1 zł
2 600 000 zł

TARASIN Jan (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, ok. 1990

serigrafia, 42 x 30,5 cm (wymiary arkusza)
sygn. oł.: Jan Tarasin

cena wywoławcza: Wykup abonament

Fragment I, 1990

akwarela/papier, 40,5 x 56 cm
sygn. l.d.: Tarasin 90
na odwrociu: Jan Tarasin 90/ Fragment I
praca pochodzi od rodziny artysty

Sytuacja I, 1999

akwarela, papier; 37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 99 (ołówkiem).

Wieża, 1975/1991

serigrafia barwna, papier pomarańczowy; 39 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Tarasin 75 / 91, l. d.: Wieża (ołówkiem).

FRAGMENT, 1986

olej, płótno
80 x 70 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 86
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: JAN TARASIN | 1986 „FRAGMENT“

Autoportret, 1990

serigrafia, papier, 40 x 30 cm,
sygnowana i datowana u dołu długopisem: J. Tarasin 1990.

* droite de suite

Sytuacje, 1990

* droite de suite

Przedmioty policzone , 1983

olej / płótno
70,5 × 97,5 cm
81 × 108 cm (w oprawie)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: Jan Tarasin 1981–3 | ,,PRZEDMIOTY POLICZONE''
papierowa naklejka Gallery Vienna (Chicago)

Abstrakcja, 1992

akwarela, gwasz, papier; 37,7 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 92;
na odwrocie pieczęć: WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW / w Krakowie / Przedmiot nie podlega zakazowi / wywozu za granicę

Sytuacja II, 1987 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin 1987'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 87 | SYTUACJA II'

Sytuacja, 1997, 1997 r.

olej/płótno, 100 x 130 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 97'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "SYTUACJA" 1997'

Ciąg przedmiotów, 1989

olej, płótno, 89 x 116 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 89, opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1989 "CIĄG PRZEDMIOTÓW"

Zapis, 1989

olej, płótno, 100 x 140 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 89, opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1989 "ZAPIS"

DWIE STREFY, 2008

serigrafia / papier
wym. 52 x 73 cm

Kompozycja, 1990 r.

serigrafia barwna/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 90'

serigrafia barwna/papier, 40 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin'

Bez tytułu, 1978 r.

serigrafia/papier, 40 x 29 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78' oraz opisany długopisem l.d.: '49/55'

Mrowisko, 1978 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm
sygnowany oraz datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'Mrowisko'

Przedmioty osobne III, 2006 r.

gwasz, akwarela/papier, 40 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 2006'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 2006 | Przedmioty osobne III'

Zapis, 1996 r.

akwarela/papier, 32,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 96'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 96 | Zapis'

Sumujące się wątki, 1989 r.

akwarela/papier, 39,5 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 89'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 89| SUMUJĄCE SIĘ WĄTKI'

Bez tytułu, 1998

akwarela/papier, 38,5 x 48,5 cm w świetle passe – partout
sygn. śr.d.: "Jan Tarasin 98"

Bez tytułu, 1977

gwasz/papier, 22 x 44,5 cm
sygn. p.d.: "Tarasin 77"

Sytuacje, 1977/1990

grafika, sitodruk, papier, 40 x 60 cm,
sygnowany i datowany u dołu: J. Tarasin 1990

* droite de suite

bez tytułu

grafika, sitodruk, papier
42 x 30,5 cm
sygn. p.d.

Rozmnażające się zapisy 1, 1987/92

olej, płótno, 180 x 140 cm, sygn. p.d.: J. Tarasin 87
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 87/92 | ROZMANŻAJĄCE SIĘ ZAPISY I; nalepki wystawowe z Zachęty i Płockiej Galerii Sztuki

Gry i zabawy, 1976

serigrafia, papier;
39,8 x 59,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: JTarasin 1976
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Jan Tarasin / Gry i zabawy 1976

Horyzont, 1982 r.

akwarela, papier, 38 x 55 cm,
sygn. i dat. l.d.: JTarasin 82

Bez tytułu, 1990 r.

autooffset, papier, 29 x 41 cm, syg. ołówkiem p.d.: JTarasin

SYTUACJE I, 1993

pastel, papier krem.
50 x 70 cm
sygn. l.d.: JTarasin 93
na odwr. oprawy p.d. napis oł.: Jan Tarasin | 1993 | „Sytuacje I“, l.g. oł. tytuł nie odnoszący się do pracy

MAGAZYN, 1990

olej, płótno
73 x 59,5 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 90
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: JAN TARASIN | 1990 „MAGAZYN“

Sytuacja VIII, 1983

olej, płótno, 60 x 92 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 83
opisany na odwrocie: JAN TARASIN SYTUACJA VIII-83

Dwie skale, 2000

olej, płótno, 100 x 160 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 2000
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 2000 DWIE SKALE

Kompozycja, 1991

akwarela, gwasz, papier; 39,6 x 29,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: JTarasin 91
na odwrocie:
- pieczęć: WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW / w Krakowie / Przedmiot nie podlega zakazowi / wywozu za granicę;
- nalepka z oznaczeniem: 24.

"Sytuacja I", 1987 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 87'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 87 / SYTUACJA I'

"Sytuacja XXI", 1981 r.

olej/płótno, 44 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 81'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘JAN TARASIN / SYTUACJA XXI. 81’

Fragment I, 1990

akwarela/papier, 40,5 x 56 cm
sygn. l.d.: Tarasin 90

Kompozycja II, 1982

akwarela/papier, 38 x 56,5 cm
sygn. na odwrociu.: Jan Tarasin 1982/ Kompozycja II

Z cyklu Przedmioty, 1977

serigrafia/papier, 42 x 30 cm
sygn. p.d.: Tarasin 77

Z cyklu Przedmioty, 1978

serigrafia/papier, 40,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: Tarasin 78, l.d.: 47/55

Sytuacje, 1977/1990

grafika, sitodruk, papier, 40 x 30 cm, sygnowany i datowany u dołu: J. Tarasin 1990

Magazyn, 1977/1990

Kompozycja, 1989 r.

akwarela/papier, 39,5 x 29 cm
sygnowany i datowany śr.d.: Jan Tarasin 89'

Bez tytułu, 1968 r.

akwarela/papier, 52 x 78 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin / 68'

Ptaki

serigrafia barwna/papier, 37,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)

Autoportret

serigrafia/papier, 40 x 30 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'JTarasin'

Bez tytułu, 1990 r.

serigrafia/papier, 40 x 30 cm (zadruk)

Bez tytułu, 1997

gwasz/papier, 40 x 59,5 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: "Jan Tarasin 97”

Bez tytułu, 1982

gwasz/papier, 40 x 30 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: "J Tarasin 82"

Kolekcja I, 1973 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 73'
sygnowanym, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | „KOLEKCJA” I | 1973'

Brzeg I, 1965 r.

olej/płótno, 100 x 75 cm
sygnowany p.g.: 'J. Tarasin 65'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J.Tarasin | 65 | "Brzeg" I'
na odwrociu naklejka wywozowa oraz pieczątka galerii Fibak

Dwie strefy, 2008

serigrafia/papier, 40 x 29 cm
sygn. p.d.: "JTarasin 08" oraz opisany l.d.: "Dwie strefy"

Przedmioty policzone, 1981

tusz/papier, 40 x 30 cm
sygn. p.d.: "Jan Tarasin 81" oraz opisany na odwrocie: "Jan Tarasin 1981/ "Przedmioty Policzone"

Kompozycja, 1975 r.

akwarela/papier, 51,5 x 37 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jan Tarasin 75'

Przemioty, nd.

serigrafia, papier
39,5x28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. "Jan Tarasin"

serigrafia jednobarwna, 42 x 31 cm, potwierdzona autentyczność.
Dar Pana Jakuba Tarasina.

Bez tytułu, 1993 r.

akwarela, papier, 39 x 49 cm w świetle passe-partout,
sygn.p.d.: JTarasin 93

Drobiazgi, 1962 r

litografia, papier, 61 x 37 cm (zadruk), 66 x 40, 5 cm (w świetle passe-partout), sygn. ołówkiem pod płytą p.d.: Jan Tarasin 62, opisany ołówkiem l.d.: Droziazgi 2-10

Horyzont, 1982 r.

akwarela, papier, 38 x 55 cm,

Autoportret, 1924

serigrafia jednobarwna, papier; 14 x 17 cm;
sygn. p. d.: 83/100 JTarasin

Testament Franciszka Villona, 1963

Teka 8 litografii w passe-partout sygnowane i datowane oł. przez autora; wym.: 330 x 220 mm.
Stan zachowania: spękania obwoluty na grzbiecie.

Zapis, 1980

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: J.Tarasin 80
oraz na odwrocie: JAN TARASIN 1980 | "ZAPIS"

Kompozycja, 2003

akwarela, papier,
44,5 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: Jan Tarasin 2003

Dzień i noc, 2008

olej, płótno, 100 x 72,5 cm
sygnowany l.d.: Jan Tarasin

Sytuacja XIV, 1983

olej, płótno
40x60 cm
sygnowany l.d. "Jan Tarasin 83", na odwrocie: "JAN TARASIN | SYTUACJA XIV.83"

Przedmioty policzone, 1965

olej, płótno, 95 x 136 cm
sygn. p.g.: J. Tarasin 65
opisany na odwrocie: JAN TARASIN “PRZEDMIOTY POLICZONE” 1965

Przedmioty policzone, 1981-83

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. l.d.: J. Tarasin 83
opisany na odwrocie: Jan Tarasin 1981-83 “PRZEDMIOTY POLICZONE”

Zapisy, 1991

olej, płótno, 53 x 57,5 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 91
opisany na odwrocie: Zapisy Jan Tarasin 91.

Przedmioty uwolnione III, 1991 r.

olej/płótno, 68 x 98 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 91'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu : 'JAN TARASIN 91 | "PRZEDMIOTY UWOLNIONY III"'

Antykwariat, 1965 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 65'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "ANTYKWARIAT" | 1965'

Z cyklu Przedmioty

serigrafia barwna/papier, 39 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)

Autoportret

serigrafia barwna/papier, 40 x 30 cm (arkusz)

Okno, 1975/1994 r.

serigrafia/papier, 48 x 67,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jtarasin 1975/94', opisany l.d.: '38/50 Okno'

Kręgi, 1975

serigrafia, papier; 38 x 27 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Jan Tarasin 75;
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Jan Tarasin / "Kręgi" 1975.

Niekończący się rejestr, 1987 r.

kredka/papier, 40 x 30 cm
sygnowany i datowany ołówkiem śr.d.: 'JTarasin 1987.'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 87 | Niekończący się rejestr'

Bez tytułu, 1993

gwasz/papier, 22 x 53 cm
sygn. p.d.: „Jan Tarasin 1993”

Bez tytułu, 1977

gwasz/papier, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: „J Tarasin 77”

Sytuacja IV, 1985

pastel, papier; 49 x 40 cm
sygnowany p.d. "85" (sygnatura częściowo zamalowana), sygnowany na odwrocie: "Jan Tarasin 85 | Sytuacja IV"

Kompozycja, 1976

akwarela, gwasz, papier; 48 x 36 cm
sygnowany p.d.: "J. Tarasin 76"

Konie, 1975

serigrafia, papier; 28 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 75"

Martwa natura z nożyczkami, 1990

serigrafia, papier; ok. 40 x 29,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Tarasin 90 (ołówkiem)

Zapis początkowy, 1991 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany l.d.: 'Jan Tarasin 91'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "ZAPIS POCZĄTKOWY" | 1991'

Deszcz, 1964 r.

olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Tarasin 64'

Uwięzione przedmioty I, 1991

olej, płótno; 60 x 90 cm
sygnowany l.d. "Jan Tarasin 91", na odwrocie: "JAN TARASIN 91 | UWIĘZIONE | PRZEDMIOTY I"

Niebo, 1991

serigrafia, papier, 39 x 27 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. l.d. E/A

Egzemplarz autorski otrzymany przed ostatnią wystawą Tarasina w CSW Zamek w Warszawie. Praca reprodukowana w katalogu wystawy.

PRZEDMIOTY, 2003

olej, płótno, 89 x 116 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 2003
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 2003/ PRZEDMIOTY

Koń

serigrafia/papier, 39,9 x 29,8 cm
sygnowany p.d. ołówkiem: 'JTarasin'

Zapisy, 1981 r.

tusz/papier, 50,5 x 40 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'Jan Tarasin 1981'
na odwrociu tytułowany i datowany 'Zapisy 1981'

Początek II , 1999 r.

akwarela/papier, 37 x 51,5 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 99 | Początek II'

bez tytułu (brązowy), 2007

akwarela, papier; 49x69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "Jan Tarasin 07"

Bez tytułu (niebieski), 2000

pastel, papier; 48X67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 2000"

Niebo , 1978/2002 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 40 x 26 cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d.: 'JTarasin' oraz opisany i datowany l.d.: '1/5 1978/2002' ,

- Pomiędzy. Jana Tarasina fotografie i serigrafie, Muzeum Mazowieckie, Płock 2010
- Jan Tarasin, Galeria Starmach, Kraków 1999
- serigrafia na podstawie niniejszej fotografii publikowana w: Jan Tarasin. Gwasze, rysunki, serigrafie, Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn 1988

The Sky, 1978/2002

gelatin silver print on photographic paper, 40 x 26 cm (dimensions without frame)
signed lower right: 'JTarasin'
described and dated lower left: '1/5 1978/2002'
LITERATURE:
- 'Pomiedzy. Jana Tarasina fotografie i serigrafie' Mazowieckie Museum, Plock (2010)
- 'Jan Tarasin' Starmach Gallery, Cracow (1999)
- serigraph printing based on the photography published in: 'Jan Tarasin. Gwasze, rysunki, serigrafie' Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn (1988)

Kompozycja z ostrosłupami, 1990

serigrafia/papier, 38 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygn. I datowany p.d.: "JTarsin/1990"

Przedmioty XIX, 1993

olej, płótno; 65 x 97 cm
sygnowany l. d.: "Jan Tarasin 93", na odwrocie "JAN TARASIN | 1993 »PRZEDMIOTY« XIX"

Dwie sytuacje I, 2003

olej, płótno; 116 x 89 cm
sygnowany p. d.: "Jan Tarasin 03", na odwrocie: "JAN TARSIN 2003 | DWIE SYTUACJE I"

OPADANIE, 1993

akwarela, tusz, papier
70,2 x 51 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Jan Tarasin 93
na odwrocie oł. p.d.: "Opadanie” | Jan Tarasin 93

DZIEŃ I NOC, 2008

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin
na odwrocie na płótnie sygnatura: JAN TARASIN 08 | "DZIEŃ I NOC"

Puls I, 2006

akwarela, papier, 46 x 67 cm
sygn. l. d.: Jan Tarasin 2006

Rejestr, 1988 r.

pastel/papier, 40 x 49,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 88'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 88 | Rejestr'

Sytuacja II, 1980 r.

gwasz, tusz/papier, 31 x 37,5 cm
sygnowany i datowany p.d. 'Jan Tarasin 1980'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'JAN TARASIN | 1980 | "SYTUACJA" II'

Autoportret, [1984]

sygn. p. d.: 83/100 JTarasin

PRZEDMIOTY, 1991

akwarela, gwasz, papier, 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy)
sygn. i opisany na odwrocie: "Przedmioty" Jan Tarasin '91

Bez tytułu, 1963 r.

olej/płótno, 70 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN TARASIN 63'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN TARASIN 63' i na blejtramie: 'JAN TARASIN'
Na blejtramie dwie nalepki z domu aukcyjnego Christie's

- kolekcja prywatna, Niemcy
- Christie's Amsterdam, 2012
- kolekcja prywatna, Niemcy

“Sytuacja II, 1980 r.

olej/płótno, 115 x 89 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin 80'
opisany i dedykowany na odwrociu: 'JAN TARASIN | 1980 “SYTUACJA" II | Panu Franco Ferrucci | na pamiątkę spotkania | w Warszawie | Jan Tarasin | 11.XI.1981'

- Desa Unicum, Warszawa

druk/papier, 40,5 x 29 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d. 'JTarasin'

serigrafia/papier, 40 x 30 cm

Partytura, 1977 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Partytura JTarasin 77'

Szkoła przedmiotów, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 50 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Szkoła przedmiotów 71/77 J. Tarasin 08'

serigrafia/papier, 38 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 1990

SYTUACJA XXI, 1993

olej, płótno, 40 x 30 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 93
na odwrocie: Jan Tarasin / Sytuacja XXI / 93

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
zakup od rodziny artysty

DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY, 1999

olej, płótno, 114 x 146 cm
sygn. l.d.: J.Tarasin 99
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1999 / "DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY"

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

Dalmatyńczyk, 1987 r.

olej/płótno, 95 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Tarasin 87'

Kręgi, 2004 r.

akryl/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JAN TARASIN 04'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 2004 | "KRĘGI"'

- "Jan Tarsin. Obrazy najnowsze" CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa 2008
- "Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005 - 1959", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15.02-12.03.2006

- Izabela Mizerska, Spotkania z Tarasinem, [red.] Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, Płock 2007, reprodukcja barwna na tablicy nienumerowanej, s. 32
- Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005 - 1959, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, s. nlb. (il.)

Mały rocznik statystyczny III, 1967

olej, drewniana listwa, płótno; 69,5 x 100 cm
sygnowany na odwrociu p.g. "Jan Tarasin | Mały rocznik statystyczny 1967"

Przedmioty III, 1965 r.

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Tarasin 65'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J. Tarasin | 1965 | "PRZEDMIOTY"'
obok wskazówka montażowa
na blejtramie nalepka wywozowa do Nowego Jorku z Desy, nalepka wystawowa z D'Arcy Galleries i nalepka z datą zakupu

- D'Arcy Galleries, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, USA
- 17 Polish Painters, D'Arcy Galleries, Nowy Jork, 1966-1967

serigrafia jednobarwna, 42 x 30 cm,
potwierdzona autentyczność.
Dar Pana Jakuba Tarasina.

Faza dynamiczna, 1984

olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 84;
na odwrocie:
- JAN TARASIN 1984 / "FAZA DYNAMICZNA";
- nalepka: Nom et prénom d’artiste JEAN TARASIN /POLOGNE, VARSOVIE/ Titre "PHASE DYNAMIQUE", 1984 / Technique employée HUILE SUR TOILE / Dimensions H.: 80 CM. L.: 100CM

Schody Jakuba, 1998 r.

gwasz/papier, 43,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'Jan Tarasin 98'

- Jan Tarasin, wystawa indywidualna, Galeria Sztuki Alicji i Bożeny Wahl Jan Tarasin, Warszawa, 1999

Narodziny przedmiotów II, 1998 r.

technika mieszana/papier, 33,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 98'

WSTĘPNE ZWIĄZKI, 2008

olej, płótno
110 x 130 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 08
na odwrocie: JAN TARASIN 2008/ "WSTĘPNE ZWIĄZKI"

* opłata z tytułu "droit de suite"

EKRAN, 1963-1965

olej, płótno, 70 x 60 cm
sygn. p.d.: 63-5 Tarasin
opisany na odwrocie: Jan TARASIN 63 / 65 / "EKRAN"
na odwrocie pieczęć: Reproduction Right Reserved / By The Artist, na górnym krośnie:
MISC, na dolnym zniszczona nalepka z tekstem: [...] TARASIN [...] National Museum [...] Poland [...] Art, Tokyo

Bez tytułu, 1978 r.

serigrafia/papier, 43 x 28,5 cm
sygnowany i datowany cienkopisem p.d.: 'J Tarasin 78', opisany l.d.: '52/55'

Żagle

serigrafia barwna/papier, 33,5 x 24,5 cm (zadruk)

Zapisy, 2006 r.

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Zapisy 5/60 Jan Tarasin 06'

Bez tytułu, 1977 r.

serigrafia/papier, 29,5 x 40,5 cm
sygnowany i datowany cienkopisem p.d.: 'J Tarasin 77', opisany l.d.: '50/55'

Kontynuacja, 1987 r.

olej/płótno, 97 x 76 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'JAN TARASIN 87'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 87 | "KONTYNUACJA"'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja Galerii Art-On, Halmstad
- kolekcja prywatna, Szwecja

Zapisy, 1993

akwarela, tusz, papier; 29,5 x 39 cm
sygnowany l.d.: "Jan Tarasin 93", na odwrocie: "Zapisy Jan Tarasin 93"

Początek, 1998

olej, płótno; 81 x 60 cm (w oprawie 96,5 x 75 cm)
sygnowany na odwrocie: "JAN TARASIN | 98 | »POCZĄTEK«"

Schody Jakuba, 1992

olej, płótno, 140 x 105 cm
sygn. p. d.: J. Tarasin, opisany na odwrociu: JAN TARASIN 72 | SCHODY JAKUBA

Pochodzenie
- Dom Aukcyjny Polswiss Art, 15.12.2012
- dom aukcyjny Desa Unicum

Przedmioty II, 1996 r.

akwarela/gwasz/papier, 49 x 62 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'JTarasin 96' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 96 | Przedmioty II'

- Galeria ARTEMIS, 2011

*opłata droit de suite

Trzy stany, 2005 r.

akwarela/papier, 43 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 05'

Kompozycja, 1986 r.

mieszana, pastel/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin | 86'

Bez tytułu, 1988 r.

sygnowany i datowany śr.d.: 'J.Tarasin 88'

kredka/papier, 40 x 30 cm

Początek II, 1999 r.

akwarela/papier, 37 x 51,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 99'

Cezar Balbinus i komandosi

serigrafia/papier, 39,5 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: ‘JTarasin’

WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW III, 1992

olej, płótno
140 x 105 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 92
sygn. na odwrocie na płótnie p.g.: JAN TARASIN 92 | WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW | III
na odwrocie na płótnie dwie podłużne pieczątki zezwalające na wywóz za granicę

DZIEŃ I NOC, 2008

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin

Przedmioty, 1965

akwarela, gwasz, tusz, papier, 39,7 × 51,8 cm (w świetle oprawy); 62 × 73,5 cm (w oprawie)
sygnowany p. d.: "Jan Tarasin 65"

Sytuacja IV, 1985

pastel, papier, 48,7 × 39,7 cm
sygnowany p.d. "85" (sygnatura częściowo zamalowana), na odwrociu ołówkiem p.d. "Jan Tarasin 85 | Sytuacja IV"

Przedmioty, 1977 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 77', opisany l.d.: 'Przedmioty'
Praca z teki grafik Jan Tarasin 1977 - 1978, edycja 35/40

serigrafia barwna/papier, 36 x 25,5 cm (zadruk)

Z cyklu Przedmioty

sygnowany ołówkiem p.d.: 'J. Tarasin'

Dwie strefy, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 71 x 51 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Dwie strefy 67/69 JTarasin 08'

Pulsująca zieleń, 1997 r.

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 97'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 97 | PULSUJĄCA ZIELEŃ|
na blejtramie nalepka z opisem pracy

- kolekcja instytucjonalna, Polska

NARODZINY PRZEDMIOTÓW IX, 1983

olej, płótno, 80 x 99 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 83
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 83 / NARODZINY PRZEDMIOTÓW / IX

BEZ POCZĄTKU I KOŃCA, 1983

olej, płótno, 93 x 115 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 87
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 87 / BEZ POCZĄTKU I KOŃCA

SYTUACJA XIV, 1983

olej, płótno, 40 x 60 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 83
opisany na odwrocie: JAN TARASIN / SYTUACJA XIV.83

Autoportret, [1984]

sygn. p. d.: 83/100 JTarasin

EKRAN, 1963-1965

olej, płótno
70 x 60 cm
sygn. p.d.: 63-5 J. Tarasin

na odwrocie na płótnie sygn. i napis autorski: Jan TARASIN 63 | 65 | "EKRAN" obok strzałka
u dołu stempel: Reproduction Right Reserved | By The Artist
na górnym krośnie: MISC, na dolnym zniszczona nalepka [maszynopis] z tekstem: [...] TARASIN [...] National Museum [...] Poland [...] Art, Tokyo

BEZ TYTUŁU, 1975

tusz pędzel, lawowanie, karton kremowy
35,5 x 50 cm
sygn. tuszem p.d.: J. Tarasin 75
na odwr. p.d. stempel wywozowy

SYTUACJA XII, 1993

akwarela, tusz pędzel, papier
31 x 40,5 cm
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 93
sygn. na odwr. l.d.: Sytuacja - XII, p.d.: Jan Tarasin 93

Komplikacje, 1982

akwarela, gwasz, 48,5×61,5 cm
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 82"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup od spadkobierców

Trzy wątki, 2008

olej, płótno, 92×140 cm
sygnowany p.d.: "Jan Tarasin 08"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup bezpośrednio od rodziny artysty

Sytuacje, 1998 r.

olej/płótno, 130 x 180 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 98'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 1998 | "SYTUACJE" '
na odwrociu naklejka z Galerii Art Consulting Stefana Szydłowskiego w Warszawie

- Galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa

Martwa natura

olej/płótno, 93 x 76 cm
sygnowany na odwrociu, na papierowej naklejce: 'TARASIN'
OPINIE:- do pracy dołączone potwierdzenie autentyczności pracy podpisane przez Jakuba Tarasina, syna artysty

Uchylone drzwi, 1978 r.

serigrafia/papier, 39,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'Uchylone drzwi'

Zapis, 1978 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'zapis'

Kompozycja, około 1975 r.

druk/papier, 20 x 20 cm
sygnowany długopisem p.d.: 'JTarasin'

Dwie perspektywy, 1977 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 77', opisany l.d.: 'Dwie perspektywy' oraz

Ciąg dalszy, 1991

olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Jan Tarasin 91;
na odwrocie, na płótnie opisany: JAN TARASIN 91 / CIĄG DALSZY oraz dwie pieczątki (słaboczytelne)
Wystawy:
2007 r. - Jan Tarasin obrazy najnowsze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa.
2008 r. - Jan Tarasin obrazy istotne, Muzeum Mazowieckie, Płock.
Literatura:
Obraz publikowany:
Sztuka.pl (Gazeta Antykwaryczna), nr 3 (GA 128), listopad 2006, okładka.
Spotkania z Tarasinem, red.: Z. Chlewiński, J. Czuryło, M. Pietkiewicz, Płock 2007, str. 30.
Porównaj:
Artyści mówią, red.: A. Dębska, M. Domańska, M. Romańska, tekst: Elżbieta Dzikowska, [Warszawa, 2011], s. 245.

Autoportret , 1984 rok

serigrafia jednobarwna,papier; 14 x 17 cm (wymiar arkusza);
praca sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "77/100 JTarasin"

Narodziny Przedmiotów IX, 1983

olej, płótno; 80 x 98 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Jan Tarasin 83
na odwrocie na płótnie napis czarną farbą: JAN TARASIN 83 | NARODZINY PRZEDMIOTÓW | IX

Narodziny Galatei, 1965 r.

olej/płótno, 100 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Tarasin 65'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 65 | "NARODZINY GALATEI"', na blejtramie nalepka adresowa artysty

Schody Jakuba, 1992 r.

olej/płótno, 140 x 105 cm
sygnowany p.d.: 'J. Tarasin'
opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN 72 | SCHODY JAKUBA'

ANTYKWARIAT, 1965

olej, płótno, 90 x 120 cm
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 65
op. na odwrocie: JAN TARASIN/ "ANTYKWARIAT"/ 1965

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Kraków

ZAPIS 81, 1981

olej, płótno, 114 x 98 cm
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 81
op. na odwrocie: JAN TARASIN 1981/ "ZAPIS 81"

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Kraków

HORYZONT, 1976

olej, płótno
65 x 81,5 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 76
na odwrocie na płótnie sygn.: JAN TARASIN 1976 | HORYZONT oraz dedykacja ...Warszawa | 2.VI.77 r.
na płótnie nalepka wystawowa z nr 97

Pochodzenie: prywatna kolekcja we Wloszech.

Obraz opisany i wystawiany:
- Pittura contemporanea Polonia Cecoslovacchia nelle collezioni private, Azienda di Soggiorno e Turismo Kurverwaltung Bozen, Castel Schloss Maretsch 16 XII 1982 - 16 I 1983, kat. poz. 97.

SUMUJĄCE SIĘ WĄTKI I, 1984

akwarela, tusz pędzel, papier czerpany
50 x 40 cm
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 84
na odwr. sygn. i dat.: Jan Tarasin 1984 | Sumujące się wątki I

Kompozycja, 1960

Litografia barwna, wym.: 200 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: JTarasin 60. Grafika z teki "Konfrontacje", 1960.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Bez początku i końca, 1987

olej, płótno, 92 x 115 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 87
na odwrocie JAN TARASIN 87/ "BEZ POCZĄTKU I KOŃCA"

Kompozycja, 1975 r.

akwarela/papier, 35,5 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 75'

Kompozycja, 1977

olej/ceramika, wys.: 37,5 cm, śr.:5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Jan Tarasin 77'

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 8,6 cm, śr.:39,3 cm
sygnowany: 'J.Tarasin'
na odwrociu przy górnej krawędzi strzałka: '^'
spękany na licu

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 29

serigrafia jednobarwna, 46 x 63 cm,
(potwierdzona autentyczność).
Dar Pana Jakuba Tarasina.

Fragment, 1972

tusz, papier, 50x36 cm cm,
opisany na odwrocie: "Jan Tarasin, "Fragment", 1972"

Z kolekcji Zbigniewa Paluszaka.

Narodziny przedmiotów XXVI, 1993 r.

olej/płótno, 42 x 66 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Tarasin 93'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'JAN TARASIN 93 | NARODZINY PRZEDMIOTÓW | XXVI'

OPINIE:
- Certyfikat autentyczności Arte Moderna

Magazyn, 1993

akwarela, papier, 26,5 × 39 cm
sygn. l. d.: J. Tarasin 93 oraz na odwrocie: J Tarasin 93/MagazynT

Kompozycja IV, 1976

serigrafia, papier, 39 x 27 cm, sygn. długopisem p.d.: J. Tarasin 76

MAŁY ROCZNIK STATYSTYCZNY III, 1967

olej, collage, płótno
69,5 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: JAN TARASIN | "MAŁY ROCZNIK STA- | TYSTYCZNY" 1967 | III

Na górnej żerdzi krosna nalepka Desy odręcznie wypełniona: JAN TARASIN | PETIT ANNUAIRE STATISTIQUE III | 1967 66 x 50 [błędne wymiary] | MUSEE`DES BEAUX-ARTS | LA CHAUX-DE-FONDS, obok nalepka z nieczytelnym numerem, na płótnie stempel francuskiego urzędu celnego

Obraz wystawiany, opisany i reprodukowany:
- Art polonais contemporain: peinture, tapisserie, affiches, gravure, expositions au Musées des Beaux-Arts de la Chaux-de-Fonds et du Locle, 6 V - 4 VI 1967, poz. kat. 101 [błędne wymiary].

Testament Franciszka Villona - teka 12 litografii, 1963 r.

litografia/papier, 25,5 x 19,5 cm (zadruk)
każda odbitka sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'JTarasin 63', opisana l.d.: '67/100'
Teka 8 litografi w passe-partout z fragmentami Wielkiego Testamentu autorstwa Franciszka Villona w języku niemieckim. Teka wydana przez Pinkegalery w Gissenburgu. Egzemplarz numer 67/100. Strona tytułowa sygnowana i opisana długopisem: 'Jan Tarasin | nr 67/100'. Teka bez obwoluty

Zapis, 1978 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'Zapis'

Sytuacje, 1978 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'Sytuacje'

serigrafia/papier, 24,5 x 15,5 cm
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: '1/100 JTarasin'

Przedmioty, 1977 r.

serigrafia/papier, 30 x 39,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie p.d.: 'Jan Tarasin 77'

Góra, 1978 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78', opisany l.d.: 'góra'

PRZEGLĄD KOLEKCJI, 1985

olej, płotno, 80 x 100
sygn. p.d.: Jan Tarasin 85
op. na odwrocie: JAN TARASIN 1985/ “PRZEGLĄD KOLEKCJI"/ 83 - 85

SYTUACJA XVII, 1983

olej, płótno, 50,5 x 40 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin/ 83
op. na odwrocie: JAN TARASIN/ SYTUACJA XVII 83

SYTUACJA, 1986

olej, płótno, 110 x 126 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin
op. na odwrocie: JAN TARASIN 1986/ “SYTUACJA"
na blejtramie naklejka z szarego papieru z odręcznym napisem: Jan Tarasin/ Ind. 19XII86 - 13I87

Jan Tarasin, Galeria Krzysztofory, Kraków, 1986 - 87;
Kolekcja Jolanty i Marka Gilów, Starmach Gallery, Kraków, VI. 1994.

REPRODUKOWANY:
Kolekcja Jolanty i Marka Gilów [katalog wystawy], Starmach Gallery, Kraków VI. 1994, kat. 8, repr. b.

Trzy strefy, 1993 r.

olej/płótno, 130 x 98 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 93'
opisany na odwrociu: 'Jan Tarasin 1993 | TRZY STREFY'

Komplikacja, 1986 r.

olej/płótno, 128 x 97 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Jan Tarasin 86'
opisany na odwrociu:' JAN TARASIN 86 | KOMPLIKACJA' na odwrociu papierowa naklejka z Galerii Krzysztofory w Krakowie

- Jan Tarasin. Malarstwo, Galeria Krzysztofory, Kraków, 19.12.1986 - 13.01.1987

Sytuacje, 1993 r.

akwarela/papier, 40 x 30 cm
sygnowany i tytułowany na odwrociu u dołu: '"Sytuacje" Jan Tarasin 93'

Gęstniejąca przestrzeń, 2002 r.

akwarela/papier, 36,5 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. 'Jan Tarasin'

Kompozycja czarno-czerwona, 1975 r.

gwasz, papier, 38,5 x 28,5 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: JTarasin 75, na odwrocie opis.: 1.8.75

Bez tytułu, 1975

akwarela, tusz, papier; 24,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: JTarasin 75

Kompozycja szara, 1991 r.

tusz, akwarela, papier, 68 × 48,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat.: Jtarasin 91

Szkoła przedmiotów, 2008

grafika, papier; 49,5 x 69 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: Szkoła przedmiotów, E/A Tarasin 08

Sytuacja XIV 83, 1983

olej, płótno; 40 x 59,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Jan Tarasin 83
na odwrocie na płótnie napis czarną farbą: JAN TARASIN | SYTUACJA XIV 83

olej, tektura; 30,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Tarasin
Według relacji oferenta prezentowana praca została nabyta od artysty.

Przedmioty policzone, 1981 r.

tusz/papier, 68 x 50 cm
na odwrociu sygnowany datowany i opisany długopisem: 'Jan Tarasin | Przedmioty policzone 81'

Narodziny przedmiotów XIV, 1997

olej, płótno, 140 x 120 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin 97
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 97/ NARODZINY PRZEDMIOTÓW/ XIV

WZMIANKOWANY:
Spotkania z Tarasinem , (red.) Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, (tekst) Izabela Mizerska, Płock 2007, s. 26.

Faza dynamiczna, 1984

olej, płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jan Tarasin 84
opisany na odwrociu: JAN TARASIN 1984 | "FAZA DYNAMICZNA"

Sytuacja II, 1980 r.

olej/płótno, 115 x 89 cm
opisany i dedykowany na odwrociu: 'JAN TARASIN | 1980 "SYTUACJA“ II | Panu Franco Ferrucci | na pamiątkę spotkania | w Warszawie | Jan Tarasin | 11.XI.1981'

Kompozycja, 1975

serigrafia, 19 x 20 cm
sygn. l.d.: Jan Tarasin

Sytuacje, 1977 r.

serigrafia/papier 39,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 77' oraz opisany l.d.: 'sytuacje'
Z teki grafik Jan Tarasin 1977 - 1978, edycja 35/40

serigrafia/papier 18,5 x 12,5 cm (zadruk)
sygnowany tuszem p.d.: 'Jan Tarasin'

Ptaki, 1977 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 77' oraz opisany l.d.: 'Ptaki'
Z teki grafik Jan Tarsin 1977-1978, edycja 35/40

Wylęgarnia przedmiotów, 2004 r.

serigrafia barwna/papier 63,5 x 49,5 cm (zadruk), 100 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, opisany i datowany u dołu ołówkiem: 'Wylęgarnia przedmiotów XII/XV Jan Tarasin 2004'

Kompozycja, 2003

akwarela, papier
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 2003

KATALOG REALNOŚCI, 1997

olej, płótno
92 x 65 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 97
na odwr. p.g.: JAN TARASIN 97 | KATALOG REALNOŚCI

Obraz reprodukowany w:
- Poradnik polskiego kolekcjonera, wyd. Kluszczyński, Kraków 2003, s. 137, il. barwna.

Książeczka z zestawem 6 akwafort Sei aqueforti, 1990 r.

akwaforta/papier, 12 x 9,5 cm
sygnowany ołówkem na każdej pracy na odwrociu: 'Jan Tarasin'
Komplet 6 akwafort wykonany został przez Jana Tarasina w 1989 roku. Powstało 50 egzemplarzy ponumerowanych od 1 do 50 oraz pięć egzemplarzy autorskich. Proponowany zestaw jest edycją nr 10. Grafiki zostały wydrukowane w Mediolanie w 1990 roku.

Jaskółki, 1976/96 r.

serigrafia/papier, 48,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Jaskółki 13/20 J. Tarasin 1976/96'

Siatki, 1977 r.

serigrafia barwna/papier, 39,5 x 30 cm (arkusz)

sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 77' oraz opisany l.d.: 'Siatki'

Bez tytułu, 1990 r.

sygnowany i datowany p. d.: 'J.Tarasin 90'

Zapisy, 2006 r.

serigrafia barwna/papier, 52 x 67 cm (zadruk) 70 x 100 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Zapisy IX/XI Jan Tarasin 06'

Autoportret, 1978 r.

serigrafia barwna/papier, 39,5 x 30 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JTarasin 78' opisany długopisem l.d.: 'Autoportret'

Dalmatyńczyk, 1987 r.

olej/płótno, 95 x 67 cm
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, na ramie naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu

Przedmioty policzone, 1977

olej, płótno, 51 x 66 cm
sygn. p.d.: JTarasin 77
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 77/"PRZEDMIOTY POLICZONE"

Przedmioty, 2000 r.

pastel/papier, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JTarasin 2000'

druk/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'JTarasin'

Kompozycja, lata 80. XX w. (?)

akwarela, tusz/papier, 18,5 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Tarasin'

Przedmioty, 1989

akwarela, papier; 25 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin 89

Pejzaż, 1975 r.

serigrafia, papier, 19,3 x 19,8 cm; sygn. długopisem p. d.: JTarasin. Praca pochodzi z teki "Konfrontacje", l. 1960-1975

Kręgi, 2004 r.

olej/płótno, 120 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN TARASIN 04`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2004 | "KRĘGI"`

- "Jan Tarsin. Obrazy najnowsze" CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 2008
- "Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15.02-12.03.2006
- Izabela Mizerska, Spotkania z Tarasinem, [red.] Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, Płock 2007, s. nlb. (il.), s. 32 (il.)
- Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, s. nlb. (il.)

Fala, 2001 r.

olej/płótno, 100 x 160 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 2001`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2001 | "FALA"`

- kolekcja prywatna, Warszawa

Brzeg, 1962 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: `J Tarasin`
na odwrociu papierowa nalepka z odręcznym opisem pracy oraz papierowa nalepka wywozowa z Desy z opisem pracy

- Galerie Pinken, Giessenburg
- kolekcja prywatna, Holandia (od 1962)
- dom aukcyjny Christie`s, Amsterdam, 1.06.2011

Przedmioty, 1964

olej, płótno, 75 x 100 cm
sygn. p.d.: J. Tarasin 64
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1964 / "PRZEDMIOTY"

Wylęgarnia przedmiotów III, 1992

olej, płótno, 140 x 105
sygn. p.d.: Jan Tarasin 92
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 92/ WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW / III

Dojrzewające przedmioty I, 1992

olej, płótno, 95 x 145 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 92
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1992/ DOJRZEWAJĄCE PRZEDMIOTY/ I

Sytuacja XXII, 1993

olej, płótno, 120 x140 cm
sygn. p.d.: Jan Tarasin 93
opisany na odwrocie: JAN TARASIN / SYTUACJA XXII 1993

DRZEWO, 1946

kredka czarna, akwarela
26,6 x 16,1 cm (w świetle passe-partout)
sygn. kredką p.d.: JTarasin 46

SYTUACJA IV, 1985

pastel, papier
48,7 x 39,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d [częściowo zamalowana]: ... 85
sygn. oł. na odwr. p.d.: Jan Tarasin 85 | Sytuacja IV

Kompozycja, 1975

Serigrafia; 190 x 198 mm;
sygn. pisakiem l.d.

Magazyn, 1977/96

Serigrafia; wym.: 385 x 282 mm;
sygn. oł. p. d.: J Tarasin 1977/96.

Magazyn, 1996

Serigrafia barwna; wym.: 605 x 459 mm;
sygn. oł. p. d.: J. Tarasin, 96; e/a; tytuł. oł. l. d.

Nieskończony rejestr, 1983

Serigrafia; wym.: 437 x 310 mm;
sygn. oł. p. d.: J. Tarasin 1983.

Pionowe i poziome, 1983

Serigrafia; wym.: 426 x 302 mm;
sygn. oł. p. d.: Jan Tarasin 83.

PARAWAN

sygn. Jan Tarasin l.d.; sygn. tyt. i dat. 2007 na odwrocie
olej, płótno
73 x 100 cm

Dzień i noc, 2008 R

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: J. Tarasin
opisany na odwrocie: Jan Tarasin 08 I Dzień i noc

Przedmioty, 1991 r.

akwarela/papier, 37 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Jan Tarasin 91`
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: `"Przedmioty" Jan Tarasin 91`

Przedmioty, 1991 r.

akwarela, gwasz/papier, 49 x 68,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu sygnowany, datowany oraz opisany: `"Przedmioty" Jan Tarasin 91`

serigrafia jednobarwna, 30 x 42 cm, (potwierdzona autentyczność).

SYTUACJA, 1990

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi pośrodku: JTarasin 90
na odwrocie na płótnie napis: JAN TARASIN 1990 | "SYTUACJA"

Po deszczu, 1977 r.

l.d.: `Po deszczu` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 77`

Konstrukcja, 1978 r.

l.d.: `Konstrukcja` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 78`

Sytuacje, 1978 r.

l.d.: `Sytuacje` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 78`

serigrafia/papier, 28 x 38 cm
sygnowana u dołu ołówkiem: `JTarasin`

Antykwariat, 1968 r.

olej/płótno, 81 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Tarasin 68`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN | "ANTYKWARIAT" | 1968`
na odwrociu pieczęć wywozowa

- "Jan Tarasin. Malarstwo, rysunek", CBWA Zachęta, Warszawa, listopad 1968

- Jan Tarasin. Malarstwo, rysunek, katalog wystawy, CBWA Zachęta, Warszawa 1968, poz. kat. 19 (spis "Oleje")

Sytuacja, 1986 r.

olej/płótno, 110 x 126 cm
sygnowany l.d. `Jan Tarasin 86`
na odwrociu pieczątka wywozowa oraz nalepka inwentarzowa

Przedmioty ożywione, 2000 r.

olej/płótno, 90 x 115 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Jan Tarasin 2000`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2000 | "PRZEDMIOTY OŻYWIONE"`

KOMPLIKACJA, 1991

olej, płótno; 140 x 109,5 cm
sygn. u dołu: Jan Tarasin 91
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 91/ KOMPLIKACJA

Puls I

akwarela, papier, 46 x 67 cm
sygn. l. d.: Jan Tarasin, dat. 2006

olej, płótno; 140 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 97;
na odwrocie napisy autorskie: Jan Tarasin 97/ Narodziny przedmiotów XIV

Lit.: Spotkania z Tarasinem, (red.) Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, (tekst) Izabela Mizerska, Płock
2007, s. 26.

Magazyn, 1977 r.

serigrafia/papier, 43 x 29,5 cm
sygnowany i datowany długopisem p.d.: `Jan Tarasin 77` oraz l.d.: `52/55`

Początek gry, 1988 r.

akwarela/papier, 39,8 x 30 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'JTarasin 88'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Jan Tarasin 1988 | Początek gry' oraz pieczęć wywozowa

Magazyn, 1988 r.

akwarela/papier, 39,8 x 30 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'JAN TARASIN 88 MAGAZYN'

Puszka Pandory, 1992 r.

olej/płótno, 97 x 139 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 92`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 92 "PUSZKA PANDORY" `
na odwrociu papierowa nalepka własnościowa z opisem pracy
oraz fragmentarycznie zachowana nalepka galeryjna
- kolekcja prywatna, Warszawa

SYTUACJA II, 1980

olej, płótno
115 x 89 cm
sygn. p.d.: J. Tarasin 80
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: JAN TARASIN | 1980 "SYTUACJA" II | Panu Franco Ferrucci | na pamiątkę spotkania | w Warszawie | Jan Tarasin | 11.XI.1981

Pejzaż, 1977

serigrafia, papier; 28,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej kompozycji sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 77;
na odwrocie autorska dedykacja ołówkiem: Pani Joannie/ Jan Tarasin

RZECZY I SYTUACJE, 2002

olej, płótno, 160 x 140 cm
sygn.p.d. Jan tarasin 2002
opisany na odwrocie: JAN TARASIN/RZECZY I SYTUACJE/2002

Dwie strefy, 1998 r.

olej/płótno, 180 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 98`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 1998 | "DWIE STREFY" `
oraz nalepka aukcyjna i galeryjna
- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa, 26.06.2003
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- Stanisław Bołdok, Malarstwo na aukcjach w Polsce, ceny 2001-2004, Kraków 2005, obraz reprodukowany na okładce
- Izabela Mizerska, Spotkania z Tarasinem, red. Zbigniew Chlewiński, Jacek Czuryło, Marek Pietkiewicz, Płock 2007, reprodukcja barwna na tablicy nienumerowanej, s. 30

Pejzaż, 1977

serigrafia, papier; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat, l. d.: Jan Tarasin 77
Na odwrocie dedykacja autorska: Pani Joannie / Jan Tarasin

serigrafia, 29,5 x 21 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Zapisy, 2006 r.

u dołu opisana ołówkiem: `Zapisy 5/60 Jan Tarasin 06`

Szkoła przedmiotów, 2008 r.

serigrafia/papier, 50 x 70 cm
u dołu opisana ołówkiem: `Szkoła przedmiotów 10/77 J Tarasin 08`

Sytuacje, 1978 r.

sygnowana ołówkiem i datowana p.d.: `JTarasin 78`, l.d.: `Sytuacje`

Zasłona, 1977 r.

sygnowana ołówkiem i datowana: p.d: `Jan Tarasin 77`, l.d.: `zasłona`

Przedmioty, 1990

Serigrafia; wym.: 400 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 90. Grafika z teki "Jan Tarasin. Eröffnung. Otwarcie. Opening", Berlin 1991, wydanej przez Kunstlerhaus Bethanien.

Forma, 1990

Białe żagle, 1990

Dzieci, 1990

Serigrafia; wym. (w świetle pp): 300 x 575 mm; sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 90. Grafika z teki "Jan Tarasin. Eröffnung. Otwarcie.

WODOSPAD III

Gwasz, papier, 48 x 63 cm,
sygn na odwrocie: Jan Tarasin Gwasz "Wodospad III`

Wąwóz Homole, 1975 r.

serigrafia barwna/papier, 40 x 55 cm
sygnowany, datowany oraz dedykacja p.d.: `Jan Tarasin 75 Wąwóz Homole...`
p.d. dedykacja: `Jerzemu w dniu Imienin | (chociaż Jerzego dawno już | wyjęto z rejestru świętych) | 23. IV. 75`

Kompozycja, 1975 r.

serigrafia/papier, 30 x 39 cm
u dołu ołówkiem nr edycji: `70/100` oraz sygnowany i datowany:`JTarasin 75`

tusz, papier, 27 x 41 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Tarasin

Kompozycja, 1975 r.

serigrafia, papier, 20 x 20 cm
sygn. p.d.: J. Tarasin
Praca pochodzi z Teki Konfrontacje 1960-1975, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej "Zapiecek" w 1975 roku.

Kręgi, 1975

sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Jan Tarasin 75
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Jan Tarasin / "Kręgi" 1975

Kompozycja, 1981

kredka, flamaster, papier;
51 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tarasin 81

Deszcz, 1969 r.

tusz/papier, 52 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `J.Tarasin 69`

Falujące wątki I, 2003 r.

akwarela/papier, 36 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 2003`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Jan Tarasin 2003 | Falujące wątki I`

Faza dynamiczna II, 1984

olej, płótno, 90x120 cm
sygn. Jan Tarasin 84
opisany na odwrocie: JAN TARASIN 1984/ "FAZA DYNAMICZNA"/ II

Wielki pożar, 1974

olej, płótno, 138,5 x 99 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Tarasin 74` opisany na odwrocie: `JAN TARASIN 1974 | "WIELKI POŻAR"`

tusz, papier, 27 x 41 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Tarasin

Komplikacja II, 1991 r.

olej/płótno, 110 x 140 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 91`
na odwrociu, na płótnie napis autorski: `JAN TARASIN 91 | KOMPLIKACJA II`; poniżej podłużna pieczątka oraz kartka z liczbą 16; na krośnie napis: ASPEGER/HÖCHERL

Piramida

sygn. p.d.
serigrafia
26.7x27.4 cm

Okno

sygn. p.d.
serigrafia
26x37.2 cm

Kompozycja, 1960

Litografia barwna, wym.: 205 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 60; dodatkowo trzy reprodukcje. Katalog wystawy w Galerii "Krzywe Koło".

Zamki, 1976

serigrafia, papier,
36,5 x 25,5 cm (odbitka);
sygn. i opisana u dołu: Zamki 17/25 Jan Tarasin 1976 (89)

grafika, 30,5 x 42 cm, (potwierdzona autentyczność).
Dar Rodziny.

Dalmatyńczyk

sygn. p.d.
serigrafia
36.8x27.4 cm

Tory, 1990

serigrafia, papier;
39 x 27 cm;
sygn. i dat. długopisem p. d.: JTarasin 90

Gry i zabawy, 1976

serigrafia, papier;

Dwie strefy, 2008

serigrafia, papier;
72,5 x 51,5 cm (wymiar kompozycji),
100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem u dołu pod kompozycją: Dwie strefy 52/69 JTarasin 08

W hołdzie P. Breuglowi, 1987 r.

olej/płótno, 150 x 118 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 87`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 87 | W HOŁDZIE P. BREUGLOWI` oraz papierowa nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta z naklejonym numerem `48`

- Galeria Centrum Sztuki Studio, Warszawa, styczeń-luty 1988

- Bogusław Borch-Wiśniewski, Alfabet wyobraźni, "Stolica" nr 11, 13.03.1988 (il.)
- Jan Tarasin - malarstwo, rysunek, katalog wystawy, [oprac.] Zbigniew Taranienko, Centrum Sztuki "Studio", Warszawa 1988, s. 5

Narodziny przedmiotów XX, 1997

olej, płótno; 120,5 x 140 cm;
sygn. l. d.: Jan Tarasin 97
na odwrocie napisy autorskie: JAN TARASIN 97/ NARODZINY PRZEDMIOTóW/ XX.

Struny I, 2005 r.

akwarela/papier, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: `Jan Tarasin`
na odwrciu opisany ołówkiem: `Jan Tarasin | Struny 1 2005`
LITERATURA: Jan Tarasin : malarstwo i prace na papierze 2005-1959, red. Z. Gajewski, Państwowa Galeria Sztuki Sopot, 2006, poz. 53

Przedmioty, 1977 r.

opisany l.d.: `Przedmioty` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 77`

Krzywe koła, 1977 r.

opisany l.d.: `Krzywe koła` oraz sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 77`

Nuty, 1997 r.

serigrafia/papier, 37,5 x 28,5 cm
sygnowany p.d.: `J. Tarasin 77`

serigrafia/papier, 19,5 x 20 cm
sygnowany p.d.: `JTarasin`

Autoportret

serigrafia/papier, 14,1 x 17 cm
sygnowany p. d.: `75/100 JTarasin`

Szkoła przedmiotów, 2008

serigrafia, papier; 70 x 100 cm (wymiar arkusza),
50 x 70 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. ołówkiem na dole: Szkoła przedmiotów, 77/77, JTarasin 08
nr egzemplarza - odbitki: 77/77

Gry i zabawy, 1976

serigrafia, papier; 39,8 x 59,3 cm (wymiar arkusza);

Autoportret

serigrafia, papier, 14 × 17 cm
sygn. i numerowana ołówkiem w p. d.: 83/100 Jtarasin

Zapis

serigrafia, papier, 25,7 × 16 cm
sygn. i numerowana ołówkiem l. d.: 96/100 Jtarasin

Kręgi, 1975

serigrafia, papier;
38 x 27 cm (wymiar arkusza);

Dwie strefy, 2008

serigrafia, papier;
100 x 70 cm (wymiar arkusza);

Spirala, 2003

ołówek, papier;
29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin / 19 XII 2003 / Warszawa
zaciek w lewym górnym rogu

Magazyn II, 1992 r.

akwarela, gwasz/karton, 34,5 x 54 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Jan Tarasin | 92`
opisany na odwrociu: `Jan Tarasin 92 | Magazyn II`

Tory, 1990 r.

serigrafia/papier, 39 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 90`

Autoportret, 1978 r.

sygnowany i datowany p.d.: `JTarasin 78`, w l.d.: `Autoportret`
Z teki grafik "Jan Tarsin 1977-1978", edycja 35/40

serigrafia, 29,8 x 21 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja z serii Magazyny, 1979

Serigrafia; wym.: 400 x 300 mm; sygn. długopisem. p.d.: J. Tarasin 79.

Kompozycja z serii Magazyny, 1978

Serigrafia; wym.: 400 x 300 mm; sygn. długopisem. p.d.: J. Tarasin 78.

Kompozycja z serii Magazyny, 1977

Serigrafia; wym.: 400 x 300 mm; sygn. długopisem. p.d.: J. Tarasin 77.

Kompozycja, 1975

Serigrafia, papier; wym.: 190 x 198 mm; sygn. p.d.: Jan Tarasin. Grafika, w kartonowej okładce z wydrukowaną obszerną informacją o artyście, pochodzi z teki "Konfrontacje", Galeria Sztuki Współczesnej "Zapiecek", Warszawa 1975.

Przedmioty, 1978 r.

sygnowana i datowana p.d.: `JTarasin 78`, w l.d. tytuł: `przedmioty`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Zapis, 1978 r.

sygnowana i datowana p.d.: `JTarasin 78`, w l.d. tytuł: `zapis`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Bez tytułu, 1990

grafika, papier; 40 x 29 cm
sygn., p.d.

Czekanie III, 1999

olej, płótno; 114 x 146 cm
sygnatura i data p.d.: Jan Tarasin 99
na odwrocie: Jan Tarasin 1999/ "CZEKANIE III"

Estymacja: 90000 - 120000 PLN

Przedmioty policzone, 1972 r.

olej/płótno, 97 x 146 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Tarasin 72/4`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 1972 | "PRZEDMIOTY POLICZONE"`

- Dom Aukcyjny Desa Unicum

Estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Po deszczu, 1979

serigrafia, papier, 40 x 29,5 cm,
sygn. ołówkiem: Jan Tarasin 1979

Kowboje i komandosi, 1976

serigrafia, papier, 40 x 29,5 cm;
sygn. ołówkiem: Jan Tarasin Kowboje i komandosi 76.

Kompozycja, 2006

kredka, gwasz, papier;
29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis na odwrocie ołówkiem: Pani Joannie/ Jan Tarasin /7 IV 2006

Puls I (2006)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
47x68 cm

Danae, 1965 r.

olej/płótno, 70 x 85 cm
sygnowany i datowany p.g.: `J. Tarasin 65`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN | 1965 | "DANAE"`

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Estymacja: 120 000 - 180 000 zł

Przedmioty II

serigrafia, papier;
38,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn.: i dat. (ołówkiem) p. d.: JTarasin 77 oraz napis ołówkiem l. d.: Przedmioty II 17/30

grafika, 30,5 x 42 cm,
Dar Rodziny.

serigrafia, 29,5 x 21 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Plaża 2

serigrafia, papier, 38 x 57 cm

Życzenia noworoczne

serigrafia/papier, 15,5 x 33,5 cm
życzenia świąteczne i noworoczne l.d. oraz sygnatura: `Tarasinowie`

Estymacja: 600 - 1 200 zł

Horyzont, 1978 r.

sygnowany i datowany p.d.: `J.Tarasin 78`

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Kompozycja, 2003

gwasz, papier;
26,5 x 22,5 cm;
na odwrocie dedykacja autorska: Pani Joannie / na pamiątkę / Jan Tarasin / 6. VII .2003

Bez tytułu, 1978 r.

serigrafia/papier, 39 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowana i datowana p.d.: `J.Tarasin 78`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Magazyn, 1977 r.

sygnowana i datowana długopisem p.d.: `Jan Tarasin 77`, w l.d.: `52/55`

Estymacja: 1 400 - 2 600

Bez tytułu, 1977 r.

sygnowana i datowana długopisem p.d.: `J Tarasin 77`, w l.d.: `50/55`

Estymacja: 1 300 - 2 500

Sytuacja, 1983

olej, płótno, 100 x 68 cm
sygn. U dołu Jan Tarasin

Estymacja: 35000-40000 zł

Przedmioty III, 1965 r.

olej/płótno, 85 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Tarasin 1965`
opisany na odwrociu: `Jan Tarasin | 1965 | `PRZEDMIOTY` III`

- Desa Unicum, Warszawa
- Prywatna kolekcja

Estymacja: 130 000 - 160 000 zł

Bez tytułu, 1978 r.

serigrafia/papier, 40 x 29 cm
numerowany długopisem l.d.: `49/55` oraz sygnowany i datowany p.d.: `J Tarasin 78`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Szkoła przedmiotów, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 54 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 08`

Estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Przedmioty II, 1977 r.

serigrafia/papier, 44,5 x 29,8 cm
sygnowany i datowany na kamieniu: p.d.: `Jan Tarasin 77` oraz długopisem: l.d.: `47/55` i p.d.: `Jan Tarasin 77`

Estymacja: 1 300 - 1 800 zł

Bez tytułu, 1978 r.

sygnowany i datowany p.d.: `J Tarasin 78` oraz numerowany długopisem l.d.: `52/55`

Estymacja: 1 300 - 1 800 zł

Bez tytułu, 1990

serigrafia, papier niebiesko-szary;
39 x 28,8 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Tarasin 90 (ołówek)

Dwie strefy (2008)

sygn. dat. p.d.,
serigrafia (e.a.),
72.5x52 cm

Gry i zabawy, 1978 r.

drzeworyt/papier, 44 x 57,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jan Tarasin 1978` oraz l. d.: `44/55`

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Z cyklu Obiekty, 1977 r.

serigrafia/papier, 44 x 57,5 cm
sygnowany i datowany l.d. na płycie: `51/55` oraz długopisem p.d.: `Jan Tarasin 77`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Uprzedmiotowienie II, 2003 r.

akwarela, gwasz/papier, 69,5 x 47 cm

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Kompozycja, 2003

akwarela, papier;
28 x 21 cm ( w świetle oprawy).
Na odwrocie sygnatura wraz z napisem autorskim: Pani Joannie/ na pamiątkę 19.XII/ Jan Tarasin 2003/ Warszawa

Przemijanie, 1986

serigrafia, papier;
28,8 x 23 cm (wymiar odbitki),
31 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JTarasin 86 oraz napis l. d.: Przemijanie 33/40 (ołówkiem poniżej odbitki);

Kompozycja, 2003

kredka, gwasz, papier;
15,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jan Tarasin (zawarty w opisie)
Na odwrocie napis autorski ołówkiem: Pani Iwonie/
na pamiątkę Jan Tarasin/ Warszawa 1.VIII 2003

Schody Jakuba, 1992

Olej, płótno; 145 x 105 cm w świetle oprawy
Sygn. p.d. J.Tarasin 92
Sygn. na odwrocie: JAN TARASIN 92/ SCHODY JAKUBA

Estymacja: 140.000 - 160.000 zł

Samotna wyspa, 2008 r.

akwarela/papier, 33 x 49 cm (w świetle passe-parout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Tarasin 2008`
opisany na odwrociu: `Jan Tarasin | "Samotna wyspa" | 2008`

Estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Faza dynamiczna, 1984 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 84`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 1984 | "FAZA DYNAMICZNA`
na blejtramie naklejka z opisem

Estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Bez tytułu, 2012 r.

technika własna/papier,
46,5 x 63 cm,
sygn.
Dar Rodziny

Przemijanie, 1986

serigrafia, papier;

Wodospad III (2007)

sygn. dat. na odwrociu
gwasz, papier
47x62.2 (w świetle passe-partout)

Komplikacje II, 2001

akwarela, papier;
49 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Jan Tarasin 2001
Na odwrocie napisy autorskie ołówkiem: Jan Tarasin 2001 / Komplikacje II

Untitled

1978/2002
RC print, 40.5 x 27 cm,
signature, date and edition on the front,
edition: 1/5

Publications: In-between. Photographs and Serigraphs by Jan Tarasin, Mazovian Museum in Płock (2010); Jan Tarasin, Starmach Gallery, Cracow (1999).
A serigraph produced on the basis of this photograph was published in: Jan Tarasin. Gouaches, Drawings, Serigraphs, Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn (1988).

1978/2002
papier RC, 40,5 x 27 cm,
sygn., dat. i nakład na przodzie,
nakład: 1/5

Publikacje: "Pomiędzy. Jana Tarasina fotografie i serigrafie" Muzeum Mazowieckie, Płock (2010); "Jan Tarasin" Galeria Starmach, Kraków (1999).
Serigrafia na podstawie niniejszej fotografii publikowana w: "Jan Tarasin. Gwasze, rysunki, serigrafie" Biuro Wystaw Artystycznych, Olsztyn (1988).

Magazyn I, 1974 r.

olej/płótno, 81 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Tarasin 74`
na odwrociu napis autorski: `JAN TARASIN | "MAGAZYN I" | 1974`

Estymacja: 50 000 - 60 000

Komplikacja I, 2001 r.

akwarela/papier, 50,5 x 72,5 cm (w świetle passe-partout)

Pochodzenie: Bezpośrednio od artysty

Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15.02-12.03.2006

Reprodukowany: Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005-1959. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2006, poz. kat. 39, s.25.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 15 000

Rzeczy osobne, 2006 r.

olej/płótno, 91 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jan Tarasin 06`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 2006 | "RZECZY OSOBNE I"`

Estymacja: 85 000 - 90 000 zł

Narodziny przedmiotów, 1990 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d. `J. Tarasin 1990`
opisany na odwrociu: `JAN TARASIN 1990 | NARODZINY PRZEDMIO- |TÓW`

Estymacja: 84 000 - 90 000 zł

bez tytułu

olej, płótno
70 x 60 cm.
sygn. i dat. l.d. i na odwrocie: 'JAN TARASIN 63'

Bez tytułu, ok. 1990

serigrafia,
wym.: 30 x 40 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja, 1960 r.

litografia barwna/papier, 18 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `J. Tarasin 60`
Praca z teki "Konfrontacje"

Estymacja: 1 400 - 1 800

Bez tytułu, 1990 r.

serigrafia/papier, 40 x 29,8 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Tarasin 90`

Estymacja: 1 600 - 2 800

BRZEG, ok. 1962 r.

olej/płótno,
100 x 70 cm
sygnowany l.d. : `J Tarasin`

Estymacja: 150 000 - 190 000

Kompozycja, 2006 r.

akwarela/papier,
41 x 49 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 12 000 - 15 000

Narodziny Przedmiotów, 1990

Olej, płótno ; 100 x 80 cm
Sygn. L.D. J.Tarasin 90
Na odwrocie : JAN TARASIN 1990/ NARODZINY PRZED/MIOTÓW

Kompozycja, 1960

grafika,
18,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JTarasin 60

Obiekty, 1976 r.

serigrafia/papier, 40,5 x 29 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Tarasin 1976/90`

Estymacja: 1 600 - 2 800 zł

Ptaki

serigrafia, papier, 38 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jan Tarasin 1976/81

Podwórko, 1976

serigrafia, papier, 38 x 53,5 cm w świetle oprawy,
sygn. u dołu p. d.: Jan Tarasin 76, l. d.: .... (?) A/P

Pióro

serigrafia, papier,
41 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin (ołówkiem) oraz nr odbitki: 51/54

bez tytułu, 1990

serigrafia, papier,
40 x 30 cm (wymiar arkusza),
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 90

PEJZAŻ

Serigrafia, papier.
Wymiary: 40 cm x 30 cm.
Sygn.: p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja(1960)

sygn.dat.p.d.,
litografia barwna,
18x16.8 (w św.p-p)

Spirala(2003)

sygn.dat.śr.d.,
ołówek, papier,
21x21

Bez tytułu, 1990

serigrafia/papier,
40 x 29,8 cm,
sygnowana i datowana w prawym dolnym rogu: J.Tarasin 90,
z kolekcji Galerii Boss, Warszawa

Bez tytułu, 1990

serigrafia/papier,
40 x 29,8 cm,

Bez tytułu, 1979

fotografia vintage/papier,
24 x 18 cm,
nie sygnowana,
z kolekcji Katarzyny Starmach, Kraków

Bez tytułu, 1977

fotografia vintage/papier,
24 x 17,7 cm, nie sygnowana,

Kompozycja , 2005 r.

akwarela/papier,
42 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Trasin | 05`

Estymacja: 10 000 - 14 000 zł

Komplikacja II, 2001 r.

akwarela/papier,
49 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Jan Tarasin 2001` oraz na odwrociu: `Jan Tarasin 2001 | "Komplikacja II" `

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

`Próba animacji`, 1983 - 1986 r.

olej/płótno,
110 x 140 cm
ODWROCIE: opis autorski

Przedmioty, 2003

Olej, płótno;
89 x 116 cm
Sygn. p.d. Jan Tarasin 2003
Na odwrocie: JAN TARASIN 2003/ PRZEDMIOTY

Czekanie III, 1999

Olej, płótno;
114,5 x 146 cm
Sygn. p.d. Jan Tarasin 99
Na odwrocie: Jan Tarasin 1999/ "CZEKANIE III"

Spłoszony koń, 1983 r.

technika własna/papier
58 x 39 cm
sygn.
Dar Rodziny

Wylęgarnia przedmiotów, 1993

tusz, papier,
71 x 51 cm;

MAGAZYN I, 1974

Olej, płótno;
81 x 73 cm
Sygnowany p.d.: J. Tarasin 74 Na odwrocie napis autorski: JAN TARASIN | "MAGAZYN I" | 1974

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 300 x 400 mm;
sygn. oł. p.d.: JTarasin 90.

Dalmatyńczyk, 1980

Litografia; wym. komp.: 370 x 280 mm (plansza 498 x 350 mm); sygn. oł. p.d.: . J. Tarasin 1980/96; odbitka z 1996; egz. 7/20.

Magazyny, 1977

Litografia;
wym. komp.: 384 x 273 mm (plansza 582 x 400 mm);
sygn. oł. p.d.: . J. Tarasin 1977/96; odbitka z 1996.

Teka grafik, 1974-1983

zbiór 76 plansz - serigrafii sygnowanych ołówkiem,
zebranych w albumie opatrzonym stroną tytułową i wstępem:
"Jan Tarasin. Serigrafie i teksty 1974-1983";
z dedykacją odręczną autora z 1991 r.

Spirala, 2003

ołówek, papier, 18,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: Jan Tarasin / 19 XII 2003 / Warszawa

Przedmioty

serigrafia, papier, 38,8 x 26,8 cm (w św. oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin (ołówkiem)

Dalmatyńczyk, 2003

ołówek, papier,
29 x 21,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. wraz z dedykacją: Pani Joannie/ na pamiątkę/ Jan Tarasin/ 19. XII 2003/ Warszawa

Bez tytułu, 2002

długopis, papier,
13,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 2002 Jtarasin

MAGAZYN I, 1974

Olej, płótno;
81 x 73 cm
Sygnowany p.d.: J. Tarasin 74
Na odwrocie napis autorski: JAN TARASIN | "MAGAZYN I" | 1974

WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW. 2004

SERIGRAFIA BARWNA, PAPIER,
100 X 70 CM;
SYGN. P. D.: JAN TARASIN 2004, OPISANY L. D. I POŚRODKU: WYLĘGARNIA PRZEDMIOTÓW 30/50;

Wylęgarnia przedmiotów. 2004

serigrafia barwna, papier,
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 2004, opisany l. d. i pośrodku: Wylęgarnia przedmiotów 30/50

Szkoła przedmiotów, 2008

serigrafia barwna, papier,
70 x 100 cm;
opisana u dołu: Szkoła przedmiotów 77/77;
sygn. p. d.: JTarasin 08

Cezar Balbinos i komandosi, 1976

serigrafia, papier szary,
38,2 x 27 cm;
sygn. l. d.: Jan Tarasin 76 (ołówkiem);
Na odwrocie napis autorski: Jan Tarasin/ Cezar Balbinos i komandosi/ 1976 (ołówkiem)

bez tytułu, 1990

serigrafia, papier,
40 x 30 cm,
sygn. p.d.: JTarasin` 90

Brzeg, ok 1962

olej, płótno
100 x 70 cm.
sygn. l.d. J. Tarasin

Obiekty, 1962

olej, płótno
138 x 96 cm
sygn. i dat. l.d. Jan Tarasin

Fragment, 1996 r.

akwarela, tusz/papier,
55 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Tarasin 96`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jan Tarasin 96 | Fragment`

Bez tytułu (fale), 2007

gwasz, papier,
39,8 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jan Tarasin 07

Wylęgarnia przedmiotów. 2004

serigrafia barwna, papier,
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 2004, opisany l. d. i pośrodku: Wylęgarnia przedmiotów 30/50;

serigrafia, papier szary,
38,2 x 27 cm;
Na odwrocie napis autorski: Jan Tarasin/ Cezar Balbinos i komandosi/ 1976
(ołówkiem)

Szkoła przedmiotów, 2008

serigrafia barwna, papier,
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: JTarasin 08

Niebieska przestrzeń, 200

olej, płótno;
63 x 73 cm
sygn. na odwrocie: JAN TARASIN 2001/ "NIEBIESKA PRZESTRZEŃ"

Kompozycja czerwona, 1991

akwarela, papier;
39 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Jan Tarasin 91

Wodospad III, 2007 r.

gwasz/papier,
46,5 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrocie: `gwasz Jan Tarasin 2007 | "Wodospad" III

Dwie strefy, 2008

serigrafia barwna, papier,
100 x 70 cm;
sygn. i opisana u dołu: Dwie strefy 52/69 JTarasin 08 (ołówkiem)

Kompozycja, 1990

Serigrafia; wym. pl.: 400 x 300 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja, 1990

Kompozycja, 1990

Biblioteka, 1990

Serigrafia; wym. pl.: 400 x 600 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: JTarasin 90.

Dzieci, 1990

Dwie martwe natury, 1990

Przybory, 1990

Serigrafia; wym. pl.: 300 x 400 mm; sygn. i dat. oł. p.d.: JTarasin 90.

Żaglowce, 1990

Ulica, 1990

Ziemniak, 1990

Drzewa, 1990

Bez tytułu, 1975

serigrafia, papier,
38 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 1975 (ołówkiem);
sygnatura powtórzona na odwrocie

Zapisy, 2006

serigrafia, papier,
69,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 06;
opisana l. d. i śr. d: Zapisy 34/60

Szkoła przedmiotów, 2008

serigrafia barwna, papier, 69,5 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: JTarasin 08; opisana u dołu: Szkoła przedmiotów 59/77 (ołówkiem)

Bez tytułu, 1975

serigrafia, papier, 39 x 29 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 75 (długopisem)

Rzeczy II, 2004

akwarela, gwasz, papier,
37 x 54,6 cm (w świetle oprawy);
sygn p. d.: JTarasin;
opisany ołówkiem na odwrocie: Jan Tarasin 2004 / Rzeczy II

Dwie strefy, 2008

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;

Bez tytułu (2002)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
14x20 (w świetle passe-partout )

Zapisy, 2006

serigrafia, papier,
69,5 x 100 cm;

Bez tytułu, 1975

serigrafia, papier,
38 x 27 cm;

serigrafia,
46,5 x 63 cm,
Dar Rodziny.

Kompozycja, 1977

serigrafia, cm,
sygn. p.d.: Jan Tarasin` 77 oraz od spodu odręczna sygnatura Jan Tarasin 1977/91

Wiejskie podwórko, 1976

serigrafia, papier,
48,4 x 67 cm;
opisana u dołu: Wiejskie podwórko (długopisem)
12/20 (ołówkiem) Jan Tarasin 1976 / 92 (długopisem)

Bez tytułu, 2002

długopis, papier,
13,5 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2002 JTarasin

Pióro

serigrafia, papier,

Plac zabaw, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 600 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: JTarasin 90.

Piramida, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 300 mm;

Burza, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 300 mm;

Odcisk, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 300 mm;

Nieskończony rejestr, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 300 mm;

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 300 mm;

Skały, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 600 mm;
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 90.

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym. pl.: 400 x 600 mm;
sygn. i dat. w obrębie komp.: Jan Tarasin 77 oraz oł. p.d.: JTarasin 90.

Kucyk, 1990

Serigrafia; wym. pl.: 400 x 300 mm;
sygn. i dat. p.d.: J.Tarasin 90.

Niestabilne obiekty, 1988

olej, płótno;
95 x 66,5 cm
sygn. p.d. Jan Tarasin 88
Na odwrocie: JAN TARASIN 88/ NIESTABILNE OBIEKTY

Fale

sygn. p.d.
ołówek, papier
14.8x22.5

Perspektywa

sygn. p.d.
ołówek, papier
14.8x22.5

Dalmatyńczyk (1980)

sygn. dat. l.d.
serigrafia
37x28.5 (w świetle passe-partout)

Niestabilne obiekty, 1988

olej, płótno, 95 x 66,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 88;
na odwrocie napis: JAN TARASIN 88 / NIESTABILNE OBIEKTY

Drabina Jakubowa, 1990

serigrafia, papier,
40 x 29,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: JTarasin 90

Zapis, 1990

serigrafia, papier,
40 x 29,8 cm;

Zaprzęg z osłem

tusz/papier,
11,5 x 21,5 cm
sygn. l.g. Jan Tarasin

Tirnowo

tusz/papier,
15 x 23,3 cm
sygn. ś.d. Jan Tarasin

Kobiety zbierające winogrona

tusz/papier
11,5 x 22 cm
sygn. l.g. Jan Tarasin

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 90. Grafika z teki "Jan Tarasin. ErÖffnung. Otwarcie. Opening", Berlin 1991, wydanej przez Kunstlerhaus Bethanien.

Dalmatyńczyk, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;

Magazyn, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 300 mm;

Plaża, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 600 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 90. Grafika z teki "Jan Tarasin. ErÖffnung. Otwarcie. Opening", Berlin 1991, wydanej przez Kunstlerhaus Bethanien. Stan zach.: ślad wydawniczego złożenia.

Podwórko, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 600 mm;

Kompozycja, 1990

Serigrafia;
wym.: 400 x 600 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 90;
sygn. pł. p.d.: Jan Tarasin 77. Grafika z teki "Jan Tarasin. Eroffnung. Otwarcie. Opening", Berlin 1991, wydanej przez Kunstlerhaus Bethanien. Stan zach.: ślad wydawniczego złożenia.

Niestabilne obiekty, 1988

olej, płótno,
95 x 66,5 cm;

Szkic

długopis, kredka, papier,
12,2 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: JTarasin

Przedmioty policzone, 1976

olej, płótno; 46 x 61,5 cm
sygn. p.d. Jan Tarasin 76
Na odwrocie: JAN TARASIN 76/ Przedmioty policzone

Kompozycja, 2003

akwarela, papier;
31,5 x 48 cm
sygn. p.d. Jan Tarasin/ 2003

Przedmioty III, 1965

olej, płótno,
86 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Tarasin / 1965; opisany na odwrocie: Jan Tarasin / 1965 / "PRZEDMIOTY" / III

Ptaki, 1974/1981 r.

serigrafia/papier,
39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Jan Tarasin 1974/81`

Przedmioty (1990)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
38.3x27.7

Kompozycja V, 1976

Serigrafia;
wym.: 385 x 270 mm;
sygn. i dat. długopisem l.d.:
J. Tarasin 76.

Kompozycja III, 1976

Serigrafia;
wym.: 385 x 275 mm;
sygn. i dat. długopisem p.d.:
J. Tarasin 76.

Kompozycja II, 1976

Serigrafia;
wym.: 380 x 265 mm;
sygn. i dat. długopisem p.d.:
J. Tarasin 76.

Kompozycja zielona, 1976

serigrafia, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Tarasin 76;
na odwrocie dedykacja autorska: Pani Joannie / Jan Tarasin

Kompozycja abstrakcyjna

długopis, papier,
10,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JTarasin

Bez tytułu, 1975

serigrafia, papier,
sygn. p.d.: Jan Tarasin 75

Rzeczy II, 2004

akwarela, gwasz, papier,
sygn p. d.: JTarasin; opisany ołówkiem na odwrocie: Jan Tarasin 2004 / Rzeczy II

Fale IV

gwasz
70 x 48 cm

Przedmioty, 2003

olej, płótno;
89 x 116 cm
sygn. p.d. Jan Tarasin 2003

Przedmioty, 2005 r.

akwarela, tusz/papier,
41 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jan Tarasin 05`

Zamki, 1976

serigrafia, papier,
36,5 x 25,5 cm (odbitka);

Przedmioty

serigrafia, papier,
39 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Tarasin

Ptaki, 1972

serigrafia, papier,
38 x 27.8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 72

Bez tytułu, 2002

długopis, papier,
13,5 x 19,5 cm;

ołówek papier,
sygn. p. d.: JTarasin

Powtórzenie, 1976

serigrafia, papier,
38 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 76

serigrafia, papier,
39,2 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: JanTarasin (ołówkiem)

Zamki, 1976

serigrafia, papier, 36,5 x 25,5 cm (odbitka); sygn. i opisana u dołu: Zamki 17/25 Jan Tarasin 1976 (89)

Zapisy, 2006

serigrafia, papier, 52 x 67,5 cm (odbitka);
odbitka 35/60; l. d. tytuł: "Zapisy" (ołówkiem)

Szkoła przedmiotów, 1992

olej, płótno; 105 x 140 cm
sygn. p.d. Jan Tarasin/ 92

Kompozycja (1977)

sygn., dat. p.d. serigrafia, 27.5x36.3

Przedmioty

sygn. l.d. serigrafia
39x27 (w świetle passe-partout)

Znaki, 1990

serigrafia jednobarwna, papier,
33 x 25.5 cm
sygn. dłg. pod ryc. p.: JTarasin 1990

Zapis III, 2001 r.

olej/płótno , 81 x 100 cm
sygn. i dat. l.d.: `Jan Tarasin 2001`
na odwrociu napis: `JAN TARASIN 2001 / ZAPIS III / 81 x 100`

Horyzont; 1975

Teka 32 serigrafii; wym.: 380 x 287 mm; sygn. J. Tarasin 75 lub Jan Tarasin 75; Teka numerowana 38/50 i sygn. J. Tarasin na odwrocie.

Uczta, 1957

Litografia; wym. 400 x 540 mm; sygn. oł. p.d.: J Tarasin.

Szkoła przedmiotów, 2008

Wiejskie podwórko (1976)

sygn. dat. p.d. serigrafia 39x54.3

Ptaki, 1974/81

serigrafia, papier,
sygn. i numer. p. d.: Jan Tarasin 1974/81

Dalmatyńczyk, 1980

serigrafia, papier,
37 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 1980 (ołówkiem)

Zapisy, 2006

serigrafia, papier,
52 x 67,5 cm (odbitka);
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 06; odbitka 35/60;
l.d. tytuł: "Zapisy" (ołówkiem)

Biegnący chłopcy, ok. 1976

serigrafia,
wym.: 37 x 52,3 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja, 1960 r.

litografia barwna/papier,
19 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `J.Tarasin 60`

serigrafia/papier,
39 x 29,5 cm
sygn. p.d.: `Tarasin`

Przedmiot II, 1962

litografia, papier,
59 x 34 cm (odcisk kamienia);
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 62; opisana l. d.: Przedmiot II 1-10;
na odwrocie nalepka z Biennale grafiki w Tokio z danymi na temat pracy i artysty

Dwie strefy, 2008

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;

Kompozycja, 1978

serigrafia, papier,
39 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Tarasin 78 (długopisem)

Ptaki (1974/81)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
29.5x38.5 (w świetle passe-partout )

Okno (1975/94)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
49.3x68

Uchylone drzwi, 1974

serigrafia, papier, 40 x 29,6 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 1974 (ołówkiem)

Wiejskie podwórko, 1976

serigrafia, papier, 48,4 x 67 cm;

Szkoła przedmiotów, 2008

serigrafia, papier
19 x 20 cm;
sygn. l. d.: Jan Tarasin (flamastrem)

Przedmioty III, 1965

olej, płótno
86 x 73 cm; sygn. i dat. p. d.: J. Tarasin / 1965;
opisany na odwrocie: Jan Tarasin / 1965 / "PRZEDMIOTY" / III

Stół gier, 1997

serigrafia, papier
44,5 x 56,5 cm (kompozycja)
opisana u dołu: stół gier 8/50 JTarasin 97

Kręgi, 1975

serigrafia, papier
38 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 75 (ołówkiem);
na odwrocie napisy autorskie

Zamki, 1976

serigrafia, papier, 19 x 20 cm;

Zapisy, 2006

serigrafia, papier
69,5 x 100 cm;
opisana u dołu: Zapisy 34/60 Jan Tarasin 06 (ołówkiem)

Kompozycja, 1960

litografia barwna, papier
19 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JTarasin 60 (ołówkiem)

GRY I ZABAWY, 1976 (1989) R.

serigrafia/papier
48 x 60 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jan Tarasin 1976 (89), w l.d. napis: `Gry i zabawy`

ZAPISY, 1981

tusz pióro, papier kremowy,
30.8 x 40.5 cm
sygnowany p.d.: JTarasin 1981
na odwrocie p.d. napis: Zapisy, 1981

Wiejskie podwórko, 1976

serigrafia, papier
48,4 x 67 cm;
opisana u dołu: Wiejskie podwórko (długopisem) 12/20 (ołówkiem) Jan Tarasin 1976 / 92 (długopisem)

Wylęgarnia przedmiotów, 2004

serigrafia, papier
100 x 69,5 cm;
sygn. i opisana u dołu: Wylęgarnia przedmiotów 30/50 Jan Tarasin 2004 (ołówkiem)

Jan

Kompozycja V, 1976
serigrafia
wym.: 385 x 270 mm
sygn. długopisem l.d.: J. Tarasin 76.

Kompozycja IV, 1976

serigrafia
wym.: 385 x 265 mm
sygn. długopisem p.d.: J. Tarasin 76.

Kompozycja III, 1976

serigrafia
wym.: 385 x 275 mm

Kompozycja II, 1976

serigrafia
wym.: 380 x 265 mm

Kompozycja I, 1976

serigrafia
wym.: 368 x 255 mm

Przedmioty III, 1965

olej, płótno
86 x 73 cm

Dwie strefy, 2008

serigrafia, papier
100 x 70 cm;
opisana u dołu: Dwie strefy 57/69 JTarasin 08

Stół gier, 1997

serigrafia, papier
44,5 x 56,5 cm (kompozycja)

PRZEDMIOT Y POTENCJALNE, 1992 R.

olej/płótno
105 x 140 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jan Tarasin / 92`; opisany na odwrocie: `JAN TARASIN 92 / PRZEDMIOTY POTENCJALNE`

sygn. p.d.
serigrafia
38.5x28.5

Przedmioty w przestrzeni (1985)

sygn. dat. l.d.
gwasz, papier
44.5x38 (w świetle passe-partout)

Bez tytułu, 2007

akwarela, papier
44,5 x 54,7 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 07;

Szkoła przedmiotów, 2008

serigrafia, papier
69,5 x 100 cm;
sygn. i opisana u dołu: Szkoła przedmiotów 75/77 JTarasin 08

Kręgi, 1975

serigrafia, papier
38 x 27 cm;
sygn. l. d.: Jan Tarasin 75 (ołówkiem);
na odwrocie napisy autorskie

Skupiska, 1999

olej, płótno,
114 x 146 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 99;
na odwrocie napis autorski: JAN TARASIN 99 / SKUPISKA

DWA NURTY, 2000

olej/płótno,
99,5 x 160 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jan Tarasin 2000`
oraz sygn. i opisany na odwrocie: `JAN TARASIN 2000 | DWA NURTY`

PRZEDMIOTY III, 1965

olej/płótno,
86 x 73 cm
sygn. i dat. p. d.: `J. Tarasin | 1965`
opisany na odwrocie: `JAN TARASIN | 1965 | PRZEDMIOTY | III`

BEZ TYTUŁU, 1994

tusz, pędzel, papier,
55.7 x 75.7 cm
sygnowany p.d.: Jan Tarasin 94

KOMPLIKACJA I, 1989

olej, płótno,
140 x 110 cm
sygnowany p.d.: J.Tarasin 89
na odwrocie na płótnie p.g.: JAN TARASIN 89 | KOMPLIKACJA I 3 stemple zezwalające na wywóz za granicę, śr. nalepka: 36. | PSOZ - III - 645 / 98

Przedmioty, 2001

Kredka, gwasz, papier;
wym.: 42 x 50 cm;
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin 2001; na odwrocie: Jan Tarasin 2001; Przedmioty.

Magazyn, 1991

Akwarela, papier;
wym.: 40 x 30 cm;
sygn. i datowany p.d.: J. Tarasin 91; na odwrocie: Jan Tarasin 91 / Magazyn oraz pieczątka Woj. Urzędu Ochrony Zabytków (zgoda na wywóz).

Ciemne kule, 2006

akwarela, gwasz,
70x50 cm

Dwie strefy, 2008 r.

serigrafia,
55/69, 100 x 70 cm,
sygn.

BEZ TYTUŁU, 1991

akwarela, gwasz, tusz pędzel, papier,
39.7 x 29.9 cm
sygn. oł. l.d.: JTarasin 91

BEZ TYTUŁU, 1993

akwarela, tusz, papier,
29.6 x 42 cm

BEZ TYTUŁU, 1975

akwarela, gwasz, papier,
50.5 x 36 cm
sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 75
na odwrocie p.d. długopisem dedykacja artysty dla właściciela z datą 2.11.1975

BEZ TYTUŁU, 1975

akwarela, gwasz, papier,
50.5 x 36 cm
sygnowana oł. p.d.: J. Tarasin 75

PRZEDMIOTY POLICZONE, 1972/74

olej/płótno,
98 x 176 cm
sygn. i dat. p.d.: `J.Tarasin 72/4`
opisany na odwrocie: `JAN TARASIN 1972 / "PRZEDMIOTY POLICZONE"`

Przedmioty, 2003

olej, płótno, 89 x 116 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 2003;
na odwrocie: JAN TARASIN 2003 / przedmioty

Rozrastania, 2007

gwasz, papier
45 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Jan Tarasin 2007

HORYZONT, 1982

akwarela, 54,5 x 37 cm w świetle passe-partout,
sygnowany: l.d. J.Tarasin 82 (piórkiem)
oraz p.d. J.Tarsin 78 (ołówkiem)

Szkoła przedmiotów III, 2004

olej, płótno,
109,5 x 150 cm;
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 04
opisany na odwrocie: JAN TARASIN / SZKOŁA PRZEDMIOTÓW III

Czekanie III , 1999

olej, płótno,
114 x 146 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 99;
opisany na odwrocie: Jan Tarasin 1999 / "CZEKANIE III"

KOMPOZYCJA, 2002

akwarela, papier czerpany
34.3 x 48.8 cm
sygnowana dłg. p.d.: JTarasin 2002

PRZEDMIOTY, 1963

litografia barwna, papier
47.5 x 38 cm
sygn. oł. pod ryc.p.: JTarasin 63, na odwr. oprawy p.g. naklejona kartka z reprodukcją pracy i danymi artysty

ZAPISY, 1981

tusz pióro, papier kremowy
30.8 x 40.5 cm
sygnowany p.d.: JTarasin 1981 na odwrocie p.d. napis: Zapisy, 1981

Szkoła przedmiotów III, 2004

olej, płótno, 109,5 x 150 cm;
sygn. l.d.: Jan Tarasin 04

Samotna wyspa

akwarela
45x55 cm
2003 r.

Czekanie III , 1999

olej, płótno, 114 x 146 cm; sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 99

Pożar, 1976

olej, płótno, 81 x 65,5 cm; sygn. p. d.: J.Tarasin 76;
opisany na odwrocie: JAN TARASIN /"POŻAR"/ 1976

Spirala, 2002

rysunek, piórko, tusz, papier,
30 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 23.XI 2002; w załączeniu potwierdzenie autentyczności przez autora na zdjęciu

Plaża, 1979

serigrafia/sitodruk, 40 x 58 cm

PRZEDMIOTY OSOBNE, 2006

olej, płótno
sygnowany p. d. : Jan Tarasin
Na odwrocie na płótnie napis : JAN TARASIN | "PRZEDMIOTY OSOBNE" | 2006
74 x 100 cm

Czerwone kule

gwasz, bristol, 43 x 70 cm;
sygn.:p.d.: Jan Tarasin

Rozrastania

gwasz, bristol 45 x 69,5 cm;
sygn.:p.d.: Jan Tarasin

Dwie sytuacje I, 2003 r.

olej, płótno, 116 x 89 cm;
sygn.: l.d.: Jan Tarasin 03

Przedmioty, 2003 r.

olej, płótno, 89 x 116 cm
sygn.: p.d.: Jan Tarasin 2003

Bez końca, 2002 r.

olej, płótno, 116 x 150 cm;
sygn.:l.d.: Jan Tarasin 2002

Struny, 2004

olej, płótno, 500 x 160 cm (bez blejtramu);
Z uwagi na przedłużenie wystawy Jana Tarasina w warszawskim CSW do 2 stycznia 2008 r. obraz zdjęty z aukcji 21 listopada 2007.

Teka 19 serigrafii, 1979

serigrafie czarno-białe i barwne, papier, 39 x 29 cm; sygn. i dat. p.d.: JTarasin 79 (długopisem)

Mały układ III, 2006

akwarela, 49,6x34,5 cm

Skupiska I, 2006 r.

gwasz, 42 x 70 cm, sygn.

SPIS RZECZY, 2001

olej, płótno,
65 x 92.5 cm
sygnowany l.d.: Jan Tarasin 2001
Na odwrocie na płótnie napis: JAN TARASIN 2001 | "SPIS RZECZY"

PROSTA SYTUACJA, 1993

akwarela, gwasz, papier,
37.1 x 54.6 cm
wymiary w świetle passe-partout
sygnowany oł. l.d.: Jan Tarasin 93

SYTUACJA, 1985

olej, płótno,
100 x 75 cm
sygnowany p.d.: Jan Tarasin | 85
Na odwrocie na płótnie: JAN TARASIN 85 | SYTUACJA
oraz podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

PRZEDMIOTY, 2007

akwarela, gwasz, papier,
49.6 x 70 cm
sygnowany oł. p.d.: Jan Tarasin 07

Drzewo, 1946

ołówek, czarna kredka, papier, 26,7 x 16,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: J. Tarasin 46
Praca z okresu młodzieńczego, sprzed studiów w Krakowskiej ASP. Prawdopodobnie rysunek z teczki kwalifikacyjnej do egzaminów wstępnych na ASP w Krakowie.

Kompozycja czerwona, 1991

akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 39 x 30 cm
sygn. l.d.: Tarasin 91

Kompozycja zielona, 1991

akwarela, papier, wymiary w świetle passe - partout: 39 x 29 cm
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 91

Zamki, 1976

Otwarcie - Teka 75 grafik

Serigrafie i teksty 1974-83, 1990
75 sztuk, serigrafia, papier, 40 x 29,5 cm (65 serigrafii), 59 x 40 cm (10 serigrafii); serigrafie sygn. i dat.: J.Tarasin 90

Pejzaż, 1977

serigrafia, papier, 29,5 x 39 cm; sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 77 (ołówkiem)

Kompozycja, 1977

serigrafia, papier, 29 x 38 cm; sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 77 (na płycie), sygn. powtórzona ołówkiem

PRZEDMIOTY, 2007

gwasz, akwarela, papier
50 x 69.5 cm

PRZEDMIOTY, 2007

gwasz, papier,
49 x 70 cm

BEZ TYTUŁU, 1977

akwarela, tusz pędzel, papier
30 x 42.5 cm
sygnowana oł. l.d.: JTarasin 77

Ciąg dalszy, 1991

olej, płótno, 140 x 110 cm
sygn. i dat. u dołu: Jan Tarasin 91
sygn. i dat. na odwrocie: JAN TARASIN 91 / CIĄG DALSZY
na odwrocie naklejka z opisem
Publikowany: "Sztuka.pl (Gazeta Antykwaryczna)", Nr 3 (GA 128), Listopad 2006, okładka.

Fala V, 2003 r.

akwarela/papier, 48,5 x 69 cm

Znaki, 1996

akwarela, papier, 48 x 61 cm
sygn. p.d.: J.Tarasin 96

Horyzont, 1982

akwarela, tusz, papier, 38 x 56 cm
sygn. i dat. l.d.: Tarasin 82
na odwrociu:
Tarasin 82 / Horyzont

Rzeczy osobne II, 2006

olej, płótno, 100 x 140 cm;
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 2006;
na odwrocie napis: JAN TARASIN 2006 / RZECZY OSOBNE II

Kompozycja, 2007

akwarela, gwasz, papier,
46 x 69,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 07

Kompozycja czerwona, 2007

akwarela, gwasz, papier,
49,5 x 69,5 cm (w świetle passe-partout);

serigrafia, papier, 40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J.Tarasin

Pejzaż, 1977

serigrafia, papier, 38 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 1977

Dalmatyńczyk, 1980

serigrafia, papier, 37,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 1980

Bez tytułu (1979)

sygnowany dat. p.d.
serigrafia, 40x54 cm

Bez tytułu (1979)

sygnowany dat. p.d.
serigrafia, 24x50 cm

Sytuacja statyczna (2004)

sygnowany dat. p.d.
akwarela, pastel, papier 49.5x70 cm

Szkoła przedmiotów, 2002

olej, płótno, 112,5 x 146 cm;
na odwrocie napisy autorskie: JAN TARASIN 2002 / SZKOŁA PRZEDMIOTÓW / I

MAŁE GÓRY I, 1993

akwarela, ołówek, papier,
39.8 x 49.7 cm
sygn. dłg. P.d.: JTarasin 93
na odwr. p.d.: Jan Tarasin 93 | Małe góry I

SYTUACJA II, 1988

pastel olejny, papier,
40 x 50 cm
sygn. oł. śr.d.: Jan Tarasin 88, na odwr. p.d.: Jan Tarasin 1988 | Sytuacja II

Przedmioty w przestrzeni, 1985

gwasz, papier, 44,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 85; na odwrocie napisy autorskie: Jan Tarasin 85 (długopisem) / Przedmioty w przestrzeni (ołówkiem)

Kompozycja, 1998

gwasz, kredka, papier,
48,5 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: Jan Tarasin 98; na odwrocie pod oprawą tytuł autorski

Spirala, 2002

Kopa siana

serigrafia, papier,
38,5 x 25,5 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jan Tarasin (ołówkiem)

Dwie sytuacje II, 2003 r.

olej/płótno, 89 x 116 cm
sygn. i dat. p. d.: `Jan Tarasin 03`, na odwrocie opis: `Jan Tarasin 2003 / Dwie sytuacje II`

Spis rzeczy, 2001 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm
sygn. l. d.: `Jan Tarasin 2001` oraz na odwrocie: `JAN TARASIN 2001 / SPIS RZECZY`

gwasz/papier, 41,5 x 64 cm
sygn. i dat. l. d.: `Jan Tarasin 2006` oraz opis na odwrocie: `Jan Tarasin 2006 / Przedmioty osobne III`

Kompozycja, 1977

akwarela, papier, wymiary w świetle ramy: 30 x 41 cm
sygn. i dat.l.d.: JTarasin 77

Struny

akwarela, papier,
48 x 70 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Jan Tarasin

Zamki 3/25, 1976-89

serigrafia, papier,
66 x 48 cm (całość), 36 x 26 cm (odbitka);
opisana u dołu: Zamki 3/25 JTarasin 1976 (89); zacieki w dolnej części

Stół gier, 1997

litografia barwna, 38/50, papier,
49,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: stół gier 38/50 JTarasin 97

BEZ TYTUŁU, 1994

tusz, pędzel, papier
55.7 x 75.7 cm
sygn. dłg. p.d.: Jan Tarasin 94
na odwr. oprawy nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

Kompozycja, 1997

akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout: 54 x 74 cm
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 97

sygn. p. d.: `Jtarasin`

Otwarcie

Teka 75 grafik - Serigrafie i teksty 1974-83, 1990
75 sztuk, serigrafia, papier,
40 x 29,5 cm (65 serigrafii),
59 x 40 cm (10 serigrafii);
serigrafie sygn. i dat.: J.Tarasin 90

Wylęgarnia przedmiotów, 2004

serigrafia o/a 14/50, 70x100 cm

OPADANIE, 1993

akwarela, tusz, papier,
70.2 x 51 cm
sygnowany olówkiem l.d.: Jan Tarasin 93
na odwrocie ol. p.d.: "Opadanie" | Jan Tarasin 93

Bez tytułu,

serigrafia, 41 x 29 cm, sygn.
Dar Galerii Muzalewska

Niestabilne obiekty, 1988 r.

olej/płótno, 95 x 66,5 cm
sygn. p. d.: Jan Tarasin 88
na odwrocie sygn. i opis.: Jan Tarasin / "Niestabilne obiekty"

KOŃ

Sitodruk; 38 x 27,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: Jan Tarasin

Odwilż, 1976

serigrafia, 37,5 x 24 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Ptaki, 1976

serigrafia, papier,
39 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 76;
na odwrocie napis: Pani Joannie Jan Tarasin 76

Odwilż

serigrafia, papier,
37 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);

Antykwariat, 1968

olej, płótno, 81 x 61
sygn. p.d.: J.Tarasin 68
sygn. na odwrociu: JAN TARASIN / "ANTYKWARIAT` / 1968
pieczątka na blejtramie: Wyrażam zgodę / na wywóz za granicę / [nieczytelnie]
naklejka na blejtramie: [nieczytelnie] ARTYSTYCZNE WYROBY I PRZYBORY / [nieczytelnie]

Zapisy, 1983

gwasz, papier,
49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 83; na odwrocie napisy autorskie: Jan Tarasin 83. / Zapisy

gwasz, papier,
44,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 85;
na odwrocie napisy autorskie: Jan Tarasin 85 (długopisem)/ Przedmioty w przestrzeni (ołówkiem)

Zapisy, 1983

gwasz, papier,
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 83;
na odwrocie napisy autorskie: Jan Tarasin 83. / Zapisy

Nuty

serigrafia, papier,
39 x 30 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie dedykacja: Pani Joannie / Jan Tarasin

Bez tytułu, 1986

serigrafia, papier, 45 x 32 cm;
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 86

Przedmioty

serigrafia barwna, papier,
39 x 26,8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Jan Tarasin

Bez tytułu, 1993

akwarela, tusz pędzel, papier,
37.2 x 52.7 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin 93
na odwr. l.g. oł. tytuł nie odnoszący się do pracy

Siedem wątków, 1993

olej, płótno,
97 x 130 cm
sygnowany p.d.: J. Tarasin | 93

Bez tytułu, 2003

akwarela, papier,
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 2003

Sytuacje III, 1992

tusz pióro, pedzel, papier,
41.5 x 29.5 cm
sygn. tuszem p.d.: JTarasin 92
na odwr. oprawy napis oł. p.d.: Jan Tarasin | 1992 | "Sytuacje III"

Przedmioty, 1995

olej, płótno,
73 x 92 cm
sygnowany p.d.: Jan Tarasin 95

Sytuacja, 1983

olej, płótno,
100 x 68 cm
sygnowany śr.d.: Jan Tarasin 83
na odwrocie, na płótnie napis: JAN TARASIN | SYTUACJA 1983, oraz podłużna pieczątka, pod nią numer: WZ III - 2635 / 85 (oraz nieczytelny podpis w nawiasie); na blejtramie napis: DEP. 10/85

serigrafia, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: Jan Tarasin; na odwrocie dedykacja autorska: Pani Joannie / Jan Tarasin

Ptaki IV, 1977

serigrafia, 37 x 28 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Awers i rewers, 1976

serigrafia, 37 x 53 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja zielona, 1976

sygn. p.d.: Jan Tarasin 76.; na odwrocie dedykacja
autorska: Pani Joannie / Jan Tarasin

Mała komplikacja II, 1984

olej, płótno, 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 84;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN
TARASIN / 1984 / MAŁA KOMPLIKACJA / II

Brzeg, 1969

kredka, papier,
51,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 69,
na odwrocie napis autorski: Jan Tarasin / "Brzeg" 1969

Kompozycja, 1998

gwasz, kredka, papier,
sygn. i dat. u dołu: Jan Tarasin 98;
na odwrocie pod oprawą tytuł autorski

Bez tytułu, 1986

serigrafia, papier,
45 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JTarasin 86

Autoportret

serigrafia, papier,
36,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JTarasin

Czerwona stodoła, ok. 1976

serigrafia,
wym.: 37 x 26 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Biegnący chłopcy, ok. 1976,

serigrafia, wym.: 37 x 52,3 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja, 1997

pastel, papier, 49,5 x 70 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: JTarasin 97; w załączeniu autorskie
potwierdzenie autentyczności na zdjęciu

Uprzedmiotowienie II, 2003

akwarela, gwasz, 69,5x47 cm

Przedmioty, 1977 r.

serigrafia/papier, 41,5 x 29,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `Przedmioty JTarasin 77`

Sytuacje, 1983 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany p. d.: `Tarasin 83`

Sytuacje I, 1993

pastel, papier kremowy,
50 x 70 cm
sygn. l.d.: JTarasin 93
na odwr. oprawy p.d. napis ołówkiem: Jan Tarasin | 1993 | "Sytuacje I", l.g. oł. tytuł nie odnoszący się do pracy

Bez tytułu, 2002

akwarela, papier,
36,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 2002

DESZCZ, 1970

olej, płótno,
73 x 65 cm
sygnowany p.d.: J. Tarasin 70
na odwrocie, na płótnie napis: JAN TARASIN | " DESZCZ" 1970 | Proggia [?]

Wylęgarnia przedmiotów

serigrafia, 64 x 50 cm, 2004r.

serigrafia 9/50, 63 x 50 cm, sygn.

Fala, 2001

akryl, płótno, 100 x 160,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 2001;
na odwrocie napisy autorskie

Kompozycja - magazyn

piórko, tusz, papier,
40 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jtarasin

Biblioteka, ok. 1976

serigrafia, wym.: 38 x 52 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Kompozycja w czerwieni, ok. 1976

serigrafia, wym.: 38 x 27 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

gwasz, płótno, wym. 35 x 47,5 cm; w św. p.-p.;
sygn. l.d." "Tarasin 75"

serigrafia, papier,
38,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jan Tarasin

Zapisy, 1983

Akwarela, papier, 48,7 x 38,7 (w świetle passe-partout)
Sygn. p. d.: Jan Tarasin 83; na odwrociu napis: "Jan Tarasin 83. / Zapisy

Kompozycja, 1999

pastel, papier, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Jan Tarasin 99

Wiejskie podwórko, 1976

serigrafia, papier, 38 x 53,5 cm (w świetle passe-partout);
w l.d. napis: Wiejskie podwórko E/A

Bez tytułu, 2002

akwarela, papier,
35,3 x 59,8 cm (w św. passe-partout);
sygn. czarnym długopisem l.d.: JTarasin 2002

Brzeg III, 1969

kredka na papierze;
wymiary: 51,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 69.

Autoportret, ok. 1976

serigrafia, 27 x 20 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

PRZEDMIOTY II, 1974

olej na płótnie,
55,2 x 46,2 cm,
sygnowany p.d. "J. Tarasin 74", na odwrocie (na płótnie) "JAN TARASIN/"PRZEDMIOTY"II /1974"

Zapis, 1980

olej, płótno, 100,5 x 81,5 cm;
sygn. i dat p.d.: J Tarasin 80
sygn., dat. i opisany na odwrocie

akwarela, gwasz, papier,
46 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Jan Tarasin85

Spirala, 2002

rysunek, piórko, tusz, papier, wym. 30 x 26 cm (w świetle passepartout);

Przedmioty

rysunek, długopis, papier,
10,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: J. Tarasin; w załączeniu potwierdzenie autentyczności przez autora na zdjęciu

Przedmioty policzone, 1977

olej, płótno, wym. 50,5 x 66 cm;
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 77;
na odwrocie napisy autorskie:
JAN TARASIN 77 / "PZEDMIOTY / POLICZONE";
w załączeniu potwierdzenie autentyczności przez autora na zdjęciu

Magazyn

długopis, kredka, tektura, 12,5 x 19 cm
(w świetle passe-partout); sygn. l.d.: JTarasin;

Zapis, 1980

olej, płótno,
100,5 x 81,5 cm;

Uczta, 1957

litografia,
400 x 535 mm,
sygn. oł. p.d.: J. Tarasin 57, l.d.: Uczta

Bez tytułu (Przedmioty), 1998

akwarela, gwasz, papier,
51,3 x 75cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin 98

Bez tytulu, 1999

pastel, karton,
49 x 69,5 cm (w świetle passe-partout) sygn. l.d.: Jan Tarasin 99

Brzeg, 1969

kredka, papier
51,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. atram. p.d.: Jan Tarasin 69 na odwr. p.g. wycięty otwór ukazujący sygn. na odwr. pracy: Jan Tarasin | "Brzeg" 1969

Stan skupienia II, 2002

gwasz,
55x36 cm

Plaża II, 1979 r.

serigrafia,
42 x 61 cm,
sygn.

Koń, ok. 1976

serigrafia, 38 x 27 cm
sygn. ołówkiem p.d.: Jan Tarasin

Autoportret, ok. 1976

serigrafia, 38 x 27 cm

PLAŻA II, 1979

serigrafia,
38,5 x 57,5 cm,
sygnowana pod płytą "Plaża II 19/20 J Tarasin 1979 (89)",na odwrocie nalepka i stemple warszawskiej Galerii Piotra Nowickiego

Kompozycja brązowa, 1989

pastel, papier,
sygn. i dat. u dołu po środku: Jan Tarasin 98

Kompozycja brązowa, 1960

litografia barwna, papier,
20 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Tarasin 60

Plaża II, 1979

serigrafia,
38,5x57,5 cm, odb. 9/20,
sygn.

Kompozycja abstrakcyjna 1999

pastel, tektura,
49,5 x 69,5 cm (w świetle passe - partout);

KOMPOZYCJA, 1960

technika własna,
20 x 18,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod odbitką "J.Tarasin 60".

PRZEDMIOTY II, 1974

olej na płótnie,
55,2 x 46,2 cm,
sygnowany p.d. "J. Tarasin 74", na odwrocie (na płótnie) "JAN TARASIN/"PRZEDMIOTY"II/1974" i (na krośnie) nalepka Zakładu Stolarskiego B. Bączyka z Łodzi.

Przedmioty

gwasz
46x55 cm

Przedmioty, 1968

akwarela, tusz na kartonie, wym.: 47 x 78 cm,
sygn. p.d.: J. Tarasin 68

KOLEKCJA, 1989 r.

Olej na płótnie 95 x 66 cm
Sygnowany l.d. - "Jan Tarasin 89"

Na plaży 1991

serigrafia, papier, 20 x 28 cm;
sygn. i dat. p.d.: JTarasin 91; nr serigrafii w l.d.: 167/200

NIESTABILNE OBIEKTY 1988 r.

Olej na płótnie 95 x 65 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Tarasin 88"

Antykwariat 1965

akryl, płótno, 130 x 97 cm; sygn.,
dat. i opisany na odwrocie: JAN TARASIN / 1965 / ANTYKWARIAT"

Przedmioty policzone, 1976

akryl, płótno, 46 x 61
sygn. p.d.: Jan Tarasin 76
na rewersie: JAN TARASIN 76 / "PRZEDMIOTY POLICZONE"

Podwórko

niesygnowany
serigrafia
38x54

BEZ TYTUŁU, 1975 r.

Gwasz na papierze 50 x 35,5 cm
Sygnowany p.d. "J. Tarasin 75"

Zapisy, 1998

akwarela,
50x29,8 cm

Przedmioty, 1997

akwarela, karton,
46 x 54.7 cm
sygn. oł. l.d.: Jan Tarasin 97, na odwr. p.d.: Jan Tarasin 97

Plaża

1979 r.
serigrafia
35x55

niesygnowana
serigrafia
33.2x26.7

sygn. p.d.
serigrafia
38.7x24.8

Próba animacji (1986)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
100x140

sygn. l.d.
serigrafia
27x38

grafika, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: Jtarasin

grafika, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: Jtarasin

Pionowe i poziome, 1981

serigrafia
36x26

Nieskończony rejestr, 1981

serigrafia
36x27

Przedmioty, 1977

serigrafia
38,5x27

Plaża II, 1979/83

serigrafia
35x55

Ciąg dalszy 1983

olej, płótno, 130 x 89 cm; sygn. l.d.: Jan Tarasin 83
Na odwrocie napis: JAN TARASIN / CIĄG DALSZY 83
Bibl.: Elżbieta Dzikowska, Polacy w sztuce świata, Warszawa 2001, s. 261.

Z cyklu Przedmioty, 1996

akwarela, papier czerpany,
61 x 48 cm
sygnowany oł. p.d.: Jan Tarasin 96

Z cyklu Przedmioty, 1993

tusz pióro, papier,
48.5 x 38.9 cm
sygnowany długopisem p.d.: JTarasin 1993

Przedmioty policzone, 1969

kredka na kartonie,
wymiary: 50 x 75,5 cm,
sygn. l.d.: Jan Tarasin 69

serigrafia, wym.: 25,5 x 37 cm
sygn. oł. p.d.: Jan Tarasin

Magazyn II 1992

akwarela, gwasz, karton, 34,5 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin / 92 oraz na odwrocie

Przedmioty, 2002

gwasz
wymiary: 67x46 cm

FRAGMENT ZAPISU II, 1990

olej, płótno,
100 x 80 cm
sygnowany l.d.: J. Tarasin 90 na odwrocie p.g.: JAN TARASIN 1990 | FRAGMENT ZAPISU II

Magazyn, 1996

serigrafia, papier,
67 x 45.8 cm
sygnowana ołówkiem pod ryciną l.: Magazyn, śr.: III/XX, p.: JTarasin 96

Chłopcy chodzący na rękach, 1998

akwarela, kredka, atrament, papier,
38.5 x 52.8 cm
sygnowany p.d.: JTarasin. 98

"Kompozycja"

serigrafia
wym.: 40 x 30 cm

"Kompozycja"

serigrafia
sygn. p.d.: Jan Tarasin 77
wym.: 30 x 40 cm

Kompozycja 1991

akwarela, papier, 39,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d. : J. Tarasin 91

Nieskończony rejestr, 1996

gwasz, 70x60 cm

PULSOWANIE, 1997

gwasz,
69 x 49 cm
sygnowany oł. l.d.: Jan Tarasin 97 na odwr. oprawy napis oł. p.d.: JAN TARSIN 97 |PULSOWANIE

PRZEDMIOTY III, 1997

gwasz,
49 x 69 cm
sygnowany białym gwaszem p.d.: JTarasin 97 na odwr. oprawy napis oł. p.d.: JAN TARASIN 97 | PRZEDMIOTY III

Katalog realności

olej, płótno,
92 x 65 cm
Sygnowany p.d.: Jan Tarasin 97 na odwr. p.g.: JAN TARASIN 97 / KATALOG REALNOŚCI

Znaki

akwarela, papier,
48.8 x 61.7 cm
Sygnowany oł. p.d.: JTarasin 96

Stół gier II

olej, płótno,
81 x 100 cm
Sygnowany p.d. Jan Tarasin 96, na odwr. p.g. JAN TARASIN / "STÓŁ GIER" II / 1996, na krośnie po l. nalepka mpis 30. Stół gier I, 1996, olej na płótnie 81 x 100 cm

liczba obiektów: 751