1 zł
2 600 000 zł

BEREŹNICKI Kiejstut (ur. 1935)

Pochód, 2017 r.

olej/płótno, 77 x 77 cm
sygnowany p.d.: '[nieczytelne]'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kiejstut Bereźnicki | - Pochód - 2017 | K Bereźnicki'

cena wywoławcza: Wykup abonament

SPIŻARNIA I, 2006-2008

olej, płótno
106 x 120 cm
sygn. p.d.: K. Bereźnicki
sygn. na odwr. na płótnie: Kiejstut Bereźnicki | Spiżarnia I 2006-2008
na górnej i poprzecznej żerdzi krosna pieczątka Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie

Model, malarz i 3 maski

Ołówek, papier, 64 x 49 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: modelka, malarz | i trzy maski | 2010 | Bereźnicki.

MARTWA NATURA, 1980 r.

olej/płótno, 90 x 116 cm
sygnowany p.d.: 1980 K. Bereźnicki

Scena, 1980 r.

tusz/papier, 71 x 49 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Scena - 1980 | KBereźnicki'

Karnawał, 1979 r.

sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: '1979 KBereźnicki’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KIEJSTUT BEREŹNICKI | 1980 100 rysunków | BWA Sopot'
na odwrociu stempel: 'ZE ZBIORÓW ZBIGNIEWA LATOSIŃSKIEGO'

Martwa natura z maskami zwierzęcymi, 1991-1999

olej, płótno, 93,5 × 124 cm
sygn. l. śr.: Martwa natura z maskami zwierzęcymi |K. Bereźnicki |1991 - 1999

Trzy kobiety w tonacji żółtej, 1994

olej, płótno, 66 × 82 cm
sygn. śr. l. 1994 | K.Bereźnicki oraz na blejtramie

Posiłek Stanisława, 2000

olej, płótno,
51 x 60 cm,
sygnowany p.g.: "Posiłek Stanisława | 2000 | KBereźnicki"

* Droit de suite

rysunek grafit na kartonie, 61 x 42 cm

Malarz i modelka, 1989 r.

tusz, papier, 70 x 50 cm,
sygn. u dołu: Malarz i modelka 1989 | styczeń | K. Bereźnicki oraz p. bok: Bereźnicki 1989

Zuzanna i starcy, 2002

olej, płótno; 100 x 100 cm;
Dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności przez autora.

Twoje dzieci, 1969

olej, płótno, 100,5 x 130 cm
sygn. p.d.: K. BEREŹNICKI
sygn. p.d.: K. Bereźnicki, l.d.: Twoje dzieci / 1969 / Bereźnicki
na odwrocie dwie nalepki wystawowe BWA Sopot (jedna z opisem pracy)

Martwa natura

olej/płótno, 36,5 x 55,5 cm
sygn. p.d.: „K.Bereźnicki”

Zuzanna i starcy, 2002

olej, płótno; 100 x 100 cm;

ARLEKIN II, 2011

olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. l.d. na niebieskim polu, mało czytelna: Arlekin | II | 2011 | Bereźnicki
sygnowany na odwrocie na płótnie: Kiejstut Bereźnicki | Arlekin II. 2011.

ARLEKIN III, 2011

olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d. na czerwonym polu, mało czytelna: Arlekin | III | 2011 | Bereźnicki
sygnowany na odwrocie na płótnie: Kiejstut Bereźnicki. | Arlekin III. 2011.

Przeistoczenie, 1974 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '1974 KBereźnicki | Przeistoczenie'
na odwrocie naklejka wywozowa oraz naklejka domu aukcyjne Agra Art

Karnawał - scena plenerowa, 2008

tusz sepiowy, papier, 70 x 50 cm,
sygn. i dat. l.d. 2008 / KBereźnicki / Karnawał / scena plenerowa

Plener - studium, 2008

sygn. i dat. l.d.: Plener Studium / KBereźnicki / 2008

SCENA III, 2009-2014

olej, płótno
70 x 70 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Kiejstut Bereźnicki | Scena III 70 x 70 | 2009-2014

Dwóch panów w kuchni

olej/płótno, 90 x 120 cm

Apoteoza muzyki, 1998 r.

olej/płótno, 50 x 61,5 cm
sygnowany, datowany i opisany wewnątrz kompozycji: 'Apoteoza | muzyki | (...) | 1998 Łagów | KBereźnicki'

Martwa natura z żółtymi naczyniami, 1997

olej, płótno; 75 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1997 K. Bereźnicki
oraz w l. g. na szarym prostokącie: 1998 / Martwa / natura / z / żółtymi / naczyniami / K.Bereźnicki; na odwrocie na płótnie sygnatura: K. Bereźnicki.

bez tytułu

olej, płótno, 46 x 61 cm (w świetle oprawy), 62 x 76 cm (w oprawie)

Martwa natura wiejska, 1985

olej, płótno; 72 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany po środku, w kompozycji: 1985 / Martwa / natura / wiejska / K. Bereźnicki
(ryte końcówką pędzla), poniżej: martwa / wiejska III / KBereźnicki (ryte końcówką pędzla).

Martwa natura w tonacji oliwkowej, 1981-83 r.

olej/płótno, 95 x 128 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski wewnątrz przedstawienia: '1981 | (...) | 1983 z 16 - tej | Martwa natura | w tonacji l oliwkowej | K. Bereźnicki'

CHŁOPIEC W NIEBIESKIM III, 2009-2014

olej, płótno
70,3 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Kiejstut Bereźnicki | Chłopiec w niebieskim III. 70 x 50 | 2009-2014

Salome, 1974 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kiejstut Bereźnicki | KBereźnicki | Salome, 1974.'

Postaci z rybami, 2005-2008

olej, płótno, 116 x 89 cm
opisany i sygn.: "Postacie / z / rybami / 2005 / K.Bereźnicki"

Praca zakupiona bezpośrednio od artysty.

Chłopiec z portretem matki, 2005-2008

olej, płótno, 150 x 90 cm

Scena mitologiczna, 1996

ołówek, papier, 70 x 50 cm
opisany i sygn. p.d.: "Scena mitologiczna / plener [?] 1996 / KBereźnicki"

Martwa natura kuchenna III, 2006-2007

olej, płótno; 89 x 116 cm
sygnowany p. d.: "2006-2007 | K. Bereźnicki"

Martwa natura z jajkiem

olej na płótnie, 56,8 x 56,5 cm, sygn. przód ‚K. Bereźnicki 1991 natura z jajkiem'

Martwa natura pasyjna, 1984

olej, płótno, 94 x 94 cm
sygn. na środku: 1984 Bereźnicki | Martwa natura Pasyjna

MARTWA NATURA ZE SZKLANYMI NACZYNIAMI

Olej, płótno, 40 x 50 cm,
sygn. środek: 1976-77/ Martwa natura ze szklanymi naczynkami / Bereźnicki.

Malarz i modelka, 1989-90 r.

tusz/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '1989-90 | styczeń | Malarz | i modelka | KBereźnicki'

Chłopiec z niebieskim IV

olej na płótnie
50 x 70 cm

Akt na sofie

olej/płótno, 110 x 135 cm
na odwrociu nalepka firmy transportowej z opisem obrazu

- Polswiss Art, Warszawa, 2014
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Metamorfozy (2006)

sygn. dat. śr.d.
ołówek, papier
70x50 cm
(wystawiany BWA Kielce, 2010, reprodukowany w katalogu "Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo", s.23)

Karnawał z żółtą dominantą

sygn. p.d.
olej, płótno
65x81 cm
(wystawiany BWA Kielce, 2010, reprodukowany w katalogu "Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo", s.10)

Kompozycja z faunem, 1979 r.

tusz, papier, 71,5 × 49,5 cm w świetle passe-partout
sygn i dat. u dołu: 1979 Bereźnicki

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Para z maskami

rysunek, tusz, papier, 72,5 × 49,5 cm w świetle passe-partout

Martwa natura ze szklanymi naczynkami

olej, płótno, 40 x 50 cm,

Chłopcy, 2007 r.

olej/płótno, 90,5 x 150,5 cm
sygnowany i datowany w obrębie przedstawienia: '2007 | K. Bereźnicki'

MARTWA NATURA KRAWIECKA I, 2005-2008

olej, płótno
80 x 99,5 cm
na odwrocie na dolnej listwie krosna napis: Martwa natura krawiecka I

Uczta weselna III, 2006-2008 r.

olej/płótno, 120,5 x 130,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kiejstut Bereźnicki | Uczta weselna III. | 2006-2008.'

Martwa natura

olej, płótno, 73 × 73 cm
sygn. p. śr.: K. Bereźnicki

Martwa natura wiejska, 1985

olej, płótno; 72 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany po środku, w kompozycji:
1985 / Martwa / natura / wiejska / K. Bereźnicki (ryte końcówką pędzla).

Kompozycja - dyptyk, około 1966 r.

olej/sklejka, 90 x 54 cm (wymiary każdej z części)
sygnowany w obrębie kompozycji na obu częściach: 'KBereźnicki'
na odwrociu prawego skrzydła sygnatura i opis autorski: 'I Moje dawne | malowanie na meblu | KBereźnicki' i poniżej: 'Po pięćdziesięciu (50) latach odnaleziona szafa (drzwi) | z Orłowa. Podpisał Kiejstut Bereźnicki | 20.06.2016 r.'
na górze czerwoną farbą: 'Rewelacja malarska !!! | dzieło profesora ok. 1966 r.' i ołówkiem: '90 x 54 cm' oraz dwie pieczęcie kolekcjonerskie
na odwrociu lewego skrzydła: 'II Moje dawne | malowanie na meblu | KBereźnicki' i poniżej: 'Po pięćdziesięciu (50) latach odnaleziona szafa (drzwi) | z Orłowa. Podpisał Kiejstut Bereźnicki | 20.06.2016 r.'
na górze czerwoną farbą: 'Rewelacja malarska !!! | dzieło profesora ok. 1966 r.' i ołówkiem: '90 x 51 cm' oraz dwie pieczęcie kolekcjonerskie

STAN:
- malowidło wykonane na dewnianych drzwiach szafy; obiekt po renowacji
OPINIE:
- autentyczność potwierdzona przez autora

Fauny i Nimfy, 2009 r.

ołówek, papier, 70 x 50 cm
sygn. i dat. p. d.: Bereźnicki Fauny i Nimfy/2009

SZKŁA Z ZEGARKIEM, 2003

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. u góry pośrodku na prostokątnym polu: Szkła | z | zegarkiem | 2003 | KBereźnicki

Salome, 1974

olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki Salome 1974

Kobieta, dziecko, koza i ptak, 1980 r.

tusz, papier, 70 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: 1980/KBereźnicki oraz opisany l. d.: Kobieta, dziecko/koza i ptak

Scena biblijna IV, 2009 r.

ołówek, papier, 70 x 50 cm,
sygn., dat. i opisany śr. d.: Scena biblijna IV/KBereźnicki 2009

Modelka

olej, płótno, 92 × 73 cm

Martwa natura szaro-niebiesko-biała, 1999-2001

olej, płótno, 100 x 150 cm
sygn. l.d.: Martwa natura / szaro- niebiesko - biała / 1999-2001 / K. Bereźnicki

Wystawiany i reprodukowany:
Kiejstut Bereźnicki. Pięćdziesiat lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku (lipiec - wrzesień 2008), BWA Zamość

Nimfy i Satyry, 2000 r.

ołówek, papier, 69 x 48,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. dat. i opisany p. d.: Nimfy i Satyry - R. 2000/K. Bereźnicki

Salome z głową Jana Chrzciciela, 1974

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki / KBereźnicki / Salome . 1974.

Martwa natura pionowa z pięcioma pochodniami, 1972 r.

olej, płótno, 160 × 135 cm
sygn i dat. z przodu pośrodku(na namalowanym drążku i kartce):1972/ Kbereźnicki/Sopot//Martwa natura/ pionowa/z pięcioma/pochodniami

Chłopcy, ryby i ptaki, 2009 r.

ołówek, papier, 70 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: chłopcy, ryby i ptaki/2009 r./plener"Ustka"/Kbereźnicki

olej, płótno; 100 x 80 cm;

Martwa natura z czaszką, 1999 r.

olej, płótno, 71,5 × 96 cm w świetle ramy
sygnowany na obrazie (na namalowanej kartce): 1999/M.nat./z czaszką/szara/ Łagów/Kbereźnicki

Kiejstut Bereźnicki: malarstwo i rysunek, Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląg, 2004 r.

Martwa natura Pasyjna, 1984

olej, płótno
92,5 x 92,5 cm
sygn. d. śr.: 1984 / Bereźnicki / Martwa natura Pasyjna

PORTRET ARTYSTY, 1987

olej, płótno
93 x 65,5 cm
sygn. drapana p.d.: 1987 | KBereźnicki
na odwrocie na blejtramie napis: KBereźnicki dla Millerów oraz dwie uszkodzone nalepki

SCENA POSTACI I RYBY, 2005

olej, płótno
116.5 x 89 cm
sygn. l.d. na prostokątnym polu: Scena | postaci | i ryby | V | 2005 | Kbereźnicki

Studium biblijne II

rysunek
50 x 65 cm

Przeistoczenie, 1974 r.

olej/płótno, 110 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: `1974| Przeistoczenie | KBereźnicki | - Sopot`
na odwociu nalepka autorska i naklejka wywozowa

- Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa, lata 80. XX w.
- Radca Handlowy Hiszpanii w Polsce w latach 80.

Modelka, malarz i trzy maski

ołówek, papier,
64 x 49 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: Modelka, malarz i trzy maski 2010 Bereźnicki

MARTWA NATURA KRAWIECKA Z MUCHĄ, 2004-2005

olej, płótno
81 x 100 cm
sygn. drapana nieco poniżej centrum kompozycji: Martwa | natura | krawiecka | z | muchą | 2005 | K. Bereźnicki oraz p.d.: 2004 K Bereźnicki

Obraz opisany i wystawiany:
- Kiejstut Bereźnicki pięćdziesiąt lat pracy twórczej, Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, BWA - Galeria Zamojska, TPSP w Krakowie - Pałac Sztuki, BWA Rzeszów, Gdańsk 2008, kat. s. 168, il. barwna.

Martwa natura, 1998 r .

olej, płótno, 54 × 73 cm
sygn. i dat. p. d.: 1998 K.Bereźnicki

SCENA PRZED LUSTREM, 1997

olej, płótno
95 x 135 cm
sygn. trzykrotnie - p.d.: K. Bereźnicki
- l.g.: 1997 | Scena | przed | lustrem | Bereźnicki
- l.d.: Scena | przed | lustrem | 1997 | KBereźnicki

TRZY POSTACIE

Olej, płótno; 102 x 74 cm

Postać w zieleni, lata 90. XX w.

olej/płótno, 120 x 80 cm

Bez tytułu, 1987 r.

tusz/papier, 63 x 47 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1977 K. Bereźnicki 87. KB`

Marta natura z kurczakami

olej, płótno, 65,5 × 93 cm
opisany na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki/ sygnowano dnia 12 V 2008

olej/płótno, 95 x 128 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski wewnątrz przedstawienia: `1981 | (...) | 1983 z 16 - tej | Martwa natura | w tonacji l oliwkowej | K. Bereźnicki`

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

MOJE MARZENIE, 2000

olej, płótno, 60,5 x 41 cm
sygn. na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki | 1Bereźnicki
poniżej haftowana dedykacja
na listwach napis: MOJE MARZENIE 2000 ROK MARTA (4 lata)

Martwa natura w tonacji oliwkowej, 1981 r.

olej/płótno, 95 x 128 cm
sygnowany i opisany wewnątrz przedstawienia: `1981 | Martwa | natura | w | tonacji | oliwkowej | KBereźnicki`
na odwrociu trudno czytelna pieczątka

Martwa natura z ptakami, lata 1993 - 1994

olej, płótno naciągnięte na koło rowerowe, średnica 58 cm
sygn. pośrodku: Reszel 1993 K. Bereźnicki oraz u dołu: 1994 Reszel K.B.

Zuzanna i starcy, 1980 r.

olej, płótno, 90 x 120 cm
sygn. I dat. p. d.: K. Bereźnicki 1980

Wystawiany: Kiejstut Bereźnicki - pięćdziesiąt lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 4.07-15.09.2008

Przy stole

olej/płótno, 79,5 x 118 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `K. Bereźnicki`

Martwa natura z porami, 1993 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1993| K. Bereźnicki`
opisany na odwrociu: `K. Bereźnicki "Martwa natura z porami" | olej 66 x 50 cm | 1993 r.` oraz trudno czytelna pieczątka z wypisanym odręcznie numerem: `P 502 - 5333 | 22 | 97`

Podtrzymywanie II

ołówek, papier, 69 x 49 cm,
sygn. p.d.: Podtrzymywanie II, Buk. Plener K Bereźnicki

Opłakiwanie, 1979 r.

olej, płótno, 202 × 148 cm
Reprodukowany i opisywany:
Kiejstut Bereźnicki - pięćdziesiąt lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 2008, poz. 100

Przed lustrem

Sangwina/karton, 70x48 cm

Studium

Ołówek/karton, 50x39 cm

Akt na sofie

olej, płótno; 110 x 135 cm

Przypomnienie Iberii V, 2001 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
opisany autorsko na odwrociu: "Przypomnienie Iberii V, 100 x 73 | KBereźnicki Iberia V`

- 2010, BWA Kielce (rep. kat. str. 10)
- 2005, Odessa, "W stronę Schulza"
- 2002, Poznań, "Artyści Sopotu" (rep. w kat. str. 49, poz. 47)
- grudzień 2001, Sopot, Wystawa na 100-lecie Sopotu
- 2003, Gdańsk, "Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego za 2002 r." Wystawa zorganizowana przez ZPAP okręg gdański. (Obraz reprodukowany w katalogu na str. 12.)

Estymacja: 23 000 - 29 000

Martwa natura z czerwonymi naczyniami, 1998

olej, płótno; 54 x 73 cm
sygn. u dołu: 1998/ Z czerwonymi naczyniami/ Bereźnicki [po prawej u dołu] 1998-199.../ Sopot

Estymacja: 22000 - 25000 PLN

Martwa natura wiejska, 1985 r.

olej/płótno, 72 x 82 cm
datowany i sygnowany w centrum kompozycji: `1985 | Martwa | natura | wiejska | K. Bereźnicki`

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Scena wieczorna II, 1968 r.

olej/płótno, 119 x 135 cm
sygnowany i datowany w środku kompozycji: `Scena wieczrna II | przemalowane | 1968 | K.Bereźnicki | ol.pł.`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Zuzanna i starcy, 1980 r.

olej, płótno, 90 × 120 cm
dat. p. d.: 1980

Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo, rysunek. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 4.07-15.09.2008

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Modelka, malarz i trzy maski, 2010 r.

rysunek, ołówek/papier, 64 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.:` modelka, malarz | i trzy maski | 2010 | Bereźnicki`

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Martwa natura

olej/płótno, 73 x 73 cm

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Martwa natura

olej, płótno, 60 x 51 cm,
sygn.

Martwa Natura, 1980

olej, płótno
90 x 116
sygn. p.d.: 1980 K. Bereźnicki

Kobieta w błękitach, 1997-99

olej, płótno;
55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1997 KBereźnicki
Na odwrocie na blejtramie napis: Kiejstut Bereźnicki Kobieta w błękitach, 1997-99, na płótnie: nr M3K -5333/16/99

Bez tytułu, 1987 r.

tusz/papier, 63 x 47 cm
sygnowany i datowany l. d.: `1977 K Bereźnicki 87. KB`

Estymacja: 2 300 - 3 000

Martwa Natura

olej, płótno
82 x 100 cm
sygn. p.d.

Ryby, 2009 r.

rysunek, ołówek/papier, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K. Bereźnicki 2009`, l. g.: `Ustka | 2009 | Ryby`

Estymacja: 1 400 - 1 800

Malarz i modelka w kapeluszu

rysunek
65 x 50 cm

Scena w Kuchni

olej, płótno
119 x 88 cm

Martwa Natura

olej, płótno
81,5 x 100 cm
sygn. l.d.: Studium / do "Uczty" / Tryptyk / część środkowa / 1980 / Bereźnicki

Bez tytułu, 1977/1987

tusz/papier,
63,2 x 47,2 cm,
sygnowany i datowany w lewym dolnym rogu: 1977 K Bereźnicki 87. KB,
z kolekcji Galerii Andzelm, Lublin

Chłopcy, 2002

Olej, płótno;
100 x 73 cm
Sygn. p.g. Chłopcy [?]/ 2002/ K.Bereźnicki

Martwa natura kuchenna w ugrach, 2003

olej, płótno;
80,5 x 99 cm w świetle ramy
sygn. w obrębie kompozycji obrazu K.Bereźnicki/ Martwa natura kuchenna w ugrach/ 2003

Modelki

olej, płótno;
110,5 x 135 cm

Karnawał, 2006

ołówek, papier,
69,3 x 48,2 cm;
sygn. l. d.: Karnawał / - 2006 / KBereźnicki- / plener - Zaborek

Przystań I

Olej, płótno,
114 x 87,4 cm,
sygn. pr. śr.: K Bereźnicki 2005

Malarz, 2000

olej, płótno,
70 x 50 cm;
sygn. p. g.: 2000/ KB;
na odwrocie napis autorski: Malarz; Kiejstut Bereźnicki, R. 2000./ plener - Piaski.

Chłopcy z kołami, 2002

olej, płótno,
100 x 73 cm;
sygn. p. g.: 2002 / K. Bereźnicki

Scena w kuchni, 2007

olej, płótno,
100 x 100 cm;
sygn. i dat. u dołu: Scena / w kuchni / 2007 / K. Bereźnicki

Szkło z odbiciem w lustrze, 2003

olej, płótno,
120 x 106 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2003 / KBereźnicki

Zuzanna i starcy, 2002-2007

olej, płótno,
100 x 100 cm;
sygn. u dołu;
Reprodukowany w: Kiejstut Bereźnicki. 50 lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku, Gdańsk 2008, s. 170

Plener - studium, 2008

tusz, papier,
70 x 50 cm;
sygn l. d.: plener studium / KBereźnicki. / 2008

tusz, papier,
70 x 50 cm;
dat. i sygn l. d.: 2008 / K. Bereźnicki / Karnawał - / Scena plenerowa

Martwa natura z chlebami II, 1978 r.

olej/płótno,
68 x 81,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K. Bereźnicki 1978`

Martwa natura z żółtymi naczyniami, 1997-98 r.

olej/płótno,
75 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1997 K. Bereźnicki` oraz w l.g. na szarym prostokącie: `1998 | Martwa | natura | z | żółtymi | naczyniami | K.Bereźnicki`; na odwrocie na płótnie sygnatura: `K. Bereźnicki`

Martwa natura z cytrynami, 2000

olej, płótno,
50 x 61 cm;
sygn. dwukrotnie w ramach kompozycji:
Martwa natura z cytrynami / 2000 / K.Bereźnicki

Plener - studium, 2008

tusz, papier,
70 x 50 cm;

tusz, papier, 70 x 50 cm;

APOTEOZA MUZYKI..., 1998

olej, płótno,
50 x 61.5
sygnowany w centrum kompozycji: Apoteoza muzyki | … | 1998 Łagów | KBereźnicki oraz p.d. wydrapane w farbie: K Bereźnicki

olej, płótno,
50 x 61 cm;
sygn. dwukrotnie w ramach kompozycji: Martwa natura z cytrynami / 2000 / K.Bere¼nicki

Przystań I

Olej, płótno, 116 x 89 cm,
sygn. p.d.: 2005 K. Bere¼nicki

Martwa natura z chlebami II

olej, płótno
67,5 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: Martwa natura z chlebami II KBere¼nicki 1978;
na odwrocie na krośnie malarskim: Martwa natura z chlebami II K Bere¼nicki

KOBIETA W BŁĘKITACH, 1997-1999

olej, płótno,
55 x 46 cm
sygnowany p.d.: 1997 KBere¼nicki

Martwa natura ze szklanymi naczyniami

olej, płótno
50 x 70,5 cm;
na górze w prostokącie wydrapany napis: "Szkło i ....";
sygn. p. d.: K. Bere¼nicki

Przystań II, 2005

olej, płótno
117 x 89 cm
sygn. i dat. u dołu Przystań / II / KBere¼nicki / 2005

Grający w karty, 2004

olej, płótno,
90 x 150 cm; tytuł l.g.: Grający w karty;
sygn. u dołu (na karcie): KBere¼nicki / 2004 oraz p.d.: 2004 KBere¼nicki;

Malarz

olej, płótno,
70 x 50 cm; sygn. p. g.: 2000/ KB.
Na odwrocie napis autorski: Malarz; Kiejstut Bere¼nicki, R. 2000./ plener - Piaski.

Karnawał

olej, płótno,
70 x 90 cm;
sygn. p. d.: K. Bere¼nicki

Przystań II, 2005

olej, płótno, 116 x 89 cm;
sygn. i dat. u dołu: Przystań / II / KBere¼nicki / 2005

POCHWAŁA POMPEI, 1983

olej, płótno,
100 x 73 cm
sygn. l.d.: 1983 | Pochwała | Pompei | K. Bereźnicki

Martwa natura z butelkami, 1998

olej, płótno;
54 x 73 cm
sygn. p.d.: 1988 KBere¼nicki

Kobiety w kapeluszach, 1996

ołówek, papier,
68 x 49cm;
sygn. p. d.: Kobiety w kapeluszach / 1996 / KBere¼nicki

MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI NACZYNIAMI, 1998

olej na płótnie,
73 x 100 cm,
sygnowany końcem pędzla u góry "Martwa natura z żółtymi naczyniami 1998 K. Bere¼nicki", p.d. "1997.K.Bere¼nicki" oraz na odwrocie.

olej, płótno; 54 x 73 cm
sygn. u dołu: 1998/ Z czerwonymi naczyniami/ Bere¼nicki (po prawej u dołu) 1998-199.../ Sopot

MARTWA NATURA KUCHENNA W UGRACH, 2004

olej, płótno
Sygnowany p. d. (mało nieczytelnie) : Szkła (?)...|... | 2004 | KBereźnicki
50 x 65 cm

Martwa natura z miednicami, 1993

olej, płótno, 120 x 150 cm; sygn. i dat. p.d.: M. natura / z / miednicami / Reszel / 1993 / Bere¼nicki, oraz w środku kompozycji, na odwrocie pieczęć wywozowa

Martwa natura z wiadrami, 1999/2000

olej, płótno, 100 x 140 cm; dat. i sygn. u dołu kompozycji: 1999/2000 / KBere¼nicki

Kobieta z nożycami, 1997-99

olej, płótno, 54 x 45 cm; sygn. p.d.: K. Bereźnicki; opisany na odwrocie, na płótnie zawiniętym o blejtram; na odwrocie pieczęcie wywozowe

Martwa natura kuchenna z ziemniakami, 1986

olej, płótno, 100,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. w centrum kompozycji: 1986 / Martwa / natura/ kuchenna / z / ziemniakami / KBereźnicki

Martwa natura z chlebem II

olej, płótno, 68 x 82 cm; na odwrocie na blejtramie napis: Martwa natura z chlebem II KBereźnicki

Martwa natura kuchenna w ugrach, 2005

olej, płótno, 81 x 100 cm; sygn. w środku kompozycji:
K. Bereźnicki / Martwa / natura / kuchenna / w ugrach / 2005

POSTAC W ZÓLTYM ZE SZKLAMI, 1989

olej, plótno,
91 x 150 cm
sygnatura wydrapana w bialej farbie l.d.: Postac w zóltym | ze szklami | 1989. | KBereznicki

KARNAWAŁ W CZERNIACH. STUDIUM, 1989

tusz, papier (z suchym tłokiem: "FA-4 / Fabriano"),
69 x 50 cm,
sygnowany p.d "K. Bereźnicki" i odręcznie tytuł pracy

KARTOFLE NA SZAREJ ZASTAWIE

Olej, płótno; 55,5 x 110,5 cm
Sygnowany l. środek: Martwa | Natura | 1991 | K. Bereźnicki

olej, płótno
120,5 x 150,5 cm
sygn. i dat. p.d.: M. natura / z / miednicami / Reszel / 1993 / Bereźnicki, sygn. i dat. l.śr.: Reszel / 1993 / K.Bereznicki, sygn. i dat. l.śr.: 1993 / Martwa / natura / z / miednicami / Reszel / K.Bere, na odwrociu, na blejtramie naklejka: MARTWA NATURA Z MIEDNICAMI / olej, płótno, 120 x 150, naklejka: WKZ 8 / PRZEDMIOT NIE PODLEGA / ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ, na płótnie pieczątka nieczytelna

Kobiety i lustra w czerwieniach, 2000

olej, płótno
120 x 150 cm
sygn. i dat. l.d.: 2000 - 2001 Bereźnicki, na odwrociu naklejka: Kobiety i lustra w czerwieniach, 2000 r, naklejka: Sypialnia, odręcznie: K. Bereźnicki, Kobiety i Lustra 2000 / w czerwieniach

Kąpiące się

rysunek kredka, kredka karton
70 cm x 50 cm
sygn. p.d. K.Bereźnicki

Tryptyk, 1997

trzy obrazy, olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. na prawej części tryptyku p.d.: K. Bereźnicki 1997

W pracowni, 2005 r.

tusz, 49,5 x 40 cm, sygn.

Salome II, 1997

rysunek, ołówek, papier, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p.d.: Salome II,
/ Zagow 1997 / K. Bereźnicki

Salome II

ołówek, papier, 70 x 50 cm;
sygn. p.d.: Salome II./Łagów 1997./KBereźnicki

Salome II (1997)

sygnowany, datowany p.d.
ołówek, papier
70x50

Trzy postaci przy stole, 1963

olej, płótno,
101 x 66 cm

olej, płótno,
73 x 100.5 cm
sygn.: lewa górna ćwiartka obrazu na szarym prostokącie: 1998 | Martwa | natura | z | żółtymi | naczyniami | KBereźnicki;
na odwrocie na płótnie: K. Bereźnicki

Tryptyk pasyjny - część lewa, 1997-

olej, płótno,
73 x 100 cm
sygnatura wydrapana na szarym prostokącie p.g.: Tryptyk | "pasyjny" | część lewa. | 1997-2000.| KBereźnicki

Studium do Uczty, 1980

akryl na płycie pilśn. i na szkle, rama drewniana,
48,5 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: 1980. Studium do "Uczty" | K Bereźnicki

Martwa natura w czerwieniach, 1989

olej, płótno,
80,5 x 120 cm;
sygn. i dat. p.d.: 1989 K.Bereźnicki;
oraz napis po środku: 1989/K.Bereźnicki

olej, płótno,
80,5 x 120 cm;
sygn. i dat. p.d.: 1989 K.Bereźnicki; oraz napis po środku: 1989/K.Bereźnicki

W pracowni

rysunek
60x42 cm

Obmywanie i opłakiwanie, ok. 1980

olej, płótno,
110 x 110 cm
na odwr. p.d.: napis: WŁ. LECH SIUDA, na krosnach l.g. nalepka z tytułem: Obmywanie II na górnej żerdzi krosien napis: Obmywanie i opłakiwanie | KBereźnicki

Wspomnienie Orłowa IV 1997

ołówek, papier, 69 x 49 cm (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. p. d.: 1997/KBereźnicki

Przeistoczenia, 1974

olej, płótno,
80 x 100 cm
sygnatura wydrapana w farbie na jaśniejszym od tła prostokącie l.d.: 1974. KBereźnicki | Przeistoczenia

Opłakiwanie

olej, płótno, 202 x 148 cm; na odwrocie nalepkaBWA Sopot z 1979 r.

Martwa natura z bambusami, 1983

olej, płótno,
97 x 130 cm
sygnatura wydrapana na białym polu w l.d. części kompozycji: [nieczytelny napis] | 1983 | KBereźnicki

WSPOMNIENIE ORŁOWA IV, 1997

ołówek, papier,
69.5 x 48.9 cm
sygnowany oł. l.g.: Wspomnienie Orłowa IV. | 1997 | Kbereźnicki; p.d.: 1997 | Kbereźnicki

Portret

mieszana,
68.5 x 48.7 cm
sygnowany l.g.: KBereźnicki / 1980

Scena z maskami II

olej, płótno,
92.3 x 73.3 cm
Sygnowany l.d.: K. Bereźnicki, na odwr. na l. żerdzi pionowo: SCENA Z / MASKAMI, na d. żerdzi do góry nogami: K. BEREŹNICKI

Martwa natura z rybami w szarościach

olej, płótno,
27.5 x 41 cm
Sygnatura wydrapana w farbie śr.g.: 1982 / Martwa natura / z rybami / W szarościach / KBereźnicki

Portret podwójny

olej, płótno,
111 x 135 cm
Na odwr. l.g. nalepka z wystawy indywidualnej, Warszawa 1971

liczba obiektów: 178