1 zł
2 600 000 zł

PIOTROWSKI Antoni (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)

TANIEC GÓRALSKI, 1918

olej, płótno
70,5 x 100 cm
sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI | 1918 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

DIANA, ok. 1920

olej, płótno
51 x 64,5 cm
sygn. l.d.: A. PIOTROWSKI
na odwrocie – na górnej listwie krosna – nalepka wystawowa TZSP w Warszawie (druk, atrament, stempel): 12323 Autor Antoni Piotrowski | Tytuł Djana Rodzaj dzieła ol | Cena – Własność – Data nadesłania 26/[.] 1925

Na wsi, 1917 r.

olej/płótno, 100,5 x 149 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. PIOTROWSKI | 1917'

Tancerka

olej, płótno, 88 × 65 cm
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI

Scena przed polowaniem

olej, płótno dublowane; 65 x 100 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.

ROSYJSKA STRAŻ GRANICZNA, 1885

olej, deska
52,8 x 41,8 cm
sygn. l.d.: A. Piotrowski. 1885 Cracovie.
na odwrocie u góry autorski (?) napis farbą: Gardes Frontiere russes. | Antoni Piotrowski

Scena przed polowaniem

sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI.

Dziewczyna z koniem, 1885

olej, płótno; 52 x 42,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviae.

BAJKA O KWIECIE PAPROCI, ok. 1910

olej, płótno
84 x 96,5 cm
sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI
na odwr. szkic kompozycji Panna na niedźwiedziu (zapewne nawiązanie do herbu Rawicz).

Dziewczyna z koniem, 1885

olej, płótno; 52 x 42,5 cm;

Dziewczyna z koniem, 1885

olej, płótno; 52 x 42,5 cm;

Z połowu. Scena rodzajowa we wnętrzu izby

olej/płótno dublowane, 81 x 76 cm
sygnowany l.d.: 'A. PIOTROWSKI'
na odwrociu fragment papierowej nalepki wystawowej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Wóz z chatą, 1873 r.

kredka, akwarela/papier, 14,3 x 21 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'APiotrowski 1873'

NA WSI, 1917

olej, płótno, 101 x 149 cm
sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI 1917

INTENCJA, 1912

olej, płótno, 60,5 x 77,5 cm
sygn. l.d.: A. PIOTROWSKI / 1912

Postój, 1887

olej, płótno; 55,5 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: A. Piotrowski. 1887. Kraków.

Legionisto chwała pokłon Tobie za waleczność i odwagę ..., 1919 r.

olej/papier naklejony na tekturę, 79,8 x 114,4 cm
sygnowany l.d.: 'A. Piotrowski'
opisany i datowany u dołu: 'LEGNIONISTO CHWAŁA POKŁON TOBIE ZA WALECZNOŚĆ I ODWAGĘ OJCZYZNA MAL. ANTONI PIOTROWSKI A.D.1919.'

POLOWANIE NA ZAJĄCE, 1913

olej, sklejka
50,5 x 88,5 cm
sygn. l.d.: ANTONI PIOTROWSKI. 1913
Na odwrocie drukowana nalepka introligatorni-ramiarni, firmy Tadeusza Zarębskiego przy ul. Marszałkowskiej 119 m. 41 w Warszawie.

Na wsi, około 1916 r.

olej/płótno, 97 x 146 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. PIOTROWSKI | 1916 (?)'

PRZY STUDNI, 1917

olej, sklejka, 80 x 100 cm
sygn. p.d.: A.Piotrowski 1917

REPRODUKOWANY:
Egzotyczna Europa. Kraj urodzenia na płótnach polskich monachijczyków, red. Eliza Ptaszyńska, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, 2015, s. 222.

Oddział konny

sygn. p.d.
olej, sklejka
33x43 cm

Dziewczyna na tle morza, 1917 r.

olej/płótno, 59,5 x 83 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. PIOTROWSKI. | 1917.'

Postój konnicy, 1878

olej, deska; 12,5 x 21,7 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: A. PIOTROWSKI / PARYŻ 1878

Kobieta na tle morza (1917)

sygn.dat.p.d.
olej, płótno, 60x82.5 cm

NOSTALGIA, 1897

olej na tekturze, 93 x 67 cm,
sygnowany i datowany u dołu: "A. PIOTROWSKI 897".
na odwrocie napisy autorskie o obrazie.

Scena przed polowaniem

olej/płótno, 65 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'A.PIOTROWSKI'

Idylla pasterska, 1907

olej, płótno; 94 x 137 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI 1907

Portret kobiety

ołówek, papier, 32 x 28 cm w św. passe-partout
sygn. p. śr.: ołówkiem APiotrowski/No7

Wśród płomieni, 1907 r.

olej, płótno, 100,5 × 65,5 cm
sygn. dat. l.d.: A.PIOTROWSKI/1907

Powstaniec styczniowy, 1893 r.

rysunek, tusz lawowany, papier, 28 x 21 w św. passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: A. Piotrowski/1893

Idylla pasterska, 1907

olej, płótno; 94 x 137 cm;

DZIEWCZYNA w PARADNYM STROJU KRAKOWSKIM, przełom XIX i XX w.

akwarela, gwasz, ołówek,
26,5 x 19 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l.d. "A Piotrowski”

Przed polowaniem

olej, płótno dublowane, 65 x 100 cm
sygn. l. d.: A.PIOTROWSKI

Rusałki wabiące flisaka (1907)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
100x65 cm

Przed polowaniem

sygn. l. d.: A.PIOTROWSKI

Dzieci przed chatą

sygn. p.d.
olej, płótno
87x69 cm

Motyw wiejski

olej, płótno naklejone na sklejkę; 36 x 55 cm;
sygn. l. d.: A. PIOTROWSKI

La halte des militaires

olej, deska
12,5 x 21,7 cm
sygn., dat i lok. l.d. Piotrowski Parys 1878

Dziewczyny z Bałkanów, 1900 r.

olej/płótno, 30 x 36 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Antoni Piotrowski | 1900`

Żołnierz na koniu

olej, tektura, 35 x 29 cm,
sygn. p.d.: A. Piotrowski

POWSTAŃCY STYCZNIOWI PRZED DWOREM, 1875

Olej, płótno; 52 x 28 cm
Sygnowany p.d.: Antoni Piotrowski 1875. | München.; napis l.d.: A.PIOTROWSKI
Na odwrocie pieczęć: Maltuch & Farben Fabrik | Richard Wurm | München

Zabawa w góralskiej izbie, 1918

olej, płótno; 70,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PIOTROWSKI / 1918

Dziewczyna w ludowym stroju

akwarela, gwasz, papier, 46 × 33 cm
w świetle passe-partout
sygn. u dołu: A. Piotrowski

5 000 - 7 000 zł

Legionista przy okopie

olej, tektura, 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI

Szkic studyjny (Koń, Pejzaż)

olej, tektura, 33 x 45 cm,
sygn. p.d.: A Piotrowski

Wesele krakowskie, 1890 r.

olej/płótno, 125,5 x 251,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `ANTONI PIOTROWSKI | 1890 KRAKÓW`

OPINIE: dokumentacja konserwatorska Agnieszki Sędzimir z 1991 r.

Estymacja 80 000 - 120 000 zł

KOTLARZ (NAPRAWIAJĄCY GARNKI)

olej na płótnie, 53 x 37 cm,
sygnowany l.d. "A. PIOTROWSKI"

Ubieranie choinki, 1916 r.

akwarela/papier, 23,5 x 19,6 (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: `A. Piotrowski 1916`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

W drodze

akwarela, piórko, tusz, papier, 24 x 20,3 cm,
sygn. l.d.: A. Piotrowski

Zima

akwarela, piórko, tusz, papier, wym. 24,3 x 20,5 cm,
sygn. l.d.: A. Piotrowski

Portret dziewczyny w czerwonej bluzce, 1911 r.

akwarela, ołówek/papier, 38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `A Piotrowski | 1911`

Estymacja: 3 000 - 6 000

LEŻĄCA DZIEWCZYNA

Akwarela, papier; 28 x 45,5 cm
Sygnowany p. d.: A. PIOTROWSKI

Wiosna

sygn. p.d.,
olej, płótno,
66x66 cm

Wiosna

Olej, płótno,
66 x 66 cm,
sygn. p.d.: A. Piotrowski

"Stodoły", 1900 r.

olej/sklejka,
20 x 31 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. PIOTROWSKI 1900`,
ODWROCIE: papierowa naklejka z pracowni oprawy obrazów Wacława Kozarzewskiego w Warszawie
WYSTAWIANY: TPSP w Warszawie, 1925 r.

ESTYMACJA 8 000 - 12 000

Ubieranie choinki, 1916

akwarela, gwasz, papier, 23,5 x 19,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: A. PIOTROWSKI. 1916

Idylla pasterska(1907)

sygn.dat.l.d.,
olej, płótno,
94x137

Ubieranie choinki (1916)

sygn. dat.l.g.,
akwarela, gwasz, papier,
23.5x19.6 (w św.p-p) cm

PALETA MALARSKA, 1897 R.

olej/deska,
28 x 19 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Piotrowski 97`

Bitwa nad Slivnitsą

olej na płótnie,
103 x 155 cm
sygn l.d. Ant. Piotrowski / Krakow 1889

MUZYKANTKA

olej/płyta,
58,5 x 43 cm

NA POPASIE. EPIZOD Z WOJEN BAŁKAŃSKICH, 1885-87

rysunek piórkiem,
12 x 14 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. "A. Piotrowski"

Bitwa nad Slivnitsą

olej na płótnie, 103 x 155 cm

NOSTALGIA, 1897 R.

olej/tektura,
93 x 67 cm
sygnowany i datowany d. śr.: `A. PIOTROWSKI 897`
ODWROCIE: opisany autorsko

NA TARGU

Olej, sklejka;
15 x 20,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Piotrowski

Scena w kuchni á la Chardin, 1923

olej, płótno,
64,5 x 56 cm;
sygn. p. g.: A. Piotrowski./ 1923

PORTRET FRANCISZKA SZALCZYKA, STRZELCA 3. PUŁKU WIELKOPOLSKIEGO W ŁANICY, 1919

Olej, sklejka;
34 x 24 cm
Sygnowany p.d.: AP BIEDRUSKO
Na odwrocie napis ołówkiem: malował Antoni Piotrowski | 219 | Franciszek Szalczyk | Strzelec 3 pułku | wielkopolskiego | w Łanicy | (sierpień 1919)

Wiosna

olej, płótno, 66,6 x 66 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI

Wiosna

olej, płótno, 66,6 x 66 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI

Pościg

Olej na płótnie, 54 x 93 cm,
sygn. l.d.: A. Piotrowski.

Góralka

Olej na płótnie, 69 x 49,5 cm,
sygn. l.d.: A Piotrowski

Koń w pejzażu

olej, płótno naklejone na karton, 24 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: A. Piotrowski; na odwrocie nalepka z TZSP z nr 12339,
tytułem, datą nadesłania 26 X 1925

Nimfy i satyry

olej, płótno (dublowane); 161 x 211 cm;
sygn. p. d.: Antoni Piotrowski 1889/ Kraków

Portret młodej kobiety

ołówek, papier, 32 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawe: APiotrowski / No 7 (ołówek)

POLOWANIE PAR FORCE NA JELENIA, po

olej, płótno
60 x 121 cm
sygnowany l.d.: A. Piotrowski
Płótno jest dublowane.

GĘSIARKA

olej/płótno
84 x 112 cm
sygnowany p. d.: "A. PIOTROWSKI"

Przed lustrem, 1916 r.

olej/płótno,
61 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: `A. Piotrowski 1916`
papierowa naklejka wystawowa: `TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | 1916 Nr 0115 | Autor Piotrowski Antoni | Dzieło p. t. Przed lustrem`

MORZE BURZLIWE NA HELU, 1913

olej, sklejka,
22.5 x 27 cm
sygnowany p.d.: Antoni Piotrowski | Hel. 1913
Na odwrocie ślad po nieczytelnym, zatartym napisie kredką; napis ołówkiem: # 2-c;

Kobieta w krakowskim stroju

olej, sklejka,
54,5 x 75 cm;
sygn. p. d.: A. Piotrowski 903

DZIEWCZYNA W STROJU KRAKOWSKIM

akwarela, gwasz, ołówek,
26, 5 x 19 cm w świetle passe-partout,
sygnowana l. d. "A Piotrowski"

Świtezianka

olej/tektura,
43 x 62 cm
sygnowany śr. d.: `A Piotrowski`

Na skraju lasu

olej, płótno,
50,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI

Legionista przy okopie

olej, tektura, 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI

ATAK HUSARII NA JANCZARÓW POD WIEDNIEM

olej, płótno, 100 x 165 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI / 1910 / KRAKÓW

Na skraju lasu

olej, płótno, 50,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI

LEGIONISTA PRZY OKOPIE, po 1914

Olej, tektura; 34,2 x 46,7 cm
Sygnowany p.d.: A. PIOTROWSKI
Na odwrocie nalepka warszawskiej "Desy" z 1989 roku z adnotacją, że obraz nie może być wywieziony za granicę. Fragment pieczątki owalnej, częściowo czytelnej: … ków, Basztowa 18

WOJSKA ROSYJSKIE NAD DUNAJEM, 1880

olej, płótno
40.5 x 86.5 cm
sygnowany dwukrotnie:
- l.d.: APiotrowski 1880 Paryż (inicjały wiązane)
- p.d.: A. Piotrowski. 1880 Paryż | "Matinée sur le Danube."
cena wywoławcza: 80 000 PLN

Olej, tektura; 34,2 x 46,7 cm
Sygnowany p.d.: A. PIOTROWSKI
Na odwrocie nalepka warszawskiej "Desy" z adnotacją, że obraz nie może być wywieziony za granicę, z 17.01. 1998 r.; fragment pieczątki owalnej częściowo czytelnej: "….ków, Basztowa 18"

POWSTANIEC NA CZATACH, 1887

olej, deska
26.4 x 15.8 cm
sygnowany p.d.: A. Piotrowski | 1887

POLOWANIE PAR FORCE, 1883

olej, deska,
23.5 x 33 cm
sygnowany p.d.: A. Piotrowski. 1883 | Paris.
Na odwrocie nieczytelny napis tuszem na desce oraz resztka drukowanej nalepki z zachowanym fragmentem napisu: (..) | GA(...) | ZYGM. R(...).
Ponadto mała ząbkowana nalepka z wpisanym atramentem: No 2745.

Scena rodzajowa przed dworem, 1912

olej, sklejka, 61 x 93 cm
sygn. p.d.: A. Piotrowski 1912

Wróble, przed 1921

olej, płótno, 60 x 99 cm
sygn. p.d.: A.Piotrowski
na odwrociu naklejka: TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓLESTWIE POLSKIM / SALON DOROCZNY 1921 / 2. / AUTOR Antoni Piotrowski / TYTUŁ DZIEŁA "Jesień" / RODZAJ DZIEŁA olejny / Cena / Podpis / Antoni Piotrowski
naklejka: SALON DOROCZNY 1923 / 24. / AUTOR Antoni Piotrowski / TYTUŁ DZIEŁA "Wróble" / RODZAJ DZIEŁA olejny / Cena sto milonów / Podpis A.Piotrowski

Spotkanie na przełęczy, 1896 r.

olej/płótno, 181 x 251 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Antoni Piotrowski 1896 Kraków`

CZATY WE MGLE, 1897

olej, płótno,
46 x 64.5 cm
sygnowany p.d.: Antoni Piotrowski. 1897 r.

Spotkanie w górach, 1896 r.

olej/płótno, 181 x 251 cm

Dziewczyna z koniem

olej, płótno, 52 x 42,5 cm;
sygn. p.d.: A.Piotrowski. 1885 / Cracoviea.

IDYLLA BESARABSKA, 1918

olej na tekturze, 69 x 50 cm,
sygnowany p.d. "A. PIOTROWSKI. / 1918.", na plecach nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie (autor, tytuł ["Idylla bezarabska"], technika, nr 0832)

Portret Józefa Rudzińskiego

olej, płótno, 50 x 44 cm (owal);
sygn. z prawej po środku: Antoni Piotrowski Józef Rudziński dzierżawca majątku Zalesie k. Wierzbicy przyjaźnił się z Antonim Piotrowskim

Dziewczyna z koniem

olej, płótno, 52 x 42,5 cm;
sygn. p.d: A. Piotrowski. 1885 / Cracoviae.

KOBIETA W CHUŚCIE

węgiel na tekturze,
76,8 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygnowany u dołu po prawej "APiotrowski". Na odwrocie kartka wystawowa (Zachęta). Praca wystawiana także w Muzeum Okręgowym w Radomiu w 1998 r.

POLOWANIE PAR FORCE, 1898

olej na płótnie,
75,5 x 130,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej: "Antoni Piotrowski 1898 r. Kraków".

Dziewczyna prowadząca konia

olej, płótno,
52 x 42.5 cm
Sygnowany p.d.: A. Piotrowski. 1885 | Cracoviae

Strumień w lesie

tempera, tektura, 29 x 45 cm; sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI

Dziewczynka z kotem na rękach

olej, płótno 51 × 40
sygnowany u dołu po prawej: "Piotrowski 1920"

Przed lustrem

olej, płótno, 60 x 60 cm, sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI / 1916.
Na odwrocie nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół
Sztuk Pięknych w Krakowie z 1916 r. (nr 0115).

Poranek

olej, płótno, 62 x 100 cm.
Obraz nie ukończony, z lewej strony potwierdzenie autentyczności
wystawione przez syna artysty, Wojciecha Piotrowskiego w 1924 r.

PRACZKI, 1900

olej na desce, 21 x 32,8 cm, sygnowany p.d.: "A. Piotrowski 1900"

Kwiat paproci, ok. 1900

olej, płótno,
84 x 96.5 cm
sygnowany p.d.: A.PIOTROWSKI

NAD BRZEGIEM MORZA

Olej, płótno; 74 x 148 cm
Na odwrocie nalepka papierowa z potwierdzeniem autentyczności obrazu autorstwa dr Feliksa Kopery z dn. 30 lipca 1942 roku.

Czaty we mgle

olej, płótno,
81 x 116.5 cm
Sygnowany p.d.: A. Piotrowski
1880 | Paris Na odwrocie kartonowa tabliczka - zapewne z paryskiego Salonu 1880 - z tekstem informującym o autorze i tytule obrazu (M. ANTONI PIOTROWSKI | Sentinelle dans le brouillard). Na krosnach trudno czytelny. napis ołówkiem: Prinz v.Hohenlohe se[..] [....]fürst | Schloss S[.......]gefurst. Na poprzeczce krosien stempel paryskiej firmy z materiałami malarskimi: CHEVELETS MANNEQUINS | [A]rticles de Peinture | M. HOSTELLET P. Pepin-Suse[.] | PARIS | 4 Rue de Lavel 4. Obraz - przedstawiający czaty ułanów rosyjskich - powstał tuż po przyjeździe artysty do Paryża, zapewne w pierwszych miesiącach roku 1880 i już w maju tego roku został wystawiony na oficjalnym paryskim Salonie (wraz z płótnem Ułani rosyjscy)

Scena rodzajowa

piórko, tusz, papier,
12 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Piotrowski

Niedziela, 1901

olej, płótno,
90 x 68 cm
sygnowany p.d.: A. PIOTROWSKI 1901

liczba obiektów: 113