1 zł
2 600 000 zł

BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)

Bez tytułu, 2 połowa lat ’90. XX w.

fotomontaż komputerowy, druk na papierze, 60 x 80 cm (w świetle passe-partout 70 x 100 cm)
oprawiony

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1970 r

olej, płyta, 122 x 98 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1970

Bez tytułu, 1992

akryl, płyta, 61 x 73 cm
sygn na odwrocie: BEKSIŃSKI 1992

BEZ TYTUŁU, 1971

olej, płyta
74 x 92 cm
sygn. na odwr.: BEKSIŃSKI 71

Z-11, 1988

olej, płyta
120 x 97,5 cm
sygn. na odwrocie: Z-11 | BEKSIŃSKI
obok pieczątka wywozowa

BŻ, 1997 r.

olej/płyta, 131 x 96,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BŻ | BEKSIŃSKI | 1997'

monotypia, papier; 41,5 x 29 cm.

Kompozycja, 1962

tusz, piórko, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: BEKSIŃSKI 62.

fotomontaż komputerowy, 60 x 80 cm
oprawiony

Bez tytułu, 1972

olej, płyta, 122 x 98 cm
sygn. z tyłu: BEKSIŃSKI 1972

bez tytułu, lata 50. XX w. r.

heliografia, vintage print/papier fotograficzny, 50 x 39,5 cm

Akt, 1958 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 17,7 x 12 cm

Głowy

grafika komputerowa, papier;
59 x 79 cm (w świetle oprawy).

On

grafika komputerowa, papier;
79 x 59 cm (w świetle oprawy).

Pejzaż fantastyczny

grafika komputerowa, papier;
59 x 78 cm (w świetle oprawy).

Kompozycja z krzyżem

grafika komputerowa, papier;
57,5 x 77,5 cm (w świetle oprawy).

Kompozycja I

grafika komputerowa, papier;

Bez tytułu [W ogniu]

grafika komputerowa,
papier; 79 x 59 cm (w świetle passe-partout).

Bez tytułu [Głowa]

grafika komputerowa, papier;
59 x79 cm (w świetle passe-partout).

Kompozycja, 2002 r.

heliografia, papier, 36 x 30 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: BEKSIŃSKI 2002, opisana p.d.: 3/50

Kompozycja, 1962 r.

rysunek, tusz, piórko, papier, 30 x 20 cm,
sygn. i dat. l.d.: BEKSIŃSKI 62

Sfera, 2005 r.

brom, fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 40 x 50 cm, opisany na odwrocie: odbitka wykonana w Muzeum Historycznym w Sanoku/z oryginalnego zapisu Zdzisława Beksińskiego/Nakład limitowany 60 sztuk/Nr egz. 1/100 / Data 1.12.2005/Podpis W. Banach

Rzeźba-głowa asyryjska

fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny, 39 x 23 cm, z tyłu pieczątka autorska: Z. BEKSIŃSKI,
sygn. ołówkiem na odwrocie

Kompozycja, 1957-1958

monotypia, papier; 30 x 42 cm (w świetle oprawy).

BEZ TYTUŁU, 1978

olej, płyta
73 x 87,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1978
na białym polu pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

OK, 1989

olej, płyta
73 x 61 cm
sygn. na odwrocie na płycie: OK | BEKSIŃSKI
obok pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

* do wylicytowanej ceny oprócz innych kosztów zostanie doliczony podatek graniczny VAT 8%

V5, 2003

olej, płyta pilśniowa
92 x 88 cm
sygn. na odwrocie na płycie: V5 [w ramce] | BEKSIŃSKI | 2003 | wzór [podwójnie przekreślony]

Kompozycja, 1963

tusz / papier
29,5 × 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: BEKSIŃSKI 63

"Brama", 1971 r.

olej/płyta, 88 x 101 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI 71'

Bez tytułu, 2 połowa lat 90. XX w.

fotomontaż komputerowy, 80 x 60 cm
oprawiony

grafika komputerowa, papier, 18 x 24 cm (zadruk),
sygn. flamastrem śr. d.: Beksiński

Głowy

grafika komputerowa, papier;

Pejzaż fantastyczny

grafika komputerowa, papier;

On

grafika komputerowa, papier;

Bez tytułu [W ogniu]

grafika komputerowa, papier; 79 x 59 cm (w świetle passe-partout).

Bez tytułu [Głowa]

grafika komputerowa, papier; 59 x79 cm (w świetle passe-partout).

DX, 1990

olej, płyta pilśniowa, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: DX BEKSIŃSKI

OZ, 1984

olej, płyta
87 x 87 cm
na odwrocie na płycie sygnatura: OZ | BEKSIŃSKI; powtórzona czarnym flamastrem OZ | [w kółku czerwonym flamastrem]: 3
przy dolnej krawędzi pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

WT, 1989

olej, płyta pilśniowa
92,5 x 88,5 cm
na odwrocie na płycie sygnatura: WT | BEKSIŃSKI
mała francuska nalepka transportowa; pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z podpisem

BEZ TYTUŁU

giclee/papier, 61 x 50 cm
sygnowany oł.l.d.: Beksiński, p.d.: 9/150

Długopis, papier, 29 x 20,5 cm,
sygn. śr.d.: Beksiński 2001, na odwrocie naklejki: Stowarzyszenie na rzecz Integracji "Działajmy razem", Agra-Art, aukcja 25 marca 2018

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
80x60 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
80x80 cm

Bez tytułu, 1972 r.

olej/płyta pilśniowa, 62 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI 1972'

Bez tytułu, ok. 2003 r.

rysunek modyfikowany komputerowo, nr seryjny 15/60,. 48,5 x 33 cm.
Dar Muzeum Historycznego w Sanoku.

bez tytułu, lata 50. XX w.

heliografia/papier barytowy, 49,5 x 39,5 cm

Kompozycja z sową i ludzkim tłumem, 1965 r.

tusz, długopis, karton bezowy, 28,5 x 20 cm,
sygn. i dat. l.g.: Beksiński 65

Bez tytułu, 1991

olej, płyta, 132 × 98 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
80x60 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
80x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
80x80 cm

bez tytułu, 1958

tusz, papier
30x21 cm
datowany p.g. "24.7.58"

fotomontaż komputerowy, 80 x 80 cm
oprawiony

WN, 1984

olej, płyta pilśniowa
132,5 x 97,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: WN | BEKSIŃSKI

EN, 1986

olej, płyta pilśniowa
87,5 x 73 cm
na odwrocie na płycie sygnatura: EN | EN BEKSIŃSKI oraz w kółku czerwonym flamastrem: 2
przy dolnej listwie na białym, gipsowym polu pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z podpisem; mała francuska nalepka transportowa

Oż, 1999 r.

olej/płyta pilśniowa, 132 x 98 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OŻ | BEKSIŃSKI | 1999'
na odwrociu instrukcja konserwacji dzieła

Głowa, 1959

heliografia, papier; 39 x 29 cm;
sygn. i dat na odwrocie: luty 1959 (ołówkiem) / ZDZISLAW BEKSIŃSKI (pieczątka).

Kompozycja z krzyżem

grafika komputerowa, papier;

Kompozycja I

grafika komputerowa, papier;

Bez tytułu - twarz

grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.

niesygnowany
grafika komputerowa
80x60.2 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60.2x77.5 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60.2x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60.2x80 cm

oprawiony

Postać, 1998 r.

gwasz, kredka, tusz, papier, 29 x 23,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. g.: Beksiński 98

Twarz z profilu - Bez tytułu

Woal - Bez tytułu

grafika komputerowa, papier; 80 x 80 cm.

Bez tytułu - Drzwi

grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm (uszkodzenie prawej krawędzi arkusza).

Złomowisko

Bez tytułu, 1993 r.

akryl/płyta pilśniowa, 90,5 x 87 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Beksiński 93'
na odwrociu nalepka z opisaniem obrazu

BEZ TYTUŁU, 1980

olej, płyta
87 x 87 cm
sygn. na odwr. na płycie: BEKSIŃSKI | 1980

BEZ TYTUŁU, 1997

tusz, akwarela, papier kremowy
29,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: BEKSiński 97

BEZ TYTUŁU, 1997

tusz, akwarela, papier
sygn. tuszem p.g.: BEKsiński
na odwr. oprawy nalepka Galerii Wahl w Warszawie

BEZ TYTUŁU

Grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

Grafika komputerowa, papier; 80 x 80 cm

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

Grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

BEZ TYTUŁU

Kompozycja, 1956/1958

monotypia, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy).

Kompozycja, 1956

monotypia barwna, papier; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. inicjałem i dat. na odwrocie: ZB56.

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60x80 cm

niesygnowany
grafika komputerowa
60.2x80 cm

Bez tytułu (1997)

niesygnowany
grafika komputerowa
80x60 cm

Bez tytułu, 1992 r.

olej/płyta pilśniowa, 92 x 88,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI | 1992'

P1, 1999 r.

olej/płyta pilśniowa, 131,5 x 98 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'P1 | BEKSIŃSKI 99'

Kompozycja, 1953-1959

fotogram
14x11 cm

Bez tytułu, 2002

olej, panel, 96 x 96 cm
sygn. na odwrocie: "TŚ / BEKSIŃSKI / 2002"

Bez tytułu, 1969 r.

heliotypia/papier fotograficzny, 30 x 24,5 cm

na odwrociu pieczątka z danymi pracy: 'Heliotypia | 1969 | NAKŁAD 7 SZT. | ODBITKA NR 3 | PO WYKONANIU ODBITEK MATRYCĘ ZNISZCZYŁEM BEKSIŃSKI'

monotypia, podmalowanie tuszem czarnym, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy).

Bez tytułu [W ogniu]

Bez tytułu [Głowa]

Roz

kredka, tusz/płótno naklejone na papier, 44 x 21 cm
opisany kredką wśród przedstawienia: 'Roz'

oprawiony

Autoportret z listem do Andrzeja Urbanowicza, około 1970 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, unikat, vintage print/papier barytowy, 10,5 x 16 cm,
na przodzie napis długopisem: 'POZWÓLCIE SŁOŃCU ŚWIECIĆ!', na odwrociu list do Andrzej Urbanowicza (maszynopis)

heliografika, vintage print/papier barytowy, 39,5 x 29,5 cm,

Self-portrait with the letter to Andrzej Urbanowicz, circa 1970

gelatin silver print, unique work, vintage print on Baryta paper, 10.5 x 16 cm
described in pen on the front: 'POZWOLCIE Slunk SWIECIC!', on the reverse the letter to Andrzej Urbanowicz (typescript)

Untitled

heliography, vintage print on Baryta paper, 39.5 x 29.5 cm

bez tytułu

grafika komputerowa
34,4 x 25,8 cm

syg. odręcznie-podpis artysty-unikat

bez tytułu

grafika komputerowa
24,6 x 24,7 cm

Głowa, 1957 - 1962 r.

gips patynowany, drewniany cokół, 24 x 18 x 16 cm; wymiary podstawy: 5 x 25 x 32,5

- zakup bezpośrednio od artysty
- Rempex, 2005
- Muzeum Śląskie w Katowicach, depozyt

BEZ TYTUŁU, 1958

pastel, kredki, karton
100 x 67,5 cm
sygn. l.d.: BEKSIŃSKI | 24.4.58.

BEZ TYTUŁU, 1981

olej, płyta pilśniowa
88 x 89 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1981
poniżej po lewej podłużna pieczątka

BEZ TYTUŁU, 2001

długopis, papier kremowy
29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. śr.d.: BEKsiński 2001
na odwr. oprawy dwie nalepki Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Działajmy Razem", poświadczające akt darowizny pracy na aukcję charytatywną.
Nalepki datowane Cieszyn 23 XI 2001, jedna ze stemplem Stowarzyszenia, druga ze stemplem i podpisem prezesa Stowarzyszenia Ewy Gagat.

Głowa

grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.

Bez tytułu, 1958/59

monotypia, papier; 29,5 x 42 cm (w świetle passe-partout).

bez tytułu

grafika komputerowa, 68,6 x 53,7 cm, sygn. przód centralnie ‚Beksiński’ (flamaster) rok 2004 Druk cyfrowy 300dpi zabezpieczone folią UV. Prace osobiście Beksiński wydrukował w firmie FOTOTYPE

Bez tytułu, 1992

olej, płyta, 132 x 98 cm
sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI 1992

fotografia
30,5 x 40,5 cm
Praca ofiarowana przez Muzeum Historyczne w Sanoku

grafika komputerowa
33 x 48 cm

grafika komputerowa
48 x 33 cm

Bez tytułu, 1958

tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
p. d. napis: 20.7.58 (tuszem) oraz pieczątka: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI.

fotomontaż komputerowy, 60x80cm
Oprawiony

Kompozycja, 1957

ołówek, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
dat. l. g.: 21.9.57.

Zamek we mgle

Kompozycja, 1957

ołówek, papier; 29 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu data: 23.3.57.

Bez tytułu - Twarz

Złomowisko

BEZ TYTUŁU, 1980

olej, płyta pilśniowa
88 x 74,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1980
oraz pieczątka zezwalająca na wywóz zagranicę

BEZ TYTUŁU, 1992

akryl, płyta pilśniowa
91,5 x 87,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1992
w prawym górnym rogu: N [w kółku]

EĄ, 2000

olej, płyta
132 x 98 cm
sygn. na odwr.: EĄ [w ramce] | BEKSIŃSKI | 2000
Na odwr. na płycie naklejona nalepka opisująca zasady konserwacji i przechowywania obrazu.

Bez tytułu, 1970 r.

olej/płyta pilśniowa, 73 x 60 cm
sygn. na odwrociu: 'BEKSIŃSKI 1970'

YŁ, 1997 r.

olej, akryl/płyta pilśniowa, 135 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: YŁ | BEKSIŃSKI | 1997
na płótnie autorska nalepka instruktażowa

- kolekcja prywatna, Warszawa

- Zdzisław Beksiński, [red.]Wiesław Banach, BOSZ, Olszanica 2011, (il.s.226)
- Beksiński 4, [red.] Wiesław Banach, BOSZ, Olszanica, 2017, (il.)

Bez tytułu, 1973

olej, płyta, 123 x 100 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI |73
Reprodukowany:
Anna, Piotr Dmochowski, Beksiński - Photographies, Dessins, Sculptures, Peintures, wyd. API 1991, poz. 355, s. 275

grafika komputerowa, papier; 59 x 78 cm (w świetle oprawy).

Bez tytułu, 31. 12. 2009 r.

odbitka wykonana w Muzeum Historycznym w Sanoku z oryginalnego zapisu Zdzisława Beksińskiego. Nakład limitowany, 3/60, 43 x 33 cm.

Pies, 1954 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 38,5 x 29 cm
Na odwrociu pieczęć autorska, liczba 100 w okręgu oraz 6 pieczęci francuskich towarzystw fotograficznych.
Do pracy dołączona opinia dyrektora Muzeum w Sanoku.

Akt, 1958 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 22 x 17,4 cm
na odwrociu pieczęć ZAIKS z datą wykonania: '1958' oraz pieczęć autorska': 'ZDZISŁAW BEKSIŃSKI | SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr. 29. | POLAND' opisana odręcznie: 'AKT | BROM'

Dog, 1954

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 38.5 x 29 cm
artist's seal, circled number: '100' and 6 seals of French photographic societies on the reverse
Certificate by the Sanok Museum Director attached to the work

Nude, 1958

gelatin silver print on Baryta paper, vintage print, 22 x 17.4 cm
ZAiKS seal with the date of production: '1985' and artist's seal on the reverse: 'ZDZISLAW BEKSINSKI | SANOK, ULICA SWIERCZEWSKIEGO Nr. 29. | POLAND', hand-written description: 'AKT | BROM'

Dwie głowy

heliografika, vintage print/papier barytowy, 40 x 30 cm

Two heads

heliography, vintage print on Baryta paper, 40 x 30 cm

PO 083

grafika komputerowa, papier, 59 × 44 cm (zadruk), 78 × 58 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Beksiński oraz l. d.: PO 853 po śr 1/25
na odwrocie dedykacja artysty: DLA PANA BUDZYŃSKIEGO/BEKSIŃSKI/GLIWICE 14.6.2000/GALERIA ESTA

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Kompozycja z sową i ludzkim tłumem, 1965

Tusz, długopis, karton beżowy; wym.: 28,5 x 20 cm; sygn. l.g.: Beksiński 65.

Postać

tusz, piórko, papier; 29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
dat. p. g.: 23. 11. 59.

Bez tytułu, 2 połowa lat ’90.

fotomontaż komputerowy, 60x80 cm
Oprawiony

BEZ TYTUŁU, 1994

olej, płyta pilśniowa
87 x 74,5 cm
na odwrocie na płycie sygnatura po lewej pionowo: BT | BEKSIŃSKI
na odwrocie po prawej u dołu nalepka: BWA | ŁÓDŹ

BEZ TYTUŁU, 1963

tusz pióro, papier
31,6 x 22,5 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: BEKSIŃSKI 63

Bez tytułu, 1968 r.

heliotypia/papier fotograficzny, 30,8 x 24,6 cm (świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI'
na odwrociu pieczęć autorska: 'HELIOTYPIA | DATA 1968| NAKŁAD 15 SZT. | ODBITKA NR 10 | PO WYKONANIU ODBITEK MATRYCĘ ZNISZCZYŁEM'

Kompozycja, 1957-58 r.

monotypia/papier, 29 x 41 cm (w świetle oprawy)

PO853

grafika komputerowa/papier fotograficzny, 62 x 47,5 cm
opisany u dołu ołówkiem: 'PO853 3/25 BEKSIŃSKI'

WY, 1992 r.

olej/płyta pilśniowa, 87 x 73 cm
opisany na odwrociu: 'WY | BEKSIŃSKI'

- kolekcja prywatna, Europa
- Zdzisław Beksiński (1929-2005), Galeria SD, Warszawa, 2008
- Zdzisław Beksiński, [red.] Wiesław Banach, BOSZ, Olszanica 2016, s. 159 (il.)

Bez tytułu, 1974

olej, płyta, 73 x 88,6 cm
sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI | 1974

Bez tytułu, 1980

olej, płyta, 74 x 88 cm
sygn. na odwrocie

zakupiony w Galerii Alicji i Bożeny Wahl

Trzy głowy, 1957

tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,7 cm (w świetle passe-partout);
datowany śr. d.: 11.10.57 oraz pieczęć autorska śr. d.: ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI.

Postać

grafika komputerowa, papier; 78 x 58 cm.

Bez tytułu, 1958 r.

atrament/papier, 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany pieczęcią autorską i datowany p.d.: '20.04.1958'

Mur

Bez tytułu, 2połowa lat ’90

oprawiony

Bez tytułu (ST), 1993 r.

akryl, płyta pilśniowa, 92 x 88,5 cm, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ST / N / BEKSIŃSKI 1993

grafika komputerowa, papier naklejony na piankę; 50 x 65 cm (wymiar arkusza);
sygn. śr. d.: Beksiński (flamastrem).

PO 743, 1999-2000

grafika komputerowa, 79 x 59 cm (w świetle passe-partout).

Głowa, 1993 r.

tusz, fotokopia/papier, 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'BEKSIŃSKI 93.'

Postać, 1990 r.

tusz, papier, 29,5 X 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. g.: Beksiński 90

Głowa, 1998 r.

grafika komputerowa, papier, 55 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. flamastrem p. d.: BEKSIŃSKI 98
praca reprodukowana na okładce książki Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia. 2016

Głowa w bandażu, 1998 r.

grafika komputerowa, papier, 44 x 58 cm w świetle passe-partout
sygn. flamastrem p. d.: BEKSIŃSKI, opis. l. d.: PO974, śr. d.: 1/25

grafika komputerowa, papier;
58 x 78,5 cm (w świetle oprawy).

BEZ TYTUŁU

heliotypia, papier
24 x 29,8 cm
na odwr. tuszem stempel z danymi wpisanymi tuszem: HELIOTYPIA | DATA 1968 | TYTUŁ xxx | NAKŁAD 14 SZT | ODBITKA NR 1 | PO WYKONANIU ODBITEK | MATRYCĘ ZNISZCZYŁEM | [sygn. odręczna:] BEKSIŃSKI
niżej p.d. sygn. tuszem: BEKSIŃSKI 68 | [w ramce:] 1 seria | 8 odbitek

Praca reprodukowana i opisana w albumie:
- Beksiński. Photographies, dessins, sculptures, peintures, red. Piotr Dmochowski, [wyd.] Anna et Piotr Dmochowski API, wyd. II 1991, s. 94, kat. 92.

Tamże nota o technice heliotypii (heliograwiurze): rysunek wydrapany na szklanej płytce pokrytej tuszem, jest następnie naświetlany i powielany metodą fotograficzną na papierze światłoczułym.

OBRAZ XVI, 1969

olej, płyta pilśniowa
123 x 60,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1969
na odwrocie nalepka: K.M.P. i K. "RUCH" WARSZAWA | GALERIA WSPÓŁCZESNA | AUTOR Zdzisław Beksiński | TYTUŁ OBRAZ XVI | TECHNIKA ol. pł. | WYMIARY | WYSTAWA 59 [w kółku] 9 IV - 3 V 1970

Proweniencja:
Prezentowany obraz Zdzisława Beksińskiego pochodzi z kolekcji przyjaciela artysty, grafika Bogusława Wiśniewskiego, który kupił go bezpośrednio od malarza w jego sanockiej pracowni na początku lat 70. XX w. Ich znajomość i wzajemne kontakty wzmiankowane są w książce Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny, Wydawnictwo Znak, Kraków 2014.

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Zdzisław Beksiński, Galeria Współczesna Ruch, Warszawa 9 IV - 3 V 1970;
- Wirtualne Muzeum Zdzisława Beksińskiego, repr. czarno-biała (http://beksinski.dmochowskigallery.net/galeria_zoom.php?artist=52&picture=3359).

BEZ TYTUŁU (CZERWONA BESTIA), 1974

olej, płyta pilśniowa
73 x 88,6 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1974

Kompozycja, 1958-59

heliografika, papier, 29 × 39 cm

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Sopot
- kolekcja Jerzego Turowicza
- kolekcja Marka Piaseckiego (bezpośrednio od artysty)
Literatura:
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2004, il. s. 26.
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 01.10-07.11.2004

BEZ TYTUŁU, 1974 r.

olej/płyta, 85,5 x 73 cm
sygnowany na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI 1974

BŚ, 1998

olej, płyta, 98 x 98 cm
sygn. i opisany na odwrocie: BŚ BEKSIŃSKI 1998

grafika komputerowa, papier; 88,5 x 88,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis: ZBeksiński (ołówkiem).

PO234, 1998

Bez tytułu, 1999

Bez tytułu, 1975

olej, płyta; 72,5 x 88 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1975

Szkic

tusz, piórko, papier;
29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
przy prawej krawędzi na środku data: 20.7.58, u góry pieczątka: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI.

Zamek we mgle

Wschód słońca nad złomowiskiem

OCZEKIWANIE, 1972

akryl, płyta pilśniowa
124 x 100 cm
sygn. na odwrocie na płycie [pionowo]: BEKSIŃSKI 1972
na pionowej listwie: 18

Pochodzenie: z kolekcji rodzinnej Boguckich.

- Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Zdzisław Beksiński. Obrazy z lat 1971-1972, Galeria Współczesna "Ruch" Klub Międzynarodowej Prasy i Książki, Warszawa, pl. Zwycięstwa 9, 7 grudnia - 7 stycznia 1973; folder, il. czarno-biała.

ZŃ, 1998

akryl, płyta pilśniowa
98 x 98 cm
sygn. na odwrocie na płycie: ZŃ [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998

BEZ TYTUŁU, 2000

tusz pióro, papier
29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: BEKSiński 2000

Bez tytułu, 2 połowa lat ’90.

fotomontaż komputerowy, 60x80 cm,
oprawiony 70x100 cm

grafika komputerowa, papier;
59 x 78,5 cm (w świetle oprawy)

Dziewczyna z kotem, 1959 r.

tusz/papier, 29 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany i datowany p.d.: 'DZIEWCZYNA | Z KOTEM | 22.11.59'

Trzy głowy, 1957 r.

tusz/papier, 28,5 x 19,7 cm (w świetle passe-partout)
datowany śr.d.: '11.10.57' oraz pieczęć autorska: 'ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI'

Bez tytułu, 1992

olej, płyta, 92 x 88 cm,
sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI / 1992, litera N w okręgu

grafika komputerowa, papier;
59 x 79 cm (w świetle oprawy)

Kompozycja, 1998

piórko, tusz, tusz lawowany, kredka, papier;
22,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 98

Beksiński

plakat, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d. Beksiński, l. d. numer: 150/200;
plakat pochodzi z krakowskich targów książki, na których osobiście podpisywał je artysta

Siła błyskawicy

grafika komputerowa, papier;
59,5 x 78 cm (wymiar kompozycji), 70 x 100 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d. (flamastrem): Beksiński

Dwie głowy (PO 542), 1999-2000

grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm;

Dwie postaci, 1990 r.

tusz, papier, 29 × 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 90

Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich, Paryż

Bez tytułu, 1966

29,5 × 20 cm
długopis/papier
sygn.: l. g. BEKSIŃSKI 66

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

BEZ TYTUŁU, 1974

olej, płyta, 52 x 64 cm
op. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1974
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1974

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Sanok

Bez tytułu, 1999-2000

grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm

BEZ TYTUŁU, 2001

długopis, papier kremowy
29,2 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: Beksiński 2001

BEZ TYTUŁU, ok. 1958

tusz pióro, papier
28,6 x 19,8 cm (w świetle passe-partout)

- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004, repr. s. 47 [jako Studium postaci].

BEZ TYTUŁU, 1958

tusz pióro, papier kremowy
28,7 x 19,8 cm (w św. passe-partout)
dat. p.d.: 20.7.58.; niżej pieczątka autorska: ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI

- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004, repr. s. 36 [jako Kompozycja].

XXX, 1968

Heliotypia, 27,5 x 21 cm
3/15
Na odwrocie autorska pieczęć z odręczną sygnaturą: HELIOTYPIA/ DATA 1968/ TYTUŁ XXX/ NAKŁAD 15 SZT/ ODBITKA 3/ PO WYKONANIU ODBITEK MATRYCĘ ZNISZCZYŁEM/ BEKSIŃSKI

* opłata z tytułu "droit de suite"

Bez tytułu, 1957-62 r.

tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

- "Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 1.10-7.11.2004

Kompozycja, 1959 r.

tusz/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
pieczęć autorska p.g.: 'ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI'
na odwrociu sygnowany i datowany p.d.: 'ZB 59' oraz opisany l.d.: 'WŁ. MEP'

- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, praca reprodukowana, s. 51

Bez tytułu, 5. 01. 2015 r.

odbitka wykonana w Muzeum Historycznym w Sanoku z oryginalnego zapisu Zdzisława Beksińskiego.
Nakład limitowany, 15/60, 48,2 x 33 cm.

Bez tytułu, 1999-2000

grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm

PO 743, 1999-2000

grafika komputerowa, papier; 79,5 x 59,5 cm

Bez tytułu, 1979

olej, płyta, 61 × 73 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1979

Autoportret - wrzesień, 1953-59 r.

fotografia czarno-biała, odbitka bromowa/papier fotograficzny,vintage print
38,7 x 24,2 cm
na odwrociu pieczęć autorska

- kolekcja prywatna, Warszawa
- Uśpiony kapitał, Muzeum Pałac w Wilanowie, Fundacja Profile, 2010
- Uśpiony kapitał, katalog wystawy Pałac Muzeum w Wilanowie, Fundacja Profile, Warszawa 2010, kat. 9

Bez tytułu, 1956-60 r.

26 x 40,5 cm
na odwrociu pieczęć autorska

Bez tytułu, 2 połowa lat ’90.

fotomontaż komputerowy, 60x79,5cm, niesygnowany, oprawiony (70x100cm)

Bez tytułu, 1957

tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
śr. d. opis i stempel: 11.10.57. / ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI

Beksiński

plakat, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d. Beksiński, l. d. numer: 94/200
plakat pochodzi z krakowskich targów książki, na których osobiście podpisywał je Beksiński

BEZ TYTUŁU, 1982

olej, płyta pilśniowa
87,5 x 73 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1982
na płycie nieczytelna prostokątna pieczątka

Obraz reprodukowany:
- Beksiński. Photographies, Dessins, Sculptures, Peintures, Anna i Piotr Dmochowski, Paryż 1988/89, il. czarno-biała 224, s. 181.

BEZ TYTUŁU, lata 90. XX w.

cienkopis brązowy, papier
31,3 x 21,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.g.: BEKsiński

Głowa w bandażu

grafika komputerowa, 44 x 58 cm,
sygn. l.d.: PO974, sr.d.: 1/25, p.d.: Beksiński

Głowa , 1998 r.

grafika komputerowa, 55 x 42 cm,
sygn.p.d. : Beksiński 98

Generał, 1959 r.

opisany i datowany p.g.: '23.11.59 | GENERAŁ'

Bez tytułu - praca dwustronna

ołówek/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany śr.p.: 'BEKSIŃSKI' oraz opisany p.g.: '39 39 21'

Bez tytułu, 1958 r.

ołówek/papier, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.g.: '12.6.58.'

Relief, 1960

metal, płyta MDF,
88 x 60 cm;
na odwrocie napisy: BEKSIŃSKI / 1960 / WŁASNOŚĆ MARKA PIASECKIEGO / KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 25 M. 16

Bez tytułu, 1971 r.

olej/płyta pilśniowa, 74 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BEKSIŃSKI | 1971'

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płyta pilśniowa, 89 x 92 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'N [w kółku] | BEKSIŃSKI 93'
na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego Agra Art, naklejka wywozowa, trudno czyteny stempel wywozowy oraz naklejka z zaleceniami konserwatorskimi w języku angielskim, francuskim i niemieckim

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Polska

Bez tytułu (ST), 1993 r.

akryl/płyta pilśniowa, 92 x 88,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ST | N | BEKSIŃSKI 1993'

Bez tytułu, 1969 r.

heliotypia/papier fotograficzny, 39,6 x 29,7 cm (arkusz), 33 x 26,5 cm (w świetle passe-partout), 29 x 23 cm (odbitka)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na pieczęci autorskiej, na odwrociu pieczęć autorska z opisem pracy uzupełnionym przez Zdzisława Beksińskiego: 'HELIOTYPIA | DATA 1969 | TYTUŁ xxx | NAKŁAD 12 SZT | ODBITKA NR 11 | PO WYKONANIU ODBITEK MATRYCĘ ZNISZCZYŁEM | BEKSIŃSKI'
opisany na odwrociu: 'W FORMIE UZUPEŁNIENIA | DO TAMTEGO RYSUNKU JESZCZE | TA HELIOTYPIA, MAM NADZIEJĘ | ŻE JEŚLI NIE TREŚĆ TO PRZYNAJMNIEJ | TA DAMA ZASŁUŻY NA PAŃSKIE UZNANIE | CO NATURALNIE W ŻADNYM WYPADKU NIE | UPOWAŻNIA WŁAŚCICIELA DO ROZPARCELOWANIA | CAŁOŚCI NA DWIE CZĘŚCI "MARTYROLOGICZNĄ" I "EROTYCZNĄ" | BO STANOWIĄ ONE NIE TYLKO "W PEWNYM STOPNIU" | ORGANICZNĄ CAŁOŚĆ | SANOK 17.11.69 | Beksiński [sygnatura]

- bezpośredni prezent od artysty
- kolekcja Andrzeja Banacha
- kolekcja prywatna, Kraków (od 1990)

Bez tytułu, 2 połowa lat ’90.

Fotomontaż komputerowy, 80x60cm
Niesygnowany, oprawiony (100x70cm)

BEZ TYTUŁU, lata 60. XX w.

długopis, papier
sygn. l.g.: BEKSiński

B Ś, 1998

olej, płyta pilśniowa
98 x 98 cm
sygn. na odwr. d.: B Ś [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998

R 9, 1997

olej, płyta pilśniowa
132,7 x 98 cm
sygn. na odwr. d.: R 9 [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1997

Obraz reprodukowany i opisany:
- Beksiński, Wydawnictwo BOSZ Olszanica 1999, il. barwna s. 113.

Kompozycja, 1957-1962 r.

- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 1.10-7.11.2004

Kompozycja, 1957-1962 r.

Bez tytułu (YT)

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'YT BEKSIŃSKI'
Eksponowany w Galerie Dmochowski. Musée-galerie de Beksinski w Paryżu

Bez tytułu (YO), 1991

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'YO BEKSIŃSKI'

Bez tytułu, 1992

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'BEKSIŃSKI 1992'

Bez tytułu, 1993

olej, płyta, 87 x 73 cm
sygn. na odwrocie: 'BEKSIŃSKI 1993'

BEZ TYTUŁU, 1965

długopis, papier
29 x 18,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: BEKSIŃSKI 65

Obraz opisany i reprodukowany w:
- Beksiński. Photographies dessins Sculptures Peintures, wyd. Anna i Piotr Dmochowski 1991, s. 91, kat. 86.

BEZ TYTUŁU, 1990

długopis, papier
sygn. l.g.: BEKsiński 90

Obraz reprodukowany w:
- Beksiński. Peintures et dsssins 1987-1991, red. i wyd. Piotr Dmochowski, b.m. 1991, s. 127.

bez tytułu

grafika komputerowa
32,9 x 48,3 cm
Praca przekazana przez Muzeum Historyczne w Sanoku

bez tytułu

grafika komputerowa
48,3 x 32,9 cm

Relief, 1960

metal, płyta MDF, 88 x 60 cm;

SŁONECZNA DOLINA, 1972

olej na płycie, 61 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie
"Beksiński 72"

Obraz podarowany obecnemu właścicielowi przez artystę w 1972 roku.

Bez tytułu, 1976

olej, płyta; 73 x 62 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Z. BEKSIŃSKI 1976

Kompozycja, 1958 r.

datowany p.d.: '20.7.58' oraz pieczęć autorska: 'ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI'
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 01.10-07.11.2004
- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, praca reprodukowana, s. 36

Kompozycja, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.d.: '26.I.60'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'WŁ. MEP' oraz nalepka z opisem pracy

- Zdzisław Beksiński. Prace na papierze z lat 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, praca reprodukowana, s. 57

Bez tytułu, 1963

technika własna (gips patynowany na czarno),
płyta; wymiar obiektu: 21,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
wymiar płyty: 57 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie płyty: BEKSIŃSKI 63

H2, 1996 r.

olej, akryl/płyta pilśniowa, 132 x 96 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `H2 | BEKSIŃSKI 1996`

BEZ TYTUŁU, ok. 1988-1990

długopis, papier
28,8 x 19,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: BEKsiński

BEZ TYTUŁU, ok. 1988-1990

długopis, papier ciemnokremowy
sygn. l.d.: BEKsiński

BEZ TYTUŁU, 1983 R

olej/płyta, 88 x 88 cm

Bez tytułu, 1997 r.

olej, płyta pilśniowa, 133 × 98 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI | 1997 | TŃ

długopis/papier, 30 x 21 cm
sygnowany śr.d.: `BEKSIŃSKI`

Bez tytułu, ok. 2003 r.

rysunek modyfikowany komputerowo na papierze, 9/60,
48,3 x 33 cm.

BEZ TYTUŁU, 1992

akryl, płyta pilśniowa
87,5 x 75 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI 92
Na płycie nalepka w języku francuskim, niemieckim i angielskim dot. konserwacji i techniki obrazu; na odwrocie na listwie nalepka: BWA | ŁÓDŹ SPEC [?] NR 10

Bez tytułu, 2003

grafika cyfrowa, wydruk na papierze 80x60 cm,
niesygnowany, oprawiony

Noc [tytuł umowny] - Kompozycja, 1976

olej, płyta; 87 x 73 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1976;
na odwrocie nalepka wystawowa z autorem, tytułem i numerem pozycji: 137 Z. BEKSINSKI / "KOMPOZYCJA" oraz dwie nalepki z Domu Aukcyjnego Desa

Bez tytułu - praca dwustronna

ołówek/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany ś.d.: `BEKSIŃSKI`

Krocząca postać,1999

technika własna, akwarela,
papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Beksiński` 99

Postać, 1999

technika własna, papier;
29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 99

olej, płyta; 87 x 73 cm

Kompozycja geometryczna, 1957

dat. l. g.: 21.9.57

Postać, 1998 r.

gwasz, kredka, tusz/papier, 29 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'Beksiński 98'

Szkic

ołówek/papier, 29 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'BEKSIŃSKI'

FR, 1990 r.

olej/płyta pilśniowa, 131 x 97 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `FR | BEKSIŃSKI`

- "Zdzisław Beksiński", Galeria DAP ZPAP, Warszawa, 7.11- 4.12.2011
- "Wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego", Służewski Dom Kultury, Warszawa, wrzesień 2014

BEZ TYTUŁU, 1977

olej, płyta pilśniowa
122 x 73 cm
sygn. na odwr. pionowo wzdłuż l. krawędzi: BEKSIŃSKI 1977

E 9, 1998

olej, płyta pilśniowa
98 x 98 cm
sygn. na odwrocie na płycie pilśniowej: E 9 [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998
na płycie kartka z zaleceniami dot., m.in. konserwacji obrazu

Obraz reprodukowany w:
- Zdzisław Beksiński, Wydawnictwo BOSZ art, Olszanica 1999, s. 127, il. barwna.

Prowincja

1957-1958
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier 15,1 x 20,8 cm,
sygn., pieczęć autorska i pieczęć "Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. TGF w Gdańsku" na odwrocie,
vintage print

Większość fotografii Beksińskiego oscyluje wokół portretu, kreacji i ujęć abstrakcyjnych. Przedstawiona praca należy do tych, w których artysta porusza się na granicy fotograficznego dokumentu. Jednak ponury nastrój fotografii i jej wyraźna kompozycja, gdzie postać pozostaje tylko elementem krajobrazu sprawia, że fotografia zachowuje charakterystyczny dla twórczości Beksińskiego styl. Fotografia ta funkcjonuje też jako Rynek w Sanoku.
Inna odbitka tej fotografii znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Wystawa Zdzisław Beksiński. Fotografie z lat 1953-1959 z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu: Galeria Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (2001-2002), Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2002).

Province

1957-1958
gelatin silver print, 15.1 x 20.8 cm,
signed, artist`s stamp and stamp reading: "Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. TGF w Gdańsku" on the reverse,
vintage print

Most of Beksiński`s photographs oscillate between portrait, creation and ab- straction. The work featured here is one of the photographs where the artist is balancing on the verge of photographic document. Yet, with the gloomy mood and clear composition, in which the figure seems to be merely an element of the scenery, the photograph reveals a style typical of the artist. The photograph is also known as the Market Square in Sanok.
Another print of this photograph is owned by the National Museum in Wrocław.
Exhibition Zdzisław Beksiński. Photographs from the Years 1953-1959 from the Collection of the National Museum in Wrocław: Gallery of Photography of the National Museum in Gdańsk (2001-2002), Zachęta National Gallery of Art, Warsaw (2002).

Bez tytułu, 1966 r.

olej/płyta, 100 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI 1966`
- kolekcja Andrzeja Banacha
- Liliana Śnieg-Czaplewska, Bex@. Korespondencja mailowa ze Zdzisławem Beksińskim,
Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2005, s. 21. (il.)

Postać, 1999

technika własna, papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);

Krocząca postać,1999

technika własna, akwarela, papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);

Bez tytułu, 2003 r.

grafika komputerowa/papier, 21 x 30 cm
na odwrociu opisana: `autor: Zdzisław Beksiński | technika: fotomontaż komputerowy | druk z oryginalnego zapisu cyfrowego | potwierdzam : Częstochowa 14.02.2003 r. | Dyrektor Wiesław Banach | Muzeum Historyczne w Sanoku`

Kompozycja geometryczna, 1957

dat. l. g.: 21.9.57

Bez tytułu, 1979 r.

olej, płyta, 74 x 63 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1979

Oczekiwanie, 1972 r.

olej, płyta, 122 x 100 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 72 na listwie oprawy cyfra 5 oraz nalepka K.M.P.i K. "Ruch" z nazwiskiem autora i informacją o wystawie 7 XII 1972 - 7 I 1973.

Wystawiany: Zdzisław Beksiński - Obrazy z lat 1971-72, Galeria Współczesna "Ruch" K.M.P. i K. W-wa, 7 XII 1972 - 7 I 1973. W jednostronicowym druku wydanym z okazji wystawy jest adnotacja: "Wszystkim wystawionym obrazom autor dał tytuł Oczekiwanie."

PO542

grafika komputerowa, papier, płyta;
75 x 100 cm;
na odwrocie certyfikat

PO920

74,5 x 100 cm;
na odwrocie certyfikat

Bez tytułu, 1992 r.

sygnowany i datowany na odwrociu `ST R | BEKSIŃSKI | 1992`

- Zdzisław Beksiński, Galeria DAP ZPAP, Warszawa, 7.XI.-4.XII.2011
- Wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego, Służewski Dom Kultury, Warszawa, IX. 2014

Akt, 1969 r.

ołówek/papier, 34,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `BEKSIŃSKI 69`

Bez tytułu, 1963

technika własna (gips patynowany na czarno), płyta;
wymiar obiektu: 210,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
wymiar płyty: 57 x 40 cm;

Oczekiwanie 1972

olej, płyta,122x100 cm
Sygn. i dat. na odwrocie:
Beksiński 72

Odpoczynek żołnierzy (1945)

sygn. dat. p.g.
akwarela, papier
33x47.5 cm (w świetle passe-partout )

Bez tytułu, 1997 r.

sygn. i dat. na odwrocie: TŃ/BEKSIŃSKI/1997

PEJZAŻ GÓRSKI Z MGŁĄ NAD JEZIOREM, przełom lat 60-tych i 70-tych.

olej na płycie, 61 x 73 cm.
Prowieniencja: otrzymany od artysty przez obecnego właściciela na początku lat 70-tych.

Bez tytułu, 1963

wymiar płyty: 57 x 40 cm;

Bez tytułu, 2003 r.

rysunek modyfikowany komputerowo na papierze, 4/60, 33 x 46,3 cm, w świetle 30,5 x 36,5 cm, opatrzona okragłą sucha pieczęcią z napisem "Muzeum Historyczne w Sanoku Galeria Zdzisława Beksińskiego"

Bez tytułu, 1973 r.

olej/płyta pilśniowa, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI 1973`

Bez tytułu, 1965 r.

ołówek/papier, 29 x 19 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.g.: `BEKSIŃSKI 65`

P0896

grafika komputerowa, papier;
59 x 79 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisany u dołu: P0896, 1/25 Beksiński;
na odwrocie nalepka z galerii Renes z informacjami o pracy.

Bez tytułu, 1992 r.

olej, płyta pilśniowa, 132 × 98 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI/1992

Kompozycja geometryczna, 1957 r.

ołówek/papier, 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
datowany l.g.: `21.9.57.`

Bez tytułu, 1990 r.

tusz/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: `BEKSIŃSKI 90`

P0743 (1999)

sygn. dat. l.d.
grafika komputerowa
52.4x39.3 cm

P0896

sygn. p.d.
grafika komputerowa (1/25)
59.5x79 cm

Oczekiwanie, 1972 r.

Olej, płyta, 122 x 100 cm
sygn. Na odwrocie: BEKSIŃSKI 72
na listwie oprawy cyfra 5 oraz nalepka K.M.P.i K. "Ruch" z nazwiskiem autora i informacją o wystawie 7 XII 1972 - 7 I 1973.
Obraz wystawiany: - Zdzisław Beksiński - Obrazy z lat 1971-72, Galeria Współczesna "Ruch" K.M.P. i K. W-wa, 7 XII 1972 - 7 I 1973. W jednostronicowym druku wydanym z okazji wystawy jest adnotacja: "Wszystkim wystawionym obrazom autor dał tytuł Oczekiwanie."

Estymacja: 100000 - 120000 zł

Kompozycja, 1959 r.

rysunek, tusz/papier, 30 x 21 cm
datowany śr. p.: `27.11.1959`

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

bez tytułu

grafika komputerowa
.. x .. cm

bez tytułu

grafika komputerowa
.. x .. cm

Bez tytułu, 1982 r.

olej/płyta, 88 x 75 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1982`

Estymacja: 85 000 - 95 000 zł

Bez tytułu, 1965 r.

sygnowany i datowany p.g.: `BEKSIŃSKI 65`

Estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Bez tytułu, 1983 r.

olej/płyta pilśniowa, 72 x 86 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1983`

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Bez tytułu, 1973 r.

olej/płyta pilśniowa, 88,5 x 79 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1973`

- Lipert Gallery, Nowy Jork
- prywatna kolekcja, Stany Zjednoczone

- Lipert Gallery, Nowy Jork

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Bez tytułu, 1972 r.

olej, płyta, 123 × 102 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1972

Estymacja: 100 000 - 110 000 zł

Bez tytułu, 1997 r.

Estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Bez tytułu, 1979 r.

olej, płyta, 74 × 63 cm

Estymacja: 95 000 - 100 000 zł

F, 1979

olej, płyta; 61 x 73 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1979

estymacja: 70000 - 80000 zł

Dwie postaci, 2001 r.

grafika komputerowa/papier, 40 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `BEKSIŃSKI 2001` oraz numer p.d.: `5/50`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bez tytułu, ok.2003 r.

grafika komputerowa, 3/60, 43,5 x 33 cm,
opatrzona okrągłą suchą pieczęcią z napisem "Muzeum Historyczne w Sanoku Galeria Zdzisława Beksińskiego" oraz podłużną mokrą pieczęcią potwierdzającą wykonanie odbitki w Muzeum Historycznym. Dane uwiarygodnione są podpisem dyrektora muzeum Wiesława Banacha.

bez tytułu

grafika komputerowa, 61 x 82,5 cm

Bez tytułu, 1969 r.

olej/płyta pilśniona, 78 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1969`

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

PO853

grafika komputerowa/papier, 62 x 47,5 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: `PO853`, śr. d.: `3/25`, p.d.: BEKSIŃSKI`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bez tytułu, 1958 r.

datowany p.g.: `25.7.58`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Melancolia, 1976 r.

olej, płyta, 123 × 61 cm
opis autorski na odwrocie: BEKSIŃSKI /1976

Estymacja: 98 000 - 110 000 zł

Głowa, ok. 1960

fotografia czarno-biała, brom,
papier naklejony na tekturę; 26,4 × 26,6 cm;
na odwrocie ołówkiem podpis autorski oraz autorski stempel

Bez tytułu, 1965 r.

Estymacja: 16 000 - 19 000

SŁONECZNA DOLINA, 1972

olej na płycie, 61 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie "Beksiński 72"

Postacie nad grobem, 1979

olej, płyta, 63 x 74 cm
sygn. Na odwrocie: BEKSIŃSKI 1979

Estymacja: 80000-90000 zł

Bez tytułu, 1972

olej, płyta; 123 x 102 cm
sygn. Na odwrocie: BEKSIŃSKI 1972

Estymacja: 80000-90000 zł

Oczekiwanie, 1972

Olej, płyta, 122 x 100 cm

Estymacja: 80000-90000 zł

grafika komputerowa, papier;
79 x 79 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Beksiński

BŻ, 1997 r.

olej/płyta, 131 x 96,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu:
`BŻ | BEKSIŃSKI | 1997`

Estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Bez tytułu, 1992 r

olej, płyta, 66 × 78 cm,
na odwrocie nalepka wystawiennicza z:
Galerie DMOCHOWSKI. Musée-galerie de BEKSINSKI w Paryżu

Estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Reminiscencje wojenne II - Więzień, 1946

ołówek, węgiel, papier, 41 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZBeksiński/ 29.4.1946;
na odwrocie napis Więzień oraz szkic powstańca: ołówek, papier; 23 x 27 cm (w świetle oprawy)

Reminiscencje wojenne III - Oficer, 1945

ołówek, papier, 30,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: ZBeksiński / 24.6.1945

Reminiscencje wojenne I, 1946

ołówek, węgiel, papier, 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ZBeksiński / 13.6.1946.

Bez tytułu, lata 90. XX w.

akryl/płyta, 131 x 96 cm

Bez tytułu, 1971 r.

olej/płyta pilśniowa, 92 x 75 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1971`

Estymacja: 80 000 - 95 000 zł

Bez tytułu, 1958

tusz, papier;
29 x 20 cm (w świetle oprawy)
dat. p. g.: 25.7.58

POSTAĆ NA KRZEŚLE

Tusz, piórko, papier; 29,5 x 20,5 cm w świetle p-p
Sygnowany p.d.: BEKSIŃSKI

Die Kranichen des Ybicus

Rysunek, tusz na papierze, 20 x 29 cm

Postać

tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany p.d.: `BEKSIŃSKI`

Estymacja: 7 000 - 8 5000 zł

grafika komputerowa,
papier naklejony na piance;
59,5 x 79 cm;
sygn. l. d.: Beksiński

BEZ TYTUŁU, 1989

Tusz niebieski, pióro, papier; 30 x 21 cm

Q7, 1999

olej, płyta;
134 x 98 cm;
sygn. i dat na odwrocie: Q7 / BEKSIŃSKI /1999
Reprodukowany w monografii Beksiński cz. 2
(BOSH ART red. Joanna Kułakowska-Lis), s. 80

Bez tytułu, 1972

olej, płyta;
123 x 99 cm
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 72

Bez tytułu, 2000

Olej, płyta; 73,5 x 82 cm
Sygn. na odwrocie: I1 BEKSIŃSKI/ 2000

Estymacja: 50.000 - 60.000 zł

YO, 1991 r.

olej/płyta, 87 x 73 cm
opisany i sygnowany na odwrociu `YO | BEKSIŃSKI`

Estymacja: 80 000 - 95 000 zł

LN, 1986 r.

olej/płyta pilśniowa, 92 x 88 cm
sygnowany na odwrociu: `LN | BEKSINSKI`

Estymacja: 70 000 - 85 000 zł

Q7, 1999

olej, płyta;
134 x 98 cm;
Reprodukowany w monografii Beksiński cz. 2 (BOSH ART red. Joanna Kułakowska-Lis), s. 80

Paysage

Olej na płycie
86 x 72 cm
sygn. i dat. na odwrocie

SŁONECZNA DOLINA, 1972

olej na płycie, 61 x 73 cm,

Bez tytułu, 1972

olej, płyta;
123 x 99 cm

Head

1959
heliography, gelatin silver print, 38 x 28.5 cm,
date and author`s stamp on the reverse,
unique object
vintage print

Exhibition: Zdzisław Beksiński. Prints on Paper 1957-1962, State Art Gallery, Sopot (2004). Also published in the exhibition catalogue.
Provenance: collection of Marek Piasecki.

Głowa

1959
heliografia, brom, papier, 38 x 28,5 cm,
dat. i pieczęć autorska na odwrocie,
unikat
vintage print

Wystawa: "Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962" Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2004). Publikowana także w katalogu wystawy.
Proweniencja: zbiory Marka Piaseckiego.

BEZ TYTUŁU, 1989

Tusz niebieski, pióro, papier; 30 x 21

Akt, 1973

Olej, płyta; 122 x 98 cm
Sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 73

Bez tytułu, 1993 r.

akryl/płyta pilśniowa, 92 x 92 cm
sygnowany i datowany na odwrociu `BEKSIŃSKI 1993`

Estymacja: 80 000 - 90 000

Bez tytułu, 1978 r.

olej/płyta pilśniowa, 89 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI 1978`

Estymacja: 75 000 - 86 000

Głowa, 1959 r.

rysunek, tusz/papier, 23 x 21 cm (w świetle passe-partout)
datowany p.g.:`30.11.59`

Pochodzenie: Kolekcja Marka Piaseckiego

Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 01.10-07.11.2004

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 5 000 - 8 000

Kompozycja, 1958 r.

rysunek, tusz/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
datowany l.d.: `20.7.58`; pieczątka: `ZDZISŁAW BEKSIŃSKI`

Reprodukowany: Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, s.33

Estymacja: 5 000 - 8 000

Postać, 1958/1959

ołówek, papier;
29,6 x 20 cm (w świetle oprawy);
napis p.g.: 12.6.58

Bez tytułu, 1968 r.

ołówek/papier, 27 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `BEKSIŃSKI 68`

Estymacja: 17 000 - 19 000

Postać, 2000 r.

akwarela, tusz, flamaster/papier, 30 x 24 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Beksiński 2000`

Estymacja: 8 000 - 10 000

Bez tytułu, 1965 r.

tusz/papier, 26 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. g.: `BEKSIŃSKI 65`

Estymacja: 17 000 - 20 000

Kompozycja fantastyczna, 1979 r.

olej/płyta pilśniowa, 85 x 85,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1979`

Estymacja: 85 000 - 95 000 zł

Kompozycja abstrakcyjna, 1962 r.

rysunek, tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `BEKSIŃSKI 62`

Estymacja: 11 000 - 13 000 zł

AT

akryl, olej/płyta pilśniowa, 131 x 65,5 cm
opisany i sygnowany na odwrociu: `AT | BEKSIŃSKI`
na odwrociu naklejka z Galerii Wahl

Estymacja: 82 000 - 90 000 zł

Bez tytułu, 1973/2004

giclee, papier;
61,5 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w obrębie kompozycji: BEKSIŃSKI `73;
sygn ołówkiem p. d.: BEKSIŃSKI, opis ołówkiem u dołu: 9/150

Samotna Postać

akryl, płyta
86 x 87 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1978

Postać Surrealityczna

akryl, płyta
121 x 79 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1973

Wenus, 1976

Olej, płyta;
73 x 88,5 cm
Sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 76

Postać, 1988 r.

flamaster/papier, 31 x 21 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `BEKSIŃSKI 88`

Estymacja: 4 000 - 5 800

YŁ, 1997 r.

olej, akryl/płyta pilśniowa,
135 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `YŁ | BEKSIŃSKI | 1997`

Estymacja: 60 000 - 80 000

Bez tytułu, 1981 r.

olej, akryl/płyta pilśniowa,
85 x 71 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1981`

Estymacja: 50 000 - 70 000

Bez tytułu, 1974

olej, płyta pilśniowa,
86 x 73 cm;
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1974

bez tytułu

grafika 3/60
43,5 x 33 cm

bez tytułu

grafika 3/60
43,5 x 33 cm

Postać

Olej, płyta pilśniowa; 132 x 98 cm
Sygn. na odwrocie HR/ BEKSIŃSKI

PO136, 1998

grafika komputerowa, papier, 42,5 x 59,5 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński `98; numer odbitki: 5/25; tytuł l. d.: PO136

Portret, 1981

akryl, płyta
85,5 x 71,5 cm
sygn. i dat. na odwrociu: BEKSIŃSKI 1981

PO136, 1998

Bez tytułu, 1974

olej, płyta pilśniowa,
86 x 73 cm;

PO136, 1998

PO234, 1998

grafika komputerowa, papier, 44,5 x 59 cm; sygn. i dat. p. d.: Beksiński 98;
numer odbitki pośrodku u dołu: 2/25; tytuł l. d.: PO234

Pejzaż fantastyczny, 1974

Olej, płyta;
wym.: 73 x 61 cm;
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1974/Kraków - Polska oraz pieczątki kolekcjonerskie.

Bez tytułu, 1959

tusz/papier,
29 x 20 cm (w świetle passe-partout),
opisany w prawym górnym rogu: 10.11.59,
z kolekcji Galerii Piekary, Poznań

Głowa , 1959 r.

heliografia/papier,
38 x 28,5 cm(w świetle passe-partout)
datowany na odwrociu ołówkiem: `luty 1959`, poniżej pieczęć autorska: `ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI`

Estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Bez tytułu , 2001 r.

grafika komputerowa/papier,
29 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `BEKSIŃSKI 2001`,, p. d.: `3/50`

Estymacja: 1 600 - 2 500 zł

Kompozycja, 1959

heliografia, brom, papier, 39 x 29 cm,
unikat
vintage print

Wystawa: "Zdzisław Beksiński. Prace na papierze 1957-1962" Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2004). Praca publikowana także w katalogu wystawy. Proweniencja: zbiory Marka Piaseckiego.

Bez tytułu, 1979

akryl, pilśnia
87 x 72,5 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1979

Bez tytułu, 1993

akryl, płyta pilśniowa,
87 x 73 cm;
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1993

Bez tytułu, 1993

akryl, płyta pilśniowa,
92 x 88,5 cm;

SŁONECZNA DOLINA, 1972

olej na płycie,
61 x 73 cm,
sygnowany na odwrocie
"Beksiński 72"

Postać na koniu, 1977

Olej, płyta;
121 x 71 cm
Sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1977

PO234, 1998

Ojciec i syn, 1997

piórko, tusz, tusz lawowany, akwarela, papier, 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: BEKSIŃSKI 97

Bez tytułu, 1963 r.

ołówek/papier,
31 x 22 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Beksiński 63`

Bez tytułu, 1963 r.

tusz/papier,

Bez tytułu, 1974

olej, płyta pilśniowa,
86 x 73 cm;

PO136, 1998

GRAFIKA KOMPUTEROWA, PAPIER,
42,5 X 59,5 CM (WYMIAR ODBITKI);
SYGN. I DAT. P. D.: BEKSIŃSKI `98; NUMER ODBITKI: 5/25; TYTUŁ L. D.: PO136

Bez tytułu, 1974

olej, płyta pilśniowa,
86 x 73 cm;

BEZ TYTUŁU, 1968

ołówek, papier kremowy,
98.5 x 69
wymiary w świetle ramy
sygn.p.d.: BEKSIŃSKI 68

BEZ TYTUŁU, 1976

olej, płyta,
60 x 72
wymiary w świetle ramy
sygn. na odwrocie l.: BEKSIŃSKI 1976, p.: 25.

YŁ, 1997 r.

olej, akryl/płyta pilsniowa,
135 x 100 cm

Bez tytułu, 1992 r.

olej, akryl/płyta pilsniowa,
133 x 98 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI | 1992`

F 4, 1997

Olej, płyta;
90,1 x 97,7 cm
Sygnowany na odwrociu: w prostokącie F4 | Beksiński | 1997

PO234, 1998

grafika komputerowa, papier,
44,5 x 59 cm; sygn. i dat. p. d.: Beksiński 98;

DWIE GŁOWY, 2001

Grafika komputerowa, papier,
48,5 x 33 cm
Sygnowana l.d.: ołówkiem BEKSIŃSKI 2001 | p.d.: 3/50

Twarz, 1969 r.

heliograwiura/papier,
30 x 23 cm (arkusz, w świetle oprawy)

TŃ, 1997 r.

olej/płyta pilśniowa,
133 x 98 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `BEKSIŃSKI | 1997 | TŃ`

Bez tytułu, 1970 r.

olej/płyta pilśniowa,
73 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BEKSIŃSKI 1970`

PO136, 1998

grafika komputerowa, papier,
42,5 x 59,5 cm (wymiar odbitki);

Bez tytułu, 2000

grafika komputerowa, papier,
62,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: BEKSIŃSKI 2000

PO234, 1998

grafika komputerowa, papier,
44,5 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 98;

PO136, 1998

grafika komputerowa, papier,
sygn. i dat. p. d.: Beksiński `98;
numer odbitki: 5/25; tytuł l. d.: PO136

Q6, 1996 r.

olej/płyta,
85 x 85 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Q6 | BEKSIŃSKI | 1996`

Ruch światła, lata 50-te XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 36,6 × 29,6 cm; sygnowana na odwrocie ołówkiem: nr 6 (pod tym numerem praca ujęta w katalogu wystawy Oddziału Krakowskiego ZPAF 1957), nalepka autorska na odwrocie; odbitka autorska, nakład: nieokreślony vintage print

P0515, 1998

grafika komputerowa, papier,
47 x 62 cm;
opisana u dołu P0515 3/25

druk giclée, papier,
wym. 68 x 88 cm
odbitka 7 / 150
sygn. ołówkiem p.d. Beksiński
na odwrocie certyfikat autentyczności wydany przez Belvedere Gallery z podpisem autora

Bez tytułu, 1990

długopis, papier,
29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: BEKSIŃSKI 90

Przedsionek śmierci, 1970 r.

olej/płyta,
48 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu; `BEKSIŃSKI | 1970`

Bez tytułu, 1993

akryl, płyta,
92 x 88 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI, 1993

Ruch Światła, l. 50 XX w.

brom/papier,
36,6 x 29,6 cm
na odwrociu nalepka Zdzisław Beksiński, Sanok Świerczewskiego 29, odręcznie ołówkiem nr 6 (pod tym numerem praca ujęta w katalogu wystawy Oddziału Krakowskiego ZPAF 1957)

Bez tytułu, 1993

akryl, płyta,
92 x 88 cm;

Bez tytułu, lata 50-te XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 31 x 50 cm; fotografia wykonana z negatywu autorskiego, p.d.: odcisk suchej pieczęci "Muzeum Historyczne w Sanoku. Galeria Zdzisława Beksińskiego", pieczęć na odwrocie "Odbitka wykonana w Muzeum Historycznym w Sanoku z oryginalnego zapisu Zdzisława Beksińskiego. Nakład limitowany", na pieczęci odręcznie długopisem: 1/100, 23.03.2006, W. Banach (podpis dyrektora Muzeum Wiesława Banacha); nakład: 1/100, reprint

Bez tytułu, ok. 1954

fotografia czarno-biała, brom, papier, 50,5 x 29,5 cm; wydruk z zapisu autorskiego, p.d.: odcisk suchej pieczęci "Muzeum Historyczne w Sanoku. Galeria Zdzisława Beksińskiego", pieczęć na odwrocie, odbitka wykonana w Muzeum Historycznym w Sanoku z oryginalnego zapisu Zdzisława Beksińskiego. Nakład limitowany". Na pieczęci odręcznie długopisem: 3/100, 23.03.2006, W. Banach (podpis dyrektora Muzeum Wiesława Banacha); nakład: 3/100, reprint

Upiory, 1968

Długopis, papier;
wym.: 32 x 23 cm;
sygn. i dat. długopisem l.d.: Beksiński 68.

fotografia (brom)
30x20,5cm

G, 1979

olej, płyta,
60 x 71,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1979 oraz G

Postać, 1991

serigrafia, papier,
35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Beksiński 91;
numer odbitki l. d.: 19/60

bez tytułu

grafika komputerowa
48 x 33 cm

Bez tytułu, rysunek dwustronny

długopis, papier,
29,7 x 20,8 cm;
sygn. i dat. p.d.: BEKSIŃSKI 88
na odwrocie u dołu: BEKSIŃSKI

grafika komputerowa papier,
45 x 65 cm;
sygn. u dołu: BEKSIŃSKI; na odwrocie pieczątki i opis

Głowa, ok. 1962

gips patynowany,
wys. 21,5 cm;

Bez tytułu, 1998

grafika komputerowa, 66 x 86 cm;
sygn. i dat. l.d.: Beksiński 98;
sygnatura powtórzona na odwrocie

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa, 65,5 x 86 cm;
sygn. i dat. l. d.: BEKSIŃSKI 1999; sygnatura powtórzona na odwrocie

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 1999

Głowa, ok. 1962

gips patynowany, wys. 21,5 cm

Czerwony księżyc, 1973

olej, płyta pilśniowa; 123 x 101 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI 73

Maska

Tusz, kredka, papier, 28,5 x 19,5 cm,
sygn. l.d.: Beksiński 90

Tusz, kredka, papier, 28 x 20 cm,
sygn. p.d.: Beksiński 90

Bez tytułu (szkic dwustronny)

długopis, papier kremowy,
30.2 x 20.9 cm
sygn. na awersie śr.d.: BEKSIŃSKI

BEZ TYTUŁU, 1992

olej, płyta pilśniowa,
73 x 61
sygn. na odwr. g.: N [w kółku], śr.d.: BEKSIŃSKI | 1992

BEZ TYTUŁU, 1972

olej, płyta pilśniowa,
122.5 x 101.5
na odwrocie na płycie napis autorski: BEKSIŃSKI 72 oraz częściowo uszkodzona nalepka Desy z podłużną pieczęcią i nr zaświadczenia: 1411/74

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 2000

grafika komputerowa, pianka, 86 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d. : BEKSIŃSKI 2000
na odwrocie: powtórzona sygnatura i dedykacja

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa papier, 45 x 65 cm;

Bez tytułu, 1974

olej, płyta,
61 x 71 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1974

długopis, papier,
29,7 x 20,8 cm;
na odwrocie u dołu: BEKSIŃSKI

DX, 1990 r.

olej/płyta pilśniowa,
97 x 73 cm
sygn. na odwrocie: `DX / BEKSIŃSKI`
LITERATURA: Beksinski peinture et dessin 1987 - 1991, Paris 1991, s. 115.

Bez tytułu, 2000

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 1999

GŁOWA W KRYZIE

Giclee;
49,5 x 59 cm
Sygnowany p.d.: BEKSIŃSKI, l.d.: 15/150

Bez tytułu (3)

grafika komputerowa, pianka, 56,5 x 77 cm (w świetle oprawy);
niesygn.

grafika komputerowa, pianka, ok. 79 x 59 cm (w świetle oprawy);

grafika komputerowa, pianka, ok. 80 x 99 cm; niesygn.

Bez tytułu, 2000

grafika komputerowa, pianka
86 x 65,5 cm;

Bez tytułu, 1998

grafika komputerowa
66 x 86 cm;

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa
65,5 x 86 cm;

Bez tytułu, 1974

olej, płyta
61 x 71 cm;

Bez tytułu, 1974

olej, płyta
61 x 71 cm;

Relief, 1960

relief, żelazo, mied¼, 177 x 34,5 x 5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1960

Bez tytułu, 1992

Olej, płyta
wym.: 72 x 61 cm
sygn. na odwrocie: Beksiński 1992.

Bez tytułu, 2000

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 1999

Bez tytułu, 1971

olej, płyta pilśniowa
73 x 91 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 71;
nalepka: Galera Współczesna K.M.P. i K. RUCH, Warszawa, 1972-1973

BEZ TYTUŁU, 1970 R.

olej/płyta pilśniowa
85 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `BEKSIŃSKI 1970`

BEZ TYTUŁU, 1974

olej, płyta,
71.5 x 85.5 cm
Na odwrocie na płycie napis autorski: BEKSIŃSKI 74;
stempel zezwalający na wywóz zagranicę nr KL-III 662/151/75/P1

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa, papier naklejony na piankę, 66 x 86 cm;
sygn. i dat. l. d.: BEKSIŃSKI 1999; na odwrocie powtórzona sygnatura

sygn. u dołu: BEKSIŃSKI;
na odwrocie pieczątka Zygmunt Korus Galeria Sztuki Plus i opis

Bez tytułu (5)

grafika komputerowa, pianka, 69 x 99 cm;

Bez tytułu (4)

grafika komputerowa, pianka, 57 x 77 cm (w świetle oprawy);

Bez tytułu (3)

niesygn.

BEZ TYTUŁU, lata 70. XX w.

olej na płycie pilśniowej,
87 x 72,5 cm
Z posiadania rodziny artysty (oświadczenie)

Czerwony księżyc, 1973

technika własna, płótno
60 x 60 cm;
na odwrocie nalepka autorska z opisem dzieła

G4

olej, płyta
133 x 98 cm w świetle ramy
sygn. na odwrocie BEKSIŃSKI/G4

Bez tytułu, 1998

grafika komputerowa
66 x 86 cm;
sygn. i dat. l.d.: Beksiński 98; sygnatura powtórzona na odwrocie

sygn. u dołu: BEKSIŃSKI;

Bez tytułu (5)

Bez tytułu (4)

Bez tytułu (3)

niesygn.

Bez tytułu, 2000

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 1999

RELIEF, 1960

relief, metal, płyta MDF,
88 x 60 cm
na odwrocie napisy: `BEKSIŃSKI | 1960 | WŁASNOŚĆ MARKA PIASECKIEGO | KRAKÓW SIEMIRADZKIEGO 25 M. 16`

BEZ TYTUŁU, 1975

olej, płyta pilśniowa,
71.7 x 85.5 cm
na odwr. na płycie napis autorski: BEKSIŃSKI | 1975 stempel zezwalający na wywóz zagranicę nr KL-III 662/151/75/P 3

BEZ TYTUŁU, 1981

olej, płyta pilśniowa,
86 x 86 cm
na odwrocie na płycie napis autorski: BEKSIŃSKI | 1981; pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Obraz mężczyzny, 1958 r.

rysunek tuszem/papier,
30 x 21 cm,
Dar Galerii Piekary.

Bez tytułu, 1998

Bez tytułu, 1999

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa, papier naklejony na piankę, 86 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Beskiński 99 na odwrocie powtórzona sygnatura: Beksiński 1999

Pejzaż fantastyczny

grafika komputerowa, papier, 29,2 x 41,3 cm;
sygn. p.d.: BEKSIŃSKI (wzdłuż krawędzi)

BEZ TYTUŁU, 1974

olej, płyta,
71.5 x 85.5 cm

BEZ TYTUŁU, 1970

olej, płyta pilśniowa,
59.8 x 71.5 cm
Na odwrocie na płycie napis autorski: BEKSIŃSKI 70
po prawej u góry: 528 - XII-1970 | OLEJ-SYKATYW MAN.
po prawej u dołu dwie pieczątki zezwalające na wywóz za granicę

STUDIUM POSTACI, 1958

tusz/papier,
28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. na odwrocie: `ZB 58`

PO182

grafika komputerowa/papier, 48 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu: `PO 182, 1/25, Beksiński`

Relief, 1960

sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1960

Postacie, 1997 r.

olej/płyta pilśniowa, 133 x 98 cm

Za, 1991 r.

akryl,
91 x 73 cm,
Reprodukowany w: P.Dmochowski, Beksiński, Peintures et dessins 1987-1991, wyd. Ap International Ltd; repr. nr 131, str. 149

Bez tytułu, 1998

grafika komputerowa,
66 x 86 cm;

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa,
65,5 x 86 cm;

Bez tytułu, 2000

grafika komputerowa, pianka,
86 x 65,5 cm;

Abstrakcja, ok. 1957

fotografia czarno-biała, technika własna, brom, papier, 22 x 27 cm;
na odwrociu pieczątka autorska; odbitka autorska, nakład: nieokreślony

Abstrakcja, ok. 1957

Bez tytułu, 2000

grafika komputerowa, 69 x 99 cm;
sygn. i dat. l. d.: BEKSIŃSKI 2000

Bez tytułu, 1999

sygn. i dat. l. d.: BEKSIŃSKI 1999

Bez tytułu, 2000

grafika komputerowa
86 x 66 cm; sygn. i dat. l. d. BEKSIŃSKI 2000

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa
66 x 86 cm;

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa
66 x 86 cm;
sygn. i dat. l. d. BEKSIŃSKI 1999;
dedykacja na odwrocie: EWIE I OLKOWI WALCZAKOM /BEKSIŃSKI / WARSZAWA 14.7.2000

P0515, 1998

grafika komputerowa, papier,
47 x 62 cm;
opisana u dołu P0515 3/25

Melancolia, 1976

olej, płyta,
123 x 61 cm;
opis autorski na odwrocie: BEKSIŃSKI / 1976

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa, papier naklejony na piankę,
66 x 86 cm;

Bez tytułu, 2000

66 x 86 cm;
sygn. i dat l. d.: BEKSIŃSKI 2000; na odwrocie powtórzona sygnatura

OCZEKIWANIE, 1972

olej, płyta pilśniowa
122 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: BEKSIŃSKI 72

OCZEKIWANIE, 1972

olej, płyta pilśniowa
122 x 101 cm
na odwrocie na płycie napis: BEKSIŃSKI/1972; 4.
Na odwrocie nalepka: K.M.P. i K. "RUCH? WARSZAWA | GALERIA WSPÓŁCZESNA | AUTOR Zdzisław Beksiński .... WA 7 XII 1972 - 7. I. 73?

Dłonie dziecięce, lata 60.

24,5 x 19 cm (arkusz);
na odwrocie 2 pieczątki autorskie (częściowo niewidoczne) oraz pieczątka ZPAFu;
odbitka autorska,
nakład: nieokreślony

Q7, 1999

olej, płyta; 133,5 x 97 cm
sygn. na odwrocie: BEKSIŃSKI/ 1999

giclee limited edition print, papier,
86,5 x 66,5 (wymiary arkusza);
sygn. p.d.: Beksiński (ołówkiem); numer. l. d.: AP 9 / 50 (ołówkiem)

giclee limited edition print, papier, 86,5 x 66,5 (wymiary arkusza)
sygn. p. d.: Beksiński (ołówkiem); numer l. d.: AP 9 / 50

Kompozycja, 1958

tusz, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy)

Kompozycja, 1958

tusz, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: ZB 58

Akt

fotografia czarno-biała, brom, papier, 23 x 18,3 cm; na odwrocie pieczęci autorskie i pieczęć PTF-u oraz ZPAF-u; odbitka autorska, nakład nieokreślony

Rynek w Sanoku

fotografia czarno-biała, brom, papier, 15,5 x 20,5 cm (odbitka), 14,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout); na odwrocie pieczątka autorska; inna wersja przyciemnionej odbitki z tego samego negatywu; odbitka autorska, nakład nieokreślony

Bez tytułu, 1970-1975 r.

1970 - 1975 Collection
ARTIST PROOF Limited Editions, 008/7075, 88 x 68 cm, sygn.
Dar Pana Valdemara R. Plusa - Dyrektora Belvedere Gallery www.belvederegallery.com w imieniu śp. Artysty Z. Beksińskiego.

BEZ TYTUŁU,1969

ołówek, papier,
68 x 48 cm
wymiary w świetle passe-partout
sygnowany l.g.: BEKSIŃSKI 69

BEZ TYTUŁU, 1973

olej, płyta pilśniowa,
98 x 124 cm
Na odwrocie na płycie napis: BEKSIŃSKI | 1973

N2, 2004 r.

olej/płyta pilśniowa, 73 x 91 cm
sygn., tyt. oraz dat. na odwrociu: `N2 / BEKSIŃSKI / 2004`

Katedra, 2001 r.

grafika komputerowa/papier, 37,5 x 28,5 cm
sygn. i dat. l. d.: `BEKSIŃSKI 2001` opis nakładu p. d.: `1/50`
odbitka 1 z 50

Bez tytułu, 2002

grafika komputerowa, papier, 39 x 27,5 cm (wydruk); sygn. i dat. u dołu: BEKSIŃSKI 2002 / 5/50

Nawiedzony las, 1981

olej, płyta pilśniowa, 70, 5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 81

Twarz

grafika komputerowa, pianka poliuretanowa, 82 x 82 cm;
sygn. na odwrocie: Beksiński

Przed burzą

sygn. na odwrocie: Beksiński

Akt

fotografia czarno-biała, brom, papier, 23 x 18,3 cm;
na odwrocie pieczęci autorskie i pieczęć PTF-u oraz ZPAF-u

GÓ, 1997

olej, płyta pilśniowa, 94 x 90,5 cm (z ramą); sygn. i dat na odwrocie: GÓ / BEKSIŃSKI 97, na odwrocie stempel wywozowy i numer inwentarzowy

H1, 1997

olej, płyta pilśniowa
98.5 x 98.5 cm
sygn. na odwrocie: H1 (w ramce) | BEKSIŃSKI | 1997 oraz drukowana nalepka informująca o zasadach konserwacji obrazu.

Relief, 1960

metal, płyta MDF, 88 x 60 cm

N 2, 2004 r.

olej/płyta pilśniowa, 73 x 92 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł na odwrocie: `N 2 / BEKSIŃSKI / 2004`

Studium postaci

fotografia czarno-biała, brom, papier półmatowy,
17 x 23,8 cm (w świetle passe-partout), 17,8 x 23,7 cm (arkusz);
na odwrocie odbitki stemple; ZPF FIAP, Towarzystwa Fotograficznego w Gdańsku oraz autorska

Rynek w Sanoku, ok. 1955

fotografia czarno-biała, brom, papier, solaryzacja, grafizacja, 15 x 20 cm;
na odwrocie pieczęć autorska;
odbitka autorska, nakład nieokreślony

OCZEKIWANIE, 1971

olej, płyta pilśniowa,
74 x 94 cm
sygnowany na odwrocie: BEKSIŃSKI 1971 oraz napis: 21 Na odwrocie nalepka: K.M.P.i K. "RUCH" WARSZAWA | GALERIA WSPÓŁCZESNA | AUTOR Zdzisław Beksiński |.....Wystawa ...II 72 7 I 73

Twarz

sygn. na odwrocie: Beksiński

Przed burzą

sygn. na odwrocie: Beksiński

ołówek, piórko, tusz, papier, 30 x 20 cm;
sygn. z lewej: BEKSIŃSKI

Twarz

sygn. na odwrocie: Beksiński

Przed burzą

sygn. na odwrocie: Beksiński

1970 - 1975 Collection

giclee limited edition print, 7/150, 88 x 68 cm, sygn,,
wraz z sygnowanym certyfikatem.
Dar w imieniu ś.p Zdzisława Beksińskiego od Waldemara R. Plusa z Belvedere Gallery Inc. (www.belvederegallery.com, www.beksinski.pl)

Studium postaci

17 x 23,8 cm (w świetle passe-partout),
17,8 x 23,7 cm (arkusz);
na odwrocie odbitki stemple: ZPF, FIAP, Towarzystwa Fotograficznego w Gdańsku oraz autorska

Brama, 1971 r.

olej/płyta pilśniowa, 87,5 x 99,5 cm
sygn. na odwrocie: Beksiński 71

Portret dziadka artysty, ok. 1955

fotografia czarno-biała, papier matowy,
17,50 x 15,50 cm (format papieru);
16,50 x 14,50 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stemple: autorski, Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, Towarzystwa Fotograficznego w Gdańsku

Twarz

grafika komputerowa, pianka poliuretanowa,
82 x 82 cm; sygn. na odwrocie: Beksiński

Przed burzą

Bez tytułu (Rynek w Sanoku), l.50 XX w.

fotografia czarno-biała, sztucznie przyciemniania,
papier, 14,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
15 x 21 cm (format papieru); na odwrocie pieczęć autorska i pieczęć Towarzystwa Fotograficznego w Gdańsku

Akt, ok. 1957-59

fotografia czarno-biała, papier,
21 x 14 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie stemple: ZDZISŁAW BEKSIŃSKI, POLSKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE, MIĘDZYNARODOWE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE FIAP

Ryby

litografia barwna, wym.: 415 x 295 mm, n/s.

Bez tytułu, 2001

grafika komputerowa, papier,
37,5 x 28,5 cm (format wydruku),
40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: BEKSIŃSKI 2001 (ołówkiem); p.d.: 1/50 (ołówkiem);

TRYPTYK, 1963-64

gips patynowany na desce,
36,2 x 95,9 cm, sygnowany na plecach "BEKSIŃSKI / 1963-64"
Pochodzenie: właściciel zakupił dzieło od artysty w 1965 r., po wystawie w Galerii Widza i Artysty w warszawskiej Starej Pomarańczarni (V-VI 1964).

Leżąca postać, 2001 r.

technika mieszna, druk cyfrowy/papier, 29 x 40,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `Beksiński 2001 1/50`

olej, płyta pilśniowa,
132.5 x 97.8 cm
Sygnowany na odwr. śr.d.: QŻ [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1997; tamże nalepka z zaleceniami autora dot. sposobu obchodzenia się z obrazem.

Bez tytułu, 1998

tusz (cienkopis), kredka, akwarela, papier,
23,4 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany tuszem p.g.: BEKSIŃSKI 98

bez tytułu

print 3/50 grafika komputerowa, 33 x 48 cm, 2003r.

grafika komputerowa, 7/150, 88 x 68 cm, sygn.
Dar Belvedere Gallery Inc - Barbara Fiołek i Waldemar Plusa

TRYPTYK, 1963-64

gips patynowany na desce,
36,2 x 95,9 cm,
sygnowany na plecach "BEKSIŃSKI / 1963-64"

Kochankowie, 2002 r.

technika własna/papier, 31,5 x 39 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `ZBeksiński 2002 1/50`

Akt, 2002

grafika komputerowa, papier, 48 x 33 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: Beksiński 2002 / 3/50

KOMPOZYCJA, 1958

technika mieszana, płaski relief, płyta pilśniowa,
61 x 89 cm
na odwr. napis czarna farbą: BEKSIŃSKI | 1958; poniżej,
na odwr. czarną kredką: Skończyłem marzec 1958

Bez tytułu, 2001

grafika komputerowa, papier,
48,5 x 33 cm (całość);
sygn. i dat. l.d.: BEKSIŃSKI 2001; w p.d. nr: 6/50

MACIERZYŃSTWO, 2000

Technika mieszana, karton;
29,7 x 23,7 cm
Sygnowany piórkiem na środku wzdłuż dolnej krawędzi: Beksiński 2000

Bez tytułu, 2001

grafika komputerowa, papier, 48,5 x 33 cm (całość);
sygn., dat. i nr u dołu: BEKSIŃSKI 2001 / 3/50

EROTYK, 1974

olej, płyta pilśniowa,
61 x 75 cm
Na odwrocie na płycie napis autorski: BEKSIŃSKI | 1974

Relief, 1957

masa plastyczna, płyta pilśn.,
60 x 88 cm
sygnowany na odwr. l.g.: ZDZISŁAW | BEKSIŃSKI | 1957 | . WŁASNOŚĆ | MARKA PIASECKIEGO | [adres właściciela w Krakowie]

Kompozycja, 1962

tłusty pastel, papier,
99 x 69 cm (w świetle ramy)
sygn. na odwr. l.d.: BEKSIŃSKI 1962 | dałem Markowi z początkiem 1964,
p.d.: Uwaga: | To mucha albo pająk | oderwali nogę temu | środkowemu

Duch i materia, 1999

olej, płyta pilśniowa, 132 x 98 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 99

Krocząc

olej, płyta pilśniowa, 95 x 92 cm;
sygn. na odwrocie: EX / BEKSIŃSKI

bez tytułu, 2001

technika mieszana, druk cyfrowy
sygn.11/50,
33 x 48 cm

Kompozycja abstrakcyjna, 1955

olej, tektura,
48,6 x 63,8 cm;
sygn. i dat. śr. g.: BEKSIŃSKI 55 (częściowo nieczytelnie).
Dołączona ekspertyza Muzeum Historycznego w Sanoku (dyr. mgr Wiesław Banach)

D 2 2002 r.,

olej/płyta,
73 x 92 cm,
sygn.

Pegaz

niesygn., olej, płyta, wym.: 53 x 56 cm

Kobieta w czerwonym kapeluszu

olej, płyta pilśniowa,
133 x 98 cm;
na odwrocie napis: EK / BEKSIŃSKI

grafika komputerowa barwna, papier, numerowana 3/25,
62 x 47 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Beksiński 99; śr.d.: 3/25

Bez tytułu, 2001

grafika komputerowa, papier,
48,3 x 32,8 cm;
sygn., dat. i numerowany u dołu na środku ołówkiem: Beksiński 2001 / 3/50

Print 3/50, 2003

grafika komputerowa
33 x 48 cm

Obiekt został wystawiony na licytację
na rzecz Fundacji Sue Ryder - więcej o fundacji w dodatkowych informacjach

olej, płyta
133x98 cm

Bez tytułu, lata 90.

olej, płyta pilśniowa,
131 x 96 cm
sygn. na odwr. pionowo: IE | BEKSIŃSKI

Pająk - Mucha 1962

pastel, papier,
100 x 69 cm;
sygn., dat. oraz dedykacja na odwrocie

Drzewo i znicz 1976

olej, płyta pilśniowa,
85 x 72 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BEKSIŃSKI 1976

Scena surrealistyczna 1975

olej, płyta pilśniowa, 60 x 72 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

Kamienna twarz

technika własna, 58 x 44 cm
sygn. l.d. czarnym flamastrem: "Beksiński 98"

bez tytułu

2003 r.
Print 3/50
grafika komputerowa
33x48

MACIERZYŃSTWO, 2000 r.

Technika mieszana, karton; 29,7 x 23,7 cm

Kompozycja surrealistyczna 1975

olej, płyta pilśniowa, 60 x 72 cm; sygn. i dat. na odwrocie

Bez tytułu, 1972

olej, płyta pilśniowa,
61 x 73 cm
sygnowany na odwrocie pionowo wzdłuż l. kraw.: BEKSIŃSKI | 1972

olej, tektura, wym.: 48,5 x 63,5 cm
sygn. g.śr.: Beksiński 55(?)

GŁOWA, 1975

akryl na płycie, 87 x 74,5 cm
sygnowany na odwrocie "Beksiński 1975"

Scena surrealistyczna 1975

Kompozycja abstrakcyjna 1955

olej, tektura, 48,6 x 63,8 cm;

Bez tytułu (1965)

sygn. dat. l.g.
ołówek papier
28.5x19 (w świetle passe-partout )

Siedząca postać

piórko, tusz, papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. g.: BEKSIŃSKI

AKT EN FACE

ołówek, karton,
34.3 x 24.7 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: BEKSIŃSKI 69

Bez tytułu, 1988

olej, płyta pilśniowa,
71.5 x 85.5 cm
sygn. na odwr. d.: BEKSIŃSKI | 1988, wyżej po l.: 31 [lub: 30] x 0`5

Bez tytułu, 1977

olej, płyta pilśniowa,
122 x 73 cm
sygnowany na odwr. pionowo wzdłuż l. kraw.: BEKSIŃSKI 1977

Sowa, 1965

rysunek, długopis, papier, 29 x 21 cm;
sygn. i dat. l. g.: BEKSIŃSKI 65.

Głowa, 1990

tusz, pióro, druk, papier,
29 x 20 cm
sygnowany tuszem l.d.: BEKSIŃSKI 90

Olej na płycie, 1998

olej, płyta pilśniowa,
98 x 132 cm
sygnowany na odwr. l.d.: YĘ [w ramce] | BEKSIŃSKI 1998 tamże pośr. nalepka autorska z informacją o sposobie utrzymania obrazu w dobrym stanie technicznym

Głowa, 1998

tusz, pióro, akwarela, kredki, papier,
29 x 23 cm
sygnowany długopisem l.g.: BEKSIŃSKI 98

olej/płyta
91x72 cm

B Ś, 1998

olej, płyta pilśniowa,
98 x 98 cm
sygnowany na odwr. d.: B Ś [w ramce] | BEKSIŃSKI | 1998

R 9, 199

sygnowany na odwr. d.: R 9 [w ramce] / BEKSIŃSKI / 1997
olej, płyta pilśniowa, 132.7 x 98 cm

BEZ TYTUŁU, 1972

akryl, płyta pilśniowa,
122.5 x 98.5 cm
sygnowany na odwr. wzdłuż p. krawędzi: BEKSIŃSKI 1972 tamże p.g. dwie nalepki: z wystawy w Galerie Simone van Dormel, Bruksela 1976 i Biura Handlu Zagranicznego "Desa" z 1976

PROFIL

1997 r.
Olej na płycie 91,5 x 87,5 cm
Sygnowany na odwrocie "OĄ / BEKSIŃSKI 97"

Idol, 1974

olej, płyta pilśniowa
72,7 x 60 cm

Idol, 1974

olej, płyta pilśniowa
72,7 x 60 cm

PO 729

mieszana,
59.5 x 59.5 cm
sygnowana czarnym tuszem pod ryc. l.: PO 729, śr.: 3/25, p.: Beksiński 99

Wieża, 1972

akryl na płycie pilśniowej, 122 x 98 cm
na odwrocie podpis: "Beksiński 72"Malarz, grafik i rzeźbiarz. Należy do ścisłej czołówki polskich malarzy współczesnych. Z wykształcenia architekt, malarstwo uprawia od 1955 r. Sławę i uznanie krytyki przyniosły mu obrazy o charakterystycznej, nierealnej tematyce stanowiącej "fotografię wizji artysty".

Kompozycja, 1976

akryl na płycie, 87 x 73 cm
na odwrocie podpis: "Beksiński 1976"

Historyjka taka dla J. Gielniaka, 1963

długopis na papierze, 30,1 x 21 cm
sygnowany p.d.: "Beksiński 63"
p.d. : "Historyjka taka/ dla J. Gielniaka/ Sanok 6.10.66/ (He! He!" przy brzegu, po lewej napis: "(A żona mi mówi, że się pan obrazi! To co ja mam robić? Niech to diabli porwą! Czy to ja się prosiłem na ten świat?)"

PO749, 1999

grafika komputerowa, odbitka 3/25, 58x43 cm

G

Sygnowany na odwr. d.G6 (w ramce) / BEKSIŃSKI / 1997
mieszana
132.5 x 97.5 cm

Głowa

kredka, papier,
97.5 x 67.5 cm
Sygnowany kredką p. d.BEKSIŃSKI 68

DA

olej, płyta pilśniowa,
131 x 96.5 cm
Sygnowany na odwr. l.śr.DA, d.BEKSIŃSKI

Scena surrealistyczna

olej, płyta, 60x72 cm,
sygnowane na odwrocie

Postać, 1976

olej, płótno
73 x 88 cm

liczba obiektów: 645