1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Zupełnie nowa autostrada I, 2007

akryl, węgiel, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany z tyłu na blejtramie: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada I 62/2007;
z tyłu naklejka wystawowa: „W kręgu Strzemińskiego”, Galeria Pryzmat ZPAP - okręg krakowski, 2014.

cena wywoławcza: Wykup abonament

inkografia/papier, 12 x 9 cm w świetle passe – partout
sygnowany ołówkiem p.d.: "S. Fijałkowski" i opisany śr.d.: "e.a." oraz l.d.: "Photoshop 4 b"

inkografia/papier, 12 x 9,5 cm w świetle passe – partout
sygnowany ołówkiem p.d.: "S. Fijałkowski" i opisany śr.d.: "e.a." oraz l.d.: „Shop 11. Cdr”

Bez tytułu, 1985

druk offsetowy (?), linoryt (?), papier;
33,2 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski 85 (ołówkiem) oraz napis l. d.: 10/70 (ołówkiem).

Bez tytułu, 1868 r.

linoryt/papier, 64 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '21 II 68 7/15 S. Fijałkowski'

II Studia biblijne

linoryt/papier, 57 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'II studia biblijne" 23/50 S. Fijałkowski'
73 x 59 cm (w świetle oprawy)

Kompozycja, 1961

litografia, papier; 32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Fijałkowski-30 I. 61.

Kompozycja, 1992-1999

grafika komputerowa, bibuła; 21,5 x 16,5 cm (wymiar kompozycji), 34 x 27 cm (wymiar bibuły);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 1/10 (ołówkiem); data drukiem na bibule z lewej u dołu: 15.X.92 / 24.XI.99. Cdr.

Abstrakcja, 2012 r.

serigrafia, papier, 100 x 70 cm,
sygn. l.d.: 4 listopada 2012 -10/50 - S.Fijałkowski - ołówek

18 października 1983, 1983 r.

tusz, papier, 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: Fijałkowski, opisany l.d.: 18 października 1983

Teka grafik-Xylon 63, 1984 r.

linoryt, papier, 49,5 x 34,5 cm (3 arkusze podwójne i 1 pojedynczy)

7.I.60, 1960

olej, płótno, 82 x 61 cm
sygn. l.d.: Fijałkowski - 7. 1. 60
na odwrocie opisany na blejtramie: S. Fijałkowski
oraz nalepka z I-szego Przeglądu Malarstwa Grafiki i Rzeźby o charakterze ogólnopolskim, 1962

"24 VIII 70", 1970 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
opisany na odwrociu na kośnie: '24 VIII 70 36/70'

"12 VIII 2003", 2003 r.

akwarela, ołówek/papier, 49,5 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski'

Piękny prawdomówny, 1973

linoryt, papier; 35 x 27 cm (wymiar kompozycji); 52,5 x 42 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 73 (ołówkiem); opisany l. d.: Piękny prawdomówny e.a. (ołówkiem).

"Ognisty wóz Eliasza", 1979 r.

linoryt/bibułka, 40,5 x 30 cm (zadruk), 61 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Ognisty wóz Eliasza 16/50 S. Fijałkowski 79'

"XI Talmud polski", 1989 r.

linoryt/papier, 60,5 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'XI Talmud polski 17/50 S. Fijałkowski 1989'

Bez tytułu, 1979

sygn. p.d.: „S. Fijałkowski 79”

24 XII 86

inkografia/papier, 8 x 10 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: „S. Fijałkowski” oraz opisany l.d.:”24 XII 86 e.a.”

Talmud polski I, 1988

linoryt, papier; 51 x 38 cm (wymiar kompozycji);
73 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 88 (ołówkiem); opisany l. d.: Talmud. polski I (ołówkiem) odbitka nr: 16/50.

Piękny prawdomówny, 1973

linoryt, papier; 42 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 73 (ołówkiem);
l. d.: Piękny prawdomówny (ołówkiem), poniżej: Odbitka dla Pani Krystyny (...) / z gratulacjami za 75 prace dyplomowe / autor (ołówkiem).

27.VIII.94, 1994

olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI – 27 VIII 94 13/94

Jedenasta czarna szarfa (1986)

sygn. dat. p.d.
akwaforta, akwatinta (19/50)
15.5x10.8 cm

Kompozycja, 1958 r.

olej/płótno, 61 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Fijałkowski 58'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'haut bras'
na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych

12 XI 70, 1970 r.

olej/płótno, 79,5 x 100 cm
sygnowany i datowany na blejtramie na odwrociu: 'S. Fijałkowski | 12 XI 70 | 43/70'
na blejtramie nalepka z międzynarodowej firmy transportowej

Malutka brama dla studiującego Talmud, 1981

inkografia/papier, 9,50 x 7,50 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.:”S.Fijałkowski 81”

Bez tytułu, 1985

inkografia/papier, 10 x 9 cm
sygn. p.d.:”S.Fijałkowski 85”

18 XII 98, 1998 r.

akwarela, ołówek/papier, 72,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski' i opisany l.d.: '18 XII 98'

Bez tytułu, 2016 r.

grafika komputerowa, e/a, 42 x 29,5 cm, sygn.

10 X 2012

opisany i sygn. u dołu ołówkiem: 10 X 2012 9/60 S. Fijalkowski

Bez tytułu, 1996 r.

akwarela, papier, 38 x 28 cm,
sygn. p.d.: S. Fijałkowski/34a/96, dat. l.d.: 12 VIII 96

Bez tytułu, 1977 r.

tusz, papier, 65 x 50 cm,
sygn. ołówkiem śr.d.: S. Fijałkowski, opisany p.d.: 1b/77 G, l.d.: szkic do linorytu

Kompozycja, 1958

olej, płótno, 61 x 50 cm
sygn. z tyłu na blejtramie: S. Fijałkowski - Kompozycja A 11

Chorągiewka i deszcz, 1983

olej, płótno, 92 x 74cm,
sygn. na blejtramie: Stanisław Fijałkowski Chorągiewka i deszcz

Nie bój się magicznych słów, 1966

ołówek, papier, 73 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: Nie bój się magicznych słów S. Fijałkowski 66, 13B/66
wystawiany: Triennale rysunku we Wrocławiu 1968, nagroda I stopnia

16 IV 2010, 2010

akwarela, papier, 76 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 16 IV 2010 10/2010 S. Fijałkowski

8 XI 73, 1973

akryl, płótno, 65 x 60 cm
sygnowany i opisany na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI / FIJAŁKOWSKI - „8 XI 73”
wystawiany: Stanisław Fijałkowski. A Young Man Plans a Voyage, Green Point Projects, Nowy Jork, maj 2017.
reprodukowany: Stanisław Fijałkowski. A Young Man Plans a Voyage, [katalog wystawy indywidualnej w Green Point Projects, Nowy Jork], Warszawa 2017, s. 85.

16 VI 2005, 2005

węgiel, akryl, akwarela, płótno, 116 x 89 cm
sygn. na blejtramie : Fijałkowski 16 VI 2005 | 30/2005

31 III 64, POMYŚL DEDALU O OSZUKANYM JABŁKU, 1964

olej, płótno
26 x 35 cm
na odwrocie na wewnętrznej, dolnej listwie blejtramu napis autorski: 31 III 64 7/64

ŻÓŁTY PEJZAŻ, 1996

olej, płótno
60,4 x 81,2 cm
na odwrocie na wewnętrznej, dolnej listwie blejtramu napis autorski: Fijałkowski - Żółty pejzaż. 1996
na górnej listwie pionowa strzałka

Autostrada LXXXV, 1988 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie (ołówkiem): '1/88 ST. FIJAŁKOWSKI - LXXV Autostrada, 1988'

15 IV 62, 1962 r.

olej/płótno, 37 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: '15 IV 62 S. Fijałkowski'

XII Talmud polski - II wersja, 1992 r.

linoryt/papier, 56 x 41 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'XII Talmud polski - II wersja 17/50 S.Fijałkowski 92'

XXV Autostrada, 1974 r.

linoryt/bibułka, 65 x 50 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'XXV Autostrada 20/40 S.Fijałkowski 74'

VII Studia talmudyczne, 1978 r.

linoryt/papier, 50 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'VII Studia talmudyczne 37/50 S.Fijałkowski 78'

Ognisty wóz Eliasza, 1979

linoryt, papier; 62 x 45,5 cm (wymiar arkusza),
40,7 x 30 cm (wymiar odbitki);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 79 (ołówkiem), tytuł l. d.: Ognisty wóz Eliasza (ołówkiem).

Anioł z 68 roku, 1998 r.

linoryt, ed.2/30, 75 x 52 cm, oprawiona, sygnowana, datowana i opisana u dołu: 'Anioł z 68 roku | 2/30 | S. Fijałkowski' 98'

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

Bez tytułu, 1977

linoryt/papier, 11 x 8,50 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: „S.Fijałkowski 77”

Bez tytułu, tryptyk, 2001

inkografia/papier, 12 x 9 cm x 3 (tryptyk) w świetle passe - partout
1. sygn. l.d.: „e.a. S. Fijałkowski 2001”
2. sygn. l.d.: „e.a. S. Fijałkowski”
3. sygn. p.d.: „S. Fijałkowski”

VII Studia talmudyczne, 1978

linoryt, papier, edycja 30/50; 54 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem: "VII Studia talmudyczne, 30/50, S. Fijałkowski 78"

2 V 2002, 2002

ołówek, akwarela, papier; 30 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem: "2 V 2002, S. Fijałkowski"

LINORYT NA TRZECH KRÓLI, 1975 r.

linoryt/papier, 39,2 x 29,5 cm (odbitka),
64,5 x 49, 6 cm (wymiar planszy)
sygnowany oł. l.d.: Linoryt na Trzech Króli,
śr. 2/40, p.d.: S. Fijałkowski

21 III 2001, 2001 r.

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'S. Fijałkowski - 21 III 2001'

Cztery, 1972 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na poprzecznej żerdzi krosien: '"CZTERY" - S. FIJAŁKOWSKI 1972 15/72', na wewnętrznej krawędzi dolnej żerdzi krosien: 'S. Fijałkowski - Cztery'
na odwrociu nalepka transportowa z opisem obrazu

10 sierpnia 2000 w Nieborowie

gwasz, akwarela, papier, 37,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "10 sierpnia 2000 w Nieborowie", p.d.: "28/2000"

ZUPEŁNIE NOWA AUTOSTRADA X, 14/2008

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. i opisany na blejtramie: S.Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada X, 14/2008

Anioł, 1968 r.

linoryt/papier, 53 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski 98', opisany śr.d.: '6/30' oraz opisany l.d.: 'Anioł z 68 roku'

XVI Studia talmudyczne (B), 1979 r.

linoryt/papier, 58 x 44 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S. Fijałkowski 79', opisany śr.d.: '2/10 oraz opisany l.d.: 'XVI Studia talmudyczne (B)'

Dwa prawdziwe kolory 6 - 18.VI.2002, 2002 r.

akwarela, ołówek/papier, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Dwa prawdziwe kolory 6 - 18.VI.2002 32/2002 St. Fijałkowski'

4.VII.2017 (58/2017)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
100x73 cm

75 urodziny, 1997

olej, płótno; 116 x 85 cm
sygnowany na odwrocie (blejtram): "S. Fijałkowski 75 urodziny 1997 26/97"

29 VII 68, 1968

akwarela, ołówek, papier; 59 x 45 cm
sygnowany l. d.: "29 VII 68", p. d.: "S. Fijałkowski"; poniżej autorski opis użytych barw

Anioł z 68 roku, 1998 r.

linoryt, ed.2/30, 75 x 52 cm, oprawiona, sygnowana p.d: 'S.Fijałkowski',

* praca podlega opłacie Droit de suite

1.X.67/2

ołówek, papier, 68,5 x 48,5 cm, sygn. l.d.: 1.X.67/2, śr.d.: S. Fijałkowski, p.d.: 21b/67

Październik 76 (b)

tusz, papier, 63,5 x 47,5 cm, sygn. l.d.: Październik 76 (b), śr.d.: S. Fijałkowski, p.d.: 4b/76

9 IV 2008

akwarela, papier, 27,5 x 38,2 cm, sygn. l.d.: 9 IV 2008, p.d.: 7/2008 S. Fijałkowski

LXXIV Autostrada, 1987 r.

olej, płótno, 92 x 73 cm
sygn. i dat. na odwrociu, na blejtramie: FIJAŁKOWSKI - LXXIV Autostrada, 1987 8/87

akwarela/papier, 17 x 20 cm
sygnowany na odwrociu: 'S. Fijałkowski'

31.VII.61, 1961

olej, płótno, 61 x 49,5 cm
sygn. i opisany na blejtramie: S.FIJAŁKOWSKI / 31 VII 61 19/61

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

DZIESIĄTA CZARNA SZARFA, 1986

olej, płótno, 100 x 81 cm
opisany na blejtramie: S.FIJAŁKOWSKI - DZIESIĄTA CZARNA SZARFA 1986

REPRODUKOWANY:
Stanisław Fijałkowski, [katalog wystawy], Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2003, s. 199.
Poznań, Muzeum Narodowe, Stanisław Fijałkowski, 2003.
Warszawa, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Stanisław Fijałkowski, 2003.
Wrocław, Muzeum Narodowe, Stanisław Fijałkowski, 2003.

10.VIII.95A3.jpg

grafika komputerowa 2/3
29,5 x 42 cm

4.II.2016ac-A3.psd

grafika komputerowa e/a
29,5 x 42 cm

13 VII 71, 1971 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FIJAŁKOWSKI 13 VII 71'
na blejtramie: '2/71'

- zakup bezpośrednio od artysty

Początek września 2001, 2001 r.

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski Początek września 2001, 18/2001'

- kolekcja prywatna, Łódź
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Desa Unicum, 2015
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, red. Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 255, poz. kat. 353 (spis)

Lekcja anatomii, 1969 r.

linoryt/papier, 31,5 x 46 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Lekcja anatomii e/a S.Fijałkowski 69'

LVII Autostrada, 1980 r.

linoryt/papier, 45,5 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'LVII Autostrada e.a. S.Fijałkowski 80'
60,5 x 45,5 cm (arkusz)

6.VII.70, 1970

olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. na blejtramie: S. Fijałkowski
oraz opisany: Stanisław Fijałkowski " 6 VII 70" ŁÓDŹ ul. Zachodnia 12 m. 59

PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna

AUTOSTRADA VI, 1973

olej, płótno, 81 x 65 cm
sygn. na blejtramie: FIJAŁKOWSKI - AUTOSTRADA VI 1973

PROWENIENICJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Stockholms Auktionzwerg z dnia 10.11.2015

Trudy na autostradzie dla niebieskiego posłańca, 1991 r.

olej/płótno, 100,5 x 81,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski - 1991 | Trudy na autostradzie dla | niebieskiego posłańca'

- dom aukcyjny Agra Art, Warszawa 20.11.2005

- Muzeum Sztuki w Łodzi, od 18.06 do 25.08.1996
- Centrum Sztuki, Galeria Kronika, Bytom, od 13.09 do 30.10.1996
- "Droga. Stanisław Fijałkowski", Muzeum Sztuki w Łodzi, od 18.06 do 25.08.1996, Centrum Sztuki, Galeria Kronika, Bytom, od 13.09 do 30.10.1996

- Droga. Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi i Centrum Sztuki Galeria Kronika w Bytomiu, Łódź 1996, poz. kat. 6, s. 14 (il.)

11 IV 2008

akryl, płótno; 60 x 81 cm
sygnowany na odwrocie (blejtram): "S. Fijałkowski 11 iv 2008 | 8/2008"

Talmud polski

akwarela, papier; 56,5 x 40 cm
sygnowany p.d.: "S. Fijałkowski"

Bez tytułu, 2013 r.

grafika komputerowa, e/a, 42 x 30 cm, sygn.

1 VIII 99

akwarela, papier, 28,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz dat. l. d.: 1 VIII 99, śr.: 67/99
u dołu dedykacja: Panu Włodzimierzowi (....) -nieczytelnie

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

18.XI.2015

grafika komputerowa, papier, 29,5 × 21 cm
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz opisany u dołu: 18.XI.2015 a.psd ea.

Troistość kwadrata

grafika komputerowa, papier, 42 × 29,5 cm
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz opisany u dołu: Troistość kwadrata.psd (1/3)

4 Listopada 2012

serigrafia, papier, 100 × 70 cm
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 4 Listopada 2012 17/50 S.Fijałkowski

10 X 2012

opisany i sygnowany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 9/60 S.Fijałkowski

XII.58, 1958

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. na odwrocie, na krośnie: S.Fijałkowski, XII.58

Wystawy indywidualne:
Łódź, 1959r.
Muzeum Narodowe, Poznań, 2003r.
Galeria "Zachęta", Warszawa, 2003 r.

* opłata z tytułu "droit de suite"

16 VI 2005, 2005

akryl, płótno
116 x 89 cm
sygn. na odwrocie, na krośnie:
S.Fijałkowski 16VI2005 30/2005

BEZ TYTUŁU

akwarela, papier
21 x 24,5 cm
sygn. na odwrocie: S. Fijałkowski

2.XII.64, 1964

olej, płótno, 34 x 42 cm
sygn. na blejtramie: "2.XII.64" Stanisław Fijałkowski
na odwrocie naklejka II Wystawy Plastyki Złotego Grona Zielona Góra 1965

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja prywatna
II Wystawa Plastyki Złotego Grona, Zielona Góra, 1965.

25.XII.73, 1973

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na blejtramie: 25.XII.73 /FIJAŁKOWSKI
oznaczony na odwrocie numerem inwentarzowym MNG/SW/455/MR.D
oraz słabo czytelną pieczęcią
na odwrocie nalepka Gallery Karstadt Haus

PROWENIENCJA:
Kolekcja prywatna, Warszawa, od lat 90-tych XX w.
Kolekcja prywatna Polska
Sprzedaż w Gallery Karstadt, Berlin lata 70-te XX w.
Własność artysty
REPRODUKOWANY:
Kluszczyński R., Od Michałowskiego do Fangora. Nowoczesne malarstwo polskie, Wydawnictw WBC, Kraków, 2016, s. 423.

ŻÓŁTY PEJZAŻ, 1996

olej, płótno, 60 x 81 cm
sygn. na blejtramie: Fijałkowski - Żółty pejzaż, 1996

30 XI 2007, 2007-2010 r.

druk/papier, 14,5 x 14,3 cm (zadruk)
sygnowany, datowany, opisany oraz dedykacja ołówkiem u dołu: '30 XI 2007 d. jpg e.a. S Fijałkowski | Pani Prof. Irenie Humlowej z wyrazami | szacunku | Niedziela, 25 VII 2010'

- kolekcja profesor Ireny Huml (1928-2015)

Ppaint 5 b

druk/papier, 15 x 10,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'e. a. S. Fijałkowski' oraz l.d.: 'Ppaint 5 b'

Ognisty wóz Eliasza, 1979

Hommage a Joan Miro (II), 1978 r.

linoryt/papier, 44,5 x 34 cm (zadruk), 61 x 48,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Hommage a Joan Miro (II) 18/50 S. Fijałkowski 78'

Późna i gwałtowana wiosna, 1996 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i pisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. FIJAŁKOWSKI - PÓŹNA I GWAŁTOWNA WIOSNA 1996 13/96'

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, cz. X., nr 139, kat. 237, s. 216 (il.), s. 253 (katalog).

5 I 63, 1963 r.

olej/płótno, 42 x 36 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski - 5 I 63 2/63'

XXXVIII Autostrada, 1976

olej, płótno; 73 x 60 cm
sygnowany na odwrocie (blejtram): "138 Fijałkowski - XXXVIII Autostrada 11/76"

Reprodukowany:
- Stanisław Fijałkowski, kat. wyst., Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, poz. kat. nr. 142.

29 III 60, 1960

akwarela, papier; 27 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
datowany l.d.: "29 III 60", sygnowany p.d. "S. Fijałkowski"; opis użytych farb

Autostrada LII, 1978

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: S. Fijałkowski - LII Autostrada 7/78, na odwrociu papierowa naklejka transportowa

- Dom Aukcyjny Agra Art, 21.11.2004
- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Dom Aukcyjny Desa Unicum

Na śmierć Kardynała, 1981 r.

linoryt, papier, 45 x 34,8 cm, odbitka 26/50,
sygn. na dole: Na śmierć Kardynała; 26/50, S. Fijałkowski 81

Śladami Stanisława Samostrzelnika, 1984 r.

akwarela, ołówek/papier, 56 x 37,5 cm
datowany i opisany u dołu: '20 IV 84 10/84 Śladami Stanisława Samostrzelnika'

Małe płonące niebo

linoryt, papier; 13 x 9,5 cm (w świetle passe-partout), 11 x 8,3 cm; (odcisk płyty);
sygn. i opisany pod ryciną: Małe płonące niebo S.Fijałkowski 84 / e.a.V / XII (ołówkiem).

10 X 2012

serigrafia/papier, 100 × 70 cm
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 24/60 S. Fijałkowski

akwarela, ołówek/papier, 69,5 x 50,5 cm

Jedenasta czarna szarfa, 1986 r.

akwaforta, akwatinta, papier, 15,2 x 10,7 cm
sygn. i opis. u dołu: Jedenasta czarna szarfa 28/50 S. Fijałkowski 86

Dla Henryka Mikołaja Góreckiego, 1980

akwaforta, papier; 13,3 x 9,8 cm (odcisk płyty), 38 x 28 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 80 (ołówkiem); napis l. d.: akwaforta dla / H.M. Góreckiego (ołówkiem); nr odbitki po środku u dołu: 4/30 (ołówkiem).

Droga koło szubienicy, 1958

olej, płyta pilśniowa; 46 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: S. Fijałkowski / Droga koło szubienicy / 1958.

Wyjątkowy tydzień, 1967

Linoryt; wym.: 470 x 340 mm (plansza: 650 x 500 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 67; l.d. tytuł i nr 2/15. Zachowana naklejka wystawiennicza z II Międzynarodowego Biennale Grafiki, Kraków 1968. Praca reprodukowana w "Poezji", t. V (1969), s. 40.

Nowa autostrada IX, 1998

akryl, płótno, 115,5 × 85 cm
sygnowany na odwrocie: "S. Fijałkowski - Nowa autostrada IX niebieska 5/98"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, red. M. Waller, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, poz. kat. nr 161, il. s. 173
- A. Ławniczak, Świętych obcowanie, "Tygodnik Powszechny", nr 30, 27 lipca 2003, s.14
- Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003

10 X 2012, 2012 r.

serigrafia barwna/papier, 100 x 70 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '10 X 2012 12/60 S. Fijałkowski''

XVII Studia talmudyczne , 1978 r.

linoryt/papier, 60,5 x 45,3 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'XVII Studia talmudyczne 10/50 S. Fijałkowski 78'

IX Studia talmudyczne, 1978 r.

linoryt/papier, 48,5 x 34,5 cm (zadruk) 64 x 49,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'IX Studia talmudyczne e.a. S.Fijałkowski 78'

Marzec 1999, 1999 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'S. Fijałkowski Marzec 99 22/99'

- Desa UNICUM, 2014

Droga koło szubienicy (1958)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
46x33 cm

Anatomia von prof. Tulp, 1969

linoryt, papier;
38 x 49,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: Anatomia von prof. Tulp e.a. S. Fijałkowski 69

XII Talmud polski-II wersja

linoryt, papier; 65 x 50 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: XII Talmud polski-II wersja 22/50 S. Fijałkowski.

Jedenasta czarna szarfa, 1986

akwafort, akwatinta, papier; 15,5 x 11 cm (odcisk płyty),
17 x 12 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: J.Fijałkowski 86 (ołówkiem), l. d. tytuł, pośrodku: II / XIII.

Na śmierć Kardynała, 1981 r.

linoryt, papier, 45 x 34,8 cm, odbitka 26/50, sygn. na dole: Na śmierć Kardynała; 26/50; S. Fijałkowski 81

23 VII 2008 - 5, 2008

akwarela, ołówek, papier
33,2 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: 23 VII 2008 - 5, p.d.: 30/2008 S. Fijałkowski

26 VIII 1970, 1970

olej, płótno
29,5 x 40 cm
sygn. na odwrocie na listwie: Stanisław Fijałkowski | Łódź, Zachodnia 12 m. 59, obok strzałka
na wewnętrznej krawędzi krosna napis autorski: 26 VIII 1970 38/70

Ognisty wóz Eliasza, 1979

linoryt, papier; 40,5 x 30 cm (wymiar kompozycji),
62 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 79 (ołówkiem); tytuł l. d.: Ognisty wóz Eliasza (ołówkiem)

Stawianie pytań - co ciemna noc, 1985

olej, płótno, 92×73 cm
sygnowany na odwrocie, d. na wew. stronie krosna "Fijałkowski - Stawianie pytań - co ciemna noc"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań

Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003

Literatura:
Stanisław Fijałkowski, red. M. Waller, Poznań 2003, poz. kat. 202

Autostrada XXXIII, 1976

olej, płótno, 98 x 82 cm,
sygn. na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI / XXXIII AUTOSTRADA, 1976

Chorągiewka i deszcz, 1983

olej, płótno, 92 x 74cm,

11-VI-73

linoryt, 37x47 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d. S. Fijalkowski 73 oraz: 11 VI 73.e.a.

16-VI-75

linoryt, 52 × 38 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d. S. Fijałkowski oraz 16 VI, 75.17.40

Hommage a Joan Miro (II), 1978

linoryt, 37 × 47 cm, w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 78 oraz Hommage à Joan Miró (II).e.a.

VIII Studia Talmudyczne, 1978

linoryt, 37x52 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 78 oraz VIII studia talmudyczne / 16.50

Na Śmierć Kardynała, 1981

linoryt, 39 × 49 cm w świetle passe-partout,
sygn. l. d.: S. Fijałkowski 81 oraz Na śmierć Kardynała / 17.50

1 maja 1983

linoryt, 34 × 44 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz 1 maja 1983.15.50

Ostatnia Wieczerza wg. Dürera, 1978

linoryt, 39 × 53 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 78 oraz Ostatnia Wieczerza wg. Dürera.12.50

12.IX.2012 (2012)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x81 cm

23 VII 98-12 II 2006a.psd

sygn. p.d.
grafika komputerowa (e.a.)
28.2x21.5 cm

21 I 62, 1962 r.

olej/płótno, 42 x 36 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: "S. FIJAŁKOWSKI - 21 I 62 7/62"
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy

11 VI 2003, 2003 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski | 11 VI 2003 15/2003'

Teka: Xylon 63, 1964

obwoluta z rokiem wydania 1964, 14 grafik;
szlachetny wydruk linorytu, papier; 49,5 x 34,5 cm
(3 arkusze podwójne i 1 pojedynczy z siedmioma kompozycjami);
teka wydana w nakładzie: 600 egzemplarzy.

22 V 2012-A3.psd, 2012

grafika komputerowa, papier; 33,5 x 24,3 cm (wymiar kompozycji), 41 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d. ołówkiem: S. Fijałkowski l. d.: 22 V 2012 - A3.psd po środku: e. a.

Śmierć troski (przyczyniła się do tego wzrostu), 1968 r.

linoryt/bibułka, 39 x 26 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Śmierć troski (przyczyniła się do tego wzrostu) epr. d'art. S.Fijałkowski 68 | Panu Wojciechowi Skrodzkiemu z wyrazami szacunku'
u dołu dedykacja: 'A ja Danusi Wróblewskiej | ofiaruję w dowód przyjaźni | i na pamiątkę wspólnych | trudów | - Wojtek Skrodzki | 10.VI. 1977'

Hommage à Witold Lutosławski', 1993 r.

linoryt/papier, 67 x 47,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'S.Fijałkowski 93' i opisany l.d.: 'Hommage à Witold Lutosławski' oraz śr.d: 'e.a.'
dedykowany u dołu: 'Drogiej Pani Danucie Wróblewskiej z wyrazem szacunku, wdzięczności i sympatii'

III Wielki Rów (1986)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
92.5x78.5 cm

22 VII 65, 1965 r.

ołówek, papier, 40,5 × 28 cm w świetle oprawy
sygn. ołówkiem l. d.: S.Fijałkowski
oraz opisany l. d.: 22 VIII 65 i p. d.: 7 m/65

Piękny Prawdomówny, 1973 r.

linoryt, papier, 35,5 × 27,5 cm (odcisk płyty), 39 × 31,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski 73. oraz opisany l. d.: Piękny prawdomówny i śr. 22/35

Postylla - uzdrowienie opętanego (wytrąconego z kosmicznej równowagi), 1976 r.

linoryt, papier, 36 × 41,5 cm
(odcisk płyty), 39,5 × 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski 76 oraz opisany l. d.: Postylla - uzdrowienie
opętanego (wytrąconego/z kosmicznej równowagi) i śr. 17/40

Kompozycja - Autostrada, 1995 r.

akryl, olej/płótno, 117 x 82 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na krośnie: 'S. FIJAŁKOWSKI (AUTOSTRADA) 1995 21 WRZEŚNIA'

Nowa chusta św. Weroniki, 1960 r.

olej/płótno, 80,8 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na krośnie: 'S. Fijałkowski 3/60 Nowa Chusta św. Weroniki'
na odwrociu naklejki z opisem pracy

- Dom Aukcyjny Agra-Art, 2006
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Galeria Współczesna, Warszawa 1966
- Związek Literatów, Łódź 1961
- Galeria Krzysztofory, Kraków 1961

24 VIII 70, 1970 r.

olej/płótno, 40 x 29,8 cm

Żywa mandala, 1962

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na krośnie: S. Fijałkowski Żywa mandala

Galeria Krzywe Koło, Warszawa, luty 1962
Galeria Współczesna, Warszawa 1966

Opisany przez Henryka Andersa, łódzkiego krytyka i historyka sztuki w katalogu do w/w wystawy
Dodatkowo:
"Sztuka godna tego miana nie stara się oddać widzialnego: otwiera oczy". - Paul Klee
"Nie jest to przypadek - pisze w "Arts" Raymond Charmet - że w każdym stuleciu człowiek, po doświadczeniach pełnych zuchwalstwa, pragnie przede wszystkim jasnej świadomości samego siebie, którą wyraziłaby sztuka zmierzająca do największej harmonii i równowagi".

LXIII Autostrada 84, 1984

olej, płótno, 78,5 x 92,5 cm
sygn. na krośnie: S. Fijałkowski - LXIII Autostrada 84 4/84

Wystawy:
Indywidualna wystawa, Galeria Studio, Warszawa 1990
Wystawa BWA, Krems/Salzburg 1990
Polskie malarstwo lat 80, Opera w Lipsku 1990

Studia talmudyczne IX, 1978

linoryt, papier, 51 x 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: S.Fijałkowski 78, l.d. IX Studia talmudyczne 17/50

Studia talmudyczne XVII, 1979

linoryt, papier, 46 x 35 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: S.Fijałkowski 79, l.d. XVII Studia talmudyczne 12/50

18 XII 98, 1998 r.

7.IV.60, 1960 r.

akwarela/papier, 36 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '7.IV.60 St Fijałkowski | wymienione nazwy kolorów'

17.XI.2001, 2001 r.

akwarela, ołówek/papier, 34 x 46 cm
datowany i opisany u dołu: '17.XI.2001 73/2001'

- "Stanisław Fijałkowski. Akwarele", Galeria Piekary, Poznań 30.04-22.06.2003

Zupełnie nowa autostrada I, 2007 r.

akryl, węgiel, płótno, 100 × 100 cm
opisany na krośnie: S. Fijałkowski zupełnie nowa autostrada I
oraz nalepka z wystawy W kręgu Strzemińskiego, 13.VI - 4.VII.2014 w Galerii Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski, ul. Łobzowska 3, Kraków z opisem obrazu

Autostrada

olej/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:36,5 cm

Bez tytułu, 2014 r.

grafika komputerowa, e/a, 34 x 25,5 cm, sygn.

Teka grafik – XYLON 63, 1984

linoryt, papier, 42x32 cm cm,
niesygn. poza kompozycja lewy dolny róg zapis ołówkiem 11 XII 70

Z kolekcji Zbigniewa Paluszaka

Czarny pejzaż, 1956 r.

olej/płyta pilśniowa, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Fijałkowski 56'

- Malarstwo, grafika. Fijałkowski, Kowalewicz, Kunka, Liberska, Nowosielski, Rózga, Urbanowicz - wystawa ośmiu, Ośrodek Propagandy Sztuki, Łódź, 1956
- Wystawa plastyków łódzkich - Fijałkowski, Kowalewicz-Wagner, Kunka, Modzelewski, Starczewski, Tyszkiewicz, Wegner, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, 1956
- Wystawa prac malarskich Stanisława Fijałkowskiego, BWA, Łódź 1957
- Wystawa indywidualna Stanisława Fijałkowskiego, Klub Dziewięciu Muz, Szczecin 1958
- Stanisław Fijałkowski. Wystawa malarstwa, Galeria "Willa", Łódź, 1997
- Wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy indywidualnej, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 249

Teka Xylon 63

technika własna (szlachetny wydruk linorytu), papier; 49,5 x 34,5 cm (3 arkusze podwójne i 1 pojedynczy)

4 listopada 2012

sygn. i opisany u dołu ołówkiem: 4 listopada 2012 24/50 S. Fijałkowski

10 X 2012

5 czerwca 1995, 1995 r.

olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. FIJAŁKOWSKI, 1995 "5 CZERWCA 95" | 13/95'

- Stanisław Fijałkowski, wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy indywidualnej, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 127, il. 138 (reprodukcja barwna), s. 215, poz. 234 (wykaz prac)

Kompozycja - 3 listopada, 1993 r.

akryl/płótno, 117 x 82 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'S. Fijałkowski - 3 XI 93'

Bez tytułu, 1966 r.

ołówek/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'S.Fijałkowski'
u dołu dedykacja odautorska dla Ireny Moderskiej

12.IX.2012

akryl, węgiel, płótno, 100 × 81 cm
sygn. i opisany na odwrocie na krośnie: S.Fijałkowski 75/2012 12 IX 2012

92/2012, 2012

akryl, węgiel, płótno; 100 x 81 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie na blejtramie: S. Fijałkowski 3 XI 2012 92/2012

4 listopada 2012

10 X 2012

Kompozycja, 1960

olej/płyta pilśniowa, 17 x 49,5 cm
sygn. p.d.: Fijałkowski 16.II.60
pochodzenie: kolekcja prywatna, zakup od artysty

Wielki Rów, 1986

akryl/płótno, 92,5 x 78,5 cm
sygn. i opisany na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI - III WIELKI RÓW, 86; 14/86; 201

10 X 2012

1 VIII 99, 1999 r.

akwarela/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '1 VIII 99 67/99 S. Fijałkowski' oraz dedykowany

14.VIII.61, 1961 r.

akwarela/papier, 36 x 26 cm
datowany i opisany u dołu: '14.VIII.61 | a | wymienione nazwy kolorów'
na odwrociu nalepka z opisem obrazu

Bez tytułu, 1958 r.

olej/płótno, 50 x 61 cm

Nowa autostrada VII, 1997 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'S. FIJAŁKOWSKI - Nowa autostrada VII, 97 16/97'

- Galeria 86, Łódź, listopad 2002
- "Granice malarstwa", Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa, 14.06-07.09.1997

Kompozycja, 1960

22 VII 65, 1965

ołówek/papier, 42 x 30 cm
sygn. l.d.: S. Fijałkowski, dat. p.d.: 7 m/65

Nieborów 9 VIII, 2001-02

akwarela, ołówek/papier, 33,5 x 24 cm
sygn. śr.d.: S. Fijałkowski, p.d.: 58/2001

Zupełnie nowa autostrada IX, 2008

akryl/płótno, 100 x 100 cm
na odwrociu napis autorski: S. Fijałkowski / Zupełnie nowa autostrada IX / 2/2008

29.IV.2015. psd

grafika komputerowa, papier; 25 x 18,3 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem); l. d. tytuł; po środku: e. a.

XLVII Autostrada

linoryt, papier
56 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 76
opisany l. d.: XLVII Autostrada, d. śr.: 17/40

7.1.60, 1960

olej, płótno
82 x 61 cm
sygn. i dat. l. d.: Fijałkowski - 7. 1. 60

Wystawa Indywidualna, Galeria Krzysztofory, Kraków, 1961
Wystawa indywidualna, Związek Literatów, Łódź, 1961
I-szy Przegląd Malarstwa Grafiki i Rzeźby o charakterze ogólnopolskim, Pawilon Wystawowy ZPAP, Bielsko-Biała, 1962

Publikowany:
Wiesława Wierzchowska, A completly new situation:Stanisław Fijałkowski, [w:] Sztuka.pl Rynek Sztuki i Antyków, Nr 10, październik 2008, s. 124

30.V.2016a.psd

sygn. p.d.
grafika komputerowa (e.a.)
25.7x17.8 cm

na odworcie, na blejtramie opis autorski: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada I, 62/ 2007 oraz nalepka z wystawy "W kręgu Strzemińskiego", 13.VI - 4.VII.2014 w Galerii Pryzmat ZPAP Okręg Krakowski, ul. Łobzowska 3, Kraków z opisem obrazu

EPITAFIUM DLA POWSTAŃCÓW (1 SIERPNIA 1981), 1981

olej, płótno
100 x 81 cm
sygn. na odwrocie na blejtramie: S. Fijałkowski - Epitafium dla Powstańców (1 sierpnia 1981), olej - cena 125 000 zł (1981 r.)

Obraz reprodukowany:
- Stanisław Fijałkowski (kat.), Muzeum Narodowe, Poznań 2003, poz. 108, s. 185.

Anioł, 1968

Linoryt; wym. komp.: 534 x 352 mm (plansza: 690 x 496 mm); sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 68, l.d. tytuł.

14.I.2013 bA3.psd E/A

grafika komputerowa
29,5 x 42 cm

14.I.2014 A3.jpg E/A

grafika komputerowa
29,5 x 42 cm

18.VI.2015a-A3.psd E/A

grafika komputerowa
29,5 x 42 cm

Książeczka z zestawem 7 linorytów Agire simbolico , 1991 r.

linoryt/papier, 12 x 9,5 cm
sygnowany ołówkiem na każdym linorycie p.d.: 'S. Fijałkowski'
Komplet 7 linorytów Stanisława Fijałkowskiego. Powstało 50 egzemplarzy ponumerowanych od 1 do 50 oraz dziesięć egzemplarzy autorskich. Proponowany zestaw jest edycją nr 24. Grafiki zostały wydrukowane w Mediolanie w 1991 roku.

Kompozycja, około 1962 r.

druk/papier, 18,5 x 14,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'S.Fijałkowski'
Praca dołączona do katalogu wystawy Stanisława Fijałkowskiego w galerii Krzywe Koło w Warszawie luty 1962

Akwaforta, 21,5x 15,5 cm,
sygn. 5 z 86 17/50 S. Fijałkowski

technika mieszana, 11 x 8 cm,
sygn. 5 maja 84 21/50 S. Fijałkowski

Poranne szepty z głębi obrazu, 2005 r.

olej/płótno, 116 x 91 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski - Poranne szepty z głębi obrazu 2005 131/2005'

Autostrada LII, 1978 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'S. Fijałkowski - LII Autostrada 7/78'
na odwrociu papierowa naklejka transportowa i naklejka aukcyjna z opisem pracy

17.IX.2015a.psd (2015)

sygn. p.d.
grafika komputerowa (e.a.)
25.3x18.5 cm

6.XI.2015dd.jpg (2015)

sygn. p.d.
grafika komputerowa (e.a.)
25.9x18.2 cm

akryl, węgiel, płótno;
100 x 100 cm;

3.XI.2012

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x81 cm

21 III 2001, 2001 r.

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S.Fijałkowski - 21 III 2001`

- "Stanisław Fijałkowski", Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Łódź 2002
- "Stanisław Fijałkowski", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu,Zachęta - Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, wystawa prac malarskich, Łódź 1957
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 255, poz. kat. 384 (wykaz prac)

LXXIV Autostrada, 1987 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `FIJAŁKOWSKI - LXXIV Autostrada, 1987 8/87`

- Galeria Ego, Poznań
- kolekcja Wojciecha i Olgi Fibak, Monte Carlo, Monako
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Stanisław Fijałkowski", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta - Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 252, poz. kat. 152 (wykaz prac)

9 maja 1975, 1975 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie ołówkiem: `115 S. FIJAŁKOWSKI 9 Maja 1975`

Autostrada XXVII, 1975 r.

olej/płótno, 82 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na blejtramie: `ST. FIJAŁKOWSKI - AUTOSTRADA XXVII, 1975 r.`
na odwrociu papierowa nalepka wywozowa z Desy, nalepka inwentaryzacyjna oraz papierowa nalepka z opisem pracy

- 6. Targi Sztuki w Bazylei, 1975

Zbiór linorytów załączonych do życzeń świątecznych 1. 5 maja 84, 1984

Linoryt; wym.: 105 x 80 mm; sygn. oł. p.d.: e. a. S. Fijałkowski 84. Lit.: Fijałkowski...,
poz. 242. 2. Linoryt na Nowy Rok, 1976, linoryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 76, poniżej: Nakład specjalny do katalogu 87 140/150; Lit.: Fijałkowski..., poz. 180.
3. Grudzień 79 (linoryt noworoczny, 1979, linoryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 79; Lit.: Fijałkowski..., poz. 206.
4. Jak poz. 2, bez napisu: "Nakład specjalny", egz. nr 18/100
5. Linoryt świąteczny, 1973, lioryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn.. oł.: S. Fijałkowski, Lit.: Fijałkowski..., poz. 158
6. Życzenia noworoczne 68, 1967, linoryt; wym.: 86 x 70 mm; sygn.. oł.: S. Fijałkowski 67; Lit.: Fijałkowski, poz. 101
7. Linoryt świąteczny, 1980, linoryt; wym.: 76 x 59 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 80, Lit.: Fijałkowski..., poz. 207
8. Życzenia świąteczne, 1972, linoryt; wym.: 100 x 75 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 72; Lit.: Fijałkow-ski..., poz. 148
9. Malutka brama dla studiującego Talmud, 1981, linoryt; wym.: 82 x 61 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 81, tytuł oł. po prawe stronie pionowo. Lit.: Fijałkowski..., poz. 224;
10. Nowy rok, 1985, linoryt; wym.: 89 x 71 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 85.

Zbiór serigrafii okolicznościowych, 1993-1999

Zbiór serigrafii okolicznościowych:
1. Ppaint 56, 1996, serigrafia; wym. pl.: 148 x 105 mm; sygn.. oł. : e. a. S. Fijałkowski
2. Snop 11 Cdr, 1997, serigrafia; wym. pl.: 146 x 105 mm; sygn. oł.: e. a. S. Fijałkowski
3. Corel 73, 1999, serigrafia; wym. pl.: 148 x 105 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski
4. G 15COR, 1993, serigrafia; wym.: pl.: 148 x 105 mm; sygn. oł.: S. Fijałkowski 93.

Czerwona szarfa, 1995

Serigrafia barwna; wym. komp.: 665 x 480 mm (plansza: 910 x 696 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 95, l.d. tytuł.
Odbitka nr 3/20.

20 XII 63, 1995

Litografia, wym.: 626 x 477 mm; ed. 14 I 1995; odb. 2/40.

VIII. Studia talmudyczne, 1978

Linoryt, 1978; wym.: 480 x 340 mm;
sygn. oł. p. d.: S. Fijałkowski 78; odb. nr: 26/50; tytuł oł. l. d.
Lit.: Fijałkowski..., poz. 193.

Talmud polski I, 1988

Linoryt, 1988; wym.: 518 x 380 mm;
sygn.. oł. p. d.: S. Fijałkowski 88; odb. nr 16/50; tytuł oł. p. d.

31 VII 76/19 I 95, 1976/95

Linoryt, 1976/95; wym.: 430 x 555 mm;
sygn. oł. p. d.: S. Fijałkowski,
odbitka autorska, tyt. oł. l.d., poniżej autorski opis ołówkiem: "Odbitka dla Muzeum Sztuki w Łodzi".

LXXVI HIGHWAY

sygn., tyt., i dat. 1990 na odwrocie
olej, płótno
116.5 x 97.5 cm

kolekcja prywatna, Poznań (zakup bezpośrednio od artysty w 1999 r.)
kolekcja prywatna, Polska (zakup w 2003 r.)

Poznań, Muzeum Narodowe, Stanisław Fijałkowski, 2003, no. 155

1 sierpnia 2000 w Nieborowie, 2000 r.

akwarela/papier, 40 x 30 cm
opisany u dołu: `1 sierpnia 2000 w Nieborowie 25/2000`

Troistość kwadratu

grafika komputerowa, 2/3, 37 x 25 cm, sygn.

Karty okolicznościowe, 1968-1975

Zestaw karnetów świątecznych ozdobionych linorytami, będącymi zmniejszonymi kompozycjami klasycznych prac artysty;
dołączone odręczne, pisane ołówkiem życzenia świąteczne;
wszystkie grafiki sygn. oł.: S. Fijałkowski. Lata 1971: 29/50, 1969: 29/50, 1968: bez nakładu;
1974: bez nakładu, 1975: bez nakładu.

31 VII 76, 1975/1995 r.

sitodruk/papier, 70 x 100 cm
sygnowany i opisany u dołu: `31 VII 76 / 19 I 95 e.a. S.Fijałkowski`

Teka 6 linorytów, 1990 r.

linoryt/papier, 40 x 30 cm (x6)
każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem
1) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `6 VII 90 16/50 S.Fijałkowski`;
2) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `IIIa Wariacje na temat nieprawdy 16/50 S.Fijałkowski 90`;
3) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `13 VII 90 16/50 S.Fijałkowski`;
4) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `22 IX 90 16/50 S.Fijałkowski`;
5) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `23 IX 90 16/50 S.Fijałkowski`;
6) linoryt/papier, 40 x 30 cm, sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: `4 XII 90 16/50 S.Fijałkowski`.

Teka 6 linorytów została odbita w pracowni Gabriela Belgeonne. Nakład limitowany do 55 egzemplarzy, w tym 50 o numerach od 1 do 50 oraz 5 oznaczonych `H.C`. Wszystkie odbitki są sygnowane przez artystę

Autostrada LXXXV, 1988 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie (ołówkiem): `1/88 ST. FIJAŁKOWSKI - LXXV Autostrada, 1988`

- kolekcja prywatna, Poznan
- kolekcja prywatna, Warszawa

- "Stanisław Fijałkowski", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zacheta - Panstwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznan 2003, s. 252, poz. kat. 154 (wykaz prac)

6 VI 1970, 1970 r.

olej/płótno, 123 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `S. FIJAŁKOWSKI 6. IV. 70`
na blejtramie nalepka z 36 Biennale Sztuki w Wenecji z 1972 roku oraz znaczek celny.

- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
-36 Biennale Sztuki w Wenecji, 1972

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski Początek września 2001, 18/2001`

- kolekcja prywatna, Łódź
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zacheta - Panstwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznan 2003, s. 255, poz. kat. 353 (wykaz prac)

Nieborów, 2001-02 r.

akwarela/papier, 38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Nieborów, 3 VIII 2001-2 S. Fijałkowski 49/2001`

Kompozycja, 10 X 2012

serigrafia, papier, 69 × 99 cm w świetle oprawy
opisany i sygnowany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 22/60 S.Fijałkowski

Kompozycja, 4 Listopada 2012

serigrafia, papier, 68,5 × 99 cm w świetle oprawy
opisany i sygnowany u dołu ołówkiem: 4 Listopada 2012 45/50 S.Fijałkowski

Kompozycja, 3 XI 2012

opisany na krośnie: S.Fijałkowski 3 XI 2012 92/2012

14.VIII.61, 1961 r.

akwarela/papier, 36 x 26 cm
sygnowany i datowany u dołu: '14.VIII.61 S. Fijałkowski' oraz inskrypcja
na odwrociu nalepka z opisem obrazu oraz nalepka ramiarska

15 VIII 72, 1972 r.

olej/płótno, 74 x 60 cm
datowany na odwrociu: `15 VIII 72 | 136/72`

- kolekcja prywatna, Łódź

13 XI 1983, 1983 r.

olej/płótno, 81,5 x 60,5 cm
sygnowany, datowany, i opisany na blejtramie: `FIJAŁKOWSKI 13 XI 1983`

Stanisław Fijałkowski - Obrazy, katalog wystawy, Galeria 86, maj 1988, Łódź 1988, s. 6

STAWIANIE PYTAŃ - CO CIEMNA NOC, 1985

olej, płótno
92 x 73 cm
sygn. na odwrocie na dolnej listwie blejtramu:
FIJAŁKOWSKI - STAWIANIE PYTAŃ - CO CIEMNA NOC
na prawej listwie: 20/85

STUDIA TALMUDYCZNE VIII, 1978

papier, linoryt, 51 x 37.5 cm,
sygn.p.d. S.Fijałkowski 78
VIII Studia talmudyczne 19/50

Piąte nagłe pojawienie się Beatrycze, 2002 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `S. Fijałkowski - Piąte nagłe pojawienie się Beatrycze, 2002 82/2002`
oraz napis: `Z myślą o PP. Mal i Sławka Bossie` oraz nalepka transportowa z opisem pracy
- kolekcja prywatna, Łódź
- "Stanisław Fijałkowski", wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy indywidualnej, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 127, il. 50 (reprodukcja barwna), s. 250, poz. 81 (wykaz prac)

Czternasta czarna szarfa, 1986 r.

olej/płótno, 100,5 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `S. Fijałkowski - Czternasta czarna szarfa, 1986`
na blejtramie nalepka galeryjna z opisem pracy
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, "Zachęta" Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 253, poz. 208 (wykaz prac)

10 II 60, 1960 r.

olej/płótno, 61 x 38 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `S. Fijałkowski`, `10 II 60 5/60` oraz autorska nalepka z opisem obrazu
- Galeria Krzysztofory, Kraków, 1961 (wystawa indywidualna)
- Związek Literatów, Łódź, 1961
- Galeria Krzywe Koło, Warszawa, 1962

Kompozycja, 2001 r.

grafika komputerowa/papier, 15 x 10,5 cm
sygnowany p.d.: `S. Fijałkowski`, opisany l.d.: `e a` i datowany l.g.: `2001`

Ppaint 5 b

sygnowany ołówkiem p.d.: `e. a. S. Fijałkowski` oraz l.d.: `Ppaint 5 b`

Czerwona szarfa, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 76 x 55 cm
opisana u dołu ołówkiem: `Czerwona szarfa VII/X St. Fijałkowski 95`

linoryt/bibułka, 21,3 x 17,5 cm
u dołu ołówkiem dedykacja i sygnatura: `S. Fijałkowski | Pani Dobrochnie Olkiewicz | z wyrazami sympatii`

3 VIII 66, 1966 r.

ołówek, papier, 42 x 29,7 cm
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz dat. śr. d.: 12c/66

Zupełnie nowa autostrada IX, 2008 r.

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. i dat. na na blejtramie: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada IX 2/2008

XXXXIV Autostrada, 1976 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie: `S.Fijałkowski - XXXXIV Autostrada - Zawrócenie z drogi pod wpływem złego| samopoczucia, 1976`

- Galeria Zapiecek, Warszawa, 1976
- Dom Artysty Plastyka (Laureaci Nagrody C. K. Norwida), Warszawa, 1977
- Iran, Irak, 1977
- Galeria Hennig, 1977
- Galeria Leonard Klos, Varrelbusch, Niemcy, 1981
- Instytut Polski, Londyn, 1990
- Galeria Studio, Warszawa, 1990

Zalążki, 1967 r.

olej/płótno, 42 x 33,5 cm
sygnowany, opisany i datowany na blejtramie: `S. Fijałkowski Zalążki 2000 zł 1967`

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 250, poz. 82 (wykaz prac)

19 VIII 73, 1973 r.

olej/płótno, 73 x 65 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: `S. Fijałkowski - 19 VIII 73`

7.IV.60, 1960 r.

akwarela/papier, 36 x 26 cm
sygnowany i datowany u dołu: `7. IV 60 S. Fijałkowski` oraz inskrypcja poniżej

22 V 2012-A3. psd

grafika komputerowa, papier, 42 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. u dołu: 22 V 2012-A3.psd ea. S. Fijałkowski

22 VII 65

ołówek, papier, 42 x 29,5 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: S. Fijałkowski, dat. p. d.: 7m/65

Nieborów 9 VIII 2001-02

akwarela, ołówek, papier, wym. arkusza 38 x 27,8 cm;
sygn. śr. d: S. Fijałkowski, dat. p. d.: 58/2001, opisany l. d.: Nieborów 9 VIII 2001-02

XVI Studia talmudyczne, 1978 r.

linoryt/papier, 63 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. Fijałkowski 78` oraz l.d. tytuł autorski: `XVI Studia talmudyczne`

Anioł, 1998 r.

linoryt/papier, 56 x 38 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `S. Fijałkowski 98` opisany ołówkiem l.d.: `Anioł z 68 roku` i ś.d. numer edycji: `6/30`

Autostrada dla kreta i liszki, 1990 r.

olej/płótno, 100 x 81,5 cm
sygnowany i opisany na blejtramie: `S. FIJAŁKOWSKI - Replika autostrady dla kreta i liszki 1990`

- kolekcja prywatna

11.I.63, 1963 r.

olej/płótno, 60,5 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski` i `11.I.63 3/63`

- kolekcja prywatna, Poznań (w 2003)
- kolekcja prywatna, Paryż (zakup od wym. powyżej, ok. 2004)

- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 250, poz. 53 (wykaz prac)
- "Sztuka.pl" nr 11/2008, s. 61 (reprodukcja)

19 X 1995, 1995 r.

olej/płótno, 92 x 72 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `FIJAŁKOWSKI - 19 Października 95`

Anioł, 1968

Linoryt; wym. komp.: 534 x 352 mm (plansza: 690 x 496 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 68, l.d. tytuł.

29 IX 1969, 1969

Linoryt; wym. komp.: 525 x 407 mm (plansza: 670 x 515 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 69, l.d. tytuł. Odbitka nr 11/15.

XLIX Autostrada, 1986

Linoryt; wym. komp.: 526 x 361 mm (plansza: 660 x 500 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 86, l.d. tytuł. Odbitka nr 13/50.

11 XII 1970, 1970

Linoryt; wym. komp.: 421 x 325 mm (plansza: 612 x 457 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 70, l.d. tytuł. Odbitka nr 23/25.

Piękny prawdomówny, 1973

Linoryt; wym. komp.: 355 x 275 mm (plansza: 525 x 420 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 73, l.d. tytuł.

Jedenasta czarna szarfa, 1986

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 155 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 86, l.d. tytuł. Odbitka nr 40/50.

13 II 1981, 1986

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 130 x 95 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski, l.d. tytuł. Pod kompozycją dedykacja autorska.

30 I 1961, 1961

Litografia; wym. komp.: 264 x 185 mm;
sygn. oł. l.d.: St. Fijałkowski, dalej tytuł.

Postylla - Ofiarowanie, 1976

Linoryt; wym.:360 x 415 mm (plansza 480 x 570 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 76, l.d. tytuł, śr.d.: odb.[itka] próbna. Pod kompozycją dedykacja autorska.

Czerwona szarfa, 1995

sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 95, l.d. tytuł. Odbitka nr 3/20.

Kompozycja - 7 VI 60

akwarela, papier,
21,7 × 29,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: 7.VI.60 poniżej: ugier jasny,umbra naturalna, umbra palona, sienna/palona, kadm żółty, ultramaryna

11 X 70, 1970 r.

olej/płótno, 60,5 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `wrzesień 1970 FIJAŁKOWSK 11X70 41/70`

- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 17.06.2009
- kolekcja prywatna

olej/płótno, 100,5 x 81,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: "S. Fijałkowski - 1991 | Trudy na autostradzie dla | niebieskiego posłańca`, na dolnej listwie: `279`, na płótnie pieczątka wywozowa

- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa 20.11.2005
- kolekcja prywatna

- Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi, 18.VI - 25.VIII.1996
- Bytom, Centrum Sztuki, Galeria Kronika, 13.IX - 30.X.1996

- Droga. Stanisław Fijałkowski, katalog ywtsawy, wyd. Muzeum Sztuki w Łodzi (18.VI - 25.VIII.1996), Centrum Sztuki, Bytom, Galeria Kronika (13.IX - 30.X.1996), Łódź 1996, poz. kat. 6, il. barwna s. 14.

Równowaga dnia wewnątrz, 1965

akryl, płótno; 26 x 20,5 cm;
napis na odwrocie: S. Fijałkowski, 1965

Zupełnie nowa autostrada I (2007)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x100 cm

Wyjątkowy tydzień

sygn. p.d.
linoryt (3/15)
46.8x34.2 cm

6 V 2002, 2002 r.

akwarela, tusz/papier, 25 x 18 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: `S.Fijałkowski`
opisany u dołu l.d.: `6 V 2002`, ś.d.: `22/2002`

Postylla - Gody w Kanie Galilejskiej, 1976 r.

linoryt/papier, 35,5 x 41 cm
sygnowany i opisany ołówkiem: l.d.: `Postylla - Gody w Kanie Galilejskiej e.a. S. Fijałkowski ` 76`

Cztery, 1972

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na blejtramie: SFijałkowski - Cztery

Estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Marzec 1999, 1999 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `S. Fijałkowski Marzec 99 22/99`

Estymacja: 40 000 - 60 000

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i pisany na odwrociu: `S. FIJAŁKOWSKI - PÓŹNA I GWAŁTOWNA WIOSNA 1996 13/96`

Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, cz. X., nr 139, kat. 237, s. 216 (il. barwna), s. 253 (katalog).

Estymacja: 40 000 - 60 000

30IV2013a-A3.psd

grafika komputerowa
30 x 42 cm

4V2012-2a-A3.psd

grafika komputerowa
30 x 42 cm

Bez tytułu, lata 2000`

grafika, papier
10,7 x 8,3 cm
sygn. p.d. (ołówkiem)

12 XI 70, 1970 r.

olej/płótno, 79,5 x 100
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski 12 XI 70 93/70`

Literatura:
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, poz. kat. 106, s. 143.

Estymacja: 75 000 - 85 000 zł

Replika pejzażu z Zamościa, 1958 r.

olej/płótno, 51 x 61 cm
sygnowany p.d.: `S. Fjałkowski`
opisany na odwrociu: `Pejzaż - 1958, 1958 replika mego obrazu z Muzeum Sztuki w Łodzi`

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

4 Listopada 2012

sygn. p.d.
serigrafia (23/50)
73x52 cm

10 X 2012

sygn. p.d.
serigrafia (20/60)
77x50 cm

7 września 83, 1983 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S. Fijałkowski 7 września 83` (ołówkiem na blejtramie)

- Andzelm Gallery, Lublin
- kolekcja Manfreda Kluckerta

- 1986 Łódź
- 1987 Wiedeń
- 1989 Marburg;
-1990 Galeria Studio, Warszawa
- 1994 Andzelm Gallery, Lublin

Estymacja: 45 000 - 65 000 zł

20 VIII 73, 1973 r.

olej/płótno, 73 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S FIJAŁKOWSKI 20 VIII 73` (długopisem na blejtramie)

- obraz namalowany podczas pleneru w Osiekach
- Andzelm Gallery, Lublin
- kolekcja Manfreda Kluckerta

- Andzelm Gallery, Lublin

Estymacja: 45 000 - 65 000 zł

akryl, płótno, 100 × 100 cm

Estymacja: 85 000 - 95 000 zł

3 VIII 66, 1966 r.

ołówek, papier, 42 × 29,7 cm

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

4 Listopada 2012

sygn. p.d.
serigrafia (23/50)
73x52 cm

Bez tytułu, 11 XII 1970 r.

offsetowa wersja linorytu, e/a, 84 x 59 cm, sygn.

Kurtyna, 1982

akwaforta, papier;
14,5 x 10,3 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis ołówkiem: Kurtyna, e.a, S.Fijałkowski 82

Kompozycja, 1982

mezzotinta, papier;
15,6 x 11 cm (wymiar odbitki),
34,8 x 25,5 cm (wymiar arkusza);
napis u dołu: 28 XII 82, 9/30 S. Fijałkowski (ołówkiem)

Anima (1985)

sygn. dat. p.d.
linoryt (2.nakł.e.a.)
29.7x24.8 cm

3.VI.60, 1960 r.

technika mieszana/papier, 21 x 31 cm (w świetle passe-partout)
u dołu opisany: `3.VI.60 St. Fijałkowski | ugier żółty, umbra naturalna, sienna palona, kadm | żółty, kadm czerwony, kobalt niebieski, kobalt fioletowy, | zieleń szmaragdowa, czerń słoniowa`

estymacja: 6 000 - 12 000 zł

Autostrada XXXVI,1977

olej, płótno; 73,5 x 92 cm
sygn. na odwrocie na krośnie: S.FIŁAJKOWSKI AUTOSTRADA XXXVI 1977

Estymacja: 65000 - 75000 PLN

25 stycznia 1990, 1990 r.

olej/płótno, 101 x 73,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu na blejtramie: `Stanisław Fijałkowski 25 Stycznia 1990 1/90`

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

12.IX.2012 (2012)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x81 cm

XI Talmud polski, 1989 r.

linoryt/papier, 60,5 x 45 cm
opisany, numerowany i sygnowany u dołu: `XI Talmud polski 17/50 S. Fijałkowski 89`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

13 VIII 1961, 1961 r.

akwarela/papier, 35,5 x 24,5 cm
datowany l.d.: `13.VIII.61`, sygnowany p.d.: `S. Fijałkowski`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 1979 r.

linoryt, 74 x 58,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `S. Fijałkowski 79`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Ognisty wóz Eliasza, 1979 (il. s. 33)

Linoryt; wym.: 400 x 300 mm,
sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 79.

Replika II Autostrady, 1990

olej, płótno; 73 x 60 cm
sygn.na krośnie: S.FIJAŁKOWSKI-REPLIKA II AUTOSTRADY, 1990

Estymacja: 50000-60000 zł

3 VIII 66, 1966

ołówek, papier;
42 x 29,7 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski, śr. d.: 12c/66

22 X 71, 1971

ołówek, papier;
15 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: 22 X 71 S.Fijałkowski
w załączniku koperta nadana przez Stanisława Fijałkowskiego zaadresowana na: Armin Hundertmark/
D-1 Berlin 42/ kolonie Kleeblatt Blumenweg/ W-Germany (napis maszynowy);

Zupełnie nowa autostrada IX (2008)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
100x100 cm

Droga koło szubienicy (1958)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
46x33 cm

22 VII 65, 1965

ołówek, papier;
41 x 28,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: S. Fijałkowski oraz 7m/6.5 napis pod kompozycją l. d.: 22 VII 65

Trzeci szkic do obrazu, 1960 r.

akwarela, papier,
26,5 × 21,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: St. Fijałkowski
opisany l. d.: Trzeci szkic do obrazu 13 × 60/umbra pal, ultramaryna, ugier, czerń słom.

Estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Kompozycja, 1960 r.

akwarela, papier, 21,7 × 29,5 cm
w świetle oprawy
dat. l. d.: 7.VI.60-1
opisany poniżej: ugier jasny, umbra naturalna, umbra palona, sienna/ palona, kadm żółty, ultramaryna

Estymacja: 7 000 - 8 000 zł

12 II 2012a.jpg

sygn. p.d.
grafika komputerowa (e.a.), 23x16.4 cm

3 VIII 66 (1966)

sygn. p.d.dat. śr.d.
ołówek, papier 42x29.7 cm

22 VII 65 (1965)

sygn. l.d.dat. p.d.
ołówek, papier 42x29.7 cm

9 VIII 2001-02, 2001-2002

akwarela, ołówek, papier, 38 x 28 cm;
sygn. i opisany u dołu: Nieborów, 9 VIII 2001-2 S. Fijałkowski
58/2001 (ołówkiem)

Pejzaż fantastyczny, 1979

sucha igła, papier; 12,5 x 9 cm (odcisk płyty), 26,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski; napisy: l. d.: 7 VI 79; śr. d.: 14/30 (ołówkiem)

Kompozycja, 1982

mezzotinta, papier, 15,6 x 11 cm (wymiar odbitki),
napis u dołu: 28 XII 82, 9/30 S. Fijałkowski (ołówkiem);

7 września 83

olej, płótno: 100 x 81 cm;
na odwrocie nalepka: Krosno malarskie nr: 1 | Wymiar: 1,00 x 0, 81 m | Cena zł: 174
na odwrocie na ramie napis: S. Fijałkowski - "7 Września 83" oraz stempel (nieczytelny)

13 I 99, 1999 r.

olej/płótno, 99,5 x 73 cm
sygnowany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski 13 I 99 1/99`

Estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Autostrada XXVII, 1975

Olej, płótno; 82 x 60 cm
Sygn. na odwrocie na krośnie S. Fijałkowski - AUTOSTRADA XXVII, 1975

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

15 II 74, 1974

Olej, płótno; 82 x 60 cm
Sygn. na krośnie (dwukrotnie) : 15.II.74 FIJAŁKOWSKI oraz Stanisław Fijałkowski - 1974

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Troistość kwadrata.psd

sygn. p.d.,
grafika komputerowa (1/3),
36x24.5 cm

Anioł II, po 1950 r.

Serigrafia, papier, 11,2 x 8,7 cm, opis. (ołówkiem) l.d.: Anioł II,sygn. (ołówkiem) p.d.: S. Fijałkowski

Hommage a Joan Miro II``, 1978 r.

linoryt/papier, 61 x 46 cm
opisany u dołu: `Hommage a Joan Miro e. a. S Fijałkowski 78` oraz dedykacja autorska

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Skrzydła, 1973 r.

linoryt/papier, 42 x 34 cm (zadruk), 85 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Fijałkowski 73`, l.d.: `Skrzydła`, śr.d.: `8/35`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Pejzaż fantastyczny, 1979

sucha igła, papier;
12,5 x 9 cm (odcisk płyty),
26,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza);

11 VIII 2012b-A3.psd

sygn. p.d.
grafika komputerowa (1/3)
34x24.7 cm

Wariacje na temat nieprawdy (1990)

sygn. dat. p.d.
linoryt (14/50)
25x20 cm

Zupełnie nowa autostrada IV (2007)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
100x100 cm

Bez tytułu, 1985

sygn. i dat. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski 85 oraz napis l. d.: 10/70

4 listopada 2012, 2012

serigrafia, papier;
100 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski
Napis ołówkiem l. d.: 4 listopada 2012 śr. d.: 10/50

Autostrada, 1971

Olej, płótno; 73 x 60 cm
Sygn. na krośnie: AUTOSTRADA OSIEK FIJAŁKOWSKI

Estymacja: 50.000 - 70.000 zł

Projekt malarstwa ściennego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi, ok.1959

olej, płyta pilśniowa; 42 x 50 cm
sygn. na odwrocie: S.Fijałkowski/Projekt malarstwa ściennego w BU w Łodzi/ ok. 1959

Estymacja: 40.000 - 50.000 zł

6 VII 90

serigrafia, papier, 32 x 22.5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem u dołu: 6 VII 90 14/50 S.Fijałkowski

Estymacja: 1.000 - 2.000 zł

Miedzy wielkim smutnym niebem a?, 1969

Olej, płótno; 80 x 60 cm
Sygn. na krośnie: FIJAŁKOWSKI

Estymacja: 50.000 - 70.000 zł

Pejzaż ze Świdnicy, 1950/1951 r.

olej/płótno, 37 x 46 cm
opisany na odwrocie na blejtramie: `S. Fijałkowski - Pejzaż ze Świdnicy 1950 lub 1951`

Estymacja: 45 000 - 55 000 zł

10 X 2012

sygn. p.d.
serigrafia (12/60)
77x50

4 listopada 2012

sygn. p.d.
serigrafia (15/50)
73x52

Bez tytułu, 2012r.

Litografia,
42 x 29,5 cm,
sygn.

10 X 2012, 2012

serigrafia, papier;
Napis ołówkiem l. d.: 10 X 2012, śr. d.: 4/60

17 XI 2001, 2001

ołówek, akwarela, papier;
34 x46 cm (wymiar arkusza);
Napisy u dołu ołówkiem l. d.: 17 XI 2001 śr. d.: 73/2001

Żałobny obraz dla Teresy Tyszkiewiczowej, 1992 r.

olej/płótno, 115,8 x 89 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `S.Fijałkowski - żałobny obraz dla Teresy Tyszkiewiczowej 1992 2/92`

Pochodzenie: bezpośrednio od artysty

Stanisław Fijałkowski. Droga, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1996; Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2003; Projekt nowoczesność, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 7-30.05.2004

Stanisław Fijałkowski. Droga, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1996, s.16; Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2003, poz. kat. 184, s. 188; Projekt nowoczesność, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2004, poz. kat. 16, s. 29.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 55 000 - 65 000

III wariacje na temat nieprawdy, 1990

litografia, papier;
32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 90 (ołówkiem);
napisy l.d.: III wariacje na temat nieprawdy; po środku numer odbitki: 14/50

6 VII 90, 1990

litografia, papier;
32 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S.Fijałkowski; dat. l. d.: 6 VII 90

28 czerwca 93, 1993 r.

akwarela/papier, 76,5 x 55,5 cm
sygnowany p. d.: `S. Fijałkowski`

Estymacja: 14 000 - 16 000

6 VII 90 (1990)

sygn. p.d.,
linoryt barwny (14/50),
29.7x21.3 cm

Kurtyna II (1982)

sygn. dat.p.d.,
linoryt barwny (17/50),
47x34 cm

Kompozycja, 1950 - 51 r.

olej/płótno, 61,3 x 50,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S. Fijałkowski - Kompozycja 1950/51 A 141`

WSTAWIANY: Galeria Sztuki Współczesnej Ego w Poznaniu

Estymacja: 40 000 - 70 000 zł

Olej, płyta pilśniowa,
17 x 49,5 cm
Sygn. p.d. Fijałkowski 16.II.1960

Talmud Polski II, 1988

Olej, płótno;
70 x 100 cm
Sygn. na krośnie: S.FIJAŁKOWSKI - TALMUD POLSKI II, 1988

31 VII 76, 1976/1995 r.

sitodruk/papier, 70,3 x 100 cm
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu:
`31 VII 76 / 19 I 95 e.a. S.Fijałkowski`

Estymacja: 2 600 - 3 600

9 VIII 2001-02, 2001-2002

akwarela, ołówek, papier,
38 x 28 cm;
sygn. i opisany u dołu: Nieborów, 9 VIII 2001-2 S. Fijałkowski 58/2001 (ołówkiem)

Anima, 1985

linoryt, papier,
33 x 28 cm;
sygn. u dołu: Anima nakł. e.a. S. Fijałkowski 85

1II 62 (1962)

sygn. p. d.
linoryt
16.7x14 cm

Po trzydziestu latach (2001)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
116x89 cm

Morski Anioł 2a

grafika komputerowa
30 x 21 cm

8 XII 2008-1-10-III 2011

grafika komputerowa
30 x 21 cm

XVIII Studia talmudyczne 1988/89

Olej, płótno; 75,5 x 66 cm
Sygn. na odwrocie na krośnie: S.FIJAŁKOWSKI XVII STUDIA TALMUDYCZNE 1988/89

6 VII 90

litografia, papier,
sygn. p. d.: S.Fijałkowski; dat. l. d.: 6 VII 90; śr. d.: 14/50

Dla Henryka Mikołaja Góreckiego, 1980 r.

akwaforta/papier, 24,5 x 18 cm
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: `akwaforta dla Henryka Mikołaja Góreckiego | 15/30 S. Fijałkowski 80`

Estymacja: 600 - 1 000 zł

Plener geometrystów, 1985 r.

olej/płótno,
100 x 73 cm,
sygnowany na odwrociu

Estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Na śmierć kardynała, 1981

Linoryt;
wym.: 450 x 345 mm,
sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 81, e/a.

Ognisty wóz Eliasza, 1979

Linoryt;
wym.: 400 x 300 mm,

Anioł II

sitodruk/papier,
20,5 x 14,2 cm,
sygnowany i opisany u dołu: Anioł II S. Fijałkowski,
z kolekcji Galerii Boss, Warszawa

wydruk kolorowy/papier,
e/a, 14,5 x 10,6 cm,
sygnowany i opisany u dołu: e.a. S. Fijałkowski,

Gest Galeria Sławomira Bossa, 1996

35/50, sitodruk/papier,
14 x 11 cm,
sygnowany, datowany i opisany na dole: 35/50 S. Fijałkowski 96,

Bez tytułu, 1976/1995

e/a, sitodruk/papier,
70,3 x 100 cm,
sygnowany i opisany u dołu: 31 VII 76 / 19 I 95 e.a. S.Fijałkowski,

17 IX 2001, 2001 r.

akwarela, ołówek/papier,
34 x 46 cm
l. d.: `17 IX 2001`, śr. d.: `73/2001`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

11 VI 73, 1973 r.

linoryt/papier,
45,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `11 VI 73, 8/35, S. Fijałkowski`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Piękny prawdomówny , 1973 r.

linoryt/papier,
38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Piękny prawdomówny, 7/35, S. Fijałkowski 73`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Kubistyczny akt, ok. 1948 r.

olej/płótno,
61,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `FIJAŁKOWSKI`
POCHODZENIE: 1) do 1999 r. - w pracowni artysty; 2) aukcja Dom Aukcyjny Agra-Art
LITERATURA: 1) Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003 r., poz. kat. 2, cz. I (Lata studenckie - wpływy Władysława Strzemińskiego, obrazy inspirowane lekturą "Teorii widzenia"), s. 79 (il. barwna), s. 249 (katalog); 2) katalog aukcji z dnia 19.06.2005 r., Dom Aukcyjny Agra-Art., poz. kat. nr 112

XVI Studia talmudyczne (6), 1979

Linoryt, papier;
57 x 43
Sygn. u dołu: XVI Studia talmudyczne (6) 9/10 S.Fijałkowski 79

Czwarta czarna szarfa, 1985 r.

Litografia, e/a
55 x 70 cm
sygn.

Druga brama dla studiującego Talmud, 1981

Linoryt na bibule;
wym. komp.: 470 x 350 mm (pl.: 650 x 510 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 81, l.d. tytuł, śr.d.: e/a.

Linoryt na bibule; wym. komp.: 445 x 335 mm (pl.: 645 x 500 mm);
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 78, l.d. tytuł, śr.d.: 9/50.

Projekt malarstwa ściennego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi, ok 1959r.

olej, płyta pilśniowa
42 x 50 cm
sygn. na odwrociu: S.Fijałkowski/ Projekt malarstwa ściennego w BU w Łodzi/ ok. 1959

Bez tytułu, 1961 r.

akwarela, gwasz/papier, 29 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)

Szkic do Powodów do rachunku sumienia

tusz, papier, 48,6 x 38,5 cm;
opisany i sygn. p. d.: Szkic do "Powodów do rachunku sumienia", 1967 S. Fijałkowski 270/67

Kompozycja - 21 XI 99, 1999

grafika komputerowa, papier,
31,8 x 23,8 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski; l. d.: 21 XI 99-3 a 3.[?]; pośrodku: e.a

Paleta V, 2010

akryl, akwarela, pastel, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i opisany na krośnie: S. Fijałkowski - 11 V2010 - Paleta V 18/2010

serigrafia, papier,
39 x 29 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem)

Paleta V

sygn. dat. na krośnie
akryl, a kwarela, pastel, płótno
100x81

Pejzaż, 1984 r.

akwarela, tusz/papier,
55 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Pejzaż 1984 12a/04 S. Fijałkowski

Łzy poświęcenia (nie szukaj ich w przedmiotach), 1967

olej, płótno,
27 x 21,2 cm;
sygn. i opisany wzdgłuż krosna, z boku: S. FIJAŁKOWSKI, od góry: Łzy poświęcenia (nie szukaj ich w przedmiotach) - 1967;
na odwrocie nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków z 1967 r.

2 XI 66, 1966

ołówek, papier,
75,3 x 50 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: S. Fijałkowski, p. d. napis ołówkiem: 13c/66, l. d.ołówkiem: 2 XI 66;
powyżej po środku ołówkiem napis: nowoczesne metody spryskiwania drzew bardzo skutecznie niszczą / gąsienice, którymi żywią się słowiki; u góry napis ołówkiem: gdybyś chciał tylko przypomnieć sobie jak żyłeś / mając trzy lata. Pamiętam z tego okresu niektóre smaki rzeczy niejadalnych / albo zapachy mebli, osób i metali

17 Listopada 1953

tusz, papier,
76,5 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski 18/93, l.d. napis: 17 Listopada 1953

9 VIII 2001-02, 2001-2002

akwarela, ołówek, papier,
38 x 28 cm;

KOMPOZYCJA, 1965 R.

linoryt/papier,
65 x 48,5 cm (arkusz)
sygnowany p. d.: `St. Fijałkowski, datowany l. d.: `10.I.65` oraz opis: `odbitka poza numeracją`

KURTYNA II, 1982 R.

linoryt barwny/papier,
47 x 34 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Fijałkowski 82`, w l. d.: `Kurtyna II`, śr.d.: `17/50`

2 XI 66

sygn. p.d.dat. l.d.
ołówek, papier
75.5x50

17 Listopada 1993

sygn. p.d.dat. l.d.
tusz, papier
76.5x57

Kompozycja czerwono-niebieska, ok.1960

olej, płótno;
73,5 x 50 cm
sygn. na krośnie: S.Fijałkowski Kompozycja czerwono-niebieska A 22

Szkic do obrazu 17 V 61, 1961 r.

akwarela, ołówek/papier,
32 x 23 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `S.Fijałkowski` w l.d.: `17 V 61`

Szkic do obrazu 2 VIII 95, 1995 r.

akwarela, ołówek/papier,
21 x 15 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `S. Fijałkowski` w l.d.: `2 VIII 95`

10.III.60 - Szkic do obrazu 11 III 60

tempera, akwarela, papier,
35,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Fijałkowski (ołówkiem); l. d.: 10.III.60 (ołówkiem);
u dołu napis autorski: akwarele: czerń, ugier ż., kadm żółty c., kadm cz. j. i c.,/ ultramaryna ceneleum, kraplak, zieleń veronese`a,/ tempera - biel cynkowa; na odwrocie napis autorski: 5 x 4 NA TYLE PRACY / "9/60 3T, 7 x 25,4 / 10 III 60 - Szkic do obrazu 11 III 60"

Szkicownik paryski, 1965

ołówek, papier,
24 x 16 cm;
napis l. g.: 17 III 65 - 46 5 k / 65

Collage (1958)

sygn. dat. p.d.
collage, akwarela, papier
34.5x25

Nieborów 9 VIII 2001-02

sygn. śr.d.dat. p.d.
akwarela, ołówek, papier
33.5x23.7

Nawet nie wiesz, że mogłeś mieć skrzydła profesorze, 1968

serigrafia, papier,
46,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski / 68; opisana u dołu: Nawet nie wiesz, że mogłeś mieć / skrzydła profesorze; wraz z numerem odbitki: 1/15 (ołówkiem)

XI Talmud polski, 1989 r.

linoryt/papier,
60,5 x 45 cm (w świetle passe - partout)

1 lutego 97, 1997 r.

linoryt,
e/a,
71,5 x 53,5 cm,
sygn.

Bez tytułu, 2000

offsetowa wersja linorytu z 11 XII 70
84 x 59,5 cm
edycja: e/a

XI Talmud polski, 1989 r.

linoryt/papier,
60,5 x 45 cm (w świetle passe-partout)

grafika komputerowa, papier, 12,9 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski

Bez tytułu, 2005

sygn. p. d.: S. Fijałkowski 2005; l. d.: e.a.

serigrafia, papier,
39 x 29 cm;

III 59 (cosmique)

olej, płótno, 37,5 x 54 cm;
sygn. i opisany na blejtramie: S. Fijałkowski III 59 (cosmique)

Anima, 1985

linoryt, papier, 33 x 28 cm;
opisany i sygn. u dołu: Anima nakł. e.a. S. Fijałkowski 85

KOMPOZYCJA, 1993 R.

grafika komputerowa/papier,
15 x 10,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'S. Fijałkowski 93'

KOMPOZYCJA, 2001 R.

grafika komputerowa/papier,
10,5 x 15 cm

KURTYNA, 1982 R.

akwaforta/papier, odcisk płyty 15,5 x 11 cm
sygnowany i opisany u dołu: 'Kurtyna e.a. S. Fijałkowski 82'
egzemplarz autorski

G2.CDR - 5.IV.93/21.II.95, 1993 - 95 R.

serigrafia barwna/papier,
36 x 50,5 cm (w świetle oprawy)
opisany, sygnowany i numerowany u dołu: 'G2CDR - 5.IV.93/21.II.95 5/50 S. Fijałkowski'

Postylla - Archanioł Gabriel i Zachariasz

linoryt, papier;
39 x 44 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. S.Fijałkowski 76; l.d. Postylla - Archanioł Gabriel i Zachariasz 14/40

Postylla - Droga krzyżowa

linoryt, papier;
sygn. p.d. S.Fijałkowski 77; l.d. Postylla - Droga krzyżowa 11/50

Talmud polski I, 1988

serigrafia, papier,
54 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i sygn. u dołu: Talmud polski I 17/50 S. Fijałkowski 88

II Studia Biblijne, 1980 r.

linoryt/papier, 69 x 53 cm (arkusz),
52 x 40 cm (odbitka)
nr l.d.: `19/50`, sygn. i dat. p.d.: `S.Fijałkowski 80`

5 VI 99

grafika komputerowa, papier, 40 x 29,5 cm;
opisana i sygn. u dołu ołówkiem: 5 VI 99 e.a. S. Fijałkowski

Nawet nie wiesz, że mogłeś mieć skrzydła

serigrafia, papier,
46,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski / 68;
opisana u dołu: Nawet nie wiesz, że mogłeś mieć / skrzydła profesorze; wraz z numerem odbitki: 1/15 (ołówkiem)

Czerwona szarfa, 1995

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 95; tytuł l. d.: Czerwona szarfa;
nr odbitki pośrodku u dołu: 8/20 (ołówkiem)

Krzyż sprzed laty 2a

grafika komputerowa
30 x 39 cm

22V88a

grafika komputerowa
30 x 42 cm

Lekcja anatomii II (1969)

sygn. dat. p.d.
linoryt
8x12

Anioł (1968)

sygn. dat. p.d.
linoryt
13.5x9

bez tytułu

grafika komputerowa , 47/50
65x50,5 cm

bez tytułu, 1970

offsetowa wersja linorytu 1/30,
58x84 cm

14 XII 93, 1993 r.

olej/płótno,
90 x 116 cm
sygnowany i datowany na odwrocie, ołówkiem na blejtramie: `S. FIJAŁKOWSKI - 14 XII 93` oraz nr flamastrem: `20/93`

serigrafia, papier,
39 x 29 cm;

Żywa geometria IV, 1996

olej, płótno,
119 x 89,5 cm;
sygn. i dat. z boku wzdłuż blejtramu: S. FIJAŁKOWSKI ŻYWA GEOMETRIA IV, 1996

Poeta ruszający skały, 1957

olej, płótno,
99,5 x 80,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. Fijałkowski / 1957;
na odwrocie nalepka z wystawy

Bez tytułu, 1999

grafika komputerowa,
sygn. i opisany u dołu: 21 XI 99 - 3 a 3 tif e.a. S. Fijałkowski

Anima, 1985

linoryt, papier,
33 x 28 cm;

7.III.72, 1972

olej, płótno, 74 x 60 cm;
sygn. i dat. na blejtramie: 7.III.72 FIJAŁKOWSKI;
nalepka wystawowa: Edinburgh Festival 1972
Obraz wystawiany: Atelier`72, Edinburgh 1972.

Trzynasta czarna szarfa, 1986

akwaforta, akwatinta, miękki werniks, papier,
14.5 x 10.1 cm (odcisk płyty 15,3 x 10,9 cm)
sygn. oł. pod ryc. od l.: trzynasta czarna szarfa 13/40 S.Fijałkowski 86

Corel 73

wydruk komputerowy barwny, papier,
10.8 x 7.9 cm
tytuł druk. pod ryc. l.: Corel 73, sygn. oł. pod ryc. p: S. Fijałkowski

20 XII 63, 1963/1995,

Litografia (reedycja); wym. komp.: 690 x 522 mm, planszy: 975 x 675 mm, dat. l.d.: 20 XII 63/ 14 I 95, ś.d.: 13/40, p.d.: S. Fijałkowski.

Kompozycja z flagą i kotwicą, 1981

Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 125 x 88 mm, planszy: 373 x 259 mm, sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski, dat. l.d.: 13 II 81; poniżej pracy dedykacja: Pani Janinie Ładnowskiej?

Na śmierć kardynała, 1981

Linoryt; wym.: 450 x 345 mm, sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 81, e/a.

Ognisty wóz Eliasza, 1979

Linoryt; wym.: 400 x 300 mm, sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 79.

Anioł z 68 roku, 1998

serigrafia, papier, 70 x 49 cm (arkusz);
opisany i sygn. u dołu: Anioł z 68 roku 22/30 S. Fijałkowski 98

serigrafia, papier,
39 x 29 cm;

31 VIII 76 / 19 I 95

serigrafia, papier,
69 x 77 cm; (w świetle ramy);
opisany i sygn. u dołu: 31 VII 76 / 19 I 95 49/50 S. Fijałkowski (ołówkiem)

29 I 1960, 1960 r.

olej/płótno,
72 x 59 cm
sygn. i dat. ołówkiem na blejtramie: `S.Fijałkowski 29 I 1960`

Anioł z 68 roku (1998)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
53.7x35.8

11 X 1970

olej, płótno
60 x 73 cm;
sygn. i dat. na krośnie: FIJAŁKOWSKI 11 X 70 oraz nr: 41/70

Anioł II

sygn. p.d.
serigrafia
11.3x8.7

Homagio a Joan Miro II, 1978

Linoryt
wym.: 445 x 335 mm
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 78; l.d. tytuł
egzemplarz autorski
Stan bardzo dobry.

XXXI Autostrada, 1975

Linoryt
wym.: 510 x 350 mm;
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski 75; l.d. tytuł
egzemplarz autorski
Stan bardzo dobry

24.VII.73/1973

olej, płótno
81 x 60 cm
Na krośnie Fijałkowski 24 VIII 73
oraz pieczątka: Kolekcja Fibak/ Monte Carlo

Poeta ruszający skały, 1957

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. l.d. Fijałkowski/ 57

28 VI 1994

olej, płótno
41 x 27 cm;
na odwrocie, na blejtramie napis: 9/94 28 VI 1994 (ołówkiem)

10 IV 97, 1997 R.

olej/płótno
55 x 46 cm
sygn. i dat. na odwrocie na blejtramie: `10 IV 97 S FIJAŁKOWSKI`

LXXIV Autostrada, 1987

olej, płótno
92 x 73 cm
na blejtramie napisy autorskie: FIJAŁKOWSKI LXXIV Autostrada 1987 8/87

Bez tytułu, 1968

Linoryt
wym.: 130 x 90 mm
sygn. p.d.: S. Fijałkowski 68.

13 XI 1983, 1983 R.

olej/płótno
81,5 cm x 60,5 cm
sygn. na odwrocie, ołówkiem na blejtramie: `FIJAŁKOWSKI 13 XI 1983`
BIBLIOGRAFIA: Stanisław Fijałkowski - Obrazy, katalog wystawy, Galeria 86, Maj 1988, Łód¼ 1988, s. 6.

Martwa natura z garnkiem i butelką, 1947

olej, płótno
38,4 x 46 cm
Na odwrocie na krośnie S.Fijałkowski - Martwa natura z garnkiem i
butelką 1947

Kurtyna II (1982)

sygn. dat.p.d.
linoryt barwny
47x34

Studnia (1972)

sygn. dat.p.d.
linoryt
41.3x31.2

RÓŻOWA WSTĘGA, 1998

olej/płótno,
33 x 24 cm
sygn. i dat. ołówkiem na odwrocie na blejtramie: `266 FIJAŁKOWSKI | RÓŻOWA WSTĘGA 1998`

31.VIII.69, 1969

olej, płótno,
36 x 34 cm
sygn. i dat na odwrocie na blejtramie ołówkiem:
`31.VIII.69 S. FIJAŁKOWSKI`

TEKA GRAFIK - XYLON 63

7 arkuszy w tece, linoryt/papier, 49,5 x 34,5 cm (arkusz)

Pejzaż, 1965

Olej, płótno;
35,5 x 26 cm
Niesygnowany

KOMPOZYCJA 19 PAŹDZIERNIKA, 1995

olej, akryl, płótno,
92.3 x 73 cm
na odwrocie na dolnej listwie krosna napisy autorskie: 320 FIJAŁKOWSKI - 19 Październik

5 V 89

sygn. p.d.
linoryt barwny
42x30

6.XI.1984

grafika komputerowa E/A,
29,7x42 cm

31 V 54 l - 24 I 2006, 2006

grafika komputerowa,
e/a, 46 x 31 cm,
sygn.

A 3 8 IX 92-13 I 2006, 2006 r.

grafika komputerowa,
e/a, 46 x 31 cm,
sygn.

BEZ TYTUŁU, ok. 1970

tusz pióro, pedzel, papier,
61.5 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem wzdłuż dolnej krawędzi: Panu Bogdanowi Kopeckiemu na pamiątkę naszego spotkania w ... [nieczytelnie] | 16 VI 70 S.Fijałkowski

Bez tytułu, 1997

olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI 10.IV.97

Czerwona szarfa, 1995

serigrafia, papier, 100 x 70 cm;
sygn. i opisany u dołu: Czerwona szarfa 20/20 S. Fijałkowski 95;

AUTOSTRADA, 1994

Olej, płótno;
55 x 38 cm
Na odwrocie na blejtramie ołówkiem: S. Fijałkowski 12.IX.94

Kompozycja, ok.1959

sygn. na odwrocie: S.Fijałkowski/
Projekt malarstwa ściennego w BU w Łodzi/ ok. 1959

PIECYK, 1947/49

olej, płótno
47 x 38.5 cm
sygnowany na odwrocie na krośnie u dołu: S. Fijałkowski - Piecyk A 121 1947/49
na odwrocie na płótnie i krośnie dwie pieczątki zezwalające na wywóz zagranicę

AUTOSTRADA, 1994

Olej, płótno;
55 x 38 cm

Kompozycja z chmurami, 1958 r.

olej/płótno,
73 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie, na blejtramie: `S. Fijałkowski - Kompozycja z chmurami A20` na odwrocie stempel podłużny (na płótnie) oraz naklejka Agra-Art Warszawa

30.VIII.61, 1961 r.

olej/płótno,
61 x 50 cm
sygn., dat. i numerowany na odwrocie, na blejtramie: `30.VIII.61 S. Fijałkowski 28/61`

bez tytułu

grafika komputerowa
27x21 cm
1999 r.

bez tytułu

grafika komputerowa
27x21 cm
2000 r.

bez tytułu

grafika komputerowa
27x21 cm
2004 r.

bez tytułu

grafika komputerowa
27x21 cm
2006 r.

Czerwona szarfa, 1995

linoryt barwny, papier 75 x 55,5 cm ( w oewietle oprawy);
opisana u dołu: Czerwona szarfa VII/X S. Fijałkowski 95

Lekcja anatomii, 1969

linoryt, papier żeberkowy (Ingres), 49 x 64 cm;
opisany u dołu: Lekcja anatomii e.a. S. Fijałkowski 69 (ołówkiem)

LVII Autostrada, 1980

linoryt, bibuła, 60 x 46 cm;
opisana u dołu : LVII Autostrada e.a. S. Fijałkowski 8

IX Studia talmudyczne, 1978

linoryt, papier, 64 x 49 cm;
opisana u dołu: IX Studia talmudyczne e.a. S. Fijałkowski 78

Paint 15b

grafika komputerowa, 22 x 16 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem)oraz u dołu: e.a; l. d.: Paint 15 b tif 27 II 97

Ppaint 5 b

druk komputerowy, papier, 14,8 x 10,5 cm;
opisana u dołu: Ppaint 5 b (wydruk)
oraz: e.a. S.Fijałkowski (ołówkiem):

Kompozycja niebieska

opisana u dołu: e.a. S.Fijałkowski (ołówkiem)

Ppaint 5b

grafika komputerowa, 9,5 x 7,4 cm sygn.:
oł. pod ryc. p. e.a. S. Fijałkowski

30 lipca 2000

grafika komputerowa E/A, 29x42 cm

9 V 79 a. - 31 XII 2000, 2000 r.

Bez tytułu, 1999 r.,

grafika komputerowa, a3/2/10, 42 x 30 cm, sygn.

Kurtyna (1982)

sygn. dat.p.d., akwaforta, akwatinta, 15.4x11

XXI STUDIA TALMUDYCZNE, 1980

tusz pióro, papier,
63.5 x 49 cm
wymiary w świetle passe-partout
sygnowany oł. l.d.: XXI STUDIA TALMUDYCZNE, p.d.: S. Fijałkowski 80

16. III. 2000, 2000

akryl, płótno, 100 x 73 cm; sygn. i dat. na odwrocie, na blejtramie: S. Fijałkowski 16 III 2000 8/2000

Czerwona harfa, 1995 r.

litografia/papier, arkusz 72,5 x 54 cm
sygn. p. d.: `S. Fijałkowski 95` numerowany `V/X` l. d.: `Czerwona harfa

sygn. dat. p.d., akwaforta, akwatinta, 15.5x10.8 cm

24. VIII. 73, 1973

olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. na blejtramie: FIJAŁKOWSKI 24 VIII 73

Postylla - ofiarowanie, 1976

linoryt, papier, 36 x 41,5 (odbitka), 39 x 45 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: Prostylla - ofiarowanie odb.1 S. Fijałkowski 76

11 XII 70, 1970

linoryt, papier, 61,5 x 46 cm (arkusz)
sygn., dat. i opisany u dołu: 11 XII 70 23/25 S. Fijałkowski 70

21 XI 99-3a3

sygnowany p.d.
grafika komputerowa, 29x21 cm

Postylla-ofiarowanie (1976)

sygnowany dat. p.d.
linoryt, 36.5x42.5 cm

Bez tytułu, 1981

akwaforta, akwatinta, papier,
13,1 x 9,6 cm (odcisk płyty); 37 x 25,5 cm (arkusz);
dat. l.d.: 13 II 81, sygn. p.d.: S. Fijałkowski; u dołu dedykacja autorska

Anima, 1985

linoryt, papier, 29,5 x 24,5 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: Anima z nakł. e.a. S. Fijałkowski 85

4 X 1969, 1969

olej, płótno,
30 x 23 cm
Na odwrocie na blejtramie napis: S FIJAŁKOWSKI | 4 X 69

ILE KROKÓW ŚNISZ, 1967

olej, płótno,
27 x 20.5 cm
Na odwrocie na blejtramie napis: Stanisław Fijałkowski - Ile kroków śpisz | 1967

Kompozycja z chmurami, 1958

olej, płótno, 50 x 61 cm
sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 58

Talmud polski I, 1988

serigrafia, papier, 54 x 39 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu: "Talmud polski I" 17/50 S. Fijałkowski 88

Talmud Polski, 1991

olej, płótno, 70 x 63 cm
sygn. na odwrociu: S.Fijałkowski - Talmud Polski XIII 1991

Tablice, 1969 r.

akryl/płótno, 35 x 34 cm
sygn. i dat. na blejtramie: `31 VIII. 69 S FIJAŁKOWSKI`

Bez tytułu, 1984 r.

linoryt/papier, 64 x 48,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `S.Fijałkowski 84` oraz data l. d.: `18 Maja 84` i nr śr. d.: `14/50`

Anioł z 68 roku, 1998 r.

papier, 58,5 x 40,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `S. Fijałkowski 98`, tytuł l. d.: `Anioł z 68 roku` oraz nr śr. d.: `20/30`

Bez tytułu, 1979

grafika komputerowa, odbitka unikatowa, 30x42 cm

NOWA CHUSTA SW. WERONIKI, 1960

olej, plótno,
81 x 60 cm
na blejtramie napis: S. Fijalkowski 3/60 Nowa Chusta sw. We- | roniki

5cd5...

linoryt, 2/10, 42 x30, sygn.

10 VIII 95 -6 VI 2004

Logos, 1997

grafika komputerowa, wydruk, papier,
21,6 x 16,2 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: e23/50 S. Fijałkowski 97 (ołówkiem)

17,4 x 14 cm (w świetle passe-partout);
opisana u dołu: e. a. S. Fijałkowski (ołówkiem)

Kompozycja z drzewami, 1958 r.

olej/płótno, 51 x 61 cm
sygn. p. d.: `S.Fijałkowski 58`

10 II 60, 1960 r.

olej/płótno, 61 x 38 cm
sygn., dat. i numer. na blejtramie: S. Fijałkowski / 10 II 60 / 5/60
na odwrocie autorska naklejka z informacjami o obrazie. Obraz wystawiany w Krzysztoforach w Krakowie w 1961 r., w Związku Literatów w Łodzi w 1961 r., w Galerii Krzywe Koło w Warszawie w 1962 r., w Museum of Modern Art w Nowym Jorku w ?

Czerwona szarfa, 1995

serigrafia, papier, 3/20, 73 x 52 cm;
sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 95; w l.d. napis: Czerwona szarfa. w śr. d. nr: 3/20

Czerwona szarfa, 1995

serigrafia barwna, papier, 73 x 52 cm;
sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 95

Modlitwa do Anioła, 1964-2001

olej, płótno, 100 x 77,5 cm;
na odwrocie na blejtramie napisy autorskie: S. Fijałkowski - Modlitwa do 100 x 77,5 Anioła - Replika dla Krzyszt. Madelskiego 2001
Autorska replika obrazu stanowiącego własność Muzeum Sztuki w Łodzi
Por.: Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, (kurator: Włodzimierz Nowaczyk), Poznań 2003; il. 43, ss. 120 i 250, poz. kat. 69.

Talmud polski I, 1988

serigrafia, papier,
54 x 39,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu: Talmud polski I 17/50 S. Fijałkowski 88

22.IX.69, 1969

linoryt, papier, 55 x 42,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu: 22 IX 69 11/15 S Fijałkowski 69

Jedenasta czarna szarfa, 1986

akwaforta, akwatinta, papier, 15,5 x 11 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: Jedenasta czarna szarfa 40/50 S. Fijałkowski 86

Autostrady, 1973

linoryt, papier,
46 x 34 (w świetle passe - partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 11.VI.73 epr.d`art S. Fijałkowski 73

Figury

litografia, papier,
18,2 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: S Fijałkowski (ołówkiem)

KOMPOZYCJA Z CHMURAMI, 1958

olej, płótno,
73.5 x 60 cm
na odwr., na wewnętrznej dolnej listwie napis ołówkiem: S. Fijałkowski - Kompozycja z chmurami A 20; na odwr. na płótnie podłużna pieczątka.

TRUDY NA AUTOSTRADZIE, 1991

olej, płótno,
100 x 81 cm
na odwr., na płótnie podłużna pieczątka; na desce blejtramu napis: S. Fijałkowski - 1991 | Trudy na autostradzie dla | niebieskiego posłańca; na dolnej listwie: 279

bez tytułu

grafika komputerowa, 20 x 15 cm, 1993r.

Piękny kamień

11VIII 95 – 27 VI 2004

30 X 98 – 30 IV 2004

AKT, 1948

olej, płótno,
61.5 x 50 cm
sygnowany p.d.: FIJAŁKOWSKI

Abstrakcja

litografia, papier,
29 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: S. Fijałkowski

Bez tytułu (ok.1962)

sygnowany p.d.
linoryt
16.7x14

Nawet nie wiesz, że mogłeś mieć skrzydła profesorze (1968)

sygnowany, datowany p.d.
linoryt, 32x22.5

KOMPOZYCJA 17 XI 66, 1966

olej, płótno,
27 x 20.5 cm
sygn. na odwr. na wew. stronie dolnej listwy:
S.FIJAŁKOWSKI - 5000 zł | na wew. stronie lewej listwy: " 17 XI. 66" | na wew. stronie prawej listwy: Panu Gianni Palvarini na pamiątkę ofiaruje autor - Łódź | 29 V 77

KOMPOZYCJA, 1968

olej, płótno,
61 x 50 cm
na wewnętrznej, dolnej listwie blejtramu napis autorski: biel tytan, cynk.karm,|Rembrumbra pal. umbra mat., kobalt nieb.|WEN: ugier 2., mais czerw, ultramar.;
obok: 19 IV 68 na podmal. starym obrazie | sprzed paru mies.;
na wewnętrznej lewej listwie blejtramu dedykacja : Panu Gionni Palvarini w dowód przyjaźni - Autor 29 V 77 w Łodzi

Kompozycja, 1958

olej, płótno,
46 x 61 cm
na odwr., na blejtramie napis: S. Fijałkowski - Kompozycja, 1958 (?) A 83

Anioł II

serigrafia/papier, 20 x14 cm,
dar Sławomira Bossa

31.X.74

sygnowany p.d.
linoryt
40x30

Para obrazów: Różowa wstęga, 1998 Podróż , 2000;

olej, płótno, 33 x 24 cm,
dat. i opisane na odwrocie

26 stycznia 1990, 1990

olej, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i dat. na odwrocie

20 XII 63/14.I 95

linoryt,
695 x 515 mm,
sygn. oł. p.d.: S. Fijałkowski, odb. nr : 8/40, l.d. tytuł.

30 I 61, 1961

litografia,
26,5 x 19 cm,
sygnowana ołówkiem pod ryciną l.d. "St. Fijaikowski - 30.I. 61", na zaplecku nalepka "la Boutique de L`Encadrement - BE 1 bis, rue Mornay 75004 PARIS"
Nakład 20 egz.
Reprodukowana w: Stanisław Fijałkowski, Malarstwo, grafika, rysunek, Galeria Studio, Warszawa 1990, il. 2 (s. 2).

LII Autostrada, 1978

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygn. na odwr. na poprzecznej żerdzi krosien: S. Fijałkowski - LII Autostrada 7/78

Cztery, 1972

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygn. na odwr. na poprzecznej żerdzi krosien: "CZTERY" - S. FIJAŁKOWSKI 1972 15/72, na wewn. kraw. dolnej żerdzi krosien: S. Fijałkowski - Cztery

Kubistyczna martwa natura z dzbanem, ok. 1947

olej, płótno,
61 x 50 cm
sygn. czarną kredką na odwr. na d. żerdzi krosien: S. Fijałkowski - Kubistyczna martwa natura | z dzbanem, p.d.: ok. 1947

33-2002

wydruk cyfrowy, odbitka autorska,
27,7x42 cm
sygnowany p.d.,

Bez tytułu, 1976-95 r.

grafika, 23/50,
56 x 70 cm,
sygn.

Bez tytułu, 1963-95 r.

grafika, 7/40,
85 x 63 cm,
sygn.

Talmud polski I, 1988 r.

grafika, 16/50,
75 x 55 cm,
sygn.

12.IX.94, 1994

olej, płótno,
55 x 38 cm;
na odwrocie na blejtramie ołówkiem: S. Fijałkowski 12.IX.94

Z nieba ogień – woda, 1961

olej, płótno,
79,5 x 79,5
sygn. p.d.: Fijałkowski 12. III. 61; na odwrociu na blejtramie napis: "6/61 z nieba ogień – woda";
naklejka CBWA Łódź

Łzy poświęcenia, 1967

olej, płótno,
27 x 21.3 cm
sygn. oł. na odwr. na wewn. kraw. krosien d. i p.d. (sygn. przechodzi z krawędzi dolnej na prawą): Łzy poświęcenia (nie szukaj ich w prze- | dmiotach) - 1967

Anima (1985)

sygnowany, datowany p.d.
linoryt
29.5x24.7

sygnowany, datowany p.d.
akwaforta, akwatinta
15.5x10.8

Czerwona szarfa (1995)

sygnowany, datowany p.d.
serigrafia
67x49

Leżący kubistyczny akt, 1948

olej, płótno naklejone na płytę pilśniową
48,7 x 58,8 cm

serigrafia, papier,
77 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: S. Fijałkowski, śr. d.: 36/40, w l.d. dat.: 20.XII.63/24.I.95

Kompozycja bez tytułu, 1993

grafika komputerowa;
20 x 15 cm;

Obiekt został wystawiony na licytację
na rzecz Fundacji Sue Ryder - więcej o fundacji w dodatkowych informacjach

7.II.75

sygnowany, datowany p.d.
akwaforta, akwatinta
11.5x8

Piramida

litografia, papier
48 x 60 cm

Anioł z 68 r.

litografia, papier
63 x 42 cm

Czerwona szarfa 1995

serigrafia barwna, papier, V/X, 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d. S. Fijałkowski 95, w l. d.: Czerwona szarfa, w śr. d.: V/XV

Anioł (1968)

serigrafia
53x35
sygnowany, datowany p.d.

Chmury

akryl, płótno
73 x 65 cm

Piramida 1976-1995

serigrafia, papier, odbitka autorska,
47,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: S. Fijałkowski, w l. d. dat.: 31 VII 76/19 I 95, w śr. d: ea

AUTOSTRADA CCCXXXV 1994 r.

Olej na płótnie 46 x 38 cm
Sygnowany na krosnach - "S. Fijałkowski"

bez tytułu

litografia, papier 32 x 24,5 cm
sygn. l. d.: St. Fijałkowski – 30. I. 61

Kompozycja 1950/51

olej, płótno, 50,5 x 61,5 cm

Kompozycja 31.VII.76/19.I.95

serigrafia
42.8x54.7
sygnowany p.d.

Martwa natura z głową murzyna, 1948

olej, płótno, 61 x 50,3
sygn. ołówkiem p. d.: Fijałkowski

Anioł (1968)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
54x35.5

180584, 1984 r.

Linoryt na papierze 47,5 x 34,8 cm
Sygnowany p.d. - "S. Fijałkowski 84"
Nakład - 14/50

Sitodruk dla Walerii, 1993,

19/25,
52x70 cm

Autostrady 1973

linoryt, papier, 46 x 34 (w świetle passe - partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 11.VI.73 epr.dŐart S. Fijałkowski 73

Marzec 1999 (12/99), 1999

olej, płótno,
100 x 73 cm
sygn. na odwr. na poprzecznej żerdzi krosien śr.: Fijałkowski - Marzec 99, p.: 12/99

Nad jeziorem w Olsztynie, ok. 1949

olej, płótno,
50 x 61 cm
sygn. na odwr. na d. żerdzi krosien: Fijałkowski - Nad jeziorem w Olsztynie 1949 (?), na g. żerdzi: A 137

bez tytułu

1993 r.
grafika komputerowa
20x15

bez tytułu

1995 r.
sitodruk 19/50
33x49

Sitodruk dla Walerii

1993 r.
sitodruk 20/25
65,5x47

Kompozycja 31.VII.76/10.01.95

sygn. p.d.
serigrafia
42.8x54.7

KOMPOZYCJA, 1995 r.

Drzeworyt na papierze 70 x 100 cm
Sygnowany p.d.- "S. Fijałkowski"
Nakład - 18/50

KOMPOZYCJA, 1995 r.

Drzeworyt na papierze 100 x 70 cm
Nakład - 2/40

Bez tytułu 1961

linoryt , papier, 32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Fijałkowski - 3 a I 61

ANIOŁ Z 68 ROKU

1998 r.
Grafika na papierze 75 x 52 cm
Sygnowany p.d. - "S. Fijałkowski 98"
Nakład - 8/30

Piramida 1976-1995

serigrafia, papier, 40/50, 48 x 60 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Fijałkowski, dat. l. d.: 31 VII 76 / 19 I 95

II REPLIKA OBRAZU MELANCHOLIJNY OBRÓT O 45

akryl, płótno,
55 x 38 cm
sygnowany na odwr. na wewn. krawędziach krosien, l.: II Replika obrazu "Melancholijny obrót o 45° w Dniu Zwycięstwa [cudzysłów nie zamknięty], d.: 337 S. Fijałkowski 95

21.II.68

sygnowany dat. p.l.d.
linoryt
48.5x32.5

29.IX.67

sygn. p.d.
linoryt
45x36

Sitodruk dla Walerii, 1993

serigrafia 21/25, 52x70 cm

Piękny prawdomówny 1973

linoryt, papier, odbitka autorska 37 x 29 cm (w św. p-p)
sygn. i dat. u dołu: Piękny prawdomówny epr. d`art S.Fijałkowski`73

liczba obiektów: 593