PRONASZKO Andrzej (1888 - 1961)
Martwa natura z huculskim wazonem
akwarela, papier, 34 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Pronaszko na odwrocie pieczęć proweniencyjna: ZE ZIORÓW/Henryka Bednarskiego/we Lwowie/L.p.686
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 109 x 94,5 cm
opisany na krośnie malarskim: 'MUZA WIEŃCZĄCA' oraz nalepka domu aukcyjnego Rempex
akwarela, papier, 34 x 44 cm
sygn. p. d.: Pronaszko
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW /Henryka Bednarskiego /ze Lwowa/ L. p. 686
Starzec pod przydrożnym krzyżem, ok. 1908 r.
olej/sklejka, 63 x 54 cm
sygnowany p.g.: 'and. pronaszko'
Martwa natura z młynkiem do kawy
akwarela/papier, 49 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'APronaszko'
olej, płótno, 109 x 94,5 cm
niesygn.
opisany na blejtramie: MUZA WIEŃCZĄCA
sygn. p.d.
akwarela, papier
25.3x20 cm
Scena alegoryczna (Tryumf śmierci?), 1912 r.
olej/sklejka, 44,7 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'And. Pronaszko 1912'
akwarela, gwasz, papier; 25,3 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: and. Pronaszko
gwasz, papier, 46,5 x 33 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: A. Pronaszko
Starzec pod przydrożnym krzyżem
olej/deska, 63 x 54 cm
sygnowany p.g.: `and. pronaszko`
Chrystus pocieszający niewiasty, 1913 r.
akwarela, gwasz/karton, 44,5 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: `AND. PRONASZKO 1913`
olej, płótno; 91x70 cm
sygnowany p.d.: and. pronaszko
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
akwarela, ołówek, piórko, tusz, papier; 20,5 x 29,5 cm
sygn. p.d. And. Pronaszko 1911-12.
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z z odręcznym (autorskim ?) napisem: "Andrzej Pronaszko / Na pastwisku" i numerem: 88.
Obraz wystawiany w TPSP w Poznaniu pomiędzy 1912 a 1914 rokiem.
Estymacja: 7000-10000 PLN
akwarela/papier, 19 x 17 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `And. Pronaszko. 1913`
Estymacja: 8 000 - 16 000
Martwa natura z owocami, lata 40.
Akwarela, papier; wym.: 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: A Pronaszko. Drobne naddarcia marginesów. Praca z kolekcji H. Bednarskiego.
Martwa natura z huculskim wazonem, lata 40.
sygn. p.d.: Pronaszko. Uszkodzone narożniki. Praca z kolekcji H. Bednarskiego (na odwrocie pieczęć własnościowa).
Martwa natura z młynkiem do kawy, lata 40.
Akwarela, papier; wym.: 49,5 x 39,5 cm;
sygn. p.d.: A Pronaszko. Praca z kolekcji H. Bednarskiego.
Kompozycja formistyczna, ok. 1920
olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. g.: andP
Akwarela, papier
48,5 x 34 cm
sygn. l.g.: And. Pronaszko Lwów 1919
Akwarela, papier
48,5 x 34 cm
sygn. p.d.: And. Pronaszko 1919 Lwów
olej, sklejka, 87,5 x 62 cm;
na odwrocie naklejka z nazwiskiem autora, tytułem, datą, techniką i wymiarami obrazu
oraz nr 93 (206)
olej, tektura;
38,5 x 29 cm
sygn. p.d. a. Pronaszko
olej, sklejka, 44 x 43 cm
sygn. i dat.p.d.: and.Pronaszko 1912
olej, płótno, 90,5 x 69,5 cm;
sygn. p.d.: and. Pronaszko
olej, płótno, 90,5 x 69,5 cm;
sygn. p.d.: and. Pronaszko
olej na sklejce, 53,5 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: A Pronaszko
olej, tektura, 45 x 43 cm;
sygn. p.d.: and. Pronaszko. 1913.
olej/sklejka, 56 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: `And Pronaszko (...)`
na odwrocie fragment papierowej naklejki
olej, tektura, 45 x 43 cm;
olej, sklejka,
wym.: 53,5 x 62,5 cm,
sygn. p.d.: A.Pronaszko
MARTWA NATURA Z FIGURKĄ PORCELANOWĄ, 1911
Sygnowany l. d. and pronaszko
Na odwrociu tektury piórem, atramentem:
Andrzej Pronaszko 1911;
oraz ślad pieczęci (?): ANDRZEJ PRONASZKO
olej, sklejka, wym.: 53,5 x 62,5 cm
sygn. p.d.: An Pronaszko
olej, tektura
45 x 43 cm;
sygn. p.d.: and. pronaszko. 1913.
gwasz, ołówek, papier czerpany,
21 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: And.Pronaszko 1913 r
Martwa natura z gitarą i butelką
gwasz, ołówek, papier,
12 x 20,5 cm
na odwrocie: autorskie datowanie 26.I.1952
Martwa natura z butelką i kieliszkami szkic do obrazu, 1952
gwasz, ołówek, papier,
21,5 x 14,5 cm
Martwa natura z gitarą - szkic do obrazu
gwasz, ołówek, papier,
12 x 25 cm;
tusz, piórko, papier,
22,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: And Pronaszko
olej, płótno, 110 x 95 cm
Na odwrocie na krośnie tytuł obrazu.
Sprzedawca instrumentów muzycznych
olej, sklejka, 145 x 111,5 cm;
sygn. p. d.: and pronaszko
na odwrocie: nalepka wystawowa z EXPOSITION
INTERNATIONALE - PARIS 1937/
SECTION DE POLOGNE
olej, sklejka, 58 x 75,5 cm; sygn. p.d.: and. pronaszko / 1909
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 19 x 16,5 cm;
sygn. p.d.: And. Pronaszko 1913
olej, sklejka, 58 x 75,5
sygn. p. d.: And. Pronaszko. 1909.