1 zł
2 600 000 zł

GIEROWSKI Stefan (1925 Częstochowa - 2022)

BEZ TYTUŁU

akwarela/papier, 73 x 51 cm w świetle passe-partout
sygnowany p.d.: SGierowski

cena wywoławcza: Wykup abonament

CDLXXXIV, 1982

olej / płótno
100 × 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: S. Gierowski
| ob. CDLXXXIV | Warszawa 1982
Praca posiada certyfikat Fundacji Stefana Gierowskiego

Obraz DCCXXIII, 1998 r.

olej/płótno, 130 x 150 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 's.gierowski | ob DCCXXIII | 98'

Kompozycja pomarańczowa, 1990

akwarela, papier; 62 x 49 cm;
na odwrocie sygn. i dat. p. g.: Gierowski 90 (ołówkiem).

MIJAJĄ SIĘ POCIĄGI, 1951

Akwarela, papier; 21,5 x 34 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: mijają się pociągi. wpół do czwartej. Gierowski

DYSKUSJA W METRO, 1951

Akwarela, papier; 32 x 34,5 cm
Sygnowany d.: S Gierowski 1951 r Dyskusja w metro 5 minut po wpół do czwartej

Kompozycja niebieska

akwarela, karton, 76 x 53 cm

ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski (długopisem).

BEZ TYTUŁU, 2002

akwarela, karton, 65 x 50 cm
sygn. dłg. p.d.: sgierowski 02

"Ob. CDLXXXV", 1982 r.

olej/płótno, 145 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S. Gierowski / Ob. CDLXXXV / Warszawa 1982'

Kompozycja, 1960

suchy tłok, papier; 16,8 x 17 cm;
sygn. i dat. p. d.: SG 60 (ołówkiem).

Ob. DLVIII, 1986

olej, płótno, 199,5 x 69,5 cm
sygn. na odwrocie: s. gierowski/ Ob DLVIII 1986.
na blejtramie nalepka Galerii Zapiecek

DCCCXLIII, 2007

olej, płótno; 100x92 cm, sygnowany na odwrocie: "s.gierowski | ob. DCCCXLIII | 07"

*droit de suite

OBRAZ CCCXXV, przed 1976 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: OB. CCCXXV | s gierowski
na odwrociu krosna odręczny napis dotyczący proweniencji obrazu i papierowa nalepka Desy, dedykacja

CCCXCIII, 1977 r.

olej/płótno, 81 x 65,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Stefan | Gierowski | ob. CCCXCIII | 1977'
na blejtramie papierowa nalepka z nazwiskiem autora
opisany na blejtramie: 'Exhibited at Simon von Dormeelm, BRUSSEL 1977’

Król Dawid, 1956 r.

olej/płótno, 110 x 64 cm
sygnowany i opisany ołówkiem na blejtramie: 'Gierowski Król Dawid'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy w języku francuskim: 'Stefan GIEROWSKI | 12. “Le roi David” | huile 105 x 70'
na odwrociu papierowa naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z opisem pracy

bez tytułu

ołówek na papierze, 29,7 × 21 cm

Kompozycja, 1972 r.

akwarela/papier, 51,5 x 36,5 cm
sygnowany i datowany długopisem p.d.: '1972 | SGierowski'

Bez tytułu, 2010 r.

akwarela, 70 x 50 cm, sygn.

Bez tytułu, 1961 r.

monotypia, bibułka, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout)
opisany na kartce wewnątrz oprawy: Stefan Gierowski, Warschau, Monotypie 1961, na odwrociu oprawy napis: Geschenk von Walter | (Wohnzimmer bezahlt) oraz naklejka wystawowa maszynopisem 48 Gierowski

Kompozycja pomarańczowa, 1990 r.

akwarela, papier, 62 x 49 cm,
sygn. i dat. na odwrocie:

Obraz CXXXV, 1963 r.

olej, płótno
106 x 131 cm
sygn., dat. i opisany na odwrocie

Obraz DL, 1985 r.

olej, płótno, 130 x 200 cm, 132,2 x 202 cm (w oprawie);
sygn. i opisane na odwrocie: s. gierowski / Ob DL / warszawa 1985

Obraz DXLIII, 1985 r.

tempera, płótno, 130 x 200 cm, 131,6 x 201 (w oprawie);
sygn. i opisane na odwrocie: s. gierowski 85 / ob DXLIII

Chmury

akwarela, karton; 73,5 x 50,5 cm w św. p-p.

Kompozycja pomarańczowa (1990)

sygn. dat. na odwrociu
akwarela, papier
62x49 cm

Bez tytułu, 1978

akwarela, karton; 73 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 78 (zatarte);
na odwrocie sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 78.

bez tytułu, 2011

akwarela na papierze, 70 x 50 cm
sygnowana na odwrociu: S. Gierowski 11

Kompozycja pomarańczowa, 1990

akwarela, karton; ok. 62 x 48,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: gierowski 90;
na odwrocie oznaczenia: Z 9 [cyfra w kole] 49 x 52 20/Z

Bez tytułu, 2006

akwarela, papier; 75 x 51 cm
sygnowany p. d.: "Gierowski '06"

Bez tytułu, lata 2000.

akwarela, papier; 20 x 20 cm
sygnowany p. d.: "Gierowski"

OBRAZ DCCXLV, 1999

olej, płótno
130,5 x 100 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: S. Gierowski |Ob. DCCXLV | WARSZAWA 99

akwarela/papier, 72 x 51 cm
na odwrociu opisany: 'A.N. 31 72 x 51' oraz pieczęć [nieczytelna]

bez tytułu

akwarela
50 x 70 cm

Obraz CCLXVII, 1970 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Obraz CCLXVII | S Gierowski | WARSZAWA'
na odwrociu wskazówka montażowa i sygnatura 's gierowski' oraz nieczytelny stempel wywozowy
na blejtramie nieczytelny stempel wywozowy z Desy oraz fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka

OB. DCCCLXVI, 2009

olej, płótno, 150 x 120 cm
sygn. i opisany na odwrocie: S.GIEROWSKI Ob.DCCCLXVI 2009

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

OB. DCCCLIV

olej, płótno 100 x 92 cm
sygn. na odwrocie: S.Gierowski / OB.DCCCLIV

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna

BEZ TYTUŁU, 2002

akwarela, karton
65 x 50 cm

Bez tytułu, 2013 r.

akwarela, 70,5 x 50 cm, sygn.

Kompozycja , 1990 r.

akwarela/papier, 68,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Gierowski 90'

Kompozycja niebieska

akwarela, papier, 74 × 50 cm w świetle passe-partout

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

DCXXX, 1991

olej, płótno
135 x 100 cm
na odwrocie: S.Gierowski DCXXX/ 1991

* opłata z tytułu "droit de suite"

Bez tytułu, 2007

akwarela, papier; 69 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. "S. Gierowski 2007"

Bez tytułu, lata 50. XX w.

akwarela/papier, 24,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 's. gierowski'

KOMPOZYCJA KWADRATOWA, 1960

Litografia barwna, akwarela, bibułka; 15 x 16 cm (w świetle p-p)
Sygnowany piórem p.d.: Gier | 2. 4. 60
Na odwrocie nalepka Galerie Ruth Sachse, Hamburg z autorem pracy
Z teki "Konfrontacje, 1960

Kompozycja , 2000 r.

sygnowany i datowany na odwrociu: 'S. Gierowski 2000' oraz dedykacja

Kompozycja, 2001 r.

akwarela/ papier Montval Torchon Canson 64 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: ‘sgierowski 01’

akwarela/papier, 74 x 52 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: ‘sgierowski’

OBRAZ DCLXXVIII, 1998

olej, płótno
130 x 114 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: S. Gierowski | Ob DCLXXVIII

Bez tytułu, 1961 r.

monotypia/bibułka, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout)
opisany na kartce wewnątrz oprawy: 'Stefan Gierowski, Warschau, "Monotypie" 1961', na odwrociu oprawy napis: 'Geschenk von Walter | (Wohnzimmer bezahlt)' oraz naklejka wystawowa maszynopisem '48 Gierowski Aquarell'

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat odautorski

Obraz DCXLIX, 1992 r.

olej/płótno, 102 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'S. gierowski | Ob DCXLIX 1992'
na blejtramie nalepka z Galerii Stefana Szydłowskiego w Warszawie

- Galeria Stefana Szydłowskiego w Warszawie
- kolekcja instytucjonalna, Polska

BEZ TYTUŁU

akwarela, papier, 50 x 70 cm

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Szwajcaria
prezent od artysty

Bez tytułu, l. 60 XX w.

gwasz, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słabo czytelnie);
Praca publikowana w katalogu: "Stefan Gierowski. Linia - dążenie" towarzyszącym wystawie monograficznej artysty w lubelskiej Andzelm Gallery, Lublin, grudzień 2004 - czerwiec 2005, s. 18.

Bez tytułu, l. 60 XX w.

gwasz, papier; 31 x 22 cm;
sygn. p. d.: SGier (długopisem, słaboczytelnie);

Kompozycja, około 1975 r.

akwarela/papier, 19,8 x 19,8 cm
sygnowany p.d.: 'Gierowski'

Kompozycja, 2002 r.

akwarela/papier, 73,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Gierowski - 2002'

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej/karton, 34 x 22,5 cm (arkusz)
na odwrociu nalepka: '47 Gierowski | Öl/Karton' oraz opis: 'Geschank von Walter | Wohnzimmer bazahlt'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat autentyczności podpisany przez autora

Kompozycja, 1989

tryptyk, akwarela, papier, 62×49 cm każda
sygnowany p.d. każda z części: "S. Gierowski"

Obraz DCCII, 1996 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 's gierowski | Ob DCCII.'
na odwrociu naklejka z galerii Art Consulting Stefana Szydłowskiego oraz naklejka wystawowa z indywidualnej wystawy artysty w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

- galeria Stefana Szydłowskiego, Warszawa
- Stefan Gierowski, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 16.04 - 14. 06 1998

RÓŻOWY KWADRAT

Serigrafia, papier; 20 x 15 cm
Sygnowany długopisem pod ryciną: 160/260 S.Gierowski

CCCLIX, 1976 r.

olej/płótno, 114,5 x 114,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 's.gierowski | Ob.CCCLIX | WARSZAWA 1976'
na blejtramie numer inwentarzowy
- "Stefan Gierowski. Obrazy", Państwowa Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa, 1993

OB. DCCLXXXIX, 2002

olej, płótno, 130 x 100 cm
op. na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DCCLXXXIX/ 02

Ob. DCVI, 1990

olej, płótno, 100 x 135,5cm
sygn. na odwrocie: sgierowski/Ob. DCVI/1990

Pochodzenie: Galeria zapiecek, prywatna kolekcja w Nowym Jorku

DXXXV, 1984

olej, płótno, 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: S. Gierowski / OI. DXXXV / Warszawa 84

Bez tytułu, 1961

gwasz, papier, 17 x 17 cm
sygn. na odwrocie: Stefan Gierowski 1961

Kompozycja, 1977 r.

akwarela/papier, 72,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SGierowski 77'

Kompozycja, 1962 r.

technika mieszana/papier, 48,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrociu p.g.: 'S. Gierowski 62.'

Kompozycja, około 1975 r.

akwarela/papier, 20 x 20 cm
sygnowany śr.d.: 'Gierowski'

sygnowany ś.d.: 'Gierowski'

Obraz LIII

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygn., tytuł. i dat. 1959 na odwrocie

wystawy:
Mostra di Pittura Polacca Contemporanea, Sala Napoleonica, Wenecja, 1959
Pologne 50 ans de peinture, Musée d`Art et d`Histoire, Genewa, 1959

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:38,5 cm
opisany na odwrociu: 'S.Gierowski | 73'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 27
- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych.
Kolekcja Jana Styczyńskiego, Galeria Kordegarda, Warszawa, styczeń 1979

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 5,5 cm, śr.:38 cm

Kompozycja, 1958

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:33 cm
opisany na odwrociu: 'gierowski 1958'

Bez tytułu, 2013 r.

akwarela, 65 x 50 cm, sygn.

BEZ TYTUŁU, 1979

akwarela, papier czerpany z suchą pieczęcią
71,2 x 48,8 cm (w świetle ramy)
sygn p.d.: S Gierowski 79. [sygnatura wytłoczona, bardzo słabo widoczna]

OB. DCCLXXVI, 2001

olej, płótno, 140 x 100 cm
op. na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DCCLXXVI/ 2001

DXXXVI, 1984

olej, płótno, 100 x 70 cm
opisany na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DXXXVI
na odwrocie naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery

Vision and Unity, Muzeum Sztuki w Łodzi, 1985.

Bez tytułu, 1996 r.

akwarela/papier, 51,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'S.Gierowski 96'

Bez tytułu, 2006 r.

akwarela/papier, 74 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'sgierowski 06'

akwarela/papier, 72 x 50,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Gierowski'

Bez tytułu 1

akwarela, papier, 55,6 x 37 cm,
sygn. p.d.: S. Gier…, dat. 1994

Bez tytułu 2

akwarela, papier, 51 x 36 cm
sygn. p.d.: S. Gierowski

OB. DCLXXXV, 1994-1995

olej, płótno / 200 x 135 cm
sygn. na odwrocie: gierowski Ob DCLXXXV 94/95

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa

Obraz CCLXVII, około 1970 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Obraz CCLXVII | s gierowski | WARSZAWA'
na odwrociu, na blejtramie nieczytelny stempel wywozowy z Desy oraz fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka

Ol. DXXXV (Słoneczna kompozycja), 1984

olej, płótno
100 x 70 cm
na odwrocie: S. Gierowski / Ol. DXXXV / Warszawa 84

bez tytułu

akwarela
52,5 x 75 cm

Obraz DCCXXIII, 1998 r.

olej/płótno, 134 x 150 cm

DCCLXXXVII

olej, płótno, 140 x 100 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/ Ob. DCCLXXXVII

CCLXVIII, początek lat 70.

olej, płótno, 120 x 100 cm
opisany na odwrocie: Obraz CCLXVIII/ S. Gierowski/ WARSZAWA

Ob. DCLXIII, 1999

olej, płótno, 130 x 100 cm
opisany na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DCLXIII/ 99

Kompozycja, 1979 r.

akwarela/papier, 39,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu: 's gierowski 79'
- Janusz Zagrodzki, Stefan Gierowski, wydawnictwo Galeria Prezydencka, Warszawa 2005, s. 120

Bez tytułu, 1997 r.

akwarela/papier, 75 x 52,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Gierowski 1997'

Pejzaż, 1949 r.

olej/płótno, 50 x 45 cm
sygnowany p.d.: `S. Gierowski`
l.d.: [zamazane] `Kraków | 1949` wtórnie opisany na odwrociu: `s.gierowski 2003 | obraz malowany 1949`

- Dom Aukcyjny Agra Art, 19.11.2006
- kolekcja prywatna, Poznań

Obraz CXLVI, 1963 r.

olej/płótno,109,2 x 76,2 cm
sygnowany p.d.: `s. gierowski` oraz opisany i datowany na odwrociu: `S. GIERO WSKI | Obraz CXLVI | WARSZAWA | 1963`

OPINIE:

Dołączony certyfikat odautorski.
- Galerie La Cloche, Paryż, 1965

Obraz DCX, 1990 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `S. Gierowski | Ob DCX | WARSZAWA 1990`
na odwrociu papierowa nalepka inwentaryzacyjna oraz nalepka aukcyjna z domu aukcyjnego Agra-art

- dom aukcyjny Agra-Art, Warszawa 19.06.2005 r.
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa

Ob. DCLXXX, 1994

olej, płótno, 150 x 120 cm
opisany na odwrocie: S gierowski / Ob DCLXXX / WARSZAWA 94

ABSTRAKCJA, 1992

akwarela, karton
73 x 50,8 cm
na odwr. l.g. nalepka: Art Cologne Internationaler Kunstmarkt 11.- 19. Nov. 1995, p.g. nalepka Galerie Ucher w Kolonii z danymi katalogowymi pracy

Kompozycja, 1975

Akwarela, papier; wym.: 19,8 x 19,6 cm;
sygn. p.d.: Gierowski.

DCXXX

sygn., tyt. i dat. 1991 na odwrocie
olej, płótno
135 x 100 cm

kolekcja prywatna, Polska (zakup od artysty)

Kompozycja, 1962 r.

ołówek/papier,15 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `S. Gierowski | 1962`

Bez tytułu, dyptyk, 1962 r.

gwasz/papier, 31 x 22,5 cm (wymiary jednej pracy)
sygnowane p.d.: `SGierowski`
WYSTAWIANY: - Gierowski: linia - dążenie. Wystawa monograficzna, Andzelm Gallery, Lublin, grudzień 2004 - czerwiec 2005
LITERATURA: - Gierowski: linia - dążenie. Katalog wystawy w Andzelm Gallery, Lublin 2005, s. 18

Bez tytułu, 2012 r.

akwarela, 65 x 50 cm, sygn.

MIJANIE PRZESTRZENI PIONOWYCH - OBRAZ CXXXI, 1963

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Stefan GIEROWSKI | WARSZAWA 1963 | Ob CXXXI | "MIJANIE PRZESTRZENI PIONOW | -YCH
na blejtramie uszkodzona i mało czytelna nalepka: 659 | 64 | DOUBB

Obraz XCII, 1960

olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;
na odwrocie napisy: Stefan Gierowski/Obraz XCII/ 1960

Bez tytułu, 2009 r.

akwarela/papier, 65 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S. Gierowski 09`

KOMPOZYCJA

akwarela, papier, 70 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: S. Gierowski
na odwrocie stempel Galerie Ucher w Kolonii

serigrafia/papier, 27,5 x 18,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `SGierowski`, l.d.: `100/200`

SZKIC

Akwarela, 25 x 35 cm,
sygn l.d.: Stefan Gierowski

Kompozycja dwustronna

gwasz/papier, 32 x 22 cm
sygnowany p.d.: `Stefan Gierowski`

akwarela/papier, 24 x 20 cm

olej/papier, 32,3 x 23 cm

Kompozycja, 1978 r.

akwarela/papier, 73 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Stefan Gierowski 78`

Ob.CCCLIX, 1976

olej, płótno, 110 x 110 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/Ob.CCCLIX/WARSZAWA 1976

Ob. CCCLIII, 1976

olej, płótno, 80 x 65 cm,
sygn.na odwrocie: s.gierowski/WARSZAWA/Obraz CCCLIII/197

Ob. CDXCVII, 1983

olej, płótno, 100 x 80 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/Ob.CDXCVII/1983

Kompozycja, 1978 r.

akwarela/papier, 60 x 52,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Gierowski 78`

bez tytułu

akwarela, papier; 50x70 cm
niesygnowany

Ob. DCCXXIII, 1998

olej, płótno, 130x150 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/ Ob.DCCXXIII/ 98

Obraz XCII, 1960

olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;

Bez tytułu, 2007 r.

akwarela, 70 x 50 cm, sygn.

Obraz CCLXII, 1971 r.

olej/płótno, 92 x 64 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Obraz CCLXII,| S Gierowski |1971 | Warszawa` oraz nalepka z napisem `BEZ TYT GIEROWSKI`

-Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa 24.04.2005
- kolekcja prywatna

DCCCLXII, 2009

olej, płótno; 150 x 120 cm
opisany na odwrocie: sgierowski / Ob. DCCCLXII

Bez tytułu, 1984 r.

akwarela/papier, 72 x 49 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S.Gierowski | 84`

DXV, 1984

olej, płótno; 120x90 cm
opisany na odwrocie: s. gierowski/ Ob DXV W-wa 1984

Estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Obraz DCX, 1990

olej, płótno, 130 x 100 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/Ob DCX/WARSZAWA 1990

Estymacja: 160 000 - 250 000 zł

Bez tytułu, 1996 r.

akwarela/papier, 36,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Gierowski`
sygnowany, datowany i numer katalogu autorskiego na odwrociu

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

bez tytułu

akwarela
49,5 x 70 cm

Kompozycja, 1989 r.

akwarela/papier, 19,5 x 28,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1989 S. Gierowski`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Bez tytułu, 1987 r.

akwarela/papier, 64 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `S.Gierowski 87`

Estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Obraz XCII, 1960

olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;

akwarela, papier;
19,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: SGierowski

akwarela, papier;
sygn. p. d.: S. Gierowski
Na odwrocie napis ołówkiem: nieczytelny

Szkice do obrazów, 1961

ołówek, papier;
9 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski/ 1961

Obraz CCLXIX , 1971 r.

olej/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Obraz CCLXIX | S Gierowski | WARSZAWA | 1971`

Estymacja: 70 000 - 90 000 zł

sygn. p.d.
akwarela, papier
19.5x19.5 cm (w świetle passe - partout)

sygn. p.d.
akwarela, papier

Obraz CCCVI, 1973

olej, płótno; 200 x 70 cm
sygn.na odwrocie: sgierowski/ Ob.CCCVI/ Warszawa/ 1973
Obraz reprodukowany w Katalogu "Nowe Obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków", il. barwna str. 87

estymacja: 170000 - 190000 zł

Obraz DCLXXVIII, 1998

olej, płótno; 125 x 110 cm
sygn.na odwrocie: sgierowski/ Ob DCLXXVIII

estymacja: 170000 - 190000 zł

Bez tytułu, 1996 r.

tempera/papier, 73 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Gierowski 96`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

3 przestrzenie, 1975 r.

akwarela/papier, 49 x 71 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: "3 przestrzenie" Stefan Gierowski 1975`

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 2008 r.

akwarela, 71,5 x 50 cm, sygn.

Bez tytułu, 2002

akwarela, papier; 74 x 52 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Stefan Gierowski 2002

Estymacja: 13000 - 15000 PLN

Tryptyk, 1989

akwarela, papier;
62 x 49 cm (wymiar każdej z prac);
sygn. p. d.: S. Gierowski (na dwóch pracach z dominacją różu), oraz sygn. i dat. p. g.: S. Gierowski 89

Obraz XCII, 1960

olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;

Bez tytułu - kartka świąteczna, 1984

akwarela, papier (załamany w połowie wysokości);
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski (długopisem);
na odwrocie życzenia świąteczne i noworoczne artysty wysłane do Huberta Gierowskiego, syna artysty, przebywającego w USA,
ze stemplem pocztowym z 8 stycznia 1985 roku.

Bez tytułu, 1978 r.

gwasz/papier, 15,6 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `S G`

Estymacja: 1 800 - 2 600 zł

Bez tytułu, 1962 r.

akwarela, gwasz/papier, 44 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Gierowski 62`

Estymacja: 12 000 - 18 000 zł

Bez tytułu - Tryptyk, ok. 1959-62

ołówek/papier, 9 x 29 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 6 000 zł

Obraz CXLVI, 1963 r.

olej/płótno, 109,2 x 76,2 cm
sygnowany p.d.: `s.gierowski`
oraz opisany i datowany na odwrociu: `S. GIEROWSKI | Obraz CXLVI | WARSZAWA`

OPINIE:
Dołączony certyfikat odautorski
1965 - Galerie La Cloche, Paryż

Estymacja: 200 000 - 350 000 zł

Bez tytułu, 1974-1979

Gwasz, papier; 20 x 20 cm, sygn. p.d. gierowski

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Ob. CCCCXLIV, 1979

olej, płótno; 80 x 65 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/ Ob.CCCCXLIV/ Warszawa 79

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

DCXXXVIII, 1991

Olej, płótno; 100 x 70 cm
Sygn. na odwrocie: Gierowski/ Ob. DCXXXVIII

Na odwrocie nalepka:
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu/ Wystawa Stefan Gierowski/ 16 kwietnia - 14 czerwca 1998
Wystawiany i reprodukowany:
Stefan Gierowski, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 16 kwietnia - 14 czerwca 1998, kat. S.58, poz.8
Fijałkowski / Gierowski. Wizje malarstwa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 1-25 VIII 2002, kat. poz. 25, repr. barwna 56

Estymacja: 55 000 - 70 000 zł

Obraz XCII, 1960

olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;

CCLXXVIII, 1973-1975

Olej, płótno; 120 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: CCLXXVIII/ 73/75/ s.gierowski

Estymacja: 75.000 - 85.000 zł

akwarela,
56 x 41 cm,
sygn.

Bez tytułu, 1975

akwarela, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm;
sygn. p. d.; Gierowski
Na odwrocie napisy: konfrontacje 1960-1975 r. / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. / Stefan Gierowski

Bez tytułu, 1999

akwarela, papier;
69 x 50 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 99

Bez tytułu, 1975

gwasz, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm; sygn. p. d.: Gierowski
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Stefan Gierowski oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik

Bez tytułu, 1996 r.

Estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Obraz LXXI, 1959

olej, płótno,
134,5 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: Stefan Gierowski / Obraz LXXI / 1959 r

Obraz DCCLXXII

sygn. na odwrociu,
olej, płótno,
100x80 cm

Obraz CCVI, 1967 r.

olej/płótno, 125 x 125 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S. Gierowski | Ob. CCVI | 1967`

Estymacja: 240 000 - 360 000 zł

Obraz XXXIX, 1958 r.

olej /płótno,
65 x 47 cm
sygnowany i datowany p.d.: `sgierowski XXXIX/58`
opisany na odwrociu, na płótnie napis: `Stefan GIE ROWSKI | 1958`
na blejtramie nalepki: - nalepka niemieckich zbiorów Sammlung Rosenkranz nr inw. 406; -
Stefan Gierowski "Bild? - o.50 x o.65 | Ol - 1958;
ponadto na blejtramie napis: GIE ROWSKI OBRAZ oraz okrągła pieczątka niemieckiego urzędu celnego.

Estymacja: 98 000 - 150 000

bez tytułu

gwasz
75 x 52 cm

Kompozycja, 1996 r.

akwarela/papier, 73 x 51 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `S. Gierowski 96`
LITERATURA: Stefan Gierowski, Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego za 2004 rok, ZPAP Gdańsk 2004, 1996, str. 45

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

DXXXVI, 1984

Olej na płótnie;
wym.: 100 x 70 cm; na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Praca oprawiona.

Kompozycja, 1975

Akwarela, papier, aluminium;
wym. komp.: 19,5 x 19,5 cm;
sygn. p.d.: Gierowski.

Kompozycja, 1975

Tusz, gwasz, papier, aluminium;
wym. komp.: 19 x 19,5 cm;
sygn. p.d.: S Gierowski.

Bez tytułu, 2009 r.

akwarela
75 x 53 cm
sygn.

Bez tytułu, lata 80 XX w.

akwarela, papier, 11,3 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: "s g"

Bez tytułu, 1995 r.

akwarela/papier,
75 x 52,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Gierowski 95`

OBRAZ XXXIX, 1958

olej, płótno,
65 x 47
sygn. p.d.: sgierowski XXXIX/58
na odwrocie na płótnie napis: Stefan GIEROWSKI | 1958
na blejtramie nalepki: - nalepka niemieckich zbiorów Sammlung Rosenkranz nr inw. 406; - Stefan Gierowski "Bild" - o.50 x o.65 | Ol - 1958; ponadto na blejtramie napis: GIEROWSKI OBRAZ oraz okrągła pieczątka niemieckiego urzędu celnego.

Abstrakcja, 2006 r.

akwarela/papier,
76 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: `St. Gierowski 06`

BEZ TYTUŁU

Akwarela, papier;
20 x 20 cm w świetle passe-partout
Sygnowana p.d.: Gierowski

Bez tytułu, lata 90

akwarela, papier,
72,5 x 50 cm

bez tytułu, 2006

akwarela na papierze
75 x 53 cm

Bez tytułu, 2006 r.

akwarela,
75 x 52,5 cm,
sygn.

DXXXVI, 1984

Olej na płótnie;
wym.: 100 x 70 cm;
na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Stan zachowania: bardzo dobry; praca oprawiona.

Bez tytułu, 2002 r.

akwarela/papier,
74 x 52 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Gierowski 2002`

akwarela/papier,
73 x 52 cm

Obraz DXXXVI, 1984

olej, płótno,
100 x 70 cm;
sygn. na odwrocie na płótnie: S GIEROWSKI / Ob. DXXXVI;
na odwrocie nalepka wystawowa z Muzeum Sztuki w Łodzi

Kompozycja diagonalna

akwarela, papier;
20 x 20 cm
sygn. p.d. Gierowski

Obraz DCLXXXVIII, 1995

olej, p ótno,
100 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Obraz DCLXXXVIII, 1995

Bez tytułu, 2000

akwarela, papier,
69,5 x 49,5 cm;
sygn. i dat. w rogu na odwrocie: SGierowski 2000 oraz dedykacja

akwarela, papier,
51 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Gierowski

bez tytułu

akwarela
52,5 x 75 cm

akwarela/papier,
50 x 50 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja zielona, 1977 r.

akwarela, gwasz/papier,
43,5 x 28 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `S. Gierowski 77`

Obraz DCCLIX

olej/płótno,
102 x 130 cm
sygn. i opisany na odwrociu: `S. Gierowski | Ob DCCLIX`

Bez tytułu, 1995

gwasz, akwarela, papier,
74,5 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 95

Bez tytułu, 1979

akwarela, papier,
71 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: SGierowski 79

CXCIV, 1965

olej, płótno, 135 x 100,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: S GIEROWSKI / WARSZAWA / 1965 / Obraz CXCIV

Kompozycja, 1982

akwarela, papier; 50,5 x 36 cm
sygn. na odwrocie: gierowski 1982

Obraz LXX

Olej na płótnie, 94,5 x 66,5 cm,
sygn. p.d.: Gierowski. Na odwrocie obrazu napis: Stefan Gierowski Obraz LXX 1959 r.
Na blejtramie naklejka Galerie Chalette z Nowego Yorku.

KOMPOZYCJA, 1985

akwarela, gwasz, papier,
73.5 x 48
sygnowany p.d. z dedykacją dla właściciela: S. Gierowski 1985

Bez tytułu, 1990 r.

akwarela, 63 x 49 cm, sygn.

Kompozycja, 1975

Tusz, gwasz, papier, aluminium; wym. komp.: 19 x 19,5 cm; sygn. p.d.: S Gierowski.

Kompozycja, 1975

Akwarela, papier, aluminium; wym. komp.: 19,5 x 19,5 cm; sygn. p.d.: Gierowski.

DXXXVI, 1984

Olej na płótnie; wym.: 100 x 70 cm; na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Stan zachowania: bardzo dobry; praca oprawiona.

Obraz DCLXXXVIII, 1995

olej, płótno, 100 x 100 cm;

Bez tytułu, 1960

litografia barwna, papier, 19 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Gierowski / 60.7.13

Obraz XCII, 1960

olej, płótno,
132 x 97 cm;
sygn. p.d.: Gierowski; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Stefan Gierowski / Obraz XCII / 1960

DCXCIX, 1996

olej, płótno,
92 x 73 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S. Gierowski Ob DCXCIX 1996

Bez tytułu, 1960

litografia barwna, papier
19 x 20,5 cm;

Obraz XCII, 1960

olej, płótno
132 x 97 cm;
sygn. p.d.: Gierowski;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Stefan Gierowski / Obraz XCII / 1960

Bez tytułu, 1979

akwarela, papier

OBRAZ DIII, 1983 R.

olej/płótno
97 x 67 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `S. Gierowski / Ob. DIII / Warszawa / 1983`

KOMPOZYCJA, 1972

olej, karton,
49.2 x 37.2 cm
Na odwrocie na kartonie widoczne fragmenty sygnatury: ...owski | 1972 oraz nieczytelny tekst po lewej
Praca pochodzi z kolekcji w Bolzano we Włoszech.

BEZ TYTUŁU, 1979

akwarela, papier,
61.6 x 53.6 cm
sygnowana dłg. p.d.: S Gierowski 79

akwarela, papier
20 x 20 cm
sygn. p. d.: S Gierowski

akwarela, papier
20 x 20 cm;
sygn. p. d.: Gierowski

OBRAZ CCCXXXIX, 1975 R.

olej/płótno
65 x 64,5 cm (romb)
sygn. na odwrocie: `Ob. CCCXXXIX / s. gierowski`
na odwrocie naklejki: Muzeum Ziemi Bydgoskiej im. Leona Wyczółkowskiego (na blejtramie), naklejka ze stemplem wywozowym, naklejka wywozowa Desa Works of Modern Art na wystawę "15 polskich artystów", Augsburg 1978; na blejtramie dedykacja autorska z 2000 r.

CCCLXXXIII, 1977

olej, płótno
110 x 110 cm
sygn. na odwrocie S.Gierowski/ Ob. CCCLXXXIII/ Warszawa 1977

OBRAZ XCIII, 1960

olej, płótno,
135 x 95 cm;
sygn., dat., numerowany na odwrocie: Stefan GIEROWSKI / Obraz XCIII / WARSZAWA 1960;
nalepki wystawowe: Galerie Lambert, 14, rue St-Luis-en-I`lle Paris IV, Konfrontacje 1960,
Interationale malerei 1960-61, Wolfram-Eschenbach, Galerie 59 Aschaffenburg oraz stempel wywozowy

CXXXIV, 1999

akwarela/papier,
56 x 75,5 cm
sygn. i dat. l. d.: `S.Gierowski 99`
naklejka na odwrocie: `CXXXIV, 1999`

Ob. DXVIII

olej, płótno,
130 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: s gierowski / Ob. DXVIII / Warszawa

Bez tytułu, 2007 r.

akwarela,
70 x 50 cm,
sygn.

BEZ TYTUŁU, 1969

akwarela, gwasz, papier,
35.3 x 25.7 cm
sygn. na odwrocie śr.g: S Gierowski 69.

KOMPOZYCJA, 1972

olej, karton,
49.2 x 37.2 cm

BEZ TYTUŁU

gwasz, papier,
52.7 x 51 c
na odwrocie dedykacja artysty dla właściciela

OBRAZ DIII, 1983

olej na płótnie, 97 x 67 cm,
sygnowany na odwrocie:"S. Gierowski /Ob. D III / Warszawa /1983"

DLXXXV, 1988

olej, płótno,
200 x 130 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: S. Gierowski / ol DLXXXV / 1988

Bez tytułu, 1960

litografia barwna
19 x 20,4 cm; sygn. i dat. p. d.: Gier... / ?- 60;
praca pochodzi z teki "Konfrontacje" z 1960 r.

Bez tytułu, 1984

akwarela, papier, 72 x 50 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski / 84 (długopisem)

Bez tytułu (1960, z teki Konfrontacje)

sygn. dat. p.d.
litografia barwna
19.1x20.4

KOMPOZYCJA ZIELONO-CZERWONA

akwarela na brystolu, 73 x 51 cm

97 DCCVII, 1997

olej na płótnie, 146 x 115 cm, sygnowany na odwrocie p.g. "S.Gierowski 97 DCCVII",
na odwrocie pieczątka zezwalająca na wywóz zagranicę

KOMPOZYCJA CZERWONA, 1978

akwarela na brystolu,
sygnowana p.d. "SGierowski 78"

akwarela, papier;
19,7 x 19,7 cm
sygn. p.d: Gierowski

akwarela, papier;
20 x 19,5 cm
sygn. p.d: SGierowski

Bez tytułu, 1979

akwarela, papier,

BEZ TYTUŁU, 2002

akwarela, papier
73.6 x 51.2 cm
sygnowany p.d.: S Gierowski | 02

BEZ TYTUŁU, 2001

akwarela, karton,
9 x 49 cm
sygnowana oł. p.d.: S Gierowski 2001

OBRAZ DXCVIII, 1989

olej, płótno
135.5 x 100 cmsygnowany na odwrocie na płótnie p.g.: S Gierowski | Ob DXCVIII | WARSZAWA 89

Kompozycja z kołem, 1961 r.

gwasz/papier,
17 x 17 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `Stefan Gierowski 1961`

Obraz DXLVIII, 1985

olej, płótno; 120 x 120 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/ OB. DXLVIII/ 85

kredka, papier, 19 x 15 cm;
sygn. p. d.: sg

akwarela papier, 37,5 x 26 cm;
sygn. p. d.: S. Gierowski

Bez tytułu, 1984

Komopozycja, 1995

akwarela, papier, 75 x 52 cm;
sygn. p.d.: SGierowski `95

DXIX, 1984

olej, płótno, 134,5 x 100,5 cm;
sygn. na odwrocie: s. gierowski / ob. DXIX / WARSZAWA 1984;
oraz pieczątka wywozowa

Kompozycja czerwona, 1978

akwarela, papier, 11 x 48,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.Gierowski 78

Bez tytułu, 1961 r, z teki Konfrontacje

litografia/bibułka, 18,5 x 19,5 cm
sygn. podpisem i dat. p. d.: 1-4-60

KOMPOZYCJA POZIOMA

gwasz, akwarela na kartonie, 72 x 44,6 cm, sygnowany
na odwrocie ołówkiem "SGierowski"

KOMPOZYCJA, 1970

akwarela, gwasz, 56 x 48,5 cm
w świetle pase-partout,
sygnowana p.d. "Gierowski 70"

BEZ TYTUŁU, 2002

akwarela, papier
sygn. oł. p.d.: S Gierowski 02
74 x 51.3 cm

Bez tytułu, lata 80-te XX w.

akwarela, papier, 62 x 49 cm (arkusz); 63 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja czerwona, 1978

akwarela, gwasz, papier, 71,5 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: S. Gierowski 97 (ołówkiem) oraz l.g.: S. Gierowski 78

Kolorowe kreski, 2000

akwarela, papier, 104 x 74 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S. Gierowski 2000

akwarela, papier,
20 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Gierowski

akwarela, papier,
sygn. p.d.: Gierowski

Obraz DCCCVIII

akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygn. na odwrocie: `s. gierowski / Ob. DCCCVIII`

Bez tytułu, 1961 r.

sygn. podpisem i dat. p. d.: `1-4-60`

PEJZAZ, 1949

olej, plótno,
50 x 45 cm
sygnowany p.d.: S. Gierowski; l.d.: [zamazne] Kraków | 1949; na odwr., na plótnie: S. gierowski 2003 | Obraz malowany 1949

OBRAZ DCXXVI, 1991

olej, plótno
60 x 60 cm
135 x 100 cm
na odwrocie na plótnie napis: S. Gierowski | Ob. DCXXVI | WARSZAWA 1991
na blejtramie nalepki: 1. Neuer Termin | Neue Tagefolge | 11. - 19.Nov.1995 | ART | COLOGNE | Internationaler | Kunstmarkt; 2. ART | HAMBURG | INTERNATIONALE MESSE | OSTEUROPAISCHER KUNST | 9. - 12. DEZEMBER 1993

OBRAZ DLX, 1986

olej, plótno,
138 x 98 cm
Na odwrocie, na plótnie napis: S.Gierowski | Ob. DLX |1986. oraz pieczatka zezwalajaca na wywóz zagranice i owalna nalepka cla niemieckiego.

Bez tytułu, 2006 r.

akwarela, 70 x 50 cm, sygn.

Bez tytułu, 1989 r.

akwarela/papier, 73 x 50 cm
sygn. i dat. p. d.: Gierowski 89
na odwrocie dedykacja autorska z 1991 roku dla Aleksandry Jachtomy.

Kolorowe kreski, 2000

Kompozycja, 1972

akwarela, papier, 51 x 36 cm,
sygn. p.d.: S.Gierowski, dat. z lewego boku: 1972

Kolorowe kreski, 2000

Bez tytułu, 1977

gwasz, papier, 44,5 x 28,8 cm;
sygn. p.d.: S. Gierowski (długopisem)

Obraz DCLX, ok. 1993

olej, płótno,
135 x 100 cm
na odwr., na płótnie napis autorski: S. Gierowski | Ob. DCLX; oraz podłużna pieczątka

Abstrakcja, 1992

akwarela, karton,
73 x 50.8

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1960

linoryt, 19 x 20,5 cm,
sygnowany piórem p.d. "Gierowski./ [...]-60-13."

Obraz CCCLIII, 1976

olej, płótno,
80 x 65 cm
na odwr., na płótnie napis: S. Gierowski | WARSZAWA | Obraz CCCLIII |1976;
poniżej prostokątna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Bez tytułu, 1977

akwarela, papier,
72.5 x 50.6
sygn. oł. p.d.: Gierowski 77.

Obraz DLXXXII, 1988

olej, płótno,
110 x 110 cm
na odwrocie, na płótnie napis autorski: S. Gierowski | Ob. DLXXXII 88 oraz podłużna pieczątka

Bez tytułu, 2005 r.

akwarela, 70 x 50 cm, sygn.

OBRAZ DCX, 1990

olej, płótno,
130 x 100 cm
na odwr. napis czarna farbą: S. Gierowski | Ob DCX | WARSZAWA 1990

BEZ TYTUŁU, 1996

akwarela, karton,
74 x 51 cm
sygn. czarną akwarelą p.d.: s gierowski 96

Obraz CCLXII, 1971

olej, płótno,
92 x 64 cm
na odwrocie napis: Obraz CCLXII,| s gierowski |1971 | Warszawa oraz strzalka

bez tytułu, 2002

akwarela/papier, 75 x 52 cm

bez tytułu, 1993

akwarela/papier, 51 x 36 cm,
dar Sławomira Bossa

Obraz DCX, 1990

olej, płótno, 132 x 102,5 cm;
na odwrocie napis autorski: S. Gierowski / Ob DCX / WARSZAWA 1990

akwarela, papier, 19,7 x 20
sygn. p.d.: Gierowski

akwarela, papier, 19,9 x 19,8
sygn. l.d.: Gierowski

akwarela, papier, 74 x 52 cm
(w świetle passe-partout)

Kompozycja, 2000

akwarela, papier,
105 x 75 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Gierowski 2000

bez tytułu

akwarela/papier
72x50,5

DCXXXVIII, 1991

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygn. na odwr.: St.Gierowski
Obraz był eksponowany na następujących wystawach:
- Stefan Gierowski, Muzeum Górnośląskie, Bytom 1998, kat. s. 58, poz. 8;
- Fijałkowski / Gierowski. Wizje malarstwa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 1-25 VIII 2002, kat. poz. 25, repr. barwna 56.

Bez tytułu, 1998 r.

akwarela,
75 x 52 cm,
sygn.

Bez tytułu, 1984

akwarela, papier,
72 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: S. Gierowski / 84

AUTOPORTRET, 1951

olej na płótnie,
60,3 x 52,7 cm,
sygnowany l.d. "S. Gierowski/51"

Kompozycja, 1985

litografia barwna, papier,
18,5 x 20 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. p.d.: Gie/85

Kompozycja 1960

litografia, papier,
18,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d. i dat.: Gierowski /60

Kompozycja, 1984

akwarela, papier
72,2 x 50 cm

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1960

linoryt,
19 x 20,5 cm,

bez tytułu

akwarela
65x50 cm

OBRAZ CDLXCIII, 1982 r.

Olej na płótnie 100 x 70 cm Oil on canvas 100 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie - "S. GIEROWSKI / Signed and dated on the reverse - "S. GIEROWSKI /
Ob. CDLXCIII / WARSZAWA / 1982" Ob. CDLXCIII / WARSZAWA / 1982"

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1960

linoryt, 19 x 20,3 cm,
sygnowany piórem p.d. "GierÉ/1960"

Obraz DLXXVII, 1987

olej, płótno, 100 x 70
Central Beheer Gallery"

Bez tytułu (2000)

sygn. dat. na odwrociu
akwarela, papier
105x74.5

BEZ TYTUŁU, 1984 r.

Akwarela na papierze 73 x 51 cm
Sygnowany na odwrocie - "Gierowski / 1984"

OBRAZ CCLI, 1970

olej na płótnie, 200 x 67 cm,
sygnowany na odwrocie na płótnie "S Gierowski / OBRAZ CCLI / 1970", na krośnie naklejka DESA WORKS OF MODERN ART(Warszawa, al. Jerozolimskie 2) z danymi o obrazie

akwarela, papier, 20 x 20 cm,
sygn p.d.: Gierowski

akwarela, papier, 20 x 20 cm,
sygn p.d.: Gierowski

OBRAZ DLXXVII, 1987 r.

Olej na płótnie 100 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie - "S.Gierowski / Ob. DLXXVII / 87"

akwarela

KOMPOZYCJA (unistyczna), 1959

tempera i gwasz na brystolu,
33 x 24,3 cm,
sygnowany u dołu po prawej "S. Gierowski 59", na odwrocie dedykacja: "Jurkowi Begotowi (?) Hubert Stefan Gierowski 25. XI. 60" oraz "Stefan Gierowski 1959 r. W- wa".

Obraz DXCIII, 1989

olej, płótno,
100 x 80 cm
sygnowany na odwr. p.g.: s gierowski | Ob. [zamazany znak] DXCIII | 89.

Bez tytułu (Kompozycja barw)

akwarela, papier,
50 x 35.7 cm
sygnowana długopisem p.d.: SGierowski

Obraz DCX, 1990

olej, płótno, 130 x 100
nie sygn.; na rewersie napis: S. Gierowski / Ob DCX / Warszawa 1990

olej, sklejka
44 x 35 cm

BEZ TYTUŁU, 1996 [?]

akwarela, karton,
71 x 52.3 cm
sygnowana czarną akwarelą p.d.: s. gierowski 96 [? - data częściowo zasłonięta]

Obraz DLVI

olej, sklejka, 45 x 35 cm; sygn. l. d.: GIEROWSKI DLVI

Bez tytułu, 1963

olej, płótno,
100 x 80 cm
sygnowany na odwr. p.g.: S. GIEROWSKI | 1963 +

KOMPOZYCJA SŁONECZNA, 1984

olej na płótnie, 100 x 70 cm, na odwrocie "S. Gierowski 01. DXXXX Warszawa 1984"

OBRAZ DXXXVI, 1984

olej, płótno,
70 x 99.8 cm
sygnowany na odwr. l.g. pionowo wzdłuż l. kraw.: s. gierowski / Ob DXXXVI, p.d. nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi (druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery

akwarela, papier,
72.5 x 50.5 cm
Sygnowana atramentem p.d.: S Gierowski 96

Kompozycja, 1960

papier, suchy tłok, 17 x 17 cm

liczba obiektów: 311