PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
olej, ołówek, tektura; 36,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż prawej krawędzi u dołu: ZB.P.;
na odwrocie dedykacja: Jerzemu Zbigniew Pronaszko IX 1948 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno dublowane; 42,5 x 33,5 cm
Sygnowany l.d.: Z. PRONASZKO
Portret Stefanii Szyszko-Bohuszowej w sukni balowej w stylu rokoko
Olej, płótno, 120 x 83 cm,
sygn. l.d.: Z. Pronaszko,
p.d.: dedykacja: Sławusi od matki.
Siedzący prorok - szkic do rzeźby
ołówek/papier, 29 x 17,5 cm w świetle passe-partout
Kraków - krajobraz z mostem Dębnickim
Akwarela, papier, 27,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: ZPronaszko
akwarela, papier, 27,5 × 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Zpronaszko
sygn. p.g.
olej, płótno
94.5x74 cm
sygn. p.g.
olej, tektura
48.5x65.5 cm
autolitografia, papier; 17,5 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. monogramem na płycie p. d.: ZP;
litografia/papier, 60 x 42,5 cm
sygn. l.d. na kamieniu: ZP
stan zachowania: po konserwacji
Konik na biegunach (Portret synka), 1953 r.
olej, płótno, 100,5 x 85,5 cm,
sygnowany l.d.: z.pronaszko,
na odwrocie autorskie datowanie: IX. 1953.
brąz; 37 x 13,5 x 12,5 cm;
nr na podstawie 8/8;
odlew współczesny z oryginalnego modelu gipsowego;
olej, płótno
50,5 x 35,7 cm
sygn. p.g.: Z. Pronaszko. Kraków. | 46.
Na odwrocie na płótnie nalepka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie (druk wypełniony ręcznie) z danymi o obrazie.
Martwa natura z dzbankiem, bukietem kwiatów i owocami, lata 40. XX w.
tusz/papier, 49 x 69 cm (w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'ZPronaszko'
akwarela, ołówek, tusz/papier, 28 x 21 cm
brąz, patyna matowa; wys. 36 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 12,2 cm.
Polska, odlew 2004 (z oryginalnego modelu 1922).
olej, płótno naklejone na sklejkę; 43 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z. P.
Według tradycji rodzinnej oferenta obraz przedstawia Władysława Broniewskiego.
olej, płótno, 162 x 124 cm
sygn. z lewej strony: z.pronaszko
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Polswiss Art, 24.05.2009
olej, płótno naklejone na tekturę
43,5 x 38,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Pronaszko
olej na tekturze, 47,5 x 70 cm,
sygnowany p.d. "Z.Pronaszko".
Akwarela, papier; 14 x 14 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: z.p.
*opłata droit de suite
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: z. p. (ołówkiem).
akwarela, papier; 14 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: z. p. (ołówkiem).
olej, tektura
67 x 45,3 cm
sygn. p.d.: Z. Pronaszko
akwarela, papier; 24 x 34 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.;
na odwrocie nalepka z opisem pracy
brąz, odlew z oryginalnego modelu gipsowego, 37,5×13,5×12,5 cm; edycja 1/8
Literatura:
H. Blumówna, Zbigniew Pronaszko, Warszawa 1958, il. 9
B. Bielawski, Rzeźba formistyczna [w:] Ze studiów nad genezą plastyki nowoczesnej w Polsce, Wrocław 1966, il. 11
J. Pollakówna, Formiści, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk 1972, s. 165
I. Jakimowicz, Formiści, Warszawa 1989, poz. kat. 781
akwarela, papier, 27 × 37,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: ZPronaszko
olej/płótno, 81 × 117,5 cm
sygn.: l.d. Z. Pronaszko / 1957
* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite
Martwa natura z wazonem, owocami i fajką
olej, płótno; 40,5 x 50 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z. Pronaszko
ołówek/papier, 15 x 10,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.d.: 'Rysunek Zb. Pronaszki | głowa (...)[niecytelne]'
odlew/brąz, 37 x 13,5 x 12,5 cm
opisany z tyłu, na podstawie: '5/8'
odlew współczesny z oryginalnego modelu gipsowego
POCHODZIENIE:
- kolekcja prywatna, Poznań
- Irena Jakimowicz, Formiści, Warszawa 1989, kat. 781
- Joanna Pollakówna, Formiści, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk 1972, s. 165 (il.)
- Bolesław Bielawski, Rzeźba formistyczna, [w:] Ze studiów nad genezą plastyki nowoczesnej w Polsce, Wrocław 1966, repr. il. 11, s. nlb
- Helena Blumówna, Zbigniew Pronaszko, Warszawa 1958, il. 9, s. nlb
sygn. l.d.
akwarela, papier
24x32.5 cm
akwarela/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu nalepka z opisem obrazu
OPINIE:
- potwierdzenie autentyczności przez Emila Krchę i Helenę Blum
Martwa natura z wazonem i owocami
olej, sklejka; 49,5 x 29,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry (wycisk w masie farby): Z. Pronaszko
MARTWA NATURA Z BUKIETEM CYNII
olej, płótno
76 x 65 cm
sygn. l.d.: Z. Pronaszko.
Rodzina żydowska // Scena przydrożna, lata 30. XX w.
Akwarela, gwasz, tusz; praca dwustronna; wym.: 26,5 x 33,5 cm; przy pierwszym temacie sygn. Z. Pronaszko.
Portret brata, Andrzeja Pronaszki, około 1907 r.
olej/płótno, 65 x 51 cm
sygnowany p.g.: 'z.pronaszko'
na odwrociu fragment nalepki wystawowej z opisaniem obrazu oraz pozostałości po trzech innych nalepkach bez zachowania tekstu, oznaczenia 4.29 i 86
akwarela, gwasz, papier, 33,8 x 48 cm,
sygn. p.d.: Z Pronaszko
Portret Stefanii Szyszko-Bohuszowej w sukni balowej
olej, płótno,
sygn. l.d.: Z. Pronaszko,
p.d.: dedykacja: Sławusi od matki, 120 x 83 cm
olej, płótno, 100 × 85 cm
sygn. l. d.: Z.Pronaszko
na odwrocie datowanie: IX.1953
Sportretowany chłopiec to synek Karola Zolicha, przyjaciela i mecenasa krakowskich malarzy
Kolekcja Karola Zolicha.
ołówek, papier, 23,5 × 16,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Zpronaszko
ołówek, papier, 22 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Z Pronaszko/941
Pejzaż z Cagnes (Cagnes sur Mer), 1928 r.
akwarela, ołówek, papier, 31 × 45 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: Zpronaszko/Cagnes s/Mer
DZIECI NA TLE PŁONĄCEGO MIASTA
akwarela, ołówek, papier, 36 x 25 cm,
sygn.p.d.Z.P.
z albumu Teka autolitografii Czartaka, autolitografia barwna, 17 x 25 cm,
sygn. monogramem na kamieniu p.d.: Z.P.
Olej, dykta; 68 x 45 cm
Sygnowany p.d.: z.pronaszko
Na odwrocie pieczęć własnościowa: Z KOLEKCJI BOGUSŁAWY CHOLEWA HRYNKOWSKIEJ
Bogusława Cholewa Hrynkowska była malarką i żoną malarza Jana Hrynkowskiego.
akwarela, ołówek, papier, 27,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
akwarela, papier; 43 x 61,5 cm;
po lewej stronie u dołu: pieczęć oraz 20.7.930 | Zator
Portret Stefani Szyszko-Bohusz,
około 1920 r.
olej, płótno, 121 x 86 cm
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
oraz dedykacja w l. d.: Sławusi od Matki
olej/tektura, 44 x 31,5 cm
sygnowany u dołu: `Z.Pronaszko`
akwarela/papier, 22 x 31,5 cm
sygnowany p.d. `Z.P`
akwarela, papier, 26 × 37 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: z. pronaszko
Portret Stefani Szyszko-Bohusz, około 1920 r.
olej, płótno, 121 × 86 cm
sygn. p. d.: Z. Pronaszko oraz dedykacja
w l. d.: Sławusi/od Matki
Kolekcja rodziny artysty.
Estymacja: 110000 - 140000 zł
akwarela/papier, 26,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `z. pronaszko`
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Martwa natura z kwiatami w wazonie
olej, tektura, 52 x 42 cm;
sygn. p.g.: z. pronaszko;
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie z podpisem artysty oraz adnotacją do katalogu: Nr III KAT 1954
Martwa natura z dzbankiem, około 1940-1950
olej, płótno; 43 x 61,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Z. Pronaszko
ołówek, akwarela/papier, 14 x 20 cm
sygnowany p.d.: `Z. Pronaszko`
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
akwarela, papier, 27 × 37 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Pronaszko
Reprodukowany: H. Blumówna, Zbigniew Pronaszko, Arkady, Warszawa 1958, repr. I
Estymacja: 7 500 - 8 500 zł
akwarela, papier, 28 × 41,5 cm
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
Estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Portret kobiety w zielonej sukni
olej, płótno; 66 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Z.PRONASZKO
akwarela/papier, 27 x 37,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `z.pronaszko`
Estymacja: 3 000 - 4 000
Olej, tektura; wym.: 31,5 x 40,7 cm; sygn. l.d.: Z. Pronaszko; na odwrocie numer.
akwarela, ołówek, papier,
31 × 45 cm w świetle oprawy
sygn. p. g.: ZPronaszko/Cagnes s/Mer
Estymacja: 9 000 - 10 000 zł
tusz, gwasz, akwarela,
ołówek, 34 x 25,5 cm
sygnowany p.d. ołówkiem "Z. Pronaszko"
po lewej u dołu odręcznie atramentem: "jabłoni się i gruszy, śliwi serce sadu wpatrzone w źrałość swoją Ballada o sadowniku" - podpis: "Emil Zegadłowicz"
akwarela na kartonie, 30 x 40 cm,
sygnowana p.d. "z. pronaszko 1938"
olej/tektura, 36 x 42 cm
sygnowany p.d.: `Z. Pronaszko` (sygnatura wtórna)
Odwrocie:
dwie papierowe naklejki - wystawowa z TPSP w Krakowie oraz z Salonu obrazów i dzieł sztuki L. Błasiak w Krakowie
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1909 r.
Estymacja 4 500 - 6 000 zł
Akwarela, papier;
wym.: 28 x 33,6 cm;
sygn. oł. l.d.: ZP, p.g. data (30).
piórko, tusz, tusz lawowany na podrysowaniu
ołówkiem, papier, 26 x 36 cm;
sygn. p. d.: ZPronaszko
akwarela, ołówek/papier, 40 x 32 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`
Estymacja: 3 500 - 5 000
rzeźba, brąz, wys. 37,5 cm
na odwrocie podstawy nr odlewu: '3/6' i stempel odlewni: 'ART PRODUCT | Poznań'
Pochodzenie: D.A. Polswiss-Art
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 20 000
FRANC FISZER I ARTUR RUBINSTEIN, ok. 1925
Ołówek, akwarela, karton; 62 x 42 cm
Sygnowany p. d.: ZPronaszko
KELNERKA W ZIEMIAŃSKIEJ, ok. 1925
Ołówek, akwarela, karton; 57 x 42,5 (w świetle p-p)
Sygnowany śr. d.: ZPronaszko
olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.
Na odwrocie na krośnie malarskim data: 1946 (napis autorski?).
drzeworyty 10 ballad o powsinogach beskidzkich
Emil ZEGADŁOWICZ (1888-1941) - autor ballad
Z drzeworytami barwnemi Zbigniewa Pronaszki.
Poznań 1929. Nakł. Towarzystwa Bibliofilów Polskich, druk Jana Kuglina, oryginalna okładka broszurowa.
olej, płótno, 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko.
akwarela, papier, 68 x 48 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Helenę Blum i Emila Krchę z 1960 r.
sygn.dat.l.d.
akwarela, gwasz, papier
24x34 (w św.p-p)
Olej, płótno;
wym.: 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: Z. Pronaszko; na odwrocie data: 1946.
ołówkiem, papier,
26 x 36 cm;
sygn. p. d.: ZPronaszko
tusz, gwasz, akwarela, ołówek,
34 x 25,5 cm
sygnowany p.d. ołówkiem "Z. Pronaszko" po lewej u dołu odręcznie atramentem:
"jabłoni się i gruszy, śliwi serce sadu wpatrzone w źrałość swoją
Ballada o sadowniku" - i podpis: "Emil Zegadłowicz"
olej, płótno,
69,5 x 50 cm,
sygn. l.g.: Z. Pronaszko. Na blejtramie naklejka Związku Polskich Artystów Plastyków Kraków Pl. Św. Ducha 5
MARTWA NATURA Z OWOCAMI, lata 30. XX w.
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
55,5 x 76 cm,
sygnowany p.g. "z. pronaszko"
Ekspertyza dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej z 2005 roku.
olej, płótno,
66 x 51 cm
sygn. p.g.: Z Pronaszko
Na odwrocie tuszem tytuł i rok, podłużna czerwona pieczęć Prezydium Rady Narodowej (tekst nieczytelny), tuszem numery i data: 24 IV 69.
akwarela, papier,
68 x 48 cm (w świetle oprawy);
litografia barwna, papier,
17,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na kamieniu: ZP.
Z teki "Czartak", 1928
olej, płótno,
82,5 x 62 cm;
sygn. l. g: Z. PRONASZKO
Ulica w Suchej (z teki Czartak , 1928)
sygn. na kamieniu p.d.
litografia barwna
17.5x25.2
akwarela/papier,
59 x 44 cm
Akwarela dwustronna;
wym.: 26,5 x 33,5 cm; przy pierwszym temacie
sygn. Z. Pronaszko.
MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE I GLINIANYM GARNKIEM
Olej, tektura;
52,5 x 41,5 cm
Sygnowany p.g.: Z. Pronaszko
Na odwrocie drukowana nalepka wypełniona niebieskim długopisem: CENTRALNE BIURKO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | ODDZIAŁ W KRAKOWIE | Autor Zbigniew Pronaszko | Nazwisko i adres właściciela Zbigniew Pronaszko Kraków ul. Piastowska 3/4 | Technika wykonania olej | Wymiary wys. 53 cm szer. 42 cm Nr leg. Z.P.A.P. 1271 Cena - zł. Podpis Pronaszko. Poniżej: Nr III KAT 1954
olej, płótno,
40,5 x 56,5 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko;
na odwrocie nalepki: z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z 1911 r., z numerem 2408, sign. ZP 4 1/3, nazwiskiem autora, tytułem i techniką oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1932 r. z wystawy zbiorowej z nazwiskiem autora, tytułem techniką i ceną 6000 zł, na krośnie napis ołówkiem 2/3 Obrazy Sygno ZP4 Mp 283.
akwarela, papier,
27,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pronaszko;
reprod.: H. Blumówna, Zbigniew Pronaszko, Warszawa 1958, repr. I
Paysage a la passerelle (ok.1925)
Olej na płótnie
Syg. p.d.
65,5 x 35 cm
akwarela/papier,
48 x 34 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: 'Z.Pronaszko'
olej, płótno,
50,8 x 71 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko
sygn. p.d.dat. l.d. akwarela, papier
27.3x38.8 (w świetle passe-partout)
akwarela/papier,
49 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "Pronaszko"
olej, tektura, 52 x 42 cm;
sygn. p.g.: z. pronaszko;
Olej, płótno dublowane
42,5 x 33,5 cm
Sygnowany l.d.: Z. PRONASZKO
Olej, płótno; 70 x 42,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. PRONASZKO
Na górnej listwie krosna napis: Z. Pronaszko; na bocznej nalepka papierowa z pieczątkami P.P. Desy z Krakowa i Warszawy z wpisanym odręcznie nazwiskiem malarz i tytułem obrazu.
brąz patynowany, 37,5 x 9 x 8 cm;
sygn. (sygnatura odlewnika) na odwrocie podstawy, edycja: 3/6
olej/płótno, 66 x 51 cm
sygnowany p. g.: `Z Pronaszko`
na odwrocie tytuł autorski i data
Portret kobiety w czerwonej sukni
olej, płótno
115 x 80,5 cm;
sygn. l. g.: z. pronaszko
olej, sklejka
87,5 x 62 cm;
na odwrocie naklejka z nazwiskiem autora, tytułem, datą, techniką i wymiarami obrazu oraz nr 93 (206)
Studium postaci siedzącego chłopca
niesygnowany
tusz, akwarela papier
31x23.8
Studium postaci siedzącej dziewczynki
sygn. p.d.
tusz, akwarela papier
30.5x23
niesygnowany
olej, tektura
58.5x47.5
olej, płótno
115 x 80,5 cm;
sygn. l. g.: z. pronaszko
sygn. p.d.
akwarela, papier
29x20 (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.
akwarela, papier
22.2x32.5
sygn. p.d.
akwarela, papier
22.2x32
MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE
olej na płótnie, 76 x 65 cm,
sygnowany l. d. "z. pronaszko"
sygn. p.d.
akwarela, papier
23.3x31.3 (w świetle passe-partout )
olej na płótnie, 90 x 69 cm, sygnowany p.d. "Z.Pronaszko.",
na odwrocie dwie kartki wystawowe z XXVIII Biennale w Wenecji
w 1956 r. oraz kartka nieczytelna.
akwarela/papier,
309 x 28,5 cm
Czytająca - portret żony artysty
akwarela/papier,
33,5 x 27 cm
olej/płótno dublowane,
52 x 72 cm
sygnowany l. g.: `Z PRONASZKO`
olej, płótno
50.8 x 71 cm
sygnowany l.g.: Z. Pronaszko
olej, płótno, wym.: 147 x 123 cm,
sygn. l.d. "Z. Pronaszko"
tusz, papier, wym.: 48,5 x 67 cm,
sygn. l.d.: "Z. Pronaszko"
akwarela, papier, wym.: 42,5 x 30 cm,
sygn. p.g.: "Z. Pronaszko"
akwarela, ołówek na papierze, 30,2 x 40,5 cm,
sygnowany p.d. "Z. Pronaszko"
tusz, gwasz, akwarela, ołówek, 34 x 25,5 cm
po lewej u dołu odręcznie atramentem: "jabłoni się i gruszy, śliwi serce sadu wpatrzone w źrałość swoją
olej, płótno, 135 x 84,5 cm;
sygn. l. d.: ZPronaszko
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 50 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Pronaszko
olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
Bibl. "Art&Business" nr 6(176)/2005, s.5; tu dat. na ok. 1930.
olej, tektura, 46,5 x 35 cm;
sygn. l.d.: z. pronaszko
olej, tektura, 28 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: z. pronaszko
olej, tektura, 52 x 42 cm;
sygn. p.g.: z. pronaszko;
MARTWA NATURA Z JABŁKAMI, ok. 1930
olej, płótno
42.3 x 53.5 cm
sygnowany l.d.: Z.Pronaszko
PORTRET MĘŻCZYZNY W CZERWONYM SZALIKU, ok. 1945
Olej, płótno; 100 x 70 cm
Sygnowany l. d.: z. pronaszko
olej, płótno, 110 x 90,5 cm;
sygn. p.g.: z.pronaszko.
olej, tektura, 70,5 x 49,5
sygn. p.d.: z. pronaszko
Obraz po konserwacji.
Ulica w Suchej z teki: Czartak
litografia barwna, 18,5 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygn. na płycie p.d.: ZP;
Kraków - wyd. Zakład Litografii Artystycznej A. Pruszyńskiego - 1928
olej/płótno, 70 x 100 cm
z albumu: Teka autolitografii Czartaka
autolitografia barwna, 17 x 25cm
sygn. na kamieniu p.d.: Z.P.
olej, płótno, 56 x 46cm
sygn. l.g.: Z. Pronaszko
na krosnach pieczątka: R. Aleksandrowicz
olej, płótno, 89 x 69 cm;
sygn. p.d.: Z. Pronaszko
na odwrocie nalepka z wystawy XXVIII Exposition Bienale Internationale des Beaux Arts, Wenecja 1956 r.
olej, płótno,
106.5 x 94.5 cm
sygnowany l.g.: z. Pronaszko
na odwrocie, na blejtramie nalepki:
1. Autor Pronaszko Zbigniew | Tytuł dzieła Akt | Rodzaj dzieła ol cena 700 | Podpis autora zpronaszko;
olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
ołówek, tusz, akwarela, tempera na papierze naklejonym na tekturę, 25,6 x 29,8 cm, sygnowany oł. u dołu "z. pronaszko"
pastel na papierze, 44,2 x 36 cm,
sygnowany l.g. "Z. Pronaszko / Monachyum". Na odwrocie (na papierze i krośnie) trzykrotnie pieczątka: "Fritz Müller / Mal-& Zeichnunge - Utensilien / MöNCHEN / [...]" oraz odręczne zapiski na krośnie.
ołówek, akwerela, papier, 41 x 27,5 cm;
sygn. l.d.: z. pronaszko (sygnatura słabo widoczna)
olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Z Pronaszko
Portret kobiety (Marii bar. Taube ?)
olej, płótno; 41 x 32 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Z Pronaszko
olej, płótno,
80 x 95 cm
sygnowany l.d.: Z. Pronaszko
olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
odlew w brązie
wys. 37,5 cm
olej, płótno, 100, 5 x 69 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko.
olej/płótno, 75,5 x 64,5 cm
sygnowany l. d.: `Z.Pronaszko`
Olej na płótnie 50 x 78,5 cm
Sygnowany p.d. - "Zbigniew Pronaszko"
Olej, płótno;
59 x 72 cm
Sygnowany l. d.: Z. PRONASZKO
Na odwrocie napis: Z. PRONASZKO. 54
olej, płótno (dublowane), 53,5 x 63,4
sygn. p. d.: Pronaszko.
olej/płótno, 50 x 78,5 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`, na odwrocie pieczątka zakładu ramiarskiego: `ISKRA&KARMANSKI | KRAKÓW`
akwarela, papier, wym.: 29,5 x 42,5 cm
sygn. p.d.: Z. Pronaszko
akwarela, papier kremowy,
27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d: ZPronaszko
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
49,5 x 36 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Z Pronaszko.
olej, płótno
115 x 80,5 cm;
sygn. l.g.: z. pronaszko.
akwarela, papier,
47 x 36 cm
sygnowana kredką p.d.: ZPronaszko
olej, płótno, 90 x 69,5 cm;
sygn. p.d.: Z. Pronaszko
gips, patynowany,
wys. 37,5cm
46,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: ZPronaszko
tusz lawowany , papier,
48 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZPronaszko
olej, płótno, 46 x 55 cm;
na odwrocie nalepka z pieczęcią i nr 95, 208
olej, płótno, 51 x 40 cm;
olej, płótno, 135 x 84,5 cm;
sygn. l. d.: ZPronaszko
olej, płótno, 100 x 69 cm;
sygn. z lewej strony: Z. Pronaszko
tusz, papier
15x11.5 (w świetle passe-partout )
sygnowany śr.d.
Z albumu: Teka autolitografii Czartaka, 1928
Autolitografia barwna, wym.: 17 x 25 cm
Sygn. na kamieniu p.d.: Z.P.
olej, płótno, wym.: 99 x 80 cm,
sygn. p.d.: Z. Pronaszko.
PORTRET DZIEWCZYNY W BIAŁEJ BLUZCE
Olej na płótnie 64 x 51 cm
Sygnowany p.d. - "Z. Pronaszko"
akwarela na bristolu,
58 x 45 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Z. Pronaszko", podklejony papierową taśmą, zdublowany tekturą
ołówek, akwarela na papierze,
28,9 x 41 cm, w świetle p -p,
sygnowana u dołu po lewej "Z Pronaszko"
tusz lawowany, papier,
wymiary: 165 x 150 mm,
sygn. na odwrocie. Na odwrocie opis autorski rysunku.
Olej, płótno; 120 x 100 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Z. Pronaszko.
Na krośnie nalepka z pieczęcią z napisem: "JANINA I MICHAŁ JAGNIĄTKOWSCY | WARSZAWA" oraz "nr katalog 7".
Portret kobiety w białej bluzce
olej, płótno, 64 x 51 cm;
sygn. p.d.: ZPronaszko
olej, płótno,
69.5 x 81 cm
Sygnowany L.g.: Z.PRONASZKO.
Na odwrocie napis granatową farbą: III.1953
olej, płótno
50 x 78,5 cm
ZIELONY PEJZAŻ, lata 30. XX w.
Akwarela, papier; 26 x 34,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: Z. Pronaszko
olej na płótnie, 42,5 x 27,3 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Z.Pronaszko".
Lata 30-te XX w.
Akwarela na papierze 25 x 35,5 cm
Akwarela na papierze 25,5 x 33,5 cm
Sygnowany p.d. - "Z. P."
PORTRET ALEKSANDRA HRYBIEŃSKIEGO
Olej na płótnie 74 x 60 cm
Sygnowany l.g. - "Z. Pronaszko"
olej, płótno,
91 x 70 cm
Sygnowany p.g.: Z.PRONASZKO
olej, płótno, 115 x 80,5 cm; sygn. l.g.: z. pronaszko.
olej, płótno, 72,5 x 79 cm; sygn. p.g.: Z.Pronaszko
akwarela, papier, wym. 35 x 47,5 cm sygn.tuszem p. d. Z.Pronaszko,
Akwarela na papierze 27 x 37 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowana p.d. - "z. pronaszko"
PORTRET MĘŻCZYZNY ZE SKRZYPCAMI
Olej na płótnie 99,5 x 69 cm
Sygnowany p.g. - "Z. Pronaszko"
Olej, papier; 25 x 32,5 cm
Sygn. p.d.: Z.Pronaszko
olej, płótno,
100 x 70 cm;
sygn. l.g.: Z. Pronaszko
olej, płótno, 82 x 62 cm;
sygn. l.g. - Z. PRONASZKO
olej na płótnie, 73,5 x 80 cm
sygnowany p.g.: "Z. Pronaszko"
na odwrociu obrazu data: "X 1951"
olej na płótnie, 99,5 x 69 cm
olej na płótnie,
100 x 69,5 cm
sygnowany l.d.: "Z. Pronaszko"
olej na płótnie,
100 x 69,5 cm
Martwa natura z dzbankiem, około 1940 - 1950
olej, płótno; 43 x 61,5 cm;
akwarela, 36 x 48 cm
sygnowana p.d.: "Z. Pronaszko"
akwarela, ołówek na kartonie, 35,5 x 47 cm w świetle p-p, sygnowany p.d.: "Z Pronaszko"
akwarela, ołówek na kartonie, 28 x 41,5 cm w świetle p-p, sygnowany p.d.: Z Pronaszko.