1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Pejzaz z Ostrówka

olej, płótno, 68 × 97 cm
na blejtramie odręczny napis: pejzaż z Ostrówka/St. Cz. Inw. 382

cena wywoławcza: Wykup abonament

Drzewo jesienią

olej, tektura, 45 × 35 cm
na odwrocie: p. g.: Drzewo jesienią St.Cz./ inw. 313; p. d.: St. Cz./inw. 313

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę, ok. 1929 r.

olej, tektura; 25 x 33 cm
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie: p. g.: St. Cz./inw. 178, śr. g.: „Fragment Kazimierza z widokiem na Farę”/ok. 1929; oraz naklejka: Obraz Stanisława Czajkowskiego p. t. Fragment Kazimierza z widokiem na Farę/technika olej nr katalogu 316 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 – styczeń 1981 oraz pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

Odbudowa Kolumny Zygmunta

akwarela, papier, 38 x 50,5 cm

Na plaży w Sopocie, 1917 r.

olej/tektura, 15 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Czajkowski | 1917'

Autoportret, 1953-1954

olej, płótno; 77 x 62 cm;
na odwrocie na blejtramie u dołu napisy inwentaryzacyjne: St.Cz. / inw. / 253
oraz napis wtórny AUTOPORTRET (długopisem).

Pejzaż letni, 1910 r.

olej/płótno, 50 x 86 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST CZAJKOWSKI | 1910'

Studium nieba (Holandia)

olej, tektura; 37 x 45,5 cm;
na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 315; oraz napis: Studium nieba / /Holandia/

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę, ok. 1929

olej, tektura; 25 x 33 cm;
Na odwrocie: p. g.: St. Cz. / inw. 178, śr. g.: „Fragment Kazimierza z widokiem na Farę” / ok. 1929; oraz naklejka: Obraz Stanisława Czajkowskiego p. t. Fragment Kazimierza z widokiem na Farę/ technika olej nr katalogu 316 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 – styczeń 1981 oraz pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

Drzewo jesienią

olej/tektura, 45 x 35 cm;
Na odwrocie: p. g.: Drzewo jesienią St.Cz./ inw. 313; p. d.: St. Cz./ inw. 313

Portret dziewczyny

olej, płótno; 77,5 x 67,5 cm

Fragment zagrody

olej, tektura; 24,5 x 32,5 cm
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm w świetle passe partout;
sygn. p.d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.

Staw w Borkach o zachodzie, 1939 r.

olej/tektura, 24,4 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | BORKI 1939.'
opisany na odwrociu: '"Staw w Borkach o zachodzie" | 1939 /Nowogródzkie/' oraz pieczątka inwentarzowa

Krzyż przydrożny, 1929 r.

olej/tektura, 55 x 37,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1929 r.’
opisany na odwrociu: ‘w. Jakubowice | Kieleckie’ oraz ‘Krzyż przydrożny’ oraz numer ze spuścizny po artyście (‘St. Cz. inw. 345’).

Drzewa w Kaliszanach, 1953

olej, tektura; 20,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953;
na odwrocie napisy: St. Cz. / inw. 239 / „Drzewa w Kaliszanach” I / 1953.
Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954; [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - „Zachęta” grudzień 1980 - styczeń 1981, kat. poz. 691; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu „Spotkania ze sztuką”, Łaziska Górne 2011, kat. poz. 17.

Z Ziemi Lubelski I, 1947

olej, tektura; 21,5 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947; oraz nr inw. z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.

Droga z Puław do Kazimierza

olej, płótno; 47 x 65 cm

Powódź, ok.1950

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944

akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem), poniżej autorski opis ołówkiem

Obłoki nad wodą

olej, dykta; 36 x 46 cm

Aniele pójdę za Tobą

akwarela/papier, 32 x 27 cm (w świetle passe-partout)

"Heeze", 1916 r.

kredka/papier, 24 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem l.d.: 'S.C.', datowany i opisany p.d.: 'Heeze 1916'

"Edam", 1915 r.

kredka/papier, 25 x 35 cm
sygnowany monogramem l.d.: 'S. C', datowany i opisany p.d.: 'Edam 1915'

Chrystus Frasobliwy

akwarela, ołówkiem, papier; 11,3 x 18 cm;
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 415 oraz A 1 (w kole) kat. 24

Taras w Wilanowie, 1934

olej, tektura; 24,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1934

Drzewa jesienią

olej/tektura, 45 x 35 cm

Portret dziewczyny

olej, płótno, 77,5 x 67,5 cm

*droit de suite

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura, 34 x 25 cm, na odwrocie napis: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921; oraz dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy z prawej u góry i z prawej u dołu: St. Cz. / inw. 176

*droit de suite

Pejzaż – Porwanie – szkic ok. 1931

olej, tektura, 25 x 33 cm
Na odwrocie napis: "Porwanie" - szkic / ok. 1931; oraz nr inw.: St. Cz. / inw. 193

*droit de suite

Fragment zagrody

olej, tektura, 24,5 x 32,5 cm, sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI

*droit de suite

Pejzaż z wozem

olej/płótno, 59 x 79 cm

W izbie

pastel, karton; 60 x 88,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI.

ODPOCZYNEK, 1924

Olej, tektura; 25 x 33 cm
Sygnowany i datowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1924
Na odwrocie nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Odpoczynek,1924 technika 249 olej, płótno nr katalogu 249 brał udział w Wystawie Pośmier(..) Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Powyżej napis długopisem: "Odpoczynek" |1924. nad nim napisany flamastrem numer: 249.
W prawym górnym rogu napis czarnym tuszem: St.Cz. | inw. 180. w prawym górnym rogu naklejona kwadratowa kartka z napisem ołówkiem: 83 WISO.
Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem.

Odbudowa kolumny Zygmunta, 1949 (?)

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38 x 51 cm;
na odwrociu numer inwentarzowy: St. Cz./ inw. 451

Portret wieśniaczki

olej, płótno; 58,5 x 45,2 cm

Pejzaż, 1906r.

olej, płótno, 120 x 161 cm
sygn. i dat. l. d.: 1906 STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?): Autor Czajkowski Stanisław/Adres Kraków/Dzieło: Pejzaż /Rodzaj ol(ej)

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 173 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1921
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 14

PEJZAŻ Z CZAPLĄ

Olej, płótno; 52 x 89 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJOKOWSKI
Z tyłu na krosnach napis flamastrem: St Cz. | inw. 261

Powódź, ok.1950

sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem),
poniżej autorski opis ołówkiem

Chrystus Frasobliwy

Dom rybaka w Kazimierzu, 1954

olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 257;
oraz napis ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU

Domy na Podhalu, 1936

olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936.

Kobieta z Bronowic, 1901

olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 35 cm,
sygn. p.g.: Stanisław Czajkowski / Bronowice 1901.

*opłata droit de suite

Krzyż we wsi, 1946 r.

olej/sklejka, 53 x 35 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1946'
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 335') oraz nalepka powystawowa z Zachęty

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947 r.

olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm, sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947, na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947 oraz nr inwentarzowy z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.

Droga z Puław do Kazimierza

olej, płótno, 47 x 63,5 cm

Proszowice, 1929

olej, sklejka; 37 x 54,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: PROSZOWICE/ STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.

Taras w Wilanowie, [1934]

Portret wieśniaczki

olej, płótno; 58,5 x 45,2 cm

Obłoki nad wodą

olej, dykta; 36 x 46 cm

Drzewa jesienią

olej/tektura, 45 x 35 cm

Przysiółek pod lasem, 1903

olej, płótno; 71 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903.

Notre Dame w Paryżu, 1912

olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);

Przed Kościołem w Modlnicy

akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.

Powódź, [ok.1950]

Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, [1944]

Dom rybaka w Kazimierzu, [1954]

olej, płótno; 44 x 70 cm;

Drzewa w Kaliszanach, 1953

olej, tektura; 20,5 x 27 cm;
na odwrocie napisy: St. Cz. / inw. 239 / "Drzewa w Kaliszanach" I / 1953.

Pejzaż z chatami, 1921 r.

olej/płótno, 63 x 98,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | [nieczytelnie] 1921'

Pejzaż z wiatrakiem, 1916 r.

olej/tektura, 19 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stanisław Czajkowski 1916'

Obłoki, 1917 r.

olej/tektura, 37,2 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. CZAJKOWSKI 1917'
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 285')

Stogi siana

olej/tektura, 35 x 43,8 cm
sygnowany l.d. 'ST. CZAJKOWSKI
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 282')

Krzesławice, 1919 r.

akwarela, ołówek/papier, 34 x 48 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Krzesławice lipiec 1919 | S.C.'

Wiatrak (Holandia), 1914-17 r.

olej/tektura, 19,5 x 29 cm
na odwrociu numer inwentarzowy: 'St. Cz. | inw 34', papierowa nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu

Chrystus Frasobliwy

Z Ziemi Lubelskiej I, [1947]

Wisła, [ok.1920]

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nr 191 oraz nr inwentarzowy nadany po śmierci artysty: St.Cz. Inw.281 (zdublowany)

Fragment Kazimierza z widokiem na fare

olej, tektura; 25 x 33 cm;

Chrystus ukrzyżowany

linoryt/papier, 28,3 x 19 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S C' oraz pośrodku opisany: '9/25'
na odwrcoiu opisany: 'Stanisław Czajkowski | ze spuścizny pośmiertnej'

Przed Kościołem w Modlnicy

sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.

Wisła

olej, tektura, 33 × 44 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI
na odwrocie szkic i numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 281

Powódź, [ok.1950]

Taras w Wilanowie, [1934]

olej, płótno; 44 x 70 cm;

Para w strojach ludowych

akwarela, papier czerpany, 20 × 30 cm, na odwrocie: nr inw. St.Cz. / inw. 441

Świątek nad Wisłą , 1919 r.

olej/płótno, 70 x 52,5 cm
sygnowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1919'
na blejtramie naklejka z opisem pracy oraz dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 339')

Portret kobiety

olej, tektura; 39,5 x 37,7 cm

Droga z Puław do Kazimierza

olej, płótno; 47 x 65 cm;

Studium nieba (Holandia)

olej, tektura; 37 x 45,5 cm;

Portret wieśniaczki

olej, płótno; 58,5 x 45,2 cm

Kapliczka we wsi (Wola Radziszowska), około 1910-12

akwarela, ołówek/papier, 28 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI'

- Stanisław Czajkowski 1878-1954, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa, 1979
LITERATURA
- Stanisław Czajkowski 1878-1954, kat. wyst., Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Warszawa 1979, poz. 4 (Akwarele, gwasze)

PEJZAŻ Z DWOMA DRZEWAMI NA SKRAJU POLA, ok. 1955

Olej, płótno; 62 x 77 cm
Pochodzenie: ze spuścizny po artyście

PEJZAŻ Z GOSPODARSTWEM NAD WODĄ, ok. 1955

Olej, płótno; 50 x 85 cm
Sygnowany l.d.: ST.CZAJKOWSKI

Obejście w Bolechowicach [Gniazda bocianie], 1911

olej, tektura; 25 x 34 cm (w świetle oprawy);
opis autorski p. d.: BOLECHOWICE;
na odwrocie nalepki wystawowe oraz napisy: -) Wystawa Obraz Świata Który Przemija Inspiracje Sztuką Japonii w Malarstwie Jana Stanisławskiego i Jego Uczniów; Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha; maj - wrzesień 2007 rok; -) Wystawa Obraz Świata Który Przemija Inspiracje Sztuką Japonii w Malarstwie Jana Stanisławskiego i Jego Uczniów Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, wrzesień - październik 2007; -) Wystawa pośmiertna Stanisława Czajkowskiego, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, grudzień 1980 - styczeń 1981; -) Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1950; z tytułem: Gniazda bocianie; -) nalepka z odręcznym napisem: Obejście w Bolechowicach pod Krakowem I; -) odręczny napis "Obejście w Bolechowicach" / 1911; -) odręcznie pisany numer: St.Cz. / inw. 142.

Widok kościoła

olej/tektura, 40 x 33 cm
na odwrociu opisany podwójnie: 'ST.CZ/inw. 337', ołówkowy szkic martwej natury oraz pieczątka magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie

Drzewo

ołówek, papier; 23,5 x 26,5cm

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 34 x 25cm
na odwrocie napis: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921;
oraz dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy z prawej u góry i z prawej u dołu: St. Cz. / inw. 176

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela podrysowana ołówkiem, papier,
23 x 29,5 cm

Para w strojach ludowych

akwarela, papier czerpany; 30 x 22,5cm

PRZED KOŚCIOŁEM, 1905

Olej, tektura; 26 x 37 cm
Sygnowany p.d.: 1905 · Stanisław Czajkowski; w l.d. r. nalepka z numerem: ...97

Kapliczka w górach, 1929 r.

olej/płótno, 50,5 x 70,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. CZAJKOWSKI 1929'
na odwrociu dwukrotnie wymieniony numer inwentaryzacyjny: 'St.Cz. | inw. | 255' oraz nalepka z Magazynu Artystycznego i Salonu Obrazów Juliana Burofa oraz nalepka wystawowa z Zachęty - Centralnego Biura Wystaw Artystycznych oraz napis: 'KAPLICZKA, 1929'

- dom aukcyjny ALTIUS, kwiecień 2014
- kolekcja prywatna, Warszawa

PEJZAŻ Z OSTRÓWKA

olej, płótno, 68 x 97 cm
na blejtramie odręczny napis:
pejzaż z Ostrówka / St. Cz. inw. 382

Wisła, [ok. 1920]

olej, tektura; 34 x 45cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 31,2 x 22,5 cm

Drzewa jesienią

olej/tektura, 45 x 35 cm

olej, tektura; 25 x 33 cm;

JANOWIEC, 1948

olej na tekturze, 21,5 x 27 cm,
sygnowany i datowany l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 1948".
Na odwrocie, ołówkiem tytuł i data: "wrzesień 1948 r.". Poniżej, atramentem dedykacja malarza: "Pani Karolinie Beylin z serdecznymi słowami", dat. "Warszawa 18 czerwca 1949".

Sądny dzień (Święto Jom Kipur), 1914 r.

olej/płótno, 85 x 137,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: ’Stanisław Czajkowski | Kraków 1914’
na odwrociu dwie naklejki wystawowe: z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1914 oraz z Muzeum Okręgowego w Radomiu, grudzień 1998; na blejtramie fragment trzeciej, niezachowanej naklejki

- dom aukcyjny DESA Unicum, listopad 2007
- wystawa "Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", Muzeum Okręgowe w Radomiu, grudzień 1998 - maj 1999
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Salon Wiosenny 1914 r.
- Katalog Wystawy Jubileuszowej MCMXIV, I Salon Wiosenny, TPSP, Kraków 1914, s. 13, nr kat. 14

Projekt dekoracyi ścian i umeblowania Rady Miejskiej w Starym Magistracie, 1911 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 3 współoprawne projekty: 15 x 44 cm, 15 x 24 cm i 15 x 23 cm, całość: 47,5 x 63 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KRAKÓW 1911 | JÓZEF CZAJKOWSKI' i śr.d.: 'SKALA 1:50'

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911;
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 32,5 x 25cm

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela, papier czerpany; 44 x 56,5cm

Drzewo

ołówek, papier; 23,5 x 16,5cm

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie;

Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Pejzaż, 1906r.

olej, płótno, 120 x 161 cm

Drzewa w Kaliszanach I

olej, tektura; 21,5 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI/ 1953

Portret dziewczyny

olej, płótno; 77,5 x 67,5 cm;

Park Wilanów

olej, płótno; 105 x 149,5 cm;

Paryż, 1912 r.

olej, płótno, 30 × 46 cm,
sygn. i dat. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912

Szkic

olej, tektura, 40,5 × 33 cm
na odwrocie podwójny zapis: ST.CZ/inw. 337 oraz szkic

Pejzaż z zielonymi drzewami, 1943 r.

olej/tektura, 23,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1943'

ZIMA NA POGÓRZU, 1932

olej na płótnie, 69 x 100 cm, sygnowany i datowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 32".
Ekspertyza Stefanii Kozakowskiej.

Fragment zagrody

olej, tektura; 24,5 x 32,5cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Powódź

akwarela, brystol; 17,5 x 25cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI 1944

Paryż, 1912 r.

olej, płótno, 30 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912

Obłoki nad wodą

olej, dykta; 36 x 46 cm

Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

Dworek administratora w Nakryszkach

olej, płótno; 74,5 x 101,5 cm

Obraz ze spuścizny po artyście.

Pierwszy polski most na Wiśle

akwarela, papier; 16,8 x 2,4 cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Para w strojach ludowych

akwarela, papier; 30 x 22,5 cm

Wisła, ok. 1920

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn.l.d.: ST. CZAJKOWSKI

Wieśniaczka

olej, płótno; 58,5 x 45,2 cm

WIEŚ w GÓRACH

akwarela na kartonie,
35 x 50,5 cm,
sygnowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI".

Pejzaż, 1950 r.

olej/tektura, 19,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1950'

Fara w Kazimierzu, 1930

olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1930

Obraz był reprodukowany w wydawnictwie SZTUKA w 1932. Negatyw zdjęcia znajduje się w zbiorach działu dokumentacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Własnością muzeum jest również nieco inna, zbliżona kompozycyjnie wersja (identycznych wymiarów i roku powstania, nr kat.: MP 3974 MNW), aktualnie eksponowana w gmachu sejmu jako depozyt Muzeum Narodowego.

Porwanie

olej, tektura; 24,5 x 33cm

Drzewa w Kaliszanach I, 1953

olej, tektura; 21,5 x 26,5cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI/ 1953

Odbudowa Kolumny Zygmunta, 1949

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier czerpany; 44 x 56,5cm;
na odwrocie numer inwentarzowy: St.Cz./inw. 451

Fragment zagrody

olej, tektura; 24,5 x 32,5cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Wisła, ok. 1920

olej, tektura; 34 x 45cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Para w strojach ludowych

akwarela, papier czerpany; 37 x 24,5cm

Odbudowa Kolumny Zygmunta, 1949(?)

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier czerpany; 44 x 56,5 cm;
na odwrociu numer inwentarzowy St. Cz./ inw. 451
Bibl.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Zachęta - grudzień 1980 - styczeń 1981, cz. "Akwarele, gwasze" kat. poz. 50 (tu błędnie podane wymiary pracy); Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 42

Fara w Kazimierzu, 1930

olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
Obraz był reprodukowany w wydawnictwie SZTUKA w 1932. Negatyw zdjęcia znajduje się w zbiorach działu dokumentacji Muzeum Narodowego w Warszawie.
Własnością muzeum jest również nieco inna, zbliżona kompozycyjnie wersja (identycznych wymiarów i roku powstania, nr kat.: MP 3974 MNW), aktualnie eksponowana w gmachu sejmu jako depozyt Muzeum Narodowego

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947

sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947;
na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947; oraz nr inwent z
prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.
Bibl.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Zachęta - grudzień 1980 - styczeń 1981, cz. "Malarstwo olejne" kat. poz. 583; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 12

KAPLICZKA W WOLI RADZISZOWSKIEJ, 1910

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 42 cm (w świetlep-p)
Sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Wystawiany,opisany: Stanisław Czajkowski 1878-1954, CBWA Zachęta, Warszawa 1979, katalog: Akwarele, gwasze, poz. 4

Ukrzyżowanie

linoryt/papier, 22,5 x 13,5 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '8/25 S.C.'

- spuścizna rodzinna artysty

Pejzaż letni, 1948 r.

olej, tektura, 27 x 22 cm,
sygn. i dat. p.d.: Stanisław Czajkowski 1948

Żniwa

olej, płótno, 60 x 77 cm,
sygn. p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Zegrzynek pod Warszawą k. Serocka, 1936 r.

olej, tektura, 24,5 x 33 cm,
sygn. i dat. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1936

Pejzaż ze snopami, ok. 1920

olej, tektura; 37 x 52 cm;

PEJZAŻ PARKOWY Z PAWILONEM, 1923

Olej, płótno; 50 x 62,5 cm
Sygnowany na odwrocie napis: Stanisław Czajkowski 1923

Drzewa przy drodze

olej, płótno, 47 x 65 cm

Widok z Kazimierza na Wisłę, 1947

olej, karton, 19,4 x 28,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947

Kościół wśród drzew

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta
22.8x34.9 cm

Pejzaż z rzeką

olej, sklejka, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: St. Czajkowski

Świątek nad Wisłą

olej, płótno, 68,5 x 49,2 cm,
sygn. l.d.: St. Czajkowski

Dwór w parku

olej, płótno, 73 x 100 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 31,2 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napisy: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921 oraz p. g.: St. CZ. / inw. 176;
zapis powtórzony p. d.

Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], Warszawa - "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, dział "Akwarele, gwasze", kat. poz. 52; Stanisław Czajkowski.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 45.

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela, papier czerpany; 23 x 29,9 cm (w świetle oprawy);

Lit.: Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 41

ZACHÓD SŁOŃCA w BORKACH,1939

olej na tekturze, 24,5 x 33 cm,
sygnowany i datowany l.d. "Stanisław Czajkowski /Borki 1939", na odwrocie p.d "St. Cz. /inw. 125" (inwentarz autorski) oraz napis "Staw w Borkach o zachodzie 1939 Nowogródzkie"

Pejzaż ze snopkami

olej, tektura, 41 x 52 cm,

Po pracy

olej/tektura, 12,5 x 18 cm
opisany na odwrociu: 'Po pracy | St. Cz. | inw. 413'

Dom rybaka w Kazimierzu

olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54

Wisła, ok. 1920

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI

Pejzaż - Porwanie - szkic, ok. 1931

olej, tektura; 25 x 33 cm;
Na odwrocie napis: "Porwanie" - szkic / ok. 1931;

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947

Portret kobiety

olej, tektura; 39,5 x 34,7 cm;

Zima na Podhalu

olej/karton, 30 x 54 cm
sygnowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI'

Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], Warszawa - "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, dział "Akwarele, gwasze", kat. poz. 52; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej,
z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 45.

Namiot i wozy cyrkowe w Edam, 1915 r.

ołówek, papier, 25 x 34 cm w świetle passe-partout; sygn. l. d.: SC, dat. p. d.: Edam 1915

Budowa mostu na Wiśle, 1944

akwarela, brystol; 14,7 x 24,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI;
napis p. d.: "Pierwszy polski most / na Wiśle / W [?] Warka r. 1944 / sierpień;
napis u dołu: SZKIC ZASADNICZY;
napis p. d.: na pierwszym planie / płk. Lubański z oficerami / pr. Pliński.

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 113 cm

STUDIUM NIEBA, ok. 1904

olej, deska
15,8 x 23,8 cm
sygn. l.d.: St CZAJKOWSKI
na odwrocie napisy: - tuszem p.g.: St. Cz. | inw. 13:
- pośrodku: "Studium nieba" | ok. 1904 | Studyum nieba;
- niżej kredką: Złoty o[....] | 17.
nalepki:
- 1. z zachowaną częścią tekstu: 501 | [...]dyum nie[...];
- 2. z odręcznym napisem: 27 | W [w kółku] | 17;
- 3. wystawowa (druk, atrament): WŁASNOŚĆ [przekreślone, u góry: WYSTAWA MUZEUM OKRĘGOWEGO | W SANDOMIERZU | AUTOR | TYTUŁ "Malarstwo Stanisława Czajkowskiego" 1981

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Stanisław Czajkowski (1878-1954), [katalog], MKiS, CBWA, Warszawa "Zachęta", Warszawa 1980, s. nlb., nr kat. 30 (wystawiony jako własność żony artysty p. Anny Laudańskiej-Czajkowskiej oraz p. Ireny Kościałkowskiej).

Świątek nad Wisłą, 1919 r.

olej, płótno, 68,5 × 49,2 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/1919
na odwrocie: dwa razy numer inwentaryzacyjny: St. Cz. inw. 339,
nalepka z nazwiskiem artysty i tytułem oraz nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z informacjami o wystawie pośmiertnej Stanisława Czajkowskiego, grudzień 1980-styczeń 1981, nr kat.: 164

Wystawiany i opisywany:
Stanisław Czajkowski (1878-1954), [katalog], MKiS, CBWA, Warszawa "Zachęta", Warszawa 1980, s. nlb., nr kat. 164

Pejzaż, 1906r.

olej, płótno, 120 x 161 cm

Powódź, ok. 1950

sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);

Bibl.: Stanisław Czajkowski. 1878-1954; Katalog wystawy monograficznej CBWA Zachęta, Warszawa 1981, kat. poz. 59; Stanisław Czajkowski.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 44.

Drzewa w Kaliszanach I, 1953

olej, tektura; 21,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953;
na odwrocie tytuł obrazu z datą oraz nr: St. Cz. / inw. 239

Bibl.: Stanisław Czajkowski. 1878-1954; Katalog wystawy monograficznej CBWA Zachęta, Warszawa 1981, kat. poz. 691

Pierwszy polski most na Wiśle

akwarela, papier; 16,8 x 24,4cm;
sygn.p.d.: ST.CZAJKOWSKI;

Drzewa jesienią

olej, tektura; 45 x 35cm;

Para w strojach ludowych

akwarela, papier; 30 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inw. St. Cz. / inw. 441
na oprawie ołówkiem - u góry Godło: "Ziemia", u dołu N 1

olej, płótno; 50 x 85 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI

Z Ziemi Lubelskiej I, 1947

Bibl.: Stanisław Czajkowski. 1878-1954; Katalog wystawy monograficznej CBWA Zachęta, Warszawa 1981, kat. poz. 583; Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 12

Łódki i żaglówki, 1916 r.

ołówek, papier, 25 × 35 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: MO 29.V.1916 S.C.

Bronowice, 1902 r.

ołówek, papier, 23,5 × 33,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: S.C., dat. p. d.: 26/03/1902 Bronowice

Nabrzeże rybackie w Monnikendam, 1916 r.

ołówek, papier, 25 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Monnikendam 1916

Para w strojach ludowych

akwarela, papier czerpany, 20 × 30 cm
na odwrocie: nr inw. St.Cz. / inw. 441

Notre Dame w Paryżu, 1912

olej, tektura, 25,5 x 33 cm
sygn. l. d.: PARYŻ, 1912 / ST.CZAJKOWSKI
Publikowany:
Stanisław Czajkowski 1878 - 1954, Galeria Zachęta, Warszawa 1954, nr kat. 95
Kolekcja Pakoska. Wokół krakowskiej "Sztuki",
katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska - Gajewska , Toruń 2000, s. 40-41.
Proweniencja: Kolekcja Pakoska

OSTY

olej, deska
23,6 x 15,5 cm
sygn. l.d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie napisy i nalepki.
Napisy: 15; "Osty" | ok. 1902; St. CZ. | inw. 6.; 3 (w kółku); TR (monogram wiązany)
Nalepki: - 1. z napisami ołówkiem: M (w kółku), 30, 8;
- 2. z drukowanym numerem 30; - 3. nalepka wystawowa (wydruk komputerowy) o treści: "Wystawa OBRAZ ŚWIATA, KTÓRY PRZEMIJA. INSPIRACJE SZTUKĄ JAPONII W MALARSTWIE JANA STANISŁAWSKIEGO I JEGO UCZNIÓW" Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha maj-wrzesień 2007; - 4. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli "Obraz świata, który przemija. Inspiracje sztuką Japonii w malarstwie Jana Stanisławskiego i jego uczniów" wrzesień - październik 2007

Obraz wymieniony w:
- Stanisław Czajkowski (1878-1954), [katalog], MKiS, CBWA, Warszawa "Zachęta", Warszawa 1980, s. nlb., nr kat. 15 (wystawiony jako własność żony artysty p. Anny Laudańskiej-Czajkowskiej oraz p. Ireny Kościałkowskiej).
- A. Król, Obraz świata, który przemija. Inspiracje sztuką Japonii w malarstwie Jana Stanisławskiego i jego uczniów / Image of a floating world: Japanese art inspirations in the paintings of Jan Stanisławski and his students, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie, Kraków 2007, s. 116, nr kat. 198, il.

ŻNIWA, 1903

olej, płótno
40,5 x 52,5 cm
sygn. l.d.: JANKOWI ST. CZAJKOWSKI | 19[03]

Obraz wymieniony w:
- Stanisław Czajkowski (1878-1954), [katalog], MKiS, CBWA, Warszawa "Zachęta", Warszawa 1980, s. nlb., nr kat. 21 (wystawiony jako własność p. Krystyny Głowackiej).

Dworek administratora w Nakryszkach (Nowogródzkie), lata 30. XX w.

olej, płótno; 74,5 x 101,5 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: Dworek administratora / w Nakryszkach; oraz nr inwentarzowy: St. Cz. inw. 383
Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, Warszawa 1980, kat. poz. 495; Stanisław Czajkowski. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Górne 2001, kat. poz. 51.

KAPLICZKA w GÓRACH, ZIMĄ

gwasz, akwarela na tekturze,
30 x 40 cm, sygnowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI"

PRZED ZAGRODĄ, 1928

olej na tekturze, 25 x 35,5 cm, sygnowany i datowany p.d. "St. Czajkowski 28", Na odwrocie naklejona kartka maszynopisu z "Orzeczeniem" Leszka Ludwikowskiego z dnia 22 VII 1983 r., potwierdzającym autorstwo obrazu.

JANOWIEC, 1948

olej na tekturze, 21,5 x 27 cm, sygnowany i datowany l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 1948".

Brzoza jesienią, ok. 1900

olej, deska; 23,3 x 14,2 cm;
na odwrocie nr inwentarzowy dwukrotnie powtórzony: St.Cz. / inw. 4, opis: "Brzoza jesienią"/ ok. 1900; numery 11 i 13 (powtórzony) w kółeczkach; nalepka z numerem 17; nalepki z wystaw: "Obraz świata, który przemija. Inspiracje sztuką Japonii w malarstwie Jana Stanisławskiego i jego uczniów" z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (maj - wrzesień 2007) oraz z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli (wrzesień - październik 2007).

Lit.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, Warszawa 1980, kat. poz. 5.

Park

olej, płótno; 47 x 65,5 cm

olej/tektura, 34,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: `St. Czajkowski`

Drzewo

ołówek, papier;
23 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
Literatura: Stanisław Czajkowski. [Katalog Wystawy Podróżnej], z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Górne 2001, kat. 49.

Drzewa w Kaliszanach, 1953

olej, tektura; 21,3 x 26,6 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953
na odwrocie napis: St. Cz. / inw. 239 / "Drzewa w Kaliszanach" I / 1953.

Literatura: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [Katalog wystawy monograficznej], "Zachęta" grudzień 1980 - styczeń 1981, Warszawa 1980, kat. poz. 691;
Stanisław Czajkowski. [Katalog Wystawy Podróżnej], z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. 17.

olej, tektura; 22 x 35 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: ST. CZAJKOWSKI 1910

Pejzaż, 1922

olej, sklejka, 25 x 34 cm
sygn i napis autorski p. d.: najdroższej Murawce/ Kazimierz nad Wisłą/ ST.
CZAJKOWSKI/ 1922 24.VI.22
poziome spękania deski

Dom rybaka w Kazimierzu,1954 r.

olej, płótno, 44 × 70 cm
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz/inw./257 oraz napis Ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU

JANOWIEC, 1948

sygnowany i datowany l. d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 1948".

Park, ok. 1954

olej, płótno; 105 x 149,5 cm.
Na odwrocie, na krośnie malarskim oznaczenie inwentaryzacyjne obrazu: Park St. Cz. Inw. 389.

Lit.: Stanisław Czajkowski. 1878 - 1954. [Katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta grudzień 1980 - styczeń 1981, poz. kat. 708;
Stanisław Czajkowski. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Górne 2001, poz. kat. 50.

olej/płótno, 85 x 137,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Stanisław Czajkowski | Kraków 1914`
na odwrociu dwie naklejki - jedna zachowana fragmentarycznie, druga wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1914 r.
LITERATURA: Katalog Wystawy Jubileuszowej MCMXIV, I Salon Wiosenny, TPSP, Kraków 1914, s. 13, nr kat. 14
WYSTAWIANY: - Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Salon Wiosenny 1914 r.; - wystawa "Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", Muzeum Okręgowe w Radomiu, grudzień 1998 - maj 1999

olej, tektura; 25 x 33 cm;
oraz nr inw.: St. Cz. / inw. 193

Pejzaż z widokiem na Wisłę, 1927 r.

olej/tektura, 25 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Stanisław Czajkowski 1927`

Wisła, 1920

Olej, tektura; 34 x 45 cm;
Sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI

Stanisław Czajkowski (1878 Warszawa - 1954 Sandomierz) Pałac na wyspie w Łazienkach, 1936 r.

olej, tektura, 24,5 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936
na odwrocie napis: "Pałac na wyspie w Łazienkach"/ 1936; numery inwentarza: St. Cz./inw. 200
oraz nalepka z napisem: Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t. Pałac na wyspie Łazienki / technika olej nr katalogu 446 brał udział w Wystawie Pośmiertnej / Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.; pieczęć: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

olej, tektura, wymiary: 24,5 × 33 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/BORKI 1939
sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI / BORKI 1939;
na odwrocie napis: "Staw w Borkach o zachodzie"; / 1939 Nowogródzkie; oraz oznaczenia według inwentarza: St.Cz. inw.125

olej, tektura, 17,5 x 23 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Czajkowski

Dom Rybaka w Kazimierzu

Olej, płótno; 44 x 70,5cm
Sygn.p.d.: Stanisław Czajkowski

Portret kobiety

Olej, tektura; 39,5 x 34,7 cm

Pejzaż, ok. 1931 r.

olej, tektura, 24 × 32 cm
na odwrocie napis: Porwanie-szkic/ ok.1931 St.Cz/inw.193

Estymacja: 7000 - 8000 zł

Bronowiczanka

olej, tektura; 74 x 50 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI

Wieś holenderska (Heeze), 1916

olej, tektura; 30 x 56 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI 1916 / HEEZE

Obraz wystawiany i ujęty w katalogu wystawy monograficznej: Stanisław Czajkowski 1878-1954, Warszawa "Zachęta", grudzień 1980 - styczeń 1981, poz. kat. 130.

Portret chłopca

Olej, tektura, wym.: 45,5 x 37,5 cm

Fragment zagrody

Olej , tektura; wym.: 24,5 x 32,5 cm
Sygn.p.d. ST. CZAJKOWSKI

Portret dziewczyny

Olej, płótno, wym.: 77,5 x 67,5 cm

ROGOŹNICA, 1949

gwasz, akwarela na kartonie, 23,7 x 33,5 cm, sygnowany p.d. "Stanisław Czajkowski", na odwrocie, ręką artysty: "ROGOŹNICA - MARZEC 1949"
Rogoźnica, miejscowość w podkarpackim.

KAPLICZKA W POLU (KIELECKIE), ok. 1900

Olej, płótno; 105,5 x 58,8 cm
Na odwrocie nalepka: na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym niebieskim długopisem: Obraz St. Czajkowskiego p.t.: Kapliczka w polu 1900, technika olej, płótno nr katalogu 7; brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem. Powyżej napis: St. Cz. Inw. 374. W prawym dolnym rogu napis: KAPLICZKA W POLU - KIELECKIE
Obraz wystawiany na Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.

Wisła

olej, karton;
20 x 23,6 cm (kompozycja);
sygn. l. d.: St. Czajkowski

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 113 cm

Bronowice, 1902 r.

ołówek, papier, 23,5 × 33,5 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: S.C., dat. p. d.: 26/03/1902
Bronowice

1 500 - 2 500 zł

Łódki i żaglówki, 1916 r.

ołówek, papier,
25 × 35 cm w świetle passe-partout

1 500 - 2 500 zł

ołówek, papier,
25 × 34 cm w świetle passe-partout

1 500 - 2 500 zł

Krzyż we wsi, 1946

olej, sklejka; 55 x 35 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu:
STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1946;
na odwrocie nalepka z napisem: Obraz Stanisława
Czajkowskiego p.t. Krzyż we wsi | technika olej
nr katalogu 564
brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty grudzień 1980 - styczeń 1981.
pod spodem pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa | Tel. 27-69-13 i podpis długopisem: Vetulani na odwrocie napis: Krzyż | we wsi oraz dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 335

Krzyż przydrożny, 1929

olej, sklejka; 55 x 37,5 cm;
STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1929;
na odwrocie nalepka z Zachęty z nr: 11988
Autor Czajkowski | Tytuł Krzyż przydrożny
Rodzaj dzieła ol. | Cena Własność pr Data 1938
na odwrocie nalepka z Wystawy Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z wystawy Malarstwo Stanisława Czajkowskiego z 1981 roku
na odwrocie nalepka nieczytelna oraz dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 345

Stogi siana

olej, tektura; 37 x 45 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: ST. CZAJKOWSKI;
na odwrocie dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 282

Taras w Wilanowie

Olej, tektura, wym.: 26x 34cm
Sygn. l.d.: St. CZAJKOWSKI 1934

Z ziemi lubelskiej

Olej, tektura, wym.: 21,5 x 23,5 cm
Sygn. l.d. STANISŁAW CZAJKOWSKI/ 1947

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 173 cm

Dom rybaka w Kazimierzu, 1954

olej, płótno; 44 x 70 cm;
Obraz ujęty w katalogu:, Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, poz. 22

Chrystus frasobliwy

Akwarela, papier; wym.: 12 x 20,5 cm

Studium nieba (Holandia)

Olej, tektura, wym.: 37x 55cm;

Pejzaż, 1906 r.

olej, płótno, 120 × 161 cm
na odwrocie naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?): Autor Czajkowski Stanisław/Adres Kraków/Dzieło: Pejzaż / Rodzaj ol(ej)

Estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Kapliczka

akwarela, papier; 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);

Zabudowania gospodarcze w Krzesławicach, 1919

kredki, papier, 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krzesławice lipiec 1919/ S.C.

Wiejskie podwórze, 1916

kredki, papier, 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S.C. napis p. d.: Heeze 1916.

Kapliczka na Podhalu, 1929

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: ST. CZAJKOWSKI 1929;
na odwrocie nalepka z napisem: MAGAZYN ARTYSTYCZNI i SALON OBRAZÓW | JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47. | No 3281 Autor St. Czajkowski | Tytuł

Świątek nad Wisłą, 1919

olej, płótno; 68,5 x 49,2 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1919;
na odwrocie nalepka z napisem: Stanisław Czajkowski | Świątek nad Wisłą
na odwrocie nalepka z napisem: Obraz Stanisława Czajkowskiego p t. Świątek nad Wisłą 1919 | technika olej/płótno nr katalogu 164 brał udział w Wystawie Pośmiertnej | Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981 pod spodem pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Pl. Małachowskiego 3 |00-916 Warszawa | Tel. 27-69-13 N
na odwrocie: dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 339
"Staw w Borkach o zachodzie" | 1939 Nowogródzkie; oraz oznaczenia według inwentarza: St.Cz. inw.125

SYNAGOGA W KAZIMIERZU ZIMĄ

gwasz, akwarela na kartonie,
30,5 x 37 cm,

Droga z Puław do Kazimierza

olej/płótno, 47 x 65 cm

Estymacja 14 000 - 18 000 zł

Wisła, ok. 1920

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI

PEJZAŻ Z DWOMA WIATRAKAMI, 1930

Olej, sklejka; 39 x 55 cm
Sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1930

Obłoki nad wodą

olej, tektura; 36 x 46 cm.
Na odwrocie szkic pejzażowy w ołówku;
oraz nr inwentarzowy dwukrotnie powtórzony z prawej i lewej u dołu: St.Cz. / inw. 283

Widok na Wisłę, 1927 r.

olej/tektura, 25 x 33 cm
sygnowany i datowany u dołu: `STANISŁAW CZAJKOWSKI 1927`

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Pejzaż, 1942

olej, sklejka, 24.5 x 32.5
sygn.l.d. STANISŁAW CZAJKOWSKI 1942

TOPOLE W HEEZE, 1916

Olej, sklejka mahoniowa; 38,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: HEEZE .1916. ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe: TPSP w Krakowie z 1916 r, wystawy "Wieś polska w malarstwie" Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z 1972 r. oraz "Pierwszej wystawy dzieł sztuki ze zbiorów prywatnych" Biuro Wystaw Artystycznych, Bydgoszcz, 1974 r; dwie pieczęcie lakowe; napis: Własn. K. Borucki

Katedra Notre Dame w Paryżu

olej, tektura; 27 x 35 cm;
sygn. l. d.: PARYŻ / ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie napis autorski (?): Notre Dame w Paryżu oraz nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Gdańsku: Kolekcja pakoska - wokół krakowskiej "Sztuki" IX.2001 - I.2002), informacje inwentarzowe oraz katalogowe: Katalog wystawy z 1954 poz. 95

Świątek nad Wisłą, 1919

olej, płótno; 69 x 49 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/ 1919
na odwrocie: dwa razy numer inwentaryzacyjny: St. Cz. inw. 339, nalepka z odręcznie wpisanym autorem i tytułem oraz nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Warszawa, Pl. Małachowskiego 3, z informacjami o wystawie pośmiertnej Stanisława Czajkowskiego, grudzień 1980-styczeń 1981, nr kat.: 164

W Bronowicach, 1902 r.

ołówek/papier, 23,5 x 33 cm
sygnowany l. d.: `S. C.` oraz p. d.: `19 26/3 02 Bronowice`

Estymacja: 1 200 - 1 800

PEJZAŻ WIOSENNY, 1903

Olej, płótno; 46 x 55 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903

Kościół w Modlnicy, ok. 1905

Węgiel, papier;
wym.: 47,5 x 63,5 cm;
sygn. p.d.: SC, w l.d rogu słabo czytelna sygnatura [Stanisław Czajkowski].

Sad, koniec lat 20. XX w.

Olej, tektura;
wym.: 26,7 x 33,2 cm;
sygn. p.d.: CZAJKOWSKI.

Kapliczka

akwarela, papier, 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);

Nokturn

Olej, tektura
wym.: 25,5 x 32,5 cm
nie sygn.
Praca wystawiana: "Stanisław Czajkowski. Wystawa monograficzna", Zachęta, Warszawa 1976 (katalog: Szkice olejne)

Modlnica, 1905 r.

kredka/papier, 26 x 35 cm
p. d.: `Modlnica 905`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Olej, płótno; 105,5 x 58,8 cm

PEJZAŻ WIOSENNY, 1903

Olej, płótno; 46 x 55 cm

Port rybacki (Holandia), 1917

olej, tektura, 37,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI/1917
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie [Zachęta], z wystawy monograficznej grudzień 1980 - styczeń 1981 z tytułem i techniką oraz nr. inw.: St.Cz/inw.288 i odręczny napis Port rybacki (Holandia) 1917

Łódź rybacka, 1916

olej, sklejka,
37,5 x 45,5 cm
sygn. p.d.: St Czajkowski / 1916

Widok kościoła, 1929 r.

olej/tektura, 24 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.`

Pejzaz, 1922

olej, sklejka,
25 x 34 cm
sygn i napis autorski p. d.: najdroższej Murawce/ Kazimierz nad Wisłą/ ST. CZAJKOWSKI/ 1922 24.VI.22
poziome spękania deski

Pejzaż z rzeką

olej, sklejka,
36 x 43 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Czajkowski 1927. Na odwrocie: St. Cz. Nr. inw. 325

OGRÓD ZIMĄ

akwarela, gwasz, tektura,
16.2 x 23.1
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

PEJZAŻ, 1921 (?)

olej na płótnie,
65,5 x 99 cm,
sygnowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI /Zieleniec [?] 1921 [?]
Data i miejscowość trudne do odczytania.

Z ziemi lubelskiej I, 1947

olej, tektura,
21,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947;
oraz nr inwentarzowy z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229;

Pejzaz, 1922

olej, sklejka,
25 x 34 cm
poziome spękania deski

a) PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1943

Olej, tektura;
23,5 x 31 cm w świetle oprawy
Sygnowany i datowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1943

PRZED FARĄ III - TARG W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ, dwudziestolecie międzywojenne

Olej, tektura;
29,7 x 55,5 cm
Na odwrocie: odręczny napis ołówkiem l.g.: mal. Stanisław Czajkowski | w Kazimierzu nad Wisłą obok nalepka z odręcznym napisem długopisem: Przed farą | III, p.g. napis ołówkiem: Fara oraz oznaczenie inwentarzowe spuścizny po artyście St. Cz.| inw. 306

Pejzaz, 1922

olej, sklejka,
25 x 34 cm
sygn i napis autorski p. d.: najdroższej Murawce/ Kazimierz nad Wisłą/ ST. CZAJKOWSKI/ 1922 24.VI.22 poziome spękania deski

Widok Góry Kalwarii nad Wisłą, ok. 1943

olej, płótno,
52,5 x 84 cm;
sygn. p.d.: ST. CZAJKOWSKI;
na odwrocie nalepka z napisem autorskim (?) z nazwiskiem autora i tytułem obrazu: Widok Góry Kalwarii nad Wisłą.

Kaplica cmentarna (1946)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
25.5x50.5

Pejzaż z drogą

sygn. p.d.
olej, karton
36x50

Kopy siana

sygn. l.d.
olej, tektura
32.5x22.5

Przed farą III

- Targ w Kazimierzu nad Wisłą, 1919
olej, tektura,
29,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Czajkowski 19
Na odwrocie: odręczny napis ołówkiem: "mal. Stanisław Czajkowski/ w Kazimierzu nad Wisłą" oraz nalepka z odręcznym napisem: Przed farą/ III, napis ołówkiem Fara oraz oznaczenie inwentarzowe spuściźnie po artyście St. Cz./ inw. 306

Domek w Górze Kalwarii

Olej, płótno,
51 x 84 cm,
sygn. p.d.: St. Czajkowski

KRZYŻ WE WSI, 1946

Olej, sklejka;
52 x 35 cm
Sygnowany i datowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI |1946
Na odwrocie nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t.: Krzyż we wsi | technika olej | nr katalogu 564 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.
Poniżej pieczątka CBWA i podpis długopisem: Vetulani.
Nad nalepką, w prawym górnym rogu numer inwentarzowy: St. Cz. Inw. 335.
Ten sam numer powtórzony w prawym dolnym rogu.

BALE, 1924

Olej, tektura;
25,5 x 33 cm
Sygnowany i datowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI |1924
Na odwrocie napis ołówkiem p.g: Bale, p.d.: 4

Obłoki

Olej, tektura,
35 x 44,5 cm,
na odwrocie napis: St. Cz. Inw. 283

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela podysowana ołówkiem, papier,
23 x 29,5 cm (w świetle oprawy).
Praca reprodukowana w: "Stanisław Czajkowski. 1878-1954. Spotkania ze sztuka. Katalog Wystawy Podróżnej", Łaziska Dolne, 2001, nr kat. 41.

Pierwszy polski most na Wiśle

akwarela, papier,
16,8 x 24,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem)

ZAPRZĘG PRZED KAPLICZKĄ

olej na płótnie, 50 x 54 cm,
sygnowany p.d. "Stanisław Czajkowski"

Studium nieba (Holandia)

olej, tektura, 37 x 45 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 315;
oraz napis: Studium nieba / /Holandia/;

Po pracy

akwarela, papier, 12,5 x 18 cm;
na odwrocie nr inwentarzowy: St. Cz. / inw. 413;
oraz napis: Po pracy

Kościół św. Katarzyny, 1911

Obłoki nad wodą

olej, tektura, 35 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 283; oraz na odwrocie szkic pejzażowy w ołówku;

Krzyż przydrożny, 1929

olej, sklejka, 54 x 37 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1929;
na odwrocie 2 nalepki: z Zachęty z nr: 11988 z datą nadesłania 1938 oraz Wystawa Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z wystawy Malarstwo Stanisława Czajkowskiego z 1981 r. oraz nr: St. Cz. inw. 345

Rozminowanie

akwarela, papier, 23,8 x 48,8 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 449;

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela, papier,
38 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inwentażowy: St.Cz. / inw. 451;

Pejzaż, 1906

olej, płótno;
120 x 161 cm
sygn. l.d.: 1906. STANISŁAW CZAJKOWSKI.

Dwór w parku

olej, płótno
73 x 100 cm;
na odwrocie nr inw.: St. Cz / inw. 372

Fara w Kazimierzu

Olej, płótno, 80,5 x 63 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski, 1930.

PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1950

Olej, tektura
19,3 x 27,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany i datowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1950

PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1943

Olej, tektura
23,5 x 31 cm w świetle oprawy

Portret Wandy i Ireny Nasalikówien

olej, płótno
77 x 96 cm
na odwrocie: St.Cz. inw. 384

Park

olej, płótno
104 x 149 cm
na odwrocie na blejtramie napis: "Park"St. Cz. inw. 389

Fragment kościoła, ok. 1929

olej, tektura
27 x 35 cm
Na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 191; oraz tytuł obrazu: "Fragment kościoła" / ok. 1929

Z ziemi lubelskiej

olej, tektura
21,5 x 23,5 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Na odwrocie nr p.g.: St. Cz./inw.229; oraz tytuł "Z ziemi lubelskiej" I / 1947

Taras w Wilanowie

olej, tektura,
26 x 34 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI 1934;
na odwrocie nr inwentarzowy: St. Cz. / inw. 196;
oraz tytuł: "Taras w Wilanowie" / 1934

ODPOCZYNEK, 1924

Olej, tektura;
25 x 33 cm
Na odwrocie nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Odpoczynek,1924 technika 249 olej, płótno nr katalogu 249 brał udział w Wystawie Pośmier(…) Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Powyżej napis długopisem: "Odpoczynek" |1924. nad nim napisany flamastrem numer: 249.

Jesienią w parku

olej, płótno,
72 x 115 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912;
Na odwrocie na krośnie autorski napis: W PARKU JESIENIź "SZTUKA" STANISŁAW CZAJKOWSKI 1912; Nalepki wystawowe z Salonu 1913 w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, z datą nadesłania: 27.XI.1913

DOMY W KAZIMIERZU NAD WISŁź

olej na płótnie, 25, 5 x 43, 5 cm,
sygnowany l. d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI"

Droga z Puław do Kazimierza

Olej, płótno, 105 x 135 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Czajkowski 1953

Góral i góralka

akwarela, papier,
30 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inw. St.Cz. / inw. 441

Staw w Nakryszkach

olej, płótno
78 x 96 cm;
ze spuścizny po artyście

Pejzaż z kapliczką

Akwarela, papier,
18 x 23 cm,

Wieś holenderska, 1916 r.

olej/tektura, 32 x 56 cm
sygnowany i datowany l. d.: `ST. CZAJKOWSKI 1916 | (...)`
obraz reprodukowany (w:) Katalog wystawy CBWA, poz. nr 130

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura,
34 x 25 cm
na odwrocie napis: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921; oraz dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy
z prawej u góry i z prawej u dołu: St. Cz. / inw. 176

Dom Rybaka w Kazimierzu

olej, płótno,
44 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI;
na blejtramie napis: Dom Rybaka w Kazimierzu oraz nr inw.Ł St.Cz / inw. / 257

Z okna pracowni

olej, płótno,
60 x 88 cm;
na odwrocie nr inw.: St. Cz. / inw. 291
oraz nalepka z tytułem

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna;
wym.: 295 x 395 mm.
Grafika z teki XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie, 1911.

Sad w Kazimierzu

olej/tektura, 21 x 26,5 cm
sygnowany l. d.: `STANISŁAW CZAJKOWSKI`
na odwrocie tytuł autorski

Widok kościoła

olej/tektura, 40 x 33 cm
na odwrocie napisy: `St. Cz. | inw 337`

WIERZBY NAD STAWEM, 1925

Olej, sklejka; 24 x 33 cm
Niesygnowany

Studium nieba

olej, tektura, 37,5 x 45,5 cm;
na odwrocie oznaczenie: St.Cz. / inw. 315; oraz napis: Studium nieba / / Holandia

FURTA KOŚCIOŁA BERNARDYNÓW NA CZERNIAKOWIE

Olej, tektura; 68 x 53 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

PEJZAŻ Z CZAPLź

Olej, płótno; 52 x 89 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Z tyłu na krosnach napis flamastrem: St Cz. | inw. 26

SNOPY NA POLU

olej na płótnie, 26,5 x 34 cm, sygnowany l.d. "Stanisław Czajkowski"

Plaża

olej, deska, 24,5 x 33 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1917
Na odwrocie nr inwentarzowy: St.Cz. / inw. 171;
napis: "Plaża" /Holandia/ / 1917; oraz nalepka z Wystawy Pośmiertnej w Zachęcie w Warszawie, XII 1980 - I 1981 r., nr kat. 141

Sądny dzień, (Święto Jom Kipur) 1914 r.

olej/płótno, 85 x 137,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `STANISŁAW CZAJKOWSKI | KRAKÓW 1914`
na odwrocie dwie naklejki - jedna zachowana fragmentarycznie, druga z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie: `1914 Salon Wiosenny | Autor Czajkowski Stanisław | Dzieło Sądny dzień | Rodzaj ol Cena 1600 K.`

Staw w Nakryszkach

olej, płótno, 78 x 96 cm;
ze spuścizny po artyście

Obłoki

olej, tektura, 37 x 45 cm;
Na odwrocie numery inwentarzowe: St.Cz. / inw. 286; oraz napis: Obłoki (Holandia) / 1914-1917

Nad stawem, ok. 1936

olej, tektura, 44 x 37 cm
Na odwrocie napis tuszem: Stanisław Czajkowski / 1936 oraz drukowana naklejka: Lwów / Łyczakowska 3 / Telefon / 207-27

Droga - z cyklu Z Ziemi Kieleckiej

olej, tektura, 20,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1950

DRZEWA W DOLINIE

olej na tekturze, 36,7 x 52 cm,
na odwrocie odręcznie tytuł: "Drzewa w dolinie" oraz "St. Cz. / inw. 328"

olej, tektura, 23 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI. 1924

Drzewo jesienią

olej, tektura, 44,4 x 35 cm
Na odwrocie tytuł: Drzewo jesienią; oraz dwukrotnie napisany numer inwentaryzacyjny: St. Cz. / inw. 313

Kościół św. Katarzyny

litografia barwna, wym.: 28,5 x 39 cm,
sygn. p.d.: Kraków Czajkowski Stanisław 1911

SAD W LACHWIE, 1930

olej, płótno,
64.5 x 98.5 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | LACHWA 1930

KAPLICZKA W POLU (KIELECKIE), około 1900

Olej, płótno; 105,5 x 58,8 cm
Na odwrocie nalepka: Na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie
wypełnionym niebieskim długopisem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Kapliczka w polu 1900, technika olej, płótno nr katalogu 7 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem. Powyżej napis: St. Cz. Inw. 374.
W prawym dolnym rogu napis: KAPLICZKA W POLU - KIELECKIE

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna z teki "Kraków 1911", 29 x 40 cm
sygn. na kamieniu p.d.: Kraków Czajkowski Stanisław 1911

Wieś holenderska

olej, sklejka, 20 x 29 cm;
sygn. p.d: ST. CZAJKOWSKI 1916

Z ziemi lubelskiej

olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm;

Fragment Kazimierza z widokiem na Farę

olej, tektura, 24,5 x 33 cm
Na odwrocie nr. p.g.: St.Cz./inw.178;
oraz tytuł: "Fragment Kazimierza z widokiem na Farę" / ok. 1929; oraz nalepka z CBWA w W-wie z informująca o Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981;

WIATRAK, 1914-1917

Olej, tektura; 19,8 x 28,7 cm
Niesygnowany
Na odwrocie w prawym górnym rogu napis czarnym tuszem: St. Cz. | inw. 34.
Obok napis czarnym długopisem: "Wiatrak" (Holandia) | 1914-1917. Po prawej nalepka papierowa z napisem: Wiatrak | II. Poniżej nalepka papierowa z pieczęcią Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3 z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Wiatrak, technika olej, nr katalogu 163 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.
Poniżej nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie: AUTOR/ARTISTE: Stanisław Czajkowski 1914-1917. TYTUŁ/TITRE Wiatrak 1914-1917, NR KAT/CAT. NR. 47 WYSTAWA/EXPOSITION Kolor w malarstwie polskim XIX i XX w., 2 VI - 24 IX 1978 r.

PEJZEŻ Z CZAPLĄ

Olej, płótno; 52 x 89 cm

KOSYNIERZY, około 1950

Olej, płótno; 66 x 100 cm
Na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Kosynierzy, technika olej, płótno nr katalogu 653 brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.

Olej, tektura; 68 x 53 cm
Sygnowany l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Kościół św. Katarzyny, 1911

PEJZAŻ Z WIATRAKIEM, 1936

olej na tekturze, 38,5 x 47,3 cm,
sygnowany l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI / - BOROWNIK 1936"

ŚWIĄTKI NAD NARWIĄ

Akwarela, papier; 17 x 22,8 cm
Na odwrocie napis ołówkiem: Świątki nad Narwią

DROGA Z PUŁAW DO KAZIMIERZA, 1953

olej na płótnie, 105 x 135 cm,
sygnowany l.d. "STANISŁAW / CZAJKOWSKI / 1953".
Na odwrocie (na płótnie): 1) częściowo uszkodzona nalepka z danymi o obrazie oraz (na krośnie) 2) dwie częściowo uszkodzone kartki z odręcznymi danymi o obrazie, 3) fragment mocno uszkodzonej nalepki z wystawy ZPAP[?], 4) dwukrotny odręczny numer inwentarzowy obrazu w pracowni artysty "St. Cz. inw. 390", 5) odręczne wymiary (ołówkiem)

Pejzaż z kapliczką św. Jana Nepomucena

sygn. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Widok z Kazimierza, 1930 r.

olej/tektura, 24,5 x 33,6 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Stanisław Czajkowski 1930`

POD JESIEŃ, 1926

Olej, płótno; 65,8 x 121,5 cm
Sygnowany p. d.: Stanisław Czajkowski. 1926
Na odwrocie nalepki wystawowe: z numerem 17473 | autor: Czajkowski Stanisław|
rodzaj: ol. | tytuł: Pod jesień | cena 800; z numerem 586:
autor: Czajkowski Stanisław | rodzaj: ol. | tytuł: Pod jesień|
podpis: St. Czajkowski - obydwie z datą 1926;
nalepka z Muzeum J. Malczewskiego: wystawa: "To ci śliczności"|
wrzesień 2000 - marzec 2001| autor: Stanisław Czajkowski| tytuł:
Pod jesień | własność prywatna

STOGI, 1928

olej, tektura,
37.8 x 54.5 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1928.
Na odwrocie resztki nalepki nieokreślonej wystawy oraz nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z tytułem obrazu Stogi.

Widok Góry Kalwarii nad Wisłą

olej, płótno; 50,5 x 83 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nalepiona kartka z nazwiskiem autora i tytułem obrazu.

Sosna, 1902

olej, tektura, wym.: 37 x 22,5 cm
sygn. p.d.: St. Czajkowski 1902
Na odwrocie drukowana naklejka antykwariatu Cz. Garlińskiego, wypełniona atramentem, z datą 1 maja 1917.

Pejzaż wieczorny

olej, płótno, 50 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1943

Kazimierz nad Wisłą

olej, płótno, wym. 45 x 60 cm;
sygn. p.d.: "Stanisław Czajkowski 1951"

W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ, 1948 r.

Olej, tektura; 21,3 x 26,8 cm
Sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI, 1948
Na odwrocie nalepka: Stanisław Czajkowski |
MUZEUM W LUBLINIE - ZAMEK | Wystawa 1959 r. |
Autor Stanisław Czajkowski | Tytuł dzieła "W Kazimierzu nad Wisłą" |
Rodzaj olej tekt. wymiar 21,5 x 27
Napisy długopisem: 1) W Kazimierzu nad Wisłą
2) Pana doktora Tadeusza Krzewskiego | proszę o przyjęcie z wyrazami
wielkiej wdzięczności i szacunku | 14 IX 61 Anna Czajkowska

ZAGRODA WIEJSKA, 1909

olej, płótno,
70 x 130 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1909

PEJZAŻ Z ZAMKIEM

tempera na tekturze, 23 x 28,5 cm,
sygnowana l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI"

Pejzaż z drzewami

olej, tektura, 51,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI. 1903.

NOC, 1910

Olej, płótno; 47,5 x 68,4 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1910.
Na krośnie nalepki papierowe (częściowo uszkodzone):
1). Obcięta od góry: Adres Kraków |
Dzieło Noc |
Rodzaj olejne cena 400 K.;
2). "Zakupiono do …| za rok 1910 | …ał Nr 2360"

Bociany, 1912 r.

olej/płótno, 63 x 94 cm
sygnowany p. d.: "1912. Stanisław Czajkowski"

Z ziemi lubelskiej I (1947)

sygnowany, datowany l.d.
olej, tektura
21x23.6

Kościół św. Katarzyny

chromolitografia/papier, 29,5 x 40 cm
sygnowany p. d.: "Kraków Czajkowski Stanisław 1911"

Wiejska zagroda, 1918

olej, dykta;
54,5 x 96 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Stanisław Czajkowski | 1918;
na odwrocie napis: ST. CZAJKOWSKI | WIEJSKA ZAGRODA 1918 | 54,5 x 96 | BX 3568; po lewej stronie napis: N. 62 | 861

olej na płótnie,
105 x 135 cm

Ganek starego dworu, dwudziestolecie międzywojenn

olej, tektura,
35 x 50 cm
sygnowany l.d.: ST. CZAJKOWSKI

niesygnowany
olej, tektura
23x31.5

Kazimierz nad Wisłą (1920)

sygnowany, datowany l.d.
olej, tektura
24.5x32.7

Dworek w Nakryszkach

olej, tektura, 27,5 x 34,5 cm;

Pejzaż, 1947

olej, tektura, wym.: 18 x 23 cm

Staw

olej, płótno,
77,5 x 95,5 cm

Samotne drzewo

ołówek, papier, 23,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy)

Przed dworem

olej, płótno, 75 x 101 cm
Na odwrocie na krośnie tytuł obrazu: Dworek administratora / w Nakryszkach oraz inicjały artysty z nr inw.: St.Cz. inw. 383

Nad wodą

Olej, tektura, 33,2 x 44,2 cm; w św. p.p.
Sygn. l.d.- St. Czajkowski
Na odwrocie próby barwne oraz inicjały artysty z nr inw.: St.Cz. / inw. 281 (dwa razy w dolnych rogach)

Taras w Wilanowie

Olej, tektura, 26 x 34 cm;
Sygn. l.d.- ST Czajkowski 1934

Pałac na Wyspie w Łazienkach, 1936

olej, tektura; 24,5 x 32,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936 na odwrocie napis: „Pałac na wyspie w Łazienkach” | 1936; numery inwentarza: St. Cz. / inw. 200; nalepka: Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t. Pałac na wyspie Łazienki | technika olej nr katalogu 446 brał udział w Wystawie Pośmiertnej | Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.; na nalepce pieczęć: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa | Tel. 27-68-(?) | napis długopisem: Nutula(?)

Staw w Borkach o zachodzie, 1939

sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI | BORKI 1939; na odwrocie napis: „Staw w Borkach o zachodzie” | 1939 Nowogródzkie; oraz oznaczenia według inwentarza: St.Cz./ inw.125

Portret kobiecy

niesygnowany
olej, tektura
39.5x34.8

Fragment zagrody (1927)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
25x33

Wiatrak

olej, tektura, wym.: 38 x 45,5 cm
sygn.p.d.: St. Czajkowski

Dziewczyna z Bronowic

olej, tektura, 74 x 50 cm; sygn. p.d.: St. Czajkowski

Szary dzień, 1904-1905

olej, tektura,
25.5 x 35.4 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie kilka napisów: - farbą: 299; - zieloną kredką: 366.A; - ołówkiem: Szary dzień | St. Czajkowskiego oraz 27 x 36. Ponadto trzy nalepki: 1. nalepka wystawowa, drukowana, widoczna częściowo (zaklejona następną) z czytelnym fragmentem napisu: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1905 r.; 2. nalepka naklejona na poprzednią z tekstem napisanym atramentem: Na wystawę doroczną 1905 | Stanisław Czajkowski | Szary dzień | cena 30 rs.; 3. Nalepka z wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem z datą 15.XII.1905 i tytułem obrazu Szary dzień.

Zaprzęg przed chałupą

olej, płótno, 75 x 135 cm; sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski

olej, tektura, 20 x 27 cm;
sygn. l.d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953. Na odwrocie napis: "Drzewa w Kaliszanach" II / 1953 oraz nr inwentarza: St.Cz. / inw. 240

KAPLICA PRZY KOŚCIELE, 1904

olej, tektura,
45 x 35.5 cm
sygnowany p.d.: KOCHANEMU WITOLDOWI | 1904. STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie napis ołówkiem: "Ogrojec" | St. Czajkowski; poniżej: Wny Pan Witold Noskowski | Wolska 28. Nalepka wystawy z 1905 r. w krakowskim TPSP z tytułem obrazu "Ogrojec", datą 1905 oraz ceną równą 100 K.

Pejzaż z rzeką

olej, tektura, wym.: 20,5 x 24,5 cm
sygn. l.d.: St. Czajkowski 1953

Dom rybaka w Kazimierzu

olej, tektura, 28,5 x 39,5 cm sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie napisy wtórne tytuł obrazu i data ok. 1948 oraz nr inwentaryzacyjny spuścizny artysty: St. Cz. / inw. 213

KOŚCIÓŁEK DREWNIANY NA ŚLĄSKU

Olej, płótno; 54 x 88,5 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: ST. CZAJKOWSKI
Na odwrocie nalepka: "Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t.
Kościółek drewniany na Śląsku |
technika olej nr katalogu 710 brał udział w Wystawie Pośmiertnej |
Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981";
poniżej pieczęć: "CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH |
Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa |
Tel. 27-69-18 | (podpis nieczytelny)";
w dwóch narożach blejtramu napis czarną farbą olejną:
"St. Cz. | inw. 295"

Staw - Pejzaż z Holandii, 1916

olej, sklejka,
38 x 45 cm
Na odwrocie napisy: ZUID AM ZEE; 174 [..]; w 61: Kat.117. Ponadto dwie nalepki z tekstem rękopiśmiennym: - 1. Staw | VI; - 2. STANISŁAW CZAJKOWSKI | "Staw" | 37,5 x 44,5, ol. deska | Wystawa w Muzeum w Sandomierzu, 1958 | Wystawa w Muzeum w Radomiu, 1958| 174 [..]

Kościół Św. Katarzyny

autolitografia barwna, kompozycja: 300 x 400 mm. Graf. z teki: Kraków 1911.

Kościół Św.Katarzyny (1911)

sygnowany, datowany na kamieniu p.d.
litografia barwna
wymiary: 29.2x39 (w świetle passe-partout)

Koncert Chopina

olej, płótno, 37,5 x 45 cm; sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1945. 3. XI
Na odwrocie na płótnie i krośnie napis: St. Cz. / inw. 162

Bodjaki w słońcu, przed 1914

olej, deska,
21.2 x 28 cm
Na odwrocie autorski napis i sygnatura: Bodjaki w słońcu | St Czajkowski; obok atramentem: Własność: | Inż.A. Wojtan | Lwów | Na Bajkach 28

Dorożka

olej, tektura, 24,5 x 33 cm; sygn. l. d.: St. Czajkowski / 1937
por.: Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, Łaziska Górne 2001, poz. kat. 7

WIEJSKI KOŚCIÓŁEK ("KOSCIÓŁEK W LESIE"), 1933

olej na tekturze, 21,5 x 23,9 cm, sygnowany l.d. "Stanisław Czajkowski", ołówkiem z tyłu "Stanisław Czajkowski 1933 Kościółek w lesie", z tyłu także kwit z Desy warszawskiej 1971

"OGRÓJEC", 1904

olej na tekturze, 45 x 35 cm, sygnowany p.d. "Kochanemu Witoldowi 1904 Stanisław Czajkowski", na odwrocie kartka z wystawy TPSP w Krakowie 1905 oraz napis "Wny Pan Witold Noskowski Wolska 28"

PEJZAŻ, 1947

olej na tekturze, 21 x 25,5 cm, sygnowany l.d.: "Stanisław Czajkowski 1947", na odwrocie: "Z ziemi lubelskiej I 1947" oraz "St. Cz. inw. 229"
Lekka impresja pejzażowa.

Stara aleja

olej, płótno, 47 x 65 cm.

SCENA W HALACH MIROWSKICH

AKWARELA
wymiary: 30x41
SYGNOWANY

ALEJA POŚRÓD DĘBÓW

Akwarela, papier, 32,6 x 47,7 cm
Sygnowany brązową akwarelą l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie ołówkiem numer inw.: "St. Cz. /inw. 448" oraz "A - 37 kat. 47"

STARY DWÓR, 1909 r.

Olej, płótno, 60 x 80 cm
Sygnowany brunatnym olejem p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1909

Drzewa w Kazimierzu

sygn. p. d. dat.1952 olej, tektura, w.21x 30 cm

W PRACOWNI

wymiary: 56 X 84 olej
sygnowany

STAW W NAKRYSZKACH

wymiary: 77 X 96 olej
sygnowany

KAZIMIERZ NAD WISŁĄ, 1931

olej na tekturze, 24,6x33 cm, sygnowany p.d.: "St. Czajkowski/1931"
Publikowany w katalogu LXI Aukcji UNICUM z 21.05.1995, poz. 36.

Snopy

olej, tektura, 50 x 39,2 cm;
sygn. p.d.: ST. CZAJKOWSKI / TYNIEC 1903

WIERZBA, 1905 r.

Olej, tektura; 37,7 x 46 cm
Sygn. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1905.
Na odwrocie nalepka: " Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. | Nr. 1000 | Autor Czajkowski Stanisław | Adres Kraków | Dzieło Wierzba | Rodzaj ol. cena 1... | 1905"
Na krośnie odręczny napis (czerwoną kredką): " Jesień"

Przed dworem

olej, płótno, 75 x 135 cm; na odwrocie tytuł obrazu:
Dworek administratora w Nakryszkach oraz nr inw. 373.

PAŁAC ŁAZIENKOWSKI WIDZIANY OD TEATRU NA WYSPIE, 1936

olej na tekturze, 24,8 x 35 cm
sygnowany l.d.: "Stanisław Czajkowski 1936"
na odwrocie kartka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z wystawy pośmiertnej artysty 1980/81

Planty krakowskie, 1906

olej na płótnie, 120 x 160 cm
sygnowany l.d.: "1906 Stanisław Czajkowski"
na odwrocie nalepka z wystawy w 1907 r. (zapewne TPSP)

Drzewa, 1920

olej, tektura; 16,5 cm x 25,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: ST.CZAJKOWSKI 1920;

Kościółek w lesie, 1933

olej, tektura; 21,5 x 24 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Plaża - Holandia, 1917

olej na desce, 24,5 x 33 cm
na odwrocie napis: "Plaża (Holandia)/ 1917; St.Cz/inw. 171"
nalepka z wystawy monograficznej Czajkowskiego w warszawskiej "Zachęcie" w 1980 r
wystawiany: Stanisław Czajkowski, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych "Zachęta", Warszawa XII 1980 - I 1981, poz. kat 140

Kościół w Czerniakowie

olej, tektura, 38 x 55 cm;
sygn. p.d. - STANISŁAW CZAJKOWSKI/ CZERNIAKÓW 1942; na odwrocie numery inwentaryzacyjne spuścizny artysty: St. Cz./ inw. 272

Kwiaty 1910

olej, płótno 71 x 79,6
sygnowany u góry po lewej: "Stanisław Czajkowski 1910"

"Niebo przed burzą", 1914

olej na desce, 19,5 x 29 cm
sygnowany p.d.: "1914 r. St. Czajkowski"
na odwrocie: "St. Cz./ inw. 23"i "Niebo przed burzą (Holandia)/ 1914"
w załączeniu ekspertyza dr Beaty Lewińskiej-Gwóźdź

Z serii obrazów holenderskich Stanisława Czajkowskiego. Artysta spędził w Holandii lata I wojny światowej.

Pejzaż, 1903

olej na płótnie,
46 x 55,5 cm
sygnowany l.d.: "Stanisław Czajkowski 1903"

Pejzaż, 1903

olej na płótnie,
46 x 55,5 cm

Pejzaż z Kazimierza, 1923

olej na płótnie, 36,5 x 63,5 cm, sygnowany p.d.: "Stanisław Czajkowski 1923"

liczba obiektów: 418