1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Na Bałtyku, 1950 r.

flamaster, papier, 65 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Fangor 50

cena wywoławcza: Wykup abonament

Cow by Fangor, 2005

Forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego, wys. 144, szer. 235 cm

Fala#30, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: FANGOR/ #30

B1, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B1 1964'

Szósta wieczór, 1989 r.

olej/płótno, 89 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'
opisany na odwrociu: 'Fangor | 6 WIECZÓR'

Bez tytułu, 1975 r.

olej/płótno, 152,4 x 152,4 x 10,2 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'FANGOR | 1975'

B65, 1965

olej, płótno, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR B65 1965, na odwrocie na blejtramie papierowa nalepka Galerie Springer

Bez tytułu, 1972 r.

kredka olejna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 72'

Symetria 2, 2015

aluminium, akryl, 146 × 100 × 73 cm
sygn. z tyłu u góry: Fangor 15

Black and pink, 1960

olej, płótno, 96 x 79 cm
sygn. Na odwrocie: FANGOR/ BLACK AND PINK/ 1960

M30, 1971

olej, płótno, 106,5 x 106,5 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR / M30 1971 / 42 x 42”

"M 10", 1968 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR / M 10 1968'

"B 25", 1965 r.

olej/płótno, 129 x 129 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR / B25 1965'
na odwrociu pieczęcie kolekcji Fibak Monte Carlo i Galerii Fibak w Warszawie

"#51", 1963 r.

olej/płótno, 78 x 78 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR / #51 1963'

Koło, 1970 r.

kredka/papier, 66 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 70'

Portret kobiety, 1997 r.

tusz/papier, 27 x 21 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.:'‘Fangor 97'

Bez tytułu (Szkic do obrazu), 1957 r.

olej/papier, 19 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 57'

Projekt Plakatu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

wydruk komputerowy, pianka; 100 x 70 cm;
sygn. p. g. w druku: Fangor; sygn. i dat. p. d.: Fangor13.

Bez tytułu, 2005 r.

serigrafia barwna/papier, 69 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'Fangor 2005', opisany ołówkiem p.d.: 'artist proof 6/10'

Ręce, 1991/2010

akryl, technika własna, płótno; 85,5 x 106 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Fangor 91/2010;

#31, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR / #31,1963
na blejtramie częściowo uszkodzona nalepka wystawowa Gallerie Lambert w Paryżu

GRUPA 5 PRAC Z KOLEKCJI GRES GALLERY, 1961-62

Black spindle, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Black Spindle

Square 14, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Square 14

Square 11, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Square 11

Square 8, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Square 8

Black 8, 1961
olej, płótno, 165 x 134 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1961 Black 8

Pejzaż, 1947-48

olej, płótno, 65 x 90 cm
sygn. p.d.: Fangor

MB 5, 1970-2002 r.

olej/płótno, 61,5 x 61,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: FANGOR | 70-02 | MB 5

N 37, 1963 r.

olej/płótno, 113 x 88 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | N 37 | 1963'

M 39, 1969 r.

olej/płótno, 203 x 203 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘FANGOR | M 39 1969’
na odwrociu nalepki z The Salomon R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Galerii Fibak w Warszawie, Sotheby’s New York oraz opisy flamastrem: 'Fangor 341.10 (TOP) | Fangor | #16 (B01M0M)'

M 72, 1969 r.

olej/płótno, 140 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘FANGOR | M 72 1969 | 56 x 56”’
na odwrociu papierowa nalepka z Galerie Chalette w Nowym Jorku z opisem obrazu w języku angielskim

M 79, 1968 r.

olej/płótno, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M 79 1968 | 24 x 24”"

Fale, 1973 r.

kredka olejna/papier, 51 x 71 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 73'

Fale, 1972 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 72'

wydruk komputerowy; 100 x 70 cm;
sygn. p.g. w druku: Fangor; sygn. p.d.: Fangor13

Kompozycja kolorowa, 1970

kredka, pastel, papier; 50 x 70 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 70

E44, 1966

olej, płótno, 71 x 71 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/E44 1966

B 70, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B 70 | 1965'

Kompozycja, 1973 r.

kredka/papier, 67,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d. 'Fangor 73'

Nad Bałtykiem, 1950

flamaster, papier; 57 x 85 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Fangor 50", na odwrocie: "Na Bałtyku | W. Fangor"

Koło, 1967

litografia barwna, papier; 34 x 34 cm (odcisk), 58,5 x 49 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1967 Fangor
i opisany l. d.: 29/60

KOMPOZYCJA, 1970 r.

kredka olejna/papier, 50,5 x 71 cm
sygnowany p.d.: Fangor 70
na odwrocie oprawy autorskiej napis: FANGOR 2570

M 46, 1969 r.

olej/płótno, 203 x 234 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FAGOR | M46 1969 | 92" x 80"'
na odwrociu nalepka z Galerie Chalette w Nowym Jorku

B 68, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B 68 | 1965'
na odwrociu nalepka z Galerie Springer w Berlinie

MARTWA NATURA Z GRUSZKĄ, 1993

olej, płótno, 56 x 66 cm
sygn. l.d.: Fangor
sygn. na odwrocie: FANGOR 1993 22x26" still life with pear
na blejtramie nr inwentarzowy: MASP/ dep. 1683

M 5, 1966/2001 r.

serigrafia/papier, 66 x 67 cm
sygnowany i datowany ołówkiem: 'Fangor 1966/2001' oraz opisany l.d: 'M 5 - 4/50'

Bez tytułu (Warszawa), 1945

ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 45.

Orzeł nad Polską

tusz, papier, 40 x 51 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Fangor 57
na odwrocie napis ołówkiem: Orzeł nad Polską/W. Fangor

Kompozycja, 1972

kredka olejna, papier, 51 x 71 cm
sygn. p. d.: Fangor 72

BEZ TYTUŁU, 1960

olej, płótno, 98 x 69 cm
opisany na odwrocie: Józkowi na pamięć lat błękitnych 59-60 Wojtek / FANGOR 1960

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna

AKT, 1995-2017

collage, papier, 163 x 118 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Fangor

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
zakup od artysty
REPRODUKOWANY:
Szydłowski Sz., Fangor. Prace na papierze w kolorze, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2007, s. 295.

SU 13, 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm

- Chalette Gallery, Nowy Jork
- Gimpel und Hannover Galerie Zürich, od 1976
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Panocek 3, 1977 r.

olej/płótno, 188 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | 1977 | PANOCEK 3. | 74" x 52"'

- kolekcja Jerzego Sołtana, USA

Plakat filmowy Powrót, 1960

offset, papier, 85 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Fangor

Plakat filmowy Popiół i diament, 1974

offset/ papier, 83 x 57,5 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Fangor
stan zachowania: bdb -

Plakat filmowy Powrót, 1960

offset/ papier, 85 x 58,5 cm
sygn. p.g.: Fangor
stan zachowania: bdb -

CHOPIN, 1949

olej, płótno, 170 x 120 cm
sygn. p.g.: Fangor

PROWENIENCJA:
Poznań, od 2001 - kolekcja prywatna
Warszawa, kolekcja prywatna
zakup od artysty

SU 38, 1973

olej, płótno, 172 x 117 cm
sygn. i dat na odwrocie: FANGOR SU 38 1973

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Desa Unicum, 10.12.2015, poz. 13
Dom Aukcyjny Polswiss Art
Warszawa, kolekcja prywatna

PRZESTRZENIE MIĘDZYTWARZOWE, 1975

akwarela, gwasz, papier,
54 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Fangor 75

COW BY FANGOR, 2005

Forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury
żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego, wys. 144, szer. 235 cm

ZIELONE KRZESŁO, 1991 - 2008

olej, płótno, 85 x 120 cm
sygn. p.d.: Fangor 91-08

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
zakup od artysty

Kompozycja abstrakcyjna, 1990/2008 r.

technika mieszana/płótno, 86 x 120,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 90-08'

- "Wojciech Fangor. Palimpsest", Galeria aTAK, Warszawa, styczeń-luty 2010

- Wojciech Fangor. Palimpsest, katalog wystawy w galerii aTAK, Warszawa 2010

E6, 1965 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Fangor | E6 | 1965'

- kolekcja malarza, Stefana Knappa, Londyn (dar artysty)
- kolekcja prywatna, Londyn
- dom aukcyjny Desa Unicum, grudzień 2014

#39, 1963 r.

olej/płótno, 114,5 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | #39 1963'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'JERZY S. | 19 | III | 89'

- kolekcja Jerzego Sołtana (dar od artysty)
- kolekcja prywanta, USA

SU 12, 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 12 1972 | 50 x 50"'

M 5, 1966/2001

wydruk pigmentowy, papier; ed. 4/50; 67x67 cm
sygnowany l.d. "M 5-4/50", p.d. "Fangor 1966/2001"
Praca edycyjna; wydruk pigmentowy na podłożu papierowym, ręcznie sygnowany i opisany przez artystę.

Kompozycja kolorowa, 1970

kredka, pastel, papier; 50,5 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 70;
na odwrocie: FANGOR / 11470

olej/papier, 19 x 19 cm

- Prace na papierze w kolorze Wojciecha Fangora, wystawa indywidualna, Galeria aTAK, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 31 maja - 31 lipca 2007
- Za żelazną kurtyną. Sztuka oficjalna i niezależna w Związku Radzieckim i Polsce 1945 - 1989, Prace z kolekcji Piotra Nowickiego, Olgi i Wojciecha Fibaków i Jerzego Grabskich oraz Krzysztofa Musiała, Muzeum Historii Jugosławii w Belgradzie, 4 grudnia 2010 - 15 lutego 2011

- Fangor. Prace na papierze w kolorze, katalog wystawy indywidualnej, Warszawa 2007, kat. nr 39 (il.)
- Za żelazną kurtyną. Sztuka oficjalna i niezależna w Związku Radzieckim i Polsce, 1945-1989, katalog wystawy, Warszawa 2010, s. 152 (il.)

CHOIR, 1980

olej, płótno
130 x 175 cm
na odwrocie: FANGOR 1980 / CHOIR / 51 x 69 ‘’

* opłata z tytułu "droit de suite"

FALE, 1971

sygn. p.d.: Fangor 71

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
prezent od artysty
REPRODUKOWANY:
Szydłowski Sz., Fangor. Prace na papierze w kolorze, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2007, s. 153.
Fangor. Prace na papierze w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa, 31.V-31.VII.2007.

M 74, 1970/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 1970 / 2001', opisany l.d.: 'M 74 - 24/50'

SU 16, 1972 r.

olej/płótno, 142,24 x 142,24 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'FANGOR | SU 16 1972 | 56 x 56" '

- zakup bezpośrednio od artysty, Nowy Jork, 1973
- kolekcja prywatna, USA

IS 8, 1975

olej, płótno; 152 x 152 cm
sygnowany na odwrocie: "FANGOR | I.S.8 |1975 | 60 x 60"

- Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2015.
- Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, Muzeum Narodowe w Krakowie, 2012-2013.
Reprodukowany:
- Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, katalog wystawy w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, red. S. Szydłowski, Wrocław 2015, s. 127.
- Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, red. S. Szydłowski, Kraków 2012, s. 235.

Symetria 2, 2015 r.

aluminium/akryl, 139 x 96 x 80 cm, sygnowana na górnej krawędzi: ‚Fangor 15’

- zakup bezpośrednio od artysty, 2015
Rzeźba posiada odręcznie wystawiony certyfikat przez Wojciecha
Fangora - sierpień 2015 r.

*opłata droit de suite

Krótkie spotkanie, 2013 r.

pastel/papier, 41,5 x 29,5 cm
sygnowany i opisany wzdłuż lewej krawędzi: 'Warszawa | FANGOR'

Na Bałtyku, 1950

flamaster, papier; 43,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fangor 50;
na odwrocie napis autorski: Na Bałtyku (ołówkiem).

Orzeł nad Polską

sygn. l. d.: Fangor 57

M51, 1970 r.

olej/płótno, 125,7 x 125,7 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M51 1970 | 50 x 50" '
na odwrociu nalepka z Chalette International w Nowym Jorku z opisem pracy oraz nalepka depozytowa z Wydziału Sztuk Pięknych Newark State Collage

- Galeria Chalette International, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Colorado, USA
- Sotheby's Nowy Jork, 2010
- Galeria Chalette International, Nowy Jork, 1970

MARTWA NATURA

olej, płótno, 60 x 75 cm
sygn. l.d.: W.Fangor
na odwrocie: WOJ.FANGOR/mort.natura

B 31, 1965

olej, płótno, 172 x 134 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR / B 31.196

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Galeria Szydłowski, Warszawa
własność artysty

REPRODUKOWANY:
Szydłowski St., Wojciech Fangor. Space as play, [katalog wystawy], Kraków, 2012, s. 172.

Szydłowski St., Wojciech Fangor. Space as play, Kraków, 2012
Malarstwo Wojciecha Fangora, Galeria Domu Artysty Plastyka w Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków, Warszawa, 06.11.2015r. - 15.12.2015.

W POLU, ok. 1950

olej na płótnie, 65 x 54 cm
sygnowany p.d. "Fangor",
na odwrocie naklejona kartka: "Wytypowano do eliminacji wojewódzkich".
Z kolekcji prof. Pawła Banasia z Wrocławia.

B 101, 1966

olej, płotno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/B101/1966

E 28, 1965 r.

olej/płótno, 71 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odworciu: 'FANGOR | E 28 1965'
na odwrociu papierowa naklejka wywozowa w języku niemieckim, na blejtramie stempel z Grabowski Gallery w Londynie, naklejka z numerem '211' i słabo czytelne numery inwentarzowe

- Grabowski Gallery, Londyn
- kolekcja prywatna, Niemcy
- kolekcja instytucjonalna, Niemcy
- Wojciech Fangor, Grabowski Gallery, Londyn, 29.03-22.04 1966
- Wojciech Fangor, katalog wystawy w Grabowski Gallery, Londyn, 29.03-22.04 1966, Londyn 1966, s.nlb. (spis prac)

Mierzeja Kurońska, 1950

pisak czarny, papier; 56,5 x 85,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski: Mierzeja Kurońska / W. Fangor (ołówkiem)

Dzbany (Ceramika albańska), 1953/2006 r.

technika własna, kolaż/płyta, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'
opisany na odwrociu: 'FANGOR 1953 - 2006 | "DZBANY" '

- Galeria Stefan Szydłowski
- kolekcja prywatna, Warszawa
-Stefan Szydłowski, Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, Kraków 2012, s. 336 (il.)

M53, 1968

akryl/płótno, 121 × 123 cm
sygn.: p. g. na odwrociu FANGOR / M53 1968

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Black 4, 1959 r.

olej/płótno, 129 x 88 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WOJCIECH FANGOR BLACK 4 | 1959'
na odwrociu papierowa nalepka z Gres Gallery i The Museum of Modern Art w Nowym Jorku

- Gres Gallery, Waszyngton, Stany Zjednoczone
- kolekcja Alberta i Very List, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
- "15 Polish painters", Museum of Modern Art, Nowy Jork, 1961 (później Pittsburg, Carnegie Institute, 1961; Minneapolis, Minneapolis Institute of Arts, 1961; St. Louis, Washington University, 1961; Utica Munson, William Proctor Institute, 1962; Montreal, Museum of Fine Arts, 1962; Ottawa, The National Gallery of Canada, 1962)
- 15 Polish Painters, katalog wystawy, Museum of Modern Art, Nowy Jork 1961, s. 20 (il.), s. 58, poz. kat. 12- 15 Polish Painters, katalog wystawy, Museum of Modern Art, Nowy Jork 1961, s. 20 (il.), s. 58, poz. kat. 12

Pejzaż, 1947-1948 r.

olej/płótno, 65 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Kendart, Nowy Jork, 2002
- kolekcja prywatna, Charlotte, Karolina Północna, 2002-2013
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- "Wojciech Fangor", wystawa indywidualna w Klubie Młodych Artystów, Warszawa 1949 (prawdopodobnie)
- Chris Sztyber, Mój Drugi Świat. Kolekcja malarstwa polskiego, [red.] Jarosław Wach, Kielce 2012, s. 65

SM 19, 1975

olej, płótno, 212 x 145 cm
op. na odwrocie: FANGOR/ 1975/ SM19/ 84 X 56"/ 3

Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, Muzeum Narodowe, Wrocław, 2015.
Wojciech Fangor. Space as play, Muzeum Narodowe, Kraków, 2012.

REPRODUKOWANY:
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości [katalog wystawy], Wrocław, 2015, s. 124.
Szydłowski St., Wojciech Fangor. Space as play [katalog wystawy], Kraków, 2012, s. 229.

BEZ TYTUŁU, 1988

collage
37,7 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygn. dłg. p.d.: Fangor 88

E44, 1966

olej, płótno, 71 x 71 cm

Fale, 1971 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 71'

- "Fangor. Prace na papierze i w kolorze", Galeria aTAK, Warszawa 31.05-31.07.2007

- Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 2007, nr katalogu 136 (il.)

Szkice do obrazów, 1958-59 r.

gwasz/papier, 33,5 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Fangor 58-59'

- Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 2007, nr katalogu 83 (il.)

M 55, 1968 r.

olej/płótno, 124 x 124 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M55 1968'
na odwrociu nalepka wystawowa z opisem pracy z Galerie Chalette w Nowym Jorku

- Galerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Miami, USA
- Galerie Chalette, Nowy Jork, 1968
- The Masterpiece, DESA Unicum, Warszawa, 19-25.09.2016

M40, 1973 r.

olej/płótno, 178 x 202 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M40 1973 | 70 1/2 x 80"'

- zakup bezpośrednio od artysty
- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 2005
- kolekcja prywatna, Warszawa

Bez tytułu, 1965 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm

- bezpośredni dar od artysty dla mieszkającego w Londynie malarza, Stefana Knappa
- kolekcja prywatna, Londyn
- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 2014

Pejzaż, 1950

tusz lub flamaster, papier; 57 x 84,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fangor 50
na odwrocie napis: Na Bałtyku / W. Fangor (ołówkiem)

Kompozycja kolorowa, 1970

na odwrocie napis: FANGOR / 11470

Wiejski pejzaż, 1948

Akwarela, karton; wym.: 32,8 x 23,2 cm; sygn. oł. p.d.: Fangor 48.

BEZ TYTUŁU, 1971

pastel, papier, naklejony na tekturę
51 x 71 cm
sygn. oł. p.d.: Fangor 71

na odwr. podkładu ręką autora l.g.: 3171, śr: 74 [w kółku], p.g.: Fangor 71, na odwr. pleców śr.g.: 74 [w kółku], p.g. flamastrem: FANGOR | 3171

Pasja życia, 1960 r.

offset/papier, 84 x 59 cm
sygnowany p.śr.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

Bezkresne horyzonty, 1958 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm
sygnowany l.d.: 'Fangor'
stan zachowania: dobry

Zbuntowana, 1958 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm
sygnowany l.g.: 'Fangor'
stan zachowania: dobry

Eugeniusz Oniegin, 1960 r.

offset/papier, 84 x 59 cm
sygnowany p.g.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

M5, 1966

olej, płótno, 57,5 x 57,5 cm
op. na odwrocie: FANGOR/ M5/ 1966

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa

Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2015;
Wojciech Fangor. Space as play, Muzeum Narodowe w Krakowie, 2012.

REPRODUKOWANY:
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości [katalog wystawy], Wrocław 2015, str. 91;
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Space as play [katalog wystawy], Kraków 2012, str. 165;
Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, str. 48.

M 6,1970 r.

olej/płótno, 121,9 x 121,9 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M6 1970 | 48’ x 48’ '
na odwrociu naklejka z Irving Galleries w Milwaukee i papierowa naklejka galeryjna z opisem pracy

- Irving Galleries, Milwaukee - kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone - kolekcja prywatna, Polska

Red 2, 1961 r.

olej/płótno, 134 x 84 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR 1961 | RED 2'

- Gres Gallery, Waszyngton - kolekcja prywatna, USA - kolekcja prywatna, Polska

- Gres Gallery, Waszyngton

MA 32, 1971

olej, płótno, 142 x 142 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ MA 32 1971/ 56" x 56"
na blejtramie: DEP. 674/134/94

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup bezpośrednio od artysty

REPRODUKOWANY:
Szydłowski S., Wojciech Fangor. Space as play [katalog wystawy], Kraków 2012, str. 184.

Hatifa, 1961 r.

offset/papier, 83,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

Powrót, 1960 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
sygnowany p.g.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

Mury Malapagi, lata 50. XX w.

offset/papier, 61 x 86 cm
sygnowany l.d.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry; niewielkie naddarcie na lewej krawędzi

pierwsze wydanie plakatu pochodzi z 1952 roku, drugie wydanie plakatu pochodzi z lat 50. XX w.

- Porównaj: Wojciech Fangor, Mury Malapagi, rotograwiura, 1952 [w:] Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 127, poz. 265 (il.)
- Porównaj: Wojciech Fangor, Mury Malapagi, rotograwiura, 1952 [w:] Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzysztof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s.28 (il.)

Plakat do wystawy w Summit Art Center w New Jersey , 1973 r.

offset/papier, 35,5 x 51 cm
sygnowany odręcznie piórkiem p.d.: 'Fangor'
stan zachowania: bardzo dobry

SU 14, 1971 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 14 1971 | 50 x 50" '
na odwrociu naklejki depozytowe z Muzeum Narodowego w Poznaniu

- zakup bezpośrednio od artysty, 2002

- w latach 2012-16 obraz znajdował się na ekspozycji Muzeum Narodowego w Poznaniu
- "Wybór - Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 12.08 - 10.10.2010
- "Fangor. 50 lat malarstwa", Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, 1990

- Wybór - Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz, katalog wystawy w Państwowej Galerii Sztuki, Sopot 2010
- Fangor. 50 lat malarstwa, katalog wystawy w Państwowej Galerii Sztuki Zachęta, Warszawa 1990

Krajobraz, około 1948 r.

olej/płótno, 80 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Fangor'

- Kendart, Nowy Jork, 2002
- kolekcja prywatna, Charlotte, Karolina Północna, 2002 - 2013

Chris Sztyber, Mój Drugi Świat. Kolekcja malarstwa polskiego, [red.] Jarosław Wach, Kielce 2012, s. 65

Bez tytułu, 1967 r.

akwatinta barwna/papier, 35 x 34 cm (zadruk) 61 x 51 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '40/60 1967 Fangor'

SU 10, 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 10 1972 | 50 x 50" '
na odwrociu papierowa nalepka depozytowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu

- "WYBÓR. Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 12.08-10.10.2010

- WYBÓR. Tadeusz Brzozowski, Wojciech Fangor, Jan Tarasin, Tomasz Ciecierski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Leon Tarasewicz, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2010, s. 27 (il.)

#30, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ #30 1963

REPRODUKOWANY:
Wojciech Fangor. Space as play, red. Stefan Szydłowski, MNK, Kraków, 2012, s. 121.

Motyw miejski - Zima, 1943

olej, sklejka, 14 x 19,8 cm;
sygn. l. d.: WFangor / 43
na odwrocie napis odręczny: Fangor 1941.

Czesław Czapliński, Summit, Nowy Jork, 16 X 1988

fotografia czarno-biała,
30 x 40 cm

Portret mężczyzny, 1948 r.

olej/płótno, 85 x 60 cm
sygnowany p.g.: `Fangor`

SU 31, 1973 r.

olej/płótno, 129,54 x 175,26 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | SU 31 1973 | 51" x 69" `

- Galeria Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Christiana Chatmana, Waszyngton (od 1973 r.)

SU 38, 1973 r.

olej/płótno, 172 x 106,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR SU 38 1973`

SU 37, 1973

olej, płótno, 130 x 175 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU37/ 51X69

M 5, 1966/2001

serigrafia, papier
67 x 67 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: M 5 - 4/50, p.: Fangor 1966/2001

Autorska replika graficzna obrazu M 5 z 1966 roku.

SM2

sygn., tyt., opis. i dat. 1974 na odwrocie
olej, płótno
142.5 x 143.5 cm

Radom, Muzeum im. Jacka Malczewskiego (depozyt muzealny)

Bez tytułu, 1972 r.

sygnowany i datowany p.d.: `Fangor 72`
WYSTAWIANY: - Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 31.05-31.07.2007
LITERATURA: - Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 2007, nr katalogu 156 (il.)

Bez tytułu, 1972 r.

kredka/papier,72 x 50 cm
LITERATURA: - Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 2007, nr katalogu 106 (il.)

M 5, 1966/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 67 x 67 cm
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `M5 - 21/50 Fangor 1966/2001`

Hatifa, 1960 r.

offset/papier, 83 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: `Fangor`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

Traper z Kentucky, 1955 r.

offset/papier, 83,5 x 58 cm
sygnowany p.g.: `Fangor`

STAN ZACHOWANIA:

M 58, 1970 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | M 58 1970`

- kolekcja Richarda Artschwargera (1923-2013), amerykanskiego artysty zwiazanego z konceptualizmem i minimal-art, dar bezposrednio od artysty

technika własna, wydruk, kolaż/płyta, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: `Fangor`
opisany na odwrociu: `FANGOR 1953 - 2006 | "DZBANY" `

- Galeria Stefan Szydłowski
- kolekcja prywatna, Warszawa
Stefan Szydłowski, Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, Kraków 2012, s. 341 (il.)

M64, 1970

olej, płótno; 102 x 102 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ M64 1970/ 40X40"

M5 1966/2001

serigrafia barwna, papier, 66 × 66 cm (odcisk płyty), 70,5 × 67,5 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. i opisany ołówkiem u dołu: M5 - 21/50/Fangor 1966/2001

E34, 1966 r.

olej/płótno, 72 x 72 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | E 37 1966`
oraz nalepka galeryjna `DOM GALERIE KÖLN`

- Wystawa indywidualna, Dom Galerie, Kolonia, wrzesień - październik 1966

- kolekcja Richarda Artschargera (1923-2013), amerykańskiego artysty związanego z konceptualizmem i minimal-art, dar bezpośrednio od artysty

BŁĘKITNE WIADRO I LEJEK, 1954

olej, płótno
83 x 66 cm
sygn. l.g.: Fangor

Do obrazu dołączone dwa certyfikaty podpisane przez autora: jeden - na firmowym papierze artysty dat. 24 IV 2015,
drugi - na odwrocie barwnej reprodukcji dat. 27 IV 2015.

Pochodzenie: kolekcja prywatna, Szwecja.

M 46, 1970

olej, płótno, 110 x 110 cm,
opisany na odwrocie: FANGOR/M 46 1970/40 x 40
REPRODUKOWANY:
katalog wystawy Wojciech Fangor. Space as play. (red.Stefan Szydłowski), MNK, Kraków, 2012 (str.174)

M5, 1966/2005

serigrafia barwna, papier, 70 x 69 cm w świetle oprawy,
sygn.l.d. Fangor 2005, p.d artist proof 8/10

B76, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `FANGOR | B76 1965`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z opisem pracy ze Springer Galerie w Berlinie
- Springer Galerie, Berlin, 1965
- Dom Aukcyjny Lempertz, Kolonia, 01.06.2011
- Wystawa indywidualna, Springer Galerie, Berlin, 1965

M65, 1968/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 69,5 x 73 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Fangor 1968/2001`, opisana ołówkiem l.d.: `M65 - 21/50`

Bez tytułu, 2005 r.

serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm (odbitka) 70,5 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana l.d.: `Fangor 2005` oraz opisany p.d.: `artist proof 1/10`

KOŁO NIEBIESKIE, 2005

serigrafia barwna, papier, 70.5 x 69 cm
sygn.l.d. Fangor 2005, p.d.: artist proof 9/10

M5 1966/2001

serigrafia, papier, 65 x 65 cm
sygn. na odwrocie: M5/ 10/50/ Fangor 1966/2001

M5, 15/50, 1965/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 72 x 69 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Fangor 1965/2001` oraz tytuł i numer edycji ołówkiem l.d.: `M5 15/50`

Kompozycja, 1970 r.

pastel/papier, 66,5 x 47 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Fangor `70`

SU 9, 1971

olej, płótno, 127x127 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU 9 1971/ 50"x50"

SU 39, 1973

olej, płótno, 130 x 175 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ SU39 1973/ 130x175

E6, 1965 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `Fangor | E6 | 1965`

- kolekcja malarza, Stefana Knappa, Londyn (dat artysty)
- kolekcja prywatna, Londyn

M33, 1967 r.

olej/płótno, 132 x 132 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M33 | 1967`

SM5, 1975 r.

olej/płótno, 173 x 254 cm
sygnowany na odwrociu: `FANGOR`

- Galeria Fibak
- kolekcja prywatna, Szwajcaria (zakup od wym. powyżej, 2008)

Magazyn (1988)

sygn. dat. p.d.
collage, gwasz, papier
43x35.5 cm

M15, 1970 r.

olej/płótno, 242,5 x 121 (lub 121 x 242,5 cm)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | M15 | 1970 | 95 1/2 x 47 1/2" `
oraz papierowa nalepka z Galerie Chalette z Nowego Jorku z opisem pracy

- Galerie Chalette, Nowy Jork, 1970
- kolekcja prywatna, Milwankee, Wisconsin, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna

- Galerie Chalette, Nowy Jork, 7.II - 1.IV.1970

SU 11, 1972

olej, płótno; 127,6 x 127,6 cm
opisany na odwrocie: FANGOR SU11 1972

Portret, 1948

olej, płótno; 85x60 cm
sygn. p.g.: Fangor

Bez tytułu, 1971

pastel olejny, papier; 71 x 51 cm

MA 84, 1974

olej, płótno; 153,5 x 229,5 cm
opisany na odwrocie: "FANGOR/ 1974/ MA84/ 60¼ X 90"

Autoportret

olej, płótno; 113,5 x 69,7 cm;
sygn. p. d.: WFANGOR / 42

M 65, 2001 r.

serigrafia barwna/papier, 71 x 68 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Fangor 1968/2001`
opisany ołówkiem (tytuł, seria) l.d.: `M 65 - 5/50`

Pomarańczowy romb, 1961 r.

olej/płótno, 200 x 134 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR 1961 | ORANGE RHOMB`

Literatura:
Wojciech Fangor, przestrzeń jako gra, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2012, s. 85 (reprodukcja barwna).

Estymacja: 260 000 - 300 000

Zielone koło

litografia barwna/papier, 14 x 14 cm (odbitka) 23,5 x 19 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Fangor` numer odbitki l.d.: `79/80`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

M 16, 1970

olej, płótno; 125 x 250 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ M16 1970/ 95½ x 47½ "

Na krośnie zachowana częściowo nalepka z Galerie Chalette w Nowym Yorku, z autorem, tytułem i opisem obrazu.

Wystawiany: Galerie Chalette, Nowy Jork, 1970

Estymacja: 300000 - 350000 PLN

E 18, 1966

olej, płótno; 127 x 127 cm
na odwrocie sygnatura, tytuł i data wykonania: FANGOR E18 1966.

Galerie Springer, Berlin, 1966
DomGalerie, Kolonia, 1966
Grabowski Gallery, Londyn 1966

Estymacja: 380000 - 480000 PLN

M 8, 1969 r.

olej/płótno, 121,5 x 121,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M8 1969`

- Gallerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Kennetha Battelle, Nowy Jork

Estymacja: 250 000 - 350 000 zł

M 53, 1970

olej, płótno, 127 x 127 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR M53 1970

estymacja: 400000 - 500000 zł

Koło, 1971 r.

kredka olejna/papier, 53 x 50 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Fangor 71`

OPINIE:
Załączone autorskie potwierdzenie autentyczności z 2 maja 2011 r.

Estymacja: 25 000 - 35 000

M68, 1969 r.

olej, akryl/płótno, 142,24 x 142,24 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `FANGOR | M 68 1996 | 56 x 56"`
na odwrociu naklejka `Wigmore Fine Art.` oraz naklejka z opisem w maszynopisie

D. Wigmore Fine Art. Gallery, Nowy Jork

Estymacja: 180 000 - 260 000 zł

M 71, 1970

olej, płótno; 143 x 143 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ M 71 1970/ 56 x 56"

Estymacja: 300 000 - 400 000 zł

B25, 1965

Olej, płótno; 129 x 129 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ B25 1965

Estymacja: 130.000 - 160.000 zł

SU1, 1971

Olej, płótno; 168 x 168 cm
sygn. na odwrocie FANGOR/ SU I 1971/ 66"X 66"
Reprodukowany Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków - Nowe obrazy, Galeria Fibak, Warszawa 2007, str.60

# 20, 1964

Olej, płótno; 100 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ # 20/ 1964
Na odwrocie nalepka Grabowski Gallery w Londynie

Kompozycja, 1972 r.

sygnowany i datowany p. d. `Fangor 72`

Estymacja: 11 000 - 18 000

Wyspa grecka, 1954

gwasz, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Fangor 54.
Praca reprodukowana w: Fangor, wstęp: Stefan Szydłowski, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Galeria Atak, Warszawa 2007, il. nr 19.

Wyspa grecka, 1954

gwasz, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Fangor 54.

# 16, 1963

Olej, płótno;
100 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ # 16/ 1963

Powrót, 1960

(reż. Passendorfer Jerzy); Plakat filmowy
wym.: 84,6 x 58,4 cm
sygn. p.g.: Fangor. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu

Niewinni czarodzieje, 1960

(reż. Andrzej Wajda)Plakat filmowy
wym.: 84 x 59 cm
sygn. p.d.: Fangor. Wyd. CWF. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu. Lit.: K. Dydo, "Polski plakat filmowy, Kraków 1996, poz. 440.

Popiół i diament, 1958

(reż. Andrzej Wajda); Plakat filmowy
wym.: 84,4 x 58,8 cm
sygn. p.d.: Fangor. Wyd. CWF. Lit.: K. Dydo, "Polski plakat filmowy, Kraków 1996, poz. 406. Stan zachow.: widoczne ślady złożenia plakatu

B 115, 1966

Olej, płótno; 71 x 71 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ B 115 1966

SU 37, 1973

Olej, płótno; 129 x 175
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ SU 37 1973/ 51 x 69

Kompozycja , 1972 r.

kredka olejna/papier,
51 x 71 cm

Estymacja: 11 000 - 18 000 zł

M2, 1972

Olej, płótno;
102 x 102 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/M2 1972/ 40 x 40

M 23, 1967

Olej, płótno;
100 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ M23, 1967

Opisany i reprodukowany: Katalog "Nowe obrazy" Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2010, il. barwna str.55

ANNA PROLETARIUSZKA, 1954 R.

offset/papier
59 x 86 cm
Rzadkie!

B76, 1965

Olej, płótno;
60 x 60 cm
Sygn. na odwrocie: FANGOR/ B76 1965

Kompozycja, 1972 r.

sygnowany i datowany p.d. `Fangor 72`

BEZKRESNE HORYZONTY, 1955 R.

offset/papier,
84,5 x 58,5 cm
sygn. l.d.: `Fangor`

INTRUZ, 1958 R.

offset/papier,
84,8 x 58,4 cm
sygn. p.g.: `Fangor`

Kompozycja, 1971 r.

kredka olejna/papier,
51 x 71 cm
sygnowan i datowany p.d.: `Fangor 71`

KOMPOZYCJA, 1971 R.

kredka olejna/papier,
51 x 71 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Fangor 71`

EUGENIUSZ ONIEGIN, 1960 R.

offset/papier
84 x 58,5 cm
sygn. p.g.: `Fangor`

NIEWINNI CZARODZIEJE, 1960 R.

offset/papier
84 x 58,5 cm
sygn. p.d.: `Fangor`

M 53, 1968

olej, płótno;
121 x 121 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ M 53 1968

kredka/papier,
49 x 67,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Fangor 71`

SU 14, 1972

olej, płótno; 128 x 128 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ SU 14 1970/ 50 x 50`

M 53, 1968

olej, płótno; 121 x 121 cm

SU 38, 1973 r.

akryl/płótno, 174,5 x 116,5 cm
sygn. i opisany na odwrociu: `FANGOR / SU 38 1973 / 68 x 46```

SU-20, 1972 r.

akryl/płótno, 143 x 143 cm
opisany na odwrociu: `FANGOR / SU - 20 - 1972 / 56-56" `

#33, 1963

olej, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ #33 1963

Spacer, 1946 r.

olej/płótno,
80 x 66 cm;
sygn. p.d.: Fangor

Blue 3, 1961 r.

olej/płótno,
70,5 x 62,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `FANGOR 1961 / BLUE 3`

Zygmunt August, 1990

olej, płótno
61 x 51 cm;
sygn. p. d.: Fangor;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: FANGOR 1990 / "ZYGMUNT AUGUST"

SU 27, 1972

olej, płótno
127 x 127 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ SU 27 1972/ 50 x 50"

SU 1, 1971

olej, płótno
168 x 168 cm

M 56, 1970

olej, płótno
126 x 126 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: FANGOR / M 56 1970 / 50 x 50 " oraz nalepka z Galerie Chalette w Nowym Jorku

N 30, 1963

olej, płótno;
100 x 100,5 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/ N 30 1963

Kompozycja, 2001

litografia, 68x71 cm

M 38, 1967, 52 x 52

olej, płótno, 133 x 132,5 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR 1967/ M 38/ 52 x 52"

Bez tytułu, 1972

pastel, papier, 49,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Fangor 71

Kompozycja, 1968

litografia barwna, papier, 24,5 x 24,5 cm (odcisk kamienia);
sygn. p.d.: Fangor 1968; numer l.d.: 22/50

4 Fale, 1968

kredka na papierze, 35,5 x 27 cm

M 64, 1964

gwasz, karton
sygn. oł. p.d.: Fangor 64
28 x 22 cm

Kwadrat, 1961 r.

Kredka, papier, 21 x 27 cm;
sygn.: p.d.: Fangor 61

Struktury 1, 1967-2006

technika mieszana, zdjęcie, olej, papier, płyta, 120 x 120 cm; sygn. p.d.: Fangor; opisany na odwrocie: FANGOR / 1967 - 2006 / "STRUKTURY 1"

MI, 1972, 42 x 42 ``

olej, płótno, 107 x 107 cm
sygn. na odwrociu: FANGOR / MI. 1972 / 42 x 42"

BEZ TYTUŁU, 1971

pastel, papier,
49.5 x 68 cm

Bez tytułu, 1972 r.

pastel/papier, 69 x 49,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `Fangor 72`

Bez tytułu, 1971 r.

pastel/papier, 49,5 x 69,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `Fangor 71`

M 74, 1970-2001

serigrafia barwna, papier
67 x 67 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: M 74 - 20/50 p.: Fangor 1970/2001

M 5, 1966-2001

serigrafia barwna, papier
67 x 67 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: M 5 - 14/50 p.: Fangor 1966/2001

Kompozycja, 1959-60

olej, płótno, 98 x 68,5 cm;
sygn. na odwrocie: Józkowi na pamięć lat błękitnych 59-60 Wojtek

M 10, 1968

olej, płótno
60 x 60 cm
sygn. na odwrociu: FANGOR/M10 1968

N 30, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm;
na odwrocie napisy autorskie:
FANGOR / N 30 1963

N 30, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm;
na odwrocie napisy autorskie: FANGOR / N 30 1963

Kompozycja kolorowa

pastel, papier, 49,5 x 69,5 cm
(w świetle passe-partout); nie sygn.

Kompozycja niebieska, 1971

pastel, papier, 49,5 x 69 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Fangor 71 (ołówkiem)

PEJZAŻ LETNI, 1946

Olej, płótno; 64,5 x 79,5 cm
Sygnowany p. d.: W Fangor 44 lub 46
Na odwrocie nalepka: ZW. ZAW. POLSK. ART. PLAST. W WARSZAW... |
Autor Fangor Wojciech | Rodzaj dzieła Pejzaż (35) |
... na 25/IX 47 r L. p..... /ZB

Powidoki czerwone, 1969

olej, płótno, 203 x 234 cm;
na odwroie napis: FANGOR M 77 1969 / 80 X 92 BIS;
stan: lekkie wypchnięcie płótna

Powidoki żółte, 1969

olej, płótno, 203 x 234 cm;
na odwrocie napis: FANGOR M 58 1969 / 92 x 80 BIS;
stan: u dołu mała dziura w płótnie

PEJZAŻ LETNI, 1946 r.

Olej, płótno; 64,5 x 79,5 cm
Sygn. p. d.: WFangor 46 (lub 44)
Autor Fangor Wojciech | Tytuł dzieła... | Rodzaj dzieła Pejzaż (35) |
... na 25/IX 47 r L. p.....

KOMPOZYCJA

olej, płótno,
98 x 68.5 cm
na odwr. na pł. napis: Józkowi | na pamięć | lat błękitnych | 59-60 | Wojtek

Kompozycja, 1968

akwatinta;
wymiary: 25 x 25 cm;
sygn. i dat. p.d.: Fangor 1968, l.d.: nr odbitki: 22/50.

Kompozycja 84 / 71

pastel, papier, 51 x 70,8
sygn. p. d.: Fangor 71

HATIFA 1961 r.

Offset brawny na papierze
83,5 x 57 cm
Sygnowany p.d. - "Fangor"

BEZ TYTUŁU 1968 r.

Litografia barwna na papierze
24 x 24 cm (płyta)
Sygnowany p.d. - "Fangor 1968"
Nakład - 22/50

Kompozycja 84/71 1971

kredka olejna, papier, 50,5 x 70,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Fangor 71.
Namalowany w Madison w USA, wystawiany w Galerii Chalette.

BEZ TYTUŁU 1964 r.

Olej na płótnie 80 x 80 cm
Sygnowany na odwrocie - "Fangor / 21 / 1964"

Kompozycja, 1959-1960

olej na płótnie, 98 x 68,5 cm
na odwrocie dedykacja: "Józkowi na pamięć lat błękitnych 59-60 Wojtek"

Obraz błękitny

olej, płótno
98 x 68,5 cm

Square 16, 1962

olej, płótno,
90 x 90 cm
sygnowany na odwr. p. g.: FANGOR 1962 | SQUARE 16

liczba obiektów: 235