1 zł
2 600 000 zł

KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Brzeg morski/Drzewa oliwne – Cherso

olej, płótno, 41,5 × 56 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki/(…) nieczytelnie
na odwrocie na krośnie autorski napis: Brzeg morski/Drzewa oliwne – Cherso/ (wyspa)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kosaćce, ok. 1899 r.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 35,2 x 25,2 cm w świetle passe-partout
poplamienia, przetarcia

Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900 r.

olej, płótno, 31 x 41 cm

Młody mężczyzna siedzący w fotelu

ołówek, papier, 19,5 × 16 cm
w świetle passe-partout

Olej, tektura, 49,5 x 67,5 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki.

Widok z Gubałówki

olej/sklejka, 69 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'St. Kamocki'

Wnętrze kościoła

olej/płótno, 68 x 96 cm
sygnowany l.d.: 'St. Kamocki'
na odwrociu nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

Martwa natura z kwiatami, ok. 1900

olej, tektura;
44, 5 x 63 cm (w świetle oprawy).

Kobieta z dziećmi

ołówek, papier, 23 x 14,5 cm w świetle passe-partout

Spotkanie rodzinne

ołówek, papier, 17 x 24 cm w świetle passe-partout

Widok na zatokę z tarasu

akwarela, papier, 68 x 48,5 cm w świetle passe-partout, po konserwacji

Brama wjazdowa z księżycem, ok. 1905

olej, płótno; 60 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki;

Studium głowy konia z lewego profilu, 1917

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy);

Autoportret młodzieńczy, ok. 1895

ołówek, kredki: brązowa fioletowa, żółta, papier; 21,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
Z prawej u góry monogramy wiązane: SK, KK.; u dołu z prawej napis autorski(?): rysował / Stanisław Kamocki

Sad

olej, płótno, 59,5 × 95 cm
sygn. l. d.: Skamocki

olej, tektura, 48 x 69 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Skamocki

Przedwiośnie. Poronin

olej, tektura, 50 x 69,5 cm,
sygn. l.d. : St Kamocki
Na odwrocie opis autorski: S. Kamocki / Przedwiośnie / Poronin.

Góral

olej, tektura, 46,5 x 34 cm,
sygn. p.d. : St Kamocki

Pejzaż z kopami siana (1935)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
75x100 cm

Drzewo

sygn. p.d.
olej, tektura
32.5x46 cm

Pejzaż, ok. 1920

olej, płótno; 74,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Kamocki.
według przekazu, obraz wystawiany na wystawie w Paryżu w 1923 roku.

Głowa ułana

akwarela, papier, 18,5 x 11,5 cm w św. passe-partout

Grenadierzy gwardii napoleońskiej

akwarela, ołówek, piórko, 20 x 24 cm w św. passe-partout
sygn. u dołu: St. Kamocki
poniżej kompozycji odręczne opisy, u góry daty „1804” i „1806”

Szkice umundurowania żołnierza 3 pułku ułanów z czasów Królestwa Polskiego, ok. 1894 r.

akwarela, ołówek, tusz, papier, 18,5 x 15,5 cm w św. passe-partout
poniżej opisy ołówkiem

Żołnierze insurekcji kościuszkowskiej przy ognisku, ok. 1894 r.

ołówek, papier, 15 x 19 cm w św. passe-partout
na odwrocie szkice - rysunek ze szkicownika artysty

Msza polowa - epizod z insurekcji kościuszkowskiej, ok. 1894 r.

ołówek, papier, 15 × 19 cm w św. passe-partout
na odwrocie szkice - rysunek ze szkicowania artysty

Stary wiarus - studium artylerzysty, 1894 r.

ołówek, papier, 18,5 x 15 cm w św. passe-partout
dat. p. d.: 6/II 94
na odwrocie szkice i odręczne notatki - rysunek ze szkicownika artysty

Żołnierze insurekcji kościuszkowskiej w lesie, ok. 1894 r.

ołówek, papier, 18,5 x 15,5 cm w św. passe-partout
l. d.: autorskie notatki ołówkiem - rysunek ze szkicownika artysty

POWITANIE

Olej, tektura; 34 x 58 cm
Pochodzenie: od rodziny K. Pochwalskiego i spadkobierców.

Pastwisko – pod jesień

olej, tektura; 47 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
Na odwrocie napis autorski: K (ujęte u dołu łukiem) / „PASTWISKO” / (POD JESIEŃ)

Studium stojącego konia, 1917

sygn., dat. i opisana p. d.: Dęblin 1917 / StKamocki (ołówkiem).

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej z 1807 i huzara armii hiszpańskiej z 1810, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 33,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
Napis autorski u góry: 1807, z lewej u góry: Tambour d'infantarie de ligne et carabinier/ Mauraise querelle, w środku z lewej: 1810, z lewej u dołu: Récits d'espagne/ Houzard (piórkiem); sygnowany z prawej: St. Kamocki.

Kościół św. Barbary, 1911

autolitografia barwna, papier;
39 x 27 cm (w świetle passe-partout);

Galary na Wiśle, XI 1930

olej, sklejka; 24 x 33 cm;
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI/ „GALARY”/ 1930/ LISTOPAD (czerwoną kredką) oraz nalepka z tytułem: STANISŁAW KAMOCKI/ olej/sklejka/ :Galary na Wiśle”/ Kraków/ 1930r. listopad

Postać męska we wnętrzu, wizerunek własny? ukazany tyłem, 1937

ołówek, papier; 20,2 x 15,5 cm;
Napis autorski u dołu z lewej: […]1937

Kwitnąca grusza, 1906 r.

olej/płótno, 94 x 113 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Kamocki | 1906'
na krośnie malarskim papierowa nalepka wystawowa Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1908 roku

Krakowska wieś

olej/tektura, 50 x 69,5 cm
sygnowany p.d.: 'SKamocki'
opisany na odwrociu: 'KRAKOWSKA WIEŚ', 'K', stempel Salonu Malarzy Artystów Polskich oraz nalepka Salonu Dzieł Sztuki Connaisseur w Krakowie

Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910

olej, tektura; 24 x 33 cm;
Na odwrocie napis odręczny: malował/ Stanisław Kamocki (długopisem) oraz nalepka z tytułem: Zakopane - Tatry

Studia gałązki z polnymi kwiatami, chryzantemy, V.XI 1899

akwarela, piórko, tusz, papier; 37 x 21,3 cm;
Napisy autorskie: u góry pędzlem i akwarelą: 11 Maj/ -99, u dołu z prawej: Listopad 99

Włoskie impresje

ołówek, papier, 19,3 × 15,3 cm
w świetle passe-partout
dat. l. d.: 18 Marzec 1907 (?)

Pomnik Bartolomea Colleoniego w Wenecji, ok. 1907 r.

ołówek, papier, 19 × 15 cm
w świetle passe-partout

Szkice kwiatów

tusz, papier, 38 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: St.Kamocki
Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty

Kwiaty

ołówek, papier, 35,5 × 25 cm w świetle passe-partout

Odpoczynek w ogrodzie, ok. 1915

ołówek, kredki, papier; 33 x 23,5 cm;

Studium morwy?, ok. 1900

olej, płótno; 32,5 x 23,5 cm;
Na odwrocie napis autorski (?): Krzak (czerwoną kreską)
Obraz pochodzi z teki prac ze spuścizny po artyście

Pastwisko – pod jesień

olej, tektura, 47 x 67,5 cm
sygn. l. d.: StKamocki

Widok na pałac w gęstwinie drzew i krzewów, ok. 1910

kredki, papier, 15,5 x 19 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

Autoportret na tle pejzażu, ok. 1942

kredki: brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, papier, 26,5 x 25,5 cm

Studia astrów i ćmy, 1897

olej, papier, 30 x 22 cm;
napis autorski z prawej strony: 31 / Sierpień - 97

Liśnie klonu

olej/płótno, 120 x 135 cm
sygn. l.d.: „S. Kamocki”
z tyłu naklejka: „Stanisław Kamocki/Liście klonu/ND.6.443”

Giewont

olej/tektura, 54 x 69,7 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'
opisany na odwrociu: 'S. KAMOCKI | "GIEWONT"'

Kosaćce, ok. 1899

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 25,3 cm;

Orka na Pokuciu

olej, deska; 6,7 x 12,6 cm

AKT KOBIECY PRZY WAZIE, ok. 1915

Olej, tektura naklejona na pilśnię; 98 x 68,5 cm
Sygnowany p.d.: StKamocki

NA HALI, lata 30. XX w.

Olej, tektura; 56 x 76,5 cm
Sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie:
1. nalepka papierowa, drukowana, wypełniona piórem: Liczba 148 | Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść Na hali | Cena zł. 380 (Trzysta osiemdziesiąt) z pieczęcią: SALON Artystów Malarzy Polskich
2. pieczęć wypełniona piórem: SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | Liczba 148 | Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść Na hali | Cena zł. 380 (Trzysta osiemdziesiąt)
3. pieczęć: Gwarancja autentyczności Salonu Artystów Malarzy Polskich
4.dwukrotnie pieczęć: Salon Artystów Malarzy Polskich | Wadowice ul. Gimnazjalna 4

olej, tektura; 24 x 33 cm;

kredki:, brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, papier; 26,5 x 25,5 cm;

W letnim słońcu

tempera, tektura; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie zaproszenie na wystawę w Towarzystwie Sztuk Pięknych z wypełnionym odręcznym, autorskim opisem z tytułem obrazu: W letnim słońcu; oraz owalny stempel krakowskiej Firmy Papierniczej Reginy Aleksandrowicz.

Pejzaż, ok. 1915

olej, tektura; 32 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki;
na odwrocie okolicznościowa dedykacja z 1915 roku.

Studia łodygi z kwiatami, ok. 1900 r.

piórko, tusz, papier, 30 × 16 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem u dołu: StKamocki

Studia kwiatów

ołówek, papier, 31 × 21,5 cm w świetle passe-partout
opisany ołówkiem l. g.: MAI oraz p. g.: biały (podkreślenie) z różowym/kremowym

Zarośla

akwarela, ołówek, papier, 8,5 × 18 cm w świetle passe-partout

Ptaszek

akwarela, papier, 6 × 10 cm w świetle passe-partout

Autoportret, ok. 1943 r.

akwarela, papier, 19,5 × 16,3 cm w świetle passe-partout

Piszący list

ołówek, papier, 20 × 15,5 cm w świetle passe-partout

Studia kobiety w słonecznikach (praca dwustronna)

ołówek, papier, 15,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout

Studium strzelca Królestwa Polskiego

ołówek, papier, 19 × 15,5 cm
w świetle passe-partout
Praca pochodzi ze szkicownika artysty.

Umundurowanie oficerów 5. regimentu huzarów francuskich

tusz, akwarela, papier, 17,8 × 27,4 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: S. Kamocki
napisy autorskie

Jesienny pejzaż z wejściem do kościółka

olej, płótno, 90 x 101 cm,
sygn. l.d. : St Kamocki

Łany

olej/deska, 50 x 67 cm
sygnowany p.d.: 'StKamocki'
na odwrociu papierowa nalepka z wystawy "Góry polskie" w Zakopanem

Autoportret

Kredka, papier, 28 x 19 cm

olej, tektura, 12,5 x 20 cm w świetle oprawy

Pochodzenie: kolekcja spadkobierców artysty.

Malarz w plenerze

olej, płótno, 28 x 19 cm, dopisek ołówkiem l.d.: nieczytelnie.

Galary na Wiśle, 1930 r.

na odwrocie opisany: S.KAMOCKI/1930/ PAŹDZIERNIK/"GALARY NA WIŚLE" oraz poniżej nalepka: STANISŁAW KAMOCKI/ sklejka, ol./Kraków-Galary piaskarzy/k. Wawelu i stary most/Dębnicki, wysadzony przez/Niemców w styczniu 1945 r.

Kraków zimą - Widok na Wawel, ok. 1907

olej, tektura; 26 x 35 cm;
sygn. l. d.: StKamocki.

Widok na Bielany pod Krakowem

olej, płyta; 36 x 42 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka z odręcznym, autorskim opisem pracy.

Głowa małego chłopca, ok. 1910

ołówek, papier; 19,5 x 15,5 cm;
Napis autorski (?) u dołu z prawej: St. Kamocki (piórem, atramentem niebieskim)

Kościółek w Rudawie? pod Krakowem od strony bramy, ok. 1905

ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm;
napis p. d.: Zator (ołówkiem)

Żołnierze armii napoleońskiej, szkice, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, papier; 17 x 27,2 cm;
Napisy autorskie l. g.: 1810, p. g.: 1814, z lewej: les camarades de Marengo, p. g.: Campagne de France.;
Sygn. p. d.: St Kamocki

napis autorski u dołu z lewej: [...]1937

Studium stojącego konia, 1917

Widok na Tatry

olej, tektura, 31 × 46 cm
sygn. l. d.: StKamocki
na odwrocie autorska papierowa nalepka z odręcznym napisem:

Galary, 1930 r.

olej, tektura, 35,5 × 50,5 cm
na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD
(czerwoną kredką)

Kwitnący sad

olej, płótno, 36 × 49 cm
sygn. p. d.: StKamocki

Wola Radziszowska, [ok. 1908]

ołówek, papier; 18,5 x 22,4cm;
napis autorski l. d.: Wola Radziszowska (ołówkiem)

Motyw z drezdeńskiej kawiarni

ołówek, papier; 20,2 x 16,3 cm;
napis autorski u dołu: Dresden

Pejzaż z Krościenka - Stare Jesiony,1932

olej, tektura; 35,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie opisany: S. KAMOCKI / KROŚCIENKO / 1932 / CZERWIEC / "STARE JESIONY".

Dwie kobiety

węgiel, papier, 11,5 × 16,5 cm w świetle passe-partout

akwarela, papier, 4,5 × 13 cm

Orka na Pokuciu

olej, deska, 6,7 × 12,6 cm w świetle passe-partout
na odwrocie: KAMOCKI/"ORKA"/ NA POKUCIU

Samotne drzewo - pejzaż górski

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'S. Kamocki'

Pejzaż letni z chatą

olej/płótno, 70 x 101 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'

Autoportret

ołówek, kredka, papier, 20,5 x 16,5 cm,
sygn. p.d.: St. Kamocki.

Studia gałązki z polnymi kwiatami, chryzantemy, [V, XI 1899]

napisy autorskie u góry pędzlem o akwarelą 11 Maj/ -99, u doły z prawej: Listopad 99

Widok na wieżę kościoła parafialnego w Zatorze, [ok. 1905]

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 27,8 x 19,8 cm;
napis p. d.: Zator (ołówkiem)

Głowa starego mężczyzny z brodą (ojca artysty?)

ołówek, papier; 28 x 18,5 cm;
napis autorski u dołu z prawej: rysował Stanisław Kamocki

Zaułek

olej, tektura, 68 x 49,5 cm w świetle ramy,
sygn. p.d.: Skamocki

Widok na Bielany pod Krakowem

olej, płyta; 36 x 42 cm; sygn. p. d.: StKamocki;

Pejzaż z łanem zboża

olej, płótno, 69 × 100 cm

Kolekcja rodziny artysty.

Przed chatą

olej, płyta, 26 × 30 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: St.Kamocki

Szkic umundurowania

Szkic umundurowania jeźdźca 15. pułku ułanów Księstwa Warszawskiego, rękojeści szabli oraz szkic kaszkietu francuskiego
tusz, akwarela, papier, 19 x 16 cm
na odwrocie rękopis artysty

Szkic umundurowania jeźdźca

tusz, akwarela, ołówek, papier, 25 x 12 cm
sygn. u dołu: St. Kamocki

Studia konia, torsu, trębacza armii, upadek z konia, ok. 1894 r.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 28,5 x 37,5 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, 1894 r.

tusz, akwarela, ołówek, papier, 19 x 16 cm
napis autorski l. d.: 28 Troco (?) 7. Płk./Ofic. Woltyż., p. d.: 28 Troco Pułk/Grenal
na odwrocie szkice czapki żołnierskiej

Zagroda góralska - Gubałówka

olej, tektura; 71 x 103,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie opis autorski czerwoną kredką: K [w kole] "ZAGRODA / GÓRALSKA" / (GUBAŁÓWKA)

POMNIK PAMIĘCI BOHDANA ZALEWSKIEGO NA PLANTACH, 1934

Pastel, papier; 14,7 x 16,5 cm
Sygnowany l.d.: St. Kamocki

Pejzaż podgórski, ok. 1906

Olej, tektura, 43,5 x 65,5 cm, sygn. p.d.: St. Kamocki.

Widok na bazylikę Św. Marka w Wenecji, [1907?]

napis autorski u dołu z lewej: Venezia 11 styczeń 1907 (?ostatnia cyfra nieczytelna)

KOŚCIÓŁEK W ZAKOPANEM, 1932

olej, tektura
49,5 x 70 cm
sygn. l.d.: St Kamocki
Na odwrocie napis autorski: KAMOCKI | "KOŚCIÓLEK W ZAKOPANEM" | 1932
Ponadto ("odwrotnie" w stosunku do napisu) - rysunek głowy mężczyzny w profilu.

Studium głowy konia

akwarela, ołówek, papier, 17 × 22 cm w świetle passe-partout

Kawiarnia

kredka, papier, 10 x 16 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Kamocki

Pejzaż z Rudna, [ok. 1910]

kredki, papier; 15 x 19 cm;
napis autorski l. d.: RUDNO

Wenecja - Ca’ d’Oro

litografia, papier; 25 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StK 1907 (na płycie).

Prace w polu

olej, tektura; 53 x 72 cm;
sygn. p. d.: StKamocki (obraz przed konserwacją).

Kwiaty

akwarela, gwasz, papier, 24,5 × 36 cm w świetle passe-partout
Kolekcja rodziny artysty

Kościół NMP

ołówek, papier, 19 × 14 cm w świetle passe-partout

Martwa natura

kredka, papier, 16 × 20 cm w świetle passe-partout
kolekcja rodziny artysty

Martwa natura z kapeluszem

kolekcja rodziny artysty

Studia gałązki z polnymi kwiatami, 1899 r.

akwarela, piórko, tusz, papier, 37 × 21 cm w świetle passe-partout
napis autorski śr. g.: 11 Maj/-99 oraz p. d.: Listopad/99

Umundurowanie grenadierów armii napoleońskiej, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 20 x 24cm
sygn.z lewej: St. Kamocki

Kwitnący sad, ok. 1907

olej, płótno, 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Piękny, wczesny obraz malarza wykazujący silne wpływy twórczości jego akademickiego nauczyciela Jana Stanisławskiego.

NA POLU, ok. 1935

Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: StKamocki

We wsi (Wola Radziszowska)

olej/tektura, 36 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'SKamocki'
podpisany i opisany na odwrociu: 'S. KAMOCKI | "WE WSI" WOLA RADZISZOWSKA'

Młyn na Pokuciu, ok. 1907 r.

olej, deska, 17,5 x 27,5 cm, na odwrocie napis autorski ołówkiem: POKUCIE / "MŁYN", szkic ołówkiem oraz wtórny napis KAMOCKI (zielenią)

W Zakopanem

olej, płyta, 47,5 x 66 cm, sygn. p. d.: St. Kamocki

CYRK OSKARDA W ZAKOPANEM, 1935

olej, tektura
35,7 x 50,5 cm
sygn. p.d.: St Kamocki [...] [.]5
Na odwrocie pośrodku napis (autorski?) atramentem: Stanisław Kamocki | "Cyrk Oskarda" | w Zakopanem. Obok ołówkiem: Kr

DWÓR W ZIMIE, ok. 1940

olej, tektura
36 x 50 cm
sygn. p.d.: S Kamocki

Galary na Wiśle, 1930 r.

olej, płyta, 37 x 51 cm
Kolekcja rodziny artysty

Akt

olej, płótno, 100 x 71 cm
na odwrocie dwukrotnie podpisany St. Kamocki
Według przekazu rodzinnego obraz przedstawia postać żony artysty.
Kolekcja rodziny artysty

Wenecja - Santa Maria della Salute

olej, tektura, 35 x 50 cm
na odwrocie autorski opis: S. KAMOCKI/VENEZIA/
"SCHODY PRZY ST. MARIA/DELLA SALUTE"

Obejście kościelne na Pęksowym Brzyzku

olej, tektura, 70 x 100 cm
opisany i sygn. na odwrocie (na autorskiej nalepce): Stanisław Kamocki/

Dom w mieście - studium perspektywy, [ok.1898]

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 20 cm;

Umundurowanie żołnierza 1. Pułku Piechoty Liniowej z czasów Królestwa Polskiego 1821 i 1831, [ok.1894]

piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 19 x 16 cm;
Napisy autorskie: notatki u góry z lewej: piechota 1831 / liniowa; pod piechurem: Dywizja 1/pułk 1(r.1831); pod rysunkami ołówkiem: Dyw. II a; u dołu: pułk 1 - y linjowy / 1821 rok. Na odwrocie luźne szkice artysty.

ZAGRODA w SŁOŃCU, 1934

akwarela, ołówek, kredka na kartonie naklejonym na tekturę, 45,5 x 66 cm,
sygnowana i datowana p.d. "St. Kamocki 1934".

Autoportret

ołówek, papier, 18 × 10 cm w świetle passe-partout
Kolekcja rodziny artysty

Grążel żółty, 1898 r.

pastel, papier; 37 × 25 cm w świetle oprawy
opis. p. d.: Lipiec/98

Pejzaż włoski

akwarela, papier, 69,5 × 49,5 cm

PODWÓRKO, 1940-1944

olej, tektura
35,5 x 47,5 cm (brzegi nierówno obcięte)
sygn. p.d.: SKamocki
Na odwrocie napis niebieską kredką: S. KAMOCKI | PORONIN | "PODWÓRKO"
U dołu po prawej rękopiśmienna nalepka o treści: S.A. Wehrschiessen 1944. | Gestiftet | Gustav Freytag | Zakopane

WIDOK NA TATRY Z GUBAŁÓWKI

olej, tektura
49,5 x 67,5 cm
Na odwrocie nalepka wystawy "Stanisław Gałek i tatrzańscy pejzażyści jego czasów" w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem (18 XI 2016 - 5 I 2017).

Polska jesień

olej/płótno, 90 x 101 cm
sygnowany l.d.: 'St. Kamocki'

Kościół św. Barbary, 1911

Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Jesion, po 1925

olej, sklejka; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki [dwukrotnie].

ołówek, kredki, papier; 33 x 23,5cm

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22cm

Umundurowanie oficerów 5.regimentu huzarów francuskich, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 17 x 27cm
sygn.u dołu z prawej: St. Kamocki

Pejzaż letni

olej/płótno, 69 x 131 cm
sygnowany na odwrociu: 'SKamocki'

LITERATURA
- porównaj - "Sztuki Piękne", rocznik 4, 1927-28, s. 419 (il.)

Kościół św. Barbary, 1911

40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout).
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich;

Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Młyn na Pokuciu, ok. 1907

olej, deska; 17,5 x 27,5 cm;
na odwrocie napis autorski ołówkiem: POKUCIE / "MŁYN" (ołówkiem),
szkic ołówkiem oraz wtórny napis KAMOCKI (zielenią).

Przedwiośnie na Podhalu

olej, tektura, 66,5 x 54 cm
sygnowany l.d.S Kamocki

Kwiaty

olej, tektura, 63 × 44 cm w świetle passe-partout

Szczyt domu wiejskiego

akwarela, karton: 19,8 x 27,8 cm;

Popiersie mężczyzny z brodą, ok. 1900

olej, płótno naklejone na tekturę; 29 x 23,5 cm;

Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897;

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 20 x 29,5 cm;
datowany u góry z prawej: 7/wrzesień 97 (ołówkiem)

Droga we wsi, ok. 1910

ołówek, papier; 22 x 31,5 cm;

Widok z Arco S. Marco, 5 III 1905

ołówek, papier; 19 x 15 cm;
napis autorski u dołu z lewej: 5 Marzec Arco

W Zakopanem

olej, płyta, 47,5 x 66 cm,
sygn. p. d.: St. Kamocki

Pieśń wieczorna

olej, tektura; 41 x 49 cm;
na odwrocie:
- napis: Obraz prof. St. Kamockiego / pt. "Pieśń wieczorna;
- dedykacja (częściowo czytelna): Znakomitemu i Kochanemu / Panu doktorowi L. Fischerowi / w dowód wdzięcznej sympatji / ... / Zakopane 2-VII-38

Pod Gubałówką

olej, tektura; 71 x 103 cm;
sygn. l. d.: SKamocki;
na odwrocie opis autorski: K [w półkole] "ZAGRODA GÓRLASKA" / (POD GUBAŁÓWKĄ) (kredką pastelową)

Górski Potok

22x23 cm, akwarela.

STARY DWÓR

olej, tektura
49,6 x 69,2 cm
sygn. p.d.: SKamocki

PEJZAŻ. BŁĘKITNE CHATY

olej, tektura
48,5 x 68,3 cm
sygn. p.d.: SKamocki
Na odwrocie rękopiśmienna notatka ramiarza (?).

WIOSNA, 1921

olej na tekturze, 50 x 70 cm,
sygnowany l.d. "StKamocki".
W ramie z epoki.
Na odwrocie, na tekturze naklejona kartka wystawowa [drukowana] "Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem. Salon Doroczny 1921/2", z odręcznie wypełnionymi "Stanisław Kamocki - Wiosna".

Warszawa, Zachęta, Salon Doroczny 1921/1922.

Pastwisko - pod jesień

olej, tektura; 47 x 67,5cm;
na odwrocie napis autorski: K/ "PASTWISKO"/ (POD JESIEŃ)

Pejzaż z ruiną zamku ok. 1910

olej, tektura; 24 x 33cm.
na odwrocie napis odręczny: malował/Stanisław Kamocki (długopisem)
oraz nalepka z tytułem: Zakopane - Tatry.

KOŃ PRZY WOZIE

Ołówek, papier; 20 x 29,5 cm

Z doliny za Bramką

olej, tektura; 71 x 50 cm;
na odwrocie nalepka autorska z napisem: [Stanisław] Kamocki / "Z doliny za / Bramką" / (farbami olejnymi) / cena .

Złota jesień

olej, płótno, 91 × 101 cm
sygn. l. d.: StKamocki

W Zakopanem

olej, płyta, 47,5 x 66 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki

Widok na wieś Paczółtowice - szkic do obrazu, [ok. 1908]

ołówek, papier; 14 x 19,5 cm;
napis autorski l. d.: Sierpień Paczółtowice

Studia konia, torsu oficera na koniu, trębacza armii, upadek z konia, [ok. 1894]

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki (czerwoną kredką)

Kwitnący sad

olej, płótno; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: StKamocki

Kaczeńce

pastel, papier; 37 x 25 cm

Katedra Saint Denis

olej, tektura; 7,5 x 13,5 cm;
napis autorski z tyłu: KAMOCKI / S. DENIS

Giewont

olej/tektura, 54 x 69,7 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'

Przedwiośnie na Podhalu

olej/tektura, 66,5 x 54 cm
sygnowany p.d. 'S Kamocki'

Studium morwy, ok. 1900

olej, płótno; 32,5 x 23,5 cm

DWOREK WŚRÓD ZIELENI, ok. 1915

pastel, karton
46,5 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: S Kamocki

Wenecja - Canal Grande, ok. 1925

olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Na odwrocie opis autorski: K VENEZIA / "CANAL GRANDE"

olej, tektura; 24 x 33cm
na odwrocie napis odręczny: malował/Stanisław Kamocki (długopisem) oraz nalepka z tytułem: Zakopane-Tatry

sygn.l.d.: St. Kamocki

Pejzaż z łanem zboża

olej/płótno dublowane, 34 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'

Szczyt domu wiejskiego

akwarela, karton; 19,8 x 27,8 cm

ORKA NA POKUCIU

Olej, deska, 6,7 x 12,6 cm,
nie sygn.

AUTOPORTRET

Rysunek, papier, 62 x 44 cm, nie sygnowany.
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny Kamockich.

Wenecja. Pałac Ca’ d’Oro, 1907

Litografia; wym.: 245 x 310 mm; sygn. pł. p.d.: StK 1907. Na lewym górnym marginesie poza kompozycją ślady farby drukarskiej. Grafika z cyklu "Wenecja". Projektowane wydanie teki nie zostało zrealizowane. Znane są inne litografie z tego cyklu.

Cyrk Orlando w Zakopanem

olej, sklejka, 40 × 50 cm
sygn. p. d.: Skamocki
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznym autorskim napisem: Stanisław

Obejście kościelne

sygn. na odwrociu
olej, tektura
72x101 cm

Kwiaty

niesygnowany (ze spuścizny po artyście)
olej, tektura
44.5x63 cm (w świetle passe-partout )

Orka pod Giewontem w tle, ok. 1910

kredki, papier jasnobrązowy; 20 x 30cm

Katedra Saint Denis

olej, tektura; 7,5 x 13,5cm
Napis autorski z tyłu: KAMOCKI/ S.DENIS

PEJZAŻ WŁOSKI

Akwarela, papier, 69,5 x 49,5 cm

WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE

Akwarela, papier, 67 x 51 cm,
sygn. p.d.: S Kamocki

AUTOPORTRET

Węgiel, papier, 31 x 21,5 cm,
sygn. l.d.: Zakopane

AUTOPORTRET (1941 r.)

Ołówek, papier, 16 x 9,5 cm, niesygn.

AUTOPORTRET (1939 r.)

Kredka, papier, 19,5 x 15,5 cm, niesygn.

Autoportret, koniec lat 30.

Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 19,5 x 15,8 cm; nie sygn.; karta ze szkicownika artysty.
Praca wystawiana w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu "Ostatnie autoportrety", w roku 2014 (na odwrocie oprawy naklejka wystawowa).

WENECJA -WIDOK NA SAN GIORGIO MAGGIORE

olej na tekturze, 37 x 51 cm,
sygnowany p.d. "St. Kamocki".

Wola Radziszowska, ok. 1908

ołówek, papier, 18,5 x 22,4 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: WOLA RADZISZOWSKA (ołówkiem).
Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 111

olej, tektura, 36 x 52,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki

PEJZAŻ Z CHATĄ

pastela olejna, papier, 47 x 62 cm
niesygn.

Przedwiośnie na Podhalu

olej, płyta, 66x 54 cm,
sygn.l.d.: St. Kamocki

olej, tektura, 34 x 43,5,
sygn.l.d.: Kamocki

Głowa chłopca

kredka, papier, 19,5 x 15 cm w świetle oprawy

Odpoczynek w ogrodzie, ok. 1915 r.

ołówek, kredka, papier, 33 x 23,5 cm w świetle oprawy

Szkice architektury (na odwrociu: Czytająca, 1897)

niesygnowany dat. na odwrociu
ołówek, papier
18.5x14.5 cm (w świetle passe-partout )

NA HALI, lata 30. XX w.

Olej, tektura; 56 x 76,5 cm
Sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie:

olej, tektura; 23 x 33xm;
Na odwrocie napis odręczny: malował/Stanisław Kamocki

Droga we wsi, ok. 1910

ołówek, papier; 22 x 31,5cm;

Stanowisko rosyjskie w Dęblinie, 1917

ołówek, papier; 20,3 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Stanowisko rosyjskie / Dęblin 1917

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 131

Widok na ulicę Poselską i kościół Dominikanów w Krakowie, ok. 1910

ołówek, papier; 19,4 x 15,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu: ULICA POSELSKA - KRAKÓW
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 198

olej, tektura, 34 × 43,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Kamocki.

Widok na pałacyk, ok. 1910

kredka, papier; 15,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StKamocki (ołówkiem);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 174

Akt

olej, płyta; 98 x 68,5 cm (w świetle ramy)
p. d.: ST. Kamocki

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej i huzara armii hiszpańskiej

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier, 33,5 × 13,5 cm
sygn. p. śr.: St.Kamocki
oraz autorskie zapiski

Głowa chłopca z dłonią podpierającą brodę

kredka, papier; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 52

Autoportret

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
35,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009 kat. poz. 51

We wsi. Wola Radziszowska

olej, tektura, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: S. Kamocki

Pejzaż letni

olej/płótno, 69 x 131 cm

- por. Sztuki Piękne, rocznik 4, 1927 - 1928, s. 419 (il.)

W KUŹNICACH

olej na płótnie dublowanym,
73 x 93,5 cm,
sygnowany l.d. "St.Kamocki", na odwrocie kartka autorska z tytułem i techniką.

ZAGRODA

olej na sklejce, 25,5 x 34,5 cm, niesygnowany, na odwrocie naklejona kartka "Stanisław Kamocki/Zagroda".

Szkice kwiatów grążeli

kredka, papier; 31,8 x 21,6 cm (w świetle oprawy)

Sadzawka św. Stanisława przy kościele Paulinów na Skałce, ok. 1910

kredka, papier;
32,7 x 19,8 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 177

Studia gałązki z polnymi kwiatami, chryzantemy, 1899

akwarela, piórko, tusz, papier; 36,7 x 21,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski pośrodku u góry: 11 Maj / -99;
napis autorski p. d.: Listopad / 99;

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 158

Studia konwalii, 1900

akwarela, piórko, tusz, papier; 25 x 29 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: dnia 10 lutego / 1900 roku / St. K.;

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 160

Giewont

olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: StKamocki/ 1936;
na odwrocie opis autorski: S. KAMOCKI / "GIEWONT"

Impresje włoskie, 1907?

ołówek, papier; 19,3 x 15,3 cm w św. p-p.;
dat. l. d.: 18 Marzec 1907?;
na odwrocie nalepka galeryjna
Obraz reprodukowany: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska "Stanisław Kamocki 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej", z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009 r., poz. 197.

Autoportret

ołówek, papier; 19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, wystawa: Pusta ławka, Stanisław Kamocki - ostatnie autoportrety (w 70. rocznicę śmierci Artysty), maj 2014.

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 40

Przed wiejskim kościółkiem, ok. 1908

kredka, papier;
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 176

Ruiny zamku Tenczyn w Rudnie pod Krakowem, ok. 1903 r.

ołówek, papier; 19,3 x 15,6 cm (w świetle oprawy);

Praca ujęta w katalogu: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Stanisław Kamocki (1875-1944), Łaziska Dolne 2009, kat 180

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,3 x 22 cm (w świetle oprawy);

Praca ujęta w Katalogu Wystawy Podróżnej, z cyklu Spotkania ze sztuką, Stanisław Kamocki, Łaziska Dolne 2009, kat 163

Dęblin - Domek pułkownika, 1917

ołówek, papier;
16 x 20 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 15.IV / 1917 (?);
napis p. d.: Domek pułkownika;
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 135

Scena we wnętrzu, rozmowa mężczyzn, 1937

ołówek, papier; 16 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 30/III 1937 (ołówkiem);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 76

Koń ze stadniny w Dęblinie (1917)

sygn. dat. p.d.
akwarela, ołówek, papier
18x23 cm

Snopki

olej, tektura, 39,5 x 50 cm
sygn. p.d.: StKamocki

Martwa natura z lampą naftową, nożyczkami i naczyniami stołowymi, ok. 1895

ołówek, niebieska kredka, papier;
31,8 x 19,7 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 984

Kępa drzew i wiejska dróżka, ok. 1895

ołówek, papier; 15,3 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie luźne rysunki z późnego okresu

Praca ujęta w katalogu: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Stanisław Kamocki (1875-1944), Łaziska Dolne 2009, kat 139

Widok na wieżę kościoła parafialnego w Zatorze, ok. 1905

27,8 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Zator (ołówkiem)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 211

Kosaćce, ok. 1899

35,5 x 25,3 cm (w świetle oprawy)

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 159

olej, płótno; 60 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 213

Fragment zabudowy ulicy - studium perspektywy, ok. 1898

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
15,4 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie rysunek kredką przedstawiający widok na dom

Praca ujęta w Katalogu Wystawy Podróżnej, z cyklu Spotkania ze sztuką, Stanisław Kamocki, Łaziska Dolne 2009, kat 209

Widok na Tatry - Zima w górach

olej, tektura, 31 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

Studium morwy, ok. 1900

olej, płótno; 32,4 x 23,2 cm (w świetle oprawy);

Studia astrów i ćmy, 31 VIII 1897

olej, papier jasnoszary; 30 x 22 cm
Napis autorski z prawej: 31/Sierpień 97

Wnętrze brzeziny

ołówek, papier, 22 x 31,5 cm

Kwitnący sad

sygn. p.d.
olej, płótno
36.5x49 cm

Autoportret w górnym oświetleniu

niebieska kredka, papier;
15,5 x 9,5 cm (w świetle oprawy);

Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 21

Kościółek w Rudawie - od strony bramy

kredki, papier;

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 206

Droga w lesie, ok. 1908

kredki, papier,
15 x 19 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 137

W wiosennym słońcu - Dziewczyna góralska siedząca przed chatą

25,8 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
34,5 x 26 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie napis l. d.: St. Kamocki (ołówkiem);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 99

Pastwisko - Pod jesień, ok. 1925

olej, tektura; 48,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: St Kamocki;
na odwrocie opis autorski: K (ujęte u dołu łukiem) / "PASTWISKO" / (POD JESIEŃ);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz- Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 145

W porcie

węgiel, papier, 26 x 38 cm w świetle passe-partout

Chata nad strumykiem

olej, tektura; 33 x 38 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Kamocki

Impresje włoskie, 1907?

ołówek, papier; 19 x 15 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 18 Marzec 1907 (?)
Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 197

Podcienia, 1907 (?)

ołówek, papier;
15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);

Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 194

Głowa chłopca z zamkniętymi oczami, wsparta na dłoniach

niebieska kredka, papier;
19,5 x 15 cm (w świetle oprawy);

Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 53

Wenecja, 1907

litografia, papier;
25 x 30,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St K 1907 (na płycie)

Studium drzew wczesną jesienią, ok. 1899

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier szary; 19,4 x 24 cm;
Na odwrocie szkice kompozycji wielopostaciowej; wyimek ze szkicownika artysty

Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875- 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 161

Studium morwy, ok. 1900

na odwrocie napisy i numery: 553 (białą kredą)/ g. (czarną kredką)/ g (białą kredą) Krzak (czerwoną kredką) / 33 x 34 (czarną kredką);

Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875- 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 164

Zagroda góralska

olej, sklejka; 53 x 66 cm;

Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 10

Zimowy pejzaż z płotem

olej, płótno, 73 x 92 cm
sygn. l.d.: St. Kamocki

JESIENNY DZIEŃ, po 1930

olej, tektura
50,4 x 70,1 cm
sygn. p.d.: St. Kamocki
na odwrocie grupy cyfr - adnotacje ołówkiem i kredką

Pejzaż z pogórza, ok. 1906

Olej, tektura, 43,5 x 65,5 cm,
sygn. p.d.: ST. Kamocki.

Motyw z Arco San Marco, 1905

ołówek, papier;
18,8 x 15 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 126

Projekt kaplicy wojskowej w Dęblinie V

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 20cm
U góry odręczny autorski napis ołówkiem: Projekty na kaplicę/wojskową w Dęblinie

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej z 1807 i huzara armii hiszpańskiej

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 33,5 x 13,5cm;
Napis autorski u góry: 1807,
sygn.z prawej: St. Kamocki

Orka z Giewontem w tle, ok.1910

kredki, papier jasnobrązowy; 20 x 30cm;

Wnętrze pokoju artysty, ok. 1905

ołówek, papier; 16,5 x 20cm;
Napis autorski u dołu z lewej: Nasz pokój.

Jarmark w Krościenku, 1932

Olej, tektura malarska;
wym.: 36 x 50 cm;
sygn. i opis. autorski na odwrocie.

Pejzaż wiosenny

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie olejny szkic pejzażu górskiego.
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum Okręgowe w Łowiczu 1998; poz. kat. 15

Tatry pod wieczór, ok. 1930

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
na odwrocie nalepka autorska z odręcznym opisem: Stanisław Kamocki/ "Tatry pod wieczór"/ farb. olejn.

PRZEDWIOŚNIE, 1942

olej, tektura
40,5 x 51 cm
sygn. p.d.: St. Kamocki
Na odwrocie napis ołówkiem: Stanisław Kamocki | "Przedwiośnie" | farb. olej | 1942 r.

Autoportret Stanisława Kamockiego, 1943 r.

niesygnowany
na odwrocie kopia oświadczenia Piotra Pochwalskiego z dnia 24 listopada 1987 roku w Krakowie

We wsi Wola Radziszowska

olej, tektura, 34 x 49 cm
sygn. p. d.: SKamocki

Harenda - Zakopane

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie napis: KAMOCKI / S. KAMOCKI / "HARENDA" ZAKOPANE

Widok na kościół San Giorggio Maggiore w Wenecji, ok 1907

ołówek, papier; 15,3 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 188

Widok na port i Torre Apponale w Riva del Garda, 1907

ołówek, papier; 15,2 x 19 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Riva (ołówkiem);
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 201

Widok Zamku Lubomirskich w Wiśniczu

olej, płótno, 96 × 113 cm
sygn. l. d.: St. Kamocki

Pomnik Bartolomea Colleoniego w Wenecji, 1907

ołówek, papier; 19 x 15 cm (w świetle oprawy).

Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 200

WENECJA, 1924

olej, tektura
22,3 x 33,3 (w świetle ramy)
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI
powyżej napis autorski: 1 PAŹDZIERNIK 1924 | VENEZIA
Ponadto nalepka z tekstem (maszynopis): STANISŁAW KAMOCKI | ol. tektura | Venezia 1 paździer. | 1924 r.

PEJZAŻ WIEJSKI

Olej, sklejka, 41,5x46 cm,
sygn. p.d.: St. Kamocki

Samotne drzewo wśród polnych dróg, ok. 1908

ołówek, kredki, papier;
14,2 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 118

Widok na Bazylikę Św. Marka w Wenecji, ok. 1907

ołówek, papier; 15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Venezia 11 Styczeń 1907 (ostatnia cyfra nieczytelna);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 195

olej, tektura;
23,8 x 33,3 (w świetle oprawy);
na odwrocie napis odręczny: Malował / Stanisław Kamocki (długopisem) oraz nalepka z informacjami o obrazie i tytułem: ZAKOPANE - TATRY

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. poz. 140

Widok na kościół Santa Maria della Salute w Wenecji, ok. 1907 r.

ołówek, papier;
Lit.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 187

Most Westchnień - Ponte dei Sospiri

olej, tektura; 50 x 35 cm;
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI,
niżej S. KAMOCKI / "PONTE DEI / SOSPIRI"

Harenda - Zakopane

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: KAMOCKI (brązową farbą), niżej ołówkiem: S. KAMOCKI / "HARENDA" ZAKOPANE

Kościół św. Barbary, 1904

Litografia; wym. komp.: 425 x 312 mm; sygn. oł. p.d.: St. Kamocki 1904.

ołówek, papier; 20,3 x 15,8 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Stanowisko rosyjskie / Dęblin 1917 (ołówkiem);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 131

Brama wjazdowa z księżycem [Bramy do klasztoru kamedułów], ok. 1905

olej, płótno, 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką",
Łaziska Dolne 2009, poz. 213, il. barwna.

Martwa natura z owocami, ok. 1910

olej, płótno; 68,5 x 87,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki;
na odwrocie powtórzona sygnatura: S. KAMOCKI

olej/deska, 13,5 x 22 cm
na odwrociu: 'Kamocki'

Venezia. Isola di S. Giorgio

olej, tektura; 35,3 x 100,5 cm; sygn. p. d.: Kamocki;
na odwrocie napis: VENEZIA / Isola di S. Giorgio

Włoskie impresje, ok. 1907

napis autorski l. d.: 18 Marca 1907 ? (ołówkiem)
Bibl.: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 197

Wiosna - ogród przed dworem

olej, tektura; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki

Szałas na hali

sygn. l.d.
olej, tektura
50x69

Pejzaż z ruiną zamku ok. 1910

olej, tektura; 24 x 33cm.
Na odwrocie napis odręczny: malował/Stanisław Kamocki (długopisem) oraz nalepka z tytułem: Zakopane - Tatry.

Wieś Okniany na Pokuciu, ok. 1905

olej, płótno; 23 x 32;
Na odwrocie na krośnie napis autorski: ST KAMOCKI "WIEŚ OKNIANY/NA POKUCIU", nr 152, oraz nalepka z tytułem jw.oraz datą powstania obrazu 1917.

Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900

olej, płótno; 31 x 41
na odwrocie na krośnie malarskim nalepka z informacjami o obrazie: STANISŁAW KAMOCKI / olej/pł. / Most na Skawie / k. Zatora

Studium wozu, szkice polnego kwiatu, 7 IX 1897

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 20 x 29,5cm;
Datowany u góry z prawej: 7/wrzesień 97 (ołówkiem)

Pastwisko - pod jesień

olej, tektura; 47 x 67,5cm;
Na odwrocie napis autorski: K/ "PASTWISKO"/ (POD JESIEŃ)

Studium morwy?, ok. 1900

olej, płótno; 32,5 x 23,5cm
Na odwrocie napis autorski: Krzak (czerwoną kredką)

Studium wiązu, ok. 1900

olej, płótno; 22,6 x 29,7cm;

Napis autorski z prawej 31/Sierpień 97

Drzewa w śniegu

olej, tektura; 72,5 x 60 cm;
sygnowany p.d.: Kamocki

olej, płótno; 55,5 x 59,5 cm;
sygnowany u dołu z prawej: StKamocki

Galary, XI 1930

olej, tektura; 30 x 40cm;
Napis autorski na odwrocie: S. KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD (czerwoną kredką)

Kwitnący sad, ok. 1907

olej, płótno; 36 x 49cm;
sygnowany p.d.: StKamocki

olej, tektura; 31 x 46cm;
sygnowany l.d.: StKamocki
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Stanisław Kamocki/ "Widok na Tatry"/ tech.olej/

olej, płótno naklejone na tekturę; 29 x 23,5cm;

Studium stojącego konia z lewego profilu, 1917

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22cm;
Opisany przez artystę u dołu z prawej: Dęblin 1917/StKamocki

Kosaćce, ok. 1899

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 25cm

akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 29,5 x 27,5cm;
Napis autorski u dołu z prawej: Zator (ołówkiem)

Szkic umundurowania oficera artylerii konnej Księstwa Warszawskiego, ok. 1894

piórko, tusz, akwarela, papier; 19 x 16cm;
Napis autorski pod jeźdźcem: artylerya konna/ 1807 1815/rp
Na odwrocie luźne szkice artysty.

Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 19 x 16cm
Na odwrocie szkice czapki żołnierskiej.

Studia konia, torsu oficera na koniu, trębacza armii, upadek z konia, ok. 1894

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 28,5 x 37,5cm
Sygnowany p.d.: StKamocki (czerwoną kredką)

Sygnowany p.d.: St. Kamocki

Szkic umundurowania oficera 11.pułku ułanów Księstwa Warszawskiego, ok. 1894

piórko, tusz, akwarela, papier; 19 x 16 cm;

Umundurowanie żołnierza 1.pułku piechoty liniowej z czasów Królestwa Polskiego 1821 i 1831, ok. 1894

piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 19 x 16cm;

Szkice umundurowania kaftana żołnierza 3.pułku ułanów z czasów Królestwa Polskiego, ok. 1894

ołówek, piórko, tusz, akwarela, atrament, papier; 19 x 16cm;

Szkice umundurowania oficerów artylerii konnej armii napoleońskiej, ok. 1894

Dom w mieście - studium perspektywy, ok. 1898

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16 x 20cm;

Studia konwalii, 10 II 1900

akwarela, piórko, tusz, papier; 24,5 x 27,5cm
Napis autorski piórkiem u dołu: dnia 10 lutego/1900roku/St.K

Studia drzew wczesną jesienią, ok. 1899

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier szary; 19,5 x 24cm;
Na odwrocie szkice kompozycji wielopostaciowej nad trumną ze zmarłym.

Autoportret - głowa artysty w górnym oświetleniu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 26,5cm;

Orka z Giewontem w tle, ok. 1910

kredki, papier jasnobrązowy;; 20 x 30cm

Widok na pałacyk w gęstwinie drzew i krzewów, ok. 1910

kredki, papier; 15,5 x 19cm;
Sygnowany l.d.: StKamocki

Pejzaż z Rudna, ok. 1910

kredki, papier; 15 x 19cm;
Napisy autorskie u dołu z lewej i prawej : Rudno

Wnętrze brzeziny

ołówek, papier; 22 x 31,5cm

Grodkowice, 29.VII.1908

ołówek, papier; 15,5 x 19cm;
Napis autorski u dołu z prawej: Grodkowice 29 lipiec 1908.

Droga we wsi, ok. 1910

ołówek, papier; 22 x 31,5cm;

ołówek, papier; 19 x 15cm;
Napis autorski u dołu z lewej: 5 Marzec Arco

Wola Radziszowska, ok. 1910

ołówek, papier; 18,5 x 22,5cm;

Domek pułkownika, 15 IV 1917

ołówek, papier; 16 x 20cm;
Datowany u dołu z lewej: 15 IV 1917; napis autorski z prawej: Domek pułkownika

Aleja Unter den Linden w Berlinie, ok. 1903

ołówek, papier; 16 x 20cm
Napis autorski u dołu z lewej: Berlin Unter den Linden

Widok na ulicę Poselską i kościół Dominikanów w Krakowie, ok. 1900

ołówek, papier; 19 x 15,5cm;
Napis autorski u dołu: ULICA POSELSKA KRAKÓW

Fragment parku w Poczdamie, ok. 1903

ołówek, papier; 15,5 x 19,5cm;
Napis autorski u dołu z lewej: Dresden/San Susi

ołówek, papier; 16,5 x 20cm;
Napis autorski u dołu z lewej: Nasz pokój

Szkice huzara i wiejskiej chałupy, 1894

ołówek, papier; 15,8 x 23,5cm;
Napis autorski u dołu z prawej: D`Auree. Na odwrocie luźne szkice.

Szczyt domu wiejskiego

akwarela, karton; 19,8 x 27,8cm;

Mężczyzna czytający książkę, 1925 r.

ołówek, papier, 19,5 x 15 cm w świetle oprawy

Autoportret z rzeźbą

ołówek, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 2

Widok na Bielany podkrakowskie, ok. 1910

kredki, papier;
15,5 x 19 cm (w świetle oprawy)

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 105

Park

olej, tektura; 39 x 61,5 cm;

Cyrk Orlando w Zakopanem

olej, sklejka, 39 x 48,5 cm
sygn. pr. dół: St. Kamocki

KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1911

Autolitografia barwa, papier; 40 x 28 cm (w świetle p-p)
Plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 13.

Szałasy na Hali Jaworzyńskiej, przed 1918

Olej, tektura; wym.: 49 x 76,5 cm;
sygn. p.d.: S. Kamocki. Na odwrocie naklejka z opisem (autor, tytuł, technika: farbami olejnymi) oraz ceną w koronach austriackich.

Pejzaż z drewnianym kościółkiem, lata 30.

Olej, tektura; wym.: 34 x 44 cm;
sygn. l.d.: Kamocki.

Pejzaż letni

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.d.: `St.Kamocki`

STOGI POD TATRAMI, 1935

olej na płótnie, 75 x 100 cm,
sygnowany i datowany p. d. "St. KAMOCKI 35". Na odwrocie, na płótnie autorskie "St. KAMOCKI 35". Na krośnie pieczątka "N° 81". Rama z epoki.

Akt, ok. 1915

olej, płyta; 99 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Kamocki

Pejzaż ze snopami z okolic Radziszowa

olej, tektura; 41,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie opis autorski: KAMOCKI / "RADZISÓW [sic!]".

Pejzaż z polem

olej, płótno; 86x110 cm
sygn. p.d.: Kamocki

Pejzaż górski, około 1921 r.

olej/płótno, 47,5 x 67 cm
sygnowany l.d.: `Kamocki`
na odwrociu naklejka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim
WYSTAWIANY: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, Salon Doroczny 1921/22

STOGI POD TATRAMI, 1935

olej na płótnie,
75 x 100 cm,
sygnowany p.d. "St. Kamocki";
na odwrocie, na płótnie autorskie: "St. KAMOCKI 35".
Na krośnie pieczątka "‹ 81". Rama z epoki.

Widok na pałacyk, ok. 1910

kredka, papier;
15,7 x 19 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 174

Akt, ok. 1915

olej, płyta; 99 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Kamocki

Bielany - Scena rodzajowa, 1931

olej, płyta; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
napis autorski na odwrocie: BIELANY/ 25 MAJ 1931/ S. KAMOCKI

Widok na wiejską rzeczkę i samotną wierzbę

Na odwrocie luźne rysunki z późnego okresu
Ołówek, papier; 15,3 x 18,7 cm

Samotne drzewa w polu, ok. 1908

Kredka, papier;
15,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);

Dachy Krakowa, 1898

kredka czarna, papier jasnoszary;
33 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 12 czerwiec/ - 98.
Literatura: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944; [Katalog Wystawy Podróżnej], w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne - Wydawnictwo Agencja Kultury Konkret - 2009, poz. 179, il. cz.-b.

Pastwisko - Pod jesień, ok. 1920

olej, tektura; 48 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: K [ujęte u dołu łukiem] / "PASTWISKO" / (POD JESIEŃ).
Literatura: Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska,
Stanisław Kamocki. 1875 - 1944; [Katalog Wystawy Podróżnej], w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne - Wydawnictwo Agencja Kultury Konkret - 2009, poz. 145, il. barwna.

Kwitnący sad

olej, płótno, 36,5 × 49 cm
sygn. p. d.: StKamocki

Umundurowanie żołnierza 1. pułku piechoty liniowej z czasów Królestwa Polskiego, ok. 1894 r.

piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier,
19 × 15,5 cm w świetle passe-partout
na odwrocie szkice artysty
na pracy napisy autorskie wraz z notatkami:
l. g.: piechota 1831/liniowa pod postacią żołnierza: dywizja 1/pułk (r.1831)
pod szkicami: Dyw. II, oraz pułk 1-y linowy/1821 rok
l. d.: mankiet/piechoty n:1

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier,
17 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu z prawej: St. Kamocki.
l. g.: 1865
u dołu: au camp Malons - camerade d`afarige Guide/ Garde impériale 50 Houzards

Studium głowy konia

akwarela, ołówek, papier, 17 × 22 cm
w świetle passe-partout

Normandia - Kanał La Manche

olej, deska; 14 x 22 cm
na odwrocie opis autorski: NORMANDYA / KANAŁ / LA MANCHE / S. KAMOCKI

Santa Maria della Salute w Wenecji

olej, tektura, 35,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Brama

olej/płótno dublowane, 60 x 60 cm
sygnowany p.d.: `St. Kamocki`

Pejzaż letni

olej/płótno, 69 x 131 cm
sygnowany na odwrociu: `S. Kamocki`

porównaj - Sztuki Piękne, rocznik 4, 1927 - 1928, s. 419 (il.)

Widok na Arco S. Marco, 1905

ołówek, papier, 19 x 15 cm, (w świetle oprawy);
napis l. d.: Arco S Marco

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką,
Łaziska Dolne 2009, kat. 124

Pogrzeb Józefa Piłsudskiego w Krakowie

Planty II, 18 V 1935
Ołówek, kremowy papier; 16 x 20cm
Napis autorski u dołu z lewej: 18 MAI 1935

Droga we wsi, ok. 1910

Ołówek, papier, 22 x 31,5cm

Widok na pałacyk, ok. 1910 r.

kredka, papier, 15,8 x 19 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 173

Widok z Arco S. Marco, 5.III.1905 r.

ołówek, papier, 19 x 15 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: 5 Marzec Arco

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 125

Pejzaż z Rudna (Droga w lesie)

ołówek, kredka/papier, 15 x 19 cm (w świetle passe - partout)

Literatura: Katalog wystawy podróżnej - Stanisław Kamocki (1875 - 1944), Adam Konopacki,
Stefania Krzysztofowicz - Kozakowska, Łaziska Dolne, 2009, il. poz. 137 (strony nienumerowane)

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Motyw z ogrodu

akwarela/papier, 34,5 x 47,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Przedwiośnie na Podhalu, ok. 1920

olej, tektura, 68 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 143.

Widok na Bielany pod Krakowem, ok. 1920

olej, płyta; 36 x 42 cm;
sygn. p. d.: StKamocki.
Na odwrocie autorska nalepka z odręcznym opisem pracy.

Zabudowania klasztorne, ok. 1903

ołówek, papier;
19 x 15,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 207

Biecz

Olej, tektura, 61 x 86 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki

sygn. p.d.: ST. Kamocki

Zboże - Łany

olej, płótno, 80 x 135 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie na krośnie malarskim: nalepka wystawowa z tytułem obrazu: Zboże, numerem ...?394 i datą 20/ XI 1912; dwie nalepki wystawowe: TPSP w Krakowie z datą 1913, z tytułem obrazu: Łany, oraz numerem 69 ...(?); oraz dwie nalepki autorskie z dwoma różnymi tytułami: Zboże i Łany; na krośnie malarskim napis WIEDEŃ oraz różne literowe i cyfrowe oznaczenia.
Wspaniała praca jednego z czołowych artystów tzw. krakowskiej szkoły pejzażu; wybitnego ucznia Jana Stanisławskiego.

Plac Mariacki

olej, płótno; 73 x 72 cm
sygn. p.d. Kamocki

Estymacja: 23000-27000 PLN

Hala Gąsienicowa

sygn. l.d.
olej, tektura
47.5x60 cm

Paczółtowice - Maj

ołówek/papier, 14 x 19,5 cm (w świetle passe - partout)
opis autorski p.d.: `Paczółtowice | Maj`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Planty

akwarela/papier, 67 x 97 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `S.Kamocki`

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
wym.: 20 x 29,5 cm

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
wym.: 16 x 20cm (w świetle oprawy)

Galary, XI 1930

Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy)
Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD

Olej, tektura, wym.: 44,5 x 60 cm (w świetle oprawy)

W wiosennym słońcu - dziewczyna góralska siedząca przed chatą

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
wym.: 26 x 25 cm (w świetle oprawy);

Olej, płótno naklejone na tekturę,
wym.: 29 x 23,5 cm (w świetle oprawy)

Autoportret w mundurze legionisty, ok. 1917

Ołówek, papier; wym.: 20 x 17cm (w świetle oprawy)
Z boku napis autorski: Pamiątka/ z pobytu w Dęblinie

Dzwonnica przy kościele, ok. 1908

Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm

Akt

olej, płótno; 100 x 71 cm.
Na odwrocie: ... St. Kamocki,
niżej: St. Kamocki.
Według przekazu rodzinnego, skąd pochodzi obraz, przedstawia on postać żony artysty.

Wiosna, 1943

olej, sklejka; 41,5 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / ZAKOPANE / 1943

W lesie

olej, płótno; 34,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki
Rzadkie w twórczości Stanisława Kamockiego umieszczenie postaci w pejzażu.

Giewont pod wieczór

olej, tekturka; 52 x 69 cm;
sygn. p. d.: S. Kamocki
na odwrocie nalepki autorskie: Stanisław Kamocki/ "Giewont pod wieczór"/ (farbami olejnymi)/ oraz "Giewont pod wieczór"/ cena: k. 300

Samotne drzewa w polu, ok. 1908 r.

kredka, papier;
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 116

Kościółek w Rudawie pod Krakowem, ok. 1905 r.

ołówek, papier; 11 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Rudawa (ołówkiem);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 204

olej, płótno, 96 × 113 cm
sygn. l. d.: St. Kamocki

Estymacja: 95 000 - 100 000 zł

Pod drzewem

olej, płótno, 112 × 113 cm
niesygnowany

Kolekcja rodziny artysty.

Estymacja: 75 000 - 80 000 zł

Akt żony

sygn. na odwrociu [ze zbiorów rodziny artysty]
olej, płótno
100x71 cm

Dworzec kolejowy w Zakopanem, ok. 1936

Olej, tektura malarska; wym.: 40 x 51 cm; sygn. na odwrocie, na nalepce handlowo-wystawienniczej z opisem pracy.

Wenecja. Gondole przed Santa Maria Della Salute, 1924

Olej, tektura malarska; wym.: 35,5 x 50 cm; sygn. p.d.: Kamocki

Jarmark w Krościenku, 1932

Olej, tektura malarska; wym.: 36 x 50 cm; sygn. i opis. autorski na odwrocie.

La chaumiere

olej, deska
44 x 48 cm
sygn. p.d.: Kamocki

Paczółtowice

drzewa przed wiejską chatą ok. 1908 r.; ołówek, papier, 15,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy), napis u dołu: Paczółtowice (ołówkiem);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 123

Wnętrze kościoła we Frydmanie (Wielkanoc)

olej, płótno, 61 x 49,5 cm, niesygn. Ekspertyza p. Jadwigi Oczko-Kozłowskiej.

akwarela, papier,
19,5 × 16,3 cm (w świetle passe-partout)
niesygnowany

3 500 - 4 000 zł

Praca w polu

olej, sklejka; 69 x 77 cm;
sygn. l. d.: SKamocki
Na odwrocie nalepka z tytułem, 75 oraz numery: 49, 50 (podwójne), 52

Kapliczka

olej, tektura; 62 x 49 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie nalepka z podpisem artysty oraz numer 8.

Cyrk Oskardo w Zakopanem, ok. 1920

olej, sklejka; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Biecz

Olej, tektura, 45 x 49 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki; na odwrocie naklejka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie wystawa zbiorowa 1909

Umundurowanie oficera armii napoleońskiej, ok. 1894

Ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; wym.: 24,5 x 12,5 cm

Projekt kaplicy wojskowej w Dęblinie I

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 16 x 20 cm

Galary, XI 1930

Studium morwy, ok. 190

Olej, płótno, wym.: 32,5 x 23,5 cm

Olej, papier jasnoszary, wym.: 30 x 22 cm;
Napis autorski z prawej: 31/ Sierpień 97

Pastwisko-pod jesień

Olej, tektura, wym.: 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy)
Sygn. l. d.: St Kamocki

Młody mężczyzna czytający książkę, I 1925

Ołówek, papier; wym.: 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy)

Mieszkanie pułkownika w Dęblinie 15 IV 1917

Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 20 cm
Napis autorski u dołu: Mieszkanie pułkownika w Dęblinie 1917

Wóz drabiniasty

olej/sklejka, 50,5 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: `Kamocki`

Estymacja 12 000 - 18 000 zł

Drzewa pod starym murem oraz szkic postaci zakonnika

kredki, papier; 25,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 10

Konwalie, 1900 r.

akwarela, piórko, tusz/papier, 25 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `dnia 10 lutego | 1900 roku | K.St.`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Autoportret ze szkicownikiem

ołówek/papier, 32,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000

ZAKOPANE

olej na kartonie, 16 x 31 cm,
sygnowany l.d. "SKamocki", na odwrocie, ołówkiem, autorskie:
"St. KAMOCKI /ZAKOPANE".

AUTOPORTRET, 1936

węgiel na tekturze, 45 x 29 cm,
sygnowany p.d. "Kamocki /36"

PEJZAŻ Z CHMURAMI NAD WSIĄ

olej na desce dębowej, fazowanej, 25 x 32,2 cm,
sygnowany p.d. [wyciśnięte w farbie końcem pędzla]: "S. Kamocki". Na odwrocie, na przyklejonym do deski starym papierze, autorskie: "Stanisław Kamocki"

PEJZAŻ JESIENNY

Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: StKamocki
Na odwrocie szkic pejzażu górskiego
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 15

Akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.:17 x 22 cm

Szczyt domu wiejskiego

Akwarela, karton; wym.:19,8 x 27,8 cm

Zagroda góralska

Olej, tektura; 53 x 63 cm; (w świetle oprawy).

Kwitnący sad, ok. 1907

Olej, płótno, wym.: 36 x 49 cm;
Sygn. p. d.: StKamocki

Widok na Tatry-Zima w górach

Olej, tektura, wym.: 31 x 46,5 cm;
Sygn. l. d.: St.Kamocki

Widok z barki na Sprewę w Berlinie, ok 1903

Ołówek, papier; wym.: 16 x 20cm
Napis autorski u dołu z prawej: "Berlin"

Paczółtowice-widok na wieś, ok. 1908

Napis autorski u dołu z prawej: "Paczółtowice/Maj".

ołówek, papier; 16,2 x 20,2 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 15.IV / 1917 (ołówkiem);
napis autorski p. d.: Domek pułkownika (ołówkiem)

Pomnik Bogdana Zaleskiego na Plantach

kredka/papier, 29,5 x 40,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Skamocki`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Widok na dwór polski w różanych krzewach, ok. 1905

ołówek, papier, 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 184

Pejzaż podgórski z samotnymi świerkami, ok. 1908

ołówek, papier, 18,5 x 23 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki.
1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 115

Autoportret w słońcu

akwarela, papier;
18,5 x 15,3 cm (w świetle oprawy).

Mostek nad wiejską rzeczką i samotna wierzba

Na odwrocie luźne rysunki z późniejszego okresu.
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 138

Widok podgórski - widok na Tatry z Olczy, ok. 1910

ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 128

AUTOPORTRET, 1936

sygnowany p.d. "Kamocki /36"
Autoportret artysty w Muzeum Narodowym w Krakowie. Inny, ołówkowy autoportret w posiadaniu Muzeum w Bochni.

Harenda - Zakopane

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
Na odwrocie autorski napis: KAMOCKI / S. KAMOCKI / "HARENDA" ZAKOPANE

Wenecja - Most Westchnień

olej, tektura; 50 x 35 cm;
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI (powtórzony dwukrotnie) / PONTE DEI / SOSPIRI"

Pejzaż z Rudna, ok. 1910

kredki, papier; 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
Napis autorski z lewej u dołu i wzdłuż prawej krawędzi: Rudno (ołówkiem)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 104

Droga we wsi, ok. 1910

ołówek, papier; 22 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 121

Wnętrze brzeziny

ołówek, papier, 22 x 31,5 cm (w świetle oprawy)

Sadzawka św. Stanisława przy kościele

O.O. Paulinów na Skałce, ok. 1910
kredki, papier, 33 x 20 cm (w świetle oprawy);

Przedwiośnie na Podhalu, ok. 1920 r.

olej/tektura, 70 x 56 cm
sygnowany l.d.: `St.Kamocki`

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Półakt kobiecy

olej, tektura, 67x48 cm w św. oprawy
sygn. l. d.: St. Kamocki

Estymacja: 3000 - 5000 zł

Jesień

sygn. p.d.
olej, sklejka
41x51.5

Łodzie przy brzegu

ołówek/papier, 15 x 19 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 7 000 - 9 000

W pracowni

ołówek/papier, 19,5 x 29 cm ( w świetle passe-partout)

Estymacja: 1 800 - 2 500

Autoportret

ołówek/papier, 19 x 15,5 cm ( w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000

Autoportret

sangwina, ołówek, papier, 20 x 16.5 cm w świetle
sygn..l.d. St. Kamocki

Harenda - Zakopane

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;

Wenecja - Most Westchnień

olej, tektura; 50 x 35 cm;
Na odwrocie napis autorski:
S. KAMOCKI (powtórzony dwukrotnie) / PONTE DEI / SOSPIRI"

Wola Radziszowska, ok. 1910

ołówek, papier;
18,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 129

Fontanna w Dreźnie, ok. 1903

ołówek, papier;
16 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 134

Na łące

olej/deska, 13,3 x 21,5 cm

ODWROCIE: opisany na odwrociu `kamocki` (autorsko ?)

Estymacja: 10 000 - 15 000

kredki, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką",
Łaziska Dolne 2009, kat. 206

Podkrakowskie pola, ok. 1908

ołówek, papier; 15,3 x 19,3 cm (w świetle oprawy).

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podrożnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 137

Kościółek w kępie drzew - Wola Radziszowska, ok. 1910

Radziszowska, ok. 1910
kredki, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podrożnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 106

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, tektura; 32 x 47 cm
Sygnowany p.d.: St. Kamocki

Dworek

olej, tektura; 49 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: SKamocki (sygnatura słabo czytelna)
Na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, w l.g.: n 276 / K.(w kółku) / "DWOREK" oraz dwie nalepki autorska oraz nalepka wystawowa (TPSP w Krakowie?) z roku 1929 z nazwiskiem, opisem obrazu oraz ceną 350.

Droga w lesie, ok. 1908

kredki, papier,

Widok na ulicę Poselską i kościół Dominikanów w Krakowie, ok. 1910;

ołówek, papier, 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Łaziska Dolne 2009, kat. 198

Uliczka w Paryżu, ok. 1902

olej, deska, 27,5 x 17 cm;
Na odwrocie napis autorski: " ULICZKA / w PARYŻU"

Kościółek w Rudawie pod Krakowem

ok. 1905 r.
ołówek, papier; 15 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Napis autorski u dołu z lewej: Listopad Rudawa (ołówkiem);

Mgły nad Czarnym Stawem

olej, tektura,
49,5 x 68 cm
sygn. l.d.: St Kamocki; na odwrocie ołówkiem: St. Kamocki
Na odwrocie dwie naklejki: drukowana TPSP w Krakowie wypełniona atramentem, z numerem 1070, oraz wypełniona atramentem "Mgły nad Czarnym Stawem".

Park Jordana [Kwiaty jesienne], lata 20. XX wieku

Olej, tektura
wym.: 48,5 x 67 cm
sygn. p.d.: S. Kamocki. Na odwrocie naklejka wystawiennicza ZPAP w Krakowie z 1931.

WIDOK Z GUBAŁÓWKI

Olej, sklejka;
69 x 50 cm
Sygnowany p.d.: St. Kamocki

Pejzaż z Paryża

Olej, sklejka, 20 x 30 cm
Na odwrocie autorski napis: PARYŻ/SAN CLOU oraz odręcznie autorski opis ołówkiem wraz ze szkicami

Pastwisko - pod jesień

olej, tektura, 48,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: K (ujęte u dołu łukiem) / "PASTWISKO" / (POD JESIEŃ).

Dom w mieście i fragment zabudowy ulicy studium perspektywy, ok. 1898

Na odwrocie szkic kredką przedstawiający dom;

Autoportret, 1938

ołówek, papier, 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 6/I / 1938

ZAGRODA Z ULAMI

olej na tekturze,
41 x 67,5 cm,
sygnowany p.d. "SKamocki".

Stara zabudowa Nowego Targu, ok. 1935

ołówek, papier, 24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: NOWY TARG

Grodkowice, 1908

ołówek, papier, 15,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
p. d.: napis autorski: Grodkowice 29 Lipca 1908

Pejzaż podgórski

sygn. p.d.,
olej, tektura,
45.5x69.5

Pejzaż podhalański

olej/tektura,
33,5 x 49 cm
sygnowany p. d.: `S. Kamocki`

ESTYMACJA 12 000 - 18 000

Jaz

olej, sklejka; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Kamocki (słabo czytelne);
Na odwrocie nalepka z odręczną informacją: Stanisław Kamocki / "Jaz" / farb. olej / cena .... / .... (?) / Zakopane, ul. Kasprusie l. 34; oraz nr l. g.: No 371

Słoneczny dzień

olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Kamocki
Na odwrocie napis autorski? "SŁONECZNY DZIEŃ" oraz litera K w półkolu.

Widok ze Wzgórza Wawelskiego na Wisłę

most Dębnicki, kopiec kościuszki i Bielany
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 130

Półakt męski

olej, płótno,
97,5 x 75 cm. Praca studyjna studencka St. Kamockiego (wg tradycji rodzinnej), niesygn.

Półakt męski z tyłu

olej, płótno,
97,5 x 75 cm. Praca studencka studyjna St. Kamockiego (wg tradycji rodzinnej), niesygn.

Zaułek przy kościele P. Marii w Krakowie

olej, tektura,
68,5 x 49 cm,

olej, tektura,
31 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

Motyw wiejski

kredki, papier,
13,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 133

Paczółtowice - widok na wieś, ok. 1908

ołówek, papier,
13,8 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Paczółtowice / Maj
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 122

Studium drzewa

olej, płótno (dublowane),
42 x 34 cm
nie sygnowany
Obraz ze zbiorów rodziny artysty.

Widok na wieś o zachodzie słońca

kredki, papier, 16 x 20 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, "Stanisław Kamocki.
1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej", z cyklu: "Spotkania ze sztuką",
Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 108.

Wnętrze kościoła

olej, płótno,
68 x 96,5 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
Na odwrocie nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem i nr 0104.

Autoportret, ok. 1930

ołówek, kredka, papier,
28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, "Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej", z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 9

Planty Krakowskie

[z ukazaną od tyłu rzeźbą Harfiarz Piusa Wielońskiego
oraz widokiem na Basztę Stolarzy i Powroźników], ok 1905
kredki, papier,
28,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Kamocki

Padający śnieg

olej/sklejka, 42 x 52 cm
sygnowany l. d. `St. Kamocki`
Odwrocie: tytuł autorski

W Wenecji

olej/tektura, 51 x 35 cm

Stogi

Olej, tektura;
69 x 99 cm
Sygn. l.d. SKamocki

Chaty

Olej, tektura;
50 x 69 cm
Sygn. l.d. SKamocki

Olej, tektura;
35 x 50 cm
Sygn. p.d. St.Kamocki

Wyspa Cherso

Olej, sklejka;
8 x 14 cm
Na odwrocie: KAMOCKI/ WYSPA CHERSO

Deszcz

Olej, sklejka;
8 x 14 cm
Na odwrocie: KAMOCKI/ ?DESZCZ?

Widok na Tatry ze snopem siana, ok. 1910

ołówek, kredki, papier, 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat.109

Kruchta wiejskiego kościółka, ok. 1908

kredki, papier;
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, "Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej", z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 102

Pogrzeb Józefa Piłsudskiego - procesja żałobna pod Barbakanem w Krakowie, 18.05.1935

ołówek, papier, 16 x 20 cm (w świetle oprawy);
napis autorski u dołu z lewej: 18 MAJ 1935
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 183

ołówek, kredka, papier,
15,6 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, s. 19, poz. kat. 176.

Widok na kościół Mariacki w Krakowie

ołówek, papier,
19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 193.

Pejzaż górski

olej, tektura,
42 x 52,5 cm,
nie sygn.

Widok na opactwo Benedyktynów w Tyńcu

od strony Wisły, ok. 1905 r.;
ołówek, papier,
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 191.

Sprzedawca dywanów

olej, płótno,
102 x 75
Sygnowany p.d.: St.Kamocki.

LATO

olej, tektura,
35.7 x 50.5
sygnowany l.d.: S Kamocki
Na odwrocie napis czerwoną kredką: "Lato"; poniżej ołówkiem: /..../ 1756 zł.
Na oprawie nalepka warszawskiej Galerii "Panorama" z metryczką obrazu.

Góral grający na kobzie

olej, tektura,
50 x 71 cm
sygn. l.d.: St. Kamocki
Na odwrocie napis brązową farbą: "Góral grający na kobzie".

MOGIŁY

Olej, płótno naklejone na sklejkę;
51,5 x 51,2 cm
Na odwrociu fragment papierowej naklejki: ...giły... oraz odręczny napis ołówkiem: Stan. Kamocki | "Mogiły"

Widok na Kurzą Stopkę Zamku Wawelskiego i dachy ulicy Kanonicznej, ok. 1905

ołówek, papier, 19 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 189.

olej, tektura,
68 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

Drzewa w śniegu

olej, papier,
72,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 168.

Sad z ulami zimą, ok. 1905

ołówek, papier,
15,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 132.

Autoportret, 1917

ołówek, kredka, papier,
19,5 x 15,5 cm;
dat. p. g.: 18 luty / 1917
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 8.

Autoportret

sangwina, papier,
31,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: WRZESIEŃ/ 1942
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. 30, il. cz. - b .

Kwitnący sad, ok. 1907

olej, płótno,
36 x 49 cm;
sygn. p. d.: StKamocki

Pastwisko - pod jesień

olej, tektura,
48,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: K (ujęte u dołu łukiem) / PASTWISKO / (POD JESIEŃ).
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2009, s. 16, poz. kat. 145.

ołówek, kredka, papier,
Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2009, s. 19, poz. kat. 176.

Widok na wieś Paczółtowice

- szkic do obrazu, ok. 1908 r.
ołówek, papier,
14 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis autorski l. d.: Sierpień Paczółtowice (ołówkiem);
oraz napis autorski p. d.: obraz namalowany 2 m x 120 (ołówkiem)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 127.

Autoportret

ołówek, papier,
19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 22/II 1944
Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 7.

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, sklejka;
69 x 50 cm
Sygnowany p.d.: St Kamocki

Brama wjazdowa z księżycem

[Bramy do klasztoru kamedułów], ok. 1905
olej, płótno,
60 x 60 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Autoportret w oświetleniu górnym

ołówek, papier,
19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. 10, il. cz.-b.

ołówek, kredki, papier,
33 x 23,2 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. 119, il. cz.-b.

AKT

Litografia;
34 x 29,6 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem l.d.: St Kamocki, p.d.: monogram wiązany z numerem: MN32

STARY KOŚCIÓŁ - MODLNICA

olej/tektura,
41 x 49 cm
sygnowany l. d.: `Kamocki`

Kościół św. Barbary, 1911

Autolitografia barwna;
wym.: 410 x 295 mm; plansza z teki "Kraków 1911", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 13.

Widok na Giewont

Olej, tektura,
31,5 x 49 cm,
nie sygn.
Na odwrocie fragment:...OCKI...LCZAKOWE ZAKOPANE; (sygnatura uszkodzona)

PEŁNIA LATA

Płótno naklejone na tekturę;
41 x 55 cm
Sygnowany p.d.: St Kamocki
Na odwrocie wtórnie nalepiona naklejka z napisanym na maszynie przez mgr Leszka Ludwikowskiego z Krakowa, orzeczeniem o autentyczności obrazu z 9 czerwca 1982 roku.

Les Tatras

Olej na tekturze
Syg. l.d.
45 x 65 cm (w świetle passe-partout)

WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANDRZEJA W KRAKOWIE

akwarela na podrysowaniu ołówkiem/papier,
70 x 100 cm
sygnowany p. d.: 'S. Kamocki'

Kapliczka św. Jana Nepomucena w Wiśnicz Nowym, 1906

Ołówek, papier;
wym.: 29,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p.d.: St. Kamocki 1906. W tle dawny klasztor karmelitów.

Pejzaż z drewnianym kościółkiem

Olej, tektura;
wym.: 34 x 44 cm;
sygn. l.d.: Kamocki.

olej, płótno,
70 x 99,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Chaty w górach

olej, tektura,
50 x 69 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

STRUMYK W POLU

olej na tekturze, 36 x 43 cm, sygnowany " SKamocki"

olej, płótno naklejone na tekturę,
39,5 x 49 cm

Kobziarz

olej, tektura,
49,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StKamocki

olej, płótno, 96 x 113 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Pejzaż górski

Olej na tekturze, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: S. Kamocki

Podwórko

Olej na tekturze, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: S.Kamocki. Naklejka TPSP w Krakowie

Kościół św. Barbary, 1911

PEJZAŻ WIEJSKI Z DRZEWAMI

olej na sklejce,
47 x 44 cm,
sygnowany na odwrocie "S. Kamocki" i "Nr 355."

Na pastwisku

olej, tektura, 4
4 x 54 cm;

Widok na Plac Mariacki w Krakowie

olej, tektura
50 x 41 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
Na odwrocie autorskie napisy oraz powtórzona sygnatura: Stanisław Kamocki

Stanowisko obserwatora

37 x 29 cm, niesygn.

DRZEWA W ŚNIEGU

olej/tektura, 72,5 x 60 cm
sygnowany p. d.: `Kamocki`

W Ku¼nicach

olej, płótno dublowane
73 x 93 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka autorska z napisem: Stanisław Kamocki / W Ku¼nicach / fab olej / cena

Góral na hali

olej, tektura
49 x 70 cm;
sygn. l. d.: SKamocki
Postać górala o cechach autoportretowych.

Dom

akwarela na podrysowaniu, papier,
16 x 19,7 cm (w świetle oprawy)

Czytająca kobieta

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier
15,5 x 20 cm; (w świetle oprawy)

Pejzaż z drzewem

kredki, papier
13 x 19 cm (w świetle oprawy).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

ŻNIWA

Olej, tektura
33 x 40 cm
Sygnowany p.d.: St Kamocki

ZAKOPANE

Olej, sklejka
64 x 67 cm
Na odwrocie napis wykonany przez artystę: STANISŁAW KAMOCKI | ZAKOPANE

PEŁNIA LATA

Płótno naklejone na tekturę
41 x 55 cm
Sygnowany p.d.: St Kamocki

kredka, papier, 15,5 x 19 cm w świetle oprawy
Praca pochodzi ze spuścizny artysty

Pastwisko

olej, tektura
49 x 69 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
na odwrocie: K (w owalu) " PASTWISKO" / (POD JESIEŃ)

Krucyfiks z belki tęczowej

w kościele Bożego Ciała w Krakowie
kredki, papier
33 x 20 cm (w świetle oprawy).

Widok na Giewont

sygn. l.d.
olej, płótno/tektura
39x47.5

Olej, tektura
wym.: 34 x 44 cm
sygn. l.d.: Kamocki.

SŁONECZNY DZIEŃ, 1911/1912

olej na płótnie
120 x 180 cm
sygnowany l.d. "S. Kamocki",
na odwrocie na krośnie "S. K."; na krośnie 5 nalepek wystawowych (jedna niemal całkowicie zniszczona), 2 kwity przewozowe oraz napisy

Most na Skawie koło Zatora

olej, płótno
31 x 41 cm

olej, tektura
46,7 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki

Przedwiośnie

olej, tektura
68 x 56 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki

Wieś Okniany na Pokuciu

olej, płótno
23 x 32 cm
na krośnie napis autorski: N. 152. S. KAMOCKI "WIEŚ
OKNIANY / NA POKUCIU"; oraz nalepka z informacjami o obrazie: STANISŁAW KAMOCKI / olej/pł. / "Wieś Okniany na Pokuciu" / mal. w 1917 r.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście

Wiejski kościółek, ok. 1905

ołówek, papier
19,3 x 15,5 cm (w świetle oprawy).

Cyprysy, 1904-05

ołówek, papier
19 x 15 cm (w świetle oprawy)
Praca wykonana w czasie pierwszej podróży Kamockiego po Włoszech, pochodzi ze spuścizny po artyście.

AUTOPORTRET

Kredka, papier;
20 x 15,3 cm w świetle passe-partout

AUTOPORTRET

Szkic ołówkowy, papier;
29 x 20 cm w świetle passe-partout

Studium drzewa

olej, płótno,
22,6 x 29,7 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis: St Kamocki (ołówkiem)

Róże przed dworkiem

ołówek, papier;
23,8 x 30,6 cm;
na odwrocie napis: St. Kamocki (ołówkiem)

olej, płótno,
96 x 113 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Drzewo

olej, płótno,
32,2 x 23,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: ST. KAMOCKI (ołówkiem)

Widok na bramę Floriańską w Krakowie

kredka, papier,
19,8 x 31,7 cm;
sygn. l. d.: SKamocki (ołówkiem)

CZARNY STAW GźSIENICOWY, ok. 1940

olej, płótno,
53.5 x 72.5 cm
podpisany p.d.: StKamocki

Kościół opactwa w Sieciechowie koło Dęblina, 1917 r.

akwarela/papier,
46 x 64 cm

Widok na kościół św. Andrzeja w Krakowie

70 x 100 cm

niesygnowany
olej, sklejka
47x44

Brama wjazdowa

olej, płótno, 55,5 x 59,5 cm;
sygn. p.d.: StKamocki

Snopki

olej, tektura, 39,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: StKamocki

Uliczka w Paryżu

olej, sklejka, 27 x 17 cm;
Na odwrocie napis: "ULICZKA / w PARYŻU"
oraz KAMOCKI (wzdłuż prawej krawędzi); nalepka z informacją o obrazie

W porcie

węgiel, papier kremowy fakturowany, 26 x 37,7 cm.

Pejzaż podgórski

kredki, papier, 15,4 x 19,4 cm
Praca ze spuścizny po artyście.

Przedwiośnie

olej, tektura,
68 x 56 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki

Sadzawka św. Stanisława

na Skałce w Krakowie
kredka, papier,
32,8 x 19,8 cm

Zakopane - kościołek drewniany

przed cmentarzem na Brzysku
ołówek, papier,
l24,5 x 30 cm;
napis autorski l. d.: ZAKOPANE / 22 STYCZEŃ 1944

Widok miasta nad dachami kamienic

czarna kredka, papier jasnoszary,
30,3 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 12 czerwca (?) / - 28

Podwórko

Olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.d.: S. Kamocki, na odwrocie naklejka TPSP Kraków

Teka prac

33,5 x 25,6 cm; studia olejne na
płótnie: Drzewa,
23,5 x 30 cm; Krzak (tytuł autorski na odwrocie),
33,7 x 24 cm (ubytki warstwy malarskiej);
Portret mężczyzny,
32,5 x 27 cm; Fragment portretu,
30 x 40 cm;
prace pochodzą z różnych okresów twórczości: prace młodzieńcze, z lat 30-tych, okupacyjne - szkic żołnierzy niemieckich przy
motocyklu z koszem.

Zakopane (22.01.1944)

niesygnowany
ołówek, papier
24.5x30.5

PEŁNIA LATA

Płótno naklejone na tekturę; 41 x 55 cm
Sygnowany p.d.: St Kamocki
Na odwrocie wtórnie nalepiona naklejka z napisanym na maszynie przez mgr Leszka Ludwikowskiego z Krakowa, orzeczeniem o autentyczności obrazu z 9 czerwca 1982 r.

Kwiaty

olej, tektura,
63 x 44,5 cm (w świetle oprawy)

Tatry

olej, tektura,
24 x 33 cm;
sygn. na odwrocie

Wieś Okniany na Pokuciu

olej, płótno,
23 x 32 cm
na na krośnie napis autorski: N. 152. S. KAMOCKI "WIEŚ OKNIANY / NA POKUCIU";
oraz nalepka z informacjami o obrazie: STANISŁAW KAMOCKI / olej/pł. / "Wieś Okaniany na Pokuciu" / mal. w 1917 r.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.

Most na Skawie koło Zatora

olej, płótno,
31 x 41 cm

Zaułek przy kościele św. Barbary

olej, płótno dublowane,
74 x 73,5 cm;
sygn. p.d.: SKamocki
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z nr. 0678 oraz nazwiskiem twórcy, tytułem i techniką.

Zima

olej, płótno,
94,5 x 150,5 cm;
sygn. p. d.: SKamocki

Żołnierze armii francuskiej

piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier,
15,8 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: St. Kamocki; l. g.: 1859; napisy autorskie: z lewej przy krawędzi: Grenadjer, z lewej między postaciami: La politesse du Voltigeur / Garde Imperiale, pod postacią centralną: Voltigeur, pod postacią z prawej: Artillerie de la garde

PEJZAŻ PODGÓRSKI

Olej, tektura;
29 x 33 cm
Sygnowany l.d.: St.Kamocki

STOGI

Akwarela, papier;
14,5 x 20,8 cm
Sygnowany l.d.: St.Kamocki

Kwiaty

olej, tektura,
45 x 63 cm;
na odwrocie nalepka z nazwiskiem autora i tytułem.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście

Jaz

olej, sklejka,
51 x 71 cm;
sygn. p. d.: słabo czytelnie
Na odwrocie nalepka z odręczną informacją: Stanisław Kamocki / "Jaz" / farb. olej / cena ...... / adres / Zakopane, ul. Kasprusie l. 34

Ułani - szkice barwne

ołówek, tusz, akwarela, papier, 20 x 24 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Kamocki
opisany: I) / 1804 / Grenadier a cheval de la garde imperiale / raportent un drapeau pris á l`ennami; 1806 / concrists ses Flanqueurs / Grenadiers / garde imperiale

Żołnierze francuscy - szkice

ołówek, piórko, tusz, papier,
17 x 27,2 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: St. Kamocki
opisany przez artystę: l. g.: 1810, p. g.: 1814, z lewej: les camarades de Marengo, p. g.: Campagne de France

Gałązka głogu

ołówek, papier,
19,8 x 15,8 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: SZTUKA

KOŚCIÓŁ W DĘBNIE

Olej, płótno;
95 x 113 cm
Sygnowany l.d.: ST Kamocki
Na odwrocie napis: Kościół w Dębnie | N 28 / 95 x 113

Drzewo

olej/tektura,
32,5 x 46 cm
sygnowany p. d.: `St. Kamocki`

Pejzaż ze snopami

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p.d.: SKamocki
na odwrocie sygnowany: SKamocki / 1913 (?)

Kościół Bożego Ciała w Krakowie

97 x 67 cm;
sygn. p.d.: S. Kamocki

kredki, papier,
15,6 x 19 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: StKamocki (ołówkiem)

kredki, papier,

Lansjer 2. regimentu

ołówek, akwarela, papier
21,4 x 22,4 cm (kształt nieregularny);
sygn. p. d.: St. Kamocki; napisy autorskie - p. g.: 1805; u dołu: Anavan - légers lanciers / 2o Regiment (français) / Le premier régiment etat formé de lanciers polonais

Drzewa

kredka, papier

Pejzaż z drzewami

kredka, papier
16 x 20 cm (w świetle oprawy)

AUTOPORTRET

Kredka, papier;
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

AUTOPORTRET

Szkic ołówkowy, papier;

KOŚCIÓŁ ŚW. ANDRZEJA W KRAKOWIE

Akwarela, karton;
68,5 x 97 cm w świetle oprawy Sygnowany p.d.: SKamocki

KOŚCIÓŁ W SIECIECHOWIE, 1917

Gwasz, akwarela, karton;
45 x 64 cm w świetle oprawy
Na odwrocie: (os)trzelane opactwo Sieciechów koło Dęblina |1917 | cena 800 K.

DĘBY NA ŁźCE, ok. 1925-26

Olej, płótno;
70 x 98,8 cm
Sygnowany l.d.: ST Kamocki

Kwiaty

niesygnowany
olej, tektura
62x45

Portret dziewczynki

ołówek, papier, 37,5 x 29 cm
sygn.l.d.: St. Kamocki

Poronin - Most

olej, tektura,
35 x 51 cm;
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI / "PORONIN" / (MOST)

Dwór

ołówek, papier,
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy)

Samotne drzewo

kredki, papier,
14 x 19,5 cm

Widok na Barbakan

ołówek, kredka, papier,
23,8 x 34 cm (w świetle oprawy)

W parku

ołówek, papier,
16 x 19,7 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Dresden / Sansusi

Autoportret

akwarela, kredka, papier, 29,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
datowany l. d.: 8/XII / 1943 ZAKOPANE

Ule w sadzie

ołówek, papier, 15,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy)

Rozmowa

ołówek, papier
16 x 19,8 cm (w świetle oprawy),
data l. d.: 30/III.1937.

olej, tektura, 46,7 x 65,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: StKamocki;

Poronin - Most

olej, tektura, 35 x 51 cm
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI / `PORONIN` / (MOST)

Autoportret

ołówek, akwarela, gwasz, papier,
35,8 x 26,5 cm (w świetle oprawy);

Autoportret, ok. 1940

ołówek, papier, 31 x 21,5 cm (w świetle oprawy)

Portret kobiety w stroju ludowym (na odwrocie szkic rysunkowy Portretu)

akwarela/papier, 35,5 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
AP Sztuka, wiedeńskiej Secesji, ZPAP, TZSP i in.

PRZEDWIOŚNIE W ZAKOPANEM

olej na tekturze, 51 x 70 cm, sygnowany p.d. "SKamocki" na odwrocie napis autorski "ZAKOPANE/PRZEDWIOŚNIE"

W SZARY DZIEŃ, ok. 1920

olej, tektura
27.7 x 32.2 cm
sygnowany l.d.: StKamocki
Na odwrocie nalepka z autorskim napisem atramentem:
Stanisław Kamocki | "W szary dzień" | "Leńcze" | cena 100. Brzegi tektury oklejone pasami papieru; wzdłuż lewej krawędzi pas z drukowanym napisem: Aleksandrowicz (przyklejony licem do tektury i czytelny w lustrzanym odbiciu); przy górnej krawędzi napis ołówkiem: Hodanin (?)

BRZEG MORSKI, lata 30. XX w.

olej, tektura
34 x 50 cm
podpisany l.d. ołówkiem: S Kamocki
Na odwrocie autorski napis czerwonym tuszem i szarą kredką: S.KAMOCKI | "Z PUCKA" | BRZEG MORSKI

Po żniwach

olej, tektura, 59 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki

Autoportret

Autoportret

ołówek, papier, 16 x 10 cm;
sygn. p. d.: StKamocki

Droga do dworu

kredka, papier, 13,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy)

Akwarela, karton; 68,5 x 97 cm w świetle oprawy
Sygnowany p. d.: SKamocki

POWITANIE

Olej, tektura; 34 x 58 cm

KOŚCIÓŁ W SIECIECHOWIE, 1917

Gwasz, akwarela, karton; 45 x 64 cm w świetle oprawy
Na odwrocie: (os]trzelane opactwo Sieciechów koło Dęblina | 1917 | cena 800 K.

Drzewa na Bystrem (Zakopane)

olej/tektura, 70 x 100 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | Autor S. Kamocki | (…) Drzewa na Bystrem | Rodzaj ol Cena 30000 Kr`

olej, płótno, 69 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki

Barki na Wiśle

olej, tektura, 35 x 50 cm
Na odwrocie napis: S.KAMOCKI / "GALARY" / 1930 / LISTOPAD

Poronin - Most

olej, tektura, 35 x 51 cm;

Autoportret

ze spuścizny po artyście

Autoportret

ołówek, papier, 31 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
ze spuścizny po artyście

Widok na San Giorgio Maggiore w Wenecji

ołówek, papier, 15 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
ze spuścizny po artyście

Widok na Halę Gąsienicową

akwarela, karton naklejony na tekturę, 47 x 64,5 cm
sygn. p.d.: St. Kamocki
na odwrocie napis tuszem: Hala Gąsienicowa / malował profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Stanisław Kamocki ur. 1875, +1944, (uczeń Jana Stanisławskiego)

MOTYW Z WOLI RADZISZOWSKIEJ, 1934

olej, tektura
35 x 50 cm
podpisany p.d. ołówkiem: S Kamocki
Na odwrocie autorski napis czerwoną kredką: S.KAMOCKI | "WOLA RADZISZOWSKA" | MAJ | 1934

olej, płótno, 96 x 113 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Wieże Kościoła N.M.P. w Krakowie

olej, tektura, wym.: 100 x 71 cm,
sygn. p.d. "St. Kamocki".

Barka

olej/tektura, 35 x 49 cm
na odwrocie tytuł autorski

Profil kobiety

olej/tektura, 48 x 35 cm
na odwrocie odręczny napis: `Kamocki`

Kościół na Skałce

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: SKamocki;

Żółcień

piórko, tusz, papier, 30 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: StKamocki (ołówkiem)

Kwiaty

ołówek, papier, 15,8 x 19,9 cm (w świetle oprawy),
[zagięcia papieru, nieliczne plamy]

Róże

ołówek, papier, 16 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: rys. Stan. Kamocki (piórem)

Kwiaty i owad

olej, płótno 30 x 22 cm (w świetle oprawy)
napis autorski: 31 / sierpień 97

Przedwiośnie

olej, tektura, 68 x 56 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki

Zagroda góralska

olej, tektura, 53 x 63 cm;

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 50 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: StKamocki
Wczesna praca artysty sprzed 1900 r.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 97 x 67 cm;
sygn. p.d.: S. Kamocki

Kościół opactwa w Sieciechowie koło Dębllina;

akwarela, papier naklejony na tekturę, 47 x 65 cm;
na odwrocie opis obrazu z tytułem i datowaniem 1917 r.

Kwitnąca jabłoń

ołówek, papier, 21,5 x 31 cm (w świetle oprawy)
napis autorski p. g.: jabłoń / 26 / Maj / -900

Snopy

szkic olejny na tekturze, wym.: 28 x 35 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki

Chaty

olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: StKamocki

Pejzaż z kościołem

olej, płótno, 95 x 95 cm;
sygn. p. d.: St. Kamocki 1901;

Studia kwiatowe

ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier, 37 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
napis p. g.: 11 Maj / -99; oraz napis p.d.: Listopad / 99

Motyw z Wenecji - pomnik Colleoniego

olej, płótno naklejone na tekturę, 51 x 67 cm
na odwrocie napis: S. Kamocki /Andrea Verrocchio/Campo di San Giovanni/e Paolo/: Monumento a Colleoni"

kredki, papier, 25,2 x 35,3 cm (w świetle oprawy);

Kwiat

ołówek, papier, 19,8 x 15,8 cm (w świetle oprawy);

Przedwiośnie - Widok na ośnieżone Tatry

olej, tektura, 50,5 x 70,5 cm
sygn. p. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: K (podkreślone łukiem) ZAKOPANE / "PRZEDWIOŚNIE"

Studia kwiatowe

ołówek, papier, 20 x 16 cm (w świetle oprawy)

Dzika róża

ołówek, papier,
20 x 15,6 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie napis ołówkiem: moje mieszkanie / w Rzeszowie (?)

Dzikie róże

ołówek, papier, 19,8 x 15,9 cm (w świetle oprawy);
z prawej u dołu delikatny napis SZTUKA

Konwalie - szkice

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, piórko,
tusz, papier, 25 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: dnia 10 (?) lutego / 1900 WRW (?) / St. K.

Jarzębina

kredki, papier, 30 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: St Kamocki

Róże

sygn. p.d.: rys. Stan. Kamocki (piórkiem)

Pastwisko, lata 30. XX w.

olej, tektura,
49.5 x 70 cm
sygnowany l.d.: StKamocki
Na odwrocie autorski napis: K | "PASTWISKO"

ZIMA

Olej, tektura; 34,4 x 50 cm
Niesygnowany
Na odwrocie napis: S. KAMOCKI

Panorama Biecza

olej, płótno naklejone na tekturę, 72 x 96 cm
sygn. l.d.: SKamocki

Wieża kościoła NMP w Krakowie

olej/tektura, 101 x 72 cm
sygnowany p. d.: `S. Kamocki`
na odwrocie papierowa naklejka: `35171 Autor Kamocki Stanisław | Wieża kościoła NPM w Krakowie`

Chłopka ze wsi podkrakowskiej

papier, 37 x 24,5 cm;
sygn. z prawej: StKamocki

Portret kobiety z profilu

olej, karton, 38,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie : St Kamocki

ZAŚCIANEK, 1925

Olej, dykta; 59 x 79 cm
Sygnowany p. d.: St Kamocki
Na odwrocie papierowa nalepka: TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK
PIĘKNYCH W WARSZAWIE | SALON DOROCZNY 1925 | AUTOR: Stanisław Kamocki | TYTUŁ DZIEŁA Zaścianek | RODZAJ DZIEŁA farb olejne | Cena - | Podpis

Pomnik Lirnika - Kraków Planty

kredka, papier, 27,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: StKamocki

papier, 98,5 x 68 cm;
sygn. l.d.: S. Kamocki

Kościół Bożego Ciała - widok nawy

papier, 98,5 x 68 cm;
sygn. p.d.: S. Kamocki

Zakątek przy kościele św. Barbary

olej/płótno, 74 x 73 cm
sygnowany p. d.: `S. Kamocki`
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie: `Autor Kamocki Stanisław | Dzieło p.t. Zakątek przy kościele św. Barbary | Rodzaj olejny`

PEJZAŻ WIOSENNY

Olej, tektura; 34,5 x 49 cm
Niesygnowany

GIEWONT ZIMĄ

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Niesygnowany
Na odwrocie napis odręczny: Widok na Giewont w zimie

WIDOK NA GIEWONT

Olej, tektura; 50,3 x 69,7 cm
Sygnowany p. d.: St Kamocki
Na odwrocie zieloną farbą: K na wygiętej linii | ZAKOPANE | "WIDOK NA GIEWONT"

Pejzaż z kościołem

olej, płótno, 95 x 95 cm;

Kuźnia na Harendzie

olej, tektura, 40 x 50 cm;
sygn. l.d.: StKamocki / 1942
na odwrocie napisy autorskie: S. KAMOCKI / HARENDA - ZAKOPANE / "KUNIA Z WYLOTEM NA TATRY"

Wejście do katedry na Wawelu, ok. 1924

olej, tektura, 50 x 36 cm
sygn. l.d.: St. Kamocki
na odwrocie naklejka wypełniona atramentem:
Stanisław Kamocki / "Wejście do katedry na Wawelu" /
(farbami olejnymi); naklejka TPA Sztuka w Krakowie;
naklejka Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z datą 23.X.1924

PRZEDWIOŚNIE W ZAKOPANEM, 1909

akwarela, papier,
48.5 x 61.5 cm
sygnowana p.d.: St Kamocki

Letni pejzaż

olej/płótno, 72 x 98 cm (w świetle ramy)

Las

olej, płótno, 33,5 x 45 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Stogi

olej, tektura, 41 x 50 cm;
na odwrocie napis: S. KAMOCKI / "WOLA RADZISZOWSKA"

olej, płótno, 96 x 113 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Wieża kościoła NMP w Krakowie

olej/tektura, 101 x 72 cm
sygnowany p. d.: `S. Kamocki`

Górski potok, 1943 r.

olej/tektura, 44 x 54 cm
sygnowany p. d.: `S. Kamocki`
na odwrocie papierowa naklejka: `Stanisław Kamocki | "Górski potok" | farbami olej. | 1943 r.`

olej, płótno dublowane, 74 x 73,5 cm;
sygn. p.d.: SKamocki

olej, płótno, 96 x 113 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

JESIEŃ, ok. 1920

olej, płótno,
80.5 x 120 cm
sygnowany l.d.: St Kamocki

Młyn na Pokuciu, ok. 1900 r.

olej/deska, 18,5 x 28 cm
na odwrocie napis: `KAMOCKI | POKUCIE | "MŁYN"

Przedwiośnie

olej/sklejka, 40 x 50 cm
na odwrocie napis: `KAMOCKI |
ZAKOPANE - HARENDA | "Przedwiośnie"

W jesiennym słońcu

olej, płótno, 95 x 115 cm;
sygn. l.d.: ST. Kamocki / 1907

olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: StKamocki

STANOWISKO OBSERWATORA II

Autolitografia 1934, 31 x 21 cm w świetle
Sygnowany p. d z płyty litograficznej: St. Kamocki, l. d.: Stanowisko obserwatora II

Kościół św. Barbary, 1911

litografia barwna, wym.: 410 x 290 mm. Grafika z teki XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie 1911, Lit. M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 13.

Pejzaż wiejski, ok. 1940

olej, tektura, wym.: 36 x 50 cm, n/s. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności Stefanii i Piotra Pochwalskich.

Autoportret

kredka brązowa, papier,
30 x 21 cm (w świetle oprawy);

Autoportret

ołówek, papier, 28,5 x 19 cm ( świetle oprawy);
dat. l.d.: 23. XII 1943

OBEJŚCIE KOŚCIELNE W LEŃCZACH (WIOSNA)

tempera na płótnie, 46 x 69 cm, sygnowany l.d. "StKamocki",
na odwrocie (na blejtramie) nalepka z odręcznym napisem: "Stanisław Kamocki / Obejście Kościelne w Leńczach (Wiosna) / farby tempera"

olej, tektura, 61 x 82 cm;
sygn. p.d.: St. Kamocki

Wnętrze kościółka we Frydmanie. 1919

olej, płótno; 96 x 105,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Kamocki;
na odwrocie napis białą farbą: 1919 | Fridman | 95 x 103

Górski potok, 1943 r.

olej/sklejka, 43 x 54 cm
sygnowany p. d.: `SKamocki`;

PRZED KOŚCIOŁEM W WOLI RADZISZOWSKIEJ

Olej, płótno; 115 x 114,5 cm
Na odwrocie dwa razy powtórzony napis odręczny S. Kamocki

Pejzaż z kościołem

olej, płótno, 95 x 95 cm;

Smreki

olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Na odwrocie szkic pejzażu zimowego oraz autorski napis:
"S.KAMOCKI / "SMREKI"

Zamek

olej, deska; 17,3 x 26,8 cm;
Na odwrocie autorski napis: "NORMANDYA / `DIEPPE` /
ZAMEK NAD / KANAŁEM / `LA MANCHE` / S.KAMOCKI"

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem

Olej na tekturze 35,5x51 cm,
sygn. na odwrocie na nalepce : Stanisław Kamocki "Brama cmentarna";
oprawiony w starą ramę 49x65 cm.

akwarela, karton, 100 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Zamyślona

olej, płótno, 92,5 x 109 cm;
na odwrocie wtórny napis: S. KAMOCKI

Pejzaż z kościołem

olej, płótno, 95 x 95 cm;

Pastwisko

olej, sklejka, 49 x 69 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis: K [podkreślone półkoliście] /
"PASTWISKO" / (POD JESIEŃ).

KWITNĄCA DZIKA RÓŻA

Olej na płótnie 45 x 55 cm
Sygnatura wtórna l.d.

olej, tektura, wym.: 35,5 x 50,5 cm
niesygn.

Wenecja, Canale Grande, po 1920

olej, tektura,
35 x 99 cm
sygnowany p.d.: SKam
Na odwrocie napis niebieską farbą: K | VENEZIA.
Dwa stemple o treści: [1.] Gwarancja autentyczności | Salon Artystów Malarzy Polskich | Kraków, Urzędnicza 43. [2. wypełniony atramentem] SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | Kraków, ul. Urzędnicza 43. | Liczba 51| Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść "Wenecja" | Cena 380 (Trzysta-osiemdziesiąt).

olej, tektura, 37 x 48 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki
Obrazy pochodzą ze zbiorów Marii Skłodowskiej - Szancenbachowej, matki Jana Szancenbacha. Uzyskana kwota zasili Fundusz Stypendialny im. Prof. Jana Szancenbacha utworzony uchwałą senatu ASP w Krakowie 23.11.2004 r.

Pastwisko

olej, sklejka, 49 x 69 cm;
sygn. l.d.: StKamocki
Na odwrocie napis: K / "PASTWISKO" / (POD JESIEŃ)

Przedwiośnie

olej, sklejka, 40,5 x 50,5 cm;
sygn. na odwrocie: KAMOCKI / ZAKOPANE - HARENDA / "PRZEDWIOŚNIE"

W jesiennym słońcu

olej, płótno, 95 x 115 cm;

Wiosna na Podhalu

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p. d.: "Kamocki" oraz na odwrocie napis: "PORONIN | "Wiosna na Podhalu" i fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka: "…ław Kamocki…"

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, tektura;
49,1 x 67,6 cm
Sygnowany p. d.: St. Kamocki

SAD WIOSNĄ

Olej, tektura;
34,9 x 50 cm
Sygnowany p. d.: St. Kamocki

Kwitnąca czeremcha, 1943

olej, sklejka, 40,7 x 50,6
na rewersie napis: "S. Kamocki / 1943"/ "Kwitnąca czeremcha"/ Przed domem / Zakopane

Pastwisko

sygnowany l.d.
olej, tektura
50x66

Kościół św. Barbary

chromolitografia/papier, 41 x 29,5 cm (w świetle oprawy)

Autoportret na tle Tatr, lata 30.

olej na płótnie,
47 x 66 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki6

Wiosenne zboże, ok. 1908 r.

olej na płótnie,
72 x 72 cm,
sygn. l.d.: St. KamockiWystawy: V Wystawa Doroczna w Warszawie, Zachęta 1908 r.

Pejzaż majowy z kościołem

olej, tektura;
49 x 62 cm;
sygnowany po lewej stronie na dole: St. Kamocki

Chata z wozem

olej/tektura, 60 x 72 cm
sygnowany: l. d.: `Kamocki`

Jaz

olej, sklejka,
51 x 71 cm;
sygn. p.d.: słabo czytelna

Martwa natura z oknem w tle

akwarela, wym.: 72,5 x 72,5 cm
sygn. p.d.: St. Kamocki

ZAGRODA

Olej, płótno;
59 x 70,5 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: StKamocki

GÓRSKI STRUMIEŃ

Olej, tektura;
49 x 34 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: SKamocki
Na odwrociu naklejona kartka maszynopisu z 1970 r. z orzeczeniem o autentyczności obrazu przedłożonym przez biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki oraz konserwacji zabytków, mgr L. Ludwikowskiego.

Chaty góralskie, przed lub w 1923

olej, tektura,
37.8 x 47 cm
sygnowany l.d.: SKamocki [inicjały wiązane]
Odwrocie tektury zamalowane białą farbą. W lewym górnym narożniku nalepka z zatartym napisem atramentem, czytelne słowo: cena. Ponadto dwie nalepki wystaw: 1. z wystawy Tow. Sztuka w Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem obrazu: Chaty góralskie; 2. z wystawy w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w roku 1923, z tytułem obrazu Chata góralska.

MŁYN NA POKUCIU, 1900[?]

olej na sklejce,
17,2 x 27 cm,
na odwrocie napisy: "KAMOCKI" i "POKUCIE / "MŁYN", rysunek ołówkiem z budynkiem (być może też S. Kamockiego), dołączone zaproszenie (przecięte i nie zachowane w całości): "Pod protektoratem J.W. Hr. Adamowej Potockiej / odbędzie się dnia 3 lutego 1897 roku w Sali Hotelu Saskiego / Bal / na dochód Krakowskich Kolonij wakacyj[...] / i Szpitala św. Ludwi[...] / na który Komitet ma zaszczyt z[...] / J W pana Kazimierza Kamoc[...] / Andrzejowa Potocka,"
Wystawiany na XLVII aukcji Domu Aukcyjnego UNICUM (27 III 1994 r.), nr kat. 11, bez repr.

ZAMYŚLENIE

Olej na płótnie
93 x 110 cm
Nie sygnowany
Pochodzenie - zbiory rodziny artysty

Pole

olej, tektura
28 x 32,5 cm

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno, 95 x 115 cm;

Wenecja. Ca d`Oro 1907

litografia, wym.: 240 x 310 mm,
sygn. oł. p.d., pł. p.d.

Pomnik Bartolomea Colleoni na Campo di San Giovanni w Wenecji

olej, płótno, tektura, wym.: 51 x 66 cm.
Na odwrocie: S.KAMOCKI/ ANDREA VERROCHIO/ CAMPO DI SAN GIOVANI E PAOLO/ MONUMENTO B.COLLEONI

Widok na Czerną

olej, płótno
95 x 114 cm

Kościół Św. Barbary w Krakowie

litografia, 40 x 29 cm
niesygnowana
pochodzi z "Teki Pierwszego Zjazdu Lekarzy i Przyrodników w Krakowie"

PODCIENIA, 1927 r.

Olej, sklejka; 62 x 88 cm
Na odwrocie napis odręczny ołówkiem: "Podcienia"| StKamocki| farb.olej| 1927| 88 x 62| 62 x 88 oraz trudnoczytelna pieczątka: SKŁAD PRZYBORÓW (...)| ALEKSANDROWICZ

MOGIŁY

Olej, płótno naklejone na sklejkę; 51,5 x 51,2 cm
Na odwrocie fragment papierowej naklejki: ...giły... oraz odręczny napis ołówkiem: Stan. Kamocki| "Mogiły"

PRZEDWIOŚNIE

Olej na tekturze 51 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "SKamocki"

KŁADKA

Olej na tekturze 63 x 51,3 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka wystawowa z nr 640 z 1925 r. oraz resztki dwóch nieczytelnych nalepek

WIDOK KOŚCIOŁA ŚW. ANDRZEJA W KRAKOWIE

Akwarela na papierze naklejonym na płótno 55 x 80 cm
Nie sygnowany

Kobieta śpiąca

olej, tektura,
32 x 36,5 cm;
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI (ołówkiem)

olej, płótno, 96 x 113 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Las

olej, płótno, 33,5 x 45 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki

Ogród

olej, tektura, wym.: 33 x 48 cm

Twarz mężczyzny

Ołówek, akwarela, papier,
35,8 x 26,6 cm; w św. p.-p.

Portret mężczyzny

Ołówek, papier, 28,5 x 19 cm; w św. p.-p.
Dat. l.d.- 23.XII.1943

Studium twarzy

Kredka (niebieska, czerwona), papier,
18,5 x 15,5 cm; (w świetle p.-p.)

Pałac Dożów 1907

litografia, papier brunatno-szary, wym.: 245 x 310 mm,
sygn. pł. l.d.: St.K.1907

Kościół

litografia, papier szarozielony, wym.: 295 x 405 mm, sygn. oł. p.d.
Na odwrocie odbitka próbna.

Topole pod kopcem Kościuszki

olej, karton, 53 x 39 cm;
sygn. p.d.: St.Kamocki

Pejzaż z Woli Radziszowskiej, 1933

olej, tektura,
36 x 50 cm
sygnowany l.d.: St. Kamocki
Na odwrocie napisy farbą i kredką: S.KAMOCKI | WOLA RADZISZOWSKA | 7 MAJ | 1933

Pejzaż wiejski

olej, tektura, wym.: 34 x 51 cm
sygn. p.d. St. Kamocki

Pejzaż wiejski

olej, płótno, wym.: 95 x 113,5 cm
sygn. l.d.: St. Kamocki / 1907
Na odwrociu naklejka TPSP "Sztuka" z 1909

Wenecja. Ca d`Oro

litografia, papier oliwkowo-szary, wym.: 24 x 30,7 cm
sygn. ołówkiem p.d.: St.Kamocki; na kamieniu p.d. monogram: St K 1907

Wenecja. Ponte Rialto

litografia, papier brunatno-szary, wym.: 24 x 30 cm
sygn. na kamieniu p.d. monogram: St K 1907

Pejzaż górski

olej, tektura, 41 x 50,5 cm; sygn. l.d.: St. Kamocki/ 1942
na odwrocie napis: S. KAMOCKI/ HARENDA - ZAKOPANE/ "KUŹNIA Z WYLOTEM/ NA TATRY"

Zestaw 17 szkicowników i notesów

zawierających rysunki postaci, zwierząt, pejzaży, studia mundurów, rysunki kompozycji, autoportrety, akwarelowe studia kościoła w Dęblinie z kwietnia 1917 roku, akty, sceny we wnętrzu i notatki artysty.

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno, 95 x 115 cm; sygn. l.d.: ST. Kamocki / 1907

Szałasy na Jaworzynce

olej, tektura, 37 x 51 cm; sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / SZAŁASY NA JAWORZYNCE

Widok górski

akwarela, papier, 34 x 50 cm (w świetle ramy); sygn. l.d.: StKamocki

Sad

olej, płótno, 37,5 x 48,5 cm; sygn. l.d.: StKamocki

Podcienie

olej, tektura, 60 x 87 cm; na odwrocie napisy (autorskie ?),
tytuł obrazu i data 1927

Las zimą

olej, tektura, 50 x 67,5 cm; sygn. l.d.: StKamocki
Na odwrocie szkic pejzażowy oraz nalepka z odręcznie napisanym tytułem obrazu: "Topniejące śniegi"

Obejście kościelne w Leniczach ( Wiosna )

olej, płótno, 46 x 69 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki na odwrocie: nalepka autorska z tytułem obrazu

Słoneczny dzień

olej, tektura, 35 x 49 cm; sygn. p.d.: StKamocki Na odwrocie napis autorski:
K / "SŁONECZNY DZIEŃ"

Galary

olej, tektura, 35,5 x 50 cm
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "GALARY" / 1930 / LISTOPAD

Z krakowskich plant

litografia, 230 x 165 mm,
sygn. oł. (w obrębie kompozycji): St. Kamocki

Widok na klasztor w Czernej, lata 20-te.

olej na płótnie,
wymiary: 94 x 114 cm,
sygn. l.d.: S.Kamocki

Przed pałacem

olej, tektura, 34 x 58 cm;

Plac Św. Marka

olej, tektura, 35 x 49 cm; sygn. na odwrocie: S.KAMOCKI/ Z POD
KOLUMNADY/NA PLACU/ ŚW. MARKA

Mogiły

olej, płótno na sklejce, 51 x 51 cm; na odwrocie: fragmenty nalepek

Wnętrze

olej, tektura, 28 x 32,5 cm; na odwrocie studium
pejzażu oraz napis autorski(?): WNĘTRZE NA UL. RETORYKA/rok 1914

ZAKOPANE

olej na sklejce, 64,5 x 67 cm,
u dołu po prawej ślad sygnatury, na odwrocie własnoręcznie: "Stanisław Kamocki Zakopane"

Pejzaż górski

akwarela, papier, wym.: 33 x 48 cm
sygn. l.d.: S. Kamocki

Wiosna na Podhalu

olej, tektura, 51 x 70,5 cm; sygn. p.d.: StKamocki.
Na odwrocie napis autorski: K. PORONIN / "WIOSNA NA PODHALU"

Pejzaż zimowy ze świerkami

olej, tektura, 35,5 x 50 cm; sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI

Widok na Giewont w zimie

olej, tektura, 34,7 x 50,5 cm;
na odwrocie: tytuł obrazu (wtórny)

Sad

olej, tektura, 35,5 x 50 cm;
sygn. l.d.: StKamocki;
Na odwrocie napis autorski: KAMOCKI /"KROŚCIENKO"

Pejzaż z domami

olej na tekturze,
wymiary: 61 x 71 cm,
sygn. p.d.

Katedra Notre Dame

olej na desce, wymiary: 22 x 13,5 cm
sygn. na odwrocie. Praca ze spuścizny po artyście.

Galary na Wiśle (1930)

niesygnowany
olej tektura
35.5x50.2

Pejzaż z kapliczką

olej, płótno, 95 x 115 cm
sygn. l.d.: St. Kamocki/ 1907

Pejzaż ze snopkami

olej, deska, 17 x 27 cm; : ST. Kamocki
sygn. l.d

Jesion

olej, sklejka, 50 x 40 cm;
sygn. l.d.: St Kamocki. (dwukrotnie)

Obejście kościelne w Leniczach (Wiosna)

olej, płótno, 46 x 69 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki
na odwrocie: nalepka autorska z tytułem obrazu

PEJZAŻ

Olej, płótno; 95 x 130,5 cm
Sygnowany na odwrocie: S. Kamocki

Góralskie zagrody, około 1920

olej, tektura; 35,5 x 50,5 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: St. Kamocki

akwarela, papier, 68,5 x 98 cm; sygn. p.d.: SKamocki

Wiosenny sad

olej, tektura, 35,5 x 50 cm; sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: KAMOCKI / "KROŚCIENKO"

Martwa natura

olej, płótno
77 x 65 cm

"Poronin wiosna na Podhalu"

olej, tektura
sygn. p.d.: St. Kamocki
wym.: 51 x 70 cm

"Widok na Tatry"

akwarela, tektura, wym.: 46 x 60 cm
sygn. p.d.: ST. Kamocki

Kościółek w Zakopanem

olej, tektura, 49,5 x 69 cm; sygn. l.d.: St. Kamocki,
na odwrocie: szkic portretu mężczyzny oraz napisy autorskie - tytuł obrazu i data 1932

Kościół św.Barbary (1911)

niesygnowany
autolitografia
40.5x29

Park dr Jordana, 1932 rok

olej/tektura, wymiary: 35 x 50 cm;
sygnowany lewy dół: "SKamocki";
na odwrociu: "kwiecień 1932"

Hala Jaworzyńska

olej/tektura, wymiary: 35x49 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu

Barki na rzece

olej, tektura, 51 x 71 cm; sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: S. KAMOCKI / "GALAR" / 1931 / LISTOPAD

"Kościół w Zakopanem"

olej, tektura
sygn. p.d.: S. Kamocki
wym.: 50 x 70 cm

Góralskie zagrody, około 1920

CMENTARZ PRZY CERKIEWCE W GÓRACH

olej na tekturze, 36 x 49,5 cm, sygnowany l.d. "St.Kamocki"

"Pejzaż z wozem"

olej, tektura
sygn. p.d.: S. Kamocki
wym.: 26,5 x 68 cm

ZAKOPANE

Olej, tektura, 35,5 x 50,3 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: St Kamocki
Na odwrocie napis czarnym olejem: S. KAMOCKI | ZAKOPANE

"KOŚCIÓŁEK/ZAKOPANE", 1909

olej na tekturze, 49,5 x 69,5 cm sygnowany p.d.: "SKamocki 909"
na odwrocie napis autorski: "S. Kamocki /Zakopane/Kościółek"

Wieś

sygn. l.d.
olej tektura
50x70

PEJZAŻ

Olej, płótno, 95 x 130,5 cm
(Sygnowany na odwrocie)

WIDOK SPOD REGLI

Olej na tekturze 34 x 48 cm
Sygnowany l.d. - "St. Kamocki"

PEJZAŻ PODKRAKOWSKI

olej na płótnie, 93 x 120 cm,
sygn. p.d. "SKamocki" i na odwrocie "S Kamocki"

olej, płótno, 74 x 120 cm;
sygn. l.d.: St.Kamocki
Na odwrocie fragmenty nalepek wystawowych.

W ogrodzie

olej, tektura, 69,5x 53,5 cm;
Na odwrocie napis: ST.KAMOCKI

Widok na Barbakan i Bramę Floriańską

akwarela, kredka, karton, 70 x 100 cm; sygn. p. d.: St Kamocki;
Na odwrocie nalepka wystawowa z datą powstania obrazu: 1940.

Przed lustrem

olej, sklejka, 68 x 61 cm; na odwrocie autorski napis:
S. KAMOCKI / PRZED LUSTREM / nr 124

Pejzaż z kapliczką wśród drzew, ok. 1920

olej, płótno,
77.5 x 119 cm
sygnowany p.d.: S.Kamocki
Na odwrocie, powtórzony czterokrotnie, napis kredą: "21"

HALA JAWORZYŃSKA

olej na tekturze, 35,5 x 50 cm
sygnowany l. d. "S. Kamocki",
na odwrocie napis: "K. Zakopane. Hala Jaworzyńska"

PEJZAŻ TATRZAŃSKI

Olej na płótnie 70 x 100 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepki: autorska oraz inwentarzowa MN w Krakowie
Wystawiany - TPSP w Krakowie, 1950 r.

GIEWONT

Olej na tekturze 34 x 49 cm

Sad

Olej, płótno, 33,5 x 45 cm; sygn. l.d. St Kamocki

Słońce jesienne

olej, płótno, 64 x 80 cm; sygn. p.d.: St. Kamocki.
Na odwrocie liczne nalepki wystawowe (część zachowana w nieczytelnych fragmentach), m.in. z wystawy w Wenecji 1926 r. (nr 768), w Rzeszy Niemieckiej 1935 ? (nr 92), TPSP w Krakowie, TZSP w Warszawie. Numery autorskie (?) K 58, N 68.

Przed kościołem w Radziszowie

olej, płótno,
115 x 115cm;
Na odwrocie nr 51

Akt kobiety siedzącej

olej, tektura,
70 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI

Pejzaż górski z zagrodą, 1928

olej, tektura; 67 x 94 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: 928 Kamocki

Wiejski kościół, 1920

olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: St. Kamocki | 1920
na odwrocie napisane ołówkiem: Kamocki | Kościół we Wsi (...)

Kopki siana

olej, tektura
sygn. p.d.: S. Kamocki
wym.: 34 x 50 cm

Wiejskie podwórko

olej, płótno
sygn. p.d.: S. Kamocki
wym.: 70 x 100,5 cm

Kwitnące ziemniaki, 1909

olej, płótno, 73 x 91,4
sygn. l. d.: StKamocki (StK wiązane); na odwrociu nalepka z wystawy: VI WYSTAWA DOROCZNA W WARSZAWIE 1909. / (TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH) / Stanisław Kamocki / Kwitnące ziemniaki / farbami olejnymi / StKamocki (sygnatura wiązana)

Krajobraz z polami

olej, płótno, 54,5 x 78 cm;
sygn. p.d. - St. Kamocki
Na odwrocie napis na krośnie (autorski?) ST. KAMOCKI KRAJOBRAZ 1919 oraz nalepka na płótnie: Sala obrazów i Dzieł Sztuki. Ludwik Blasiak
Ul. Stradom (Kommandanturstr.) 18, z tytułem Pejzaż (nr 148/43)

Łazienki w Warszawie

olej, tektura,
36 x 50 cm;
sygn. l.d. - St. Kamocki (nieczytelnie)
Na odwrocie napis autorski: KAMOCKI / "ŁAZIENKI / W WARSZAWIE"

Giewont

olej na sklejce, 40,5 x 50,5 cm
sygnowany p.d.: "S. Kamocki"
na odwrocie napis: "S. Kamocki/ Zakopane"

Jesień

pastel, papier brązowy, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.- St. Kamocki
Na odwrocie wtórny napis: Willa państwa Brzozowskich w Zakopanem.

Pastwisko

olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. l.d.- SKamocki
Na odwrocie napisy (autorskie ?) K, PASTWISKO

Wenecja

olej, tektura, 35 x 49 cm;
sygn. l.d. StKamocki
na odwrocie napis autorski (?) - S. KAMOCKI/ "SPOD KOLUMNADY/ NA PLACU/ ŚW. MARKA"

Przedwiośnie

olej, tektura
50,9 x 70,6 cm

olej, płótno
74 x 119,7 cm

Zima w Tatrach, 1937

olej, sklejka 42,2 x 50
sygnowany u dołu po lewej: "SKamocki", na odwrocie: "S.Kamocki
Harenda-Zakopane r 1937"

"Topniejące śniegi"

olej na tekturze, 49 x 70 cm
sygnowany l.d.: "St Kamocki"
na odwrocie pejzaż i nalepka z tytułem obrazu

Lato

olej, sklejka, 53 x 67 cm;
sygn. p.d. - StKamocki

Kwitnące ziemniaki

olej, płótno, 73 x 91,5 cm;
sygn. l.d.- St. Kamocki
Na odwrocie nalepka z VI Dorocznej Wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w 1909.

Pejzaż wiejski

olej, płótno
53 x 73 cm

ZAKOPANE

olej, tektura, wym. 35,5x50,3cm
sygn. czarnym olejem, p.d.: St. Kamocki

Giewont

olej na tekturze,
25,5 x 50,5 cm

Giewont

olej na tekturze,
25,5 x 50,5 cm

Obserwatorzy artylerii, 1915

akwarela, 33,5 x 59 cm, sygnowany p.d.: "St. Kochanowski/ Obserwatorzy artylerii 1915"

Park dr. Jordana, 1927

olej na tekturze, 36 x 50 cm, sygnowany p.d. "SKamocki 27"
na odwrocie czarną kredką dane o obrazie

Krokusy

olej, tektura
51 x 70 cm

Kwitnące malwy

olej, tektura
28,2 x 33,2 cm

Pejzaż tatrzański

olej, tektura
71 x 100 cm

Chochoły I

olej, płótno
73,4 x 73,4 cm

Przed chatą

olej, płótno
95 x 112 cm

liczba obiektów: 963