1 zł
2 600 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Para, 1987

olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987;
na odwrocie napis: 1203/87 / 89 x 116;

cena wywoławcza: Wykup abonament

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski - Obiad bohaterów, Obraz 1873, 1995 r.

olej, płyta, 70 x 70 cm,
sygn. i dat. l.d.: DUDA GRACZ 1873 / 95,
na odwrocie naklejka autorska z opisem obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2349: Działoszyn-Prometeusz, 1998

olej, płyta, 122 x 92 cm,
sygn., dat. i opisany p.d.: DUDA-GRACZ 2349/1998, na odwrocie nalepka z opisem pracy: DUDA GRACZ | TYTUŁ: OBRAZ 2349 (DZIAŁOSZYN | - PROMETEUSZ) | TECHNIKA olej | WYMIARY 122 x 92 ROK 1998 | UWAGI 1 werniks

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1121 (LATO), 1987

olej, płyta
80 x 80 cm;
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1121/87 .
na odwr. l.g. nalepka autorska z danymi obrazu, powyżej oraz l.d.: pieczątki wywozowe

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1122 (JESIEŃ), 1987

olej, płyta pilśniowa
80 x 80 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1122/87 .
na odwr. l.g. nalepka autorska z danymi obrazu, lg., p.g. oraz l.d.: pieczątki wywozowe

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret podwójny, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 69 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'DUDA-GRACZ 513/198'
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy: 'PORTRET PODWÓJNY | OLEJ, PŁ. PILŚN. | 69 X 60 } DUDA GRACZ | 1981/NR KATALOGU AUT. R. 513 | 1. WERNIKS, KWIECIEŃ 1982 | FOTOGRAFIA 18 X 24 cm | ZAKLEIĆ PAPIER. KLEJ.'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 15 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'DUDA-GRACZ 1981'
na odwrociu naklejka z opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1318 - Trumienny czyli adoracja o zmierzchu, 1989

olej, płyta, 100 x 72,5 cm
sygn. l.g.: DUDA-GRACZ - 1318/1989; na odwrocie nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 16 x 12 cm,
sygn. u dołu: Judaica 13/20 Duda - G. 1964

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 20 x 14 cm,
sygn. u dołu: Judaica 2/20 Duda - G.1964

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Głuchołazy 2

akwarela, gwasz, papier, 36 x 25 cm,
sygn. p.d.: Pinxit/Jerzy Duda-Gracz, opisany u dołu Głuchołazy 2 akwarela nr 369

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Para, 1987

olej, płótno; 89 x 116 cm;
Pochodzenie: z kolekcji prywatnej. Autentyczność obrazu potwierdzona przez spadkobierców artysty.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1123 (ZIMA), 1987

olej, płyta pilśniowa
80 x 80 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1123/87 .
na odwr. nalepka autorska, śr. nr: 3007, p.g.: dwie pieczątki wywozowe, l.d.: nieczytelna pieczątka z numerem

* do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczony podatek graniczny VAT 8%

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1120 (WIOSNA), 1987

olej, płyta
80 x 80 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1120/87 .
na odwrocie na płycie l.g. nalepka autorska z danymi obrazu, obok dwie pieczątki zezwalające na wywóz za granicę, l.d.: nieczytelna pieczątka z numerem

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 974 / holenderski, 1985

olej, płyta pilśniowa; 21 x 26 cm;
na odwrocie:
- autorska nalepka z opisem pracy: DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE / TYTUŁ OBRAZ 974/HOLENDERSKI/ TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. / WYMIARY 21 X 26 cm / CENA / SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1985 / NR KATAL. AUTOR. 974 / UWAGI 1 WERNIKS. I. 1986;
- oznaczenia: 971, 774

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Sny robotnika, 1981

gwasz, akwarela, papier; 33 x 23,5 cm (w świetle opraw);
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ-1981 -.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1899, Wieś Kamion - Biała Dama, 1995

olej, płyta, 41 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Duda Gracz. 1899 / 1995.
na odwrocie opis autorski: Jerzy Duda - Gracz - "Wieś Kamion" - / obraz 1899 - olej - / 41 x 40 / BWA-I-993/351/96 / wartość: 5 000,00,-; nalepka autorska z informacjami o obrazie, m.in. z tytułem: Obraz 1899 (Wieś Kamion - Biała Dama), z datą i nr katalogowym: 1995 / Nr katal. autor. 1899.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1524 (PEJZAŻ POLSKI - MGŁA), 1992

olej, płyta pilśniowa
58,2 x 58,5 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1524/92 .
na odwr. na płycie nalepka autorska z danymi obrazu; wzdłuż górnej krawędzi liczba: 1524/92
na płycie ślad pieczątki wywozowej

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1975 (WIEŚ BUK - MOJE PARANOJE), 1996

olej, płyta pilśniowa
59,2 x 98 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1975/96 .
na odwrocie na płycie nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z CYKLU: JUDAICA, 1964 r.

drzeworyt/papier, 15 x 7,5 cm (odbitka)
sygnowany oł.l.d.: Judaica 16/20, p.d.: monogram Duda-G. 1964

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porozumienie wstępne, 1986 r.

olej/płyta pilśniowa, 42,5 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'DUDA GRACZ 1097/86.'
na odwrociu autorska nalepka z opisem pracy: 'DUDA GRACZ | TYTUŁ: OBRAZ 1097 / STUDIUM / POROZUMIENIE WSTĘPNE / TECHNIKA: OLEJ, PŁ PILŚN | WYMIARY: 42,5 X 32 | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1986 / NR. KATAL. AUTOR. 1097 | UWAGI: 1 WERNIKS. VI.’87'
na odwrociu naklejka wystawowa w języku rosyjskim z Moskwy
opisany na odwrociu na blejtramie: '37.300.000 (14.700) | IX/94'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Sztafeta, 1900 r.

olej/płyta pilśniowa, 52,5 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'DUDA GRACZ 1395/90'
na odwrociu autorska nalepka z opisem obrazu: 'OBRAZ 1395/KAPRYS POLSKI | -SZTAFETA | OLEJ, PŁ. PILŚN | 52,5 x 42 cm | DUDA GRACZ | 1990/NR KATAL. AUTOR. 1395 | 1 WERNIKS. VIII/91'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Trzej na koniu (z cyklu Judaica), 1965

Drzeworyt; wym.: 200 x 143 mm;
sygn. oł. p.d.; odb. nr l.d.: 4/20.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1747 (Andenken von Lagow - 6), 1994

olej, płyta; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ * 1747 / 94*;
na odwrocie autorska nalepka z opisem: OBRAZ 1747 / / ANDENKEN VON LAGOW-6 / OLEJ / 60 X 70 cm / DUDA GRACZ / 1944 / NR KATAL. AUTOR. 1747 / 1 WERNIKS XI ‘ 94.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - popołudnie, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 21,5 x 17 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA GRACZ 1981'
na odwrociu nalepka autorska z opisem: 'PORĄBKA - POPUŁUDNIE| OLEJ, PŁ. PILŚN | 21,5 x 17 cm | DUDA GRACZ | 1981 / NR KATAL. AUTOR. 566 | 1 WERNIKS. IX. 1982'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - jezioro, 1981 r.

na odwrociu nalepka autorska z opisem: 'PORĄBKA - JEZIORO| OLEJ, PŁ. PILŚN | 21,5 x 17 cm | DUDA GRACZ | 1981 / NR KATAL. AUTOR. 561 | 1 WERNIKS. IX. 1982'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Jeźdźcy Apokalipsy, 1995

olej, płótno, 60 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: DUDA GRACZ. 1843/95. 1977, Naklejka z pełnym opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2113 (ŁAGÓWEK - ADAM I EWA), 1997

olej, płyta pilśniowa
26,5 x 36 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: DG . 2113/197 .
na odwr. na płycie nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2222 (BUK - SOBOTNI WIECZÓR), 1998

olej, płyta pilśniowa
60 x 78 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 2222/98 .
na odwrocie na płycie napis: 7 VI 97; na listwie ramy napis: 13 VI 97

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1113 (LONDYŃSKI), 1987

olej, płótno
50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: DG . 1113/87 .
na odwr. na płótnie nalepka autorska z danymi obrazu
poniżej nalepka Centralnego Domu Artystów Moskwa w języku rosyjskim z tytułem obrazu i datą

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta, 41 x 40 cm;
sygn. l. d.: Duda Gracz. 1899 / 1995.
na odwrocie opis autorski: Jerzy Duda - Gracz - "Wieś Kamion" - / obraz 1899 - olej - / 41 x 40 / BWA-I-993/351/96 / wartość: 5 000,00,-;
oraz nalepka autorska z informacjami o obrazie, m.in. z tytułem: Obraz 1899 (Wieś Kamion - Biała Dama), z datą i nr katalogowym: 1995 / Nr katal. autor. 1899

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PRZEJAŻDŻKA JAŚNIE PANI, 1994

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.d.: . DG . 1679 . 94 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1816. MIASTO MIĘDZYRZECZ - ZMARTWYCHWSTANIE JAŚNIE PANI, 1995

olej, płyta pilśniowa
38 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: DUDA GRACZ . 1816/95 .
na odwrocie na płycie nalepka autorska z danymi obrazu oraz napis: passp. | brąz.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

SOBOTA, 1967

olej, płyta pilśniowa
91,5 x 79 cm
sygn. p.d.: Jerzy Duda-Gracz | . 1967 .
sygn. na odwr. u góry: "SOBOTA". olej - 79 x 92 cm | nr. w katalogu - 1 | mal. Jerzy Duda-Gracz. 1967 r.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż polski - roztopy, 1992 r.

olej/płyta pilśniowa, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany, opisany l.d.: 'DUDA GRACZ 1526/92'
na odwrociu numery: '1526/92' oraz nalepka autorska z opisem: 'OBRAZ 1526/ PEJZAŻ POLSKI | - ROZTOPY/ | OLEJ/PŁYTA | 80 x 60 cm | DUDA GRACZ | 1992 / NR KATAL. AUTOR. 1526 | 1 WERNIKS. III. 1993'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż z chatą, 1999

akwarela, papier, 19,7 x 23 cm, 38,7 x 30 (papier),
sygn. p.d.: J. Duda. G. 1044 / 99; l.d.: Ani Kajdy

*opłata droit de suite

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DAMA, rysunek 668 z cyklu Kalendarz Polski, 1997

Flamaster, gwasz, papier; 28 x 20,5 cm w świetle p-p
Sygnowany d.: 668 Kalendarz polski J. Duda G. | 1997

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2277. CZARNOGŁOWY - PRZEBUDZENIE, 1998

olej, płyta pilśniowa
82,5 x 63,5 cm, przy górnej krawędzi: 33 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 2217/98 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

HOLOKAUST, 1966

olej, płyta pilśniowa
62 x 80 cm
sygn. p.d: Jerzy Duda-Gracz 1966.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Szabatowi Grajkowie, z cyklu Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 25,5 x 19 cm w świetle oprawy, 13/20, sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p.d.: Duda G 1964, opisany l.d.: Judaica 13/20 linoryt

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wędrowiec, z cyklu Judaica, 1964 r.

linoryt, papier, 25,5 x 19 cm w świetle oprawy, 13/20, sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p.d.: Duda G 1964, opisany l.d.: Judaica linoryt / 13/20

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2093 (Łagów- osaczony), 1997

olej na płycie, 80 x 61 cm,, sygn. przód ‚Duda Gracz. 2093/97, na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy: 'TYTUŁ Obraz 2093 ( Łagów- osaczony) | TECHNIKA OLEJ | WYMIARY 80 x 61 | ROK 1997 | UWAGI: 1 WERNIKS

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Mroczków Ciemny - wierzby

olej na płycie
18 x 18 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret podwójny, 1981 r.

- kolekcja prywata, Polska (dar od artysty)
- Wystawa obrazów Dudy Gracza z lat 1968-1984, Zachęta, Warszawa, luty 1984
- Wystawa obrazów Dudy Gracza z lat 1968-1984, katalog wystawy w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych Zachęta, red. Helena Szustkowska, Warszawa 1984, s. nlb. (il.)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1981 r.

- kolekcja prywatna, Polska (dar od artysty)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz dla Doroci Małej, 1984 r.

olej/płyta pilśniowa, 44,5 x 65,5 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'DUDA GRACZ 831/1984'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy: 'TYTUŁ OBRAZEK DLA DOROCI MAŁEJ | TECHNIKA OLEJ NA PILŚN | WYMIARY44,5 x 65,5 | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1984/NR KATAL. AUTOR - 831 | UWAGI: 1 WERNIKS II 1985'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2349: Działoszyn-Prometeusz, 1998 r.

olej/płyta pilśniowa, 122 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'DUDA-GRACZ 2349/1998'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy: 'DUDA GRACZ | TYTUŁ: OBRAZ 2349 (DZIAŁOSZYN | - PROMETEUSZ) | TECHNIKA olej | WYMIARY 122 x 92 ROK 1998 | UWAGI 1 werniks'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZIEMIA Z CYKLU MOTYWY WĘGIERSKIE, 1974

olej, płótno
40 x 40 cm
sygn. l.d.: J. DUDA GRACZ 1974
na odwr. na płótnie nalepka autorska z danymi obrazu na płótnie i na ramie pieczątki zezwalające na wywóz za granicę

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1318 trumienny czyli adoracja o zmierzchu, 1989 r.

olej/płyta pilśniowa, 100 x 72,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA GRACZ 1318/1989' na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy

- dom aukcyjny Rempex, 2008

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1182: Krzesany - 2, 1987 r.

olej/płyta, 200 x 130 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: 'DUDA GRACZ 1182/87'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski z kiełbasą, 1981

olej, płótno; 45,5 x 50,5 cm
sygnowany l.g. "DUDA GRACZ 524/1981"; na odwrocie nalepka z Biennale w Wenecji, nalepki
autorskie z opisem pracy, nalepka w języku rosyjskim z wystawy indywidualnej w Moskwie.
- Jerzy Duda-Gracz - wystawa indywidualna, Centralny Dom Artysty w Moskwie, 1987
- La Biennale di Venezia, 1984
Praca posiada atest córki artysty, wystawiony przez Fundację Wschód Sztuki.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 978/HOLENDERSKI, 1985 r.

olej, płyta pilśniowa, 21 x 26 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta; 60 x 70 cm;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Poetyka wsi - obraz 1372, 1990

olej, płyta pilśniowa; 60 x 75,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: DUDA-GRACZ ·1372/90·;
na odwrocie:
- nalepka autorska z opisem pracy: I [w kole] / DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE / TYTUŁ OBRAZ 1372/POETYKA WSI / BRZEGI-3; WITKACEMU / TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. / WYMIARY 63 X 78 cm / CENA / SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1990/NR KATAL. AUTOR. 1372 / UWAGI 1 WERNIKS. VI/91;
- na krośnie oznaczenie: 15

Potwierdzenie autentyczności: Agata Duda-Gracz - córka artysty, Fundacja Wschód Sztuki.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Góralski Narzeczony, 1997 r.

akwarela/papier, 64 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jerzy Duda-Gracz', l.d. pieczęć: 'DUDA GRACZ'
datowany i opisany u dołu: 'Góralski Narzeczony 740/1997 (akwarela 70 x 50 cm)'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZESTAW PAMIĄTKOWY Z III AUKCJI WIELKIEGO SERCA, KRAKÓW 23 KWIETNIA 1994 ROK

45,5 x 67cm
sygnatury:
"Jidijze Lider" (linoryt 36/50)/ Jerzy Duda G/ 1964
"Zuckerbit mit einen fude (KRAKÓW KAZIMIERZ)"
akwarela / gwasz / 28,5 x 20,5 Jerzy Duda G
"Aj der rebe Elimejtule (linoryt 36/50)/ Jerzy Duda G / 1964
opisany: Zestaw pamiątkowy z III Aukcji Wielkiego Serca Kraków 23 Kwietnia 1994 rok
Na odwrocie nalepki autorskie.

* opłata z tytułu "droit de suite"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1631 - WIEŚ BARCIE - NATIONAL PARK, 1994

technika mieszana, płyta pilśniowa
50 x 38 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ 1631

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

HAMLET (Wersja 2), 1977

olej, płótno
55 x 55 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ . 296/1977 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski, 1982 r.

olej/płyta pilśniowa, 35 x 30 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA GRACZ 82'
na odwrociu naklejka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Kamion-Biała Dama, 1995

olej, płyta, 41 x 40 cm
sygn. l. d.: Duda Gracz 1899/1995, autorska naklejka na odwrocie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Miasto Barlinek - Romeo i Julia, 1995

olej, sklejka, 36 x 42 cm
sygn. p.d.: DUDA - GRACZ 1794/95, na odwrocu nalepka autorska z opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - Mgła 2, 1982

olej, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn., numerowany i datowany l. d.: DUDA GRACZ 675/1982;
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznie wypisaną informacją autorską (?), o pracy: PORĄBKA - MGŁA 2 / OLEJ, PŁ. PILŚN / 40 x 40 cm / DUDA GRACZ / 1982 / NR KATAL. AUTOR. 675 / 1 WERNIKS. IX 1983.
Rzadka, nastrojowa kompozycja pejzażowa artysty.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - Mgła 2, 1982

sygn., numerowany i datowany l. d.: DUDA GRACZ
675/1982;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

1296 (JEMIOŁÓW - Pieśń Nr 8 D-dur op. 74 Śliczny chłopiec), 2002 r.

akwarela, tempera/papier, 39 x 45 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'J.D.G. 1296/2002'
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BABI JAR, 1968

Linoryt, papier; 40 x 28 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Babi Jar - E. Jewtuszenki - II Jerzy Duda-Gracz 68

Ilustracja do poematu Jewgienija Jewtuszenki z 1961 r o Babim Jarze pod Kijowem, w czasie II wojny światowej miejscu kaźni Żydów.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

W tłumie

akwaforta, papier, wym. komp. 31,5 x 19 cm
sygn. ołówkiem u dołu: Krzyśkowi-Jurek
praca dedykowana aktorowi Krzysztofowi Litwinowi

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kompozycja z portretem

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kamienica

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MARZENIE, 1976

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.g.: Duda Gracz . 1976 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1706 (WIEŚ OCHOTNICA - UPADŁY ANIOŁ PRZYDROŻNY), 1994

olej, płyta pilśniowa
31,8 x 40,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1706/94 .
na odwr. na płycie pilśniowej nalepka autorska z danymi obrazu
po prawej na płycie napis: 23 III 94 | Emilia | biała
na górnej listwie ramy napis: REZ. WIESŁAW

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 978 Holenderski, 1985 r.

olej/płyta pilśniowa, 21 x 26 cm
na odwrociu nalepka papierowa odautorska nalepka z numerem katalogu autorskiego i opisem obrazu
na blejtramie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Andenken von Lagov VI, [1994]

olej, płyta; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ. 1747/94

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ATELIER, 1976

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.d.: Duda Gracz . 1976 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

KONCERT, 1976

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.d.: Duda Gracz 76

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1300 (KAPRYS 4), 1989

olej, płótno
65 x 54 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1300/89 .
na odwr. do blejtramu przyczepiona autorska nalepka informacyjna

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

TRYPTYK ŁÓDZKI - QUO VADIS HOMINE, 1972

olej, płótno, 120 x 100 cm
u dołu napis autorski: QUO VADIS HOMINE?
na odwrocie: napis: XX | Katowice, oraz trzy nalepki: dwie autorskie oraz nalepka drukowana: Szczecin 1974 Dzieło | eksponowane | na | VII Festiwalu | Polskiego | Malarstwa Współczesnego

VII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin, lipiec - wrzesień 1974.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Chory Fachowiec, 1973

Litografia; wym.: 248 x 168 mm; sygn. p.d. oł.: Jerzy Duda-G. 1974, l.d.: Chory Fachowiec / litogr 24/50 / "Złota szpilka 73" [nagroda redakcji polskiego ilustrowanego tygodnika satyrycznego "Szpilki" przyznawana corocznie za najlepsze rysunki].

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Głuchołazy. Ogród 4 nr 342, 1990 r.

akwarela, papier, 29,5 × 21 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. i dat. u dołu: Głuchołazy. Ogród 4 nr 342. Jerzy Duda. G. 1990.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1690 / Miasto Mikołów - studium sentymentalne

olej/płyta pilśniowa, 44 × 44 cm
sygn.: l.d. DUDA GRACZ . 1690 / 94 .

na odwrociu:
naklejka autorska z opisem:
DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE /
TYTUŁ OBRAZ 1690 MIASTO MIKOŁÓW / - STUDIUM SENTYMENTALNE
/ TECHNIKA OLEJ / WYMIARY 44 × 44 CM / CENA /
SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1994 / NR KATAL. AUTOR. 1690

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1747 (ANDENKEN VON LAGOV-VI), 1994

olej, płyta; 60 x 70cm
sygn.l.d.: DUDA GRACZ. 1747/94

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2414 - Rybokarty - Requiem dla PGR-u, 1999

olej, płyta; 69 x 100 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ. 2414/99.;
na odwrocie z lewej u góry nr 16; poniżej 2414; obok nalepka autorska z informacjami o obrazie;

Obraz ujęty w: Duda Gracz. Obrazy prowincjonalno-gminne. Kresy polskie 2000 (red. M. Branicka), Biblioteka Śląska, Katowice 2000, il. 56, s. 125

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2462 (Turzyniec - Sierpień), 1999

olej, płyta, 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ * 2462 / 99 *
na odwrocie nalepka autorska z tytułem, techniką, wymiarami i datą

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1740. PAMIĄTKA Z ŁAGOWA 2, 1994

olej, płyta
87 x 71 cm
sygn. l.g.: DUDA GRACZ. 1740/94.
na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu (tytuł po niemiecku: Andenken aus Lagow - 2)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski z kiełbasą - 2, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 43,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'DUDA GRACZ · 525/1981 ·'
na odwrociu 2 naklejki autorskie z opisem obrazu w polskiej i angielskiej wersji językowej oraz naklejka wystawowa z Biennale w Wenecji z 1984 roku

- Biennale w Wenecji, 1984

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2349: Działoszyn - Prometeusz, 1998 r.

sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego p.d.: 'DUDA-GRACZ 2349/1998 r.'
na odwrociu naklejka autorska z opisem, tytułem i informacją '1 werniks'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta; 69 x 100 cm;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Postać

akwarela, ołówek, papier,
28,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Jerzy Duda-Gracz

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Śliczny chłopiec, 2003 r.

serigrafia barwna, papier, 41,5 × 55 cm (wymiar kompozycji)
sygn. i opisana tuszem u dołu: Jemiołów - Pieśń Nr 8 (Śliczny chłopiec) D-dur
op. 74’ - Juk. Print 33/35. Jerzy Duda-G-2003.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MSZALNICA. JESIEŃ, 2000

akwarela, tusz pędzel, papier
63 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. pod kadrem kompozycji od l.: [dwie osobne pieczątki czerwone ujęte w prostokątne ramki:] DUDA GRACZ, akwarelą: .Jerzy Duda. G. 2000 r. 1104. / Mszalnica. Jesień.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BRZEGI - STUDIUM MARCOWE. OBRAZ 1447, 1991

olej, deska
38 x 56 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1447/91 r.
Na odwrocie na desce nalepka autorska z danymi obrazu.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1747 (Andenken von Lagov-VI), 1994 r.

olej, płyta, 60 × 70 cm
sygn. l.d.: DUDA-GRACZ.1747/94
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy i datą powstania

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż Polski-Frasobliwy, 1982 r.

olej, płyta, 40 × 40 cm
sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ.680/1982.
na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

IDYLLA, 1973

olej, płótno
40 x 40 cm
sygn. l.d.: J. DUDA GRACZ. 1973.
na odwrocie na płótnie nalepka z danymi obrazu; na blejtramie 2 słabo czytelne pieczątki zezwalające na wywóz za granicę oraz liczba 36

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

NADRZECZE - WIOSENKA, OBRAZ 2513, 2000

olej, płyta pilśniowa
48 x 41 cm
sygn. p.d. : 2000 | DUDA GRACZ . 2513 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta; 69 x 100 cm;
Obraz ujęty w: Duda Gracz. Obrazy prowincjonalno-gminne. Kresy polskie 2000 (red. M. Branicka),
Biblioteka Śląska, Katowice 2000, il. 56, s. 125

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ARTYSTKA, 1964, z cyklu Judaica

linoryt, 20 x 14 cm na arkuszu 27 x 21 cm, odbito 20 egzemplarzy, sygnowany ołówkiem pod ryciną l.d. "Judaica 11 /20 linoryt", p.d. "Duda 1964", na odwrocie autorska metryczka obiektu oraz pieczątka P.P. "Desa" w Katowicach.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MODLITWA, 1964, z cyklu Judaica

linoryt, 20 x 14 cm na arkuszu 27 x 21 cm, odbito 20 egzemplarzy, sygnowany ołówkiem pod ryciną l.d. "Judaica 7 /20 linoryt", p.d. "Duda G 1964", na odwrocie autorska metryczka obiektu oraz pieczątka P.P. "Desa" w Katowicach.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1964 r.

drzeworyt/papier, 19 x 12 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '8/20', 'Duda.G. 1964'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1964 r.

drzeworyt/papier, 23,5 x 23 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Judaica 8/20', 'Duda.G. '64 '

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1965 r.

drzeworyt/papier, 22,5 x 15 cm
opisany, sygnowany i datowany u dołu: 'Judaica 3/20', 'Duda.G. 1965'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej/płyta, 200 x 130 cm
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy: 'DUDA GRACZ | OBRAZ 1182/ KRZESANY-2/ | OLEJ, PŁYTA | 200 x 130 cm | DUDA GRACZ | 1987 | KATAL. AUTOR. 1182'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Miasto (Obraz 1295), 1989 r.

olej, węgiel/płyta, 37 x 66 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego p.d.: 'DUDA GRACZ 1295/89'
opisany na odwrociu: '1295 | 37 x 66 cm | poz. 1 | Kl.(?) III - 5333/2025/90' oraz dwie nieczytelne pieczątki

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2165 - Nadrzecze-mostek,1997

olej, płyta; 80 x 61 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ AE 2165/ 97 AE;
na odwrocie nalepka autorska z tytułem: OBRAZ 2165/ NADRZECZE-MOSTEK /, datą: 1997, techniką wykonania i wymiarami;
na krośnie powtórzona data: 16 V 97

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Przebierańcy, 1964

grafika, linoryt; 30 x 22,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Duda G 64; po środku u dołu: pieczątka; po lewej stronie u dołu: Judaika 15/20 Linoryt

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Krawiec, 1964

sygnowana po prawej stronie u dołu: Duda G 1964; po środku u dołu: pieczątka; po lewej stronie u dołu: Judaica 7/20 Linoryt

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta; 80 x 61 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ *2165/ 97 *;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Druga zmiana, 1967 r.

olej/płyta pilśniowa, 30 x 30 cm
sygnowany l.d.: `Duda-Gracz"
na odwrociu naklejka autorska z opisem pracy i dedykacją `p. Ryszardowi na okoliczność`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

WISŁA - MALINKA, 1968

linoryt, 35 x 44 cm w świetle passe-partout,
sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem p.d. "J. DUDA GRACZ 1968”.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

SZEWC, 1964, z cyklu Judaica

linoryt 20 x 14 cm na arkuszu 27 x 21 cm,
sygnowany ołówkiem pod ryciną l.d. "Judaica 7/20 linoryt, p.d. "Duda G 1964”, na odwrocie autorska metryczka obiektu oraz pieczątka P.P "DESA” w Katowicach.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MĘDRCY,1964, z cyklu Judaica

sygnowany ołówkiem pod ryciną l. d. "Judaica 13/20 linoryt, p.d. "Duda G 1964”, na odwrocie autorska metryczka obiektu oraz pieczątka P.P "DESA” w Katowicach.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZABAWA DZIECI, 1964, z cyklu Judaica

sygnowany ołówkiem pod ryciną l. d. "Judaica 7/20 linoryt, p. d. "Duda G 1964”, na odwrocie autorska metryczka obiektu oraz pieczątka P.P "DESA” w Katowicach.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

GRAJKOWIE,1964, z cyklu Judaica

linoryt 20 x 14 cm na arkuszu x 21 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2015 (ŁAGÓW - BUSINESSWOMEN), 1996

olej, płyta pilśniowa
61 x 80 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ. 2016/96.
w p.g. rogu napis: 61 x 80
u dołu pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kamion - Diabełek, 1998 r.

akwarela, gwasz/papier, 27 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: `Jerzy Duda. G. 833/98.`, l.d.: `"Kamion - Diabełek" (akwarela, gwasz 27 x 40 cm)`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wywłoczki - preludium jesienne - Obraz 2330, 1998

olej, płyta; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: DUDA GRACZ 2330/ 98.
na odwrocie naklejka autorska z tytułem: Obraz 2330 (Wywłoczki-preludium jesienne), datą: 1998, techniką, wymiarami i uwagami o pracy; powyżej napisy odręczne: 10 V 97 / 2330

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Idylla, 1973

olej, płótno; 40 x 40 cm
sygn. i dat. l. d.: J. DUDA-GRACZ 1973;
na odwrocie nalepka autorska z napisem: IDYLLA olej, płótno 40 x 40 cm / Jerzy Duda-Gracz 1973, na blejtramie dwie pieczątki wywozowe; na krośnie numer 36

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MIASTO

olej, płyta; 37 x 65 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ 1295/89

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Idylla, 1973

olej, płótno; 40 x 40 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Niedziela, 1964 r.

linoryt, 1 4x 12,5 cm (odcisk płyty), 15 × 13,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: Niedziela/ linoryt Jerzy Duda Gracz 64
na odwrocie dedykacja: Kochanej Pani z "Ruchu"/ na pamiątkę,/ tego że ludzie nie rozma-/wiając często mogą być/ sobie bliscy./ Jerzy Duda - Gracz./MARIAN DUDA / KATOWICE / skrytka pocztowa / 789.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1994 r.

akwarela/papier, 20,5 x 20,5 (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p. d.: '564/94 | J. Duda G. '

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Krajobraz, 1999 r.

akwarela/papier, 37,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jerzy Duda G. | 1012/1999' oraz pieczęć 'Duda | Gracz'

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

REQUIEM DLA LASU - 2 - WŁADYSŁAWOWI HASIOROWI, 1990

olej, płyta pilśniowa, drewno, figura Chrystusa, gwoździe
101 x 63 cm
sygn. p.d.: DUDA GRACZ. 1367/90.
Na odwrocie na płycie nalepka autorska: DUDA GRACZ | PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE | TYTUŁ OBRAZ 1367/WIEŚ BRZEGI | - REQUIEM DLA LASU - 2 | WŁADYSŁAWOWI HASIOROWI | TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. | WYMIARY 102 x 64 cm | CENA... | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1990/NR KATAL. AUTOR. 1367 | UWAGI 1 WERNIKS. VI 1991 oraz podłużna mało czytelna pieczątka.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OKRUTNA LIRYKA GAZDY WOJTANKA (OBRAZ 1398), 1990

olej, płyta pilśniowa
52 x 62,5 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ. 1398/90.
na odwrocie na płycie nalepka autorska: DUDA GRACZ | PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE | TYTUŁ OBRAZ 1398 /BRZEGI - OKRUTNA | LIRYKA GAZDY WOJTANKA/ | TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. WYMIARY 51 x 63 cm | CENA... | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1990/NR KATAL. AUTOR. 1398 | UWAGI 1 WERNIKS. III.1991

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MOTYW POLSKI (CHLEB), 1984

olej, płyta pilśniowa
51 x 45,5 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ. 825/1984.
na odwrocie na płycie nalepka autorska: DUDA GRACZ | PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE | TYTUŁ MOTYW POLSKI /CHLEB/ | TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. | WYMIARY 51 x 45,5 cm | CENA... | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1984/NR KATAL. AUTOR. 825 | UWAGI 1 WERNIKS 5.XII.1984

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego p.d.: `DUDA-GRACZ 2349/1998 r.`
na odwrociu naklejka autorska z opisem, tytułem i informacją `1 werniks`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1515: Brzegi - łąka, 1992 r.

olej/płyta pilśniowa, 51,5 x 51,5 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego p.d.: `DUDA GRACZ 1515/92`
na odwrociu naklejka autorska z opisem pracy i nr katalogu autorskiego

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Mamuśka S., 1997

akwarela, papier;
59,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
ozn. opisany i sygn. u dołu: stemple: DUDA, GRACZ; napis autorski Mamuśka S AE 745/97 (akwarela 75 x 55) sygn. p. d.: AEJerzy Duda-GraczAE

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BRZEGI - ŚNIEG

Akwarela, tempera, papier, 40 x 30 cm,
sygn p.d.:Jerzy Duda G.789/1998, l.d.: Brzegi-Śnieg (akwarela, tempera 40 x 40 cm)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi Łąka 1992

olej, płyta,51,5x51,5 cm
sygn. p. d.: DUDA GRACZ. 1515/92
na odwrocie nalepka artysty z tytułem i datą powstania pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Państwo młodzi, 1962

Drzeworyt; wym. komp.: 297 x 117 mm;
sygn. oł. p.d.: Jerzy Duda-Gracz 62. Zamięcie i drobne pęknięcia górnego i dolnego marginesu.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pasterka, 1965

Drzeworyt; wym. komp.: 200 x 150 mm;
sygn. oł. p.d.: Jerzy Duda-Gracz 1965. Praca oprawiona.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2294 (Łagów - Czerwiec), 1998

olej, płyta; 122 x 74 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ AE 2294 / 98 AE
na odwrocie nalepka autorska z tytułem, techniką i wymiarami pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz nr 850/Jurajski

Olej, płyta pilśniowa, 50 x 60 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 850/1984

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Polnisches.., 1974

olej, płótno, 39.5 x 39.5 cm
sygn. l.d.: J.DUDA GRACZ 1974

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

akwaforta; 27,2 x 42,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: Jerzy Duda-Gr;
autorska dedykacja p. d.: Krzyśkowi w dniu Imienin / w Katowicach / J.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Akt w pejzażu zimowym, 1969 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 61 x 46 cm
sygnowany p.d.: `Jerzy Duda-Gracz 69`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz nr 850/Jurajski

olej, płyta pilśniowa, 50 x 60 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 632 Pejzaż z lodowym - 2, 1982 r.

olej/płyta pilśniowa, 49,5 x 39 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.g.: `DUDA GRACZ 632/1982`
na odwrociu naklejka autorska z opisem pracy

Estymacja: 20 000 - 30 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1752 Lagow Stadt - Heilige Helene, 1994 r.

olej/płyta, 38,5 x 38 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego p.d.: `Duda Gracz 1752/94`

Estymacja: 28 000 - 38 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Chory fachowiec

litografia, papier, 25 × 17 cm
u dołu dedykacja dla Andrzeja Czeczota: Andrzejowi w złotym Dniu - Jurek.

Estymacja: 2500 - 3500 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Władysławów, 1994 r.

akwarela/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Jerzy Duda Gracz` l.d.: `Wieś Władysłów | NR 581 1994`

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż leśny

Olej, płótno, 50 x 61 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 1988/1280

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Zestaw trzech prac z cyklu Pejzaż polski, 1992 r.

Obraz nr 1523 - "Odwieczerz"
Obraz nr 1538 - "Domostwo"
Obraz nr 1539 - "Przemijanie"
olej/płyta, 59,5 x 59,5 cm (x3)
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 1523/92`, `DUDA GRACZ 1538/92`, `DUDA GRACZ 1539/92`
na odwrociu autorskie nalepki z opisem pracy

- 1995, Galeria "Nowego Dziennika", Nowy Jork (wystawa połączena ze sprzedażą)
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

- 1995, Galeria "Nowego Dziennika", Nowy Jork ("Images of Poland", Polish Art Gallery of "Nowy Dziennik", katalog)

Estymacja: 45 000 - 65 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1802 Miasto Barlinek - Spacer, 1995 r.

olej/płyta pilśniowa, 15,5 x 16,2 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DG 1802/95`

Estymacja: 17 000 - 22 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1783 Miasto Barlinek - Oblężenie, 1995 r.

olej/płyta pilśniowa, 53 x 58 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 1783/95`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kamion - Melancholia 1 (obraz nr 1235, 1988)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno/pilśnia
65.5x92.5 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Autoportret, 1978

Akwarela, ołówek, papier; wym.: 17 x 14,5 cm; sygn. oł. p.d.: Duda Gracz 78, l.d.: Bukowina 12.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Adam i Ewa

Litografia (17/50)/papier, 16,5x12cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1630 - Wieś Brzegi - Witkacemu: Pokusa - Anioł uliczno-przydrożny, 1994 r.

olej/płyta, 53,5 x 54 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.g.: `Duda Gracz 1630/94`

Estymacja: 26 000 - 36 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - Maj 2, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa, 18 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: `DG 81`
na odwrociu nalepka autorska

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2501 - Szczyrk, 2000 r.

olej/tektura, 70 x 80 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 2501/2000`
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Chory Fachowiec

litografia/papier 15/60, 25x17cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2618 - Portret Obrzędowy - Włóczęga 5, 2001 r.

olej/płyta, 48,5 x 38,5 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DG 2618/2001`
na odwrociu naklejka autorska z opisem i dedykacja: `Kochanemu Przyjacielowi | Henrykowi | w Dniu Imienin |Jurek D-G |lipiec | 2011`

Estymacja: 22 000 - 30 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1926 - Jedlania - Letnisko -Zachwycenie, 1995 r.

olej/płyta, 35 x 35 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DG 1926/95`

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2374, (Łagow-Spuścizna), 1998

olej, płyta; 80 x 60 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ. 2374 / 98.
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2570 - Sanok - Wiosna - Studium, 2000 r.

olej/płyta pilśniowa, 52 x 42 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA-GRACZ 2570/2000 r.`
na odwrociu naklejka autorska z opisem, tytułem i informacją `1 werniks VI 2000`

Estymacja: 28 000 - 35 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2349 - Działoszyn - Prometeusz, 1998 r.

Estymacja: 80 000 - 100 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2374, (Łagów-Spuścizna), 1998

olej, płyta;
80 x 60 cm;
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

POSTAĆ SIEDZźCA

Atrament, pióro, papier zeszytowy w kratkę; 21 x 15 cm
Sygnowany l.d.: Duda

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2426 (Łagów - majowy poranek), 1999

Olej, tektura; 80 x 60 cm
Sygn. l.d.: DUDA GRACZ 2426/99

Estymacja: 40.000 - 50.000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2460 - Nadrzecze, 1999 r.

olej/płyta pilśniowa, 90 x 120 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 2460/99`
na odwrociu naklejka autorska z opisem

Estymacja: 85 000 - 95 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1994 r.

sygnowany i datowany p. d.: `564/94 | J. Duda G.`

Estymacja: 12 000 - 18 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

POSTAĆ SIEDZĄCA

Sygnowany l.d.: Duda

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Fantazje polskie - Kalinowa, 2003 r.

akwarela/papier, 30 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `J. Duda G. 1365/2003`

Estymacja: 14 000 - 17 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1304 - Ułan i kobiety, 1989 r.

olej/płyta pilśniowa, 118 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `Duda Gracz 1304/1989

Estymacja: 85 000 - 95 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1880: Fantazja Polska - Powrót Jaśnie Pani, 1995 r.

olej/tektura, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `Duda-Gracz 1880/95`
na odwrociu naklejki: Agra-Art; naklejka autorska `DUDA GRACZ | PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE | TYTUŁ OBRAZ 1880/FAMTAZJA POLSKA-POWRÓT JAŚNIE PANI | TECHNIKA OLEJ | WYMIARY 70 x 70 cm | CENA | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1995/NR. KATAL. AUTOR. 1880 | UWAGI 1 WERNIKS. IX. 1995`

Estymacja: 38 000 - 50 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kobieta - Obraz 1329, 2003 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: ` J. Duda G. 1329 / 2003`

Estymacja: 13 000 - 16 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret z Bukowiny, 1978 r.

akwarela, ołówek/papier, 17 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Duda G. 78`, w l.d. napis: `Bukowina 12`

Estymacja: 2 500 - 3 500

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kamion, 1997

akwarela, papier;
50 x 40 cm;
sygn. u dołu: Kamion 9" (akwarela, gwasz, 50 x 40) ? 696/97. Duda G.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pamiątka z Łagowa, Obraz 1744, 1994 r.

olej/płyta, 76 x 56 cm
sygnowany i datowany l.d.: `DUDA GRACZ 1744/94`
na odwrociu naklejka autorska z tytułem, opisem i nr katalogu autorskiego oraz dedykacja: `Dziękuję za włączenie się w Dzieło Budowy Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego`

Estymacja: 55 000 - 70 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Szczyrk - Grudzień, Obraz 2497, 1999 r.

sygnowany i datowany l.d.: `DUDA GRACZ 2497/99`
na odwrociu naklejka autorska z tytułem, opisem i nr katalogu autorskiego

Estymacja: 65 000 - 75 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Szczyrk - Dynastia, Obraz 2611, 2001 r.

sygnowany i datowany l.d.: `DUDA GRACZ 2611/2001`
na odwrociu naklejka autorska z tytułem, opisem i nr katalogu autorskiego oraz napis: `Dziękuję, że licytując mój obraz, wesprzesz śląskie hospicja. Jerzy Duda G. 2001`

Estymacja: 68 000 - 78 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret mężczyzny na tle pejzażu, 1968 r

olej, tektura;
60 x 42 cm,
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: .1968. J. DUDA. GRACZ.
Poniżej napis w języku hebrajskim.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Mistrz krawiecki, 1964

linoryt, papier;
18 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
opisane u dołu: Judaica / mistrz krawiecki, śr. d.: lin / 19 / 20 linoryt p. d.: Duda G / 64.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Tryptyk Częstochowski

Olej, płótno, 73 x 100 cm,
sygn. l.d.: Duda-Gracz 929/1985. Na odwrocie naklejka autorska - Duda Gracz Paderewskiego 42B/31 Katowice

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Olej, tektura;
80 x 60 cm

Na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1347. Upragniony Rok 1999

Olej, płyta;
50 x 70 cm
Sygn. l.d. DUDA GRACZ. 1347/ 90

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Zestaw 12 projektów ilustracji do

"Filipinki" ("Gabrycha"), 1974 r.
mieszana/papier, 7 prac 31 x 13 cm, 4 prace 31 x 22 cm, 1 praca 26 x 21 cm
wszystkie prace opisane na odwrociu: `rys. Jerzy Duda-Gracz 1974`

Estymacja: 6 500 - 8 500

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Twarz, 1963 r.

tusz/papier, 27 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Duda-Gracz | Mrągowo 21.VIII.63 r.`
p. d.: dedykacja: `Bardzo dobrej | nieznajomej Pani z "Ruchu" | - od amatora "Extra mocnych" `

Estymacja: 4 800 - 5 800

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Lato, 1977 r.

olej/płótno,
40 x 40 cm
sygnowany, datowany i nr kat. autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 299/1977`

Estymacja: 55 000 - 65 000

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1980

olej, płyta,
59,5 x 50 cm,
sygn. l. g.: DUDA GRACZ .1980.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret aktora, 1981 r.

olej/płyta pilśniowa,
50 x 32 cm,
sygnowany i datowany l.g.: `Duda Gracz 1981`

Estymacja: 25 000 - 32 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Łabędzie, 2000

olej, płyta, 70 x 79,3 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ 2556/2000
Na odwrocie nalepka autorska z danymi o pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

La porte du paradis, 1972

olej, płótno
100 x 69 cm
sygn. p.d.: J. DUDA - GRACZ 1972

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Adam i Ewa , 1971 r.

litografia/papier,
19/50, 18 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d. ołówkiem: `Jerzy Duda - G. 71`, l. d.: `Adam i Ewa/ litogr. 19/50/ Maciejowi do kącika`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kamion nad Wartą-Obraz 1413 (1990)

sygn. dat.l.d.,
olej, pilśnia,
72x81.5 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż z krzewem, 1999

akwarela, papier,
20 x 23 cm
sygn. p.d.: J. Duda ? G 1053 / 99; l.d.: Alicji Luks

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż z chatą, 1999

akwarela, papier,
20 x 23 cm
sygn. p.d.: J. Duda ? G 1051 / 99; l.d.: Gabrieli Witek

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 988 jurajski, 1985

olej, płótno, 46 x 65 cm;
sygn. l. d.: DUDA-GRACZ 988/1985;
na odwrocie nalepka artysty z danymi o pracy oraz nalepka po rosyjsku

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

10 PRZYKAZAŃ, 1964

20 x 29 cm,
sygnowany "Judaika 1/20", p.d. ?Duda G. 1964" Cztery grafiki z cyklu Judaica, 1964, linoryty z metryczkami autorskimi. Sygnowane ołówkiem.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

KAZIUKI

20 x 29 cm,
sygnowany "Judaika /Kaziuki /13/20 /Duda G. 64" Cztery grafiki z cyklu Judaica, 1964, linoryty z metryczkami autorskimi. Sygnowane ołówkiem.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

WĘDROWIEC, 1964

30 x 21 cm,
sygnowany l.d. "Judaika 2/20", p.g. "Duda G. 1964" Cztery grafiki z cyklu Judaica, 1964, linoryty z metryczkami autorskimi. Sygnowane ołówkiem.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MISTRZ KRAWIECKI, 1964

21 x 29 cm,
sygnowany "Mistrz krawiecki 19/20 linoryt Duda G. 1964". Cztery grafiki z cyklu Judaica, 1964, linoryty z metryczkami autorskimi. Sygnowane ołówkiem.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Zestaw pamiątkowy na aukcję charytatywną - Judaika, 1962-1992

w składzie: akwarela i dwa linoryty,
całość w oprawie: 48 x 66 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu przez arystę: `Zestaw pamiątkowy z III Aukcji Wielkiego Serca Kraków 23 Kwietnia 1994 rok`
Linoryty: "Judisze Lider", "As der Rebe Elimejtuk", 1994 r., linoryt/papier, 21 x 29 cm (arkusz), sygn., dat. i numerowane u dołu, nakład: 36/50
Akwarela: "Zuckerbild mit einem Jude", akwarela/papier, 28,5 x 26,5 cm, sygnowana i opisana u dołu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BRZEGI - KWIECIEŃ 4, 1983

Olej, płyta;
26,5 x 26 cm
Sygnowany l.d.: D.G. 714/83
Na odwrociu naklejka autorska.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Załęcze-Spacerek (1996)

sygn. dat. p.d.
serigrafia (12/25)
49.5x35

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1148, 1987

olej, płyta pilśniowa;
50 x 70 cm
sygn. l.d. "DUDA GRACZ . 1148/ 87 ."
Na odwrocie nalepka autorska: DUDA GRACZ/ Paderewskiego 42 B/ 31 KATOWICE/ OBRAZ 1148/OLEJ PŁ.PILŚN./ 50 x 70 cm/ DUDA GRACZ/ 1987/ NR KATAL. AUTOR. 1148/ 1 WERNIKS.VII.87

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Władysławów, 1994 r.

akwarel/papier,
22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Jerzy Duda Gracz`, l.d.: `Wieś Władysłów | NR 581 1994`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż z domkiem, 1980 r.

olej/dykta,
51 x 60 cm
sygnowany i datowany l.g.: `DUDA GRACZ 1980`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Dla Dominika - Obraz 645, 1982 r.

olej/płyta pilśniowa,
18 x 18 cm
sygnowany i datowany l.g.: `DUDA GRACZ 645 / 1982`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1965

olej, tektura,
35 x 45,8 cm;
sygn. i dat. l. g.: Duda Gracz 1965

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2418 (Portret Ułana), 1999

olej, płyta pilśniowa,
100 x 69 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ 2418/99;
na odwrocie nalepka z opisem obrazu.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Sukkoth, 1992

olej, płyta;
80 x 60 cm
sygn. l.g. GRACZ 1516/92
Na odwrocie nalepka autorska: DUDA GRACZ/ PADEREWSKIEGO 42 B/31/ KATOWICE/ OBRAZ 1515/ SUKKOTH/ olej, płyta/ 80 x 60/ DUDA GRACZ/ 1992/ NR KATAL.AUTOR. 1515

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Autoportret z rodziną, 1978-79

olej, płyta;
100 x 70 cm
sygn. l.d. DUDA GRACZ 351/ 1978-79
Na odwrocie nalepka autorska: DUDA GRACZ/ PADEREWSKIEGO 42 B/31/ KATOWICE/ TYTUŁ: PORTRET 4/ AUTOPORTRET Z RODZINĄ/ TECHNIKA/ olej, płyta/ WYMIARY 100 X 70 CM/ SYGN. Duda Gracz/ Rok 1978-79/ NR KATALOGU.AUTOR. 351

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Zabucze. Powrót Jaśnie Pani (1995)

sygn. dat. l.d.
olej, pilśnia
30x40

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wielowieś - lato

olej, płyta,
61 x 80 cm,
sygn. i dat. l.d.: DUDA-GRACZ, 2144/95.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret zbiorowy aktorów Państwowego Teatru Żydowskiego w Warszawie, 1967 r.

olej/płótno,
70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Duda-Gracz | 1967`
opisany na odwrociu: `Portret zbiorowy aktorów PTŻ | olej pł. 50 x 70 cm | mal. Jerzy Duda-Gracz 1967`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Polska szkoła jazdy 3, 1981 r.

olej/płyta,
50,5 x 45,5 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 527/1981`
na odwrociu dwie naklejki autorskie (po polsku i po angielsku) z opisem. W uwagach: `WŁASNOŚĆ AUTORA | NIE DO SPRZEDAŻY!`, dodatkowo naklejka Biennale w Wenecji z 1984 r.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej/płyta,
45,5 x 50,5 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 525/1982`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - październik 4, 1982 r.

olej/płyta,
40 x 40 cm
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego l.g.: `DUDA GRACZ 689/1982`
na odwrociu naklejka autorska z opisem. W uwagach: `1 WERNIKS. X. 1983`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Autoportret, 1994 r.

gwasz, tusz, akryl/papier,
28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Jerzy Duda G`
w l.d.: `Wieś Brzegi - Autoportret inw 454/94`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Dialog polski 1, 1980

olej, płyta pilśniowa,
50 x 45 cm;
sygn. p. d.: DUDA GRACZ 490/1980

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta pilśniowa,
100 x 69 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ 2418199; na odwrocie nalepka z opisem obrazu.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Widmo, 1994 r.

akwarela/papier,
21 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygn., dat. i nr p.d.: `550/1994 J. Duda G`
na odwrociu dedykacja: `Panu Podinspektorowi | OKRZESIKOWI | z serdecznym | podziękowaniem | Jerzy Duda G | 10.1.1996`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kapela - z cyklu Judaika, 1964 r.

drzeworyt/papier,
30 x 20 cm,
7/20
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Duda G. 64`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Narzeczeni - z cyklu Judaika, 1965 r.

drzeworyt/papier,
30 x 20 cm,
7/20
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Duda G. 65`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1117 (SZTOKHOLMSKI), 1987

olej, płyta,
30 x 39 cm;
sygn. p. g.: DG 1117/87; na odwrocie nalepka autorska z informacjami o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Duda Gracz. Portrety Motywy Polskie, 1974

Litograficzny katalog wystawy; zawiera 9 oryginalnych litografii artysty;
wym.: 305 x 207 mm;
sygn. na IV stronie okładki Jerzy Duda-Gracz 74, odręcznie numerowany 187/200. Artystyczny katalog wystawy w Galerii PSP-ZPAP w Katowicach, Warszawa IX 1974; 12 s., okładka (na IV stronie przedarcie dł. 6 cm).

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2012 - Kosarzyska Procesja, 1996

olej, płyta,
50 x 70 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ 2012/69.;
na odwrocie nalepka autorska z informacjami o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Grajkowie.

Linoryt, sygn. ołówkiem: "Duda-G `64".
Rok powstania: 1964.
Format: 17,1 x 11,6 cm (w ramie za szkłem: 34 x 30 cm).
Stan b. dobry. Grafika nie otwierana. Praca z cyklu "Judaica"; odbitka nr 8/20.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Dziewczyna z różą.

Linoryt, sygn. ołówkiem: "Duda-G 1964".
Rok powstania: 1964.
Format: 15,5 x 10,8 cm (w ramie za szkłem: 34 x 30 cm).
Stan b. dobry. Grafika nie otwierana. Praca z cyklu "Judaica"; odbitka nr 6/20.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1115 - Sztokholmski, 1987

olej, płyta pilśniowa,
30 x 39 cm;
sygn. p. g.: DG 1115/87;
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

olej, płyta,
30 x 39 cm;
sygn. p. g.: DG 1117/87;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Preludium

odbitka autorska
30 x 21 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Idisze Lider, 1993

olej, płyta,
80 x 80 cm
sygn. l.g. DUDA GRACZ. 1563/ 93
Na odwrocie JG 2 oraz nalepka:
DUDA GRACZ/ Paderewskiego 42/ B/31 KATOWICE/ OBRAZ 1563/ IDISZE LIDER/ OLEJ PŁYTA/ 80 X 80 CM/ DUDA GRACZ/ 1993/ NR KATAL. AUTOR.1563/ 1 WERNIKS. V. 1993

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż zimowy, 1979

akwarela, papier, 24 x 39 cm;
sygn. p. d.: Duda Gracz 1979.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzozy

olej, sklejka; 50 x 60 cm
sygn. p.d. D.G.
Na odwrocie: (....)/ Jerzy Duda-Gracz

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Ogródek Babciny - Obraz 1986, 1996 r.

olej/płyta pilśniowa, 70 x 50 cm
sygn., dat. i nr katalogu autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 1986/96`
na odwrociu naklejka autorska z tytułem, techniką, wymiarami oraz uwagą `1 WERNIKS V.96`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Gmina Zakopane - Witkacemu - Pieśń Abelone - Obraz 1574, 1993 r.

olej/płyta pilśniowa, 40 x 21 cm
sygn., dat. i nr kat. autorskiego l.g.: `DG 1574/93`
na odwrociu naklejka autorska z tytułem, opisem, nr katalogu autorskiego i informacją o werniksie nałożonym w 1997 r.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Tamara, 1969/70 r. (1972 r.?)

olej/płyta pilśniowa, 49,5 x 29,5 cm (owal)
sygn. p.d.: `JERZY DUDA-GRACZ 69/70`
na odwrociu naklejka BWA Katowice oraz naklejka wystawowa: `JERZY DUDA-GRACZ / "Tamara" / 49,5 x 39,5 1972`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PORTRET AKTORA TADEUSZA KWINTY, 1975

olej, płótno,
100 x 70

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - pa¼dziernik 4, 1984

olej, płyta pilśniowa,
21,5 x 17 cm
na odwrocie naklejka autorska wypełniona długopisem: Brzegi - Pa¼dziernik 4 / olej, pł. pilśn. / 21,5 x 17 cm / Duda Gracz / 1984/Nr. Katal. Autor. 881 / 1 Werniks XII. `84.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż niebieski 3, 1981

olej, płyta pilśniowa,
40 x 40 cm
sygn. l.d.: Duda Gracz 568 / 1981
na odwrocie naklejka autorska wypełniona flamastrem: Pejzaż niebieski 3 / olej, pł. pilśn. / 40 x 40 cm / Duda Gracz / 1981/Nr. Katal. Autor. 568.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1965 r.

drzeworyt/papier,
15 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Duda G 65` oraz nr l.d.: `8/20`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - wieczór, 1997

olej, płyta`
34 x 27 cm
sygn. l. d.: DG?? 2083 / 97•;
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu, niżej napis autorski: „Aukcja Dziel Sztuki - Artyści/ Powodzianom". (Na Dom / Dziecka w Kłodzku) Org./ BWA w Sieradzu/ Jerzy Duda G/ 20. 08. 1997.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Dziewczyna z różą, 1964

Linoryt
wym.: 158 x 108 mm (wym. planszy 295 x 210 mm)
sygn. oł. p.d.: Duda-G 1964; l.d.: Judaica; odbitka nr 1/20.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Zakochani, 1964

Linoryt
wym.: 152 x 75 mm (wym. planszy 295 x 210 mm)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Dyrconiowa chałupa, 1977

olej, płyta pilśniowa
50 x 45 cm
sygn. p.d.: Duda-Gracz 318 / 77
Na odwrocie naklejka autorska z uwagą: Werniks 05-2001.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Lato, 1977

olej, płótno
40 x 40 cm
sygn. l.d.: Duda-Gracz 299 / 77
Na odwrocie naklejka autorska.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

TRYPTYK ŁÓDZKI - QUO VADIS HOMINE?, 1972

olej, płótno,
120 x 100 cm
wzdłuż dolnej krawędzi napis autorski: QUO VADIS HOMINE?
Na odwrocie na płótnie napis: XX | Katowice i trzy nalepki: dwie autorskie oraz nalepka drukowana: Szczecin 1974 Dzieło | eksponowane | na | VII Festiwalu | Polskiego | Malarstwa Współczesnego

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 964 (HOLENDERSKI), 1985

olej, płyta,
21 x 26 cm
Na odwrocie na płycie nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - wieczór, 1997

olej, płyta
34 x 27 cm
sygn. l. d.: DG?? 2083 / 97;
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu, niżej napis autorski: "Aukcja Dziel Sztuki - Artyści/Powodzianom". (Na Dom / Dziecka w Kłodzku) Org./ BWA w Sieradzu/ Jerzy Duda G/ 20. 08. 1997.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż, 1976

akwarela, papier
20 x 34,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Duda - Gracz - 1976 -

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Tatry - 1

Olej, płyta pilśniowa
38,5 x 46 cm,
sygn. l.d.:Duda-Gracz 1214 / (19)88.Na odwrocie naklejka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 947, 1985 R.

olej/płyta pilśniowa
40 x 40 cm
sygn., dat. nr kat autorskiego l.d.: `DUDA GRACZ 947/1985`
na odwrocie nalepka autorska z opisem: `DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE / TYTUŁ OBRAZ 947 / TECHNIKA OLEJ/PŁ. PILŚNIOWA / WYMIARY 40 X 40 CM / CENA / SYGN. DUDA GRACZ 947 / ROK 1985 / NR KATAL. AUTOR. 947 / UWAGI 1 WERNIKS. VI. 1985.` oraz naklejka Kantor Sztuki Gdańsk

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

2520 (Łagów wiosna), 2000

olej, tektura
80 x 70 cm;
sygn. l.d.: DUDA GRACZ 2520 / 2000;
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

1365 (Kalinowo - Fantazja polska), 2003

akwarela, tempera, papier
30 x 67 cm;
sygn. l. d.: J. Duda G. 1365 / 2003.;
na odwrocie nalepka z opisem obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

1359 (Horyniec - Fantazja polska), 2003

akwarela, tempera, papier,
34 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Duda - G. 1359 / 2003;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

AKT KOBIECY TYŁEM

olej/płyta pilśniowa,
24,5 x 20 cm
sygn. l.d.: `D.G.`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - Czerwiec 4

olej, płyta pilśniowa,
wym.. 40 x 30 cm;
sygn. l.d.. DUDA GRACZ 828 / 1984.
Na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi-wiosna

olej, płyta pilśniowa;
17,5 x 21,8 cm
na odwrocie: DUDA GRACZ/PADEREWSKIGO 42B/31/KATOWICE/TYTUŁ:BRZEGI-WIOSNA2/TECHNIKA:OLEJ,PŁ.PILŚNIOWA/WYMIARY: 17 X 22 cm/CENA…/SYGN.DUDA GRACZ/ROK 1982/NR KATAL.AUTOR.617

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DARZ BÓR!, 1997,

z cyklu "Kalendarz polski"
pióro, tusz,
10,3 x 9,5 cm,
na odwrocie rysunku - kartka autorska z odręcznymi informacjami

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1053, 1986

ol., płyta pilśniowa,
53,5 x 64 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1128, 1987

olej, płyta,
80 x 80 cm
Sygnowany l. d. : DUDA GRACZ . 1128/87. Na odwrocie nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - wieczór, 1997

olej, płyta, 34 x 27 cm;
sygn. l. d.: DG ?? 2083 / 97; na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu,
niżej napis autorski: "Aukcja Dziel Sztuki - Artyści/ Powodzianom".
(Na Dom / Dziecka w Kłodzku) Org./ BWA w Sieradzu/ Jerzy Duda G/ 20. 08. 1997.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Nadrzecze - plotkarki

olej, płyta, 80 x 61 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ 2174/97;
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu oraz dedykacja: Panu Andrzejowi Pabichowi/ z serdecznym życzeniem
/ powiększania kolekcji I wspierania artystycznych działań/ BWA w Sieradzu./ Jerzy Duda - G./ 21. 11. 1997.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

POCZTA, 1974

litografia na papierze naklejonym na tekturę,
odbitka 30 (z 50), 30 x 17 cm,
sygnowana na kamieniu "J Duda Gracz 1974"
i ołówkiem p. d. "Duda-G 74"
Drobne reperacje; podklejenia, załamania papieru.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DOBRY FACHOWIEC, 1973

odbitka 30 (z 50), 25 x 18 cm,
sygnowana p. d. ołówkiem"Jerzy Duda G 74"
po lewej u dołu tytuł pracy; pośrodku "Złota Szpilka 1973".
Drobne reperacje u dołu. Rdzawe plamki w części górnej

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1965

drzeworyt/papier,
17 x 11,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Duda-Gracz 65`, nr l.d.: `6/20`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 924 (Jurajski), 1985

olej, płótno
73 x 100 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 924/1985.
Na odwrocie na płótnie nalepki:
1. autorska z danymi obrazu;
2. w języku rosyjskim, z wystawy w Centralnym Domu Artystów w Moskwie w 1987.
Na krośnie napis: POZ.1 KL-III-5333/4162/89

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1965 r.

drzeworyt/papier,
16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)
numerowany, sygn. i dat. u dołu: `7/20 Duda-Gracz `65`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Le Grande Kontredance, 1987

olej, płyta pilśniowa; 185 x 109 cm
sygn i dat. l.d.: DUDA GRACZ . 1212/ 1987 .
Na odwrocie nalepka:
DUDA GRACZ/ PADEREWSKIEGO 42 B/ 31 KATOWICE/ TYTUŁ: OBRAZ 1212/ LE GRANDE/ KONTREDANCE NR2/ TECHNIKA: OLEJ, PŁ. PILŚN./ WYMIARY: 185 X 109/ CENA ..../ SYGN. DUDA GRACZ/ ROK 1987/ NR KATAL. AUTOR . 1212/ UWAGI: 1 WERNIKS . VIII �91

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Zakochani

linoryt, 14,5 x 9 cm; (odcisk płyty)
sygn. p. d.: Duda-G 65 (ołówkiem) l. d.:7/20

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z cyklu Judaica, 1965

linoryt, papier, 19,2 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Duda - G. `65; numer l.d.: 6/20

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret mężczyzny, 1968 r.

olej/tektura, 59 x 41cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: `1968 J. Duda Gracz`
u dołu inskrypcja w języku hebrajskim: `Dopóki Duch znajduje się w ciele nie wolno tracić pewności i nadziei`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ZAMEK-STUDIUM Z ŁABĘDZIEM, 1994

collage, olej, płyta pilśniowa
50.5 x 46.2 cm
sygn.p.d.: DUDA-GRACZ?1686/94
na odwrocie flamastrem: 1686/94 | MIKOTÓW, nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Z CYKLU: Obrazy Jurajskie, 1985

olej, płótno
73 x 100 cm
sygn.l.d.: DUDA?GRACZ?926/1985

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Gasnący dzień, 1995

olej, płyta, wymiary w świetle passe-partout: 34 x 27 cm
sygn. i dat. l.d.: DG 1917 / 95
na odwrociu naklejka: DUDA GRACZ / TYTUŁ: OBRAZ 1917 (JEDLINA LET- / NISKO: GASNźCY DZIEŃ / TECHNIKA OLEJ / WYMIARY 35 x 27 ROK 1995 / UWAGI 199.1 WERNIKS

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wiatrak, 1997

olej, płyta, 31 x 40 cm
sygn. i dat. l.d.: D.G. 2177 / 97
na odwrociu naklejka: DUDA GRACZ / TYTYŁ OBRAZ 2177 (LUBIĘCIN) - WIATRAK / TECHNIKA OLEJ / WYMIARY 31 X 40 ROK 1997 / UWAGA 1 werniks

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

LE PETITE CONTREDANCE, 1990

olej, płyta pilśniowa
122.5 x 91.5 cm
sygnowany l.g.: DUDA GRACZ * 1440/90 *
Na odwrocie na płycie nalepka autorska: DUDA GRACZ | Paderewskiego 43 B/31 Katowice | TYTUŁ OBRAZ 1440 / LE PETITE / CONTREDANCE | TECHNIKA OLEJ PŁ. PILŚN. | WYMIARY 123 x 91,5 cm | CENA | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1990 / NR KATAL. AUTOR. 1440 | UWAGI 1 WERNIKS.VIII.91

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1318 - Trumienny

Adoracja o zmierzchu, 1989
olej, płyta pilśniowa, 100 x 72,5 cm
sygn., dat. i nr kat. autorskiego l.g.: DUDA GRACZ 1318/1989
na odwrocie nalepka autorska z opisem i informacją o werniksie położonym w 1991 r.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

HALLO, HALLO - WIELKI ŚWIAT

Rysunek z cyklu "Kalendarz Polski", 1997
pióro, tusz,11,5 x 9,4 cm, na odwrocie nalepka autorska z danymi [m.in. "Rys. 657"]

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

SPRZEDANA NARZECZONA

pióro, tusz,11,5 x 9,2 cm, na odwrocie nalepka autorska z danymi [m.in. "Rys. 651"]

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

JUŻ WAKACJE!

pióro, tusz, 11,4 x 9,2 cm, na odwrocie nalepka autorska z danymi [m.in. "Rys. 653"]

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Ikona /pastiche/, 1972 r.

technika mieszana, olej/sklejka, 40 x 20 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `IKONA /pastiche/ / olej, drewno 40 x 20 cm / mal. Jerzy Duda - Gracz 1972` na odwrocie u dołu dedykacja artysty oraz pieczęć nieczytelna

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

WIELKIE OCZY - NARZECZONY (obraz 1343), 2003

akwarela, tempera, papier,
33,5 x 66 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: J. Duda. G. 1343 / 2003.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PANNA KWIECISTA, 1997

obraz, płyta,
139.5 x 80 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 2117 /97.
Na odwrocie na płycie napis: P. Adam
Poniżej nalepka: DUDA GRACZ | TYTUŁ Obraz 2117 (ŁAGÓW |PANNA KWIECISTA ) | TECHNIKA olej | WYMIARY | 138 x 80 ROK 1997 | UWAGI 1 werniks
Na ramie nalepka: NR 37/ 99 | KAT.NR. 37

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2365 (KAMION - JESIEŃ), 1998

olej, płyta pilśniowa
60 x 80 cm
sygnowany l. d.: DUDA GRACZ. 2365/98.
na odwr. nalepka autorska z informacjami o obrazie; na płycie napisy: 60 x 80 | ALDI (?) oraz podłużna, czerwona pieczątka i powyżej numer: P502 - 5333 / 700 / 98

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - Jezioro 6, 1983

olej, płyta pilśniowa, 18 x 18 cm
sygn. l.d.: DG 1983
na odwrocie naklejka autorska

Lista dodatkowa.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Autoportret

akwarela/papier, 52 x 52 cm w św. p. p.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

WIEN

(Rysunek nr 664 z cyklu "Kalendarz Polski"), 1997
pióro, tusz, gwasz, 12,3 x 9,2 cm,
na odwrocie nalepka autorska z danymi

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BEZ TYTUŁU

(Rysunek nr 668 z cyklu "Kalendarz Polski"), 1997
pióro, tusz, tempera, gwasz, 12,4 x 9,2 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OCZEKIWANIE

(Rysunek z cyklu "Kalendarz Polski"), 1997
pióro, tusz, 12,2 x 9,5 cm,
brak nalepki autorskiej na odwrocie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MODLITWA, 1993

olej, płótno naklejone na płytę pilś.
80 x 60 cm
sygnowany l.g.: DUDA GRACZ.1561/93.
na odwrocie na płycie autorska nalepka z informacjami o obrazie oraz napis: J x-6

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

WIOSNA, 1997

olej, plyta pilsniowa,
61 x 80 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ . 2078/97.
na odwrocie na plycie autorska nalepka z informacjami o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Kamion - Ostatnie przedślubne w Grochowinie, 1991

olej, płyta pilśniowa, 70 x 81 cm;
sygn., nr kat. autorskiego i dat. p.d.: DUDA GRACZ - 1467 / 91.;
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu i nr kat. autorskiego

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Parafia św. Michała Archanioła, 1994

olej, płótno, 89,5 x 37 cm
sygn. l.d.: Duda-Gracz - 1647/94
na odwrocie nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kompozycja figuralna z cyklu Judaica

drzeworyt, papier, 15,8 x 14,2 cm (odcisk klocka);
opisana u dołu: Judaica 7/20 Duda -G. 1964 (ołówkiem)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kompozycja z cyklu Judaica, 1964

drzeworyt, papier, 14,7 x 11,2 cm (odcisk klocka);
opisana u dołu: Judaica 7/20 Duda -G. 1964

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DAWNYCH WSPOMNIEŃ CZAR

(Rysunek nr 656 z cyklu "Kalendarz Polski"), 1997
pióro, tusz, gwasz, 11,4 x 9,2 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BABIE LATO (Rysunek nr 669 z cyklu Kalendarz Polski), 1997

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

LATO (Rysunek nr 654 z cyklu Kalendarz Polski), 1997

pióro, tusz, gwasz, 11,3 x 9,3 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Kamion - Ostatnie przedślubne spotkanie w Grochowinie, 1991

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Parafia Św. Michała Archanioła, 1994

olej, płyta pilśniowa, 89,5 x 37 cm;
sygn., dat. i nr autorski l.d.: DUDA GRACZ 1647/94; na odwrocie nalepka artysty z informacjami o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2365 (Kamion - Jesień), 1998

olej, płyta pilśniowa,
60 x 80 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PORTRET TRUMIENNY (Rysunek nr 641 z cyklu Kalendarz Polski), 1997

pióro, tusz, 10,3 x 8,2 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PAMIĘĆ WIECZNIE ŻYWA +1953 *1997 (Rysunek nr 636 z cyklu Kalendarz Polski), 1997

tusz, gwasz, akwarela, 15,8 x 13,5 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PRIMAVERA (Rysunek nr 643 z cyklu Kalendarz Polski), 1997

pióro, tusz, 10,2 x 8,1 cm,

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

HANRAHAN RUDY (projekt okładki), 1974

tusz, gwasz, 19,4 x 12 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.g. "Duda Gracz 1974"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2196 (ZAMOJSZCZYZNA), 1998

olej, płyta pilśniowa,
60.5 x 79 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ Ą 2196 / 98 Ą
na odwrocie nalepka autorska oraz napis: PS02 - 5333 / | 194 / 98

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret aktora Adama Kwiatkowskiego, 1981 r.

olej/płyta, 75 x 57 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Duda - Gracz 1981`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2600 (Szczyrk - Pożegnanie), 2001

olej, tektura,
70 x 80 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ - Ą2600 / 2001Ą
na odwr. nalepka autorska : DUDA GRACZ | TYTUŁ OBRAZ 2600 (SZCZYRK | - POŻEGNANIE) | TECHNIKA olej | WYMIARY 70 x 80 ROK 2001. | UWAGI

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Mostek jaśnie panienki, 1994 r.

olej/płyta, 30 x 30 cm,
sygnowany l. d.: `DG 1678/94`;
na odwrocie papierowa naklejka: `DUDA GRACZ | Paderewskiego 42B/31 Katowice |
Obraz 1678 /wieś Jaworki | - Mostek jaśnie panienki | technika olej |
wymiary 30 x 30 cm | sygn. Duda Gracz /DG/ | rok 1994 /nr katal.
Autor. 1678 | uwagi 1 werniks`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Śniadanie na trawie, 1972 r.

tusz/papier, 18 x 27 cm, napis na passe - partout u dołu: "Śniadanie na
trawie /tusz/ "Srebrna szpilka - 72"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

SPACER JESIENNY, 1996

olej, płyta pilśniowa,
70 x 50 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 1987/96.
na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu; podłużna pieczątka [nieczytelna]; napis: nr P 508 | 1333/258/96

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

WIEŚ KAMION - OSTATNIE PRZEDŚLUBNE SPOTKANIE W GROCHOWINIE, 1991

Olej, płyta; 70 x 81 cm
Sygnowany p. d.: DUDA GRACZ 1467|91
Na odwrocie dwukrotnie K - 14 | oznaczenie 1467|91 | 70 x 81 cm |
nalepka DUDA GRACZ | PADEREWSKIEGO 42 B|31 KATOWICE |
TYTUŁ obraz 1467 | Wieś Kamion - ostatnie przedślubne spotkanie | w Grochowinie | TECHNIKA olej, płyta | WYMIARY 70 X 81 cm |
CENA... | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1991 |
NR KAT. AUTOR. 1467 | UWAGI

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1215 / Tatry - 2, 1988

olej, płyta pilśniowa, 41 x 33 cm;
sygn., dat. i nr kat. autorskiego
l.d.: DUDA GRACZ 1215 / 88

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Po prostu wyjedź w Bieszczady, 1969

tusz/gwasz/akwarela,
38 x 24 cm
opisany i sygnowany p. d. `Jerzy Duda - Gracz 69`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

LA BOHEME, 1998

olej, dykta,
122 x 92 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ 2281/98
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o obrazie.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

CZŁOWIEK W BERECIE, 1974

tusz pióro, pędzel, papier kremowy,
96 x 66 cm
sygnowany p.d.: Jerzy Duda.Gracz 74

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Fantazja tatrzańska, 1995

olej, płyta pilśniowa, 99 x 148,5
sygn. l.d.: DUDA GRACZ 1777/ 95.
na odwrociu napis: OBRAZ 1777 / FANTAZJA / TATRZAŃSKA / OLEJ / PŁYTA/ DUDA GRACZ / KAT. AUTOR. 1777

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Brzegi - Czerwiec 4, 1982

olej, płyta pilniowa, wym.: 22,2 x 17,3 cm
sygn. l.d.: DG 635 / 82

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Para, 1987

olej, płyta pilśniowa, 61,5 x 50,5 cm;
sygn., dat. i nr katalogu autorskiego, l.d.:
DUDA GRACZ 1125 / 87

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

CHORY FACHOWIEC, 1974

Olej, papier;
97,7 x 67,2 cm
Sygnowany p. d.: Jerzy Duda Gracz 74
Na odwrociu pieczątka: [... ] | PRASY, PUBLIKACJI I WIDOWISK |W OLSZTYNIE | WYRAŻA ZGODĘ NA druki | rozpowszechnianie |NAKLAD 1000 | TEMAT B-1 | 12.08.1974 g-1 | 868 | podpis artysty

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Berest. Wiosenka, 1994

olej, płyta pilśniowa, 30 x 30
sygn. p. d.: . DG .1676.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1149

olej, płyta pilśniowa,
wym.: 80 x 80 cm
sygn. l.d.: Duda-Gracz 1149/1987; Na odwrocie naklejka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1147

olej, płyta pilśniowa,
wym.: 80 x 80 cm
sygn. l.d.: Duda-Gracz 1147/1987; Na odwrocie naklejka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2147 (Wielowieś - Niedziela), 1997

olej, płyta pilśniowa,
61 x 79.5 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ 2147/97
na odwr. śr. nalepka autorska, nad nalepką napis: 2147

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2069 (Nadrzecze - Wieczór), 1996

olej, płyta pilśniowa,
64.5 x 80 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ 2069/96
na odwr. śr. nalepka autorska, napis pośr. l. kraw.: 7 XII 95

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1782 (Miasto Łagów - Ogród rozkoszy), 1995

olej, płyta pilśniowa,
58 x 68 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ 1782/95
na odwr. p.g. nalepka autorska, napis śr.g.: 5 III 95 NY

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1880 (Fantazja polska - Powrót jaśnie pani)

olej, płyta pilśniowa,
69.5 x 69.5 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ ?1880/95?
na odwr. p.g. nalepka autorska, napis na ramie i płycie l.g.: 19 VII 95

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Starość - Kantyczka, 1998

akwarela, papier,
48,6 x 36,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. d.: "767 / `98. Starość - Kantyczka (56 x 42)". Jerzy Duda G. p.d. dwie pieczątki: DUDA [w ramce] | GRACZ [w ramce]

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2014 (Łagów - Pokusy)

olej, płyta pilśniowa,
50 x 70 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ • 2014/96• na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1879 (Fantazja polska), 1995

olej, płyta pilśniowa,
50 x 70 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ • 1879/95• na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Para, 1987

olej, płyta pilśniowa,
61,5 x 50,5 cm;
sygn., dat. i nr katalogu autorskiego, l.d.: DUDA GRACZ 1125 / 87

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Preludium op. 28 nr 10

ink. print 1/25
47x47 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

1621/94

olej, płyta
54 x 70 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

1678/94

olej, płyta
30 x 30 cm

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2871 (Kohyłczyce - Wieczór), 2003

olej, płyta pilśniowa,
39 x 50 cm
sygn. l.d.: D.G. 2871/2003., na odwr. nalepka autorska z danymi o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2867 (Narejty - Jezioro), 2003

olej, płyta pilśniowa,
49.5 x 39.5 cm
sygn. l.d.: D.G. 2867/2003., na odwr. nalepka autorska z danymi o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

"JÓZEFOWI CHEŁMOŃSKIEMU /REPLIKA/", 1986

olej na płycie pilśniowej, 40 x 40 cm, sygnowany l.d. "DUDA GRACZ./REPL./", na odwrocie nalepka artysty z danymi o obrazie i dedykacją odręczną "Panu/Janowi [...]/Jerzy Duda-G/1987.03.07", nr katalogu autorskiego "1082" oraz napis "3/18/IX"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Chory fachowiec

litografia, wym.: 25 x 16,8 cm
sygn.: Chory fachowiec litgr.24/5 "Złota szpilka 73" Jerzy Duda G 1974

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski - Pieśń przyjaźni, 1980

olej, płyta pilśniowa, collage (metal),
70 x 50 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ. 1866/95. 1980 [w ramce]. na odwr. śr. g. nalepka autorska z danymi o obrazie, w l.g. rogu: 10 VII 1995

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski - Prawdziwy koniec wielkiej wojny

49.5 x 70 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ. 1872/95., na odwr. nalepka autorska z danymi o obrazie, w l.d. rogu na ramie i odwr. obrazu data: 6 VII 95

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Kamion - Szukanie szczęścia nad Wartą 1991

olej, płyta pilśniowa, 62 x 100 cm;
sygn., dat. i nr kat. autorskiego l. d.: DUDA GRACZ . 1466/91 .
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu i nr katalogowym: 1466

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Łagów - Majaki ogrodowe

olej, płyta, wym.: 50 x 40 cm
sygn. p.d.: Duda-Gracz - 2491 / 99.
Na odwrociu naklejka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Skradziony pocałunek

Z cyklu Samogóry 1998
olej, płyta pilśniowa, 92 x 122 cm;
sygn., dat. i nr katalogu autorskiego l. d.: DUDA GRACZ 2297/98,
na odwrocie nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1148, 1987

olej, płyta pilśniowa,
50 x 70 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ 1148/87

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pamiątka z Barlinka - Narodziny Wenus (obraz 1789

olej, płyta pilśniowa,
53 x 73 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ 1789/95

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1908/JEDLNIA LETNISKO - NIEUGIĘTY - NIEZWYCIĘŻONY, 1995

olej na tekturze, 66 x 76 cm,
sygnowany l. d. "Duda Gracz, 1908/95"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

PORTRET ZBIOROWY AKTORÓW PAŃSTWOWEGO TEATRU ŻYDOWSKIEGO W WARSZAWIE, 1967 r.

Olej na płótnie 70 x 50 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Duda-Gracz /1967

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Piękny instalator 1997

olej, płyta pilśniowa, 80 x 60 cm;
sygn., dat. i nr katalogu autorskiego l. d.: DUDA GRACZ 2061/97,
na odwrocie nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Motyw polski - Wasilijowi Wereszczaginowi 1995

olej, płyta pilśniowa, 50 x 70 cm;
sygn. dat. i nr kat. autorskiego l. d.: DUDAGRACZ
1845/95 1977, na odwrocie nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2652 (Nadrzecze - Lato. Studium), 2001

olej, płyta pilśniowa,
99 x 69 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ •2652/2001

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2215 (Buk - Sabat), 1998

olej, płyta pilśniowa,
61 x 80 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ • 2215/98, na odwr. pośr. nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2426 (ŁAGÓW - MAJOWY PORANEK), 1999

olej, tektura,
80 x 60 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ ? 2426/99 ? na plecach pośrodku nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2413 (ZIELIN - SENSACJA), 1999

olej, płyta pilśniowa,
100 x 68.5 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ ? 2413/99 ? na odwrocie śr.g. nalepka autorska, napis czarnym flamastrem l.g.: 15; niżej przy nalepce 2413., p.g.: 7`

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

NARODZINY WENUS - PAMIATKA Z BARLINKA, 1995

olej, plyta pilsniowa, 53 x 73 cm; sygnowany, datowany oraz nr katalogu autorskiego u dolu z lewej: DUDA - GRACZ 1789/95, na odwrocie nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

"Brzegi Kwiecień"

olej, płyta, wym.: 25 x 34 cm
sygn. l.d.: D.G. 2269 / 98

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

"Lubrza Jesień"

olej, płyta, wym.: 70 x 70 cm
sygn. l.d.: Duda Gracz 2747 / 2002 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ŻYDOWSKIE MIASTECZKO, 1964

Drzeworyt, 17,2 x 12,3 cm, sygnowany ołówkiem "Duda G. 1964" i "Judaica 14/20", na odwrocie napis oł.: "15. Żydowskie miasteczko"

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DZIEWCZYNA Z RÓŻĄ, 1964

Drzeworyt, 18,2 x 12,2 cm, sygnowany ołówkiem "Duda G. 1964" i "Judaica 8/20", na odwrocie napis ołówkiem:"4. Dojrzewały dziewczęta tęskniąc za szczęśliwym małżeństwem i dostatnim domem..."

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

CZARNY STAW GĄSIENICOWY, 1982 r.

Olej, płyta pilśniowa; 50,5 x 45 cm
Sygn. l. g.: DUDA GRACZ. 679/1982
Na odwrocie nalepka autorska: DUDA GRACZ | PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE | TYTUŁ CZARNY STAW GĄSIENICOWY | TECHNIKA OLEJ, PŁ. PILŚN. | WYMIARY 50,5 x 45 cm | CENA..... | SYGN.
DUDA GRACZ | ROK 1982 / NR KATAL. AUTOR.. 679
|UWAGI 1 WERNIKS. X. 1983.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

SKRADZIONY POCAŁUNEK z cyklu SAMOGÓRY, 1998

olej, płyta, 92 x 122 cm; sygnowany, datowany oraz nr katalogu autorskiego u dołu z lewej: DUDA GRACZ 2287/98

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret 1968

olej, dykta, 70 x 51 cm; sygn. i dat. p. d.: Jerzy Duda-Gracz

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

"Obraz dla Staszka" (Portret Stanisława Kuskowskiego), 1983

olej na płótnie, 50 x 31 cm sygnowany l.g. "Duda Gracz 760/1983", na odwrocie metryka obrazu sporządzona ręką artysty

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2651(Nadrzecze - Lato. Studium), 2001

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ • 2651/2001

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2699 (Lubrza-Jesień), 2001

olej, płyta pilśniowa,
60.5 x 80 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ • 2699/2001
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu i określeniem techniki i wymiarów

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2414 (Rybokarty - Requiem dla PGR-u), 1999

olej, płyta pilśniowa,
69 x 100 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ ? 2414/99 ? na odwr. l.g: napis: 16; poniżej: 2414; obok nalepka autorska z danymi o obrazie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2441 (Gościkowo - Dionizos polski), 1999

olej, płyta pilśniowa, 80 x 60 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ ? 2441/99 ? na odwr. g: 2441, poniżej nalepka autorska z danymi o obrazie; także na odwrociu i na ramie inne napisy (daty)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2459 (NADRZECZE - DUMKA), 1999

olej, płyta pilśniowa,
122.3 x 92 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 2459/99.; na odwr. nalepka autorska (z autoportretem)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1845, 1995

olej, płyta pilśniowa,
50 x 69.5 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 1845/95. [w ramce:] 1977. na odwr. nalepka autorska (z adresem)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 2408 (W LEWO - WIZYTACJA), 1999

olej, płyta pilśniowa,
92 x 100.5 cm
sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 2408/99. na odwr. nalepka autorska (z autoportretem)

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Portret zbiorowy aktorów Państwowego Teatru Żydowskiego, 1967

olej na płótnie, 69,5 x 50 cm
sygnowany p.d.: "Jerzy Duda Gracz/ 1967"
na odwrocie informacje o obrazie ręką autora

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Fantazja tatrzańska 4 - Obraz 1272 1988

olej, pilśnia,
50 x 50 cm,
nr katalogu autorskiego 1272; sygn. l. d. - D. G. 1272/88

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Łosie, Gmina Karbowa Autostop

olej, płyta pilśniowa,
70.5 x 90 cm
Sygnowany l.g.: DUDA GRACZ. 1600 / 93. na odwr. ręcznie pisany nr: 1600, poniżej nalepka: DUDA GRACZ | (adres) | TYTUŁ: OBRAZ 1600/WIEŚ ŁOSIE | - GMINA KABOWA; AUTOSTOP/ | TECHNIKA OLEJ, PŁYTA | WYMIARY 70,5 X 90 CM. | CENA | SYGN. DUDA GRACZ | ROK 1993/NR KATAL. AUTOR. 1600 | UWAGI: 1 WER-NIKS. STYCZEŃ 1994; po prawej odręcznie: B-15 | ZŁOTO

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Topólcza Zgorszenie

olej, płyta pilśniowa,
68.8 x 99.8 cm
Sygnowany l.d.: DUDA GRACZ. 2322/98., na odwr. l.g. napis: 2322 obok nalepka autorska druk. z danymi o obrazie pismem odręcznym

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Pejzaż Prąbka 1 1987

akwarela, papier, 27 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.- Duda-Gr. 87, napis z lewej - Porąbka 1

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1397 Brzegi

olej, tektura,
35.5 x 48.5 cm
Sygnowany l.d.DUDA GRACZ. 1397/90
na odwrocie nalepka autorska.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 2329 Turzyniec - gniazdo

olej, płyta pilśniowa,
59 x 79 cm
Sygnowany l.d.DUDA GRACZ. 2329/98
na odwrocie napis l g.2329, p.g. pionowo 42V97, pośr. nalepka autorska

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Rozpusta o zmierzchu

81 x 70 cm
olej, płótno

liczba obiektów: 379