1 zł
2 600 000 zł

KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)

Pejzaż z Użoka, 1932 r.

olej, płótno naklejone na tekturę,
sygn. p.d.: A.Kędzierski, opisany i dat. l.d.: Użok 1932 r

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żniwiarz, ok. 1916

akwarela, papier; 66 x 50 cm;
sygn. p. d.: A Kędzierski;
na odwrocie nalepka z Muzeum Sztuki w Łodzi z autorem i tytułem obrazu (przeniesiona z pierwotnego odwrocia) oraz okrągła pieczęć (przeniesiona z odwrocia) z Muzeum Sztuki w Łodzi.

Górski potok w Zakopanem, 1923 r.

akwarela/papier, 49 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'a. kędzierski 1923 | Zakopane'

Martwa natura z pelargonią

akwarela/papier, 48 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'A. Kędzierski'
na odwrociu dedykacja

RYBAK W CZÓŁNIE. RYBAK NA FALI

olej, płótno naklejone na tekturę
40 x 60 cm (wymiary tektury: 42 x 61,2 cm)
sygn. l.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie, na tekturze owalny stempel warszawskiego antykwariatu Józefa Smokalskiego: PAŁAC SZTUKI | Sp. Z o. o. | Warszawa, Trębacka 2, tel. 520-87 | Antykwarnia | Sala Licytacyjna | Obrazy. Meble. Dywany.
(zobacz: S. Bołdok, Antykwariaty artystyczne, salony i domy aukcyjne, Wyd. Neriton, Warszawa 2004, s. 332-340)

Łowiczanka, około 1910 r.

pastel/papier,średnica: 42 cm
sygnowany monogramem u dołu kompozycji: 'AK' (w okręgu)
na odwrociu zachowana fragmentarycznie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Chłopiec łowiący ryby

olej/tektura, 23 x 29 cm (w świetle ramy)
na odwrociu fragment papierowej nalepki wystawowej

Portret Naczelnego Wodza, Józefa Piłsudskiego, 1922 r.

ołówek, kredka, akwarela, 44,5 x 64 cm
sygn. p. d.: A. Kędzierski
na odwrocie l. g.: rok 1922

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 65 x 105 cm, sygn. i dat. l.d.: A.Kędzierski / 1890
Opisywany i reprodukowany:
Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 [kat. wystawy monograficznej] red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1981 r., il. 10.

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 65 x 105 cm,
sygn. i dat. l.d.: A.Kędzierski / 1890

Opisywany i reprodukowany:

Maki

akwarela, gwasz, tektura, 22 x 31,5 cm
sygn. p. d.: A. Kędzierski
na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 62,5 × 98,5 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Kędzierski/1890

Opisywany i reprodukowany:

Rybak I

olej/płótno, 53,5 x 95 cm
na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie

- kolekcja Aleksandry Mamelskiej
- Towarzystwo Artystów Polskich "Sztuka"

Maki

akwarela, gwasz, tektura, 22 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: A. Kędzierski, na odwrociu nalepka warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga

LATO NA WSI

olej na sklejce, 51 x 69 cm,
sygnowany l.d. monogramem "AK", na odwrocie, na sklejce, odręcznie: "Apolonjusz Kędzierski /dn. 18 XI 1987 r./
Patryarcha ...".
Pochodzi z cenionej prywatnej kolekcji śląskiej.

Na stawie, 1916 r.

akwarela/papier, 90 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Kędzierski 1916'

- kolekcja prywatna, Gdańsk

- Apoloniusz Kędzierski 1861-1939, Wystawa monograficzna, red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1861-1939, nr. kat. 182, s. 73,poz.54 (il.)
- Franciszek Klein, Album „Sztuka” 1879-1922, Zeszyt II-III, Lwów – Warszawa 1922, s. 27
- Edward Niewiadomski, Malarstwo polskie XIX i XX wieku, Warszawa 1926, s. 221 (il.)
- Świat 1927, nr 20, s. 3 (il.)
- Światowid 1927, nr 19, s. 7 (il.)

Jędrek kosiarz

akwarela/papier, 50 x 33 cm (w świetle passe-partout)

- kolekcja pisarza Kazimierza Truchanowskiego (1904 - 1994)

Przesiewanie (Przesiewaczka), 1925 r.

olej, płótno, 92 × 64 cm
sygn. i dat. p. d.: A. Kędzierski 1925

Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 (wystawa monograficzna), Muzeum Okręgowe w Radomiu, marzec - maj 1981 r.
j.w., Muzeum Narodowe w Warszawie, czerwiec - lipiec 1981 r.,
j.w., Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Stara Kordegarda w Łazienkach Królewskich
Opisywany i reprodukowany:
Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 [kat. wystawy monograficznej] red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1981 r., poz. I /A, 21, reprod. nr 23
Kolekcja Janiny Kmitowej (lata 50-te XX w.)
Kolekcja prywatna, Polska

Maki

Rybak (Łowienie więcierzem)

olej/płótno, 59 x 98,5 cm
sygnowany l.d.: 'A. Kędzierski'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana przedwojenna nalepka wystawowa z opisaniem obrazu z TZSP

- Towarzystawo Zachęty Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie, przed 1939 r.

Na stawie, 1916

technika mieszana, papier, 90 x 60 cm
sygn.p.d.: A.Kędzierski 1916

JESIENNY BUKIET

akwarela, gwasz, papier,
39,4 x 48,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: A. Kędzierski

Jędrek kosiarz

sygnowany p.d.: `A. Kędzierski`

Dziewczyna w chuście

akwarela/papier, 42,5 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'A. Kędzierski' oraz p.g. sucha pieczęć
na odwrociu opisany: 'APOLONIUSZ KĘDZIERSKI | WŁASNOŚĆ KAZIMIERZA | TRUCHANOWSKIEGO'

Drwale

akwarela/papier, 55,5 x 102 cm (w świetle passe-partout)

OGRODNIK - STUDIUM PORTRETOWE, ok. 1920-1925

olej na płótnie dublowanym,
54,5 x 51,5 cm, sygnowany p.d. "A. Kędzierski"; na ramie tabliczka z tytułem i nazwiskiem właściciela (A. Wasilewski z Warszawy).

Wystawiany i reprodukowany na wystawie monograficznej artysty w Warszawie i Radomiu w 1979 r. (w katalogu poz. 1/A, 18).

MNICH. ZAKONNIK W OGRODZIE, przed 1921

pióro, pędzel, tusz, lawowanie, gwasz, papier naklejony na tekturę
15,3 x 10,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: A. K.
Na odwrocie - na oprawie - nalepka znanego warszawskiego antykwariatu (druk wypełniony atramentem, stempel): MAGAZYN ARTYSTYCZNY i SALON OBRAZÓW | JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47. | No 2277 Autor A. Kiędzierski [sic!] | Tytuł Mnich Rodzaj dzieła Akwa | Cena 075[?] = Własność Salonu | data Grudzień rok 21.

STUDZIANNA w OPOCZYŃSKIEM, 1880

akwarela, 28 x 47 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "A. Kędzierski /Studzianna 1880"
na odwrocie dwie kartki wystawowe TPSP w Krakowie z 1916 r. i Zachęty w Warszawie (1916) oraz napisy ołówkiem, m.in. z tytułem dzieła.

Jest to prawdopodobnie najwcześniejsza na rynku antykwarycznym praca artysty.

Dzikie wino (Altana nad Narwią), ok. 1907 r.

akwarela/papier, 49 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: `A. Kędzierski Łubienica`
na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie `Autor A. Kędzierski | Tytuł dzieła (Dzikie wino) Altana nad Narwią | Rodzaj dzieła akw`

STASZEK BUDZ-MRÓZ Z PORONINA, 1923

Tusz, kalka naklejona na pomalowany na złoto karton; 28 x 22 cm
Sygnowany p.g.: A. KĘDZIERSKI | 1923
Napisy: l.g.: STASZEKA BUDZ | MRÓZ | Z PORONINA; d.: ani sie tak, gwiazdy na niebie świecom, | Jak on patrzy śmiało po pod siubienicom, | zabili Janicka w zielonej uboczy | Ino się do niego kapelusik tocy,, | zabili Janicka między turwickami | Leje się krew z niego trzema potockami

NAD STAWEM

Akwarela, papier; 33 x 24 cm
Sygnowany l.d.: A. Kędzierski

Ilustracja do powieści Bolesława Prusa Przemiany, około 1911 - 1912 r.

tusz, gwasz/papier, 20 x 38 cm (w świetle passe - partout)
ODWROCIE: opisany na odwrociu: `Przemiany Prusa | N13 Rocznika - Rozdział 1szy | "I pomyśleć, że to Wszystko należy do jednej familii.`
OPIS: Powieść Bolesława Prusa (1847 - 1912) "Przemiany" drukowana była w odcinkach w Tygodniku Ilustrowanym w latach 1911 - 1912. Powieść nie została ukończona przez pisarza, który zmarł 19 maja 1912 roku w Warszawie.

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Rybak, ok. 1917

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
43 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Kędzierski

Konik opoczyński

olej/płótno naklejone na tekturę, 38 x 60 cm
ODWROCIE: na odwrociu tytuł autorski i podpis

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Ulica Floriańska w Krakowie, po 1912 r.

olej/tektura, 20,5 x 27 cm
sygnowany i dedykacja p.d.: `Pani Wandzie Osterwinie | z prośbą o pamięć | Kędzierski`

Estymacja 5 000 - 8 000 zł

Rzeka Narew, przed 1930?

akwarela, papier; 28,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski Łubienica;
powyżej sygnatury nr: N3x (ołówkiem)
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych z datą 1930, numerem 13120, tytułem Rzeka
Narew (nazwa rzeki dopisana) oraz podpisem kolekcjonerskim

Rybak, ok. 1917

sygn. l. d.: A. Kędzierski

Rybak, ok. 1917

sygn. l. d.: A. Kędzierski

Spacer wśród pól

ołówek, piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz,
papier; 20 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski

RODZINA

Akwarela, papier, 33,5 x 51 cm
Sygnowany p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie: naklejka Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie.

Rue de village

olej, płótno
48 x 54 cm
sygn. p.d.: Kedzierski

"Kosiarz", 1923 r.

akwarela/papier,
53 x 70 cm
sygnowany i datowany l. d.: `A. Kędzierski 1923` oraz p. d. wycisk na arkuszu papieru
ODWROCIE: naklejka papierowa z Pałacu Sztuki w Warszawie

ESTYMACJA 10 000 - 15 000

DROGA W LESIE, 1921

Akwarela, papier;
47,5 x 61 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: A. Kędzierski | Chełsty 1921.
Obok sygnatury znak wodny. Na odwrocie nalepka wypełniona czarnym atramentem: NOWY SALON SZTUKI [...] JASIELSKIEGO [...] awa Wierzbowa 7 | N° 879 | Autor Kędzierski Apolo[...]| Tytuł: Droga w lesie | rodzaj dzieła akwarela | cena... | własność [...]

Tatar

gwasz, papier, 47 x 35 cm,
sygn. l.d.: A. Kędzierski

RYBACY

akwarela/papier,
26,5 x 32,5 cm
sygnowany p. d.: `A. Kędzierski`

KOBIETA NA POLU

akwarela/papier,
50 x 41 cm
sygnowany p. d.: `A. Kędzierski` (sygnatura wzmacniana)

Rybak

olej, tektura,
37,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski

DZIEWCZYNA Z OPAŁKĄ

akwarela, pastel/karton naklejony na tekturę, 65 x 50,5 cm
ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności przez Stanisławę Kędzierską, wdowę po artyście z 1942 r. (napis odręczny atramentem)

DZIECI PRZY OGNISKU, 1893 R.

akwarela/papier,
10,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `A. Kędzierski | 93`

POWRÓT Z POLA, 1890

Olej, płótno
36,5 x 78 cm
Sygnowany p.d.: A. Kędzierski | 1890

Konik opoczyński

Olej, płótno, tektura,
37 x 59 cm,
sygn. p. d.: A. Kędzierski.
Na odwrocie napis autorski: konik opoczyński A. Kędzierski

DZIKIE WINO (ALTANA NAD NARWIź), 1907

akwarela, papier
49 x 62.5 cm
sygnowana l.d.: A. Kędzierski Łubienica

Konik opoczyński

sygnowany p. d.: `a. kędzierski`
na odwrocie tytuł autorski i podpis

Góral z kobzą II

akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 33 x 43 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski
na odwrocie tytuł autorski(?);

Wózek opoczyński, 1925

akwarela, papier, 32 x 52 cm
sygn. p.d.: A. Kędzierski 1925
na odwrocie fragment naklejki TPSP; naklejka autorska wypełniona atramentem: "Wózek Opoczyński" / akwarela / Kędzierski; drukowana naklejka zakładu artykułów kościelnych i handlu dziełami sztuki Józefa Przybyszewskiego z Gniezna

Bażant, ok. 1920

40.3 x 69 cm
sygnowany l.d.: A. Kędzierski

Rybak

olej, tektura, 37,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski
por.: Apoloniusz Kędzierski. 1861 - 1939 (katalog wystawy monograficznej Muzeum Okręgowe w Radomiu III - V. 1981; Muzeum Narodowe w Warszawie VI - VII. 1981, E. Charazińska, M. Kaczanowska), Warszawa 1981 - tu inne wersje obrazu "Rybak".

DOLINA W CHEŁSTACH, 1921

gwasz, akwarela, 52,5 x 69 cm,
na tekturowym zaplecku nalepki: 1) TPSP w Poznaniu (nr 342), 2) TPSP w Krakowie z 1937 r. (nr 1551/4), 3) TZSP w Warszawie z 29 kwietnia 1937 (nr 40927), 4) z odręcznym nr "6", oraz napis odręczny ołówkiem "Dolina w Chełstach rzeki Wel";
drobne uszkodzenia,
p.d. rozerwanie - podklejone

Grzebieniaste koguty wyglądały spod zapasek kobiecych

akwarela, papier, 61 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem i napisem: "Seria II wrzesień 1948 / nr 65" oraz nalepione potwierdzenie autentyczności wystawione przez St. Turczyńskiego (24. X. 1949).
por.: Apoloniusz Kędzierski 1861 - 1939 (Katakog wystawy monograficznej), Warszawa 1981, s. 84, poz. 312

sygn. p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z tytułem i napisem: "Seria II wrzesień 1948 / nr 65" oraz nalepione potwierdzenie autentyczności wystawione przez St. Turczyńskiego (24. X. 1949). por.: Apoloniusz Kędzierski 1861 - 1939 [Katakog wystawy monograficznej], Warszawa 1981, s. 84, poz. 312

sygn. p.d.: A. Kędzierski
por.: Apoloniusz Kędzierski 1861 - 1939 [Katakog wystawy monograficznej], Warszawa 1981, s. 84, poz. 312

Kobieta kopiąca ziemniaki

akwarela/papier, 63,5 x 47 cm

Mała Łowiczanka

akwarela/papier, 72 x 40,5 cm w świetle oprawy

STUDIUM OGRODNIKA

olej na płótnie dublowanym,
54,5 x 51,5 cm, sygnowany p.d. "A. Kędzierski"

IDYLLA OPCZYŃSKA, 1920-1930

olej, płótno,
47 x 67 cm
sygnowany l.d.: A.Kędzierski

KAŹMIOREK Z WĘDKĄ

akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
47,5 x 62,5 cm,
na plecach odręczne napisy: "Rybak z wędką", "Kaźmiorek z wędką", "Zaswiadczam że niniejsza / akwarela Kaźmiorek z wędką / jest autentyczną pracą męża / mego s.p Apoloniusza Kędzierskiego / A. Kędzierska / Warszawa / 1948 r."

DOLINA W CHEŁSTACH, 1921 [?]

na tekturowym zaplecku nalepki:
1) TPSP w Poznaniu (nr 342),
2) TPSP w Krakowie z 1937 r. (nr 1551/4),
3) TZSP w Warszawie z 29 kwietnia 1937 (nr 40927),
4) z odręcznym nr "6", oraz napis odręczny ołówkiem "Dolina w Chełstach rzeki Wel"; drobne uszkodzenia, p.d. rozerwanie - podklejone

ZWÓZKA DRZEWA

tusz na brystolu,
24,3 x 30,5 cm,
sygnowany l.d. "A. Kędzierski",
na odwrocie szkic oł.
z jeźdźcami w pejzażu
Rysunki Kędzierskiego są m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie - głównie sceny rodzajowe i pejzaże; tam też znajduje się akwarela "Zwózka drzewa".

4 portrety

Dziewczyna z gołębiem
pastel, karton, (kompozycja w owalu), 62 x 34 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: A. Kędzierski
Zamyślona
sygn. p. d.: A. Kędzierski
Portret młodej kobiety
sygn. p. d.: A. Kędzierski
Portret młodej kobiety

Boryna przygięty, straszny, kiej trup, czatował z widłami w ręku

- ilustracja do "Chłopów" W. Reymonta, 1927-28
akwarela, kredka, papier, 47 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kędzierski
por.: Apoloniusz Kędzierski. 1861 - 1939 [katalog wystawy monograficznej Muzeum Okręgowe w Radomiu III - V. 1981; Muzeum Narodowe
w Warszawie VI - VII. 1981, E. Charazińska, M. Kaczanowska], Warszawa 1981, s. 13, 84-85, il. 101

Rybak

olej, tektura, 37,5 x 44 cm;
sygn. l. d.: A. Kędzierski
w Warszawie VI - VII. 1981, E. Charazińska, M. Kaczanowska], Warszawa 1981 - tu inne wersje obrazu "Rybak".

Rzeczułka wśród drzew, przed 1914

akwarela, karton,
48 x 61.5 cm
sygnowana p.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie, w okienku tzw. pleców widoczna kartka-naklejka dawnej właścicielki (?) z napisem: 10 000.- | Jadwiga Łoskoczyńska | Bajońska 4 m. 1.

Rybak

olej, tektura,
37,5 x 44 cm;

Dzikie wino, ok. 1907

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
39,5 x 48 cm (w świetle oprawy);

Uchodźcy

gwasz, akwarela na kartonie, 28 x 36,5 cm
sygn. l.d.: "A.Kędzierski"

WIOSNA, przed 1935

akwarela na tekturze
42 x 49,2 cm
sygnowana l. d. "A. Kędzierski",
wystawiana: TPSP, Poznań 1934, naklejka wystawowa na odwrocie

Pelargonie

akwarela, papier, wym.: 48 x 34 cm
sygn. l.d.: A. Kędzierski

ZAKONNIK (KAMEDUŁA ?) ODPOCZYWAJĄCY W OGRÓDKU (WIRYDARZU ?)

Pióro, pędzel, tusz, lawowanie, biele i światła gwaszem, papier naklejony na tekturę; 15,3 x 10,8 cm (w świetle starego, szarobłękitnego passe-partout z tłoczoną obwódką).
Sygnowany w lewym dolnym narożniku pędzelkiem i tuszem: A. K.;
ne odwrocie naklejka: [druk: ] MAGAZYN ARTYSTYCZNY i SALON OBRAZÓW /
JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47. / No [stempel tusz.: ]
2277 [druk: ] Autor [atram.: ] A. Kiędzierski [sic] / [druk: ] Tytuł [atram.: ] Mnich [druk: ] Rodzaj dzieła [atram.: ] Akwa / [druk: ] Cena [atram: ] 075? = [druk: ] Własność [atram.: ] Salonu /
[druk: ] data [atram.: ] Grudzień [druk: ] rok [atram. ] 21.

Wiejski zaprzęg

olej, płótno, 51 x 36 cm;
sygn. l.d: A. Kędzierski / 90.

Rodzina

akwarela, papier, 33,5 x 51 cm
sygn.p.d.: A. Kędzierski
na odwrocie: naklejka Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie.

Mnich

akwarela, gwasz, papier; 15,5 x 11 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: A. K.;
na odwrocie nalepka papierowa: MAGAZYN ARTYSTYCZNY I SALON OBRAZÓW | JULIANA BUROFA, Warszawa, Nowy-Świat 47 | No 2277 Autor A Kędzierski | Tytuł Mnich Rodzaj dzieła Akwa | Cena (...) Własność Salonu | data grudzień rok 21

Pocztylion - na Trakcie Kieleckim

akwarela, papier, 55 x 119 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A.Kędzierski Na Trakcie Kieleckim

OGRODNICZKA

Akwarela, 51,5 x 58,5 cm, sygnowana l.d. "A.Kędzierski"

"WIOSNA", przed 1935

akwarela na tekturze, 42 x 49,2 cm, sygnowana p.d. "A.Kędzierski"
Wystawiany: TPSP, Poznań 1934 (na odwrocie nalepka wystawowa)

"KOBZIARZ Z PODHALA", 1928

akwarela na kartonie, 54,2 x 72 cm, sygnowana p.d. "A.Kędzierski 1928"

RYBAK, 1910 r.

Akwarela, papier naklejony na tekturę, 48,5 x 64 cm
Sygnowany granatową akwarelą p.d.: A. Kędzierski 1910

"OGRODNIK"

olej na płótnie, 54 x 51,5 cm sygnowany p.d.: "A. Kędzierski"
Pokazany na wystawie monograficznej artysty w Warszawie i Radomiu 1979, reprodukowany w katalogu ( nr I/A, 18.)

Konik opoczyński

olej, płótno, sklejka
37,5 x 59 cm

Kobziarz z Podhala - Budz Mróz z Poronina, 1928

akwarela na kartonie, 54,2 x 72 cm
sygnowana p.d.: "A. Kędzierski 1928"

Rybak

akwarela, papier,
51 x 67 cm;
sygn. p.d.: A. Kędzierski 1910

TRZY GRACJE Z KOŁBIELI, 1914

Akwarela, ołówek, papier,
33,1 x 21,2 cm w świetle passe - partout
Sygnowany czarno - czerwoną akwarelą p.d.: A. Kędzierski | 1914

Kobziarz, 1928

Trzciny, przed 1907

akwarela, pastel na tekturze,
31,5 x 25,5 cm w świetle p-p
sygnowany l.d.: "A. Kędzierski"
wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa 1907 r. oraz wystawa w 1908 r. w Łodzi (nalepka na odwrocie)

Rybak

olej, kredka na płótnie naklejonym na tekturę, 39,1 x 30,2 cm

Rybak z więcierzem

olej, płótno, 130 x 86 cm;
sygn. p. d. - A. Kędzierski
Por.: E. Charazińska, M. Kaczanowska, Apoloniusz Kędzierski 1861-1939, katalog wystawy monograficznej, Radom-Warszawa 1981.
Omawiany obraz jest jedną z wersji tematu powstałą zapewne w latach 1907-1921.

W drodze na targ

olej, płótno dublowane,
35 x 55 cm;
sygn.l.d. - A.Kędzierski

Trzciny, przed 1907

akwarela, pastel na tekturze,
31,5 x 25,5 cm w świetle p-p

Trzciny, przed 1907

akwarela, pastel na tekturze,
31,5 x 25,5 cm w świetle p-p

Wiosna, przed 1934

akwarela na tekturze,
42 x 49,2 cm
sygnowana p.d.: "A. Kędzierski"

Dziewczyna z dzbanem (Robotna Antosia)

olej, płótno
61,5 x 81,5 cm

liczba obiektów: 102