1 zł
2 600 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993

olej, płótno, 130 x 190 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: LEON TARSEWICZ 1993 / WALIŁY 2/ 16-040 GRÓDEK / 130 x 170.

cena wywoławcza: Wykup abonament

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2018

akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. flamastrem na odwr. na płótnie: L. Tarasewicz 2018 | Acrylic on canvas | 50 X 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. flamastrem na odwr. na płótnie g.: L. Tarasewicz 2017 | Acrylic on canvas | 50 X 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2019 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz | 2019 | acrylic on canvas | 50 x 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2019 r.

akryl/płótno, 90 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz | 2019 | acrylic on canvas | 90 x 90

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Czerwony, z cyklu: obrazy poziome

olej, płyta wielowarstwowa, 70 x 63 cm
Praca stanowi fragment instalacji powstałej w 2008 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2016

akryl / płótno
100 × 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Leon Tarasewicz – 2016| 130×100 | acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Cztery pory dnia - poliptyk (kwadryptyk), 2015 r.

akryl/płótno, 190 x 520 cm; wymiary prac: 190 x 130 cm (x4)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu (na każdej z 4 części): 'Leon Tarasewicz 2015 | 520 x 190 (4 x 130 x 190) | Acryl on Canvas'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2018

akryl, płótno, 130 x 190 cm
sygn. na odwrocie: L.Tarasewicz 2018 / 130 x 190 / acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2018

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygn. na odwrocie: "L. Tarasewicz 2018/Acrylic on canvas/ 50 x 50"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1984/2000

serigrafia, papier; 36 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: L.Tarasewicz 1984/2000 (ołówkiem), nakład: 15/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Zestaw do kawy, 2005, Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej

porcelana malowana, w skład zestawu wchodzą: dzbanek (23,5 x 24,5 x 12,5 cm), mlecznik (9,5 x 12 x 8 cm), cukiernica (12,5 x 8,5 x 8,5 cm), cztery filiżanki (7,5 x 10 x 7,5 cm), cztery spodki (1,7 x 13 x 13 cm) oraz cztery talerzyki deserowe (2x 19 x 19 cm)
na spodzie każdego z elementów zestawu znak wytwórni oraz wypis: 'L. Tarasewicz | 2005'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 2013

akryl, płótno, 130 × 170 cm
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 2013 / 130 × 170 Acryl on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1996

olej, płótno
65 x 65.5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: L. Tarasewicz 1996
powyżej: WKZ -5333/1B/96 | poz. 3, dalej nieczytelnie

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2017

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 2017
Acrylic on canvas 100 x 100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190,5 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘L. Tarasewicz 1995’

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu , 2002 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'L. Tarasewicz 2002', opisany ołówkiem l.d.: '11/30'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu - tryptyk, 1998

olej, płótno; 50 x 50 cm (każdy);
sygn. i dat. na odwrocie (każdy): L. Tarasewicz 1998.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2015

akryl, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwr. flamastrem l.g.: L. Tarasewicz 2015 | 100 x 100 | Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: L Tarasewicz 2017 | 50 x 50 | Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2018 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L.Tarasewicz| 2018 | acryl on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 1993 r.

olej/płótno, 130 x 190 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'L.Tarasewicz | 1993'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2009'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2004 r.

akryl/sklejka, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2004 | 50 x 50 akryl'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2015

akryl, płótno, 100 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: L. Tarasewicz 2015 / acrylic on canvas / 130 X 100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1998

olej, płótno, 65 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: L. Tarasewicz 1998

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu, 2017

akryl, płótno
60x80 cm
sygnowany na odwrocie: "L. Tarasewicz 2017 | Acrylic on canvas | 80 X 60"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu, 2014

akryl, płótno
130x170 cm
na odwrocie: "L. Tarasewicz 2014 | 130x170 | acryl on canvas"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 2013

akryl, płótno, 130 x170 cm
sygn. i dat. na odwrocie: L.Tarasewicz 2013 / 130 x 170 Acryl on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1998

(tryptyk) olej, płótno, 50 x 50 cm (każdy)
sygn. na odwrocie (każdy): L. Tarasewicz 1998

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, ok. 1982

olej, płótno
80 x 100,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Tarasewicz L.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: L. Tarasewicz 2017 | 50 x 50 | Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TY TYŁU, 2017

akryl, płótno
100 x 130 cm
sygnowany na odwrocie na płótnie: L Tarasewicz 2017 | Acrylic on canvas | 130 x 100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1992 r.

olej/płótno, 130 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LEON TARASEWICZ | [adres] | 1992'
na odwrociu nieczytelna pieczęć

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2016 r.

akryl/płyta, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2016 | 100 x 100 Acryl'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Serwis kawowy dla 4 osób

ceramika szkliwiona,
zestaw zawiera 4 filiżanki ze spodkami [wys. 8 cm], 4 talerze, imbryk z pokrywką [wys. 24 cm], cukiernicę z pokrywką [13 cm], mlecznik [wys. 10,5 cm]
każdy element sygnowany i datowany na spodzie: 'Leon Tarasewicz | 2005'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Pole

akryl/płótno, 62 x 26 cm
sygnowany na odwrociu: 'Tarasewicz'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2013 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Leon Tarasewicz | 2013 | acryl on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1997 r.

olej/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Leon Tarasewicz | 1997'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2013 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Tarasewicz 2013'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2013

akryl, płótno; 50 x 50 cm
sygnowany na odwrocie: "L. Tarasewicz 2013 | Acryl on canvas | 50 x 50"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2006

akryl, panel dziewięcioczęściowy, część: 34 x 34 cm
na odwrocie 1. części: "L. Tarasewicz 2006 akryl" i instrukcja eksponowania, na pozostałych częściach numeracja

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU (NR 10), 1989

olej, płótno, 190 x 260 cm (dyptyk)
sygn. i opisany na odwrocie: LEON TARASEWICZ 1989 / WALIŁY 2 / NR. 10

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno, 130 x 100 cm
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 2017 acrilic on canvas 130x100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2017

akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2017 / Acrylic on canvas / 50 x 50.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2015

akryl, płótno; 100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: "L. Tarasewicz 2015 | 100 x 100 | acrylic on canvas"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2015

akryl, płótno
100 x 130 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: L.Tarasewicz 2015 | Acrylic on canvas | 130 x 100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1981

olej, płótno, 100 x 125 cm
sygn. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz. 19.VII.81. (nieczytelne)

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2017 acrylic on canvas 100 x 100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1990-1991 r.

akryl/płótno, 190 x 390 cm
każda z części tryptyku sygnowana, datowana i opisana u góry: 'L. Tarasewicz 1990'
poniżej numer inwentarzowy: 'WKZ-5333/43/91 | poz. 9'
oraz poglądowy rysunek tryptyku

- Leon Tarasewicz, wystawa indywidualna, Malmö Konsthall, Malmö 19.09-25.10.1992
- Leon Tarasewicz, wystawa indywidualna, Galeria Foksal, Warszawa, 10.05-1.06.1991

- Leon Tarasewicz, red. Jola Gola, Warszawa 2007, s. 257 (il.)
- Leon Tarasewicz, katalog wystawy w Malmö Konsthall, Malmö 1992, s. nlb. (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003 r.

akryl, tynk akrylowy/sklejka, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz, 2003 | 50 x 50'

- Galeria Lawrence Rubin, Mediolan (depozyt artysty)
- Leon Tarasewicz spotyka Michele De Lucchi, Galeria Lawrence Rubin, Mediolan, 10.04-22.05.2003

- Leon Tarasewicz, red. Jola Gola, Warszawa 2007, s. 338 (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017

akryl, płótno, 100 x 260 cm (dyptyk)
sygn. na odwrocie: Leon Tarasewicz 2017, Acrylic on canvas 260 x 100

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU (POLIPTYK), 2008

kompozycja 5-częściowa: każda część wykonana akrylem na desce
każda 30 x 30 cm
na odwrocie na drewnie części oznaczonej nr. 1
sygnatura i napis:
L. Tarasewicz 2008 | 170 x 30 | 30 [dalej w ramkach instrukcja dot. kolejności]: 1 2 3 4 5 | 5
pozostałe części oznaczone na odwrociach kolejnymi numerami

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001 r.

akryl/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'L.Tarasewicz 2001' oraz numer inwentarzowy: ‘ZR-4131-6-D.S./2001 poz. 5’

- Gary Tatintsian Gallery, Nowy Jork, USA (depozyt artysty)
- kolekcja prywatna, Paryż

- "Paintings and Installation", Nowy Jork, USA, 23.02-14.04.2001

- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 140 i 323 (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2014 r.

akryl/płótno, 170 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Leon Tarasewicz 2014 | 130 x 170 | acryl on canvas'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1997 r.

akryl/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 1997 | 130 x 130' oraz nr inwentarzowy: 'WKZ-5333/23/97 | poz.3' i nalepka Galerie Nordenhake z opisem pracy

- Galerie Nordenhake, Sztokholm, Szwecja

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu, 2001

akryl, papier; 58 x 58 cm
sygnowane na odwrocie: "L. Tarasewicz 2001"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1996 r.

olej/płótno, 65 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L.Tarasewicz 1996'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2017 r.

akryl/płótno, 170 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: L.Tarasewicz | 2017 | Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2013

akryl, płótno; 100 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie:
L. Tarasewicz. 2013 / 100 x 100 / Acrylic on canvas.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2014 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2014 | 50x50 Acryl on canvas'

do pracy dołączone potwierdzenie autentyczności od artysty

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2008

akryl, deska, 50 x 50 cm
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 2008 / 50x50 cm akryl

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz), 53 x 62 cm (odbitka)
sygnowany i datowany p.d.: 'L.Tarasewicz 2002' i opisany numerem odbitki: '14/30'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2014 r.

akryl/płótno, 170 x 130 cm
opisany na odwrociu: 'Leon Tarasewicz 2014 | 130 X 170 | ACRYLIC OC CANVAS'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2004 r.

akryl/deska, 50 x 50 cm
opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2004 | 50 x 50 akryl'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2004 r.

akryl/deska, 50 x 50 cm

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'L. Tarasewicz 2002', opisany l.d.: '11/30'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 190 cm
sygnowany, opisany i darowany na odwrociu: 'L. Tarasewicz | NEW YORK 1998.'
na odwrociu nalepka galeryjna z opisem obrazu 'NORDENHAKE STOCKHOLM' oraz 'Dolan/Maxwell Gallery Philadelfia'

- Galerie Nordenhake, Sztokholm, ok. 1989
- Dolan/Maxwell Gallery, Filadelfia, Stany Zjednoczone
- porównaj: analogiczna kompozycja-tryptyk o wymiarach 190 x 390
- Leon Tarasewicz, katalog wystawy, [wstęp] Mariusz Hermansdorfer, Galerie Nordenhake/Nigel Greenwood Gallery, Sztokholm/Londyn 1989, nlb (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2010 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2010'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

LAS, 2015

akryl, płótno, 150 x 150 cm
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 2015 / 150x150 /Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2001

olej, płótno, 50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie. L. Tarasewicz 2001 50x50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1991

(kwadryptyk) olej, płótno, 170 x 520 cm (130 x 170 cm każda)
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 1991. (każda)
na odwrocie nalepka Galerii Nordenhake w Sztokholmie

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Szwecja
Galeria Nordenhake, Sztokholm

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

KOMPOZYCJA, 2000

olej, płótno, 50 x 50 cm
sygn. na odwrocie: L.Tarasewicz/2000/50 x 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2001 r.

akwarela/papier, 28,50 cm x28,50 cm (wymiary arkusza każdej części)
Kompozycja składa się z czterech części
opisany na odwrociu jednej z części: 'J. Tarasewicz 2001' oraz wytyczne do ułożenia kompozycji

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu, 2016

olej, płótno, 50×50 cm
[w oprawie: 67,5×67,5 cm]
sygnowany na odwrocie "L. Tarasewicz 2016"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190,5 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 1995'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 289 (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2010 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2010'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

4 (pionowy zielono-żółty), 2004 r.

akryl/płótno, 190 x 396 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu pierwszej części tryptyku: 'L. Tarasewicz | New York 2004. | 396x190 cm.'
poniżej wskazówka montażowa

- Gary Tatintsian Gallery, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA
- Leon Tarasewicz, wystawa indywidualna, Gary Tatintsian Gallery, Nowy Jork, 2004

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1996 r.

olej/płótno, 65 x 65 cm
sygnowany na odwrociu: 'L. Tarasewicz'

- Galerie Nordenhake, Berlin, 2001
- kolekcja prywatna, Paryż
- Leon Tarasewicz, Paintings, Galerie Nordenhake, Berlin 17.11.2001-11.01.2002

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

KOMPOZYCJA, 1996

olej, płótno, 130,5 x 190 cm
op. na odwrocie: L. Tarasewicz 1996

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
depozyt artysty w Nordenhake Gallery, Berlin

REPRODUKOWANY:
Gola J., Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 291.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2013

akryl, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: L. Tarasewicz. 2013 | 100 x 100 | acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2016

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz, 2016 / 100 x 100 / Akryl

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Abstract

akryl, płótno, 130 x 170 cm
sygn., dat. 2016 i opisany na odwrocie

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2016 r.

akryl/płótno, 130 x 170 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie: L. Tarasewicz | 2016 |Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 1984/2000

serigrafia barwna, papier, 35 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: L. Tarasewicz 1984/2000, l. d.: 15/30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993

olej, płótno; 190 x 130 cm;
sygn. na odwrocie l. g.: L. Tarasewicz 1993

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1992

olej, płótno
130 x 190 cm
sygn. na odwrocie w l.g. części płótna - l.: LEON TARASEWICZ [niżej numery i stemple wywozowe], śr.g.: WALIŁY 2 | 16.040 GRÓDEK | POLAND, p.: 1992

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

akryl/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2007 | 130 x 130 | acryl on canvas'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2016 r.

akryl/płótno 100 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym:
Leon Tarasewicz 2016 | Acrylic on canvas

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2010 r.

sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: L. Tarasewicz | 2010

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu, 1989 / dyptyk

olej, płótno, 130 x 380 cm
opisany na odwrocie: NR. 4 / LEON TARASEWICZ 1989 / 130 X 380 / WALIŁY 2
na blejtramie: nalepka Galleria d'arte del Cavallino, Venezia

Galleria d'Arte del Cavallino, Wenecja, 2001.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2013 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2013 | 100 x 100 | Acrylic on canvas'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

FRAGMENT INSTALACJI MALARSKIEJ, 2000

technika mieszana, płyta pilśniowa
50 x 50 cm
na odwr. na płycie napis i sygn. p.g.: LEON TARASEWICZ | FRAGMENT INSTALACJI | MALARSKIEJ 50 x 50 cm | CCA KYIV, 06/07. 2000 | L. Tarasewicz | Kijów 2000; l.g.: 4.2

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

akryl/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'L. Tarasewicz 2007 | AKRYL | 130 x 130'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, około 1984 r.

olej/płótno, 40 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Leon Tarasewicz | Waliły 84'

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2013 r.

akryl/płótno, 135 x 170 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L. Tarasewicz 2013 | Acryl on canvas`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2014 r.

akryl/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `LTarasewicz 2014 | 100 x 80 | Acryl on canvas`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988 r.

olej/płótno, 130 x 170 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `LEON TARASEWICZ 1988`

- Galerie Hans Neuendorf, Frankfurt nad Menem, Niemcy
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 241 (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1989

olej, płótno, 130 x 170 cm
niesygn.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BLAU 2009

sygn., opis. i dat. 2009 na odwrocie
olej, płótno
130 x 170 cm.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2015 R

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym: Leon Tarasewicz 2015 | 50 x 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Projekt abażuru, 2003 r.

akryl/papier, 20 x 38 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `R6 L Tarasewicz 2003`
LITERATURA: - Leon Tarasewicz, oprac. Jola Gola, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej "Ślad", Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Warszawa 2007, s. 163-164

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2003

tynk akrylowy, sklejka
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie na sklejce: L. Tarasewicz 2003 | 50 x 50

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2003

akryl, papier
20 x 38,8 cm
sygn. oł. na odwr. l.d.: GR. [lub 9R.] Tarasewicz 2003

Prace reprodukowane w: Leon Tarasewicz, oprac. Jola Gola, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej "Ślad", Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Winkowski Sp. z o.o., Warszawa 2007, s. 163-164, tamże bibl.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L. Tarasewicz 1995`

- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- "Leon Tarasewicz. Nowe prace", Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice, marzec - kwiecień 1995
- "Tarasewicz" BWA Arsenał Białystok, maj - czerwiec 1995
- "Leon Tarasewicz. Paintings", Galerij S65, Aalst, Belgia, 8.02- 8.03.1997
- "Leon Tarasewicz. Malerei", Galerie Metta Linde, Lubeka, Niemcy,22.08.-4.10.1997
- Tarasewicz, [red.] Magdalena Godlewska-Siwerska, katalog wystawy, Galeria Arsenał BWA, Białystok 1996
- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 91, s. 94 (widoki wystaw)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm

- własność artysty (w 2007)
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 289 (reprodukcja)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

50 x 50 cm, akryl na płótnie, 2014 r.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 190 cm
sygnowany, opisany i darowany na odwrociu: `L. Tarasewicz | NEW YORK 1988.`
na odwrociu nalepka galeryjna z opisem obrazu `NORDENHAKE STOCKHOLM` oraz `Dolan/Maxwell Gallery Philadelfia`
- porównaj: analogiczna kompozycja-tryptyk o wymiarach 190 x 390 - Leon Tarasewicz, katalog wystawy, [wstęp] Mariusz Hermansdorfer, Galerie Nordenhake/Nigel Greenwood Gallery, Sztokholm/Londyn 1989, nlb (il.)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2009 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
opisany i datowany na odwrociu: ` Leon Tarasewicz 2009 | akryl/płótno | 50 x 50 | 5.`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier, 35 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowany p.d.: `L. Tarasewicz 1984/2000`, l.d.: `15/30`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 190 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `LEON TARASEWICZ 1988 | NEW YORK` stemple wywozowe oraz nalepka galeryjna Nordenhake

- Galerie Nordenhake, ok. 1989
- Tommy Jaohansson
- Blickman, Mainz, Niemcy

- 10.IX-10.X.1988, Grodno
- 15.X-5.XI.1988, Pałac Sztuki, Mińsk
- 14.III.1989, Nordenhake, Sztokholm (?)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno, 190 x 140 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `LEON TARASEWICZ 2007 | 190 x 140`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier, 32,5 x 43 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `L. Tarasewicz 1984/2000` oraz numer edycji l.d.: `14/30`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L.Tarasewicz 2007 | 190 x 130`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płótno, 50,2 x 50,2 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L.Tarasewicz. 1993`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu (tryptyk), 1991

olej, płótno; 130x570 cm
opisany na odwrocie: LEON TARASEWICZ 1991/ 130X570
Na blejtramie nalepka z Galerie Nordenhake w Berlinie z opisem pracy

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia barwna/karton, 70 x 100 cm (arkusz), 56 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `Leon Tarasewicz 2002`, l.d.: `21/30`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Dyptyk, 1989 r.

olej/płótno, 190 x 260 cm (razem)
sygnowany i datowany na odwrociu: `NR 3 | LEON TARASEWICZ 1989 | 190 x 260`, na blejtramie naklejka galeryjna: `Galleria d`Arte del Cavallino, Venezia` oraz stempel galerii z numerem `5365`

- 18.05.-20.06.1989, Galleria d`Arte del Cavallino, Wenecja

Literatura:
porównaj - Jola Gola, Leon Tarasewicz, Warszawa 2007, s. 60 (informacja o wystawie w Wenecji), s. 256 (analogiczny tryptyk ze zbiorów NMP, MP 3231).

Estymacja: 150 000 - 200 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2009 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: ` Leon Tarasewicz 2009 | akryl/płótno | 50 x 50`

Estymacja: 15 000 - 18 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2012 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ` Leon Tarasewicz 2012`

Estymacja: 15 000 - 18 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 100 cm (arkusz), 53 x 70 cm (odbitka)
sygnowany i datowany p.d.: `L. Tarasewicz 2002`; numer odbitki l. d.: `19/30`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 1984/2000

serigrafia, papier,
28,5 × 39,5 cm w świetle passe-partout
odbitka14/30
sygn. i dat p. d.: L.Tarasewicz1984/2000

Estymacja: 3 500 - 4 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2013

akryl, płótno; 130 x 170 cm
sygn. na odwrocie: Leon Tarasewicz/ 2013/ akryl na płótnie/ 130 x 170 cm

estymacja: 50000 - 60000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Dyptyk Bez tytułu, 1985

olej, płótno; 170 x 259 cm (wymiar całości)
sygn. na odwrocie

Estymacja: 180000 - 200000 PLN

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1981 r.

olej/płótno, 40 x 60 cm
sygnowany p.g.: `Leon Tarasewicz | Waliły 81`

Estymacja: 38 000 - 45 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier, 29,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `L. Tarasewicz 1984/2000`; l.d.: `29/30`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `LEON TARASEWICZ 2007 | 190 x 130`

Estymacja: 58 000 - 68 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2000 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L. Tarasewicz | 2000`

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 1984/2000

serigrafia, papier;
28,5 x 39,5 cm (wymiar kompozycji),
35,5 x 45 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: L.Tarasewicz 1984/2000 oraz napis l. d.: 15/30
Na odwrocie nalepka z Galerii Sztuki Współczesnej - EGO.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002 r.

serigrafia/papier, 54 x 66 cm
opisany u dołu ołówkiem l.d.: `22/30`, p.d.: `L. Tarasewicz 2002`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001 r.

akryl/papier, 60 x 60 cm, 4 części o wymiarach 30 x 30 cm

Estymacja: 8 500 - 9 500 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bieszczady, 1983 r.

olej/płótno, 54 x 74 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L. Tarasewicz 83`

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Dyptyk, 1985

olej, płótno;
170 x 129,5 cm (wymiar każdego płótna);
sygn. na odwrocie powtórzona na obu częściach: LEON TARASEWICZ

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1986 r.

olej/płótno, 50,5 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Leon Tarasewicz 1986`

Estymacja: 50 000 - 60 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003 r.

tynk akrylowy, strukturalny/deska, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu pismem odręcznym: `Leon Tarasewicz 2003 | 50 x 50 `

Estymacja: 17 000 - 20 000

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1995

olej, płótno;
33 x 41 cm;
Napis na odwrocie: Tarasew. 1995

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1992 (dyptyk)

olej, płótno;
130 x 190 cm (wymiar każdego płótna)
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz (...) 1992

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001

akryl, papier,
30 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: LTarasewicz / 2001

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007

akryl, płótno,
190 x 130 cm;
opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 190 x 130/ 2007
Wystawiany: 2008 - Wystawa indywidualna, Galeria Rubin, Mediolan

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

ołówek, papier, 42 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: Tarasewicz Leon

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płótno,
55 x 46 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `LEON TARASEWICZ 1993`

Estymacja: 24 000 - 26 000 zł

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1992 (dyptyk)

Olej, płótno;
2 x 130 x 190 cm
Sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 1992

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

ołówek, papier,
42 x 30 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001

akryl, papier,
30 x 30 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2001

akryl, papier,
30 x 30
sygn. na odwrocie oł.: L. Tarasewicz.2001. | 30 x 30. | akryl.; druga sygn. w odbiciu lustrzanym tuszem: L. Tarasewicz 2001 | 30 x 30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2000

olej, płótno,
50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: LTarasewicz 2000
Reprodukowany:
Leon Tarasewicz, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej "Ślad", ASP Warszawa, Winkowski Sp. z o.o., Warszawa 2007, s. 313, poz 2.
Leon Tarasewicz Milano 2003, IRSA Kraków 2003, s. 36.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001

akryl, papier,
30 x 30 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1988

olej, płótno;
130 x 170 cm
sygn. na odwrocie: LEON TARASEWICZ 1988/ WALIŁY 2/ 16-040 GRÓDEK/ POLAND
Na odwrocie nalepka: GALERIA D"ARTE DEL CAVALLINO/ S.MARCO 1820 - VENEZIA/ TEL.20528/ LEON TARASEWICZ/ UTAN TITEL 1988/ 130 x 170 cm

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2002

Serigrafia;
wym.: 600 x 640 mm;
sygn. i datowany oł. p.d.: L. Tarasewicz; l.d. numeracja odbitki: 25/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2002

Serigrafia;
wym.: 560 x 670 mm;
sygn. i datowany oł. p.d.: L. Tarasewicz; l.d. numeracja odbitki: 12/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Ptaki, 1984/2000

Serigrafia;
wym.: 290 x 400 mm;
sygn. i datowany oł. p.d.: L. Tarasewicz; l.d. numeracja odbitki: 11/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 1984/2000

Serigrafia;
wym.: 300 x 400 mm;
sygn. i datowany oł. p.d.: L. Tarasewicz; l.d. numeracja odbitki: 17/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002

serigrafia barwna, papier,
70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Tarasewicz 2002;
numer odbitki l. d.: 14/30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 1984/2000

serigrafia barwna, papier,
29 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Tarasewicz 1984 / 2000;
numer odbitki l. d.: 13/30 (ołówkiem)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001

akryl, papier,
30 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: LTarasewicz 2001 / 30 x 30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002

serigrafia barwna, papier,
70 x 70 cm;
numer odbitki l. d.: 25/30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Las, 1984/2000

serigrafia barwna, papier,
29 x 40 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płótno,
190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `L.Tarasewicz 1993`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier,
31 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: `7/30 L. Tarasewicz 1984/2000`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993

olej, płótno,
190 x 130 cm
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 1993

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002

serigrafia barwna, papier,
70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Tarasewicz 2002; numer odbitki l. d.: 15/30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2009

plexi,
190 x 260 x 20 cm (całość); 7 podświetlanych elementów o wym. 190 x 20 x 20 cm

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001

akryl, papier,
30 x 30 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2000

olej, płótno,
50 x 50 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003

technika własna, płótno, 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 2003

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2008 r.

zestaw 4 prac, tynk akrylowy, akryl/deska, 34 x 34 cm x 4, całość: 73 x 73 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `L. Tarasewicz 2008 / Akryl, tynk akrylowy, 73 x 73` oraz rozrys układu prac

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

grafika
50x70 cm
1984/2000
dar anonimowego darczyńcy

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2000

olej, płótno, 50 x 50 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2001

akryl, papier, 30 x 30 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Fragment podłogi z Biennale w Wenecji, 2

tynk akrylowy, płyta,
36 x 24,8 cm;
na odwrocie dedykacja autorska z Wenecji 2001 r.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1986 r.

olej/płótno,
50,5 x 65 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `Leon Tarasewicz 1986`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003 r.

tynk akrylowy, akryl/deska,
50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `L. Tarasewicz 2003 / 50 x 50`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Ptaki, 1984/2000 r.

serigrafia barwna/papier,
29,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
opisana u dołu: `9/30 L.Tarasewicz 1984/2000`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2007

Olej, sklejka;
34 x 24
Sygnowany flamastrem na odwrocie: L. Tarasewicz 2007 | 34 x 24

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003

technika własna, sklejka
50 x 50 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1989

olej, płótno
130 x 190 cm
sygn. na odwrocie: LEON TARASEWICZ 1989/ Nr 8 130 x 190
na krośnie nalepka: GALERIE NORDEHAKE/ Galerie Nordenhake AB FREDSGATAN 12/ S-1152 STOCHOLM SWEDEN/ LEON TARASEWICZ/ untitled 1988-89/ 130 x 190 cm olja pa duk

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2007 R.

olej/płótno
50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `L. Tarasewicz / 2007`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1995 R.

olej/płótno
130,5 x 190,2 cm
sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: `L.Tarasewicz 1995`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2002 R.

serigrafia barwna, ręczna/papier
68 x 68 cm (w świetle oprawy), 70 x 70 cm (arkusz)
nr, sygn. i dat. u dołu: `27/30 L. Tarasewicz 2002`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BUŁGARIA, 1982

olej, płótno,
36.5 x 52 cm
na odwr. na płótnie napis autorski: LTarasewicz 1982 R | Bułgaria

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja II, 1984/2000

linoryt
wym.: 290 x 400 mm (plansza 500 x 700 mm)
sygn. oł. p.d.: L. Tarasewicz 1984/2000; odb. nr 16/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 1984/2000

linoryt
wym.: 290 x 400 mm (plansza 400 x 510 mm)
sygn. oł. p.d.: L. Tarasewicz 1984/2000; odb. nr 17/30.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ T Y TUŁU, 2008 R.

tynk akrylowy, strukturalny/deska
50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `L. Tarasewicz 2008 / 50 x 50`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2002 R.

serigrafia barwna, ręczna/papier,
68 x 68 cm (w świetle oprawy)
70 x 70 cm (arkusz)
nr, sygn. i dat. u dołu: `25/30 L. Tarasewicz 2002`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2002

nr, sygn. i dat. u dołu: `12/30 L. Tarasewicz 2002`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003

technika własna, akryl, sklejka,
50 x 50 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2008

technika własna, akryl, tynk akrylowy, sklejka,
obraz złożony z 4 części, każda: 34 x 34 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz 2008 oraz autorska instrukcja rozmieszczenia prac

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja zielono-czerwona, 2001

olej, płótno, 50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 50 x 50 / 2001

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1995

olej, płótno,
130.5 x 190.2 cm
Na odwr. na płótnie napis autorski: L.Tarasewicz 1995

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2003

tynk akrylowy, akryl/deska,
50 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `L. Tarasewicz 50 x 50 / 2003`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2003

technika własna, olej, sklejka, 50 x 50 cm;

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `LEON TARASEWICZ 1993 | WKZ - 5333/18/93/ poz.5`
na krośnie nalepki: `TLL 9300/ Leon Tarasewicz | ohne Titel | 1993 | Öl auf Leinwand | 190 x 130 cm` oraz `GALERIE NORDEHAKE | Galerie Nordenhake AB FREDSGATAN 12/ S-1152 STOCHOLM SWEDEN | LEON TARASEWICZ | "UTAN TITEL" 1993/ 190 x 130 cm/ olja pä duk`; Wystawiany: Galerie Nordenhake, Sztokholm, listopad - styczeń 1996 (1993?)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 1985

olej, płótno, 170 x 260 cm (dyptyk);
sygn. i dat. na odwrociu: L. Tarasewicz Värnänas 1985

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

olej, płótno
50 x 50 cm,
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 50 x50 / 2001

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja niebiesko-żółta, 2001

olej, płótno
50 x 50 cm,

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2006

tynk akrylowy, akryl/deska,
50 x 50 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `L. Tarasewicz 2006 akryl, tynk akrylowy / 50 x 50 / 7`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 1986

olej/płótno,
50,5 x 65 cm
sygn. i dat. na odwrocie `Leon Tarasewicz 1986`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002

nr, sygn. i dat. u dołu: `17/30 L. Tarasewicz 2002 r.`

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2000

olej, płótno, 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz / 2000.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002

serigrafia barwna, ręczna,
papier, 56 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: L. Tarasewicz 2002., nr l.d: 21/30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007

akryl, płótno, 50 x 50
sygn. na odwrociu: L.Tarasewicz 2007

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Ptaki, 1984 / 2000

serigrafia, papier, wymiary: 32 x 41
sygn. p.d.: L.Tarasewicz 1984 / 2000
p.d.: 25/30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007

olej, deska, 34 x 34 cm;
sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 2007 / 34 x 34 cm (flamastrem)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2007

olej, deska, 34 x 34 cm; sygn. na odwrocie: L. Tarasewicz 2007 / 34 x 34 cm (flamastrem)
Jeden z obrazów ostatniej serii, wykonanej na indywidualną wystawę w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (od 27 marca do 14 października 2007). Wystawie i innym tegorocznym ekspozycjom artysty towarzyszy katalog:
Leon Tarasewicz, written band compiled / zebrała i napisała Jola Gola, wyd. Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej "Ślad", Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Winkowski Sp. z o.o., Warszawa 2007, s. 368.

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

KOMPOZYCJA, 1993

olej, płótno
55 x 46 cm
sygnowany na odwr. flamastrem: LEON TARASEWICZ 1993 | 55 x 46

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2001

akryl, płótno, 105 x 105 cm
sygn. na odwrociu: l.g.: L. Tarasewicz 2001 / 105 x 105

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bez tytułu, 2002

litografia barwna, 16/30, papier, 69 x 78 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p.d.: L. Tarasewicz 2002; w l.d. nr: 16 /30

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja, 2002

litografia barwna, papier,
69 x 78 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: L. Tarasewicz 2002 (ołówkiem) w l. d.: 9/30 (ołówkiem)

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU

Olej na płótnie 80 x 100 cm
Sygnowany na odwrocie - "Tarasewicz"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU 1988 r.

Olej na płótnie
80,5 x 60,3 cm
Sygnowany na odwrocie - "L. Tarasewicz 1988"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Bieszczady, 1983

olej, płótno,
41 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: L. Tarasewicz Bieszczady 83

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

bez tytułu, 2001

olej, płótno, 50 x 50 cm.
opis tył. l. g.: L. Tarasewicz 2001

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

Kompozycja 2001

gwasz, papier, 30 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisane na odwrocie : L. Tarasewicz 2001 / 30 x 30 cm

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU, 2001 r.

Olej na płótnie 50 x 50 cm
Sygnowany na odwrocie - "L. Tarasewicz / 50 x 50 cm / 2001"

TARASEWICZ Leon (ur. 1957)

BEZ TYTUŁU

Olej na płótnie 50 x 50 cm
Sygnowany na odwrocie - "L. Tarasewicz 50 x 50 cm"

liczba obiektów: 216