1 zł
2 600 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Figlarz, 2010

inkografia/papier, 33 x 24,5 cm w świetle passe – partout
edycja 6/50
sygnowany odręcznie ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz numerowany l.d.: "6/50 S"

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen X, 2010

inkografia/papier, 44 x 60 cm w świetle passe – partout
edycja 5/50
sygnowany odręcznie ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz numerowany l.d.: "5/50 M"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Uniwersum CVIII, 1998 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | AKWARELA Z CYKLU "UNIWERSUM CVIII" 1998 ROK | 48x63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum CXXX, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm

sygnowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXX" 1999 ROK | 48 cm x 63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Taniec życia - tryptyk, 1994

akryl, płótno; 197 x 441 cm (wymiar całości), 197 x 147 cm (wymiar każdej części);
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "TANIEC ŻYCIA" 1994 ROK / AKRYL / 197 x 441 cm, oraz informacja o częściach tryptyku.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel/papier, 80 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d wzdłuż krawędzi: 'Jan Dobkowski 1993 R.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Słońce - nadzieją, 1977 r.

akryl/deska, 50 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "SŁÓŃCE – NADZIEJĄ" 1977 | ACRYL 50 cm x 71 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dźwięki, 1994

olej / płótno
120 × 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jan Dobkowski
| „DŹWIĘKI VI” 1994 | ACRYL | 120×160 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel / papier
50×70 cm
68,3×88,3 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany l.d.: Jan Dobkowski 1993 R.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel / papier
50 × 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jan Dobkowski 1993 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zjawa magiczna, 1988 r.

akryl, olej/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany i datowany na odwrociu 'Jan Dobkowski | "ZJAWA MAGICZNA" 1988 | OLEJ + ACRYL 1197 cm x 147 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bohaterka, 1971 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "BOHATERKA" 1971 | OLEJ | 80 cm x 60 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zadowolenie siedzące, 1971 r.

olej/płótno, 33 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "ZADOWOLENIE SIEDZĄCE" | 1971 | OLEJ 33X27'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXIX, 2007

akryl, płótno; 81 x 60 cm;
sygn., dat i opisany na odwrocie: Dla Miry i Kazia / Janek Dobkowski / 5-VII-2007 ROK / Jan Dobkowski / „KARNAWAŁ W RIO XXXIX” 2007 ROK / ACRYL / 81 cm x 60 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Leśna przygoda, 1967

olej, płótno; 70 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 1967 / "LEŚNA PRZYGODA" / 70 cm x 90 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pragnę, 1970-72

olej, płótno, 200 x 148 cm
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski "PRAGNĘ" Olej 200 x 150 cm, w narożniku dwie nalepki: BHZ "Desa" (zniszczona) i ręcznie pisana: PAPE GALLERIES 1000 Park Ave

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Miłość, 1972

olej, płótno, 199 x 147 cm
sygn. na odwrocie: JAN DOBKOWSKI (DOBSON) "MIŁOŚĆ" 1970 R, obok po prawej adres artysty

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 2003 r.

serigrafia barwna/papier, 28 x 22 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'Jan Dobkowski 2003' oraz opisany ołówkiem u dołu: '25/100 serigrafia'
48 x 38 cm (w świetle oprawy)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ocean III

inkografia/papier, 30 x 22 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Jan Dobkowski’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘4/50’

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja z ptakiem, 1998 r.

ołówek/papier, 21 x 15,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 5 IV 1998'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Szepty nieba, 2010

inkografia/papier, 33 x 25 cm w świetle passe – partout
edycja 4/50
sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz opisany l.d.: "4/50 S"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kontestacja, 2010

inkografia/papier, 33 x 25,5 cm w świetle passe – partout
edycja 2/50
sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Dobkowski" oraz opisany l.d.: "2/50 S"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Najważniejsze, 2006

akryl, płótno; 33 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/"Najważniejsze"/Czerwiec 2006 rok/ acryl/ 33 cm x
41 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn XXV, 1998

akryl, płótno; 89 x 116 cm;
opisany na odwrociu: Jan Dobkowski / "NOKTURN XXV" 1998 ROK / ACRYL / 89 cm x 116 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ołówek, papier, 18,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 22-III-1997.
Na odwrocie naklejka "Galeria Grafiki i Plakatu Warszawa ul. Hoża 40"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Taniec życia - tryptyk, 1994

sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "TANIEC ŻYCIA" 1994 ROK / AKRYL / 197 x 441 cm,
oraz informacja o częściach tryptyku.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ocean, 1988

akryl, płyta; 35 x 47 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 88 / "OCEAN" / 35 x 47 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

AUSTRALIJSKI SEN XVIII, 2007-2008

akryl, płótno
80 x 60 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 2007-2008 ROK
na odwrocie na płótnie sygn.: „Australijski Sen XVIII“ 2007-2008 ROK | ACRYL | 80 cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Niepokój, 1977

olej / płyta
150 × 180 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: Jan Dobkowski | „NIEPOKÓJ” 1977 | ACRYL 150 × 180 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Serce, 1993

pastel / papier
28x38,3 cm w świetle passe-partout (w oprawie: 54x65 cm)
sygnowany l.d. "Jan Dobkowski", datowany p.d. "1993 ROK"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

"Samotna wyspa", 1982 r.

olej, akryl/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski / "SAMOTNA WYSPA" 1982 / olej + acryl / 147 cm x 197 cm'
na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych - Zachęta w Warszawie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

"Rozmowy o kolorach", 1975 r.

akryl/płótno, 196 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski / "Rozmowy o kolorach" 1975 / acryl. 197cmx147cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn C, 2000

akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000 r.;
na odwrocie opis autorski oraz dedykacja: Jan Dobkowski / "NOKTURN C" 2000 ROK / ACRYL / 60 cm x 81 cm (...).

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycje, 1984 r.

serigrafia barwna/papier, 10 x 10 cm (zadruk)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

OTWARTA BRAMA, 1979

Olej, płótno; 60 x 73 cm
Sygnowany na odwrocie: Jan Dobkowski / „otwarta Brama” 1979 / Olej 60 x 73 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

SCENA WIELOPOSTACIOWA, 1973

Ołówek, karton; 50 x 73 cm
Sygnowany śr.d.: Jan Dobkowski 12.V. 73 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zapora, 1979 r.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "ZAPORA" 1979 | OLEJ 60 x 73 cm'
opisany na odwrociu: 'Exhibited at KERN GALLERIES | Penn State Univ. II/III 1984' i obok ołówkiem: 'ZAPORA '79 Muzeum Sztuki'
dedykacja na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tańcząca l, 1971 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk, 1993

piórko, papier czerpany; 21,5 x 30 cm;
sygn. i datowany p. d "Jan Dobkowski 1993".

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu – tryptyk, 1984

serigrafia barwna/papier, 10 x 10 cm każda
każda sygnowana ołówkiem p.d.: „Jan Dobkowski ‘84” oraz opisana l.d.: „H.C. 15/150”

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ocean, 1988

akryl, płyta pilśniowa; 39 x 60 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 88 / "OCEAN" / 39 x 60 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż przestrzeni IX, 1983

akryl, płyta pilśniowa; 55 x 75 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
Jan Dobkowski / "PEJZAŻ PRZESTRZENNY IX" 1983 / ACRYL 55 cm x 75 cm, oraz stempel z numerem.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Iks, 1982

olej, akryl, płótno; 147x197 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: "Jan Dobkowski | "IKS" 1982 | OLEJ + AKRYL, 147x197 cm"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NOKTURN CVIII, 2008

akryl, płótno
89 x 100 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 2008 ROK
na odwrocie na płótnie sygnatura: Jan Dobkowski | „NOKTURN CVIII“ 2008 ROK | ACRYL | 89 cm x 100 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

Pastel
50 x 70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXXV (2008)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
81x60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Upatrywanie nadziei, 1971 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "UPATRYWANIE NADZIEI" 1971 | 60 cm x 50 cm | OLEJ | [dedykacja] | Jan Dobkowski'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pełnia natury , 1988 r.

akryl/płótno, 240 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "PEŁNIA NATURY" 1988 | ACRYL, 240 cm x 160 cm | DYPTYK | CZĘŚĆ GÓRNA'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ku sobie, 1977 r.

olej/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "KU SOBIE" 1977 olej | 147 cm x 197 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Szkice do obrazów Architektura, Tańcząca i Jego sen, 1974 r.

ołówek/papier, 29,5 x 39 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem śr.d.: 'Jan Dobkowski 14.05.74r.'
opisany ołówkiem wśród kompozycji: 'ARCHITEKTURA', 'TAŃCZĄCA', 'JEGO SEN'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 1973 r.

ołówek/papier, 36 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 22.V.73 r.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pastel, 1993 r.

pastel, 50 x 70 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 2005 r.

tusz, papier, 48,5 x 62 cm,
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 2005 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał XXXXIII, 2008 r.

akryl, płótno, 81 × 60 cm
na odwrocie autorski opis: Jan Dobkowski/” KARNAWAŁ W RIO XXXXIII”2008 ROK/81 CM X 60 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Samuraj, 1984

akryl, płótno, 97 x 147 cm
sygnowany na odwrociu: Jan Dobkowski / „SAMURAJ” 1984 / AKRYL 97cm x 147cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Energia i piramida, 1981

akryl, olej, płótno
147x97 cm
sygnowany na odwrocie: "Jan Dobkowski | »ENERGIA I PIRAMIDA« 1981 | 147 cm x 97 cm | OLEJ+ACRYL"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

GORĄCE ZALOTY, 1984

olej, akryl, płótno
60,5 x 54 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 84
sygn. na odwr. na płótnie: Jan Dobkowski | „GORĄCE ZALOTY 1984 | OLEJ + ACRYL | 60 cm x 54 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kobieta pączkująca, 1984 r.

akryl/płótno, 59 x 79 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "KOBIETA PĄCZKUJĄCA" 1984 | acryl 60 cm X 80 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ku sobie, 1970 r.

olej/płótno, 196 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "KU SOBIE" 1970'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen VI

inkografia/papier, 22 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Dobkowki', opisany l.d.: '10/50'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel, papier szary; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 93.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1999

akryl, sklejka; 21 x 15 cm;
na odwrocie dedykacja: EWIE H.(...) / na pamiątkę / Janek Dobkowski / 5-II-1999 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

AB Owo, 1969

olej, płótno; 194 x 147 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN DOBKOWSKI „DOBSON” / „AB OWO” 69 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Scena erotyczna, 1998 r.

ołówek/papier, 49 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 1998 r.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum CXXXIII, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXXIII" 1999 ROK | 48 cm x 63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kwiaty, 1954

akryl, płótno, 55 x 55 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: Jan Dobkowski / Z CYKLU "KSIĘŻYC I MOJA CZEREŚNIA XXIV" 2010 ROK / ACRYL / 55 cm x 55 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

serigrafia (do obrazu C, 1972)

serigrafia, papier, edycja 22/100; 30 x 21 cm
sygnowany i opisany ołówkiem: "Jan Dobkowski, 22/100, serigrafia"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel, papier; 50 x 70 cm
sygnowany śr. d.: "Jan Dobkowski 1993 r."

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Universum CXXXXVI, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXXXVI" 1999 ROK | AKWARELA | 48 cm x 63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

xxx, 1993 r.

pastel/papier, 29 x 39 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Jan Dobkowski 93 r.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ZBYSZKOWI | MOJEMU PRZYJACIELOWI | NA PAMIĄTKĘ | JANEK DOBKOWSKI | 23-x-2005'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Asymetria, 1981 r.

gwasz, tusz/płótno, 38 x 56 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 'Jan Dobkowski | "Asymetria" 1981'
na odwrociu naklejka z opisem pracy

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel, 50x70 cm, 1993 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DWIE KOBIETY, 1988

akryl, płótno
32,5 x 26,7 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 88
na odwrocie na płótnie sygn. ołówkiem: Jan Dobkowski | 18-10-1989, poniżej rysunek

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Księżyc i moja czereśnia XI, 2010 r.

akryl/płótno, 147 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "KSIĘŻYC I MOJA CZEREŚNIA XI, 2010 ROK" | ACRYL | 147 x 147 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Emocje świetlne, 1971 r.

olej/płótno, 194 x 142 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "EMOCJE ŚWIETLNE" 1971 ROK | olej'
opisany na blejtramie: '194 x 142 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż przestrzeni V, 1983

olej, akryl, płótno; 120 x 160 cm
- Jan Dobkowski. Bilder und Zeichnungen, Galerie Meißner, Hamburg, 1985.
Reprodukowany:
- Jan Dobkowski. Bilder und Zeichnungen, katalog wystawy w Galerie Meißner, Hamburg 1985, s. nlb.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski Sen VI

inkografia/papier, 44 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Dobkowski' oraz opisany l.d.:'3/50'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gorące zaloty, 1984

olej, akryl, płótno; 60 x 54 cm; s ygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 84 na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "GORĄCE ZALOTY" 1984 /OLEJ + AKRYL / 60 cm x 54 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum XXXII, 1992 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | AKWARELA Z CYKLU "UNIWERSUM XXXII" 1992 ROK | 48x63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Scena erotyczna, 1999 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jan Dobkowski 1999r.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 1973 r.

ołówek/papier, 51,5 x 73,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jan Dobkowski 4.V.73 r.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU, 1991

ołówek, papier; 48 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Jan Dobkowski 1991

darczyńca: Iwona Büchner

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel, papier; 50x70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Blizna I, 1981

olej na płótnie, 150 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: Jan Dobkowski/"Blizna I" 1981/olej 150x100 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Waga, 1972

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "WAGA" 1972 / 80cm x 60cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Sowa, 1963

Linoryt; wym.: 250 x 193 mm; sygn. oł. p.d..: Jan Dobkowski 1963 r., l.d. tytuł, śr.d.: linoryt e/a. Lit.: Jan Dobkowski, Zwierzyniec albo świta Orfeusza, 28 linorytów do cyklu poetyckiego Guillaume`a Apollinaire`a, Warszawa 1996, s. 75.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Palia Kameni, 2000-2002

akryl, płótno; 146 x 114 cm
sygnowany p. d.: "Jan Dobkowski 2000-02 rok", na odwrocie: "Jan Dobkowski | »PALIA KAMENI« 2000-02 rok | acryl | 146 x 114 cm"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DŹWIGNIA, 1985

olej, akryl, płótno
160,5 x 120 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 85
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: Jan Dobkowski | "DŹWIGNIA" 1985 | olej + akryl | 160 cm x 120 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn XXXXVIII, 1999

akryl, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1999;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "NOKTURN XXXXVIII" (sic!) 1999 ROK / ACRYL / 60 cm x 81 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1999

akryl, sklejka; 21 x 15 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Otchłań, 1983

olej, akryl, płótno, 120 x 160 cm
sygn. p. d.: Jan Dobkowski 83 opisany na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Scena erotyczna, 1999 r.

ołówek/papier, 21 x 29 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Dobkowski 1999 r.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel
70 x 50 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Psyche-Physis, 1976 r.

olej/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "PSYCHE PHYSIS" 1976 R | olej 197 cm x 147 cm'

- Jan Dobkowski. Prace z lat 1963-1978, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych "Zachęta", Warszawa, marzec 1978
- Jan Dobkowski. Prace z lat 1963-1978, katalog wystawy w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych "Zachęta", wstęp Bożena Kowalska, Warszawa 1978, s. nlb., poz. 142 (spis)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Sen Ziemi, 1989/1990 r.

akryl, olej/płótno, 120 x 160 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 1989'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "SEN ZIEMI" 1989/90 | 120 cm x 160 cm | olej + acryl'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ś́wiatowid, 2018,

ceramika szlachetna, malowany podszkliwnie zielenią chromową, szkliwo przezroczyste, akryl naszkliwny, unikat
wys. 78 cm, średnica 25 cm,
u dołu: OKO / Malwina Konopacka / 2018 / Teresa / No 8 / Jan Dobkowski
SPRAGNIENI PIĘKNA 2018 / MNW / Przyjaciele

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nocturn XV, 1998 r.

akryl/płótno, 81 x 100 cm
opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "NOCTURN XV" 1998 ROK | AKRYL | 81 cm x 100 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn XXXXVIII, 1999

akryl, płótno; 60 x 81 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 2005 r.

tusz, papier, 48,5 × 62 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2005 rok

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zwielokrotniona, 1968

olej, płótno; 90 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "ZWIELOKROTNIONA" 1968 ROK / olej / 90 cm x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

28.4.76., 1976

ołówek/papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. i opisany p.d.: Jan Dobkowski 28.4.76.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Otchłań, 1983 r.

olej, akryl, płótno, 120 x 160 cm, sygn. p.d.: Jan Dobkowski 83

*

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU, 1993

pastel, papier czarny
70 x 100 cm
sygn. l.d.: Jan Dobkowski 1993 ROK

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

GRANICA, 1971

olej, płótno
139 x 138 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jan Dobkowski | "GRANICA" 1971 Rok | OLEJ | 138 cm x 138 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż wyobraźni (1988)

sygn. dat. na odwrociu
olej, pilśnia
39x61 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zaćmienie, 1974 r.

akryl/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany, datowany i opisany na dwrociu: 'Jan Dobkowski | "ZAĆMIENIE" 1974 | 147 x 197 cm (acryl)'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Przestroga kłamliwej rozkoszy, 1969 r.

olej/płótno, 200 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "Przestroga kłamliwej rozkoszy" 1969 | olej 200 cm x 150 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nea kameni, 2000-2002 r.

akryl/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "NEA KAMENI" 2000-02 ROK | ACRYL | 146 cm x 114 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Górnikom, 1982

olej, akryl, płótno; 150 x 100 cm
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Poznań
- bezpośrednio od artysty
- Jan Dobkowski. Jestem malarzem abstrakcyjnym w gruncie rzeczy, Galeria Piekary, Poznań 2014.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

C, 1972

olej, płótno; 41 x 33 cm
sygnowany na odwrocie śr.: "Jan Dobkowski | "C" 1972 | olej 41 cm x 33 cm"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KARNAWAŁ W RIO XVII, 2000 r.

akryl/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: JAN DOBKOWSKI |"KARNAWAŁ W RIO XVII" 2000 ROK | ACRYL | 81 cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał XXXXIII, 2008 r.

akryl, płótno, 81 x 60 cm
na odwrocie autorski opis: Jan Dobkowski/" KARNAWAŁ W RIO XXXXIII"2008 ROK/81 CM X 60 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel, papier zielony; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 93 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Przechodząca przez most, 1972

olej, płótno; 41 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "PRZECHODZĄCA PRZEZ MOST" 1972 / olej 41 cm x 33 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel, 50 x 70 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wspaniały bieg, 1988 r.

akwarela/papier, 48 x 32 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JAN DOBKOWSKI 88', opisany l.d.: '"Wspaniały bieg"'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tchnienie, 1976 r.

tusz/papier, 43,5 x 60,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "TCHNIENIE" 1976 r., rysunek tuszem | 43,5 x 60,5 cm' oraz pieczątka wywozowa

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akwarela/papier, 48 x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Uniwersum CXXVII

akwarela, papier, 48 × 63 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/ akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXVIII" 1999 ROK/48 cm x 63 cm

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen X

inkografia, papier, 44 × 60 cm (zadruk), 48 × 62 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Jan Dobkowski oraz sygn. na płycie p. d.: Jan Dobkowski
2005-2006 ROK l. d.: 3/50M

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio

inkografia, papier, 20 × 30 cm (zadruk), 22,5 × 32 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Jan Dobkowski
l. d.: 12/50s

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn LVII, 1999

akryl, płótno; 35 x 45 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "NOKTURN LVII" 1999 ROK / ACRYL / 35 cm x 45 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Radosna czułość, 1972

olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "RADOSNA CZUŁOŚĆ" 1972 / olej, 41 cm x 33 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen XIII, 2006/2007

akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2006-2007 ROK.
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "AUSTRALIJSKI SEN XIII" 2006-1007 R. / AKRYL / 80
cm x 60 cm.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU - TRZY PRACE, 1984

Serigrafia barwna, papier, 10 x 10 cm każda
Sygnowane ołówkiem pod ryc.: l.: H. C. 44/150, p.: Jan Dobkowski’84

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NOKTURN CIII, 2004

akryl, płótno
100 x 120 cm
sygn. na odwrocie:
Jan Dobkowski / "NOKTURN CIII" 2004 ROK / ACRYL / 100cm x 120cm

* opłata z tytułu "droit de suite"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

SAMURAJ, 1984

akryl, płótno
97 x 147 cm
sygn. na odwrocie:
Jan Dobkowski / "SAMURAJ" 1984 / akryl 97cm x 147cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NASYCENIE, 1977

akryl, płótno
65 x 54 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał (dyptyk), 1973 r.

akryl/płótno, 197 x 294 cm
opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "KARNAWAŁ"1973 R. | ACRYL | 197 cm x 294 cm' i kolejno 'CZĘŚĆ PRAWA', 'CZĘŚĆ LEWA'

- Jan Dobkowski. Prace z lat 1963-1978, Zachęta Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa 17.03-2.04.1978

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

S, 1971 r.

olej, akryl/płótno, 196 x 146 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "S" 1971'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kobieta Zjawa, 1984

sygnowany na odwrocie p.g. "Jan Dobkowski | Kobieta Zjawa 1984 | olej akryl | 120 x 160 cm" l.d.; Monogram artysty

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Alpinista, 1971

olej, płótno; 41 x 33 cm
sygnowany na odwrocie: "Jan Dobkowski | »ALPINISTA« 1971 | olej 41 cm x 33 cm"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ocean (1988)

sygn. dat. na odwrociu
tempera, pilśnia
39x61 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum XXIV (dyptyk), 1992 r.

akwarela/papier, 49 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum CLII, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: 'Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CLII" 1999 ROK | 48 cm x 63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

28.4.76., 1976

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

29.4.76., 1976

sygn. i opisany l.d.: Jan Dobkowski 29.4.76.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Scena erotyczna, 1998 r.

ołówek/papier, 49 x 62 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

ENERGIE ŻYCIA, 1989

Akryl, płótno; 60 x 80 cm
Sygnowany p.d.: Jan Dobkowski 89; sygnowany, opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tren LVI

Olej, akryl, płótno,
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 1985, na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 1985, Tren LVI, olej+akryl, płótno 120x160.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel, karton, 49 x 69,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 1993 ROK

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż przestrzeni XI, 1983

olej, akryl, płótno, 120 × 160 cm
sygnowany, zatytułowany i datowany na odwrocie: "Jan Dobkowski / »Pejzaż przestrzeni XI« 1983 / 120 cm × 160 cm / olej + akryl"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja - Tryptyk, 1984 r.

serigrafia barwna/papier, 10 x 10 cm (zadruk), 15 x 14 cm (arkusz)
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: 'A.P 2/51 J. Dobkowski '84'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kolekcjoner, 1985 r.

akryl, olej/płótno, 119 x 159,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 85'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "KOLEKCJONER" 1985 | olej + acryl | 120 cm x 160 cm'

- Galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- kolekcja prywatna, Warszawa

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Ocean, 1998 r.

akryl/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | Z cyklu "OCEAN" 1988 | acryl | 197 cm x 147 cm'
na odwrociu, na blejtramie nalepka z Galerii Stefana Szydłowskiego w Warszawie

- kolekcja instytucjonalna, Warszawa

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

THIRASSIA, 2001/2002

olej, płótno, 146 x 114 cm
sygn. L.D.: JAN DOBKOWSKI 2001-02
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "THIRASSIA" 2001 - 02 ROK / ACRYL / 146 x 114 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja z ptakiem, 1998 r.

ołówek/papier, 21 x 15,5 cm

- dar od artysty, 1998

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

ENERGIE ŻYCIA

Akryl, płótno, 60 x 80 cm,
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 89 oraz opis autorski na odwrocie.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akwarela/papier, 48 x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum CVIII, 1998 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | AKWARELA Z CYKLU "UNIWERSUM CVIII" 1998 ROK | 48x63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel, papier, 50x70 cm
sygnowany p.d. "Jan Dobkowski 1993"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Księżyc i moja czereśnia, 2010

akryl, płótno, 147×147 cm
sygnowany na odwrocie "Jan Dobkowski z cyklu Księżyc i moja czereśnia III 2010 | acryl | 147×147"

Jan Dobkowski - Księżyc i moja czereśnia, Galeria Bardzo Biała, Warszawa 2013

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Ocean, 1988 r.

akryl/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | z cyklu "OCEAN" 1988 | ACRYL | 197 cm x 147 cm'
na odwrociu nalepka wystawowa z Galerii Stefana Szydłowskiego z 1997 roku

- Galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa, 1997
- kolekcja instytucjonalna, Polska

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tren LII, 1985 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 85', opisany l.d.: 'TREN LII'
opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "TREN LII" 1985 | olej + acryl | 120 cm x 160 cm'

- Galeria Art Consulting Stefana Szydłowskiego, Warszawa

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wszechbędąca, 2017

STÓŁ COMFORTY
naklejka winylowa, MDF lakierowany na wysoki połysk,
Φ 60 × 56 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXXV, 2008

akryl, płótno; 81 x 60 cm;
Jan Dobkowski / "KARNAWAŁ W RIO XXXXV" 2008 ROK / ACRYL / 81 CM X 60 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Rozmowy duchów, 1974

olej, płótno; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski / 74 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kłębek nerwów, 1972 r.

olej/płótno, 41 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: : 'Jan Dobkowski | "KŁĘBEK NERWÓW" 1972 | olej 41 cm x 33 cm'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy
STAN ZACHOWANIA:- obraz po konserwacji

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk, 2005 r.

ołówek/karton, 49 x 62 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Dobkowski 2005'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu , 2003 r.

serigrafia barwna/papier, 28 x 21,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Jan Dobkowski 2003 10/100 Serigrafia'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Księżyc i moja czereśnia XV, 2010

akryl, płótno; 55 x 55 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / Z CYKLU "KSIĘŻYC I MOJA CZEREŚNIA XV" 2010 ROK / ACRYL 55 cm x 55 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Synergia, 1971 r.

olej/płótno, 196 x 146 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "SYNERGIA" 1971'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kobiece medytacje, 1990 r.

akryl, olej/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 1990'
opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "KOBIECE MEDYTACJE" 1990 | olej+acryl | 147 cm x 197cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

MIŁOŚĆ, 1969

olej, płótno, 200 x 150 cm
op. na odwrocie: Jan Dobkowski/ "Miłość" 1969/ 200 cm x 150 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż przestrzeni IX, 1983

sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "PEJZAŻ PRZESTRZENNY IX" 1983 / ACRYL 55 cm x 75 cm, oraz stempel z numerem

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NOKTURN, 2000

akryl, płótno
38 x 55 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 2000 r.
na odwrocie na płótnie sygn.: Jan Dobkowski | "Nokturn LXXXIX" 2000 ROK | ACRYL | 38 cm x 55 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum CXXXXVI, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXXXVI" 1999 ROK | AKWARELA | 48 cm x 63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wspaniały bieg, 1988 r.

akwarela/papier, 48 x 32 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Przestrzenie pejzażu, 1983 r.

akryl/płyta pilśniowa, 55,3 x 75,3 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JAN DOBKOWSKI 83'
na odwrociu opisany: '"PRZESTRZENIE | PEJZAŻU" 1983 | JÓRKOWI Gr... | S.W. | J.D.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Siostry skompilowane, 1974

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:36,5 cm
opisany na odwrociu: ' "Siostry skomplikowane" | marzec 1971r. | Jan Dobkowski

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 28

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel, 50 x 70 m, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zwielokrotniona, 1968

olej, płótno; 90 x 63 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk, 2005 r.

ołówek/karton, 62 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 2005'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gorące zaloty, 1984

olej, akryl, płótno, 64 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 84; na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "GORĄCE ZALOTY" 1984 /OLEJ + AKRYL / 60 cm x 54 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

GENESIS LXXXVI, 1987

ołówek, papier, 51,5 x 72,5 cm
sygn. na odwrociu: Jan Dobkowski / Genesis LXXXVI 1987 r.
51,5 cm x 72,5 cm / 1.III.1987. MIĘDZY PANAMĄ A COSTARICĄ PACYFIK

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXXV, 2008

akryl, płótno, 81 × 60 cm
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski / KARNAWAŁ W RIO XXXXV / 2008 ROK / ACRYL / 81 X 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

pastel, papier, 50 x 70 cm, 1993

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Czarodziejski wąż, 1971

olej, płotno; 41 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "CZARODZIEJSKI WĄŻ" 1971 / olej 41 cm x 33 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Serce, 1969 r.

olej/płótno, 198,5 x 145,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "SERCE" 69 | Olej 200x150cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akwarela/papier, 48 x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akwarela/papier, 48 x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gorące zaloty, 1984

olej, akryl, płótno; 64 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 84
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski / "GORĄCE ZALOTY" 1984 /OLEJ + AKRYL / 60 cm x 54 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Taniec życia - tryptyk, 1994

sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "TANIEC ŻYCIA" 1994 ROK / AKRYL / 197 x 441 cm, oraz informacja o części tryptyku

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tren XVIII, 1984 r.

olej, akryl, płótno, 60 × 80 cm
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 84
oraz opisany p. d.: "TREN XVIII" opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/ "TREN XVIII" 1984/olej akryl 60 cm x 80

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Niepotrzebny ukłon, 1972 r.

akryl/płótno, 196,5 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI NIEPOTRZEBNY UKŁON 1972'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KARNAWAŁ W RIO XXIII, 2003

akryl, płótno
72,8 x 92 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: Jan Dobkowski | "KARNAWAŁ W RIO XXIII", 2003 R | ACRYL | 73 x 92 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zwielokrotniona, 1968

olej, płótno; 90 x 63 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski /
"ZWIELOKROTNIONA" 1968 ROK / olej / 90 cm x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Taniec życia - tryptyk, 1994

akryl, płótno; 197 x 441 cm (wymiar całości),
197x147 cm (wymiar każdej części);

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Universum

akwarela/papier, 15 x 23 cm (w świetle passe-partout)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1969 r.

ołówek/papier, 42 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Dobkowski 12.10.69'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum CIII, 1997 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski / AKWARELA Z CYKLU "UNIWERSUM CIII" 1997 ROK / 48x63 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Spacer wiosny , 1974 r.

akryl/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "Spacer wiosny" 1974r. | akryl 147cm x 197cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zalążki intensywne , 1975 r.

akryl/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "Zalążki intensywne" 75 | acryl 92cm x 73cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen XVII

inkografia/papier 30 x 22 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Dobkowski', l.d.: '11/50'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio

inkografia/papier 30 x 20 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Dobkowski', l.d.: '5/50'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nocturn LXXLVII

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXXI z cyklu Nokturny, 2008 r.

akryl, płótno, 81 × 100 cm
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski /’KARNAWAŁ W RIO XXXXI"2008 R./ ACRYL/81 CM X 100 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja (1966)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
65x50

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wzlatująca, 1970

olej, płyta; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "WZLATUJĄCA" 1970 ROK / OLEJ / 60 cm x 40 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KARNAWAŁ W RIO XXXIX, 2007

akryl, płótno
81 x 60 cm
na odwr. dedykacja i sygn.: Dla Miry i Kazia | Janek Dobkowski | 5-VII- 2007 Rok | Jan Dobkowski | "KARNAWAŁ W RIO XXXIX" 2007 ROK | ACRYL | 81 cm x 60 cm oraz szkic dwóch postaci

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

CIĄGŁOŚĆ ENERGII III, 2008

akryl, płótno
100 x 130 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jan Dobkowski | "CIĄGŁOŚĆ ENERGII III" 2008 rok | ACRYL | 100 cm x 130 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel
70 x 50 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Waga, 1972

olej, płótno; 41 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ "Waga" 1972/ olej 41 cm x 33 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tryptyk, 1984 r.

serigrafia barwna/papier, 10 x 10 cm (zadruk) 15 x 14 cm (arkusz)
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: 'H.C. 80/150 Jan Dobkowski '84'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ocean III

inkografia/papier, 30 x 22 cm
sygnowany ołowkiem p.d.: 'Jan Dobkowski', l.d.: '4/50'
stan zachowania: bardzo dobry

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Macario II

inkografia/papier, 31 x 22 cm
sygnowany ołowkiem p.d.: 'Jan Dobkowski', l.d.: '2/50'
stan zachowania: dobry, widoczne ślady po złożeniu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Figlarz

inkografia/papier, 32 x 22 cm
sygnowany ołowkiem p.d.: 'Jan Dobkowski', l.d.: '14/50'
stan zachowania: niewielkie naddarcia, ubytki w prawym górnym rogu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

?

technika własna, papier, 31 x 46,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 85

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tylko spokój

technika własna, papier, 47,5 x 31 cm,
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 88

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Emocje świetlne

olej/płótno, 194 x 142 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "EMOCJE ŚWIETLNE 1971 ROK | olej'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Smak początku, 1971-77 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "SMAK POCZĄTKU" | 1971/77 | olej, fluorescent | 41 cm x 33 cm'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DWIE STRONY DUSZY, 1973

Olej, płótno; 38 x 55 cm
Sygnowany p.d.: JAN DOBKOWSKI; na odwrocie szkice i napis: ANDRZEJOWI PARTUMOWI DWE STRON DUSZY | OSIEKI NAJWAŻNIEJSZE | JAN DOBKOWSKI

Prac powstała na słynnym Międzynarodowym Spotkaniu Artystów, Naukowców i Teoretyków Sztuki w Osiekach i jest dedykowana Andrzejowi Partumowi.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Emocje i uczucia, 1971 r.

olej/płótno, 194 x 143 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "EMOCJE I UCZUCIA" 1971 ROK | OLEJ`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen II, 2000 r.

akryl/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany l.d.: `Jan Dobkowski 2000 ROK`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "AUSTRALIJSKI SEN II" | 2000 ROK | ACRYL | 147 cm x 197 cm`

- Dom Aukcyjny Rempex, 2001

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Niepokój, 1977

olej, płyta, 150 x180 cm
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "NIEPOKÓJ" 1977 / ACRYL 150 x 180

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NOKTURN CXX, 2010

akryl, płótno
89 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: Jan Dobkowski | "NOKTURN CXX" 2010 ROK | AKRYL | 89 cm x 100 cm

Obraz reprodukowany i wystawiany:
- Jan Dobkowski. Nokturny, Galeria Artemis, Kraków VI 2001, s. nlb.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

50 x 70 cm
Pastel, 1993r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen XVIII, 2007-8

akryl, płótno, 80 × 60 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2007-2008 ROK
opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/ "AUSTRALIJSKI SEN XVIII" 2007-2008 ROK/ACRYL/80cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel, 50 x 70 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Znaki miłości, 1975

akryl, płótno;
92 x 73,5 cm;
na odwrocie napis autorski: Jan Dobkowski/ "Znaki miłości" 75 r./ acryl 92 cm x 73 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

ZARODEK, 1970

akryl, płótno
136 x 89 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JAN DOBKOWSKI | tyt. - "ZARODEK" - 1970
na płótnie nalepka z danymi obrazu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Santorini, data powstania oryginału 2008-2009

Inkografia, 23x30cm, oprawiona 43x50 cm,
sygnowana

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Początek niepokoju, 1977

akryl, deska; 50 x 71 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski / "Początek niepokoju" 1977 r / acryl 50 cm x 71 cm;
na odwrocie:
- oznaczenie: KL. III 59.../286/51;
- pieczątka: MEZ III PRZEDMIOT NIE PODLEGA ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ;
- cyfra 17 oraz nalepka spółdzielni pracy

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Sowa, 1963 r.

linoryt/papier, 25 x 19,5 cm (zadruk), 33 x 24,5 (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `"SOWA" linoryt e/a Jan Dobkowski 1963 r.`
na odwrociu dedykacja ołówkiem: `Drogim Państwu Beacie i Sławkowi | Symbol Mądrości aby przyświecał za Oceanami | z sympatią | Jan Dobkowski 11-X-1996 r. Warszawa`

- Jan Dobkowski, Zwierzyniec albo świta Orfeusza, 28 linorytów do cyklu poetyckiego Guillaume`a Apollinaire`a, Warszawa 1996, s. 75

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Szepty nieba

inkografia/papier, 30 x 22 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Dobkowski`, l.d.: `16/50`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kontestacja

inkografia/papier, 44 x 60 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Dobkowski`, l.d.: `5/50`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Psyche Phisis

inkografia/papier, 30 x 22 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Dobkowski`, l.d.: `4/50`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

pastel, 50 x 70 cm, 1993

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Panny, 1975 r.

olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "Panny" 1975 | 61 x 50 cm. olej`

- kolekcja prywatna, Niemcy

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen VIII, 2005 r.

akryl/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany l.d.: `JAN DOBKOWSKI 2005 ROK`
opisany na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Namiętność-kobieta (1975)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
92x73 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Uniwersum CXXVII, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXVIII" 1999 ROK | 48 cm x 63 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tchnienie, 1976 r.

tusz/papier, 43,5 x 60,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "TCHNIENIE" 1976 r., rysunek tuszem | 43,5 x 60,5 cm` oraz pieczątka wywozowa

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Uniwersum CLII, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CLII" 1999 ROK | 48 cm x 63 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dziewczyna, 1971 r.

olej/płótno, 112 x 91 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "DZIEWCZYNA" 1971 | olej`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja z literą S, 1983 r.

olej/płyta, 54 x 74 cm
na odwrociu: `20X | JDOB | 83 MAJ`

- kolekcja prywatna, Niemcy

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DWIE KRÓLOWE

Akryl, płótno, 81x100 cm,
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 1991

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dwie strony duszy

olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: JAN DOBKOWSKI
na odwrocie na blejtramie napis autorski: ANDRZEJOWI PARTUMOWI DWIE STRONY DUSZY/ OSIEKI NAJWAŻNIEJSZE JAN DOBKOWSKI oraz luźne szkice zieloną farbą

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Sen, 1990 r.

sygnowany i datowany p.d.: `Jan Dobkowski 1990`
na odwrociu opisany: `Jan Dobkowski | "SEN" 1990 " olej, akryl | 147 x 197`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Okeanidy Pacyfiku, 1990 r.

akryl/płótno, 147 x 197 cm
na odwrociu opisany: `Jan Dobkowski | OKEANIDY PACYFIKU 1990 | 147 cm x 197 cm | ACRYL`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

EROTYK, 1999

Ołówek, papier; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Jan Dobkowski 1999. | Melbourne

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zapraszam

inkografia/papier, 22 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dobkowski`, l.d.: `8/50`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dyby

inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dobkowski`, l.d.: `6/50`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dwie strony duszy

olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: JAN DOBKOWSKI

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ułan polowy (przenośny), 1975 r.

akryl, olej/płótno, 148 x 147 cm
na odwrociu sygnowany, datowany oraz dedykacja: `Specjalnie Jerzemu | "Ułan polowy" (przenośny) | J. Dobkowski` oraz "Smok" | Olkiewiczowi Jerzemu Janek Dobkowski | -9-30. V. 75 Warszawa | ...`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 1968 r.

olej/płótno, 39 x 35 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Jan Dobkowski | 68`
na odwrociu dedykacja: `Jerzemu | Jan Dobkowski | 25. X. 71 r.`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Markietanka, 1982 r.

akryl, olej/papier, 41,5 x 27,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Dobkowski 82`
na odwrociu opisany: `JAN DOBKOWSKI | "MARKIETANKA" | 1982 | OLEJ, AKRYL`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXXI, 2008 r.

akryl, płótno, 81 x 100 cm
sygn. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dźwignia, 1985

olej, akryl, płótno; 160,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: Jan Dobkowski 85
na odwrocie napis autorski: Jan Dobkowski/ "DŹWIGNIA" 1985/olej + akryl/160 cm x 120 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Słaba płeć, 1971 r.

olej/płótno, 194 x 143 cm
sygnowany datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "SŁABA PŁEĆ" 1971 ROK | OLEJ`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Żyj!!!, 1990 r.

olej, akryl/płótno, 120 x 160 cm (wymiary w świetle ramy)
sygnowany i datowany l.d.: `JAN DOBKOWSKI 1990`
opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "Żyj!!!" 1990 r. | 120 cm x 160 cm | olej + akryl"

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dwie strony duszy

olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: JAN DOBKOWSKI

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akryl, płyta;
21 x 23,5 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Samoistnienie, 1970 r.

olej/płótno, 174 x 135 cm
opisany na odwrociu: `JAN DOBKOWSKI (DOBSON) | "SAMOISTNIENIE" 1970`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał

olej/płótno, 194 x 143 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "KARNAWAŁ" 1971 ROK | OLEJ`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel, 50 x 70 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Pamukale

akryl, płótno, 55 x 55 cm, 2012

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Mroczny sen

akryl/płótno, 127 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "Mroczny sen" 1974 r.| acryl | 120 cm 127 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn III, 1998 r.

akryl/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "NONKTURN III" 1998 ROK | ACRYL | 100 x 120`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn LXXXXII, 2000 r.

akryl, płótno, 38 × 55 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000 r.
na odwrocie napis: Jan Dobkowski/"NOKTURN LXXXXII" 2000 ROK/ACRYL/38 cm × 55 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 1993 r.

pastel, papier,
29 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 1993 R.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Scena erotyczna, 1998 r.

ołówek/papier czerpany, 49 x 62 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Dobkowski 1998 r.`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ciało kobiety, 1970 r.

olej/płótno, 131 x 174,5 cm
sygnowany, datowani i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | ,,Ciało kobiety`` 1970`

Estymacja: 23 000 - 35 000

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dobra pocztówka, 1983 r.

olej/płótno, 79 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "DOBRA POCZTÓWKA" | 1983 | 80 cm x 60 cm`
opisany na blejtramie: `"Bonne carte postale"`

Estymacja: 7 000 - 9 000

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Akt siedzący, 1995 r.

ołówek/papier, 14,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Dobkowski 17-XII-1995`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel
70 x 50 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn IV, 1998 r.

akryl/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany, opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "NOKTURN IV" 1998 ROK | ACRYL | 81 cm x 100 cm`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Prześwietlona Wenus

olej/płótno, 194 x 145 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "PRZEŚWIETLONA WENUS" 1971 ROK | OLEJ"

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Uniwersum CXXVII, 1999 r.

akwarela/papier, 48 x 63 cm

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dźwignia, 1985

sygn. p. d.: Jan Dobkowski 85
na odwrocie napis autorski: Jan Dobkowski/
"DŹWIGNIA" 1985/olej + akryl/160 cm x 120 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio - XXXI, 2003

akryl, płótno;
81 x 100 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: Jan Dobkowski/ "KARNAWAŁ W RIO XXXI" 2003 ROK / AKRYL / 81 cm x 100 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU - TRZY PRACE, 1984

Sygnowane ołówkiem pod ryc.: l.: H. C. 44/150, p.: Jan Dobkowski`84

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Między niebem a ziemią

akryl/płótno, 105 x 148 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "Między niebem a ziemią" 1974 acryl 105 cm x 149 cm`

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akwarela/papier, 49 x 64 cm (x2)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wykład z psychologiki, 1976 r.

tusz/papier, 31,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Dobkowski 23.1.76 r.`

Odwrocie:
tytuł autorski

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pastela, 1993 r.

pastel, 50 x 70 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W ciepłym domku (1972)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
80x60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Przyciągająca siła, 1971/72

olej, płótno; 196 x 148 cm
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ PRZYCIĄGAJĄCA SIŁA 1971/72

Opisany i reprodukowany: Katalog "Nowe obrazy" Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, il. barwna str.23

Estymacja: 60000 - 70000 PLN

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zarodek, 1970 r.

olej/płótno, 134 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN DOBKOWSKI | tyt.-"ZARODEK"-1970`

- Dom Aukcyjny Rempex
- kolekcja prywatna

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen, 2000 r.

olej/płótno, 147 x 197 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JAN DOBKOWSKI 2000`
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "AUSTRALIJSKI SEN II" 2000 ROK | ACRYL | 147 cm x 197 cm`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dźwignia, 1985

sygn. p. d.: Jan Dobkowski 85

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum

akwarela/papier, 15 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio - XXXI, 2003

akryl, płótno;
81 x 100 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Dźwignia, 1985

olej, akryl, płótno;
160,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: Jan Dobkowski 85

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOLEKCJONER, 1985

Olej, akryl, płótno; 120 x 160 cm
Sygnowany p.d.: Jan Dobkowski; na odwrocie: Jan Dobkowski | KOLEKCJONER 1985 | olej + akryl | 120 cm x 160 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

TREN LII, 1985

Sygnowany l.d.; "TREN LII"; p.d.: Jan Dobkowski 85; na odwrocie: Jan Dobkowski | "TREN LII" 1985 | olej + akryl | 120 cm x 160 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel, papier;
80 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: Jan Dobkowski 1993 ROK

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Grzech, 1970 r.

olej/płótno, 150 x 200 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN DOBKOWSKI | "GRZECH" 1970`
na odwrociu naklejka wystawowa CBWA Warszawa ("Zachęta")

- 1970, II Festiwal Sztuk Plastycznych, Warszawa

Estymacja: 27 000 - 36 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOLEKCJONER, 1985

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

TREN LII, 1985

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Rozmowy duchów, 1974 r.

akryl/płótno, 110 x 114 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "Rozmowy duchów" 1974 r. | 114 cm x 114 cm acryl`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn CVI, 2008 r.

akryl/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Dobkowski 2008 ROK`
opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "NOKTURN CVI" 2008 ROK | ACRYL | 100 cm x 120 cm`

Estymacja: 9 000 - 10 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez Tytułu, 1993

pastel, rysunek, 50x70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1976

ołówek, papier;
31,5 x 24,3 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Dobkowski 29.4.76

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1976

ołówek, papier;
30 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski/ 28.4.76.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU - TRZY PRACE, 1984

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel, papier, 60 70 cm,
sygn. l.d. Jan Dobkowski 93

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż wyobra¼ni (1988)

sygn. dat. na odwrociu
olej, pilśnia
39x61 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Himalaje LVII (2004)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
33x33 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zbliżenie (1970)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
78x72 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel,
50 x 70 cm,
sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

BEZ TYTUŁU - TRZY PRACE, 1984

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kurtyna, 1981 r.

olej/płótno, 38 x 57 cm
sygnowany opisany na odwrociu: `JAN DOBKOWSKI | "KURTYNA" 1981 | olej | 38 x 55 cm`

Estymacja: 6 000 - 10 00

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Niepotrzebny ukłon, 1972 r.

akryl/płótno, 196,5 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN DOBKOWSKI NIEPOTRZEBNY UKŁON 1972`

Estymacja: 35 000 - 38 000

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tryptyk - Kompozycje

serigrafia barwna, papier;
15 x 14 cm (wymiary arkuszy);
sygn. na każdej z prac p. d.: Jan Dobkowski `84, oraz napis p. d.: H.C. 38/150

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Energia, 1970 r.

olej/płótno, 118 x 109 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski "ENERGIA" 1970 ROK`

Estymacja: 18 000 - 23 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XVII, 2000

olej, płótno,
81 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ KARNAWAŁ W RIO XVII 2000 ROK/ ACRYL/ 81 x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 1993

pastel, papier,
49 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.; Jan Dobkowski 1993

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel
50 x 70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Waga, 1962

Olej, płótno; 41 x 33 cm
Sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ "Waga" 1972

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cykluOcean,1988 r.

akwarela/papier, 48 x 32 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "OCEAN" 1988 r. | 48 x 32 cm`

Estymacja: 4 400 - 6 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Natchnione, 1988 r.

akwarela/papier, 48 x 32,5 cm
sygnowany p. d.: `Jan Dobkowski 88`, l. d. `Natchnione`

Estymacja: 2 200 - 2 800 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kurtyna, 1981 r.

olej/płótno,
38 x 57 cm,
sygnowany i opisany na odwrocie: `JAN DOBKOWSKI | "KURTYNA" 1981 | olej | 38 x 55 cm`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Emocje dotyku, 1972 r.

olej/płótno,
41 x 33 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "EMOCJE DOTYKU" 1972 | olej 41 cm x 33 cm`

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gruba ryba, 1972

olej/płótno,
41 x 33 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski "GRUBA RYBA" 1972 olej 41cm x 33 cm,
z prywatnej kolekcji, Kraków

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wspaniały bieg , 1988 r.

akwarela/papier,
48 x 32,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Dobkowski 88`, l. d.: `Wspaniały bieg`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tchnienie , 1976 r.

tusz/papier,
43 x 61 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "TCHNIENIE" 1976 r., rysunek tuszem | 43,5 x 60,5 cm` oraz pieczątka z zakazem wywozu zagranicę

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Moja droga mleczna, 2008

akryl, płótno,
120 x 110 cm;
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ "MOJA DROGA MLECZNA" 2008 ROK/ ACRYL/ 110 CM x 120 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum XXIV (1992)

sygn. dat.na odwrociu,
akwarela, papier,
48x63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn CXXVII (2010)

sygn. dat.na odwrociu,
akryl, płótno,
65x81 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tańcząca, 1970 r.

olej/płótno, 166 x 135 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "TAŃCZĄCA" 1970`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk, 1999 r.

rysunek, ołówek/papier czerpany, 21 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Dobkowski 1999 r.`
opisany na odwrociu: `ołówek | 21 x 29,5 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kobieta kocha siebie, 1969

olej, płótno,
200 x 147 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel, papier,
50 x 70 cm,
sygn. l.d.: Jan Dobkowski 1993 rok

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Objawienie 1, 1978

olej, płótno,
97,5 x 130 cm;
sygn. na odwrocie: JAN DOBKOWSKI / OBJAWIENIE I 1978 / OLEJ

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn XIII, 1998 r.

akryl/płótno,
61 x 80 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "NOKTURN XIII" 1998 R. | ACRYL | 61 cm x 80 cm` oraz dedykacja

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W akcie

drewno,
25 x 26 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kobieta kocha siebie, 1969

olej, płótno,
200 x 147 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nasycenie, 1977

akryl. płótno,
65 x 54 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski "NASYCENIE" 1977

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Szarańcza, 1963 r.

linoryt/papier,
30 x 24 cm (arkusz)
tytuł autorski l. d.: "SZARAŃCZA", śr. d.: `linoryt e/a`, sygn. i dat. p. d.: `Jan Dobkowski 1963 r.`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

GWÓŹDŹ, 1980 R.

ołówek/papier,
21 x 14,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Dobkowski 1980`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

POCAŁUNEK, 1980 R.

ołówek/papier,
21 x 14,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Dobkowski 15. VII 1980`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

PORTRET PROF. JAWORSKIEJ, 1980 R.

ołówek/papier,
21 x 14,5 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYCJA, 1980 R

ołówek/papier,
21 x 14,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Jan Dobkowski 15. VII 1980`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel,
50 x 70 cm,
sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel, 60x80cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wzlatująca, 1970

olej, płyta pilśniowa,
60 x 40 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Rysunek, 1999

tusz, papier,
20,5 x 29,5 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wiosenne radości, 1970 r.

olej/płyta pilśniowa,
60 x 44 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Dobkowski | "WIOSENNE RADOŚCI" 1970 ROK | OLEJ | 60 CM X 44 CM`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nasycenie, 1977

akryl. płótno,
65 x 54 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Fetysze natury, 1984

olej, płótno,
80 x 60 cm;
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 84
na odwrocie napisy autorskie: Jan Dobkowski / "FETYSZE NATURY" 1984 / 80cmx60cm / olej

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel, karton;
50 x 70 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Jan Dobkowski 1993 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

PEJZAŻ Z JEZIOREM, 1989

Olej, płótno;
46,5 x 55,5 cm
Na odwrocie nieczytelna dedykacja artysty

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

PEJZAŻ Z JEZIOREM, 1989

Olej, płótno;
24,5 x 33,5 cm
Na odwrocie dedykacja artysty: DLA MAR.. | SPA? NAD | JEZIOREM | 7.07.1989

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Genesis CLXII, 1988

ołówek, karton,
73 x 51 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski / "GENESIS CLXII" 1988 / rysunek ołówkiem / 72,5 cm x 50,5 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

RODZĄCY WENUS, 1972 R.

ołówek/papier,
51 x 73 cm
sygnowany i datowany p. d.: "Rodzący Wenus" Dobkowski 28.2.72.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

TANCERKA, 1972 R.

ołówek/papier,
50 x 71 cm
sygnowany i datowany p. d.: '"Tancerka" Jan Dobkowski 12.1.72.'

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Genesis CLXII, 1988

ołówek, karton,
73 x 51 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel, papier
50 x 70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Trzy prace, 1984

serigrafia barwna, papier,
10 x 10 cm
każda z prac sygn.oł. pod ryc.l.: H.C.55/150, p.: Jan Dobkowski`84

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen XIV, 2006-2007 r.

akryl/płótno, 80 x 60 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jan Dobkowski 2006 - 2007 ROK`
na odwrociu napis: "AUSTRALIJSKI SEN XIV" 2006 - 2007 R. / ACRYL / 80 CM x 60 CM"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DUCHY W RAJU, 1993

akryl, płótno,
120.5 x 160.5
sygn. na odwrocie p.g.: Jan Dobkowski | "DUCHY W RAJU" 1993 | AKRYL | 120 cm x 160 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

GEA SŁONECZNA, 1990

akryl, płótno,
120 x 160
sygnowany p.d.: Jan Dobkowski 1990
na odwr. na płótnie napis autorki: Jan Dobkowski | "GEA SŁONECZNA" 1990 | 120 cm x 160 cm | AKRYL

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Uniwersum II, 1992 r.

akwarela, 48 x 63 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ten mały świat, 1972

Ołówek/papier; wym.: 50 x 71,9 cm, sygn., dat i tyt. p.d.: Dobkowski 14.2.72.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Ocean, 1990

akwarela, papier, 32,5 x 48 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel na papierze
50x70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1999

rysunek, ołówek, papier
21 x 30 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Ocean, 1990

sygn. i opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Uniwersum XXXII, 1992

akwarela, szary karton
48,5 x 63,5 cm;
na odwrocie napis autorski: Jan Dobkowski / akwarela z cyklu "UNIWERSUM XXXII" 1992 r. / 48 cm x 63 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

EROTYK, 1990 R.

rysunek, ołówek/papier
46 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Jan Dobkowski 1990`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NIKE, 1984

akryl, płótno,
148 x 98.5 cm
na odwrocie na płótnie napis autorski: Jan Dobkowski | "NIKE" 1984 | akryl 147 cm x 97 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Świt duchów, 1990

Akryl, płótno
wym.: 89 x 116 cm
sygn. i datowany p.d.: Jan Dobkowski 1990; na odwrocie opis autorski.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYCJA, 1971

flamaster
42,2 x 29,5 cm
sygnowany flamastrem p.d. "Dobkowski 11.8.71."

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYCJA EROTYCZNA, 1971

Flamaster
41,8 x 30,4 cm
sygnowany oł. p.d.
"Jan Dobkowski 1971."

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYTORKA, 1970 R.

olej/płótno
199 x 150 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `Jan Dobkowski / "Kompozytorka" 1970`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Ocean, 1990

akwarela, papier,
32,5 x 48 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

TREN, 1984

olej, akryl na płótnie,
60 x 80 cm,
sygnowany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXVI, 2006-2007

Akryl, płótno;
wym.: 81 x 100 cm;
na odwrocie sygn., tytuł, datowanie oraz autorski opis obrazu.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993

pastel,
50x70 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KARNAWAŁ W RIO XXXXIII, 2008

akryl/płótno,
81 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `Jan Dobkowski /Karnawał w Rio XXXXIII ROK / ACRYL / 81 x 60 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W GNIAZDKU, 1974

akryl/płótno,
41 x 41 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `Jan Dobkowski / "W GNIAZDKU" 1974 ROK / ACRYL / 41 x 41 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Niepotrzebny ukłon, 1972 r.

akryl/płótno, 196,5 x 147 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski na odwrocie: `JAN DOBKOWSKI NIEPOTRZEBNY UKŁON 1972`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Milczące pnącza, 1976

olej, płótno,
197 x 147 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "Milczące pnącza" 1976 /
197 cm x 147 cm, olej

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja - tryptyk, 1984

serigrafia, papier, 15 x 14 cm (całość, każdy arkusz);
sygn. p. d.: Jan Dobkowski `84 (ołówkiem); l. d.: H.C. 127/150

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn CVI, 2008

akryl/płótno,
100 x 120 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jan Dobkowski 2008 ROK`
oraz sygn. i opisany na odwrocie: `Jan Dobkowski / "NOCTURN CVI" 2008 ROK / ACRYL / 100 cm x 120 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W wiosennym powietrzu II, 1993

akryl, płótno,
46 x 33 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Jan Dobkowski / "W WIOSENNYM / POWIETRZU II" / 1993 ROK / 46 cm x 33 cm / ACRYL

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja - tryptyk, 1984

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

WIECZNA MAMA, 1972

olej, płótno
80.5 x 60.5 cm
Na odwrocie na płótnie napis autorski: Jan Dobkowski | "WIECZNA MAMA? 1972 OLEJ | 80 cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

ENERGIE ŻYCIA, 1989

akryl, płótno
59.5 x 80 cm
sygnowany p.d.: Jan Dobkowski 89
Na odwrocie na płótnie napis autorski: Jan Dobkowski | "ENERGIE ŻYCIA? 1989 | 60 cm x 80 cm | ACRYL

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Przygody, 1970 r.

olej/płótno,
200 x 150 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `Warszawa / Chłodna 11 m 1601 / POLAND / Jan Dobkowski (Dobson) / "Przygody" 1970`, na odwrocie naklejka wystawowa z Biennale w Sao Paulo w 1971

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nadzieja, 1971

olej, płótno; 116 x 89 cm
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski/ "NADZIEJA" 1971 R./ olej/ 116 CM x 89 CM

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

kompozycja

serigrafia barwna, papier, 15 x 14 cm;
opisana u dołu: H.C. 125/150 Jan Dobkowski `84

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Para

długopis, papier, 30 x 54 cm;
sygn. p.d.: Pani Joannie Puchacz Jan Dobkowski 4 - XI. 2001 r

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993 r.

pastel/karton, 20 x 30 cm
sygn. l.d. `Jan Dobkowski 93 r.`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1995 r.

piórko, bristol, wym.51 x 72 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Modelka podwojona, 1965

olej płótno, 62 x 100 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski 1965

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 1993 r.

pastel/papier, 50 x 70 cm
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 1993

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

MARZYCIEL, 1974

olej, płótno,
41 x 27.5 cm
Na odwr. na płótnie: Jan Dobkowski | "MARZYCIEL" 74
Na blejtramie uszkodzona nalepka oraz napis: "MARIA"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pokój ludziom dobrej woli, 1984

akwarela, tusz, papier, 48 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 84; w l.d.: "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI" 84

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XI, 1997

akryl, płótno, 81 x 60 cm; sygn. i dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "Karnawał w Rio XI" 1997 r. / acryl / 81 x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Modlitwa, 1982

flamaster, karton, 94,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. i opisane po środku "MODLITWA" / Jan Dobkowski / 2. 07. 82. godz. 1700; w drewnianej ramie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn XVII, 1998 r.

akryl/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `Jan Dobkowski / "NOKTURN XVII" 1998 ROK / ACRYL / 100 cm x 120 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Para, 2001

rysunek, długopis, papier, 30 x 54 cm;
sygn. i dat. p.d.: Pani Joannie Puchacz Jan Dobkowski 4 - XI. 2001 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Poza nieskończoność, 2006

akryl, płótno, 38 x 38 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gea Wiosenna, 1993

akryl, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski / " GEA WIOSENNA " 1993 / 33 cm x 46 cm / ACRYL

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W pracowni Jana Cybisa, 1967

olej, płótno, 45 x 64 cm;
sygnowany i opisany na odwrocie: JAN DOBKOWSKI / W PRACOWNI JANA CYBISA / 1967 / 45 x 64

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bohaterka, 1971

olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JAN DOBKOWSKI / "BOHATERKA" 1971 / OLEJ / 80 cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gea Wiosenna, 1993

akryl, płótno, 33 x 46 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Święta góra, 1992

akwarela, papier, 15,5 x 22 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski / "ŚWIĘTA GÓRA" 1992 / akwarela 15,5 cm x 22 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pląsająca Aspronossi, 1997-2000

akryl, płótno, 160 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1997-2000 ROK

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ios, 1997-99

akryl, płótno, 160 x 130 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1997 - 99, na odwrocie napisy autorskie: Jan Dobkowski / IOS 1997-99 rok / akryl / 160 x 130

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja, 1991

ołówek, papier, 47,5 x 58 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1991 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gea Wiosenna, 1993

akryl, płótno, 33 x 46 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ruch Niezależny, 1983

olej, płótno, 73 x 60 cm,
sygn. i dat. oraz dedykacja autorska na odwrocie: Jan Dobkowki / "RUCH NIEZALEŻNY" 1983 / MAGDZIE I MAĆKOWI/ 8-III-1984

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Święta góra, 1992

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Uniwersum VI, 1992 r.

akwarela, 48 x 63 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Ocean, 1988 r.

akryl/płótno, 197 x 147 cm
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Dobkowski 1988, oraz opis autorski

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Uniwersum XXXXIV, 1992 r.

gwasz/papier, 48 x 63 cm
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski
na odwrocie opis autorski

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk, 1999 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1999 r.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk, 1999 r.

ołówek/papier, 22 x 29,5 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akryl, płótno, 160 x 130 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1997-2000 ROK;
sygn., dat. i opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk

rysunek, ołówek, papier,
18 x 24 cm (w świetle passe-partout)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, 2001

długopis, papier, 30 x 54 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYCJA, 1970

flamaster, 21 x 29,7 cm,
sygnowany oł. p.d. "Dobkowski 70."

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYCJA, 1971

flamaster, 42,2 x 29,5 cm,

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KOMPOZYCJA EROTYCZNA, 1971

flamaster, 41,8 x 30,4 cm,
sygnowany oł. p.d. "Jan Dobkowski 1971."

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu Orgie i tańce rytualne, 1990

ołówek, papier, 45 x 60 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1990

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Milos, 1997 - 98 r.

akryl/płótno, 147 x 114 cm
sygnowany i datowany p. d.: `JAN DOBKOWSKI 1997-
98`; na odwrocie napis: `Jan Dobkowski | "Milos" 1997-
98 | akryl | 146 x 114 cm`

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XI, 1997

akryl, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Akt tańczący, 2001

cienkopis, papier,
29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 1-IX-2001 r.; l.d.: Pani Joannie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXXII, 2005

z cyklu "Karnawał w Rio", akryl,
płótno, 130 x 114 cm;
sygn. na odwrocie: Jan Dobkowski /"KARNAWAŁ W RIO XXXII"
2005 ROK / ACRYL / 130 cm x 14 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

EMOCJA, 1971

olej, płótno,
80 x 60 cm
na odwr., na płótnie napis: Jan Dobkowski | " EMOCJA" 1971 | OLEJ | 80 cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Uniwersum III, 1992 r.

akwarela, 48 x 63 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Uniwersum LVI, 1995 r.

akwarela, 48 x 63 cm, sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

akryl, płótno, 160 x 130 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyczna fajka 1981

olej, płótno, 24 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyczna Łódź 1981

olej, płótno, 24 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nea Kameni 2000-2002

akryl, płótno, 145, 5 x 114 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000-02 ROK, opisany na odwrociu

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Ios, 1997-99

akryl, płótno, 160 x 130 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1997 - 99
na odwrocie napisy autorskie:
Jan Dobkowski / IOS 1997-99 rok / akryl / 160 x 130

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Milos, 1997-98

akryl, płótno, 146,5 x 114,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1997-98, na odwrocie napisy autorskie: Jan Dobkowski / "MILOS" 1997-98 rok / ACRYL / 146 cm x 114 cm; w załączeniu katalog z wystawy w Australii z dedykacją

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Marzyciel, 1974

akryl, płótno, 41 x 27,4
sygn. na odwrociu: Jan Dobkowski / "MARZYCIEL" 74

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

PARA, 1970-78

płótno na tekturze,
70 x 50 cm,
sygnowany l.d. "Jan Dobkowski 1970-78", na plecach "# 92/78"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

z cyklu Universum XXIV (1992)

sygnowany, datowany na odwrociu
akwarela, papier
48x63

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

SAMURAJ, 1984

Akryl, płótno; 97 x 147 cm
Sygnowany na odwrocie p. g.:
Jan Dobkowski | "Samuraj" 1984 | akryl 97 x 147 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Para, 1999

rysunek, ołówek, papier, 18 x 24 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Dobkowski 1999 r. / Melbourne

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

ŚNIĄCE, 1989

Akryl, płótno;
60 x 80 cm
Sygnowany p. d.: Jan Dobkowski 89
Na odwrociu napis czarną farbą: Jan Dobkowski | "ŚNIĄCE" 1989 | acryl | 60 x 80 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Grawitacja, 1986

olej, akryl, płótno, 80 x 60
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 86; na odwrociu napis: "Jan Dobkowski / "GRAWITACJA" 1986 / 80 x 60 cm / olej + akryl"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W gniazdku pocalunku, 1972

olej, płótno,
80 x 60.5 cm
sygn. na odwr. l.g.: Jan Dobkowski | "W GNIAZDKU POCAŁUNKU" 1972 | OLEJ | 80 cm x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Uniwersum LVIII, 1997 r.

akwarela,
48 x 63 cm,
sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z cyklu: Uniwersum XXIX, 1992 r.

akwarela,
48 x 63 cm,
sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Sowa (1963)

sygnowany, datowany p.d.
linoryt
24.8x19.4

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

SAMURAJ, 1984 r.

Olej, płótno;
97 x 147 cm
Sygnowany na odwrociu p. g.: Jan Dobkowski | "Samuraj" 1984 | akryl 97 cm x 147 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu, 1993

pastel na kartonie,
30x40 cm,
sygn.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

TREN XXXVII 1985 r.

Akryl, olej na płótnie
60 x 80 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jan Dobkowski / Tren XXXVII 1985 / olej + akryl 60 cm x 80 cm"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

bez tytułu

pastel
70x100 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wznoszenie, 1971/72

olej, płótno,
sygn. na odwr.: Jan Dobkowski | "WZNOSZENIE"| 1971/728.3 x 28 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nea Kameni 2000-2002

akryl, płótno, 146 x 114 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000-02 ROK, opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

KEA 2000-2001 r.

Akryl na płótnie 146 x 114 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Dobkowski 2000-01"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn, 1999 r.

acryl na płótnie, 38 x 55 cm
sygn. p.d.: "Jan Dobkowski 1999"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Erotyk (1976)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
29.5x22 (w świetle passe-partout )

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

MARZYCIEL, 1974 r.

Akryl na płótnie 41 x 27,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jan Dobkowski / Marzyciel "74"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Miłość, 1970

olej, płótno,
199 x 147 cm
sygn. na odwr. l.g.: JAN DOBKOWSKI (DOBSON) | "MIŁOŚĆ" 1970 R, obok po prawej adres artysty

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wokół niewinnej, 1971/72

olej, płótno,
76 x 61 cm
sygn. na odwr. p.g.: Jan Dobkowski | "WOKÓŁ NIEWINNEJ" | 1971/72

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Z CYKLU UNIWERSUM CXXII, 1998 r.

Akwarela na papierze 48 x 63 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jan Dobkowski"
Obraz opisany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXIII 2003

akryl, płótno, 73 x 92 cm; sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXIX 2003

akryl, płótno, 73 x 92 cm; sygn. i datowany na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zarodek 1970

olej, płótno, 135 x 88 cm; sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

THIARISSA, 2001-2002 r.

Akryl na płótnie 146 x 114 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Dobkowski 2001-02"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pastela, 1993

pastel
30x40

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

rysunek, 2003
30x40

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

NOKTURN II, 1999

akryl na płótnie,
38 x 55 cm,
sygnowany p. d. "Jan Dobkowski 1999" na odwrocie dane o obrazie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio XXII 2000

akryl, płótno, 81 x 100 cm, sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Bez tytułu, lata 90

gwasz, papier,
47.7 x 61.8 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

ZARODEK, 1970 r.

Akryl na płótnie 135 x 88 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jan Dobkowski / tyt.- Zarodek 1970"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pląsająca Aspronossi 1997-200

akryl, płótno, 160 x 130 cm;

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Karnawał w Rio VI, 1997

akryl, płótno,
80 x 60 cm
sygnowany na odwrocie śr.g.: Jan Dobkowski | "KARNAWAŁ W RIO VI" 1997 R. | ACRYL | 80 x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Przestrzenie rozkoszy, 1969

olej, płótno,
81 x 114 cm
sygnowany na odwr. p.g.: Jan Dobkowski | "PRZESTRZENIE ROZKOSZY" 1969 ROK | 81 cm x 114 cm | OLEJ

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wieczna miłość 1972

olej, płótno, 41 x 33 cm; sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DeWIGNIA, 1985

olej i akryl na płótnie, 160 x 120 cm, sygnowany p. d. "Jan Dobkowski 85 ", na odwrocie ręką artysty tytuł i dane o obrazie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tokowanie 1990

akryl, płótno, 60 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

"NOKTURN II", 1999

akryl na płótnie, 38 x 55 cm, sygnowany p. d. "Jan Dobkowski 1999", na odwrocie ręką artysty dane o obrazie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Zaloty marzeń 1971

olej, płótno, 80 x 60 cm; sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wenus z Paros, 1996-1997

akryl, płótno,
147.5 x 98 cm
sygnowany p.d.: Jan Dobkowski 1996-97 na odwr.p.g.: Jan Dobkowski |"WENUS Z PAROS" 1996-97 ROK |ACRYL | 148 cm x 99 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn LXXVI 2000

akryl, płótno, 61 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 2000

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Wspomnienia natury 1990

akryl, płótno, 160 x 120 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Świt duchów 1990

akryl, płótno, 86 x 116 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990
oraz na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

PARYŻANKA, 1991

akryl, płótno,
130 x 92.3 cm
sygnowany p.d.: Jan Dobkowski 1991, na odwr. p.g.: Jan Dobkowski | "PARYŻANKA" 1991 Rok | 92 cm x 130 cm | acryl

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen II 2000

akryl, płótno, 147 x 197 cm; sygn. i dat. p. d. - Jan Dobkowski 2000 ROK

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Gniazdko, 1972

olej, płótno
80 x 60 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Pejzaż przestrzeni XI 1983

olej, akryl, płótno, 120 x 160 cm; sygn. i dat. na odwrocie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Australijski sen 2000

Wyst.: Jan Dobkowski - Uniwersum, Galeria PBK Warszawa, styczeń-maj 2001.

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Tren XXXII

akryl, olej, płótno
sygn. p.d.: Jan Dobkowski 1985
wym.: 60 x 80 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Anioł czuwający 1984

akwarela, papier, 48 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.- Jan Dobkowski 1984

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

W Gniazdku Pocałunku 1972

olej, płótno, 80 x 60 cm,
sygn. na odwrocie - Jan Dobkowski

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Kompozycja figuralna, 1976

ołówek, 30 x 23,5 cm
sygnowany p.d.: "Jan Dobkowski 28 4 76"

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Postać kobieca, 1982

forma przestrzenna z drutu miedzianego, wysokość 98 cm

W załączeniu fotografia Macieja Smogorzewskiego z autorskim potwierdzeniem autentyczności

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Natchniona 1997-2000

akryl, płótno, 160x130 cm,
sygn.l.d.: - J. Dobkowski

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Powiew, 1971

olej, płótno
41 x 33 cm

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nokturn II, 1999

akryl na płótnie, 38 x 55 cm
sygnowany p.d.:
"Jan Dobkowski 1999"
na odwrocie dane o obrazie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Nasycenie, 1977

akryl na płótnie 65 x 54 cm, na odwrocie informacje o obrazie

DOBKOWSKI Jan (ur. 1942)

Spacer ssaków

olej, płótno
80 x 60 cm

liczba obiektów: 502