1 zł
2 600 000 zł

MODZELEWSKI Jarosław (ur. 1955, Warszawa)

Chodź, 1991/1992

olej, płótno; 136 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1991/1992 (w okręgu) / „Chodź” / 136 x 180 cm, olej

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wyrób obuwia, 1995

olej, płótno; 106 x 153 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1995 (w okręgu) / „Wyrób obuwia” / 106 x 153 cm, olej

Barak, 1995

olej, płótno; 136 x 150 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1995 (w okręgu) / „Barak” / 136 x 150 cm, olej

NEMESIS NA MOLO W USTCE, 2014

tempera żółtkowa, płótno
135 x 160 cm
sygn. na odwr. na pł.: Jarosław | Modzelewski 2014 [w kółku] | „Nemesis na | molo w Ustce“ | 135 x 160 | tempera żółtkowa

DRZEWO NAD RZEKĄ, 2009 r.

tempera żółtkowa/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | „Drzewo nad rzeką” | temp. ż. | 130 x 150

Caritas - kurczątka, 1998 r.

tempera żółtkowa/płótno, 150 x 136 cm
sygnowani opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | "Caritas - kurczątka" | 150 x 136 temp.ż.'

Nitka prowadzi Maszę do Raju, 2013 r.

tempera żółtkowa/płótno, 170 x 230 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAROSŁAW | MODZELEWSKI | 2013 | "Nitka prowadzi | Maszę do Raju" | 170 x 220 temp. ż.'

Siłacz z zanikami pamięci, 1994

olej, płótno, 160 x 190 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski "Siłacz z zanikami pamięci" olej 160 x 190 cm 1994

Zabawy na balkonie

inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: JModzelewski' oraz opisany ołówkiem l.d.: 6/100

Przejażdzka po Wiśle

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: JModzelewski' oraz opisany ołówkiem l.d.: 6/100'

Płomień

ołówek/papier, 20,5 x 29,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski' i opisany p.g.: 'płomień'

Kobieta bez głowy, 1979 r.

węgiel, gwasz/papier, 30 x 41,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'Jarosław Modzelewski 1979 Выршец'

PRZECHODZIEŃ, 2000

tempera żółtkowa, płótno
136,5 x 160 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jarosław Modzelewski | „Przechodzień“ | 136 x 160 | tempera ż.
obok w owalu: 2000 | PIERWSZY

Światło na szopie, 2003

tempera / płótno
60 × 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jarosław | Modzelewski | 2003 | „Światło na | szopie” | temp. ż. | 60 × 60

Ktoś uwikłany w nierozwiązywalny problem żyje i pracuje, 1994

olej, płótno, 170 x 230 cm
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1994 olej 170 x 230 „ KTOŚ UWIKŁANY W NIEROZWIĄZYWALNY PROBLEM ŻYJE I PRACUJE”

"Palacz", 2001 r.

tempera żółtkowa/płótno, 150 x 250 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław / Modzelewski / "Palacz" / temp. ż. 150 x 250 / 2001'

"Stajnia", 1990 r.

olej/płótno, 136 x 170,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski 1990 / "STAJNIA" / olej 136 x 170'
na odwrociu nalepka z międzynarodowej firmy transportowej

Płynie, 2019

karton, tempera żółtkowa, 37 x 29 cm

Kompozycja z wieszakiem

ołówek/papier, 29,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: 'W oknie światło / zmierzchu od (nieczytelny) - ciemno niebieski / JModzelewski'

Szkic do obrazu "Przechodzień", 2000 r.

ołówek/papier, 40,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'JModzelewski 2000'

Komiks, lata 70/80 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Jarosław Modzelewski / koniec lat 70-tych pocz. lat 80-tych'

Gra w placki

opisany śr.d.: '(placki kolorowe)'

Spacer

inkografia barwna/papier, 30 x 40 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: „J Modzelewski” oraz opisany: edycja 97/100

Wnętrze z przyjacielem, 1995

olej, płótno; 160x220 cm, sygnowany na odwrocie: "Jarosław Modzelewski | Wnętrze z przyjacielem, 1995 | 160x220 olej"

*droit de suite

ZABAWY NA BALKONIE, 2005 r.

tempera żółtkowa/płótno, 120 x 180 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | Zabawy na balkonie | 120 x 180 | temp.ż. |
w kółku 2005 oraz nalepka z opisem pracy w jęz. ang.

Krynica, 2012

ołówek, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Krynica / Modzelewski 2012;
na odwrocie napis autorski: Jarosław Modzelewski / "Krynica" / 2012.

Boczek i Przon - psy ze szkicownika artysty

ołówek/papier, 20 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', opisany wśród przedstawienia: 'Boczek' i 'Przon'

Akt ze szkicownika artysty

ołówek/papier, 20 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)

Wisła, 2008 r.

rysunek na papierze, 21 x 29 cm, sygn.

Barakowóz, 2001 r.

akwarela/tektura, 48 x 67 cm

Pomnik Obrońcom - Zwycięzcom. Krynica Zdrój, 2013

tempera zółtkowa, płótno
160x120 cm
na odwrocie: "Jarosław | Modzelewski 2013 | Pomnik Obrońcom - Zwycięzcom. Krynica Zdrój | 135x160 | tempera żółtkowa

Mała furtka, 1993

olej, płótno
130x114 cm
sygnowany na odwrocie: "Jarosław Modzelewski | »Mała furtka« 1993 | 130x114 olej"

Fala, 1983

olej, płótno, 69 x 204 cm
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1983 „FALA” olej 204x69

Martwa natura z pochlapaną ławką, 2001 r.

tempera/płótno, 150 x 250 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski 2001 | "Martwa natura z pochlapaną ławką" | 150 x 250 cm tempera ż.'

Już nie mam siły chodzić, 2005 r.

tempera/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2005 | "Już nie mam siły chodzić" | temp. ż. 180 x 120'

Wyszogród, 2001

tempera żółtkowa, płótno; 65,5 x 92,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski / „Wyszogród”, 2001 / 2001 (w owalu) / temp. ż. 65 x 92.

Nocny połów, 2008 r.

gwasz/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Modzelewski 2008'

Zabawy w nibezpiecznym miejscu, 2008

tempera żółtkowa, papier, 35 x 50 cm (w świetle oprawy), 58,6 x 73,5 cm, sygn. p.d.

Piasek czy woda?, 1982

ołówek, pastel, papier; 48 x 63 cm
sygnowany p.d.: "J. Modzelewski, 1982", opisany ołówkiem: "piasek czy woda? | 1. (Pociąg Do Rosji) | 2. (>>nieczytelne<<< górski, Gierymski) | 3. wieża BABEL; bliki różowe w wulkanie!"

bez tytułu, 1982

sygnowany p.d.: "J. Modzelewski, 1982"

Drzewko oliwne, 2007 r.

tempera żółtkowa/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław 2007 | Modzelewski | "Drzewko oliwne" | temp. ż. | 146x114'

Typowy drewniany kościółek - dawna cerkiewka, 2012 r.

tempera/tektura, 48 x 67 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JModzelewski 2012'
na odwrociu dwie naklejki z domu aukcyjnego Rempex

Szkic do studium zmierzchu

temprea żółtkowa, 27 x 22 cm

NOWA FALA, 2012 r.

tempera żółtkowa/ płótno, 140 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | Nowa fala | 2012 w kółku |140 x 160 | tempera żółtkowa

ŚWIATŁA DOMU, 2011 r.

tempera żółtkowa/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | 2011 w kółku | Światła domu | 90 x 120 | temp. ż.

Dobre czasy, 1998 r.

tempera żółtkowa/płótno, 136 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Dobre czasy" 1998 | 136x150 temp. ż.'

Kobieta wsiada na rower w kierunku Magdalenki, 1993

olej, płótno; 115 x 130 cm
sygnowany na odwrocie l.g.: "Jarosław Modzelewski | "Kobieta wsiada na rower | w kierunku Magdalenki" | olej 115 x 130 | 1993"
- Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa, Bunkier Sztuki, Kraków, 2000, poz. kat. 36.
Reprodukowany:
- Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa, katalog wystawy w Bunkrze Sztuki, red. zbior., Kraków 2000, s. 84.

Wisła, Broniewski, Próg

inkografia/papier, 40 x 66 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski' opraz opisany l.d.: '18/100'

Zabawy na Balkonie

inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: JModzelewski' oraz opisany l.d.: 4/100'

Szkic z Krynicy, 2012

ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Krynica Modzelewski 2012;
na odwrocie opisany: Jarosław Modzelewski / szkic z Krynicy / 2012.

Schiller zakneblowany, 1985 r.

akryl/papier, 119 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JModzelewski 1985'
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | " Schiller zakneblowany" | 1985 | 119 x 100 | akryl'

Szkic do obrazu Ulica Główna, 1999 r.

ołówek/papier, 29,5 x 40,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'JModzelewski 1999'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: 'Jarosław Modzelewski | 1999 | szkic do obrazu | "Ulica główna" | ołówek.'

Szkic do obrazu Niemiec strzela do kaczek, 2013 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'JModzelewski 2013'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany ołówkiem: 'Jarosław Modzelewski | Szkic do obrazu | "Niemiec strzela do kaczek" | ołówek | 2013'

W piwnicy, 2005

tempera żółtkowa na płótnie, 90 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: Jarosław/Modzelewski 2005/"W piwnicy"/temp. ż./90x100
obraz pokazywany na wystawie Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia w Galerii Bielskiej BWA, 2018

Pan z kijkiem, 2015 r.

szkic do obrazu
ołówek / papier, 21 x 29,5 cm, sygn.

Chłopiec z lewkiem, 1996

olej, płótno, 180 x 136 cm
sygn. na odwrocie: "Jarosław Modzelewski | Chłopiec z lewkiem 1996 | 180 x 136 | olej"

Kinderheim, 2002-2004

tempera, płótno; 38 x 56 cm
sygnowany na odwrocie: "Jarosław Modzelewski | Kinderheim 2002 | 2004 | 38 x 55 cm | temp. ż."

MIEJSCE NA OGNISKO, 2000/2001

tempera żółtkowa, płótno
150 x 190 cm
sygnowany na odwrocie na płótnie: Jarosław Modzelewski | "Miejsce na ognisko" | tempera żółtkowa 150 x 190; obok w kółkach: 2000 | 2001

Gdzie ja jestem?, 2013

tempera żółtkowa, płótno, 150 x 200 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski | Gdzie ja jestem? | 150 x 200 | temp. żółtkowa | 2013

Karmienie rybek w stawku, 1991 r.

ołówek, tusz/papier, 29,5 x 41,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Karmienie rybek w stawku" | Malowano w 1991 sierpień | Jarosław Modzelewski'

Do bufetu KC, 1983 r.

akwarela, ołówek/papier, 39,5 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DO BUFETU KC | Jarosław Modzelewski | 1983 | akwarela'

Wieczór

tempera żółtkowa, akryl
41 x 36 cm

Bandery, 2009 r.

tempera żółtkowa/płótno, 180 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2009 | "Bandery" | 180 x 140 | tempera ż.'

- Wystawa z cyklu "Sztuka Polska" - Różni malarze z ASP w Warszawie, Galeria "A" im. Michała Faryseja Stargardzkiego Centrum Kultury, Stargard Gdański, 28.10-10.12.2016
- Uśpiony kapitał - sztuka z kolekcji Bożeny i Andrzeja Bonarskich, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa, 29.05-29.07.2012
- Jarosław Modzelewski. a. przyroda, b. przemysł, c. kultura i wypoczynek (szeroko rozumiane), Galerii aTak, Warszawa, 27.05-31.07.2010
- Wystawa z cyklu "Sztuka Polska" - Różni malarze z ASP w Warszawie, Galeria "A" im. Michała Faryseja Stargardzkiego Centrum Kultury, Stargard Gdański 2016 (reprodukcja na plakatach i zaproszeniach)
- Jarosław Modzelewski. a. przyroda, b. przemysł, c. kultura i wypoczynek (szeroko rozumiane), katalog wystawy w Galerii aTak, Warszawa 2010, s. 46 (il.)
- Uśpiony kapitał 3 - Sztuka z kolekcji Bożeny i Andrzeja Bonarskich, katalog wystawy w Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa 2012

Bez tytułu, 2018

ceramika szlachetna, malowany podszkliwnie, szkliwo przezroczyste, unikat
wys. 78 cm, średnica 25 cm,
sygn. u dołu: OKO / Malwina Konopacka / 2018 / Teresa / No 6 / JModzelewski
SPRAGNIENI PIĘKNA 2018 / MNW / Przyjaciele

Scena rodzajowa, 1990 r.

olej/płótno, 136 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "SCENA RODZAJOWA" | olej 136 x 190 | 1990'

- Givon Gallery, Tel Aviv, Izrael

- "Moje obrazy w Białymstoku", Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok, 1991

- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Kraków 2006, poz. kat. 178, s. 173
- Jarosław Modzelewski. Obrazy, katalog wystawy Galeria Prowincjonalna, Słubice; Galerie B, Frankfurt n/O, 1996 (il.)
- Kalendarium, [w:] Gruppa 1982-1992, katalog wystawy, Galeria Zachęta, Warszawa, 1992/1993, s. 48-110
- Danuta Kudła, Modzelewski, "Artelier", nr 1, 1992, s. 27-28 (il.), jako "Młodzi piłkarze"

Karmienie psów, 1987 r.

olej/płótno, 139 x 214 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Karmienie psów" | olej 139 x 214 | 1987'

- "Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie", Pawilon SARP, Warszawa, 1987

- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Kraków 2006, poz. kat. 131, s. 165
- Jarosław Modzelewski. Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie, katalog
wystawy, Pawilon SARP, Warszawa, 1987, poz. 25

LEŚNY KRZYŻYK, 2007 r.

tempera żółtkowa/ płótno, 136 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany: JAROSŁAW MODZELEWSKI | LEŚNY KRZYŻYK | temp. żółtkowa | 136 x 120 | 2007 w kółku

Pragnienie złączenia się z Bogiem wg Ikonologii Cesare Ripy, 2017 r.

tempera żółtkowa, akryl na tekturze, 36 x 43 cm, sygn.

Głowa Schillera, 1985 r.

gwasz/papier, 130 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JModzelewski | 1985'
na odwrociu opisany: 'JModzelewski | 1985 | głowa Schillera | gwasz'

- Stare papiery, katalog wystawy indywidualnej, Warszawa, s. 55

Żaglowiec

inkografia, papier, 39 × 59 cm (zadruk), 42,5 × 61,5 w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: JModzelewski
l. d.: 9/100 M

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Czerwona łódka, 2014 r.

tempera żółtkowa/płótno, 60 x 79,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAROSŁAW 2014 | MODZELEWSKI | "Czerwona łódka | 60 x 80 | temp. żółtkowa'

Bohater i anioł, 1987 r.

olej/płótno, 150 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Bohater i anioł" 1987 | olej 115 x 150'

- kolekcja prywatna, Francja
- "Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie", Pawilon SARP, Warszawa 1987; Grupa "Gruppa", Galeria "Na Ostrowie", Wrocław 1988
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Kraków 2006, poz. 125, s. 164
- Jarosław Modzelewski (kat.), 1987, poz. 53; Kalendarium w: Gruppa 1982-1992: Ryszard Grzyb, Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk, Ryszard Woźniak, Galeria Zachęta, Warszawa, XII 1992 - II 1993, oprac. Maryla Sitkowska

Drzewko oliwne, 2007 r.

tempera/płótno, 146 x 114 cm

- Salon Letni, Galeria aTak, Warszawa 1-19.09.2009

Para, 2006 r.

gwasz/tempera/karton, 40 x 50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'JModzelewski 2006' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "Para" 2006 | gwasz, temp. | 40 x 50'

*opłata droit de suite

Piesek drapie się za bramą, 2001

tempera żółtkowa, płótno; 80 x 100 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opisana: Jarosław 2001 [data w kółku] / Modzelewski / "Piesek drapie się za bramą" / temp. ż. 80 x 100;
Obraz wystawiany, reprodukowany i opisany: - Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 210, kat. 354, repr.

WIESZANIE PRANIA, 2016

tempera żółtkowa, płótno
60 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jarosław 2016 [w owalu] | Modzelewski | "Wieszanie prania" | 60 x 80 | tempera żółtkowa

PRZEDWIOŚNIE, 2017 r.

tempera żółtkowa/płótno, 120 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski | Przedwiośnie | tempera żółtkowa | 120 x 135 | 2017 w owalu

Pranie brudnych pieniędzy, 2007 r.

tempera żółtkowa/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2007 | "Pranie brudnych | pieniędzy" | (mały) 92x73 | temp.ż."
na blejtramie papierowa nalepka z opisem pracy z Galerii aTak

- Pejzaż południa. Toskania 2007, wystawa poplenerowa Jarosława Modzelewskiego i jego gości, Galeria aTak, Warszawa, 8.05.-7.06.2008
- Pejzaż południa. Toskania 2007, katalog wystawy poplenerowej Jarosława Modzelewskiego i jego gości, Warszawa 2008, s. nlb.

Opierający się o ścianę, 1988 r.

olej/płótno, 180 x 90 cm
sygnwany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | 1988 | "Opierający się | o ścianę" | 180x90 olej'

- zakup od artysty, lata 90.

- Przegląd z malarstwa - review of the painting, katalog wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków, 05. 2000
- Zivopis molodych, Narodna Kartinaaja Galereja, Lwów; Galeria Pracowni Artystycznych, Moskwa, 1989
- Woyzeck. Po co nam budy? Budy to my mamy w sobie,
Teatr Studyjny, Łódź, 1989
- Utrudniają zwierzętom wypluwanie wziętych do pyska przedmiotów, Galeria DESA, Warszawa, 1988

- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977 - 2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, il. 134, s. 165
- Jarosław Modzelewski. Przegląd z malarstwa - review of the painting, katalog wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, 05. 2000, Kraków 2000, kat. 20, s. 70 (il.)
- Kalendarium, [w:] Gruppa 1992 - 93, katalog, s. nlb. (il.)
- 6 Kunstmaler aus Warschau, Deutches Herzzentrum,
Berlin, Niemcy,1989, s. nlb. (il.)

Nowa fala, 2013 r.

szkic do obrazu
rysunek, węgiel / papier, 38 x 56 cm, sygn.

Diabelski młyn, 2011 r.

tusz lawowany/papier, 36,5 x 84 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski 2011'

kolaż/papier, 34 x 49 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski'

Postać, około 1979 r.

technika mieszana/papier, 32 x 24,2 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jarosław Modzelewski | 79?'

Trzymać szmatę, 2015

tempera, płótno, 121×135 cm
sygnowany na odwrocie l.g. "J. Modzelewski"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
zakup bezpośrednio od artysty

Jarosław Modzelewski. 1. Ludzie, 2. Konflikt, 3. Przyroda, Wizytująca Galeria, Warszawa 2016

Nabrzeże Westerplatte, 2014

tempera jajowa, płótno, 60 x 80 cm, opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 2014 "Nabrzeże Westerplatte” tempera żółtkowa 60 x 80

Mała żaglówka, 2014 r.

tempera żółtkowa/płótno, 60 x 80 cm
opisany na odwrociu: 'Jarosław 2014[w kółku] | Modzelewski | "Mała żaglówka" | 60x80 | tempera żółtkowa'

- zakup bezpośrednio od artysty

Kinderheim, 2002, 2004 r.

tempera żółtkowa/płótno, 55 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski | 2002 | Kinderheim 2004 | 55x38 5 | temp. ż.'

- Rohkunstbau IX, Schloss Grossleuhten, Niemcy, 11-31.08.2002
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, il. 380, s. 214

Odpoczynek na schodkach, 1999 r.

tempera/płótno, 136,5 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | 1999[w kółku] | Modzelewski | "odpoczynek na schodkach" | tempera ż. 136x160'
- Art about Simlpe Facts, Galeria Spicchi dell’Est, Rzym 2000
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, il. 308, s. 201

Drzewo poobcinane, 2010 r.

tempera/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław 2010 [w kółku] | Modzelewski | Drzewo poobcinane | 90x120| tempera żółtkowa'

Rozmowa

tempera, pastel/papier, 98,5 x 175 cm (w świetle oprawy)

PROBOSZCZ NA DACHU, 2016 r.

tempera żółtkowa/płótno, 90 x 180 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
Jarosław Modzelewski | Proboszcz na dachu | 2016 |tempera żółtkowa | 90 x 180

33, 2016 r.

tempera żółtkowa/płótno, 135 x 120 cm
Jarosław Modzelewski 2016 | "33" |135 x 120 | tempera żółtkowa

Motywy sandomierskie, 2014 r.

akwarela (szkic do obrazu), 38 x 56 cm, sygn.

Chłopiec z lewkiem, 1996

olej, płótno, 180 × 136 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski/ Chłopiec z lewkiem 1996/180 × 136/olej

Wystawiany i reprodukowany:
Jarosław Modzelewski, Obrazy 1977 - 2006, red. Jan Michalski, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 189;
Galerie B., Frankfurt nad Odrą 1996; Jarosław Modzelewski. Nieuchronne zawężenie pola zainteresowań, Galeria Arsenał, Białystok styczeń - luty 1997, [s. 3];
Museum Waldhof - Bielefelder Kunstverein, Bielefeld 1997, s. 21

Ciekawy materiał z przeszłości, 2009

Teka litografii dwubarwnych; wym. pl.: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki sygn. oł. l.d.: Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł, p.d. nr egzemplarza (5 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków 2009. Oprawa oryg., suchy wytłok.

PIESEK DRAPIE SIĘ ZA BRAMĄ, 2001

tempera żółtkowa, płótno
80,5 x 100,5 cm
sygn. na odwr. l.g.: Jarosław 2001 [data w kółku] | Modzelewski | "Piesek drapie się za bramą" / temp. ż. 80 x 100

Obraz wystawiany, reprodukowany i opisany:
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 210, kat. 354, repr.

Wyjście z portu, 2011 r.

tempera/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław | Modzelewski 2011 | "Wyjście z portu" | 80x100temp.ż.'

Trzy statki w Bergen, 2010

Inkografia, 30x26cm
Sygn. p. d., oprawiony (49x42cm)

Pilnowanie wystawy, 1986 r.

akwarela/papier, 54,6 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '"Pilnowanie wystawy" 1986 Modzelewski'

NOCNY RYBAK, ŚWIT, 2005 r.

tempera żółtkowa/płótno, 140 x 200 cm
sygnowany i datowany na odwrocie pismem odręcznym:
Jarosław Modzelewski |Nocny rybak, świt | 140 x 200 | temp. ż. | 2005

Jarosław Modzelewski, Malowniczy krajobraz skłania do refleksji o przeszłości, Galeria BWA,Miejski Ośrodek Sztuki| w Gorzowie Wlkp., grudzień 2012/styczeń 2013, (kat. repr. str.13)
Jarosław Modzelewski, XIII edycja Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego 2014, ZPAP Okręg Gdański, Gdańsk 2014 (kat. repr. str. 31)

Śnieżna zima

inkografia/papier 46 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', l.d.: '9/100'

Zabawy na balkonie

inkografia/papier 60 x 40 cm (zadruk)

Przejażdżka po Wiśle

inkografia/papier 60 x 46 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', l.d.: '5/100'

Wędzarnia ryb

ołówek, akwarela, papier; 19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Pani nad miską, 1988 r.

akwarela, karton, sygn.
50 x 39 cm

Niosący belkę

litografia
77 x 56 cm

Rybak w zatoce

wycinanka
25 x 30 cm

Trzy statki w Bergen

inkografia/papier, 52 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JModzelewski', l.d.: '10/100'

Znów będą wędzone pstrągi

inkografia/papier, 40 x 60 cm

Lasek

inkografia/papier, 30 x 24 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Niedokończony dom V, 1999 r.

tempera/płótno, 180 x 180 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jarosław Modzelewski | "niedokoczony dom - 5" | temp. ż. | 180x180'

- kolekcja prywatna, Włochy
- Art about simple acts, quattro dipinti di Jarosław Modzelewski, Galleria d'arte Spicchi dell'Est, styczeń 2000
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, poz. kat.311, s. 202 (il.)

Kazanie, 1993 r.

tempera/papier, 37 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J Modzelewski 93'
na odwrociu opisany: 'Jarosław Modzelewski | "Kazanie" | tempera 1993 | 38 x 31,5'

Diakon, 2000 r.

kolaż, ołówek/papier, 31 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jarosław Modzelewski 2000'
na odwrociu opisany: 'Jarosław Modzelewski 2000 | Wycinanka 35 x 54 | "diakon"'

Pilnowanie wystawy, 1986 r.

akwarela/papier, 54,6 x 73 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: '"Pilnowanie wystawy" 1986 Modzelewski'

Czarna droga, 2008 r.

tempera żółtkowa/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski | 2008 | "Czarna droga" | 150 x 100 | tempera ż.`

Niosący ścięte drzewo, 2007

Teka 10 prac, techn. pigmentowa, papier bawełniany; wyd. Dominik Art. Edition Kraków 2007; wym.: 50 x 61 cm,
sygn. i dat. oł. p.d.: Jarosław Modzelewski 2007. Na karcie tytułowej grafika Niosący ścięte drzewo,
sygn. i dat. oł. p.d. Do teki dołączony ołówkowy projekt tytułowej grafiki; wym.: 21 x 29,6 cm;
sygn. oł. p.d.: Niosący belkę, widziany 18.01.2005; na odwrocie: Jarosław Modzelewski / 2005. Grafiki w oryginalnej, kartonowo-płóciennej tece. Bardzo dobry stan zachowania.

Teka litografii dwubarwnych; wym. pl.: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki
sygn. oł. l.d.: Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł, p.d. nr egzemplarza (4 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków 2009. Oprawa oryg., suchy wytłok.

Motyw sandomierski, 2014 r.

akwarela, 38,5 x 56 cm, sygn.

DWA BUDYNKI, 1984

akryl, węgiel, papier
97 x 165,5 cm (w świetle ramy)

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Polak Niemiec Rosjanin, d.Zakłady Norblina, Warszawa 1989, kat.;
- P. Sarzyński, Przemarsz ptaszków, "Polityka" 2002 nr 17, s. 56, repr.;
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2008, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 152, kat. 71.1, repr.;
- Gruppa..., Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów 2-24 IV 2013, repr. barwna na okładce.

Zjednoczone narzędzia

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `3/100`

Dom nad wodą

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `7/100`

Luksusowa odzież zachodnia

inkografia/papier, 46 x 60 cm

KINDERHEIM 2, 2002-2004

tempera żółtkowa, płótno, 38 x 55 cm
sygn. i dat. na odwrocie: Jarosław Modzelewski Kinderheim 2 38x55 temp.ż. 2002 2004

WISŁA.STARA BARKA 3, 2003

tempera żółtkowa, płótno, 120 x 160 cm, sygn. i opisany na odwrocie:
Jarosław Modzelewski/"Wisła.Stara barka 3", 2003/temp.ż./120 x 160

Piesek drapie się za bramą, 2001 r.

tempera/płótno, 80 x 100 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `Jarosław 2001 | Modzelewski "Piesek drapie się | za bramą" | temp. ż. 80 x 100`
- Dom Aukcyjny Agra-Art., Warszawa, 18.11.2001
- kolekcja prywatna, Poznań
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Małgorzata Kurzac, Jan Michalski, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Kraków 2006, s. 210, poz. 345

Podwórze

ołówek, papier; 20,5 x 27,5 cm w (świetle oprawy);

Postacie, 1996

pastel, papier; 30,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jarosław/Modzelewski/ 1996

Nabrzeże Westerplatte, 2013 r.

akwarela / papier, 38 x 56 cm, sygn.

Żaglowiec

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowana ołowkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `17/100`

Wisła, Broniewski, próg

inkografia/papier, 40 x 60 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `6/100`

Ucieczka spod sopki, 1990 r.

olej/płótno, 170 x 250 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski 1990 | "UCIECZKA SPOD SOPKI" | 170 x 250 olej`

- Galleria Spicchi dell`Est, Rzym
- kolekcja prywatna, Włochy

- "Jarosław Modzelewski - Robert Gnozzi", Galleria Spicchi dell`Est, Rzym, październik-grudzień 1992
- "Moje obrazy w Białymstoku", Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok, marzec-kwiecień 1991
- "Galerie lat osiemdziesiątych", Galeria Zachęta, Warszawa, maj 1990

- Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 32 (il.)
- Gruppa 1982 - 1992, katalog wystawy, oprac. Maryla Sitkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, s. 48 - 110
- Jarosława Modzelewski, Obrazy 1997 - 2006, pod red. Jana Michalskiego, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 92 (il.), s. 175, poz. 189

Odpoczynek na schodach, 1999

tempera, płótno; 136 x 160cm
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1999/ "Odpoczynek na schodach"/ tempera ż. 136x160 cm

Pilny uczeń, 1991 r.

olej/płótno, 136 x 160 cm
sygnowany i datowany oraz tytuł autorski na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 1991 | "pilny uczeń" | o

- Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 29 (il.);
- M. Łaptaś, Dwa poziomy w Szarej Kamienicy, Czas Krakowski 1991, nr 130 (8-9.VI);
- Gruppa 1982 - 1992, katalog wystawy, oprac. Maryla Sitkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, s. 48 - 110;
- Jarosława Modzelewski, Obrazy 1997 - 2006, pod red. Jana Michalskiego, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 92 (il.), s. 177 (il.), s. 178.

- Jarosław Modzelewski - Robert Gnozzi, październik - grudzień 1992, Galleria Spicchi dell`Est, Rzym;
- Accrochage nr 3, Galeria Zderzak, Kraków 1991; 3) Moje obrazy w Białymstoku, Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok 1990

Górka (Wzgórze), 1991 r.

olej/płótno, 136 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 1991 | Górka | olej 136x190`

- Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 27 (il.);

- Accrochage nr 3, Galeria Zderzak, Kraków 1991; 3) Moje obrazy w Białymstoku, Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok 1991

Szafka na narzędzia

ołówek, akwarela/papier, 19,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JModzelewski`

Kobieta czytająca książkę

rysunek, ołówek/papier, 20 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)

Postacie, 1996

pastel, papier;
30,5 x 48 cm (w świetle oprawy);

Piesek

ołówek, papier;
20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Szkice (2006)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
21x29 cm

Trudności z utrzymaniem równowagi, 1987

Akwarela, karton; wym.: 555 x 745 mm; sygnowany, tytułowany i datowany oł. p.d.; na odwrocie opis autorski w języku polskim i angielskim oraz nalepka z wystawy zorganizowanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w Compass Gallery w Glasgow. Nota kolekcjonerska oł. dotycząca zakupu.

Szkic do obrazu Weterynaria

akwarela
77 x 56 cm

Za trzy trzecia, 2003 r.

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski | 2003 | "Za trzy trzecia" | temp. ż. 120 x 180`

- 2008 Kraków, Dominik Art Project, "No places no frontiers"
- 2007 Rzym, Instytut Polski w Rzymie
- 2006 Warszawa, Galeria Grafiki i Plakatu
- 2005 Olsztyn, Muzeum Warmii i Mazur, "Różne obrazy"
- 2004 Białystok, Galeria Arsenał, "Wisła, Broniewski i inne"

Literatura:
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Małgorzata Kurzac, Jan Michalski, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 218.
- Jarosław Modzelewski, L`attesa come un mode di trascorrere il tempo, katalog wystawy, Instytuto Polacco di Roma, 27.02.-30.03.2007, Rzym 2007, reprodukcja na stronie nienumerowanej.

Estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Törpeauto - z teki Ciekawy materiał z przeszłości, 2009 r.

litografia barwna/papier, 52 x 66,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana ołówkiem u dołu: `Jarosław Modzelewski 2009 Törpeauto litografia 9/20`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Typowy drewniany kościółek - dawna cerkiewka, 2012

tempera żółtkowa, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p.d.: J. Modzelewski;
sygn. i opisany na odwrocie

Bez tytułu, 1980

kolaż, 43x33 cm

Estymacja: 3100 - 3900 zł

Szkic do obrazu Lasek, 2009 r.

węgiel/papier, 35 x 56 cm, sygn.

Szkice, 2013

rysunek, tusz, papier, 42 x 59 cm,
sygn. u dołu: J.Modzelewski 2013 / szkice, tusz

Estymacja: 3200-4000 zł

Prace w ogródku

tempera/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `Modzelewski`
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski | "Prace w ogródku" | tempera 50 x 75`

Estymacja: 10 000 - 16 000

szkice, 2005 r.

tusz/ołówek/papier, 29,5 x 21 cm,
sygn.

Nocny połów, 2008 r.

gwasz/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Modzelewski 2008`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ksiądz we wnętrzu, 1993 r.

olej/płótno, 81 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski | "Ksiądz we | wnetrzu | olej 81 x 116 | 1993`

Wielka encyklopedia malarstwa polskiego, [wstęp] Jan K. Ostrowski, Wydawnictwo Kluszczyński, Kraków 2011, s. 412.
Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006,Małgorzata Kurzac, Jan Michalski, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Galeria Zderzak, Kraków 2006 (reprodukowany).

Estymacja: 25 000 - 40 000 zł

Teka litografii, 2009

8 sztuk, wszystkie odbitka 2/20, na papierze akwafortowym, BFK RIVES France, 56 x 76 cm,
sygn. Na licu w lewym dolnym rogu, w teczce z tłoczeniem: Jarosław Modzelewski

Jabłka, 1976

olej, papier;
średn. 23 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. i dat. na odwrocie: Jarosław Modzelewski/ Jabłka 1976

Teka litografii dwubarwnych; wym. pl.: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki sygn. oł. l.d.: Jarosław Modzelewski 2009; śr.d. tytuł, p.d. nr egzemplarza (4 z 20). Zawiera prace: a. Sztuka croniomentalna, b. Weterynaria. c. Regierungsprasident. d. Hilfe! e. Śmierć Gagarina. f. Adam Kadmun. g. Torpeauto. h. Niosący belkę. Teka wydana przez Dominik Art Edition, Kraków 2009. Oprawa oryg., suchy wytłok.

Porywisty wiatr I, 1999 r.

tempera/karton, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jarosław Modzelewski 99`

Estymacja: 8 500 - 9 500 zł

tempera/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski | 2005 | "Już nie mam siły chodzić" | temp ż. 180 x 120`

Estymacja: 69 000 - 85 000 zł

Karmienie psów, 1987 r.

olej/płótno, 139 x 214 cm
sygnowany i opisany na odwrociu

Estymacja: 75 000 - 85 000 zł

Torpeauto wg zaginionego obrazu, 2009 r.

węgiel/papier,
56 x 77 cm,
sygn.

Martwa natura z motylem, 2002 r.

tempera/płótno, 160 x 136 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski | "Martwa natura z motylem" | 2002 | tempera ż. | 160x136`

Pochodzenie: D.A. Rempex

Jarosław Modzelewski. Nie należy myśleć tylko o jednym, 15.04-05.06.2011, PGS Sopot

Reprodukowany: Jarosław Modzelewski. Nie należy myśleć tylko o jednym, 2011, PGS Sopot, s.3
Małgorzata Kurzac, Jan Michalski, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 212.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 40 000 - 55 000

Niosący ścięte drzewo, 2006 r.

wycinanka, tempera/karton, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski | 2006`

Estymacja: 4 000 - 6 000

wycinanka, tempera/karton, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu

Estymacja: 4 000 - 6 000

tempera, wycinanka/karton, 50 x 61 cm

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Kinderheim 5, 2002-2004

tempera, płótno
55 x 38 cm;

Kinderheim 2, 2002-2004

tempera żółtkowa, płótno,
38 x 55 cm:

szkic do obrazu W Paryżu, 2011 r.

tempera żółtkowa/papier,
38,5 x 56 cm,
sygn.

Skrzyneczka na przybory do czyszczenia butów, 1998

ołówek, papier, 20,7 x 29.5 cm;
sygn. p. d.: JModzelewski 1998
na odwrocie opis: Jarosław Modzelewski/ Skrzyneczka na przybory/ do czyszczenia butów/ rys. 1998.

Pilnowanie wystawy, 1987 r.

akwarela/papier,
54,5 x 73 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `"Pilnowanie wystawy" 1986 Modzelewski`
opisany na odwrociu odręcznym pismem: `Jarosław Modzelewski 1987 | "Pilnowanie wystawy" | "Looking after the exhibition" | 56 x 75`

Estymacja: 8 000 - 10 000

Słodki zapach, 1987 r.

olej/płótno,
180 x 140 cm
sygnowany i datowany na odwrocie

Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006,
Małgorzata Kurzac, Jan Michalski, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 165.
Jarosław Modzelewski (kat.), 1987, poz. 44.
Junge Maler aus Warschau. Ausstellung der Malerei (kat. wyst.) Galerie Weisser Elefant, Berlin, lipiec 1989, i il. s. 13.
Maryla Sitkowska, Gruppa, w: Gruppa 1982-1992 (kat. wyst.) oprac. M. Sitkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, grudzień 1992 - luty 1993, s. 3-12.

WYSTAWIANY :
Mam 32 lata i mieszkam w Warszawie, Pawilon SA RP, Warszawa 1987
Junge Maler aus Warschau, Galerie Weisser Elefant, Berlin 1989

Estymacja: 70 000 - 90 000

Para

gwasz, tempera na kartonie
40 x 50 cm

W Paryżu

Szkic, tempera żółtkiem
38 x 56 cm

Skrzyneczka na przybory do czyszczenia

na odwrocie opis: Jarosław Modzelewski/ Skrzyneczka na przybory/ do czyszczenia butów/ rys. 1998

Psy, 1996

akwarela, papier, 39 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski 1996 (ołówkiem)

Górka, 1991 r.

olej/płótno,
136 x 190 cm,

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Las

ołówek, papier, 20,1 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Modzelewski

Spotkanie(1996)

sygn.dat.p.d.,
pastel, papier,
31.5x49.3

Amator astronomii, 2007 r.

akwarela
59 x 42 cm.
sygn.

Zabawy w niebezpiecznym miejscu, 2008

tempera, papier,
33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski 2008
Napis autorski na odwrocie: Jarosław Modzelewski/2008/ "Zabawy w niebezpiecznym miejscu"/ tempera żółtkowa, 35 x 50

Mężczyzna w fotelu

ołówek, papier, 20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Spotkanie, 1991

pastel, papier,
32 x 49 cm;
sygn. p. d.: Jarosław / Modzelewski / 1991

Kompozycja, 2003

akwarela, papier,
29,5 x 40 cm;
sygn. p. d: JModzelewski 2003

Vado al Bar - z cyklu Wypoczynek, 2010 R.

tempera żółtkowa/tektura,
35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Modzelewski 2010`

Statek, 2005 r.

tempera żółtkowa/płótno,
60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jarosław 2005 | Modzelewski | "Statek" | 60 x 60 | temp. ż.`

Strącenie, 2009r.

wycinanka/tempera/papier,
35 x 50 cm,
sygn.

W stawiku rybnym, 2009

tempera żółtkowa, papier,
56 x 76 cm;
sygn. p. d.: J. Modzelewski 2009;
na odwrocie napis autorski: "W stawku rybnym"/ 2009/ tempera zółtkowa 56 x 76/ JModzelewski

Łódka w hangarze (karta ze szkicownika)

sygn. p.d.
ołówek, papier
20x29.5 (w świetle passe-partout )

Sprzedawca zabawek plażowych, 2010 r.

tempera, gwasz/tektura,
35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.Modzelewski 2010`

Chwilę po wypuszczeniu, 1991 r.

olej/płótno,
120 x 190 cm,
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 1991 | "Chwilę po wypuszczeniu" | 120 x 190 cm`

tempera żółtkowa/karton,
35 x 49 cm
sygnowany na odworciu

W stawiku rybnym (2009)

sygn. dat. p.d.
tempera żółtkowa, papier
56x77

Płomień

sygn. p.d.
ołówek, papier
20x29.5

Piesek

ołówek, papier,
20 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Jmodzelewski

Willa - dom na brzegu, 2009 r.

gwasz/tempera,
35 x 50 cm,
sygn.

Teka litografii dwubarwnych;
wym.: plansz: 560 x 770 mm; wszystkie grafiki
sygn. oł. l.d. Jarosław Modzelewski 2009;

Głowa i naczynia, 2009

tempera/papier
56 x 77 cm

Sen z bronią, 1991 r.

olej/płótno,
160 x 200 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 1991 | "Sen z bronią" | olej 160 x 200`

Czarny jacht, 2010 r.

tempera, gwasz/tektura,
35 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JModzelewski 2010`

Ogrodnik i tenisistka, 2010 r.

tempera, gwasz/tektura,
35 x 50 cm

Szkic przypadkowy, 2009

rysunek, węgiel, karton,
42x56 cm

Górka, 1991 r.

olej/płótno,
136 x 190 cm
Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy, [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 27 (reprodukcja).

Stara barka, 2004 r.

tempera żółtkowa/tektura,
50 x 70 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 2004 | "Stara barka" | tempera ż 50 x 70`

Koparki, 1992

gwasz, tektura,
44 x 57 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

Ludzie w lesie, 2007

tempera żółtkowa, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Modzelewski;
na odwrocie napis: Jarosław Modzelewski 2006 / "Ludzie w lesie" 2007 / tempera ż / 35 x 50
(ołówkiem)

Łódka

sygn. p.d.
ołówek, papier
20x29.5

Kot

ołówek, papier,
20 x 27 cm (w świetle oprawy);
prace sygn. p.d.: Jarosław Modzelewski

Wędzarnia ryb

ołówek, akwarela, papier,
19,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy;
sygn. p. d.: JModzelewski

Wędrowiec

tempera, papier,
50 x 70 cm;
na odwrocie napis: Jarosław Modzelewski / "Wędrowiec" / tempera 7 / 50 x 70

"Nocny rybak", 2004r.

wycinanka / papier, 20 x 15 cm, sygn.

Błękitne delfiny, 1981 r .

olej/płótno,
120 x 81 cm

Niosący ścięte drzewo II, 2006 r.

tempera/papier,
50 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 2006`

Ciekawy materiał z przeszłości, 2009 r.

litografia/papier,
56 x 75 cm (arkusz), 8 sztuk,
edycja: 17/20
eka zawierająca 8 litografii, litografia czano-biała/papier bawełniany BFK Rives, 56 x 75 cm (arkusz), edycja: 17/20
sygnowane, datowane, opisane i numerowane

Spacer renesansowych panów, 2008

tempera, gwasz, płyta,
50 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

Szkic do obrazu

ołówek papier,
29,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Postacie, 1991

pastel, papier,
32 x 49 cm;

Psy, 1996

akwarela, papier,
40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.Modzelewski 1996 (ołówkiem)

Zabawy w niebezpiecznym miejscu

technika własna
50 x 35 cm

Trampolina

sygn. p.d.
ołówek, papier
20.5x29.7 (w świetle passe-partout )

Latarnia, 2006

gwasz
35x50 cm

bez tytułu, 2004

akwarela
17x24 cm

Niosący ścięte drzewo VII, 2006 r.

tempera/papier,
50 x 61 cm

Porywisty wiatr, 1999

tempera, karton,
50 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Jarosław Modzelewski 1999 (ołówkiem)

Kinderheim 2, 2002-2004

tempera żółtkowa, płótno,
38 x 55 cm:

Lot, 2008

tempera żółtkowa, gwasz, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Modzelwski 2008

Martwa natura z motylem, 2002

tempera żółtkowa, płótno, 160 x 136 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Jarosław Modzelewski / 2002 / "Martwa natura / z motylem" tempera ż. / 160 x 135

Kinderheim 5, 2002-2004

tempera, płótno 55 x 38 cm;

Łódź - praca ze szkicownika artysty

ołówek, papier, 20 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Kije i taczka, 2007

tempera żółtkowa, płótno, 73 x 92 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław/ Modzelewski 2007/ "Kije i taczka" / temp. ż/ 73 x 92 cm

Niosący ścięte drzewo IX, 2006 r.

tempera żółtkowa/karton, 50 x 61 cm
sygn. i dat. na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 2006`

Niosący ścięte drzewo III, 2006 r.

Niosący ścięte drzewo V, 2006 r.

Gubię śmieci, 1987/88

szkic do obrazu, akwarela, 39,8x49,6 cm

Nadzorcy, 1999 r.

tempera/papier, 42 x 59 cm, sygn.

Psy z Moskwy, 2001

tempera żółtkowa, płótno, 150 x 250 cm;
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski "Psy z Moskwy" temp.ż. 150x250 2001

Kinderheim 2, 2002-2004

tempera żółtkowa, płótno, 38 x 55 cm:

Sztuka Croniamantala, 2009

tempera żółtkowa na papierze bawełnianym BFK Rives,
76 x 56 cm
syg. i dat. p.d. J. Modzelewski 2009 (ołówkiem)
na odwrocie opis autorski p.d.: Sztuka Croniamantala / 2009 / 76 x 56 / tempera żółtkowa / Jarosław Modzelewski

W stawku rybnym, 2009

76 x 56 cm
na odwrocie opis autorski p.d.: W stawku rybnym / 2009 / 76 x 56 / tempera żółtkowa / Jarosław Modzelewski

Cegielnia, 2009

76 x 56 cm
na odwrocie opis autorski p.d.: Cegielnia / 2009 / 76 x 56 / tempera żółtkowa / Jarosław Modzelewski

Jeszcze raz do Magdalenki, 2008

tempera żółtkowa na tekturze,
50 x 70 cm,
syg. i dat. p.d.: J. Modzelewski / 2008 (ołówkiem)
na odwrocie: syg. p.d. Jarosław Modzelewski 2008,
opis autorski: Jeszcze raz do Magdalenki / tempera żółtkowa / 50 x 70

Po komunii - szkic, 2008

tempera żółtkowa na tekturze, 50 x 70 cm
syg. i dat. p.d.: J. Modzelewski 2008 (ołówkiem)
na odwrocie opis autorski p.d.: Po komunii - szkic / tempera żółtkowa / 50 x 70

Niosący ścięte drzewo, 2007

teka 10 grafik, archival pigment prints na papierze bawełnianym Arches, 50 x 61 cm
syg. pd. Jarosław Modzelewski 2007 (ołówkiem), nakład l.d. 14/15 (ołówkiem)

Wisła, 2001

tempera żółtkowa, płótno
65,5 x 92,5 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski/ Wisła 2001

WYCHODZźCY MĘŻCZYZNA, 1988

olej, płótno,
180 x 115 cm
na odwrocie na płótnie napis autorski: Jarosław Modzelewski | "Wychodzący mężczyzna" | 1988 [w kółku] | 180 x 115 olej

KIJE I TACZKA, 2007

tempera żółtkowa, płótno,
73 x 92 cm
na odwrocie na płótnie napis autorski: Jarosław | Modzelewski 2007 [w kółku] | "Kije i taczka" | temp.ż. | 73 x 92
na blejtramie nalepka informacyjna Galerii aTAK

NA PLAŻY, 2000 R.

wycinanka barwna, collage/papier
34 x 48 cm (w świetle passe-partout)
niesygnowana

Osiedle, 2008

tektura, tempera żółtkowa,
50x35 cm

Brzeg, 2008 r.

tempera żółtkowa/tektura,
50 x 70 cm,
sygn.

KUBEK I GźBKA, 2003

tempera żółtkowa/płótno,
70 x 100 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `Jarosław Modzelewski / Kubek i gąbka 2003 / temp. ż. / 70 x 100`

Wisła. Stara barka 3, 2003

tempera żółtkowa, płótno
120 x 160 cm
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski/ "Wisła. Stara barka 3. 2003/ tempera ż./ 120 x 160 cm

Szkic wisząca sukienka

akwarela
24x23 cm
2004 r.

Chłopiec na podwórku, 1997

tempera, tektura, 49,5 x 49,5 cm;
opis. na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1997 /
Chłopiec an podwórku / tempera żółtkowa / 49,5 x 49,5

Święty,

ołówek, papier, 10 x 10 cm (w świetle oprawy)

Mężczyzna

ołówek, papier, 19,8 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JModzelewski

Clown w nieskończoności

akwarela, ołówek, papier, 21 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: JModzelewski (ołówkiem)

Kuchnia - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 8 x 12,3 cm (w świetle oprawy)

Dwie głowy - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 7,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: JModzelewski

Wnętrze - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 20 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: JModzelewski

Drzewa - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 20 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: JModzelewski

Kompozycja - kartka ze szkicownika

ołówek, papier,
9 x 11 cm ( w świetle oprawy)

Głowa - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 9,5 x 5,8 cm ( w świetle oprawy)

Postać i samochód -kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 8 x 10 cm ( w świetle oprawy)

Dom - kartka ze szkicownika

fotografia czarno-biała, ołówek, papier, 20 x 28,8 cm;
sygn.p.d.: JModzelewski

Szkice i notatki - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 20 x 28,8 cm ( w świetle oprawy);
sygn u dołu: JModzelewski

Studium postaci stojącej na głowie

ołówek, papier, 11 x 29,5 cm;
sygn. u dołu: JModzelewski

Piesek - kartka ze szkicownika

sygn.p.d.: JModzelewski

Szkic z postacią - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 21 x 28,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JModzelewski

Pieski - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 11 x 15 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: JModzelewski

Burza - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 6 x 10,2 cm ( w świetle oprawy);
napis u góry: BURZA BŁYSK

Widok z ganku - kartka ze szkicownika

ołówek, papier, 6 x 9 cm ( w świetle oprawy)

Pejzaż z księżycem-kartka ze szkicownika

ołówek, papier,
4,8 x 10,4 cm ( w świetle oprawy)

Prezentacja

ołówek, papier, 20 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: JModzelewski

Jakaś nagła wiadomość, 1987

akwarela, papier, 55,5 x 74,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: "Jakaś nagła / wiadomość" / Jarosław Modzelewski / 1987

Sketches, Szkic, 1986

akwarela, 40x50 cm

Zaćmienie księżyca, 2007 r.

tempera/płótno, 120 x 136 cm
sygn. na odwrociu

Martwa natura z gruszką, 2005

tempera żółtkowa, płótno, 100 x 70 cm
sygn. na odwrociu: Jarosław / Modzelewski / 2005 / martwa natura / z gruszką / temp. ż. / 100 x 70

Morze i niebo, 2006

gwasz, karton, 35 x 50 cm
sygn. p.d.: J.Modzelewski
na odwrociu: Jarosław Modzelewski 2006 / "Morze i niebo" / gwasz / 35 x 50

Diakon, 2000

wycinanka barwna, collage, papier,
28 x 42,5 cm (praca); 30,5 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jarosław Modzelewski 2000 (ołówkiem); na odwrocie napis: Jarosław Modzelewski / wycinanka 35 x ... / "diakon"

PILNOWANIE WYSTAWY, 1986/1997

olej, tempera, płótno
155 x 155 cm
sygn. na odwr. l.g.: Jarosław Modzelewski | "Pilnowanie wystawy" 1986 (data w kółku) strzałka pionowa w dół 1997 (w kółku) | olej 155 x 155 | (tempera), obok dwie pieczątki wywozowe, poniżej nr: PSOZ III/222/97; p.d.: zamazane dane innego obrazu

bez tytułu, 2005 r.

collage/papier, 21 x 30 cm

Chłopak z discmanem, 2006

gwasz, papier, 35 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Jarosław Modzelewski / "Chłopak z discmanem" 2006 / gwasz / 35 x 50

Czarne góry, 1981 r.

olej/płótno, 91 x 137 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `Jarosław / Modzelewski 1981 / "czarne góry" / olej 137 x 91`

Psy 4, 1996

sygn. i dat. p.d.: JModzelewski 1996 (ołówkiem)

Kostka, 1997

pastel, papier, 30 x 47,5 cm;
sygn. i dat.: Jarosław Modzelewski/1997

Wędzarnia ryb

akwarela, ołówek, papier,
20 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JModzelewski

Rowerzysta

rysunek, ołówek, papier,
18 x 9,5 cm (w świetle passe-partout)

Kobieta i mężczyzna, l. 80. XX w.

pastel, tempera/papier, 100,5 x 176,5 cm w św. p. p.

Pejzaż, 1983

gwasz, akwarela, papier,
24 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. pod oprawą: Jarosław Modzelewski 1983
(na odwrocie zdjęcie całości)

bez tytułu, 2006

akwarela, 59x42 cm

Sporty zimowe, 2006 r.

Martwa natura z lampką, 2002 r.

tempera/płótno, 92 x 65 cm
sygn. Na odwrocie: Jarosław Modzelewski
na odwrocie opis autorski

Psy 4, 1996

akwarela, papier,
39 x 49,5 cm (w świetle oprawy);

Szkic do obrazu - wnętrza

rysunek, ołówek, papier,
19,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - przy ogrodzeniu

rysunek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - psy

rysunek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - wnętrze

rysunek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - kot

rysunek, ołówek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - koty

rysunek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - koty

rysunek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Szkic do obrazu - Przekrój

rysunek, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Psy - szkic do obrazu

rysunek, ołówek, papier,
20 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JModzelewski

Trampolina - szkic do obrazu

rysunek, ołówek, papier,
13,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JModzelewski

Psy z Moskwy, 2002 r.

tempera żółtkowa, płótno
150 x 250 cm
sygn. na odwrociu: JAROSŁAW MODZELEWSKI 2002

Psy 4, 1996

akwarela, papier,
39 x 49,5 cm (w świetle ramy);

Ryba

tempera, papier,
47 x 61,5 cm; cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: J. Modzelewski (ołówkiem)

Szkicownik artysty

20 oprawionych rysunków ze szkicownika artysty (m.in. projekty obrazów),
ołówek, węgiel, akwarela, papier,
20 x 27 cm (w świetle passe-partout);
prace sygn. p.d.: J. Modzelewski; w załączeniu kserokopia całego notatnika

BRONIEWSKI, szkic 2, 2002

tempera żółtkowa, 50 x 70 cm.
Na odwrocie ręką artysty:"Jarosław Modzelewski 2002 / Broniewski szkic 2 / 50x70 temp. ż.".

Chłopiec i dom

sitodruk 75 cm x 68 cm
wg. Obrazu z 2000 r. egzemplarz autorski sygn.Ołówkiem J. Modzelewski 2005

Martwa natura z palemką, 2003

tempera żółtkowa, płótno, 97 x 102 cm; sygn., dat i
opisany na odwrocie: Jarosław / Modzelewski 2003 /
"Martwa natura z palemką" / temp. ż. 97 x 102 cm

Spotkanie na drodze, 1991 r.

kredka/papier, 30,5 x 40,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jarosław |
Modzelewski | 1991` oraz napis p. g.

Clown w nieskończoności

akwarela, ołówek, papier,
21 x 21 cm (w świetle passe-partout);

Pejzaż z szuwarami, 1983

tempera, papier,
sygn. p.d.: Jarosław Modzelewski / 1983 (ołówkiem, pod oprawą);

Wędzarnia ryb

akwarela, ołówek, papier,
sygn. p.d.: JModzelewski

Pilnowanie wystawy, 1986

akwarela, 74,5x55,5 cm

Szkice do wysokich obcasów

technika własna, 41,5 x 58 cm, 2000r.

Szkice do Wysokich Obcasów`, 1991 r.

tempera/papier, 63,5 x 49 cm, sygn.

Szkice do Wysokich Obcasów`, 1999 r.

tempera/papier, 49 x 63,5 cm, sygn.

Niosący obraz

ołówek, akwarela, papier,
14 x 11 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie pod oprawą drugi szkic

Szuwary

tempera, papier,
24 x 24 cm (w świetle passe-partout)

Pies

akwarela, papier, 20 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: JModzelewski

Bileterka

ołówek, tempera, papier,
14 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Modzelewski (pod oprawą), na odwrocie zdjęcie całości

Martwa natura z pochlapaną ławką, 2001

tempera żółtkowa, płótno,
150 x 250 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Jarosław Modzelewski 2001 / "Martwa natura z pochlapaną ławką" / 150 x 250 cm tempera ż.

Postacie

kredka , papier, 30,5 x 47,5 cm;
sygn. p.d.: Jarosław/Modzelewski

Kostka, 1997

pastel, papier, 30 x 47,5 cm;

Zabudowania

gwasz, papier, 19,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: JModzelewski

Podwórko

sygn. p.d.: JModzelewski

WIELKI HYDRAULIK, 2002

tempera, kredka, płótno,
80.5 x 100 cm
na odwrocie na płótnie napis: Jarosław Modzelewski | "Wielki hydraulik, szkic 2002, temp. z. 80 x 100

Barak, 1986

tempera, papier, 39 x 48,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: "Barak"
Jarosław Modzelewski 1986

Martwa natura

ołówek, gwasz, papier,
20 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu:

Pejzaż z Bułgarii, 1979

Kredka, tempera, gwasz, papier,
47,3 x 62 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Jarosław Modzelewski 1979

Makatka, 1981

Olej, płótno, 120 x 80
Na rewersie napis: "Jarosław / Modzelewski / 1981 / "Makatka" / olej 120 x 80"

Co to jest?, 1985

olej, płótno, 136 x 160 cm;
na odwrocie napisy autorskie

ŚWIATŁO, 1999

tempera, tektura,
50 x 70 cm
na odwr. napis: Jarosław Modzelewski, 14. VI 1999 "Ojciec św. - ...(?)"| tempera żółtkiem 50 x 70

Ksiądz we wnętrzu, 1993

olej na płótnie;
wymiary: 81 x 116 cm;
sygn., tyt. i dat. na odwrocie: Jarosław Modzelewski, ksiądz we wnętrzu, 1993.

Coś mi spadło, 1987

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 54 x 74 cm;
sygn. i dat. p.d. (ołówkiem): Jarosław Modzelewski `87

Martwa natura z motylem, 2002

na odwrocie napisy autorskie:
Jarosław Modzelewski / 2002 / "Martwa natura / z motylkiem" tempera ż 160 x 135; w załączeniu zdjęcie z podpisem autora

Chłopiec na podwórku, 1997

tempera żółtkowa, 49,5 x 49,5
nie sygnowany

Akt przy piecyku

ołówek, papier,
20,5 x 13,5 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: J Modzelewski

Łódź przy brzegu, 2002

tempera żółtkowa, płótno, 92 x 65 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie:
Jarosław / Modzelewski 2002 / "Łódź przy brzegu" / 92 x 62 temp. ż.

Akt tyłem przy piecyku

ołówek, papier,
20,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J Modzelewski

Makatka, 1981

olej, płótno,
120 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie

Pejzaż z Bułgarii, 1979

pastel, papier,
47,5 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jarosław Modzelewski 1979

Dwie siedzące kobiety, 1998

tempera, tektura,
49.8 x 69.8 cm
sygn. oł. p.d.: Jarosław Modzelewski `98

Stół rybaka,szkic, 2004

tektura, tempera żółtkowa,
50x70 cm

Łódź rybaka - szkic, 2004 r.

tempera/tektura,
50 x 70 cm,
sygn.

Caritas - kurczątka, 1998

tempera żółtkowa, płótno,
150 x 136 cm;

Caritas - dziewczynki, 1998

tempera żółtkowa, płótno,
140 x 200 cm;
sygn. na odwrocie: Jarosław Modzelewski / "Caritas" - dziewczynki 1998 / 140 x 200 temp. ż.

Uliczna sprzedaż książek - przygotowane 1999

tempera żółtkowa, płótno
90 x 136 cm,
sygn. i opisany na odwrocie

COŚ MI SPADŁO, 1987 r.

Papier, akwarela;
54,2 x 73,5 cm (w świetle ramy)
Sygn. p. d. (ołówkiem): Jarosław Modzelewski`87 | "coś mi spadło"

BRONIEWSKI, szkic 2, 2002

tempera żółtkowa,
50 x 70 cm

Kopanie

tempera żółtkowa
50x70 cm

Ksiądz we wnętrzu 1993

olej, płótno, 81 x 116 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski / 1993 / "Ksiądz / we wnętrzu" / olej 81 x 100

Broniewski, szkic 2, 2002

tektura, tempera żółtkowa,
50x70 cm

Pies w szaliku

tempera żółtkowa, płótno
80 x 100 cm

Broniewski, szkic 2, 2002

tektura, tempera żółtkowa
wymiary: 50x70 cm

"STARA CEGIELNIA", 1981

akryl-olej na płótnie, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie "Jarosław Modzelewski 1981" wraz z danymi o obrazie

MILION KUR UTONĘŁO, 1997

tempera na tekturze, 50 x 70 cm, sygnowana ołówkiem p. d.
Na odwrocie napis ołówkiem: " malowane w okresie żałoby narodowej
po powodzi - 18 VII 1997" i dane o obrazie.

Martwa natura z paletą, 2001

tempera żółtkowa, płótno
190 x 150 cm

Bez tytułu, 2000

tempera żółtkowa, tektura, 50x70 cm

WISŁA, 2001

tempera, płótno,
65.5 x 92.5 cm
sygnowany na odwr.: Jarosław Modzelewski | "Wisła" [w kółku:] 2001 c / temp. ż. 65 x 92

tempera, płótno,
80.5 x 100.5 cm
sygnowany na odwr. l.g.: Jarosław 2001 [data w kółku] | Modzelewski | "Piesek drapie się za bramą" / temp. ż. 80 x 100

Prezentacja obrazu, 2001

tempera żółtkowa, płótno
140 x 170 cm

Nocny widok

olej, płótno,
100 x 140 cm
Sygnowany na odwr. l.g.: Jarosław Modzelewski / "nocny widok" 1996 / olej 100 x 140

Porządkowanie otoczenia, 2000

liczba obiektów: 369