1 zł
2 600 000 zł

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł, 1958 r.

olej, tektura, 50 x 34,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: W.Jarocki / 1958 r

cena wywoławcza: Wykup abonament

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Siedzący chłopiec

ołówek, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rys. mego męża / Anna z Kasprow[iczów] Jarocka
(długopisem).

JAROCKI Władysław (1879-1965)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Przed kościołem

olej, płótno,
67,5 x 78 cm,
sygnowany p.d.: "W Jarocki"

* Droit de suite

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka, po 1904 r.

olej/płótno, 98 x 98 cm
sygnowany l.d.: 'WŁ. JAROCKI'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł, 1958 r.

olej, tektura, 50 x 34,5 cm,

JAROCKI Władysław (1879-1965)

POWRÓT Z JORDANU, ok. 1912

Ołówek, olej, tektura; 49 x 67 cm
Sygnowany l.d.: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka zimą, nd.

olej, płótno, 54 x 43 cm, sygnowany l.d.: "Wł. Jarocki"

*droit de suite

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Siedzący chłopiec

(długopisem).

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Biwak cygański, 1923 r.

akwarela, papier, 38,5 × 60 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wład. Jarocki/1923.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Widok na Kraków z Akademii Sztuk Pięknych, 1906 r.

akwarela, papier, 39 x 57,5 cm;
sygn.p.d.: Wład Jarocki 1906

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Helka, 1937 r.

olej, płótno, 60,5 x 75 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wład Jarocki 1937,
na odwrocie naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / Poznań Plac Wilhelmowski 18. z tytułem: Helka i opisem pracy oraz na krośnie pieczątka składu ramiarskiego ISKRA&KARMAŃSKI W KRAKOWIE i stempel: SKŁAD PAPIERU| R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Borysław, 1927 r.

akwarela/papier, 28,5 x 38 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Wład. Jarocki - Borysław 1927'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto ludowe

olej/płótno, 95 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'W JAROCKI'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Plac Świętego Marka

olej/płótno, 54,5 x 55 cm
sygnowany p.g.: 'Wł. Jarocki'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Studium portretowe szlachcica z Ukrainy, 1912

Autolitografia; wym.: 590 x 430 mm; nie sygn.; plansza z Teki Lamus, 1912, W. Jarockiego i K. Sichulskiego, wyd. staraniem Alfreda Matejki we Lwowie, w litografii Pillera-Neumanna, w 1912. Grafika po konserwacji. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 242-243; I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków, 2000, s. 260.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Biwak cygański, 1923 r.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem/tektura, 38 x 60 cm , oprawiony, sygnowany p.d.: 'Wład. Jarocki / 1923.'

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kapliczka

tusz na podrysowaniu ołówkowym, papier, 20 x 14 cm, sygn. p.d.: W. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKA

Olej, tektura, 80 x 60 cm,
sygn. l.d.: Wł. Jarocki.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kościół Mariacki w Krakowie

akwarela/papier, 48,5 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'Wład. Jarocki'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Akt stojący

ołówek/papier, 35 x 26 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCULI w ZIMOWY NIEDZIELNY PORANEK

olej na tekturze, 19,5 x 28,8 cm,
sygnowany l.d. "Wład. Jarocki".

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Studium portretowe szlachcica z Ukrainy, 1907

Rysunek tuszem, tusz lawowany; wym.: 46,5 x 37,7 cm; sygn. p.g.: Wład Jarocki 1907.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE

Akwarela, papier; 49 x 39 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Wład. Jarocki

*opłata droit de suite

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka, po 1904 r.

olej/płótno, 98 x 98 cm
sygnowany l.d.: 'WŁ. JAROCKI'

- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. Maria Stopyra, Rzeszów 2016, s. 16 (il.), s. 38
- porównaj: Zofia Weiss, Władysław Jarocki, Kraków-Zakopane 2015, s. 70-85

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Wyciąganie sieci, 1934 r.

olej, płótno, 60,5 x 75 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wład Jarocki 1934

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Borysław I, 1912 r.

olej/tektura, 48,5 x 68,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wł Jarocki 912'
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1912 roku z opisem obrazu

WYSTAWIANY
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Akt leżącej

ołówek/papier, 30 x 40 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kraków. Kościół św. Barbary, 1941

Akwarela, papier; wym.: 39 x 50,5 cm (w świetle pp); sygn. tuszem p.d.: Wład. Jarocki / 1941. Podczas okupacji hitlerowskiej, w latach 1940-1943 kierował działem grafiki w Städtische Handwerker- und Kunstgewerbeschule w Krakowie. Po wojnie nie powrócił już do działalności pedagogicznej; w 1947 przeszedł na emeryturę.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto ludowe

olej/płótno, 95 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'W. JAROCKI'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka, 1914 r.

olej, sklejka, 77,5 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Wład Jarocki 1914

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Helka, 1937 r.

olej, płótno, 60,5 × 75 cm
sygn. i dat. p. d.: Wład Jarocki 1937
na odwrocie naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / Poznań Plac Wilhelmowski 18. z tytułem: Helka i opisem pracy oraz na krośnie pieczątka składu ramiarskiego ISKRA&KARMAŃSKI W K

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Barbakan i Brama Floriańska w zimie

litografia barwna, papier; 430 x 350 mm;
sygn.p.d.: WJ 1926

JAROCKI Władysław (1879-1965)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Huculi, 1921

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki / 1921;
na odwrocie napis ołówkiem: Lp 10783;
na odwrocie oprawy nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z odręcznie wypisanymi informacjami o obrazie oraz datą przyjęcia: 1942 / Prof. Jarodzki Władysław / Huculi / akwarela / 10783

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Ogród latem, 1956

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d. (ołówkiem): Wład Jarocki 1956

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto ludowe

olej/płótno, 95 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'W. JAROCKI'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKA

Olej, tektura, 80 x 60 cm,
sygn. l.d.: Wł. Jarocki.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral tatrzański, 1911

litografia barwna, papier,
31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Artyści na werandzie, 1963 r.

olej/płótno, 130,5 x 151 cm
kartka na odwrociu z odręczną notatką
na odwrociu papierowa nalepka autorska z notatką: "Władysław Jarocki, Kraków (podkreślone) | W r. 1963. wspominam o Gronie moich przyjaciół, | z którymi tyle miłych sympozionów "włoskich" | przeżyłem w latach 1911 do 1914. | olej, 150 x 130 cm."

- Słownik artystów polskich, Warszawa 1979, tom III, s. 239

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKI - POWRÓT z TARGU

olej na tekturze, 40 x 50 cm, sygnowany p.d. "Wład. Jarocki".

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kościół Mariacki w Krakowie

akwarela, papier; 49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

W DRODZE DO KOŚCIOŁA, ok. 1910

olej na tekturze, 13 x 22 cm,

JAROCKI Władysław (1879-1965)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Helka z Poronina, 1915

Olej, tektura; wym.: 80 x 64 cm; sygn. l.d. Wład. Jarocki / 915.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRALKA Z PORONINA, ok. 1930

olej, płótno
90,5 x 68 cm
sygn. p.d.: Wład. Jarocki

Na odwrocie trudne do odczytania nieczytelne stemple z wyraźniej odbitym słowem: BYDGOSZCZ. Na dolnej listwie krosna ślad stempla i ołówkowy, częściowo czytelny napis: Wład. Jarocki /.../

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral tatrzański, 1911

autolitografia barwna, papier; 32,4 x 24,2 cm
Grafika z: “sztuka" Lwów 1911

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Wieczór nad morzem

olej/tektura, 32 x 44,5 cm
sygnowany l.d.: 'Wł. Jarocki'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Barbakan i Brama Floriańska, 1925

autolitografia, papier; 29 x 37 cm;
z teki "Kraków"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

W cerkwi

olej, płótno, 95 x 120 cm,
sygn. l.d.: Wł. Jarocki 1931

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Borysław I, 1912 r.

olej/tektura, 48,5 x 68,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wł Jarocki 912`
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1912 r. z opisem obrazu

- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1912 r.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Widok na Kraków z Akademii Sztuk Pięknych

akwarela, papier; 38,5 x 59cm;
sygn.p.d.: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Helka z Poronina, 1915

Olej, tektura;
wym.: 80 x 64 cm;
sygn. l.d. Wład. Jarocki / 915.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto Jordanu

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 50 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wł. Jarocki
na odwrocie stempel z krakowskiego Salonu Artystów Malarzy Polskich z Gwarancją autentyczności

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Schylająca się

sucha igła/papier, 37,5 x 28 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Schylająca się

akwaforta, sucha igła/papier, 28 x 20,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PRZED KAPLICĄ

Olej, płótno, 90x102 cm,
sygn. p.d.: Wład. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

NA GROMNICZNĄ

olej na tekturze, 50 x 70 cm,
sygnowany p.d. "Wł. Jarocki"
Na odwrocie dwie pieczątki Salonu Artystów Malarzy Polskich w Krakowie /ul. Urzędnicza 48 /z odręcznie wypełnionymi informacjami o obrazie (tam tytuł "Z kościoła") oraz "Gwarancja autentyczności".

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ŻNIWA W GÓRACH, 1912

Olej, tektura; 30 x 39,5 cm
Sygnowany l.d.: Wład Jarocki 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

(z teki "Kraków. Sześć Autolitografii", 1928)
sygn. dat. na kamień p.d.
litografia barwna
30.2x37.7

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Barbakan, 1926

akwarela, papier; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Jarocki / 1926

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż z Harendy, 1944

olej, sklejka, 49,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wład. Jarocki / 1944
Na odwrocie niebieską kredką numer 1218

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Cykl Borysław I, 1912 r.

olej/tektura, 49,5 x 69 cm
sygnowany i datowany p.d.: `WŁ. JAROCKI 912`

ODWROCIE:
papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1912 r. z opisem obrazu

Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1912 r.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka w słońcu, 1937 r .

olej, płótno, 69,5 × 69 cm
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki 1937
na odwrocie na krośnie malarskim nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1939 r., z tytułem: Hucułka w słońcu, nr. 152, 14

JAROCKI Władysław (1879-1965)

W CERKWI

Olej, płótno, 95 x 120 cm,
sygn. l.d.: Wł. Jarocki 1931

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka, 1915 r.

olej/płótno, 93,5 x 95 cm
sygnowany i datowany d.śr.: `Władysław Jarocki | 1915`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Studyum Górala III, około 1914 r.

olej/płótno, 99 x 69 cm
sygnowany p.d.: `Wład Jarocki`
WYSTAWIANY: - Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1914 r.; - Wystawa Sztuk Pięknych w Częstochowie, okres międzywojenny

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Artyści przy stole

olej, płótno; 130 x 150 cm.
Bibliografia: "Słownik Artystów Polskich i Obcych w Polsce Działających. Malarze, rzeźbiarze, graficy", Tom III, Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk, 1979, str. 239

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Podkarpacie

olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. p. d.: Wł Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Juhas

olej, tektura; 69 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Wlad Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy, 1924

olej, tektura; 70 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: Wł Jarocki / 1924

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż z Harendy, 1944

olej, sklejka, 49,5 x 75 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż podhalański

olej, płótno; 97,5 x 125,5 cm;
sygn. p. d.: Wł. JAROCKI

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy

olej, tektura; 70 x 100,5 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral

Litografia barwna, papier; 31,5x 23 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka, 1937

Olej, płótno; 69,5 x 69 cm
Sygn..l.d.: Wład Jarocki 1937

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral przy saniach, 1933 r.

olej, płótno, 150 x 130 cm
sygn. p.d. "Wład Jarocki 1933"

Estymacja: 55000 - 65000 zł

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Syn marnotrawny

olej, płótno; 151,5 x 130,5 cm;
sygn. l. d.: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Stary Hucuł - Znachor z Mikuliczyna, 1937

olej, płótno; 151,5 x 131 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki 1937 / Mikuliczyn
Na odwrocie nalepki - potwierdzenie autentyczności obrazu, z TPSP w Krakowie.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż letni znad Dunajca, 1932

olej, płótno; 98 x 125,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wład Jarocki 1932
Na odwrocie: nalepki z wystaw Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka oraz z Carnegie Institute Pittsburgh, USA z tytułem Summer landscape, nr katalogu 217 oraz druga nalepka z tegoż instytutu nr 218.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż podhalański

sygn. p. d.: Wł. JAROCKI

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Portret górala

autolitografia, papier, 31,5 x 23 cm.
Grafika pochodzi z teki "lamus", Lwów 1912 (nakład 150 egz.). Literatura: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż z Harendy, 1944

olej, sklejka, 49,5 x 75 cm;
Na odwrocie niebieska kredką numer 1218

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral Tatrzański, 1911

Autolitografia barwna, papier; wym.: 32,4 x 24,2 cm;
Grafika z : "Sztuka" Lwów 1911

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto Jordanu

olej na podrysowaniu ołówkiem,
tektura; 50 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wł. Jarocki; na odwrocie stempel z krakowskiego Salonu Artystów Malarzy Polskich z Gwarancją autentyczności

JAROCKI Władysław (1879-1965)

KWITNĄCY SAD

Olej, tektura; 40 x 50
Sygnowany l.d.: Wład Jarocki
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 17

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRAL Z OWCAMI

Olej, karton; 69, x 49 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Wlad Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Z KOŚCIOŁA

Olej, tektura, 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Jarocki
Na odwrocie stempel krakowskiego Salonu Artystów Malarzy Polskich z opisem pracy.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKA

Akwarela, papier; 82 x 50 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Wł. Jarocki
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 19

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kraków

akwarela, papier, 70,5 x 49 cm,
sygn.p.d.: W. Jarocki 1938 wraz z dedykacją

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka

Olej, płótno, Wym.: 69,5 x 69 cm;
Sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Młoda góralka

sygn. p.d.,
olej, tektura,
30x40 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Lato w ogrodzie, 1956

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: Wład Jarocki 1956

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Powrót z połowu

akwaforta, papier;
39,5 x 49,5 cm (odcisk płyty, arkusz obcięty po bokach);
sygn. l. d.: Wład. Jarocki (ołówkiem).
Na odwrocie nalepka z: CENTALNEGO BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH ODDZIAŁ W KRAKOWIE z informacjami o pracy
(częściowo nieczytelne);

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Lato w ogrodzie, 1956

olej, tektura; 35 x 50 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż wiejski z rzeką, 1945

akwarela, papier, 65 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Jarocki 1945

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Cyganka, lata 20.

Litografia; wym. w świetle pp: 203 x 222 mm; sygn. oł. p.d.: Wł. Jarocki, l.d. tytuł.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Portret młodej góralki w pejzażu zimowym

olej, tektura, 67 x 47,2 cm,
sygn. l.d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRAL Z OWCAMI

Sygnowany l.d.: Wlad Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Portret górala

olej, tektura, 98 x 68 cm,
sygn. p.d.: Wład Jarocki.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PROCESJA HUCULSKA W ŚWIĘTO JORDANU, 1936

Olej, płótno dublowane; 153,5 x 87,5 cm
Sygnowany l. d.: Wład Jarocki 1936

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Portret górala, 1912 r.

autolitografia/papier, 31,5 x 23 cm

Grafika pochodzi z teki "Lamus", Lwów 1912 (nakład 150 egz.)
LITERATURA: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242 - 243

Estymacja: 1 500 - 2 000

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Z KOŚCIOŁA

Olej, tektura, 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Jarocki
Na odwrociu stempel krakowskiego Salonu Artystów Malarzy Polskich z opisem pracy.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż górski

Olej, tektura, 70 x 48 cm,
sygn. l.d.: Wład Jarocki 1943

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka w słońcu, 1937

olej, płótno, 69,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937
Na odwrocie na krośnie malarskim nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1939 r., z tytułem: Hucułka w słońcu, nr. 152, 1415

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Powrót z połowu, 1922

ołówek, papier, 36 x 47,5 cm w swietle oprawy,
sygn. l. d.: Jarocki / Rozewie 1922
szkic do obrazu

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż wiejski z rzeką, 1945

sygn. p. d.: Wł. Jarocki 1945

JAROCKI Władysław (1879-1965)

olej, płótno,
68 x 98 cm,
sygn. p.d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Sad, 1945

Akwarela, tektura;
wym.: 46 x 70 cm;
sygn. l.d.: Władysław Jarocki/1945.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż wiejski z rzeką, 1945

sygn. p. d.: Wł. Jarocki 1945

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Brzozy, początek XX w.

Litografia barwna;
wym.: 195 x 277 mm;
sygn. na pł.: Jarocki; stan zachow.: praca oryginalnie naklejona na karton, uszkodzenia w prawych narożnikach.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PEJZAŻ Z BORYSŁAWIA, 1927 R.

akwarela, gwasz/papier,
29 x 39 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wład. Jarocki - Borysław 1927`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PEJZAŻ Z BUCZACZA

akwarela/papier,
43 x 30,5 cm
sygnowany l. d.: `Buczacz. Wład. Jarocki`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł, 1912

Litografia barwna; wym.: 480 x 640 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż jesienny

olej na płótnie,
68 x 98 cm,
sygn. p.d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Trójka, 1911

akwarela, papier,
59,5 x 96 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WŁADYSŁAW JAROCKI 1911
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych we Lwowie z numerem 2660 i tytułem.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRAL Z OWCAMI

Olej, karton;
69, x 49 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Wlad Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka

sygn. l.d.
olej, tektura
97.5x81.5

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Sianokosy, lata 40. XX w.

Akwaforta;
wym.: 360 x 445 mm;
l.d. sygn. i dedykacja artysty: Kol. [Jerzemu] Pankowi na pamiątkę przyjaciel stary. Jarocki 1956.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy na łodzi, lata 20. XX w.

Akwaforta;
wym.: 410 x 555 mm;
nie sygn.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kaszubki przy pracy, lata 20. XX w.

Akwaforta;
wym.: 580 x 440 mm;
nie sygn.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybak naprawiający sieć, lata 20. XX w.

Akwaforta;
wym.: 475 x 575 mm;
sygn. oł. l.d.: Wład. Jarocki.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Stary góral, 1920

Akwaforta;
wym.: 600 x 430 mm;
l.d. odręczna dedykacja: Panu Czachowskiemu z wyrazami szczerej przyjaźni, W. Jarocki 18 V 934; grafika ze zbiorów znanego historyka literatury: Kazimierza Czachowskiego (1890-1948), bliskiego znajomego artysty.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Jordan II, 1912

Litografia;
wym.: 273 x 632 mm;
nie sygn. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243. (il. s. 15)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka w słońcu, 1937

olej, płótno,
69,5 x 69 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

W zimowym słońcu, 1929

olej, płótno,
98 x 90 cm;
sygn. p. d.: WŁAD. JAROCKI 929

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Barbakan i Brama Floriańska w zimie, 1926

Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: WJ 1926. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKA Z DZBANEM

kredka/papier,
74,5 x 49,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

W zimowym słońcu, 1929

olej, płótno
98 x 90 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

POWRÓT Z POŁOWU, 1922/1923

akwaforta,
40 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Wład Jarocki"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁ

olej/deska, 41 x 30,5 cm
sygnowany l. d.: `Wład. Jarocki`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PRZED BURZĄ, 1919

Olej, płótno; 48,5 x 71 cm
Sygnowany p.d.: WJ 919
Na blejtramie: MW JAROCKI PRZED BURZĄ 1919. Trzy razy powtórzona pieczęć: ISKRA KARMAŃSKI | KRAKÓW

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Zima

Olej na tekturze, 97,5 x 67 cm,
sygn. p.d.: Wład Jarocki 1915(?)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ZIMA W PORONINIE

olej, płótno,
75.2 x 55.3
l.d.: WŁ. JAROCKI
na krośnie dwukrotnie odbity stempel krakowskiej firmy z materiałami malarskimi ISKRA & KARMAŃSKI; nadto stemple 75 i 55

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy

sygn. l.d., akwaforta, sucha igła, 32.5x49.5

JAROCKI Władysław (1879-1965)

BUCZACZ

akwarela na papierze,
44 x 32 cm,
sygnowana l.d. "Buczacz. Wład. Jarocki"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy

Akwaforta, 32 x 50 cm,
sygn. l.d.: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kwitnący sad

akwarela, papier
45,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Władysław Jarocki / 1945

JAROCKI Władysław (1879-1965)

TRÓJKA, 1911

Akwarela, papier
60,5 x 96,5 cm
Sygnowany l.d.: WŁADYSŁAW JAROCKI | 1911
Na odwrocie nalepka: Data... | Signum... | Ilość 3/3 | Nr. paki w magazynie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie Nr 2069 (lub 2669) | Nazwisko Jarocki | Tytuł Trójka | Rodzaj... Cena... | Własność... | Uszkodzenia...

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Szlachcic z Ukrainy - Studium portretowe, 1910

Litografia
wym.: 610 x 450 mm
niesygn.
grafika z teki Lamus, Lwów 1912, naklejona na tekturę.
Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów grafiki Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 1983, t. I, 92, poz. 165.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Brama Floriańska

Niesygnowany
olej, płótno
50x70

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Młoda Hucułka

olej, tektura
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł Jarocki;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

STUDIUM GÓRALA, przed 1914

Olej, tektura
69,5 x 70 cm
Sygnowany l.d.: Wład. Jarocki
Na odwrocie nalepki papierowe:
1."T.Z.S.P. |11 |1914"
2. "25920 Autor Jarocki Władysław | Tytuł Studium górala II Rodzaj dzieła olejny | Cena 250
Własność ... Data nadesłania ?/II 1914"
3. "Kartkę niniejszą należy przytwierdzić na każdym ..| ..sztuk. w Częstochowie | N° 3 | Autor Jarocki Władysław | Adres (Lwów) Romanowicza 9. | Tytuł dzieła Studium górala II. | Cena rbl ? | Adres, pod którym dzieło po ukończeniu Wystawy ma być odesłane"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Widok na Giewont

sygn. p.d.
olej, płótno
50.5x70

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rozmowa Hucułów

olej, płótno
142 x 177 cm;
sygn. p.d.: W. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Młoda Hucułka

olej, tektura,
sygn. p. d.: Wł Jarocki;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto Jordanu

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura,
50 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Helenka z Poronina, 1913

Olej, płótno;
96 x 95 cm
sygn.l.d.: WŁAD JAROCKI/1913

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Brama Floriańska i Barbakan, 1928

Litografia barwna;
wym. planszy: 340 x 430 mm;
sygn. pł. p.d.: WJ 1928. Grafika z teki "Kraków", 1928; stan bdb.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Cyganki

olej, płótno;
125 x 97 cm;
sygn. l. d.: WŁ. JAROCKI / 1923

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka na tle zimowego pejzażu Tatr

Akwarela, papier, 61 x 87 cm,
sygn. p. d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRAL Z OWCAMI

Sygnowany l.d.: Wlad Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

WENECJA, 1912

pastel, tektura
46.5 x 62 cm
sygnowany p.d.: Wład Jarocki | 912
Na odwrocie napis kredą: 192. Ponadto nalepka opatrzona czerwonym okrągłym stemplem z orłem w koronie i napisem w otoku: RZECZPOSPOLITA POLSKA*URZźD WOJEWÓDZKI LWOWSKI* oraz rękopiśmiennym tekstem o treści: Urząd Wojewódzki Lwowski | L (.)K 438/ kns. (ex ?) 1930 | 3. Jarocki "Wenecja" | pastel 47 x 63 cm | We Lwowie 18.VII.930 | konserwator (podpis nieczytelny).

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł

olej/deska,
41 x 30,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Widok na Kraków z okien Akademii Sztuk Pięknych

akwarela, papier,
38,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wład Jarocki 1936

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRALKA Z PODHALA, przed 1939

Olej, tektura;
73,5 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Wlad. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

WIDOK BARBAKANU W KRAKOWIE, 1942

Akwarela, papier;
39 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: Wlad Jarocki
Na odwrocie odręczny napis ołówkiem: Künstler | Władysław Jarocki 1879 - 1965

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Portret starego górala

olej/tektura
sygn. p.d.: Wład. Jarocki, wym.: 69,5 x 98 cm, na odwrocie naklejki: autorska Studium górala III, dat. 14.II.1914 oraz z Wystawy Sztuk Pięknych w Częstochowie

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż ze zbożem, 1960 r.

olej, tektura, 17x23 cm;
sygn.: l.d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kwitnący sad

akwarela, papier, 45,5 x 65 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybak naprawiający sieć

akwaforta/papier, 47,5 x 57,5 cm
sygnowany ołówkiem l. d.: `Wład Jarocki`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kobiety przy pracy

akwaforta/papier, 58 x 44 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy na łodzi

akwaforta/papier, 41 x 55,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybak w łodzi,1924 r.

akwarela/papier, 47 x 76 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wład Jarocki | 1924`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka z dzbanem

kredka/papier,74,5 x 49,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Motyw jesienny z Zakopanego

akwarela, papier, 68 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wład Jarocki / Harenda 1905

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral tatrzański, 1911

autolitografia barwna, papier, 32,4 x 24,2 cm,
Grafika z: "Sztuka", Lwów 1911

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Z okna pracowni

autolitografia, wym.: 29,5 x 37 cm,
sygn. p.d.: W.J. (19)28. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Widok z pracowni

akwarela na papierze, wym.: 38 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wład. Jarocki 1924

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż morski

olej, płótno, 56 x 96 cm;
sygn. p.d.: WŁ. JAROCKI 1925 (?)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Studium górala, 1912

olej, płótno, 86 x 82 cm
na odwrociu naklejka: 25918 Autor Jarocki Władysław / Tytuł Studium górala VI / Rodzaj dzieła olejny / Cena Własność Data nadesłania 14/II 1914
naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / 1910 Sztuka Nr 278 / Autor Jarocki Władysław / Cena rbs / Adres Lwów / Studium górala VI / Dzieło [nieczytelnie] / Rodzaj

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł

olej, tektura, 45 x 34 cm;
sygn. p.d.: Wład. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ZAGŁOBA UKRAIŃSKI, 1910

Litografia, papier; 48,6 x 43,2 cm
Niesygnowana
Stan zachowania: litografia pomniejszona o marginesy

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Widok na Barbakan i Bramę Floriańską

akwarela na papierze, 40 x 61,5 cm,

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Willa włoska, 1912

litografia barwna; wym.: 480 x 640 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Jordan II, 1912

litografia; wym.: 275 x 625 mm. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Jordan I (Święto Jordanu), 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł, 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Florencja. Ponte Vecchio, 1912

litografia; wym.: 485 x 640 mm; sygn. i tytułowana na pł. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PEJZAŻ Z PODHALA, 1905

Olej, płótno; 60,4 x 108,7 cm
Sygnowany l. d.: Wład Jarocki 905

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka zimą

olej, płótno, 54 x 43 cm;
sygn. l.d.: Wł. Jarocki;
obraz zdjęty w 1997 r. z tektury, na której była inna kompozycja artysty "Przejście graniczne między Austrią i Rosją"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Stary góral

akwaforta, papier, 60,5 x 43,4 cm (odbitka),
63 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wł. Jarocki 1931 (ołówkiem)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybak

akwaforta, papier,
49,4 x 39,3 cm; nie sygn.,
opisana na odwrociu długopisem: "Akwaforta mojego męża / Anna z Kasprowiczów Jarocka".

JAROCKI Władysław (1879-1965)

GÓRAL ROZPALAJĄCY OGNISKO, 1936

Olej, tektura; 66 x 70 cm
Sygnowany l. g.: W Jarocki 1936

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ŚWIĘTO JORDANU, 1936

Olej, płótno dublowane; 154,5 x 87 cm
Sygnowany l. d.: Wład. Jarocki 1936

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka

akwarela, papier, 61 x 78 cm;
sygn. p.d.: Wł. Jarocki
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z datą przyjęcia 1944 (częściowo nieczytelna).

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rozmowa Hucułów

olej, płótno, 142 x 177 cm;
sygn. p.d.: W. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral tatrzański

olej, płótno, 127 x 71 cm
sygn. l.d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Dziewczyna z kwiatami

akwarela, papier, 34 x 16,5 cm
nie sygn.
Na odwrocie napis tuszem:
Wład. Jarocki 1913 roku

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Olej, tektura; 66 x 70 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ŚWIĘTO JORDANU, 1936

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral tatrzański, 1911

autolitografia, wym.: 324 x 242 mm, n/s. Grafika z: Sztuka, Lwów 1911.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł, 1912

litografia barwna, w. pl.: 480 x 640 mm. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Jordan I ( Święto Jordanu ), 1912

litografia barwna, w. pl.: 480 x 640 mm. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Willa włoska 1912

litografia, wym. pl.: 490 x 640 mm, nie sygn. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Brama Floriańska w Krakowie, ok. 1926

olej na tekturze, wym.: 29,7 x 35,2 cm; sygn. p.d. Wł. Jarocki.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Z HUCULSZCZYZNY, 1905

olej, tektura,
32.8 x 48 cm
sygnowany p.d.: Wład. Jarocki | 1905 rok
Na odwrocie zatarty napis ołówkiem: Jarocki oraz kolumna cyfr: 750 |270 | 375.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

TRÓJKA, 1911

Akwarela, papier;
60,5 x 96,5 cm
Sygnowany l. d.: WŁADYSŁAW JAROCKI | 1911
Na odwrocie nalepka: Data... | Signum... | Ilość 3/3 |
Nr. paki w magazynie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie Nr 2069 (lub 2669) | Nazwisko Jarocki | Tytuł Trójka | Rodzaj... Cena... | Własność... | Uszkodzenia... |

JAROCKI Władysław (1879-1965)

PEJZAŻ Z PODHALA, 1905

Olej, płótno; 60,4 x 108,7 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Zimowe słońce

olej, płótno, 95,5 x 73,5
sygn. l. d.: Wł. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka z dzbanem w dłoniach

olej/tektura, 81 x 64 cm
sygnowany p. g.: "Jarocki | 30"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż jesienny

olej, sklejka, 48,5 x 69 cm,
sygn. p.d.: WŁ JAROCKI 1919

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Zatoka, 1925 r.

olej/płótno, 56 x 96 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Jarocki`

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Portret dziewczyny

akwarela, pastel/ papier, wym.: 39 x 32 cm
sygn. p.d.: monogram wiązany, 1914

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral grający na trąbicie

sygnowany p.śr.
kredka, papier
43.8x59.8

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Para huculska

sygnowany l.d.
kredka, papier
44x48.8

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Dunajec

olej, płótno,
98 x 125,5 cm;

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Willa włoska

autolitografia z teki graficznej "Lamusa", 1912, wym. w świetle passe-partout: 46,5 x 63 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Syn marnotrawny

olej, płótno, 152 x 130 cm; sygn. l.d.: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKA

Olej, płótno; 50,2 x 70 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybak

akwaforta, 495 x 390 mm, n/s. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Annę Jarocką.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy na łodzi

akwaforta, 500 x 400 mm, n/s.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rozmowa Hucułów

olej, płótno, 142 x 177 cm; sygn. p.d.: W. Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Scena góralska

olej/płótno, wymiary 153x183 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

akwarela , papier
sygn. p.d.: Wł. Jarocki 1924
wym.: 39,5 x 61,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Willa włoska, 1912

litografia , wymiary płyty: 480 x 640 mm. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Szlachcic z Ukrainy, 1912

litografia, 640 x 480 mm. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Sanie, 1912

litografia barwna, wymiary płyty: 480 x 640 mm. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Jordan I, 1912 (Święto Jordanu)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucułka, 1912

litografia barwna, wymiary płyty: 640 x 480 mm. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Hucuł, 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

litografia dwubarwna, wymiary płyty: 480 x 640 mm,
sygn. i tyt. na pł. Grafika z teki Lamus, Lwów 1912, nakład 150 egz.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralskie ognisko

akwaforta, w. pł.: 305 x 435 mm,
sygn. oł.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Rybacy bretońscy

litografia, wymiary kompozycja: 155 x 180 mm,
sygn. oł. l.d.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż górski

sygn. p.d.
olej płótno /tektura
37x58

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Szlachcic z Ukrainy

nie sygnowany
litografia
wymiary: 63.5x46.5

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Huculska procesja, około 1905

olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 46 cm;
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: Wład Jarocki

JAROCKI Władysław (1879-1965)

U Galiców w Kościelisku

olej, sklejka, 30 x 32,5 cm; sygn. u dołu.: W. Jarocki 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ZŁOTA JESIEŃ, 1953 r.

Akwarela, papier; 99,8 x 70 cm
Sygnowany niebieską akwarelą p. d.: Wład Jarocki 1953

JAROCKI Władysław (1879-1965)

JESIENNY PEJZAŻ GÓRSKI, 1928 r.

Akwarela, papier naklejony na tekturę, 33 x 47,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

KAPLICZKA WŚRÓD DRZEW

akwarela, 83 x 57 cm w świetle passe-partout
sygnowana l. d. "Wład. Jarocki"

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Pejzaż morski - przed burzą, 1919

olej, płótno; 49 x 71 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: WJ, inną farbą: 919;
na blejtramie trzy razy powtórzona pieczęć: ISKRA KARMAŃSKI | KRAKÓW

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Z kościoła

olej na tekturze, 50 x 69,5 cm
sygnowany p.d.: "Wł. Jarocki"
na odwrocie stempel Salonu Artystów Malarzy Polskich
z informacjami o obrazieJeden z najlepszych, obok Pautscha i Axentowicza, piewców huculszczyzny w malarstwie polskim.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Górale z Harendy

olej, płótno, 140 x 175 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Stary góral, 1912

olej, płótno
85 x 82,5 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

ŚWIĘTO JORDANU

Olej, ołówek, tektura, 50,6 x 69,5 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.r.: Wład Jarocki
Na odwrocie dwie pieczęcie:
1. (...) RZY POLSKICH | (...)NICZA 43 | Liczba 1622 | Autor Prof. Władysław Jarocki | Treść Święto Jordanu | Cena zł 450 (czterystapięćdziesiąt)
2. Gwarancja autentyczności | Salon Artys (...) y Polskich | (...) cza 43

liczba obiektów: 236