1 zł
2 600 000 zł

GROTTGER Artur (1837-1867)

Przysięga, 1867

ołówek, papier jasnobrązowy; 39,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AG (monogram wiązany) / w Paryżu 1867-;
stan zachowania: drobne uszkodzenia papieru na krawędziach.

cena wywoławcza: Wykup abonament

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pejzaż ze skałami i lasem, 1860

ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60

GROTTGER Artur (1837-1867)

Szkice ust

ołówek, papier; 27,8 x 40 cm;
u dołu napis na naklejonym kartonie: Autentyczność rysunku / Artura Grottgera / stwierdzam / 5/IV 99 Gerson;
na odwrocie inicjał wiązany: AG;
arkusz przed konserwacją.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret dziewczyny w wianku na głowie

ołówek, papier 36 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Kompletny zestaw grafik z cyklu: Lituania

6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga,
4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie;
druk artystyczny, papier; 50 x 35 cm (wymiar teki), rzadkie wydanie (przed 1890 r.) Adama Kaczurby z Krakowa, plansze w tece płóciennej z epoki do innego wydania.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret kobiety w wieńcu bluszczowym

ołówek/papier, 36 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'AG'

GROTTGER Artur (1837-1867)

Polonia - zestaw 9 heliograwiur

zawierający prace: 1. Obraz symboliczny Polski, 2. Pobór w nocy, 3. Kucie kos, 4. Bitwa, 5. Schronisko rannych, 6. Obrona dworu, 7. Spustoszenie, 8. Żałoba, 9. W lesie po bitwie;
heliograwiura, papier; 23 x 28 cm (odcisk płyty), na pierwszej planszy podpis autora na płycie: Rysował Artur Grottger; niektóre sygn. na płycie; poniżej każdej z grafik drukowany napis, tytuł, w języku polskim i francuskim; cykl ujęty w oryginalną oprawę.
Wiedeń, Nakładca Franciszek Bondy, 1888;
Stan zachowania: plansza Pobór w nocy - konserwacja rogu arkusza (poza kompozycją).

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lithuania, 1888

cykl 6 heliograwiur na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie; prace opisane poniżej kompozycji: "HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU",
niżej w języku polskim i francuskim tytuł sceny oraz oznaczenie: "GROTTGER PXT".

GROTTGER Artur (1837-1867)

ALBUM GROTTGERA IV WIECZORY ZIMOWE

Wiedeń, wyd. Franciszek Bondy, 1892.
Teka 36 x 51 cm, zawiera plansze - 29 litografii (brak Portretu malarza Tepy) oraz stronę tytułową i arkusz ze wstępem autorstwa Alfreda Szczepańskiego
Obwoluta podklejona, strona tytułowa i wstępu z ubytkami, podklejone

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wojna, 1888

kompletny cykl 11 sztuk, heliograwiury na kartonie; 25 x 30 cm (w świetle passe-partout);
niektóre sygnowane przez artystę na płycie, wszystkie sygnowane pod kompozycją: HELIOGRAVURE V.ANGERA WE WIEDNIU.
Poniżej każdej z grafik tytuł w języku polskim i francuskim oraz znak: GROTTGER PXT.

GROTTGER Artur (1837-1867)

6 plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga, 4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie;
heliograwiura, papier; 47 x 33 cm (wymiar arkusza), na każdej z prac napis p. d.: HELIOGRAWURE J. BLECHINGERA WE WIEDNIU.; napis l. d.: GROTTGER PXT; na każdej z prac tytuł pośrodku u dołu oraz poniżej napis: NAKŁADCA FRANCISZEK BONDY WE WIEDNIU.

GROTTGER Artur (1837-1867)

PROJEKT POMNIKA - ALEGORIA WIEKU XIX

Ołówek, papier; 18,5 x 10,2 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: AG (wiązane), przy dolnej krawędzi z prawej: Artur Grottger

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zestaw pięciu grafik

1. Znak: heliograwiura, papier; 29 x 22,4 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d. w kompozycji: 18AG65; poniżej napisy, tytuł i wydawca;
2. Zdrada i kara: litografia, papier; 27,3 x 33,3 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d. w kompozycji: AG1867; poniżej napisy, tytuł i wydawca;
3. Schronisko rannych: litografia, papier; 23 x 28,6 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d. w kompozycji: AG; u dołu pośrodku tytuł;
4. Na nieszporach: litografia, papier; 30 x 21,6 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d. w kompozycji: AG; poniżej napisy, tytuł i wydawca;
5. Pójdź ze mną w dolinę łez: litografia, papier; 31,6 x 21,8 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d. w kompozycji: AG / 1866; poniżej napisy, tytuł i wydawca.

GROTTGER Artur (1837-1867)

PORTRET MŁODEJ DAMY

Ołówek, papier, 18,5 x 12,5 cm,
niesygnowany.
Opinia dr. K. Buczkowskiego oraz J. Czerneckiego.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret starca

olej, płótno naklejone na deskę, 45 × 35 cm,
sygn. monogramem wiązanym p. śr.: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zestaw 6 heliograwiur

1. Znak, heliograwiura, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
2. Puszcza, heliograwiura, papier; 29 x 23 cm (w świetle passe-partout);
3. Bitwa, heliograwiura, papier; 21,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
4. Odjazd na wojnę, heliograwiura, papier; 28,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
5. Pod murem więzienia, heliograwiura, papier; 27,5 x 21 cm (w świetle passe-partout);
6. Spustoszenie, heliograwiura, papier; 21 x 26 cm (w świetle passe-partout)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret starca

olej, płótno naklejone na deskę, 45 × 35 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

Cygan, Wiedeń, 1892 r.

heliograwiura / papier, 28 x 20 cm, sygn.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Szarża, 1858

Akwarela werniksowana; owal, wym.: 30,5 x 27 sygn.: p.d.: Artur Grottger / 858. Sygnatura powtórzona niżej: Artur Grottger. Praca oprawiona w stare pp, naklejona górnym brzegiem na karton. Na odwrocie kartonu obszerna informacja o artyście w języku niemieckim.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Adam Jerzy Czartoryski, 1858

Autolitografia; wym. komp.: 302 x 251 mm; wym. planszy: 620 x
445 mm; grafika kaszerowana; sygn. pł. w obrębie kompozycji (l.d.) monogramem wiązanym AG 1858; poniżej kompozycji na planszy faksymile autografu; pod owalem nota wydawnicza: Ged.[ruckt] bei Jos.[eph] Stoufs, Wien. Stan zachowania: foksing na planszy, litografia w bardzo dobrym stanie. Lit.: Katalog portretów osobistości…, t. I, Warszawa 1990, poz. 831, tamże dalsza literatura; Rzadkość: Jan Bołoz Antoniewicz, w opracownaiu: Grottger, Lwów 1910 wymienia tylko 3. egz. litografii (patrz ss. 146-147)!

GROTTGER Artur (1837-1867)

Przesłuchanie Galileusza

olej/płótno, 46 x 36,5 cm

- por. J. Bołoz Antoniewicz, Grottger, Lwów 1910, s. 104, 269, 298

GROTTGER Artur (1837-1867)

PORTRET DZIEWCZYNY W WIANKU NA GŁOWIE

ołówek, papier, 36 x 27 cm
sygn. p.d.: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pobór z cyklu Polonia, 1863 r.

ołówek, papier, 19 x 15 cm w świetle passe-partout; praca dwustronna

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret Hilarego Siemianowskiego

ołówek/papier, 18 x 14 cm (w świetle passe-partout)

OPINIE:
- potwierdzenie autentyczności przez wnuka Hilarego Siemianowskiego hrabię Żabieńskiego z 1920 r.
- potwierdzenie autentyczności przez prof. Feliksa Koperę

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wojna (W dolinie łez).

Warszawa 1898. Nakł. redakcyi "Wędrowca".
11 plansz z patriotycznymi obrazami Grottgera;
51 x 37 cm, ozdobna teka wydawnicza, z wytłoczonym na licu fragmentem obrazu "Pójdź w dolinę łez" otoczonym florystyczną bordiurą. Każdy obraz szeroko opisany w części tekstowej. Stan: nieznaczne przetarcia i zaplamienia teki, stan plansz i kartonów idealny.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Warszawa II

Nieznany cykl Artura Grottgera Warszawa II.
Lwów - Warszawa 1926 - Książnica "Atlas".
32 x 27 cm, oprawa wydawnicza, teka kartonowa, 35 str. opis cyklu autorstwa Mieczysława Tretera wraz z ilustracjami cyklu "Warszawa I", 7 prac wykonanych w technice heliograwiury z wyraźnym odciskiem płyty graficznej.
25 x 20 cm. Stan zach. teka naderwana, podklejona taśmą papierową bez szkody dla oprawy, stan grafik idealny, oryginalne bibuły.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Teka 36 x 51 cm, zawiera plansze - 29 litografii (brak Matki Boskiej Bolesnej) oraz stronę tytułową i arkusz ze wstępem autorstwa Alfreda Szczepańskiego
Obwoluta wystrzępiona, zaplamienia papieru

GROTTGER Artur (1837-1867)

Napad Szwedów - Śledziejowice, 1854

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 40 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Arthur Grottger
Lit.: Jan Bołoz Antoniewicz, Grottger, Lwów 1910, s. 56, poz. 42

GROTTGER Artur (1837-1867)

CYKLE, album reprodukcji rysunków kredką:

Warszawa [I], 1861, 7 plansz;
Polonia (1863), 1863, 9 plansz;
Lituania (1863), 1864-1866,
6 plansz;
Wojna, 1866-1867, 12 plansz
(właczono dodatkowo, jako pierwszą planszę, reprod. rysunku Alegoria wojny z 1866 r.)

GROTTGER Artur (1837-1867)

ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret młodej kobiety, ok. 1860

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
25,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: AG (monogramem wiązanym);
z prawej strony dwa znaczne rozerwania arkusza papieru

GROTTGER Artur (1837-1867)

Cykle I-IV: Warszawa - Polonia - Lituania - Wojna

Lwow [1911]. Księgarnia H. Altenberga.
Razem wydawniczo zebrane cztery powstańcze cykle rysunkowe Grottgera, łącznie 34 ryciny. Każdy cykl w kartonowej ozdobnej oprawie broszurowej, przewiązany sznurkiem, całość teki w oryginalnej, ozdobnej, płóciennej oprawie wydawniczej.
Niewielkie zaplamienia i przetarcia, poza tym stan bardzo dobry.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pościg, 1892 r.

heliograwiura / papier, 25 x 21 cm, sygn.
darczyńca anonimowy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lirnik i chłopcy, ok. 1852

Ołówek, papier; owal: 16,5 x 12,2 cm; nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone w 1946 przez dra Kazimierza Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie. Praca, oprawiona w XIX-wieczne pp, pochodzi ze zbioru rodziny Konopków, powstała w latach 1852-1854, kiedy artysta przebywał w ich dworze w podkrakowskich Mogilanach.

GROTTGER Artur (1837-1867)

ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lirnik i chłopcy, ok. 1852

Ołówek, papier; owal: 16,5 x 12,2 cm;
nie sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone w 1946 przez dra Kazimierza Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowie. Praca, oprawiona w XIX-wieczne pp, pochodzi ze zbioru rodziny Konopków, powstała w latach 1852-1854, kiedy artysta przebywał w ich dworze w podkrakowskich Mogilanach.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Scena ze spalenia dworu, 1854

akwarela, tektura; 26 x 33,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Grottger 854

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dzieciątko błogosławiące

sygn. p.d.
ołówek, papier
19x11.5 cm (w świetle passe-partout)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Gra w mariasza

akwarela/papier, 17 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: `AG`
na odwrociu orzeczenie o autentyczności z dn. 26.VI.1946 r., podpisane przez dr Kazimierza Buczkowskiego i prof. dr Feliksa Koperę

Estymacja: 35 000 - 50 000 zł

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pochód na Sybir, 1870

Litografia;
wym. komp.: 274 x 458 mm;
sygn. pł. l.d.: A. Grottger rys. Pod kompozycją tytuł;
obcięty napis informujący, że odbitka była premią TPSP w Krakowie za rok 1870. Oryginał pracy (kredka, karton; 1866) znajduje się w zbiorach MN w Poznaniu.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Scena przed chatą, 1854

Akwarela, tektura, papier; 26 x 33,5 cm
Sygn. l.d. Grottger 854

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe

Wyd. Franciszek Bondy, Wiedeń, 1892.
24 heliograwiury (brak 6 sztuk), strona tytułowa i wstęp Alfreda Szczepańskiego; teka 51 x 37 cm.
Oprawa wydawnicza, płótno zielone, tłoczone, złocone, zdobione ornamentami oraz sceną z wnętrza pracowni malarza (projekt H. Stroebl, 1892).

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zestaw czterech prac - według V. ANGER - o tytułach:

Głód, Pożoga, Odjazd na wojnę, Świętokradztwo, Rabunek przed Te Deum
heliograwiura, papier; ok. 25 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
prace sygnowane na płycie;
na każdej z prac napis p. d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU.; napis l. d.: GROTTGER PXT.; oraz u dołu tytuły poszczególnych prac w języku polskim i francuskim

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe

GROTTGER Artur (1837-1867)

Padoł płaczu (Wojna), ok. 1895

Teka heliograwiur V. Angera według rysunków A. Grottgera
wym. plansz: 480 x 340 mm; każda plansza sygn. pod komp. l.d.: Grottger pxt, p.d.: Heliograyure V. Angera we Wiedniu; niżej tytuł w jęz. Polskim i francuskim oraz nota typograficzna: Nakładca Franciszek Bondy we Wiedniu. Teka zawiera komplet plansz (ale introligator pomylił ich kolejność): 1. Pójdź w dolinę łez, 2. Złe wróżby (Kometa), 3. Losowanie rekrutów, 4. Odjazd na wojnę, 5. Pożoga, 6. Głód, 7. Zdrada i kara, 8. Obdzieranie poległych (Ludzie czy szakale), 9. Sieroty (Już tylko nędza), 10. Świętokradztwo (Rabunek przed Te Deum), 11. W pracowni artysty (Ludzkości, rodzie Kaina). Tekst objaśniający (dwujęzyczny, 8 s.), Wiedeń b.d.w. Całość w ozdobnej tece.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Lituania, 1872

Teka fotografii A. Szuberta zdjętych z rysunków A. Grottgera
wym. plansz: 465 x 320 mm
każda plansza sygn. pod komp. l.d.: Rysował A. Grottger, p.d.: Fotografował A. Szubert; niżej tytuł w jęz. polskim, niemieckim i francuskim oraz nota typograficzna: Nakładem Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie. Teka zawiera komplet plansz: 1. Puszcza, 2. Znak, 3. Przysięga, 4. Bój, 5. Duch, 6. Widzenie. Tekst objaśniający (trójjęzyczny, 8 s.), wyd. w drukarni W. Korneckiego, Kraków 1872. Całość w ozdobnej tece płóciennej.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Rosalia von Glaser Szkic do portretu, ok 1864

Ołówek, papier naklejony na tekturę;
wym. komp.: 130 x 155 mm;
nie sygn.
Pod kompozycją, z l. zachodząc na rysunek, dedykacja w jęz. niem. Stanisława Sawiczewskiego (szwagra artysty) dla Sonny von Glaser, datowana 4 I 1896 (w Wiedniu). Zawiera informację, o bezpośrednim pochodzeniu szkicu ze spuścizny po A. Grottgerze. Szkic powstał najpewniej przy okazji prac nad obrazem "Portret Rozalii Matyldy Glaser (Portret hrabianki Thun)", 1864 (Muzeum Śląskie, Katowice).

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portrait d`un homme barbu

olej, płótno
sygn. p.śr.
53 x 39,5 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Studium Michała Archanioła - Szkic wg Rafaela Santi

olej, płótno, sklejka;
16 x 12 cm
sygn. p.d. AG [monogram wiązany]

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dziewczyna, 1865

kredka czarna, biel w światłach, papier,
43 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: AG (monogram wiązany) / 1865

GROTTGER Artur (1837-1867)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Na spacer

akwarela, papier
13,2 x 9,6 cm; sygn. l. d.: AG 1866
opisany u dołu: A. Grottger "Na spacer"

GROTTGER Artur (1837-1867)

Puszcza

heliograwiura, papier,
31,5 x 24,8 cm (odcisk płyty), 32,4 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT,
sygn. p.d.: HELIOGRAVURE J.BLECHINGERA WE WIEDNIU
u dołu napisy: Puszcza La solitude i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pójd¼ w dolinę łez

heliograwiura, papier,
29,3 x 20 cm (odcisk płyty), 30,2 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT, p.d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU.
u dołu napisy: Pójd¼ w dolinę łez - Viens a travers la vallee des larmes;
nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Głód

heliograwiura, papier,
29 x 34 cm (odcisk płyty), 29,6 x 34,8 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy: Głód La famine i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Odjazd na wojnę

heliograwiura, papier,
29 x 34 cm (odcisk płyty), 29,5 x 34,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT; p.d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU.;
u dołu tytuł i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe

Wiedeń - wyd. Franciszek Bondy - 1892.
W ekskluzywnej, oryginalnej, twardej oprawie - 51 x 36,5 cm - płótno czerwone, tłoczone, malowane, złocone, srebrzone, zdobione ornamentami oraz sceną z wnętrza pracowni malarza (projekt H. Stroebl, 1892.)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Noc

olej, tektura, 17 x 18 cm;
na odwrocie nalepka z napisem: Obraz ten A. Grottgera "Noc" / widziałem zawsze w mieszkaniu / Lechonia, który otrzymał go z racji / jakiegoś swojego jubileuszu. Dał go / w Waszyngtonie Waszyngtonie. Marii Wszelakiej, / od której go nabyłem / Waszyngton 1972 Leon Orłowski

GROTTGER Artur (1837-1867)

Zbiór 27 plansz

z cykli: Polonia, Lithuania, Wojna oprawionych w jednakowe ramy;
heliograwiura, papier
rama: 40 x 45 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pożoga

heliograwiura, papier, 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
napisy l. d.: GROTTGERA PXT ;
p. d.: HELIOGRAVURE V. ANGERA WE WIEDNIU;
u dołu opis: Pożoga. / Hécatombe.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Puszcza

heliograwiura, papier, 31,5 x 24,8 cm (odcisk płyty), 32,4 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: GROTTGER PXT,

GROTTGER Artur (1837-1867)

Pójd¼ w dolinę łez

heliograwiura, papier, 29,3 x 20 cm (odcisk płyty), 30,2 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu napisy: Pójd¼ w dolinę łez - Viens a travers la vallee des larmes; nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Głód

heliograwiura, papier, 29 x 34 cm (odcisk płyty), 29,6 x 34,8 cm (w świetle oprawy);

GROTTGER Artur (1837-1867)

Odjazd na wojnę

heliograwiura, papier, 29 x 34 cm (odcisk płyty), 29,5 x 34,8 cm (w świetle oprawy);
u dołu tytuł i nazwa wydawcy

GROTTGER Artur (1837-1867)

Widzenie w katordze

heliograwiura, papier, 30 x 23,5 cm;
praca opisana u dołu: GROTTGER Pxt ,
HELIOGRAWURE J. BLECHINGERA WE WIEDNIU / Widzenie w katordze - La Vision /
NAKŁADCA FRANCISZEK BONDY WE WIEDNIU.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Napad Szwedów, 1854 lub 1855 r.

akwarela, kredka/papier, 39,5 x 53 cm
sygnowany l. d.: `Arthur GROTTGER`

GROTTGER Artur (1837-1867)

Przysięga

heliograwiura, papier,
30,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
praca opisana u dołu: GROTTGER Pxt , HELIOGRAWURE J. BLECHINGERA WE WIEDNIU / Przysięga - Le Lerment / NAKŁADCA FRANCISZEK BONDY WE WIEDNIU.

GROTTGER Artur (1837-1867)

Wieczory zimowe, 1892 r.

technika wykonania - heliograwiura,
wydawca Franciszek Bondy, Wiedeń 1892 r.,
wymiary teki: 51 x 36 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

NA MOGILE (NA GROBIE POWSTAŃCA), ok. 1865

Olej, płótno; 32 x 27 cm
Na lewej listwie krosna papierowa nalepka: "36541 Autor Grottger Artur | Tytuł Na mogile Rodzaj dzieła olejny | Cena.... Własność J. Kotarbińskiego Data nadesłania 12/XII 1917";
Na górnej listwie krosna napis odręczny: "M....... 55 i po. Kotarbińska"

GROTTGER Artur (1837-1867)

Ludzkości, ty rodzie Kaina

plansza XI z cyklu Wojna
heliograwiura, papier, 28,5 x 18,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: AG (monogram wiązany) 1867 (na płycie)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Kometa

heliograwiura, papier,
25 x 29 cm (odcisk płyty);

GROTTGER Artur (1837-1867)

W ogrodzie Saskim (Warszawa 1861)

heliograwiura, papier, 31,2 x 25,6 cm (odcisk płyty);
sygn. l.d.: 18 AG (monogram wiązany) 62 (na płycie)
opisana u dołu na płycie: W ogrodzie saskim (Warszawa 1861) / Czcionkami R.AustaIII we Wiedniu

GROTTGER Artur (1837-1867)

NA POPASIE, 1854

olej na płótnie, 52 x 64 cm,
na odwrocie na płótnie napis "Na uczczenie / dnia 27 CZERWCA 1854 / roku / w dowód wdzięczności / wykonał / A. G."
oraz nalepka Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z danymi (w tym tytuł obrazu "Na popasie" i data przyjęcia 15.X.1925 r.),
na ramie i krośnie nalepki depozytowe Muzeum Narodowego w Warszawie; na odwrocie na płótnie dwie łaty

GROTTGER Artur (1837-1867)

PRZEJAŻDŻKA, ok. 1856

akwarela, gwasz, papier
35.6 x 56.5 cm
Na odwrocie napis atramentem: Ręczę za autentyczność | tej akwareli Artura | Grottgera. | z Ja¼wińskich | Stefania hr Starzeńska. W rogu ołówkiem: Lp.634

GROTTGER Artur (1837-1867)

Album Grottgera. Tom IV: Wieczory zimowe

zawiera plansze - 24 litografie (z 30 sztuk) oraz stronę tytułową i arkusz ze wstępem (autorstwa Alfreda Szczepańskiego, datowany 1892.).
W ekskluzywnej, oryginalnej twardej oprawie -51 x 36,5 cm - płótno zielone, tłoczone, malowane, złocone, srebrzone, zdobione ornamentami oraz sceną z wnętrza pracowni malarza (projekt H. Stroebl, 1892.),

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dwa rysunki

Study of a Spruce Tree
pencil
size: 19 x 20.5 cm
signed and dated, lower left: AG 1861

Study of Architectural Ruins
pencil
size: 21 x 28.5 cm
signed and dated, lower right: AG 1860

GROTTGER Artur (1837-1867)

Peasant and Two Noblemen

watercolor on paper
size: 27.2 x 21.6 cm
signed, lower left: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dwa rysunki

Knights Attacking a Medieval Castle
pen and ink
size: 38.1 x 49 cm
signed, lower left: AG

Monks Attacked by Medieval Warriors
pen and ink
size: 49 x 37 cm
signed, lower right: AG

GROTTGER Artur (1837-1867)

GROTTGER Artur (1837-1867)

MŁODZIENIEC W BARANKOWEJ CZAPCE, 1860

olej, tektura,
34 x 24.5 cm
sygnowany p.d.: Lwów 28/10 860 | AG (monogram wiązany; sygnatura wydrapana trzonkiem pędzla w mokrej farbie)
Na odwrocie karta z orzeczeniem dra Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającym autorstwo Grottgera (Kraków, 10 kwietnia 1965; maszynopis)

GROTTGER Artur (1837-1867)

Autoportret (1860)

sygnowany, datowany p.d.
(orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1965 r.)
olej, tektura
34x24.5

GROTTGER Artur (1837-1867)

W stajni, ok. 1860

olej, płótno,
32 x 39 cm
sygnowany przy lewej krawędzi u dołu monogramem wiązanym: AG
Na odwrocie, na dolnej listwie krosien zachowany fragment nalepki z nazwiskiem artysty, numerami 538 i 38 oraz owalnym stemplem warszawskiego Salonu Sztuki Abe Gutnajera. Na płótnie naklejony wycinek z nieokreślonej gazety z artykułem Z.Badowskiego pt. Artur Grottger.

GROTTGER Artur (1837-1867)

PORTRET MŁODZIEŃCA (AUTOPORTRET ?), 1860 r.

Olej, tektura; 33,7 x 24,5 cm
Sygn. p. d. (sygnatura drapana w mokrej farbie): Lwów 28/10 860 | AG (monogram wiązany)
Na odwrocie orzeczenie o autentyczności obrazu K. Buczkowskiego z 1965 r.

GROTTGER Artur (1837-1867)

SCENA RODZAJOWA WE WNĘTRZU ŚWIĄTYNI, 1861 r.

Olej na papierze naklejonym na tekturę
57,5 x 43 cm (w świetle ramy)

Sygnowany p.d. - "aG (monogram wiązany) / 1861"
Ekspertyza - Wacława Milewska, 2004 r.

GROTTGER Artur (1837-1867)

STADNINA, 1851 r.

Akwarela na papierze 40 x 59,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Arthur Grottger / 851"

GROTTGER Artur (1837-1867)

PORTRET DZIEWCZYNKI, 1867 r.

Olej, deska; 18,6 x 13,8 cm
Sygnatura drapana l.d.: AG [monogram wiązany] | 67
Na odwrocie napis czarnym atramantem: Arthur Grottger

GROTTGER Artur (1837-1867)

Portret zakonnika

sygn. p.d.
ołówek papier
38.5x27.6

GROTTGER Artur (1837-1867)

Stadnina, 1851

akwarela, papier
40 x 59,5 cm

GROTTGER Artur (1837-1867)

Dziewczyna, 1865

ołówek, kredka, papier
44 x 38,7 cm

liczba obiektów: 90