1 zł
2 600 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z zielonymi owocami, 1949 r.

olej, płótno, 54 x 73 cm,
sygn. p.d.: Jan Cybis,
sygn. na blejtramie: Jan Cybis Martwa natura z zielonymi owocami 1949 54 x 73

cena wywoławcza: Wykup abonament

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Stary Sącz XXXV, 1957

akwarela, gwasz, papier; 37,8 x 56,2 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 57 r. (ołówkiem);
na odwrocie opis ołówkiem: Jan CYBIS / 1957 St Sącz 35 37,8 x 56,2 / ARKADY 870 / STARA KARTOTEKA 0222.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Altana, 1927 r.

olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Cybis'
opisany na odwrociu: 'Jan Cybis | (...)'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Most na Popradzie, 1964

olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn. p.d.: Cybis, opisany na odwrocie:65 x 81 / JAN CYBIS - WARSZAWA / ul. Karowa 14 / "Most na Popradzie"1964 r. KAT M.N. 400, na blejtramie: Jan Cybis Most na Popradzie 1959, na odwrocie nalepka wywozowa

CYBIS Jan (1897 - 1972)

W parku, ok. 1946 r.

tusz, piórko, papier, 31 x 32 cm,
sygn. monogramem p.d.: JC.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

"Czaplinek", 1965 r.

akwarela/papier, 29,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jan Cybis Czaplinek 1965 r.'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z zielonymi owocami, 1949

olej, płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d.: Jan Cybis
sygn. na blejtramie: Jan Cybis – Martwa natura natura z zielonymi owocami 1949 54 x 73

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z jabłkami

olej, płótno; 41 x 54 cm;
sygn. p. d.: Jan Cybis
na odwrocie napis: Nr KAT. Zanoziński nr. 122

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Flower Still Life [Martwa natura z kwiatami], 1968 r.

sygn. p. d. J. Cybis
sygn., dat. i opisany na odwrocie
olej, płótno
73 x 60 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż, 1938

olej, płótno
60x70,3 cm
sygnowany na odwrociu: "Jan Cybis/+1938"; praca posiada ekspertyzę historyczki sztuki Teresy Marii Lisek oraz potwierdzenie autentyczności Jacka Cybisa.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z dzbankiem

olej, płótno, 55 x 61 cm,
sygn. p.d.: J. Cybis
Na odwrocie napis: Arkady 531 / „Martwa Natura”, 1971, 55 x 61 / Arkady 725.
Lit.: Tadeusz Dominik „Jan Cybis”, wydawnictwo Arkady, 1984, poz. w wykazie dzieł nr 531.

*opłata droit de suite

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Sopot, ok. 1956

olej, płótno, 62 x 80 cm
sygn. l.d.: JCybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Erotyk, lata 30. XX w.

tusz/papier, 9,5 x 11,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.C.'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Autoportret, lata 30. XX w.

tusz/papier, 11,5 x 7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'J.C.'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1954

olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: JAN CYBIS
na odwrocie na płótnie opis autorski: JAN CYBIS 73 x 60 / WARSZAWA / ul. Karowa 14 / "KWIATY" 1954 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na plaży

akwarela, ołówek, 28,2 x 38,2 cm, sygn. ołówkiem p.d.: Jan Cybis, na odwrocie odręcznie: stwierdzam, że gwasz na odwrocie jest oryginalną pracą mego męża Jana Cybisa / Helena Zaremba - Cybisowa

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Nieborów. Droga

gwasz
49 x 31 cm
Dar rodziny.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej/płótno, 33 x 54,5 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Cybis'
na poprzecznej desce krosien malarskich trudno czytelny napis: '(...) No. 537'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura, 1940 r.

olej, dykta, 32 x 44,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis. 40.
opisany na odwrocie: JAN CYBIS | KRZEMIENIEC 1940 r
Obraz pochodzi z kolekcji Henryka Hermanowicza, krakowskiego fotografa,
wieloletniego przyjaciela Jana Cybisa. Żona Hermanowicza została matką chrzestną syna artysty.

Reprodukowany:
Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Małżeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybis. Jan Cybis. Malarstwo, rysunek 1917-1940, 12 grudnia 2007 - 20 stycznia 2008, Galeria Dyląg, Kraków 2008, str. 31

Opisywany:
Jan Cybis, Arkady 1984, poz. 80

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Zaułek

Ołówek, papier; wym.: 21,3 x 17,6 cm; sygn. oł. p. d.: J. Cybis; p.b.: zapiski kolekcjonerskie tuszem w j. polskim i francuskim

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Aleksandria, 1963

ołówek, papier; 20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Alesandria 17.VI.1963 / Jan Cybis.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Altana, 1927 r.

olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Cybis'
opisany na odwrociu: 'Jan Cybis | (nieczytelne)'

- Jan Cybis 1897-1972, wystawa indywidualna w Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa, grudzień 1997 - luty 1998
- Jan Cybis 1897-1972, katalog wystawy indywidualnej w Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 125 (il.)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Sekwana przy placu Zgody, 1947

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 32 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: Jan Cybis Paryż 1947;
na odwrocie opis ołówkiem: Jan Cybis "Sekwana przy placu Zgody" akwarela cena 15 000 zł.
oraz słabo czytelny filigran (?).

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Ulica w Krzemieńcu, 1940

olej, płótno; 54 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis 40;
na odwrocie fragment papierowej nalepki oraz wtórna nalepka z odręcznym opisem: SAPANÓW / K / KRZEMIEŃCA; na blejtramie numer: 3891/K ... (przekreślony, słaboczytelny);
Obraz zapewne przedstawia motyw z Krzemieńca - być może domy przy ulicy Juliusza Słowackiego.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Wieś, 1959

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. p. d.: J.Cybis;
napis autorski na blejtramie czarną farbą: J. CYBIS ... WIEŚ:... 1959 r. 81 x 100 [ tytuł nie w pełni możliwy do odczytania, częściowo zaklejony przez późniejsze nalepki wystawowe];
na odwrocie, na blejtramie papierowa nalepka z odręcznym opisem: Polskie VIlecie Plastyczne / w XV lecie P. R. L. / Jan Cybis W - wa Karowa 14 / Wieś" ... [rok 1959] 81 x 100 cm oraz nalepka - rachunek galerii Zamkowej;

Bibl.: Jerzy Zanoziński, Jan Cybis obrazy, oleje, akwarele, rysunki. Katalog, [katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Warszawie], Warszawa 1965, s. 35 kat. poz. 287 (reprodukowany);
Tadeusz Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, s. 133, kat. poz. 277 - tu jako własność Ministerstwa Przemysłu Lekkiego, Warszawa

CYBIS Jan (1897 - 1972)

ŻAGLÓWKI W ZATOCE

Olej, płótno, 17 x 23 cm,
sygn. p.d.: Jan Cybis.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż, 1966 r.

tempera/papier, 36 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Cybis 66'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Grobla w Górze Kalwarii, 1951 r.

olej/płótno, 53 x 71 cm
sygnowany p.d.: "Jan Cybis"
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'UJAN CYBIS - WARSZAWA 57 x 73 | ul. Karowa 14 | "GROBLA" 1951 r.'
na blejtramie wtórny opis: 'Jan Cybis - Grobla w Górze Kalwarii 1951 r. 54 x 73'

- kolekcja prywatna, USA
- Doyle Auction House, Nowy Jork, 2003
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Jan Cybis. Współczesne malarstwo polskie. Opracowanie Stefana Gierowskiego, Warszawa 1962, s. nlb. (il.)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w zielonym garnku, 1968 r.

olej/płótno, 61 x 55 cm
sygnowany l. d.: 'J Cybis'
na odwrocie płótna napis: '1968 "Kwiaty w zielonym garnku" 61x55 /Arkady N 595'
na blejtramie napis długopisem: 'Wydawnictwo Arkady "Jan Cybis nr. 428 I Wyd. 1985 1968'

- Tadeusz Dominik, "Jan Cybis", Warszawa 1985, ( w części "Wykaz dzieł" wymieniony pod poz. 428, s. 136).

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura. Naczynia, 1966 r.

olej/płótno, 38,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'J. Cybis'
odwrocie obrazu pokryte białą farbą; dwukrotnie naniesiony napis: 'J. CYBIS | M.N. NACZYNIA 38 x 61 1966 r. ' pośrodku płótna stempel z napisem odręcznym: 'ZGODA MINISTERSTWA KU LTURY I SZTUKI | - ZEZWALA SIĘ NA WYWÓZ ZA GRANICĘ | CKZ - R/W/4/74' [podpis nieczytelny]; na listwie dolnej napis: '38 x 60'; ponadto szereg napisów farbą na ramie - na listwie bocznej: '- Z. GŁ. Z.P.A.P. - 769/48'; na listwie dolnej: '12F. 61-50. '

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z fioletowym kielichem, 1970 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany p. d.: 'J Cybis'
na odwrocie płótna napisy: 'JAN CYBIS WARSZAWA 81x65', 'JAN CYBIS "MARTWA NATURA z fioletowym kielichem", 65x81, 1970', 'KOCHANEMU MAĆKOWI | TEN PIĘKNY OBRAZ NA PAMIĄTKĘ | I KOMUNII ŚWIĘTEJ | OFIARUJE DZIADEK LESZEK | BUK MAJ 1990 r.', na blejtramie napis ołówkiem: '405 Martwa natura ze szklanką wina 1970 65x81 | MARTWA NATURA z fioletowym kielichem 65x81 1970r.'

- zakup bezpośrednio od artysty, lata 70. XX w.
- kolekcja dr. Lecha Siudy z Buku
- kolekcja prywatna, Poznań
- "Kolekcja dr. Lecha Siudy", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Galeria Wystaw Autorskich, 09.1991- 01.1992

- Wojciech Makowiecki, Kolekcja dr Lecha Siudy, Poznań 1997, il. s. 33 oraz s. 83
- Kolekcja dr Lecha Siudy, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1991, poz. 9 (wymieniony jako "Martwa natura ze szklanka wina i fioletowym kielichem")
- Tadeusz Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1985, "Wykaz dzieł", poz. 503, s. 137

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Widok z balkonu, 1962 r.

olej/płótno, 50,5 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na oodwrociu: 'J.Cybis Krzemieniec 62'

OPINIE:
- do pracy dołączone potwierdzenie autentyczności podpisane przez Jacka Cybisa, 2015

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PARYŻ - SEKWANA, 1959

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. l.d.: J. Cybis
na odwrocie na płótnie sygnatura: JAN CYBIS - WARSZAWA | "PARYŻ-SEKWANA" ul. Karowa 14 | 1959 r. | 65 x 81
na górnej listwie krosna napis: JAN CYBIS PARYŻ-SEKWANA 1959 r 65 x 81 | kat. M.N.-28.9; na prawej listwie: 73 [w kółku]

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Jan Cybis, katalog wystawy, MNW, Warszawa luty-marzec 1965, poz. 38 [własność artysty];
- Jan Cybis obrazy olejne, akwarele, rysunki, katalog, MNW, Warszawa 1965, poz. 289, il. czarno-biała;
- Jan Cybis Notatki malarskie, Dzienniki 1954-1966, PIW, Warszawa 1980, s. 73, il. barwna.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Bażant, 1970 r.

olej, płótno, 55 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
na odwrocie: JAN CYBIS/ "Bażant" 1970r.
Obraz wymieniony w: "Jan Cybis", Warszawa 1984, kat. Poz. 511

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Aleksandria, 1963 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Aleksandria 17. VI. 1963 | Jan Cybis'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura I

sygn. l.d.
olej, płótno
81x100.5 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pomnik Mickiewicza w Starym Sączu, 1962

olej, płótno; 65,2 x 81 cm;
sygn. p. d.: J. Cybis;
na odwrocie:
- autorski opis: JAN CYBIS - WARSZAWA / ul. Karowa 14 / 65 x 81 / "POMNIK MICKIEWICZA / W STARYM SĄCZU" 1962 r.;
- fragment nalepki galeryjnej z opisem: Author JAN CYBIS / Tule MICKIEWICZ STA / Year 1962 Dimension 65 x / Destination FINCH COLLE;
- fragment nalepki: Okręg / Delegatura / nr legitymacji;
- fragment pieczątki: HANDLU ZAGRANICZNEGO "DEO / …Al. Jerozolimskie Nr / …adczenie nr 111/72 / …onserwatorskiego m. st. Warszawy;
- nalepka: KAZIMIR GALLERY / # 619;
- oznaczenie: Z.GŁ.Z.P.A.P.-392/47;

Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu:
- "Jan Cybis: katalog wystawy", Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa luty-marzec 1965, s. 66, poz. 64, il. 20 (il. barwna);
- "Jan Cybis: obrazy olejne, akwarele, rysunki. Katalog", Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa luty-marzec 1965, s. 38, poz. 350, il. 350 (il. cz.-b.)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KWIATY W WAZONIE, przed 1965

olej, płótno
61 x 50 cm
sygn. p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na plaży

akwarela, ołówek, 28,2 x 38,2 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Cybis, na odwrocie odręcznie: stwierdzam, że gwasz na odwrocie jest oryginalną pracą mego męża Jana Cybisa / Helena Zaremba - Cybisowa

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w zielonym naczyniu, 1948-1962

olej, płótno; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
Bibl.: Jerzy Zanoziński, Jan Cybis obrazy, oleje, akwarele, rysunki. Katalog, [katalog wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Warszawie], Warszawa 1965, s. 24, kat. M. N. 95; Tadeusz Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, s. 131, kat. poz. 147

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kury w koszyku, 1940 r.

olej, płótno, 38,5 × 46 cm
sygn. i dat. l. d.: Jan Cybis. 40.
opisany na odwrocie: Jan Cybis 1940/"Kury w koszyku"

Pochodzenie
Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego (1904-1977)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Stary Sącz, 1957 r.

akwarela, ołówek, papier, 30,5 × 45 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis Stary Sącz 1957

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

gwasz, papier, 25 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: J.Cybis
na odwrocie szkice tuszem

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Suffczyn, 1946 r.

akwarela, ołówek/tektura, 26,5 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Cybis 1946 | Suffczyn'

- Jan Cybis 1897 - 1972, Wystwawa retrospektywna, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, grudzień 1997 - luty 1998

- Jan Cybis 1897 - 1972, Katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, s. 166 (il.)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura I

olej, płótno; 81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
Na odwrocie napis na płótnie: Jan Cybis - Martwa natura I - 1972 / ol. pł. 81 x 100; niżej: arkady 766; na krośnie: ARKADY 565, 1972

lit.:T.Dominik,Jan Cybis,Warszawa-Wydawnictwo Arkady-1984, s.138,poz.kat.565

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Most Kolejowy w Warszawie, 1945

węgiel, papier, 29 x 41 cm,
sygn. p.d.: Jan Cybis, 31 maj 1945 r / Most Kolejowy w Warszawie

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej/płótno, 38,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'J. Cybis'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno; 41 x 52 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na łące- Skoki, 1954 r.

olej, płótno, 46 × 62 cm
sygn. l. d.: Jan Cybis
na krośnie napis ołówkiem J. Cybis Na łące - Skoki 1954

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KRAJOBRAZ ZIMOWY Z KRZEMIEŃCA, 1939-1940

olej, tektura
36 x 49 cm
sygn. l.d.: Jan Cybis
Na odwrocie napisy ołówkiem: - pośrodku: 1939 - 40; u dołu po prawej: Wołkowicz

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KRAJOBRAZ WIOSENNY Z KRZEMIEŃCA, 1943

olej, płótno
35 x 49 cm
sygn. l.d.: Jan Cybis
Na górnej listwie krosna napis ołówkiem: Wiosna 1943 (ostatni)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt, 1957 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Cybis'
sygnowany i opisany na odwrociu:'JAN CYBIS | 46 x 33 | WARSZAWA | ul. Karowa 14 | AKT (mały) 1957 | kat: M.N.243'

- "Jan Cybis", Muzeum Narodowe w Warszawie, luty - marzec 1965
- Jan Cybis, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, [red.] Jerzy Zanoziński, Warszawa 1965, poz. kat. 243

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż miejski, 1938

olej, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Cybis / r 1938;
na blejtramie napisy ołówkiem: 18760 / A 61 800 000

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z jabłkami

olej, karton; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JCybis;
na odwrocie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kury w koszyku, 1940

olej, płótno, 38,5 x 46,5 cm
sygn. l.d.: Jan Cybis 40 r.
opisany na odwrocie: Jan Cybis 1940 / "Kury w koszyku"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

ORŁOWO, 1971

akwarela, ołówek, papier kremowy
15,5 x 23 (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: J. Cybis
na odwr. oprawy napis: ORŁOWO 1971

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PARIS, LA SEINE

sygn. l.d. J. Cybis;
sygn., tyt., i dat. 59 na odwrocie; sygn., tyt., opis. i dat. na odwrocie
olej, płótno
65 x 81 cm.

spuścizna po artyście

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w wazonie

kredka/papier, 19,5 x 15 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Wieża zegarowa na Wawelu

kredka/papier, 19,6 x 15 cm
sygnowany p.d.: `JAN | CYBIS`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

gwasz/karton, 33,5 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: `J.Cybis`
na odwrociu opisany `Atelier/4 Villa St Jacques` oraz szkic piórkiem

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Portret mężczyzny, lata 30. XX w.

olej/płótno, 92 x 64,5 cm
opisany na odwrociu: `Jan CYBIS`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z bażantem, 1970

olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: J. Cybis;
na odwrocie:
- autorski napis na płótnie flamastrem: JAN CYBIS "BAŻANT" 1970 R. 54 X 73 (liczby ujęte w prostokącie),
- nalepka z numerem 78;
- nalepka domu aukcyjnego Desa z opisem pracy: JAN CYBIS / "FASAN" / 1970 54 X 73 ÖL / LEINEN / FRAU WOLFF / WIEN i numerem 37;
- pieczęć z numerem 111 / PL;
- autorski napis na krośnie ołówkiem: J. CYBIS "BAŻANT" 1970 r. 37 (cyfra w kwadracie) 195 (cyfra w owalu) 54 x 73;
- na ramie nalepki z cyframi: 40 i 50 oraz napis ołówkiem: 37

Literatura: "Jan Cybis 1897-1972", Galerie C. Bednarczyk 26.06 - 10.07.1973 [katalog wystawy], Wien 1973, s. 78, il. cz.-b.; Elisabeth Sturm-Bednarczyk, "Jan Cybis 1897-1972", Wien - Muenchen 2014, s. 71, il. barwna

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI W DZBANIE, ok. 1960

Olej, płótno; 61 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Stary Sącz, 1957 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na plaży

akwarela, ołówek, 28,2 × 38,2 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Jan Cybis
na odwrocie odręcznie: Stwierdzam, że gwasz na odwrocie jest oryginalną pracą mego męża Jana Cybisa / Helena Zaremba-Cybisowa oraz pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie zakazująca wywozu pracy za granicę

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Instrumenty muzyczne, przed 1939 r.

akwarela, ołówek, papier, 14 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Cybis

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Skoki, 1954 r.

akwarela, ołówek/papier, 47 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis | Skoki 54'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Suchacz, 1953 r.

akwarela, ołówek/papier, 24 x 35,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis Suchacz 53'

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Skoki, 1968 r.

akwarela/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'J.Cybis -Skoki'
na odwrociu opisany: 'Jan Cybis Skoki - Dachy I 68 | 27,5 x 37,5 | Arkady 1166'

- Tadeusz Dominik, Jan Cybis [wykaz dzieł artysty i bibliografia] oprac. Helena Cybisowa, Warszawa 1984, nr kat. 1166

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KURA, 1959

olej, płótno, 50 x 59,5 cm
sygn. p.d.: J. Cybis
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: JAN CYBIS - WARSZAWA | ul. KAROWA 14 | 50 x 60 | "KURA" 1959 r.
Poniżej prostokątna pieczątka kolekcji powtórzona na wewnętrznej listwie ramy oraz jej obramowaniu. Na odwrocie w lewym górnym rogu ramy nalepka: DESA | WORKS OF MODERN ART | Foreign Trade Company | WARSZAWA-POLAND | al. Jerozolimskie 2 | Author JAN CYBIS | Tule HEN | Year 1959 | Dimension 50 x 60 cm Technic OIL/CANVAS | Destination FINCH COLLEGE MUSEUM | NEW YORK; na listwie nalepka: KAZIMIR GALLERY # 614

- Jan Cybis 1897-1972, Retrosperktywa, XII 1997 - II 1998, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 218, il. barwna.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łodzie rybackie, 1972

olej, płótno; 53,5 x 72,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Cybis;
na odwrocie napis: Łodzie rybackie 1972 ol.pl. 54 x 73 / Arkady 552

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura , 1968 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany p.d.: `J. Cybis`
na odwrociu sygnowany opisany i datowany:` JAN CYBIS | "Martwa Natura" | Arkadykat: 589` oraz: `1968 | 46 x 61`
na blejtramie napis: `ARKADY 447`
- Tadeusz Dominik, Jan Cybis, [wykaz dzieł artysty i bibliografia oprac.] Helena Cybisowa, Warszawa 1984, nr kat. 447
OPINIE:
Potwierdzenie autentyczności przez Jacka Cybisa z 17.11.1994

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z jabłkami

olej, płótno, 41 × 54 cm
sygn. p. d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Saska Kępa, 1946

olej, tektura; 27 x 35 cm
sygn. p. d.: J. Cybis
na odwrocie nalepka wystawiennicza z wystawy indywidualnej w Muzeum Wielkopolskim (obecnie Muzeum Narodowe) w Poznaniu z 1948 [artysta wystawił 96 prac - 45 obrazów olejnych, 51 akwarel].

Obraz wymieniony w:
wstęp Z. Kępiński, Wystawa Zbiorowa Jana Cybisa, Poznań 1948, poz. 19;
T. Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, poz. 104
Widok z okna pracowni na Saskiej Kępie, gdzie artysta mieszkał przy ulicy Walecznych 28 w latach 1945-1957.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Żałoby pod Krzemieńcem, 1940

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis 1940, napis l. d. ołówkiem: Żołoby pod Krzemieńcem

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Ustka, 1962 r.

akwarela, ołówek/papier, 26,5 x 49 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: `Jan Cybis Ustka 1962`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt, 1939 r.

kredka/papier, 27,3 x 16 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis | 1939.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Ogrodzenie klasztoru - Wieś Święta Katarzyna, 1952

olej, płótno;
46 x 61 cm;
na odwrocie napis: JAN CYBIS - Warszawa 46 x 61 / Ogrodzenie Klasztoru 1952 r. / Wieś Św. Katarzyna / Kat. M.N. 153; autor, tytuł, wymiary powtórzone na krośnie, obok ołówkiem napis: 317 (w kółku)
Lit. (wybór): Jan Cybis. Obrazy olejne, akwarele, rysunki. Katalog, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1965, s. 27, poz. 153; Tadeusz Dominik (wstęp), Helena Cybisowa (część "Życie i działalność artystyczna" oraz wykaz dzieł i bibliografia), Jan Cybis, Warszawa 1984, s. 132, poz. 183

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Bażant (1970)

sygn. l.d.
olej, płótno
55x61

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Szczyty zamku, 1958 r.

akwarela, ołówek/papier, 25,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis Łagów 58`
na odwrociu opisany odręcznie: numer `190` oraz `Łagów 25 x 35 1958 r. | Szczyty Zamku Arkady` i numer `906`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty na parapecie

ołówek/papier, 20 x 15,5 cm
sygnowany p.d.: `Jan Cybis`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Suffczyn, 1946

akwarela, ołówek papier, 31 x 37 cm
sygn.l.d.: Jan Cybis 1946/Suffczyn

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na łące - Skoki, 1954 r.

olej, płótno, 46 × 62 cm
sygn. l. d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Olej, płótno; 61 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1966-68

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
napis na odwrocie: J.CYBIS "Kwiaty" 81x65 cm / arkady 533 1966-1968 r. (na blejtramie) oraz na krośnie: ARKADY-393 75 (w kółku)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1970

olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: J.Cybis;
na odwrocie napis na płótnie: JAN CYBIS Kwiaty 1970. 61 x 50 oraz naklejona karta z dedykacją datowaną 3 sierpnia 1972

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Nad morzem - z cyklu: Świnoujście, 1972

ołówek, akwarela, papier; 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. (ołówkiem): JanCybis 72
W lipcu 1972 roku ostatnie w swym życiu wakacje spędza Jan Cybis w Świnoujściu, gdzie maluje 40 akwarel.

Lit.: Jan Cybis. 1897-1972. Retrospektywa grudzień 1997 - luty 1998, [Katalog wystawy monograficznej], Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997 - tu por. poz. 267: Świnoujście, 1972, akwarela, ołówek, papier; 28 x 38 cm, praca nie sygnowana, własność prywatna

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt klęczącej, 1939 r.

ołówek/papier, 27,2 x 19,3 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis | 1939`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Autoportret

ołówek/papier, 19,8 x 14,5 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Szkic do obrazu - Park

kredka/papier, 15,6 x 21 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w wazonie

ołówek/papier, 16,2 x 13,5 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pies - praca dwustronna

ołówek/papier, 12,5 x 11,3 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż z Kuźnicy, lata 60. XX w.

olej/płótno, 60 x 81 cm
sygnowany p.d.: `J. Cybis`
opisany na odwrociu: `JAN CYBIS | "Pejzaż z Kuźnicy" 60 x 81`

Estymacja: 30 000 - 40 000

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Motyw z Gołuchowa, 1966 r.

kredka, akwarela/papier, 18,5 x 21 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J. Cybis 66`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Jan Cybis | motyw z Gołuchowa, 1966 r. | z wystawy w Pen Clubie 18,5 x 21 cm`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno;
46 x 61 cm;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Śliwki i jabłka w salaterce, 1949

olej, płótno; 38 x 50 cm
sygn. l.d. J. Cybis

Na odwrocie: Jan Cybis/ Śliwki i jabłka w salaterce/ 1949/ nr kat Zanoziński A 121

Estymacja: 42000 - 45000 PLN

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z owocami

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany l.d.: `Jan Cybis`
opisany na odwrociu: `JAN CYBIS - WARSZAWA ul. Karowa 14`

- kolekcja Ewy J. Pape, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka

Olej, płótno; wym.: 72 x 91 cm;
Sygn.l.d.: Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1966-68

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1966-68

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w wazonie

ołówek/papier, 20 x 15 cm
sygnowany u dołu: `J.C.`

Estymacja: 1 200 - 1 500 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Widok na Wawel

ołówek/papier, 20 x 15 cm
sygnowany p.d.: `JAN | C`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Cyneraria i kapelusz, 1969

olej, płótno;
46 x 55 cm;
sygn. p. d.: J. Cybis
na odwrocie na blejtramie napis: 1969 r / "cyneraria i kapelusz" / 46 x 55 (w prostokącie) Arkady 643, na krośnie napis czarnym cienkopisem: arkady 482, ołówkiem w kółku 272, napisy na ramie 61-50 12 F oraz ołowkiem: Narutowicza, czerwoną farbą: Z.GŁ.Z.P.A.P-156/47
Lit.: Tadeusz Dominik, Helena Cybisowa, Jan Cybis, Warszawa - Wydawnictwo Arkady - 1984, s. 136, poz. 482

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w wazonie

ołówek/papier, 20 x 15 cm
sygnowany p.d.: `J.C.`

ODWROCIE: szkic konia

Estymacja: 1 200 - 1 600

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Brzeg morza, 1965

olej, płótno; 65 x 81 cm
sygn. p.d. Jan Cybis
Na odwrocie: JAN CYBIS - WARSZAWA/ UL. Karowa 14
na krośnie: JAN CYBIS Brzeg morza 1965 r 65 x 81 cm

Estymacja: 85000-95000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura (Fiołek alpejski), 1968

olej, płótno; 60 x 73 cm
sygn. p.g. J.Cybis
na odwrocie: JAN CYBIS Martwa natura 1968 / 60 x 73/ fiołek alpejski/ Arkady 794

Estymacja: 45000-50000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1966-68

olej, płótno,
81 x 65 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z filiżanką, 1965 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany l.d.: `J. Cybis`
ODWROCIE: odręczny opis autorski na odwrociu
LITERATURA: reprodukowany [w:] Jan Cybis 1897 - 1972, Retrospektywa grudzień 1997 - luty 1998, praca zbiorowa pod red. Jolanty Chrzanowskiej Pieńkos i Teresy Sowińskiej, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 77

Estymacja 70 000 - 90 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Sopot XII, 1956 r.

akwarela, ołówek, gwasz/papier, 39,5 x 53 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis Sopot 56 r. | 12`

1) Jan Cybis 1897 - 1972, Retrospektywa grudzień 1997 - luty 1998, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997 r., s. 204 (il.)
2) Jan Cybis, ktalog wystawyluty - marzec 1965, kat. poz. 490 (il.)

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1966-68

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Jabłka, 1948 r.

olej/płótno, 33,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: `Jan Cybis`
na odwrociu naklejka z opisem

LITERARURA:
Jan Cybis, katalog, poz. 108 (il.)
Tadeusz Dominik, Jan Cybis, wydawnictwo Arkady, Warszawa, poz. kat. 132

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż - Stary Sącz, 1957

akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
37 x 55 cm;
sygn. i dat.: Jan Cybis 57 r. oraz napis (…) Stary Sącz

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt stojący kobiety

rysunek piórkiem, papier, 27,5 x 17 cm,
sygn. p.d.: Jan Cybis 1939

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Malarka, l.30. XX w.

ołówek/papier, 20 x 13 cm
sygn. p. d. J. C.
repr. w katalogu wystawy Małżeńskie Gry Barwne Kraków 2007

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż - Stary Sącz, 1957

37 x 55 cm;
sygn. i dat.: Jan Cybis 57 r.
oraz napis (?) Stary Sącz
Praca publikowana: Katalog wystawy Jan Cybis, Warszawa Muzeum Narodowe 1965, s.69 poz.134

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łeba, 1968

ołówek, akwarela, papier; 30 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Cybis, Łeba, 1968 r. (ołówkiem)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łeba, 1968

ołówek, akwarela, papier; 30 x 47,5 cm
(w świetle oprawy);

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Zabudowania Góry Kalwarii, 1951 r.

akwarela/papier, 36,5 x 52,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Cybis | Góra Kalwaria 51`

Estymacja: 8 000 - 10 000

CYBIS Jan (1897 - 1972)

ZAGRODA W SUFFCZYNIE, 1946

Akwarela, ołówek, papier, 22,5 x 34 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: JanCybis 1946r | Suffczyn

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt odwróconej

Ołówek, papier, 28,5 x 16 cm,
sygn. p.d.: Jan Cybis 1939

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w zielonym dzbanie, 1970

olej, płótno, 81 x 54 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
napis na odwrocie: JAN CYBIS "Kwiaty w zielonym dzbanie" 1970 r.; nalepka DESA WORKS OF MODERN ART Foreign Trade Company

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno, 81 x 54 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
napis na odwrocie: JAN CYBIS "Kwiaty w zielonym dzbanie" 1970 r.;
nalepka DESA WORKS OF MODERN ART Foreign Trade Company

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Nad rzeką, l. 30. XX w.

ołówek/papier
18,4 x 14,2 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno,
81 x 54 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Nature morte

olej, płótno
sygn. p.d.
40 x 49 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Bażant, 1970

olej, płótno,
55 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
Obraz wymieniony w: "Jan Cybis", Warszawa 1984, kat. poz. 511

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kamienice

sygn. p.d.
olej, tektura
17.8x22.8

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura - Fiołek alpejski, 1968 r.

olej/płótno,
60 x 73 cm
sygnowany p.d.: `J Cybis`
opisany na odwrocie na płótnie: `Jan Cybis | MARTWA NATURA 1968 60 x 73 | fiołek alpejski | Arkady 794`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno,
81 x 54 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura żółta, 1930

olej, płótno;
50 x 65 cm
sygn. p.g. Jan Cybis 30
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Jan Cybis/ Nature morte janne/ 1200[?]

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura, 1940 r.

olej/dykta,
32 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis. 40.` oraz opisany na odwrociu: `JAN CYBIS | KRZEMIENIEC 1940 r.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Brzeg morza, 1959 r.

olej/płótno,
65 x 81,5 cm
sygnowany p.d.: `Jan Cybis`, opisany na odwrociu: `JAN CYBIS - WARSZAWA | ul. KAROWA 14` oraz `JAN CYBIS Brzeg morza 1959 r 65 x 81`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno,
81 x 54 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
nalepka DESA WORKS OF MODERN ART. Foreign Trade Company

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Przystań, 1931

olej, płótno,
72 x 82 cm;
sygn. p. d.: Jan Cybis 1931
Obraz reprodukowany: Jan Cybis, 1897-1972. Retrospektywa, grudzień 1997-luty 1998, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997; il. barwna s. 135

CYBIS Jan (1897 - 1972)

olej, płótno,
81 x 54 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
napis na odwrocie: JAN CYBIS "Kwiatyw zielonym dzbanie" 1970 r.;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Drzewa w Górze Kalwarii, 1954

olej, płótno
54 x 73 cm
sygn. p.d. Jan Cybis
Obraz reprodukowany w Jarl Borgen, Nutidskunst, Copenhagen 1989, il. 67.
Obraz wystawiany: Poolse schilderkunst van nu, 2 października - 2 listopada 1959, Amsterdam, Stedelijk Museum

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura, 1970

olej, płótno;
50 x 61 cm
sygn. p.d. J. Cybis
Na odwrocie: JAN CYBIS/ "MARTWA NATURA" 1970

CYBIS Jan (1897 - 1972)

akwarela/papier,
36,5 x 52,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Cybis | Góra Kalwaria 51`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z filiżanką, 1965

olej, płótno, 65 x 81 cm;
sygn. l.d.: J. Cybis
Wyst. i reprod. w: Jan Cybis, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1997, s. 77

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Autoportret, l. 30. XX w.

ołówek/papier,
26,3 x 14,3 cm
sygn. l.d. J. C.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt, 1939

kredka/papier,
19 x 27,5 cm
sygn. i dat. p.d. Jan Cybis 1939

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Studium postaci, l. 30. XX w.

tusz/papier,
14,5 x 22 cm
Praca reprodukowana w katalogu do wystawy Małżeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybisowa, Jan Cybis - Malarstwo, Rysunek 1917-1940, Kraków 2007, s. 26.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Dachy Paryża, 1933

olej, płótno;
38 x 45 cm
sygn. p.d. J C

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Irysy, 1957 r.

olej/płótno,
46 x 38 cm
sygnowany l.d.: `J. Cybis`, sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Cybis | Warszawa | ul.Karowa 14 | 46 x 38 | "Irysy" 1957 | kat: M.N.239`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt, 1957 r.

olej/płótno,
46 x 33 cm
sygnowany p.d.: `Jan Cybis`, sygnowany i opisany na odwrociu: `JAN CYBIS | 46 x 33 | WARSZAWA | ul.Karowa 14 | AKT (mały) 1957 | kat: M.N.243`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

NA PLAŻY, l. 60-te XX w.

akwarela, ołówek,
28,2 x 38,2 cm,
sygnowana ołówkiem p.d.
"Jan Cybis", na odwrocie, odręcznie: "Stwierdzam, że gwasz na odwrocie jest oryginalną pracą mego męża Jana Cybisa / Helena Zaremba-Cybisowa".
Pieczątka Muz. Narodowego w Warszawie, zakazująca wywozu pracy za granicę

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Domy wśród drzew

olej, płótno;
54 x 73 cm
sygn. p.d. J.Cybis
Na odwrocie: JAN CYBIS - WARSZAWA/ DOMY WŚRÓD DRZEW/ 1960 Kat. MN 323

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Spacer

akwarela, papier;
31 x 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łeba

akwarela, kredka czarna, papier,
27 x 36 cm;
sygn. p. d.: Jan Cybis, Łeba,1968

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura I

olej, płótno, 81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
na odwrocie napis na płótnie: Jan Cybis - Martwa natura I - 1972 / ol. pł. 81 x 100;
niżej: arkady 766; na krośnie: ARKADY 565, 1972

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Dama w kapeluszu

tusz/papier, lata 30.
19,8 x 16 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka

olej, płótno, 72 x 91 cm;
sygn. l.d.: Cybis
Na odwrocie napisy autorskie: JAN CYBIS - WARSZAWA / ul. Karowa 14 / CHIŃSKA FIGURKA 1958 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KWIATY W WAZONIE, 1941 R.

akwarela/papier,
49 x 36,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: "Jan Cybis 1941. Łapanów" oraz dedykacja l. d.: "Pani Lutce Hermanowiczowej | Mamie Chrzestnej Jacka | z serdecznymi życzeniami Imienin | Krzemieniec, listopada 1941 J.C."

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ Z KRZEMIEŃCA, 1940 R.

akwarela/papier,
36 x 50 cm (w świetle passepartout)
sygnowany, datowany oraz dedykacja l. d.: `Jan Cybis | 1940 | Henrykowi Hermanowiczowi | Wielkanoc 1942 | w Krzemieńcu J. C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

FIOŁEK ALPEJSKI, 1968

Olej, płótno
60 x 73 cm
Sygnowany p.d.: J. Cybis
Napis na odwrocie: "JAN CYBIS Martwa natura 1968 60 x 73 (wymiary w ramce) | fiołek alpejski | Arkady 794"; na górnej listwie krosna napis ołówkiem: "Martwa natura"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KWIATY, 1954 R.

olej/płótno, 72 x 60 cm
sygnowany p. d.: `JAN CYBIS`
na odwrocie tytuł autorski i data

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura

olej, płótno
46 x 55 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Bukiet z kalią w żołtym wazonie

olej, płótno
81 x 60 cm;
sygn. l.d.: J. Cybis
potwierdzenie autentyczności syna artysty Jacka Cybisa

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łeba

akwarela, kredka czarna, papier
27 x 36 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KWIATY W WAZONIE, 1942 R.

akwarela/papier
41,5 x 28,5 (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: "Jan Cybis 1942."

CYBIS Jan (1897 - 1972)

99. MOST NA SEKWANIE, 1947

olej, płótno,
33 x 46 cm
sygnowany l.d.: J. Cybis
Na odwrocie płótna napis: MOST NA SEKWANIE | 1947 | J. CYBIS | 1947.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

87. AKT STOJźCY, przed 1950

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygnowany p.d. białą farbą: Jan Cybis
Na odwrocie płótna sygnowany, pod górną krawędzią krosna napis: Jan CYBIS 1938 (sygnatura i data poprawiane; pierwotnie data mogła być inna)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w wazonie

Olej, płótno
65 x 47 cm,
sygn. l.d.: J.Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na łące - Skoki (1954 r.)

olej/płótno,
48 x 62 cm
sygnowany l. d.: `Jan Cybis`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

CHIŃSKA FIGURKA, 1958

olej/płótno,
90,5 x 72,5 cm
sygn., dat. i opisany na blejtramie
oraz na odwrocie: `Jan Cybis "Chińska figurka" 1958`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łeba

27 x 36 cm;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ MIEJSKI

TUSZ, PAPIER
15.2x19.7

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Przed domem

olej, płótno, 49,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: Jan Cybis
W załaczeniu potwierdzenie autentyczności wystawione przez syna artysty.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

BUKIECIKI, 1957

olej, płótno,
38 x 45.5 cm
Na odwrocie na płótnie autorski (?) napis czarną farbą: Jan Cybis - 38 x 46 | Warszawa | Bukieciki 1957 r.
Niżej inną ręką: kat. M.N. 229. Ponadto resztka zdartej, nieokreślonej nalepki.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

DOMY NA WZGÓRZU (Góra Kalwaria), 1951

akwarela na kartonie, 39 x 54 cm,
sygnowana l. d. "Jan Cybis / Góra Kalwaria 1951 r. "
pod akwarelą, na tekturze napis ołówkiem "Domy na wzgórzu" i wymiary pracy. Na zaplecku dwie pieczęcie Urzędu Konserwatorskiego m. st. Warszawy oraz pieczątka "Wyrażam zgodę na wywóz za granicę" i odręczny podpis konserwatora [z lat60-tych XX w. ].

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MARTWA NATURA Z ZAJźCEM, 1969-1970

olej, płótno
60 x 73 cm
sygnowany l.d.: J. Cybis
Na odwrocie napis na płótnie: JAN CYBIS MARTWA NATURA Z ZAJźCEM ol. pł. 60 x 73 19.
Na krośnie ołówkiem dwukrotnie: 58.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

SAD W WIŚNIOWEJ (SPICHRZ), 1939

olej, płótno
18 x 24 cm
sygnowany p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura I

olej, płótno,
81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Peonia

olej, płótno,
46 x 38 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis;
na odwrocie napis autorski: JAN CYBIS 46 x 38 / Warszawa / ul. Karowa 14 / "PEONIA" 1957 r

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka

olej, płótno,
72 x 91 cm;
sygn. l.d.: Cybis
Na odwrocie napisy autorskie: JAN CYBIS - WARSZAWA / ul. Karowa 14 / "CHIŃSKA FIGURKA" 1958 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura II, 1968

olej, płótno
46 x 61 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
Na odwrocie na płótnie napis: JAN CYBIS / "Martwa natura II" 1968 r / 46 x 61 oraz Arkady 593 Lit.: T. Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, tu: Wykaz dzieł - obrazy olejne, poz. 450, s. 136

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura żółta

olej, płótno
50 x 65 cm;
sygn. p. g.: Jan Cybis 30
na odwrocie nalepka z napisem autorskim: Jan Cybis / Natur morte janne / 1200 fr

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Gitarzysta

kredka/papier, 23 x 14 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany u dołu: `J. C.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt odwróconej, 1939 r.

sangwina/papier, 27,5 x 12,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Cybis | 1939.`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Róże w śląskim kuflu

olej, płótno, 55 x 46,5 cm;
sygn. l.d.: J. Cybis;
na odwrocie napis autorski: JAN CYBIS / "Róże w śląskim kuflu" 1965 r. 55 x 46 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Róże w śląskim kuflu

olej, płótno, 55 x 46,5 cm;
sygn. l.d.: J. Cybis;
na odwrocie napis autorski: JAN CYBIS / `Róże w śląskim kuflu` 1965 r. / 55 x 46 cm;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Róże w śląskim kuflu

olej, płótno, 55 x 46,5 cm;
sygn. l.d.: J. Cybis;
na odwrocie napis autorski: JAN CYBIS / "Róże w śląskim kuflu" 1965 r. / 55 x 46 cm;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty, 1968 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany p. d.: `J. Cybis` oraz datowany i opisany na odwrocie: `Kwiaty 1968 r. 55 x 46`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka, 1958 r.

olej/płótno, 90,5 x 72,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie oraz
na odwrocie: `Jan Cybis" Chińska figurka" 1958`

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ Z TOPOLAMI, ok. 1960

olej, płótno,
46.3 x 61.5 cm
sygnowany p.d.: J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kuter rybacki, 1966

olej, płótno,
27 x 37 cm
sygnowany i opisany przez autora na odwrocie płótna:
J.Cybis - Kuter rybacki 1966 | 27 x 37
Na płótnie napis ołówkiem (w kółku): 96.
Na tzw. "plecach" i ramie numer kolekcji: PM 729

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MOTYW Z ŁAGOWA, 1966

olej, płótno
46.3 x 61 cm
sygnowany l.d.: J Cybis
Na odwrocie autorski napis farbą na płótnie: JAN CYBIS "Motyw z Łagowa" | 1966 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

ODPOCZYNEK NA TRAWIE

olej, płótno
60.5 x 197 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka

olej, płótno, 72 x 91 cm;
sygn. l.d.: Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Róże w wazonie

olej, tektura, 47,5 x 35 cm;
sygn. p.g.: Jan Cybis - Kazimierz / 23;
Na odwrocie nalepka DESY (z 1952 r.?) z tytułem obrazu i datą powstania

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż morski

olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p.d.: Jan Cybis
Na odwrocie napis autorski: "Jan Cybis pejzaż morski 1958 r. 50 x 60", nalepki: "Musee d`Art et d`Histoire / Expo ART POLONAIS / 21 / 1959", "centralne Biuro Wystaw Artystycznych / [...] / Wystawa: PITTURA POLACCA CONTEMPORANAE / 1959 / Tytuł: IL MARE, 1958 (PEJZAŻ MORSKI).

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MIASTO ZIMź, 1939-1943

olej, płótno,
24.5 x 32.5 cm
sygnowany l.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka

olej, płótno, 72 x 91 cm;
sygn. l.d.: "Cybis"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łodzie

akwarela, papier, 25 x 35 cm;
sygn. p.d.: J. Cybis
na odwrcie napisy autorskie: JAN CYBIS - WARSZAWA / ul. Karowa 14 / "ŁODZIE" 1969 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura na stole z kwiatami

olej, płótno; 44 x 54 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Cybis.
na odwrocie nalepka papierowa: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | ODZIAŁ W KRAKOWIE | Autor Jan Cybis | Nazwisko i adres właściciela Jan Cybis ul Karowa (..) | Warszawa | Technika wykonania olej płótno. | Wymiary: wys. 44 ctm szer. 54 ctm | Nr leg. Z.P.A.P. Cena 1596 zł | Podpis Jan Cybis 1964

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Chińska figurka

olej, płótno, 72 x 91 cm;
sygn. l.d.: "Cybis"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MARTWA NATURA, 1968

olej, płótno,
60 x 73 cm
sygnowany p.d.: J. Cybis
Na odwrocie napis farbą na płótnie: JAN CYBIS | "Martwa natura" 1968 r. | 60 x 73.
Ponadto dwa częściowo zatarte stemple: PREZYDIUM m.st. WARSZAWY | [.....] | dział [....] | ul. [...]; oraz: Art[...] | [....] i wywozowi

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż, 1928

olej, płótno, 46,3 x 54,8
sygnowany na odwrociu: Jan Cybis / 1928

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż z chatą

akwarela, gwasz, papier, 23 x 28 cm
sygn. p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MOTYW ZE STAREGO SĄCZA 1970 r.

Olej na płótnie
54 x 73 cm
Sygnowany l.d. - "J. Cybis"
Obraz opisany na odwrocie
Pochodzenie - kolekcja dr L. Siudy

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łodzie w Orłowie, 1970

akwarela, gwasz, ołówek, papier,
31.6 x 39.8 cm
sygnowana p.d.: J. Cybis. 70 r

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura 1968

olej, płótno, 54 x 81 cm; sygn. l. d.: J. Cybis,
opisany na odwrocie: JAN CYBIS "Martwa natura" 1968

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kwiaty w kubełku

olej, płótno 81 × 59,7
sygnowany u dołu po prawej: "J. Cybis"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Odpoczynek na trawie

olej, płótno,
60.5 x 197.5 cm
Na odwrocie, na krosnach nalepka retrospektywnej wystawy prac artysty w Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta w War-szawie otwartej na przełomie 1997 i 1998 roku, gdzie obraz był wystawiony.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Krajobraz z łąką i czerwonymi domkami, 1967

akwarela, papier czerpany,
30 x 48 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: Jan Cybis | Gołuchów 67 r.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż miejski

akwarela, kredka, papier, wym.: 24 x 34 cm
sygn. p.d.: Jan Cybis, Łagów 1958

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Kuźnica

akwarela, papier, wym.: 22,5 x 32 cm
sygn. p.d.: Jan Cybis Kuźnica 1965

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż nadmorski z Kuźnicy 1965

akwarela, papier, 21,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jan Cybis / Kuźnica / 965

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż wiejski

akwarela, papier, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż z cyprysami

olej/tektura, wymiary: 33 x 26 cm
sygnowany lewy dół: "Jan Cybis"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łagów, 1958 rok

akwarela/papier, wymiary w świetle passe-partout: 24 x 34 cm,
sygnowany prawy dół: "Jan Cybis Łagów 58"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ MIEJSKI

Rysunek tuszem, papier; 9,6 x 10,1 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MARTWA NATURA Z INSTRUMENTAMI MUZYCZNYMI

akwarela, 14,2 x 30 cm, sygnowana p.d. "Jan Cybis"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ Z DOMAMI W TLE, 1957

akwarela i ołówek, 23,5 x 29 cm
(w świetle passe-partout), sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Cybis...57/16"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

KWIATY W WAZONIE

Olej, płótno, 37,1 x 31,3 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ LETNI Z RZEKĄ, ok. 1958-60

olej, płótno 46 x 61 cm
sygn. po prawej u dołu granatowym olejem: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

"ŁAGÓW - DROGA WŚRÓD DRZEW", 1958

akwarela, 24 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d. "Jan Cybis Łagów 58".
Reprodukowana: katalog Jan Cybis, Warszawa 1987, poz.898.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura

olej, sklejka, 51 x 55 cm;
sygn. l.d.: Jan Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Baletnica

gwasz, akwarela, papier
22,4 x 18 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

PEJZAŻ MAŁOMIASTECZKOWY, 1957

akwarela, ołówek, 37 x 54,5 cm
w świetle passe-partout
sygnowana p. d. "Jan Cybis Stary Sącz 57 r."

CYBIS Jan (1897 - 1972)

WAZONIK Z KWIATAMI

olej na płótnie dublowanym, 37,5 x 31,8 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

OWOCE I ŚWIECZNIK, 1955

olej na płótnie, 54 x 62 cm
sygnowany p.d.: "Jan Cybis", na krośnie także "Jan Cybis 1955"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Sopot, plaża, 1970

akwarela, ołówek na papierze,
32 x 40 cm (w świetle p-p)
na odwrocie pieczęć: "Desa. Dzieła Sztuki i Antyki, Salon nr 9", oraz nalepka D.A. Agra-Art

CYBIS Jan (1897 - 1972)

gwasz na kartonie, 25,5 x 34 cm
sygnowany l.d.: "J. Cybis"
na odwrocie szkic piórkiem podpisany "ATELIER/4 Villa St. Jacques"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż z Kuźnicy, 1969

kredka, ołówek na papierze,
16,2 x 23,4 cm
sygnowany "J. Cybis - Kuźnica - 69 r."

CYBIS Jan (1897 - 1972)

WIDOK KRAKOWA, 1927 r.

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 29, 5 x 47 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: Cybis |1927.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Widok miasteczka

olej, płótno; 34,6 x 40,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Jan Cybis
na odwrocie fragment kompozycji figuralnej: Na plaży

CYBIS Jan (1897 - 1972)

BUKIET NA TACY, 1970 r.

Olej, płótno 55 x 46,3 cm
Sygn. po prawej u dołu beżowym olejem: J.Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Martwa natura z bażantami

olej, płótno, 82 x 55,4
nie sygn.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Łagów, domy wśród drzew 1958

akwarela, gwasz, papier, 24 x 34 cm (w św. p-p)
sygn. p.d.: Jan Cybis Łagów
Bibl.: T. Dominik, Jan Cybis, Warszawa 1984, poz. 893

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Pejzaż, 1928

olej, płótno
46,3 x 54,8 cm

CYBIS Jan (1897 - 1972)

MOST NA SEKWANIE, 1947

Olej, płótno 32 x 41 cm, w świetle oprawy
Sygn. po lewej u dołu granatowym olejem: J.Cybis; Na odwrocie płótna granatowym olejem: MOST NA SEKWANIE 1947 | J CYBIS 1947.; dwie pieczęcie Salonu Sztuki Współczesnej P.P.Desa Warszawa Nowy Świat 22 oraz pieczątka z podpisem Barbary Janickiej.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Akt stojący

olej, płótno,
100 x 70 cm
Sygnowany p.d.Jan Cybis, sygn. na odwr., g.Jan CYBiS 1938 (sygn. poprawiona; data przerobiona, prawdopodobnie z 1950), niżej nalepka z napisem dłg.Jan Cybis 119 (w kółku) / "Akt"

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Sopot. Plaża

mieszana,
32 x 40 cm
Sygnowana oł. p.d.J. Cybis na plecach napis czarnym długopisem śr.g.ARKADY - Nr. 1249 / 1970 r. / "Sopot plaża", niżej pieczątka PP Desa, pośr. flam.28.

CYBIS Jan (1897 - 1972)

"Sopot XVIII", 1956

gwasz, 36 x 51 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "Jan Cybis Sopot 56 r./ 18"
na odwrocie nalepka Desy z danymi o obrazie
wielokrotnie wystawiany i reprodukowany

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Żółty bukiet w zielonej wazie 1966

olej, płótno, 61x46 cm,
sygn. p.d.: - J. Cybis

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na plaży, 1946

olej, płótno; 46 x 52 cm;

CYBIS Jan (1897 - 1972)

Na łące - skoki

olej, płótno
61,5 x 46,3 cm

liczba obiektów: 241