1 zł
2 600 000 zł

MAZIARSKA Jadwiga (1916 Sosnowiec - 2003)

Relief, lata 60. XX w.

wosk barwiony, płyta pilśniowa, 87 x 97 cm
opisany na odwrocie: Jadwiga Maziarska / Kraków Sobieskiego 1, m 5

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pola ryżowe, ok. 1980

olej, płótno, 125 x 52,5 cm
sygn. Na odwrocie: Jadwiga Maziarska

Bez tytułu, 1979 r.

olej/płótno, 125 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga Maziarska / Kraków ul. Mikołajska 8. / 1979 r. / 126 cm x 80 cm.'

olej/płótno, 100 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga | Maziarska | Kraków, 1980 r.'

Bez tytułu, lata 60. XX w.

inna/płyta, 116 x 63 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga | Maziarska | Kraków | ul. Mikołajska 8.'

"Zjawisko godne uwagi"

olej/płótno, 91,8 x 73 cm
opisany, datowany i sygnowany na odwrociu: 'Jadwiga Maziarska | 1993 r. | Zjawisko godne uwagi'

Abstrakcja

gwasz, papier; 75 x 49 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska

Relief, 1967 r.

wosk barwiony pigmentami/płyta, 115 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga | Maziarska | Kraków 1967 r.'

BEZ TYTUŁU (KOMPOZYCJA), LATA 60-TE XX W.

olej, płótno, 109,5 x 80,5 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Jadwiga Maziarska/ Kraków, ul. Mikołajska 8.

Kompozycja, lata 80. XX w.

kolaż/papier, 29,5 x 31,5 cm

gwasz/tektura, 42,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: 'Jadwiga Maziarska'

olej, płótno; 90 x 67 cm;
sygn., i opisany na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8.

W linie

relief, technika własna; 61 x 40,5 cm;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / 41 cm. X 61 cm.

Informacja, 1980

olej, płótno; 72,5 x 72,5 cm
sygnowany na odwrocie: "autor | Jadwiga Maziarska | Kraków | ul. Mikołajska 8/9 | tytuł: »Informacja« | 72,5 cm x 72,5 cm | 1980 r."

KOMPOZYCJA, 1969

tech. własna, płyta, 98 x 85 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Jadwiga Maziarska Kraków, Sobieskiego 1 m5.

PROWENIENCJA:
Poznań, kolekcja prywatna
Kraków, własność Jadwigi Maziarskiej

No. 6, 1976 r.

akryl, olej/płótno, 75 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'No 6. | Jadwiga Maziarska | Kraków Pologne | 1976 r. | 75 cm x 54 cm.'
na blejtramie nalepka: 'olej | 76'
na odwrociu pieczęć

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków
- Jadwiga Maziarska, wystawa indywidualna, Galeria Pawilon, Kraków, grudzień 1976 - styczeń 1977

Bez tytułu, 1989 r.

olej/płótno, 145 x 110 cm
opisany na odwrociu: 'Jadwiga Maziarska | 1989 r. | 145 cm x 110 cm.'

Abstrakcja koloru

olej, płótno; 80,1 x 60,2 cm;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8.

Kompozycja z elipsami

gwasz, akwarela, papier; 68,6 x 48,7 cm w świetle ramy;
sygn. u dołu: Jadwiga Maziarska

Kompozycja, ok. 1985

Tempera, tusz, karton; wym.: 100 x 70 cm; sygn. tuszem p.d.: Jadwiga Maziarska.

Kompozycja, lata 60-te XX w.

akryl, płótno, 75 x 100 cm
sygn. na odwrociu: Jadwiga Maziarska

Kompozycja, lata 60. XX w.

kolaż, gazeta/papier, 36,5 x 25,5 cm
sygnowany ołówkiem pod kompozycją: 'Jadwiga Maziarska'

Forma abstrakcyjna

olej, płótno; 70 x 50 cm;

Kompozycja, 1978

gwasz, papier; 91,7 x 68,8 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8. / 1978 r.

Kompozycja - struktura materii, 1980

olej, płótno, 106 × 85 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: "Jadwiga | Maziarska | 1980 r. | 105 cm × 88 cm"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Kraków (bezpośrednio od artystki)

Kompozycja abstrakcyjna I

akryl, płótno; 90,2 x 67 cm;

Kompozycja abstrakcyjna II

gwasz, papier; 69 x 49 cm w świetle ramy;

Bez tytułu, 1982

olej, płótno, 75×105 cm
sygnowany na odwrocie "Jadwiga Maziarska 1982"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań
kolekcja prywatna, Warszawa

Literatura:
Jadwiga Maziarska. Atlas wyobrażonego, red. B. Piwowarska, Warszawa 2009, il. na s. 75

Znaki odnalezione i zachowane, 1990 r.

olej/płótno, 115 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Prénom et nom: M-M. JADWIGA MAZIARSKA | adresse: 31027 KRAKÓW, uL. MIKOŁAJSKA 8/9 POLOGNE | titre: "LES SIGNES tROUVÉS Et CONSERVÉS" | mesure: 115 CM. x 80 CM. | technique: L'huile SUR LE toiLE | date: 1990.'
opisany na blejtramie: '2. 12'
na odwrociu słabo czytelny stempel wywozowy i naklejka z galerii Art Consulting Stefana Szydłowskiego

- galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Kompozycja, 1963

litografia (?), papier naklejony na karton;
18,5 x 13 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu);
sygn. w kompozycji p. d.: Maziarska J.

sygn. p.d.
gwasz, papier
70x50 cm

olej/płótno, 78 x 69,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Jadwiga Maziarska | Kraków, Sobieskiego 1. m. 5.'

Kompozycja abstrakcyjna II

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno; 108 x 89 cm w świetle ramy;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8

Enigma, 1978

akryl, płótno; 114,8 x 86,3 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8 /1978 r.

Kompozycja, 1979

akryl, płótno
124,5 x 80,5 cm
na odwrocie: Jadwiga Maziarska/ Kraków ul. Mikołajska 8/ 1979/ 126 cm x 80 cm

Gra obrazów, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2011

Projekt obrazu abstrakcyjnego, ok. 1970

kolaż, papier 17,3 x 11,7 cm,
do projektu dołączony list malarki do Zarządu Budynków Mieszkalnych w Krakowie

Mozaika z czerwienią, 1980

olej, płótno; 177 x 52 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1980 / 175,5 cm. X 52 cm. / Jadwiga/Maziarska

Kompozycja, 1965 r.

asamblaż, technika mieszana, wosk barwiony, struktura kartonowa/płótno, 115 x 156 x 20 cm
syngowany i datowany na odwrociu: `Jadwiga Maziarska | 1965 r. | Kraków`

- Galeria Pawilon, DESA Nowa Huta, Kraków, 1977
- kolekcja prywatna, Niemcy

- wystaw indywidualna, Galeria Pawilon, Kraków 12.1976-01.1977

- Jadwiga Maziarska, [red.] Józef Chrobak, stowarzyszenie Grupa Krakowska, Kraków 1991, s. 54 (fot. ekspozycji), s. 69

Kompozycja, lata 60. XX w.

akryl/płótno, 75 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: `Jadwiga Maziarska`

Relief, 1971

technika własna, sklejka; 82,5 x 49,5 cm;
na odwrocie napis: Jadwiga / Maziarska / Kraków 1971

olej, płótno; 106,5 x 85,5;
sygn. na odwrocie: Jadwiga / Maziarska / 1980 r. / 105 cm x 88 cm

Kompozycja kolorowa

olej/płótno; 90,5 x 70 cm;
na odwrocie napis: Jadwiga / Maziarska / 90 cm x 70 cm / Kraków. ul. Mikołajska 8.

Relief

92 x 38 cm;
na odwrocie napis: Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8

Bez tytułu, 1985 r.

olej/płótno, 92 x 100 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `Jadwiga | Maziarska | Kraków, 1985 r. | 92 x 100 cm`

- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 14.12.2006
- Dom Aukcyjny Rempex, 21.04.2010
- kolekcja prywatna, Łodź

Informacja, 1980 r.

olej/płótno, 72,5 x 72,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu pismem odręcznym: `autor | Jadwiga Maziarska | Kraków, ul. Mikołajska 8/9 | tytuł: "Informacja" | 72,5 x 72,5 cm | 1980 r.`

Bez tytułu, 1988 r.

olej/płótno, 124 x 79 cm
sygnowany na odwrociu: `autor: Jadwiga Maziarska`

Tory stawania się w ciszy światła, 1950 r.

olej/płótno, 117 x 86 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Maziarska Jadwiga | Kraków, ul. Sobieskiego 1 m. 5 | tytuł: Tory stawania się | w ciszy światła | 1950 r. 86 x 117`

Relief

technika własna, płyta; 121 x 60 cm w świetle ramy;
na odwrocie napis: Jadwiga Maziarska / Kraków, Sobieskiego 1, m.5.

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno; 75 x 55 cm;

Na strunie G, 1948 r.

olej/płótno, 90 x 50 cm
sygnowany p.d.: `Maziarska`
opisany oraz datowany na odwrociu: `Jadwiga Maziarska | Kraków, | Sobieskiego 1.m.5. | tytuł: | ``Na strunie G`` | 48 r. 50 x 90`

Estymacja: 19 000 - 24 000

olej/płótno, 125 x 53 cm

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Kompozycja, 1984 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jadwiga Maziarska | Kraków, Mikołajska 8/9 | wymiary 130 x 130 cm | 1984 r.`

- Dom Aukcyjny Agra-Art
- kolekcja prywatna

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Portret Jonasza Sterna (rysunek dwustronny)

Ołówek; wym.: 28 x 21 cm; sygn. długopisem l.d.: Jadwiga Maziarska,

Kompozycja dynamiczna

22 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.śr.: `Maziarska`

Bez tytułu, 1985

olej, płótno,
90,5 x 100 cm;
sygn. i dat, na odwrocie

Bez tytułu, 1988

olej, płótno, 125 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: autor: Jadwiga Maziarska

POLA RYŻOWE, ok. 1980

olej, płótno
124.3 x 53 cm
sygnowany na odwrocie na płótnie: Jadwiga Maziarska

Kompozycja dynamiczna

rysunek, tusz, kredka, papier, 22,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. p.: Maziarska

KOMPOZYCJA, 1973

tusz, akwarela na papierze, 59 x 46 cm, sygnowana l.d. "Jadwiga Maziarska 73", na odwrocie naklejka krakowskiego CBWA.

Informacja, 1980

olej, płótno, 72,5 x 72,5 cm
na odwrocie napisy autorskie: autor: / Jadwiga Maziarska / Kraków ul. Mikołajska 8/9 / tytuł: "Informacja" 72,5 cm x 72,5 cm / 1980 r.

Kompozycja dynamiczna

rysunek, tusz, kredka, papier,
22,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. p.: Maziarska

Bez tytułu, 1985 r.

sygn. i dat. na odwrocie: `Jadwiga / Maziarska / Kraków, 1985 r. / 92 cm x 100 cm.`

olej, płótno, 68,7 x 106
sygn. na odwrociu na płótnie: J. Maziarska.

Kompozycja abstrakcyjna 1979

olej, płótno, 59 x 59 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Jadwiga Maziarska / Kraków Pologne / 1979 r. / 59 cm x 59 cm

olej, płótno,
71 x 121 cm;
nie sygn.

Zespolone ogniwa 1955

olej, płótno, wym.: 60 x 75 cm,
sygn. l.d.: J Maziarska.

Collage

olej, płótno, collage,
75 x 55 cm
sygn. na odwr. śr. d.: J. Maziarska

Uchylając się od praw ciążenia 1986

125 x 67 cm, olej, płótno,
sygn. na odwrociu: Jadwiga Maziarska /1986

KOMPOZYCJA

Pocz. lat 80-tych XX w.
Olej na płótnie 70 x 139 cm
Nie sygnowany

liczba obiektów: 70