1 zł
2 600 000 zł

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

olej/płótno, 74 x 55,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Głowa, z teki: Katharsis, 1985

miękki werniks, papier; 69 x 53 cm w św. p-p. (arkusz); 64 x 48,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 85 (ołówkiem);
oznaczenie l. d.: p.d.a. (ołówkiem)

Teka Katarsis, 1985 r.

litografia/papier, 76 x 57 cm (arkusz)
każda z prac sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85' oraz opisana ołówkiem l.d.: '45/100'
6 prac oraz karta tytułowa w brązowej obwolucie

Rozwianie, lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Rozwianie | MA'

Projekt tkaniny żakardowej, 1952,

ołówek/papier milimetrowy, 14,5 x 16 cm, wymiary obwoluty 37,5 x 29 cm

Bez tytułu, 1993 r.

brąz, 76 x 19 x 19 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na krawędzi podstawy: 'AM 93'

Postać, 2008 r.

beton, 178 x 55 x 41 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na odwrociu: 'MA 08'

z cyklu: Inkarnacje, 1989

tkanina jutowa, żywica, drewno, wys. 70 cm
sygn. u podstawy monogramem artystki: MA89

miękki werniks, papier; 68,5 x 52,5 cm w św. p-p. (arkusz); 64 x 48,7 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M Abakanowicz 85 (ołówkiem);
oznaczenie l. d.: p.d.a. (ołówkiem);
na odwrocie nalepka galeryjna

Bez tytułu, 1981 r.

tusz, węgiel/papier, 49 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'M.Abakanowicz 1981'

"Patrzący"

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Patrzący / M. A'

Piotr i Paweł, 2009 r.

brąz
Piotr: 177 x 79 x 26 cm
Paweł: 177 x 80 x 26 cm
sygn..: M.ABAKANOWICZ 2009

Anatomia, 2009 r.

juta, żywica, drewno, żelazo
112 x 92 x 26 cm
sygn.: ANATOMY M.ABAKANOWICZ 2009

Linnen and sisal, 1974

len, sizal, 200 x 130 cm
sygn. i opisany na autorskiej metce: „LINNEN AND SISAL” 1974 200 x 130 cm M. Abakanowicz

Jonas, 1998

tkanina jutowa, żywica, metal, 145 x 49 x 64 cm
sygn. na autorskiej plakiecie: JONAS ON IRON FRAME/ M.ABAKANOWICZ/ 1998

Z cyklu: Oko, 2006 r.

rysunek tuszem chińskim, 31 x 23 cm, niesygnowany.
Dar Pana Jana Kosmowskiego.

Z cyklu Okamgnienie, 2000 r.

gwasz, akwarela, papier, 35, 5 x 44 cm,
sygn. i dat. u dołu 2000 Dla Moniki m. Abakanowicz

Ryba, 2002

technika mieszana, papier; 29,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: M Abakanowicz (ołówkiem);
dat. i opisany l. d.: Ryba 2002 (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem: Magdalena Abakanowicz / Ryba / tech. mieszana / wym. 42 x 30

Tors, z teki Katharsis, 1985

miękki werniks, akwaforta barwna, papier;
68,8 x 52,7 cm w św. p-p. (arkusz); 64,5 x 48,5 cm (odcisk płyty);
na odwrocie nalepka galeryjna

Bez tytułu (Słoń), 1999 r.

stal, 13 x 18 x 5,5 cm
sygnowany i datowany na podstawie monogramem wiązanym: 'AM 1999'
rzeźba unikatowa

Teka trzech grafik z cyklu Katarsis, 1985 r.

miękki werniks/papier, 75 x 48 cm (zadruk)
każdy arkusz sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85', opisany l.d.: [numer edycji]
Teka 3 grafik w płóciennej obwolucie

Deux brunnes colines, 1973 r.

gobelin/wełna, sizal, włosie, 100 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na autorskiej naszywce: 'MAGDALENA ABAKANOWICZ | "DEUX BRUNNES COLINES" | 100 x 135 1973 | M. Abakanowicz'

Fraction, 1982 r.

ręczna, gobelin/wełna, sizal, włosie, 120 x 93 cm
sygnowany, datowany i opisany na autorskiej naszywce: 'M.ABAKANOWICZ | "FRACTION" | 1982 | M. Abakanowicz | 120 x 93'

Z cyklu Anatomia, 2009 r.

drewno, tkanina jutowa, żywica, 5,5 x 22,5 x 14 cm
sygnowany i datowany na tabliczce: 'ABAKANOWICZ 09'
rzeźba unikatowa

Parys i Odys, 2005 r.

tkanina jutowa, żywica, 215 x 90 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na metalowej tabliczce:
'PARYS | ABAKANOWICZ | 2005' [Parys]
'ODYS | ABAKANOWICZ | 2005' [Odys]

MAG z serii Portrety Anonimowe, 2000 r.

metal, tkanina jutowa, żywica, 102 x 22 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'MAG 2000' oraz sygnowany monogramem wiązanym: 'AM'
rzeźba unikatowa

Tom on bench, 1993 r.

drewno, tkanina jutowa, żywica, 213 x 55,5 cm

Postać z serii Group of Ten (Crowd), 1986 r.

tkanina jutowa, 108 x 30 x 25 cm
opisany, datowany i sygnowany na odwrociu na metalowej plakietce: 'GROUP OF TEN | ABKANOWICZ |1986'
rzeźba unikatowa

Landscape (szkic), 1976 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, 89 x 59 cm
sygnowany i datowany na metalowej autorskiej tabliczce: 'Abakanowicz | 1976 MA '
rzeźba unikatowa

Portret Anonimowy, 1986 r.

drewno, tkanina jutowa, 59 x 20 x 20 cm
sygnowany i datowany na odwrociu podstawy: '[sygnatura] 86'
rzeźba unikatowa

Postać, 2008 r.

beton, 162 x 76 cm
sygnowany i datowany na odwrociu monogramem wiązanym: 'AM 08'
rzeźba unikatowa

Postać, 2008 r.

brąz patynowany, 143 x 97 cm
rzeźba unikatowa

Walking Figure, 1998 r.

brąz patynowany, 172 x 45 x 120 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na odwrociu: 'AM1998'

Bez tytułu, 2002 r.

brąz, 77 x 19 cm
sygnowany i datowany na krawędzi podstawy: 'AM 02'
rzeźba unikatowa

Postać, 2008 r.

brąz, 104 x 30 cm

Bez tytułu, 1979 r.

tusz, długopis/papier, 64 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M.Abakanowicz |1979'

Bez tytułu, 1979 r.

tusz/papier, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M.Abakanowicz | 1979'

Bez tytułu z cyklu Humpbacked Tree , 1992 r.

węgiel/karton, 60 x 47 cm
sygnowany l.d.: 'M. Abakanowicz', datowany p.d.: '1992'

Bez tytułu (Słoń), 2002 r.

metal, 10,5 x 19,5 x 5,5 cm
sygnowany i datowany monogramem wiązanym: 'AM 2002'
rzeźba unikatowa

Embriology, 2007

metal spawany, 17 x 29 x 16 cm
wystawiany: Walking Lesson Abakanowicz / Markowski, Green Point Projects, Nowy Jork, listopad 2017
reprodukowany: Walking Lesson Abakanowicz / Markowski [wystawa zbiorowa] Green Point Projects, Nowy Jork, 2017, Warszawa 2017, s. 11.
proweniencja: dar artystki dla dyrektora Muzeum Azji i Pacyfiku Andrzeja Wawrzyniaka, kolekcja prywatna

Bez tytułu, 2008 r.

brąz, 68 x 19,5 x 19,5 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'M.ABAKANOWICZ 08' oraz monogramem wiązanym: 'MA'

Jasny sizal, 1974-75

tech. własna, 145 x 180 cm
sygn. na odwrocie na dwóch autorskich metkach:
MAGDALENA ABAKANOWICZ „JASNY SIZAL” 1974-75 145 X 180 CM

Metalowa głowa, 2004

żelazo, 98.5 x 35 x 23 cm
sygn. na podstawie: M ABAKANOWICZ 04/monogram MA

Three handed, 2008

tkanina jutowa, żywica, drewno, wys. 171 cm
sygn. na drewnianej podstawie (mosiężna blaszka): THREE-HANDED M.ABAKANOWICZ 2008 oraz monogram wiązany MA.

"Pregnant", 1970/80 r.

gobelin/sizal, włosie, 140 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na naszywce autorskiej: 'ABAKANOWICZ | 140 X 110 | "PREGNANT" | 1970/80 | M. Abakanowicz'

Bez tytułu, 1976, 1976 r.

drewno, żywica, 90 x 60 x 13 cm
na odwrociu tabliczka: 'ABAKANOWICZ 1967'

Ruch

tusz lawowany/papier, 21 x 29,5 cm
opisany na odwrociu: 'Ruch MA'

Kompozycja, 2006 r.

tusz/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany i datowany śr.d: 'M. Abakanowicz 2006'

Głowa, 2011 r.

tusz/papier, 42 x 30 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'M. Abakanowicz | 2011'

Profil, 2004 r.

tusz/papier, 42 x 30 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'MA04'
na odwrociu sygnowany i datowany: 'M.Abakanowicz 2004'

Bez tytułu, 1985

miękki werniks/ papier, 57 x 74,5 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d. „M Abakanowicz 85”
Do pracy dołączony jest certyfikat.

Głowa z teki Katharsis, 1985

litografia, miękki werniks, edycja p.d.a.; 75 x 56,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "M. Abakanowicz, 85", l.d.: "p.d.a."

KATHARSIS, 1985

7 grafik (6 grafik + 1 grafika ilustracyjna na stronie tytułowej), litografia, papier, 75 x 56 cm (płyta),
64 x 48,5 cm (odcisk)
sygn. p.d. każda: M. Abakanowicz 85
ed. l.d. każda: 23/100
wyd. Fattoria di Celle, Edizioni della Bezuga, Florencja

Oko, 1982 r.

tusz/papier, 50 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OKO | MA 82'

Ucho, 1982 r.

tusz/papier, 50 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Ucho | MA 82'

Znak brązowy

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Znak brązowy | MA'

bez tytułu, 1981 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 64 x 49 cm, sygn.

Twarz, 2006

technika mieszana, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2006 M. Abakanowicz (ołówkiem);
na odwrocie pieczęć galeryjna oraz kartka z opisem pracy: 75. Abakanowicz / Magdalena / Cykl Twarze / nie portrety I / Gwasz 30 x 42

Petite brunne, 1977 r.

gobelin, sizal, włosie, 120 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na naszywce autorskiej: 'MAGDALENA | ABAKANOWICZ | "PETITE BRUNNE" | 120 X 110 CM 1977 | M. Abakanowicz'

Seated Figure, 1976 r.

tkanina jutowa, żywica, stelaż metalowy, 144 x 53 x 59 cm; wymiary stelaża: 81 x 48 x 22 cm
sygnowany, datowany i opisany na tabliczce autorskiej: 'SEATED FIGURE | M.ABAKANOWICZ | 1976'

' - porównaj - Magdalena Abakanowicz, Cysterna, katalog wystawy,[red.] Milada Ślazińska, Warszawa 2008, s. 174 - 175 (il.)
- porównaj - Mariusz Hermansdorfer, Magdalena Abakanowicz, Wrocław 2001, s. 23 (il.)

Nr 17, 1985 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, 65 x 20 x 24 cm
sygnowany i datowany na postumencie monogramem wiązanym: 'MA 85' oraz opisany: ‘"NR 17"’

Z cyklu Oko, 2008 r.

gwasz/papier, 30 x 43 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.d: 'M. Abakanowicz 2008'

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

Dzieci

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Dzieci | M A'

Postać z ptakiem

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Postać z ptakiem | M A'

Patrzący

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Patrzący | M. A'

FURGON II, 1993

żelazo patynowane, juta, żywica, 158 x 310 x 44 cm
sygn. na podstawie: monogram artystki [MA] FURGON II 93

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
kolekcja własna artystki
Wystawy Furgonu II w wersji z figurą siedzącą:
Madryt, Galeria Marlborough, 21 września - 22 października 1994.
Düseldorf, Instytut Polski, 30 listopada 1993 - 23 stycznia 1994.
Orońsko, Centrum Rzeźby Polskiej, 29 kwietnia - 4 września 1995.
Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, 18 września - 19 listopada 1995.
Wystawy Furgonu II w wersji z figurą stojącą:
Oliwa, Pałac Opatów, 14 grudnia 1997 - 25 lutego 1998.
Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, 17 grudnia 1999 - 30 stycznia 2000.
Warszawa, Galeria przy Operze, 2000.
Legnica, Galeria Sztuki czerwiec - lipiec 2002.
Bratysława, Danubiana Meulensteen Art Museum, 19 maja - 18 czerwca 2004.
Czechy, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu, 12 maja - 28 sierpnia 2011.
Kielce, Galeria Winda, 15 maja - 15 czerwca 2014.

KATARSIS, 1985

(teka 3 grafi k w oryginalnej obwolucie Fattoria di Celle, Edizioni della Bezuga Firenze)
miękki werniks, papier, arkusz 75 x 55,5 cm / odciski 64 x 48,5 cm
edycja: 68/80
każda sygn. p.d.: M. Abakanowicz 85, l.d.: 68/80

ONA

żywica, płótno workowe, drewno
155 x 42,5 x 27 cm

Artus ( z serii Hoofed Mammals Heads), 1993

brąz, żelazo, 170 x 70 x 55 cm,
pochodzenie: kolekcja prof. Magdaleny Abakanowicz;
Wystawiany: 1993-1994-Polnischen Insitut w Dusseldorfie; 2012-Galeria Sztuki w Sopocie; 2015-Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku; 2017-Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930-2017), Wrocław

FIGURY - MANEKINY CZARNE, 1972

grupa 5 figur,
manekin, juta farbowana na czarno
wys. ok. 180 cm
sygn. na podst. Manekiny/Abakanowicz/1972 (każdy)

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
kolekcja własna artystki

Universum, 2003

tusz chiński lawowany, papier; 29,6 x 41,6 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: (UNIVERSUM) 2003 M Abakanowicz (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem: Abakanowicz Magdalena / "Universum 2003" / tusz chiński lawowany / 30 x 42

Biały, 1961 r.

kilim, technika własna, sizal, 106 x 164 cm
sygnowany i datowany l.d. wszytym monogramem wiązanym: 'MA 61'

na odwrociu autorska naszywka z odręcznym opisem pracy: 'MAGDALENA| ABAKANOWICZ | KILIM "BIAŁY" | wym. 106x164 cm | ROK wyk. 1961'

Ręka, 2006 r.

aluminium polerowane, wys.: 7,5 cm, dł.: 16 cm
sygnowany i datowany z boku monogramem wiązanym: 'MA 06'

Ręka, 2001 r.

tkanina jutrowa, żywica, wys.: 7 cm, dł.: 15 cm
wewnątrz dłoni tabliczka: 'M ABAKANOWICZ 01'

Z cyklu Inkarnacje, 1989 r.

brąz, 67 x 25 x 15 cm
sygnowany i datowany na postumencie monogramem wiązanym: 'MA 89'

- Kolekcja prywatna, Warszawa

- Magdalena Abakanowicz, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 1995, s.120-124
- Mariusz Hermansdorfer, Magdalena Abakanowicz, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 2011

Rozwianie, lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 29,7 x 20,9 cm

Figury tańczące , lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 20,7 x 29,7 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'figury tańczące | MA'

Bez tytułu, 1971 r.

tusz/papier, 52,5 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'M.A. 71'

BEZ TYTUŁU

technika mieszana, papier
30,5 x 39 cm
sygn. p.d.: 99/95 M. Abakanowicz

* opłata z tytułu "droit de suite"

IBIS, 2008

juta, żywica
164 x 45 x 45 cm
z tyłu figury metalowa tabliczka z napisem:
IBIS | ABAKANOWICZ | 2008

STEEL EMBRYOLOGY, 2007 - 2008

stal nierdzewna spawana,
8 obiektów o wymiarach: 10 x 10 cm, 20 x 20 cm, 22 x 18 cm, 30 x 18 cm, 52 x 23 cm, 75 x 44 cm, 100 x 53 cm, 104 x 47 cm
sygn. na 6 elementach monogramem wiązanym artystki: AM 07

Magdalena Abakanowicz - Ślady istnienia, Galeria Dworcowa, Wrocław, 2017
Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko, 2013
Galeria ZPAP, Warszawa, 2012
Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofi a, Madryt, 2008

KATHARSIS, 1985

teka 7 grafi k (6 grafi k + 1 grafi ka ilustracyjna na stronie tytułowej)
edycja: 94/100
litografi a, papier, 75 x 56 cm (płyta) 64 x 48,5 cm (odcisk)
wszystkie sygnowane ołówkiem l.d.: 94/100, p.d.: M. Abakanowicz 1985

Głowa, z teki Katharsis, 1985 r.

sucha igła/papier, 63,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85', opisany l.d.: '19/100'

Tors, z teki Katharsis, 1985 r.

sucha igła/papier, 63,5 x 48 cm

Z cyklu Oko, 2008 r.

*opłata droit de suite

Para, 1958 r.

tusz/papier, 23,5 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Para M.Abakanowicz 58'

Wnętrze 2, 2003 r.

tusz lawowany/papier, 29,7 x 41,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'M. Abakanowicz 2003 Wnętrze 2'

Bez tytułu, 2006 r.

tusz lawowany/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany u dołu: 'M. Abakanowicz 2006'

Abstrakcja, 2002 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M Abakanowicz 2002'

Z cyklu Embriologia , 1978-87 r.

tusz/papier, 37,7 x 50,2 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'M. Abakanowicz 1978-87'
na odwrociu opisany: 'Z CYKLU | "EMBRIOLOGIA" 1978-1987'

Postać, 1962 r.

tusz/papier, 29,2 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '1962 ABAKANOWICZ'

- kolekcja Ireny Huml, Warszawa

Z cyklu: Oblicza 5, 2004

gwasz, tusz chiński lawowany, papier; 41,7 x 39,6 cm;
sygn. l. d.: M. Abakanowicz (ołówkiem);
dat. p. d.: sierpień 2004 (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem: Abakanowicz Magdalena / Z cyklu "Oblicza "5 / Tusz chiński lawowany / 42 x 30

Bez tytułu, 1985

miękki werniks, papier; 64 x 48 cm (wymiar kompozycji); 70 x 55 cm
(wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 13/100 M Abakanowicz 85 (ołówkiem);
Grafika pochodzi z teki: "Katharsis" wydanej w 1985 roku.

Bez tytułu, 1985

miękki werniks, papier; 48 x 63,5 cm (wymiar kompozycji); 55,5 x 70,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 13/100 Abakanowicz 85 (ołówkiem);
Rycina pochodzi z teki: "Katharsis" wydanej w 1985 roku.

Red Hair, 1970-1972 r.

gobelin, technika własna, sizal, włosie, 86 x 64 cm
na odwrociu autorska naszywka z odręcznym opisem pracy i sygnaturą: 'M. Abakanowicz | "RED HAIR" 1970-72 | 87x63 cm'

Biegnący, 2004 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 157 x 42 x 137 cm
z tyłu tabliczka: 'M. ABAKANOWICZ | 2004'
- zakup w pracowni artystki
- por. Elżbieta Dzikowska, Polacy w sztuce świata, Warszawa 2001, s. 15.

Twarz, 1986 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, 59 x 20 x 20 cm, wymiary bez podstawy: 17 x 16,5 x 15 cm

Tlen, 1982 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 38 x 51 cm, sygn.

PORTRET KOBIETY

Akwarela, papier, 42 x 30 cm w świetle p.-p.,
sygn. d.śr.: M. Abakanowicz 09.

Oblicze 4, 2004

tusz lawowany, papier; 41,8 x 29,5 cm;
na odwrocie nalepka z opisem pracy

POSTAĆ STOJĄCA, 1998

brąz, wys. 170 cm, szer. 54 cm
sygn. na odwrocie monogramem artystki oraz datowana '98

Katharsis

miękki werniks, papier;
32 x 24 cm (wymiar kompozycji);
powyżej napis: MAGDALENA ABAKANOWICZ / KATHARSIS / 7 incisioni a cera-molle / eseguite per la / faktoria di Celle / Testo / di / Pierre Restany; poniżej: EDIZIONI DELLA BEZUGA - FIRENZE

ABAKAN ROUGE III, 1971

tkanina, 310 x 200 cm
sygn. na autorskiej metce: MAGDALENA ABAKANOWICZ/ "ABAKAN ROUGE III"/
300 x 180 cm 1971/ M. Abakanowicz

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup od artystki

Embrio, 1983 r.

tusz/papier, 24 x 34,5 cm
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Embrio | MA 83'

Sen, 1998 r.

tusz/papier, 42 x 60,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu flamastrem: 'TUSZ PAPIER GLANSOWANY XII 1998 "SEN" M.Abakanowicz'

- Galeria Zamkowa, V Lubińska Aukcja Dzieł Sztuki, Lubin 1999

z cyklu Anonimowe Portrety, 2000

tusz chiński lawowany, praca niesygnowana
42 x 30 cm

Rękawiczka

odlew z aluminium, 8 x 17 x 8 cm

Twarz, 2001 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 82,5 x 26 x 18 cm
sygnowany u dołu, na podstawie: 'ABAKANOWICZ 01 [sygnatura]'

Jonas, 1989 r.

sygnowany, datowany i opisany na tabliczce autorskiej: 'JONAS | M ABAKANOWICZ | 1989'
wymiary metalowowego szkieletu podstawy: 90 x 46 x 22 cm

Orchid Brown, 1975-77 r.

sizal, wełna, 136 x 113 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na naszywce autorskiej: 'MAGDALENA ABAKANOWICZ | "ORCHID BROWN" | 136 X 113 1975/77 | M.Abakanowicz'

RELIEF SOMBRE DE STEFA, 1975

sizal
105 x 130 cm
sygn. na odwrocie na przyszytym do tkaniny płótnie: MAGDALENA | ABAKANOWICZ | "RELIEF SOMBRE | DE STEFA" | 105 x 130 1975 | M. Abakanowicz

Teka grafik Katarsis, 1985 r.

miękki werniks/papier, 64 x 48 cm (zadruk) 75 x 56 cm (arkusz)
każdy arkusz sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85', opisany l.d.: '33/80'
Teka 3 grafik w płóciennej obwolucie, edycja 33/80

Z CYKLU INKARNACJE, 1986

odlew brąz, 69 cm z podstawą
sygn. monogramem artystki: MA 86

Abstrakcja, 2003 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'M. Abakanowicz | 2003'

Abstrakcja, 1995 r.

tusz/papier, 36 x 50 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'M. Abakanowicz 1995'

Abstrakcja, 1995 r.

tusz/papier, 38 x 50 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d: 'MA 95'

Abstrakcja - Ptak, 2008 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'MAbakanowicz | 2008'

Abstrakcja

tusz/papier, 30,5 x 42 cm
sygnowany śr.d.: 'M.Abakanowicz'

Ptak Ra, 2003 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'PTAK "RA" M. Abakanowicz 2003'

Postać, 1981 r.

tusz, węgiel/papier, 100 x 71 cm
sygnowany i datowany l.g.: '81. M. Abakanowicz'

Wiatrakowaty, 1961 r.

olej/płótno, 100 x 71 cm
sygnowny l.d.: 'Abakanowicz 61'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe z opisem obrazu

- Wystawa Malarstwa z cyklu "Polskie Dzieło Plastyczne w XV-lecie PRL", Galeria Zachęta, Warszawa, 1963

bez tytułu, 2006 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 32 x 49,5 cm, sygn.

bez tytułu, 2006 r.

rysunek, wydruk / papier, 42 x 29,5 cm, sygn.

bez tytułu, 2006 r.

Tkanina Dorota IV, 1965 r.

technika własna, sizal, włosie, gobelin, 140 x 200 cm
sygnowana p.d. wyszytym monogramem wiązanym 'MA'; na odwrociu autorska naszywka z odręcznym opisem pracy i podpisem artystki: 'MAGDALENA ABAKANOWICZ | "DOROTA" | 140 x 200 cm | 1965 r. | M. Abakanowicz'

- "Magdalena Abakanowicz", galeria ŻAK | BRANICKA, Berlin, 30.04 - 4.05.2015

Z cyklu Portrety anonimowe, 2001 r

masa papierowa, metal (stelaż), żywica, wymiary podstawy: 21,5 x 19,5 cm, wys. 89 cm
sygnowana i datowana na podstawie: 'ABAKANOWICZ 01' oraz monogram wiązany 'MA'

Postać, 2001 r.

brąz, 110 x 34 x 20 cm
sygnowana i datowna z tyłu monogramem wiązanym: 'AM 01'

Teka grafik Katharsis, 1985 r.

miękki werniks/papier, 76 x 56 cm (arkusz)

wszystkie grafiki sygnowane i datowane ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85' opisane l.d.: '21/100'
6 grafik, edycja 21/100

Z cyklu: Twarze, 2006 r.

tusz chiński, 42 x 30 cm, sygn.

z cyklu TWARZE/FACES

tusz chiński lawowany, papier, 42 x 30 cm, 2009

Kompozycja abstrakcyjna, 1959 r.

olej/płyta, 61 x 80 cm
sygnowany i datowany l.d.: `M. Abakanowicz 59`

Bez tytułu, 1974-76 r.

technika własna, sizal, gobelin , 114 x 117 x 5 cm
na odwrociu, wzdłuż dłuższych boków, przyszyte poziomo pasy beżowego lnu; skórzana autorska nalepka z nieczytelną sygnaturą i śladami daty: `1974-76`; przy zamszu metalowa zawieszka z cyfrą "1" na rewersie i krzyżykiem na awersie

Figura siedząca, 1974 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 136 x 51 x 59 cm
sygnowany i datowany na autorskiej płytce: `SEATED FIGURES | ABAKANOWICZ | 1974`

Bez tytułu - z cyklu Katharsis, 1985

sucha igła, papier;
35,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy)

Kosmos, 1982 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 50 X 38 cm, sygn.

Z cyklu `Katharsis`, 1985 r.

sucha igła/papier, 48,5 x 64 cm
sygnowana p.d.: `M.Abakanowicz 85` l.d.: `42/100` oraz sucha pieczęć

Z cyklu `Katharsis`, 1985 r.

sucha igła/papier, 64 x 48 cm
sygnowana ołówkiem i datowana p.d.: `M. Abakanowicz 85` l.d.: `42/100` oraz sucha pieczęć

Anatomy 3, 2009 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, metal, wymiary stelaża: 100 x 28 x 20 cm, wymiar rzeźby: 22 x 59 x 14 cm
z boku plakieta z opisem pracy: `ANATOMY 3 | M. ABAKANOWICZ | 2009`

Głowa, z cyklu Inkarnacje, 1989 r.

brąz, 64 x 25,5 x 17 cm
sygnowana na spodzie monogramem wiązanym `AM` i datowana `89`

Bez tytułu (1997)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
35.5x43

Katarsis, 1985

teka 7 grafik
sucha igła, papier, 75x56 cm
każda sygn. Ołówkiem p.d.: M.Abakanowicz 1985

Z cyklu: Ryba- nr 4, 2008 r.

tusz chiński lawowany, 26,5 x 34 cm, sygn.

Z cyklu Portrety anonimowe, 2001 r.

masa papierowa, metal (stelaż), żywica, wys.: 87 cm
sygnowana i datowana na podstawie: `A 2001` oraz tytuł autorski

Portret anonimowy, 2001

masa papierowa, metal (stelaż), żywica,
wys. 97 cm, maska: 27 x 22 x 17 cm
sygn. na podstawie:monogram AM oraz ABAK / FROM ANONIMOUS PORTRAITS

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

bez tytułu, 1982 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 37 x 50 cm, sygn.

Zestaw trzech jaj wielkanocnych, 2006 r.

akryl/wydmuszka jaja strusiego, podstawy - tworzywo
1) wys.: 18 cm, sygnatura i data: `M. ABAKANOWICZ 2006`
2) wys.: 19 cm
3) wys.: 17 cm

Wystawa przedaukcyjna "Malowane Nadzieją 2007", Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej, Łódź 2007

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Ikar, 1999 r.

tkanina jutowa, żywica, wys.: 119 cm, szer.: 88 cm
na odwrociu tabliczka: `IKAR | ABAKANOWICZ | 1999`

Estymacja: 150 000 - 200 000 zł

Głowa - z cyklu Katharsis, 1985 r.

litografia/papier, 74 x 54,5 cm
sygnowana i datowana p.d.: `M Abakanowicz 85` l.d.: `69/80`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Z cyklu: Twarze nie będące portretami, 2000 r.

tusz chiński lawowany, 42 x 30 cm,

Słoń, 2007 r.

mosiądz, podstawa - marmur, wys.: 17,5cm, wymiary podstawy: 22 x 12 cm
sygnatura od wewnątrz na nodze: `MA 07`

Pochodzenie: obiekt zakupiony na Aukcji Charytatywnej Domu Aukcyjnego Rempex, współorganizowanej przez firmę Avon w 2008 roku. Rzeźba została przekazana na aukcję przez Honorową Ambasadorkę 10-lecia Wielkiej Kampanii Życia Avon Kontra Rak Piersi - Henrykę Bochniarz.

Estymacja 5 000 - 10 000 zł

Postać, 2008 r.

brąz, wys.: 161 cm, szer.: 52 cm
sygnatura: gmerk autorski i `08` edycja 1/1

Estymacja 240 000 - 350 000 zł

Portret anonimowy, 2001 r.

masa papierowa, metal (stelaż), żywica, wys.: 97 cm, wymiary maski: 27 x 22 x 17 cm
sygnatura: `AM 01` (monogram wiązany) oraz `ENA`

Estymacja 40 000 - 70 000 zł

Z cyklu Ryba I, 1991 r.

rysunek, tusz/papier, 27 x 32 cm
opisany i sygnowany u dołu: `Z CYKLU "RYBA" I M.Abakanowicz 1999`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Kompozycja, 1984

tusz lawowany, papier;
37 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Abakanowicz 1984

ONA

Technika: żywica, płótno korkowe, drewno
Wymiary: 155x42,4x27 cm
Data powstania: 1992 r.

bez tytułu, 1982 r.

rysunek, tusz chiński lawowany/papier, 48 x 37,5 cm,
sygn.

Studium faktur, 1964 r.

tkanina mieszana, sznurek bawełniany, sizal, 104 x 145 cm
na odwrociu w l.d rogu przyszyta kartka informacyjna: MAGDALENA ABAKANOWICZ | STUDIUM FAKTUR | 150 x 105 1964. | M.Abakanowicz [odręczna sygnatura autorki]

Estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Z cyklu Anonimowe portrety, 2009

tusz chiński lawowany, papier,
42 x 29,5 cm;
sygn. śr. d.: M. Abakanowicz 09

Głowa, 1985

Grafika, rytowanie w wosku, papier;
64 x 48,5 cm (wycisk płyty)
Sygn. ołówkiem M.Abakanowicz 85

z cyklu Ryby, 2005r.

rysunek, tusz chiński lawowany, papier,
21 x 30 cm,
sygn.

z cyklu Ryby, 2005r.

21 x 30cm,
sygn.

Z cyklu: Katharsis, 1985

grafika (rytowanie w wosku),
papier, 63,5 x 48,5 cm (wymiar kompozycji);
odbitka numerowana l. d.: 77/80,
p. d.: M. Abakanowicz 85

z cyklu Oko

gwasz
30 x 43 cm

Bella Ma, 1993 r.

brąz, brązowa batyna,
80 x 13,3 x 13,3 cm,
sygnowany i datowany na podstawie: `AM (monogram wiązany) 93`
na podstawie tytuł: `BELLA MA`

Estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Z cyklu: Oko, 1980 r.

tusz chiński lawowany
53 x 44 cm
sygn.

gobelin
106 x 132 cm
na odwrocie opis: DÓŁ / ABAKANOWICZ (?)

Relief Mural

gobelin
150 x 240
na odwrocie metka autorska: MAGDALENA ABAKANOWICZ / "RELIEF MURAL" / 150 x 240 cm 1972 / M.Abakanowicz estymacja: 28 000 - 32 000 zł

Magog, 1989

brąz wys.: 63,5 cm sygn. na podstawie: monogram wiązany MA, 1989 MAGOG H. NOACK BERLIN

bez tytułu, 2009r.

tech. mieszana, fotografia/ tusz chiński lawowany / papier,
39 x 61 cm, sygn.

z cyklu Anonimowe Portrety, 2007

tusz chiński lawowany
42 x 30 cm

Bez tytułu, 2007 r.

tempera/papier,
30 x 42 cm,
sygn.

Sum, 2002

tusz, papier czerpany,
28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: M. Abakanowicz 2002;
na odwrocie nalepka

Z cyklu "Anonimowe portrety", 2009r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 30 x 42 cm, sygn.

Statek

gwasz
39 x 62 cm

Ryba 12, 2008

gwasz,
52x34 cm,

z cyklu Twarze, 2009

gwasz,
42x30 cm,

Bez tytułu, 1999

technika mieszana, papier;
35 x 55,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na odwrocie: M. Abakanowicz/ 1999

Bez tytułu, 2009 r.

tusz chiński lawowany, 42 x 29,5 cm, sygn.

Archiwum, 1960-75

sizal, 135 x 88 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie (na naszywce autorskiej): MAGDALENA ABAKANOWICZ / ARCHIWUM 1960-75 / wym. 135 x 88 / M. Abakanowicz

Lato, 2008 r.

tempera/papier,
33 x 48 cm,
sygn.

PLECY, 1974

Litografia, papier; 100 x 70 cm
Sygnowana i datowana p.g.: M. Abakanowicz 74

PLECY, 1974

Litografia, papier;
100 x 70 cm

PLECY, 1974

Litografia, papier;
100 x 70 cm
Sygnowany i datowany p.g.: M. Abakanowicz 74

Okamgnienie

tusz
49,5x59,5 cm
2000 r.

BEZ TYTUŁU, 1987

litografia, papier
sygn. oł. l.g.: 53/100, czarną kredką p.g.: M Abakanowicz 87
70 x 100 cm

Robusta, 2007 r.

tusz chiński lawowany, 30 x 42 cm, sygn.

GORGERETTE, 1976/77

sizal,
165 x 200 cm
Na odwrocie sygnatura autorki umieszczona na skórze przyszytej do podłoża i ołowiana pieczęć z nieczytelnym znakiem.
Na skórze napis: MAGDALENA ABAKANOWICZ | "GORGERETTE" | 165 x 200 1976/77 | M. Abakanowicz

Nieznany, 2006 r.

tusz chiński lawowany, 42 x 30 cm, sygn.

Nieznana, 2006 r.

Wieczorny motyl, 1977

obiekt przestrzenny, sizal, 127 x 200 cm;
na odwrocie naszywka skórzana z opisem i sygn.:
MAGDALENA ABAKANOWICZ / "PAPILLON DU SOIR" / 127 X 200 cm 1977 / M. Abakanowicz; praca wystawiana w galerii Galerie Alice Pauli w 1977 r. (w załączeniu dokumentacja zdjęciowa)

Wieczorny motyl, 1977

MAGDALENA ABAKANOWICZ / "PAPILLON DU SOIR" / 127 X 200 cm 1977 / M. Abakanowicz;
praca wystawiana w galerii Galerie Alice Pauli w 1977 r. (w załączeniu dokumentacja zdjęciowa)

Sen, 2002

tusz; 30 x 42 cm

Obiekt wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder.

Sen

tusz, 30 x 42 cm, 2002r.

Bez tytułu, 2005 r.

Z cyklu: Oblicza 1, 2004 r.

tusz chiński lawowany/papier,
41 x 23 cm,
sygn.

Z cyklu: Oblicza - 2, 2004 r.

tusz chiński lawowany/papier,
28 x 21 cm,
sygn.

Z cyklu: Oblicza - 3, 2004 r.

tusz chiński lawowany/papier,
42 x 30 cm,
sygn.

Oka mgnienie, 2000

tusz;
49,5 x 59,5 cm

Obiekt został wystawiony na licytację
na rzecz Fundacji Sue Ryder - więcej o fundacji w dodatkowych informacjach

Sen, 2002

tusz;
30 x 42 cm

Głowa, z cyklu obcy 1998

tusz, ołówek, papier, wym.: 42 x 29,5 cm,
sygn dół: "z cyklu obcy" 1998/ M Abakanowicz

Sen

2002 r.
tusz
30x42

praca z cyklu Anonimowe portrety

2001 r.
płótno bawełniane, żywica, żelazo
90x21x19

INNY BŁAZEN, 1998 r.

Tusz na kartonie 40 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi - "Inny błazen 1988 M. Abakanowicz"

Gorgerette 1976-77

tkanina, technika własna: abakan, 160 x 200; sygn. i opisany na odwrocie

NIEZNAJOMY, 1988 r.

Tusz na kartonie 42 x 29 cm
Sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi - "Nieznajomy 1988 M. Abakanowicz"

Inny błazen 1998

tusz, ołówek, papier, 42 x 29,5 cm;
u dołu napis z sygnaturą: "INNY BŁAZEN" 1998 M. Abakanowicz

Z CYKLU "EMBRIOLOGIA"

1983 r.
Tusz na kartonie 33,5 x 24 cm
Sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi - "M. Abakanowicz 1983 z cyklu Embriologia"

liczba obiektów: 216