1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Kartka ze szkicownika, 1962

tusz, gwasz, papier; 29,8 x 21 cm;
Praca pochodzi ze szkicownika artysty z 1962 roku. Szkicownik pierwotnie zawierał 35 kart.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kartka ze szkicownika, 1962

Kartka ze szkicownika, 1962

akwarela, gwasz, papier; 29,8 x 21 cm;

Studium po ..., 1981

autooffset, papier; 84 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1981 (ołówkiem), opis autorski wraz z nakładem l. d.: Studium po ... autooffset 3/15 (ołówkiem).

RESZTY RESZT 88

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 51 x 62,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: RESZTY RESZT 88 | AKRYL | JAN | BER | DYSZ |AK PODKREŚLONE LINIĄ |
2014 | VA | 62,5 x 51 cm | 215/MAD w ramce

Koła podwójne, 1962

technika mieszana, papier; 41 x 21 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

Wokół obrazu I, 1983/1989 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 60 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1983 | 1989 | WOKÓŁ OBRAZU I. | AKRYLIK | ACRYLIC VARNISH'

In silence I, 1975

akryl, karton; 55 x 67 cm;
sygn. i dat. pośrodku pracy: JAN / BER/ DYSZ / AK / 1975 (ołówkiem);
na odwrocie opis autorski : JAN BERDYSZAK / 1975 / IN SILENCE I. / ACRYLIC.

REINSTALACJA OBRAZOGENNA 1993

Fotografia; 17,5 x 26 cm
Sygnowana ołówkiem na odwrocie: Jan Berdyszak / Reinstalacja Obrazogenna 1993 fotografia negatywowa

PASSE-PAR-TOUT NAROŻA I, 1995

Fotografia barwna, 24 x 18 cm
Sygnowana ołówkiem na odwrocie: Jan Berdyszak Passe-par-tout naroża I. 1995

REINSTALACJA OIKOS, 1994-98

Fotografia, 24 x 18 cm
Sygnowana ołówkiem na odwrocie: Jan Berdyszak Reinstalacja Oikos 1994-1998 fotografia negatywowa

KOMPLEMENTARNE PASSE-PAR-TOUT, 1997

Fotografia, 267 x197 mm
Sygnowana ołówkiem na odwrocie: Jan Berdyszak / Komplementarne Passe-par-tout, 1997

Teren dla odchodzacego swiatła, 1970

pastel japoński na papierze, 67 x 51 cm

Projekt wyobrażenia, 1990 r.

technika własna, papier, 21 x 31 cm,
sygn. l.d.: JAN/BER/DYSZ/AK, opisany śr.d.: projekt wyobrażenia

Signum II

akwarela, karton, 70 x 60 cm,
sygn. l.d.: pieczątka: JAN/BER/DYSZ/AK/1969

Kompozycja, 1963

akwarela, papier milimetrowy; 40,8 x 29 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1963

"Pomiędzy błękitną rozmową", 1972 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN / BER / DYSZ / AK / 1972'
każda z części opisana wskazówkami montażowymi
na odwrociach obu części zalaminowana papierowa nalepka Desy

Bez tytułu, 1971 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 46 x 40,3 cm
sygnowany i datowany na odwrociu ' JAN / BER / DYSZ / AK / 1971'

"Requiem LXI''

tempera, tusz/papier, 90 x 71 cm
na odwrociu naklejka z Biura Wystaw Artystycznych "Arsenał" w Poznaniu z opisem pracy oraz naklejka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu

"Après Passe-par-tout", 2004 r.

akryl/papier, 35,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: '2004 / JAN / BER / DYSZ / AK'

Kompozycja, 1971

gwasz, papier; 57 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem), dat. p. d.: 19/71 (ołówkiem).
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971;
poniżej dedykacja: Drogiemu Mikołajowi 30.V1971 / Maria Marcin Jan Berdyszak.

Kompozycja, 1971

akryl, deska, 46 x 40 x 3 cm

Sytuacje I, 1959

gipsoryt, papier żeberkowy; 42 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: Sytuacje I 32 x 30 gipsoryt JBerdysz 1959 (ołówkiem);
na odwrocie opis: JAN BERDYSZAK / POZNAŃ ... (ołówkiem).

Obszar koncentrujący, 1976-1978

akryl, płyta; 70x70 cm, sygnowany na odwrocie: "OBSZAR KONCENTRUJĄCY | LXXI. | JAN | BER |DYSZ | AK | 1976 | 1978 | AKRYL"

*droit de suite

Szczątki jako wyspy, 2008

akryl, płyta, płótno; 130x66 cm, sygnowany l.d.: "2008", na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | 130x66 cm | SZCZĄTKI JAKO WYSPY"

*droit de suite

Koło podwójne i kwadrat, 1969

tempera, karton; 75,5x57 cm, sygnowany na odwrocie: "Koło podwójne | i kwadrat | 1969| JAN | BER | DYSZ | AK"; nalepka wystawowa z BWA "Arsenał" w Poznaniu

*droit de suite

KOŁO POTRÓJNE, 1963

tempera, gwasz, karton
68 x 44,5 cm
sygn. na odwr. g. [tuszem:] JAN | BER | DYSZ | AK | [oł.:] 1963 | Koło | potrójne | [tuszem:] tempera | i gwasz; p.d. oł.: 68 x ą45 cm; niżej niebieską kredką w kółku: Światło | ramy | 71 x 55,5 cm

BEZ TYTUŁU, 1978 r.

tusz/papier, 30 x 37 cm
sygnowany i datowany oł. l.d.: 1978, JAN | BER | DYSZ | AK

Kompozycja kół X., 1962 r.

olej/płótno, 140 x 93 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kompozycja | Kół X. | JAN | BER | DYSZ | AK | 1962'

Apres passe-partout, 2004

akryl, papier; 77,5 x 77 cm.

Obszar koncentrujący LXV, 1978-80 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 180 x 4,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1978-80 | OBSZAR KONCENTRUJĄCY LXV. | -AKRYL-'

Kompozycja, 1969 r.

akwarela, tusz/papier, 42 x 30 cm
datowany ołówkiem l.d.: '19 | 69'

bez tytułu (kompozycja kół), 1962

gwasz, tusz, papier
41,5×22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. „JAN | BER | DYSZ | AK | 1962”

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier
29x21 cm

Ze szkicownika, 1962

gwasz, tusz, papier
29x21 cm

Bez tytułu, 2005 r.

akryl na kartonie, 76 x 56 cm, sygn.
Dar Rodziny.

In silence, 1975 r.

akryl, papier, 55 x 67 cm,
sygn. i dat. śr.d.:

Passe-par-tout trojakie, 1992

akryl, płótno, deska; 127 x 230 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: · PASSE-PAR-TOUT-TROJAKIE· / AKRYL / JAN / BER / DYSZ / AK / 1992;
na odwrocie oznaczenia techniczne pracy

Koła, 1962

olej, gwasz, papier; 40,6 x 21 cm;

Relief XII, 1963 r.

relief, relief/stal, inny, deska, stal, 70 x 60 x 21 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN BERDYSZAK | RELIEF XII | stal-drewno | 60x70 | 1963'

Miejsce rezerwowane - Brahmanda, 1973/74

akryl, płótno naklejone na deskę
65,5x73 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK | 1973-74 | AKRYL | Miejsce rezerwowane | - Brahmanda"

Koła podwójne żółto-czerwone, 1969

tempera, karton
71x47 cm
sygnowany l.d. "JAN | BER | DYSZ | AK | 1969", na odwrocie: "Koło podwójne | żółto czerwone | 1969"

Belka krzyża utraconej transcendencji, 1980-82 r.

akryl/deska, 17 x 184 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BELKA KRZYŻA | UTRACONEJ TRANSCENDENCJI |1980 - 82 | POUTRE DE LA | TRANSCENDANCE REUITE | 1980 - 82 | 17 x 184 cm | JAN | BER | DYSZ | AK | AKRYLIK | werniks końcowy żywiczny | | JAN | BER | DYSZ | AK |'

Après passe-par-tout (organique), 2005 r.

technika własna/papier, 90 x 53 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 2005 Après passe-par-tout (organique) 20/25'

Transcendentalny, 1979-1980

technika własna, akryl, deska pokryta gruntowanym płótnem; 32 x 58,5 cm (nieregularny kształt);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JAN / BER /DYSZ / AK / 1979-80 TRANSCENDENTALNY / 11MAD / 32 x 57,5 cm AKRYL.

Z cyklu Projekt wyobrażeń, 1988 r.

technika własna/papier, 64 x 82 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK |1988', opisany l.d.: '25/26 stan tego obrazu'

Z cyklu Szkice, 1970 r.

akwarela/papier, 41,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany wśród kompozycji: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1970'

Kartka ze szkicownika 1962 rok

technika gwasz, akwarela, 29 x 21 cm

Jednoczesne passe-par-tout II, 1995

akryl, płótno naklejone na płytę; 52 x 123 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrociu: JAN / BER / DYSZ / AK / 1995 / AKRYL / JEDNOCZESNE PASSE - PAR - TOUT II. 52 x 123

Rysowanie III, 1971

pastel japoński, karton; 66 x 44 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971 / RYSOWANIE III /
pastel japoński; autorska oprawa.

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5x47 cm
sygnowany l.d.: "I | 19 | 66 | JAN | BER | DYSZ | AK"

Après Passe-par-tout, 2007

akryl, papier; 19,5x31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "JAN | BER | DYSZ | AK | 2007", opisany na odwrocie: " JAN | BER | DYSZ | AK | 2007 | akryl | Après passe-par-tout"

Projekt wyobrażeń, 1980

gwasz, papier; 29 x 22 cm;
sygnowany l.d.: "JAN | BER | DYSZ | AK | 1980", opisany na odwrocie: "PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980"

Koła wielobarwne, 1962

gwasz, olej, papier; 40,5 x 20,8 cm;

Koła podwójne, 1962

gwasz, karton; 57 x 24,5 cm (wymiar w oprawie: 71 x 39 cm);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962.

Kompozycja kół, 1962

gwasz, karton; 50 x 21 cm (wymiar w oprawie: 72,5 x 44 cm);

In silence (1975)

sygn. dat. śr.d.
akryl, papier
55x67 cm

Narożne passe-par-tout, 1994 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 232 x 125 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NAROŻNE | PASSE | PAR - | - TOUT | AKRYL | JAN | BER | DYSZ | AK | 1944 | 232 x 125'
obok rysunek poglądowy stanowiący wskazówkę montażową

Kompozycja, 1960 r.

olej/płótno, papier, 70 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'X.1960 J. BERDYSZ'

Bez tytułu, 1987

akryl, karton; 54 x 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany: l.g.: "1987 | JAN |BER |DYSZ | AK"

Koło podwójne - kobaltowe, 1962

gwasz, tempera, tusz, celuloza; 59,5 x 31 cm
sygnowany na odwrocie: "1962 | KOŁO | PODWÓJNE - | - KOBALTOWE | gwasz | tempera | tusz | celuloza | JAN | BER | DYSZ | AK | 1962"

Tryptyk, 1975 r.

ołówek, piórko, tusz/papier, 35 x 55,5 cm (wymiary każdego arkusza)
każda z części sygnowana, datowana i opisana ołówkiem p.g.: 'pomiędzy bezkresem N.Y 1975 | JAN | BER | DYSZ | AK', 'pomiędzy ∞ 1975 N.Y. | JAN | BER | DYSZ | AK', 'ty i ja ∞ 1975'

Inter-Concentrative Areas I, 1975 r.

tusz/papier, 55,5 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Jan | BER | DYSZ | AK | 1975 | INTER-CONCENTRATIVE AREAS | INK | 22 x 22"'
opisany na odwrociu: 'TO MOUNT: | SANDWICH EACH PAINTING BETWEEN | TWO CLEAR GLASS PANES SO AS NOT | TWO OBSTRUCT THE VIEW OF THE OPENING | KEEP THE FRAME OFF THE EDGES OF | THE PICURE'

Ze szkicownika, 1962

gwasz, akwarela, papier; 29x21 cm

Kompozycja kół, 1962

gwasz, papier; 28,5x17 cm
sygnowany ś.d.: "1962", na odwrocie "JAN | BER | DYSZ | AK | 1962"

Ze szkicownika, 1962

gwasz, akwarela, tusz, kolaż, papier; 29x21 cm

In Silence I, 1975

technika mieszana, akryl, karton; 55,3 x 68 cm;
sygn. i dat. u dołu: JAN / BER / DYSZ / AK / 1975;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: UP / JAN BERDYSZAK / 1975 / IN SILENCE I. / OPRAWIAĆ / W BIAŁĄ / RAMĘ / ACRYLIC

Kompozycja geometryczna, 1962

olej, gwasz, papier; 46,5 x 24,5 cm;

Kompozycja, 1963

tempera, tusz, papier; 56,5 x 12 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK |1963 | temp. | jajo | tusz"

Kompozycja kół V, 1966

drzeworyt, papier; 99 x 71 cm; edycja 2/13
sygnowany p. d.: "1966 | JAN | BER | DYSZ | AK"; na odwrocie: "JAN BERDYSZAK KOMPOZYCJA KÓŁ V drzeworyt 1966"

Kompozycja, 1979-1980 r.

akryl, deska, 12 x 43 cm
sygn. i opisany na odwrociu: AKRYL | werniks olejny JAN | BER | DYSZ | AK | 1979-1980 oraz dedykacja autorska

RAMY WSCHODU VI, 1972

Technika własna, karton; 97 x 50 cm
Sygnowany śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | Ramy Wschodu VI 5/11 autochemigrafia
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

*droit de suite

RELACJA PODSTAWOWA, 1972

Technika własna, karton; 87 x 57 cm
Sygnowany l.d.: Relacja podstawowa 11/15 autochemigraf; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972
Stan zachowania: zagniecenia
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

*droit de suite

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 7/9 Ep - d'artiste; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3
Stan zachowania: zagięty p. g. róg.

*droit de suite

MILCZENIE I

Technika własna, karton; 49,5 x 84,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Milczenie I autochemgrafia; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972
Stan zachowania; ubytek l.g. róg

*droit de suite

MILCZENIE III, 1974

Technika własna, karton; 85 x 48,5 cm
Sygnowany śr. d.: Milczenie XIII autochemigrafia 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK

*droit de suite

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Technika własna, karton; 96 x 50 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 13/16; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

*droit de suite

RAMY WSCHODU X, 1973

Technika własna, karton; 94 x 52 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu X autochemigrafia Ep. d'artiste.; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

*droit de suite

MILCZENIE VI, 1974

Technika własna, karton; 48 x 86
Sygnowany l.d.: Milczenie VI, autochemigrafia; p.d.: 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK
Stan zachowania: zagięcie, naddarcie

*droit de suite

MILCZENIE XIII -PRAPIERWOTNE, 1974

Technika własna, karton; 48,5 x 83 cm
Sygnowany l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | Milczenie XIII - prapierwotne; p.d.: autochemigrafia 10/20

*droit de suite

MILCZENIE XI - PŁOMIEŃ, 1974

Technika własna, karton; 86 x 48 cm
Sygnowana śr. d.: Milczenie XI - płomień JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 autochemigrafia 8/10
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

*droit de suite

Kompozycja, 1965 r.

gwasz/papier, 39 x 29 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1965'

Kompozycja, 1970 r.

gwasz/papier, 25 x 23,5 cm
sygnowany l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK' oraz datowany śr.d.: '1970'

Szczątki jako wyspy

akryl na desce
66 x 130 cm

Projekt wyobrażeń XII, 1993 r.

autoofset, papier, 84,5 × 72,5 cm
sygn. i opisany ołówkiem l. d.: JAN/BER/ DYSZ/AK 1993 Projekt wyobrażeń XII 31/34

Bez tytułu, 1995 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 38,5 x 48,5 x 2,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Panu Alojzemu Andrzejowi | ŁUCZAKOWI | Szanownemu i Drogiemu | Przyjacielowi | - z gorącymi i serdecznymi | życzeniami, | - z zawsze żywą pamięcią, | więzi i wdzięcznością | JAN | BER| DYSZ | AK | 12. czerwca | 1995 r.| AKRYL | werniks końcowy | żywiczny'

Księga związanej przezroczystości, 1977-2005

szkło, lina: 27,5 x 42 x 16 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK"
Reprodukowany:
- T. Książek, Potencjalizm księgi, "Exit", nr 4 (68)/2006.
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, oprac. M. Smolińska, W. Makowiecki, M. Pawłowski, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2006, poz. kat. 205, repr. s. 230 i 231.

Kompozycja kół XXVI, 1963/64

olej, płótno; 113 x 188 cm
sygnowany l.d. "JAN | BER | DYSZ | AK|; p.d. |19 | 03.64"; sygnowany na odwrociu p.g. "XXVI | 19 | 64"

BEZ TYTUŁU, 1971 r.

akryl, pastel/karton, 64,5 x 46,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym JAN | BER | DYSZ | AK | 1971 | pastel i akryl

OBSZAR KONCENTRUJĄCY, 1977-1978 r.

akryl, płótno, deska, 14 x 64 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: JAN | BER| DYSZ | AK | 1977-1978 | OBSZAR KONCENTRUJĄCY | AKRYL | 14 X 64 cm | 7 MAD | wskazówki montażowe

Apres passe-par-tout fioletem, 2004 r.

Akryl na kartonie, 76 x 57 cm, sygn

Reinstalacja ponad negatywem

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 49 x 70 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 2/3 | REINSTALACJA | PONAD NEGATYWEM'
ed. 2/3

Rzeczywistość kompletna - reinstalacja fotograficzna

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 54,5 x 69,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 1/2 | RZECZYWISTOŚĆ KOMPLETNA | reinstalacja fotograficzna 55,3 x 70 cm'
ed. 1/2

Reinstalation above negative, 1993

gelatin silver print on photographic paper, ed. 2/3, 49 x 70 cm (without frame)
signed, dated and described on the reverse: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 2/3 | REINSTALACJA | PONAD NEGATYWEM'

Reality complete - photography reinstalation, 1993

gelatin silver print on photographic paper, ed. 1/2, 54.5 x 69.5 cm
signed, dated and described on the reverse: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 1/2 | RZECZYWISTOsc KOMPLETNA | reinstalacja fotograficzna 55,3 x 70 cm'

Abstrakcja geometryczna, 1962

In silence I

technika własna, papier, 55 × 68 cm
sygn. i dat. śr. d.: JAN/BER/DYSZ/AK/1975
na odwrocie autorski napis: JAN BERDYSZAK/1975/IN SILENCE I oraz obok uwaga autora OPRAWIAĆ/W BIAŁĄ/ RAMĘ

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Signum II, 1969 r.

technika własna, papier, 70 × 59 cm
sygn. pieczątką l. d.: JAN/BER/DYSZ/AK
oraz poniżej dat. ołówkiem: 1969
syg. dat. i opisany na odwrocie: JAN/BERDYSZAK/SIGNUM II/1969

BEZ TYTUŁU, 1975

akryl, karton
44 x 45 cm
sygn. oł. p.g.: N. Y. 1975, śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK na odwr. oł. śr. g.: AKRYL | N.Y. 1975
w p.g. rogu stempel autorski czerwony: JAN | BER | DYSZ | AK [w ramce]

FRAGMENT JAKO CAŁOŚĆ RADYKALNA XXIII, 1982-84

77,3 x 65,5 cm
u dołu element ruchomy 28,3 x 20 cm
sygn. na odwr. na płótnie naklejonym na deskę: FRAGMENT JAKO | CAŁOŚĆ RADYKALNA XXIII | [pozioma linia] | AKRYL JAN | BER | DYSZ | AK | 1982 | 84; po l. i po p. u góry pionowe strzałki

PROJEKT WYOBRAŻEŃ, 1978

technika własna, karton, wycięcie
30,2 x 25,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.g.: 1978 | JAN | BER | DYSZ | AK

PASSE-PAR-TOUT III, 1990-1992

akryl, płótno naklejone na płytę, 123 x 114 cm
sygn. na odwrocie JAN / BER / DYSZ / AK / PASSE - PAR - TOUT III / 1990 1992

Obszar koncentrujący XXV, 1977-1978

akryl, płótno, deska; 180 x 10 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK | 1977 | 1978 | (w poprzek) AKRYL | OBSZAR KONCENTRUJĄCY XXV"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Andzelm Gallery, Lublin

Requiem I, 1966

olej, papier; 64,5 x 47 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja Ireny Moderskiej, Poznań

Forma generalna II pozioma, 1962

olej, płótno, 50 x 150 cm
niesygnowany, opisany na odwrociu: FORMA GENERALNA II pozioma 1962
dar artysty dla przyjaciół

Bez tytułu, 1962

gwasz, tempera, papier, 59 × 22 cm
sygn. na odwrociu: JAN |BER |DYSZ |AK |1962

gwasz, tempera, papier, 60 × 20 cm
sygn. na odwrociu: JAN |BER |DYSZ |AK

Kompozycja, 1970

akryl, pastel japoński, papier; 27 x 19 cm;
u dołu po środku data: 1970;
na odwrocie: p. g. ołówkiem: światło / ramy + 2 cm / więcej; u dołu po środku ołówkiem: JAN / BER / DYSZ / AK / akryl i pastel japoński / Paris / 1970.

Kompozycja, 1998 r.

akwarela, kredka, ołówek/papier, 32 x 23 cm
sygnowany l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK'; datowany i opisany l.g.: '1998 | 379'

Requiem LXIV, 1969 r.

technika własna, akryl, relief/karton, 69 x 63,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | Requiem LXIV'

Kompozycja, 1960 r.

olej/papier naklejony na płótno, 70 x 120 cm

Kompozycja z kołami podwójnymi, 1962

technika mieszana, papier; 40,5 x 21,2 cm;

Pokole, 1972

tusz, tempera, akryl, karton; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK, dat. p. d.: 19 / 72;
na odwrocie opis autorski: JAN / BER / DYSZ / AK / 1972 / tusz / tempera / akrylik /-POKOLE -

Requiem LIIIE - dla Zosi, 1966

tempera, olej, papier, 64,5 × 47,2 cm
sygnowany na odwrocie śr.: "Jan Berdyszak | Requiem LIIIE | dla Zosi | 1968 | tempera"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Poznań

Obraz XI, 1968

olej, płótno, 190 × 136 cm
sygnowany l. d. "Berdyszak 1968" i na odwrocie "Obraz XI 1968"; pieczątka z kolekcji Wojciecha Fibaka
obraz posiada opinię konserwatorską Jerzego Moderskiego

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja Wojciecha Fibaka, Monte Carlo (zakup bezpośrednio od artysty)
Literatura:
- Jan Berdyszak, BWA Arsenał, Poznań 1968, poz. kat. 15
- Jan Berdyszak Malarstwo, rzeźba, grafika, CBWA Zachęta, Warszawa 03.1969, poz. kat 5
- Jan Berdyszak, BWA Arsenał, Poznań 1968
- Jan Berdyszak Malarstwo, rzeźba, grafika, CBWA Zachęta, Warszawa 03.1969

Całość, 2008

akryl, płótno, deska, 63 × 27,5 cm
sygnowany, zatytułowany i datowany na odwrocie "Całość / Jan / BER / DYSZ / AK / 2008 / akryl"

PASSE-PAR-TOUT VI, 1990/1992 r.

akryl/płyta stolarska, deski, 95 x 118 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie:
PASSE-PAR-TOUT VI I Akryl I 95 x 118 I 174 MAD I JAN I BER I DYSZ I AK I 1990/1992

Obszar Medytacji, 1974-1975 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 90 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1974-75 | AKRYL | OBSZAR | MEDYTACJI'
na odwrociu wskazówka montażowa

Miejsce rezerwowane wśród błękitów, 1974 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 37 x 37 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AKRYL | MIEJSCE | REZERWOWANE | WŚRÓD | BŁĘKITÓW | JAN | BER | DYSZ | AK | 1974'
na odwrociu wskazówki montażowe

Istota całości, 1970-1972 r.

akryl/deska, 59 x 44,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1970-72 | akryl'
na odwrociu wskazówki montażowe i papierowa nalepka z opisem pracy z BWA "Arsenał" w Poznaniu

- BWA "Arsenał" w Poznaniu
- kolekcja prywatna, Lublin (dar od artysty)

Reszty reszt 54, 2012,

akryl, płótno, sklejka, 72,8 x 82 cm,
sygn. u góry po prawej 'RESZTY RESZT 54 | AKRYL | 246 MAD', środek po lewej: '72,8 x 82 cm', środek: 'JAN BERDYSZAK | 2012'

UKŁĘBIENIA V, 1961

gwasz, tempera, tektura
76 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Jan Berdyszak 1961
na dolnym marginesie nalepka-maszynopis: Jan Berdyszak UKŁĘBIENIA V gwasz-temp. 71 x 83 1961
na odwr. nalepka CBWA, Galeria Odwach w Poznaniu, z danymi pracy wpisanymi ręką artysty

BEZ TYTUŁU, 1975

akwarela, ołówek, karton, wycięcia
45,8 x 45,3 cm
sygn. oł. l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1975

Koła podwójne, 1962

gwasz, papier; 40 x 20,5 cm;

KOŁO PODWÓJNE V, 1962

olej, płótno, 161x 121 cm
sygn. i opisany na odwrocie: 1962 J. BERDYSZAK / KOŁO PODWÓJNE V - PIONOWE
na blejtramie nalepka wystawowa Muzeum Narodowego w Poznaniu z 1971 r.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Manfred Kluckert Gallery, Niemcy
Jan Berdyszak, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 5.4. - 18.8, 1971.
REPRODUKOWANY:
Smolińska-Byczuk M., Makowiecki W., Pawłowski M., Jan Berdyszak - Prace 1960-2006, Galeria Miejska ARSENAŁ w Poznaniu, Poznań, 2006, s.14.

Kompozycja kół VI, 1966

edycja: 3/15
drzeworyt, papier, 143 x 46.5 cm
sygn. p.d.: BER/DY/SZAK 1966
oraz l.d.: Kompozycja kół VI. drzeworyt

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Poznań
zakup bezpośrednio od artysty
Jan Berdyszak, BWA Arsenał, Poznań 1968.
Jan Berdyszak, malarstwo, rzeźba, grafika, Galeria Zachęta, Warszawa 1969.

Bez tytułu, 1987 r.

technika mieszana/papier, 22,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 19 | 87'

bez tytułu, 1971

olej, deska, 65×63 cm
sygnowany na odwrocie: "Jan Berdyszak 1971"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja Wojciecha Fibaka

Literatura:
Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, s. 16

dyptyk: Komplementarność i Refleksja Komplementarna, 1980–1983

płyta, akryl, 57×75 cm i 58,5×30,5 cm
sygnowane na odwrociach:
"Jan Berdyszak komplementarność 1980-1983"
"Jan Berdyszak refleksja komplementarna 1980-1983"

Kompozycja, 1994

akryl, płótno, deska, 103 x 79 cm, sygnowany i opisany na odwrociu: AKRYL / 19 / 94 / JAN / BER / DYSZ / AK

Milczenie VII (1974)

sygn. dat. l.d.
autochemigrafia, papier
48x82 cm

Kompozycja (1998)

sygn. l.d.dat. l.g.
akwarela, papier
30.5x22 cm (w świetle passe-partout )

Obszar bikoncentracji', 1974-75 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 90 x 45 cm
sygnowany, datowany i pisany na odwrociu: 'AKRYL | JAN | BER | DYSZ | AK | 1974-75 | OBSZAR | BIKONCENTRACJI', obok wskazówka montażowa

Projekt wyobrażeń III, 1990

litografia, papier; 76 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
70 x 53,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: 22/34 Projekt wyobrażeń III JAN / BER / DYSZ / AK / 1990

Z notatnika

gwasz, papier; 29,5 x 20,5 cm;

Studium po... XIV, 1980-1983 r.

autoffset/papier, 56,5 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1980 | 1983, | STUDIUM PO... XIV. | STUDY AFTER ... XIV', opisany p.d..: 'autoffset 9/11'

Droga, 1986 r.

autoffset, papier, 37 × 48 cm w świetle passe-partout
odbitka 33 z 40

Kompozycja, lata 60. XX w.

pastel, papier; 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);

kolaż, szablon/papier, 101 x 41 cm

Kompozycja, 1975 r.

tempera/papier, 38 x 22 cm
sygnowany i datowany ołówkiem śr.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1975'

gwasz/karton, 20,7 x 29,5 cm

OPINIE:
- praca posiada certyfikat Galerii Skowron

gwasz/karton, 21 x 29 cm

OPINIE:

Projekt wyobrażeń III, 1990

litografia 4/34
75 x 56,5 cm
sygn. p.d JAN/BER/DYSZ/AK 1990
praca z kolekcji Sławomira S.

Ikonosynteza, 1970-71 r.

olej/płótno, płyta, 81 x 62 x 4 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BER | DYSZ| AK | 1970-71'
na odwrociu nalepka wystawowa z opisem pracy z Biura Wystaw Artystycznych Poznań oraz nalepka wywozowa DESY

- Man and his world, Habitat 67, 20.06-4.09.1972, Montreal

Fragment jako całość radykalna XV, 1982-1984 r.

akryl/deska, płótno,81 x 25 x 5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1982 | 1984 | FRAGMENT JAKO CAŁOŚĆ RADYKALNA XV. | AKRYL'

- Polski Dom Aukcyjny, Sztuka, 2003
- kolekcja prywatna, Nowy Jork/Warszawa

akryl/deska, płótno, 20 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | AKRYL'

- bezpośredni dar od artysty

Belka krzyża - Poutre de la Croix - rouge, 1984-88 r.

akryl/płótno, deska, 10,5 x 244 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1984-88 AKRYL JAN | BER | DYSZ | AK'
opisany na odwrociu: '6 POUTRE DE LA CROIX - ROUGE | 1984-88 | 10,5 x 244 cm' oraz wskazówka montażowa

- Poutress de la croix, Centre d'Arts Plastiques, Saint-Fons, 1993
- Poutres, Galerie l'Ollave, Lyon, 1993

PASSE PAR TOUT ROZDWOJONE, 2000 r.

akryl/płyta stolarska, deski, 71,5 x 168 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
PASSE PAR TOUT ROZDWOJONE | AKRYL | JAN| BER | DYSZ | AK | 46 MAD | 71,5 x 168 cm | 2000

APRES PASSE-PAR-TOUT, 2007 r.

akryl/płyta stolarska, deski, 92 x 91,5 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie: APRES PASSE-PAR-TOUT |
36 MAD | Va | AKRYL | 92 x 91,5 | JAN |BER | DYSZ | AK | 2007

Reszty po...c, 2010 r.

akryl, kredka na kartonie, 56 x 75, 8 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Relief XII, 1963 r.

stal, relief/deska, 70 x 60 x 21 cm

Koła XLII, 1962

gwasz, papier milimetrowy; 55,5 x 36,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: JAN/ BER/DYSZ/AK/ 1962 / XLII

Gablota z powłokami

2004
odbitka barwna, autorsko pocięta, 86,7 × 60 cm,
sygn. "Jan Berdyszak", dat., tytuł i wymiary na odwrocie

Mimo iż większość prac Berdyszaka wizualnie ucieka w motywy formalnie abstrakcyjne, zajmował się on konkretnymi zagadnieniami. Były to m.in. kwestie pustki i nieobecności. "Pustka zawsze intryguje. Wszyscy chętnie zaglądają w różne dziury, w miejsca, o których wiedzą, że nic w nich nie ma" - tak tłumaczył swoje zainteresowanie Elżbiecie Dzikowskiej. Twierdził, że nieobecność "[...] może być określonym stanem pustki, która może być przypadkowa albo spowodowana przez nas, a także przez jakąś sytuację bądź wydarzenie" (Artyści mówią, Rosikon Press, 2011).
Inny egzemplarz tej pracy znajduje się w kolekcji Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Showcase with Coatings

2004
c-print, cut by the artist, 86.7 × 60 cm,
signed "Jan Berdyszak", dated, titled and dimensions on the reverse

Even though most of his works incline towards abstract motifs, Berdyszak addresses concrete issues, including such notions as emptiness and absence. As he explained to Elżbieta Dzikowska, "emptiness will always be intriguing. Everyone eagerly peeks into all sorts of holes, knowing that there is nothing inside them. He claimed that absence (...) may be a specific state of emptiness that can be accidental or caused by us, as well as by situations or events" (interview published in the book Artists Talk, Rosikon Press, 2011).
Another copy of this photograph is owned by the Library of the University of Zielona Góra.

Kompozycja, 1962

gwasz, papier; 46,7 x 24,5 cm;

Struktura, 1987

gwasz, papier; 23 x 33 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: 1987 / JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem)

Z CYKLU KOŁA PODWÓJNE, 1962

gwasz, papier kremowy
41,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1962

Studium po ..., 1981 r.

autooffset/papier, 84 x 60 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'Studium po... autooffset 5/13' p.d.: '1981 JAN|BER|DYSZ|AK'

Obszar medytowania, 1974-1976 r.

akryl/płótno, 90 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'GÓRA | AKRYL | OBSZAR MEDYTO- | WANIA | JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 | 1976''
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu z opisem obrazu oraz napis ołówkiem: 'OŚRODEK | SZTUKI, | ŁÓDŹ | 1976
- 10 Artystów Prezentuje Nowe i Najnowsze, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1975

Kompozycja, 1979-1980 r.

akryl/deska, 12 x 43 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AKRYL | werniks olejny' 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1979-1980'
na odwrociu dedykacja: 'Drogiemu Heńkowi z gorącym podziękowaniem za wspaniałe oprawy szkicowników i bezinteresowną - a piękna przyjaźń przez lata z uściskami Pan J Berdy, Poznań 23 XII 1985'

- dar od artysty, 1985 - kolekcja prywatna, Poznań - kolekcja prywatna, Polska

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej/papier, płótno, 70 x 120 cm

Iluzja integralna VII, 1972 r.

pastel/karton, 65 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | ILUZJA INTEGRALNA VII. | pastel jap.'

autooffset, papier, wym. arkusza 84 x 72 cm;
sygn., dat. i opisany ołówkiem l. d.: JAN/BER/DYSZ/AK/1993 Projekt wyobrażeń XII 31/34

Taki zbiór II, 2008 r.

akryl/deska, płótno, 29 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '29 x 39,5 cm | V a | JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | akrylik | TAKI ZBIÓR II.'

KOŁA XLII, 1962

gwasz, tusz pędzel, papier milimetrowy
55,7 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | XLII
sygn. na odwrocie p.g.: JAN BERDYSZAK | POZNAŃ | WYBICKIEGO 1/15 A

RESZTY RESZT 75, 2014 r.

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 43 x 89,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym:
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 75 | 2014 | 43 X 89,5 | 220 MAD |

RESZTY RESZT 85, 2014 r.

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 38,7 x 70, 5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym:
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 85 | 38,5 x 70, 5 | akryl | 221 MAD |

Para akwarel

akwarela, gwasz, technika mieszana , tusz/papier,41 x 29 cm każdy arkusz

tusz/papier, 55,5 x 55,5 cm

Koło podwójne błękitno-czerwone, 1967 r.

tempera/papier, 69 x 47,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Koło podwójne | błękitno-czerwone | 69x47,5cm | JAN | BER | DYSZ | AK | tempera | 1967'

Anioł bez głowy, 1962-63 r.

olej, akryl, tkanina/płótno, 142 x 137 cm
sygnowany l.d.: 'J. Berdyszak'
opisany na odwrociu: 'Kato VI. 1962/63 | VI.'

Kompozycja, 1994 r.

akryl/płótno, deska, 103 x 79 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AKRYL | 19 | 94 | JAN | BER | DYSZ | AK'

Z cyklu Szkice, 1969

gwasz, tusz/papier, 31 x 28 cm
sygn. l.d.: JAN | BER | DYSZ | AK
dat. p.d.: 1969

Studium po...XI, 1981 r.

autooffset/papier 84 x 60 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem l.d.: 'studium po ... XI autoofset 3/13', p.d.: '1981 JAN|BER|DYSZ|AK'

Struktura szara, 1987

sygn. i dat. l. g.: JAN / BER / DYSZ / AK / 19 / 87 (ołówkiem)

Struktura niebieska, 1987

sygn. l. g.: JAN / BER / DYSZ / AK (czarną kredką);
dat. l. d.: 19 / 87 (czarną kredką)

Z cyklu: Kompozycje obrzeżne, 1963

olej, płótno; 135 x 80 cm;
dat. l. d.: 1963;
na odwrocie na blejtramie opis: III. 1963

CZERŃ I ŚWIATŁO I, 1960

gipsoryt, papier
46 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. pod ryc. l.: Czerń i światło I. gipsoryt; p.: JBerdysz 1960

Milczenie VII, 1971

Autoheliografia; wym.: 200 x 540 mm; sygn. i datowany oł. l.d.: Jan Berdyszak 1974; p.d. tytuł.

Passe - par - toute

akryl na desce
53 x 17 cm

Projekt wyobrażeń III, 1990 r.

autooffset/papier, 76 x 56,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: '22/34' p.d.: 'Projekt wyobrażeń III JAN|BER|DYSZ|AK|1990'

Studium po... VII, 1981 r.

autooffset/papier, 70 x 59,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.d.: 'studium po... VII autooffset 5/13' p.d.: '1981 JAN|BER|DYSZ|AK'

Anti Nomos C., 1975-76 r.

akryl/deska, 123 x 121 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANTI NOMOS C. | ACRYLIC | 1975-76 | 3 | 2 | 1 |o | III. | II. | I. | A | B| C| 1’ | 2’ | 3’ | JAN | BER | DYSZ | AK'

- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibaków, Monte Carlo, Monako
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Jan Berdyszak. Prace 1960-2006", Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 24.11-30.12.2006
- "Jan Berdyszak", Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, listopad 1980
- "Jan Berdyszak", Biuro Wystaw Artystycznych w Radomiu, maj 1978
- "Jan Berdyszak", Galeria Kordegarda, Warszawa, 11-30.06.1977
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, katalog wystawy, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2006, s. 166 (il.)
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, listopad 1980, Opole 1980, s. nlb (spis prac, poz. 5)
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych w Radomiu, maj 1978, Radom 1978, s. nlb (spis prac, poz. 42 jako "Anti Nomos")
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Galeria Kordegarda w Warszawie, 11-30.06.1977, Warszawa 1977 s. nlb (spis prac)

akryl/deska, 17 x 184 cm

- Jan Berdyszak, Muzeum Zielona Góra, luty 1989
- Jan Berdyszak. Marcin Berdyszak, Biuro Wystaw Artystycznych Arsenał w Białymstoku, kwiecień 1991.
- Jan Berdyszak, katalog wystawy, Muzeum w Zielonej Górze, luty 1989, s. nlb (spis prac, poz. 4.)
- Jan Berdyszak. Marcin Berdyszak, katalog wystawy, Biuro Wystaw Artystycznych Arsenał w Białymstoku, kwiecień 1991, Białystok 1991, s. nlb (spis prac, poz. 5)

Kompozycja Obrzeżna, 1960-1961 r.

olej/płótno, 135 x 175 cm
sygnowany śr.d.: 'JAN BERDYSZAK'
opisany na odwrociu: 'JAN BERDYSZAK | 1960 - 1961 | Kompozycja obrzeżna' oraz wskazówka montażowa

Rozwarte passe par tout tej ściany IV., 2000

akryl, płótno, deska, 75 x 122,5 cm
opisany na odwrocie: 75 x 122,5 cm./ ROZWARTE PASSE PAR TOUT TEJ ŚCIANY IV./ JAN BERDYSZAK 2000/ AKRYLIK

Quoquam. Dokądkolwiek, 1980-81 /dyptyk

akryl, olej, płótno, (L) 208 x 99 cm oraz (P) 206 x 81,5 cm
opisany na odwrocie na blejtramie: JAN BERDYSZAK/ QUOQUAM. DOKĄDKOLWIEK/ AKRYL OLEJ 1980-81

Après passe-par-tout, 2006 r.

akryl/papier, 22,5 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'APRÈS PASSE-PAR-TOUT | acrylic | JAN | BER | DYSZ | AK | 2006 | 22,5 X 70 cm'

Après passe-par-tout, 2006 r.

Picture and pictures V, 1976 r.

akryl/papier, 56 x 76 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1976' oraz datowany p.d.: '1976'
na odwrociu opisany: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1976| PICTURE AND PICTURES V. | ACRYLIC'

Struktura, 1987

technika mieszana, papier; 28 x 23 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1987

Moralitäts, 1987

gwasz, papier; 49 x 64 cm w świetle ramy;

Bez tytułu, 1995 r.

akryl/płyta, 38,5 x 48,5 x 2,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Panu Alojzemu Andrzejowi | ŁUCZAKOWI | Szanownemu i Drogiemu | Przyjacielowi | - z gorącymi i serdecznymi | życzeniami, | - z zawsze żywą pamięcią, | więzi i wdzięcznością | JAN | BER | DYSZ | AK | 12. czerwca | 1995 r.| AKRYL | werniks końcowy | żywiczny`

Koło VII, 1962-63 r.

olej/płótno, 125 x 105 cm
na odwrociu na blejtramie naklejka z opisem pracy

Kompozycja XXII - syntetyczna, 1963 r.

olej/płótno, 150 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `XXII | 1963 | JAN | BER | DYSZ | AK`
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy

Obszar koncentrujący, 1977-80

akryl, płótno, drewno, 180,5 x 3,5 cm
sygn. na odwrocie: JAN/ BER/ DYSZ/ AK/ 1977-80 OBSZAR KON-CENTRUJĄCY AKRYL

Obszar koncentrujący LXV, 1978-80

akryl, płótno, drewno, 180,5 x 4,5 cm
sygn. na odwrocie: JAN/ BERD/ DYSZ/ AK 1978-80 / OBSZAR KONCENTRUJĄCE LXV. -AKRYL-

Przypodłogowe Après passe-par-tout II, 2005

akryl, płótno, deska, 66 x 241 cm
opisany na odwrocie: PRZYPODŁOGOWE APRES PASSE-PAR-TOUT II / 66x241 cm/ JAN/ BER/ DYSZ/ AK/ 2005 akryl

Z CYKLU KOMPOZYCJA KÓŁ, 1963

gwasz, tusz pędzel, papier nutowy kremowy
45 x 35 cm
sygn. śr.d. tuszem: 1963, p.d. oł.: JAN | BER | DYSZ | AK

OBSZAR KONCENTRUJĄCY, 1974-77

akryl, deska
17,5 x 17,5 cm
sygn. na odwrocie na desce - pośrodku: JAN BER | DYSZ | AK powyżej strzałka; wzdłuż l. krawędzi: OBSZAR KONCENTRUJĄCY wzdłuż p. krawędzi: AKRYL 1974-77

KOMPOZYCJA IV, 1959

gwasz, karton
48 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d: IV [wydrapana]; p.d. oł.: JB 1959

ODZWIERCIEDLENIA III, 1959

tempera, karton kremowy
68,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. czerwonym długopisem l.d.: Odzwierciedlenia III 959

Kompozycja - 379, 1998

Tusz, akwarela, papier akcydensowy; wym.: 31 x 23 cm;
sygn. oł. l.d.: JAN / BER / DYSZ / AK, datowany l.g.

RESZTY RESZT 94

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 81,5 x 53 cm
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 94 | 2014 | 81,5 x 53, akryl

RESZTY RESZT 93

relief, płyta stolarska, płótno/akryl, 35 x 77 cm
JAN BERDYSZAK | RESZTY RESZT 93 | 2014 | 35 x 77, akryl

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

akwarela, gwasz/papier, 49 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1965 | JAN | BER | DYSZ | AK`

Projekt wyobrażeń, 1980 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 22 x 29 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN BERDYSZAK 1980`
na odwrociu opisany i datowany: `PROJEKT | WYOBRAŻEŃ | 1980`

Reszty z reszt 6. Perskie, 2009 r.

akryl na kartonie, 56 x 76,5 cm, sygn.

bez tytułu

akryl na papierze 15 x 29 cm
sygn. l.g. 2003 Jan Berdyszak

BELKA LOSU, 1987-1988

akryl, płótno, deska
55 x 196 cm
sygn. na odwrocie na desce, po lewej: JAN | BER | DYSZ | AK | 1987-88 [obok strzałka]; pośrodku: BELKA | LOSU.; po prawej: AKRYL

Obraz reprodukowany w:
- Nowa Rzeczywistość. Filozofia i świadectwo Edyty Stein, pod red. Anny Grzegorczyk, Wydawnictwo Fundacji Humaniora, Poznań 2000, s. nlb, il. barwna.

CAŁOŚĆ, 2008

akryl, płótno, deska
63 x 27,5 cm
sygn. na odwrocie: CAŁOŚĆ | JAN | BER | DYSZ | AK | 2008 | akryl

CZERŃ I BIEL II, 1960

gipsoryt, papier
45 x 66 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: Czerń i biel II. gipsoryt, p.: JBerdysz 1960

Signum II, 1969

technika własna, karton; 70 x 59 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1969;
syg. i dat. na odwrocie: JAN / BERDYSZAK / SIGNUM II / 1969

Czarne formy II, 1960 r.

gipsoryt/papier, 43 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `Jan Berdyszak 1960 czarne formy II`

Czarne formy IV, 1960 r.

gipsoryt/papier, 42 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `Jan Berdyszak 1960 Czarne formy IV`

Anti nomos I, 1975/76 r.

akryl/płyta, 120 x 120 cm
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: `ANTY NOMOS I | Acrylic | JAN | BER | DYSZ | AK | 1975-1976`

- kolekcja prywatna, Warszawa

- "Jan Berdyszak. Prace 1960-2006", Galeria Stary Browar, Poznań, 24.11-31.01.2007
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, [red.] Marta Smolinska-Byczuk, Wojciech Makowiecki, Mirosław Pawłowski, Poznan 2006, s. 168

REQUIEM VIII, 1967

olej, płótno; 170 x 115 cm
sygn. i opisany na odwrocie: REQUIEM VIII./1967/JAN/BER/DYSZ/AK

Widok medytacyjny, 1974-75 r.

akryl/drewno, 110 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WIDOK MEDYTACYJNY JAN | BER | DYSZ | AK 19 | 74 | 75 | AKRYL`

- Marta Smolińska, Rama i passe-partout jako (par)ergon, [w:] Prawda w malarstwie, [red.] Krzysztof Gliszczyński, Iwona Ziętkiewicz, Gdańsk 2011, s. 40
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, [opr.] Marta Smolińska-Byczuk, Wojciech Makowiecki, Mirosław Pawłowski, Poznań 2006, s. 164

RELACJA PODSTAWOWA, 1972

RAMY WSCHODU X, 1973

Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu X autochemigrafia Ep. d`artiste.; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

RAMY WSCHODU VIII, 1973

RAMY WSCHODU VIII, 1973

Sygnowany ołówkiem l.d.: Ramy Wschodu VIII autochemigrafia 7/9 Ep - d`artiste; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972-3

MILCZENIE I

MILCZENIE VI, 1974

RAMY WSCHODU VI, 1972

Sygnowany śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | Ramy Wschodu IV 5/11 autochemigrafia

REQUIEM LXIV, 1969

Technika własna, karton; 69 x 63,5 cm
Sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | LXIV; sygnowany na odwrocie: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | Requiem LXIV
Stan zachowania: w trzech miejscach rozdarcia

REQUIEM LXXI, 1969

Technika własna, karton; 72 x 70 cm
Sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | LXXI; sygnowany na odwrocie: JAN | BER | DYSZ | AK | 1969 | Requiem LXXI

MILCZENIE III, 1974

Koło podwójne, 1962 r.

gwasz, tusz/papier, 37 x 19 cm
na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: 'Koło | podwójne | 1962 | JAN | BER | DYSZ | AK' oraz nalepka ramiarska

Koło podwójne, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 38 x 21 cm

Anti nomos O, 1975-76 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1975-76 | ANTI NOMOS O | ACRYLIC`

- Jan Berdyszak, Malarstwo, rzeźba, rysunek, katalog wystawy, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 1966, s. 167 (il.)

Obszar koncentrujący LXVII, 1977-80 r.

akryl/płyta, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1977 | 1980` oraz opisany: `OBSZAR KONCENTRUJĄCY | LXVIII. | akryl`

OBSZAR KONCENTRUJĄCY III, 1974-1975

akryl, drewno, 69,5 x 69,5 cm
sygn. i opisany na odwrocie na desce u góry:
OBSZAR KONCENTRUJĄCY | III.
po prawej strzałka, poniżej: 1974 | 1975
po lewej strzałka, poniżej: AKRYL | 70 x 70 | DESKA
u dołu: JAN | BER | DYSZ | AK

XLII, 1962

Tusz, gwasz, papier milimetrowy; 59,5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | XLII

SYTUACJE I, 1959

Gipsoryt, papier; 33 x 30 cm (odbitka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną Sytuacja I, 32 x 30 gipsoryt JBerdysz 1959

RAMY WSCHODU IX, 1973

Technika własna, karton; 96 x 47 cm
Sygnowany D.d.: Rany Wschodu IX | autochemigrafia JAN | BER | DYSZ | AK | 1973

MILCZENIE XI - PŁOMIEŃ, 1974

CZERŃ I BIEL, 1960

Gipsoryt, papier; 65 x 42,5 cm (odbitka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Czerń i biel V. gipsoryt 65 x 42 cm JBerdysz 1960

RAMY WSCHODU I, 1972

Technika własna, karton; 100 x 45 cm
Sygnowany l.d.: Rany Wschodu I 11/13 autochemigraf; p.d. JAN | BER | DYSZ | AK | 1972

RAMY WSCHODU III, 1972

Technika własna, karton; 100 x 41,5 cm
Sygnowany l.d.: Ramy Wschodu III autochemigrafia; p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1972

Wokół obrazu XXII, 1983-89 r.

akryl/deska, 60 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1983-89 | AKRYLIK | WOKÓŁ OBRAZU XXII`
oraz nalepka autorska

BEZ TYTUŁU

Collage, 20 x 31 cm,
nie sygnowany

Relief XVI, lata 60. XX w.

metal spawany, 25 x 108 x 43,5 cm
sygnowana i opisana z tyłu trudno czytelnie: `RELIEF XVI | BERDYSZAK (?)`

Kompozycja, 1960 r.

akryl, pastel japoński, papier, 27 x 19 cm
dat. u dołu.: 1970, sygn. na odwrocie: Jan/ BER/DYSZ/AK/ akryl/pastel japoński / Paris 1970 oraz wskazówki dotyczące oprawy: światło/ ramy + 2 cm/ więcej

Droga, 1986 r.

autoffset, papier, 37 x 48 cm w świetle passe-partout, odbitka 33 z 40
sygn. u dołu: JAN / BER /DYSZ / AK 1986 r. droga autooffset

Projekt wyobrażeń III, 1990

serigrafia, papier;
75 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem oraz suchy tłok: 3/34, Projekt wyobrażeń III, 1990 JAN/BER/DYSZ/AK

OBSZAR KONCENTRUJĄCY XLV, 1978/1979

olej, deska, 180 x 6 x 1.5 cm
sygn. na odwrocie: JAN/BER/DYSZ/AK/1979/1979
OBSZAR KONCENTRUJĄCY XLV.

Passe-partout, 1976 r.

akryl/płótno, deska, 134 x 40 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany:`134 x 40 | PASSE | -PART- | -TOUT- | akrylik` `BER | DYSZ | AK`

Kompozycja, 1979-80 r.

akryl/deska, 12 x 43 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `AKRYL | werniks olejny` `JAN | BER | DYSZ | AK | 1979-1980` oraz dedykacja: `Drogiemu Heńkowi z gorącym podziękowaniem za wspaniałe oprawy szkicowników i bezinteresowną - a piękna przyjaźń przez lata z uściskami Pan J Berdy, Poznań 23 XII 1985`

- dar od artysty, 1985
- kolekcja prywatna, Poznań

Kompozycja, lata 70. XX w.

pastel/papier, 25,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja kół rozwartych (1970)

sygn. śr.d.
technika własna, papier
79.5x59.5

Kompozycja, 1963 r.

akwarela/papier, 41 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1963`

Kompozycja, 1963 r.

gwasz/papier, 41 x 29 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1963`

Koła podwójne, 1962 r.

tusz, gwasz, werniks/papier, 37 x 23 cm
na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | tusz gwasz | + werniks`

Jak było pierwsze (1979-80)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno/deska
30x80 cm

technika własna;
64,5 x 49 cm;
na odwrocie uwagi artysty o sposobie oprawiania

Kompozycja, 1962 r.

akwarela, tusz/papier, 41 x 22,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1962`

Kompozycja kół, 1963 r.

tusz, gwasz/papier, 37 x 26,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1963`

Martwa natura, 1956-1958 r.

olej/płótno, 134 x 80 cm
sygnowany p.d.: `BERDYSZAK`

Estymacja: 15 000 - 19 000

Obszar koncentrujący XV, 1973/77 r.

akryl/deska, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1973-77`
oraz tytuł: `OBSZAR KONCENTRUJĄCY XV, | AKRYL`

Estymacja: 18 000 - 25 000

Wokół obrazu V, 1983-89

akryl, płótno naklejone na deskę;
60,5 x 98, 5 cm (kształt nieregularny);
na odwrocie sygn. i napis autorski: -WOKÓŁ OBRAZU V. /AKRYL/ JAN/BER/DYSZ/AK/1983-89

Apres passe - par - tout

akryl
77,5 x 57,5 cm

technika własna/papier, 64,5 x 49 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`
na odwrociu autorska instrukcja dotycząca sposobu oprawienia pracy

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Dyptyk, 1968 r.

akwarela, gwasz/papier, 42 x 28 cm (w świetle passe-partout) x 2
sygnowane l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`, śr.d./p.d. datowany: `1968`

Estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jak było pierwsze,1979-80

akryl, płótno, deska;
30 x 80 cm (kształt nieregularny);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1979-80
na odwrocie napisy autorskie: AKRYL / VERNIKS / KONCOWY OLEJNY / Jak było pierwsze

Jak było pierwsze (1979-80)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno/deska
30x80 cm

Kompozycja kół, 1963 r.

technika mieszana, gwasz/papier, 45 x 35 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ |AK`, datowany śr.d.: `1963`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Koło podwójne, 1962 r.

gwasz/papier, 54,5 x 13 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1962 | JAN | BER | DYSZ | AK`; wymiar w świetle oprawy: 68 x 27 cm

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Kompozycja, 1970

technika własna, akryl, pastel,
papier; 26,9 x 19 cm;
sygn. l. d.: Jan/ BER/DYSZ/AK i dat. u dołu.: 1970 oraz napisy na odwrocie: Jan/ BER/DYSZ/AK/ akryl/pastel (...) Paris 1970,
u dołu napis: 10 oraz u góry po prawej napis: światło/ ramy + 2 cm/ więcej

Koło podwójne czerwono-czerwone, 1962 r.

gwasz, tempera/papier, 52 x 34 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `1962 | gwasz | tempera jaj. | Koło podwójne | czerwono-czerwone | JAN | BER | DYSZ | AK | 19 | 62`

Estymacja: 7 000 - 9 000

Bez tytułu, 1971

pastel, papier pomarańczowy;
34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem śr. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971

Koło podwójne, 1962

tusz, gwasz, papier;
39 x 19,5 cm (nieregularny kształt).
Na odwrocie sygn. i dat.: JAN BER/ DYSZ/ AK/ 1962 oraz napisy: koło podwójne/ tusz/ gwasz/ światło ramy/ 50 x 34 cm

Passe-partout (1996)

sygn. dat. na odwrociu,
technika własna,
134x40 cm

Apres passe-par-tout (organique), 2005 r.

technika własna/papier, 100 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 2005`, śr.d.: `Apres passe-partout (organique)`, l.d.: `20/25`

Estymacja: 8 500 - 9 500 zł

szkic, 1968 r.

akwarela/papier, 41 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr. g. `JAN | BER | DYSZ | AK`

Estymacja: 6 000 - 9 000

Koło podwójne, 1962 r.

tusz, gwasz/papier, 50 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | koło podwójne (...)`

Pochodzenie: bezpośrednio od artysty

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 12 000

Iluzja integralna VIII, 1972 r.

pastel/karton, 65 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | ILUZJA INTEGRALNA VIII | pastel pap`

Estymacja: 8 000 - 12 000

Koło podwójne XLV, 1962

tusz, gwasz, tektura;
51 x 24,5 cm;
sygn. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / Koło podwojne / 1962 / tusz, gwasz / XLV

Koło podwójne, 1962

akwarela, gwasz, papier,
38 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: JAN / BER / DYSZ /AK (ołówkiem)
data l. d.: 1962 (gwaszem)

Pokole, 1972 r.

tusz, tempera, akwarela/karton, 64,5 x 50 cm
sygnowany l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`, dotowany p.d.: `19 | 72`

Estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 1969 r.

akwarela, tusz/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`, p. d.: `19 | 69`

Estymacja: 5 500 - 6 500

Bez tytułu, 1971 r.

akryl, pastel/papier, 65 x 47 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1971 | pastel i akryl`

Estymacja: 10 000 - 13 000

Kompozycja abstrakcyjna, 1961

olej, płótno,
116 x 131 cm;
sygn. p. d.: BERDYSZ 19/61 (ryte)

Bez tytułu, 1978

technika własna, tusz, papier,
30 x 39 cm;
sygn. l. d.: 1978 (tuszem) / JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem)

Jednoczesne passe-partout, 1995 r.

akryl, płótno, drewno,
60 x 159 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `60 x 159 | JEDNOCZESNE PASSE -PARTOUT | AKRYL | JAN | BER | DYSZ | AK | 1995`

Estymacja: 18 000 - 20 000

Okno

akwarela, tusz, tektura,
30 x 24 cm

Requiem V, 1967 r.

olej/płótno,
167 x 116 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `REQUIEM V | 1967 | JAN | BER | DYSZ | AK`

Estymacja: 52 000 - 62 000 zł

Belka poprzeczna , 1993 r.

akryl/papier,
105 x 9 cm
sygnowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1993` oraz `Pontre de la croix | akrylic`

Estymacja: 3 200 - 4 500 zł

Belka poprzeczna - Poutre de la croix, 1993 r.

akryl, akwarela/papier, 9 x 105 cm (z oprawą 32 x 104 cm)
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | Poutre de la croix | acrylic`

Studium po... XVI, 1980/1983

autooffset, papier, 55,5 x 55,5 cm;
sygn. p.d.: JAN/BER/DYSZ/AK/ 1980 / 1983; opis. l.d.: STUDIUM
PO... XVI./ DAS STUDIUM NACH... XVI.; nr odbitki 2/10

Poutre de la Croix - Belka poprzeczna, 1993 r.

akwarela, akryl/papier,
20 x 105 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | Poutre de la Croix acrylic`
WYSTAWIANY: "Poutres de la Croix" Centre d`arts plastiques, Saint-Fons, 1993; "Poutres", Galerie l`Ollave, Lyon, 1993

ZESTAW 3 GRAFIK Z CYKLU MILCZENIE: MILCZENIE XIV, MILCZENIE XIII PIERWOTNE, MILCZENIE KONCENTRUJĄCE, 1974 R.

autochemigrafia/papier,
52 x 86 cm
sygnygnowany i datowany l. d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`, `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 Milczenie XIII pierwotne`, p. d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`, opisane p.d.: `Milczenie XIV autochemigrafia`, `autochemigrafia`, l. d.: `Milczenie koncentrujące 1. 2/3, autochemigrafia`

Inter-Concentrative Areas I, 1975

tusz, technika własna, papier;
66 x 66 cm
sygn. na odwrocie: JAN/BER/DYSZ/AK/ 1975/ INTER-CONCENTRATIVE AREAS I/ INK/ 22 X 22"
oraz opis autorski dotyczący oprawy i eksponowania pracy:
TO MOUNT: SANDWICH EACH PAINTING BETWEEN/ TWO CLEAR GLASS PANES SO AS NOT/ TO OBSTARCT THE VIEW OF THE OPENING/ KEEP THE FRAME OFF THE EDGES OF THE PICTURE

akryl, papier, 40 x 54 cm

DROGA Z PRZEŚWITEM, 1977 R.

technika własna, tusz, akwarela, papier, szkło,
11 x 45 cm

Jednoczesne passe partout I, 2000

akryl, płótno na desce
100,5 x 80 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JEDNOCZESNE / PASSE / PAR TOUT. I / JAN / BER / DYSZ/ AK 2000. / AKRYL /

Apress passe-par-tout, 2007

37,5x87cm
akryl, papier

Zestaw 3 grafik, 1974 r.

Zestaw 3 grafik z cyklu "Milczenie": Milczenie XIV, Milczenie XIII pierwotne, Milczenie koncentrujące, 1974 r.
autochemigrafia/papier,
52 x 86 cm
sygn. i dat. l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`, `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 Milczenie XIII pierwotne`, p.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`
opisane p.d.: `Milczenie XIV autochemigrafia`, `autochemigrafia`, l.d.: `Milczenie koncentrujące 1. 2/3, autochemigrafia`

Kompozycja metalowa, 1963 - 1964 r.

relief/metal,
60,5 x 62 x 12 cm
datowany na odwrociu: `1963 - 1964`

Miejsce rezerwowane - rozpadłe, 1973-74 r.

akryl/drewno,
61 x 70 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: ` MIEJSCE REZERWOWANE | - ROZPADŁE | 1973 | 1974 | JAN | BER | DYSZ | AK | AKRYL | WŁASNOŚĆ PRYWATNA | NATALIA BERDYSZAK | POZNAŃ`

Apres Passe-par-toutte, 2006

akryl,
34,5 x 87x 35x 92,5

akryl, papier,
40 x 54 cm

Rysunek XVI, 1962

tempera, ołówek, papier milimetrowy, 57 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Berdy 1962 / XVI

Rysunek integralny V, 1971

pastel, tusz, piórko, collage, papier żeberkowy,
65 x 34 cm;
na odwrocie napis: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971 / RYSUNEK INTEGR. V. / pastel pap. i tusz

akryl, papier,
40 x 54 cm

Kompozycja metalowa, 1963 - 1964

metal,
60,5 x 62 x 12 cm;
datowane na odwrocie: 1963 - 1964

Picture and Pictures II, 1976

akryl, papier,
55,5 x 75 cm;
sygn. i opisany na odwrocie JAN / BER/ DYSZ/ AK / 1976 / Picture and Pictures II / Acrylic

Bez tytułu (Passe-par-tout), 1994

akryl, papier,
29,8 x 44,5 cm;
sygn. opis. i dat. na odwrocie ołówkiem

Dwie przeźroczystości reinstalacja, 1991/2006

fotografia czarno-biała, brom, papier matowy, 90 x 59,5 cm; sygn., dat., opisana w lewym górnym rogu ołówkiem; nakład: 3/3

Instalacja obrazogenna reinstalacja, 1993

fotografia czarno-biała, błyszczący papier Kodak, 51 x 76,5 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówniem; odbitka autorska, nakład: 2/2

Bez tytułu (1977)

sygn. p.d.dat. l.g.
technika własna
26.2x21.7

Bez tytułu (1965)

sygn. dat. p.d.
technika własna
15.5x22.4

Requiem (1966)

sygn. na odwrociu, dat. śr.g.
technika własna
40x17.5

Jednoczesne passe-par-tout III, 1995

akryl, deska,
60 x 159 cm;
sygnowany i opisany na odwrocie

Kompozycja, 1969

kompozycja dwustronna, gwasz, papier, 76 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: w kwadracie JAN / BER / DYSZ / AK / 1969

Kłoda

akryl, tektura
70,5 x 91,5 cm

Bez tytułu (1985)

sygn. l.d.dat. śr.g
technika własna
20.5x30

Bez tytułu (1968)

sygn. na odwrociu, dat. śr.d.
technika własna
31.8x24

Bez tytułu (1973)

sygn. dat. śr.d,
technika własna
32.5x24.2

Kompozycja (1978)

sygn. dat. l.d.
technika własna, papier
31x26.7

Kompozycja (1978)

sygn. dat. l.d.
technika własna, papier
26.8x32

Kompozycja (1979)

sygn. p.d.dat. l.g.
technika własna, papier
32x23.5

Kompozycja (1968)

sygn. l.d.dat. p.d. technika własna, papier, 42x29.6

Kompozycja (1968)

sygn. l.d., dat. śr.d., technika własna, papier, 42x29.6

Kompozycja (1969)

sygn., dat. p.d. technika własna, papier, 42x29.6

Kompozycja (1961)

sygn., dat. p.d., olej, tektura, 63.5x94

BEZ TYTUŁU, 1975

tusz, pędzel, gwasz, wycięcia, karton,
22.3 x 22.8
sygnowany śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1975

CZARNE FORMY VI, 1960

gipsoryt, papier żeberkowy,
39.7 x 58.3
sygnowany oł. pod ryc. l.: Czarne formy VI., p.: gipsoryt 40 x 58 JBerdysz 1960

Apres Passe Par Tout, 2003

akryl, szyba, 64x85 cm

Kompozycja (1968)

sygn. dat. śr.d., technika własna, papier, 42x21

Kompozycja (1963)

sygn. dat. l.d., technika własna, papier, 41.5x29.2

Kompozycja (1963)

sygn. dat. p.d., technika własna, papier, 41.5x29.2

Requiem oświęcimskie(dwustronny) (1966)

sygn. śr.g.dat. śr.d., technika własna, papier, 41.5x29.5

List (1977)

sygn. dat. śr.d., technika własna, papier, 34x30

Kompozycja (1968)

sygn. dat. śr.d.
tusz, papier
42x29.6

Kompozycja (1966)

sygn. dat. śr.d.
tusz, papier
41.8x29.5

Kompozycja (1966)

sygn. dat. śr.d. (na odwrocie "Requiem", collage)
tusz, gwasz, papier
41.8x29.5

Kompozycja (1963)

sygn. śr.g.dat. śr.d. (na odwrocie szkice tuszem)
akwarela, gwasz, papier
41.8x29.5

Milczenie VII, 1974

Autoheliografia
wym.: 200 x 540 mm
sygn. i datowany oł. l.d.: Jan Berdyszak 1974; p.d. tytuł.

Kompozycja (1975)

sygn. śr.d.dat. p.d.
technika własna
35x8.2

Kompozycja (1975)

sygn. dat. śr.d.
technika własna
44x12

Kompozycja (1975)

sygn. dat. p.g.
technika własna
27.8x35

Kompozycja (1975)

sygn. dat. p.g.
technika własna
35.3x55.7

Bez tytułu, 1985

gwasz, papier
35,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

Bez tytułu (1970-71)

sygn. dat. l.d.
tusz, gwasz, papier
42x29.7

Bez tytułu (1977)

sygn. dat. p.g.
technika własna, papier
28x38

Bez tytułu (1971)

sygn. dat. śr.d.
tusz, gwasz, papier
42x29.5

Bez tytułu (1975)

sygn. dat. na odwrocie
technika własna, karton
22.5x22.5

Stalla, 1985

akwarela, gwasz, papier
20,5 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stalla 23. 7. / 1985 / JAN

Bez tytułu (1975)

sygn. dat.śr.d.
technika mieszana
42x38

Rysunek integralny X-dialog (1972)

sygn. dat.na odwrocie
ołówek, gwasz, tektura
65x47

Byt do baz I wersja (1982)

sygn. dat.p.d. i na odwrocie
technika mieszana
30x26 i 30x26

Projekt wyobrażeń (1978)

sygn. dat.na odwrocie
technika mieszana
31x17 i 31x17

sygn. na odwrociu
olej, akryl/płyta
30.5x40.5

Obiektowe Passe par tout żółte, 2002

olej, płótno, 50 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN/BER/DYSZ/AK/ 2002
i opis: OBIEKTYWOWE PASSE PAR TOUT - ŻÓŁTE / 50 x 130 cm/ AKRYL

APRÉS PASSE-PART-TOUT, 2003

akryl, papier, technika własna,
57 x 78 cm, na odwrocie sygnatura "JAN BERDYSZAK 2003" oraz tytuł pracy, technika, wymiary.

Uchodzący krąg, 1970

tempera, 65x68,5 cm

REMINISCENCJE II, 1960

gipsoryt, papier żeberkowy
42 x 47.3 cm
sygnowany oł. pod ryc. l.: Reminiscencje II,
p.: gipsoryt 42 x 46 JBerdysz | 1960

Obszar Koncentrujący LXV, 1978/1980

akryl, płótno, deska, 60 x 60 cm; opisany i sygn. na odwrocie: OBSZAR KONCENTRUJźCY / LXV / JAN/BER/DYSZ/AK/ 1978/1980 / AKRYL

Jednoczesne passe-par-tout III, 1995 r.

akryl/płótno naklejone na deskę, 60 x 159 cm
sygn. i opisany na odwrociu: `60 x 159 JEDNOCZESNE PASSE-PAR-TOUT III. / AKRYL / JAN / BER / DYSZ / AK / 1995`

Studium w duchu tantrycznym, 1970

pastel, papier, technika własna, 63 x 54,5 cm; sygn. i p.d.: JAN / BER / DYSZ / AK dat. l.d.: 19/70; opisany z tyłu ołówkiem: JAN / BER / DYSZ / AK / 1970 / studium w duchu tantrycznym / pastel japoński / Kochanemu Zbyszkowi...

Passe-par-tout ściany, 1993/1994 r.

akryl/drewno, 165 x 83 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `JAN BER / DYSZ / AK PASSE-PAR-TOUT ŚCIANY 1993 / 1994 / AKRYL`

Telewizor, 1969 r.

Tempera/tektura, szkło, 59 x 41,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `JAN BER / DYSZ / AK / 1969`

Koła podwójne, 1962

tusz, gwasz, papier, 38,5 x 28,5

Czarne formy, 1960

tech. własna/papier, 40x58

List

technika własna, papier,
32,5 x 29 cm

Passe-par-tout trójkątem, 1999 r.

akryl, płótno/deska, 40 x 90 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `JAN / BER / DYSZ / AK 1 / 9 / 9 / 9` oraz opis: `PASSE-PAR-TOUT TRÓJKĄTEM / akryl / pł. deska`

STUDIUM PO…XIV. / STUDY AFTER…XIV.

autooffset/papier 2/10, 54 x 54 cm
sygn. i dat. l. d.: `JAN / BER / DYSZ / AK / 1980 / 1983, Studium po…XIV., Study after…XIV.` oraz p. d.: `autooffset 9/11`

Apres passe-par-tout na bieli, 2003

akryl, papier, 65,8x52 cm
praca jest oprawiona

A pres passe-par-tout, 2003

akrylik, 57x78 cm

Telewizor, 1969 r.

tempera/tektura, szkło, 59 x 41,5 cm
sygn. p. d.: Jan Berdyszak 1969

Kompozycja, 1961

olej, tektura, 63,5 x 94 cm;
sygn. i dat. p.d.

Integracja V, 1971

pastel, tusz pióro, collage, otwór, papier żeberk,
64 x 33,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany oł. l.g.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1971 | RYSUNEK INTEGR. V. | pastel jap. i tusz

Bez tytułu, 1987

gwasz, akryl, collage, otwór, pap. na kartonie,
43.8 x 60 cm
sygnowany l.g.: 1987 | JAN | BER | DYSZ | AK

Obszar Koncentrujący XVIII, 1976-1977

akryl, płótno naklejone na deskę, drewno,
70 x 70 cm
na odwrocie napis: OBSZAR KONCENTRUJĄCY XVIII |(po lewej) JAN | BER | DYSZ | AK; (po prawej) AKRYLIC | 1976 | 1977

Martwa Natura, 1953

olej, płótno,
55 x 45 cm
na odwrocie napis: Berdysz...

List

technika własna, papier, 32,5 x 29 cm

Kompozycja, 1963

tusz lawowany, papier, 41,5 x 29 cm;
sygn. p.d.: JAN / BER / DYSZ / AK

KOMPOZYCJA KÓŁ, 1963

akwarela, tusz pędzel, papier,
40 x 26,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany oł. p.d.: JAN | BER | DYSZ | AK | 19 | 63

Obiektowe passe partout - żółte, 2002

akryl, deska, 50 x 130
na odwrociu napis: OBIEKTOWE PASSE PAR TOUT – ŻÓŁTE / 50 x 130 cm /AKRYL / JAN / BER/DYSZ / AK / 2002

Koło podwójne, błękitno-czerwone, 1967

tempera, sklejka, 69 x 47,5
sygn. p. d.: JAN/BER/DYSZ/AK/tempera/ 1967; na rewersie napis: Koło podwójne / błękitno-czerwone / 69 x 47,5 cm

PASSE-PAR-TOUT MIENIĄCE SIĘ, 1990-1992

akryl, deska,
170 x 92 cm
sygnowany na odwrocie czarną farbą: PASSE | PAR | TOUT | - mieniące się | JAN | BER | DYSZ | AK | 1990 | 1992; po prawej i lewej stronie pionowe strzałki

Kreis Komposition IV, 1966

drzeworyt barwny,
wymiary: 1400 x 460 mm,
sygn. p.d.: Jan Berdyszak 1966;
poniżej tytuł. Na odwrocie
sygn., tyt. i data.

Kompozycja, 1963

gwasz, papier, 41,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Berdyszak 1963

Kompozycja z kołami, 1962

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. u góry: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962 (ołówkiem)

Kompozycja abstrakcyjna, 1962

akryl, papier milimetrowy, 61 x 38,5 ( w świetle passe partout)
sygn. l.g.: JAN/BER/DYSZ/AK
napis ołówkiem u dołu: 1962 LXVII

Jednoczesne passe-partout I, 2000

akryl, płótno na desce, 100,5 x 80 cm,
sygn. dat. i opisany na odwrocie

Wokół obrazu XXII, 1983-1989

akryl, płótno,nakl. na drewno z nieregularnymi wycięciami
60 x 115 cm
sygn. szafirową farbą na odwr. p.g.: JAN | BER | DYSZ | AK | 1983-89 | AKRYLIK niżej l.: WOKÓŁ OBRAZU XXII. [liczba dopisana czarną farbą]

Kompozycja kół, 1968

tusz, gwasz, papier,
36 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1968

Kompozycja kół 1968

tusz, gwasz, papier,

KOŁO PODWJNE, 1968

olej na kartonie,
45,5 x 35,5 cm,
na odwrocie ręką autora (po lewej stronie) "1968 / koło / podwójne / ultramar. / czerwone" i (po prawej stronie) "1968 / JAN / BER / DYSZ / AK"
Obydwa obrazy były wystawiane w poznańskiej "galerii r" w lutym i marcu 2002 roku.

KOMPOZYCJA KÓŁ I, 1963

olej na płótnie,
151,5 x 106,5 cm,
sygnowany l.d. "JAN / BER / DYSZ / AK" i l.g. "1963", na odwrocie (na krośnie) "Kompozycja kół I." i "I. 1963"

bez tytułu, 1968

gwasz, tektura
42 x 32 cm

Kompozycja, 1968

gwasz, tusz pióro, papier ,
70 x 42.8 cm
sygn. oł. śr. d.: JAN | BER | DYSZ | AK| 1968

tusz pędzel, papier, wycięty otwór,
55.5 x 55.5 cm
sygn.: na odwr. śr. g.: JAN | BER | DYSZ | AK| 1975 | INTER - CONCENTRATIVE AREAS I. | INK | 22 x 22"; pod wyciętym otworem autorska wskazówka dotycząca oprawy i eksponowania pracy

Milczenie VII 1977

autochemigrafia, papier, unikat, 49 x 86 cm;
sygn. i dat. l.d.: JAN/BER/DYSZ/AK.1974, w p.d.: autochemigrafia Milczenie VII

LXVII 1962 r.

Technika mieszana na papierze 59 x 30,5 cm
Sygnowany l.g. - "JAN / BER / DYSZ / AK"

Koła podwójne 1962

akwarela, gwasz, papier minimetrowy,
59 x 42 cm;
sygn. i dat. p.d.: JAN / BERDYSZAK / 1962 / LXXIV

Obszar koncentrujący, 1974

akryl/gips,
śred. 40,3cm

FRAGMENT JAKO CAŁOŚĆ RADYKALNA XV, 1982/84 r.

Akryl, płótno naklejone na sklejce 84,5 x 5 x 24 cm
Na odwrocie napisy autorskie

Bez tytułu 2003

papier, akrylik
86x63,3 cm

Picture and Pictures V, 1976

akryl, ołówek, karton z wycięciami,
56.2 x 76 cm
sygn. oł. l.d.: JAN | BER | DYSZ| AK | 1976, tuszem p.d.: 1976, na odwr. śr.: JAN | BER | DYSZ| AK | 1976 | PICTURE AND PICTURES V. | ACRYLIC

KOMPOZYCJA KÓŁ, 1967/68 r.

Gwasz, akwarela, tusz na tekturze 41 x 31,5 cm
Na odwrocie autorski opis obrazu
Nie sygnowany

PASSE-PAR-TOUT, 1993

akryl, płótno,
141 x 43 cm
sygnowany na odwrocie l.g. ukosem: PASSE | - PAR - | - TOUT | AKRYL,
p.g.: JAN | BER | DUSZ | AK | 19 | 93, śr.g. strzałka w górę

1962

tempera, papier, (w świetle passe-parout)
sygn. ołówkiem po środku na dole: JAN/BER/DYSZ/AK 1962

KOMPOZYCJA KÓŁ

1962 r.
Gwasz, akwarela na papierze milimetrowym 59 x 41,5 cm
Sygnowany l.d. - "JAN / BER / DYSZ / AK / 62"

Jednoczesne passe-partout II 1995

akryl, deska z naklejonym płótnem, 52 x 123 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1995 / AKRYL / JENDOCZESNE PASSE - PAR - TOUT II. 52 x 123

Kompozycja 1977

tusz, papier, autochemigrafia wycinana, 46 x 13 cm; sygn. i dat. śr. g.: JAN/BER/DYSZ/AK/1977

Studium przestrzenne, 1979

karton granatowy, nakl. na karton kremowy, tusz,
23.7 x 18 cm
sygnowany oł. p.g.: JAN | BER | DYSZ | AK, obok po p. tuszem: 27. I. | 19 | 79

KOMPOZYCJA KÓŁ III, 1966

drzeworyt,papier krem. żeberk,
120 x 44.5 cm
sygnowany oł. pod ryc. l.: Kompozycja kół III. drzeworyt p.: 5/12 1966 JAN | BER | DYSZ | AK

Droga 1986

autooffset, papier 24/40, 44 x 35 cm; sygn. i dat. l. d. - JAN/BER/DYSZ/AK 1986,
u dołu napis autorski - droga autoofset 24/40

Milczenie VII 1974

autochemigrafia, Unikat, 49 x 86 cm; sygn. l. d. - JAN/BER/DYSZ/AK/1974, w p. d. napis - autochemigrafia / Milczenie VII

Kompozycja, 1968

gwasz, papier, 69,6 x 42
sygn. ołówkiem śr. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1968

liczba obiektów: 417