1 zł
2 600 000 zł

KUNA Henryk (Warszawa 1879 - Toruń 1945)

Dziewczyna, 1944

gwasz, akwarela, papier; 32 x 28 cm;
sygn. i dat. l. d.: H Kuna 1944

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret Wincentego Wodzinowskiego

gips brązowiony, 70 x 25,5 x 25,5 cm
sygnowany u dołu: 'H.Kuna'

- Monograficzna wystawa prac Henryka Kuny, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, 19.02-18.04.2010

Dziewczyna, 1944 r.

gwasz, akwarela, papier, 34 × 28,5 cm

Dziewczyna, [1944]

Portret dziewczynki, 1917

brąz, odlew współczesny; 30 x 14 x 20 cm; edycja 4/8

Dziewczyna, 1944 r.

gwasz, akwarela, papier, 32 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: HKuna/1944

Dziewczyna, 1944

gwasz, akwarela, papier; 32 x 28cm
sygn.l.d.: HKuna/1944

Głowa kobiety

marmur; ok.: 38 x 35 x 20 cm;
sygn. z tyłu: H. KUNA
stan zach.: po konserwacji i rekonstrukcji (liczne spękania z gipsowymi uzupełnieniami)

Głowa kobiety

marmur; ok.: 38 x 35 x 20 cm; sygn. z tyłu: H. KUNA

gips brązowiony, 71 x 23 x 35 cm
sygnowany u dołu: 'H.Kuna'

Głowa kobiety

marmur; ok.: 38 x 35 x 20 cm;
sygn. z tyłu: H. KUNA

Dziewczyna, 1944 r.

sygn. i dat. l. d.: Hkuna/1944

Monograficzna wystawa prac Henryka Kuny, 19 lutego - 18 kwietnia 2010, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Głowa dziewczynki w kapturku, ok. 1910 r.

brąz, odlew późniejszy, cokół drewniany, 43,5 x 15 x 15 cm
sygnowany z boku: `H.KUNA`

- Helena Blumówna, Henryk Kuna, odbitka z miesięcznika "Sztuki Piękne" nr 7, 1933, s. 250 [jako "Dziecko w kapturku"]
- Mieczysław Wallis, Henryk Kuna, Warszawa 1959, s. 15-16, 39, il. 12-13
- Hanna Kubaszewska, Henryk Kuna, Słownik artystów polski, [red.] J. Marurin Białostocka, J. Derwojed, Warszawa 1986, t. IV, s. 359

Kompozycja figuralna,

projekt pomnika Zwycięstwo, 1942/43?
gips; 121 x 80, 5 cm;
sygn. H.Kuna
Obraz wystawiany: Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku (Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku), 2010 r.

olej, tektura, 30,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d. H.Kuna/1927.
stan: ubytki malatury

Głowa kobiety

brąz; wys. całkowita: 47,5 cm;
sygn. na odwrocie u dołu: H. Kuna

Dziewczyna

Gwasz, technika własne, papier; 28 x 32 cm;
Sygn. l. d.: HKuna

Dziewczyna

Gwasz, technika własna, papier; 28,7 x 32cm

Wincenty Wodzinowski Głowa

terakota, wysokość 71 cm,
sygn. H. Kuna

Głowa świętej, 1926 r.

brąz, wys.: 34 cm, dł.: 21,5 cm
sygnatura: `H. KUNA | 1926` oraz numer `8/10`

Literatura: porównaj - Sztuki Piękne, Rocznik siódmy, 1931, s. 152 (il.) (rzeźba prezentowana na wystawie zbiorowej w TZSP w Warszawie)

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

sygn. na podstawie,
terakota, wys. 71 cm

Dziewczyna,1944

gwasz, akwarela, papier; 32 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: HKuna / 1944
Obraz był wystawiony na monograficznej wystawie Henryka Kuny w Białymstoku 19.II-18 IV 2010 przez Muzeum Rze¼by Alfonsa Karnego - Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

olej, tektura, wym.30,5 x 38,5 cm;
sygn. p.d. "H.Kuna/1927". Stan: ubytki malatury

KWIATY W WAZONIE

olej/płótno naklejone na tekturę,
39 x 30 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Henryk Kuna | 07 r.`

Personifikacja z gołąbkiem, 1926

technika mieszana, deska paździerzowa;
61 x 46,5 cm
sygn. l.d. HKUNA/ PARIS 1926

Akt młodej dziewczyny, 1926

62 x 47 cm
sygn. p.g. HKuna/ PARIS 1926

Głowa kobiety

brąz
wys. 28 cm

Postać

technika mieszana, karton
60 x 45 cm
sygn. l.d. Kuna

Akt

technika mieszana, karton
60,5 x 40,5 cm
sygn. p.g. Kuna

Portret kobiety

technika mieszana, papier
30,5 x 23 cm
sygn. l.d. Kuna

olej, tektura,
wym.30,5 x 38,5 cm;

Głowa Chrystusa w koronie cierniowej

drewno owocowe, częściowo polichromowane,
wys. 50 cm,
sygn. na boku rzeźby z prawej: H.KUNA

olej, tektura,
wym.30,5 x 38,5 cm;

Głowa męska

gips barwiony lub barwiona terakota,
wys. 71 cm;
sygn. na podstawie: H Kuna

Głowa kobieca

gips malowany na patynę brązową, podstawa z lastryka,
wys. 44 cm;
Na cokole napis ołówkiem (określający modelkę ?): W. Ścibowska

Kompozycja figuralna, projekt pomnika, 1945

gips, 121 x 80,5 cm; sygn. H.Kuna

Głowa mężczyzny

brąz, podstawa - biały marmur, wys.: 50 cm
sygnatura ryta: `Kuna`

Główka dziewczynki

brąz, podstawa - marmur, wys.: `44,5 cm
sygnatura: `H. Kuna` oraz odcisk odlewni: `MIRONI RADICE | OIRE | PERDUE | PARIS`

Kompozycja figuralna

(zapewne projekt pomnika, 1945)
gips, wys. 121 cm, szer. 80,5 cm; sygn.: H.Kuna

Dziewczyna

gwasz, technika własna, papier,
32 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: HKuna / 1944

CHRYSTUS NA KRZYŻU, 1909

Brąz, 39,5 x 28,8 cm
Sygnowany l.d.: Henryk Kuna 09
Sygnowany p.d: ODLEW | L. KRANTZ | WARSZAWA
Na odwrocie papierowa nalepka: FABRYKA RAM | ZAKŁADY: ARTYSTYCZNO-STOLARSKI, | RZEŹBIARSKI | INTROLIGATORSKI I POZŁOTNICZY | STANISŁAWA MALICKIEGO | EGZYSTUJE OD 1874 ROKU | W WARSZAWIE | NOWO-SENATORSKA No 5/7. | TELEFON No 171-92.

Irydion

brąz patynowany brązu, wys. 47 cm;
sygn. z tyłu: "1909 / H. Kuna / Kraków 190 ..."

Głowa dziewczyny 1944

akwarela, gwasz, papier, 32 x 27, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: HKuna/ 1944

Kompozycja figuralna

gips, wys. 121 cm, szer. 80,5 cm;
sygn.: H.Kuna

Kompozycja figuralna, 1945

gips,
wys. 121 cm; szer. 80,5 cm;
sygn.: H. Kuna
Dwóch walczących mężczyzn;

wys. 50 cm,

na prostopadłościennej podstawie;
wys. 50 cm, podstawa 25 x 21 cm;
sygn. na boku rzeźby: H. KUNA.

na prostopadłościennej podstawie; drewno owocowe, częściowo polichromowane,
wys. 50 cm, podstawa 25 x 21 cm; sygn. na boku rzeźby: H. KUNA.

GŁOWA KOBIETY, 1922 r.

Brąz h - 33 cm, z podstawą z drewna 50,5 cm
Sygnowany z prawej strony - "H. Kuna / 1922"

DWA AKTY KOBIECE

1926 r.
Technika mieszana, papier naklejony na płótno 61,5 x 46 cm
Sygnowany p.g. - "HKuna 1926"

"IRYDION", 1904

brąz, wysokość 46 cm, podstawa 30 x 20 cm, sygnowany z tyłu u dołu "H.Kuna"

ZAKOCHANI, 1926 r.

Technika mieszana, papier naklejony na płótno 62 x 46 cm
Sygnowany l.d. - "HKuna / 1926"

IRYDION (POPIERSIE HENRYKA BARWIŃSKIEGO),

po 1906 r.
sygn. H. Kuna
brąz patynowany, wys. 47 cm

Irydion

brąz patynowany, wys. 48 cm;
sygnowany z boku: H. Kuna; ok. 1905-1906

Kobiety i ptaki, 1929

technika mieszana, papier
55 x 46,5 cm

liczba obiektów: 55