1 zł
2 600 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, 1960 r.

olej/tektura, 26,5 x 34 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1971

olej, płótno
82 x 108 cm
sygn. p.d.: Lenica
na odwrocie po środku: A. Lenica | Warszawa | 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, lata 60. XX w.

gwasz, tusz, papier
34,7 x 46 cm
sygn. oł. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

SPOSOBY BYTÓW, 1965 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany p.d.: Lenica
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: A. Lenica | 1965 | „Sposoby bytów” | 54 x 65 oraz pieczątka na płótnie Desa | Galeria Sztuki Współczesnej | „Zapiecek”

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W strefie błękitnej, 1967

olej, płótno; 35 x 32 cm;
sygn. p. g.: lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. Lenica / 1967 / w strefie / błękitnej

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja z błękitem i czerwienią

gwasz, papier; 29,5 x 41,5 cm w św. p-p.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Chwycić zieleń, 1962 r.

olej/płótno, 83 x 75 cm
sygnowany l.d.: 'Lenica'
opisany na odwrociu: 'A. LENICA | WARSZAWA | 1962 | 75 x 83 | "CHWYCIĆ ZIELEŃ"'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Powrót, 1946

olej, karton, 89,5 x 66,5 cm
sygn. p.d.: Lenica 1946

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 40 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier milimetrowy, 29 x 41 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, kredka, papier;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozczłonkowanie, 1970

technika mieszana, collage, sklejka; 57,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica; opisany na odwrocie: ALenica / WARSZAWA / 1970 / ROZCZŁONKOWANIE.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

gwasz, papier
61 x 86 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Figury w świetle nocy, 1957-1969

olej / płótno
109 × 89 cm
sygnowany p.d.: Lenica
na odwrociu opisany: Figury w świetle nocy | A. Lenica. | Warszawa | 1957-1959-69 | 89 × 109

LENICA Alfred (1899 - 1977)

"Nr 7", 1960 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu opisany: 'No 7'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja zielona

gwasz/papier, 13,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gwałt, 1969

olej, płótno; 100x80 cm, sygnowany l.d.: "Lenica", na odwrocie: "A.Lenica | Warszawa | 1969 | "Gwałt"

*droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Wojna, 1957 r.

olej/płótno, 87,5 x 108 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALFRED LENICA | WARSZAWA | 1957 | „WOJNA” | 108 x 87'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Erotyk 9, 1966 r.

gwasz/papier, 30 x 42 cm (arkusz)
sygnowany wśród kompozycji: 'Lenica'
na odwrociu opisany i datowany: 'A. Lenica | 1966 | Erotyk 9'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Smugi i plamy 1, 1953 r.

gwasz, lak/papier, 43 x 60,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALenica | Smugi i plamy 1 1953'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna II

technika własna na papierze milimetrowym, 21 x 14,5 cm,
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna I

technika własna na papierze milimetrowym, 21 x 14,8 cm,
sygn. ołówkiem u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Sabat

olej, płótno; 60,7 x 61,3 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
na odwrocie kartka z napisem: Sabat / 1963

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zorza, 1959

olej, płótno, 69 × 85 cm
sygn. śr. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Biologiczny popęd - namowa, 1959-64

olej, płótno
89x106 cm
sygnowany p.d. "Lenica", opisany na odwrocie "ALFRED LENICA | WARSZAWA | 1959-64 | »NAMOWA« | »BIOLOGICZNY POPĘD« | 89x106"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

tusz, papier
68x97,5 cm
sygnowany p.d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przeloty i wojna, 1959

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: Lenica
opisany na odwrocie: PRZELOTY I WOJNA A. LENICA 1959 100x81

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Krzyk II, 1970 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. LENICA | WARSZAWA | "KRZYK" II | 1970'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1968 r.

gwasz/papier, 36,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'lenica'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'ALenica | Stockholm - Warszawa | 1968'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Erotyk 10, 1966 r.

gwasz/papier, 30 x 42 cm
na odwrociu opisany i datowany: 'A. Lenica | 1966 | Erotyk 10'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, kredka, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ZDEJMOWANIE UROKU, 1965

Olej, płótno; 116 x 89 cm
Sygnowany p.d.: lenica; na odwrocie: A.Lenica / Warszawa / 1965 / Zdejmowanie uroku Desensoreller; nalepka galerii Konstsalongen Kavaletten z Uppsali z opisem pracy

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Plamy na ziemi i niebie, 1957

olej, płótno; 135 x 69 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / 1957 / WARSZAWA (czerwoną farbą), wyżej dodany napis autorski: Plamy na ziemi i niebie / 135 x 69

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 53,5 x 72 cm,
sygn. p. d. Lenica, na odwrocie: A Lenica Warszawa 1971.

*droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W sferze błękitnej, 1967 r.

olej/płótno, 34 x 30 cm
sygnowany l.g.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. LENICA | 1967 | W strefie | błękitnej'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, 1970

collage, papier, 98 x 68 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: "lenica"

Praca zakupiona po wystawie w Poznaniu w 2002 roku.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier, 17,5 x 18,5 cm;
sygn. u dołu: Lenica (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna, 1968

technika mieszana, papier; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
na odwrocie napis: ALenica / Stockholm - Warszawa / 1968 (ołówkiem).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 46 x 65 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Urojenie 5, 1964 r.

gwasz/papier milimetrowy, 57,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lenica | Urojenie 5 | 1964'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU, LATA 60.

gwasz, papier; 30 x 42,5 cm

darczyńca: Grzegorz Król

LENICA Alfred (1899 - 1977)

TASZYSTOWSKA ABSTRAKCJA

Akwarela, papier; 21 x 27 cm (w świetle p-p)
Sygnowany śr. d.: lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W strefie żółtej, 1967

olej, płótno; 35,3 x 31 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. Lenica / 1967 / w strefie / żółtej;
na krośnie:
- pieczęcie ramiarskie;
- nalepka z oznaczeniem: 48.;
- nalepka galeryjna

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Geometria - miasto III, około 1948

olej, tektura; 58 x 59 cm
sygnowany p. d.: "Lenica", na odwrocie: "A. Lenica | 59,5 x 58 | Geometria 3 miasto"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Baśń 2

tempera, papier, 33 x 44 cm,
sygn. p. d.: Lenica
na odwrocie opis ołówkiem: ALenica | 1968 | Baśń 2

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1965 r.

tempera/papier milimetrowy, 42 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. Lenica | Warszawa | 1965 | 59 x 42 (tempera)'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 46,5 x 64,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Obstawanie przy swoim, 1971 r.

olej/tektura, 36 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'

- kolekcja spadkobierców artysty
- Świat malarskiej metafory, Galeria Zapiecek, Warszawa, lipiec 1973
- Alfred Lenica - malarstwo, red. Helena Szustakowska, Halina Zacharewicz, katalog wystawy w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych "Zachęta", Warszawa 1974, poz. 668 (spis)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla).
Wczesna kompozycja wykonana w charakterystycznej dla Lenicy technice przywodząca na myśl malarstwo pejzażowe.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Plaża, 1969 r.

olej/płótno, 77 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A. LENICA | 1969 | WARSZAWA | "PLAŻA"'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Magiczny Znak III, 1961 r.

tempera, papier milimetrowy, 40 × 57,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Lenica, opisany na odwrocie: Alfred Lenica/
Warszawa/1961/"Magiczny Znak III" tempera/Die Magische Spur |59x49,5

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Z CYKLU PEJZAŻE FANTASTYCZNE, ok. 1960

gwasz, frottage, papier
40 x 54,5 cm (w św. p-partout)
sygn. długopisem śr.d.: Lenica
na odwr. oprawy nalepki: - wystawowa Galerie R. Ferrero w Genewie, maszynopis: Alfred LENICA | (Paysages fantastiques) | Exposition oct. 1960. - Gouache= | No. 7. cat. ------ No. 5560
- wydruk komputerowy uzupełniony rękopisem (nawiasy i polskie znaki diakrytyczne uzupełnione ręcznie): ALFRED LENICA, 40 x 54 | Proweniencja: kolekcja Goldschmidt - Rothschild, | Pałac Grüneburg, Frankfurt/M. | (Info: Freiherr von GOLDSCHMIDT - ROTHSCHILD: | ...Minna, najmłodsza córka Wilhelma Carla (1828-1901) ROTSCHILDA [sic!] | poślubiła frankfurckiego bankiera Maximiliana von GOLDSCHMIDTA. Od | chwili ślubu, aż do śmierci, mąż jej znany był jak Maximilian von GOLDSCHMIDT - ROTHSCHILD. | Siedzibą rodziny we Frankfurcie / Menem był / jest pałac Grüneburg.) | Wystawiany: | Galerie R. Ferrerim [sic!], Genewa, 1960, Nr. 7

LENICA Alfred (1899 - 1977)

IMAGINACJA, 1969

olej, płótno
84 x 65 cm
sygn. na odwr. na płótnie: A. LENICA | WARSZAWA | 1969 | Imaginacja 84 x 65

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1946 r.

olej/płótno, 92 x 127 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica' opisany na odwrociu: 'ALenica | POZNAŃ | "KOMPOZYCJA" 1946-57-66'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Niemcy

- Alfred Lenica, red. Beata Gawrońska-Oramus, Warszawa 2014, s. 57 (porównaj)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Interpretacja ruchu, 1959 r.

olej/płótno, 71 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALFRED LENICA | WARSZAWA | 1959 | "INTERPRETACJA | RUCHU" '

- kolekcja prywatna, Polska, od 1999
- Lenica - Krzysztofory - 1965. Obrazy Lenicy i zdjęcia Stokłosy, Pałac Krzysztofory, Kraków, 12.12.2015-28.02.2016
- Alfred Lenica, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 3.09.-19.10.2014
- Alfred Lenica, Galeria Krzysztofory, Kraków, marzec 1965

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gospodarstwo regulowane, 1967 r.

olej/płótno, 33 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Uroki czerwieni, 1970

olej, płótno; 36,2 x 41,2 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: A. Lenica / 1970 / uroki czerwieni

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gorgony, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 42 x 30 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Poszukiwanie 11

gwasz/papier, 57 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

- Alfred Lenica, Prace na papierze, wystawa indywidualna, Galeria ABC, Poznań, 2001
- Alfred Lenica, Malarstwo, wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki Sopot, czerwiec - sierpień 2004

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Stan napięcia 10

gwasz/papier, 36,5 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

- Alfred Lenica, wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 3 września - 19 października 2014

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier, 39,5 × 57 cm w świetle passe-partout
sygn. z lewej u dołu: Lenica

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 53,5 x 72 cm,
sygn. p.d.: Lenica, oraz na odwrocie: A Lenica Warszawa 1971.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Wisząca groźba, 1969 r.

olej/płótno, 87,5 x 65,5 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A.Lenica | WARSZAWA | 1969 | Wisząca | Groźba'

- spadkobiercy artysty
- Alfred Lenica, Galeria Zapiecek, Warszawa, grudzień 1977
- Alfred Lenica, katalog wystawy, red. Beata Gawrońska-Oramus, Muzeum Narodowe we Wrocławiu 2014, s. 188 i 220 (il.)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja 2, 2 połowa lat 50 XX wieku

olej/papier, 49.80 x 65 cm, oprawiony, sygnowany na odwrociu p.d: 'Alfred Lenica | ...[nieczyt.] | PARIS'

- Agra - Art Dom Aukcyjny, 2011

*opłata droit de suite

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 47,6 x 65,6 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rzadka kompozycja wykonana w charakterystycznej dla Lenicy technice przywodząca na myśl malarstwo pejzażowe.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, tusz (?), technika własna, papier; 36 x 44 cm (w świetle passe-partout);

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1960 r.

gwasz/papier, 47,8 x 65,6 cm
sygnowany ołówkiem d.śr.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany i datowany: 'Lenica | 1960'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier milimetrowy, 29,5 x 42 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przypadek 7, 1968 r.

gwasz/papier, 47,5 x 36 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Lenica | Przypadek 7 | 1968'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Taniec II, 1967

olej, płótno; 38 x 45 cm;
sygn. p. d.: Lenica
Literatura: Katalog Zachęty, nr 531.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

GNIEW PTAKA, 1976

olej, płótno
47 x 39 cm
sygn. p.d.: lenica
na odwrocie na płótnie sygn.: A. LENICA | WARSZAWA | 1976 | "GNIEW PTAKA" [podkreślone]

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zieleń trująca w zaraniu, 1965 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu opis: 'A. LENICA | WARSZAWA | 1965 | "ZIELEŃ TRUJĄCA | W | "ZARANIU" | 100 x 81'
na blejtramie nalepka z Galerii Sztuki Attis w Krakowie oraz nalepka: 'obraz został podarowany przez artystę | Dyrektorowi Departamentu Plastyki | Ministerstwa Kultury i Sztuki | w latach 70-tych'

- dar od artysty
- kolekcja prywatna, Polska, od 2014
- Galeria Attis, Kraków

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przycisk, 1968 r.

olej/tektura, 70 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'lenica'

- kolekcja spadkobierców Alfreda Lenicy
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych
- Zachęta, Warszawa, 6.03.-24.03.1974
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, katalog wystawy indywidulanej w CBWA
- Zachęta, Warszawa 1974, poz. 558
- Alfred Lenica, katalog wystawy, red. Beata Gawrońska-Oramus, Muzeum Narodowe we Wrocławiu 2014, s. 188 i 388 (il.)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOBIETY

olej, płyta, 98 x 80 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, tektura; 24,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Lenica (ryte końcówką pędzla);
na odwrocie nalepka warszawskiej galerii Forma i Kolor z odręcznym opisem pracy
[przed konserwacją].

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kobieta karmiąca, 1942-1943 r.

akwarela, ołówek/papier, 18,7 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)

- Alfred Lenica, "Zaginiony brulion" (akwarele i rysunki z lat 1942-1943), Galeria Wodna, Poznań, 1995

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kobieta w oknie, 1942-1943 r.

akwarela, ołówek/papier, 19 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Baśń 2, 1968 r.

gwasz/papier, 32 x 44 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany, datowany i tyułowany: 'ALenica | 1968 | Baśń 2'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pasjans, 1976 r.

olej/płótno, 47 x 55,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A.LENICA | 1976 | "PASJANS" '
na odwrociu papierowa z domu aukcyjnego Polswiss Art, naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu oraz Galerii Desa Nowy Świat
na blejtramie pieczęć 'P.P. DESA | Dzieła Sztuki Antyki'

- Galeria Desa, Warszawa

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Astronauta i kobiety, 1960-69 r.

kolaż, olej/deska, 44,5 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
opisany na odwrociu: '44,5 x 39 | A. LENICa | 1960 - 69 | ASTRONAUTA I | KOBIETY'

- bezpośredni dar od artysty
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, katalog wystawy indywidualnej, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych - Zachęta, Warszawa 1974, poz. 249

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pejzaż surrealistyczny z drzewami

technika własna, brystol; 70 x 100 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja surrealistyczna

technika własna, brystol; 99,5 x 70 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Plamy na niebie, 1958-61 r.

olej/płótno, 91 x 72 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'A. LENICA | 1958-1961 | "PLAMY NA NIEBIE" | 72 x 91 olej pł', powyżej wskazówka montażowa

- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych - Zachęta, Warszawa, 6.03.-24.03.1974, kat.168
- Wielka Encyklopedia Malarstwa Polskiego, Kraków, 2011
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, katalog wystawy indywidualnej, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych - Zachęta, Warszawa 1974, poz. 168 (il.)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Piętna, 1965 r.

olej/płótno, 130 x 165 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
opisany na odwrociu: ' "PIĘTNA" A. LENICA | WARSZAWA | 1965 | 162 x 130'

- zakup bezpośrednio od artysty, 1976
- kolekcja prywatna, Polska (nabyty w powyższej transakcji)
- kolekcja prywatna, Polska (od 2012)
- Alfreda Lenica, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1.09-19.10.2014
- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych - Zachęta, Warszawa, 6.03.-24.03.1974
- Alfred Lenica, wystawa indywidualna, Salon BWA Szczecin, 1968

- Wystawa malarstwa Alfreda Lenicy, katalog wystawy indywidualnej, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych - Zachęta, Warszawa 1974, poz. 439.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kochanka, 1959 r.

olej/płótno, 82 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu : 'A. LENICA | WARSZAWA| 1959 | "KOCHANKA"'

- kolekcja prywatna, USA

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Magiczny Znak III, 1961 r.

sygnowany p.d.: 'Lenica'
opisany na odwrociu: 'Alfred Lenica | Warszawa | 1961 | "Magiczny Znak III" tempera | Die Magische Spur | 59x49,5'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, 4,5 x 1 cm, śr.:37 cm
sygnowany na krawędzi: 'Lenica'
opisany na odwrociu: 'A. Lenica | 1974'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier; 60 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja surrealistyczna

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

gwasz, papier
29 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

tech. własna, papier, 69,5 x 98,5 cm w świetle oprawy
sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej/płótno, 32 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

olej/płótno, 43 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Krajobrazy fantastyczne

gwasz/papier, 40 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d: 'Lenica'
na odwrociu nalepka Galerie R. Ferrèro z opisem pracy

- kolekcja Goldschmidt-Rothschild, Frankfurt nad Menem

- Galerie R. Ferrèro, Genewa 1960

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 41 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

We wnętrzu, 1944 r

technika mieszana, papier, 29 × 21 cm
sygn. śr.d.: Lenica 44

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, koniec lat 60. XX w.

olej, płótno
45,7 x 32,8 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1970-1975

olej, płótno
50 x 61,5 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, lata 70. XX w.

olej, płótno
74 x 54 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 29 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 28 x 41 cm ( w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna II

sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna I

sygn. ołówkiem u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Plaża, 1969 r.

olej/płótno, 77 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
sygnowany, datowany i opisny na odwrociu: 'A. LENICA | 1969 | WARSZAWA | "PLAŻA"'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier, 17,5 x 18,5 cm
sygn. śr.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja surrealistyczna

LENICA Alfred (1899 - 1977)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. p.d.
akwarela, papier
21x29.2 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ŻYCIE WIEJSKIE, 1964

olej, płótno
54,3 x 66,8 cm
sygn. p.d.: Lenica
na odwr. oł. g.: 53 x 64 | Lenica | 1964 | ŻYCIE WIEJskie

Obraz wzmiankowany w:
- Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa III 1974, poz. 421.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

RÓŻA CZERWONA, 1975

olej, płótno
46,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Lenica
na odwrocie na płótnie mało czytelny napis ołówkiem: ALenica | Róża | czerwona | 1975

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płyta, 35 x 70 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, około 1960 r.

gwasz/papier, 39,5 x 57 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 60 x 83,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 18 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Baśń 2, 1968

gwasz, papier; 33 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Lenica
na odwrocie opis ołowkiem: Lenica /1968 /Baśń 2

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja 2

olej, płótno; 48 x 35 cm;
sygn. p. d.: Lenica
na odwrocie pieczątka galerii Znak

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja żółta, l. 70 XX w.

olej, płótno; 73,5 x 54 cm
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja czerwona, lata 60. XX w.

technika własna (tusz czarny i czerwony, gwasz)
papier; 67,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja żółta, l. 70 XX w.

olej, płótno; 73,5 x 54 cm
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej/płótno, 54 x 64 cm
sygnowany p.d.:` Lenica `

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zagubiona piłeczka, 1968

olej, płótno, 90 x 72 cm
sygn.p.d.: Lenica
opisany na odwrocie: A. LENICA / STOCKHOLM - WARSZAWA / 1968 / "ZAGUBIONA PIŁECZKA"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Złoty wawrzyn, 1974 R

olej/płótno, 33 x 46 cm w świetle ramy, oprawa oryginalna z lat 70-tych
sygnowany p.d.: Lenica
opisany na odwrocie: A. Lenica | Warszawa | 1974 "Złoty wawrzyn"

- kolekcja prywatna, zakup w Salonie "Desy" w latach 70-tych

LENICA Alfred (1899 - 1977)

PRZEBIJANIE 5, 1953

tusz, gwasz, akwarela, papier (technika własna)
48 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lenica; sygn. czarną kredką na odwr. śr.: Lenica | Przebijanie 5 | 1953
l.d.: drukowana nalepka z danymi obrazu śr. nalepka tuszem: 3 | Z ARSENAŁU

Obraz wystawiany i reprodukowany:
- Alfred Lenica. Malarstwo (katalog wystawy), Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 30 VI - 1 VIII 2004, Sopot 2004, il barwna, s. 20.

Katalog oeuvre artysty: Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa III 1974, s. nlb. odnotowuje w dziale Teki akwarel, monotypii, gwaszy, rysunków pod poz. 80: cykl Przebijanie, 1966, gwasze (17 szt. w tece).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

sygn. p.d.
akwarela, papier
20.8x29 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozkiełznana zabawa, 1971 r.

olej/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany u dołu (w środku kompozycji): `Lenica`
opisany na odwrociu: `A.LENICA | WARSZAWA | 1971| "ROZKIEŁZNANA ZABAWA"`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Fobia, 1959 r.

olej/płótno, 54 x 76 cm
sygnowany śr.d.: `Lenica `
na odwrociu opisany: `A.Lenica Warszawa "Fobia"`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

tech. mieszana, papier; 41 x 55 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja w zieleni, 1957 r.

gwasz, tempera/papier milimetrowy, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Lenica`
na odwrociu opisany ołówkiem p.d.: `57 seledyn R. zielony`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/papier, 39,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ś.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 57,5 x 83 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Lenica'

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 33,5 x 44,5 cm
sygnowany śr.d.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany: 'Lenica' oraz pieczęć wywozowa Wojewódzkiego Restauratora Zabytków

LENICA Alfred (1899 - 1977)

22555

tusz, papier, technika własna
41,6 x 29,3 cm
sygn. p.d.: Lenica, sygn. na odwr. oł. śr.g.: A. Lenica | Warszawa | "Październik 1961" | 13

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1963 r.

olej/płótno, 92 x 62 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
datowany i opisany na odwrociu: `A. LENICA | WARSZAWA | 1963 | 65 x 42`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

tusz, papier; 29 x 40 (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja - informel, lata 50.

Gwasz, papier; wym.: 21 x 26,5 cm; sygn. p.d.: Lenica.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1971

Technika własna; wym.: 29,5 x 42,3 cm; sygn. p.d.: Lenica 1971; na odwrocie sygn. oł.: A. Lenica.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn.p.d. Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
na blejtramie nalepka zakładu stolarskiego

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier;
20,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Lenica
na odwrocie nalepka z Warszawskiej galerii F&C (Galeria Forma i Kolor) z informacjami o pracy.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1960 r.

olej/płótno, 60 x 65 cm
sygnowany p.g.: `Lenica`
na odwrociu na płótnie napis: `Nr 11` oraz naklejka wystawowa z Galerie Ferrero w Genewie

- Galerie Ferrero, Genewa, 1960

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Erotyk 18, 1966 r.

gwasz, papier,
29 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: Lenica
na odwrocie napis: ALenica/1966/ Erotyk 18

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Antrakt

gwasz, papier,
wym. w świetle p - p.: 29 × 40,5 cm,
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier naklejony na płytę pilśniową;
43,5 x 31 cm;
sygn. p. d: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1968 r.

olej/płótno, 43 x 50 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
opisany i datowany na odwrociu: `A. Lenica | Warszawa - Sztokholm | 1968`

- Wystawa sztuki polskiej, Sztokholm, 1968

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika mieszana/papier, 27 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu: `Alfred Lenica | Warszawa | Paryż`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno naklejone na płytę, 47,5 × 51 cm
sygn. u dołu: Lenica

Estymacja: 16000 - 20000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela/papier, 29 x 38,5 cm
sygnowany p.g.: `Lenica`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna, lata 60. XX w.

gwasz, olej/papier, 49,5 x 64 cm
sygnowany u dołu: `Lenica` oraz opisany autorsko na odwrociu

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna, 1960 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `A. Lenica | WARSZAWA - GENEWA (...) | 1960`
na odwrociu ulotka reklamowa w języku francuskim: `LENICA | 1899 | LAUREAT DU 1er FESTIVAL POLONAIS DE PEINTURE | 1962` oraz dedykacja: `a Diane | Noel 1960`

- 1960 - Genewa, Galerie Ferrero

Estymacja: 40 000 - 48 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

tusz, papier,
22,5 × 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Lenica

Estymacja: 4 000 - 4 500 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela/papier, 35 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: `Lenica`

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier;
54,5 x 76 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1968 r.

olej/płótno, 46 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
opisany na odwrociu: `A. Lenica | WARSZAWA - STOCKHOLM | 1968`

- Prywatna kolekcja

Estymacja: 18 000 - 28 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA CZARNA

Gwasz, papier milimetrowy; 28 x 40,5 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p. d.: Lenica (ryte końcem pędzla w farbie)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

13 Caprice, 1960

olej, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Lenica
na odwrocie sygn. i opis: 65 x 50/ A. LENICA/ GENEVE/ 1960/ "13 CAPRICE"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja około 1958-1960

tempera, tektura; 73 x 99 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, kredka, papier;
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, kredka, papier;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja czarna

gwasz, papier milimetrowy;
28 x 40,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Lenica (ryte końcem pędzla w farbie)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Formy w akcji, 1960

Olej, płótno; 57 x 48 cm
Sygn. p.d. Lenica
Na odwrocie: A.LENICA/ WARSZAWA/ 1960/ FORMY W AKCJI

Estymacja: 12.000 - 14.000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Płyty, 1976

Olej, płótno; 45 x 37 cm
Sygn. p.d. Lenica
Na odwrocie: A.LENICA/ WARSZAWA/ 1976/ "PŁYTY"

Estymacja: 11.000 - 13.000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kadra, 1962

olej, płótno
73 x 92
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

13 Caprice, 1960

olej, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja czarna

gwasz, papier;
28 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja brązowa

gwasz, papier;
28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Wyrzucony balast, 1960-62 r.

olej/płótno, 74 x 74 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
opisany na odwrociu: `A. LENICA | WARSZAWA | 1960-1962 | 74x74 | WYRZUCONY BALAST`

Pochodzenie: D.A. Rempex

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 20 000 - 25 000

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Schody, 1962 r.

tempera/papier, 48 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `Lenica`

Estymacja: 11 000 - 14 000

LENICA Alfred (1899 - 1977)

13 Caprice, 1960

olej, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja czerwona

gwasz, akwarela, papier;
43 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica (ryte w farbie)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja zielona

gwasz, akwarela, papier;
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

13 Caprice, 1960

olej, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
31,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 61 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `A. Lenica`

Estymacja: 4 500 - 5 500

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gwasz, papier,
39 x 24,8 cm,
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pasjans, 1976

olej, płótno; 46,5 x 55,5 cm
sygn. p.d. Lenica/ na odwrocie A.LENICA/ 1976/ PASJANS

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

akwarela, papier, 19,6 x 28,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

gwasz/papier, 40,5 x 28 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Lenica`

Estymacja: 3 200 - 4 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Nie zapisane karty, 1976

olej, płotno, 38,5 x 47 cm,
sygn. p. d.: Lenica,
opisany na odwrocie: LENICA/ WARSZAWA/ 1976/ ?NIE ZAPISANE/ KARTY"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Fobia, 1959 r.

technika własna, olej/płótno,
54 x 76 cm,
sygnowany śr.d.: `Lenica `
na odwrociu opisany: `A. LENICA | WARSZAWA | 1959 | "FOBIA" `

Estymacja: 15 000 - 25 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

sygn. p. d.: Alenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Bez tytułu , 1961 r.

technika mieszana/papier,
41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Lenica`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Schody, 1962

tempera, papier,
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Anachronizmy, 1970

Olej, płótno;
47 x 56 cm
Sygn. p.d. Lenica
Na odwrocie: A.LENICA/ WARSZAWA

Na odwrocie, na krośnie nalepka z Rachstadtmuseum/ Alfred Lenica/ ?Anachronismus? oel/ lein 17

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Flora w zespole, 1967 r.

olej/płótno, 65 x 64 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`
opisany na odwrociu: `A. LENICA | WARSZAWA | 1967 | FLORA W ZESPOLE | 65-54`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Trudny skok, 1973

olej, płótno, 73 x 77cm; sygn. p. d.: Lenica
opisany na odwrociu: A.LENICA/ WARSZAWA / 1973 / "TRUDNY SKOK"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. p.d.
technika mieszana, papier milimetrowy
39.5x25 (w świetle passe-partout)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Flora w zespole, 1967

olej, płótno,
65 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
sygn. na odwrocie: A. LENICA / WARSZAWA / 1967 / FLORA W ZESPOLE / 65 x 54

LENICA Alfred (1899 - 1977)

GWAŁT NA POLU, 1966

olej, płótno,
100 x 81.5
sygn. p.d.: Lenica
na odwrocie na płótnie napis: A. LENICA | WARSZAWA | 1966 | GWAŁT NA POLU; na blejtramie napis: 100 x 81 (olej)
na blejtramie nalepki:
- z wystaw Desy w Lubece i w Galerie Palette w Wuppertalu (1966);
- nalepka niemieckich zbiorów Sammlung Rosenkranz nr inw. 407

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1959

olej, płótno,
79.5 x 99.5
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi po prawej: lenica
na odwr. na płótnie napis (powtórzony po prawej): 18 | ALENICA | 99 x 80 | 1959;
na blejtramie nalepka niemieckich zbiorów Sammlung Rosenkranz nr inw. 413

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. l.d.
tusz, akwarela, papier
32.3x22.5 (w świetle passe-partout )

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

tusz, gwasz/ papier milimetrowy,
28 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Lenica`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozczłonkowanie, 1970

technika mieszana, collage, sklejka,
57,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
na odwrocie napis autorski: ALenica / WARSZAWA / 1970 / ROZCZŁONKOWANIE

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

akwarela, papier,
19,6 x 28,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

tusz, gwasz/papier,
28 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: `Lenica`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozczłonkowanie, 1970

57,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
31,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

tusz, papier,
32,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

43,5 x 31 cm;
sygn. p. d: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

43,5 x 31 cm;
sygn. p. d: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Bytowanie osobliwe, 1968 r.

olej/płótno,
44 x 54 cm
sygnowany p.d.: `Lenica`,
opisany na odwrociu: `A. LENICA | WARSZAWA | 1968 | BYTOWANIE | OSOBLIWE`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA II

technika własna na papierze milimetrowym,
21 x 14,5 cm,
sygnowany l.d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA I

21 x 14,8 cm,
sygnowany ołówkiem u dołu: "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Szukanie Izydy, 1968

sygn. p.d. Lenica,
na odwrociu: Szukanie Izydy, A. Lenica Warszawa 1968
olej na płótnie
146 x 114 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Projekt plakatu Malarstwo polskie

akwarela, tempera, karton,
36 x 28 cm;
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Światowa Wystawa Filatelistyczna, 1993

Projekt plakatu POLSKA´93 Światowa Wystawa Filatelistyczna
akwarela, tempera, karton,
42 x 29,6 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja; 59 x 82,5 cm w świetle passé-partout

technika mieszana, papier
sygn. p.d. Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, papier,
78 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 14/150 (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Portret fantastyczny

Serigrafia;
wym.: 565 x 385 mm;
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Wazon

Serigrafia;
wym.: 700 x 500 mm;
sygn. l.d.: 9/150, p.d.: Lenica.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

litografia barwna, papier,
80 x 57 cm;
sygn. p. d.: Lenica (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 194/500 (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

Olej, płótno,
25 x 20 cm
sygn. p.d.: Lenica, na odwrocie napis: A. Lenica 1960

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja w kolorze, ok.1973

olej, płótno;
56 x 46 cm
sygn. p.d. Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pasjans, 1976

olej, płótno;
46,5 x 55,5 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier,
20 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier, 20 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Słońce rozsypane, 1965

olej, płótno; 66 x 45 cm
sygn. śr. d lenica

Na odwrocie: A.LENICA. 1965/ WARSZAWA/ SŁOŃCE ROZSYPANE

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. p.d. akwarela, papier 20.8x29.4

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, lata 40. XX w.

gwasz, pastel, tusz, papier,
98 x 68 (w św. passe-partout)
sygnowany p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Trudny skok, 1973 r.

olej/płótno, 73 x 77cm
sygn. p.d.: `Lenica`
opisany na odwrociu: `A.LENICA / 1973 / TRUDNY SKOK`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja dynamiczna, 1960-62

olej, płótno, 74 x 74 cm;
sygn. p.d.: Lenica; napisy autorskie na odwrocie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

Technika własna, papier; 41 x 58 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d (ołówkiem): Lenica
Na odwrocie nalepka papierowa firmy ramiarskiej: Bilder |Gemälde |Einrahmungen |SCHWARTZKOPF |56 Wuppertal Ob. - Barmen/ Bredde 99 |Tel. 66 33 61

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. p.d. gwasz, tektura 31.3x37.6

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W czerwonym kręgu, 1957

olej, płótno;
65 x 81 cm
sygn.p.d.: Lenica
na odwrocie napis flamastrem: A.LENICA/WARSZAWA/"19 57 W CZERWONYM KRĘGU

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Niemoralna zieleń, 1965 r.

olej/płótno,
85 x 67,5 cm
sygn. p.d.: `Lenica`
opisany na odwrocie na blejtramie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. l.d.
gwasz, papier
22x28.5 (w świetle passe-partout )

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier ciemnobrązowy, 23,5 x 28,5 cm;
sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA (WOJNA), 196(?)

Gwasz, papier milimetrowy
20 x 28 cm
Sygnowany p.d.: Lenica
Na odwrocie napis odręczny ołówkiem: ALenica | 196.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

sygn. p.d.
gwasz, papier
23.5x29

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Udręka (1975)

sygn. p.d.
olej, płótno
73.5x60

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, lata 50.

Gwasz, papier
wym.: 21 x 26,5 cm
sygn. p.d.: Lenica.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

technika mieszana, papier
42 x 30 cm
sygn. p.d.: ALenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, gwasz, papier
48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica;
na odwrocie napis: LENICA Alfred. / Exposition Septembr 1960 / á GENEVE / Galerie FERRERO

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA TASZYSTOWSKA

tempera, gwasz/taktura, papier
31 x 30 cm (arkusz, na tle oprawy)
sygn. p.d.: `Lenica`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ABSTRAKCJA W KOLORZE, lata 70. XX w.

olej, płótno,
55.5 x 46.5 cm
sygnowany: p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

PEJZAŻ FANTASTYCZNY 2, 1960

akwarela, gwasz, papier,
49 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie oprawy p.d. wycięte okienko ukazujące sygnaturę długopisem: Alfred Lenica | Warszawa | St. [..]nel napis flamastrem l.g.: Alfred LENICA | "Paysage Fantastique" 2 | Geneve Septembre 1960 | Galerie FERRERO | 9.rue de l`Hotel de Ville | GENEVE

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1960

olej na płótnie
25 x 19,5 cm
sygnowany u dołu "Lenica",
na odwrocie "ALenica /1960"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA W ZIELENI

olej/tektura
61 x 51 cm (w świetle passe-partout)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier
55 x 76 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W nadmiarze zieleni

Olej, płótno;
54 x 73 cm
sygn.p.d.: Lenica
Na odwrocie napis flamastrem: A.LENICA/WARSZAWA/"W NADMIARZE ZIELENI"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, gwasz, papier, 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Lenica;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

STREFY CZERWONE, 1971

olej, płótno,
100 x 81 cm
Sygnowany p. d. : Lenica
Na odwrocie na płótnie napis autorski: A.LENICA| WARSZAWA| 1971| "STREFY CZERWONE"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ABSTRAKCJA, lata 60. XX w.

gwasz, tusz, papier milimetrowy,
29,2 x 39,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. jasnobrązową kredką l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1964

olej, płótno,
54 x 65 cm
sygnowany p.d.: lenica
Na odwrocie na płótnie napis autorski: A. LENICA | WARSZAWA | 1964 | 65 x 54

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ABSTRAKCJA, 1968

gwasz/papier milimetrowy,
27 x 39,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p.d.: `Lenica 68`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

NIEMORALNA ZIELEŃ, 1965

olej na płótnie dublowanym, 85 x 67, 5 cm,
sygnowany u dołu "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

serigrafia, papier,
71,7 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Lenica (długopisem); p. g.: Lenica (na płycie)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier,
17,5 x 18,5 cm
sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Trudny skok (1973)

sygn. p.d.
olej, płótno
73x77

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. p.d.
akwarela, papier
22x32

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

gwasz/papier,
40,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu: ` Lenica `

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, tusz, 40x25 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

kolaż, technika własna,
7,5 x 20,5 cm;
sygn. u dołu: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pocałunek

olej, płótno,
100 x 81 cm,
sygn. p.d.: Lenica, na odwrocie opis autorski i dat. Warszawa 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

OKNA HAREMU III, 1962

olej, collage, płyta pilśniowa
55 x 60 cm
sygnowany p.d.: Lenica
na odwr. na płycie napis: 54 x 60 | A.LENICA | WARSZAWA | 1962 | "OKNA HAREMU? III
na ramie metalowa tabliczka z wygrawerowaną pamiątkową dedykacją

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, 1960 r.

gwasz/papier,
48 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `lenica`
Praca eksponowana w 1960 r. w Genewie, w Galerie Frrrero

LENICA Alfred (1899 - 1977)

NIEMORALNA ZIELEŃ, 1965

olej na płótnie dublowanym,
85 x 67,5 cm,
sygnowany u dołu "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygnowany p.d.
technika mieszana, papier
58x44

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja dynamiczna, 1960-1962

olej, płótno; 74 x 74 cm
sygn. p.d.: lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, gwasz, tusz, papier, 39,5 x 25 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier, 31,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna/papier, 40 x 28 cm (w świetle oprawy)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA TASZYSTOWSKA

gwasz, akwarela na tekturze,
31 x 37 cm, sygnowany p.d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU

gwasz na papierze, 29 x 40,5 cm
sygnowany p.d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU

tusz, papier
40 x 58 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygn. p.d., akwarela, papier, 24x32.5 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1960

olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 24 cm;
sygn. na odwrocie: 2 Peinture ALenica / 1960 / Geneve

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 110 x 65,5 cm;
sygn. p.g.: Lenica (wzdłuż krawędzi); na odwrocie naklejka: GALERIE FERRERO w Genewie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Technika własna; 40,5 x 28 cm
Sygnowany d. śr.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, gwasz, papier, 98 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 74 x 74 cm;
sygn. p.d.: Lenica,
na odwrocie napisy (autorskie): A. LENICA / WARSZAWA V/ 1960-62 / 74 x 74 / WYRZUCONY BALAST

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU, ok. 1960

tusz, akwarela, gwasz, papier,
48 x 63 cm
sygn. wydrapana p.d.: Lenica, na odwr l.g napis flamastrem: LENICA Alfred. | Exposition Septembre 1960 | á GENEVE -| Galerie FERRERO

LENICA Alfred (1899 - 1977)

SCHADZKA, 1969

olej, płótno,
80 x 61 cm
sygnowany l.d.: lenica
Na odwrocie na płótnie napis: A.LENICA | WARSZAWA | 1969| "SCHADZKA"; na blejtramie: 80 x 61

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W NADMIARZE ZIELENI, ok. 1965

olej, płótno,
54 x 73 cm
sygnowany p.d.: lenica
Na odwrocie na płótnie napis: A.LENICA | WARSZAWA | W NADMIARZE ZIELENI; oraz dwie podłużne pieczątki

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W czerwonym kręgu, 1957 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygn. p. d.: `Lenica` oraz na odwrocie: `A. LENICA / WARSZAWA / 1957 / W CZERWONYM / KRĘGU`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, l. 50. XX w.

technika mieszana/papier, 66,5 x 48 cm w św. p. p.
sygn. p. d.: `Lenica`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz/papier, 29 x 40,5 cm w św. p. p.
sygn. p. d.: `Lenica`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier,
41 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

tusz, gwasz, collage, papier,
18 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Budujemy

olej, płótno, 84 x 71 cm;
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ZAMEK, 1976

olej, płótno
61.5 x 50 cm
sygnowany p.d.: Lenica
na odwr., na płótnie: A. LENICA | WARSZAWA | 1976 | ZAMEK

LENICA Alfred (1899 - 1977)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna, 1963 r.

akwarela/papier, 42 x 29 cm
sygn. p. d.: `Lenica Lenica`

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier,
sygn. p.d.: Lenica (ołówkiem)

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1971

olej, plótno,
82 x 108 cm
sygnowany p.d.: Lenica na odwrocie po srodku: A.Lenica | Warszawa | 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ABSTRAKCJA, ok. 1970

olej, plótno,
61 x 50 cm
sygnowany p.d.: lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

OKNA HAREMU III, 1962

olej, collage, plyta pilsniowa
55 x 60 cm,
sygnowany p.d.: Fogtt 2003
na odwrocie na plótnie napis: 2003 Fogtt | z cyklu | Kurasz | ewo; na blejtramie: pole zboza

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
55,5 x 77 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zbiór przedmiotów, 1970 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygn. p. d.: `Lenica`
na odwrocie sygn. I dat.: A.Lenica / W-wa / 1970 / "Zbiór przedmiotów" / 81 x 65.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA INFORMEL, 2 poł. lat 50-tych

Olej, płótno; 48,5 x 84,5 cm
Sygnowany p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

MARTWA NATURA, lata 30-te XX w.

Akwarela, gwasz, papier; 32 x 24,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.: AL.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

Technika mieszana, papier; 41 x 28 cm w świetle
Sygnowany śr. d.: Lenica
Na odwrocie nalepka Galerii Forma & Color.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Erotyk nr 19

gwasz, papier
28,5 x 40,5 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
20,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 2 poł. l. 60

gwasz, tektura,
68 x 97,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

tusz, gwasz, papier,
28,5 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnatura wydrapana w farbie p.d.: Lenica na odwr. oprawy l.d. nalepka Galerii Forma & Colour z 2002 r.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Uzbrojony w jedno skrzydło, 1970

olej, płótno,
54 x 73 cm
sygnowany p.d.: lenica
na odwrocie, na płótnie napis: 54 x 73 | A. LENICA | WARSZAWA | 1970 | "Uzbrojony w jedno skrzydło" 1

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

Sygnowany śr. d.: Lenica
Na odwrocie nalepka Galerii Forma & Color

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Sygnowany p. d.: AL

LENICA Alfred (1899 - 1977)

13 Caprice, 1960

olej, płótno, 65 x 50 cm; sygn. wzdłuż dolnego
lewego rogu: Lenica, na odwrocie napis:
A. LENICA/GENEVE/1960/"13 CAPRICE"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

olej, papier,
22,5 x 16,6 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier,
sygn. u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Paleta malarska

olej, sklejka, 20,5 x 30 cm;
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika mieszana, papier,
57 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, l. 40-te XX w.

olej na płótnie, 63 x 86 cm,
sygnowany p.d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

gwasz, tusz, frottage, papier,
29,2 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ROMANS, 1960

olej, płótno,
95.5 x 135.5 cm
sygnowany p.d.: lenica
na odwr., na pł. napis czarnym flamastrem: A. LENICA | WARSZAWA | 1960 | "ROMANS"
wzdłuż prawej krawędzi: 135 x 95; na blejtramie nalepka informacyjna galerii Forma & Colour Gallery.... 16.04 - 20.05 2002 (wystawa).

LENICA Alfred (1899 - 1977)

41 x 58,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W czerwonym kręgu, 1957

olej, płótno, 40 x 100 cm;
sygn. p.d.: Lenica; na odwrocie napisy autorskie:
W CZERWONYM /KRĘGU / ALFRED LENICA / 1957

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja niebieska

Olej na płótnie 49,5x84,5 cm,
sygn. p.d.: Lenica;
oprawiony 60x96 cm.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kurtyna

olej, płótno, 90 x 108 cm;
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

WEJŚCIE WZBRONIONE, 1961-1967

olej, collage, dykta,
70 x 50 cm
sygnowany p.d.: lenica
na odwr. czarnym flamastrem: 70 x 50 | A.LENICA | 1961-67 | WEJŚCIE WZBRONIONE

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W CZERWONYM KRĘGU, 1957

olej, płótno,
65 x 81.5 cm
sygnowany p.d.: Lenica
na odwrocie na płótnie napis zielonym flamastrem p.g.: A.LENICA | WARSZAWA | 1957 pośrodku: "W CZERWONYM KRĘGU"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

WNOSZENIE NA GÓRĘ, 1962

olej, płótno,
81.5 x 38 cm
sygnowany na środkowej części kompozycji: Lenica
NA odwrocie na płótnie czarną farbą: A.LENICA | WARSZAWA | 1962
oraz czerwoną farbą: WNOSZENIE NA GÓRĘ

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ABSTRAKCJA

tusz, papier,
28.8 x 40 cm
sygn. oł. p.d.: ALenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, lata 40.

akwarela i gwasz na papierze;
wymiary: 29 x 41 cm;
sygn. ś.d.: Lenica.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, tusz, papier, 33 x 35 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, lata 60.

tusz, akwarela, papier,
27,8 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnatura wydrapana w farbie p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozkiełznana zabawa, 1971

olej, płótno,
116 x 89 cm
sygn. śr.d.: Lenica na odwr. śr.g.: A.LENICA | WARSZAWA | 1971 | "ROZKIEŁZNANA ZABAWA", p.g.: 116 x 89
Obraz wzmiankowany w katalogu oeuvre: - Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa III 1974, poz. 751.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno;
48,5 x 84,5 cm;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1963

litografia barwna, papier,
42 x 29,5
sygn. po środku u dołu kompozycji: Lenica (sygnatura wydrapana)/ ołówkiem: Lenica
na odwrociu napis: A. Lenica / 1963; oraz stempel /AKZ/

LENICA Alfred (1899 - 1977)

W czerwonym kręgu, 1957

olej, płótno,
65,4 x 81,5
sygn. p.d.: Lenica ( sygnatura wydrapana)
na odwrociu napis: A. LENICA / WARSZAWA / 1957/ "W CZERWONYM KRĘGU"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

13 Caprice 1960

olej, płótno
65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Lenica;
sygn. i dat. na odwrocie: A. LENICA / GENEVE / 1960 / 13 CAPRICE

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier
16,9 x 18,4 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Gwasz na papierze
60 x 45 cm
Sygnowany p.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

akwarela, papier;
32,5 x 46 cm;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

bez tytułu

gwasz, papier
35 x 48 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Bez tytułu, 1975

olej, płótno,
38.5 x 46 cm
sygnatura wydrapana. p.d.: Lenica
sygn. na odwr. flamastrem śr.g.: A. LENICA | WARSZAWA | 1975

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Na czarnej ścianie, 1968

olej, płótno,
54 x 73.5 cm
sygnatura wydrapana p.d.: Lenica, sygn. na odwr. p.g.: 54 x 73, niżej śr.: A. LENICA | WARSZAWA | "NA CZARNEJ SCIANIE" | 1968

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, lata 60.

gwasz, papier,
29 x 41.5 cm
sygn. oł. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja brązowa

gwasz, papier, 44,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: Lenica oraz na odwrocie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja z niebieskimi plamami

gwasz, papier,
50 x 69 cm;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja bordowa 1960

gwasz, papier, 49,5 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie Lenica 1960

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja taszystowska

olej, tektura, 21,5 x 30,5 cm; sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Czarna godzina

olej, płótno 43 x 50 cm
sygn. p.d.: Lenica
na rewersie: A. Lenica /WARSZAWA/1960 "CZARNA GODZINA"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Paleta malarska

wymiary: 26 x 35 cm
sygn. p.d.: "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1971 r.

Olej na płótnie 81 x 107 cm
Sygnowany p.d. - "Lenica"
Obraz opisany na odwrocie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja, lata 60.

gwasz, papier,
41.2 x 28.8 cm
sygn. l.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Autoportret, lata 40.

kredka, akwarela, papier ,
41.2 x 29 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Baśń 2, 1968

tempera, papier,
33.3 x 44.5 cm
sygn. oł. p.d.: Lenica, na odwr. wycięte okienko ukazujące sygnaturę: ALenica | 1968 | Baśn 2

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno; 48,5 x 84,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1971

olej, płótno; 45 x 79 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Lenica; na odwrocie farbą: A. LENICA | WARSZAWA | 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, tektura; 54 x 100 cm;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Tempera na kartonie 27,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Lenica"
Na odwrocie nalepka Galerii Forma & Colour z numerem 14

LENICA Alfred (1899 - 1977)

technika własna, papier, wym.: 22,5 x 32,5 cm
sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA WIELOBARWNA

technika własna, 63 x 46,5 cm
w świetle p-p, sygnowany p. d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Czarne otwory

olej, płótno, wym.: 52 x 64 cm
sygn. l.d:. Lenica
Na odwrocie autorski napis: A. Lenica / Warszawa 1960 / "Czarne otwory" czyli REKONSTRUKCJA

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA NIEBIESKA

akwarela, tusz,
31,8 x 27,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany u dołu "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Słońce rozsypane 1965

olej, płótno, 60 x 41 cm,
sygn. na odwrociu: A.Lenica/ 1965/ Warszawa

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Technika mieszana na papierze 28 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany śr.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1968 r.

Tempera na kartonie 76 x 54 cm
Sygnowany śr.d. - "Lenica / 1968"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej na płótnie,
63 x 86 cm,
sygnowany p. d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, papier, 67 x 97 cm (w świetle passe - partout); sygn. p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Debiut koła, 1961

olej, płótno,
134 x 101 cm
sygnatura wydrapana w farbie p.d.: Lenica, na odwr. śr.g.: A. LENICA | WARSZAWA | 1961 | 102 x 135 (olej) | "DEBIUT KOŁA", p.g. strzałka w górę, na krosnach śr.g. napis oł.: XIII., p.g. nalepka mpis: Kat. Nr. | 23, obok: Lenica Alfred | Debut des Rades 1961

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Za namową, 1966

collage, tusz pędzel, dekalkomania, papier,
41 x 58 cm
sygnowany oł. p.d.: Lenica; napis na odwrocie oprawy l.g.: Alfred Lenica | "Za namową" | collage, 1966

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja surrealistyczna

technika własna, karton, 70 x 99 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Pejzaż z drzewami

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Nowy środek

technika własna, karton, 42 x 59 cm; sygn. p.d.: Lenica
na odwrocie: napis autorski Lenica/ Warszawa/ 1961/ Nowy środek 28

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA FANTASTYCZNA

akwarela na papierze, 59 x 45 cm,
sygnowana p. d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Technika mieszana na papierze 40 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 33,5 x 46,5 cm; sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja taszystowska

gwasz, karton, 32,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Rozmowa 1976

olej, płótno, 41,5 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: A Lenica, sygn. i dat. na odwrocie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja brązowa

olej, płótno, 46,5 x 33,5 cm; sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

gwasz, papier, 66,5 x 96 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA, 1971

olej, płótno,
82 x 108 cm
sygnowany p.d.: Lenica na odwrocie po środku: A.Lenica | Warszawa | 1971

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BUJNOŚĆ WZROSTU

1966 r.
Olej na płótnie 92 x 73 cm
Sygnowany p.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Technika mieszana na papierze milimetrowym 40 x 56,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA

Technika mieszana na papierze 40 x 50 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

ZANURZENIE SIĘ WE ŚNIE, 1969

olej, płótno,
83 x 68 cm
sygnowany p.d.: Lenica
na odwrocie pośrodku górnej żerdzi ramy nalepka z napisem odręcznym: A LENICA | WARSZAWA 1969 | "Zanurzenie się we śnie" | 79 x 64

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU, lata 50.

tusz, papier,
27 x 40 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygnowany p.d.
tempera, papier
wymiary: 29x41

LENICA Alfred (1899 - 1977)

sygnowany p.d.
olej, płótno/tektura
wymiary: 35x45

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, około 1958-1960

tempera, tektura; 73 x 99 cm;

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KURTYNA, 1959 r.

Olej na płótnie 92 x 108 cm
Sygnowany p.d. - "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Przewaga czerni, 1957

olej, płótno
63,5 x 55,5 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zamek

olej, płótno, 61,5 x 50 cm; sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

olej, płótno, 61,5 x 50,5 cm; sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

"Kompozycja"

olej, płótno
sygn. p.d.: Lenica
wym.: 35 x 50 cm
Na odwrocie adnotacja: Lenica Warszawa 1969

LENICA Alfred (1899 - 1977)

IKAR

collage, 23 x 31,5 cm, sygnowany p. d. "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Gorączka

olej, płótno, 76 x 56 cm; sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja czarno-czerwona, lata 60

gwasz, tusz, papier,
58.8 x 83.3 cm
sygnowany p.d.: Lenica na odwr. l.d. nalepka: "Desa" Galeria Wybrzeże, Gdynia

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1948

olej, płótno,
33 x 48.5 cm
sygnowany na odwr. śr.g.: A Lenica | 1948

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja informel, lata 50

gwasz, papier,
21 x 26.5 cm
sygnowany p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja na niebieskim tle

akwarela, gwasz, papier, 39,5 x 56 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

PTAKI, przed 1958

olej, płótno 64 x 74,5 cm
sygn. u dołu białym olejem: lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

RÓŻE W WAZONIE, ok. 1940 (?)

olej, tektura,
32.5 x 25.5 cm
sygnowany p.d.: Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

BEZ TYTUŁU, 1960

gwasz,
60 x 86 cm
sygnowany p.d.: Lenica, na odwr. śr.: A. Lenica / 1960

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Znaki 22

sygnowany p.d.
tempera papier
42x59.5

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

1946 r.
Olej na płótnie 76 x 95 cm
Sygnowany p.d. - "Lenica"
Wystawiany - Alfred Lenica, Galeria Sztuki "Zachęta", Warszawa 1974 r.
Alfred Lenica 1899-1977, Muzeum Śląskie, Katowice 1997 r.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zanurzenie się we śnie, 1969

olej, płótno
83 x 68 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

gwasz i tusz na papierze, 20,6 x 26,8 cm w świetle passe-partout
sygnowany p.d.: "Lenica"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

KOMPOZYCJA INFORMEL, 1964

olej na płótnie, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: "Lenica", na odwrocie: "A. Lenica Warszawa 1964"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Chimery, 1967

tempera na kartonie,
46,5 x 67,5 cm
sygnowana p.d.: "Lenica"
na odwrocie podpis i tytuł obrazu

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Reagowanie na czerwieni, 1969

olej, płótno, 80 x 80
sygn. p. d.: Lenica; na rewersie napis: 80 x 80 / A.LENICA / WARSZAWA 1969 / "Reagowanie na czerwieni"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Słońce rozsypane

olej, płótno,
61.5 x 41.4 cm
Sygnowany na odwr. śr.g.: A. LENICA / 1965 / WARSZAWA / "SŁOŃCE ROZSYPANE"

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Allegro Vivace II

mieszana,
120 x 79.5 cm
sygnowany na odwr.: A. Lenica / WARSZAWA 57 / ALLegro Vivace II

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1975

Olej, płótno, 60,5 x 81
Sygn. p. d.: Lenica; na odwrociu napis: A. LENICA / WARSZAWA / 1975

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

technika mieszana, olej, karton,
33 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. - Lenica

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Zorza, 1959

olej na płótnie, 68,5 x 85 cm
sygnowany śr.d.: "Lenica"
na odwrocie, na krośnie malarskim szczątki nalepki wystawowej, na odwrociu płótna podpis i informacje o obrazie.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Kompozycja, 1975

olej, płótno
60,5 x 81 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Życie wiejskie

olej, płótno,
54.3 x 66.8 cm
Sygnowany p.d.Lenica na odwr. oł. g.53 x 64 / Lenica / 1964 / ŻYCIE WIEJskie

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstrakcja

olej, płótno, 36x54 cm

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Abstynencja

olej, płótno,
100 x 81 cm
Sygnowany p.d.: lenica Na odwrocie napis autorski: A LENICA | WARSZAWA | 1962 | "ABSTYNENCJA" Obraz reprodukowany lub opisywany m.in. w: - Alfred Lenica [wstęp J.Bogucki], Galeria Krzysztofory Kraków marzec 1964, s. nlb., il. nlb. 2 (jako Abstynencje I); - Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA, Warszawa 1974, s. nlb., nr kat. 349.

LENICA Alfred (1899 - 1977)

Matka z dzieckiem w kirze

olej, płótno
89 x 116 cm

liczba obiektów: 411