1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Dzieci

olej, sklejka, 24 × 34,5 cm w świetle ramy
sygn. wzdłuż lewej dolnej krawędzi: Wlastimil/Hofman

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na korcie, 1918

olej/płótno, 55 x 44,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil Hofmann 1918

Portret żony Ady z irysami, 1934 r.

olej, płótno, 90 x 73 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman/1934

Satyr, 1927

olej, tektura; 68 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1927;

Jesień życia, 1923

olej, płótno; 62 x 104 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofamnn / 1923

Zestaw 5 litografii

1. Sportowiec - litografia, papier; 19,4 x 15,3 cm (wym. arkusza w świetle oprawy); sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
2. Dziewczynka z ptaszkiem przed kapliczką - litografia, papier; 19,5 x 15,5 cm (wym. arkusza w świetle oprawy); sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
3. Autoportret - litografia, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);
4. Spowiedź - litografia, papier; 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);
5. Akt - litografia, papier; 15 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WH (monogram wiązany).

Portret starca

Olej, tektura, 49 x 44 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.

Mali wędrowcy, 1917 r.

olej/płótno, 70 x 90 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Vlastimil Hofman 1917'

Gospodarz i Anioł Stróż

olej/sklejka, 22 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman'

Niech żywi nie tracą nadziei, 1945 r.

olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 38 x 46,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Wlastimil Hofman 1945 Jaffa'
opisany autorsko na odwrociu: 'Niech żywi nie | tracą nadziei... | Jul. Słowacki'

Chłopcy

olej, dykta; 34,7 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie napis: Ut 1159 [?] /1/88

Dziewczyna przy oknie - Melancholia, 1960

olej, tektura; 42, 5 x 15, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlastimil / Hofman 1960.

Dulce et decorum est pro patria mori, 1930

olej, płótno, 201,3 x 150 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1930

Portret brata, 1933

olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. p.g.: Kargal / 1933 / Wlastimil Hofman;
dedykacja l.g.: kochanemu Stasiowi
Na odwrociu nalepki wystawowe oraz aukcyjne:
- obraz eksponowany na wystawie w Muzeum Śląskim w Katowicach: WLASTIMIL HOFMAN (1881-1970), obrazy z kolekcji polskich i czeskich; wrzesień - listopad 2003
- obraz eksponowany w Muzeum Narodowym w Gdańsku: wystawa „Wlastimil Hofman 1881 – 1970”; październik 2013 – luty 2014
- Domu Aukcyjnego REMPEX

'Przed zbiórką', 1943 r.

olej/płótno, 37 x 41 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Wlastimil 1943 | Tiberias Hofman'
opisany na odwrociu: 'Przed zbiórką'. Na odwrociu opisane są również imiona
przedstawionych postaci i profesora oraz widnieje dedykacja autorska:
'Na pamiątkę Pani Annie Chodkowskiej | Wlastimil Hofman | 19/IX 1967'

Dzieci z bukietem stokrotek, 1956 r.

olej/tektura, 18 x 32 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Wlastimil 1956 | Hofman'

Głowa młodego mężczyzny, ok.1905

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Akt II

olej, tektura; 15,5 x 10,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

AKT IV

olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Modlitwa, 1921 r.

olej, tektura, 91 × 71 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1921

Utracony raj, 1920

olej, płótno, 69,5 x 53,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1920
Na odwrocie drukowana nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z tekstem atramentem: Wlastimil Hofman / „Utracony raj” / olej / Nr. kat. 240/41; numer atramentem: l.p. 979, flamastrem autor i tytuł obrazu i nazwisko kolekcjonera.
Obraz ze śladami dawnej konserwacji.

Stracony raj

olej, sklejka, 22 x 35,5 cm,
sygn. p.d. Wlastimil / Hofman
Na odwrocie autorski tytuł: „Stracony raj”.

Portret rybaka z fajką, 1921

olej, tektura, 37,5 x 36,5 cm,
sygn. l.g.: 1921 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie fragment szkicu olejnego.

Autoportret, ok. 1907

olej, tektura, 37,5 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: V. Hofmann
Na odwrocie data oł.: 1907 (?)
Stan zachowania: dr. rozwarstwienia tektury w narożnikach.

Obrona piłki, 1928

autolitografia, papier; 16 x 13 cm;
sygn. l. d. monogram wiązany: WH

Na plaży, 1932

olej, płótno; 31 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1932

Dzieci

olej, tektura,
15,5 x 35,2 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman"

* Droit de suite

Wspólny los, 1967

olej, płyta; 59 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1967 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie opis autorski: Wspólny los niżej: Wspólna dola oraz dodany wtórnie opis: Autoportret/ "Wlastimilówka" 1967 r., nalepka z odręcznym opisem pracy oraz numer 36

Portret mężczyzny

Ołówek, papier, 30 x 20,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 16/XII 1952 Szklarska Poręba.

Dwie dziewczynki przy kapliczce

Olej, sklejka, 44 x 37,5 cm,

Dziecięca melancholia, 1956 r.

olej/płyta pilśniowa, 44,5 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | 1956'

Portret dziewczynki ze świętym obrazkiem, 1922 r.

olej/płótno, 50 x 43 cm
sygnowany I datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1922'

Pejzaż z Bogówki

olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / Zakopane Bogówka 1925

Budowanie domu, 1916

olej, tektura, 33 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1916

Wiejscy muzykanci, ok. 1935

olej, sklejka; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman.

Akt III

olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Fragment tryptyku „VITA SOMNIUM BREVIS”, 1928

autolitografia, papier; 17 x 13,5 cm

Akt I

olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

ANIOŁ ELOE, 1918

olej, tektura
71,5 x 101 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann | 1918

Wędrowiec, 1923

olej, tektura, 23,5 x 30 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1923

Zadumane

olej, tektura, 63 x 48 cm w świetle oprawy
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman

Scena alegoryczna z aniołem

olej, deska; 21 x 33,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman

Anioł, 1924

olej, tektura; 30 x 46,2 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. u dołu: Wlastimil / 1924 / Hofman

Muza. Dziewczyna z prymulkami, 1957 r.

olej/tektura, 49,5 x 34 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Wlastimil 1957 | Hofman'
na odwrociu olejne studium wiejskiej zagrody

Zwiastowanie, 1944 r.

olej/płótno, 43 x 85 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | Nazaret | 1944'

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Start, 1926

autolitografia; 13,5 x 17 cm

Jacek Malczewski, ok.1960

olej, tektura; 13,4 x 17,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman

Starzec i dziewczyna

olej, sklejka; 24,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie na ramie fragment nalepki z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego z Krakowa z odręcznie (piórem) wypisanym imieniem i nazwiskiem autora.

Agnieszka ze swoją patronką, 1929

olej, tektura; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929.

Wędrowcy, 1923

olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923

Madonna

autolitografia, papier, 16 × 13 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WH

Obrona piłki, 1928

odbita w krakowskiej firmie A. Pruszyńskiego.

Ziemowit, 1924

autolitografia, papier; 17 x 13,5 cm;
sygn. p. d. monogram wiązany: WH

Autoportret, ok.1910

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm

MĘŻCZYZNA W KAPELUSZU, ok. 1925

Olej, płótno; 25 x 25 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman

AKT IV

olej, tektura, 12 x 8 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

*droit de suite

Akt I

olej, tektura, 20 x 11,7 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

*droit de suite

autolitografia, papier, 17 x 13,5 cm

*droit de suite

Boży śpiewak, 1925

autolitografia, 17 x 12,5 cm

*droit de suite

Portret dziewczynki, 1935 r.

olej, tektura, 54,5 x 49 cm,
sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman

Portret brata, olej, płótno, 50 x 40 cm;

Hermes - Przewodnik, 1947

olej, tektura; 24,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1947;
na odwrocie tytuł: "Hermes" / Przewodnik, oraz dedykacja: Pani Stasi w dzień Jej Imienin / 8/V 1966 (długopisem).

Graecia rediviva - tryptyk, 1929

olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929;
na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, na trzech kwaterach powtórzone: “Graecia rediviva", numer 38, oznaczenia porządku układy tryptyku (strzałki, napisy, numeracja), stemple składu papieru i materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków, ul. Basztowa

Wędrowcy, 1923

Melancholia

olej, sklejka, 25,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Organista, 1943

olej, płótno, 45x37 cm (w świetle oprawy), sygnowany śr.: "Wlastimil | Nazaret Hofman 1943"; na odwrocie: "Organista Edgar Affard | "Organista" | W Kościele Chrystusa Młodzieńca w Nazarecie | listopad 1943 | Nazaret"

*droit de suite

ZAGUBIONA MELODIA, 1949

olej, płótno
30,3 x 38 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman | 1949
na krośnie nieczytelne adnotacje ołówkiem

Portret starca

Olej, sklejka, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.

Modlitwa, 1921

olej, tektura; 91 x 71 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1921

Nowe pokolenie, 1951

olej, tektura; 62 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman 1951

W świat, 1917

autolitografia; 12,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: WH

Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960 r.

olej, płyta, 35 × 80 cm
sygn. i dat. śr. d.: Wlastimil/Hofman/1960

Dziewczynki grające na multankach, 1917

olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
na odwrocie, na płótnie napis: Adzie na narodziny 4/11 1917 / w dowód najgłębszej czci / dla jej wzniosłego charakteru / Vlasta.

Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918

olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
na odwrocie opis autorski: „Moja Bożna” (? - zakreślony ręką artysty?) oraz inicjał wiązany WH.

Jacek Malczewski, ok.1960

Szkice palców dłoni, ok.1910

ołówek, papier; 17 x 10,5 cm

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Dziecko

Autolitografia: 13,5 x 17 cm

Dzieci z jaszczurką

olej, tektura; 34,2 x 49,4 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie oznaczenia

Portret legionisty, 1931 r.

olej/płótno, 65,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1931'

U Chrystusa, 1920

olej, tektura; 22,5 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1920;
na odwrocie napisy: 33) U Chrystusa (ołówkiem i piórek, kilkukrotnie), nalepka z: SALON DZIEŁ SZTUKI / K. WOJCIECHOWSKIEGO z odręcznie wpisanym autorem i tytułem ponadto pieczątka.

Przed odlotem

olej, tektura; 35 x 50 cm;
na odwrocie napis autorski: Przed odlotem (ołówkiem).

Malarstwo, 1929

olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1929
Na odwrocie autorski tytuł ołówkiem: „Malarstwo” / (czyli / malarska bryndza), oraz dwie pieczęcie: niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G, druga pieczęć: Skład Papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa 11.

*opłata droit de suite

Para dzieci z białym króliczkiem, 1926

olej, tektura, 48,5 x 70 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1926
Na odwrocie niebieską kredką: 958.

*opłata droit de suite

Starzec w sukmanie

olej, sklejka, 25 x 34,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.
Obraz przywieziony w czasie repatriacji ze Lwowa.

*opłata droit de suite

Hermes - posłaniec bogów, 1921 r.

olej/tektura, 64 x 49 cm
sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil Hofman | 1921"
na odwrociu autorski tytuł: "Hermes | Posłaniec Bogów"

Portret młodej dziewczyny, 1926

olej, płótno, tektura, 22,5 x 28 cm(w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1926

GÓRA TABOR. BRAMA PRZED JASKINIĄ MELCHIZEDEKA, 1942

akwarela, gwasz, papier-karton
22,8 x 16,9 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1942 | Góra Tabor
Na odwrocie napis ołówkiem: Stara brama | przed Jaskinią Melchizedecha [!] | Góra Tabor; poniżej liczby: 109 [przekreślone] oraz 343

PISKLĘ, 1930

olej, płótno
51 x 61 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofmann | 1930
Na odwrocie - na górnej listwie krosna autorski napis ołówkiem: Pisklę; ponadto obcą ręką numer 2523; na listwie dolnej napis obcą ręką: Wlastimil Hofman | „Pisklę“ 1930 r.

Portret starca

Olej, sklejka, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.

Portret mężczyzny na tle Kopca Kościuszki, ok. 1930 r.

olej, sklejka, 51,5 x 46,5 cm, sygn. l.d.: Kraków / Wlastimil / Hofman

Akt

olej, tektura, 15,7 x 9 cm, sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Mężczyzna w meloniku, ok. 1907

olej, płótno; 90 x 64 cm;
sygn. l. d.: VH (monogram wiązany)

Na polu bitwy 1920 roku

akwarela, papier; 84 x 59 cm;
napis p. d.: rys. Vlastimil Hofman.

Na plaży, 1932

olej, płótno; 31 x 42 cm;

Autoportret, [ok.1910]

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura;
16,8 x 13,3 cm

Szkic aktu mężczyzny leżącego na brzuchu, ok. 1910

ołówek, papier: 21 x 27 cm;

Dziecię - Pantokrator

olej, sklejka; 35,5 x 49,5 cm;

Rodzina, 1934 r.

olej, płótno, 140 × 155 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/Hofman/1934

Dziecko, 1931 r.

olej, płótno, 36 × 26,5 cm
sygn. i dat. l. d: Wlastimil/1931 Hofman

Obrona piłki, [1928]

Boży Śpiewak, [1925]

Postać śmiejącej się dziewczyny - szkic, [ok. 1908]

ołówek, papier; 23,5 x 15 cm;
rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego

Dziewczynka

olej, płótno; 16 x 19 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman

Portret z tęczą, 1954

olej/dykta, 14,5 x 10,5 cm
sygn. i dat. przy górnej krawędzi: 1954/Wlastimil/Hofman
na odwrociu dedykacja autorska: Z życzeniami/Szczęśliwego/Nowego Roku/1955!

Na korcie, 1918

olej/płótno, 55 x 44,5 cm

Matka z dzieckiem, 1911 r.

autolitografia, papier, 12 x 16 cm
sygn. p. d. monogram wiązany WH

Dzieci, 1917 r.

autolitografia, papier, 12 x 16 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: monogram wiązany WH
zagniecenie papieru w lewym górnym rogu

Pogrzeb ptaszka

olej, płyta, 35 x 50 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil/Hofman

Kwiat głogu, ok. 1920 r.

olej, tektura, 27 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann
na odwrocie naklejka wystawowa Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Pl. Św. Ducha 1 "Dom Artystów", 1/7 1920

Nostalgia, 1924

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924;
na odwrocie nalepka z krakowskiej galerii Desa z tytułem: "Dziecko".

Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960

olej, płyta pilśniowa; 35 x 80 cm;
sygn. i dat. w kompozycji, po środku u dołu: Wlastimil / Hofman / 1960;
na odwrocie nalepka z napisem: Ze zbiorów / B. i J. / Żyźniewskich.

Portret legionisty, 1931 r.

olej/płótno, 65,5 x 54,5 cm

Portret Artura Schroedera, 1928 r.

olej/tektura, 68 x 48 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1928'
na odwrociu dedykacja dla Artura Schrodera (1881 - 1934), historyka i krytyka sztuki: 'Kochanemu | Arturowi | na pamiątkę | Wlastimil Hofman'

Ellenai i Eloe - scena symboliczna

olej/tektura, 24,5 x 32,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'
na odwrociu nalepka amerykańskiej firmy ramiarskiej Aaron Brothers

Portret mężczyzny z harfą, 1943 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 43 × 58 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ Tiberias 1943

Pasterz, 1957 r.

olej, tektura, 44 × 55 cm
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman | 1957
na odwrocie nalepka z opisem obrazu

Wędrowiec, 1923 r.

olej/tektura, 71 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1923'
na odwrociu pieczątka z numerem '12'

Zdjęcie Chrystusa z Krzyża, 1914 r.

olej/tektura, 67,5 x 99 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman'

Chrystus i Samarytanka, 1958

olej, sklejka; 43 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1958;
na odwrocie opisany: M.A. "Chrystus i Samarytanka" oraz olejny szkic

DAWNE WSPOMNIENIE. STARZEC I ANIOŁ

olej, sklejka
45,5 x 55,5 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napisy:
- kredką: 1 - 0;
- tuszem: 31200 | [.] szar [?] pł | 310 zł; Krol. Konik. [?].
u dołu dwa stemple:
- zatarty i nieczytelny;
- wypełniony atramentem o treści: SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | [zatarte: KRAKÓW, UL. URZĘDNICZA 43] | Liczba 3172 | Autor Vlastimil Hofman | Treść Dawne wspomnienie | Cena zł. 450 (czterystapięćdziesiąt)

WRÓBELEK, 1922

olej, sklejka
30 x 39,8 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1922

MACIERZYŃSTWO, 1937

olej, płótno naklejone na tekturę
59,5 x 67 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman | 1937

Autoportret, 1921 r.

olej/tektura, 9,5 x 19,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1921'

Chłopiec z maską

olej/tektura, 31 x 31 cm (w świetle ramy)

Zestaw portretów, 1917 r.

ołówek/papier, 17,8 x 31 cm (w świetle passe-partout)
zestaw trzech współoprawnych portretów: 1. sygnowany, datowany i opisany: 'v Radostove 1917', 'Ksiądz' oraz monogram: 'VH'; sygnowany, opisany i datowany: 'mepi a. k. v Radostove 1917.' oraz monogram: 'VH'; 3. datowany i opisany: 'don Quichote v Radostove | 1917.'

Dziewczynki z ptaszkami

olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman.

Wędrowcy, 1923

Zamyślona

olej tektura, 68 x 97,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923.

*droit de suite

Jacek Malczewski, [ok.1960]

Autoportret, [ok.1910]

Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 16,8 x 13,3 cm

Głowa młodego mężczyzny, [ok.1905]

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Studia głowy młodego mężczyzny z zamkniętymi oczami en face, z rogami satyra z prawego profilu, [1908]

piórko, tusz, papier: 15 x 9 cm;
sygn. u dołu Vlasta 22/11 1908

Batszeba i król Dawid, 1924 r.

olej, tektura, 25 x 17 cm,
sygn. i dat. l.ś.d.: 1924 / Wlastimil Hofman

Święty Paweł, 1951 r.

olej, sklejka, 49,5 × 60 cm
sygn. i dat. p. g.: 1951/Wlastimil/Hofman
na odwrocie tytuł pracy

Pisarz i jego natchnienie, 1928

olej, płótno, 41,5 × 53 cm w świetle ramy
sygn. i dat. u dołu: 1928/Wlastimil Hofman (do góry nogami)
na blejtramie stemple składu materiałów malarskich Iskra & Karmański z Krakowa

SAMOTNY ŚWIERK, 1960

Olej, tektura; 27 x 12,5 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil 1960 / Hofman

AUTOPORTRET Z PALETĄ, 1968

Olej, pilśnia; 81 x 61 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1968

Żniwa, przed 1918 r.

olej/tektura, 36 x 37 cm
sygnowany u dołu: 'Vlastimil Hofmann'

Eloe - portret żony artysty (Adzia), 1915 r.

olej/płótno, 22 x 29 cm
sygnowany monogramem artysty, datowany i opisany l.g.: 'VH 1915 Praha'
opisany na odwrociu: '"Eloe" | ("Adzia") | 'Wlastimil H' oraz nieczytelny napis ołówkiem

Po pożodze, 1953

olej, płótno; 49 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1953.

Starzec

olej/deska, 39 x 48 cm
sygn. p.d.: "Wlastimil Hofman"
pochodzenie: kolekcja prywatna

Głowa starca w futrzanej czapce, [1939]

olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1939
Na odwrocie napis autorski (?) l. g. 1956/ SZKL./ PORĘBA; p. g. MALOW:/ w KRAKO=/ WIE 1939.
U dołu autorska dedykacja pisana czarną farbą: P. Wielm Maryi/ Góreckiej na/ pamiątkę pozowa-/nia/ Wlastimil Hofman

Krakowiaczek

olej, sklejka; 20,5 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

ołówek, papier; 23,5 x 15 cm;

Szkice głów, [ok. 1910]

ołówek, papier: 17 x 10,5 cm;
rysunek na odwrocie zadrukowanej kartki

ALEGORIA - PRZEMIJANIE, 1918

olej, tektura
56 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimił | Hofman | 1918
Na odwr. napis ołówkiem: P. Hania; ponadto ozdobny stempel z czytelnym słowem: Düsseldorf.

PORTRET MŁODZIEŃCA. WIOSNA, 1908

olej, płótno
57 x 57 cm
sygn. p.d.: Vlastimil | Hofmann | 1908

WĘDROWIEC, ok. 1920-1925

olej, sklejka
35 x 50,2 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman
Na odwrocie napisy ołówkiem: Rama ze sznurkiem szkło; 51 x 35

Pastuszek i starzec, 1914

olej, tektura; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1914.

Wędrowiec [Sybirak], 1921

olej, tektura naklejona na sklejkę; 73,5 x 74 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1921.

Pallas Atena Polska, 1957 r.

olej/sklejka, 40 x 55 cm
sygnowany l.d. 'Wlastimil Hofman | 1957'

Ellenai i Eloe - scena symboliczna, 1921 r.

olej/deska, 33,5 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1921'

Na korcie, 1918

olej/płótno, 55 x 44,5 cm

PEJZAŻ JESIENNY, 1967

Olej, pilśnia; 61 x 40 cm
Sygnowany śr.d.: Wlastimil Hofman 1967

*droit de suite

AUTOPORTRET Z PALETĄ, 1968

Olej, pilśnia; 81 x 61 cm

*droit de suite

PORTRET GABRIELI SPÓLNIK, 1957

Ołówek, papier; 30 x 22 cm (w świetle p-p)
Sygnowany d.: Pani Gabrielli Spólnik na pamiątkę Wlastimil Hofman Szkl. Poręba 4/VIII 57

*droit de suite

Akt III

olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret?

olej, tektura; 18 x 8,5 cm;
sygn. śr.: Wlastimil Hofman

W świat, [1917]

sygn. l. d.: WH

Dziecko

Autolitografia: 13,5 x 17 cm

KOMINIARZ, 1958

olej, płótno 63 x 45 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1958

Wędrowcy, 1923

Główka dziecka, 1921

olej, deska; 22 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1921.

Portret mężczyzny, 1938

olej, sklejka; 25,5 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimi / Hofman/ 1938

Gorejące serce, 1914 r.

autolitografia, papier, 13 × 16 cm w świetle passe-partout

Bozy śpiewak

Kwitnące drzewo, 1943 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 25 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d. 'Wlastimil Hofman 1943'

- dom aukcyjny Desa Unicum, czerwiec 2005

Akt I

olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Akt IV

olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Chrystus przy słupie, 1928

autolitografia; 17 x 13,5cm

Fragment tryptyku VITA SOMNIUM BREVIS, 1928

autolitografia; 17 x 13,5cm

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958

WIZJA WĘDROWCA

Olej, tektura; 76,5 x 55,5 cm
Sygnowany p.g.: Mojemu dawnemu Tadkowi / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis: "Wizja" obraz 1925 ofiarowany Tadkowi Guzikowi

Wczesna praca artysty z najlepszego okresu twórczości

Tryptyk OREADA, 1925

Olej, tektura 3x(34 x 49) cm, wymiar łączny 147 x 34 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Wlastimil Hofman 1925; na bocznych: Wlastimil Hofman

AUTOPORTRET

Olej, deska, 12 x 11 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman.

*droit de suite

Wizja, 1922 r.

olej/tektura, 68 x 96 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil Hofman | 1922'

Św. Krzysztof

olej/sklejka, 33,5 x 24 cm
na odwrociu nalepka z Salonu Artystycznego Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie oraz nalepka z krakowskiego salonu DESA z nr. 'K259/II/64'

Autoportret z Jerozolimy, 1946

olej/tektura, 12,5 x 15 cm
sygn. p.d.: Wlastimil | Hofman Jerozolima, dat. l.d.: 1946
na odwrociu autorska dedykacja w języku czeskim z 28 maja 1946 roku

ZWIASTOWANIE, 1944

olej, płótno, 40 x 82 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / Nazaret / 1944

Dolce et decorum est pro patria mori, 1930 r.

olej, płótno, 201,3 x 150 cm, sygn. I dat. p.d.: Wlastimil Hofman / 1930

*

HOMER, ok. 1945

olej, płyta
53 x 43 cm
sygn. po prawej na łuku liry: Wlastimil Hofman
Na odwr. - nieczytelne (poza: 44 x 53) - napisy niebieską kredką i ołówkiem; w d. partii dłuższy 10 (?) wierszowy napis (komentarz artysty do obrazu?).
Ponadto wycinek z "Dodatku ilustrowanego" do "Życia Warszawy" z 7 III 1965 - z artykułem o Hofmanie.

SZCZĘŚLIWA MATKA, 1938

olej, sklejka
99 x 70 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1938
Na odwrocie autorskie napisy:
- u góry: "Szczęśliwa matka";
- niżej: Wlastimil Hofman | 1938 | Kraków - Zwierzyniec;
- w dole: Hela Fliszewska | Józia Oprochówna | Wojtek Oprocha - Jacuś [nazwiska modeli umieszczone w miejscach odpowiadających ich wizerunkom na licu obrazu].
Ponadto liczne, nie zawsze czytelne i częściowo "zamazane" różową kredką, napisy [m.in.]:
- ołówkiem: - 10 i 2 [w kółkach]; - kredką: 99 x 70 cm
U góry w lewym narożniku uszkodzona nalepka wystawy w TZSP w Warszawie (druk, stempel, maszynopis, atrament) o treści: 44988 Autor Hofman [....]: 44988 | Autor Matka z dziećmi wykonanie ol. | Cena [...] wł. - 12 KW. 1938
Pośrodku nalepka z tekstem wpisanym ręcznie: AUTOR - WLASTIMIL HOF- | MAN | Szkl. PORĘBA 5 [.] - p. GÓRNA | 21) SZCZĘŚLIWA MATKKA [sic!] | 14) wys - 99 x 70 -

w latach 60. XX w. obraz był darem artysty dla Stanisława Dziąga, lekarza praktykującego w Szklarskiej Porębie, i odtąd pozostawał w zbiorach rodzinnych.

Autoportret, 1928 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm
sygn. p. g.: 1928/Wlastimil Hofman
na odwrocie nalepka z wystawy z Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wlastimil Hofman 1881-1970,Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.

Dziewczynka z psem, po 1930 r.

olej, sklejka, 54 x 45,5 cm
sygn. l. d.: Wlastimil |Hofman

Pastuszek i starzec, 1914

olej, tektura; 73 x 92 cm;

Portret dwóch mężczyzn

olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman;
na odwrocie napis ołówkiem: VLASTIMIL Hofman 1923 Kraków.

Ucieczka do Egiptu , 1943 r.

olej/papier, 24 x 35,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1943'

Zestaw portretów, 1914-16

ołówek/papier, 12,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
trzy współoprawne prace, 1. sygnowany, opisany i datowany: 'Władysław | Żeleński | podczas swojego koncertu | 1914 | Wlastimil Hofman | (Kraków) | Stary teatr'; 2. sygnowany monogramem wiązany i data 19VH16, opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem; 3. opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, p.d.: '(...) na wieczny spoczy | nek Ellenai'

Dzieci, 1931

olej, płótno; 38 x 38,7 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofmann / 1931

Akt I

olej, tektura; 20 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Akt II

sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Akt III

olej, tektura; 15,7 x 9 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Akt IV

olej, tektura; 12 x 8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret?

olej, tektura; 18 x 8,5 cm;
sygn. śr.: Wlastimil Hofman

Na plaży, [1932]

olej, płótno; 31 x 42 cm;

Fragment z tryptyku VITA SOMNIUM BREVIS, [1928]

autolitografia; 17 x13,5 cm

Gorejące serce, [1914]

autolitpografia; 13,5 x 17 cm

Start, [1926]

autolitografia; 13,5 x 17 cm

Boży śpiewak, [1925]

autolitografia; 17 x 13,5 cm

Zamyślona

olej tektura, 68 x 97,5 cm,

W PODRÓŻY, 1918

olej, tektura, 65 x 89 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1918

Chłopiec przy kapliczce z Chrystusem Frasobliwym, 1926 r.

olej/tektura, 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: '1926 | Wlastimil Hofman'

Madonna, 1955 r.

olej/płyta, 38.50 x 36 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.d: 'Wlastimil Hofman 1955' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem i piórem: ' "Nie było jeszcze przepaści, a jam poczęta była" | Księga Przypowieści | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba 1955 | Poczta Dolna'

- Galeria OLIMPUS, Łódź, 1996

*opłata droit de suite

Pastuszek i starzec, 1914

olej, tektura; 73 x 92 cm;

Pod morwą [Portret własny artysty], 1945

olej, tektura fakturowana; 43 x 27 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Wlastimil Hofman 1945 / Jaffa;
na odwrocie oprawy nalepka wystawiennicza z Muzeum Miasta Łodzi: Szczęśliwa Godzina / Sztuka polska XIX-XX wieku / ze zbiorów prywatnych / Muzeum Miasta Łodzi / 4.12.2017 - 15.03.2015.

Zajączek, 1957

olej, płyta pilśniowa; 37 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1957;
na odwrocie uszkodzona nalepka - częściowo nieczytelna, z autorskim opisem piórem: WLASTIMIL HOFMAN / [6] ZAJĄCZEK.

Portret dwóch mężczyzn

olej, tektura; 36 x 49 cm;

Autoportret, 1969 r.

olej, płótno, 60 x 41 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman 69

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Jacek Malczewski, ok. 1960

olej, tektura, 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);

Dziewczynka z figurką

litografia, papier, 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany);

Nowe pokolenie, 1951

olej, tektura; 62 x 38,5cm
sygn.p.d.: Wlastimil/Hofman 1951

PORTRET CHŁOPCA, 1964

Ołówek, karton, 28 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Wlastimil 29/XII 1964

*opłata droit de suite

DZIECKO NA SKALE, 1932

Olej, płótno; 33,5 x 43,5 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman | 1932 r

*opłata droit de suite

Powrót, 1947

olej, tektura, 37 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947;
na odwrocie napis: "Powrót" Jezu miej litość nad nami;
Lit.: Adam Konopacki, Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 27, poz. kat. 51; Wlastimil Hofman, z cyklu Spotkania ze sztuką, Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, nr kat. 45.

Starość i młodość

olej, tektura; 33 x 44 cm;
na odwrocie nalepka z fragmentarycznym drukiem warszawskiego Dom Sztuki [HOTEL DES VENTES / WARSZAWA, CHMIELNA] oraz numerem wypisanym tuszem: 1857.

Portret Jerzego Horodyńskiego

olej, tektura; 41,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie dedykacja autorska: Kochanemu / Poecie Jerzemu / Horodyńskiemu / w dowód / prawdziwej / sympatii / Wlastimil / Hofman / Szklarska Poręba.

Portret chłopca

olej, deska; 9 x 15 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann.

Przy ognisku, 1932 r.

olej, płótno, 31 × 42 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1932

Istambuł, 1940 r.

olej, tektura, 17,5 × 22,5 cm
sygn. dat. i opisany l. d.: Wlastimil
Hofman/Istambuł 1940
na odwrocie autorska dedykacja: Mojej Najdroższej w dzień urodzin/Adziuszce/zawsze ten sam/Wlastimil

Rodzina Potockich, 1934

olej, płótno; 136 x 153 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman/1934

Gorejące serce, 1914

autolitografia; 13,5 x 17 cm;

Portret damy (pani Generałowa), 1915 r.

olej, płótno, 80 × 65 cm,
sygn. i dat. p.g.: Vlastimil Hofmann /1915, na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich Ludvíka Císarva.

Autoportret z figurką Chrystusa

olej, płótno, 94 x 65 cm

Wędrowiec z aniołem, 1921 r.

olej, tektura naklejona na sklejkę, 73,5 x 73,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1921

Portret mężczyzny, 1923 r.

olej, tektura, 23 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923

Anielska muzyka, 1923

olej/tektura, 47 x 67,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1923
na odwrociu nalepka wypełniona czarnym atramentem: 1450 ZYGFRYD REIZES/SALON SZTUKI/Lwów 3-go Maja 11 a./Nr 197 / Autor Hofman W. / Tytuł dzieła / Cena sprzedaży / Rodzaj ol.

Chronos, 1941

olej/sklejka, 34 x 47 cm
sygn. przy prawej krawędzi: Wlastimil Hofman 1941/Tel Aviv
na odwrociu autorski napis: Czas jest panem tego świata/Czas jest panem bólu duszy/Czegoż srogi czas nie skruszy/Nad grobami gdy przelata/Książę Niezłomny/Jul. Słowackiego; poniżej: Naczelnemu Wodzowi, Generałowi Broni/Władysławowi Sikorskiemu/w hołdzie Wlastimil Hofman/24/XII 1941/Jerozolima; u góry napis ołówkiem: Chronos

Piłkarze, 1935

olej/płótno, 85 x 100 cm
sygn. l.d.: Kochanemu Panu D. Adamowi Obrubańskiemu na pamiątkę/Wlastimil Hofman 1935
na odwrociu fragment nalepki Instytutu Propagandy Sztuki

olej, płótno; 90 x 64 cm;

Pożegnanie, 1960

olej, płyta; 17,7 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1960

Kobieta w parku

olej/tektura, 34,8 x 47,3 cm
na odwrociu przedstawienie mężczyzny

Portret kobiety, 1965 r.

olej/tektura, 37 x 32 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil | Hofman | 1965'

DZIEWCZYNKA W CHUSTCE, ok. 1905

olej, płótno
35 x 35 cm
sygn. l.g.: WH [monogram wiązany]

DWAJ WĘDROWCY, ok. 1920

olej, sklejka
35 x 50 cm
sygn. l.d. (na poprzeczce płotu): Wlastimil Hofman

MODLITWA

olej, tektura
50 x 34,7 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie w prawym górnym narożniku okrągła pieczątka krakowskiego zakładu Róży Aleksandrowicz przy ul. Basztowej 11. W polu środkowym ołówkiem: [.] 180.

Stary mężczyzna

olej/płótno, 26,5 x 46,5 cm

Dzieci, 1930 r.

olej/tektura, 38 x 45,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | 1930'

Autoportret, około 1920 r.

olej/płótno, 40 x 40 cm

PORTRET MĘSKI na tle KOPCA KOŚCIUSZKI

olej na płycie, 52 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Kraków/Wlastimil / Hofman"
[nazwisko częściowo zatarte].

GŁOWA PANIENKI [Helena Parizek], 1940

ołówek na papierze naklejonym na tekturę, 18 x 22 cm, sygnowana monogramem wiązanym i datowana p.d. "19 WH 40/ Istambul".
Na odwrocie odręcznie: "Głowa panienki /wystawiony w świetlicy w obozie wojskowym w Kasynie na wystawie /urządzonej przez Dr. Aug. Steffena /w czerwcu 1945/ Helena Parizek z Wołynia, córka czeskiego popa, obecnie/ żona oficera czesk. Engela./Turcja, Istambuł".

Naklejka Polskiego Domu Aukcyjnego Sp. z o.o. z danymi o rysunku - Warszawa, ok. 1990.

Powrót, 1947

olej, tektura; 38 x 46,5cm
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947

Nowe pokolenie, 1951

olej, płyta pilśniowa; 62 x 38,5cm

Spowiedź

autolitografia; 17 x 13,5cm

Melodia grobów, 1921

olej, tektura; 29,5 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofmann / Bonarka 1921;
na odwrocie opis autorski: Melodya grobów.

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno, 54,5 x 61 cm;

Dziewczyna z czerwonymi kwiatami, 1968

olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1968.
Interesujący przykład późnej twórczości Hofmana tworzonej u schyłku życia. Zwraca uwagę swobodny rysunek techniką prima vista.

Portret dziewczynki, 1935 r.

olej, tektura, 54,5 x 49 cm, sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman

Żniwa

olej/tektura, 36 x 37 cm
u dołu: 'Wlastimil Hofman'

Autoportret na tle Wawelu (Autoportret), 1921 r.

olej/tektura, 98 x 70,5 cm

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1922

Nazaret , 1944 r.

olej/płyta, 15 x 12,5 cm
sygnowany, opisany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman | Nazaret 1944'

Wędrowiec z aniołem, 1921 r.

olej, tektura najlejona na sklejkę, 73,5 x 74 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Mała wróżka, 1929 r.

olej, płótno, 78 x 48 cm
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil/Hofman/1929

Portret mężczyzny, [22.11.1908]

piórko, papier; 16 x 8,8 cm;
sygn. Vlasta

Melancholia

olej, tektura; 37,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Boża myśl, [1930]

olej, tektura; 39 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1930

Autoportret, 1947 r.

olej/deska, 46 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1947'
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Autoportret' | '(Spojrzyjcie na ptaki niebieskie iż nie sieją | ani żną, ani zbierają do gumien, a vżdy | Ojciec wasz niebieski żywi je | Ś. Mateusz R. VI 26)' | 'Pani Zofii Lewakowskiej | naszej prawdziwej Przyjaciółce | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba | VIII.1947'; na dole parę wyrazów notatek

- kolekcja Zofii Lewakowskiej, przyjaciółki artysty

Ziemowit, 1924

autolitografia; 17 x 13,5 cm

Gorejące serce, 1914

autolitografia; 13,5 x 17 cm

Nowe pokolenie, 1951

olej, płyta pilśniowa; 62 x 38,5 cm;

Rodzina Potockich, 1934

olej, płótno; 136 x 153cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1934

AUTOPORTRET Z PALETĄ, 1939

olej, sklejka
99,5 x 69,5 cm
sygn. p.g.: Wlastimil 1939 | Hofman

PEJZAŻ ZIMOWY, 1924

olej, tektura
44,6 x 57,8 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | Kraków 1924

ANIOŁ ZE SZCZYGŁEM, 1922

olej, tektura
50 x 62 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem: 1922

Chłopiec

olej, tektura; 28,5 x 24,8 cm;
sygn. l. d.: VH;
na odwrocie nalepka czeskiej firmy ramiarskiej

Obraz wystawiany: "Obrazy Wlastimila Hofmana (1881-1970) ze zbiorów czeskich", Dom Carla i Gerharta Hauptmannów, Szklarska Poręba, 22.09.2012 - 31.10.2012

Samotność, 2 poł. l. 60 XX w.

olej, płótno; 41 x 61 cm;
sygn. p. d. : Wlastimil / Hofman;
na odwrocie opis wtórny : Samotność

Melancholia

sygn. l.d.
olej, tektura
38x49.5 cm

Koncert (1924)

sygn. dat. l.g.
olej, tektura
17.2x36.5 cm

I nie wódź nas na pokuszenie, 1960 r.

olej/płyta pilśniowa, 43,2 x 36,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: '1960 | Wlastimil | Hofman'
opisany na odwrociu: '"I nie wódź nas na pokuszenie"'

Wiejski chłopiec, przed 1918 r.

gwasz/tektura, 44 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'V.Hofmann'

Modlący się anioł , 1921 r.

olej/tektura, 30 x 29,5 cm(w świetle ramy)

Zestaw portretów, 1914-1916

Ołówek, papier. 1. Władysław Żeleński podczas swego koncertu 1914; wym.: 14,5 x 12 cm; sygn. oł. Vlastimil Hofman; dalej dodatkowy opis piórem: Kraków / Stary Teatr. Szkic na odwrocie zaproszenia na koncert dobroczynny. Obok naklejone dwa portrety o wym.: 13 x 9 cm każdy; przedstawiają kolegów artysty podczas koncertu Bedřicha A. Wiedermanna w Pradze, w 1916; opisy autorskie (po polsku i czesku) ołówkiem i piórem, sygn.: monogram wiązany i data 19VH16.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Zestaw portretów, 1917

Ołówek, papier; wym. łączny trzech sklejonych brzegami kompozycji: 19 x 31,5 cm; portret księdza, kobiety (opisany AH) oraz wizerunek Don Kichota w zbroi; sygn. oł. monogramem VH; opisy i datowanie piórem: v Radostove 1917. Radostov, miejscowość w Czechach, w kraju hradeckim, gdzie artysta bywał podczas I wojny światowej, przyjeżdżając z Pragi.

Portret ojca, 1904

Tusz, papier; wym.: 18,5 x 13,5 cm; sygn. l.g.: monogram wiązany i data 19VH04; w obrębie kompozycji opis: Mój Tata. Artysta był najmłodszym z szóstki dzieci Czecha Ferdynanda Hofmana i Polki Teofili z d. Muzyka.

Album autolitografii, 1928

Album wystawy zbiorowej dzieł Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej pracy artysty z przedmową M. Morelowskiego i autolitografiami jubilata. 1902-1927, Kraków 1928; 17 x 14 cm. Okładka broszurowa z barwną autolitografią na licu. Stan: bardzo dobry. Okładka: litografia barwna Syzyf; na tablicach 16 autolitografii jednobarwnych z obrazami artysty: Wiara, Chrystus u słupa, Autoportret, Matka z dzieckiem, Start, Madonna Gaudiosa, Ziemowit, Melancholia, Dziecko, Gorejące serce, Obrona piłki, Spowiedź, fragment tryptyku: Vita somnium brevis - Przyjdź Królestwo Twoje, W świat, Boży śpiewak. Zbiór autolitografii Hofmanna rysowanych na płycie litograficznej osobiście przez autora. Bardzo rzadkie w komplecie.

Autoportret, 1918

olej, tektura; 15 x 11 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: za uprzejmość / na pamiątkę / Vlastimil / Hofmann / 1918

Portret kobiety na tle gór, 1950

olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1950 / Wlastimil Hofman;
Według przekazu oferenta obraz przedstawia Felicję Makulską.

La bella bruna, 1949

olej, płótno; 46 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1949 / Wlastimil Hofman
na odwrocie, na krośnie opis: Wp. Makulska;
Tytuł umowny; według przekazu oferenta obraz przedstawia Felicję Makulską.

Portret mężczyzny

ołówek, papier, 12,5 × 8 cm

Melancholia

Przyjdź Królestwo Twoje

autolitografia, papier, 13 × 15,5 cm w świetle passe-partout

Portret Jacka Malczewskiego

olej,tektura; 13,4 x 17,4 cm
sygn.l.d.: Wlastimil / Hofman

Lato z cyklu Idylla, 1929

olej, tektura; 30 x 30,5cm
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929

Ziemowit, 1924

autolitografia; 17 x 13,5cm

Głowa starca, 1926

brązowy tusz/papier, 21 x 26 cm
sygn: l.d. 1926, monogram WH

Na odwrociu:
l.g. nalepka z opisem:
Autor Wlastimil Hofmann / Tytuł Głowa starca / Rodzaj dzieła rys. / Cena / Własność / Data nadesłania … 1926
śr.d. nalepka z opisem:
ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW W KRAKOWIE,
PLAC ŚW. DUCHA 1, >DOM ARTYSTÓW<
Data przyjęcia 8 III 1926 / Autor Hofmann Wlastimil / Tytuł "Głowa starca" / Rodzaj rys. / Rozmiar / Cena 50 zł / Nr. 473
p.d. pieczątka z napisem: Konserwat Okręgu Krakowskiego

Boża myśl, 1930

olej, tektura;39 x 48,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman/1930

Powrót, 1947

olej, tektura;38 x 46,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947

Głowa starca w futrzanej czapce, 1939

olej, tektura naklejona na sklejkę;15 x 8,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/1939

ANIOŁY, 1923

olej, płyta, 63 x 103,5 cm

Przeszłość i przyszłość, 1923

olej, tektura; 47 x 66 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1923;
na odwrocie oprawy nalepka z Domu Sztuki Mieczysława Siemińskiego z numerem 145 K. 9484, z opisem pracy

PRZEBIERANKA. PRÓBA, 1936

olej, sklejka
100 x 118 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1936

Na odwrocie autorskie napisy farbą:
- u góry: "Przebieranka" | (Kraków, Zwierzyniec);
- u dołu - imiona i nazwiska dzieci pozujących do obrazu, umieszczone w miejscach odpowiadających poszczególnym postaciom: Lolek Siemieński - Władek Żabny - Władek Kołtan - Tadek Nawrot - Maniek Oprocha - Kaśka Nawrotka
Ponadto napisy ołówkiem, m.in: 10/ Próba 101 x 118
Nalepki wystawowe i inne:
1. nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora, tytułem "Próba", określeniem techniki, ceną i datą 12 kw. 1938;
2. mała nalepka z napisem atramentem: 10/ Próba | szer x wys | 120 x 102 | Wl. Hofman;
3. uszkodzona nalepka Towarzystwa Artystów "Sztuka" z imieniem i nazwiskiem autora i tytułem obrazu Próba;
4. nalepka wystawy w TPSP w Krakowie w 1936 z numerem
605 /37/, wpisanym na maszynie nazwiskiem i imieniem autora, tytułem Próba i określeniem techniki.
5. dwie nalepki z numerem 38.

STARZEC Z FAJKĄ, 1928

olej, płótno
43,5 x 28,5 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman | 1928

W DRODZE. STARZEC I ANIOŁ, 1925

olej, deska
34,5 x 44 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1925
Na odwrocie dawna nalepka firmowa [druk]: Hugo Budil, szklarz | Skład szkła, porcelany i zabawek | dziecinnych. | Oprawa obrazów | wszelkiego rodzaju. | BIAŁA, ul. Główna Nr. 30. | Telefon 644/VI. Telefon 644/VI.

Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż, ok. 1925

Olej, sklejka; wym.: 25 x 35 cm; sygn. d.: Vlastimil Hofman.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Małe pasterki, ok. 1925

Olej, sklejka; 32,5 x 48 cm; sygn. l.d.: Vlastimil Hofman.

SPOWIEDŹ, 1918

olej na płótnie, 66 x 90 cm, sygnowany i datowany l.d. "Wlastimil Hofman /1918".
Motyw, do którego artysta powracał wielokrotnie poczynając od autolitografii "Spowiedź" z 1905 r. aż do obrazów z połowy lat sześćdziesiątych.

Portret pana Potockiego z rodziną, 1934 r.

olej, płótno, 141 × 154,5 cm

MADONNA KARMIĄCA, 1953

Olej, sklejka; 72 x 55 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1953
Pochodzenie: prezent artysty dla ówczesnego proboszcza w Rychwałdzie

Dziewczynki z kotami, 1917

olej, płótno, 70,5 x 78 cm,
sygn. p. g.: Vlastimil Hofmann 1917

Jacek Malczewski, ok. 1960

olej, tektura; 13,4 x 17,4cm
sygn.l.d.: Wlastimil/Hofman

W drogę

olej, sklejka; 22,5 x 31,8 cm w świetle ramy;
na odwrocie autorska dedykacja: "W drogę" / Panu Dr Adamowi / Bertstyńskiemu / na pamiątkę / Wlastimil / Hofman / 25/IV 1947 / Kraków

Młoda dziewczyna [półakt], 1927

Olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 51 x 19 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1927. Praca oprawiona w stylowa ramę epoki, z kolumienkami.

Autoportret, 1919

Olej, deska; wym.: 35 x 26,5 cm; sygn. l.g.: Wlastimil Hofman / 1919 Paryż. Na odwrocie opis autorski: Zaczęte 26 III 1919 Paryż.

Dziecięca zaduma

olej/płótno, 35,3 x 49,5 cm

AUTOPORTRET, 1921

olej na tekturze, 43,5 x 47 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Wlastimil Hofmann /1921".

PORTRET DZIEWCZYNKI z KOKARDĄ, 1926

ołówek na kartonie, 30 x 23,5 cm, sygnowany i datowany ołówkiem p.d. "Wlastimil Hofman 1926".

OŁOWIANE WOJSKO, 1946

olej na tekturze, 33,5 x 54,5 cm, sygnowny i datowany p.d.
"Wlastimil Hofman 1946"
kontynuacja przedwojennego cyklu "Dziecięce prace"

Portret chłopczyka, 1942

olej, sklejka; 38 x 42 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1942 / Jerozolima

Portret kobiety z różą, 1942

olej, sklejka; 48 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1942 / Jerozolima

Tenisistka, 1918

olej, płótno; 55 x 44 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1918

ZAMYŚLENIE, 1924

olej, płótno
21,5 x 38,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1924

ZABAWA Z PIESKIEM, 1921

olej, płótno
38 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1921

Na odwrocie nalepka na płótnie (druk, atrament) o treści:
SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3 - TELEFON 100-02 | Data przyjęcia - | Autor - Wlastimil Hofman | Tytuł Faunice (zabawa z pieskiem) | Rodzaj olej Rozmiar - | Nr 11655
Na dolnej listwie ramy napis farbą: Lp. 11655

WĘDROWIEC

olej, sklejka
35 x 49,2 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman

Na odwrocie - ozdobiona rysunkiem "wnętrza salonu" drukowana nalepka o treści: L. BŁASIAK | KRAKÓW | STRADOMSKA 18 | SALON OBRAZÓW I DZIEŁ SZTUKI | KUPNO SPRZEDAŻ KOMIS | obrazy, dywany, antyki, kryształy | kilimy, meble.
Ponadto nalepka z czerwonym stemplem Prezydium Rady Narodowej Krakowa poświadczającym zgodę na wywóz obrazu za granicę.
Na nalepce wpisane ołówkiem: data 18.8.1961 oraz numer [.]98/6

Portret mężczyzny, 1923 r.

Dzieci

olej, sklejka, 21,5 × 35 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
na odwrocie pieczątka

PORTRET M’KOR CHAIM JEROZOLIMA, 1946

olej, płótno, 28 x 24 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p.g.: Wlastimil 1946/ Hofman

JACEK MALCZEWSKI, 1928

olej, tektura, 40,5 x 32,5 cm
sygn. p.d.:Wlastimil / Hofman / 1928

Pastuszek, ok. 1915 r.

olej,płyta,45x46 cm,
sygn.p.g.:Wlastimil Hofman

Wiara, 1918 r.

autolitografia, papier, 15,5 x 12,7 cm w świetle passe-partout

Młoda tenisistka (1918)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
55x44 cm

Zabawa dzieci (Szkic do Słowiańskiego viribus unitis)

sygn. l.d. (na odwrociu dedykacja autorska z 1939 r.)
olej, sklejka
35.2x24.8 cm

Powrót,

olej, tektura; 38 x 30,5cm;

Autoportret, ok. 1910

olej, ołówek, tektura; 16,8 x 13,3cm;

Obrona piłki

autolitografia; wym.: 17 x 13,5cm;

Gospodarz z Bronowic i Anioł Stróż

olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Bibl.: Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, kat. 48;
Wlastimil Hofman Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, kat. 42;
A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozłowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 13.

Autoportret

olej, płótno, 94 × 65 cm

Portret kobiety , 1936 r.

olej/deska, 60 x 45,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman 1936'

Dziewczynki z kotami, 1917

olej, płótno, 70,5 x 78 cm,

Madonna

Dziecko

sygn. monogramem wiązanym l. d.: WH

AUTOPORTRET ARTYSTY. PRZEMIJANIE, 1958

olej, deska
51 x 75 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1958

olej, płótno
57 x 57 cm

PORTRET PANI Z MEDALIONEM, 1916

olej, płótno
50,5 x 40,5 cm
sygn. l.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1916
Na krośnie notatki ołówkiem, tuszem, flamastrem.

Portret chłopca

olej/tektura, 39 x 50 cm

Portret młodzieńca w czapce

olej/tektura, 20 x 30 cm (w świetle ramy)
stan zachowania: przycięta dolna krawędź przedstawienia

Siostry - Danuta i Barbara Grębeckie, 1950

olej, sklejka; 39 x 67 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: "I niestrudzona myśl, bo jeszcze młoda, / a piękna jak sen widziany na jawie / wstaną, niech wiecznie kwitną - błogosławię" / Jul. Słowacki / Król Duch oraz ołówkiem Grębecka
Podwójny portret (od lewej) Danuty i Barbary Grębeckich, córek Tadeusza Grębeckiego, przyjaciela Wlastimila
Hofmana.
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych.

Tulipany

olej, płyta, 39 x 24,5 cm,
sygn.i dat. l.d.: Pani Zofii Lewakowskiej Wlastimil i Ada Hofmanowie Kraków 1933

Pogrzeb wróbelka, 1916 r.

olej/płótno, 96,5 x 76 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'Wlastimil Hofman | Praga 1916'
na odwrociu nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu

- Aukcja Dzieł Sztuki, Polswiss, 13.12.2009

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu

Portret Leona Wyrwicza, 1922

olej, płótno, 80 x 75 cm
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1922
na odwrocie: Leon Wyrwicz/art. satyryk/twórca kabaretu /Kraków

Wędrowiec, 1923

olej, tektura, 71 x 100 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1923

Modlitwa, 1937

olej, płyta, 78,5 x 97 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1937

Dziewczynka ze skowronkiem, 1923

olej, płótno, 33 x 48,5 cm,
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

Autoportret, 1968

olej, tektura, 52 x 40 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1968

Morze Martwe, 1943

olej, tektura, 24,5 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1943 | Morze Martwe

Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem i muzykującym aniołkiem, 1920

olej, płótno; 85,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920

Portret symboliczny - Konrad Eberhardt, 1953

olej, płótno; 35 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1953
Konrad Eberhardt (1931-1976) - polski krytyk filmowy i literacki, tłumacz i eseista.

Merkury, ok. 1920

olej, tektura; 46 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman (po konserwacji)

Autoportret, 1928

olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman

W obozie w Tyberiadzie, 1943 r.

olej/płótno, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman' oraz p.d.'Tiberias 1943'

Joanna d`Arc, 1931 r.

olej, płótno, 170 × 96 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1931
na odwrocie nalepka z Salonu Jesiennego w Paryżu z 1935 r.

Salon Jesienny, Société du Salon d’Automne, Petit Palais, Paryż 1935 r.
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r.

Reprodukowany i opisywany:
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r., poz. 2, reprod.
Do obrazu dołączone listy Wlastimila Hofmana z 1960 roku dotyczące obrazu.

Baltazar, 1923 r.

olej, płótno, 130 × 157 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/1923

Portret dziewczynki z aniołem

olej, sklejka; 22 x 35 cm;
na odwrocie napis: 4.XII.935

Rzeźbiarz, 1907

olej, tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VHofmann / 907

Wiosna

olej, sklejka; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem Wiosenny [... - dalej nieczytelne]

Scena alegoryczna, 1958

olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil/ Hofman

Martwa natura, 1945

tusz, pastel, papier, wym. 19,5 x 12,5 cm,
sygn. ś.d. : Wlastimil Hofman oraz l.d. dopisek: 22/X WH 1945 / Mikor Chaim

Dziewczynka z lalką, 1922

olej, płyta; 93,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922

Modlitwa, 1924

olej, płótno; 68,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1924

DZIEWCZYNA W PEJZAŻU ZE ŚW. SEBASTIANEM, 1914

olej, tektura
33 x 25 cm
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann | 1914
Na odwrocie zachowane fragmenty starych napisów: - ołówkiem: Senfzer (?); - kredką: 2512

Dziewczyna przy murze, 1922 r.

olej/deska, 37,5 x 14,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman 1922'

Pod skrzydłami anioła, 1922-27

olej, tektura, 74,5 x 100,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1922

Muzykant, ok. 1910

olej, płótno, 165 x 46 cm
niesygn.

Scena alegoryczna, 1914

olej, tektura, 63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914

Harfiarka - skrzydło tryptyku

olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;

Portret chłopca

olej/tektura, 40 x 32 cm

Dzieci z podkówką

olej/tektura, 32 x 47 cm

Kobieta z dzbanem, 1924 r.

olej/tektura, 33 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Wlastimil Hofman | Praga | 1924'

olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Lato - z cyklu: Idylla, 1929

olej, tektura; 30 x 30,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929

Autoportret, ok. 1910

Autoportret

olej, tektura, 47,5 x 39 cm;

Dziecko

autolitografia, 13,5 x 17 cm;

Spowiedź 1905

autolitografia, 17 x 13,5 cm;

Chłopiec z kapeluszem w dłoniach, przed 1918 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 25 x 20 cm
sygnowany l.g.: 'V.H'

Trening (Na sportowo do Zakopanego), 1953 r.

olej/płyta pilśniowa, 90 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wastimil 1953 | Hofman'
opisany na odwrociu: ' "Trening" | Na sportowo do Zakopanego" '

Ziemia Święta, 1945 r.

olej/tektura, 25 x 16 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | Ziemia Święta | 1945'

Kopuła na Skale w Jerozolimie (1942)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
18x34 cm

Szczęśliwa matka, 1939

olej, sklejka; 70,3 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann 1939;
na odwrocie napisy autorskie: Szczęśliwa matka (ołówkiem), niżej: Naszej nam tak szczerze oddanej Heli na pamiątkę / Wlastimil i Ada Hofmanowie / Kraków 3/VII 1946 (tuszem)

Portret kobiety, 1949 r.

ołówek, kredka, papier, 28,8 x 21,8 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. l d.: Wlastimil/Hofman/28/IX 1949/Szklarska Poręba

Portret mężczyzny, 1949 r.

ołówek, kredka, papier, 28,5 x 21,8 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/Hofman/23/IX 1949/Szklarska Poręba

Odpoczynek, ok. 1930

olej, sklejka; 46 x 54 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Portret Leona Wyrwicza

olej, płótno, 80 x 75 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1922

Boży śpiewak

olej, sklejka, 55 x 35 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

POWRÓT, 1918

olej, tektura
44 x 55 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann | 918
Na odwrocie pośrodku stempel (kartusz z kotwicą, kaduceuszem i literami L F) znanej francuskiej firmy Lefranc & Cie produkującej farby i oferującej różne inne materiały malarskie, m.in. krosna, płótna i specjalne tektury przeznaczone na podobrazia.
Ponadto owalny stempel krakowskiego zakładu Róży Aleksandrowicz: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12; z wpisanymi ołówkiem cyframi 1.60.
Drukowana, wypełniona atramentem nalepka o treści: NOWY SALON SZTUKI | Kraków, ul. Szczepańska 7 [przekreślone; poprawione odręcznie na:] Szpitalna 40 | Autor V. Hofmann | Treść "Powrót" | cena -

DZIEWCZYNKA

olej, tektura
39,8 x 29 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann

Autoportret, 1919

Olej, deska; wym.: 35 x 26,5 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman / 1919 Paryż.
Na odwrocie opis autorski: Zaczęte 26 III 1919 Paryż. Portret z pejzażowym tłem, w nietypowym dla twórczości artysty ujęciu - od tyłu z profilu.

Ofiara, 1961 r.

olej, płyta, 73 × 59,5 cm
sygn. i dat. p. g.: 1961/Wlastimil/Hofman
na odwrocie autorski opis: Jan Matejko - Ego Wlastimil Hofman/Ofiara/Sławna, starożytna/stolica/w której własnych mordują proroków.

Portret Karla Huberta Roztworowskiego, 1919 r.

olej, tektura, 25 × 26 cm
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman/1919

Szczęśliwa matka, 1939

olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne)
oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, na trzech kwaterach powtórzone: “Graecia rediviva", numer 38, oznaczenia porządku układy tryptyku (strzałki, napisy, numeracja), stemple składu papieru i materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków, ul. Basztowa.

Lato z cyklu Idylla, 1929

olej, tektura; 30 x 30,5cm;
sygnowany i datowany l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929

olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5cm

Wiara, 1918

Melancholia 1924

autolitografia; wym.: 13,5 x 17cm;

Przed kościółkiem, 1920

Olej, tektura;
wym.: 49 x 67 cm;
sygn. l.d.: Vlastimil Hofmann 1920.

Wiosenna zaduma

olej/deska, 13 x 13 cm
sygnowany śr.d.: `Wlastimil Hofmann`

Nasz pupilek, 1923

olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 24 cm;
sygn. u dołu: 24 / XII 1923 Wlastimil Hofman
u góry napis: Nasz Ciloszek przygnieciony i zagryziony / przez Rolfa po południu we Wilię / Bożego Narodzenia. Tej samej / nocy nad ranem zdechł;
na odwrocie stemple własnościowe z kolekcji prawnika Alberta Soldaniego.

Dziewczynki z kotami, 1917

olej, płótno, 70,5 x 78 cm,

MODLITWA. PRZED KAPLICZKĄ, 1929

olej, płótno
65 x 46 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman | 1929
Na krośnie po dwa stemple odnoszące się do wymiarów obrazu: 65 i 46.

PISKLĘTA, lata 20. XX w. 1930

olej, tektura
35 x 49,5 cm

Portret kobiety

olej, płyta, 55 x 46 cm
sygn. p. g.: Wlastimil/Hofman

Dziewczynka ze słonecznikiem, ok. 1925-1930

olej, sklejka; 48,5 x 33,7 cm w świetle ramy;

Zosia, 1920

olej, tektura; 23,7 x 14 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1920;
na odwrocie autorski napis: "Zosia" oraz szkice leżącego psa i gęsi

Chłopiec i Parka

olej, tektura, 23,5 x 40 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman.
Na odwrocie napis ołówkiem: Parka.

DZIECI

olej, karton; 32,5 x 47 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

MALARZ Z MUZĄ, 1918

olej, karton; 58,5 x 71,5 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1918

Modlący się anioł

olej, płyta, 71 x 52 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman, dat. 1952
na odwrociu napis:
Tryptyk (Prawy bok od widza)
Jeden z tych, którzy zostali przeznaczeni na ofiarę serca.

Autoportret

olej, płyta, 92 x 73 cm
sygn. p. d.: WlastimilHofman dat.:1913
na odwrociu nalepka z XVIII Wystawy Sztuki nr 2575 w TPSP w Krakowie

Głowa młodej kobiety - szkic

ołówek, papier żeberkowy; 20 x 12 cm;
sygn. p. d.: VH, l. g.: 12. (odwrócona).
Praca wykonana na karnecie zaproszenia "Nadeszły inne czasy"

W drogę, 1947

olej, sklejka; 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie dedykacja autorska: "W drogę" / Panu Dr Adamowi / Berestyńskiemu/ na pamiątkę / Wlastimil / Hofman / 25/IV 1947 / Kraków

Portret kobiety, 1927

olej, płótno; 54,5 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / Łódź 1927;
na odwrocie, na blejtramie pieczątka Muzeum Miejskiego Historii i Sztuki

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno, 54,5 x 61 cm;

Baltazar, 1923

olej, płótno; 157 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1923

RANNY ŻOŁNIERZ

Olej, tektura; 57 x 42,5 cm
Na odwrocie międzywojenna nalepka wystawowa Towarzystw Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy oraz orzeczenie Leszka Ludwikowskiego z 13 lipca 1977 r.

Główka dziecka, 1928

ołówek, kredka, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman / Praga czeska 1928

Portret Janiny Repke, 1915

olej, tektura; 62 x 47 cm;
sygn. i dat. l. g.: Vlastimil Hofmann / 1915

Dysputa, 1921

olej, tektura; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1921;
na odwrocie olejne szkice dzieci

Chłopczyk z owocem, 1932

olej, płótno; 50 x 71 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1932;
na odwrocie, na płótnie czarny prostokątny stempel (nieczytelny), na krośnie stemple składu papieru Róży Aleksandrowicz z Basztowej 11

Scena alegoryczna, 1958

olej, tektura; 50 x 60 cm;

Portret chłopca

olej/płyta, 40 x 32 cm
sygnowany p.d.: `Wlastimil | Hofman`

Dwoje dzieci (szkic), 1937 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 30,5 x 33 cm
sygnowany p.d.: `Wlastimil Hofman`
na odwrociu odręcznym pismem: `Otrzymałem 8 (nieczytelne) | 17 IV 1937 o godz. 11:25 | T.F.`

Ulubiony piesek, 1928

olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1928;-
na odwrocie autorski napis ołówkiem: Ulubiony piesek

STARZEC

olej, płótno
23 x 34,2 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann (!)

CHŁOPIEC W SUKMANIE, 1923

olej, tektura
50,5 x 34,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1923
na odwrocie napisy - niebieską kredką: 15; - ołówkiem, m.in. Wlastymil (!) Hofman | 1923. Ponadto: wł. Janusz G[....] | 1258 (w kółku); p. Warczewski J[..] | Siemiradzkiego 9; 1255| Z-5.

Rudowłosa dziewczynka

olej/tektura, 20,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman 19(?)`

olej/tektura, 98 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | 1921`
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa TPSP w Krakowie z 1922 r. z opisem obrazu

Macierzyństwo

olej, sklejka; 58 x 60,5 cm;
na odwrocie naklejki: Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 roku

Zamyślona, 1923

olej, sklejka; 39 x 48 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. dolny środek: WLASTIMIL HOFMANN / 1923

JASKÓŁKA

olej, tektura, 49 x 33.5 cm
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman

KORONACJA NAJŚWIĘTSZEJ MARYJI PANNY , 1933

olej, płótno, 160 x 112 cm,
sygn.l.d. Wlastimil Hofman/ 1933

AUTOPORTRET Z BRATEM, 1953

olej, tektura, 35 x 28 cm,
sygn.z prawej strony: Wlastimil 1953 /Hofman

WĘDROWCY

olej, deska, 70 x 99 cm,
sygn.p.d. Wlastimil Hofman /1924

Autoportret w zielonej koszuli, 1928

olej, płótno naklejone na tekturę; wym.: 47,5 x 39cm;
sygn.l.g.: 1928/Wlastimil Hofman

Autoportret, ok. 1910

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 16,8 x 13,3cm

Portret mężczyzny, 1949

olej, płótno; wym.: 53,5 44 cm;
sygn.l.g.: Wlastimil/Hofman/2/VI/1949

olej, tektura naklejona na sklejkę; wym.:15 x 8,5 cm;

olej, sklejka, wym.: 49 x 69cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman

Portret rodziny Potockich, 1934

olej, płótno; wym.: 136 x 153 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1934

Powrót, 1947

olej, tektura; wym.: 38 x 46,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/ Szklarska Poręba 1947

Melancholia, ok. 1930

olej, tektura; wym.: 37,5 x 49,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman

Jacek Malczewski, ok. 1960

olej, tektura; wym.: 13,4 x 17,4 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman

Boża Myśl, 1930

olej, tektura; wym.: 39 x 48,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1930

Nowe pokolenie, 1951

olej, płyta pilśniowa; wym.: 62 x 38,5 cm;
sygn.p.d.: Wlastimil/ Hofman 1951

Odpoczynek Starca, 1934

olej, tektura; wym.: 65 x 48 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman 1934

Lato z cyklu Idylla, 1929

olej, tektura; wym.: 30 x 30,5 cm;

Głowa dziecka, ok. 1935

olej, sklejka; wym.: 18,5 x 20 cm;
sygn.l.g.: Wlastimil Hofman

Kąpiące się dzieci, 1932

olej, tektura; wym.: 49 x 33,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil/ Hofman 1932

Zabawa dzieci

Szkic do "Słowiańskiego viribus unitis"
olej, sklejka; wym.: 35 x 25 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil Hofman

Portret mężczyzny, 1924

kredka brązowa, papier; wym.: 20 x 21 cm;
sygn.p.d.: 19 WH (monogram wiązany) 24

Szkice popiersia młodego mężczyzny oraz twarzy męskiej, ok. 1908;

piórko, tusz, papier; wym.: 19 x 16 cm;
sygn.l.d.: Vlastimil H (ołówkiem)
Na odwrocie szkice głów męskich z lewego profilu

Głowa młodej kobiety z prawego profilu, ok. 1908

ołówek, papier czerpany; wym.: 20 x 12 cm;
sygn.p.d.: VH

Para rysunków, ok. 1908 :

1) Fragment aktu kobiety w pończochach do kolan ujętej z lewego profilu i wyciągniętych w stronę jej pośladka rąk, z napisem "Życie";
2) Głowa starca z zarostem;
ołówek, papier; wym.: 9 x 11 cm

Szkice palców dłoni, ok. 1910

ołówek, papier; wym.: 17 x 10,5 cm

Szkice głów, ok. 1910

ołówek, papier; wym.: 10,5 x 18 cm

Wiara, 1918

autolitografia; wym.: 17 x 13,5cm

Chrystus przy słupie, 1928

Autoportret

Matka z dzieckiem, 1911

autolitografia; wym.: 13,5 x 17cm

Start 1926

Madonna Gaudiosa 1910

Ziemowit 1924

Melancholia 1924

Dziecko

Gorejące serce 1914

Obrona piłki

Spowiedź 1905

W świat 1917

Boży Śpiewak 1925

Starzec pod Krzyżem

olej/tektura, 33,5 x 33,5 cm

Autoportret, 1968 r.

olej/tektura, 54,5 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman | 1968`

Profil mężczyzny z wąsami, 1955

długopis, papier; 23 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. monogram wiązany: 12 XI WH 55

Portret starszej pani, 1963

olej, płyta; 48 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1963

Para dzieci

olej, tektura, 25,5 x 35 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Trzy dziewczynki

olej, tektura, 16,5 x 34 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Anioł i starzec

olej, tektura, 34,5 x 48 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Dzieci

olej, tektura, 17,5 × 38 cm
sygn. l. d.: Wlastimil/ Hofman

Jan Chrzciciel (portret J.A.Herbaczewskiego), ok. 1907 r.

olej, płótno na tekturze, 46 × 33 cm
sygn. p. d.: Hofmann/ Vlastimil

Szkice dłoni

tusz, papier; 29 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: monogramem wiązanym: WH oraz opis przy lewej krawędzi: Wlastimil Hofman

Portret mężczyzny, 1954

piórko, tusz, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. monogram wiązany, tuszem: WH .
Na odwrocie portret męski z profilu niebieska kredką, sygnowany: 19 WH 54

Portret mężczyzny przy stole, 1968

długopis, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1968

Akt kobiety stojącej - szkic, ok. 1910

ołówek, papier; 42 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany, tuszem: WH

Motyw wiejski

kredki, ołówek, papier; 15 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: monogramem wiązanym: WH
Na odwrocie cyfra 6

Siedzący chłopiec

piórko, tusz czerwony, tinta akwarelą żółtą,
papier; 27,5 x 20 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d. monogramem wiązanym: WH

Chłopczyk i Anioł Stróż

olej, sklejka; 25 x 35 cm
sygn. z lewej: Wlastimil Hofman

Dziewczyna z kwiatem, 1938

olej, sklejka; 35 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil 1938 / Hofman

Ulubiony piesek, 1928

olej, tektura; 49 x 70 cm;

Główka dziewczynki, 1927 r.

olej/tektura, 16,5 x 16,7 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofmann 27'

Akt na drabinie - Rabuś i Maciuś, 1925 r.

olej/płótno, 198 x 98 cm
sygnowany i datowany l. d.: 'Wlastimil Hofman | 1925'

- Tygodnik Ilustrowany 1926, nr 17, s. 291 [il. oraz tytuł "Rabuś i Maciuś"]

Kochankowie

olej/płótno, 72,5 x 51 cm
sygnowany l.g.: 'Wlastimil Hofman'

Portret dziewczynki, 1935 r.

olej/sklejka, 54,5 x 50 cm
sygnowany l.d.: '1935 | Wlastimil Hofman'

Syzyfowe boje

olej, sklejka; 35 x 51,5 cm;

Tryptyk Dziecięce prace, 1926 r.

olej/tektura, wymiar każdej części: 24,5 x 17,5 cm
każda część sygnowana i datowana u dołu: `Wlastimil Hofman | 1926`
1) opisany na odwrociu: ` "Dziecięcie prace" | Lewy bok od widza tryptyku | Janka Wawrościanka ze Zwierzyńca | z Królowej Jadwigi` 2) opisany na odwrociu: `Mojej najdroższej Adzi | Wlast | "Dziecięce prace" | środek tryptyku | Zosia Rysówna ze Zwierzyńca | z Królowej Jadwigi` oraz papierowa nalepka z odręcznym opisem: `WLASTIMIL HOFMAN | 49) DZIECIĘCE | PRACE 24 x 54 | TRYPT WŁAS. PRYW` 3) opisany na odwrociu: ` "Dziecięce prace" | Prawy bok od widza tryptyku | Bronka Konopkówna ze Zwierzyńca | z Królowej Jadwigi` oraz szczątkowo zachowana papierowa nalepka wystawowa

Akt męski - postać leżąca

ołówek, papier;
20 x 27 cm (w świetle oprawy)

Kąpiący się, 1932

olej, tektura, 49,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1932
Obraz umieszczony w katalogu wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, pozycja katalogowa 58

Bibl.: Wlastimil Hofman [z cyklu] Spotkanie ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 34, poz. 66

Głowa dziecka, ok 1935

olej, sklejka; 20 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Lit.: Wlastimil Hofamn (1881-1970), z cyklu "Spotkania ze sztuką", [katalog], Regionalne Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, poz. kat 56; Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, poz. kat 64.

Boża myśl, 1930

olej, tektura; 39,8 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1930
Na odwrocie napis autorski: Boża myśl / 105 (ołówkiem) oraz nr. 871 i 1102 oraz stempel krakowskiego składu materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz.

Praca ujęta w katalogu: Wlastimil Hofman. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 59 oraz Wlastimil Hofman. Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010 r., nr kat. 51

olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Wlastimil Hofman Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, kat. 42; A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozłowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2012, kat. 13.

Portret pana Potockiego z rodziną, 1934

olej, płótno, 141 x 154,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1934
1.) Wlastimil Hofman z cyklu “Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 50;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 44

Portret kobiety - żony artysty ?, 1916

olej, płótno; 51 x 40,2 cm;
sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916

Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym ..., 1954

Wspólny los, 1967

olej, płyta; 59 x 50 cm;

Autoportret, 1932

olej, płótno; 36 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1932 / Wlastimil Hofman

Literatura: Wlastimil Hofman, [katalog kolekcji prac artysty opr. Adam Kono packi], z cyklu: "Spotkania ze sztuką",
Łaziska Dolne 2010

Powrót

olej, tektura, 38 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba 1947
na odwrocie napis autorski: "Powrót" Jezu miej litość nade mną (ołówkiem)

sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939;
na odwrocie napis autorski l. g. 1956/ SZL./ PORĘBA; p. g. MALOW:/ W KRAK=/ WIE 1939;
u dołu autorska dedykacja pisana czarną farbą P. Wielm Maryi/ Góreckiej na/ pamiątkę pozowa-/ nia/ Wlastimil Hofman.

Łaziska Dolne 2010, s. 24, kat. 45

Nowe pokolenie, 1951

olej, tektura; 62 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman 1951;
na odwrocie nalepiony dowód zakupu z Desy w Krakowie z tytułem obrazu Lekcja religii.

Literatura:
Wlastimil Hofman, [katalog kolekcji prac artysty opr. Adam Konopacki], z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, s. 32, kat. 61;
Wlastimil Hofman 1881-1970, [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, kat. 53.

Lato - z cyklu: Idylla, 1929

olej, tektura; 30 x 30,5 cm;

Literatura:
Wlastimil Hofman, [katalog kolekcji prac artysty opr. Adam Konopacki], z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, s. 33, kat. 63;
Wlastimil Hofman 1881-1970, [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, kat. 55;

Dziewczynka z chlebem

olej, tektura, 95 x 65 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1921

PEJZAŻ,

Olej, sklejka; 52 x 41 cm
Sygnowany p.d.: WlastimileHofmann

Portret kobiety (P. Sokołowska)

olej, płótno, 51,5 x 46,6 cm,
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman

Scena symboliczna

Ol./płyta. Wymiary : 21,5 X 29,5 cm.
Sygnowany i datowany p.g. Wlastimil Hofmann 1923.

Przy kapliczce przydrożnej, 1918 r.

olej/płótno, 70 x 56 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1918`

Chłopiec z żołnierzykami, 1946 r.

olej/tektura, 42 x 53 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman 1946`

Portret chłopca, 1929 r.

olej/tektura, 22 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman 1929`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Oddziału Aukcyjnego Antykwarjatu Artystycznego Fr. Studzińskiego w Krakowie (przedwojenna)

Kobieta i Anioł, 1920 r.

olej/tektura, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany wewnątrz przedstawiania: `Wlastimil | Hofmann | 1920`

Dziewczyna i młody satyr

olej, tektura, 17,5 × 34,5 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Dzieci przy kapliczce, 1911 r

olej, tektura, 34 × 44 cm
sygn. i dat. p. d.: Vlastimil 1911
Ekspertyza konserwatorska prof. Dariusza Markowskiego z UMK w Toruniu z 2009 roku.

Autoportret

olej, płótno naklejone na tekturę, 38,5 x 29 cm;
sygn. p. g.: 1928 / Wlastimil Hofman

Melancholia, 1931

olej, płótno; 41 x 41 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1931

Pierwiosnek, 1931

olej, płótno; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / 1931 Hofman

Madonna Sierotek, 1922

olej, płótno; 178 x 126 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1922

Beztroskie chwile - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, 1939

olej, sklejka, 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie dedykacja autorska: Heli na imieniny / ten szkic do Słowiańskiego / viribus unitis / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Ada / Hofmanowie / Kraków 22/V 1939

Jacek Malczewski, ok. 1960

Lit.: Wlastimil Hofman [katalog wystawy monograficznej opr. A. Konopacki], z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, poz. kat. 54;
Wlastimil Hofman (1881-1970), Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, poz. kat. 48.

Pośmiertny portret Jacka Malczewskiego w tercjarskim habicie, 1929

olej, tektura, 38 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 9/X 1929 / Wlastimil Hofman

Harfiarka - skrzydło tryptyku: Żem był jak pielgrzym..., 1954

Wspólny los, 1967

olej, płyta; 59 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski: Wspólny los niżej: Wspólna dola
oraz dodany wtórnie opis: Autoportret/ "Wlastimilówka" 1967 r.,
nalepka z odręcznym opisem pracy oraz numer 36

Wiosna, 1924

olej, tektura; 24 x 33,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1924

Stary człowiek z kilofem, 1921

olej, tektura; 33,5 x 36,2 cm (w świetle oprawy);

Dwie główki dziewczęce z kapliczką w tle

olej, tektura; 34 x48,5 cm;
(praca przed konserwacją)

STUDIUM DWÓCH MĘŻCZYZN, 1930

Olej, płótno; 35 x 50 cm
Sygnowany l.g.: 1930 | Wlasimil Hofman
Na krosnach pieczęcie: ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW; dwukrotnie: Skład Papieru | R[óży] Aleksandrowicz | Kraków, Basztowa 11

Głowa dziewczyny

olej, tektura; 22 x 35 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Głowa starca

olej, tektura; 24 x 33 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Odpoczynek starca, 1934 r.

olej/tektura, 65 x 48 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1934`

olej/płótno, 49 x 69 cm
- "Wlastimil Hofman 1881-1970", Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.2014

Kąpiące się dzieci, 1932 r.

olej/płótno, 49 x 33,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil | Hofman 1932`

Dziecko

olej, tektura; 20 x 18,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Macierzyństwo

olej, sklejka; 58 x 60,5 cm;

Starość i młodość

olej, sklejka; 35,5 x 48,5 cm;
na odwrocie napis: nie dla mnie już / rumieńce róż / Asnyk

Robotnicy, 1929

olej, płótno; 71 x 100,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Wlastimil Hofman / 1929

Jesień w Karkonoszach (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, pilśnia
41.5x30.5 cm

Mężczyzna z dzieckiem (1961)

sygn. dat. l.g. (dedykacja na odwrociu)
olej, pilśnia
45x41 cm

STUDIUM DWÓCH MĘŻCZYZN, 1930

Olej, płótno; 35 x 50 cm

Autoportret, ok. 1910

Dziewczynka i faun

olej, płyta, 33 × 49 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Lato z cyklu Idylla, 1929 r.

olej, tektura, 29 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman /1929
na odwrocie tytuł autorski
Wlastimil Hofman 1881-1970,Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Zielona Brama, 24.10.2013 - 27.01.2014

Zabawa dzieci - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, przed 1939 r.

olej, sklejka, 35 × 25 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: Heli na Imieniny / ten szkic do "Słowiańskiego / viribus unitis" / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Adą (podpis żony artysty) / Hofmanowie / Kraków 22/V 1939

Pejzaż z brzozami, 1962 r.

olej, płyta pilśniowa, 25 × 15,5 cm
sygn. i dat. l. g.: 1962 / Wlastimil/Hofman

Szkic do portretu Jacka Malczewskiego

olej, tektura,
13,5 × 17,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Wlastimil/Hofman

Madonna Sierotek, 1922

olej, płótno; 178 x 126 cm;

olej, płótno; 90 x 64 cm;

Bezdomni, 1959

olej, płyta; 42,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman 1959
na odwrocie tytuł autorski: Bezdomni

Portret Andrzeja Pronaszki (praca dwustronna)

ołówek/papier, 18 x 15 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: `WH` oraz poniżej `Andrzej Pronaszko`
na odwrociu również studium do portretu sygnowane monogramem wiązanym p.d.: `WH`W latach 1895-1899 studiował w krakowskiej SSP pod kierunkiem F. Cynka, J. Malczewskiego, J. Unierzyskiego i J. Stanisławskiego. Lata 1899-1901 spędził w paryskiej Academie des Beaux-Arts u J. L. Gerôme`a. Podczas II wojny światowej był w ZSSR, Tel-Avivie i Jerozolimie. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, a następnie przeniósł się do Szklarskiej Poręby. Należał m.in. do TAP "Sztuka", Grupy Zero, Grupy Pięciu oraz "Secesji" wiedeńskiej. Na jego pracę ogromny wpływ miała symboliczna twórczość J. Malczewskiego. Hofman malował głównie obrazy religijne, sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Jego modelami byli często biedni, prości ludzie, którzy zyskali w jego pracach ponadczasową godność.

Wędrowcy, 1923

Dziewczynka z ptaszkiem, 1916

olej, płótno; 97 x 76 cm;
sygn. dat. i opis l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916

Autoportret, 1921 r.

olej, deska, 63 x 43,5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil /Hofman 1921
wzdłuż górnej krawędzi dedykacja: Pani Bronisławie Koncowej / na pamiątkę pobytu na Salwatorze
Na odwrocie szczątkowo zachowane 2 nalepki wystawowe (TPSP?, TZSP?)

Estymacja: 40 000 - 45 000 zł

Młodzi grajkowie (1927)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
51x75 cm

Portret Adama Kruczkowskiego (1942)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
27.5x20.5 cm (w świetle passe-partout)

Błogosławieństwo

sygn. p.d.
ołówek, tusz, papier
16.5x20.3 cm

Amor i dziewczyna

sygn. p.d.
tusz, papier
21x12 cm

Głowa młodej kobiety z prawego profilu ok. 1908

Ołówek, papier czerpany; 20 x 12 cm
Sygn.pd.: VH; oznaczenie u góry z lewej K2.
Na arkuszu drukiem-NADESZŁY INNE CZASY

Starość i młodość, 1923 r.

olej, płyta, 71 × 94 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1923

Estymacja: 100000 - 120000 zł

Dziecko

olej, sklejka, 19,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Estymacja: 19000 - 20000 zł

Autoportret, 1947

Kredka, papier; wym.: 32,5 x 24 cm; sygn. oł. p.d.: Wlastimil Hofman Kraków 1947 / na pamiątkę mego pobytu na Spadzistej.

Szkic postaci stojącej, bosej dziewczynki i szkic dziewczynki siedzącej ukazanej z lewego profilu w marynarskiej czapce, ok.1908

Rysunek dwustronny
ołówek/papier, 20,5 x 16 cm
sygnowany p.d. monogram wiązany `WH`

Literatura: Wlastimil Hofman - Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Kołobrzeg 2010, il. nr 14, s. 8.

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Postać śmiejącej się dziewczyny, ok. 1908 r.

ołówek/papier, 23,5 x 15 cm
Rysunek satyryczny na odwrociu programu teatralnego.

Literatura: Wlastimil Hofman - Katalog Wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Kołobrzeg 2010, il. nr 10, s. 6.

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Madonna Sierotek, 1922

olej, płótno; 178 x 126 cm;

Wędrowcy, 1923

Zestaw 3 litografii

Sportowiec
litografia, papier, 19,4 x 15,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany)

Przygotowanie do biegu
litografia, papier, 15,5 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany);

Dziewczynka z ptaszkiem przed kapliczką
litografia, papier, 19,5 x 15,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

Autoportret na tle Wawelu, 1921 r.

olej/tektura, 98 x 70,5 cm

Estymacja 60 000 - 80 000 zł

Starzec przy kapliczce, 1921 r.

olej/tektura, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1921`

Estymacja 18 000 - 25 000 zł

Portret podwójny - Mężczyźni, 1930

olej, płótno; 35 x 50,5 cm
sygn. i dat. l. g.: 1930 / Wlastimil Hofman

Starzec w kapeluszu, 1929

olej, tektura; 46 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Wlastimil Hofman / 1929

Anioł, 1923

olej, tektura; 98 x 68 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman 1923.

Estymacja: 50000-70000 PLN

Portret własny

sygn. l.d. i p.d.
tusz, papier
16x12 cm (w świetle passe-partout)

Bezdomni, 1959

olej, płyta; 42,5 x 32,5 cm;

Dzieci z koszem jabłek na tle letniego pejzażu, 1931

olej, płótno; 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1931
do pracy załączona ekspertyza Wacławy Milewskiej z 2002 r.

PORTRET proboszcza z Kowar, ojca Olafa, 1960

olej, płótno; 65 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman | 1960

Zatroskane dziecko, 1931

Olej, płótno; wym.: 40 x 40 cm
Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931

Portret Pana Potockiego

Olej, płótno; wym.:44 x 33,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil /Hofmann/ 1932

Portret mężczyzny, 1949

Olej, płótno; Wwm.: 53,5 x 44 cm;
Sygn. l. g. Wlastimil/Hofman /2/ VI 1949

Popiersie kobiety z lewego profilu

Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 16,5 cm
Sygn.p.d.VH/ Paryż

Portret śmiejącej się dziewczyny szkic, ok. 1908

Rysunek satyryczny na odwrocie programu teatralnego
Ołówek, papier; wym.: 23,5 x 15 cm

Wiosna, 1927

olej, płótno; 172 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1927
Na odwrocie nalepka z Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z informacjami o pracy

Portret kobiety, 1959

olej, płyta; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: 1959 Wlastimil / Hofman

Chleba naszego

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. g: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski "Chleba naszego" oraz numer depozytowy z Muzeum Narodowego w Szczecinie 153

olej, płótno; 42 x 54 cm;
sygn. i dat. u dołu: 1928/ Wlastimil Hofman (do góry nogami);

Lato, 1931

olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1931/ Wlastimil Hofman

Portret dziewczynki

Olej, sklejka, 24,5 x 34 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Krakowiaczek na tle Wawelu

Olej, sklejka, 21 x 26 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Autoportret - z tryptyku Z mojego świata

olej, płyta, 70 × 52 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman
na odwrocie autorski napis: Lewy bok tryptyku/"Z mojego świata"

Estymacja: 13 000 - 15 000 zł

olej, płótno, 94 × 65 cm

Estymacja: 95 000 - 110 000 zł

Dziewczynka z fiołkiem, 1936 r.

olej/płótno, 71 x 66 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1936`

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

olej/płótno, 25 x 21,5 cm
sygnowany l.g.: `V.H.`

Estymacja 6 000 - 9 000 zł

Tęsknota, 1927 r.

olej/tektura, 19 x 38,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1927`

Estymacja 15 000 - 20 000 zł

Dziewczynka z królikiem

olej, tektura; 49 x 34,7 cm
sygn. p.d. Wlastimil/ Hofman

estymacja: 25000 - 30000 zł

Dzieci na niwie

olej, sklejka; 52 x 37 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman

estymacja: 15000 - 18000 zł

Pejzaż zimowy

olej, płyta; 22 x 13 (w świetle ramy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 19....8?

Madonna Gaudiosa

litografia, papier,
20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)
na odwrocie drukowany napis: MADONNA GAUDIOSA
Autolitografia Wlastimila Hofmana - powstała wg kompozycji artysty z początku XX w. - odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.

Pogrzeb ptaszka - kompozycja alegoryczna, 1918

olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1918

Dzieci z gołąbkiem, 1922

olej, tektura; 63 x 74 cm (w świetle oprawy);

Wiosna, 1927

olej, płótno; 172 x 97 cm;

PORTRET KOBIETY W CZERWONYM SERDAKU, 1950

Olej, sklejka;65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil |Hofman | 1950

Trwoga

olej, płótno, 40 x 40 cm, sygn., l.d.: Wlastimil Hofman 1931

Koń

olej, sklejka, 24 × 24 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman

6 000 - 8 000 zł

Ranny

olej, tektura, 57 × 42,5 cm
niesygnowany
na odwrocie nalepka z wystawy w TPSP w Krakowie z tytułem pracy oraz orzeczenie autentyczności Leszka Ludwikowskiego z 1977 r.

14 000 - 16 000 zł

Dzieci

olej na tekturze; 24,5 x 34 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman

Zamyślona dziewczynka

olej, sklejka, 25 x 34,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Chłopczyk i mały faun. Głos natury, 1929

olej, tektura, 32 x 41 cm
sygn. l.g.: 1929 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis ołówkiem: "Głos natury", oraz pieczęć niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G / No. 6 Grosse 41 x 32 cm.

Starość, 1918

olej, sklejka; 40 x 73,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofmann 1918
na odwrocie stempel: R. ALEKSANDROWICZ MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH KRAKÓW ul. BASZTOWA 12., po lewej stronie nieczytelny fragment stempla

Lilla Weneda, ok. 1930

olej, sklejka; 135 x 98 cm;
na odwrocie fragment nalepki z częściowo zachowanym podpisem autora oraz szkic do obrazu "Pasterz z kozą"
[Stan: spękania sklejki]

Przedwiośnie - młody jeż, 1928

olej, płótno; 90 x 59,5 cm
sygn. p.d. Wlastim[.]l | H[.....] 1928

Estymacja: 50000 - 60000 PLN

Jacek Malczewski, 1960

Olej, tektura; wym.: 13,4 x 17,4 cm (w świetle oprawy)
Sygn. l.d.: Wlastimil /Hofman

Olej, tektura naklejona na sklejkę; 15 x 8,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil Hofmann/ 1939

Autoportret z prawego profilu, 1932

Olej, płótno; Wym.: 38 x 29 cm;
Sygn. l. g. 1932/Wlastimil/Hofman

Portret Bohdana Kleczkowskiego

Ołówek, papier; wym.: 16 x 9,5 cm
Napis autorski z lewej, wzdłuż lewej krawędzi  Ignacy Loyola Cholewa Kleczkowski/ prowizoryczny zastępca prowincjała OO`

olej/płótno, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: `Wlastimil Hofman` oraz datowany p.d.: `Tiberias 1943`

Estymacja 6 000 - 9 000 zł

Portret chłopca, 1927 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 13,5 x 17,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1927 | Wlastimil Hofman`

Estymacja 7 000 - 9 000 zł

Zmartwychwstanie, 1919 r.

olej/tektura, 72 x 60 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Wlastimil Hofmann 1919`
Odwrocie: pieczątka ze składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz pieczątka składu przyborów malarskich firmy Lefranc (znak skrzyżowanego kaduceusza i kotwicy)

Estymacja 25 000 - 45 000 zł

olej, płótno; 70,5 x 90 cm;

Ofiara

olej, płyta, 73 x 59,5 cm;
sygn. p.g.: 1961/ Wlastimil/ Hofman
napis autorski na odwrocie: "Jan Matejko - Ego Wlastimil Hofman/ Ofiara/ Sławna, starożytna/ stolica/ w której własnych mor/ dują proroków".

Wiosna, 1927

olej, płótno; 172 x 97 cm;

Portret mężczyzny (1965)

olej, pilśnia
37x34 cm

Portret żony artysty Ady (1926)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
24.5x48 cm

Scena alegoryczna - dwa anioły, 1921 r.

olej/tektura, 50 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil | Hofman | 1921`

Estymacja: 35 000 - 50 000 zł

PORTRET MĘŻCZYZNY NA TLE GÓR, 1950

Olej, tektura; 68 x 33 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman 1950

Głowa starca, ok. 1925

olej, tektura; 25 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Port - Haifa, 1943 r.

olej, tektura, 25 × 37 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1943/Haifa

Estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Dziewczynka z fujarką, 1921 r.

olej, sklejka, 24 × 18 cm

Estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Od niebieskich bram

olej, sklejka, 24,5 × 33,5 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman na odwrocie napis: Od niebieskich bram/2/10

Estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Autoportret, 1968

olej, płyta; 60,7 x 40,8 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman / 1968

Kobieta z dzbanem, 1924 r.

olej/tektura,
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | Praga | 1924`

Estymacja: 15 000 - 20 000

Portret pastuszka

olej/płyta, 41,5 x 33,5 cm

Estymacja: 12 000 - 16 000

Satyr z kwiatkiem, przed 1918 r.

ołówek/papier, 10,6 x 6,5 cm
sygnowany u dołu: `VH`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Portret mężczyzny, przed 1918 r.

ołówek/papier, 9 x 15,5 cm
sygnowany u dołu: `Vl.H.`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Portret dziewczynki, 1928 r.

olej/papier, 45 x 31 cm
u góry: `Topičův salon` z lewej: `Wlastimil Hofman POLSKY malir`, p.d.: `1928`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Portret chłopca, 1928 r.

olej/papier, 45 x 31,5 cm
u góry: `Topičův salon` z prawej: `Wlastimil Hofman POLSKY malir`, l.d.: `1928`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Pejzaż z zabudowaniami, 1956 r.

litografia/papier, 30 x 42,5 cm (w świetle pass - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman 56`, ld nr odbitki: `25/50`

Estymacja: 1 200 - 1 500

Żyd ze Zwierzyńca

olej, sklejka; 25 x 35 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman

Krakus z papierosem

olej, sklejka; 25 x 34 cm;

Tryptyk z aniołami

olej, płótno naklejone na tekturę; 10 x 31 cm;
sygnowany na środkowej części tryptyku monogramem: WH

olej, płótno;
51,5 x 71 cm;

ŚCIANA PŁACZU, 1963

Olej, płyta pilśniowa; 32 x 67,5 cm
Sygnowany l.g.: 1963 | Wlastimil | Hofman; tytuł autorski na odwrocie

MĘŻCZYZNA W KAPTURZE, 1920

Olej, dykta; 50 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1920 r

Dzieci w strojach krakowskich, ok.1925

olej, sklejka; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);

Lilla Weneda, ok. 1930

olej, sklejka; 135 x 98 cm;
[Stan: spękania sklejki]

Wiosna, ok. 1920

olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Dzieci

olej, sklejka, 34 x 48 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Dziewczyna z zajączkiem

olej, sklejka, 49,7 x 34,7 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Portret Pauliny Czernickiej, 1948 r.

olej/płótno, 29,5 x 49 cm

ODWROCIE: dedykacja `Kapłance Chopina | Paulinie Czernickiej | na pamiątkę | Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba | 1948`

Estymacja 8 000 - 12 000 zł

Portret starca

olej/tektura, 33,5 x 33,5 cm

Estymacja 30 000 - 40 000 zł

Żniwa

olej/tektura, 36 x 37 cm
sygnowany u dołu: `Wlastimil Hofman`

Estymacja 14 000 - 18 000 zł

Tryptyk z Wawelem, 1922

Olej, tektura; wym.: 17,5 x 34,5 cm
Sygn. środkowa część tryptyku l.d.: Wlastimil Hofman 1922
Wymiary szczegółowe: 17,5 x 10 cm; 17,5 x 14,5 cm; 17,5 x 10 cm

Boża myśl, 1930

Olej, tektura; 39 x 48,5 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil/ Hofmann/ 1930

Olej, sklejka; Wym.: 49 x 69 cm;
Sygn. p. d. Wlastimil Hofman

Autoportret, ok. 1910

Olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura; wym.: 16,8 x 13,3 cm

Satyr

Piórko, tusz, papier; wym.: 15 x 9cm
Sygn. u dołu Vlasta 22/11 1908

Autoportret z Charonem, 1941

olej, sklejka, 63,5 x 79,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / Tel Aviv 1941.
Na odwrocie brązową farbą wiersz Wlastimila Hofmana sygn.: Wlastimil Hofman Ziemia Święta 4/VI/ r. P. 1941., oraz napis niebieska kredką: Wł.: Vl. Hoffmann / 3/II/49 Vistrice (?) / R.C.S.

Portret starego człowieka

olej, tektura, 35 x 50 cm
sygn. p.g.:  Wlastimil  Hofman.

Stary góral i anioł, ok. 1930

olej, tektura, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret

litografia, papier; 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie l. d.: WH (monogram wiązany)
na odwrocie drukowany napis: AUTOPORTRET (odbita w krakowskiej drukarni A. Pruszyńskiego).

Młodzieniec

olej, płótno; 30,8 x 29 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wl Hofmann
na odwrocie nalepka: AUSTRYACKO-WEGIERSKA/ MONARCHIA/ OPRACOWANO PRZEZ/ K. F. BAURA./ NAZWY WEDŁUG ŹRÓDEŁ NIEMIECKICH, CZESKICH I CHORWACKICH WPISAŁ/ DB E. JANOTA./ NAKŁAD EDWARDA HÖLZEA

Pejzaż z drogą, 1958 r.

litografia barwna/papier, 27 x 37 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `WlastHofman 1958`, l.d.: `53/65`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Chłopiec w czarnym kapeluszu, 1929 r.

olej/tektura, 32 x 41 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman | 1929`

Estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Anioł Stróż, 1910 r. (?)

akwarela, ołówek/papier, 35 x 29,5 cm, (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Vlastimil Hofman | 1910` (?)

Estymacja: 4 000 - 8 000 zł

Portret kobiety, 1957

ołówek, kredki, papier, 35 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman / 17/X 57

Autoportret, ok. 1910

tusz, piórko, papier, 15,8 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. WH (monogramem wiązanym)
oraz autorski napis ołówkiem p. d.: Portret własny/ VH

Zaduma nad ptaszkiem, 1931

olej, płyta; 50,5 x 61 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil Hofman | 1931

Chłopiec w krakowskim stroju

olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1923

Dziewczynka w białej sukience, 1922

olej, płótno; 72 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1922

Lilla Weneda, ok. 1930

olej, sklejka; 135 x 98 cm;
[Stan: spękania sklejki]

Studium aktu

piórko, tusz, papier czerpany ze znakami wodnymi:
korona królewska / 1504; 19 x 30 cm;
napis l. d.: Panu Dr Augustowi na pamiątkę/ Wlastimil Hofman (ołówkiem).

Chłopiec modlący się przed figurą Chrystusa, 1929 r.

olej/tektura, 43 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1929`

Estymacja 16 000 - 24 000 zł

olej/tektura, 46 x 55 cm

Estymacja 20 000 - 30 000 zł

Podwójny portret dzieci, 1929 r.

olej/tektura, 36 x 44,5 cm

Odwrocie: 3 pieczątki z Salonu K. Wojciechowskiego w Krakowie

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Dziewczynka

Olej, tektura; 51,5 x 19,5 cm
Sygn. p.d. Wlastimil Hofman / 1922

Estymacja: 27 000 - 30 000 zł

sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1939
Na odwrocie napis z lewej u góry: 1956 / SZKL. / PORĘBA; oraz z prawej u góry: MALOW: / W KRAKO= / WIE 1939; U dołu dedykacja: P. Wielm Maryi / Góreckiej na / pamiątkę pozowa- / nia / Wlastimil Hofman

Stary góral i anioł, ok. 1930

olej, tektura, 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Boża myśl, 1930

olej, tektura; 39,8 x 50 cm;

Portret mężczyzny, 1941

olej, sklejka; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil/ Hofman 1941/ Ziemia Święta

Portret mężczyzny

olej, tektura; 39,5 x 66,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /Bonarka

Wiosna, ok. 1920

olej, sklejka; 50 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret, 1927

piórko, tusz, papier; 25,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Wlasimil Hofman / 27/ XII 27

olej, płótno; 72 x 44,5 cm;

Przyjd¼ Królestwo Twoje, 1924

autolitografia, papier; 13,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie napis drukowany: "PRZYJDŹ KRÓLESTWO TWOJE" 1924
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijarska 17 w 1928 r. z okazji 25 lat pracy twórczej artysty.

Dziecko

autolitografia, papier; 12,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. w obszarze kompozycji l. d.: WH (monogram wiązany);
Na odwrocie napis drukowany: DZIECKO

Bańki mydlane, 1923

Olej, tektura; 49 x 66 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil 1923 | Hofman
Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem.

Estymacja: 40.000 - 50.000 zł

Polonia - Wizja, 1914

Olej, tektura autorsko naklejona na deskę; wym.: 48,6 x 67,4 cm; sygn. l.g.: Vl Hofmann `914; na odwrocie naklejka z Salonu Wiosennego TPSP w Krakowie w 1914 oraz owalna pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie. Najwcześniejsza znana wersja Polonii autorstwa Hofmana - kolejne pochodzą z lat 1915 oraz 1916. Obraz powstał jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej - w innych znanych pracach, powstałych już w trakcie wojny, autoportret artysty został zastąpiony postacią żołnierza.

olej/tektura, 98 x 70,5 cm

Estymacja 80 000 - 120 000 zł

Rozmowa z wiatrem

olej/sklejka, 50 x 61 cm
sygnowany l.d.: `Wlastimil Hofman`

Estymacja 40 000 - 60 000 zł

Śpiące dziecko

olej/ tektura, 15,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
obraz posiada opinię Agencji Art Konsultant

Estymacja: 6 000 - 8 000

Starość i młodość

olej, tektura, 34,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman

Przydrożna kapliczka, 1929

olej, płótno; 67,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1929

olej, sklejka; 50 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Zabawa dzieci - szkic do Słowiańskiego viribus unitis, 1939

olej, sklejka; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis autorski: Heli na Imieniny / ten szkic do "Słowiańskiego / viribus unitis" / na pamiątkę ciężkich / chwil dla Słowiańszczyzny / z nami przeżytych / Wlastimil i Adą (podpis żony artysty) / Hofmanowie / Krakow 22/V 1939

PIELĘGNIARKA, 1954

Olej, płyta pilśniowa; 73 x 60 cm
Sygnowany p.g.: 1954 | Wlastimil Hofman

Ofiara (1961)

sygn. dat. p.g. (na odwrociu autorski komentarz)
olej, pilśnia
73x59.5

Portret mężczyzny

GENERAŁ KAZIMIERZ SOSNKOWSKI, 1943

Ołówek, papier; 25 x 21 cm
Sygnowany p.d.: Naczelny wódz | Sosnkowski | 19/XI WH (monogram wiązany) 43 | Nazaret i na odwrocie: Palestyna | WH (monogram wiązany)
Pochodzenie: ze zbiorów Wacława Jędrzejczaka

PEJZAŻ GÓRSKI

Akwarela, papier; 21,5 x 31 cm
Sygnowany l.d. WH (monogram wiązany)

MĘŻCZYZNA W KAPTURZE, 1920

Olej, dykta; 50 x 68 cm

Diogenes, 1923

olej, sklejka, 112 x 111,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1923
Na odwrocie drukowana naklejka firmy transportowej: "nr 13065 / z Katowic do / (niebieską kredką) Bielszowic", oraz napis ołówkiem: Diogenes.

Dziecięca skarga, 1928

olej, płótno, 59,5 x 40 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann 1928.
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Poznaniu wypełniona atramentem: "Reg. Obrazów numer bieżący 418 / Nazwisko artysty Hofmann Vlastmil / Tytuł obrazu (dzieła) Dziecięca skarga / ol.", oraz naklejka pismem maszynowym nieokreślonej galerii: Nr. 35. / Wlastimil Hofmann / "Dziecięca skarga". Na krosnach pieczęcie składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicz. Karton z dedykacją z okazji ukończenia pracy zawodowej, Katowice, 31 marca 1962.

Kobieta w niebieskim welonie, 1924

olej, tektura, 14,5 x 22 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1924

Scena z owieczką, 1938

Olej, sklejka; 68,5 x 98,5 cm
Sygn. l.d. Wlastimil/ 1938Hofman

Na ławeczce, 1921

Olej, płótno; 47 x 35,5 cm
Sygn. l.d. Vlastimil Hofman/ 1921

Scena symboliczna, 1962

Olej, płyta pilśniowa; 60 x 50,5 cm
Sygn. l.g. 1962/ Vlastimil/ Hofman

Portret mężczyzny, 1938

Autoportret w zielonej koszuli, 1969

olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman 69

Syn marnotrawny, 1923

olej, tektura; 26 x 36 cm,
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1923

Dzieci, 1924

olej, tektura; 16,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1924

Obrona piłki, 1928

autolitografia, papier; 16 x 13 cm,
sygn. l.d. monogram wiązany WH

Spowiedź, 1909

olej, tektura; 13 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Vlastimil / 1909;
na odwrocie tektury nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga, Warszawa Marszałkowska 131, z numerem 937, autorem, tytułem Spowiedź, techniką i ceną; na odwrocie oprawy nalepka z Artystycznej Introligatornii - Ramiarni Tadeusza Zarębskiego, Warszawa ul. Marszałkowska 119 m. 41, tel.: 543-89.

Autoportret, 1930

olej, tektura; 16 x 12 cm;
sygn. l. g.: 1930 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis autorski: Najdroższej / Adziuszce / mój autoportret / po zapaleniu / opłucnem / Wlasta / 29/IX 1930

Spowiedź, 1909

Autoportret na tle morza, 1942

olej, sklejka, 34 x 30 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman/ Jerozolima 1942
Na odwrocie Ex libris dr. Leona Koczy`ego

Portret dziewczynki

olej, tektura, 23 x 29 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1928

Wiara, 1928

sygn. l. d.: monogram wiązany WH.

Syzyfowa praca, 1928

autolitografia barwna, papier; 13 x 13 cm;
sygn. p. d. - monogram wiązany WH

Nawiedzony przed powrotem ze szpitala [Autoportret z Chrystusem], 1965

Atrament, papier;
wym.: 22 x 19,5 cm;
tyt. i dat. d.: Nawiedzony przed powrotem ze szpitala 5/XII 65.

Wizja - Polonia, 1914

Olej, tektura autorsko naklejona na deskę;
wym.: 48,6 x 67,4 cm;
sygn. l.g.: Vl Hofmann `914; na odwrocie naklejka z Salonu Wiosennego TPSP w Krakowie w 1914 roku oraz owalna pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.

Dziewczynka ze słonecznikiem, 1908 r.

olej/tektura, 50 x 36 cm
sygnowany i datowany l. d.: `HV (monogram wiązany) 908`

Estymacja: 14 000 - 20 000 zł

Dziewczynka z fiołkiem

olej, płótno; 70,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1936
Na odwrocie na krośnie napis autorski: Tel. 187.90

Nadzieja, ok. 1930

olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

olej, płótno; 72 x 44,5 cm;

Obrona piłki, 1928

Autoportret, 1928

Dzieci z aniołem

sygn. p.g.,
olej, tektura,
19x39 cm

Scena symboliczna

Olej, sklejka, 71 x 51 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1952

Scena rodzajowa

Olej, sklejka, 35 x 50 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Starzec z aniołkiem

olej, tektura, 33 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Modlitwa, ok. 1930

olej, sklejka, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
"Późniejsze nawiązanie do tematu `Kapliczek` licznie podejmowanego przez artystę w latach ok. 1905

Apoteoza sztuki [Autoportret z modelami artysty; Autoportret z trojgiem dzieci], 1920

olej, płótno dublowane, 50 x 115 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ Paryż/ 1920

Rozmowa przy autoportrecie artysty, 1967

olej, płyta, 40 x 55 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil/ Hofman/ 1967

Spowiedź, 1909

na odwrocie tektury nalepka z Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga, Warszawa Marszałkowska 131, z numerem 937, autorem, tytułem Spowiedź, techniką i ceną; na odwrocie oprawy nalepka z Artystycznej Introligatornii - Ramiarni Tadeusza Zarębskiego,
Warszawa ul. Marszałkowska 119 m. 41, tel.: 543-89.

Portret starego człowieka, 1927

olej, płótno,
24 x 26,5 cm
sygn. l.g.: 1927 / Wlastimil Hofmann

Moja dusza, 1921

olej, tektura,
29 x 21 cm
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofmann 1921.
Na odwrocie autorski tytuł czarną farbą: "Moja dusza".
Drobne ubytki warstwy malarskiej w partii lewej ręki dziewczyny.

Bańki mydlane, 1923

Olej, tektura;
49 x 66 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil 1923 | Hofman?Na odwrocie nieczytelne napisy ołówkiem.

Macierzyństwo, 1907-1910

Olej, płótno;
64,5 x 74 cm
Sygn. l.g. Wlastimil Hofman

Portret dziewczyny

olej/tektura, 24 x 24 cm
sygnowany l. d.: `W. Hofman`

Estymacja: 7 000 - 12 000

U KRESU, TRYPTYK, 1917

Olej, płótno, 20 x 20, 21,5 x 23, 20 x 20 cm
Sygnowany na prawej kwaterze p.g.: 1917 | Vlastimil Hofmann

Matka z dzieckiem

litografia, papier, 16,8 x 21 cm;

Spowiedź, 1905

litografia, papier, 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany na płycie);
na odwrocie nadrukowany napis: SPOWIEDŹ 1905

Sportowiec

litografia, papier, 19,4 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany na płycie)

Przygotowanie do biegu

litografia, papier, 15,2 x 19 cm (w świetle oprawy);

Album wystawy zbiorowej dzieł

Wlastimila Hofmanna z okazji jubileuszu 25-letniej pracy
artysty z przedmową M. Morelowskiego i autolitografjami jubilata.
1902-1927, Kraków 1928;
17 x 14 cm. Okładka broszurowa z barwną autolitografią na licu. Stan: dobry.
Okładka: litografia barwna Syzyf; na tablicach 16 autolitografii jednobarwnych z obrazami artysty: Wiara, Chrystus u słupa, Autoportret, Matka z dzieckiem, Start, Madonna Gaudiosa, Ziemowit, Melancholia, Dziecko, Gorejące serce, Obrona piłki, Spowiedź, fragment tryptyku: Vita somnium brevis - Przyjdź Królestwo Twoje, W świat, Boży śpiewak.

Wiosna (1925)

sygn. dat. l. d.
olej, płótno
102x148 cm

Starzec z aniołkiem

olej, tektura,
33 x 48 cm (w świetle ramy);
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Scena alegoryczna, 1914

olej, tektura,
63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);

Dwie dziewczynki

olej, tektura,
33,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastilim/ Hofman

PORTRET MĘŻCZYZNY W KAPELUSZU, 1923 R.

olej/tektura,
23 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1923`

Estymacja: 20 000 - 30 000

Powrót ze spaceru, 1937

Olej, płótno 70 x 52
Sygn. p.d. Wlastimil/ 1937 Hofmann
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z nazwiskiem artysty i opisem

Sportowiec

Matka z dzieckiem

Spowiedź, 1905

Przygotowanie do biegu

Autoportret, 1969

olej, płótno, 60,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman 1969
na odwrocie autorski napis: Wrzesień/ pierwsza dekada 1969

Główka dziecka

olej, płyta, 28,5 x 41 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Portret dziewczynki

olej, mazonit
31 x 19.5 cm
sygn. l.g.: 1960 / Wlastimil / Hofman

SUCHY KWIATEK, 1955

olej na płycie,
34,5 x 22,5 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil /Hofman /1955"; na odwrocie ołówkiem - autorski tytuł obrazu.

Portret kobiety w białej sukni, 1959

olej, płyta, 56 x 47 cm;
sygn. p. g.: 1959 / Wlastimil / Hofman

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno, 54,5 x 61 cm;

olej, tektura naklejona na sklejkę, 16,3 x 10 cm;
Na odwrocie dedykacja autorska: P. Wielm. Maryi / Góreckiej na / pamiątkę pozowa/ nia / Wlastimil Hofman oraz napis wtórny? z prawej u góry: MALOW: / W KRAKO= / WIE 1939; z lewej u góry: 1956 / SZKL. / PORĘBA.

Dziewczynki z kotami, 1917

olej, płótno, 70,5 x 78 cm,

Dziewczynka z figurką

Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25 lat pracy twórczej artysty.

Wiosna

litografia, papier, 15 x 20 cm (w świetle oprawy);

Aniołek

sygn. p.d.,
olej, sklejka,
41x51

Mgły w Karkonoszach, 1958 r.

olej/sklejka,
22 x 35 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1958.`

ESTYMACJA 6 000 - 9 000

Tryptyk - trzy pory roku, 1967 r.

olej/płyta pilśniowa,
74 x 165 cm (wraz z ramą autorską)
każda część sygnowana u dołu

ESTYMACJA 24 000 - 35 000

Odpoczynek, 1927 r. (?)

olej/tektura,
31 x 41 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman 1927 (?)`

ESTYMACJA 10 000 - 16 000

Sportowiec

Matka z dzieckiem

Gospodarz z Bronowic, ok. 1925

olej, sklejka, 45,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman
Praca ujęta w katalogach: 1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 47; 2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 41

Dzieci z martwym ptaszkiem

olej, sklejka, 49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Bibliografia: Wlastimil Hofman, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 67 - il.

Autoportret

litografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany na płycie);
na odwrocie nadrukowany napis: AUTOPORTRET

Spowiedź, 1905

Zabawa

olej, sklejka,
33,5 x 24 cm,
sygn. l.d.: Vlastimil Hofman, na odwrocie dedykacja: Heli na imieniny ten szkic &#8222;Słowiańskiego viribus unitis&#8221; na pamiątkę ciężkich chwil dla Słowiańszczyzny z nami przeżytych Vlastimil Ada Hofmanowie Kraków 22 V 1939

Scena rodzajowa

olej, sklejka,
48,5 x 33 cm,
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman

Scena alegoryczna

olej, tektura,
23 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1927

Scena symboliczna

olej, sklejka,
71 x 51 cm,

Portret Steffena Augustyna, 1941

olej, płyta;
29,5 x 26 cm;

Portret Steffena Augustyna1, 1942

olej, płyta;
46 x 38 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman | Jerozo| lima | 1942 na odwrocie napis tuszem: 1942 Drogiemu. | Przyjacielowi | Dr Aug. Seffenowi | na pamiątkę | wspólnie przeżytych chwil | w Jerozolimie | Wlastimil Hofman |25/IX

Zamyślenie

olej/tektura,
25 x 35 cm
sygnowany l. g.: `Wlastimil Hofman`
ODWROCIE: przedwojenna papierowa naklejka z galerii S. Schmaus z Krakowa

Za chlebem, 1917

olej, tektura,
48 x 35 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman/ 1917

SŁOWO BOŻE, 1929

Olej, sklejka; 100 x 70 cm
Sygnowany l.d.: 1929 | Wlastimil | Hofman
Na odwrociu autorski tytuł: "Słowo Boże"

TAKI MÓJ LOS NA GROBOWCACH SIADAĆ, 1958

Olej, płyta pilśniowa; 60 x 72 cm
Sygnowany pośrodku: Wlastimil | Hofman | 1958
Na odwrociu napis autorski: TAKI MÓJ LOS NA GROBOWCACH | SIADAĆ | JUL. SŁOWACKI Tytuł jest cytatem z "Grobu Agamemnona" Julisza Słowackiego.

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno,
54,5 x 61 cm;

ZIMOWE DRZEWA, 1925

Olej, tektura;
30 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil 1925 | Hofman

PORTRET DWÓCh DZIEWCZYNEK, 1928

Olej, płótno naklejone na tekturę;
35,5 x 48 cm
Sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann | 1928

PEJZAŻ Z TYBERIADY, 1944

Olej, płótno;
21 x 47,5 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1944 Tiberias

GŁÓWKA DZIECKA NA TLE PEJZAŻU

Olej, tektura;
14,5 x 26 cm w świetle oprawy

Dziewczynka z laleczką, 1930

olej, tektura, 46 x 54 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1930

Scena alegoryczna, 1914

olej, tektura,
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman /
sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914

Starość i młodość

olej, tektura,
34,5 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofma

Ojcze nasz, któryś jest w niebiesiech

część tryptyku "Ojcze nasz"
olej, tektura,
49 x 36 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1951
na odwrocie napis autorski: I (b)/ cykl - "Ojcze nasz"/ "Ojcze nasz/ któryś jest w niebiesiech"

Pogrzeb kreta, 1958

olej, tektura,
36,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1958

Autoportret z wędrowcem

olej/tektura, 37 x 54 cm
sygnowany p. d.: `Wlastimil Hofman`

Spowiedź, 1918 r.

olej/tektura, 66 x 90 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1918`

Spotkanie przed kapliczką

autolitografia, papier, 15 x 19 cm (w świetle oprawy)

Wiosna, 1925

olej, płótno, 102 x 148 cm;
sygn. l.d. Wlastimil Hofman / 1925

Autoportret, 1939

olej, płótno, 70 x 63 cm;
sygn. l. d.: Wlasimil/ Hofman/ 1939
na odwrocie, na krośnie napis autorski czarną farbą: zaczęty 31/I 39 oraz napis autorski na płótnie: Heli na pamiątke/ Wlastimil Hofman

olej, płyta, 56 x 47 cm;

Róża w szklanym flakonie, 1967

olej, płyta, 61 x 42 cm
sygn. p. d.: 1967/ Wlastimil Hofman

Dzieci

autolitografia, papier, 15 x 19 cm (w świetle oprawy);

Dziewczyna przy drzewie

autolitografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);

Olej, sklejka;65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil |Hofman |1950
Do obrazu załączony
jest szkic: ołówek, kredka, papier;18,5 x 12 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: 14/II WH (monogram wiązany) 50

Olej, tektura; 68 x 33 cm

SCENA SYMBOLICZNA Z ANIOŁEM, 1913

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 34,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1913

olej, płótno,
141 x 154,5 cm;
1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 50;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury
Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 44

Głowa starca, ok. 1920

olej, tektura,
13 x 13 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis: Wlastimil Hoffman / "Głowa" / własn. Elżbiety Krcha

olej, sklejka,
45,5 x 59,5 cm;
Praca ujęta w katalogach:
1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 47;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 41

Odpoczynek starca, 1934

olej, tektura,
67 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1934
Praca ujęta w katalogach:
1.) Wlastimil Hofman, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 62;
2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 54

Zamyślona, 1926

olej, tektura,
23,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1926;
na odwrocie numer niebieską kredką 5202

Główka dziewczynki na tle pejzażu, 1926

olej, tektura,
16 x 28 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1926

Dzieci z martwym ptaszkiem

olej, sklejka,
49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Chrystus u słupa, 1928

litografia, papier,
18,7 x 15,3 cm (w świetle oprawy);
Autolitografia Wlastimila Hofmana odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.

Główka chłopczyka, 1928

litografia, papier,
15 x 20 cm (w świetle oprawy);

Macierzyństwo, 1928

litografia, papier,

Dwaj chłopcy z glinianym ptaszkiem

olej, płótno,
33 x 49 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1927

PORTRET KAROLA HUBERTA ROZTWOROWSKIEGO, 1919 R.

olej/tektura,
25 x 26 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1919`

SYN CIEŚLI, LATA 20 - 30 - TE XX W.

olej/tektura,
62,8 x 67,8 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil | Hofman`
ODWROCIE: odręczne napisy: `Syn cieśli` oraz numer: `4731`

ZWIASTOWANIE, 1947

Olej, płótno;
40 x 60 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1947
Za opinią Wisławy Jordan

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno,
54,5 x 61 cm;

Wiosna, ok. 1920

olej, tektura,
49 x 68 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Autoportret ze sceną alegoryczną w tle

olej, tektura,
41,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1921

Jaskółki, 1918

olej, płótno, 167 x 130 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1918
Praca Wlastimila Hofmana utrzymana jest w pogodnym, sielskim nastroju.
Młoda kobieta - alegoria wiosny o blond włosach związanych w luźny kok, w który wplecione są czerwone kwiaty. Ma na sobie białą, luźną sukienkę odkrywającą kark i ramiona. Siedzi na kamieniach, bosymi stopami dotyka ziemi. Przy niej przykucnęli mały faun oraz chłopczyk z motylimi skrzydełkami. Obaj chłopcy mają typowe w twórczości Hofmana rysy wiejskich dzieci, które malarz tak chętnie portretował. Odpoczywającą nad stawem grupę otaczają liczne symbole oznaczające nadejście wiosny, gdzie najbardziej wyrazistym są właśnie tytułowe jaskółki.
Ta wyjątkowa praca pochodzi z najlepszego okresu artysty. Zachwyca ciekawą kompozycją oraz jasną, żywą kolorystyką.

Autoportret

olej, płótno,
79 x 69
cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1939.
na odwrocie dedykacja: dla Heli

Dzieci z martwym ptaszkiem

olej, sklejka,
49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Portret dziewczynki

olej, tektura,
23 x 29 cm;

Aniołek

sygn. p.d.
olej, sklejka
41x51

Trzy pory roku - tryptyk, 1967

olej, płyta;
61 x 40,5 cm
sygn. p.d Wlastimil Hofman/ 1967

olej, płótno;
90 x 59,5 cm

Jaskółki, 1918

olej, płótno,
167 x 130 cm;

olej, tektura,

Św. Krzysztof

olej, sklejka,
25 x 35,5 cm;

Scena alegoryczna, 1914

olej, tektura,

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno,
54,5 x 61 cm;

ZAMYŚLENIE, 1929 R.

olej/tektura,
40 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | 1929 Hofman`

Chłopiec góralski - studium postaci, ok.

olej, płótno,
25,7 x 21 cm;
sygn. l. g.: V.H. (monogramem)

Dolce et decorum est pro patria mori

olej, płótno,
201,3 x 150 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1930

Portret mężczyzny z łopatą - Odśnieżanie

olej, tektura,
43,5 x 55 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman/ 1957
Scena zgoła rodzajowa być może w symbolicznym malarstwie Wlastimila Hofmana mieć odniesienie do aktualnej sytuacji w kraju po 1956 roku.

Portret kobiety, 1923

olej, tektura,
12,5 x 12,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / 1923

Modlitwa, ok. 1930

olej, sklejka,
34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Starzec i dziewczyna, ok. 1925

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman

GŁOWA CHŁOPCA, ok. 1925

Olej, tektura;
17 x 29,7 cm
Na odwrocie napis czarnym atramentem: Hofman Wlastimil "Głowa chłopca". Poniżej pieczęć: "Zachęta" | Salon sztuki współczesnej | Lwów, ul. Legionów 7.

ADZIA ZE SKOWRONKIEM, lata trzydzieste

Olej, sklejka;
35,5 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman
Na obrazie została przedstawiona żona artysty, Ada.

Portret żony artysty patrzącej na Wawel

olej, tektura, średn. 7 cm (w świetle okrągłej oprawy);
sygn. u dołu wzdłuż okrągłej krawędzi:
Wlastimil Hofmann 1921

Anioł wskaże słowo, 1923

olej, sklejka,
57 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann 1923

Starzec i dziecko, ok. 1930

olej, tektura,
49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Stary góral i anioł, ok. 1930

olej, tektura,
45 x 65 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Dziewczyna z wróblem (1924)

sygn. dat. l.g.
olej, tektura
70x49

PORTRET WŁADYSŁAWY JAWORSKIEJ, 1961 R.

ołówek/papier,
32,5 x 23 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `Wlastimil | Hofman | 9/II 1961 | Szkl. Poręba`

Kaplica św. Heleny w Bazylice Grobu Pańs w Jerozolimie, 1942

olej, sklejka,
33 x 47 cm
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1942;
na odwrocie napis autorski: Kapl. Św. Heleny

Kąpiący się, 1932

olej, tektura,
49,5 x 34,5 cm;

Zamyślona

olej, tektura, 25,5 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Obraz umieszczony w katalogu wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, pozycja katalogowa 38
Bibl.: Wlastimil Hofman [z cyklu] Spotkanie ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 35, poz. 68

olej, płótno,
201,3 x 150 cm;

olej, płótno,
25,7 x 21 cm;

Głowa stróża, ok. 1920

olej, deska,
34,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Obraz umieszczony w katalogu wystawy w Regionalnym Centrum Kultury, Dział Wystawienniczy, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2010, pozycja katalogowa 40
Bibl.: Wlastimil Hofman [z cyklu] Spotkanie ze sztuką, Łaziska Dolne 2010, s. 24, poz. 46

Autoportret, 1969

olej, płótno;
75 x 60 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman 69

Portret dziewczyny

Olej, sklejka,
45 x 35 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1950

DANTE, 1958 R.

olej/sklejka,
42 x 52 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman 1958`

WIOSNA, 1925 R.

olej/płyta,
24 x 33, 5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman 1925`

ANHELLI, 1915 R.

olej/płyta,
72 x 100 cm
sygnowany i datowany p. g.: `Vlastimil Hofman | Praga 1915`

SARNY NA POLANIE, 1959

olej na płótnie,
34 x 43 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1959"

CHŁOPIEC W SADZIE

olej na tekturze,
35 x 50 cm, sygnowany p.d.
"Wlastimil Hofmann"

olej, tektura,
średn. 7 cm (w świetle okrągłej oprawy);
sygn. u dołu wzdłuż okrągłej krawędzi: Wlastimil Hofmann 1921

Nike 1916 roku

olej, tektura,
91,5 x 73 cm;
sygn. l. d: Wlastmil Hofmann
Na odwrocie napis (autorski?) - Nike, owalny stempel magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz z ul. Basztowej w Krakowie. Na krzyżu widniejąca data 1916.

Anioł wskaże słowo, 1923

olej, sklejka,
57 x 73,5 cm;

Portret starca na tle zimowego pejzażu, 1929

olej, tektura,
16 x 33,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman /1929
Na ramie naklejka salonu sztuki ?Achilleion" w Białej k / Bielska.

W Bogu nadzieja

olej, sklejka,
27,5 x 40 cm
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman
Na odwrocie autorski napis ołówkiem: "W Bogu nadzieja"

Scena alegoryczna, 1921

olej, deska,
33,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Kaplica św. Heleny w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie, 1942

olej, sklejka,
33 x 47 cm

Ślepiec nad sadzawką Siloe, 1954

olej, tektura,
47,5 x 32 cm;
sygn. p. g.: 1954 / Wlastimil / Hofman;
na odwrocie oryginalna w kompozycji scena - Pietá, sygnowana dwukrotnie monogramem wiązanym WH oraz napisy autorskie ołówkiem: Ślepiec nad sadzawką/ Siloe oraz Przeznaczony na cud jak/ ów chory w Betsaidzie.

ANIOŁ I STARZEC, 1923 R.

olej/tektura,
68 x 98 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1923`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Malarzy Polskich w Krakowie z tytułem autorskim

PEJZAŻ JESIENNY, 1962

Olej, tektura;
60 x 39 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofmann | 1962

PEJZAŻ WIOSENNY

Olej, płótno;
60 x 40 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofmann

Nadzieja, 1922

olej, tektura;
71 x 91 cm
sygn. l.g. Wlastimil Hofman

U kresu wędrówki, ok. 1925

olej, sklejka,
50 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem: Wł. prof. Hofman, Kraków? Willa własna

Kobieta z kogutem, 1922

olej, tektura,
66,7 x 90 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1922

Elenai

olej, tektura,
33 x 43 cm;
sygn. l. g. Wlastimil Hofman / 1929,
(na odwrociu napis z tutułem) F6370

Suchy kwiatek (1955)

sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
35x22

Samotność

olej, płótno,
41 x 61 cm;
na odwrocie na płótnie napis: Samotność

Polska

olej, płótno
63 x 76,5 cm;
sygn. l.g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann

Polska w okowach

- Legionista Złotowski ze Lwowa, 1916;
olej, płótno, 128 x 100 cm;
.

Kobieta z kogutem, 1922

olej, tektura,
66,7 x 90 cm;

TĘSKNOTA - MELANCHOLIA, 1964

Olej, płyta;
68 x 33 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofmann
Na odwrocie napis czarnym olejem: Tęsknota | Melancholia. Poniżej nalepka z napisem czarnym atramentem: AUTOR VLASTIMIL HOFMAN| SZKLARSKA PORĘBA sR| L. GÓRNA |(8) TĘSKNOTA - 6 - |wys. 68 x 33 cm

AKT NA DRABINIE - HELA FOLSZEWSKA, 1925 R.

olej/płótno,
98 x 198 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1925`
ODWROCIE: opisany na odwrocie

Konik polny (1927)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
45x70

Półakt

sygn. śr.d.
ołówek papier
22.5x20 (w świetle passe-partout)

Dziewczyna z lilią, 1922

olej, tektura,
48,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann 1922
Na odwrocie odręczny napis ołówkiem (autorski?): "Królowo Panieńska/ módl się za mną" oraz "Leśmiak?/ 11/8. 922 r/ ? 9/ Kraków"

Dzieci z jaskółką

olej, płótno,
45 x 63 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman na odwrocie, na blejtramie stempel Składu papieru R. Aleksandrowicz w Krakowie

I polały się łzy czyste, rzęsiste, 1952

olej, sklejka,
38 x 53 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman/ 1952
na odwrocie odręczny napis, autorski? - cytat z wiersza Adama Mickiewicza I polały się łzy czyste rzęsiste/ na moje dzieciństwo sielskie i anielskie.
Obraz znany w literaturze jako Portret Wandy Wiłkomirskiej.

Elenai

olej, tektura, 33 x 43 cm;

Wiejski grajek, 1917

olej, płótno,
22,5 x 22,5 cm;
sygn. Wlastimil Hofmann/ 1917

Zwiastowanie, 1947

olej, plótno,
41 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman / 1947
Na krośnie autorski napis tytuł ołówkiem: Zwiastowanie

Głowa dziecka

olej, sklejka,
19,7 x 18,4 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Dzieci na niwie

olej, sklejka,
50,5 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie odręczny napis: "Potwierdzam autentyczność tego obrazu jako autentyczny/ prof. Wl Hoffmanna / Krakowa/(...) / Adolf Freleman / Lwów Tarnovskiego 41."

Dziewczynka o jasnych włosach, 1928

olej, tektura,
24 x 32,5 cm,
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann/ 1928

Polska

olej, płótno,
63 x 76,5 cm;
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie wraz z tytułem obrazu Polska i datą nadesłania 11 / X 1916 oraz własnoręczne napisy artysty m.in.: Polska 1000 r., ? dla Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, praski adres zamieszkania Hofmana.

Melancholia

olej, tektura;
71 x 100 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman

Portret pani Pruskiej - szkic

olej, płótno
49 x 36,5 cm;
sygn. u dołu: Wlastimil Hofman / 12/IX 1968;

Polska w okowach - Legionista Złotowski ze Lwowa, 1916

olej, płótno, 128 x 100 cm;

Młodość i starość

olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm;
sygn l.d.: Wlastimil Hofman

Elenai

olej, tektura, 33 x 43 cm;

Zamyślona

olej, tektura, 49 x 68,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann

Anioł pocieszyciel, 1922

olej, tektura,
49 x 68 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1922

Satyr z kwiatkiem

ołówek, papier,
10,5 x 6,3 cm;
sygn. u dołu: VH

MŁODZIENIEC Z NAZARETU, 1944 r.

olej/tektura, 15 x 15 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1944`

PASTUSZEK, 1931

olej na płótnie, 30 x 25,7 cm,
sygnowany p.g. "1931/Wlastimil Hofman"

Wejście do grobu Chrystusa

olej, sklejka, 30 x 24,3 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / Jerozolima / 1942

Portret pani Pruskiej - szkic

olej, płótno, 49 x 36,5 cm;

Nad książką, 1938

olej, sklejka, tektura, 69,5 x 99 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman 1938

Zamyślona

olej, tektura, 24 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Odyseusz w kirkejskiej siedzibie

olej, tektura, 26 x 39 cm;
sygn. l. g.: Praga 1916 / Vlastimil Hofmann
na odwrocie tytuł autorski.

Autoportret, ok. 1907

ołówek, papier, 17,5 x 10,8 cm;
sygn. l. g.: VH

Dzieci, 1926

olej, tektura; 16,5 x 30 cm
sygn. l.g. Wlastimil Hofman/ 1926

Autoportret, 1923

olej, sklejka; 62,5 x 47,5 cm
sygn. l.g. "P. St. Kobieli na pamiątkę 1923 | w dowód serdecznej przyjaźni Wlastimil Hofman"

AUTOPORTRET Z PALETĄ, 1961

Olej, płyta; 73 x 59,5 cm
Sygnowany l.g.: Wlastimil 1961 | Hofman

Akt

Tusz na papierze, 19 x 29,5 cm,
sygn. l.d.: Panu dr Augustowi na pamiątkę Wlastimil Hofman

Faun

Olej na tekturze, 25 x 36 cm,
Sygn. p.d.: W Hofman

Lato - z cyklu Idylla

olej, tektura, 30 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1929
na odwrocie tytuł autorski oraz oznaczenia I / Pr.

Elenai

olej, tektura, 33 x 43 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman / 1929;
na odwrocie tytuł autorski

Polska w okowach

olej, płótno, 128 x 100 cm;
sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann / Praga 1916

Satyr

ołówek, papier, 12,2 x 8,2 cm

PORTRET ZAPAŚNIKA T. S. WISŁA - MIECZYSŁAWA TYLKO, 1928 R.

kredka/papier,
66 x 45 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany, datowany oraz dedykacja p. d.: "Panu Mieczysławowi Tylko | ciężkoatlecie T. S. Wisła | na pamiątkę | Wlastimil Hofman 1/VI 1928"

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1914 R.

olej/płyta,
34 x 48 cm
sygnowany i datowany: "Wlastimil Hofman | 1914".

Portret pani Pruskiej - szkic

olej, płótno 49 x 36,5 cm;

Samotność

olej, płótno, 41 x 61 cm;

Starzec, 1921

olej, tektura, 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: 1929 / Wlastimil Hofman

Bracia, 1927

olej, płótno naklejone na tekturę,
42 x 34,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofamn / 1927

Nad książką, 1938

olej, sklejka, tektura,
69,5 x 99 cm;

Autoportret, ok. 1910

olej na podrysowaniu ołówkiem, tektura,
16,8 x 13,3 cm (w świetle oprawy)

Jacek Malczewski, ok. 1960

olej, tektura,
13,4 x 17,4 cm (w świetle oprawy);

Satyr z motylem

ołówek, papier,
9 x 13,9 cm;
sygn. l. d.: VH

Spowied¼, 1966

olej, tektura,
60,5 x 73,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman /1966

TRZY PORY ROKU, 1967

(obrazy współoprawne)
WIOSNA ?olej, sklejka, 60 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman
LATO ?olej, tektura, 60,3 x 40 cm?
sygnowany l.d.: 1967 | Wlastimil | Hofman
JESIEŃ? olej, tektura, 60,3 x 40 cm?
sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman | 1967

POD ŁUKIEM TĘCZY

olej, tektura, 47.8 x 64.7 cm
Na odwrocie napis błękitną kredką: Własność | (...)

W PRZYSZŁOŚĆ, lata 30. XX w.

olej, sklejka, 24.5 x 33.5 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman
Na odwrocie autorski (?) napis ołówkiem - tytuł obrazu: "W przyszłość“. Ponadto kredką : W Me | oci

Wiejski chłopiec, ok.1910

olej, sklejka;
72 x 82,5 cm
sygn. p.g. Vl.Hofmann

Melodia smutku, 1922

olej, płótno;
70 x 66 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman 1922

Melancholia

olej, tektura,
37,5 x 49,5 cm;

Powrót

olej, tektura,
38 x 46,5 cm;

olej, tektura,
26 x 39 cm;
na odwrocie tytuł autorski.

Autoportret

olej, tektura,
47 x 50 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1947
na odwrocie napisy autorskie: "Autoportret" / ("Spojrzyjcie na ptaki niebieskie iż nie sieją / ani żną, ani zbierają do gumien, a wżdy / Ojciec wasz niebieski żywi je" / S. Mateusz R. VI 26) / Pani Zofji Lewakowskiej / naszej prawdziwej Przyjaciółce / Wlastimil Hofman / Szklarska Poręba / VIII. 1947

Dzieci

olej, tektura,
16 x 35 cm (w świetle oprawy);

Dzieci z jaskółka

olej, płótno,
45 x 63 cm;
na odwrocie, na blejtramie stempel Składu papieru R. Aleksandrowicz w Krakowie

Satyr, ok. 1915

ołówek, papier,
16,4 x 10 cm;
sygn. p.d.: VH

Dzieci (1931)

sygn. dat. p.g.
olej, płótno
31x41

RUDOWŁOSA I ANIOŁ

olej/tektura,
68 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Vlastimil Hofman`

PASTUSZEK, 1930 R.

olej/płótno,
26 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1930`

Portret Karola Huberta Rostworowskiego

olej, płyta, 22 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Wlastimil Hofmann / 1919
Karol Hubert Rostworowski (1877 - 1938), dramaturg, poeta, kompozytor.

Portret Franciszka Kożelucha, 1929

olej, tektura, 48,8 x 42,2 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann 1929;
na odwrocie dedykacja: Panu Frantiskovi Kożeluchowi / Trenerowi T.S. Wisły / na pamiątkę / Wlastimil Hofman / Kraków 1929

Pod kapliczką, 1913

olej, tektura, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1913

AUTOPORTRET, 1962

Olej, płyta pilśniowa
37,2 x 32 cm
Sygnowany czarnym olejem z lewej i prawej po środku: Wlastimil | Hofman 1962
Na odwrocie napis czarnym olejem: Autoportret | zaczęty 31/V 196

STARY WIARUS, 1932 R.

olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany i datowany l. d.: `1932 Wlastimil Hofman`

Starość i młodość

olej, sklejka
50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / 1938 / Hofman

Z mojego świata - tryptyk

olej, płyta
71,5 x 51,5 cm (każda płyta);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1967 (każda kwatera)
Na odwrocie na każdej płycie opisy autorskie wraz z tytułem tryptyku: Z mojego świata; oraz nalepki z BWA w Krakowie

Dzieci z książeczką, ok. 1930

olej, sklejka
40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman

Portret kobiety z astrami (1927)

sygn. dat. l.g.
olej, płótno/tektura
65x47

CHŁOPCZYK / ŻÓŁTY KWIATEK, 1919

olej, tektura
23.8 x 33 cm
sygnowany l.g.: Paryż 1919 | Wlastimil Hofmann
Na odwrocie nalepka warszawskiej pracowni oprawy obrazów Wacława Kozarzewskiego oraz wycinek nieokreślonej gazety z artykułem napisanym z okazji 75 rocznicy urodzin artysty.

Starość i młodość, 1929

olej, tektura
71 x 94 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman/ 1929

Portret Bogdana Kleczkowskiego

piórko, tusz, papier, 29,3 x 15,5 cm;

Owieczka

olej, płótno
38,5 x 59,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil / 1909

PORTRET CHŁOPCA, 1957

Olej, sklejka
45 x 38 cm
Sygnowany p.g.: Wlastimil | Hofman | 1957

ZWIASTOWANIE, 1947

Olej, płótno
40 x 60 cm

STAROŚĆ, 1921

Olej, tektura
49,5 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1921
Na krosnach nalepka wypełniona czarnym atramentem:
K. WOJ. (…) | tel. Nr 2 KRAK (…) | Autor: Hofman Wl. | Tytuł: Dziadek Rodzaj olejny | Rozmiar ………. | Nr 13
Na odwrocie szkic - akt mężczyzny.

Park z dworkiem

olej, tektura, 25,5 x 30 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Vlast. Hofman / ... (ołówkiem); Vlast. Hofman / 1939 / Na Proseku. (piórem)

Drzewo

olej, tektura, 25,5 x 30 cm;
sygn. l. d.: V. Hofmann;
na odwrocie napisy autorskie: Vlasti Hofman / 1936 (ołówkiem); Vlast Hofman. / 1936. / Partie z Vynčan. (piórem)

Matka z córką

olej, płyta
51 x 57,5 cm
sygn. l. g.: Wlastimil 1955 / Hofman

Na drodze do Hadesu, 1916

olej, płótno
45 x 60 cm
sygn. u dołu: Vlastimil Hofmann Praga 1916
na odwrocie na krośnie: Vlastimil Hofmann oraz tytuł obrazu: Am Wege in die Hades; nalepka wystawowa (TPSP w Krakowie?) oraz okragły stempel BUNDESDE... / WIEN

CHŁOPIEC W SUKMANIE, 1923 R.

olej/tektura
51 x 34 cm
sygnowany i datowany l. d.: "Wlastimil Hofman | 1923"

ZAMYŚLONA DZIEWCZYNA

olej/tektura
54 x 69 cm
sygnowany l. d.: "Wlastimil Hofman"

AUTOPORTRET, 1923 R.

olej/sklejka
62,5 x 47 cm
sygnowany, datowany oraz dedykacja l. g.: "P. St. Kobieli na pamiątkę 1923 | w dowód serdecznej przyja¼ni Wlastimil Hofman"

TRZECH MĘŻCZYZN, 1937 R.

olej/płótno
71 x 99 cm
sygnowany i datowany l. g.: "Wlastimil Hofman | 1937"

Duma o Wawelu

olej, tektura
34 x 41 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman 1929, na odwrocie autorski tytuł obrazu

KOSIARZ, 1930

olej, płótno,
35 x 50.3 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1930

WIOSNA

olej, tektura,
48.5 x 67.5 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman

ZWIASTOWANIE, 1947

Olej, płótno
40 x 60 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1947

Biografia artysty przy poz. nr 22.

STAROŚĆ, 1921

Olej, tektura
49,5 x 68 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1921
Na krosnach nalepka wypełniona czarnym atramentem: K. WOJ. (…) | tel. Nr 2 KRAK (…) | Autor: Hofman Wl. | Tytuł: Dziadek Rodzaj olejny | Rozmiar ………. | Nr 13

PORTRET CHŁOPCA, 1957

Olej, sklejka
45 x 38 cm

ŚWIĘTY KRZYSZTOF PRZENOSZźCY MAŁEGO CHRYSTUSA PRZEZ RZEKĘ, 1966

Olej, płyta
80 x 58,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1966
Na odwrocie: napis czarną farbą wykonany przez artystę: Oczy Jezuska | na pamiątkę | Andrzejowi

RÓŻA, 1964

Olej, tektura
37,2 x 20,2 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofmann; p.d.: 1964
Na odwrocie napisy odręczne: Róża od Pn. Pytko, raczej | od jego matki | Bożence | Kucharskiej | na pamiątkę | Wlastimil | Hofmann | 23/II 65 2 meb (?)

olej, płótno
94 x 65 cm
niesygnowany

Portret chłopca, lata 20/30 XX w.

olej, tektura
62,8 x 67,8 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman

Wróżka

olej, tektura
48,5 x 59,5 cm;
sygn. p. g.: 1957/ Wlastimil Hofman
Na odwrocie nalepka autorska: z nazwiskiem, adresem zamieszkania, tytułem, numerami: 4, 14, 38 i datą 1957.

Autoportret

38,5 x 29 cm;

Kobieta i Amor, 1958 r.

olej/płótno,
55 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1958`

Autoportret, 1947 r.

olej/tektura,
47 x 50 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1947`

Kobieta i dziecko ze skrzypcami

- Madonna przed kapliczką;
olej, płótno,
55 x 55,5 cm;
Obraz z wczesnego okresu twórczości Hofmana, powstały ok. 1905-1907; nieskończony, partie tła wtórne.

Dzieci

olej, sklejka,
35 x 50,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie oznaczenia ołówkiem (autorskie?): I / 4 36 (data? - 1936)

Pejzaż górski - Karkonosze

olej, płyta pilśniowa,
41 x 30 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 64

Modlący się przed kapliczką w lesie

olej, płyta pilśniowa,
55 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1966

Wędrowiec

olej, tektura,
32 x 39 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / Nazaret 1947(?)

Odwieczna tajemnica

olej, tektura
wym. 26 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann / 19 ...(?).
Na odwrocie autorski tytuł obrazu.

Dziewczynka przy kapliczce

olej, płótno,
31 x 53 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

PARA PORTRETÓW GEN. BOLESŁAWA SZARECKIEGO, 1940 i 1943

A) Akwarela, karton;
24,4 x 18 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: W Hofman Kpt. | ma zaszczyt ofiarować | w dowód wiecznej wdzięczności | Kozielsk 12. IV. 1940.
B) Ołówek, papier;
24,4 x 20 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Panu Generałowi | na pamiątkę | Wlastimil Hofman | 19/XI 43 Nazaret

PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIKORKAMI, 1957

Olej, sklejka;
45 x 67 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1957

Kapliczka pod Kopcem Kościuszki

Olej, tektura,
21, 5 x 22, 5 cm,
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Starość i młodość

Olej, deska,
34 x 54 cm,
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1925

POEZJA I NATURA, 1923

olej, płótno,
118 x 130 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman | 1923

ZIMOWA MELODIA, 1925

olej, tektura naklejona na sklejkę,
70.5 x 95 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1925

ANHELLI. SPOTKANIE Z ANIOŁEM, 1915

olej, sklejka,
72.5 x 100 cm
sygnowany p.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1915
Na odwr. nalepka (maszynopis, atrament) o treści: Reichel - Künstlerpreis pro 1915 | Wettbewerb. | Name: Vlastimil Hofmann | Adresse: Prag - Smichov 1289 | Titel des Werkes: Anhelli | Versicherungswert: 1500 K

Przeczucie, 1904 r.

olej/tektura,
65 x 50 cm
sygnowany, datowany oraz inskrypcja l. g.: `Wlastimil Hofman w 1904 malowałem W obrazie tym przeczułem śmierć | mojej Mamy`

Zaduma, 1927 r.

olej/płótno naklejone na tekturę,
50 x 67 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1927`

Wiosna (1925)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
102x148

Akt stojący, początek XX w., Paryż

Ołówek, papier;
wym.: 22 x 15 cm;
sygn. oł. p.d.: VH; Paryż.

Portret chłopca, 1930 / Portret młodej kobiety, 1930

1.Ołówek, papier;
wym.: 33 x 21 cm;
sygn.: Wlastimil Hofman 7/V 1930 Poznań.
2.Ołówek, papier;
wym.: 33 x 21 cm;

Portret Leona Wyczółkowskiego, 1930

Ołówek, papier;
wym.: 26,5 x 34 cm;
sygn. oł. WH 1924 (monogram wiązany); dwa szkice: profil i postać stojąca.

AUTOPORTRET, 1921

olej, deska,
63 x 43.5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil | Hofman 1921

obok, wzdłuż górnej krawędzi dedykacja: Pani Bronisławie Koncowej | na pamiątkę pobytu na Salwatorze Na odwr. szczątkowo zachowane resztki 2 nalepek wystawowych (TPSP?, TZSP?)

AUTOPORTRET, 1962

Olej, płyta pilśniowa; 37,2 x 32 cm

Muzykant

olej/płótno, 165 x 46 cm
niesygnowany

Portret mężczyzny z królikiem, 1953

olej, sklejka
23 x 27cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1953

Dzieci z jaskółką

olej, płótno,
45 x 63 cm;

Dziewczynki z ptaszkiem

olej, sklejka,
34 x 50 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman

Rusałka

olej/tektura,
48,5 x 67,5 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil Hofman`.

PORTRET OFICERA, 1917

Olej, płótno; 40 x 34 cm
Sygnowany p.g.: Wastimil Hofmann Praga 1917

Portret dziewczyny

olej, sklejka,
24,5 x 16, 5 cm
sygn. p. g.: Wlasimil Hofman

Starość i młodość

olej, sklejka
50 x 70 cm
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofman / 1938

Studium wróbelka

Olej, tektura,
34 x 49 cm.
Na odwrocie dedykacja autorska dla prof. Turawskiego

Anielski napój

olej/sklejka, 22 x 35 cm
sygnowany l. g.: `Wlastimil | Hofman`
na odwrocie tytuł autorski

Dzieci na niwie

olej/sklejka, 52 x 37 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil Hofman`
na odwrocie odręczny napis: `Potwierdzam autentyczność tego obrazu jako autentyczny | prof. Wl Hoffmanna | Krakowa | (...) | Adolf Freleman | Lwów Tarnowskiego 41`

Postać kubistyczna

linoryt, papier,
30 x 21 cm (wymiary arkusza);
sygn. na płycie: H;
ołówkiem Vlastislav Hofman

Dzieci z ptaszkiem

olej, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Za chlebem

olej, tektura,
48 x 35 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1917
na odwrocie nalepka TPSP w Poznaniu

Chłopiec w ogrodzie, ok. 1910

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann

Starzec i anioły

olej, tektura, 48,5 x 66cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

SEN STARCA, l. 20. XX w.

olej na tekturze, 90 x 71 cm, sygnowany l.d. "Vlastimil Hofmann" na odwrocie podniszczona kartka "Antykwarni Abe Gutnajera" na ul. Mazowieckiej 16 w Warszawie.

Sztuka i furie, 1918

olej, tektura;
70,5 x 52,5 cm
sygn. p.g.: 1918/ Wlastimil Hofman
na odwrocie: dedykacja autorska: Kochanemu i wiernemu Jasiowi/ Wlastimil Hofman

AUTOPORTRET TUŁACZY, 1945

50 x 52 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman | Jaffa 1945

GŁÓWKA DZIEWCZYNKI, 1926

24 x 20 cm
sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman 1926
Na odwrocie napis kredką: 4736

Starzec z przewodnikiem

olej, tektura,
71 x 96 cm;

Szkice aktu męskiego - postać leżąca

a) Ujęcie od tyłu
ołówek, papier,
21,2 x 26,7 cm (w świetle oprawy)
b) Ujęcie z boku
ołówek, papier,
26,7 x 19,7 cm (w świetle oprawy)

Ptaszek

rysunek piórkiem, papier,
16 x 27,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman Szklarska Poręba 1947

Dziewczynka z króliczkiem

olej, tektura,
71,5 x 62,5 cm,
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman, dat. 193(?)2

Anioł i starzec

olej/sklejka,
51 x 35 cm
sygnowany p. d.: `Wlastimil | Hofman`

Tryptyk - Nektar I, 1920 r.

olej/deska,
23,7 x 50,6 cm
kwatera prawa sygnowana i datowana l. g.: `Wlastimil Hofman Paryż 1920`
na odwrocie papierowa naklejka: `Autor W. hofman | Nektar I Tryptyk Rodzaj dzieła | Własność Stanisław Kotys Data nadesłania | Stanisława Gąsiewska`

Gęślarka

olej, tektura,
99 x 69 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1922

Autoportret

olej, tektura,
47,5 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofmann

Dzieci z ptaszkiem

olej, płótno
61 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Wędrowcy

olej, tektura
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1923

Autoportret

olej, sklejka
34 x 30 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / Jerozolima 1942

Portret kobiety

olej, sklejka
68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Vlastimil / Hofmann / 1939

Wejście do grobu Chrystusa

olej, sklejka
30 x 24,3 cm;

Mefistofeles

ołówek, papier
18,9 x 12 cm;
napis p. d.: Kałuski Mefistofeles / Vl Hofman

Z CYKLU WIOSENNEJ PIEŚNI, ok. 1920-30

Olej, tektura;
34 x 49 cm Sygnowany l.d : Wlastimil | Hofman
Na odwrocie napis kredką: z cyklu Wiosennej Pieśni

SKRZYPEK, 1952

olej na sklejce,
38 x 55 cm,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1952", na odwrocie tytuł ołówkiem i kartka odręczna: "16 SKRZYPEK"

ZWYCIĘSTWO (Polak i Nike)

olej na tekturze,
24 x 32 w świetle ramy,
sygnowany u dołu "Wlastimil Hofman". Na odwrocie niedokończony szkic olejny i napisy autorskie: "(Polak i Nike) Zwycięstwo" oraz "Nie spełniony".

DZIEWCZYNKA Z GNIAZDEM PTASIM, 1917

olej na płótnie dublowanym,
40,5 x 50,5 cm,
sygnowany l.g. "Vlastimil Hofmann Praga 1917"

Anioł (Św.Agnieszka)

sygnowany l.d.
olej, tektura
50x69.5

Dwie dziewczynki ze słonecznikami

olej, tektura, 54 x 66 cm;
sygn. p.d. Wlastimil / Hofman / 1937

Przy kapliczce

olej, płótno dublowane, 89 x 56 cm;
sygn. l.g.: V Hofman

Portret narzeczonej artysty

olej, tektura, 23,5 x 18 cm;
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann / 1916

AUTOPORTRET, 1967

Piórko, papier;
32,5 x 23 cm
Sygnowany śr. d.: Wlastimil Hofman | 26/V 1967

Olej, sklejka
45 x 67 cm

Portret mężczyzny w czerni

olej, tektura
13,4 x 17,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Koleje losu - trzy twarze

olej, tektura
54 x 48,5 cm
sygn p.g.: Wlastimil Hofman 1960

Wędrowcy

olej, tektura
70 x 100 cm

Portret dziewczyny

olej, plótno, 39 x 47 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / 1938 Hofman

Portret kobiety

olej, dykta, 45 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.p. g.: Wlastimin Hofman 1957

Portret kobiety z dzieckiem

olej, dykta, 46,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: Wlastimin Hofman 1959

KROWA Z CIELAKIEM, 1924

Olej, sklejka; 46 x 65 cm
Z tyłu czarną farbą zarys krowy i napis: 27 STUDIUM 46 x 56.
Poniżej na naklejonym papierze napis czarnym atramentem: Wlastimil H (…) | Studium|651/2 x 46 1/ (…)

Portret chłopca

olej/tektura
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1928, wym.: 34 x 49 cm

Dzieci-fauny z ptaszkiem

olej/sklejka
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1927, wym.: 32 x 46 cm

Akt młodej dziewczyny

olej/tektura
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman, na odwrocie dedykacja: Pani Zofji w dowód szczerej przyja¼ni Ada i Wlastimil Hofmanowie 1936, wym.: 40 x 27 cm,

Zamyślona dziewczyna

olej/tektura, 54 x 69 cm
sygnowany l. d.: `Wlastimil Horman`

Portret mężczyzny

olej/tektura, 35 x 49,5 cm

DZIECI Z KAWKź

olej, płótno
61 x 50 cm
sygnowany w p.d. rogu (na szelce): Wlastimil Hofman charakterem i stylem.

Dziewczyna z królikiem (1925)

sygn. dat. l.g., olej, tektura, 27x39

Wędrowcy

olej, tektura, 70 x 100 cm;

Pastuszek

olej, płótno dublowane, 90 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1921

Polonia

olej, tektura, 29 x 62,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman / 1961

Dziewczynka z ptaszkami

olej, płótno, 63,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1928

Portret mężczyzny - S. Tymowskiego

tusz, tektura, 48 x 34 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / Łód¼ 1927

Dwaj chłopcy, ok. 1938

olej, sklejka, 27 x 35cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie naklejka krakowskiego salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, wypełniona atramentem, z datą 1938

MAŁY WĘDROWIEC, 1908

olej, płótno
132 x 73 cm
sygnowany p.d.: Vlastimil Hofman | 1908

Portret kobiety

olej, sklejka, 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);

Śpiące dziecko - szkic

olej, tektura, 15,3 x 19,2 cm (w świetle oprawy).

Portret dziewczyny w czerwonym berecie

ołówek, kredka, papier, 34 x 24 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1931

Portret Stefana Tymowskiego (1927)

sygn. dat. l.d., tusz, tektura, 48x34 cm

Pocieszenie

olej, płótno, wym.: 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: "Wlastimil Hofman 1931".

Akt leżący tyłem, ok. 1916

olej/tektura, 61 x 85 cm
obraz posiada opinię Adama Konopackiego
na odwrocie okrągła pieczątka ze składu przyborów malarskich `ALEKSANDROWICZ W KRAKOWIE`

Pójdź za mną

olej/tektura, 60 x 50 cm

SKRZYPEK, 1952

olej na sklejce, 38 x 55 cm,

Autoportret

Główka dziewczynki

olej, tektura, 24,5 x 35 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1932

Portret młodzieńca

olej, tektura, 19 x 20 cm,
sygn. p. d.: Wlastimi 1928 / Hofman
na odwrocie dedykacja: Panu Józefowi / Adamkowi / na pamiątkę / 200go medalu / Wlastimil Hofman

Autoportret

olej, tektura, 21 x 14 cm,
sygn. l. d: Wlastimil / Hofman / 1928
na odwrocie dedykacja: Panu Emilowi / Szynkowiczowi /na pamiątkę /100go medalu/ Wlastimil Hofman

Prima vera - fragment tryptyku

olej, tektura, 37 x 46 cm;
sygn. p.g.: 1929 / Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: Prima vera / tryptyk

Dzieci z ptaszkiem

olej, tektura, 43 x 74 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann / 1928
na odwrocie potwierdzenie autentyczności obrazu przez K. Buczkowskiego (1949 r.)

Jurek - portret chłopca

ołówek, papier, 11 x 8 cm
(w świetle oprawy - rysunek zabezpieczony fiksatywą)
sygn.: p. d.: Wlastimil Hofman / 9/VIII / 1948 / Szklarska Poręba
na odwrocie naklejka i napis: Portretowany: Jerzy Wołoszański ur. 4 czerwca 1943 roku / w Stanisławowie, syn Michała i Klementyny / z domu Demkiw

Dziewczynka z ptaszkiem

olej, tektura, 48 x 68,5 cm (w świetle oprawy);

Studium autoportretu

olej, tektura,
16,8 x 13 cm (w świetle oprawy)

AUTOPORTRET, 1962

Sygnowany czarnym olejem z lewej i prawej po środku:
Wlastimil | Hofman 1962

Jesienna pieśń, 1963 r.

olej/płyta, 46 x 36,5 cm
sygnowany i datowany góra śr.: `1963 | Wlastimil Hofman`

ZIMA, 1931

21.7 x 43.3 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil Hofman | 1931
Na odwrocie oprawy napis ołówkiem: 2945

KOSIARZ, 1930

olej, płótno
35 x 50.3 cm

Śpiące dziecko

olej na sklejce, wym.: 31 x 29 cm,
sygn. p.g.: Na pamiątkę Wlastimil Hofmann

Portret żony

olej, płótno, 46 x 37,5 cm;
sygn.: p.g.: Kargal / Wlastimil / Hofman / 1934
Na odwrocie nalepki wystawowe: z wystawy: Zbiory Wlastimila Hofmana z kolekcji polskich i czeskich w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, kwiecień - lipiec 2003; oraz z wystawy monograficznej w Muzeum Śląskim w Katowicach, wrzesień - listopad 2003

Portret brata

olej, płótno, 50 x 40 cm;

Zamyślona dziewczynka

olej, tektura, 47 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / 1923 [lub 1933 - ostatnie dwie cyfry słabo czytelne]
Na odwrocie szkic malarski dwóch postaci.

Autoportret

olej, płótno, 36,5 x 32 cm;
sygn. l. g.: 1931 / Wlastimil Hofman

Dyptyk:

Św. Maria Magdalena, 1949
olej, sklejka, wymiary w świetle ramy: 39 x 48 cm
sygn. i dat p.d.: Wlastimil 1949 / Hofman
na odwrociu: Dyptyk / (prawy bok od widza / “... his, qui credunt in nomine ejus..." / "A Słowo ciałem się stało i mieszkało / między nami" / Rzekł jej Jezus: Niewiasto czemu płaczesz ? / Jan 20.15

Św. Piotr, 1949 sygn. i dat. l.d.: Wlastimil / Hofman 1949
na odwrociu: Dyptyk / (lewy bok od widza) / “his, qui crednt in nomine ejus..." / A Słowo ciałem się stało i mieszkało / między nami" / "Zaparcie się, które się wciąż powtarza"

Tobiasz z Aniołem, 1919

olej, sklejka, 26 x 35 cm
sygn. i dat. l.g.: Wlastimil Hofmann Paryż 1919

STARZEC I DZIEWCZYNA, 1923

olej, tektura,
70 x 94 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1923

Siostry - portret podwójny, 1959 r.

olej/tektura, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman 1959`

Chrystus w koronie cierniowej - Autoportret, 1920 r.

olej/deska, 25,5 x 20 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1920`

MALI MUZYKANCI

Olej, sklejka; 35,2 x 25,2 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman

Skowronek

olej, płótno, 45 x 60 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Głowa wędrowca z zadumanym aniołem w tle, ok. 1925

olej, sklejka, 34 x 49,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman

Modelik Krzyś

olej, płyta, 31,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1963
Na odwrocie napisy autorskie: "Mój wierny / modelik Krzysiu" / "Tu domek mój", nalepka z napisem autorskim: 4) TO DOMEK / MÓJ

Portret dziewczyny z astrami, 1927

olej, płótno, 63 x 44,5 cm
sygn. l.g.: Vlastimil Hofman 1927

Anioł i starzec, 1922

olej, płótno, 102 x 96,6 cm

Dziewczynki z martwym ptaszkiem

olej, sklejka, 34 x 50 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hoffman

Sen starca, ok. 1920

olej, tektura,
89.5 x 71.3 cm
sygnowany l.d.: Vlastimil Hofmann
Na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Sztuki i Antykwarni Abe Gutnajera przy ulicy Mazowieckiej 16; druk z wpisanym atramentem nazwiskiem autora, określeniem techniki i tytułem obrazu Sen starca.

Wiosna - Skowronek, 1915

olej, tektura,
58.5 x 70 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann | 1915

Przewodnia myśl

olej, tektura, 16,5 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman / 1926

olej, płyta pilśniowa, 55 x 38,5 cm;

PORTRET DWÓCH DZIEWCZYNEK, 1928

Olej, płótno naklejone na tekturę; 35,5 x 48 cm
Sygnowany l. g.: Wlastimil Hofmann | 1928

Pejzaż zimowy

olej, sklejka, 16,5 x 25 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

olej, sklejka, 34 x 50 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hoffman

Portret narzeczonej artysty

olej, tektura, 23,5 x 18 cm;

Para obrazów

- Cyganka wróżąca z kart (As kier)
- Popiersie mężczyzny w stroju krakowskim
olej, płyta, 47 x 45 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / 1963 Hofman oraz Wlastimil / Hofman / 1963

Starzec i dziewczyna

olej, sklejka, 25,5 x 35 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Lista dodatkowa.

SYN CIEŚLI, lata 20. XX w.

olej na tekturze, 62,8 x 67,8 cm,
sygnowany u dołu "Wlastimil Hofmann",
na plecach odręczny napis "Syn cieśli" oraz "4731"

Portret starca, 1927 r.

olej/sklejka, 29 x 38 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil | Hofman | 1927`

Przeznaczenie, 1918 r.

olej/sklejka, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil 1918 | Hofman`

Mali muzykanci

olej, płótno, 73,5 x 93,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1929

Dziewczynka z goździkiem

olej, płótno, 60,5 x 40,5 cm;
sygn. u dołu: 1968 / Wlastimil / Hofman

Portret mężczyzny

olej, sklejka, 55 x 39 cm;

WIOSNA, 1929

Olej, tektura; 37,5 x 46,1 cm
Sygnowany p. g.: 1929 | Wlastimil Hofmann
Na odwrocie: napis ołówkiem: Wiosna. Powyżej stempel:... ALEKSANDROWICZ KRAKÓW BASZTOWA 11 oraz DR FR SCHOENFELD & CO
Na oprawie prostokątna, częściowo zdarta nalepka: alon Sztuki "Achilleion" | Biała ob. Bielska, 11-go Listopada L. 8. | Oryginały malarzy polskich | i zagranicznych | jakoteż reprodukcje religijne i krajobrazy | Skład przyborów piśmiennych i malarskich. | Oprawa obrazów we własnym warsztacie.

DZIEWCZYNKI Z BRATKAMI, 1959

Olej, płyta; 46,5 x 55,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1959
Na odwrocie: napis niebieską kredką: Dziewczynki z bratkami | 48 | ole
napis ołówkiem: OLECH AN TARNOWSKIE GÓRY

KROWA Z CIELAKIEM, 1924

Olej, sklejka; 46 x 65 cm
Z tyłu czarną farbą zarys krowy i napis: 27 STUDIUM 46 X 56.
Poniżej na naklejonym papierze napis czarnym atramentem: Wlastimil H [... ] | Studium | 651/2 x 46 1/ [... ].
Powyżej napis czarnym atramentem: r 1924

Dziewczynka z kwitnąca gałązką

olej, tektura, 47,6 x 47,5 cm
sygn. pd.: Wlastimil Hofmann, data nieczytelna

Zaduma

olej, tektura, 60 x 61 cm

TROJE DZIECI, 1924

olej, tektura,
16.3 x 35 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | Hofman 1924

Przedwiośnie

olej/sklejka, 34 x 64 cm

Budząca się Polonia, 1909 r.

olej/płótno, 55 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofmann | Paryż 1909`

Tobiasz

olej, sklejka, 27,4 x 35
na odwrociu naklejka: "SALON SZ… / ALFREDA WAWRZECKIEGO / KRAKÓW, UL. SZCZEPAŃSKA 9. / TELEFON Nr. 153 - 47. / Autor Hofman Vlastimil / Tytuł Tobiasz / Rodzaj olej, rozmiar 34 x 26 1 / Nr Kat. 556/37, Data przyjęcia

Dziewczyna z kózką

olej, sklejka, 45 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d. Wlastimil Hofman

EDYP I ANTYGONA, 1923

Olej, tektura; 47,2 x 62,5 cm w świetle
Sygnowany p. d.; Wlastimil Hofman, 1923
Na odwrocie podpis Król Edyp Antygona

Portret kobiety z harfą

olej, sklejka, 20 x 25,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Tel Aviv 1941;
na odwrocie odręczna dedykacja z 1942 r. (częściowo zatarta)

SKRZYPEK, 1952

olej na sklejce,
36,5 x 52,7 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Wlastimil Hofman 1952", na odwrocie tytuł

SYN CIEŚLI, lata 20.-30.

Portret mężczyzny w kapeluszu

olej, płótno, 40,5 x 40 cm;
sygn. p.g.: 1931 / Wlastimil Hofman
przed konserwacją

Reklamiarze (Dla chleba), 1937

olej, płótno
100,5 x 157 cm
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1937.

PORTRET OFICERA, 1917

Olej, płótno; 40 x 34 cm
Sygnowany p. g.: Wastimil Hofmann Praga 1917

Portret kobiety w białej sukni

olej, płyta, 56 x 48,5 cm;
sygn. p.g.: 1959 / Wlastimil / Hofman

Para obrazów

Św. Maria Magdalena i Chrystus Ogrodnik
olej, sklejka, 40,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman 1949;

Zaparcie się św. Piotra
olej, sklejka, 40,5 x 50 cm;
l.d.: Wlastimil / Hofman 1949

Starość i młodość

olej, tektura, 35,5 x 51 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman

BAŃKI MYDLANE, ALEGORIA VANITAS, 1923

olej, tektura,
49 x 66 cm

Chłopcy na pagórku, 1929 r.

olej/deska., 24 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1929`; na odwrocie pieczątka z firmy ramiarskiej R. Aleksandrowicz

Pierwsza pieśń

olej, tektura, 69 x 98 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924
Na odwrocie napisy autorskie: ołówkiem - Pierwsza pieśń, I Ze skowronkami / wstaliśmy do pracy, farbą: Podczas gdy święta Agnieszka / wypuszcza skowronka z mieszka; liczne nalepki wystawowe z lat 1925-26 (T.P.S.P w Krakowie, Zw. Polskich Artystów Plastyków, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi).

Zaduma

olej, tektura, 60 x 61 cm

Portret mężczyzny

ołówek, papier, 29 x 19,5 cm;
sygn.l.d.: Wlastimil / Hofman / 12 / IX 1951 r.
Według przekazu szkic do głowy św. Pawła; pozował Zygmunt Kieł - dziennikarz lwowski.

Święty Paweł w celi

olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;
sygn. p.g.: 1951 / Wlastimil / Hofman

Przy kapliczce

sygn. l.g.: V Hofman

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1959

Tusz, papier; 29,8 x 20,8 cm
Sygnowany l. d.: 19/IX WH łącznie 59
Na odwrocie szkic twarzy

TRYPTYK

PORTRET MĘŻCZYZNY
Ołówek, papier; 9 x 9 cm
Sygnowany śr.: WH łącznie 24/VIII 58

PORTRET MĘŻCZYZNY
Ołówek, papier; 9,1 x 12,1 cm
Sygnowany śr.: WH łącznie
Na odwrocie nieczytelny napis

PORTRET MĘŻCZYZNY
Ołówek, papier; 12,5 x 9,8 cm
Sygnowany p.d.: WH łącznie
Na odwrocie zarys portretu sygnowany p.d.

Próba (Przebieranka)

olej, sklejka, 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman 1936
na odwrocie napisy autorskie: 10) Próba (ołówkiem) / "Przebieranka" / (Kraków, Zwierzyniec); na wysokości poszczególnych postaci: Lolek Siemieński, Władek Ąabny, Władek Kotton, Tadek Nawrot, Maniek Opocha, Kaska Nawrotka nalepki wystawowe: Towarzystwa Artystów Polskich "SZTUKA" w Krakowie z nazwiskiem artysty i tytułem "Próba"; Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie / R. 1936 Nr 605 (37) / Wlastimil Hofman / Próba / kwiecień; dwukrotnie powtórzony nr 38 oraz nalepki z opisem obrazu: WLASTIMIL HOFMAN / 5) TORUŃ

MUZYKANCKA TRÓJKA, 1938

olej, sklejka,
70 x 98 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil | 1938 | Hofman
Na odwrocie dwie nalepki:
1. - z wystawy w warszawskiej Zachęcie z nazwiskiem autora, tytułem obrazu Muzykancka trójka i datą 2 kwietnia 1938;
2. - nalepka z napisem atramentem: szer - wys | 100 x 70 | 38 (... ) (przekreślone) | 27) Muzykancka trójka | Wl. Hofman | Kraków Spadzis(...)

MINźŁ WIEK ZŁOTY, UCZYĆ SIĘ TRZEBA, 1930

olej, sklejka,
34.5 x 40 cm
sygnowany: część lewa l.d.: WH (monogram wiązany); część środkowa p.d.: Wlastimil Hofman 1930; część prawa p.d.: WH (monogram wiązany)

Portret Józefa Adamka, napastnika TS Wisła, 1928

olej, płótno, 58 x 44 cm
sygn. p.g.: Wlastimil 1928 / Hofman
na odwrocie dedykacja artysty: "Józefowi Adamkowi /
Achillesowi drużyny TS Wisły / na pamiątkę" /
Wlastimil Hofman / 1928"
na krosnach pieczątki składu R. Aleksandrowicz

Autoportret na tle zieleni, 1930

olej, deska, 21 x 15,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1930
na odwrocie pieczątka składu R. Aleksandrowicz

Babcia z wnuczkiem

olej/płótno, 64 x 81 cm

Wiódł Ślepy kulawego, 1944 r.

olej/płótno, 40 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil |
Hofman 1944 | Nazaret`; na odwrocie tytuł autorski:
`Wiódł Ślepy kulawego`

Autoportret

olej, płótno, 83,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1918

Wiosna, 1925

olej, płótno, 102 x 148 cm;

Autoportret z moją żoną Adą

olej, płyta, 65 x 57 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil / Hofman / 1964.
Na odwrocie autorska dedykacja z 2. IX. 1964 r.

Portret wojewody

olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;

Śpiące dziecko

długopis, papier,
7,3 x 11,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 28 / V WH [monogram wiązany] 64

DERWISZ

Olej, płótno; 71,3 x 59,8 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofman

DZIEWCZYNKA Z MOTKIEM, 1926 r.

Olej, tektura; 32 x 44 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil 1926 | Hofman

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ, 1923

Olej, tektura; 48 x 65 cm
Sygnowany na blaszce obroży: Wlastimil | Hofman| 1923

PIEŚŃ ŻYCIA - TRYPTYK

Olej, tektura; wymiary łącznie z ramą: 70 x 169,5 cm
Sygnowany: Wlastimil Hofman 1930
Na odwrocie: pieczęć: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ |
KRAKÓW UL. BASZTOWA 11
Na odwrocie środkowej kwatery napisy ołówkiem:
"Pieśń życia" | "Parki" | "Muzy"

Pierwsza pieśń

olej, tektura, 69 x 98 cm;

Głowa chłopca

ołówek, papier, 22,5 x 18,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: 12/VIII WH [monogram wiązany] 26 / Las

DZIEWCZĘTA Z MUCHOŁÓWKĄ, 1925

Olej, tektura; 33 x 48,5 cm
Sygnowany l. g.: Wastimil Hofmann 1925
Na odwrocie 2 nalepki: Miejska Galeria Sztuki w Łodzi|
Autor Vlastimil Hofmann | Rodzaj pracy Olejny|
Nazwa Dziewczęta z muchołówką | nr katalogu 2051|
data przyjęcia 4. XI. 25, Związek Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Plac św. Ducha 1. "Dom Artystów"|
data przyjęcia 12 |IX 1925| Autor Wlastimil Hofmann|
Tytuł Dziewczęta z Muchołówką |Rodzaj olej| Nr 14

Autoportret

olej, płótno, 83,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: "Wlastimil Hofmann 1918"

Ogrodnicy

olej, deska, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman (w pionie)

olej, płyta; 29,5 x 26 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman 1941 | Ziemia Święta

Obiekt wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder.

Portret Steffena Augustyna 1, 1942

olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman | Jerozo- | lima | 1942
na odwrocie napis tuszem: 1942 Drogiemu. | Przyjacielowi | Dr Aug. Seffenowi | na pamiątkę | wspólnie przeżytych chwil | w Jerozolimie | Wlastimil Hofman |25/IX

Madonna, 1943

olej, karton; 28,5 x 27 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: 1943 | Wlastimil Hofman | Jerozolima

KOSIARZ, 1930

olej, płótno,
35 x 50.3 cm
Na odwrocie nalepka (druk wypełniony ręcznie) o treści: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO |KRAKÓW, ul. Św. jana l.3 Telefon Nr.2 | Data przyjęcia 1930 | Autor Hofmann Wlastimił (sic!).
Na krosnach dwukrotnie odbite stemple: 35 i 50.

Starzec ze szpadlem, 1929 r.

olej/płótno, 45 x 51 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Wlastimil Hofman | 1929`

Głowa dziewczynki

olej, tektura, średn. 4,5 cm;
sygn. z prawej: WH 1926
na odwrocie autorski napis z nazwiskiem autora i tytułem

Portret kobiety - żona artysty

olej, tektura, 35 x 30,5 cm;
sygn. l.d.: WLASTIMIL / HOFMAN / Praga 1917 - KRAKÓW 1918

Opieka nad ptakami - tryptyk

olej, płyta, 35 x 81 cm (całość);
sygn. w każdej części: Wlastimil Hofman 1963;
na odwrocie na środkowym fragmencie nalepka autorska z nazwiskiem artysty, tytułem oraz wymiarami

Barwy jesieni

olej, sklejka, 47,5 x 31 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1947
/ Szklarska Poręba

Portret kobiety w kapeluszu

ołówek, papier, 35,5 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
/ 1921 / 25 / VIII

Nie wódź mnie na pokuszenie, 1960 r.

olej/płyta, 42 x 36 cm
sygnowany p. g.: `Wlastimil | Hofman | 1960`;
na odwrocie tytuł autorski oraz naklejka z Muzeum Śląskiego w Katowicach- obraz eksponowany był na wystawie: "Wlastimil Hofman (1881 - 1970). Obrazy z kolekcji polskich i czeskich", wrzesień - listopad 2003 r.

Starzec i jego anioł stróż

olej, tektura, 35 x 49,5 cm;

Dróżniczka przejazdowa

olej, tektura, 61,5 x 50 cm;
sygn. l.g.: 1963 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis autorski "Dróżniczka / przejazdowa" oraz nalepka z wystawy z 1963 r. z powtórzonym tytułem obrazu i numerem 7.

Ofiara

olej, płyta, 73 x 59,5 cm;

Autoportret z moją żoną Adą

olej, płyta, 65 x 57 cm;

16 autolitografii

zawartych w albumie z wystawy zbiorowej dzieł Wlastimila Hofmana z okazji jubileuszu 25 letniej
pracy artysty. Z przedmową M. Morelewskiego i autolitografiami z lat 1902-1927. Nakładem Kom. Jubileuszowego
Autolit. Firma A. Pruszyński, Druk. Literacka, wym.: 17 x 13,7 cm.

Babcia z wnuczkiem, 1935

olej, płótno, wym.: 64,5 x 80,5 cm, sygn. l.g.: Wlastimil Hofman / 1935

Olej, sklejka; 45 x 67 cm

ELEKTRYK, 1950

Olej, sklejka (płyta meblowa); 88 x 59,7 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1950

PORTRET OFICERA, 1917

Olej, płótno; 40 x 34 cm

Budowanie

olej, tektura, 33 x 34,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / 1916

Głowa starca

olej, tektura, 12,5 x 18,8 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Pejzaż z Bogówki

olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann /
Zakopane Bogówka 1925

Ofiara

olej, płyta, 73 x 59,5 cm;
napis autorski na odwrocie: "Jan Matejko - Ego Wlastimil Hofman/ Ofiara/ Sławna, starożytna/ stolica/ w której
własnych mor/ dują proroków".

Chrystus

olej, sklejka, 55 x 46 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofman / 1947
na odwrocie napis autorski: zaczęty w wielki Piątek / 4 kwietnia / 1947; oraz nalepka
Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego w Częstochowie z wystawy obrazów V.
Hofmana 1947

MOJA LUBA

Olej, tektura; 34,6 x 49,5 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman.
Na odwrocie napis ołówkiem: Nie narzekaj moja luba

Portret starca, 1921

olej, tektura,
wym.: 37,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1921
na odwrocie piecz?? magazynu R. Aleksandrowicz.

WIOSNA - SKOWRONEK, 1915

olej, tektura,
58.5 x 70 cm

Agnieszka ze swą patronką

olej, tektura, 38 x 47 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman / 1929

Starość i młodość

olej, tektura, 48 x 63 cm;
sygn. d.: Wlastimil / Hofmann / 1923

Pierwsza pieśń

olej, tektura, 69 x 98 cm;

Pejzaż, 1943

olej/płótno na tekturze, 25 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Wlastimil Hofmann| 1943`

Autoportret z moją żoną Adą

olej, płyta, 65 x 57 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil / Hofman / 1964

POTRET DZIECKA

Olej na sklejce 27 x 41 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil / Hofman"

Na odwrocie naklejka DESY

Autoportret z Muzą

olej, płótno, 98 x 73 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Paris 1919

Eros

olej, sklejka, 80 x 94,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1929
na odwrocie napis autorski: Eros

DYPTYK - DOM BOGÓWKA W ZAKOPANEM, 1916 i 1925

Olej, tektura; 33 x 34 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofmann | 1916
Olej, tektura; 33 x 39 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofmann | Zakopane | Bogówka 1925

Janko Muzykant

olej, tektura, 25 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann /1922

Głowa kobiety z profilu, ok. 1960

ołówek, papier,
23,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: WH (monogram wiązany)

Szkicownik artysty, 1964

zespół luźnych kart i bloczka z papierem
z rozmaitymi szkicami, m. in. śpiącego dziecka (6 rysunków, długopis, sygn. i dat. 28.V.1964), portret Józefa Bywalca (długopis, sygn. i dat. 21.V.1964), szkice ptaków ("Kos"), zwierząt ("Barany", konia, osła), kobiety w fotelu, karmnika z sianem, kapliczki przydrożnej;
wym. szkicownika: 11,4 x 18 cm, w oprawie płóciennej.

Zestaw trzech portretów - dwu mężczyzn, chłopca; ok. 1960

ołówek, papier, 19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);

Młody faun i dziewczyna

olej, sklejka, wym.: 22 x 35 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

ZAWSTYDZONA

Olej, tektura; 25 x 34,4 cm
Sygnowany granatowym olejem p. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis czerwonym olejem: wyczka się zawstydziła | nie chciała zatańczyć | mocno się [zamyśliła] | gdyż [rola] dziecko [niańczyć]

DZIEWCZĘTA, okres międzywojenny

Olej, płyta; 42,4 x 53,5 cm Sygnowany białym olejem l. śr.: Wlastimil Hofman

Starzec i dziewczyna

olej, sklejka, 24,3 x 34 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Dziewczynka zamyślona

olej, tektura, 26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: 1928 / Wlastimil Hofman

Grób Zbawiciela w Jerozolimie

olej, sklejka, 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1941 Jerozolima
na odwrocie autorska dedykacja oraz pieczęć własnościowa.

Adoracja Dzieciątka - szkic

akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
43,5 x 142 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Starzec z aniołem

sygnowany l.d.
olej, tektura
59x49.5

Tryptyk - Strzała Amora

olej, sklejka, wymiary kwater:26 x 34,5 cm,
26 x 25 cm, 26 x 34,5 cm;
każda z kwater sygn.: lewa sygn.l.d.: Wlastimil,
środkowa sygn. p.d.: WH (monogram wiązany);
prawa sygn. p.d.: Hofman 1936

NOWOCZESNY FARYZEUSZ, 1951

Olej, tektura,
49x 35 cm,
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofman 1951
na odwrocie naklejka z odręcznym napisem: WLASTIMIL HOFMAN |NOWOCZESNY FARYZEUSZ | 49 x 35 oraz napis zieloną farbą: Nowoczesny Faryzeusz

SKOŃCZONA PIEŚŃ, 1960

Olej, tektura;
40,4 x 65 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman 1960
Na odwrociu napis: Skończona pieśń

MŁODOŚĆ I STAROŚĆ

Olej, deska;
21,9 x 35,2 cm
Sygnowany l. g.: Wlastimil Hofman
Na odwrociu napis: Żebraczy kyj.
Na odwrociu oprawy nalepka: S. SCHMAUS. KRAKÓW, UL. FLORJAŃSKA L. 25 | SPRZEDAŻ ORYGINALNYCH OBRAZÓW |MALARZY POLSKICH I OBCYCH RÓWNIEŻ WYKONUJE |
OPRAWY PO CENACH BARDZO PRZYSTĘPNYCH | TELEFON NR 144-96-166-83 | KRAKÓW d. 1|8 1934 | Vlastimil | Hoffman | Młodość i starość.

Dwa pokolenia

olej, tektura,
16,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1921

Scena symboliczna

olej, sklejka, 50 x 70
sygn. pionowo w dwóch kolumnach l. d.: Wlastimil Hofman

Widok na pracownię i dom artysty w Krakowie

olej, sklejka,
wym.: 34 x 27 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1937 15 V Pani Zofii z powinszowaniem naszą budę

Dzieci

olej, tektura,
wym.: 32 x 41 cm
sygn. l.d.: Pani Zofii Lewakowskiej na pamiątkę Wlastimil Hofman 1929

Starzec

olej, płótno,
wym.: 42,5 x 49 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1929

Przedwiośnie - Mlody jeż, 1928

olej, płótno,
90 x 59.5 cm
sygnowany p.d. (partia sygnatury częściowo zniszczona i pokryta retuszem): Wlastim[.]l | H[.....] 1928
Na odwrocie stara nalepka warszawskiej Desy; na górnej listwie krosien napis ołówkiem: "Młody jeż".

Anielski przewodnik

olej, tektura,
59,5 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Alina i Balladyna

olej, sklejka,
60 x 73 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis: Alina i Balladyna / Maliny

Modele artysty

olej, sklejka,
24 x 34 cm (w świetle ramy);

Para portretów

Autoportret
olej, płyta, 47 x 55,5 cm;
sygn. l.d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis: Tryptyk / bok / Anioł Stróż
Portret żony artysty - Ady
olej, płyta, 47 x 55 cm;
sygn. p.d.: 1963 / Wlastimil / Hofman
Na odwrocie napis: Tryptyk (Bok) / Nasz Anioł Stróż

Wiosna, 1922

olej, tektura;
57,5 x 68 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil Hofmann 1922

GŁOWA CHRYSTUSA, 1951

Olej, płótno
52 x 42,5 cm
Sygnowany u góry czarnym olejem, po l.: 19 | Wlastimil;
po p.: 51 | Hofman;
na odwrocie czarną farbą napis: Kochanej Hani | i Dr Hoffmanowi | pod drzewko | Wlastimil Hofman | 1951

Brama miejska

akwarela/papier, 27,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)

Studium głowy starca

olej/tektura, 48,5 x 33,5 cm
sygnowany l. g.: `V.Hofman`

DYPTYK - DOM BOGÓWKA W ZAKOPANEM

Olej, tektura;
33 x 34 cm
Olej, tektura; 33 x 39 cm

Zimową porą

olej, tektura,
48,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 1962 / Wlastimil Hofman

Przy kapliczce

olej, tektura,
41 x 48 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil 1927 / Hofman
Na odwrocie nalepka wystawowa z 1927 r. z tytułem: Dziecko i nr 4564 oraz nalepka z Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego z Częstochowy

Dziewczynki z zielonym ptaszkiem

olej, sklejka,
34,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman

Sztuka i Furie, 1918

olej, tektura,
70.5 x 52.5 cm
sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman 1918

Żniwiarki, 1923

olej, tektura,
65.5 x 91.3 cm
sygnowany p.d.: Wlastimil 1923 | Hofman

Przyszłość rodzi się z przeszłości. Tryptyk, przed 1935

olej, sklejka, wym.: (całość) 136 x 34 cm
"sygn. na prawej kwaterze p.g.: Hofman, na odwrocie środkowej kwatery naklejka TPSP w Krakowie z 1935 r., na kwaterach napisy autorskie: Polska przed dwudziestu laty; Polska po 20 latach; Polska (nieczytelny) "

Portret Kamila Huberta Roztworowskiego, 1919

olej, sklejka, wym.: 23 x 24 cm
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman / 1919

Starzec z aniołem

olej, sklejka, wym.: 68 x 96 cm

W sadzie

olej, sklejka, wym.: 59 x 44,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Wiosna, 1924

Olej, tektura,
16,5 x 37
Sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann 1924

Portret dziecka

olej, tektura,
23 x 23
sygn. l. g. monogramem wiązanym VH

Pejzaż z Jerozolimy

olej, sklejka, 29,5 x 40 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1941 / Jerozolima
na odwrocie napis autorski: W uroczysty dzień Imienin Jego Eks. / Najprzewielebniejszego Biskupa / Karola Radońskiego, / pozwalam sobie ofiarować tę / moją skromną pracę, wraz n- ser - / decznymi życzeniami wszelkiego / dobra i pomyślności. / Wlastimil Hofman / Jerozolima. / 4/XI 1941 oraz trzykrotnie powtórzona pieczęć: Własność / Ks. J. GRAJNERTA / Włocławek

Starzec

sygnowany p.g.
olej, pilśnia
63x51

PASTUSZEK, 1949

olej na sklejce,
22,2 x 27 cm,
sygnowany p.d. "Wlastimil Hofman 1949"

Donna Alba

olej, sklejka,
27 x 27 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Starzec i dziewczynka

olej, sklejka,
25 x 35 cm,
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman
na odwrociu szkic akwarela twarzy męskiej

Para obrazów alegorycznych Wiosna i Malarstwo

olej, płótno,
obydwa po 166 x 97 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofmann/1923

Dzikuska

olej, tektura parkietowana,
94,5 x 67,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1922

Po wodę

olej, tektura,
67 x 50.2 cm
sygn. l.d.: Wlastimil 1956/Hofman

Alina i Balladyna

olej, sklejka,
60.5 x 73 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman

Trzy główki dziewczęce

olej, płyta,
16.7 x 37 cm w św oprawy
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann1924

Leda z łabędziem

olej plótno,
109.8 x 199 cm
sygn. p.d.; Wlastimil Hofman /1928

Tryptyk

Dziewczyna z kwiatem
olej, tektura, wym. 47.3 x 33.5 cm, sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann/1927

Dziewczyna z żabka
olej, tektura, wym. 47.5 x 33.3 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann/1927
na odwrociu nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Karkowie

Dziewczyna ze świerszczem
olej, tektura, wym. 47.5 x 33.5 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann/1927

Studium głowy starca

olej, tektura,
48.5 x 33.5 cm
sygn. l.g.: V.Hofmann

Pastereczka

olej, płyta,
25.2 x 35.5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman

W słońcu

olej, tektura,
28.2 x 23.9 cm,
l.d.: Wlastimil Hofman/1925,
na odwrociu napis autorski: Mojej najdroższej /Andiuszce /Wlasta 4/XI 26 oraz 4 nalepki wystawowe

U kresu - autoportret artysty

olej, sklejka,
43 x 53 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/1947/Szklarska Poręba,
na odwrociu dedykacja: Panu Henrykowi Mikulskiemu / na pamiatkę / Wlastimil Hofman

Wnętrze Bazyliki Grobu Pańskiego

olej, płyta
41 x 34 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1942/Jerozolima
na odwrociu dedykacja autorska dla biskupa Karola Radońskiego.

Studium głowy kobiecej

olej, płótno, płyta
15 x 12 cm ( w św. oprawy)
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman/1943

Studium główki dziecięcej

olej, tektura,
23 x 23,7 cm
sygn. l.g.: VH (monogram wiązany)

Anielski Przewodnik

olej, tektura,
59.5 x 49.5
sygn. l/d.: Wlastimil Hofman

olej, płyta
30,5 x 22 cm
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman/1942 Jerozolima

Portret mężczyzny

olej, sklejka
40,5 x 35,5 cm;
sygn. z prawej na środku: Wlastimil / Hofman / Tarno(?)... / 1939

Motyw z Palestyny

20,5 x 24,5 cm;
sygn. p.d. Wlastimil Hofman, na odwrocie napis ołówkiem: TIBERIAS / WIDOK S / TARASU OD / GRECÓW

Noc - Morze Martwe

olej, płótno
16,5 x 14 cm;
sygn. l.d 19 WH 43
(monogram wiązany); na odwrocie napisy autorskie: tytuł / marzec / powtórzona sygnatura

WĘDROWIEC, 1923 r.

Olej, tektura;
42,3 x 46,9 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil Hofman | 1923

Portret brata? (1949)

sygnowany, datowany l.g.
olej, płótno
55x45

Dziewczynka

olej, tektura
wym.: 23,5x23 cm

DZIECKO ZE SKRZYPCAMI I ANIOŁ, 1921

olej na tekturze,
35,7 x 25,5 cm, sygnowany p.d. "Wlastimil Hofman / 1921"

Wiosna i Malarstwo

Para obrazów alegorycznych
olej, płótno,
obydwa po 166 x 97 cm;

OPŁAKIWANIE 1925 r.

Olej na desce
38 x 48 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman 1925"

Dwie dziewczyny, 1947

olej, tektura;
46 x 71 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil Hofman 1947

Głowa dziewczyny, 1923

olej, płótno;
22,5 x 22,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofman 1923

Bławatki

olej, sklejka, 97 x 103 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1935

Pod kapliczką

olej,płótno, 50,5 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofaman/ 1932 (?)
Napis autorski na odwrocie: Heli/ pod drzewko/ 1933 r/ Wlastimil Hofman/ ADA Hofmanowa

SYN MARNOTRAWNY, 1950 r.

Olej, sklejka; 38,7 x 44,5 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Wlastimil Hofman | 1950

DZIAD II, 1926 r.

Olej, tektura; 31,5 x 23,5 (w świetle oprawy)
Sygnowany brązowym olejem l. g.: Wlastimil Hofman 1926

TRYPTYK: WIOSNA, LATO, JESIEŃ 1927 r.

Olej tektura;
wszystkie obrazy o tych samych wymiarach:
47,5 x 33,5 cm
Wiosna - sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann | 1927
Lato - sygn. l. d.: Wlastimil | Hofmann | 1927
Jesień - sygn. p. d.: Wlastimil Hofmann | 1927

ANIOŁ I STARZEC, okres międzywojenny

Olej, sklejka; 25 x 35 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis ołówkiem: "Błogosławion" | Król- Duch

Bawiący się chłopcy

olej, deska,
24 x 31,5 cm;

Strzała Amora - tryptyk

olej, sklejka,
części boczne: 26 x 34,5 cm, środkowa: 26 x 25 cm;

Jasnowłosa

olej, tektura,
21 x 23 cm;
sygn. l. d.: Wl Hofman na odwrocie: owalna pieczęć PAŁAC SZTUKI Antykwarnia Warszawa, Trębacka 2

Próba (Przebieranka)

olej, sklejka,
100 x 120 cm;

Główka dziecka

ołówek, papier,
18,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Praga czeska / Wlastimil Hofman / 1928 / 12/IV

Portret dziewczynki, 1926

olej, płótno na tekturze, wym.: 34, 5 x 26 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann 1926

Starzec

olej, sklejka, wym.: 26, 5 x 35 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman

Dziewczynki z ptaszkiem

olej, sklejka, wym.: 33, 5 x 48, 5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Pejzaż, 1953

olej, sklejka, wym.: 44 x 50 cm

Starzec i jego opiekun

olej, sklejka, 71 x 98 cm;

Derwisz

olej, płótno
71x60
sygnowany p.d.

Autoportret z muzą, 1919

olej, płótno
98 x 73 cm

Na rozdrożu, 1927

49,5 x 34,5 cm

Leda z łabędziem, 1928

olej, płótno
109,8 x 177,1 cm

AUTOPORTRET Z PRZYSZŁĄ ŻONĄ, 1916

olej na tekturze, 66,5 x 97,5 cm,
sygnowany p.g. "Vlastimil Hofmann/Praga 1916"

Anioł

olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1934

Starzec i jego opiekun

olej, sklejka, 71 x 98 cm;

W jesiennym słońcu

olej, płótno, 43 x 33 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1931

STARZEC I ANIOŁ 1924 r.

Olej na płótnie 68,5 x 99,5 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman / 1924"

Portret dziewczynki

piórko, tusz, papier,
26,8 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: 19 WH 42 / Jerozolima; napis l.d.: Arabka (ołówkiem)

Malarczyk

olej, płótno,
112 x 104 cm,
sygn. p.d.: 1908/Vlastimil Hofmamm

Siostra z braciszkiem

olej, sklejka
34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Dzikuska

olej, tektura parkietowana,
94,5 x 67,5 cm;

Autoportret

ołówek, papier 33,5 x 23,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym: WH

Anioł śmierci

ołówek, akwarela, papier
23.5x32.5 (w świetle passe-partout )
sygnowany l.d. (dedykacja)

Starość i młodość

olej, tektura, 47,5 x 68 cm;

Autoportret

olej, płyta pilśniowa, 54,5 x 42 cm,
sygn. p.d.: Wlatimil / Hofman / 1968

Portret wojewody

olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;

Macierzyństwo, 1924

olej, tektura 33 × 43
sygnowany u góry po prawej: "Wlastimil Hofmann 1924"

Muza Słowackiego

olej, sklejka 64 × 100
sygnowany u dołu po lewej: "Wlastimil Hofmann 1927", na odwrocie: "Muza Słowackiego" oraz naklejka "Własność Barbary Dowtortt Wrocław"

Portret mężczyzny (1931)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
43x33.5

DZIEWCZYNA Z CHRZĄSZCZEM, 1922 r.

Olej na tekturze 69 x 97 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman 1922"

Portret kobiety z ptaszkiem

Olej, tektura, 33 x 33 cm;
sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1950

Przed burzą - dzieci

Olej, sklejka, 32,5 x 48 cm;

Anioł i starzec 1923

olej, tektura, wym.: 71 x 96 cm,
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman 1923.

WIÓDŁ ŚLEPY KULAWEGO, 1944 r.

Olej, płótno (bez blejtramu); 40,2 x 28,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil | Hofman 1944 | Nazaret
Na odwrocie napis ołówkiem: Wiódł ślepy Kulawego

Madonna sierotek

olej, płótno, 179 x 126 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1922

Przyjaciółki

olej, tektura, 34 x 49 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Przerwana lektura

olej, deska, 22,5 x 32,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman Paryż / 1920
Na odwrocie autorski tytuł obrazu: "Aprez la lecture" oraz numery 21 i Lp. 747

Dzieci

olej, tektura, 35 x 17 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman 1924

Chrystus Frasobliwy, 1968

olej, płótno, 75 x 61 cm;
sygnowany pośrodku u dołu: Wlastimil | Hofman | 1968; na odwrocie wypisane: Zygmuntowi | Ostoja | Kołodziejskiemu | Wlastimil

Obraz wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder

Autoportret

Olej, płyta pilśniowa, 54 x 41,5 cm;
Sygn. p.d.- Wlastimil Hofman / 1968

Główka dziecka

Ołówek, papier, 19 x 16 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- Praga Czeska / Wlastimil / Hofman / 1928 / 12 IV

Portret kobiety z Aniołem

Olej, tektura, 19,5 x 25 cm;
Sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1929

Tryptyk (1936)

sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
25.8x34.5; 25.8x.25; 25.6x34.7

Kobieta z ptaszkiem

olej, tektura, 32,5 x 33 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil /Hofman/1950

Pielgrzym

sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Chłopiec

olej, tektura, 33 x 16 cm;
sygn. p.g.: V. Hofmann oraz w p.d.: VH

Starzec i jego opiekun

olej, sklejka, 71 x 98 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil/Hofman

KRAK NA TLE WAWELU - PORTRET RZEŹBIARZA STANISŁAWA SZUKALSKIEGO, 1930 r.

Olej, tektura; 54 x 46 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Wlastimil Hofmann| 1930
Na odwrocie odręczny napis czarną kredką: Krak N° 108|
(Rzeźbiarz Szukalski)

Tryptyk W szponach Erynii, 1955-19

olej, tektura, 40 x 90 cm
Część lewa : MĘŻCZYZNA Z KIELISZKIEM, 1958
olej, tektura, 36 x 32 cm; sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1958
na odwrocie autorski napis: Tryptyk | (bok) | "W szponach Erynji"
Część środkowa: GŁOWA ERYNII, 1957
olej, tektura, 36,2 x 33 cm; sygnowany l.g.: Wlastimil | 1957 | Hofman
na odwrocie szkic postaci kobiety z dzieckiem (odwrotnie w stosunku do kompozycji na awersie); autorski napis: Tryptyk | "W szponach Erynji" oraz nalepka z napisem atramentem: AUTOR WLASTIMIL HOFMAN | 46 W SZPONACH ERYNII TRYP. WYMIAR 40 x 90
Część prawa: MĘŻCZYZNA Z BUTELKź, 1955
olej, tektura, 35,5 x 32,5 cm; sygnowany l.d.: Wlastimil | Hofman | 1955

Piłkarz

Olej, płótno naklejone na tekturę, 46,5 x 31 cm;
Sygn. p.d. i dedykowany: St. Czulakowi łącznikowi /
T.S Wisły na pamiątkę / Wlastimil Hofman / 1926

Fauny

olej, tektura, wym.: 34 x 23,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Arabowie

olej, płótno, wym.: 39 x 27 cm
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman 1944 Nazaret

Autoportret z dziewczynką w jarzębinowym wianku

olej, tektura, wym.: 35 x 50 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1925
Na odwrocie naklejka poznańskiej galerii L. Kwaśnika

NATCHNIENIE, 1923 r.

Olej, tektura; 20,5 x 33,5 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: Wlastimil Hofman 1923

KOBIETA KARMIĄCA KOSA, lata 30. XX w.

olej na sklejce, 23,3 x 34,1 cm,
sygnowany p.g. ăWlastimil HofmanÓ

CHŁOPIEC Z ANIOŁEM, lata 30. XX w.

olej na sklejce, 24,7 x 34,9 cm,
sygnowany p.d. "Wlastimil / Hofman"

Cykl 16 grafik

1 Madonna Gaudiosa
autolitografia, 16 x 12,5 cm (w swietle passe - partout);
sygn. l.d.: WH (monogram wiązany)
2 Ziemowit
sygn. p.d.: WH (monogram wiązany)
3 Dziecko
autolitografia, 12,5 x 16 cm (w swietle passe - partout);

ZOFIA LEWAKOWSKA, 1948 r.

Piórko, papier; 20,7 x 29,5 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: Zofja Lewakowska; środek: 19 WH 48
[monogram wiązany]; p.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie cztery szkice piórkiem tej samej modelki

TRYPTYK - STUDIA PORTRETOWE, lata 40. XX w.

1) "Szkice duchownych"
2) "Adzia" - żona artysty
3) "Uczennica"

TRYPTYK Z PALESTYNY, lata 40. XX w.

1) "Jagnię", 1945 r.
Piórko, ołówek, papier; 8,3 x 15,6 cm
Sygnowany piórkiem p.d.: 4 / I; WH [monogram wiązany]; 1945 | Jaffa
Na odwrocie sygnowany ołówkiem na środku przy dolnej krawędzi: Palestyna | WH [monogram wiązany]

2) "Pejzaż górski"
piórko, papier; 11 x 20,2 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WH [monogram wiązany]

3) "Na plaży", 1945 r.
piórko, papier; 8 x 15,4 cm
sygnowany piórkiem p.d.: 4/ III WH [monogram wiązany] 45 | Jaffa
Na odwrocie sygnowany ołówkiem, na środku: Palestyna |
WH [monogram wiązany]

Polonia i żołnierz polski

olej, płótno 252 x 205 cm
sygn. u dołu - Wlastimil Hofman, w prawym dolnym rogu pięcioramienna gwiazda
Por.: Mistrz i uczeń. Wystawa prac Jacka Malczewskiego i Wlastimila Hofmana.
Katalog, D. A. Rempex, Warszawa 2000, poz. 29.

Główka chłopca

olej, tektura, 19 x 12,5 cm (w świetle ramy);

Kto mnie wołał ? - tryptyk na kanwie Wesela Stanisława Wyspiańskiego

olej, sklejka, 33 x 90 cm (całość); część środkowa sygn. i datowana : 1954
na odwrocie: autorska nalepka z tytułem obrazu Kto mnie wołał ?, autorskie napisy cytaty z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

W nieznane - Autoportret

olej, płótno, 100x 73 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman /Paryż 1920
na odwrocie nalepka

Anioł stróż z dwojgiem dzieci, ok. 1935

olej, tektura,
14 x 32 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofmann
Na odwrocie oprawy naklejona karta z orzeczeniem potwierdzającym autorstwo Hofmana; wydanym dnia 26 listopada 2002 roku przez p. U. Staniewską reprezentującą Gdański Salon Sztuki Dawnej (Gdańsk, ul. Długa 2).

W słońcu, 1925

olej, tektura,
24 x 28.5 cm
Na odwrocie napisy odręczne: - farbą - autorska dedykacja artysty dla żony: Mojej najdroż-szej| Adziuszce | Włast| 4/XI 26; - ołówkiem - 24 x 30; - czerwoną kredką - napis nieczytelny. Ponadto cztery nalepki: 1. Nalepka z rękopiśmiennym tekstem: 65. | W słońcu włas. pryw. | 24 x 30 cm | Wlastimil Hofmann; 2. czytelna we fragmencie nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z nazwiskiem autora i datą 11.IV 1926; 3. nalepka wystawy w Domu Artystów ZPAP w Krakowie z datą 12.IX 1925 r. ; 4. nalepka antykwariatu (?) w Poznaniu.

Autoportret z dziewczynką w wieńcu, 1925

olej, tektura,
35 x 50 cm
Na odwrocie drukowana nalepka firmy L. Kwaśnika z Poznania, zajmującej się sprzedażą i oprawą obrazów

Starzec i chłopiec z kwiatem forsycji, ok. 1935

olej, sklejka,
25 x 35 cm
Na odwrocie szkic zarysu głowy starca; obok napisy ołówkiem: 248 | 180

Madonna

olej, sklejka, wym.: 108,8 x 99,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1933

Portret dziecka

olej, płótno, wym.: 29 x 32cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1948

DWÓCH STRÓŻÓW

Rysunek piórkiem, papier; 13,5 x 10,4 cm
Na odwrocie fragment rysunku piórkiem z sygnaturą:
WH [monogram wiązany] Jerozolima

PIERWSZY RYSUNEK PO POWROCIE DO DOMU, 1946 r.

Kredka, papier; 13,9 x 12,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: 22/VI WH [monogram wiązany] 1946 | Kraków | Pierwszy mój rysunek po powrocie do domu

TRYPTYK Z ADZIĄ

1. "Ciocia Matylda" - ołówek, papier; 13 x 9 cm;
sygnatura ołówkiem l.d.: monogram wiązany "WM"; p.d.:
monogram wiązany "WM" | Ciocia Matylda

2. "Adzia" - ołówek, karton; 13,2 x 8,1 cm;
sygnatura ołówkiem p.d.: Adzia | monogram wiązany "WH"

3. "Wasza [Nasza?] Kasia" - ołówek, papier; 14,2 x 11 cm;
sygnatura piórkiem l.d.: Wlastimil Hofman | (ołówkiem) W[N]asza Kasia

Główka dziecka

olej, tektura, 24,5 x 32,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / 1929

Anioł i starzec

olej, tektura, 68 x 94 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1922

STARZEC Z ANIOŁEM, po 1930

olej, sklejka,
25 x 35.5 cm
sygnowany l.g.: Wlastimil Hofman

Elfy

olej, płótno, 48 x 35 cm; sygn. l.d.: Wlastimil / Hofmann

Zamyślona

olej, sklejka, 24 x 36 cm; sygn. p.d. z dedykacją autorską: Kochanemu Koledze
Ab. Neumannowi/ Wlastimil Hofman/ na pamiątkę 1932

Młody faun

olej, tektura, 32 x 35 cm, sygn. p.g.: 1920/ Wlastimil Hofman

Główka dziecka

olej, tektura, 27 x 19 cm; sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman/ 1922

Portret starca w wieńcu na głowie

olej, tektura, 21,5 x 29 cm (w świetle ramy);

Modlący się starzec

olej, tektura, wym.: 40 x 25 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / Bonarka 1920

Autoportret z żoną

olej, tektura, wym.: 16 x 38 cm
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman /1947 oraz dedykacja: "Naszej Kasi na pamiątkę"

PRÓBA, 1936 r.

Olej na tekturze 101 x 118,5 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil Hofman / 1936"
Na odwrocie naklejki wystawowe - TPSP w Krakowie, 1936 r., 1938 r.,T.A.P. "Sztuka"

Dziewczynki (1923)

sygnowany, datowany p.d.
olej, tektura
49.5x69

Ofiara Abrahama

olej, tektura, 33 x 42 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1930

Portret mężczyzny

olej, tektura, 48 x 33 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1922

Dzieci

olej, tektura32 x 41 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1921 (? - data słabo czytelna)

Wizerunek własny z profilu

olej, płótno, 37 x 33,5 cm;
sygn. l. g.: 1931/ Wlastimil Hofman

Anioł

olej, sklejka, 100 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1923

TRYPTYK Z ARCHITEKTURĄ

1. Kościół w Karlinie
Ołówek, kredka, papier; 11,7 x 9 cm

2. Panorama miasta
Kredka, papier; 8,3 x 16,1 cm

3. Port
akwarela, papier; 12,6 x 9,5 cm

STUDIUM PORTRETOWE ANDRZEJA PRONASZKI

Ołówek, papier; 19 x 15,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WH (monogram wiązany);
niżej podpis: Andrzej Pronaszko
Na odwrocie inny szkic portretu Pronaszki
sygnowany monogramem wiązanym WH.

KRÓWKA

Akwarela, ołówek, papier; 21 x 17 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic krów na pastwisku

TRYPTYK - AKTY

1. Myśliciel
Ołówek, papier; 19,8 x 16 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic stojącego aktu

2. Akt 3
Kredka, ołówek, karton; 19,2 x 23,3 cm
Na odwrocie akt

3. Siedząca tyłem
Ołówek, papier; 19 x 16 cm

TRYPTYK

1. MĘŻCZYZNA W KAPELUSZU
Ołówek, papier; 13 x 8,6 cm

2. KOREKTA W PRACOWNI
Piórko, ołówek, papier; 13,6 x 9,3 cm

3. POPIERSIE JACKA MALCZEWSKIEGO
Ołówek, papier; 13 x 7,5 cm

Dwaj starcy

olej, tektura, 22,7 x 34,2 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

TRYPTYK ZE ZWIERZĘTAMI

"Ptak" - pastel, ołówek, papier; 12,1 x 20,2 cm
Sygnowany ołówkiem, dół, środek: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic ptaka

"Leżący jeleń" - ołówek, papier; 17,4 x 12,2 cm
Sygnowany ołówkiem z lewej: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkice zwierząt i twarzy ludzkich

"Biały niedźwiedź" - ołówek, papier; 10,9 x 17,1 cm
Przy dolnej krawędzi napis: Biały niedźwiedź

TRYPTYK Z AKTAMI

"Akt męski" - ołówek, papier; 19,4 x 15,6 cm

"Akt kobiety siedzącej" - ołówek, papier; 9,7 x 16,3 cm
Na odwrocie sygnatura ołówkiem: WH

"Akt kobiety stojącej" - ołówek, papier; 18,2 x 13,3 cm
Na odwrocie kredkami rysunek gałęzi wiśni

TRYPTYK

"Woda życia" - ołówek, papier; 15 x 8,5 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WH (monogram wiązany)
Na odwrocie szkic kobiety czerwonym piórkiem, sygn. ołówkiem: WH

Dziewczynki z krecikiem

olej, tektura, 69,5 x 99,5 cm;

Starzec i anioł

olej, sklejka
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
wym.: 35 x 50 cm

Autoportret

olej, tektura
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman
wym.: 22 x 27,5 cm

NA ROZDROŻU

1927 r.
Olej na płótnie naklejonym na tekturę 49,5 x 34,5 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil / Hofman 1927"

W drodze do kościoła

olej, tektura, 100 x 140 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/1920
na odwrocie nalepki z TPSP w Krakowie 1920 r. i Salonu Wojciechowskiego w Krakowie oraz ekspertyza prof. F. Kopery

PEJZAŻ Z SOSNAMI

Akwarela, ołówek, papier; 10,7 x 17,2 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: (monogram wiązany) WH

PRACA NA ROLI, lata 40. XX w.

Piórko, papier; 8 x 16,2 cm
Sygnowany piórkiem p.d.: (monogram wiązany) WH | M`Kor Chaim
Na odwrocie napis ołówkiem: Palestyna | WH (monogram wiązany)

PORTRET JACKA MALCZEWSKIEGO

Ołówek, papier; 13 x 7,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: (monogram wiązany) WH;
poniżej napis piórkiem: Jacek Malczewski | Wlastimil Hofman
Na odwrocie - rysunek studni

AUTOPORTRET

Ołówek, papier; 13,7 x 9,6 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: (monogram wiązany) WH;
na środku przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Autoportret

PORTRET LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO

Ołówek, papier; 13 x 7,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: (monogram wiązany) WH ;
poniżej napis piórkiem: Leon Wyczółkowski | Wlastimil Hofman

WIDMO PIASKOWE, 1945 r.

Kredka, ołówek, papier; 8,5 x 16,4 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Widmo piaskowe;
oraz na środku przy dolnej krawędzi: (monogram wiązany) WH Jaffa 45
Na odwrocie ołówkiem i piórkiem rysunek mężczyzny kopiącego dół, sygn. p.d.: (monogram wiązany) WH | Palestyna
poz. 46,47

GÓRY

Kredka, ołówek, papier; 9 x 14,6 cm

Akt, 1925 rok

olej/sklejka, wymiary: 31 x 24 cm
sygnowany lewy dół: "Wlastimil/Hofman/1925"

Głowa dziewczyny (1923)

sygnowany, datowany l.g.
olej, tektura
wymiary: 32x46.5 (w świetle passe-partout)

PORTRET ADAMA MICKIEWICZA, 1959 r.

Olej na płycie 48 x 36,5 cm
Sygnowany p.g. - "1959 / Wlastimil / Hofman"

POWRÓT Z KOŚCIOŁA, 1920 r.

Olej na tekturze 100,5 x 140 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil Hofman / 1920"

TRZY PORY ROKU

tryptyk, 1967 r.
Olej na płycie 61 x 40,5 cm (każdy)

WIOSNA
Sygnowany p.d. - "Wlastimil Hofman"
LATO
Sygnowany l.d. - "1967 / Wlastimil Hofman"
JESIEŃ
Sygnowany - "Wlastimil Hofman / 1967"

Głowa starca

olej, tektura, 24 x 32 cm; sygn. l.g.: Panu Emilowi
Sinkowi na pamiątkę / Wlastimil Hofman Kraków 1924

Wiosna-Dziewczynka z bukiecikiem przylaszczek,193

olej, płótno,
122 x 69.3 cm

"Portret chłopczyka w kapeluszu góralskim"

olej, tektura, wym.: 32 x 41 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1929

AUTOPORTRET Z CHRYSTUSEM FRASOBLIWYM, 1960

olej na tekturze, 37 x 25,5 cm, sygnowany p. g. "Wlastimil Hofman 1960"

Autoportret przy schodach

olej, tektura, 49 x 35 cm; sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1955

Starość i młodość

JEŹDZIEC Z DZIEWCZYNĄ, lata 40. XX w.

Piórko, tekturka (okładka bloku z papierem listowym); 18,4 x 23,4 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: [monogram wiązany] WH | Palestyna
Nad sygnaturą napis długopisem: Prawdopodobnie |
ten rysunek z cyklu do historji Czech | przedstawiał porwanie Jitki

POGOŃ ZA MATERIALNYM SZCZĘŚCIEM

Kredka, papier; 9,7 x 16,4 cm
Sygnowany kredką p.d.: hofm; oraz l.d.: monogram wiązany WH
Na dole podpis kredką: Pogoń za materyalnem szczęściem

Z ŻYCIA STUDENTÓW W PARYŻU, 1899-1901

Piórko, papier; 16,7 x 11,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: [monogram wiązany] WH;
piórkiem na dole: Wlastimil Hofman

KOREKTA LEONA GEROME`A, 1899-1901

Piórko, papier; 15,5 x 10,1 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: [monogram wiązany] WH;
oraz piórkiem p. d.: Wlastimil Hofman

KARYKATURA JACKA MALCZEWSKIEGO, JERZEGO KARSZNIEWICZA I WLASTIMILA HOFMANA

Ołówek, karton; 24,9 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: [monogram wiązany] WH;
oraz piórkiem na dole: Wlastimil Hofman

JERZY KARASEK Z RZEŹBĄ STURSY, ok. 1925 r.

Czarna kredka, papier; 25,4 x 24,3 cm
Sygnowany kredką dół, środek: [monogram wiązany] WH
Z prawej strony napis ołówkiem: Jerzy Karasek | ze Lvovic | z rzeźbą Stursy | dźwiganą z domu zmarłego | Artysty rzeźbiarza.
Z lewej strony napis ołówkiem: Mniejsza o kolana aby tylko |
rzeźbę uratować | (...) | Hofman
Na odwrocie powtórzenie sceny, bardziej szkicowe, sygn. l. d.: WH

Przedwiośnie

olej, tektura, 33 x 43,5 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1929.

Dziecko

olej, deska, 21,5 x 34 cm; sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Chłopczyk i Anioł Stróż

olej, sklejka, 22 x 35 cm; sygn. l.g.: Wlastimil Hofman.
Na odwrocie: napisy autorskie.

Autoportret w kapeluszu

olej, płyta, 60 x 40 cm; sygn. l.d.: Wlastimil/ Hofman; na odwrocie: napis Autoportret/ 1968

Nowy modelik - jedyny ratunek

olej, tektura, 33 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu:
Wlastimil/ Hofman/ 1962. Na odwrocie: autorski tytuł obrazu.

Rozmowa Arabów - szkic

olej, karton, 14,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr.d.: WH (monogram wiązany) / Jerozolima

Park

olej, płyta, 61 x 60,5 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

W moim ogrodzie

olej, tektura, 23,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924; na odwrocie: autorski tytuł.

Autoportret w mundurze

olej, tektura, 24,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916; na odwrocie: napis Autoportret, stempel składu materiałów malarskich Marie Adeltova Praha.

Autoportret w żołnierskiej furażerce

piórko, papier, 27 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 3 XI 1943 Nazaret / Ego

Główka dziecka

czerwona kredka, papier, 19 x 30 cm (w świetle oprawy);

AUTOPORTRET Z CHARONEM, 1941 r.

Olej, sklejka; 65,2 x 81,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: Wlastimil Hofman | Tel Aviv 1941

TRYPTYK JEROZOLIMSKI, 1942 r.

Olej, tektura; 7,2 cm x 27,7 cm (dwie boczne kwatery 7,2 x 6,4 cm; kwatera centralna 7,2 x 14,9 cm)

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ

Olej, sklejka; 70,2 x 98 cm
Sygnowany brunatnym olejem p.d.: Wlastimil Hofman

"Dwie dziewczynki"

olej, tektura
wym.: 57 x 42 cm

"Autoportret"

olej, deska
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1921 oraz dedykacja: Pani Bronisławie Koncowej na pamiątkę pobytu na Salwatorze.
wym.: 63 x 43,5 cm

Chłopiec z aniołem (1929)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno /tektura
21x40.3

Głowa kobiety w profilu, około 1930

olej, tektura; 9,5 x 13 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Wlastimil Hofman

Dziewczyna z koralami we włosach, około 1925-1930

olej, tektura; 13 x 11,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Wlastimil Hofman; na odwrocie nalepka: ZYGFRYD REIZES | SALON SZTUKI | Lwów, 3-go Maja 11 a. | Nr 185 | Autor Vlastimil Hoffmann | Tytuł dzieła (...) | Cena sprzedaży (...) | Rodzaj ol.

Autoportret z pożogą w tle, ok. 1960 r.

olej, płótno, 75 x 60 cm, sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Przy kapliczce

olej, sklejka, 25 x 35 cm, sygn. l.g.: Vlastimil Hofman

PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIKORKAMI, 1957 r.

Olej, sklejka; 45 x 67 cm
Sygnowany szarym olejem l.d.: Wlastimil | Hofman | 1957

ELEKTRYK, 1950 r.

Sygnowany czarnym olejem l. d.: Wlastimil | Hofman | 1950

NASZ ŚWIAT, 1926 r.

Olej na płótnie 32 x 63,5 cm
Sygnowany p.d. - "Wlastimil / Hofman / 1926"

STARY CZŁOWIEK Z DZIEWCZYNĄ, 1924

olej na tekturze, 58,3 x 68,7 cm, sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman 1924", na odwrocie przedwojenna pieczęć okrągła "Konserwatora Okręgu Krakowskiego"

Eros i Psyche

olej, płótno
126 x 104 cm

Anioł stróż

olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1923

Sierotka

olej, płótno, 80 x 99 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ Paryż 1919

Świniopas

olej, tektura, 35,5 x 47 cm; sygn. p.d.: Wlastimil/ Hofman/ 1951

CHŁOPCZYK

OLEJ NA TEKTURZE
wymiary: 40x32
SYGNOWANY

PORTRET

OLEJ NA TEKTURZE
wymiary: 33,5x48,5
SYGNOWANY

AUTOPORTRET

OLEJ, TEKTURA
wymiary: 42,5x27
SYGNOWANY

NA NUTĘ DANTEGO

OLEJ, TEKTURA
wymiary: 50x70
SYGNOWANY

MODLITWA, 1929 r.

Olej sklejka; 43,3 x 24,6 cm
Sygn. p.d.:Wlastimil Hofman | 1 XI 29

STARZEC

wymiary: 33.5 X 33.5 olej
sygnowany

Chłopiec z kawką

olej, tektura,
34 x 49.5 cm

"MINĄŁ WIEK ZŁOTY, UCZYĆ SIĘ TRZEBA", 1930

tryptyk, olej na sklejce,
34,5 x 123 cm, sygn. w środkowej kwaterze "Vlastimil Hofmann 1930"

Wspomnienie dzieciństwa

olej, tektura, 34 x 48 cm;
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman / 1928

Derwisz

olej, płótno, 71,5 x 60 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Kolędnik

olej, tektura, 31 x 26 cm
sygn. p.g.: Vlastimil / 1909
Na odwrocie: studium postaci starca.

Powrót z polowania

olej, tektura, 17,5 x 33 cm;
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman

PORTRET KOBIETY, 1933 r.

Olej, płótno; 65,5 x 55 cm
Sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

DWIE DZIEWCZYNKI

Olej, sklejka, 21,3 x 35,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie pieczątka: "EMIL CZAPLIŃSKI | ADWOKAT I NOTARIUSZ | Głuchołazy"

AUTOPORTRET Z WRÓBLEM I MODELKĄ, 1955 r.

Olej, tektura, 45 x 38 cm
Sygnowany czarnym olejem p.g.: Wlastimil 1955 | Hofman

Portret starca (1921)

sygnowany dat.p.d.
olej tektura
25x26.7

Portret kobiety żołnierza (1943)

(na odwrociu: Szkic leżącej postaci)
sygnowany dat.l.p.d.
olej papier
9x20

Dziewczyna

olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1932

Dzieci

olej, płótno, 63 x 76 cm
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / Praga 1912

Autoportret z kwiatem

olej, tektura,
73 x 60 cm

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ

1921 r.
Olej na tekturze 48,5 x 69 cm
Sygnowany l.d. - "Wlastimil Hofman / 1921"

ANIOŁ STRÓŻ

olej, sklejka, 63 x 104 cm;
sygnowany u dołu z prawej: Wlastimil Hofman / 1923

SCENA ALEGORYCZNA - POLONIA I ŻOŁNIERZ POLSKI

olej, płótno, 252 x 205 cm;
Por.: Mistrz i uczeń. Wystawa prac Jacka Malczewskiego i Wlastimila Hofmana. Katalog, D. A. Rempex, Warszawa 2000, poz. 29.

WODA ŻYCIA, 1922

olej, tektura 70 x 100
sygn. po prawej u dołu, czarnym olejem: Wlastimil Hofmann 1922

Śmierć

olej, tektura, 41 x 38,5 cm; sygn. l.g.- Wlastimil Hofman 1957

Zamyślenie

olej, tektura, 34 x 26 cm; sygn. l.d.- Wlastimil Hofman / 1956

ULUBIONY PIES, 1928

olej na sklejce, 48,8 x 70,5 cm
sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman 1928"
na odwrocie stempel Urzędu Konserwatorskiego zezwalającego na wywóz oraz obcy napis "Ulubiony pies"

PO POWROCIE

Olej, sklejka, 38 x 46,4 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Wlastimil Hofman | Szklarska Poręba 1947
Na odwrocie napis czarną farbą: (Po powrocie) | "Jezu mniej litość nad nami"

PORTRET KOBIETY Z TĘCZĄ, 1947 r.

Olej, sklejka, 27,2 x 35,2 cm
Sygnowany brązowym oraz czerwonym olejem p.d.: Wlastimil Hofman 1947 | Szklarska Poręba
Na odwrocie napis: Szczerej, przedobrej i Serdecznej | Pani Jadwidze na pamiątkę | pozowania | Wlastimil Hofman | 17/IX 1947 | Szklarska Poręba

PORTRET CHŁOPCA [LU LU], 1920 r.

Olej, deseczka, 7,3 x 11,2 cm
Sygnowany brązowym olejem l.g.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920
Na odwrocie kartka z odręcznym napisem: "Lu Lu" | NASZ MODELIK | W PARI r. 1920 | Rue Du Muclain (...)est

Koronacja Najświętszej Marii Panny

olej, płótno, 160,5 x 114 cm; sygn. l.d. - Wlastimil `933 / Hofman
Na odwrocie napis odręczny: "Koronacja Najświętszej Marii Panny".
bibl.: E. Dusza, Malarz zapomnianego pejzażu, Londyn 1981

De profundis - tryptyk

olej, tektura, całość: 26 x 61 cm, kwatery: 26 x 20 cm;
sygn. w prawym skrzydle p.d.: Praha / Vlastimil Hofman / 1914

Chwile zadumy

olej, płótno, 80 x 110 cm; sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Główka dziewczyny, 1923 (?)

olej na tekturze, 17,1 x 23 cm
sygnowany p.g.: "1923/ Wlastimil Hofman"

Sierota - Samotność - W świat

olej, płótno,
95 x 123.5 cm
Sygnowany l.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1916 Na krosnach i ramie powtórzony dwukrotnie napis "Sierota"; na poprzeczce krosien cy-fra "3"

ŚPIEW SKOWRONKA, 1918 r.

Olej, tektura, 55 x 45,7 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann / 1918
Na odwrocie owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH/ R. ALEKSANDROWICZ / KRAKÓW / PL. MATEJKI 1.

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ, 1922 r.

Olej, płyta, 69 x 100 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman 1922

PORTRET PANI W BŁĘKITNEJ SUKNI ( LEOKADII SERWIŃSKIEJ), 1954 r.

Olej, płótno 47 x 40,5 cm
Sygn. po prawej u góry czarnym olejem : Wlastimil Hofman | 1954

AUTOPORTRET Z ŻONĄ, 1964 r.

Olej, dykta, 64 x 58 cm
Sygnowany p.g.: Wlastimil Hofman / 1964

Anioł Stróż

olej, tektura,
70 x 94 cm;
Na odwrocie nalepki przewozowe.

Przyjaźń

olej, tektura,
46 x 66 cm;

Przedwiośnie

olej, sklejka,
25,5 x 35 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil /Hofman /1946
Napis na odwrocie: Heli na pamiątkę Jej Jacusia /Wlastimil Hofman /1946

Tyś moje słoneczko

olej, sklejka,
38 x 46 cm;
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman /1946
Napis na odwrocie: Heli na pamiątkę /Wlastimil Hofman

Autoportret z dwiema postaciami, około 1925

olej, tektura; 17,3 x 39 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman

Dwie postacie z pucharem, około 1920

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofman
Prezentowany obraz wyróżnia się interesującą kompozycją szerokich plam, nawiązuje do stylistyki dzieł obejmowanych terminem Art deco.

Satyr, 1927

olej, tektura; 26 x 33 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil Hofman | 1927

Zamyślona dziewczyna, 1928

olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 31,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: Wlastimil Hofman | 1928

Zadumana panienka

olej, tektura, 37 x 17 cm;
sygn. u dołu - Wlastimil Hofman 1922

Przyjaciele

olej, sklejka, 35 x 50 cm;
sygn. l. d. - Wlastimil / Hofman

Wiejski grajek

olej, sklejka, 50 x 70 cm;
sygn. u dołu (na gryfie skrzypiec) - Wlastimil Hofman

Dwa studia portretowe, 1945

olej na papierze, 9,1 x 33,6 cm
sygnowany p.g.: "Wlastimil Hofman/M`Kor Chaim 1945", l.g.: "Wlastimil Hofman/M`Kor Chaim 1945"
na odwrocie dedykacja

AUTOPORTRET, 1962 r.

Olej, płyta pilśniowa, 37,2 x 32 cm

Los człowieka

olej, płótno, 54 x 70 cm;
sygn.p.d.-V.Hofman

Pochylmy głowy

olej, sklejka, 23,5 x 32,5 cm;
sygn. l.d. - Wlastimil / Hofman

Autoportret

olej, sklejka, 50 x 39 cm;
sygn. p.g.- Wlastimil Hofman / 1932

Wędrowca

olej, tektura, 42 x 47 cm;
sygn. l.d. - Wlastimil Hofman / 1923

Leda

olej, tektura, 32 x 40 cm;
sygn. p.d. - Wlastimil Hofman / 1925
Na odwrocie nalepka ZPAP w Krakowie z datą przyjęcia 19 IX 1925

Chwila zadumy

olej, płótno, 60 x 54 cm;
sygn. l.g.- Vl. Hofman /1915

Pierwsza pieśń - Przedwiośnie

olej, tektura,
60.5 x 73 cm
owany l.g.: 1918 | Wlastimil Hofmann Na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz napis kredką: 73x601
U dołu naklejka (druk, rękopis) o treści: Z.ZIEMBICKI | KRAKÓW. PLAC MARYACKI 2. | Autor: Hofman Wlas

Dziewczynki na tle pejzażu

olej, tektura,
34.5 x 48.5 cm
owany l.d.: Wlastimil Hofman

Nadzieja, 1918

olej, płótno
127 x 95,5 cm

NIMFA

Olej, płótno, 37,2 x 47 cm
Sygnowany czerwonym olejem l.d.: Wlastimil Hofmann 1931
Na krośnie dwie nalepki oraz pieczęć: 1) "Towarzystwo Przyjaciół S(...) | Poznań, Plac Wolności 1 | Reg. Obrazów nr. bież. 65 | Nazwisko artysty: Hofmann | Tytuł obrazu (dzieła): Rusałka | Rodzaj obrazu: ol."
2) "(...) 7 x 37 Rusałka | Ninfa [sic!] 91".
3) pieczęć: "37"

Madonna z Dzieciątkiem

olej, płótno, 56 x 47 cm;
sygn.p.g.- W. Hofmann 1917

Jesień, 1958

olej, płótno, 54 x 61 cm;
sygn. p.d. - Wlastimil / Hofman / 1958

Skrzypek i anioł

olej, dykta,
63 x 104 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil Hofmann 1923

Starość i młodość, 1922

olej, tektura
68,5 x 97,5 cm

Autoportret w kapeluszu, 1918

olej, płótno
35,5 x 35,5 cm

ŻEBRACZY KIJ

Olej, sklejka, 22 x 35, 3 cm
Sygnowany czarnym olejem l. g. r.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie sklejki napis czarnym olejem: Żebraczy Kyj

KOBIETA Z FAUNEM, 1923

Olej, tektura, 49,4 x 70 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.r.: Wlastimil Hofman | 1923
Na odwrocie: 1. nalepka i pieczęć: "(...)URZĄD (...)LNY (...)"
[w polu pieczęci orzeł w koronie]

Kolędnicy, 1930

olej na płótnie,
228 x 137 cm
sygnowany l.d.: "Wlastimil Hoffman/1930"
Prezentowane dzieło należy do najlepszych dzieł artysty. Z upodobaniem malował rozgrywające się w wiejskim krajobrazie sceny , chętnie też przedstawiał ludowe obrzędy.

Kolędnicy, 1930

olej na płótnie,
228 x 137 cm

Autoportret z paletą

olej na sklejce, 38,5 x 54,5 cm, sygnowany l.d.: "Wlastimil Hofman"
na odwrocie nalepka Salonu Sztuki Władysława Ratusińskiego

Piosenka skowronka

olej, tektura,
55 x 45.7 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1918 Na odwrocie napis ołówkiem: Pieśń; stempel: 10; oraz owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW PL. MATEJKI 1

Starzec i anioł

olej, sklejka,
32.5 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Vlastimil Hofmann Na odwrocie autorski napis ołówkiem - cytat z "Króla Ducha" Juliusza Słowackiego (rapsod II, w. 381-384): "Choćby już tylko miodem prostym kwietna | z myślą - jak chłopek prostą ale ciemną,| Ojczyzna ta wstać miała i w postawie | chłopka się kłaniać Panu - błogosławię" | Król Duch | Słowacki.

Portret mężczyzny w kapeluszu, 1910

olej, tektura
34,3 x 34,5 cm

Autoportret, 1921

olej, płótno
89,3 x 69,2

Faun i starzec, 1923

olej, tektura

liczba obiektów: 1577