1 zł
2 600 000 zł

TERLIKOWSKI Włodzimierz (1873 Poraj -1951 Paryż)

Kwiaty, 1923

olej, płótno, 64,5 × 91,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 1923/Terlikowski oraz p. g.: 1923/Terlikowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sekwana w Paryżu, 1924 r.

olej, płótno, 60 × 92,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 24/Terlikowski, oraz p.d.: 24/Terlikowski/[nieczytelne]
na odwrocie numer inwentaryzacyjny

Kościół Inwalidów w Paryżu, 1914 r.

olej, płótno, 40 x 55 cm,
sygn. p.d.: W. Terlikowski 1914

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. g.: W. D. Terlikowsky.
Wczesna praca artysty pochodząca z czasu przed ukształtowaniem się rozpoznawalnego stylu malarstwa artysty.

Kwiaty w wazonie, 1919 r.

olej/płótno, 49,5 x 61,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '19 | W. Terlikowski'

Motyw z Paryża - Widok na północne skrzydło Luwru

olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.

Anemony w wazonie, 1922

olej, płótno dublowane; 50 x 73 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: 1922 / W. Terlikowski / PARIS (ryte końcówką pędzla).

Martwa natura z różami i laleczką, 1923

olej, płótno, 73 x 100 cm
sygn. p.d.: 1923/ Terlikowski

Les Martigues, ok. 1920

olej, płótno, 66 x 92 cm
sygn. p.d.: Terlikowski

Pejzaż z południa Francji, 1918 r.

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘18 | W. de Terlikowski’

Martwa natura z kwiatami, figurkami i ptakami

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'
opisany na odwrociu: 'Kloszard' oraz 'Zosia'

Droga w miasteczku

olej/płótno, 46 x 61,5 cm

Anemony w wazonie, 1933 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘1933 | W. Terlikowski’

Wieża Filipa Pięknego w Awinionie

olej, płótno, 54 × 73 cm
sygn. i dat. p. d.: 192 (1?)/Wł. Terlikowski

Kwiaty

olej, płótno, 50 × 60 cm
sygn. p. d.: Terlikowski

Portret kobiety

olej, płótno, 61 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: 1935 (?)/Wł. Terlikowski

Motyw z Paryża – Widok na północne skrzydło Luwru

olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski

olej, płótno; 54,5 x 33 cm

KWIATY W WAZONIE, 1942

na odwrocie: Portret skrzypka
olej, płótno
61,4 x 46,3 cm
sygn. p.d.: Terlikowski | 1942

Anemony, 1946

olej, płótno, 39,5 x 25,5 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski 1946

Teatrzyk japoński - kwadryptyk, 1926 r.

olej/płótno, 138,5 x 205 cm
sygnowany i datowany l.d.: '26 W. de Terlikowski'

San Giacomo di Rialto, 1936 r.

olej/płótno, 163 x 98 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1936 | W. de Terlikowski'

Pont Neuf w Paryżu, 1937 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1937 | W. de Terlikowski'

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygn. p. d.: Terlikowski

*droit de suite

Kościół Inwalidów w Paryżu

olej, płótno,
sygn. p.d.: Terlikowski

Rzeka Dordogne w La Roque-Gageac, 1920 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1920 | W. Terlikowski'
opisany na odwrociu: 'Roque | (Dordogne)' oraz opisany na krośnie malarskim: 'W. de Terlikowski | Dordogne à la Roque Gageac', opisany na krajce płótna: 'TERLIKOWSKI' oraz nalepka Galerie du Rhône

Pejzaż z zakolem rzeki, 1923 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1923 | Terlikowski'
opisany na odwrociu ramy: 'VILLENEUVE'

Róże, 1922

olej, płótno, 65 x 81 cm
sygn. podwójnie p.d.: Terlikowski 1922 oraz l.g.: 1922 Terlikowski

MARTWA NATURA Z SADZONYM JAJKIEM, 1944

olej, płótno
27,7 x 41,1 cm
sygn. p.g.: Terlikowski | 1944

olej, płótno; 54,5 x 33 cm

Kwiaty

olej, płótno, 51 × 65,5 cm,
sygn. p. d.: Terlikowski

Kwiaty w wazonie, 1944 r.

olej, płótno, 40,5 × 27 cm,
sygn. p. d.: 1944/Terlikowski

ANEMONY W SZKLANYM WAZONIE, 1938

Olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm
Sygnatura wydrapana w mokrej farbie p. d.: W de Terlikowski | 1938

San Giorgio Maggiore w Wenecji

olej/płótno, 66 x 91,5 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'
opisany na odwrociu nalepka z odręcznym napisem: 'San Giorgio Maggiore et colonne'

Sekwana w Paryżu, 1924 r.

olej/płótno, 60 x 93 cm
sygnowany i datowany dwukrotnie: l.d.: '24 | Terlikowski', p.d.: '24 | Terlikowski | [nieczytelne]'
na odwrociu numer inwentaryzacyjny

Róże, 1921

olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1921 / W. Terlikowski (ryte końcówką pędzla).

Bukiet kwiatów, 1938 r.

olej, płótno, 55 × 38,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 1938/Wlodz.Terlikowski

Puente de San Martin w Toledo, 1930 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W de Terlikowski | 1930'

Sad, 1941 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'W. de Terlikowski 1941'

Kwiaty

olej, płyta, 48 × 36 cm
sygn. p. d.: Wterlikowski

Katedra św. Marka w Wenecji, 1925 r.

olej/płótno, 73 x 54,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1925 W. de Terlikowski'

Port w Martigues, 1936 r.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1936' W. de Terlikowski'

Kwiaty w wazonie, 1929

olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. l. g.: Terlikowski 1929,
l. d.: W. Terlikowski 1929.

Anemony

olej, płótno, 45,5 x 33,5 cm,
sygn. p.g.: Terlikowski 1949.

*droit de suite

Portret Bretonki

olej, płótno, 45,5 x 33 cm,
sygn. l. g. i l. d. 1941 Terlikowski

*droit de suite

PEJZAŻ WŁOSKI

olej, płótno, 61 x 45,5 cm
sygn. l.d.: W.Terlikowski
na odwrocie nalepka wystawowa z Paryża częściowo nieczytelna

Martwa natura z anemonami i cytrusami, około 1948 r.

olej/płótno, 38,5 x 55,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Terlikowski | 1948'

Port w Saint-Tropez, 1921 r.

olej/płótno, 54,5 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '21 | W. de Terlikowski'
opisany na krośnie: 'TERLIKOWSKI' oraz nieczytelny napis na odwrociu

Kwiaty, 1922 r.

olej, płótno, 73 × 92 cm
sygn. i dat. p. d.: 1922./Terlikowski

Bukiet kwiatów, 1947 r.

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. i dat. p. g.: Terlikowski 1947

Martwa natura z dzbankiem (verso) - Pejzaż wiosenny (recto), 1942/46 r.

olej/płótno, 26 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Terlikowski | 1946' (recto); sygnowany i datowany p.d.: 'Terlikowski | 1942' (verso)

Róże w wazonie, 1926 r.

olej/sklejka, 52 x 72 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d. w masie farby: 'W. Terlikowski | 1926'
na odwrociu papierowa nalepka: 'Saint-Georges 7 | Louis Vauxcelles Paris' oraz opisana odręcznie: 'W. Terlikowski | 12/III A Paris'

Anemony w wazonie, 1922

Bukiet kwiatów, 1916

olej, płótno dublowane; 33,5 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1916 / W. de Terlikowski.

KWIATY, 1919

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. wyżłobiona w świeżej farbie p.d.: 19 | Wl Terlikowski;
wyżej ciemną farbą trudny do odczytania dwuwierszowy autorski napis (dedykacja?): á M [....] | E D [....]

Kwiaty w wazonie, ok. 1920

olej, płótno; 50 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19(...) / W. Terlikowski (ryte)

Martwa natura, 1928 r.

olej/płótno, 33 x 45,7 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'W. Terlikowski | 1928'

ŁODZIE W PORCIE DINARD, 1936

olej, płótno, 46 x 61 cm
sygn. p.d.: 1936 W.Terlikowski

Bukiet kwiatów, 1916

Anemony w wazonie, 1922

Widok śródziemnomorski

olej/tektura, 39 x 28 cm
sygnowany l.d.: 'W. Terlikowski'

Martwa natura zielona, 1921 r.

olej/płótno, 55 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1921 | W. de Terlikowski'

SAN GIORGIO MAGGIORE W WENECJI

Olej, płótno; 47 x 61 cm
Sygnowany l.d.: W Terlikowski

WIEŻA ZEGAROWA NA PLACU ŚW. MARKA W WENECJI, 1939

Olej, płótno; 62 x 47 cm
Sygnowany p.d.; 1939 | Włod. Terlikowski

WYBRZEŻE

Olej, płótno; 54,5 x 73,5 cm
Sygnowany p.d.: 1933 | W de Terlikowski

TOPOLE NAD WODĄ

Olej, płótno; 45,5 x 54,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Terlikowski

PEJZAŻ Z KWITNĄCĄ JABŁONIĄ, 1946

Olej, płótno; 61,5 x 47 cm
Sygnowany p.d. i l.d.: Terlikowski 46

Olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm

PEJZAŻ

olej, płótno, 54,5 x 65 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski

Bukiet czerwonych róż, 1924

olej, płótno
60 x 92 cm
sygn. i dat. p. g.

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 55 x 38,5 cm

Pejzaż, 1928 r.

olej, płótno, 53,5 x 73 cm
sygn. i dat. p. d.: Wł. Terlikowski 1928

Portret kobiety

olej, płótno, 61 x 46 cm
sygn. i dat. p. d.: 19 (nieczytelnie)/Wł. Terlikowski

PORT

olej, płótno
62,5 x 92,2 cm
sygn. p.d.: Terlikowski (sygnatura w mokrej farbie)

Droga w miasteczku

olej/płótno, 46 x 61,5 cm

- kolekcja prywatna, Francja
- Galeria Marek, Warszawa
- dom aukcyjny DESA Unicum, marzec 2013
- kolekcja prywatna, Gdańsk

Żółte róże, około 1920 r.

olej/płótno, 61 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'de | Terlikowski'

- kolekcja prywatna, Francja

MOST W AVIGNON, 1945

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. p.d.: Terlikowski / 1945, l.d.: Terlikowski / 1945

Maki w wazonie, 1944 r.

olej/płótno naklejone na sklejkę, 27 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1944 | W. Terlikowski'

Postaci z papugami

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'

POCHODZENIE
- kolekcja prywatna, Francja
- kolekcja spadkobierców artysty

WYSTAWIANY
- Musée des Peintres de l’École de Murol, mai 2002

LITERATURA
- Wladimir de Terlikowski, katalog wystawy, Musée des Peintres de l’École de Murol, Murol 2002, s. 31

Brzoza na skraju lasu

olej/płótno, 27,5 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'

Kwiaty w wazonie, 1947 r.

olej, płótno, 46 × 33 cm
sygn. i dat. p. śr.: Terlikowski/1947

Kwiaty w wazonie, 1929

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygn. i dat. l.g.: Terlikowski/1929, l.d.: W. Terlikowski/1929

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d.: 192(1?)/W. Terlikowski

olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski.

Kwiaty w wazonie, 1938

olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm;
sygn. wydrapana w mokrej farbie p. d.: W de Terlikowski / 1938

Widok na Île de la Cité w Paryżu, 1929 r.

olej//płótno, 81 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘1929 | W. Terlikowski’
na rewersie, na blejtramie słabo czytelna francuska naklejka wywozowa

PROWENIENCJA:

Drzewa przy drodze

olej/płótno, 42 x 48 cm
sygnowany p.d.: ‘W Terlikowski’

PROWENIENCJA:
- Dom Aukcyjny DESA Unicum, 19.02.2009

Parawan czteroskrzydłowy, 1926

olej, płótno oraz rama drewniana;
wymiary każdej z części przedstawień na płótnie: 138 x 50 cm; 138 x 53 cm; 138 x 53 cm; 138 x 50 cm; wymiary kwater z ramą: 174 x 54 cm; 174 x 53 cm; 174 x 53 cm; 174 x 54 cm;
sygn. i dat. na lewej kwaterze, l. d.: 26 W de Terlikowski (ryte końcówką pędzla).

Kwiaty w wazonie, 1947

olej, płótno; 46,5 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Terlikowski / 1947 (ryte końcówką pędzla).

Akt kobiecy

olej/płótno, 46 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Terlik(...)'

PEJZAŻ Z POŁUDNIA FRANCJI

olej, płótno, 74 x 101 cm
sygn. p.d.: W. / Terlikowski

Kwiaty i figurka Buddy

olej na płótnie
wymiary: wys. 100 cm, szer. 81 cm
sygnowany w dolnym prawym rogu: W. Terlikowski

Portret kobiety w różowej sukni, 1944 r.

olej/płótno, 61 x 46 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'W de Terlikowski | 1944'

Portret kobiety

olej/płótno, 33 x 24 cm

Sad, 1941 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
i datowany p. d.: 'W. de Terlikowski 1941'

Kwiaty, 1920 r.

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: 1920/W. Terlikowski

Maki, 1920 r.

olej, płótno naklejone na sklejkę, 24 × 32,5 cm

Pejzaż z zabudowaniami

olej, płótno, 46 x 61 cm

Most na Sekwanie

sygn. p.d.
olej, płótno
73x54 cm

Martwa natura z kwiatami i owocami, 1948

olej, płótno, 38,5 x 55,5 cm
sygn. i dat. p.d.

Bukiet kwiatów, 1920

olej, płótno, 61 x 65 cm
sygn. i dat. p.d., mała naprawa

Kwiaty, 1925 r.

olej/płótno, 33 x 55 cm
sygnowany p.g.: 'W. Terlikowski' oraz sygnowany i datowany p.d.: 'W. de | Terlikowski | 1925'
na odwrociu papierowa nalepka firmy ramiarskiej

- kolekcja instytucjonalna, Polska

Pejzaż z sosnowym zagajnikiem, 1929 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. de Terlikowski | 1929'

ANEMONY

olej, płótno, 61 x 46 cm
sygn. dwukrotnie: g.ś.: 1928/Terlikowski oraz p.d.: W.Terlikowski/1928
opisany na odwrocie: Anemony

Dziecko

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. po lewej stronie, wzdłuż krawędzi: W Terlikowski (końcówką pędzla)

Martwa natura z kwiatami i pantofelkami, 1943

olej, płótno; 41 x 27 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski, dat. l. d.: 1943

Łodzie w porcie Dinard, 1936

olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1936 W. Terlikowski

Łódź rybacka, 1915

olej, płótno, 32 x 40 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1915

Portret dziewczynki, 1931

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: 31./ W. de Terlikowski;
napis autorski l. d.: FEZ

Hiszpańska tancerka

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'

- kolekcja prywatna, Francja

Portret mężczyzny (na odwrociu: Martwa natura z bukietem róż), 1921 r.

olej/płótno, 53 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'A. ARESSY | W. de Terlikowski | 1921'
Obraz dwustronny - na odwrociu martwa natura z bukietem róż.

- kolekcja prywatna, Francja

Kwiaty w wazonie, 1938

olej, płótno; 54,5 x 37,5 cm;

Pejzaż z południa Francji, 1919

olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 19 / Terlikowski
Na odwrocie: Martwa natura

Port

olej, płótno; 55,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski

Kwiaty, 1932 r.

olej, płótno, 44 × 33 cm
sygn. i dat l. d.: 1932/Wł. Terlikowski

Wenecja

olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski

Pejzaż z mostem, 1934

olej, płótno; 55 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1934 / Terlikowski (ryta końcówką pędzla w malaturze)

Pejzaż, 1928 r.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. de Terlikowski 1928'

Anemony w wazonie, 1947 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'Terlikowski | 1947'

Motyw paryski

olej, płótno; 73 x 54cm
sygn.p.d.: Terlikowski

PORTRET MĘŻCZYZNY

Olej, płótno, 55,5 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: Terlikowski

KWIATY W DONICZCE

Olej, płótno, 55,5 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: 1940 Terlikowski

BAZYLIKA ŚW. MARKA W WENECJI

olej, tektura, 51 x 37,4 cm,
sygn. l.d.: W Terlikowski
W załączeniu potwierdzenie autentyczności p. Christophe'a Zagrodzkiego, eksperta malarstwa Ecole de Paris.

Wenecja, tryptyk

olej/płyta, 166 x 72 cm
wymiary każdej części 166 x 72 cm.

- kolekcja prywatna, Francja

Pejzaż z Wenecji, 1918 r.

olej/płótno, 50,5 x 61,5 cm
sygnowany p.d.: 'W Ter... (nieczytelne)'
opisany na odwrociu: '1918 | Włodzimierz Terlikowski'

PEJZAŻ MIEJSKI Z WIEŻĄ KOŚCIOŁA, 1930

olej, płótno
61 x 46 cm
sygn. p.d.: W. [...] Terlikowski - 1930

ANEMONY, 1933

olej, płótno
61,5 x 46,5 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski | 1933 (wyżłobione w mokrej farbie)
Na odwrocie, na płótnie napis kredką (?): 17.
Na krośnie stempel: 12 P oraz napis tuszem: 16422

PEJZAŻ PARYSKI, 1914

olej, płótno, 40 x 55 cm
sygn. i dat. u dołu: W. Terlikowski 1914

Wenecja, 1929 r.

olej, płótno, 61,5 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: Terlikowski 1929

Gondole w Wenecji, 1932 r.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1932 | W. de Terlikowski'

Kwiaty w wazonie

olej/płótno, 74 x 91 cm
sygnowany i datowany: '1922 | Terlikowski'

Martwa natura z owocami, 1945

olej na płótnie
sygnowany i datowany dwa razy, w lewym dolnym i prawym dolnym rogu;
46 x 61 cm

BIAŁE RÓŻE, 1941

olej, płótno naklejone na tekturę
18 x 26 cm
sygn. l.d.: 1941 | Terlikowski

RUE THIERS W TROYES, 1918

olej, płótno
54,5 x 45,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Terlikowski 18
Na odwrocie napisy farbą na płótnie: N=6 oraz N=14

Porównaj ten sam widok na starej pocztówce: http://www.delcampe.net/page/item/id,350778911,var,1-cpa-troyes-rue-thiers,language,E.html

Pejzaż z polem

olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski

Paryż - Pejzaż z mostem

olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski (czarną farbą)

Pejzaż z katedrą, 1947 r.

olej/płyta, 55,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Terlikowski 1947'

- kolekcja prywatna, Francja

Port (Antibes)

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany l.d.: 'Terlikowski'

- Wladimir de Terlikowski, katalog wystawy, Musée des Peintres de l’École de Murol, Murol 2002, s. 15

Brzeg morza, 1936 r.

olej/płótno, 54,5 x 73,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1936. | W.de.Terlikowski'

- kolekcja prywatna, Francja

Postaci z papugami

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Terlikowski'
na odwrociu papierowa nalepka z opisaniem obrazu

- kolekcja prywatna, Francja
- kolekcja prywatna, Monako

Pejzaż, 1933

olej, płótno; 54,5 x 73,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1933 / W de Terlikowski

ANEMONY, 1933

olej, płótno
61,5 x 46,5 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski | 1933 (wyżłobiona w mokrej farbie)
na odwrocie, na płótnie napis kredką (?): 17 na krośnie stempel: 12 P oraz napis tuszem: 16422

ZAMEK NAD WODĄ

olej, płótno
33 x 48 cm
sygn. l.d.: Wł Terlikowski (wyżłobiona w świeżej, mokrej farbie)

PEJZAŻ NADMORSKI, 1923

olej, płótno
64,5 x 91,5 cm
sygn. p.d.: 1923 | Terlikowski (‘wydrapana’ w mokrej farbie)
Na odwrocie, na papierze oklejającym krosno napis: 1680

olej/płótno, 163 x 98 cm

- spadkobiercy artysty

- Centre Culturel de Troyes, Troyes, maj-czerwiec 1981
- Musée des Peintres de l’École de Murol, Murol, maj 2002

- B. B. Perlman, Wladimir de Terlikowski. His Life and Art, Asheville 1998, s.101
- Musée des Peintres de l’École de Murol, katalog wystawy, maj 2002, s. 24

Mim, 1931 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'W. de Terlikowski 1931'
POCHODZNIE:
- spóścizna po artyście

- Musée des Peintres de l’École de Murol, katalog wystawy, Murol, maj 2002, s. 31

Martwa natura, 1932 r.

olej/tektura, 30 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W.Terlikowski 32'

- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, red. U. Hofman, Warszawa 2013, s. 53

PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1930

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. p.d.: Wd. Terlikowski 1930 (granatową farbą) obok: 36 (czarną farbą)

WENECJA, 1925

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. p.d.: 25/ Włodz Terlikowski

Plaża w Bretanii

olej, tektura; 17 x 22 cm;
sygnowany na odwrocie: "Plaża w Bretanii" ... / W de Terlikowski

olej, tektura; 23 x 29 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wł. Terlikowski

olej/płótno; 54 x 73 cm
sygn. p.d. 192(1?)/W. Terlikowski

RÓŻE, 1928

olej, płótno
28 x 47 cm
sygn. p.d.: 1928 | Terlikowski

WIOSKA W BRETANII, 1916

olej, płótno
89 x 116 cm
sygn. p.d.: 1916 | Wł Terlikowski
Na odwrocie płótna częściowo czytelne napisy kredką?, tuszem?: 160/N 32; 15.000 f | 160. Ponadto: VILLAGE | Dans | de Landes | Bretonne. U dołu: A. Filipowicz [?]

ANEMONY, 1932

olej, płótno
61 x 46 cm
sygn. wydrapana w mokrej farbie p.d.: W. Terlikowski | 1932

Kwiaty

olej na kartonie, sygn; w lewym dolnym rogu;
19 x 27 cm

Kwiaty, 1924 r.

olej, płótno, 60,5 × 92 cm
sygn. i dat. p. d.: 1924/Terlikowski

Portret Bolesława Biegasa

olej, płótno, 74 × 60,5 cm
niesygnowany

Jeune femme de Fez

akwarela, papier
32 x 25 cm
dat. i sygn. p.d. 1932 W. de Terlikowski

Le massif du Sancy, Auvergne

olej, płótno
118 x 175 cm
sygn. i dat. l.d. W de Terlikowski 1911

Jeanne Leygues de Terlikowska

olej, płótno
92 x 65 cm
sygn. i dat. l.d. Terlikowski 1930

Wladimir de Terlikowski, 1er juin - 31 octobre 2002, Musée des peintres de l`école de Murols, 2002, n° 40 (Portrait de Jeanne).
Wladimir de Terlikowski, 7 mai - 1er juin 1981, Centre culturel Thibaud de Champagne, Troyes, 1981.
Wladimir de Terlikowski, 6 - 30 juin 1974, Galerie Berheim-Jeune, Paris, 1974.

Róże w wazonie, 1922

olej, płótno, 55 x 86 cm;
sygn. p. d.: 1922 / Terlikowski (trzonkiem pędzla w masie farby),
sygnatura powtórzona u góry z lewej: monogram W. T.

ANEMONY, 1948

olej, płótno
46 x 33 cm
sygn. l.d.: 1948 | Terlikowski
(sygnatura wyżłobiona w świeżej, mokrej farbie)

Bukiet kwiatów

olej, płótno, 46 x 33,5 cm
sygn. i dat. l. d.: WłTerlikowski 1932

Portret dziewczynki, 1931

olej, płótno; 55 x 38 cm;
sygn. p. d.: 31./ W. de Terlikowski; napis autorski l. d.: FEZ

Róże w wazonie, 1922 r.

olej, płótno, 55 × 86 cm
sygn. i dat. p. d.: 1922/Terlikowski
sygnatura powtórzona z lewej strony oraz
sygn. monogramem l. g.: W. T.

Anemony w szklanym wazonie, 1938 r.

olej/płótno, 54 x 36 cm
sygnowany i datowany p.d.: `W. de Terlikowski | 1938`

Ogrod luksemburski zima

46 x 61 cm, 1919, olej na płótnie, sygn. i datwany w dolnym prawym

Bukiet kwiatów, 1920

61 x 65 cm, sygn. i datowany w prawym dolnym rogu

Martwa natura z owocami, 1945

46 x 61 cm, olej na płótnie, sygn. i datowany w dolnych lewym i prawym rogu

Maison

olej, płótno
38,5 x 46,5 cm
dat. l.d. 1915, sygn. p.d. W de Terlikowski

Paysage

olej, płótno
46 x 55 cm

Wenecja, 1925 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: `25 | W.de.Terlikowski`

Kwiaty w glinianym wazonie, 1925 r.

olej/płótno, 33 x 55 cm
sygnowany p.g.: `W. Terlikowski` oraz sygnowany i datowany p.d.: `W. de | Terlikowski | 1925`
na odwrociu papierowa nalepka ramiarza

olej/płótno, 61 x 46 cm
sygnowany i datowany p.śr.: `W de Terlikowski | 1944`

W sadzie, 1941 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany i datowany p.d.: `W. de Terlikowski 1941`

Pejzaż z zakolem rzeki

olej, płótno; 45,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski

Most w Wenecji

olej, płótno, 60,5 × 46 cm
sygn. p. d.: (zatrata)

Obraz dwustronny

Obraz dwustronny:
Martwa natura z karafką, 1946 r.
olej, płótno, 40,5 × 26 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: 1946 / Terlikowski
Kwitnące drzewa, 1942 r.
olej, płótno, 40,5 × 26,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Terlikowski / 1942

Maisons au bord de l`eau

olej, tektura
63 x 92 cm
sygn. i dat. p.d. W de Terlikowski 18

Rue Thiers à Troyes

olej, tektura
54,5 x 45,5 cm
sygn. i dat. p.d. W. de Terlikowski

Vladimir de Terlikowski, L`Art Polonais en
France- Troyes et ses coins pittoresques,
17-28 maj 1918, Hôtel de ville de Troyes,
n°14, s.10

Bouquet de fleurs et champignons/Paysage

olej, tektura
55 x 38 cm
sygn. p.d. Terlikowski

Pejzaż, 1928 r.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. de Terlikowski 1928.'

Anemony w wazonie, 1947 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnoway i datowany p.g, p.d: 'Terlikowski | 1947'

ŁODZIE W PORCIE DINARD, 1936

olej, płótno, 46x61cm
sygn. p.d '1936/W.Terlikowski'

MOST PONT NEUF W PARYŻU

olej, płótno dublowane, 50 x 61 cm
sygn.p.d. W.Terlikowski

PEJZAŻ, 1928

olej, płótno, 160 x 155 cm
sygn.p.d. :1928/W.Terlikowski

Pejzaż z zakolem rzeki

olej, płótno; 45,5 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski

Pejzaż, 1933

olej, płótno; 54,5 x 73,5 cm;

Kwiaty w wazonie, 1927

olej, płótno; 46,5 x 61,5 cm;
sygn. p. g.: 27/ W. de Terlikowski

Laguna wenecka

olej, płótno, 64 x 90 cm
sygn.p.d.: W.Terlikowski

Pejzaż z drzewami, 1936 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wł. de Terlikowski | 1936`

olej/płótno, 54 x 36 cm

Róże w wazonie, 1922 r.

olej, płótno, 55 × 86 cm
sygnatura powtorzona z lewej strony oraz sygn. monogramem l. g.: W. T.

Portret Bolesława Biegasa

olej, płótno, 74 × 60,5 cm
Niesygnowany

Rudowłosa

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. p. d.: W.Terlikowski

Pejzaż z mostem

olej, płótno, 73 × 54 cm
sygn. p. d.: Terlikowski

Portrait d`homme

olej, płótno
70 x 55,5 cm

Przystań

olej, płótno; 46 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski (w masie)

Portret mężczyzny

sygn. p.d.
olej, płótno
55x46 cm

Pejzaż, 1928

olej, płótno; 160 x 155 cm
sygn. p.d.: 1928/ W. Terlikowski

Kwiaty w wazonie, 1923

olej, płótno; 60,2 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1923 / Terlikowski;
sygn. i dat. p. g.: 1923 / Terlikowski

Goździki, 1924

olej, płótno; 60 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1924 / Terlikowski (końcówką pędzla w mokrej farbie);
na odwrocie monogram: MM

Bouquet de roses

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. i dat. p.d. W de Terlikowski 1920

Paysage

olej, płótno
46 x 55 cm

Port w Martigues

olej na płótnie 1936,
sygnowany w lewym dolnym rogu
54 x 73 cm

Statki w porcie w Dinard, 1936

olej na płótnie,
sygnowany w dolnym prawym rogu
46 x 61 cm

Most w Wenecji, 1927

olej na płótnie,
sygnowany w lewym dolnym rogu
162,5 x 114 cm

Wenecja, 1932

olej na płótnie,
sygnowany w prawym dolnym rogu
54,5 x 73 cm

Kwiaty i wachlarz

olej/płótno, 50 x 66 cm

ODWROCIE:
opisany na odwrocie na górnej krawędzi blejtramu atramentem - `W. Terlikowski`

Wenecja, 1929

olej, płótno; 61x46 cm
sygn. p.d.: Terlikowski 1929

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Anemony, 1933

olej, płótno; 61,5x46,5 cm;
sygn. p.d.: W.L Terlikowski 1933

Estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Dziewczyna z wazonem

Olej, płótno; 73x 54cm
Sygn.p.d.: Terlikowski (czarną farbą)

Róże, 1929 r.

olej, płótno, 65 × 92 cm

Estymacja: 45000 - 50000 zł

Łodzie

sygn. p.d.
olej, płótno
38x55 cm

Pejzaż z domem i drzewem (1944)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
55x38 cm

Pejzaż zimowy z Murol 1912

olej na płycie
sygnowany
62 x 76 cm

Martwa natura z owocami, 1945

olej na płótnie
sygnowany
46 x 61 cm

Port en Provence

olej, płótno
54,5 x 65 cm
sygn. p.d. Terlikowski

Portrait de femme

akwarela, papier
19,5 x 15 cm
sygn. l.d. W. Terlikowski

Bouquet de coquelicots

olej, płótno
46 x 32 cm
sygn. i dat. p.d. W de Terlikowski 1916

Les moissons

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. p.d. W de Terlikowski

Dom w sadzie, 1916 r.

olej/płótno, 46 x 38,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1916 | W de Terlikowski`

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

Pejzaż południowy, 1919

olej, płótno; 46,5 x 55 cm
sygn. p.d. 19 / Terlikowski

Obraz dwustronny - na odwrocie Martwa natura autorstwa Włodzimierza Terlikowskiego

Estymacja: 32000-35000 PLN

Kwiaty w wazonie, ok. 1920

olej, płótno; 50 x 61,5 cm;

Goździki, 1924 r.

olej, płótno, 61 × 92 cm
sygn. i dat. p.d.: 924/Terlikowski

Estymacja: 25 000 - 38 000 zł

Mały rynek w Saint Tropez, 1924 r.

olej/płótno, 60 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: `24 | Terlikowski`

Literatura:
Arsene Alexandre, W. de Terlikowski, Paryż 1927, il. nr 5

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Dom na wsi, 1943 r.

olej/płótno, 27 x 40 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1943 | Terlikowski`

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

Martwa natura z chińską parasolką, 1924 r.

olej/płótno, 50 x 73 cm
sygnowany i datowany l.g.: `1924 | Terlikowski`

Estymacja 15 000 - 25 000 zł

Salute Venize, 1916

olej, płótno; 64 x 92,5
sygn. p.d. W de Terlikowski/ 1916

estymacja: 40000 - 45000 zł

Wenecja

olej, płótno; 54 x 73 cm
sygn. l.d. Terlikowski

estymacja: 32000 - 37000 zł

Sekwana, 1922

olej, płótno; 54 x 65 cm
sygn. p.d. 1922/ W.Terlikowski

Na odwrocie nieczytelnie napisy autorskie

estymacja: 35000 - 40000 zł

Composition

olej, płótno
61 x 81 cm
sygn i dat. l.g.: W de Terlikowski 1914

Róże w wazonie na szafirowym tle, 1921

olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygnowany p. d.: 1921 Terlikowski (końcówką pędzla w malaturze)

Sekwana w Paryżu, 1928

olej, płótno; 46 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d. (ryte): 1928 / W. de Terlikowski
Na odwrocie papierowa nalepka z tytułem pracy w języku francuskim

Róże w wazonie, 1938

olej, płótno, 55,5 x 38 cm;
sygn. p. g.: Vl. de Terlikowski/ 1938

Wenecja, 1925

olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
Obraz przed konserwacją - liczne odpryski farby i przerwania płótna.

WIDOK WENECKI, 1921

Olej, płótno; 54 x 74 cm
Sygnowany l.d.: 1921. | W. Terlikowski
Na odwrocie, na krośnie wybite: Fredrix 21

Marakesz, 1931

olej, płótno; 61 x 46 cm
sygn. l.d. W. De Terlikowski/ 1931

Estymacja: 35000 - 40000 PLN

Laguna wenecka

olej, płótno; 64 x 90 cm
sygn. p.d. W.Terlikowski

Estymacja: 40000 - 45000 PLN

Anemony, 1938

olej, płótno; 55 x 38 cm
sygn. p.d. W de Terlikowski/ 1938

Estymacja: 18000 - 20000 PLN

Paryż-pejzaż z mostem

Olej, płótno, 73 x 54 cm

Composition ŕ l`ombrelle

olej, płótno
50 x 73 cm
sygn. i dat. l. g.: sgraffito 1924 Terlikowski

Paysage

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. i dat. p.d.: W Terlikowski 1918

La pičce de boeuf

olej, płótno 54 x 65 cm
sygn. l. d.: W Terlikowski

Róże, 1922

olej, płótno; 65,5 x 81 cm
sygn. p.d. 1922/ Terlikowski

Estymacja: 30000-35000 zł

Martwa natura z kotem

olej, płótno; 61 x 51 cm
sygn. l.d. Wł. Terlikowski

Estymacja: 35000-40000 zł

Portret płk Józefa Becka, 1933

olej, płótno; 100 x 73 cm
sygn. p.d. W de Terlikowski/ 1933

Reprodukowany: Bennard B.Portman, Wladimir de Terlikowski/ His life and art, repr.barwna str. 97

Estymacja: 55000-60000 zł

Portret Bolesława Biegasa

olej, płótno; 74 x 60,5 cm

Estymacja: 35000-40000 zł

Jesienne kwiaty, 1921

olej, płótno; 50 x 65,5 cm
sygn. i dat p. d.: 1921/Wł. Terlikowski

Młyn, 1911 r.

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: `911 | W. Terlikowski`
ODWROCIE: papierowa naklejka wystawowa z Paryża

WYSTAWIANY: Ecole de Paris, Hotel Drouot, Paryż, XII.1949 r.

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

W ogrodzie, ok. 1920

olej, tektura, 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski

Nature morte au bouquet de fleurs

olej, płótno
60 x 92 cm
sygn., dat., ded. i num. l.g.: A mon Merveille Jean François Mou

Bouquet de fleurs

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. i dat. p.d.: 1922 Terlikowski i dat. l.g.: 1922

Róże, 1921

olej, płótno;
60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1921 / W. Terlikowski (ryte)

Paryż - Pejzaż z mostem

olej, płótno; 73 x 54 cm;

Jesienne kwiaty, 1921

olej, płótno; 50 x 65,5 cm

Zabudowania, 1916 r.

olej/płótno, 37,5 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1916 | W. de Terlikowski`

Estymacja 12 000 - 18 000 zł

Rzeka Dordogne we Francji, 1920 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1920 | Terilkowski`

Estymacja 28 000 - 40 000 zł

Droga w miasteczku, lata 20 - te XX w.

olej/płótno 46 x 61 cm

Estymacja 25 000 - 40 000 zł

Goździki, 1924

Olej, płótno, 61 x 92 cm
Sygn. p.d. 1924/ Terlikowski

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

W parku

Olej, płótno; 46 x 60 cm
Sygn. p.d. Wł. Terlikowski

Estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Miasteczko portowe

Olej, płótno; 55 x 46 cm
Sygn. p.d. Wł.Terlikowski

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Róże, 1921

olej, płótno; 60 x 81 cm;

Zakole rzeki, 1936

olej, płótno, 54 x 73,
sygn. p.d 1936/Wł Terlikowski

Estymacja: 22.000 - 26.000 zł

Róże, 1929

Olej, płótno; 65 x 92 cm
Sygn. p.d. 1929 Terlikowski

Estymacja: 45.000 - 50.000 zł

Plac św. Marka w Wenecji, 1925

Olej, płótno; 73 x 54,5 cm
Sygn. p.d. Wł.Terlikowski/ 1925

Estymacja: 65.000 - 75.000 zł

Widok z Wenecji, 1934 r.

olej/płótno, 61,5 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Terlikowski 1934`

Estymacja 10 000 - 20 000 zł

Quai d`Auray

Olej na płótnie
46 x 55 cm
sygn. i dat. p. d.: 1916 W Terlikowski

Bukiet z goździków

Olej na płótnie
60 x 92 cm
sygn. i dat. p.d.: 1924 Terlikowski

Olej na płótnie
sygn. l. d.
38 x 46 cm

Paysage aux arbres (1946)

Olej na płótnie
sygn. i dat. p. d.
61 x 47 cm

Pejzaż, 1936

olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1936 / WłodziTerlikowski

Kwitnące drzewo, 1944 r.

olej/płótno, 54 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Terlikowski | 44`

Estymacja: 10 000 - 16 000

Pejzaż z domem i drzewem, 1944 r.

olej/płótno, 54 x 36 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1944 | Terlikowski`

Estymacja: 10 000 - 16 000

Widok na wyspę Cite w Paryżu, 1922 r.

olej/płótno, 65,5 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1922 | Terlikowski`

Estymacja: 16 000 - 25 000

Portret dziewczynki, 1931

olej, płótno; 55 x 38 cm;
napis autorski l. d.: FEZ

Composition a l`ombrelle

olej na płótnie
50 x 73 cm
sygn. i dat. l. g. 1924 Terlikowski

Paysage aux pins

olej na płótnie
46 x 61 cm
sygn. l.d. W. Terlikowski 1929

Widok Fezu, 1931 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Włodz. Terlikowski | 1931`
ODWROCIE: papierowa naklejka z galerii paryskiej

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Łodzie na brzegu, 1932 r.

olej/płótno, 55 x 73 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1932 | Wł Terlikowski`

Estymacja: 15 000 - 25 000 zł

PORTRET KOBIETY, 1936

Olej, płótno, 61 x 46 cm
Sygnowany śr.d.: 1936| W(...)Terlikowski.

Martwa natura, 1946

olej, płótno, 40,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: 1946, Terlikowski (ryte końcówką pędzla);
na odwrocie Pejzaż z kwitnącymi drzewami

Róże

Olej, płótno;
54 x 73 cm
Sygn. p.d. Terlikowski

Portrait de femme

olej, płótno
55 x 38 cm
sygn. i dat. l.d.: Terlikowski 1937

Les pins parasols

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. i dat. p.d.: Terlikowski 1923

Paris, l`île de la cité

olej, płótno
46,5 x 61 cm
sygn.l.d.: W de T

Bouquet de pois senteur a la figurine de matador

olej, płótno,
41 x 33,5 cm;
sygn. p.d. stempel atelier
Autentyczność potwierdzona przez W. Vance Brown II

Bouquet de roses dans un vase (1923)

olej, płótno,
60 x 92 cm
sygn. p.d.,
Autentyczność obrazu potwierdzona przez W. Vance Brown II

PORTRET DAVIDA OLERE, 1948

olej, płótno,
41 x 27
Sygnowany p. d.: Terlikowski | 1948
Na odwrociu nalepka kolekcjonerska z opisem pracy

KWIATY I WACHLARZ

olej/płótno,
50 x 66 cm
ODWROCIE: opisany na odwrocie na górnej krawędzi blejtramu atramentem -`W. Terlikowski`

Estymacja: 20 000 - 30 000

WIDOK Z SOSPEL, 1927 R.

olej/płótno,
156 x 157 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1927 | W. de Terlikowski`

Estymacja: 28 000 - 45 000

W ogrodzie, ok. 1920

olej, tektura; 39,5 x 50 cm;

Róże w wazonie, 1922

olej, płótno, 55 x 86 cm;
sygnatura powtórzona z lewej, u góry z lewej: monogram W. T.

RÓŻE W WAZONIE NA SZAFIROWYM TLE, 1921

Olej, płótno; 65 x 92 cm
Sygnowany i datowany (trzonkiem pędzla w mokrej farbie) p.d.: 1921 Terlikowski

Bukiet kwiatów, 1932 r.

olej, ołówek/płótno,
46 x 33,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `1932 | Wł. Terlikowski`

ESTYMACJA 10 000 - 16 000

Pejzaż z Villefranche-sur-Mer, 1933

olej, płótno;
48 x 34 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: 1933 | Wl Terlikowski,
obraz posiada pozytywną ekspertyzę pani Barbary Brus-Malinowskiej

Most, 1936

olej, płótno;
94 x 66 cm
sygn. l.d. Wł. Terlikowski 1936

Kwiaty w wazonie, 1923

Olej, płótno;
65 x 92 cm
Sygn. l.g. 1923/ Terlikowski
p.d. 1923/ Terlikowski

Paysage d'Afrique

olej, płótno
63 x 47 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski 1941

Bouquet

olej, płótno
47 x 55 cm
sygn. p.d.: 1936 / W. Terlikowski

Les Martigues

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski

Karuzela

olej/płótno wzmacniane, 46 x 55 cm
sygnowany p. d.: `W. de Terlikowski`

Kwiaty w wazonie, 1919

Olej, płótno;
46 x 55 cm
Sygn. p.d. 19/Wł. Terlikowski

Most w Avignon, 1945

olej, płótno;
62 x 92 cm
sygn. po lewej: 1945 | Terlikowski (sygnatura wydrapana w mokrej farbie)
poniżej wydrapana ołówkiem data: 1945; a ponadto p.d.: Terlik (sygnatura częściowo wydrapana, częściowo dopisana ołówkiem)

Róże w wazonie, 1922

olej, płótno, 55 x 86 cm;
sygnatura powtórzona z lewej,
u góry z lewej: monogram W. T.

Martwa natura z kwiatami i wachlarzem

olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn.: na odwrocie na górnej krawędzi blejtramu atramentem: W. Terlikowski

Róże w wazonie, 1938

olej, płótno,
55,5 x 38 cm;

Paysage du Midi (1929)

olej, płótno
Signée et datée en bas a gauche
46,5 x 62 cm
Autentyczność potwierdzona przez W. Vance Brown

Nature morte au bouquet de roses et livre (1926)

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.
54 x 73 cm

La cueillette

olej, płótno
45 x 60 cm
sygn. i dat. p.d. W. de Terlikowski 17

olej, płótno,
50 x 65 cm;

Ulica w Paryżu

olej, płótno,
54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W Terlikowski,
datowany p. d.: 1940 (?)

Róże, 1922

olej, płótno,
33 x 55 cm
sygn.p.d. Terlikowski / 1922

Łódź rybacka, 1915

olej, płótno,
32 x 40 cm;

Nature morte (1915)

olej, płótno,
sygn. i dat. p.d.
41 x 33 cm

Martwa natura z kotem, 1916

olej, płótno;
60,5 x 50 cm
sygn. l.d. Wł. Terlikowski; p.d. 1916

Ulica w Paryżu

olej, płótno,
54,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: W Terlikowski, datowany p. d.: 1940 (?)

Bukiet kwiatów

olej, płótno
55 x 46 cm
sygn.p.d. W Terlikowski

Pejzaż, 1930

olej, płótno,
47 x 60 cm;
sygn. pośrodku u dołu: W. de Terlikowski 1930 (w malaturze)

Katedra, 1947

olej, płyta,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: W de Terlikowski 1947

Widok na Sacre-Coeur, 1947

olej, płótno;
61,5 x 46,3 cm
sygn. l.d. Terlikowski/ 1947

Bukiet kwiatów

olej, płótno
61 x 46 cm
sygn. p.d. Terlikowski

Martwa Natura

olej, płótno
41 x 27 cm
sygn.p.d: Terlikowski

Róże

olej, płótno,
65 x 92 cm,
sygn. i dat. p.d.: Terlikowski 1920

Bouquet de roses dans un vase bleu (1920)

Olej na płótnie
Syg. i datowany p.d.
46 x 55 cm

Bouquet de roses (1920)

Olej na płótnie
Syg. i datowany p. g.
65,5 x 81 cm

Portrait d`homme (1919)

Olej na płótnie
Syg. i datowany l.d.
46 x 61 cm

Paysage avec la roulotte (1918)

Olej na płótnie
Syg. i datowany p.d.
55 x 46 cm

PEJZAŻ Z WIEŻĄ KOŚCIOŁA, 1930

Olej, płótno;
59,5 x 44,5 cm
Sygnowany i datowany p.d.: Włodz. Terlikowski |1930
Biografia artysty przy poz. nr 2.

BIAŁE RÓŻE W ZIELONYM WAZONIE, 1922

Olej, płótno;
65 x 92 cm
Sygnowany i datowany (trzonkiem pędzla w mokrej farbie) l.g. i p.d.: 1922 | Terlikowski

Widok Marsylii z bazyliką Notre Dame de la Garde, 1934

olej, płótno, 54 x 73 cm;
sygn. l. d.: 1934?/ W. de Terlikowski

Motyw paryski

olej, płótno, 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski

Kwiaty w zielonym wazonie, 1934

olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: W.de Terlikowski/ 1934

Ville du Midi (1929)

Olej na płótnie
Syg.i datowany p.d.
54 x 73 cm

KATEDRA NOTRE DAME W PARYŻU, 1923 R.

olej/płótno,
57 x 75 cm
sygnowany i datowany l. d.: `W. de Terlikowski 1923.`

Most na Sekwanie

sygn. p.d.
olej, płótno
73x54

Kwiaty, 1922

olej, płótno;
55 x 86 cm
sygn. potrójnie: p.d. 1922/ Terlikowski; l.d. 1922/Terlikowski; l.g. W.T.

Łódź rybacka, 1915

olej, płótno,
32 x 40 cm;

Place St. Marc a Venise

Olej na płótnie
Syg. p. d.
81 x 116 cm
Autentyczność obrazu została potwierdzona przez W. Vance Brown`a

olej, płótno,
38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski (słabo czytelna)

Pejzaż, 1930

olej, płótno,
47 x 60 cm;

DRZEWA, 1937 R.

olej/płótno,
56 x 38,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `W. de Terlikowski 1937`

Olej, płótno;
65 x 92 cm

Bukiet kwiatów z orientalną lalką, 1935

olej, płótno;
55 x 38 cm
sygn. l.d. 1935/ Włod.Terlikowski

Saint Tropez

olej, płótno, 81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Włod Terlikowski

NOTRE DAME W PARYŻU, 1923 R.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany i datowany l. d.: `W. de Terlikowski 1923`

olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygnowany p. d.: 1921 Terlikowski (końcówką pędzla
w malaturze)

KWIATY W WAZONIE, 1919 R.

olej/płótno,
55 x 38 cm
sygnowany i datowany p. d.: "1919 | W. de Terlikowski"

MARTWA NATURA, 1932 R. (?)

olej/tektura,
30 x 41 cm
sygnowany i datowany p. d.: "W. Terlikowski 32 (?)"

Motyw z Santa Elina, 1926

olej, płótno,
69 x 52 cm;
autorskie oznaczenie daty (?) u dołu z lewej: 26.

ŻAGLÓWKI W PORCIE, 1935

Olej, płótno; 54 x 73 cm
Sygnowany l.d.: 1935 | W: de Terlikowski
Na górnej listwie krosna odręczny napis : "Les Voiliers au Port" oraz na środkowej poprzeczce "TERLIKOWSKI | HST 54 x 73" ; na ramie papierowa nalepka: CADRES E. BOUCHE | CHABRELOCHE (Puy-de Dome) | PARIS, 77, Faubourg St-Martin-LYON, 12 Rue, . Zola |E | (?)...el 27 Patme

PEJZAŻ Z CYPRYSAMI, 1929

olej, płótno, 46 x 61 cm
sygnowany l.d.: W. de Terlikowski | 1929.
Na odwrocie nalepki paryskiego domu aukcyjnego ARTCURIAL.

Martwa natura z owocami, 1914

olej, płótno;
98 x 146 cm
sygn. p.d. W de TERLIKOWSKI/ 1914

Katedra

olej, tektura,
55,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: W de Terlikowski 1947 (końcówką pędzla w masie)

Kwiaty i figurka Buddy

olej, płótno, 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: 14 ?/ W. Terlikowski

Martwa natura

olej, płótno
55 x 38 cm;
sygn. l. d.: Terlikowski/ 1943

ZABUDOWANIA, 1926 R.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1926 | W. de Terlikowski`

MARTWA NATURA Z KIELISZKAMII I OWOCAMI

olej/płótno, 39 x 48 cm
sygnowany p. d.: `W de Terlikowski`

RÓŻE W WAZONIE, 1922 R.

olej/płótno, 50 x 74 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1922 | W de Terlikowski`

Pejzaż, ok. 1920

olej, płótno
38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski (zatarta nieczytelna)

ŻAGLÓWKI W PORCIE, 1935

Olej, płótno
54 x 73 cm

Pejzaż z uliczką

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d. W.Terlikowski

Łód¼ w zatoce, 1932

olej, płótno
46 x 34 cm
sygn. p.d. W.Terlikowski/1932

Pejzaż z małego miasteczka

olej, płótno
22 x 16 cm;
sygn. l. d.: WLADIMIR de TERLIKOWSKI

Kwiaty i figurka Buddy

olej, płótno
100 x 81 cm;

Martwa natura na złotym tle

olej, płótno
37,5 x 55 cm
sygn. p. d.: 1922 / W. Terlikowski
na odwrocie nalepka z wystawy z tytułem pracy, datą i nazwiskiem autora; oraz napis na blejtramie: Nature mortre / Fond dore; na odwrocie nalepka Galerii Fibak

Anemony

olej, płótno
55 x 38 cm;
sygn. u dołu: W. Terlikowski - 1934

ŁÓDŹ NA PRZYSTANI

olej/płótno
50 x 62 cm
sygnowany p. d.: "W. de Terlikowski".

WIDOK Z WENECJI, 1928 R.

olej/tektura
46 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: "W. de Terlikowski | 1928"

89. RÓŻE W TURKUSOWYM WAZONIE, 1933

olej, płótno,
55 x 35 cm
Sygnowany l.g.: W(..) Terlikowski; datowany p.g.: 1933; ponadto p.d.: 33 | Terlikowski (sygnatura i daty wydrapane w mokrej farbie)

Kwiaty w wazonie

Olej, płótno
54 x 65 cm,
sygn. p.d.: W. Terlikowski

Paryż

Olej, płótno
73 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: Terlikowski

Anemony

olej, płótno
55 x 38 cm;

Palazzo Ducale w Wenecji

olej/płótno,
55 x 33,5 cm
sygnowany p. d.: `W. Terlikowski`
na odwrocie papierowa naklejka z tytułem obrazu

Drzewa przy drodze

olej/płótno,
48 x 42 cm
sygnowany p. d.: `W Terlikowski`

Kwiaty i figurka Buddy

olej, płótno,
100 x 81 cm;

Martwa natura

olej, płótno,
55 x 38 cm;

Anemony

olej, płótno,
46 x 60,5 cm;
sygn. podwójnie w masie farby, końcówką pędzla
p. d.: 1937 / W. de Terlikowski;
l. d.: W. de Terlikowski/ 1937.
Analogicznie pisany autorski tytuł obrazu p. g.: anemony

Pejzaż miejski

Olej, płótno,
72 x 54 cm,
sygn. l. d.: W Terlikowski

ANEMONY, 1934

olej, płótno,
sygnowany od lewej wzdłuż dolnej krawędzi: W././ Terlikowski - 1934
Z tyłu, na krośnie stempel: 10P; mała nalepka z numerem: 43/8. Na ramie nalepka DELF Galeries d`Art.
55 x 38 cm

DOMY W MIASTECZKU

olej, płótno,
50 x 65 cm
sygnowany p.d.: Terlikowski

Kwiaty i figurka Buddy

olej, płótno, 100 x 81 cm;

Kwiaty

olej, płótno,
46 x 61 cm;
sygn. u góry: Terlikowski / 1948

Białe róże

olej, płótno,
50 x 62 cm;
sygn. p. d.: 19 / W Terlikowski

Mozart, 1946 r.

olej/płótno,
61 x 42 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1946 Terlikowski`

Portret mężczyzny,1941 r.

olej/płótno,
56 x 73 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Terlikowski | 1941`

Białe róże

olej, płótno,
50 x 62 cm;

Widok na wieżę Filipa Pięknego w Avinionie, 1921 r. (?)

olej/płótno, 55 x 73 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1921 (?) | Terlikowski`

Białe róże

olej, płótno,
50 x 62 cm;

Saint Tropez

olej, płótno,
81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Włod Terlikowski

Pejzaż z wieżą kościoła, 19030

olej, płótno;
59,5 x 44,5 cm
sygn. p.d.: Włodz Terlikowski/ 1930

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI

olej, tektura
52 x 41.5 cm
sygn. p.d.: W. Terlikowski (sygnatura napisana w mokrej farbie trzonkiem pędzla)
Na odwr. napis niebieską kredką: Nature morte | par | Terlikowski. Ponadto: - tuszem: 105; - czerwoną kredką: R22

RÓŻOWE KWIATY

olej, płótno
65 x 92 cm
sygnowany l.d.: W. Terlikowski | 1926
ponadto p.d.: częściowo przysłonięta retuszem nieczytelna dedykacja (?) w trzech wierszach; (sygnatura i napisy wydrapane w mokrej farbie trzonkiem pędzla)
Na ramie drukowane nalepki:
-1. większa o treści: DES CADRES MODERNES | PAUL RENÉ | 82bis Boulevard du Montparnasse | PARIS;
- 2. mała: OGER et DUMONN | 88 | 11 MARS 2005.

Róże w wazonie

olej, płótno,
50 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: 1922 / Wł. Terlikowski (końcówką pędzla w masie)

Kobieta arabska

olej, płótno,
54 x 37 cm,
sygn. p.d.: Ter 1931

Piwonie

olej, płótno,
54 x 65 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski 17

Kwiaty w wazonie

olej, płótno
54 x 65 cm;
sygn. p.d.: 920 / W. Terlikowski

Widok na most

olej, płótno
73 x 54 cm;

Róże w wazonie (1920)

na odwrocie: Kwiaty w wazonie
sygnowany dat. p.d.
olej, płótno
55.5x46

Martwa natura na złotym tle, 1922

olej, płótno; 38 x 55 cm
sygn i dat.. p.d.: 1922/ W. Terlikowski

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno; 46 x 65 cm
sygn. i dat. p.d.: 1923/ Terlikowski

Martwa natura z owocami i bukietem kwiatów, 1918

olej, płótno; 60 x 81 cm
sygn. i dat. l.g.: 1918/ W. Terlikowski

Kwiaty

olej, płótno, 46 x 61 cm;

olej, płótno
45,5 x 54,5 cm
sygn. p. d.: 19? / W Terlikowski

RÓŻE W ZIELONYM WAZONIE, 1927

Olej, płótno; 46,5 x 61,5 cm
Sygnowany l.g.: W.dz Terlikowski

olej/płótno, 60 x 92 cm
sygnowany i datowany p. d.: `24 | Terlikowski`
Literatura: Obraz reprodukowany (w:) Arsene Alexandre, W. de Terlikowski, Paryż 1927, il. 5.

Wieża kościoła

olej, płótno, 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: W. de Terlikowski / 1939

Kwiaty i lalka

olej, płótno, 55 x 38 cm;
sygn. l. d.: 1935 / W. de Terlikowski

Wenecja, 1933

olej, płótno, 47 x 61 cm
sygn. i dat.p.d.: WTerlikowski 33

Kwiaty, 1916

olej, sklejka, 24 x 33 cm
sygn. i dat. p.d.: 1916 / Terlikowski
Obraz po konserwacji

PEJZAŻ Z POŁUDNIOWEJ FRANCJI (ANTIBES?), 1933

Olej, płótno; 54 x 73 cm
Sygnowany p. d.: 1933| Wł Terlikowski

PALMY PRZY DRODZE, lata 30. XX w.

olej, płótno
46 x 62 cm
sygnowany p.d.: Włodz Terlikowski
Na odwrocie płótna resztki nalepionej francuskiej gazety. Nalepki na ramie i poprzeczce krosna; w tym okrągła z numerem 8308/VP

Pejzaż, 1917

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: 17 / Terlikowski

Kwiaty, 1916

olej, płótno, 33 x 41 cm
sygn. i dat. p.d.: 1916 / WTerlikowski

Pejzaż z górą, 1911 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlodzimierz | de Terlikowski 1911`
na odwrocie naklejka ze składu przyborów malarskich w Paryżu

Pejzaż nadmorski, 1920 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `20 I Terlikowski`

Palmy przy drodze

olej/płótno, 48 x 62 cm
sygnowany p. d.: `(…) | Wlodz. Terlikowski`

Wieża kościoła, 1939 r.

olej/płótno, 62 x 48 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlodz. Terlikowski | 1939`

Kwiaty w wazonie, 1927 r.

olej/płótno, 47 x 61,5 cm
sygnowany i datowany l. g.: `27 | W. Terlikowski`

Wachlarz i kwiaty, 1918 r.

olej/płótno, 79 x 100 cm
sygnowany i datowany p. d.: `18 | W Terlikowski`

Uliczka miasteczka na południu Francji, 1938

olej, płótno,
55 x 38 cm
sygnatura wydrapana trzonkiem pędzla w mokrej farbie p.d.: 38 | Terlikowski
Na odwrocie nalepka z numerem 139; na płótnie napis - numer kolekcji: PM 139.

Pejzaż z zabudowaniami

olej/płótno, 65 x 92 cm

Pejzaż z cyprysami

olej/płótno, 27 x 42 cm
sygnowany p. d.: `Terlikowski`

Olej, płótno; 65 x 92 cm
Sygnowany i datowany (trzonkiem pędzla w mokrej farbie) p. d.: 1921 Terlikowski

Drzewo na tle błękitu, 1940 r.

olej/płótno, 55 x 38 cm
sygnowany i datowany p. d.: `40 | W. Terlikowski`

Portret kobiety

olej, płótno, 54,5 x 64,5 cm;
sygn. p.d.: Wł. Terlikowski (końcówką pędzla w malaturze);

Widok zamku

olej, płótno, 53,5 x 64 cm;
sygn. p.d.: WTerlikowski / 1921 (wycisk w farbie)

Obóz cygański, ok. 1921 r.

olej/płótno, 46 x 55 cm

Pejzaż miejski

olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. p.d.: Terlikowski

Madame

olej, płótno, 46 x 38 cm;
sygn. l.g.: W. de Terlikowski / 1930

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 74 x 61 cm;
sygn. p.d.: W. Terlikowski 32 (końcówką pędzla w farbie);

Fort w Antibes

olej, płótno; 59 x 80 cm;

Martwa natura z kwiatami, 1948

olej, płótno, wym.: 46 x 61 cm, sygn. Terlikowski, 1948.

MOST W AVIGNON, 1945

olej, płótno,
65 x 92 cm
sygnowany po lewej: 1945 | Terlikowski (sygnatura wydrapana w mokrej farbie)

Widok zamku

olej, płótno, 53,5 x 64 cm;
sygn. p.d.: WTerlikowski / 1921
(wycisk w farbie)

Portret Marie-Lucie

olej, płótno, 46 x 38 cm;
sygn. p.g.: W. de Terlikowski/ 1930.

Fort w Antibes

olej, płótno;
59 x 80 cm;

Portret młodej kobiety

olej, płótno; 92 x 74 cm;
sygn. p.d.: 24 / W de Terlikowski

RÓŻE W WAZONIE, 1928

olej, płótno,
54 x 73 cm
sygnatury wydrapane w mokrej farbie: p.g.: 1928 | Terlikowski; p.d.: 1928 | Terlikowski

Róże

olej, płótno, 27 x 41 cm;
sygn. p.d.: W. de Terlikowski / 1928

Motyw miejski z mostem

olej, płótno, 50 x 73 cm;
sygn. p.d.: 1922 / Wł. Terlikowski

Róże (1928)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
27x41

PEJZAŻ

Olej na płótnie
54 x 65 cm
Sygnowany p.d. - "W. Terlikowski"
.

Motyw miejski z mostem

olej, płótno,
50 x 73 cm;

Róże białe i różowe, 1922

olej, płótno,
65.5 x 92.5 cm
sygnowany dwukrotnie (sygnatura wydrapana w mokrej farbie): - l.g.: 1922. | Terlikowski; - p.d.: 1922 | Terlikowski
Na odwr. płótna napis kredą: 704 [..]. Na poprzeczce krosien napis: TERLIKOWSKI | 1922

Róże

olej, płótno,
27 x 41 cm;

Róże w wazonie, 1921

olej, płótno,
65 x 92.7 cm
sygnowany (trzonkiem pędzla w mokrej farbie) p.d.: 1921 | Terlikowski

Portet kobiety, 1922

olej, płótno
33 x 41 cm

Most

olej, płótno, 65 x 92 cm;
sygn. z lewej: 1945 / Terlikowski (wydrapane w farbie)

Pejzaż miejski

olej, płótno, 57 x 72,5 cm;
sygn. i dat. z prawej i z lewej strony u dołu: Terlikowski. 1945 (wydrapane w farbie)

Port wschodni

akwarela, papier
14x20.3 (w świetle passe-partout )
sygnowany p.d.

Z podróży do Maroka - Arab na wielbłądzie, 1932

olej na tekturze, 41 x 30 cm
sygn. p.d.: " W 32.Terlikowski"

Chata w Prowansji

38 x 61 cm, olej, płótno,
sygn. p.d.: W.Terlikowski

Podwórze zagrody bretońskiej (1916)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
46x65

Pejzaż miejski

olej, płótno, 54 x 73 cm;
sygn. p.d.: W. de Terlikowski/ 1932

Martwa natura

olej, płótno
sygn. p.g.: 1944 Terlikowski i d.śr.: Terlikowski
wym.: 50 x 65 cm

Róże

olej, płótno, 60 x 93 cm
sygn. p.g. i p.d.: 1924/ Terlikowski

DZIEWCZYNKA Z MASKOTKĄ

akwarela, 31,5 x 24 cm, sygnowana p. d. "1927/Wło.Terlikowski"

MARTWA NATURA Z OWOCAMI I BUKIETEM KWIATÓW

1918 r.
Olej na płótnie 60 x 81 cm
Sygnowany l.g. - "1918 / W. Terlikowski"

RÓŻE W ZIELONYM WAZONIE, 1921

olej na płótnie, 65 x 92 cm, sygnowany p.d. "1921 /Terlikowski" (sygnatura wyryta w warstwie malarskiej)

Czerwone kwiaty

olej, płótno, 52 x 43 cm, sygn. p.d.: 1916/ W. Terlikowski

Róże

olej, płótno, 60 x 93 cm, sygn. p.g. i p.d.: 1924/ Terlikowski

MARTWA NATURA, 1944 r.

Olej na płótnie 50 x 65 cm
Sygnowany p.g. - "1944 Terlikowski"
Powtórnie sygnowany śr.d. - "Terlikowski"

RÓŻE W WAZONIE, 1922 r.

Olej na płótnie 60 x 73 cm
Sygnowany p.d. - "1922 / W. Terlikowski"
Na odwrocie - Portret kobiety

RÓŻE W WAZONIE, 1924 r.

Olej, płótno; 60 x 92 cm
Sygn. pg.: 1924 | Terlikowski i p.d.: 1924 | Terlikowski

MARTWA NATURA Z OWOCAMI GRANATU

olej na tekturze, 24 x 33 cm
sygnowany l. d. "W. Terlikowski"

WIDOK NA NOTRE DAME, 1926

olej na płótnie, 61,3 x 46,3 cm
na krośnie malarskim napis autorski:
"W de Terlikowski 1926"

Widok na Notre Dame, 1926

na krośnie malarskim napis autorski: "W. de Terlikowski 1926"

Martwa natura

olej, płótno
sygn. l.d.: W. Terlikowski
wym.: 36 x 45 cm

Leśny staw

olej na płótnie, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: "W. de Terlikowski"

Martwa natura z paterą, 1922

olej na płótnie, 38 x 61 cm
sygnowany p.d.: "22/ Terlikowski"

Dom na południu Francji

olej na płótnie, 38 x 60,6 cm
sygnowany p.d.: "W. Terlikowski"

Martwa natura z parasolką

olej, płótno,
81.2 x 100 cm
Sygnowany l.d.18. / W. Terlikowski

Kwiaty

olej, płótno, 33 x 41 cm;
sygn. p.d. i dat.- 16/W.de Terlikowski

Pejzaż z cyprysami, 1919

olej, płótno, 54 x 65 cm;
sygn. p.d. - 19 / W. Terlikowski
Na odwrocie odręczne: "L.V. / No 235"

Martwa natura

olej, płótno
38 x 46 cm

Leśny staw

olej na płótnie, 38 x 46 cm, sygnowany p.d.: ?W. de Terlikowski"

Port, 1918

olej, dublowane płótno
49,9 x 60,8 cm

Pejzaż z zatoką i cyprysami, 1919

olej, płótno
54 x 65 cm

Paryż we mgle, 1925

olej, płótno
54,4 x 46 cm

Pejzaż paryski, 1936

olej, płótno
65 x 91,7 cm

liczba obiektów: 490