1 zł
2 600 000 zł

PĄGOWSKA Teresa (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Pies i Pies, 1989

olej, płótno; 114 x 114 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 89;
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1989 / PIES I PIES / 114 x 114.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gong, 1960 r.

olej, technika mieszana, płótno, 55,5 x 124,5 cm,
sygn. i opisany na odwrociu: GONG / TERESA PĄGOWSKA,

Z cyklu Klucze, 1998 r.

olej/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany monogramem wiązanym l. d.: 'TP'
datowany i opisany na odwrociu: 'Z CYKLU "KLUCZE" 30 x 30 cm' | 98'

Z cyklu Zwierzęta: Kot zielony

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'TP.'
opisany na odwrociu: '50 x 50 c | Z CYKLU - | ZWIERZĘTA | KOT ZIELONY'
na odwrociu dedykacja: 'JANKOWI z wdzięcznością | i buziakiem | Teresa'

SKOK W CZARNĄ FALĘ, 1991

akryl, tempera, płótno
130 x 140,5 cm
sygn. l.d.: TP. 91
sygn. na odwr. na g. krawędzi płótna: TERESA PĄGOWSKA 1991 130 x 146 cm SKOK W CZARNĄ FALĘ
l.g.: TPągowska
poniżej dedykacja: Barbarze i Clausowi Perch | z wielką przyjaźnią i wdzięcznością za ich miłość do sztuki | T. Pągowska 2.I.1996

Kabaret z cyklu Figury Magiczne, 1977 r.

olej/płótno, 145 x 130 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP77'
opisany na odwrociu: 'Teresa Pągowska | 1977 | Z cyklu "‘Figury Magiczne" | Kabaret | De Cabaret | 145 x 130 cm'

Postać w żółci, 1991 r.

akryl/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP '91'
opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA | POSTAĆ W ŻÓŁCI | 80 x 80'

Sprzedawca owoców, 1956 r.

olej/płótno, 112 x 132 cm
sygnowany p.g.: 'T.P.'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'SPRZEDAWCA OWOCÓW Teresa Pągowska 56'

Kobieta w pończochach, 1983

olej, płótno, 150 x 120 cm
sygn. monogramem l.d.: TP, opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1983 KOBIETA W POŃCZOCHACH 150 X 120

Postać, 1985

olej, płótno, 79,5 x 79,5 cm
sygn. l.d. monogramem: TP, opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1985 POSTAĆ 80x80

Postać, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.

Biała postać, lata 60. XX wieku

olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm na odwrocie na płótnie napis: OBRAZ AUTORSTWA: / TERESY PĄGOWSKIEJ / POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI / F. PĄGOWSKI.

Kompozycja, 1990 r.

kolaż, papier, 50 x 37 cm,
sygn. i dat. p.d.: T. Pągowska 90

Postać, 1987 r.

kolaż, papier, 48,5 x 34 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: Teresa Pągowska 87

Postać, 1990 r.

autooffset, , papier, 41 x 29 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: T. Pągowska

Aleja - Lato; z cyklu: „IV Pory Roku”, 1989

tempera, akryl, płótno; 140 x 160 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 89 (monogramem wiązanym),
na odwrocie opisany: TERESA PĄGOWSKA 1989 / Z CYKLU IV PORY ROKU / »LATO« / 140 x 160 cm.

Szkice do obrazów (dyptyk), lata 80. XX w.

ołówek / papier
42 × 29,5 cm (× 2)
sygnowane, opisane i datowane na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA, SZKICE DO OBRAZÓW, LATA 80-TE, Z KOLEKCJI FILIPA PĄGOWSKIEGO.

KOBIETY, 1988

olej, płótno, 150 x 120 cm
sygn. l.d. monogramem: TP 88
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1988/ KOBIETY/ 150 X 120

"Zwierzęta groźne nocą", 1989 r.

akryl, tempera/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T.P. 89'
opisany na krośnie: 'TERESA PĄGOWSKA 1989 140 X 160 [wykreślone] (SPOTKANIE) ZWIERZĘTA GROŹNE NOCĄ'

"Schodząca", 1970 r.

olej/płótno, 160 x 140 cm
sygnowany l.d.: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1970 / 160 x 140 cm / Schodząca / LA DESCENTE'

"Jedenasty 67", 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: 'TP'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1967 / JEDENASTY67 ONZIÈME67 / 150 x 130 / 150 x 130 / [wykreślone]'

Postać, 1987 r.

tusz/papier, 42 x 29,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'TP / 87'

Olimpia, 1982 r.

gwasz, pastel/papier, 63 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T.Pągowska 82.'

Klucze z serii Przedmioty, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP| 96'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 96 PRZEDMIOTY 50 x 50 | "KLUCZE"'

Biała postać

olej, tempera, płótno; 130,5 x 100,5 cm;
na odwrocie na płótnie napis:
OBRAZ AUTORSTWA: / TERESY PĄGOWSKIEJ / POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI / F. PĄGOWSKI.

Wspomnienia greckie

olej, collage, płótno, 74 x 116 cm
na odwrocie potwierdzenie autentyczności Filipa Pągowskiego-syna artystki oraz nalepka CBWA Oddział Gdańsk w Sopocie z roku 1958/9

Znaki, lata 70. XX w.

olej, płótno, 120 x 109 cm
na blejtramie napis: ZNAKI

z cyklu IV Pory Roku, Aleja – Lato, 1989

olej, płótno, 140 × 160 cm, sygnowany p.d. monogramem wiązanym „TP 89”, na odwrocie: „TERESA PĄGOWSKA 1989 | Z CYKLU IV PORY ROKU | »LATO« | 140 × 160 cm”

*droit de suite

Kot z różowym uchem, 1996 r.

olej/płótno, 54,5 x 54 cm
sygnowany monogramem autorskim l.d.: 'TP'
sygnowany, i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA | 1996 | 55 x 55 | KOT Z RÓŻOWYM UCHEM'

W lustrze, 2001 r.

akryl, tempera/płótno, 145 x 135 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP 2001'
sygnowany, datowany i opisany: 'TERESA PĄGOWSKA 2001 W LUSTRZE 145 x 135'
sygnowany na odwrociu: 'Pągowska' oraz wskazówka montażowa

Wielki spacer (Cienie na plaży), 1995 r.

akryl, tempera/płótno, 160 x 135 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA 95 (CIENIE NA PLAŻY) | WIELKI SPACER'
na odwrociu naklejka z wystawy 'Teresa Pągowska. Malarstwo'
z Muzeum Narodowego w Poznaniu

Postać, 1987 r.

tusz/papier, 40 x 58,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'TP.87'

Postać z krukiem , 1977 r.

gwasz, technika mieszana , tusz/papier, 64,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'TP.77'

Bez tytułu, 1987 r.

tusz, papier, 41 x 29 cm,
sygn. i dat. ołówkiem l.d.: 1987 Teresa Pągowska
cena wywoławcza na aukcję papieru: 4000 zł

Akt niebieski II, 1961

olej, płótno, 90 × 110 cm
sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1961 |„AKT NIEBIESKI II” 90 X 100 cm

Siedząca, 1977

technika mieszana, papier, 70 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu

z cyklu Klucze, 1998

30 x 30 cm
sygnowany l.d.: TP, na odwrociu: Z CYKLU „KLUCZE” 30 X 30 / 98

Czternasty, 1967

olej, płótno, 130 x 145 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA 1967 / CZTERNASTY 67 / 130 X 145 Nalepka a z Ogólnopolskiej wystawy malarstwa „Jesienne konfrontacje” Dom Sztuki w Rzeszowie

Czerwona muszla II, 1956

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1956 CZERWONA MUSZLA II OLEJ 100 X 81 CM
na odwrocie fragment nalepki wystawowej z nazwiskiem artystki, nazwą wystawy: Wystawa 1-majowa z 19 (...) i tytułem: Czerwona (...)

Zdarzenie, 1972

olej, płótno, 160 x 130 cm
sygn. monogramem p.d.: TP
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1972 ZDARZENIE EVENEMENT 160 X 130
na blejtramie częściowo uszkodzona nalepka wystawowa Galerii Współczesnej w Warszawie z opisem pracy

POSTAĆ, 1985

akryl, tempera, płótno
80 x 79,5 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie sygn.: TERESA PĄGOWSKA 1985 | POSTAĆ | 80 x 80

KOT WYLEGUJE SIĘ, 2005

olej, płótno
40 x 49,5 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie napis i sygnatura: „KOT WYLEGUJE SIĘ“ | TERESA PĄGOWSKA | 2005

BIAŁA POSTAĆ, lata 90. XX w.

olej, tempera, płótno
130,5 x 100,5 cm
na odwr. na płótnie napis: OBRAZ AUTORSTWA: | TERESY PĄGOWSKIEJ | POTWIERDZAM: FILIP PĄGOWSKI | F. PĄGOWSKI

Temat muzyczny, 1958 r.

olej, kolaż/płótno, 73 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA "TEMAT MUZYCZNY" 58'
na odwrociu naklejka wystawowa z Musée d'Art et d'Histoire w Genewie z 1959 roku oraz naklejka wywozowa z warszawskiej Galerii Zachęta

Posta, 1995

serigrafia, papier zielony; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 95, l. d. numer: 20/40;
papier ma tendencje do falowania.

Posta, 1987

sygn. i dat. l. d.: TP 87.

Posta, 1978

szablon, gwasz, pastel, papier; 50 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Pągowska / 78.

Cień i kwiat, 1988 r.

akryl/płótno, 50 x 40 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany l.d.: 'TP 88'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 88 | CIEŃ I KWIAT | 50 x 40'

Krynolina, 1993 r.

akryl, tempera/płótno, 151 x 135 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany śr.d.: 'TP.93'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1993 KRYNOLINA 150 x 135 cm'

Gong, 1960 r.

Przedmieście

olej, płótno, 47,5 x 63 cm,
sygn.p.d.: Pągowska,
na odwrocie: Teresa Pągowska/Przedmieście

Postać, lata 80. XX w.

tusz, papier; 41 x 27 cm
opisany na odwrocie: "Teresa Pągowska (lata 80-te) ze zbiorów Filipa Pągowskiego"

PORTRET RUDEJ, 1990

akryl, tempera, płótno
139,5 x 130 cm
sygn. l.d.: TP. 90
na odwr. na płótnie napis l.g.: TERESA PĄGOWSKA 1990
140 x 130 cm | PORTRET RUDEJ
poniżej: DLA BARBARY I KLAUSA PERCH Z WIELKĄ PRZYJAŹNIĄ | Teresa Pągowska | 2.1.1996 | WARSZAWA
na krośnie fragment nalepki Galerii Arsenał Białystok

HORYZONTY, 2002

akryl, tempera, płótno
140 x 130 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwr. na płótnie p.g.: T. Pągowska 2002

Intermezzo, 1984 r.

olej/płótno, 150 x 264 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP. 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, po lewej: 'TERESA PĄGOWSKA 1984 | 2 | INTERMEZZO | 150 x 264' oraz po prawej: '1 | TERESA PĄGOWSKA 84 | INTERMEZZO | 150 X 264'
na krośnie niewypełniona etykieta z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta w Warszawie

Walc, 1984 r.

olej/płótno, 157 x 134 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP. 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1984 | WALC | 150 x 130 cm'

Kot w kołnierzu, 1996 r.

olej/płótno, 50,5 x 50,5 cm
sygnowany l.d. monogramem autorskim: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1996 | "KOT W KOŁNIERZU"'
poniżej wskazówka montażowa

Pies na sznurku, 1996

olej, płótno; 50 x 50 cm
sygnowane l.d.: "TP.", na odwrocie: "TERESA PĄGOWSKA 1996, II/96 | 50 x 50 cm, "PIES NA SZNURKU"

PLAŻA, 1985

akryl, tempera, płótno, 145 x 261,5 cm (dyptyk)
sygn. monogramem l.d.: TP.85
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1 PLAŻA 145x264 cm 1985 oraz TERESA PĄGOWSKA
2 PLAŻA TANCERKA [przekreślone] 145x264 cm 1985

Postać ludzka z ogonem, 1988

tusz, pędzel, papier; 42 x 30 cm;
sygn. p. d.: TP. 88.

Akt, 1982

pastel, kredka, papier; 48x64 cm
sygnowany p.d.: "T. Pągowska 82"

Postać, 1987

tusz lawowany, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.

PANI BUDDA, 1994

tempera, akryl, kredka, płótno
140 x 130 cm
sygn. p.d. : TP. 94
na odwrocie na płótnie sygn. p.g.: T. Pągowska | 94
na górnej listwie krosna napis: TERESA PĄGOWSKA 94 PANI BUDDA 140 x 130 cm

Bez tytułu, 1987 r.

tusz, papier, 41 x 29 cm, sygn. i dat. ołówkeim l.d.: 1987 Teresa Pągowska

Postać, 1995

Olimpia, 1982 r.

gwasz, pastel, szablon/papier, 63 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T. Pągowska 82.'

KOMPOZYCJA II, 1958

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 58 | "KOMPOZYCJA II |100 X 81
na odwrocie naklejka CBWA Oddział Gdański w Sopocie

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Moskwa, 1958.

CZWARTY, 1967

olej, płótno, 150 x 130 cm
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1967 | CZWARTY 67 | 150 x 130

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

POSTAĆ, 1983

akwarela, papier 48,5 x 63 cm
sygn. l.d.: T P 83

Aleja wiosną, 1990 r.

olej/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany monogramem autorskim i datowany l.d.: 'TP | 90'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1990 | ALEJA WIOSNĄ | 140 x 160 cm'

Modelka w pracowni artysty, 1957 r.

olej/płótno, 80 x 99,5 cm
datowany na odwrociu: '1957'

- Agra-Art, Warszawa, 2008

Z cyklu Przedmioty, 2000 r.

olej/płótno, 46 x 46 cm
sygnowany monogramem autorskim p.d.: 'TP.'
sygnowany na odwrociu: 'Pągowska'

- własność artystki, do 2001
- Aukcja darów Artystów Polskich na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2001
- kolekcja prywatna, Kraków

Postać, 1995

serigrafia, papier niebieski; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Teresa Pągowska 95 (ołówkiem), l. d. nakład: 10/30 (ołówkiem).

Bez tytułu, 1983 r.

technika mieszana, papier, 77 × 51 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: T.Pagowska 83

OBRAZ CZARNY I, 1960

tech. mieszana, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.g.: TP opisany na odwrocie: T. PĄGOWSKA 60 / OBRAZ CZARNY I / 81 X 100

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
Warszawa, kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków
Poznań, Depozyt Muzeum Narodowego

MONOCHROME XXV, 1975

olej, płótno, 140 x 130 cm
sygn. na blejtramie: TERESA PĄGOWSKA XXV

TANIEC, 1973

tempera, akryl, płótno
120 x 95 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: TERESA PĄGOWSKA 1973 | TANIEC "LA DANCE" | 120 x 95 cm

Bez tytułu, 1978 r.

olej/płótno, 130 x 120 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'TP' na odwrociu monogram wiązany 'TP' oraz opisany na blejtramie 'TERESA PĄGOWSKA 1978 130x120'

Kot zielony, z cyklu Zwierzęta

olej/płótno, 50 x 50 cm

- Teresa Pągowska, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa, 2001, s. 62 (il.)

Aleja - zima, 1989

olej, płótno; 140 x 160 cm
sygnowany l.d.: monogram "TP. 89", na odwrocie: "TERESA PĄGOWSKA | 1989 | ALEJA - ZIMA | 140 x 160 cm"

Negro Spirituals, 1988

olej, płótno; 150 x 136 cm;
sygn. oraz opis na odwrocie: Pągowska; TERESA PĄGOWSKA 1988 / NEGRO SPIRITUALS / 150 X 136 CM oraz nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu z wystawy z 2003 r.

Postać, 1995 r.

gwasz/papier, 34 x 16 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'TP 95'

Na kanapie, 1982 r.

pastel/papier, 48 x 65 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Pągowska 82'

Postać, 1981

kredka, papier; 48,5 x 63 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 81.

Postać, 1987

sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.

KRZESŁO, 1977

akryl, płótno
130 x 120 cm
sygn. p.d. TP.
na odwrocie:
TERESA PĄGOWSKA / 130 x 120 cm / 1977 / KRZESŁO

* opłata z tytułu "droit de suite"

CZWARTY, 1967

olej, płótno
150 x 130 cm
sygn. p.d.: TP
na odwrocie:
TERESA PĄGOWSKA 1967 / CZWARTY 67 / 150 x 130

BEZ TYTUŁU, 1996

technika mieszana, papier
84 x 63 cm
sygn. p.d.: Teresa Pągowska 96
opisany l. d.: 13/25

ALEJA - JESIEŃ, 1990

tempera, akryl, płótno
140 x 160 cm
sygn. l.d.: TP. | 90
na odwrocie na płótnie sygnatura: TERESA PĄGOWSKA 1990 | ALEJA-JESIEŃ | 140 x 160 cm

MEMOIRE TRZYNASTY 67, 1967

olej, płótno, 170 x 138 cm
sygn. i opisana na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1967 / MEMOIRE 172 X 140 / TRZYNASTY 67

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
lata 90. XX w. - kolekcja prywatna, Francja
lata 80. XX w. - kolekcja prywatna, Szwajcaria

Kot, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: 'TP.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 96 | KOT | 50 x 50'

Kompozycja, 1964

olej, płótno; 40,5 x 70 cm
na odwrocie dedykacja: "JANUSZKOWI - | - TERENIA | GWIAZDKA 1964 r." oraz monogram wiązany: "TP"

Postacie, 1982

pastel, gwasz (?), papier; 48 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: TPągowska 82 oraz przy prawej krawędzi;
na odwrocie napisy ołówkiem i flamastrem: PĄGOWSKA 82 / 97 (przekreślone) / 34 oraz nieczytelny stempel.

Tańcząca, 1975 r.

akwarela, gwasz, olej, szablon/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Pągowska 75'

Postać, 1987

sygn. i dat. śr. d.: TP / 87.

Postać, 1979 r.

akwarela, tusz/bibułka, 38,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Pągowska 79'

Postać, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 46 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: TP. 87.

Postać z psem, 1987

tusz lawowany, pędzel, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP. 87.

Postacie, 1982

na odwrocie napisy ołówkiem i flamastrem: PĄGOWSKA 82 / 97 (przekreślone) / 34
oraz nieczytelny stempel.

Akt, 1982

Pastel, kredka, papier; wym.: 48 x 64 cm; sygn. p.d.: T. Pągowska 82. Praca oprawiona, typowa dla twórczości z początku lat 80. (powracający motyw antycznej kanapy).

Cień i kwiat, 1988

olej, płótno, 50 × 40 cm
sygnowany l. d.: "TP 88" i na odwrocie: "Teresa Pągowska 88, Cień i kwiat, 50 × 40 cm"

Jazz (Negro Spirituals II), 1988 r.

olej, tempera/płótno, 151 x 136 cm
sygnowany l.d. monogramem wiązanym: 'TP. 88'
na odwrociu napis: 'TERESA PĄGOWSKA 1988 | NEGRO SPIRITUALS II | 151 x 136 cm'

- Maciej Gutowski, Teresa Pągowska, Warszawa 1996, s. 45 (il.)

Butelka i papier z cyklu Przedmioty, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm

HORYZONTY, 2002

olej, płótno / 140 x 130 cm
sygn. l.d.: T.P.
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 2002 HORYZONTY 140 X 130/ T. Pągowska 2002

DZIEŃ 7

olej, płótno, 130 x 100 cm
opisany na blejtramie: DZIEŃ 7
na odwrocie potwierdzenie autentyczności Filipa Pągowskiego

Postać, 1981

AKT Z BIAŁYM ZNAKIEM, 1961

olej, płótno
120 x 110 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: TERESA PĄGOWSKA |
"AKT Z BIAŁYM ZNAKIEM" 1961 | 120 x 110
poniżej strzałka na odwrocie na płótnie nalepka z pieczątką: Prezydium | Wojewódzkiej Rady Narodowej | Wydział Kultury | Oddział Konserwacji i Ochrony Zabytków| Gdańsk ul. ...8/12 | [nr inw.] 10. IV. 1962 | ...
na krośnie u góry: 102 x 110 NR. 9.
u dołu przykryta częściowo ramą włoska nalepka

Obraz opisany i wystawiany:
- Teresa Pągowska, Galleria il Canale Diretta da Aldo della Vedova Accademia, 878 B - Venezia 29 maggio -7 giugno 1962, folder ze wstępem Zdzisława Kępińskiego, spis poz. 9;
- Teresa Pągowska, Studio d’arte contemporanea di Matilde Giorgini, Firenze settembre 1962, "Quadrante" (wystawa przeniesiona z Wenecji).

Pies i jego pan, 1999

tempera, akryl, płótno; 150 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: TP 99;

Obraz wystawiany:
Teresa Pągowska. Malarstwo, Galeria Domu Artysty Plastyka w Warszawie, 31.05 - 22.06.2001
Obraz reprodukowany:
red. Bożena Wojciechowska, Teresa Pągowska, Warszawa 2001, s. 109

MONOCHROMAT DWA CZARNE, 1978

olej, płótno, 140 x 130 cm
sygn. p.d.: monogramem artysty: TP
opisany na odwrociu: TERESA PĄGOWSKA 1978/MONOCHROMAT/DWA CZARNE/130 x 140

WSPOMNIENIA GRECKIE

na odwrocie potwierdzenie autentyczności Filipa Pągowskiego-syna artysty
oraz nalepka CBWA Oddział Gdańsk w Sopocie z roku 1958/9

Obraz czarny z aktem, 1962

olej, płótno, 150×120 cm
sygnowany na odwrocie l.g.: "Obraz czarny z aktem 1962" | "Teresa Pągowska | olej 1962 | 150×120 | cena 7.000"
na odwrocie nalepka wystawowa Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu z opisem obrazu; inskrypcja "własność BWA nr inwent. 164"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań
dawna kolekcja Galerii Miejskiej Arsenał, Poznań

Galeria Miejska Arsenał, Poznań 1996
Teresa Pągowska. Malarstwo, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznańska Galeria Nowa, Poznań 2003

Literatura:
W. Nowaczyk, Trop figury - o malarstwie Teresy Pągowskiej [w:] Teresa Pągowska, red. U. Namiota, M. Waller, Poznań 2003, s. 12, il. na s. 13

Gong, 1960

sygn. i opisany na odwrociu: GONG | TERESA PĄGOWSKA,

Wystawiany: I Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, 1962 r.

Incydent, 1960

olej, płótno, 110 × 119 cm,
niesygnowany, na odwrocie nieczytelna nalepka z galerii w Chicago (najprawdopodobniej Contemporary Art Gallery z wystawy "Painters of Poland" w kwietniu 1961) oraz nalepka z tytułem i rokiem powstania: "PAGOWSKA, TERESA / INCID

Wspomnienia, 1983 r.

olej/płótno, 130 x 120 cm
opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1983 | "WSPOMNIENIA" | 130x120 cm'
na odwrociu wskazówka montażowa

Westerplatte, 1951 r.

olej/płótno, 38,5 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'TPągowska | Sopot 51'
opisany na odwrociu: 'WESTERPLATTE'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych

W teatrze, 1989 r.

akryl/płótno, 159,5 x 139,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP [monogram wiązany] 89'
opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1989 | W TEATRZE | 160 x 140 cm'
na odwrociu dwie naklejki wystawowe z galerii Arsenał w Białymstoku

- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- Galeria Miejska "Arsenał", Białystok, 1992

Temat muzyczny, 1958 r.

-Teresa Pągowska. Wystawa Malarstwa, XIII Festiwal Sztuk Plastycznych w Sopocie, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, 20.08 - 11.09 1960, Sopot
-Wystawa Sztuki Polskiej w Genewie, Musée d'Art et d'Histoire, 1959

-Teresa Pągowska. Wystawa Malarstwa, XIII Festiwal Sztuk Plastycznych w Sopocie, katalog wystawy w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych, 20.08 - 11.09 1960, Sopot, 1960, kat. 13, s. nlb
-Argumenty, nr. 35 z dn. 30.08.1959, (il.) (jako "Na temat muzyki Szopena")

ZDJĘCIE Z KRZYŻA, 1986

olej, płótno, 160 x 140 cm
sygn. l.d. monogramem artystki: T.P. 86
op. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1986 160 X 140 CM/ ZDJĘCIE Z KRZYŻA

Negro Spirituals, 1988

olej, płótno; 150 x 136 cm;

PANI BUDDA, 1994

140 x 130 cm
sygn. p.d. : TP. 94

Obraz opisany i wystawiany:
- Teresa Pągowska (wstęp Maciej Gutowski), WAiF Warszawa 1996, s. 72, il. barwna;
- Teresa Pągowska, Nagroda im. Jana Cybisa (wstęp Bogusław Deptuła), ZPAP Warszawa 2000.

KOT I NICI, ok. 1980

olej, akryl, płótno
50 x 50 cm
sygn. l.d.: TP.
na odwrocie na płótnie sygnatura: TERESA PĄGOWSKA | KOT I NICI | 50 x 50

Sen o pustym pokoju, 2002

olej, płótno, 140 x 130 cm
sygn. l.d.: TP
na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 2002/ "SEN O PUSTYM POKOJU" T.Pągowska

Akt podwójny, 1981 r.

pastel/papier, 48 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'T.Pągowska 81.'

Czarne trzewiki, 1987 r.

pastel/papier, 62,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T.Pągowska 87'

Podwójny akt

olej/ceramika, wys.: 3 cm, śr.:27,5 cm
opisany na odwrociu: 'T.Pągowska'

OSIEMNASTY, 1967

olej, płótno, 150 x 130 cm
sygn. p.d.: T.P.
op. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1967/ 150 X 130/ 18 OSIEMNASTY 67

Galeria Gaga, Warszawa
kolekcja prywatna, Warszawa

REPRODUKOWANY:
Kępiński Z., Teresa Pągowska, seria Współczesne malarstwo polskie, Warszawa 1968 - reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej.

Dzieczyna i pies II, 2000 r.

olej/płótno, 140 x 130 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP. [monogram wiązany] | 2000'
opisany na odwrociu: 'T. Pągowska' i na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA DZIEWCZYNA I PIES II 2000 140 x 130 cm'

- Teresa Pągowska. Malarstwo, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 11.10 - 07.12. 2003
- Teresa Pągowska. Malarstwo, Galeria Domu Artysty Plastyka w Warszawie, 31.05 - 22.06.2001

- Łukasz Kałębasiak, Teresa Pągowska im starsza, tym lepsza, Gazeta Wyborcza Katowice, nr 144, 23.06.2010 (il.) - Ja jestem ja, Gazeta Wyborcza - Poznań, nr 237, 10.10.2003 (il.) - 40 lat Teresy Pągowskiej, Gazeta Poznańska + Express, nr 237, 10.10.2003 (il.) - Kolor ekspresji, Głos Wielkopolski, nr 231, 03.10.2003 (il.) - Teresa Pągowska. Malarstwo, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 11.10 - 07.12. 2003, s. 73 (il.) - Justyna Bieliniewicz, Kobiety, morze i psy, Newsweek Polska, nr 40, 05.10.2003, s. 104 (il.) - Rzeczy z duszą, Życie Warszawy, nr 138, 15.06.2001 (il.) - Maciej Jabłoński, Subtelność ascezy, Życie Warszawy, nr 132, 07.06.2001 (il.)

Postacie, 1982 r.

pastel/papier, 48 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T.Pągowska 82', sygnowany i datowany wśród przedstawienia 'T. Pągowska 1982'

Postać, 1978

gwasz, kreda, papier; 62,5 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 78

Negro Spirituals, 1988

olej, płótno; 150 x 136 cm;

Negro Spirituals, 1988

olej, płótno; 150 x 136 cm;
sygn. oraz opis na odwrocie: Pągowska;
TERESA PĄGOWSKA 1988 / NEGRO SPIRITUALS / 150 X 136 CM oraz nalepka wystawowa z Muzeum
Narodowego w Poznaniu z wystawy z 2003 r.

CZERWONE PSY, 1986 r.

tempera, akryl/płótno, 140 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym: Teresa Pągowska | 1986 | Czerwone psy | 140 x 130

Odpoczynek, 1986

olej, płótno, 120 x 100 cm
sygn. l.d.: T.P. 86
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 86 / ODPOCZYNEK / 120 X 100

Schody III, 1972 r.

olej/płótno, 165 x 130 cm
sygnowany l.d.: 'TP [monogram wiązany]
opisany na dwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 1972 | SCHODY III | L'ESCALIER III 165 x 130 cm'
na odwrociu wskazówa montażowa, nieczytelny stempel wywozowy, częściowo zachowana naklejka wystawowa, naklejka wystawowa z Muzeum Narodowego w Poznaniu z indywidualnej wystawy artystki w dn. 10.10.- 07.12. 2003 roku oraz naklejka z numerem '18'

- "Teresa Pągowska. Przepisywanie czasu / malarstwo", Galeria aTAK, Warszawa 2008, 5.09-29.11.2008
- "Teresa Pągowska. Malarstwo", Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznańska Galeria Nowa, 11.10-07.12.2003

- Teresa Pągowska. Przepisywanie czasu / malarstwo, katalog wystawy, Galeria aTAK, 5.09-29.11.2008, Warszawa 2008, s. 44, il. 33.
- Teresa Pągowska. Malarstwo, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 11.10-07.12.2003, Poznań 2003, s. 25 (il.)

Mój pies, 2002 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 2002 "MÓJ PIES" 50 x 50 cm'

Sen o pustym pokoju, 2002

olej, płótno
140 x 130 cm
sygn. l. d.: TP
na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 2002 / "SEN O PUSTYM POKOJU" T. Pągowska

OLIMPIA, 1982

pastel, gwasz, szablon, papier beżowy żeberkowy
62,8 x 47,7 cm
sygn. oł. p.d.: T. Pągowska 82

bez tytułu

serigrafia
70 x 100 cm
Praca ofiarowana przez syna - Filipa Pągowskiego

Zielony, 1993 r.

olej/płótno, 130 x 140 cm
sygnowany l.d.: 'TP [monogram wiązany]'
opisany na odwrociu: 'TERESA PĄGOWSKA 93 | ZIELONY 130 x 140' oraz na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA 93 ZIELONY 130 x 140cm'

- Teresa Pągowska, Galeria Zamkowa Lublin, maj 1994
- Maciej Gutowski, Teresa Pągowska, Warszawa 1996, s. 59 (il.)
- Mariusz Chwedczuk, Panowie, czapki z głów, [w:] Wiadomości Kulturalne nr 37, z dn. 15.09.96, s. 182
- Teresa Pągowska, katalog wystawy, Galeria Zamkowa w Lublinie, maj 1994, Lublin 1994, s. nlb., il. 1

Horyzonty, 2002

olej, płótno, 140 x 130 cm
sygn. l.d.: T.P.

Kompozycja abstrakcyjna, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 30 x 40 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany 'Teresa Pągowska 60 nr 54'
na odwrociu stempel "Konserwator Wojewódzki"
- kolekcja Ewy Pape, Stany Zjednoczone
- Desa Unicum, Warszawa

Postać, 1978

Obraz II/68, 1968 r.

olej/płótno, 140 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 1968 | 140 x 160 cm | II/68`

- kolekcja Fibak, Monte Carlo, Monako
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Ewa Orłoś, Wizjonerka znad Wisły, "Dom & Wnętrze" nr 7/8, 2015 (reprodukcja)

Myjąca głowę, z cyklu: Figury magiczne, 1967

olej, płótno, 150 x 130 cm
sygn. l.d. monogramem artystki
opisana na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA / 1967 / 150 x 130 / Z CYKLU: FIGURY MAGICZNE / MYJĄCA GŁOWĘ

Patek, 2002

olej, płótno, 38 x 38 cm
opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 2002 PATEK 38x38

Zimowy ptak, z cyklu: Zwierzęta, 1996

olej, płótno, 51 x 43 cm
opisany na odwrocie: ZIMOWY PTAK 51x43 TERESA PĄGOWSKA 1996 Z CYKLU ZWIERZĘTA

Z CYKLU WAKACJE NA PODGÓRZU - PEJZAŻ ZE SROKĄ, 1989

tempera, akryl, płótno
130 x 150 cm
sygn. l.d.: TP. 89

na odwrocie na płótnie dwukrotna sygnatura:
- TERESA PĄGOWSKA 1989 Z CYKLU - WAKACJE NA PODGÓRZU 130 x 150 cm "PEJZAŻ ZE SROKĄ" /PAYSAGE AVEC UNE PIE/- TERESA PĄGOWSKA 1989 | Z CYKLU - WAKACJE NA PODGÓRZU | PEJZAŻ ZE SROKĄ | /PAYSAGE AVEC UNE PIE | 130 x 150 cm

NEGROSPIRITUALS II, 1988

olej, akryl, płótno
151 x 136 cm
sygn. l.d.: TP [monogram wiązany] 88
na odwrocie na płótnie: TERESA PĄGOWSKA 1988 | NEGROSPIRITUALS II | 151 x 136

Kiksa, 1978 R

tempera, akryl/płótno, 130 x 145 cm
sygnowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym: T. Pągowska, Kiksa, 1978

Z CYKLU WAKACJE NA PODGÓRZU - POWRÓT STADA (LA POYA), 1989

tempera, akryl, płótno
130 x 150 cm
sygn. l.d.: TP. 89
na odwrocie na płótnie dwukrotna sygnatura: TERESA PĄGOWSKA 1989 130 x 150 cm Z CYKLU "WAKACJE NA PODGÓRZU" POWRÓT STADA /LA POYA/ oraz TERESA PĄGOWSKA 1989.| 130 x 150 cm | POWRÓT STADA /LA POYA/ | [strzałka]

MEWA I CIEŃ, 1986

tempera, akryl, płótno
150 x 130 cm
sygn. p.d.: TP. 86; na odwrocie na płótnie sygnatura: TERESA PĄGOWSKA | MEWA I CIEŃ | 150 x 130

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Teresa Pągowska malarstwo i rysunek, Galeria Sztuki BWA Gdańsk, X 1986, il. barwna na okładce folderu;
- Teresa Pągowska, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1996, s. 33, il. barwna.

Koty, 1985 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany i datowany l.d.: `TP 85`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA | KOTY 1985 | 150 x 130`

- zakup bezpośrednio od artystki
- kolekcja prywatna, Paryż
- Galeria Fibak, Warszawa
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Ewa Orłoś, Wizjonerka znad Wisły, "Dom & Wnętrze" Nr 7/8, 2015 (reprodukcja)

Postacie, 1982 r.

pastel/papier, 48 x 64 cm
na odwrociu opisany: 'T. Pągowska 82' oraz trudno czytelna pieczęć

Tańcząca, 1975 r.

gwasz/papier, 68 x 49 cm

POSTAĆ

Tusz, papier, 41,8x27,5 cm

BEZ TYTUŁU

Tusz, papier, 41x28 cm

Portret królowej Jadwigi jako Świętej

olej/płótno, 100 x 75 cm

POSTAĆ KOBIECA

Ołówek, papier, 40 x 28 cm,
sygn na odwrocie Teresa Pągowska, szkice do obrazów, lata 80-te, z kolekcji Filipa Pągowskiego.

POSTAĆ KOBIECA

Ołówek, papier, 40 x 28 cm,

Gong, 1960 r.

technika własna, płótno, 55,5 x 124,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: GONG |TERESA PĄGOWSKA oraz nalepka z I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie z opisem pracy oraz zdarty fragment naklejki wywozowej z 1961 r.

Wystawiany: 1962, I Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie

Myjąca głowę (z cyklu: figury niemożliwe), lata 1960-70.

olej, płótno, 150 x 135 cm
sygn. l.d. monogramem TP
Pochodzenie: Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków.

Reprodukowany i wystawiany: Teresa Pągowska, "Obrazy z lat 1960-70", [Katalog wystawy malarstwa Teresy Pągowskiej], Galeria Fibak, 2003 r. Teresa Pągowska. Malarstwo, 2003, Muzeum Narodowe w Poznaniu (11.10.2003 - 07.12.2003)

Arbuzy, 2001 r.

olej/płótno, 110 x 90 cm
sygnowany p.d.: `TP. 2001`
na odwrociu opisany: `TERESA PĄGOWSKA 2001 ARBUZY 110 x 90 cm | Pągowska`

Osiemnasty, 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: `TP`
opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA | 1967 | 150 x 130 | 18 | OSIEMNASTY | 67 | C4`

- Galeria Gaga, Warszawa
- kolekcja prywatna
- Desa Unicum
- kolekcja prywatna

Teresa Pągowska, seria "Współczesne malarstwo polskie", [red.] Zdzisław Kępiński, Warszawa 1968, reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej

olej, płótno, 110 × 119 cm
niesygnowany
na odwrocie kartka z oświadczeniem autorstwa artystki

Przedmioty fruwające, 1959 r.

olej/płótno, 90 x 130 cm
sygnowany i opisany na odwrociu na płótnie: `TERESA PĄGOWKSA 59 r. | "PRZEDMIOTY FRUWAJĄCE" | OLEJ 130 x 95 | GÓRA`
papierowa naklejka wywozowa z odręcznym napisem (długopisem) i pieczęcią Urzędu Konserwatorskiego z 24.III.1961 oraz fragment naklejki z tytułem angielskim ("OBJECTS")

- 1961, MOMA (The Museum of Modern Art), Nowy Jork, "15 Polish Painters"

Estymacja: 90 000 - 120 000

Gong, 1960 r.

olej, technika mieszana/płótno, 55,5 x 124,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `GONG | TERESA PĄGOWSKA`

- 1962, I Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie

Estymacja: 65 000 - 80 000

bez tytułu

ołówek
29 x 42 cm
Praca sygnowana na odwrocie.

bez tytułu

ołówek
29 x 42 cm
Praca sygnowana na odwrocie.

Kompozycja XII, 1959/60 r.

olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany na odwrociu na blejtramie: `TERESA PĄGOWSKA KOMPOZYCJA XII`
na odwrociu naklejki wystawowe: CBWA "Zachęta" w Warszawie oraz Gres Gallery Chicago

Estymacja: 75 000 - 85 000 zł

Bez tytułu, 1983

technika mieszana, papier; 78 x 52 cm
sygn. l.d. T.Pagowska 83

Estymacja: 12000-15000 zł

Owoc, 2000 r.

akryl, olej/płótno, 38 x 38 cm
sygnowany l.d.: `TP`
opisany na odwrociu na blejtramie: `TERESA PĄGOWSKA 2000 OWOC 38 x 38`

Estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Żółty pokój, 1970 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA | 1970 | I/70 | 150 x 130 cm | ŻÓŁTY POKÓJ`
na odwrociu naklejki: z wystawy w Edynburgu z 1972 r., CBWA ("Zachęty") w Warszawie

- Galeria Gaga, Warszawa
- Prywatna kolekcja

- 1970, III Festiwal Sztuk Plastycznych, Warszawa
- 1972, Festiwal w Edynburgu

Estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Osiemnasty, 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany p.d.: `TP`

- Galeria Gaga, Warszawa
- Prywatna kolekcja

Teresa Pągowska, seria "Współczesne malarstwo polskie", [red.] Zdzisław Kępiński, Warszawa 1968, [reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej].

Estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Akt, 1987

tusz, papier; 42,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. P./ 1987
Na odwrocie napis autorski? ołówkiem: TERESA PĄGOWSKA/ LIPIEC 1987

Myjąca głowę (z cyklu Figury magiczne)

olej, płótno, 150 × 135 cm
sygn. l. d.: TP

Estymacja: 150 000 - 160 000 zł

Gong, 1960 r.

olej, płótno, 56 × 125 cm
sygnowany na odwrocie: GONG 60/ TERESA PĄGOWSKA
oraz nalepka z I Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie 1960r.

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

Papryka, 2001 r.

olej/płótno, 38 x 38 cm
sygnowany p.g.: `TP`
na odwrociu fragment nalepki z tytułem i opisem

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Bez tytułu, 1977

gwasz, papier szary;
63 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Pągowska 77

Akt, 1987

tusz, papier;
42,5 x 29,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? ołówkiem: TERESA PźGOWSKA/ LIPIEC 1987

Portret królowej Jadwigi jako świętej, lata 70.-80. XX w.

olej/płótno, 100 x 75 cm
niesygnowany

Estymacja: 30 000 - 48 000

Obraz czarny z aktem, 1962 r.

olej/płótno, 150 x 120 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `"OBRAZ CZRNY Z AKTEM" 1962 | WŁ. BWA | NR. INW. 164 | TERESA PĄGOWSKA | OLEJ 1962 |120x150 | cena 7.000`
na odwrociu naklejka: `GALERIA MIEJSKA ARSENAŁ W POZNANIU | STARY RYNEK 3 | TERESA PĄGOWSKA | "Obraz czarny z aktem", 1962 | olej 150 x 120 cm`

Pochodzenie: dawniej w kolekcji Galerii Miejskiej Arsenał, Poznań

Salon Jesienny, BWA, Poznań, 1962 ; Teresa Pągowska. Malarstwo, Muzeum Narodowe, Poznań, 2003

Reprodukowany: Teresa Pągowska. Malarstwo, Muzeum Narodowe, Poznań, 2003, s.13

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 65 000 - 85 000

bez tytułu

olej na płótnie
50 x 50 cm

Biała, 1972

olej, płótno; 145 x 140 cm
sygn. p.d. TP

Ogoniasty, 1998 r.

akryl/płótno,
46 x 46 cm,
sygnowany l.d.: `TP`
opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 98 OGONIASTY | Z CYKLU ZWIERZĘTA | 46 x 46`

Estymacja: 14 000 - 17 000 zł

Białogłowa

olej, płótno
140 x 130 cm

Kompozycja z postacią

pastel, papier
48 x 64,5 cm
sygn. l.d.: t. pągowska 82

Siódmy

olej, płótno
150 x 130 cm
sygn. p.d.: TP

Kompozycja XII, 1959/60 r.

olej/płótno, 116 x 89 cm
na odwrociu naklejki: CBWA "Zachęta" w Warszawie oraz Gres Gallery Chicago

Autoportret, ok. 1950

olej, płótno,
43,6 x 31,5 cm

Czerwona muszla, II, 1956

olej, płótno,
100 x 81 cm;
obraz opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1956 / "CZERWONA MUSZLA II" / olej 100 x 81 cm oraz fragment nalepki wystawowej z nazwiskiem artystki, nazwą wystawy: Wystawa 1-majowa z 19 (...) i tytułem: Czerwona (...)

Czerwona muszla, 1958

olej, płótno,
100 x 80 cm;
u dołu z lewej: TP (monogram wiązany, w dolnej części podwinięty na krosno)
obraz opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1958 / "CZERWONA MUSZLA " / 100 x 81 cm

Czerwona muszla, II, 1956

olej, płótno,
100 x 81 cm;

Kotka, 2005 r.

olej/płótno,
50 x 50 cm
sygn. p.d.: `TP.` oraz opis na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 2005 KOTKA 50X50 cm`

Bez tytułu, 1987

tusz, papier,
29,5 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: TP. 87

Postać, 1978

technika mieszana, gwasz, pastel, papier,
50 x 32,5 cm;

Bez tytułu, 1987

tusz, papier,
42 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Teresa Pągowska; dat. l. d.: 1987

Kompozycja XXII, 1959

olej, płótno;
116 x 89 cm
sygn. na krośnie: TERESA PĄGOWSKA KOMPOZYCJA XII
Na odwrocie nalepki:
[częściowo zniszczona] Centralne Biuro Wystaw Artystycznych/ Warszawa "Zachęta" Plac Małachowskiego 3/ Wystawa: "Sztuk (?) w Genewie". Rok: 1959/ Autor: Pągowska Teresa/ Tytuł: Kom(?) 1959/ Nr kat. 79 Gres Gallery, Chicago/ Teresa Pągowska/ Composition XII

Kompozycja II, 1958

olej, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 58 / KOMPOZYCJA II;
na odwrocie nalepka CBWA Oddział Gdański w Sopocie

Pejzaż ze sroką, z cyklu Wakacje na Podgórzu, 1989

olej, płótno,
130 x 150 cm
sygn. l.d. TP.89
Na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 1989/ Z CYKLU WAKACJE NA PODGÓRZU/ PEJZAŻ ZE SROKĄ/ PAYSAGE AVEC UNE PIE/ 130 X 150 CM

Dualisme, 1970

olej, płótno;
130 x 150 cm
sygn. na odwrocie: Teresa Pągowska 1970 Dualisme/ 150 x 130 cm

Koza - Collage VIII, 1993 r.

technika mieszana/papier, collage/papier,
104 x 74 cm (wraz z oprawą)
sygnowany i datowany l.d.: `TP 93`
opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA 1993 | COLLAGE VIII`

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1960 R.

akwarela/papier,
29 x 40 cm

Kolumny, z cyklu Figury Magiczne

olej, płótno;
150 x 130 cm
sygn. l.d. TP 1983
Na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 19/83/ (Z CYKLU FIGURY MAGICZNE) KOLUMNY/ 150 x 130 cm/ COLONNE

Mewa i cień, 1986

olej, płótno
150 x 130 cm
sygn. p.d. TP.86
Na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 86/ MEWA I CIEŃ/ 150 X 130

Klucz, 1999

olej, płótno;
38 x 38 cm
sygn. l.d. TP.
Na odwrocie T.Pągowska/ 99

Bez tytułu, 1987

tusz, papier,
42 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1987 Teresa Pągowska

Pies skoczek, 2002

olej, płótno,
46 x 46 cm;
sygn. z lewej: TP. 01;
sygn. i dat. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 2002 PIES SKOCZEK 46 x 46

Bez tytułu, 1987

tusz, papier,
42 x 29,5 cm;

bez tytułu

pastel, papier
51 x 66 cm

Bez tytułu, 1960

akwarela, gwasz, papier;
40 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na odwrocie: Teresa Pągowska 60

Stary klucz, 2003 r.

olej/płótno, akryl,
38 x 38 cm
sygn. l. d.: `TP.`; sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA STARY KLUCZ 2003 38-38`

Krzesło, 1995 r.

akryl/płótno, 46 x 46 cm
sygn. l.d. monogramem wiązanym: `TP.`
sygn., dat. i opisany na odwrociu: `TERESA PĄGOWSKA I 1995 I Z CYKLU I PRZEDMIOTY I 46 X 46 I KRZESŁO`, na odwrociu naklejka z opisem

Bez tytułu, 1977 r.

akryl, węgiel/papier, 49,5 x 32,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: `T. Pągowska 77`

OLIMPIA, 1982

pastel, gwasz, apier beżowy żeberkowy,
62.8 x 47.7
sygnowany oł. p.d.: T. Pągowska 82

Bez tytułu, 1980 r.

technika własna/papier, 47 x 61 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Klucz - z cyklu Przedmioty, 1996 r.

olej/płótno,
38 x 38 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: `TP`
opisany na odwrocie: `TERESA PźGOWSKA | 1996 | Z CYKLU PRZEDMIOTY | KLUCZ | 38 x 38 cm`

Bez tytułu, 1987 r.

tusz/papier,
40 x 28 cm (w świetle passe-partout)
dat. i sygn. u dołu: `1987 Teresa Pągowska`

Czerwona sylwetka (1995)

sygn. dat. p.d.
serigrafia
100x70

DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY - LA COCOTTE, 1966 R.

olej, tempera/płótno
150 x 129 cm
sygn. l.d.: `T`
na odwrocie na płótnie napis: `TERESA PźGOWSKA 1966 / 150 x 129 / DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY / LA COCOTTE` na górnej listwie blejtramu napis ołówkiem: `DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY LA COCOTTE` oraz dwa okrągłe stemple

KRYNOLINA Z KOTEM, 1993

akryl, tempera, płótno,
151 x 135 cm
sygnowany i datowany u dołu pośrodku: "Tp. 93";
na odwrocie inskrypcja autorska: "TERESA PźGOWSKA 1993 KRYNOLINA 150x135 cm"

OLIMPIA, 1982

pastel, gwasz, papier,
62.8 x 47.7 cm

Żółty pokój, 1970

olej, płótno
150 x 130 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: TERESA PźGOWSKA 1970 / I/70 / 150 x 130 cm / ŻÓŁTY POKÓJ oraz nalepki: z Edinburgh Festival, 1972 oraz z CBWA w Warszawie.

DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY, 1966

olej, tempera, płótno,
150 x 129 cm
sygnowany l.d.: T.
Na odwr. na płótnie napis: TERESA PĄGOWSKA 1966 | 150 x 129 | DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY | LA COCOTTE na górnej listwie blejtramu napis ołówkiem: DZIEŃ DZIEWIĘTNASTY LA COCOTTE oraz dwa okrągłe stemple

W LUSTRZE, 1991

akryl, tempera, płótno,
140 x 130 cm
Sygnowany l. d.: TP.91

KOMEDIANCI, 1958

olej, płótno,
99.5 x 80.5 cm
Na odwrocie na płótnie napis autorski: TERESA PĄGOWSKA 58 r. | "KOMEDIANCI" | 100 x 81

Bez tytułu, 1982

pastel, papier niebieski, 50,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: T. Pągowska 82

Papryka

akryl/płótno, 24 x 24,5 cm
sygnowany l. d.: `TP`
na odwrocie na krośnie: `Papryka z Cyklu - Owoce`

AKT, 1993

collage
45 x 61 cm
sygnowany p.d.: T.Pągowska 93

MODELKA W PRACOWNI ARTYSTY, 1957

olej, płótno
80 x 99.5 cm
Na odwrocie na płótnie napis: 1957

AUTOPORTRET, ok. 1958

olej, płótno
80.5 x 98.5 cm
sygnowany l.d.: TPągowska
Na odwrocie na płótnie napis: TERESA PĄGOWSKA | "AUTOPORTRET? | 100 x 81 cm.

TRZY KLUCZE, 2003

akryl, tempera, płótno
50 x 50 cm
sygnowany l.d.: T.P.
Na odwrocie na płótnie sygnatura: T.Pągowska
na krośnie napis: TERESA PĄGOWSKA 2003 | TRZY KLUCZE 50 x 50 TEMPERA ACRYL | F (w kółku) | KAT. 82/2005

Żółty pokój, 1970 r.

olej/płótno,
150 x 130 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `TERESA PźGOWSKA 1970 / I/70 / 150x130 cm / ŻÓŁTY POKÓJ` oraz naklejki: z wystawy w Edynburgu z 1972 r., CBWA ("Zachęty") w Warszawie

Krzesło

tempera, akryl, płótno; 50 x 50 cm
sygn. l.d. TP.

Nogi na plaży

tempera, akryl, płótno; 150 x 134,5 cm
niesygnowany

Burza (2001)

sygn. l.d., olej, płótno, 100x73

Balet, 2002 r.

olej/płótno, 130 x 95 cm
sygn. monogramem l. d.: `TP` sygn. na odwrociu: `T. Pągowska`

AKT, 1993

collage na beżowym papierze,
60 x 46 cm

Akt, 1993

technika własna (wycinanka), papier, 60 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: T.Pągowska 93 r

AKT, 1993

collage, 64 x 47 cm, sygnowany l.d. "Teresa Pągowska/1993",
na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie ul. Hoża 40

Fotel, 1973 r.

olej/płótno, 130 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie:
`TERESA PNGOWSKA 1973 / FOTEL / 130 x 150 cm / FAUTEUIL A BASCULE`

Bez tytułu, 1987 r.

Tusz/papier, 39,5 x 28 cm
sygnowany p. d.: `Teresa Pągowska` i datowany l. d.: `1987`

18 Osiemnasty, 1967 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie: `TERESA PĄGOWSKA 1967 / 150 x 130 cm / 18 OSIEMNASTY 67`

Akt, 1983 r.

pastel/papier, 99 x 63 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `T. P 83`

1 pierwszy, 1968 r.

olej/płótno, 95,5 x 130 cm
sygn., dat. i opis na odwrocie: ` TERESA PĄGOWSKA 1968 / 145 x130 cm / 1 PIERWSZY 68`

Bez tytułu, 1983

papier, technika mieszana, 62,5x48 cm

Akt, 1983r.

pastel/papier, 99 x 63 w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: T. P 83

FORT BOYARD II, 1995

olej, płótno,
139.7 x 129.7 cm
sygnowany l.d.: TP [monogram wiązany] 95; na odwr. blejtramu l. g.: FORT BOYARD II TERESA PĄGOWSKA / 1995 140 x 130 cm, p. g.: FN

AKT, 1993

collage, 64 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Teresa Pągowska/1993",

Książka z kluczem, 2003/2005

tempera, akryl, płótno,
30 x 30 cm; sygn. p.d.: TP;
na odwrocie napisy autorskie na blejtramie:
TERESA PĄGOWSKA / KSIĄŻKA Z KLUCZEM 2003/5 30 x 30
oraz powtórzona sygnatura na płótnie: T. Pągowska

Obiekt przekazany przez artystkę na rzecz Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na ratowanie zabytkowego księgozbior biblioteki.

TANCERKA, 1996

technika własna,
85 x 63 cm w świetle passe-partout,
sygnowana ołówkiem p.d. "Teresa Pągowska 96", l.d. ołówkiem "13/25"

Książka z kluczem, 2003/2005

tempera-acryl, 30 x 30 cm

Szalona śpiewaczka, 1988

olej, płótno, 150,5 x 130,5 cm;
sygn. i dat. l.d.: TP88

Klucz zielony, 1999

olej,płótno
41x33 cm

MONOCHROMAT XXI, 1974

olej, płótno,
160 x 140 cm

Kot pasiasty

akryl na płótnie, 46 x 46 cm, 2005r.

Klucz zagubiony, 2003 r.

olej/płótno, 30 x 30 cm, sygn.

Akt, 1983

pastel, papier, 100 x 64 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: T.P. 83

Tancerka

serigrafia, papier, 39 x 29 cm ;
sygn. u dołu: T. Pągowska (ołówkiem)

OWOCE, 1995

olej, płótno,
46 x 46 cm
sygnowany l.d. monogram wiązany: TP
na odwrocie na płótnie napis: TERESA PĄGOWSKA 95 OWOCE 95 46 x 46 cm

AKT RÓŻOWY,1982

pastel, papier,
52 x 78.2 cm
sygn. flamastrem p.d.: T. Pągowska 82

Dzień 24, 1966

technika mieszana, 150 x 130
nie sygnowany; na odwrociu napis: Pągowska / Dzień 24 / TERESA PĄGOWSKA 1966/ 150 X 130 (technika mieszana) / Dzień 24 dwudziesty czwarty.

TANCERKA, ok. 1959

serigrafia {nakł. 102 egz.],
39 x 29 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "T.Pagowska"

Klucz niebieski, 1999

olej, płótno,
30.3 x 30 cm
sygn. l.d.: TP [monogram wiązany] na odwr. g.: TERESA PĄGOWSKA KLUCZ NIEBIESKI 30 x 30 | 1999

Ptak spragniony, 2004

olej, płótno,
30x30 cm

Ptak Srokawy, 2004 r.

olej/płótno,
30 x 30 cm,
sygn.

Czajnik, z cyklu Przedmioty, 1996

olej, płótno
46 x 46 cm

Klucz niebieski, 1999

akryl, płótno, 30 x 30 cm,
sygn. l.d.: TP, opisane na odwrocie

Z cuklu Klucze

olej, płótno
30x30 cm

Erotyk, 1992

tempera, akryl, płótno,
139.5 x 130 cm
sygn. l.d.: TP. [monogram wiązany] 92, na odwrocie na g. żerdzi flamastrem: TERESA PĄGOWSKA [skreślone: EROTYK] 140 x 130 cm 1992 ERO, p.g.: PN, na l. żerdzi u d.: TERESA PĄGOWSKA i skreślone dane dot. obrazu

Trwoga L`Angoisse 1965

olej na płótnie, wym.: 138 x 150 cm,
sygn. p.d.: T.P, oraz na odwrocie.

AKT, 1993

collage, 64 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Teresa Pągowska/1993", na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie ul. Hoża 40

Akt 1963

akryl, płótno, 36,5 x 55 cm;
dat. i sygn. na odwrocie: TERESA PĄGOWSKA 63

Owoc południowy, 2002

olej, płótno,
30x30 cm

Mój dzięcioł

2001 r.
akryl, płótno
50x50

Na kanapie, 1980

rys.ołówkiem, papier
49 x 63,5 cm

Trwoga 1965

olej, płótno, 138 x 150 cm;
sygn. p.d.: TP.
Na odwrocie napis autorski: TERESA PĄGOWSKA 1965 / 138 x 150 cm / TRWOGA / L`ANGOISSE
Obraz wystawiany w Zachęcie w 1968 r.

Postać 1995

akwarela, gwasz, tektura,
34 x 16 cm (w świetle passe-parout);
sygn. i dat. p. d. : TP . 95

DZIEŃ SZESNASTYZ CYKLU DNI, 1966 r.

Olej na płótnie 155 x 145 cm
Sygnowany na odwrocie - "Teresa Pągowska 1966"
Obraz opisany na odwrocie
Wystawiany - Teresa Pągowska. Malarstwo, Galeria Zachęta, Warszawa IX.1966 r.
Literatura - Teresa Pągowska. Malarstwo, katalog wystawy, oprac.Z. Kępiński, Warszawa 1966, poz. kat. 19.

Czarne krzesło 1999

olej, płótno, 46 x 46 cm; sygn. p. d.: TP

Czajnik czerwony, 2000

olej, płótno
wymiary: 30x30 cm

BEZ TYTUŁU, 1960

akwarela, gwasz, papier,
43 x 28.5 cm
na odwrocie p.d. w plecach wycięte okienko odsłaniające sygnaturę: Teresa Pągowska 60 | [pieczątka:] KONSERWATOR WOJEWÓDZKI GDAŃSKI, [ręcznie:] 41 [w kółku], śr.g. nalepka z danymi o pracy w języku angielskim

"SZALONA ŚPIEWACZKA", 1988

akryl na płótnie, 151 x 131 cm sygnowany l.d.: "TP. 88",
na odwrocie informacje o obrazie

Owoc, 2000

olej, płótno
38x38cm

FORT BOYARD II, 1995

olej, płótno,
139.7 x 129.7 cm

Szalona śpiewaczka, 1988

akryl na płótnie, 151 x 131 cm
sygnowany l.d.: "TP. 88"

Myjąca włosy - Z cyklu Figury magiczne 1980

olej, płótno,
150 x 130 cm;
sygn. l. d. - TP

Wizerunki Effigies

mieszana,
140 x 160 cm
sygnowany p.d.: TP. (monogram wiązany) 88, na odwr. l.g.: TERESA PĄGOWSKA 1988 / WIZERUNKI-EFFIGIES / 140 x 160 cm

Postać, 1996

serigrafia, 96x68 cm

liczba obiektów: 288