1 zł
2 600 000 zł

KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)

Kompozycja, 1960

technika własna, papier; 20,4 x 21 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;
Praca pochodzi z teki: Konfrontacje 1960; wydanej przez Galerię Krzywe Koło w Warszawie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Relief 45, 1986

technika własna, gips, metal / papier, deska
71 × 48,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.: 45 | KIERZKOWSKI | 1986

Kompozycja, ok. 1960

akwarela, gwasz, tusz / papier
21 × 21 cm
37 × 37 cm (w oprawie)
sygnowany p.d.: B. Kierzkowski

Kompozycja fakturowa Nr. 375, 1957 r.

technika własna/relief, 121 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'B.KIERZKOWSKI'
opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | KOMP. FAKTUROWA | 372/57 R.'

Kompozycja, 1960

technika własna, gwasz, papier (fakturowany); 57,3 x 47,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: BRONISŁAW KIERZKOWSKI 1960;
na odwrocie:
- nalepka galeryjna z Nowego Jorku z opisem pracy: GALERIE CHALETTE / 1100MADISON AVE. NEW YORK 28, NY / NR. L 2177 / ARTIST: Bronislaw Kierzkowski / TITLE: Composition / MEDIUM: Gouache, 1960 / SIZE:

"Kompozycja fakturowa nr 434", 1960 r.

technika własna/relief, 81 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '75 x 62. / BRONISŁAW / KIERZKOWSKI / "KOMP. FAKTUROWA NR. 434" / 1960.'

"Kompozycja fakturowa nr 1", 1961 r.

olej, technika własna/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW / KIERZKOWSKI / WARSZAWA / 130 x 90 / NR. 1'
na odwrociu nalepka wystawowa z galerii Fibak & Program oraz stempel 'Kolekcja Fibak Monte Carlo'

Kompozycja abstrakcyjna KF 51, 1976

olej, tektura, 96 x 66 cm
sygn. na odwrocie: Kierzkowski /1976 /KF 51;
na blejtramie pieczątka: Kolekcja Fibak, Monte Carlo.
Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu: Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, 23.06-26.08. 2018, s. 207.

Faktura nr 18, 1978

akryl, tektura, 100 x 70 cm;
opisany na odwrocie: Bronisław / KIERZKOWSKI
/ 1978 / 100 x 70 cm / "Faktura NR 18/78".

NR 41, 1985 r.

olej/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: B. Kierzkowski | 1985 | 41 [ w kółku ] | 80 x 80 |

Kompozycja fakturowa nr 241, 1959 r.

asamblaż, olej/relief, deska, gips, metal, 110 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW KIERZKOWSKI | KOM. FAKTUROWA NR. 241/59'
na odwrociu papierowa nalepka oraz pieczęć: 'Kolekcja Fibak Monte Carlo'

Bez tytułu #1, 1958 r.

olej/płótno, 89,5 x 127 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'KIERZKOWSKI 58.'
na blejtramie numery inwentarzowe i nalepka z opisem pracy po angielsku

drzeworyt, papier; ed. 25/100
35x50,5 cm
sygnowany l.d. "KIERZKOWSKI", niżej "25/100"

olej, tektura, 96 × 66 cm
sygn. na odwrocie: Kierzkowski
|1976 |KF 51; na blejtramie pieczątka: Kolekcja Fibak, Monte Carlo

Kompozycja fakturowa, 1960

asamblaż, drewno, 93 x 61 cm
sygn. p.d.: B. KIERZKOWSKI 60
opisany na odwrocie: BRONISŁAW KIERZKOWSKI KOMP. FAKTUROWA GÓR.

Kompozycja nr 317, 1961 r.

olej/płótno, 133,5 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kierz | 1967 r.'
opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | WARSZAWA', na blejtramie tytuł: "COMPOSITION 317"
na blejtramie pieczęcie: 'Kolekcja Fibak | Monte Carlo'

Obiekt, 1973

technika własna, mieszana, drewno; ok. 82,2 x 102,5 x 14,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: KIERZKOWSKI 1973;
sygn. i dat. na odwrocie: KIERZKOWSKI / aalborg / 1973

Kompozycja, 1960

na odwrocie:

Kompozycja fakturowa

asamblaż/deska, blacha, 60 x 70 cm

Faktura nr 9/78, 1978 r.

akryl, kolaż/płyta pilśniowa, papier, 98,5 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bronisław | KIERZKOWSKI | 1978 | "FAKTURA NR 9/78" | 100 X 60 cm"

Faktura nr 7/78.II, 1978 r.

technika mieszana/tektura, 70 x 62 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bronisław | Kierzkowski | 1978 | "FAKTURA NR 7/78.II" | 70 x 62 cm'

KF-N1, 1960

olej, płótno, 130 x 90 cm
sygn. p.d.: 1960 / B.KIERZKOWSKI

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
Warszawa, kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków

Obraz 47, 1982

olej, płótno; 90 x 80 cm
sygnowany na odwrocie: "KIERZKOWSKI | 1982 | 47 (w okręgu) wym. 90 x 80 cm"

Kompozycja Fakturowa Numer 91, 1959 r.

żelazo, plastik, barwiony cement/deska, 46 x 44 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | WARSZAWA | KRZYWE KOŁO 8/10 m 16 | "KMPOZYCJA FAKTUROWA NR. 91" '
na odwrociu nalepka wystawowa z opisem pracy z Galerie Chalette w Nowym Jorku, nalepka kolekcji Johna D. Rockefellera III i jego żony wraz z opisem pracy (z błędną datą powstania), nalepka z CBWA w Warszawie, nalepka z Museum of Modern Art w Nowym Jorku wraz z numerem wypożyczenia z Galerie Chalette oraz naklejka z Christie's w Nowym Jorku

- zakup bezpośrednio od artysty
- Galerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Johna D. Rockefellera III w Nowym Jorku
- Christie's Nowy Jork, 1994
- kolekcja prywatna, USA
- The Art of Assemblage, Museum of Modern Art, Nowy Jork, 2.10-19.11.1961, Dallas Museum for Contemporary Arts, 9.01.-11.02.1962, San Francisco Museum of Art 5.03.-15.04.1962
- 6 Contemporary Polish Painters, Galerie Chalette, Nowy Jork, kwiecień 1961

technika mieszana, papier, 19,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Relief 45, 1986

technika własna, gips, metal, papier, deska; 71 x 48,5 cm
sygnowany na odwrocie: "45 | KIERZKOWSKI | 1986"

Relief, 1973

technika własna, relief, drewno, olej, płyta paździerzowa, gwoździe, pasy skórzane, 126 × 58,5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: "KIERZKOWSKI | aalborg 1973"

Kompozycja fakturowa nr 154, 1959 r.

technika własna/inny, 48 x 105 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KIERZKOWSKI | BRONISŁAW | WARSZAWA | KOMPOZYCJA FAKTUROWA | NR 154 | WYM. 48x105 | 1959 R.'

- Bronisław Kierzkowski, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, kwiecień 1960

RELIEF, 1973

technika własna, drewno, 83 x 102 cm
sygn. p.d.: KIERZKOWSKI 1973
oraz na odwrocie: KIERZKOWSKI / Aalborg 1973

48, 1985

olej, płótno
80 x 70 cm
sygn. na odwrocie na płótnie:
B. KIERZKOWSKI | 1985 | 80 x 70 cm | 48 [w kółku]

Pochodzenie: ze zbiorów rodziny artysty.

K 17, 1973

akryl, płótno
75 x 144 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: KIERZKOWSKI | " K 17" acryl | 1973. 144 x 75 cm.

Kompozycja, około 1975 r.

technika mieszana/papier, 20 x 19,5 cm
sygnowany p.d.: 'KIERZKOWSKI'

bez tytułu, 1985

technika własna, gips, 65×46 cm
sygnowany na odwrocie: "Kierzkowski 1985 [w okręgu] 21"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup bezpośrednio od rodziny artysty do kolekcji Galerii Art New Media

K. F. 30, 1976 r.

technika własna, olej/płótno, 92 x 64,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'B.KIERZKOWSKI | 1976 | 68 x 95 | K.F. 30'
na odwrociu naklejka z domu aukcyjnego Agra Art

- Galeria Fibak-Büchner, Warszawa
- Bronisław Kierzkowski. Malarstwo, Galeria Fibak-Büchner, 10.2004
- Bronisław Kierzkowski. Malarstwo, katalog wystawy w Galerii Fibak-Büchner, Warszawa 2004, s. 13 (il.)
Praca była również reprodukowana na zaproszeniu na tę wystawę, na którym umieszczono (omyłkowo) datę 16.10. 2003

Kompozycja fakturowa nr 235, 1959 r.

technika własna/płyta, 140 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'B.KIERZKOWSKI 59 R'
opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | KOMP. FAKTUROWA | NR 235/59 R.'

Kompozycja fakturowa nr 1/27, 1968 r.

technika własna/płyta, 71 x 51,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1968 | KIERZKOWSKI | komp. | Fakturowa | NR 1/27'

Kompozycja, około 1975 r.

technika mieszana/papier, 20 x 20 cm
sygnowany p.d.: 'KIERZKOWSKI'

Kompozycja, 1977

kolaż/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:29 cm
na odwrociu opisany: '1977. |BRONISŁAW KIERZKOWSKI'

Pejzaż, 1954

olej, tektura; 40 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Br / KIERZKOWSKI / 1954.
Na odwrocie numer: 04 (w kółku)

Nr 6, 1960 r.

gwasz/papier, 106 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'NR 6 | B. KIERZKOWSKI 1960'

“Kompozycja fakturowa nr 360, 1960 r.

technika własna/płyta, 90 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'B. KIERZKOWSKI | K.F. NR 360 | 1960'

K-F.50, 1985 r.

olej/płótno, 100 x 85 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'KIERZKOWSKI | K-F. 50 1985 100 x 85 cm'

Cztery Kompozycje, 1975

gwasz/karton, 20 x 20 cm
sygn. Kierzkowski
prace z teki Konfrontacje 1960-1975 wydanej przez Galerię Sztuki Współczesnej "Zapiecek" w 1975 r.

OBRAZ 47, 1982

olej, płótno
90 x 80 cm
Na odwr. na płótnie napis: KIERZKOWSKI | 1982 | 47 [w kółku] wym. 90 x 80 cm; ślad pieczątki zezwalającej na wywóz za granicę oraz nr: 4683/89 i nieczytelny podpis; na blejtramie nalepka Desy.

Kompozycja Fakturowa nr 449, 1959 r.

relief, gips, metal, technika mieszana/płyta, 49 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | "Kompozycja | Fakturowa NR. 440" | 1959'

Kompozycja fakturowa nr 241, 1959

relief, technika własna, płyta, 110 x 64.5 cm
sygn. l.d.: B. Kierzkowski
opisany na odwrocie: BRONISŁAW KIERZKOWSKI/ KOMP. FAKTUROWA NR. 241/59

REPRODUKOWANY:
Nowe Obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2007, str. 94.

KF65, 1976 r.

gwasz/tektura, 99,5 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' Kierzkowski | 1976 | KF65'

Kompozycja fakturowa nr 16, 1958 r.

technika własna/deska, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `KIERZKOWSKI | BRONISŁAW | 1958. WARSZAWA | KOMPOZYCJA | FAKTURO WA NR. 16 | wym. 100 x 70 cm`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z opisem pracy z Biennale w Paryżu z datą 1959

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

- I Biennale Młodych, Paryż, październik 1959

Kompozycja, 1975

Technika mieszana, papier; wym.: 19,7 x 19,5 cm;
sygn. p.d.

Kompozycja nr 317, 1961 r.

technika własna/płótno, 130 x 96 cm
sygnowany i datowany p.d.: `B.Kierz | 1961`
opisany na odwrociu: `BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | WARSZAWA`, na blejtramie tytuł: "COMPOSITION 317"

- kolekcja Andrzeja Kendy
- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibak, Monte Carlo, Monaco
- kolekcja prywatna, Warszawa

Kompozycja fakturowa 933, 1960 r.

asamblaż, gips, metal/płyta, 74 x 86,5 cm
opisany na odwrociu: `B. | KIERZKOWSKI | KOMPOZYCJA | FAKTUROWA 933. | 1960 70 x 80
na odwrociu papierowa naklejka z BWA w Zielonej Górze

- spuścizna rodzinna po artyście, do lutego 2007
- kolekcja prywatna, Wrocław
- "Bronek Kierzkowski - Fakturowce", Art New Media, Warszawa, 2006
- Sympozjum "Złotego Grona", BWA, Zielona Góra, 1963
- Bronek Kierzkowski. Fakturowce, katalog wystawy, Art New Media, Warszawa 2006, il. s. nlb.

KF69, 1976

olej, płyta; 100 x 70 cm
sygn. p.d. BKierzkowski
opisany na odwrocie: Kierzkowski / 1976 / KF69

Pejzaż, 1954

olej, tektura; 40 x 45,5 cm;

KF 70, 1979

olej, tektura, 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: Kierzkowski/1979/KF 70

KF 44, 1976

gwasz, technika własna, tektura, 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie

KF 49, 1976

olej, płyta, 100x70 cm
opisany na odwrocie: Kierzkowski/ 1976/ KF49

KF56, 1973 r.

collage, gwasz/tektura, 100 x 70 cm
na odwrociu napis odręczny kredką: `Kierzkowski | 1979 | KF56`

KF 26, 1985

olej, płótno; 130x110 cm
opisany na odwrocie: KIERZKOWSKI/ 130X110 K.F.26/ 1985

Kompozycja 93/100

linoryt/papier, 34 x 34 cm
opisany i sygnowany u dołu p.d.: `Kierzkowski` oraz l.d.: `93/100`

olej, gwasz, ołówek/papier, 26 x 26 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kierzkowski`

Kompozycja nr 3, 1961 r.

olej/płótno, 120 x 95 cm
sygnowany i datowany p.d.: `B. KIERZKOWSKI | 1961`
sygnowany i opisany na odwrociu: `120 x 95 cm | KIERZKOWSKI | BRONISŁAW` oraz napis: `KOMPOZYCJA NR 3`

Estymacja: 25 000 - 35 000

Kompozycja abstrakcyjna

Tempera, karton; wym.: 20 x 20 cm; sygn. p.d.: Kierzkowski. Podobna praca znalazła się w tece "Konfrontacje 1960-1975", wydanej w Galerii Sztuki Współczesnej "Zapiecek", Warszawa 1975.

Bez tytułu - z teki Konfrontacje

gwasz/czarny papier, 20 x 20 cm
sygnowany p.d.: `KIERZKOWSKI (stempel)

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

K.F.50, 1985

olej, płótno
wym. 100x80 cm

technika własna/papier, 21,2 x 20,9 cm
sygnowany p.d.: `B. Kierzkowski`

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

K.F50, 1985

olej, płótno; 100 x 80 cm
Sygn i opisany na odwrocie: KIERZKOWSKI K.F 50/ 1985

estymacja: 25000 - 30000 zł

Kompozycja nr 61, lata 60. XX w.

technika własna;
47 x 58 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie wtórnie opisany: B. KIERZKOWSKI / 1985 oraz numer 61 (w kółku)

Kompozycja, ok. 1960

technika własna (akwarela, tusz, świeca) tektura;
21 x 21 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski
Na odwrocie nalepka z informacją o pracy
Bibl.: oprac. Anna Kroplewska-Gajewska, Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Toruń 2012, Katalog wystawy, Muzeum Okręgowe
w Toruniu 26 kwietnia - 1 września 2013.

K.F. 50

Olej/ płótno
100 x 80 cm
Sygn. na odwrocie

Studium Informel, 1961 r.

gwasz/papier, 53,3 x 47,8 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany śr.d.: `1961. BKierzkowski`
na odwrociu naklejka Agra-Art

Estymacja: 3 500 - 4 500

K.F. 50

Technika: olej/płótno
Wymiary: 100x80 cm
Sygnatura: na odwrocie
Data powstania: 1985 r.

Kompozycja abstrakcyjna

tempera/karton, 20 x 19,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: `Kierzkowski`

Estymacja: 800 - 2 000 zł

Kompozycja abstrakcyjna KF 51, 1976 r.

olej/tektura, 96 x 66 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Kierzkowski | 1976 | KF 51`

Estymacja: 20 000 - 22 000 zł

Bez tytułu, 1975

gwasz, papier czarny naklejony na deskę; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI (stempel)
Na odwrocie napisy: konfrontacje 1960-1975 r./ oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Bronisław Kierzkowski oraz stempel Galeria VAVA / PL
Kościuszki /17-307 Mielnik

Bez tytułu, 1975

gwasz, papier czarny naklejony na deskę;
20 x 20 cm;
Na odwrocie napisy: konfrontacje 1960-1975 r./ oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Bronisław Kierzkowski oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik

48, 1985 r.

olej/płótno, 70 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `B. Kierzkowski | 1985 | 80 x 70`

Estymacja: 24 000 - 38 000

akwarela, tusz/papier, 21 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `B. Kierzkowski`

Estymacja: 1 300 - 1 600

Faktura nr 18, 1978

akryl, tektura, 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;
/ 1978 / 100 x 70 cm / "Faktura NR 18/78"

Bez tytułu nr 44, 1985

gips, metal, papier, drewno,
70,5 x 41 cm;
opis na odwrociu: Kierzkowski/ 1985/ 44 (w kółku)
ze spuścizny po artyście

Harlekin wg Pablo P., 1954

Olej, płyta;
wym.: 79 x 44,5 cm; nie
sygn.

K 14, 1973

olej, płótno;
129,5 x 181 cm
sygn. p.d. "K 14" KIERZKOWSKI 1973

Abstrakcja, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 22 x 21 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

Relief, 1973

technika własna, drewno,
83 x 102 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: KIERZKOWSKI / aalborg 1973;
obiekt pochodzi z kolekcji Paula Rasmussena

Nr 41, 1985

olej, płótno,
80 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI. 1985

K.F.30, 1976

olej, płótno,
92 x 64.5
sygn. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI | 1976 | 68 x 95 | K.F.30

KOMPOZYCJA Z ZIELONYM OKRĘGIEM

Gwasz, papier;
19,6 x 19,4 cm w świetle
Sygnowany śr.d.: KIERZKOWSKI - na maszynie do pisania i pociągnięty po zarysie farbą.

Tryptyk, 1970 r.

część środkowa: olej/sklejka,
147 x 79,5 cm; skrzydła: olej/deska, 130 x 42 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `KIERZKOWSKI | WARSZAWA | 1970 | NR. 10`

Faktura nr 18, 1978

akryl, tektura,
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;
opisany na odwrocie: Bronisław / KIERZKOWSKI / 1978 / 100 x 70 cm / "Faktura NR 18/78"

Relief, 1973

technika własna, drewno,
83 x 102 cm;

linoryt, papier,
46,8 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu. na płycie: B. KIERZKOWSKI; nr odbitki l. d.: 88/100 (ołówkiem)

Kompozycja nr 58, 1985

olej, płótno, 59 x 74 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI / 1985 / 58

Kompozycja nr 58, 1985

olej, płótno,
59 x 74 cm;

Kompozycja z zielonym kołem

technika mieszana, papier;
20 x 20 cm
sygn. u dołu KIERZKOWSKI

Kompozycja fakturowa nr 31, 1978

olej, płótno,
81 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie

Kompozycja, 1973 r.

technika mieszana/płótno,
119 x 94, 5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `KIESZKOWSKI | 1973`

linoryt, papier, 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. na płycie: KIERZKOWSKI;
nakład l. d.: 87/100 (ołówkiem)

linoryt, papier,

Relief, 1973 r.

technika własna, relief, drewno, olej/płyta paździerzowa,
126 x 58,5 cm sygnowany i datowany na odwrocie: `KIERZKOWSKI | aalborg 1973`

linoryt, papier,
33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);

Nr 1, 1976

technika własna, kolaż, papier,
34 x 45 cm;
sygn. p. d.: B.KIERZKOWSKI

K.F. 62, 1968

gips, metal, farba 28 x 48 x 5 cm;
opisany i dat. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI 1968 K.F.62 52x32

Nr 7, 1978

technika własna, papier, 29 x 21 cm;
sygn. i dat. u dołu: B.KIERZKOWSKI / 1978

Nr 5, 1976

technika własna, kolaż, papier, 49,5 x 34 cm;
sygn. u dołu: B. KIERZKOWSKI

NR 59, 1985

olej, ołówek, płótno,
60 x 75 cm;
sygn. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI / 59 1985

KF74, 1976

kolaż, tektura,
60 x 61 cm;
sygn. i dat. i opisany na odwrocie: Kierzkowski / 1976 / KF74

Faktura nr 18, 1978

akryl, tektura,
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: B. Kierzkowski;

gwasz, papier
20 x 20 cm;
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI

W POLU

Olej, tektura
34,5 x 49 cm

gwasz, papier, 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI

Kompozycja fakturalna Nr. 360, 1960

technika mieszana
90 x 50 cm;
Obraz pochodzi bezpośrednio od rodziny artysty.

Kompozycja nr 402, 1959

gips malowany, żelazo, stal, drewno
117 x 95 cm;
na odwrocie nalepka z wystawy "15 Polish Painters" z Museum of Modern Art w Nowym Jorku

gwasz, papier
20 x 20 cm;
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI

Nr 7, 1978

technika własna, papier,
29 x 21 cm;
sygn. u dołu: B.KIERZKOWSKI /1978

Nr 3, 1976

51 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: B.K. 76 r.

Bez tytułu, 1967

technika własna, relief, sklejka, 100 x 130 cm;
w załaczeniu ekspertyza Wandy Kierzkowskiej,
według właścicieli obiekt pochodzi z kolekcji Paula Rasmussena

FAKTURA NR 18, 1978

akryl/tektura,
100 x 70 cm
sygn. p. d.: `B. Kierzkowski`
opisany na odwrocie: `Bronisław / KIERZKOWSKI / 1978 / 100 x 70 cm / "Faktura NR. 18/78"`

KOMPOZYCJA

linoryt/papier,
47 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Kierzkowski`, nr l.d.: `111/130`

KF 56, 1979

gwasz, collage, tektura, 100 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Kierzkowski / 1979 / KF 56

KF 51, 1976

sygn. i opisany na odwrocie: Kierzkowski / 1976 / KF 51

K.F.36, 1979

gwasz, tektura
70 x 87,5 cm; sygn. i dat. p. d.: KF36/ 1979 / B.K.
opisany na odwrocie: KF36 / 1979 / 70 x 87,5

K.F. 2, 1976

gwasz, tektura
70 x 57 cm;
sygn. i dat. p. d.: KF2/ 1976 B. KIERZKOWSKI;
opisany na odwrocie: K.F. 2 / 1976 / 70 x 57

Kompozycja nr 14, 1980

gwasz, papier,
70 x 100 cm; niesygn.; na odwrocie napisy: 14 / KIERZKOWSKI / AALBORG / VIII - 1980

Bez tytułu, 1967

technika własna, relief, sklejka,
100 x 130 cm;

Relief, 1973

technika własna, drewno,
83 x 102 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: KIERZKOWSKI / aalborg 1973

Nr. 8, 1990

olej, płótno 59 x 49, cm;
opisany na odwrocie: B. KIERZKOWSKI / 1990 / NR 8. / 59 x 49 cm

Kompozycja fakturowa 77 cm

olej, płyta pilśniowa, 57 x 60 cm;
sygn. p. d.: 1985 KIERZKOWSKI
opisany na odwrocie: KIERZKOWSKI / 1982 (sic!) / 57 x 60 cm / Kompozycja Fakturowa 77 cm

Bez tytułu, 1967

w załączeniu ekspertyza Wandy Kierzkowskiej, według właścicieli obiekt pochodzi z kolekcji Paula Rasmussena

Faktura nr 10/78

collage, technika mieszana, c, 98,5 x 60 cm; sygn. p. d.: Kierzkowski 77 r.
na odwrocie napisy autorskie: Bronisław / KIERZKOWSKI / 1978 / FAKTURA NR 10/78

K. F. 1, 1976

gwasz, płyta pilśniowa, 100 x 71,5 cm;
sygn. l. g.: Kierzkowski (sygnatura pod oprawą, odwrócona);
na odwrocie opis autorski: Kierzkowski / K. F. 1 / 1976; oraz informacja o sposobie prezentowania pracy

K. F. 64, 1963

olej, płótno, 64 x 50,5 cm;
sygn. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI / 1963 / K. F. 64;
praca pochodzi od rodziny artysty

Kompozycja nr 14, 1980

gwasz, papier, 70 x 100 cm; niesygn.; na odwrocie napisy: 14 / KIERZKOWSKI / AALBORG / VIII - 1980

COLLAGE, 1973

deska malowana, technika mieszana,
94.5 x 78.2 cm

K 14, 1973

olej, płótno, 175 x 123 cm
sygn. i dat. p.d.: "K 14" KIERZKOWSKI 1973

Relief, 1973 r.

technika własna, drewno, olej/płyta paździerzowa, 126 x 58,5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `KIERZKOWSKI / aalborg 1973`

Kompozycja, 1973 r.

technika mieszana/płótno, 119 x 94, 5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `KIERZKOWSKI / 1973`

Kompozycja z cyframi, 1973

olej, płótno naciągnięte na płytę,
76.5 x 54 cm
na odwrocie na płótnie napis: KIERZKOWSKI | Aalborg | 1973.

Kompozycja fakturowa nr 264, 1960 r.

technika własna, gips, metal, drewno, 75 x 55 cm
sygn. i opis. na odwrocie: `BRONISŁAW / KIERZKOWSKI / KOMP. FAKTUROWA / NR. 264/60 R.

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz, papier, 20 x 20 cm;
sygn. l.d. pieczątka autorską: KIERZKOWSKI

RELIEF,1979

metal, gips, deska, technika mieszana,
25 x 20 cm
sygnowany na odwrocie ol.: B. KIERZKOWSKI | 1979

Tryptyk, 1970

olej, sklejka, (skrzydła: deska)
część środkowa: 147 x 79,5 cm;
skrzydła: 130 x 42 cm;
sygn. i dat na odwrocie: KIERZKOWSKI / WARSZAWA / 1970 / NR. 10; praca z kolekcji prof. Poula Rasmussena

Abstrakcja

grafika, papier,
61,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Kierzkowski;
praca z kolekcji prof. Poula Rasmussena

KOMPOZYCJA W SZAROŚCIACH, 1960

technika własna,
20,4 x 21 cm,
sygnowana p.d. "B. Kierzkowski"

KOMPOZYCJA FAKTUROWA NR 243, 1959

relief, technika mieszana, płyta pilśniowa,
112 x 57.5 cm
sygnowany p.g.: B. KIERZKOWSKI
na odwrocie napis autorski: BRONISŁAW KIERZKOWSKI | KOM. FAKTUROWA NR. 243 - 59.

gwasz, papier, 20 x 19,7
sygn. pieczęcią artysty l.d.: KIERZKOWSKI

gwasz, papier, 19,9 x 20
sygn. pieczęcią artysty u dołu po środku: KIERZKOWSKI

KOMPOZYCJA

tusz, tempera na papierze,
17 x 17,5 cm,
sygnowany p.d. "B. KIERZKOWSKI" z kolekcji Madelaine Lejwy, Nowy Jork - Galerie Chalette.

bez tytułu

gwasz, papier
20 x 20 cm

Kompozycja fakturowa nr 241/59

technika własna, sklejka
109x54
sygnowany l.d.

bez tytułu

tempera, papier, 20 x 20
sygn. u dołu po środku: KIERZKOWSKI

SCHEMATY POLA

olej, sznurek na płótnie, 66 x 45,5 cm,
sygnowany p.d. "B. KIERZKOWSKI" oraz na odwrocie na płótnie"B. KIERZKOWSKI / SCHEMATY POLA"

KOMPOZYCJA XII, 1974

olej na tekturze, 68 x 50 cm,
sygnowany p.d."B. KIERZKOWSKI", na odwrocie na tekturze stempel"BRONISŁAW KIERZKOWSKI----" oraz na ramie napis "BRONISŁAW KIERZKOWSKI / KOMP. XII 74X"

KOMPOZYCJA FAKTUROWA

olej na tekturze, 50 x 69,2 cm,
sygnowany u dołu "B. KIERZKOWSKI", na odwrocie stempel"BRONISŁAW KIERZKOWSKI---"

tempera, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: KIERZKOWSKI

tempera, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: KIERZKOWSKI

KOMPOZYCJA

Technika mieszana na papierze 16,5 x 17,5 cm
Sygnowany p.d. - "B. Kierzkowski"

Studium informel, 1961

gwasz, papier,
53.3 x 47.8 cm
sygnowany długopisem śr. d.: 1961. BKierzkowski

KOMPOZYCJA, 1960 r.

Technika mieszana na papierze 56,5 x 49 cm
Sygnowany p.d. - "Bronisław Kierzkowski 1960"

Kompozycja 1961

technika mieszana, gwasz, papier, 16,5 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B.KIERZKOWSKI 61

KOMPOZYCJA

1960 r.
Technika mieszana na papierze 55 x 45 cm

Kompozycja fakturowa, nr 4, 1970

olej, drewno, siatka metalowa, płyta pilśniowa,
91 x 69 cm
sygnowany na odwrocie: KIERZKOWSKI | WARSZAWA | 1970. | NR. 4.

Kompozycja, 1960

olej, lakier, collage, płótno,
65.5 x 46 cm
sygnowany p.d.: B Kierzkowski 1960.

KOMPOZYCJA

Ok. 1960 r.
Technika mieszana na papierze 17,5 x 17 cm

liczba obiektów: 162