5 x 42 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska | 1918;
na odwrocie nalepka na ramie, z odręcznie pisanym tekstem: (...) Vues 19/1 | 40,5 x 31 (...) 41,5 x 32,3 (...) | No 19/2 a Paris op.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret dziewczyny w okularach

olej, tektura;
32,5 x 24,5 cm;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

niesygn., olej, tektura, wym.: 47,5 x 32 cm
Ekspertyza dr Stefanii Kozakowskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie. Na odwrocie oznaczenie depozytu MN w Krakowie

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI, 1918

olej na tekturze,
30,8 x 38,1 cm,
sygnowany p.g. "Olga Boznańska / 1918"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1900-1905 r.

Olej, tektura;
74 x 60,5 cm.
Sygn. p. d: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Białe róże w wazonie, około 1918

olej, tektura;
34,7 x 48,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Olga Bozańska
Olga Boznańska uczyła się najpierw rysunku u swojej matki, u H. Lipińskiego i K. Pochwalskiego. W latach 1884-1886 uczęszczała na Wyższe Kursy dla kobiet A. Baranieckiego.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty - tulipany w kloszu, po 1920

olej, tektura, 37 x 44,5 cm; sygn. l.d.: Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret panny profilem w lewo

pastel, kreda na ciemnoszarym kartonie 45 × 34
sygnowany u dołu po prawej: "OlgaBoznańska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret damy w białym kapeluszu

olej, tektura, 50 x 39,5 cm; sygn. l. g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z białymi różami, 1918

olej, tektura; 38,5 x 50,5 cm;
sygnowany i datowany w lewym górnym rogu: Olga Boznańska | 1918

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Dziewczynka we wnętrzu

olej, tektura, 57,5 x 46,3 cm.; sygn. l.d.: Boznańska.
Na odwrocie drugie przedstawienie: "Olga Boznańska przy sztaludze"
oraz znaki: N 7; C...ja 2 1/2

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

RÓŻE, 1909

olej na tekturze,
32,5 x 47 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Olga Boznańska / 09", na odwrocie kartka wystawowa Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Martwa natura z japońską figurką, 1923-1928

olej, tektura,
43 x 55.5 cm
sygnowany ołówkiem l.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY

1918 r.
Olej na tekturze 31 x 23 cm
Sygnowany l.g. - "Olga Boznańska /... w Paryżu / 1918"
Na odwrocie szkic olejny portretu męskiego

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Czytająca Bretonka

sygn. p.d.
pastel, papier
46x37.5 (w świetle passe-partout )

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety, około 1920

olej, tektura; 76 x 62 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Olga Boznańska; na odwrocie ślady po odklejonej nalepce papierowej

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie, około 1920

olej, tektura; 45 x 35 cm;

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny, po 1920

olej, tektura,
66 x 26 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret pani w białej sukni, ok. 1905

olej, tektura,
66 x 50.5 cm
sygnowany p.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Wnętrze pracowni, ok.1896

olej, tektura
54,5 x 73 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

olej na sklejce, 68 x 40,5 cm; sygn. l.d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

olej, tektura,
43 x 55.5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret siostry z czerwoną parasolką, 1886

olej, płótno,
88 x 60 cm
sygnowany p.d.: Olga Boznańska. [...].| 86.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Pani w białej sukni, 1907

olej, tektura 41,5 × 28,3
sygnowany u góry po lewej: "Olga Boznanska 1907"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret malarza Bernarda Harrisona

olej, tektura 74,5 × 85,5
sygnowany u góry po prawej: "Olga Boznanska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET FRANCISZKA SIEDLECKIEGO, 1896

olej , płótno, 121, 5 x 89, 5 cm; sygnowany u góry z prawej: Olga Boznańska 96

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PRZED WEJŚCIEM DO DOMU

olej na tekturze, 45,5 x 33 cm, sygnowany p.d. "Olga Boznańska"
Ekspertyza Barbary Małkiewicz z Muz. Narodowego w Krakowie.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny z papierosem, ok. 1922

olej, tektura, 41,5 x 51,5 cm; sygn. l.g.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1900 - 1905 r.

Olej, tektura, 74 x 60,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

"BIAŁE RÓŻE W WAZONIE

olej na tekturze,
24,2 x 14,3 cm
sygn. p.g. "Olga Boznańska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

olej na tekturze, 50 x 35 cm
sygnowany l.g.: "Olga Boznańska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety w białym nakryciu głowy

olej, tektura, 50,5 x 33 cm;
sygn. p.g. - ... (nieczytelna dedykacja) / Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Błękitny wazon

olej, tektura,
32.8 x 23.8 cm
owany p.d.: Olga Boznańs..
Na odwrocie autorski (?) napis ołówkiem: 1.95 Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

olej, tektura 74,5 x 85,5
sygnowany u góry po prawej: "Olga Boznańska"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny, ok.1910

olej, tektura
77,5 x 53,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Olej, tektura; 74 x 60,5 cm
Sygn. p.d: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty, 1920

olej na tekturze,
41,5 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: "Olga Boznańska 1920"
na odwrocie pieczęć: "Docent U.J Dr. T. Dobrowol[ski]/zaprzysiężony biegły sądowy/ 23 X [1]944"
obraz wpisany do rejestru zabytków decyzją z dnia 22 X 1987 (nr rejestru 597/88)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty, 1920

olej na tekturze,
41,5 x 39,5 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret wieśniaczki

olej, tektura,
58 x 41.4 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Pani z pieskiem na kolanach, 1929

olej, tektura
52 x 37,5 cm

liczba obiektów: 145