1 zł
2 600 000 zł

GIERYMSKI Maksymilian (1846 - 1874)

Nad Wisłą, 1873

olej, płótno; 54 x 88 cm
sygn. l.d.: M.Gierymski 73
na odwrocie czerwona pieczęć: Malerleinwand Fabrik A.Schutzman / Munchen

cena wywoławcza: Wykup abonament

PRZED POLOWANIEM. DOJEŻDŻACZ Z PSAMI W LESIE, ok. 1872

olej, płótno
24,2 x 34,4 cm

Pochodzenie: kolekcja rodziny Zamoyskich.

POWRÓT BEZ PANA [POWRÓT SŁUGI BEZ PANA], 1868

olej, płótno
59 x 88,5 cm
sygn. p.d.: M. Gierymski 68

Na odwrocie płótna p.g. owalny stempel: Malerleinwand-Fabrik | von | A. Schutzmann | in | MÜNCHEN.

Ponadto karta z orzeczeniem dra Kazimierza Buczkowskiego, zaprzysiężonego biegłego sądowego, potwierdzającym autorstwo Maksymiliana Gierymskiego (opinia wydana w Krakowie, 12 lipca 1950 r.; maszynopis opatrzony imiennymi stemplami).

Wystawy, na których pokazywany był Powrót bez pana:
- Monachium, Kunstverein 1868;
- Kraków, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych 1868;
- Warszawa, Muzeum Narodowe 1974;
- Kraków, Muzeum Narodowe 2014;
- Wrocław, Muzeum Narodowe 2014-2016

Patrol polski

olej, płótno, deska
sygn. M. Gierymski datowany nieczytelnie 187[?] - lewy dół

wymiary: 48 x 80cm

Proweniencja:
Galeria Commeter, Hamburg
Wilhelm Spangenberg (zakup z galerii powyżej); następnie jako spadek do obecnych właścicieli

Pejzaż z mostem i stadem owiec

węgiel, kredka, lawowany, karton, 54 x 74,5 cm
sygnowany l.d.: M. Gierymski
Obraz po konserwacji.
Ekspertyza dr Haliny Stępień.

JESIEŃ W MIASTECZKU, 1868 R.

olej/płótno dublowane,
32,5 x 43,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `M. Gierymski 1868 | Warszawa`
WYSTAWIANY: Towarzystwo Zachęty Sztyk Pięknych w Warszawie, 1887 r.

POCHODZENIE: z kolekcji malarza Konstantego Szewczenki

OPINIA: na odwrocie papierowe potwierdzenie autentyczności Feliksa Kopery z dnia 24 września 1949 r.

Estymacja: 75 000 - 120 000

DROGA W LESIE, STUDIUM

Olej, płótno naklejone na tekturę; 29.8 x 34 cm
Sygnowany p.d.: M.Giery...
Obraz posiada orzeczenie Józefa Greina z 17.VIII 1953, potwierdzające autorstwo M.Gierymskiego i autentyczność jego sygnatury.
Prezentowany obraz posiada opinię Ireny Bal.

PEJZAŻ Z WOZAMI

olej/deska, 13 x 21 cm
sygnowany p. d.: `M. Gierymski` (po skosie)
ekspertyza dr Halina Stępień

Dwaj je¼d¼cy - szkic

olej, płótno,
36.5 x 46.5 cm
pó¼niejszy napis p.g.: M. Gierymski | ze zbiorów | JMalczewskiego Na odwrocie nalepka Jubileuszowej Wystawy w stulecie TPSP w Krakowie w roku 1954 (druk, rękopis, stempel): TOW. PRZYJ. SZTUK PIEKN. W KRAKOWIE | Autor Gierymski Maksymilian | Tytuł dzieła Dwaj na koniach | Rodzaj dzieła ol. szkic cena ...| podpis autora ... W.P. Pr. Na nalepce stempel o treści: WYSTAWA | JUBILEUSZOWA | W STULECIE TPSP | ROK 1954.

PATROL POLSKI W 1830 ROKU, 1869

olej, płótno,
35 x 51 cm
sygnowany p.d.: M Gierymski 69

Krajobraz jesienny z oraczem

olej, płótno, 25 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: M. Gierymski

KRAJOBRAZ WIOSENNY, 1867

olej, karton,
29.3 x 42.5 cm
sygnowany ukośnie l.d.: M Gierymski | 1867
Na krośnie niedatowana, drukowana nalepka wystawy w Warszawie z wpisanym atramentem nazwiskiem autora: Maksymilian Gierymski, tytułem obrazu: Pejzaż, rodzajem dzieła: olej, ceną: 2.000 rubli i trudnym do odczytania podpisem właściciela (?): Stanisław Ponury (?). Na nalepce częściowo nieczytelny czerwony stempel (data?): 18(..).

Nad Wisłą, 1873

Olej, płótno, 54 x 88
Sygn. l. d.: M.Gierymski 73; na odwrociu czerwona pieczęć: Malerleinwand Fabrik A.Schutzman / MŹnchen

Oddział powstańców styczniowych na skraju lasu

olej, karton naklejony na tekturę; 8 x 12,7 cm; nie sygnowany

Trzej jeźdźcy

olej, płótno, wym.: 16,5 x 28 cm
sygn. l. d.: M. Gierymski

REKONESANS HUZARÓW AUSTRIACKICH

Olej na płótnie 31 x 43 cm
Sygnowany p.d. - "M. Gierymski"

R - obiekt posiada cenę rezerwową

Pejzaż z Jeziorkiem, ok. 1870

olej, tektura naklejona na sklejkę
31,3 x 42,5 cm

Rewizja nocna, 1872

olej, płótno; 48,5 x 81 cm;
sygnowany po prawej strony u dołu: M. Gierymski | 1872

POWRÓT BEZ PANA, 1868

olej, płótno,
59 x 88.5 cm
sygnowany p.d.: M.Gierymski 68

Krajobraz z wiatrakiem, 1872

olej, tektura
23 x 31 cm

liczba obiektów: 23