1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

50plus, 2019

Akryl na płótnie, 30 cm x 30 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kraków - Wawel, 2010

inkografia/papier, 60 x 44 cm w świetle passe - partout
edycja 17/50
sygnowany ołówkiem p.d.: "E Dwurnik" oraz numerowany l.d.: "17/50 M"

Meni, 2016

inkografia/papier, 30 x 22 cm w świetle passe – partout
edycja 18/100
sygnowany ołówkiem p.d.: "E Dwurnik" oraz numerowany l.d.: "18/100 S"

Ul. Patriotów, 2009

akwarela, tempera/papier, 30 x 40 cm
sygn. i dat. p.d.: E. DWURNIK, 2009, l.d.: ul. PATRIOTÓW

Mętno, 2016

Kościół Wizytek, 1974 r.

olej, akryl/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK. 74'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'E. DWURNIK. 74.'
datowany i opisany na nalepce na odwrociu: '20 IX - 2 X 1974 r. | XI Warszawa | Kościół Wizytek | 130 x 89 | akryl, olej, płótno'
na odwrociu pocztówka z widokiem Kościoła Wizytek przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie

Mosty na Wiśle, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '2017 WARSZAWA | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | “MOSTY NA WISLE”| NR: XI – 817 – 7023'

Plac golfowy, 2015 r.

olej, akryl/płótno, 32,5 x 24 cm (wymiary oprawy)
sygnowany p.d.: 'E.DWURNIK' oraz datowany l.d.: '2015'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2015 | E.DWURNIK | „PLAC GOLFOWY” | XXIII – 763 - | 5380'

Sosny, 2015 r.

olej, akryl/płótno, 32,5 x 24 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2015 | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2015 | E.DWURNIK | „SOSNY” | NR: XXIII – 80 - | 5573'

Sosny, 2016 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 2016'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2016 | E.DWURNIK | „SOSNY” | NR: XXIII - 915 - | - 5653'

Będzin, 2015

tempera, akwarela, papier; 46 x 27,5 cm;
sygn. I dat. p. d.: E. DWURNIK / 2015, l. d.: BĘDZIN;
na odwrocie opis i pieczątki: 1. „BĘDZIN” / 46 X 27,5. / 9.05.2015. / spis NR / 3099 (piórem), 2. pieczątka: AKWARELA / E.DWURNIK z dopiskiem tempera (piórem), 3. pieczątka: NA PAPIERZE NR: 20/ 33 (liczby dopisane ołówkiem).

ZAMEK – PTASIE RADIO, 2007

olej, akryl, płótno
100 x 73 cm
sygn. śr.d.: PTASIE RADIO ZAMEK.
p.d.: 2007 | E. DWURNIK
sygn. na odwr. na płótnie: 2007 | E. DWURNIK | „ZAMEK | – Ptasie radio“ | NR: XI [w kółku] – 435 – 3739

CZERWONE TULIPANY, 2008

akryl, płótno
55 x 46 cm
sygn. p.d.: 2008 | E. DWURNIK
sygn. na odwr. na płótnie: 2008 | E. DWURNIK | „Czerwone tulipany“ | NR: XXIII [w ramce] – 235 – 3876 [w ramce]

Czerwone tulipany, 2018

Olej, płótno, 56 x 46

Białe tulipany, 2018

Olej, płótno, 56 x 46

Lament

olej / płótno
146 × 114 cm
sygnowany, datowany p.d.: 1986 E.D. opisany l.d.: LAMENT
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: lipiec 1986
| E. DWURNIK | LAMENT | NR: XVI-159 | 1137

Sosny, 2018

olej / płótno
30 × 40 cm
sygnowany i datowany l.d.: 2018 | E. DWURNIK sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 2018 | E. DWURNIK | „SOSNY” | NR: XXIII – 1635 | – 7813

Miasto, 1974

olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.DWURNIK. 74;
na odwrocie fragment nalepki zakładu stolarskiego;
na krośnie oznaczenia: 11 oraz s.I/27/F

Plac Trzech Krzyży, 2018

olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: 2018 / E. DWURNIK;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2018 / E. DWURNIK / "PLAC TRZECH KRZYŻY" / NR: XI - 906 - 7526

Żółte, 2015 r.

olej/płótno, 45,5 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 2015'
opisany, sygnowany, datowany oraz nr katalogu autorskiego na odwrociu:: '2015 | E. DWURNIK | "ŻÓŁTE" | NR: XXIII - 701 - 5213'

Kudowa, 2008 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KUDOWA | KUDOWA | 2008 E. DWURNIK'
opisany, sygnowany, datowany oraz nr katalogu autorskiego na odwrociu: '2008 | E.DWURNIK | "KUDOWA" | NR: IX - 1404 - 3904'

Niech żyje wojna, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1992 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'NIECH ZYJE WOJNA | 37 | XIX | 1778 | E.DWURNIK | 1992'

Kraków, 2012

akwarela, tempera, papier; 55 x 46 cm;
sygn. i dat p. d.: E. Dwurnik 2012 oraz opisany l. d.: KRAKÓW;
opisane na odwrocie: "KRAKÓW" / 20-22.05.2012 / spis NR:2615 / 55x46;
stemple na odwrocie: AKWARELA / DWURNIK; NA PAPIERZE / NR: 12981 (numer dopisany odręcznie).

Proszę bardzo, 1972

olej, płótno, 114,5 x 146 cm
opisany p.g.: >> PROSZĘ BARDZO<< 77, sygn. na odwrocie: E. DWURNIK 1972 NR końcowy 191, na blejtramie: V-17-191, na odwrocie papierowe nalepki: autorska z opisem pracy i datą 10-11.V.1972; wystawowa BWA w Legnicy; wystawowa Teatru Galeria Studio, wystawowa BWA w Łodzi, wystawowa BWA w Szczecinie, wystawowa Galerii 72 w Chełmie, wystawowa BWA w Białymstoku, wystawowa BWA w Lublinie, wystawowa BWA w Opolu

Chwała bohaterom, 1987 (dyptyk)

olej, płótno, 210 x 150 cm (każdy)
opisany u dołu: CHWAŁA BOHATEROM, opisany na odwrocie: A/ 1188A/ 1987/ DWURNIK/ "CHWAŁA BOHATEROM"/ "A"/ NR: NR: XVI […] - 198[…]/ 1188 oraz B/ 1188B/ 1987/ DWURNIK/ "CHWAŁA BOHATEROM"/ NR: XVI 1987/ 1188

Ruskie do domu, 1990

olej, płótno, 100 x 140 cm

Czerwone tulipany, 2018

olej, płótno, 30 x 30 cm,
sygn. p.d.: 2018 / E. Dwurnik, opisany na odwrocie

POMARAŃCZOWE TULIPANY, 2017

akryl na płótnie, 30 x 30 cm

Łódź, 2002 r.

litografia barwna/papier, 34,2 x 43 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'EDwurnik 2002' oraz opisany ołówkiem u dołu: 'E/A Łódź'

Most Siekierkowski

inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Dwurnik’ oraz opisany l.d.: ‘3/50'

Kraków (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
55x46 cm

Czerwone tulipany (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
29.5x21 cm

Grucha i jabłko (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
29.5x21 cm

Z cyklu Kraków (1967)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
29.8x42 cm

z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘E.DWURNIK 67’ oraz pieczęć autorska p.d.: ‘RYSUNEK | E.DWURNIK |2448 | 1967’
na odwrociu pieczęć autorska z opisem: 'Mr Andre DIEBOLD | 59, Avenue des Vosges | 67 STRASBOURG | FRANCE'

Wenecja, 1997

inkografia/papier, 50 x 70 cm w świetle passe - partout
edycja 6/100
sygn. p.d.: "E. Dwurnik" oraz opisany l.d.: 6/100"

San Francisco, 2007

inkografia/papier, 70 x 50 cm w świetle passe – partout
edycja 4/100
sygn. p.d.: "E. Dwurnik" oraz opisany l.d.: „4/100"

Wadowice, 2013

akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: 2013 / E. DWURNIK / WADOWICE;
na odwrocie napis autorski: 2013 / E. DWURNIK / „WADOWICE” / NR: IX [w prostokącie] - 1760 /
4869 -.

Kraków - Rozmowy, 2007

rysunek, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wzdłuż krawędzi: DWURNIK ' 7 oraz okrągła pieczęć p. d. z napisem w otoku:
RYSUNEK / E. DWURNIK i z numerem: 851 (ołówkiem).

Słowianie, 1986

akwaforta, sucha igła, papier; 73,5 x 58,5 cm (wymiar arkusza); 63,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki);
opisana, sygn. i dat. u dołu: akwaforta, sucha igła, 6/10, "Słowianie" E. Dwurnik 86. (ołówkiem).

Kobaltowe tulipany, 2018

akryl na płótnie, 65 x 81 cm

Synagoga w Gnieźnie, 1991

olej, płótno, 74 × 100 cm
sygn. p. d. E. Dwurnik 91
sygn. i opisany na odwrociu: E. DWURNIK |NR: IX 599 1654 |SYNAGOGA W GNIEŹNIE

Tychy, 1983

olej, płótno,
105 x 100 cm,
sygnowany: "TYCHY E. DWURNIK 83 | Podróże autostopem NR IX - 233 - 835",
autorski opis na odwrocie: "1983 | E.DWURNIK | NR IX - 234 - 836"

* Droit de suite

Czerwone tulipany, 2017

olej, akryl, płótno,
30 x 30 cm,
sygnowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK",
autorski opis na odwrocie: "2017 E. DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: XXIII - 1368 - 7202"

* Droit de suite

Z cyklu 26 W cieniu budowli Panienki, 1971

linoryt, tusz, flamaster, papier,
50 x 35 cm,
sygnowany p.d.: "E. DWURNIK 71 III"

* Droit de suite

ŻÓŁTE TULIPANY, 2018

akryl na płótnie, 40 x 30 cm

Białe tulipany

Akwarela, papier, 27,5 x 46 cm,
sygn. p.d.: 2015 E. Dwurnik, na odwrocie naklejka autorska.

Granat na szczycie / Owocowa pieciolinia, 2014 r.

akryl, papier, 46 x 27,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: E. DWURNIK 2014, opisany l.d.: GRANAT NA SZCZYCIE

Mława, 1990

olej, płótno; 147 x 114 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1990. / E. DWURNIK; napis p. d.: MŁAWA;
na odwrocie na płótnie opis autorski: 1391 / 1990 / E. DWURNIK / NR: IX.421.1391 / MŁAWA.

MAKI W ŁEBIE, 2017

akryl, płótno
65 x 80,5 cm
sygn. p.d.: 2017 | E. DWURNIK
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: 2017 | E. DWURNIK | „MAKI W ŁEBIE“ | NR: XXIII [w ramce] - 1144 - | - 6803

BŁĘKITNY, 2001

olej, płótno
60 x 73 cm
sygn. p.d.: 2001 | E. DWURNIK
sygn. na odwr. na płótnie: 21.01.2001. | E. DWURNIK | NR: XX [w ramce] - 162 [w ramce] - 2668 [w ramce] | Błękitny

Kraków, 2012

akwarela, tempera / papier
55 × 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: KRAKÓW, p.d.: E.DWURNIK; opisany na odwrociu: „Kraków” | 3-9.09.2012 | 55 × 46; pieczęć: AKWARELA | E.DWURNIK oraz odręczny napis: + tempera, spis NR: 2696 | 2012

Chrystus na dźwigu, 1979

olej, płótno, 73,5 x 54 cm
sygn. p.d.: E.DWURNIK 79 na oraz śr.: CHRYSTUS NA DŹWIGU
opisany na odwrocie: E.DWURNIK 1979 NR: 14.X.597
na odwrocie naklejka z opisem obiektu oraz autorska pieczątka: ED1943

Gdańsk, 1998

olej, płótno, 200 x 210 cm
sygn. p.d.: GDAŃSK E.DWURNIK 98
opisany na odwrocie: 1998 E.DWURNIK <> IX-938 2466 WYST → RADOM – GOMRROWICZ
na blejtramie nalepka Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta oraz napis: IX-938-2466 24X 6.XII’998

Kraków (1970)

sygn. dat. p.d.
ołówek, flamaster, papier
29.5x42 cm

Czerwone, 2015

olej, płótno; 46,4 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2015 / E. DWURNIK;
na odwrocie sygnatura wraz z opisem: 2015 / E. DWURNIK / "CZERWONE" / NR: XXIII - 717 / =5276=

"Płonące krzyże" z cyklu "Podróże autostopem", 1985 r.

akryl/płótno, 210 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E. DWURNIK 85' oraz opisany p.d.: '1746 - 1817 / Tadeusz Kościuszko / >PŁONĄCE KRZYŻE<'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1985 / E. DWURNIK / PŁONĄCE / KRZYŻE / NR. IX / 297 - 1043'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe pochodzące z Muzeum Narodowego we Wrocławiu i BWA w Sopocie

"Płonąca głowa" z cyklu "Robotnicy", 1985 r.

akryl, olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Płonąca Głowa. / E.DWURNIK. 85'
opisany na odwrociu:'120X 100 / 1985 / E. DWURNIK / PŁONĄCA GŁOWA / NR: XVI-130-1055'

Obraz nr. 56, 2002

olej/płótno, 210 x 150 cm
opisany na odwrocie: "XXV Obraz NR: 56 -> 2755 20.02.2002 Biała"

TULIPAN, 2018

akryl na płótnie, 18 x 13 cm

"Kostucha", 1991 r.

węgiel, grafit/papier, 75 x 56 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 91' i opisany l.d.: 'KOSTUCHA'

"Jarcewo", 1990 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 90' i opisany l.d.: 'JARCEWO - Ярцево'

''Święty wędrowiec"

węgiel, grafit/papier, 73 x 87 cm (arkusz)
opisany śr.d.: '006854 / ŚWIĘTY WĘDROWIEC'

"Park Luxemburski", 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67'; śr.d.: 'PARK LUXEMBURSKI'; śr.g.: 'Fontaine de Medicis'

Bez tytułu, z cyklu "Paryż", 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67'; p.g. pieczęć autorska: 'RYSUNEK / E.DWURNIK / 2422 / 1967'

Nad jeziorem , 1967 r.

kredka/papier, 37 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '67 / E. Dwurnik'

Widok miejski, 1967 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'E.Dwurnik 67'

Tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 30 x 24 cm

Łódź, 2002

grafika artystyczna barwna, papier;
34,5 x 44,5 cm (wymiar kompozycji),
50 x 70 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat w kompozycji;
sygn., dat. i opisana u dołu: E/A Łódź EDwurnik 2002 (ołówkiem).

Katowice, 2002

sygn., dat. i opisana u dołu: E/A Katowice EDwurnik 2002 (ołówkiem).

Niech żyje wojna!, ok. 1991

sucha igła, papier; 64 x 49,7 cm (odcisk płyty);
75 x 55,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: EDwurnik (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 12/19
sucha / igła (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "Niech żyje wojna!" (ołówkiem).

Para rysunków, 1990

ołówek, długopis, papier; 16,5 x 15 cm (nieregularne krawędzie papieru);
jedna z prac sygn. i dat. E. DWURNIK 90.
Prace powstały na papierze firmowym CSW Zamek Ujazdowski.

Przemyśl, 2007

akryl, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. dat. i opisany p. d.: 2007 / PRZEMYŚL E. DWURNIK;
na odwrocie opis autorski: 2007 / E. DWURNIK / "PRZEMYŚL"
NR: IX- 1364-3758.

Żoliborz

inkografia/papier, 30 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', opisany ołówkiem l.d.: '19/100'

Sekstet nowoczesny

inkografia/papier, 38 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', opisany ołówkiem l.d.: '13/100'

Maki w Mikołajkach, 2017 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 E DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "MAKI | W MIKOŁAJKACH" | NR: XXIII - 1146 - 6805'

Plac Zamkowy, 2015 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK | 2015'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2015 | E. DWURNIK | "PL. ZAMKOWY" | NR: XI - 757 - 5290'

Święta rodzina bez tatusia, z cyklu Robotnicy, 1986 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'DWURNIK | 1986 | ŚWIĘTA RODZINA BEZ | TATUSIA'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1986 | DWURNIK | NR: XVI - | 180 | 1164 | ŚWIĘTA | RODZINA | BEZ | TATUSIA'

Chrystus w celi z cyklu Krzyż, 1979 r.

olej/płótno, 73 x 54,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'CHRYSTUS W CELI E. DWURNIK 79'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1979 | NR: 8.X.581'

Czerwone tulipany

olej/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE TULIPANY" | NR: XXIII - 1164 - 6826'

Dla exitu, 2002

ołówek, papier; 24 x 31,5 cm;
sygn. i datowany p. d. "Dla EXITU /23. 10. 2002 E. Dwurnik".

ŁOSOSIOWE TULIPANY, 2018

akryl na płótnie, 33 x 24 cm

Wiedeń idealne miasto, 1995 r.

akwarela/papier, 38,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'WIEDEŃ IDEALNE MIASTO 1995 E. DWURNIK'

W-wa Falenica, 1992 r.

akwarela/papier, 36 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'W-WA - FALENICA E. DWURNIK 92'

Lament, 1986 r.

olej, płótno, 113 x 146 cm,
sygn. i dat. p.d.: 1986E.D., opisany u dołu LAMENT

Krakowskie Przedmieście, 2004 r.

gwasz, papier, 43,5 x 52,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: 04 / E.DWURNIK

Gdańsk, 1979 r.

flamaster, papier,
36 x 49,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Gdańsk/E. Dwurnik

Wesołych Swiąt

tusz, pastel, papier,
20 x 14 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: E.D.

Wesołych Świąt na tle Pałacu Kultury i nauki w Warszawie

tusz, pastel, papier,
20 x 14 cm w świetla passe-partout,
sygn. l.d.: E.D.

Buczyna, 2017

akryl, płótno, 24 x 30 cm

Pomarańczowe tulipany, 2016

olej, płótno, 65 x 81 cm

50 lat rewolucji z cyklu Kraków, 1967

ołówek na papierze, 30 x 40 cm, w ramie 40 x 59 cm

Widziałem go, 1987

akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik / 87 (ołówkiem),
l. d.: 9/15 akwaforta (ołówkiem), śr. tytuł: "Widziałem go" (ołówkiem).

Karpacz, 1998

tusz, piórko, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 18.08.98 E.D.; napis pośrodku, u dołu: Karpacz -.

Ściana, z cyklu: Podróże autostopem, 1983

olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: IX-269-886 E.DWURNIK.83;
opisany l. d.: Podróże autostopem ŚCIANA, na odwrocie na płótnie opis: E.DWURNIK / 1983 / NR: IX-269-886-kolekcja prywatna.

Żółte tulipany, 2018

akryl/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany l.d.: „2018/Edward Dwurnik”

Sztokholm, 2006

inkografia/papier, odbitka: 9/100, 30 x 40 cm (format arkusza)
opis. l.d.: "8/100", sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Zurych, 1993

inkografia/papier, 30 x 40 cm (format arkusza)
opisany l.d.: "10/100", sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Wenecja, 1997

opisana l.d.: "9/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Hannover, 2006

inkografia/papier, 30 x 40 cm
opisany l.d.: "8/100",
sygn. p. d.: "E. Dwurnik"

San Francisco, 2007

inkografia/papier, 40 x 30 cm (format arkusza)
opisany l.d.: "9/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Nowy Jork, 1997

inkografia/papier, 40 x 40 cm (format arkusza)
opisana l.d.: "10/100", sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Poznań

inkografia/papier, 40 x 40 cm (format arkusza), inkografia OPRAWIONA
opisana l.d.: "8/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Sztokholm, 2006

inkografia/papier, 50 x 70 cm (format arkusza)
opisana l.d.: "7/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Zurych, 1993

opisana l.d.: "8/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Wenecja, 1997

opisana l.d.: "10/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

San Francisco, 2007

inkografia/papier, 70 x 50 cm (format arkusza)
opisana l.d.: "8/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"

Tulipany, 2017

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygn. p.d.: „2017/E. Dwurnik”

Myczkowce, 2003

Olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany l.d.: ,Myczkowce.’, p.d.: 'E.Dwurnik’

Chrystus na podwórku z cyklu Krzyż, 1979

olej, płótno 73,5 x 54,5 cm
sygn. l.d.: E.Dwurnik 79 CHRYSTUS NA PODWÓRKU
opisany na odwrocie: E. DWURNIK 1979 NR: 2 X 575
na odwrocie dwie nalepki z opisem pracy

Czterech robotników na tle fabryki, 1984

olej, płótno, 146 x 114 cm
sygn. p.d.: CYKL XVI ROBOTNIC Y NR 72 | 942 |CZTERECH ROBOTNIKÓW NA TLE FABRYKI
opisany na odwrocie: 942 1984 E.DWURNIK NR:XVI – 72 – 942
na blejtramie nalepki Benjamin Rhodes Gallery w Londynie oraz Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno; 65x81 cm, sygnowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK", na odwrocie: "2017 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR: XI-855-7196"

*droit de suite

Pomnik ufo, 1979

tusz, kolaż, papier; 49x37 cm (w świetle passe-partout), sygnowany l.d.: "Pomnik ufo", p.d. ołówkiem: "E. Dwurnik 79."

*droit de suite

Żółte tulipany, 2018

olej, płótno; 30x30 cm, sygnowany p.d.: "2018 | E. Dwurnik", na odwrocie: "2018, E. Dwurnik, "ŻÓŁTE TULIPANY" | NR: XXIII - 1807 - 7782"

*droit de suite

U RZEŹNIKA, 1972

akryl, olej, płótno
114,5 x 146 cm
sygn. pośrodku prawej krawędzi:
1972 r. | E. DWURNIK; pr.g.: >>U RZEŹNIKA<< [w ramce] >>PUSTE HAKI<< [ukośnie]; l.d.: NR: 76. [w ramce];
na odwrocie na płótnie sygn.: E. DWURNIK | 1972 | >>U RZEŹNIKA<< | 190 [w ramce];

na odwrocie na płótnie nalepki:
- autorska: EDWARD DWURNIK 1972 IV-28 | CYKL V Chwila | TYTUŁ U rzeźnika | WYMIARY 114 x 147 | TECHNIKA akryl, olej | NR: 76.;
- STUDIO | TEATR | GALERIA z datą 16. XII. 1974 | 15. I. 1975;
- BWA LEGNICA z datą 8. 9. 1974.

na krosnach nalepki:
- Galeria Sztuki BWA | ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE, 1982;
- BWA PŁOCK 1982;
- BWA w Łodzi 1978;
- Galeria Sztuki Współczesnej Olsztyn, grudzień 1980;
- Galeria Stuki Współczesnej Zachęta... Próba retrospektywy...;
- BWA w Lublinie, delegatura w Zamościu 2 - 30. V. 74 r.;
- GALERIA 72 MUZEUM CHEŁM, 26. I. 1984 r. do 20 II. 1984 r.;
- JYVASKYLAN TALVI ‘83 | EDWARD DWURNIK, Kuvia Puolasta | 27. 1 - 20. 2. 1983 ALVAR - AALTO - MUSEO

CZERWONE TULIPANY, 2008

akryl, płótno
119,5 x 89,5 cm
sygn. p.d.: 2008 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie sygnatura: 2008 | E. DWURNIK | „CZERWONE | TULIPANY = | NR: XXIII [w ramce] - 239 = 3880 =

BAR SASKI, 1990

olej, płótno
146 x 114,5 cm
sygn. p.d.: BAR >SASKI< E.D.
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: 1990 | E. DWURNIK | BAR „SASKI“ II [w ramce] | NR: XV - 239. | 1550 [w ramce]; l.g.: 1550 [w ramce]
na górnej i dolnej krawędzi płótna powtórzony dwukrotnie tytuł: BAR SASKI BAR SASKI

PŁOCK, NR 183 Z CYKLU: PODRÓŻE AUTOSTOPEM (CYKL IX), 1980 r.

olejpłótno, 73,5 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 80 DWURNIK
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 1980 | E.DWURNIK | IX - 183.677
na blejtramie nalepka autorska z opisem

Fajny czajnik (2013)

sygn. dat. l.d. i na odwrociu
akwarela, tempera, papier
48x27 cm

Piękny dzbanek (2012)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu
akwarela, tempera, papier
46x27.5 cm

Ananas na Placu Zamkowym (2012)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu
akwarela, tempera, papier
46x27.5 cm

Kapusta (2012)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu
akwarela, tempera, papier
46x27.5 cm

Czarne Tulipany, 1991 r.

olej/płótno, 114,5 x 147 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1991 | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1991 | E.DWURNIK | NR: IX.591. [1620] | =CZARNE TULIPANY’

Chrystus na kolumnie, 1980 r.

olej/płótno, 73,5 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E.D. 80.' oraz opisany p.g.: 'CHRYSTUS NA KOLUMNIE'

Kraków. ul. Zwierzyniecka, 1997 r.

akwarela, 45,5× 55 cm

BIAŁE TULIPANY, 2018

akryl na płotnie, 30 x 30 cm

Luca/Luka, 2015

akryl, płótno, 114 x 146 cm

Amsterdam, 2018

akryl, płótno, 73 x 100 cm

Wesołych Świąt - Galeria GP, Desa

tusz/papier, 20 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.D.'

Wesołych Świąt - husarz

tusz/papier, 20 x 14,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.D.'

Sosny, 2018 r.

olej na płótnie, 40 x 30 cm, sygn.

Koszmarny sen, 2014 r.

akwarela, tempera, papier, 55 x 46 cm,
sygn. i dat. p.d.:2014/E. DWURNIK, opisany l.d.: KOSZMARNY SEN

Wieliczka, 2016 r.

akwarela, tempera, papier, 40,5 x 50, 5 cm,
sygn. p.d.: E. DWURNIK, powyżej dat.: 2016, u dołu: WIELICZKA, na odwrocie autorski opis pracy

Nikifor-dwurnik (para), 2017 r.

akwarela, tempera, papier, 19 x 25, 5 cm,
sygn. na dole, na środku: E. DWURNIK

Nikifor-Dwurnik (oczy), 2017 r.

akwarela, tempera, papier, 25,5 x 19 cm,
sygn. śr.d.: DWURNIK

Ten naród powierzam Chrystusowi-Panu przyszłego wieku..., 1981 r.

tusz, flamaster, papier, 57 x 48 cm,
sygn. p.d.: pieczęć E. Dwurnik 81, E.D.

Cytrynka, 2012 r.

akwarela, papier, 29,5 x 21 cm,
sygn., dat. i opisany u dołu: CYTRYNKA E.DWURNIK 2012, l.g.: 12

ŻÓŁTE TULIPANY, 2018

olej na płótnie, 30 x 30 cm

Plac Trzech Krzyży, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "PLAC TRZECH KRZYŻY" | NR: XI - 767 - 6752'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 46 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | „PLAC ZAMKOWY” | NR: XI - 789 - 6800'

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i opisany p.d.: '2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:'2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE TULIPANY" | NR: XXII - 1126 - 6718'

Sarnowa, 1980

akryl, 147 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany wewnątrz kompozycji: E. DWURNIK / 1980 /23 I 1980 / IX / Podróże / autostopem / NR155 / Sarnowa 630.
na odwrociu: E. DWURNIK / 1980. / NR : IX 155 / 630 naklejka z Galerie Franz Swetec z pełnym opisem pracy

Sopot, 1989

olej, płótno
95x95 cm
sygnowany p.d. "SOPOT | 1989 | E. DWURNIK", na odwrocie: "1989 | E. DWURNIK | SOPOT | NR: IX-394 | 1355"

New York, 2017

olej, płótno, 200 x 270 cm
sygn.p.d.: śr.d.: E.Dwurnik New York 2017 | na odwrocie 2017| E.DWURNIK | „NEW YORK” | NR: IX - 2265 | 6766

Chrystus na górce z cyklu Krzyż, 1979

olej, płótno, 73,5 x 54 cm
sygn. l.d.: E. DWURNIK CHRYSTUS NA GÓRCE
opisany na odwrocie: E. DWURNIK 1979 NR: 6.X.579

OJCZE RATUJ!, 1983

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1983 | E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie napis p.g.: „Ojcze | ratuj !!!“, obok w ramce: 874
p.d.: E. DWURNIK | 1983 październik | NR: XV [w ramce] - 164 - 874 [w ramce] | sportowcy

ŻÓŁTE TULIPANY, 2018

akryl, płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: 2018 | E. DWURNIK
sygn. na odwrocie na płótnie: 2018 | E. DWURNIK | „ŻÓŁTE | TULIPANY“ | NR: XXII [w ramce] - 1579 | - 7500

CZERWONE TULIPANY, 2016

akryl, olej, płótno
99,7 x 99,7 cm
sygn. p.d.: 2016 | E. DWURNIK
na odwr. na pł. sygn. i napis: 2016 | E. DWURNIK | „CZERWONE TULIPANY“ | NR: XXIII [w ramce] - 1015 - | - 6086

Wlastimil Hofman, Wopista, 1968 r., zamalowany w 2004

olej/płyta pilśniowa, 201 x 122 cm
sygnowany p.d.: ‘Wlastimil Hofman’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '201 x 122 cm | E. DWURNIK | 2004 | "WOPISTA"'

Wypadek, z cyklu Chwila, 1972 r.

akryl/płótno, 114 x 146 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1972 78-18 | Nr z 1972 r.' oraz 'Nr. Końcowy 192'
opisany p.d.: 'WYPADEK'
na odwrociu nalepki galeryjne: Galeria Studio, BWA Legnica, BWA Zamość, BWA Olsztyn, Galeria Nowa Brama w Słupsku, Galeria 72 w Chełmie, BWA Opole, Galeria Sztuki BWA Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz nalepka z opisem obrazu

Wojna, 1966 r.

litografia/papier, 49 x 59 cm
opisany ołówkiem l.d.: '"Wojna" litografia 1/2 46x59 (druga wersja)', sygnowany i datowany długopisem p.d.: 'Dwurnik 66.' oraz pieczęć autorska

Zdobywamy pałac, 1969 r.

litografia/papier, 58 x 44 cm
sygnowany, datowany i opisany długopisem u dołu: '1/5 (58x44) "Zdobywamy pałac" E.Dwurnik 69' oraz pieczęć autorska

Miedziane tulipany, 2017

olej, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2017 / E. DWURNIK;
na odwrocie opisany: 2017 / E. DWURNIK / "MIEDZIANE / TULIPANY" / NR: XXIII - 1279 / - 7020.

Żółte tulipany (2018)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
46x55 cm

Kompozycja z cyklu XXV (2017)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
40x30 cm

BIAŁE TULIPANY, 2018

olej na płótnie, 40 x 30 cm

Różowy pomost, 2016 r.

olej/płótno, 46 x 55 cm, sygnowany l.d: 'E.DWURNIK 2016' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2016 | E.DWURNIK | „RÓŻOWY POMOST” | NR: XXIII – 1036 - | - 6137'

Z cyklu Moi bohaterowie

flamaster, tempera, tusz/papier, 48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.DWURNIK', pieczęcie: 'RYSUNEK | E. DWURNIK', 'CYKL: MOI BOHATEROWIE 25'

ZIMWODAROSYTEŁON, 2016 r.

akwarela, gwasz/papier, 27 x 18,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'NIKIFOR | DWURNIK | 2016 | ZIMWODAROSYTEŁON'

Mosty na Wiśle, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2017 WARSZAWA | E.DWURNIK'
na odrwociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | <> | NR: XI - 817 - 7023'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
opisany na odwrociu: ‘2017 | E.DWURNIK | <> | NR : XI - 822 - 7028’

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | << PLAC | ZAMKOWY >> | NR XI - 815 - | - 7005'

Bar Saski, 1990 r.

akryl/płótno, 145 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'E.D.'
opisany u dołu: 'BAR SASKI,' na odwrociu: '1550 | 1990 | E. DWURNIK | BAR "SASKI" II | NR: XV - 239. | 1550' i z boku: 'BAR SASKI BAR SASKI'

Św. Anna, 2005 r.

ołówek/papier, 37 x 56 cm
sygnowany p.d.: 'E.DWURNIK' oraz datowany l.d.: '16.XI.05'
na odwrociu opisany: '16.XI 2005 | W-Wa- "Św. Anna" | 37x56 cm'

Wilanów, 2009 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'WILANÓW | E.DWURNIK | 2009'
opisany na odwrociu: nr katalogu autorskiego: '2139', data dzienna: '10-17.05.2009', dwa stemple autorskie

Krakowskie Przedmieście

inkografia/papier, 30 x 22 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'E.Dwurnik' oraz opisany l.d.: '67/100'

Chojna, 2016

olej/płótno, 300 x 177 cm
sygn. p.d.: „Chojna/ 2016/ EDWURNIK oraz na odwrocie: „2016/ E.DWURNIK/ Chojna (zach. pomorskie/ NR IX - 2109-5806”

Plac Zamkowy - Warszawa, 2017

olej, płótno, 55 x 46 cm (w świetle oprawy), 80,2 x 71,2 cm (w oprawie), sygn. p.d.

Tulipany pomarańczowe, 2018

olej na płótnie, 33 x 24 cm

KOBALTOWE TULIPANY, 2018

olej na płótnie, 40 x 30 cm

Bez tytułu z cyklu Błękitny, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '14. II 92 | E. DWURNIK | 1750 | 8 | XX'
na odwrociu naklejka i stempel Red Corridor Gallery

Niech żyje wojna!, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1992 | E. DWURNIK', opisany u dołu: 'NIECH ŻYJE WOJNA!'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK 1992 | 35 XIX 1776 | NIECH ŻYJE WOJNA'

Anioł i diabeł II z cyklu Sportowcy, 1991 r.

akryl/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'E.D.'
opisany p.g.: 'ANIOŁ I DIABEŁ', na odwrociu: 'SPORTOWCY c.d. | ANIOŁ I DIABEŁ II | 1991 | E. DWURNIK | NR: XV 244 | 1555' i po bokach: 'ANIOŁ I DIABEŁ'

14-tu kontrabasistów, 2017 r.

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | „14 - tu kontrabasistów” | NR: XXIII - 1308 - 7080'

Maki w Mikołajkach, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "MAKI W MIKOŁAJKACH" | NR: [XXIII] - 1148 - 6807'

Czerwone tulipany Nr XXIII 1711 7641

płótno, 46 x55 cm, 2018 r.

KRAKÓW, 2017

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. śr.d.: 2017 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie: 2017 | E. DWURNIK | "KRAKÓW" | NR: IX [w ramce] - 2349 | - 7003

ABSTRAKCJA NR 212, 2004

olej, akryl, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: 2004 | E. DWURNIK | Obraz nr: 212 [w ramce]; l.g.: XXV [w ramce] - 212 [w ramce] | 3215 [w ramce]

ZGUBIONA NARZECZONA, 2011 r.

akryl/płótno, 60 x 40 cm
sygnowany l.d.: ZGUBIONA NARZECZONA, śr. 2011, p.d.: E.DWURNIK
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 2011 | E.DWURNIK | "ZGUBIONA NARZECZONA" | NR: XXIII - 454 | 4472

Trzy głowy na śmietniku, 1990 r.

olej/płótno, 210 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1971 | 1990 | E.DWURNIK.' oraz opisany ś.d.: 'GIPSOWY PLENER | TRZY GŁOWY NA ŚMIETNIKU'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1443 | (1971) - 1990 | E. DWURNIK | TRZY GŁOWY | NA ŚMIETNIKU | W MIĘDZYLESIU | NR: II - 13 - 1443 | GIPSOWY | PLENER'

JESIEŃ POETÓW, 2016

olej, płótno, 180 x 280 cm
sygn. p.d E. DWURNIK 2016
opisany na odwrocie: 4 - 31.05.16 2016 E.DWURNIK "KRAKÓW" (Jesień artystów)

Legia gola!!!, 1968 r.

litografia/papier, 46 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Dwurnik 68 | 758' oraz pieczęć autorska, opisany l.d: 'litografia 1/4 (46 x 60) >>Legia gola!!! a'

Mecz, 1969 r.

litografia/papier, 45 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'E.Dwurnik 69 | 958' oraz pieczęć autorska, opisany śr.d.: '1/4' oraz opisany p.d.: '>> Mecz a'

Most Siekierkowski

inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik' oraz opisany l.d.: '7/50'

Stare Miasto

inkografia/papier, 44 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik' oraz opisany l.d.: '42/100'

ULICA

Gwasz, karton; 16 x 14 cm
Sygnowany p.d.: E.DWURNIK

ŻÓŁTE TULIPANY, 2018

olej na płótnie, 33 x 24 cm

Bez tytułu (Chęciny), 1965 r.

akwarela/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'E.Dwurnik 65' oraz pieczęć autorska

Widok miejski, 1967 r.

Zachód słońca , 1967 r.

kredka/papier, 38 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Dwurnik 67'

Nadchodzi zagłada, 1968

litografia, papier; 70x50,5 cm
sygnowany p.d.: "E. Dwurnik 68"

Tulipany - tryptyk, 2018

olej, płótno; 18 x 13 cm (wymiar każdej z prac);
każda z prac sygn. i dat. u dołu: 2018 E. DWURNIK, na odwrocie opis autorski: 2018 / E. DWURNIK.

Nikifor

technika mieszana / papier, 29 x 20 cm, sygn.

Tulipany, 2017

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygn. p.d.: "2017/E. Dwurnik"

Jestem Chrystus, 1985

Sucha igła; wym.: 630 x 490 mm; sygn. oł. p.d.: E. Dwurnik 85, odbitka 9/18. Lit.: D. Folga-Januszewska, Ekspresje i ekspresjonizmy w sztuce XX wieku, Warszawa 1990, poz. 69.

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno; 30,5 x 30,5 cm
sygnowany na odwrocie: "2017 | E. DWURNIK | »PLAC ZAMKOWY« | NR: XI-810 | - 6970"

akryl, papier, 46 x 27,5 cm, sygn. i dat. p.d.: E. DWURNIK 2014, opisany l.d.: GRANAT NA SZCZYCIE
Dołączony oryginalny certyfikat artysty.

Kraków, 2004

olej, płótno, 70 x 100 cm
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2004

Kazimierz, 2016

olej, akryl, płótno, 46 x 55 cm
sygn. i dat. p. d.: 2016 E. DWURNIK

Plac Zamkowy, 2017

olej, płótno, 46 x 55,5 cm
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2017 oraz na odwrocie: 2017 E.DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR XI - 789 - 6800

Pomarańczowe tulipany, 2017

olej, płótno, 33 x 24 cm
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2017 oraz na odwrocie: 2017 E. DWURNIK "POMARAŃCZOWE TULIPANY" | NR XXIII - 1152 - 6814

Plac Zamkowy, 2018

Olej na płótnie, 24 x 33 cm

Egipt - Pany, 2012 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'EGIPT-PANY !! E.DWURNIK.2012''

RZYM, 2016 - 2017

olej, płótno 200 x 275 cm
sygn. d.śr.: E.Dwurnik 2016 - 17
sygn. i opisany na odwrocie: 2016 E.DWURNIK "ROMA" (RZYM) NR: IX - 2233 6666

Z cyklu 379-6786-XXV

olej na płótnie
90 x 80 cm

Jakieś kwiatki (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
46x27 cm

Sasanka (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
46x27 cm

Larum z cyklu Sportowcy, 1973 r.

akryl, olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. Dwurnik | 1973', '241 XV-40' oraz 'Sportowcy'
tytułowany wewnątrz przedstawienia: 'LARUM'
na odwrociu nalepki galeryjne: BWA w Łodzi, ZPAP Galeria Nowa Brama, BWA w Słupsku, BWA Wałbrzych, BWA Kraków, ZPAP Studio w Warszawie, BWA w Białymstoku, BWA Rzeszów Odział w Krośnie, Galeria 72 w Chełmie, BWA Płock, Muzeum Alvara Aalto w Jyväskylä oraz nalepka galeryjna z opisem obrazu

- BWA, Wałbrzych 1975
- "Dwurnik - Kalina", Galeria Teatru Studio, Warszawa 1975-76
- Galeria Kordegarda, Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa 13-28.02.1977, Warszawa,
- BWA, Łódź, 1978
- Arsenał, BWA Białystok 1979
- "Jyväskylä Talvi Edward Dwurnik, Kuvia Polasta", Aalvar Alto Museo, Jyväskylän, Finlandia, 27.01-20.02.1983
- Galeria 72, Muzeum Sztuki Współczesnej, Chełm 26.01.1984-20.02.1984
- Galeria Nowa Brama, Słupsk, 07-08.1985
- BWA, Opole, 12.1985-01.1986
- BWA Rzeszów-Krosno, 1985

- Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa, Galeria Kordegarda, Warszawa 13-28.02.1977, s. 2, poz. 7
- Dwurnik. Spis prac malarskich, red. Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", (08.09-07.10.2001), Cykl XV, poz. 40, nr 241

Emigracja, 1985

akwaforta, papier; 64,5 x 49 cm (odcisk płyty),
74,5 x 56 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: EDwurnik 85 (ołówkiem); nr odbitki i technika l. d.: 1/28, akwaforta (ołówkiem);
tytuł pośrodku u dołu: "Emigracja" (ołówkiem).

Jestem na Ciebie uczulona, 1976 r.

litografia/papier, 63 x 49 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Jestem na Ciebie uczulona" (63 x 49) 1/3, E. Dwurnik 76' oraz pieczęć autorska

Pomarańczowe tulipany 2017

Olej na płótnie, 30 x 30 cm

Żółte tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.:'2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "ŻÓŁTE TULIPANY" | NR:XXIII - 1340 - | - 7148'

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2017 | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: [XXIII] - | 1165 - 6827'

Kraków, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "KRAKÓW" | NR: [IX] - 2257 - | 6741'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "PLAC | ZAMKOWY" | NR: [XI] - 783 - | - 6793'

Kościół św. Ducha, 2017 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany ś.d.: 'Gitarzystki. E.DWURNIK | 2017'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "KOŚCIÓŁ ŚW. DUCHA" | NR: [XI] - 785 - | - 6796'

Zamek Królewski, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "ZAMEK KRÓLEWSKI" | NR: [XI] - 772 - |- 6765'

Teatr Polski, 2017 r.

olej/płótno, 46 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '2017 MATEJKO | E.DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E.DWURNIK | "TEATR POLSKI" | NR: [XI] - 788 - 6799'

Nujpwiesrosytapowiatmalarznetyrok, 2015 r.

akwarela, gwasz/papier, 19,5 x 26,3 cm
sygnowany i datowany u dołu: '2015' | NIKIFOR | NUJPWIESROSYTAPOWIATMALARZNETYROK | DWURNIK'

Wrnkreniczdrojowansirosytazor, 2015 r.

akwarela, gwasz/papier, 18 x 25,1 cm
sygnowany u góry: 'NIKIFOR | E.DWURNIK' oraz opisany u dołu: 'WRNKRENICZDROJOWANSIROSYTAZOR'

Sopot, 1989

olej, płótno; 95 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: SOPOT 1989 / E. DWURNIK;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 1989 / E. DWURNIK / NR: IX-394 SOPOT [w ramce] / 1355 [w ramce].
Lit.: Dwurnik, Spis cykli malarskich, opracowanie Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, poz. 394 (Cykl IX Podróże autostopem).

Cytrynka, 2012 r.

akwarela, papier, 29,5 × 21 cm
sygn., dat. i opisany u dołu: CYTRYNKA. E. DWURNIK 2012 l. g.: 12

Świnoujście, 1968 r.

akwarela, papier, 29,5 × 42 cm
sygn. p. g.: E.DWURNIK.68. oraz poniżej pieczęć z napisem: Edward Dwurnik WARSZAWA
na odwrocie: pieczątka autorska z opisem pracy

Wieliczka, 2016 r.

akwarela, tempera, papier, 40,5 × 50,5 cm
sygn. p. d.: E.DWURNIK powyżej dat.: 2016 oraz
u dołu: WIELICZKA
na odwrocie autorski opis pracy

Czerwone tulipany (2015/1016)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu
akwarela, gwasz, papier
27.5x46 cm

Tarnów

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
25.5x19.5 cm

Polonia, 1987

akwaforta, papier;
64 x 49 cm (wymiar kompozycji), 74 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisany u dołu l. d.: akwaforta 2/10 (ołówkiem), śr. d.: =POLONIA= (ołówkiem), p. d.: E Dwurnik / 87 (ołówkiem) oraz pieczątka z numerem: 2963.

Tulipany

akryl, papier; 74 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. DWURNIK;
praca wykonana na grafice z 1985 r.

Gdańsk, 2017

Olej na płótnie, 46 x 55 cm

Czerwone Tulipany, 2017

Olej na płótnie, 30 x 30 cm

KONIEC POETY, 1986

olej, płótno, 146 x 113 cm
sygn.l.d.: Dwurnik, Koniec poety
odwrocie: 1986 / DWURNIK / "KONIEC POETY" / NR:XVI - 182 / 1166

gwasz, papier, 43,5 x 52,5 cm, sygn. i dat. p.d.: 04 / E.DWURNIK

Nikifor-Dwurnik (2017)

sygn. u dołu, dat. p.śr.
akwarela, gwasz, papier
25.5x19 cm

Pomarańczowe tulipany (2017)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
30x24 cm

Wadowice (2013)

sygn. dat. l.d.
akryl, płótno
40x40 cm

Przysięga na wierność, 1973 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
opisany l.g.: 'PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ'

- Alvar-Aalto-Museo, Jyväskylä, Finlandia, 27.01-20.02.1983
- Wystawa Malarstwa Edwarda Dwurnika, BWA Płock, 1982
- Galeria Sztuki Współczesnej, BWA Olsztyn, grudzień 1980
- Ośrodek Propagandy Sztuki, BWA Łódź, 1978
- Arsenał, BWA Białystok, 1979
- Pawilon Wystawowy BWA Toruń, 15.09-10.10.1976
- BWA Wałbrzych, 1975
- STUDIO teatrgaleria, Warszawa, 16.12.1974-15.01.1975
- Wystawa Sztuki współczesnej, Galeria 72, Muzeum Chełm, 1974
- BWA, Zamość, 1974

- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, Cykl XV Sportowcy 1972-1992, poz. kat. 101
- Edward Dwurnik. Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, s. 187, poz. kat. 101 (il.)
- (plakat) Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, grudzień-styczeń 1975. Na plakacie fragment obrazu z tytułem "Przysięga na wierność"

Kamień bronią ludu, 1982

olej, płótno; 146 x 93 cm
opisany l.d. "Kamień bronią ludu"; sygnowany p.d. "E.Dwurnik | 82"; sygnowany na odwrocie: p.g. "cykl: Robotnicy [XVI]" "E.DWURNIK | 1098" nr 791 | KAMIEN BRONIĄ LUDU" L.G. NR: 791

Praga - ratusz, 2008

olej, płótno; 150 x 110 cm
sygnowany p.d.: "E. DWURNIK 2008", na odwrocie: "2008 | E. DWURNIK | »PRAGA - RATUSZ | (STARÓWKA)« | NR: IX-1410-3949"

Krakowska nuda, 1991

olej, płótno; 200 x 150 cm
sygnowany na odwrocie: "1991 | E. DWURNIK, »KRAKOWSKA NUDA« | XX 266 1680"
- Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Galeria Zachęta, Warszawa 2001.

Obraz nr 75 z cyklu Dwudziesty piąty, 2002 r.

olej/deska, 100 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E.DWURNIK OBRAZ NR:75 | 27.03 - 2002' i na blejtramie: 'XXV - 75 - 2783'
poniżej wskazówka montażowa

Klęska urodzaju w Czerwińsku, 1991 r.

olej, płótno, 97 x 146 cm
sygn. i dat. p. d.: 1991/E.DWURNIK
w l. i p. d.: KLĘSKA URODZAJU W CZERWIŃSKU
na odwrocie autorski opis: E.DWURNIK/ 1991/CZERWIŃSK/NR: IX.620. "1696" w prostokącie

Poznań, 2017

Olej na płótnie, 55 x 46 cm

Zwycięstwo

sucha igła, papier; 63 x 49 cm (odcisk płyty), 74 x 54 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: ED, technika i nr odbitki l. d.: sucha igła, 2/10, tytuł pośrodku u dołu:
"Zwycięstwo", powtórzona sygn. oraz stempel, data i dedykacja p. d.: E. Dwurnik 85 / For Benjamin and Carrol (?) / Edward (ołówkiem).

Mława, 1990

olej, płótno; 147 x 114 cm;
sygn. l. d.: 1990. / E. DWURNIK; napis p. d.: MŁAWA;

Błękitne tulipany, 2017 r.

Wnętrze, 1967 r.

sygnowany i datowany p.d.: '67 | E. Dwurnik'

Nad jeziorem , 1967 r.

Chęciny, Upał, 1966 r.

akwarela/papier, 30,5 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK | 1966'

Paryż, 1967 r.

ołówek, flamaster/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'LES BEHTNITS SUR LA SEINE | 1967 | E.DWURNIK', p.g.: 'E.Dwurnik 67 | Paris', p.g.: pieczęć autorska
na odwrociu pieczęć autorska z opisem

Stadion dziesięciolecia

inkografia, papier, 44 × 60 cm (zadruk), 48 × 61,5 w świetle passe-partout
sygn. dat. i opisany na płycie p. d.: STADION DZIESIĘCIOLECIA/ 2008/ E.DWURNIK
sygn. ołówkiem p. d.: EDwurnik oraz nr edycji: 4/100 M

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Galicja

inkografia, papier, 60 × 46 cm (zadruk), 63,5 × 48 w świetle passe-partout
sygn. na płycie: p. d.: GALICJA 2001 E.DWURNIK

Lekki przebieg stanu W, 1982

Ołówek, stemple graficzne, collage; wym.: 61 x 86 cm; sygn. oł. śr.d.: 2 XI 82 E. Dwurnik; tuszem nr inwentarzowy zbioru: 6137. U góry tytuł. Na odwrocie: tytuł, opis autorski z pieczątkami własnościowymi artysty.

Koszmary sen (2014)

sygn. dat. p.d.
tempera, papier
55x46 cm

Wilanów (2012)

sygn. dat. p.d.
tempera, papier
45.5x55 cm

Sadyba, 2017 r.

olej/płótno, 46 x 55,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK | 2017'
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "SADYBA" | NR: XI - 787 - 7698'

Gdańsk, 2017 r.

olej/płótno, 114 x 146 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2017 | E. DWURNIK'
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "GDAŃSK" | NR: IX - 2253 - | - 6733'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 55,5 x 46 cm
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR: IX - 786 - 6797'

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE TULIPANY" | NR: [XXIII] - 1167 - 6829'

Maki w Mikołajkach, 2017 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "MAKI W MIKOŁAJKACH" | NR: [XXIII] - 1148 - 6807'

Czerwone i żółte tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
na odwrociu opisany: '2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE I ŻÓŁTE | TULIPANY | NR: XXIII - 1134 - 6747'

Kompozycja abstrakcyjna, 2007 r.

olej, technika własna/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2007 | E.DWURNIK | [XXV] - [258] [G.] | [3654]'

Przemyśl, 2007

akryl, płótno; 100 x 73 cm;
na odwrocie opis autorski: 2007 / E. DWURNIK / "PRZEMYŚL" NR: IX- 1364-3758.

NOWY JORK, 2004

Gwasz, papier; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: 2004 E. Dwurnik; po srodku N.Y.C.

*opłata droit de suite

Tulipany 1, 2015 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm

TURYŚCI, 1971

olej, płótno
114 x 146 cm
opisany: >>TURYŚCI<< 97.
na odwrocie:
197 TURYŚCI E.DWURNIK/ 1971. IX,/ 97 IV/97 V/ przemalowany XII 1972
nalepka autorska:
1971 IX - 1972 XII / EDWARD DWURNIK przemalowany / CYKL IV Chmury / TYTUŁ Turysta. / WYMIARY 114 x 146cm / TECHNIKA olej. / NR:97.

BWA Legnica 1974
BWA Okręg Warszawski 1974
Teatr Galeria XII 1974 - I 1975
BWA Łódź 1978
BWA w Białymstoku 1979
Galeria sztuki współczesnej BWA Olsztyn 1980
BWA Płock 1982
BWA Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin 1982
BWA Płock 1982
BWA Rzeszów, Krosno 1985
BWA Opole XII 1985 - I 1986

* opłata z tytułu "droit de suite"

PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ, 1973

akryl, olej, płótno
147 x 115 cm
sygn. p.g.: E. DWURNIK 73.;
l.g.: >>PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ<<; p.d.: 101.
na odwr. na płótnie sygnatura i napis: 101 [w ramce] E. DWURNIK | 73.
Na odwrocie na płótnie nalepki:
- 1. informacyjna autorska z datą 13 I 1973;
- 2. z wystawy w Galerii Studio (16 XII 1974 - 15 I 1975);
- 3. zaproszenie na wystawę ZPAP i BWA w Toruniu, 15 IX - 10 X 1976;
- 4. zaproszenie na spotkanie autorskie z Edwardem Dwurnikiem, salon BWA Zamość, 25 V 1974;
Na odwrocie na krośnie nalepki:
- 1. BWA Białystok 1979;
- 2. Alvar-Aalto-Museo Finlandia;
- 3. Muzeum w Chełmie, Galeria 72, 26 I - 20 II 1984 r.;
- 4. BWA Wałbrzych [uszkodzona];
- 5. BWA Płock 1982;
- 6. BWA Łódź, ZPAP 1978;
- 7. Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, grudzień 1980.

JAROSŁAW, Z CYKLU PODRÓŻE AUTOSTOPEM, 1980

akryl, olej, płótno
116 x 88,5 cm
sygn. p.d.: E. DWURNIK 1980 | 685 [w ramce] | Podróże autostopem | NR: 191 | IX [w ramce] | JAROSŁAW [w ramce]
na odwr. na płótnie sygn.: E. DWURNIK | 1980. | IX [w ramce] - 191- 685 [w ramce]
na górnym krośnie nalepka z danymi obrazu

Czerwone tulipany, 2017

Olej na płótnie, 30 x 24 cm

BŁĘKITNE FALE, 1992

olej, płótno, 74 x100 cm
sygn. p.d.: E DWURNIK
opisany na odwrocie: 1.III.92 / E.DWURNIK / NR:XX.25 / 1767

Szczecin

litografia barwna/papier, 44 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'E /A Szczecin E. Dwurnik 2002'

Sekstet nowoczesny, 1999 r.

inkografia/papier, 38 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Edwurnik', opisany l.d.: '2/100'

Basen zdrowotny/Rynek Nowego Miasta, 2008 r.

inkografia/papier, 47 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘EDwurnik’, opisany l.d.: ‘9/100’

Dwie kobiety grają w tysiąca z cyklu Robotnicy, 1986 r.

olej/płótno, 148 x 114 cm
opisany u dołu: 'DWIE KOBIETY GRAJĄ W TYSIĄCA'
sygnowany, datowany i opisany: '1986 | DWURNIK. | [DWIE KOBIETY | GRAJĄ W | TYSIĄCA] | XVI - 187 [1171]'

- Spis cykli malarskich Edwarda Dwurnika, oprac. Pola Dwurnik, Cykl XVI Robotnicy (1975-1991), poz. 187, s. nlb.

Płonąca głowa z cyklu Robotnicy, 1985 r.

akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Płonąca Głowa. | E.DWURNIK. 85'
opisany na odwrociu:'120X 100 | 1985 | E. DWURNIK | PŁONĄCA GŁOWA | NR: XVI-130-1055'

- kolekcja prywatna, Francja
- Spis cykli malarskich Edwarda Dwurnika, oprac. Pola Dwurnik, Cykl XVI Robotnicy (1975-1991), poz. 130, s. nlb.

Ocean, 2016

olej, płótno, 114 x 146 cm
sygn. na odwrocie: 2016 / E.DWURNIK / "OCEAN" / NR. XX-196-6191

Krynica - Muzeum Nikifora, 1979

akwarela, papier, 62 x 54 cm, sygn. p.g. E.DWURNIK; na odwrociu: "Krynica", data 1979, pieczątki autorskie oraz pieczęc "ARS POLONA"

Warszawa - Most Poniatowskiego, 1979

akwarela, karton, 62 x 54 cm, sygn. p.g. E. Dwurnik; na odwrociu: "Warszawa - most Poniatowskiego", pieczątki autorskie, pieczęć "ARS POLONA"

Kielce, 2002 r.

cynkografia/papier, ed. E/A 39 x 49 cm, (w świetle passe - partout), oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Edwurnik 2002' opisany u dołu: 'E/A Kielce'

*opłata droit de suite

Miasto, 1994 r.

olej/tempera/płótno, 50 x 54 cm, oprawiony, sygnowany i datowy p.d: '94 | E. DWURNIK' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1994 | XI (w ramce) 2029 (w ramce)'

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2007

*opłata droit de suite

Kraków - Wawel (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Widok miejski, 1967 r.

Zachód słońca, 1967 r.

Hotel Bristol, 1994 r.

akwarela, gwasz/papier, 39,8 x 49,9 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK 94'

Węgorze na plaży w Ustce, 2017 r.

akwarela/papier, 45,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK.17' oraz opisany na dole: 'WĘGORZE NA PLAŻY W USTCE'

Bez tytułu, z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E.DWURNIK'; p.d. pieczęć autorska: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2448 | 1967'

Giełda, 2008 r.

akwarela, tempera/papier, 45 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 08'
opisany i datowany na odwrociu: '"Giełda" | spis nr. 1975 | + temp [przy stemplu] | 45 x 65 | 1- 07. 06. 2008' oraz dwa stemple: "AKWARELA | E. DWURNIK' oraz 'NA PAPIERZE | 12050'

Idealne miasto - Wenecja, 2000 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'WENECJA E.DWURNIK 2000'
opisany na odwrocie długopisem i flamastrem: tytuł, dwa stemple, data dzienna '15-19.05.06', spis 'NR. 1614'

Góry Świętokrzyskie, 2001

akwarela, tempera, papier; 19 x 25,5 cm;
sygn. i dat.: 2001/ E. DWURNIK, u dołu napis: GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE;
na odwrocie 2 podłużne pieczątki: 1. AKWARELA / E. DWURNIK 2. NA PAPIERZE / NR: 9651 oraz napisy odręczne: + tempera / "Góry Swiętokrzyskie" / 18,5 x 26 / Spis NR: 875 / 17.XII.2001.

Nowy Jork, 2017 r.

olej/płótno, 114 x 146 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2017 | E. Dwurnik', opisany l.śr. w obrębie kompozycji: 'Sully 15.01.2009'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "NOWY JORK" | NR: IX - 2270 - 6771'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR. XI - 766 - 6751'

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE TULIPANY" | NR: [XXIII] - 1157 - 6819'

Abstrakcja, 2003 r.

olej/płótno, 175 x 255 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2003 lipiec | E. DWURNIK | OBRAZ NR: 170 | NR: XXY-170-1996'
opisany na blejtramie: '175 x 255' oraz: 'NR XXX-170-1996'
na odwrociu wskazówka montażowa i napis: 'góra dowolnie'

Figura na przetrwanie, 1985

sucha igła podkolorowana akwarelą, papier; 63 x 50,5 cm (odcisk płyty), 75,6 x 55,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik 85 (ołówkiem); opis l. d.: sucha igła (próba) / + akwarela (ołówkiem); oraz obok: NM: (ołówkiem) 2534 (nr odbity stemplem); tytuł pośrodku u dołu: "Figura na przetrwanie" (ołówkiem).

Plac Zamkowy - Warszawa, 1994

olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: 1994 / PL. ZAMKOWY / E. DWURNIK;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 1994 / E. DWURNIK / NR: 2081 (w prostokącie), na blejtramie powtórzony numer.

Wilanów, 2009 r.

Pocałować w Otwocku , 2012 r.

sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'POCAŁOWAĆ W OTWOCKU 2012 | E. Dwurnik'

Weduta, 1965 r.

akwarela/papier, 24,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'E.DWURNIK 65.'

Plan miasta, 1974

olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK. 74.;
na odwrocie:
- fragment nalepki zakładu stolarskiego
- na krośnie oznaczenia: 11. oraz s. I/27/F

gwasz, papier, 43,5 x 52,5 cm
sygn. i dat. p. d.: 04 /E.DWURNIK

PŁONĄCE KRZYŻE, 1985

olej, płótno
210,5 x 150 cm
sygn. l.d.: E. DWURNIK 85
p.d.: 1746 - 1817 | Tadeusz Kościuszko [w ramce] | PŁONĄCE KRZYŻE
na odwrocie na poprzecznym krośnie dwie nalepki: 1. MN Wrocław styczeń 1987; 2. BWA Sopot 1987

Obraz wystawiany:
- Edward Dwurnik, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Nasza Galeria, Miesięcznik Odra, styczeń 1987, folder bez spisu katalogowego;
- Edward Dwurnik, BWA Sopot, kwiecień 1987, bez kat. Obraz Płonące Krzyże został wystawiony na prestiżowej wystawie Dwurnika, jaka miała miejsce na początku 1987 i została zorganizowana wspólnie przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Naszą Galerię pod patronatem opiniotwórczego wówczas miesięcznika "Odra". Pokazane na niej obrazy Dwurnika odbiegały zdecydowanie od dotychczas znanej problematyki jego kompozycji, co zaowocowało licznymi komentarzami krytyków sztuki.

PLAC ZAMKOWY, 2016

akryl, płótno
55 x 46 cm
sygn. p.d.: 2016 | E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygn.: 2016 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR: XI [w ramce] - 739 - | - 6627

Stan wojenny, 1981-1982

Zestaw czterech prac: Nadzwyczajne środki, 1982: Ołówek, tusz, stemple graficzne; wym.: 62 x 86 cm; sygn. tuszem p.d.: E. Dwurnik; p.d. tytuł i data; pieczątka autorska London - Paris - New York / Dwurnik. Na odwrocie: tytuł, opis autorski z pieczątkami własnościowymi artysty. Nr inwentarzowy zbioru: 6430; Ulica nędzy, 1981: Ołówek, stemple graficzne, collage; wym.: 59 x 84 cm; sygn. oł. l.d.: tytuł / 1981 III E. Dwurnik; dodatkowo l.d. pieczęcią autorskie oraz stempel: Cykl. Robotnicy. Na odwrocie: tytuł, opis autorski z pieczątkami własnościowymi artysty. Nr inwentarzowy zbioru: 5883; Miesięcznica, 1982: Ołówek, stemple graficzne, collage; wym.: 53,2 x 62 cm; sygn. oł. p.d.: 11 V 82 / E. Dwurnik / tytuł; dodatkowo pieczęć autorska. Na odwrocie: tytuł, opis autorski z pieczątkami własnościowymi artysty. Nr inwentarzowy zbioru: 6138. Papier: Feliks Schoeller Parole (suchy tłok). Nalepka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi i Galeria Compass w Glasgow (1982; Polish realitis); Lekki przebieg stanu W, 1982: Ołówek, stemple graficzne, collage; wym.: 61 x 86 cm; sygn. oł. śr.d.: 2 XI 82 E. Dwurnik; tusze nr inwentarzowy 6137. U góry tytuł. Na odwrocie: tytuł, opis autorski z pieczątkami własnościowymi artysty. Nr inwentarzowy zbioru: 6137.

Krucha rzecz, 1972

olej, akryl, płótno, 146 × 114 cm
sygnowany p. d.: "1972 | E. Dwurnik | Krucha rzecz [w obramowaniu] l. d. 27 [w obramowaniu]"; sygnowany na odwrocie "E. Dwurnik | 2 7| oraz ślady pieczątek; na odwrocie nalepki wystawowe z danymi obrazu ZPAP BWA Toruń 1976; BWA Łódź 1978; Studio Teatr Galeria 1975; pieczątka autorska z datą 16 XII 72 i nr 27; na blejtramie tytuł (trzykrotnie powtórzony) "Krucha rzecz" oraz nalepki informacyjne: "Galeria Nowa Brama, VIII 1985; Finlandia 1983; BWA Płock 1982; ZPAP 1976; BWA Białystok 1978; BWA Olsztyn 1981

Proweniencja:
- zakup od artysty
Literatura:
- Edward Dwurnik, Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, s. 96, poz. kat. 27, il. barwna
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, opracowała Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl XV Sportowcy, poz. 27, Warszawa 2001
- Jyvaskylan Talvi’ 83, Edward Dwurnik, Kuvia Puolasta, Alvar Aalto-museo, Finlandia 27 I-20 II 1983
- Edward Dwurnik. Malarstwo, grafika, rysunek, BWA, Olsztyn, 1980/81
- Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa, BWA, Białystok, 1976
- Dwurnik - Kalina, Galeria Teatru Studio, Warszawa 1974/75

Kogut i głowa, 1990

tusz, ołówek, kredka, papier, 40 × 29 cm
sygnowany i datowany p. d.: "E. DWURNIK | Kogut i głowa | 11.08.90."

Zamek Królewski, 2010

olej, płótno, 24 × 30 cm
sygnowany: "2010 E. Dwurnik "Zamek" nr XI - 542 4336"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- zakup bezpośrednio od artysty

ABSTRAKCJA, 2013 r.

akryl, monety/płótno, 146 x 96 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 2013 | E. DWURNIK |’OBRAZ NR - 328’- NR: [ XXV] - 328 - [4888]
oraz górnej listwie krosna E. Dwurnik | Nr: [ XXV] - 328 - [4888]

WISŁOUJŚCIE, 1980 r. z cyklu PODRÓŻE AUTOSTOPEM

akryl/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik | 1980 / 632 | śr. WISŁOUJŚCIE. E.D.
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: E. DWURNIK | 1980 | NR: IX -157 | 632,
nalepka Desy, pieczątka wywozowa na płótnie

- kolekcja prywatna Niemcy
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. P. Dwurnik, Galeria Zachęta, Warszawa 2001 (poz. kat. nr 157)

Przedbórz (Nowy kościół), 1997 r.

olej/płótno, 97 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '[Przedbórz] E.DWURNIK | 1997'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1997 | E.DWURNIK | podr autostopem | IX
- 880 | "Przedbórz" | 2356'

- Spis cykli malarskich Edwarda Dwurnika, opracowała Pola Dwurnik, Warszawa 2001, s. nlb., poz. 880

MAKI, 2016

olej, płótno, 75 x 100 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 2016
opisany na odwrocie: 2016 E. DWURNIK "MAKI" NR: XXIII-999-6038

WILNO, 2013

olej, płótno, 150 x 210 cm
sygn. p.d.: WILNO 2013 E.DWURNIK
opisany na odwrocie: 2013 E.DWURNIK -WILNO- NR:XI-1782-4932

PRZEMYŚL

Ol/pł. Wymiary: 100 x 73 cm. w świetle ramy.
Sygnowany p.d. "Przemyśl 2007 E. Dwurnik".

Chora kobieta, 1987

sygn. i dat. p. d.: EDwurnik / 87 (ołówkiem),
l. d.: akwaforta 3 /10 (ołówkiem), śr. d. tytuł "Chora kobieta" (ołówkiem).

Dobre, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn., dat. i opisany: DOBRE / 2015 / E. DWURNIK;
na odwrocie opis autorski: 2015 / E. DWURNIK / "DOBRE" / NR: IX - 1937 / 5360.

Zambrów, 2015

olej, płótno; 24 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany: ZAMBRÓW E.DWURNIK 2015;
na odwrocie opis autorski: 2015 / E. DWURNIK / "ZAMBRÓW" / NR: IX / 1982 / 5351.

Pomarańczowe tulipany, 2016

olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2016 / E. DWURNIK;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 2016 / E. DWURNIK / "POMARAŃCZOWE TULIPANY" / NR: XXIII - 919 - 5689.

Kraków (2016)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
55x46 cm

Złote tulipany (2016)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
30x30 cm

Młody Wałęsa

linoryt, papier; 18,5 x 12 cm (wymiar kompozycji),
26 x 15 cm (w arkusza świetle passe-partout);
sygn. p. d.: EDwurnik / 80 (ołówkiem), l. d.: 1 / 11, linoryt, pośrodku tytuł "Młody Wałęsa".

N.Y.C., 2006

olej, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: N.Y.C. / 2006 / E. DWURNIK;
na odwrocie, na płótnie opisany: 2006 / E. DWURNIK / "N. Y. C." / NR: IX - 1321 (w prostokącie) / 3605 (w prostokącie), na blejtramie: " N. Y. C. NR: IX - 1321 (w prostokącie) / 3605 (w prostokącie).

Grójec, 2010

akwarela, papier; 24 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2010 / E. DWURNIK, l. g. opisana: GRÓJEC
na odwrocie opis ołówkiem: "Grójec" / spr NR / 2244 [w prostokącie] / 24 x 18 x 02.01.2010, oraz dwie prostokątne pieczątki w tym: AKWARELA / E. DWURNIK

Morze, z cyklu Błękitne, 1992 r.

olej/płótno, 228 x 292 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK 92'
opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 42 XX 1788 | 21-III - 30-III 1992 | Błękitny | 228 x 292 cm'
opisany na blejtramie: 'NR. 950' i napis: '2 BIENNALE PARIS E. DWURNIK "Zdrada" Nr 950' oraz: 'E. DWURNIK NR.'
na odwrociu, na blejtramie ślad nieczytelnej pieczątki ślad papierowej naklejki, papierowa, francuska naklejka wywozowa z napisem: 'SEBASTOPOL' oraz cyfry: '16' i '11'

- dar od artysty, lata 90.

- Sztuka wobec natury, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta,
26.10 - 08.12.1996

Żółte tulipany, 2008 r.

olej / płótno, 30 x 30 cm, sygn.

Plac Zamkowy, 2003 r.

gwasz, papier, 46 x 55 cm, sygn. i dat. p.d.: MATEJKO / E.DWURNIK / 2003

Gdańsk -CYKL PLENERY, 1979 r.

ołówek, papier, 38 x 53 cm, sygn. i dat. p.d.: E. Dwurnik 79

CZERWONE, 2015

olej, akryl, płótno
70,1 x 50,4 cm
sygn. p.d.: E DWURNIK | 2015
na odwrocie na płótnie sygn.: 2015 | E. DWURNIK | "CZERWONE" | NR: XXIII [w ramce] - 743 | = 5314=

Obraz posiada certyfikat autentyczności z numerem katalogowym obrazu, wydany przez autora.

ABSTRAKCJA 1431, 2005

technika mieszana, karton, 60 x 78.5 cm
na odwrocie notatki z opisem pracy oraz dwie pieczęcie autorskie

ABSTRAKCJA NR 1462, 2005

technika mieszana, karton, 56 x 75 cm
sygn. na odwrocie: E.DWURNIK/5 -7.03.2005 oraz NR 1462

EUROPA, 2000

olej, płótno, 220 x 200 cm
sygn. p.d.: EUROPA/E.Dwurnik
opisany na odwrocie: 2000/E.DWURNIK/EUROPA/XXIII-71/2597

Po świętach, 2014 r.

gwasz/papier, 46 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK. 2014', opisany l.d.: 'PO ŚWIĘTACH'
na odwrociu stempel autorski

Niech żyje wojna!, 1992

olej, aksamit, 147×112 cm
sygnowany na odwrocie p.g. "38 XIX 1793"; "1992 E. Dwurnik Niech żyje wojna!"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa (zakup bezpośrednio od artysty)

Red Corridor Gallery, Künzell, Niemcy 2012

Plac Zamkowy, 2016

olej, płótno, 73×100 cm
sygnowany p.d. "2016 | E. Dwurnik"
sygnowany na odwrocie "2016 | E. Dwurnik | "Zamek" | nr XI-705-6078"

Ślub, 1973

akryl, olej, płótno, 114 × 147 cm,
na odwrocie na płótnie napis: 1-2. V.73; nalepki: Studio Teatr Galeria z datą wystawy: 16 XII 74 - 1 I 75; informacyjna z danymi obrazu; Biuro Wystaw Artystycznych w Słupsku

Obraz wystawiany i reprodukowany w: Układ przestrzenny Dwurnik-Kalina, Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, XII - I 1975, plakat: l.d. fragment obrazu z tytułem i numerem; Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, poz. 44, s. 131, il. barwna

Pomarańczowe tulipany (2016)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
30x30 cm

Olsztyn (2016)

sygn. dat. śr.d.
akryl, płótno
30x24 cm

Nad jeziorem (638) - z cyklu Podróże autostopem , 1980 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1980 | E.DWURNIK'
opisany na odwrociu, na odwrociu naklejka autorska

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik.Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 638

Marylin Monroe, 2017

STÓŁ COMFORTY
farba akrylowa, MDF lakierowany na wysoki połysk,
Φ 54 × 47,5 cm

Zakroczym, 1990 r.

olej/płótno, 59,5 x 72,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '1990 | E.DWURNIK | ZAKROCZYM'
opisany na odwrociu: '1990 | E.DWURNIK | NR: IX.563. | 1581'

Lublin z cyklu Podróże autostopem, 1975 r.

olej/płótno, 65 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '75 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 1975'
na odwrociu naklejka z opisem obrazu, na blejtramie naklejka z warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu

- Galeria Grafiki i Plakatu, Warszawa
- kolekcja prywatna, Szwajcaria
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 43, b. nr

Suwałki, 1990 r.

olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E Dwurnik'
opisany u dołu: 'SUWAŁKI' i na odwrociu: '1990 | E. DWURNIK | NR. IX. 525. 1529 | SUWAŁKI'

Zduny, 1989 r.

olej/płótno, 210 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1989 | ZDUNY | DWURNIK'
opisany na odwrociu: '1989 E. DWURNIK | ZDUNY | NR : IX - 372 - 1309'
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy’ 08.09.-07.10.2001), Cykl IX poz. 372.

Bar Saski, 1990 r.

akryl/płótno, 145 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'E.D.'

Anioł i diabeł, 1991 r.

akryl/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'E.D.'

Żółte tulipany (2016)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
30x30 cm

Plac Zamkowy (2016)

sygn. dat. śr.d.
akryl, płótno
40x30 cm

Letnie Micheliny (2005)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
24x18 cm

W-Wa Wawer, 1966 r.

litografia/papier, 28,5 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'E/A =W-WA Wawer= 1966 EDwurnik'

Kościół Św. Wojciecha z cyklu Kraków, 1967 r.

ołówek, papier, 29,5x42 cm
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 67.
oraz p. g.: pieczęć autorska z napisem w otoku: RYSUNEK/E. DWURNIK z numerem 833

Planty z cyklu Kraków, 1967 r.

ołówek, papier, 29,5 × 42 cm
sygn. i dat. p. g.: E. DWURNIK/67.
oraz p. g.: pieczęć autorska z napisem w otoku: RYSUNEK/E. DWURNIK z numerem 841
i napisem KRAKÓW

Gniezno, 1990 r.

olej/płótno, 147 x 115 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'GNIEZNO | 1990 | E. Dwurnik', z lewej: 'Legiony 1919'
opisany na odwrociu: '1990 | E. DWURNIK | NR: IX.422 - 1392 | "GNIEZNO"'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo.Próba retrospektywy" 08.09.2001-07.10.2001), Cykl IX poz. 422

Cieszyn, 1990 r.

olej/płótno, 147,5 x 96 cm
sygnowany, datowany i opisanyp.d.: 'CIESZYN | E.DWURNIK | 1990. MAJ.'
opisany na odwrociu: 'CIESZYN [w prostokącie] E.DWURNIK | 1990 | NR: IX:477 1468 [w prostokącie]'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.2001-07.10.2001), Cykl IX poz. 477

Portret kobiety z trzema dłońmi, 1991

tusz, papier; 42 x 31 cm;
sygn. i dat. u dołu: E. DWURNIK 91

KROSNO (KAPLICZKA), 1989

olej, płótno [zszyte pośrodku]
100 x 73,3 cm
sygn. p.d.: KROSNO | E. DWURNIK | 1989
na odwrocie zamalowane rysunki i napisy

Obraz opisany:
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, Galeria Zachęta, Warszawa 2001 [publikacja towarzysząca wystawie retrospektywnej artysty 8 IX - 7 X 2001], poz. 413, s. nlb. [cykl IX Podróże autostopem].

CZERWONE TULIPANY, 2014

akryl, płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: 2014 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie sygn.: 2014 | E. DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: XXIII [w ramce] - 656 - 5099 [w ramce]

Żółte tulipany (2016)

sygn.dat.p.d.
akryl, płótno, 55x46 cm

Różowy pomost (2016)

sygn.dat.l.d.
akryl, płótno, 46x55 cm

U rzeźnika, 1972

olej, płótno, 114 x 147 cm
sygn. p.śr.: 1972r. / E.DWURNIK - p.g. "U RZEŹNIKA", l.d. NR 76
na odwrocie: E. DWURNIK/ 1972./ <<U RZEŹNIKA>>
oraz nalepki z wystaw: Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, BWA w Lublinie, Galeria 72 w Chełmie, BWA w Legnicy, BWA w Łodzi, BWA w Płocku, ALVAR-AALTO-MUSEO w Jyväskylä- Finlandia, Studio Teatr Galeria, Galeria Sztuki BWA w Szczecinie

Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta 2001
Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn 1980
BWA w Lublinie 1974
Galeria 72 w Chełmie 1984
BWA w Legnicy 1974
BWA w Łodzi 1978
BWA w Płocku 1982
ALVAR-AALTO-MUSEO w Jyväskylä- Finlandia 1983
Studio Teatr Galeria 1975
Galeria Sztuki BWA w Szczecinie 1982

ABSTRAKCJA, 2013 r.

sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
2103 | E.DWURNIK | OBRAZ NR: [ 323 ] | NR: [ XXV ] - 323 - [ 4883 ]

ZAMEK, 2016 r.

akryl/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik
2016 | E. Dwurnik | "ZAMEK"| NR : [ XI ] - 706 - 6093

Żółte tulipany, 2015 r.

akryl, płótno, 81 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: 2015 / E. DWURNIK oraz opisany na odwrocie: 2015 / E. DWURNIK / "ŻÓŁTE TULIPANY" / NR: XXIII - 791 - / 5517

Kraków, 2016 r.

akryl, płótno, 65 × 81 cm
sygn. i dat l. d.: 2016/E. DWURNIK
oraz opisany na odwrocie: 2016/E. DWURNIK/"KRAKÓW"/NR: IX - 2038 -/5637

Złote tulipany, 2016 r.

olej na płótnie, 30 x 30 cm, sygn.

14-tu kontrabasistów, 2016

olej, płótno; 45,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2016
Na odwrocie napis: 2016 / E. DWURNIK / 14-tu kontrabacis- / [tów = / NR XXIII - 1002- / =6052=

Miasto, 1990 r.

olej/płótno, 59 x 49 cm
sygnowany p.d.: '90 | E. Dwurnik'
opisany na odwrociu: 'E. Dwurnik | 1990'

Miasto z kawiarnią , 1990 r.

olej/płótno, 59 x 49 cm

Lublin, 1993 r.

olej/płótno, 147 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '1993 | LUBLIN E.DWURNIK'
opisany na odwrociu: '1993. maj | E. DWURNIK | 1924 | LUBLIN | RATUSZ | IX. 662''

Pomarańczowe tulipany, 2016 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2016 | E. DWURNIK'

Obraz Nr 167, 2003 r.

akryl, kolaż, technika własna/płótno, 146 x 146 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:'XXV | 167 | 2993', '2003 | E. DWURNIK | Nr 167'

Krynica (2012)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
40x50 cm

Obraz nr 343, 2015

olej, płótno; 30 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2015 / E. DWURNIK / "OBRAZ NR: 343" / NR: XXV -343- / =5239=

Gdańsk, 2016

akryl, płótno, 114 x 146 cm
sygn. p.d.: ‘2016 | E. DWURNIK’ oraz opisany na odwrocie: ‘2016 | E. DWURNIK | "GDAŃSK" | NR: IX - 2103 - 5775’

Wisła, 2016

akryl, płótno, 81 x 65 cm
sygn. p.d.: ‘E. DWURNIK 2016’ oraz opisany na odwrocie: ‘2016 | E. DWURNIK | "WISŁA" | NR: XI - 852 = 5680 =’

Wawel, z cyklu Kraków, 1967

ołówek, papier, 29,5 × 42 cm
sygn. p. d.: E. Dwurnik 67, p. g. okrągłą pieczęć autorska z nr 827

Abstrakcja, 2002-03 r.

akryl/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2002-2003 | E. DWURNIK | XXV - 113 | 2906'

Czerwone, 2015

olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: E DWURNIK / 2015
na odwrocie opis autorski: 2015 / E. DWURNIK / "CZERWONE" / NR: XXIII - 743 / 5314

Warszawa, 2016

sygn. i dat. l. d.: 2016 / E. DWURNIK
na odwrocie opis autorski: 2016 E. DWURNIK / "WARSZAWA" / NR: XI - 854 - / - 5737

Portret rodzinny, 1983

olej, płótno; 27,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: E.D.
na odwrocie opis: E. DWERNIK 83
praca przed konserwacją

ABSTRAKCJA NR 211, 2004

olej, akryl, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: 2004 | E. DWURNIK | OBRAZ NR: 211 [w ramce]; l.: XXV [w ramce] - 211 [w ramce] | 314 [w ramce]

Do obrazu dołączony autorski certyfikat autentyczności.

BARDZO PIĘKNI PANOWIE, 1978-1985

olej, akryl, collage, płótno
w 1985 przemalowany oraz wklejony olejny obraz (portret-akt Ewy Kuryluk, 1966)
145 x 114,5 cm
sygn. l.d.: 9. - 10. IV 1978 | E. DWURNIK
p.d.: BARDZO PIĘKNI PANOWIE, powyżej: 378 [w ramce]
na odwr. l.g.: E. DWURNIK | 1978. | NR: 144 (XV) [w ramce]
- 378 [w ramce]
2 nalepki na płótnie: - l.g. z danymi obrazu i tytułem cyklu "Sportowcy" [druk wypełniony atramentem]; - p.g.: nalepka-zaproszenie Biura Wystaw Artystycznych w Białymstoku anonsująca wystawę Dwurnika (7 III 1979);
na lewej listwie krosna nalepka informacyjna w jęz. niemieckim z tytułem, danymi obrazu i ceną

Obraz reprodukowany i opisany w:
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, Galeria Zachęta [Warszawa 2001], s. nlb., [publikacja towarzysząca wystawie retrospektywnej artysty, 8 IX - 7 X 2001];
- Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, wyd. Osman Djajadisastra, Agra-Art, Warszawa 2011, poz. 144 i 144a, il. barwne s. 264, 265.

Bez tytułu - praca dwustronna, 1981 r.

technika własna, stemple, tusz kolorowy/papier, 23 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'E Dwurnik 81'
na odwrociu kompozycja figuralna "Contart 77" druk/papier

OBRAZ NR 55, 2002

olej, płótno, 146 x 114 cm
op. na odwrocie: 2002/ E. DWURNIK/ OBRAZ NR 55/ XXV - 55/ 2754

MAŁY RYNEK W KRAKOWIE, 1968

flamaster, papier, 33,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. p.g.: E. Dwurnik 68.
oraz pieczęć autorska z numerem 2719

BUDAPESZT, 2011

olej, płótno, 150 x 210 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 2011
op. na odwrocie: NB: IX - 1570 - 4404 2011 E. DWURNIK>>BUDAPESZT<

Niech żyje wojna, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm

Paryż, 1997 r.

olej/płótno, 150 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'PARYŻ. E.DWURNIK 97'
opisany na odwrociu: 'PARYŻ. E.D. 1997| E.DWURNIK | IX 1986 | 2397'

Pułtusk, 1990 r.

olej/płótno, 147 x 115 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Dwurnik 1990', opisany l.d.: 'PUŁTUSK'
opisany na odwrociu: 'IV | 1990 | E. DWURNIK | PUŁTUSK | NR: IX. 454. 1445'

Dwurnik - Nikifor, 2015 r.

akwarela, tempera/karton, 26 x 18 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'E.DWURNIK | 2015'
na odwrociu sygnowany ołówkiem: 'E. DWURNIK', pieczęcie autorskie oraz certyfikat autentyczności

Mińsk Mazowiecki, 2010 r.

gwasz/papier, 46 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2010 | E. DWURNIK', opisany l.d.: 'MIŃSK MAZOWIECKI'
na odwrociu opisany: '"MIŃSK MAZOWIE | -CKI' oraz stempel

Czerwone tulipany (2016)

sygn. p.d.dat. śr.d.
akryl, płótno
30x30 cm

Warszawa (2016)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
29.5x40 cm

Niebieskie oko, 2015 r.

olej, płótno, 13 x 18 cm,
sygn. i dat. nd.: 2015 E.DWURNIK, na odwrociu: E.DWURNIK/2015

Plac Zamkowy w Warszawie, 2015

olej, płótno; 81 x 65 cm
sygn. p. d.: 2015/ E. DWURNIK
na odwrocie napis autorski: 2015/ E. DWURNIK/ "PL. ZAMKOWY"/ XI-764-5297

Olsztyn, 2016 r.

akryl, płótno, 73 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: 2016/E. DWURNIK oraz opisany na odwrocie: 2016/E. DWURNIK/"OLSZTYN"/NR: IX - 2097 -/- 5759

Zgierz, 2014 r.

olej/płótno, 33 x 23,5 cm
sygnowany i opisany ś.d.: 'ZGIERZ | E. DWURNIK', datowany l.d.: '2014'
opisany na odwrociu: '2014 | E. DWURNIK | "ZGIERZ" | NR: IX - 1844 - | - 5140'

Otwock, 2014 r.

olej/płótno, 33 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E. DWURNIK | 2014', opisany p.d.: 'OTWOCK'
opisany na odwrociu: '2014 | E. DWURNIK | "OTWOCK" | NR: IX - 1842 - | 5138'

Białystok, 1999 r.

olej/płótno, 153 x 210 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'WRZESIEŃ | 1999 | BIAŁYSTOK | E.DWURNIK'
opisany na odwrociu: '1999 wrzesień, E.Dwurnik, "Białystok", IX-962-2544'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 962, nr 2544

Obraz nr 32, 2000 r.

technika własna/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' XXV 2000 | E. DWURNIK | OBRAZ NR: 32 | 2646'
opisany na odwrociu, na blejtramie: '150x150 XXV - 32 - 2646 22.X.2000'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 32, nr 2646

Ustka, 2016 r.

akryl/płótno, 73 x 100 cm
opisany na odwrociu: '2016 | E.DWURNIK | "USTKA" | NR: IX - 2083 - | - 5742'

KOŚCIÓŁ ROMAŃSKI, 1974

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1974 | DWURNIK
l.g.: 124.; p.g.: >>Kościół romański<<
na odwrocie na płótnie sygnatura: E. DWURNIK | 1974 r. | IV [w kółku] NR: 124.

- 1. 9. XII 1974 r.| IV [w kółku] Chmury | Kościół romański | 146 x 114. | akryl, olej, płótno | NR: 124.
- 2. STUDIO | TEATR | GALERIA | pokaz | 16. XII 74 | 15 I 75;
- 3. "Polska Sztuka Młodych" | 27. 07 - 1. 08. 1977 r. | Ośrodek Kultury Polskiej | BUDAPESZT | (dni przyjaźni);
- 4. BWA, Łódź | Pokaz 1 - 17 czerwiec 1978 r.

Obraz wystawiany i opisany:
- Układ przestrzenny Dwurnik Kalina, Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, XII 1974 - I 1975, plakat, bez kat.;
- Polska Sztuka Młodych, Ośrodek Kultury Polskiej, Budapeszt 27 VII - 1 VIII 1977;
- Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, wyd. Osman Djajadisastra, Agra-Art, Warszawa 2011, poz. 124, s. 228, il. barwna s. 229.

ZAMEK, 2007

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. p.d.: 2007 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie: 2007 | E. DWURNIK | "ZAMEK" | NR: XI [w ramce] -4/6-3695

Zwycięstwo, 1985

sucha igła, papier; 63 x 49 cm (odcisk płyty),
74 x 54 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: ED, technika i nr odbitki l. d.: sucha igła, 2/10, tytuł pośrodku u dołu: "Zwycięstwo", powtórzona sygn. oraz stempel, data i dedykacja p. d.: E. Dwurnik 85 / For Benjamin and C... / Edward (ołówkiem)

Rypin, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2015 E. DWURNIK

Brodnica, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
sygn. i dat. u dołu: E. DWURNIK 2015

WISŁA (JAK JA TĘSKNIĘ NA ZACHÓD), nr 142, 1977 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik | 377 | 1977
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: E. Dwurnik |1977| XV-142 | 377 | WISŁA
oraz nalepki z wystaw

Edward Dwurnik, Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 1978
Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi, Związek Polskich Artstów Plastyków, 1978
Biuro Wystaw Artystycznych w Białymstoku, Salon Wystawowy BWA, Białystok ul.Mickiewicza 2,
"Arsenał", 1979
Grudzień 1980, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Olsztyn, Aleja Zwycięstwa 38
Galeria Sztuki Współczesnej BWA pl. Lenina Galeria Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn, Aleja Zwycięstwa
38, Grudzień 1980
Biuro wystaw Artystycznych Olsztyn, Aleja Zwycięstwa 38, 1981
Biuro Wystaw Artystycznych Płock, 1982
Galeria Sztuki BWA, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, 1982
Jyväskylän Talvi '83 Edward Dwurnik,Kuvia Puolasta, 27.1 - 20.2. 1983, Alvar-Aalto-Museo
Galeria 72, Muzeum Chełm, Wystawa Sztuki Współczesnej Chełm, ul.Lubelska 55, 26.I 1984
do 20.II.1984
BWA Rzeszów Krosno, 1985
Biuro Wystaw Artystycznych w Słupsku, Galeria Nowa Brama, lipiec-sierpień 1985
Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, Opole, grudzień 1985 - styczeń 1986,Galeria Sztuki Współczesnej
BWA, pl . Lenina
Edward Dwurnik, Malarstwo. Próba retrospektywy. Zachęta. Warszawa, 08.09-07.10.2001

Edward Dwurnik, Sportowcy, 1972-1992, Warszawa 2011
Dwurnik, Spis prac malarskich, [ red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek
do katalogu Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy ( 08.09-07.10.2001) cykl
XV-poz.142, nr 377
Edward Dwurnik, Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 1978 [poz. kat. nr. 28]

Pomnik wdzięczności, 2016 r.

gwasz, akwarela/papier, 46 x 27,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '2016 | POMNIK WDZIĘCZNOŚCI | E DWURNIK'
opisany i datowany na odwrociu: '"Pomnik" | wdzięczności | 2016' oraz stempel autorski

Kościół, 2000 r.

olej, gwasz/tektura, 21 x 13 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'E.D. 2000'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'E. DWURNIK | 17.07.00'

Chora żona, 1991 r.

tusz/papier, 40,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK 91.', opisany l.d.: 'CHORA ŻONA'

Z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 33 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 67' oraz pieczęć autorska l.g.: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2431.'
na odwrociu pieczęć autorska

Z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 33 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: '67 | E.DWURNIK' oraz pieczęć autorska p.g.: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2314.'
na odwrociu pieczęć autorska

Poznań - Dom Kultury, 1987

olej, płótno, 150 x 210 cm
sygn. p.d.: 1987 DWURNIK
opisany na odwrocie: E. DWURNIK / NR: IX - 339 / 1215 / POZNAŃ / DOM KULTURY
na blejtramie nalepka Galerii Sztuki Biura Wystaw Artystycznych Sopot 1987

Galeria Sztuki BWA, Sopot, 1987

Lublin, 1975 r.

olej/płótno, 65 x 65 cm

Niech żyje wojna, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl XIX, poz. 37, nr 1778

Pisz, 2015

olej, płótno; 33 x 24 cm; sygn. l. d.: E. DWURNIK / 2015
na odwrocie napisy autorskie: 2015 / E. DWURNIK / "PISZ" / NR: IX w kole- 1895 / -5273-
do obrazu dołączony certyfikat autentyczności podpisany przez autora

Czarna laska, 2008

akryl, płótno; 41 x 33 cm;
na odwrocie opis autorski

Rewolucja

akwaforta/papier 64 x 49 cm (zadruk)
sygnowany i opisany u dołu ołówkiem: ' 13/19 Rewolucja Dwurnik'

Bez tytułu - praca dwustronna, około 1981 r.

technika własna, stempel, tusz kolorowy/papier 23 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany pieczęcią autorską śr.d.: '© E. Dwurnik'

Plac zamkowy

inkografia/papier 40 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '30/100'

Kraków

inkografia/papier 47 x 60 cm (zadruk)

Most Siekierkowski

inkografia/papier 23 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '10/50'

Łomża, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
na odwrocie opis: 2015 / E. DWURNIK / "ŁOMŻA" / NR: IX: 1935 / -5358-

Jedwabne, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
na odwrocie opis: 2015 / E. DWURNIK / "JEDWABNE" / NR: IX: 1939 / -5361-

Abstrakcja XXV, 2004

olej, płótno; 30 x 30 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: 2004 / E. DWURNIK / XXV 210 / 10/25 / 3213

Gdańsk, 1979

flamaster, papier; 35,8 x 49,6 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: E.D / Gdańsk / E. Dwurnik 79 (sygnatura częściowo zasłonięta);
u dołu napis: CYKL: PLENERY 70

Pieśń rewolucyjna, 1972

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. i dat. p. g.: E.DWURNIK 72.
opisany l. d.: >>PIEŚŃ REWOLUCYJNA<< 1972 / CYKL: XV "Sportowcy", l. g.: 19., p. d.: 221
na odwrocie: SPORTOWCY / XV 19. / E.DWURNIK / 1972 / PIEŚŃ REWOLUCYJNA / 221
oraz nalepki z wystaw:
Galeria Zachęta, Galeria 72 w Chełmie, BWA Olsztyn, BWA Słupsk, Gallery HIPP,
BWA Wałbrzych, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, BWA Rzeszów, BWA Płock,
Galeria Sztuki BWA w Sopocie, BWA Opole, BWA Białystok, Galeria Ślad Ełckiego
Centrum Kultury BWA Łódź, Galeria Nowa Poznań, Galeria Arkady BWA Kraków

Wystawa Sztuki współczesnej, Galeria 72, Muzeum Chełm, 1974
BWA Wałbrzych, 1975
Wystawa malarstwa Edwarda Dwurnika, Galeria Nowa, Poznań, 1977
Gallery HIPP, Malmö, 1978
Ośrodek Propagandy Sztuki, BWA Łódź, 1978
Arsenał, BWA Białystok, 1979
BWA Olsztyn, 1981
Wystawa Malarstwa Edwarda Dwurnika, BWA Płock, 1982
Galeria Nowa Brama, BWA Słupsk, 1985
BWA Rzeszów - Krosno 1985
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, BWA Opole, 1985/ 1986
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy. Galeria Zachęta, Warszawa, 2001
Muzeum Warmii i Mazur, Olsztyn, 2003

Krakowskie Przedmieście, 2006 r.

akryl / sklejka, 80 x 35 cm, sygn.

Obraz nr: 343, 2015

olej, płótno;
30 x 80 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: 2015 / E. DWURNIK / "OBRAZ NR: 343"-/ NR: XXV -343 - / =5239=

Rypin, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
na odwrocie opis

Brodnica, 2015

olej, płótno; 30 x 24 cm;
na odwrocie opis

ŚLUB, 1973

akryl, olej, płótno
114 x 147 cm
napis l.d.: 44. >>ŚLUB<<
na odwrocie na płótnie napis: XV [w kółku] 44. | 1-2. V. 73
nalepki: 1. Studio Teatr Galeria z datą wystawy: 16 XII 74 - 1 I 75;
2. informacyjna z danymi obrazu; 3. Biuro Wystaw Artystycznych w Słupsku

Obraz wystawiany i reprodukowany w:
- Układ przestrzenny Dwurnik-Kalina, Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, XII - I 1975, plakat: l.d. fragment obrazu z tytułem i numerem;
- Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, poz. 44, s. 131, il. barwna.

SOPOT, 1989

olej, płótno
95 x 95 cm
sygn. p.d.: SOPOT 1989 | E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 1989 | E. DWURNIK | NR: IX-394 SOPOT [w ramce] | 1355 [w ramce]

Obraz skatalogowany:
- Dwurnik, Spis cykli malarskich, opracowanie Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, poz. 394 (Cykl IX Podróże autostopem).

PRZEMYŚL, 2007

olej, płótno
100 x 73 cm
sygn. p.d.: 2007 | PRZEMYŚL E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 2007 | E. DWURNIK | "PRZEMYŚL" | NR : IX [w kółku] - 1364-3758

CZERWONE TULIPANY, 2014

olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: 2014 E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: 2014 | E. DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: XXIII [w ramce] - 658 - 5101 [w ramce]

Obrazowi towarzyszy autorski certyfikat.

Wesołych Świat

tusz, papier, wym. 21 x 15 cm,sygn. p.d.: E.D. oraz na górze dopisek: Wesołych Świąt

Augustów

olej na płótnie i płycie
38 x 66 cm

Zamek Królewski

inkografia/papier, 42 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik', l.d.: '41/100'
stan zachowania: bardzo dobry

Klęska urodzaju

inkografia/papier, 34 x 60 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dwurnik’, l.d.: '30/100'
stan zachowania: dobry, nieznaczne zagniecenia oraz ślady po złożeniu

Sekstet nowoczesny

inkografia/papier, 38 x 60 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Wolne Miasto Gdańsk, 1994 r.

olej/płótno, 120 x 190,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1994 | E.DWURNIK'
opisany l.d.: 'Wolne MIASTO | GDAŃSK', opisany na odwrociu: '2071 1994. | E.DWURNIK | >>GDAŃSK<< | NR: IX 76.'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik,Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.2001 - 07.10.2001), Cykl IX poz. 2071

Wiosna poetów, 2008

olej, płótno, 120 x 280 cm
sygn. i dat. p.d.: WIOSNA POETÓW / E. DWURNIK / 2008
opisany na odwrocie: 2008/ E.DWURNIK/ PL. ZAMKOWY/ WIOSNA POETÓW/ NR. XI-472-4032

Komunizm i socjalizm, 1980

ołówek, papier; 19 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: E. DWURNIK 80.

Maciejowice, 2007 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MACIEJOWICE. E DWURNIK 2007'

Obraz nr 175, 2003 r.

akryl/płótno, 254 x 176 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2003 | E. DWURNIK | >>OBRAZ NR 175<< | XXV | 175 | 3001 | góra dowolnie', opisany na odwrociu, na blejtramie: 'XXV -> 175 -> 3001 15-30. 07. 03'

Katedra w Münster, 1984 r.

olej/płótno, 114 x 145 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'MUNSTER | E. DWURNIK 1984', opisany na odwrociu: 'E.DWURNIK | 1984 | 933 | NR IX - 283 - 933 | MÜNSTER'
na odwrociu naklejka wystawowa z warszawskiej Galerii Zachęta
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy,Zachęta, Warszawa, 08.09-07.10.2001
Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik,Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.- 07.10.2001), Cykl IX poz. 283

Most Siekierkowski, 2007 r.

olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2007 | E. Dwurnik', opisany na odwrociu: '2007 | E. DWURNIK | "MOST SIEKIERKOWS- | -KI" | NR: XI - 434 - 3738 -'

Trzy modlące się Wietnamki, 2014 r.

akryl/płótno, 30 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '2014 | TRZY MODLĄCE SIĘ WIETNAMKI, E.DWURNIK', opisany na odwrociu: '2014 | E.DWURNIK | "TRZY..." | NR XXIII - 648 = | -5070-'

Kowary (2008)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55 cm

Mariensztat, 2008

gwasz, papier, wym. 46 x 54 cm,
sygn. p.d. i dat.: 2008 / E.Dwurnik

Autoportret, 1989

ołówek, papier; 36 x 26 cm (w wietle oprawy);
u dołu dedykacja: DLA IZUNI - autoportert (ołówkiem)

NYC - 11 września, 2003

tusz, płótno; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 03 oraz napis: l. d.: NYC;
Na odwrocie napis autorski: 2003/ E.DWURNIK/ > NY

Bez tytułu, 2007

olej, collage, płótno; 30 x 30 cm;
na odwrocie napis na płótnie:
2007 / E. DWURNIK / XXV (w prostokącie) - 258 B. (w prostokącie) / 3654 (w prostokącie) oraz oznaczenie litery na krośnie: B.

Augustów, 1987/1989

olej, płótno naklejone na sklejkę;
63 x 40,5 cm (nieregularne wykrojone płótno);
sygn., dat. wzdłuż prawej krawędzi p. d.: EDWURNIK 87 napis l. d.: AUGUSTóW
na odwrocie na sklejce napis autorski: 1989 r./ E.DWURNIK/ = AUGUSTóW = / IX (w kółku). 417 (w prostokącie) / 1387 (w prostokącie)

Renowacja czarnej głowy z cyklu Gipsowy plener, 1990 r.

olej/płótno, 210 x 150 cm
opisany l.d.: `RENOWACJA CZARNEJ GŁOWY`, p.d.: `RENOWACJA II | CZARNEJ GŁOWY | CYKL: GIPSOWY | PLENER | 196
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `II - 12 - 1442 | GIPSOWY PLENER | RENOWACJA CZARNEJ GŁOWY | E. DWURNIK | 1990 | 210 x 150`

- Festival International de la Peinture, Chateau-Musée-Haut-de-Cagnes, Cagnes-sur-Mer, 29.06-30.09.1990

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl II, poz.12, nr 1442

Plac Zamkowy (2015)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
81x65 cm

Legionowo, z cyklu Podróże autostopem, 1968 r.

olej/płótno, 144,5 x 107 cm
sygnowany, opisany i datowany śr.d.: `Legionowo | E. DWURNIK V 68.`
opisany na odwrociu: `E. DWURNIK | 1968`
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy, papierowe nalepki wystawowe z BWA Piastów, wystawy polskiej sztuki w Darmstadt oraz Galerii Sztuki MDM Warszawa

- "Polnische Kunst Heute. 20 Jahresausstellung der Neuen Darmstädter Sezession", Ausstellungshallen Mathildenhöhe, Darmstadt 22.05-10.07.1977
- “Metafora", Galeria Sztuki MDM, Warszawa, maj 1973
- wystawa indywidualna, BWA Piastów, listopad 1972
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09. - 7.10.2001, Cykl IX, poz. 12
- Polnische Kunst Heute. 20 Jahresausstellung der Neuen Darmstädter Sezession, katalog
wystawy zbiorowej, Darmstadt 1977

SIEWIERZ, 1989

akryl, olej, płótno
97 x 146,3 cm
sygn. p.d.: Pola | E. DWURNIK 1989
na odwr. na płótnie sygn.: 1989 | E. DWURNIK | Pola [w kółku] | SIEWIERZ [w ramce] | NR: IX [w ramce] - 373 - 1310 [w ramce]

Obraz opisany w:
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, opracowała Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl IX Podróże autostopem, poz. 373.

PATRIOTA - SZLACHCIC - KATOLIK, 1990

olej, płótno
210,5 x 150 cm
sygn. p.d.: Patriota | - Szlachcic | - Katolik | E.D. 90.
na odwr. na płótnie: 1990. V | E. DWURNIK | = PATRIOTA - | - SZLACHCIC - | - KATOLIK + | NR: XVI. 249. 1421
na krośnie l.: 249 | XVI | 1421; p.d.: W. GOMBROWICZ

Obraz wystawiany i opisywany:
- Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa, 8 IX - 7 X 2001;
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl XVI Robotnicy, poz. 249.

PLAC ZAMKOWY, 2015

olej, płótno
73 x 100 cm
sygn. p.d.: E. DWURNIK | 2015
na odwrocie na płótnie napis i sygnatura: 2015 | E. DWURNIK | "PL. ZAMKOWY ..IX [w kółku] - 761 - | 5294 [w ramce]

Obrazowi towarzyszy autorski certyfikat autentyczności z podtytułem obrazu: Wojna polsko - polska.

ŻÓŁTE, 2015

olej, płótno
80,5 x 64,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: 2015 | E. DWURNIK | "ŻÓŁTE" | NR: XXII [w ramce] - 734 | = 5305=

Płock, nr 183 z cyklu Podróże autostopem ( cykl IX), 1980 R

olej/płótno, 73,5 x 55 cm
sygnowany i datowany: p.d.: 80. E. Dwurnik
na odwrocie opisany, datowany i sygnowany wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980|E.DWURNIK|IX-183.677

Mróz minus piętnaście, 22-29 VII 1982

olej/płótno, 151 x 156 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik, 82, l.d.: Cykl XV "Sportowcy", poz. 40, nr 777
na odwrocie sygnowany, datowany i opisany: E. Dwurnik, NR: XV | 150 | 777

- własność artysty

- Edward Dwurnik, Malarstwo. Próba retrospektywy, Zachęta, Warszawa, 08.09-07.10.2001
- Lublin, Galeria Biała, 2014

- Edward Dwurnik, Sportowcy, 1972-1992, Warszawa 2011, poz. 150, s. 274
- Dwurnik, Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001,
wydane jako dodatek do katalogu Edward Dwurnik, Malarstwo.
Próba retrospektywy ( 08.09-07.10.2001 ) cykl XV, poz.150, nr 777

Kutno, 1993 r.

olej, płótno, 73,5 × 100,5 cm
sygn. opisany i dat. p. d.: KUTNO 93/E. DWURNIK
na odwrocie autorskie zapiski: 1934 oraz 1993/E.DWURNIK/KUTNO/IX: 666

Gdańsk, 2015 r.

olej, płótno, 65 × 81 cm
sygn. i dat. u dołu: E.DWURNIK 2015
na odwrocie autorskie zapiski: 2015/E. DWURNIK/"GDAŃSK"/NR: XI -1951-/- 5386

Żółte, 2015 r.

olej na płótnie, 30 x 25 cm, sygn.

KRUCHA RZECZ, 1972

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1972 | E. DWURNIK | KRUCHA RZECZ [w ramce]; l.d.: 27 [w ramce]
na odwrocie na płótnie sygnatura: E. DWURNIK | 27 [w ramce] oraz ślady pieczątek
Na płótnie liczne nalepki: 1. wystawowe z danymi obrazu (- Galeria "Arkady" BWA Kraków; - ZPAP BWA Toruń 1976; - BWA Łódź 1978; - Studio Teatr Galeria 1975); 2. autorska - z datą 16 XII 72 i nr 27.
Na blejtramie trzykrotnie powtórzony tytuł: Krucha rzecz oraz nalepki informacyjne: - Galeria Nowa Brama, VII-VIII 1985; - Finlandia 1983; - BWA Płock 1982; - ZPAP 1976; - BWA Białystok 1978; - BWA Olsztyn 1981.

Obraz wystawiany i opisany:
- Dwurnik - Kalina, Galeria Teatru Studio, Warszawa 1974/75;
- Edward Dwurnik. Wystawa malarstwa, BWA, Białystok III 1976;
- Edward Dwurnik. Malarstwo, grafika, rysunek, BWA, Olsztyn 1980/81;
- Jyvaskylan Talvi`83, Edward Dwurnik, Kuvia Puolasta, Alvar Aalto-museo, Finlandia 27 I - 20 II 1983;
- Edward Dwurnik. Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, s. 96, poz. 27, il. barwna;
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, opracowała Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Cykl XV Sportowcy, poz. 27.

Obraz XXV-258B (2007)

sygn. dat. na odwrociu
olej, collage, płótno
30x30 cm

Obraz XXV-288 (2012)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
46x55 cm

Autoportret, 1989

Kawiarnia Antyczna w Krakowie, 1967

gwasz, papier; 22,8 x 32,5 cm;
sygn. i dat. prawy bok: E. DWURNIK. 67;
na odwrocie informacje o pracy: EDWARD DWURNIK 1967. / CYKL 1 (w owalu) / TYTUŁ Kraków V - Kawiarnia Antyczna / WYMIARY 22,7 X 32,5 cm / TECHNIKA oraz pieczątka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie z opisem: Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę i numerem: PS0?Z III - 645/96

Bez tytułu, 1967 r.

litografia/papier, 57,5 x 75 cm (zadruk), 70 x 100 cm (arkusz)
sygnowana i datowana u dołu ołówkiem: `Dwurnik 67.`

Barok

inkografia/papier, 30 x 29 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `24/100`

Plac Zamkowy

inkografia/papier, 60 x 48 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `9/20`

Ikar

inkografia/papier, 20 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `11/20`

Czerwone

akryl, płótno, 40 x 30 cm, 2015

40 męczenników, 1969 r.

olej/płótno, 168 x 92 cm
sygnowany i datowany u dołu: `(Międzylesie) /4/ E. M. DWURNIK. 1969. II`
na odwrociu opisany na płótnie: `E. DWURNIK 40-tu Męczenników | 1969 II. | 167 x 92` oraz opisany na blejtramie: `E. DWURNIK. 1969 luty | czterdziestu męczenników`; papierowe naklejki: `Solidarność` oraz `Uprzejmie zaprasza | na otwarcie wystawy malarstwa | BWA Płock | Edwarda Dwurnika | 1982`

- Aukcja ZPAP na rzecz NSZZ "Solidarność", 1980
- kolekcja prywatna, Warszawa (reprodukcja)
- BWA Płock, 1982

akryl, olej/płótno, 114 x 146 cm
opisany p.d.: `WYPADEK`, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `E. DWURNIK | 1972 78-18 | Nr z 1972 r.` oraz `Nr. Końcowy 192`

- kolekcja prywatna, Poznań
- BWA, Legnica, 8.09.1974
- BWA, Lublin - Delegatura w Zamościu, 2-30.05.1974
- Galeria Teatru Studio, Warszawa 16.12.1974-15.01.1975
- BWA, Białystok, 1979
- BWA, Olsztyn, 12.1981-01.1982
- BWA, Szczecin 1982
- Galeria 72, Muzeum Sztuki Współczesnej Chełm, 1984
- Galeria Nowa Brama, Słupsk, 1985
- BWA, Opole, 12.1985-01.1986
- BWA, Białystok, 1979
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09.-7.10.2001, Cykl V, poz. 18, nr 192

Paryż (błękitny), 1994 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany i datowany p.d.: `94 | E. Dwurnik`
opisany na odwrociu: `Edward Dwurnik | NR : 1993 1994 | IX - 7 06 E. DWURNIK | Podróże autostopem| >>Paryż<< | Henryk IV | 1993`

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09.-7.10.2001, Cykl IV, poz. 706, nr 1993

``Niebieskie``, 2015 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `2015 | E. DWURNIK | ``NIEBIESKIE`` | NR: XXIII 737 | = 5308 =`

PRAGA - RATUSZ, 2008

olej, płótno; 150 x 110 cm
sygn. p.d.: 2008 E.DWURNIK
opisany na odwrocie: 2008/ E. DWURNIK/ "PRAGA-RATUSZ/ (STARÓWKA)/ NR: IX-1410-3949
datowany na blejtramie: 18.06-1.07.2008

POMNIK PRZODOWNIKA

Linoryt dwubarwny, papier; 41,5 x 56 cm w świetle ramy

Bez tytułu (Chęciny), 1965 r.

akwarela/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g: `E.Dwurnik 65` oraz pieczęć autorska

Kielce, 1965 r.

akwarela, gwasz/papier, 29 x 41 cm
u dołu opisany ołówkiem na passe-partout: `akwarela "Kielce-DomTech | Dom Technika` oraz sygnowany i datowany l.g.: `DWURNIK 65 KIELCE`

Duże ogórki, małe dynie, 2010 r.

akwarela, tempera/papier, 24 x 32 cm
sygnowany i datowany po środku: `E.DWURNIK 2010`
na odwrociu opisany

Gdańsk, 2011 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: ` E. DWURNIK | 2011`

Chopin, 2010

tusz, papier; 45 x 33 cm (w świetle oprawy);
z prawej u dołu okrągły stempel autorski, wokół którego napis: RYSUNEK E. DWURNIK, oraz dopisany numer: 12 638 / 2010

EDO - Autoportret, 2006

akryl, płótno; 24,5 x 18,5 cm;
na odwrocie napis autorski,
na płótnie: 2006. / E. DWURNIK / = EDO = / XII.07; na krośnie malarskim: NR: XXIII. 279. / = 3847 =

Zoppot

gwasz, papier
45,5 x 54,5 cm
sygn., dat.: E Dwurnik 22.XII.2000 Sopot

Le carrefour

gwasz, papier
45,5 x 54,5 cm
sygn. i dat. p.d. 2000 E. Dwurnik

Larum, 1973 r.

Z cyklu "Sportowcy"
tytułowany wewnątrz przedstawienia: `LARUM`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `E. Dwurnik | 1973`, `241 XV-40` oraz `Sportowcy`

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", (08.09-07.10.2001), Cykl XV, poz. 40, nr 241

- BWA, Wałbrzych 1975
- Galeria Kordegarda, Edward Dwurnik, Wystawa malarstwa 13-28 .02.1977, Warszawa,
- BWA, Łódź, 1978
- Arsenał, BWA Białystok 1979
- BWA, Opole, 12.1985-01.1986
- BWA Rzeszów - Krosno, 1985

W kawiarni

ołówek, papier, 29,5x42 cm
sygn. p. g.: E. Dwurnik 68 VII Kraków
Pieczątka autora p. d.: RYSUNEK E. DWURNIK 2497

Kościół N.M.P w Krakowie

ołówek, papier, 30x42 cm
sygn. p. d.: E. Dwurnik 67
Pieczątka autora p. g.: RYSUNEK EDWURNIK 876/1967

SZCZECIN (NIEBIESKI), 1998

akwarela, papier, 46 x 54,7 cm
sygn. p.d.: 1998 SZCZECIN - E. DWURNIK

Z cyklu Kraków (1967)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
29.8x42 cm

Penelopa

Akwaforta / papier, 32 x 25 cm

Proszę bardzo, 1972 r., z cyklu Chwila

opisany p.g.: `PROSZĘ BARDZO`
na odwrociu sygnowany i datowany: `E. DWURNIK | 1972` oraz opisany ` Nr. Końcowy 191`
na blejtramie opisany: `V - 17 - 191`
na odwrociu nalepki galeryjne: Związek Artystów Plastyków w Zamościu, Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, Galeria 72 w Chełmie, Galeria Sztuki BWA Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, BWA w Łodzi, Galeria Studio, Biuro Wystaw Artystycznych w Legnicy
- kolekcja prywatna, Poznań
- Związek Artystów Plastyków w Zamościu, 2-30 maja 1974
- BWA w Legnicy, 8 września 1974
- Galeria Studio, Biuro Wystaw Artystycznych w Legnicy, 16 grudnia 1974 - 15 stycznia 1975
- BWA w Łodzi, 1978
- Galeria Sztuki BWA Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, 1982
- Galeria 72 w Chełmie, 20 stycznia 1984 - 20 lutego 1984
- Biuro Wystaw Artystycznych w Opolu, grudzień 1984 - styczeń 1986
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl V, poz. 17, nr 191

Wilno (zima), 1997 r.

olej/płótno, 61 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `WILNO - DWURNIK 97`
opisany na odwrociu: `1997 | E. DWURNIK WILNO | IX 886 | 2365`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl IX, poz. 886, nr 2365

Kuchnia Eli, 2010 r.

akwarela, tempera/papier, 24 x 31,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `KUCHNIA ELI 2010 | E.DWURNIK`
opisany ołówkiem autorsko na odwrociu: tytuł, data 6.03.2010, wymiar, spis NR. 2289, dwa stemple

Czerwone tulipany, 2008 r.

akryl, olej, płótno, 100 × 73 cm
sygn. i dat. p. d.: E.DWURNIK.08
na odwrocie autorski napis: 2008/ E.DWURNIK/ "CZERWONE TULIPANY"/ NR: XXIII 238-3879

Planty krakowskie (1967)

sygn. dat. p.g.
technika mieszana, papier
29.5x42

Liceum nr 5, 2008 r.

akryl / plotno, 30 x 30 cm, sygn.

Tulipany

inkografia/papier, 60 x 44 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `20/20`

Zamek

inkografia/papier, 30 x 25 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Dwurnik`, l.d.: `45/50`

Hipnoza, 1985 r.

sucha igła/papier, 29,5 x 19 cm
sygnowana na płycie p.d.: `ED` opisany u dołu ołówkiem: `sucha igła 6/11 "Hipnoza", E. Dwurnik | 85`

Penelopa, 1998 r.

akwaforta/papier, 32 x 24,5 cm
sygnowana na płycie p.d.: `ED` opisany u dołu ołówkiem: `akwaforta 3/16 "Penelopa" E. Dwurnik 98`

Dwie świnki, 2010 r.

opisany i sygnowany śr.: `DWIE ŚWINKI 2010 E.DWURNIK`
opisany ołowkiem na odwrociu: tytuł, wymiary, data dzienna, 25.02.2010, spis NR 2267

Rynek krakowski z kościołem św. Wojciecha, 1967 r.

ołówek, papier, 29,5 x 42 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 67; p.g. okrągła pieczęć: Rysunek 855 E. Dwurnik

Wieża Ratuszowa w Krakowie, 1967 r.

ołówek, papier, 29,5 x 42 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 67; p.g. okrągła pieczęć: Rysunek 836 B E. Dwurnik

Autoportret

ołówek, papier;
36 x 26 cm (w wietle oprawy);

PRAGA, 2008

olej, płótno, 114 x 146 cm
sygn. p.d. PRAGA/E.DWURNIK.08

BŁĘKITNY, 1992

olej, płótno, 150 x 200 cm
sygn. na odwrocie 16-17.07.92 E.DWURNIK/ 71XX-1827

Gdańsk, 1979

sygn. i dat. p. d.: E.D / Gdańsk / E. Dwurnik 79

Jabłoń na placu, 1990 r.

olej/płótno, 82 x 100 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1990 | E. DWURNIK` w l.d. napis: `JABŁOŃ NA PLACU`
na odwrociu opisany, sygnowany i datowany: `NR. IX 559 | 1576` i `E. Dwurnik | 1990`

- kolekcja prywatna, Poznań

- Galeria Piekary, Poznań, 2008

Madonna na skręconej kolumnie, 1985 r.

olej/płótno, 105 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: `Madonna na skręco- | nej kolumnie | E.DWURNIK 85`
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `E. DWURNIK | 1985 | NR. Ix. 323. 1089.` i `Madonna na | skręconej kolumnie`

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl IX, poz. 322, nr 1089

Plac teatralny, 2001 r.

akwarela, gwasz/papier, 46 x 54 cm (w świetle pass-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `2001 E. DWURNIK` oraz opisany l.d.: `PL. TEATRALNY`

Płock - Osiedle Tysiąclecia, 1996 r.

akwarela, gwasz/papier, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1996 | E. DWURNIK` opisany l.d.: `PŁOCK`
na odwrociu dwie prostokątne pieczątki autorskie oraz opis pracy `46 x 55 cm | "Płock - | Osiedle Tysiąclecia" | DIAGONAL | 2-8.03.1996`

Komunizm i socjalizm, 1980

ołówek, papier;
19 x 20 cm (w świetle oprawy);

Polish Jokes (2003)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno
60x50

Pies Alosza, 2007

akryl, papier;
23,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 07 śr. d.: napis: PIES ALOSZA

Widok na Plac Zwycięstwa (ob. Plac marsz. Józefa Piłsudskiego), 1966 r.

ołówek/papier, 31,5 x 49,4 cm
sygnowany i datowany p.g.: `Dwurnik 66 | 14.VII.` oraz u dołu prostokątna pieczęć `E.D.` okrągła `RYSUNEK E.DWURNIK` z odręcznie wpisanym numerem `316 | 1966.`

Gdańsk, 1979

ołówek, papier;
37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem l. d.: 2 VII 79,
p. d.: stempel: CYKL: PLENERY: 70, napis Gdańsk w prostokącie, stempel E.D. oraz napis 79 / Edwurnik;
na odwrocie oprawy opis i okrągły stempel oraz: MARTA / NR 2; napis długopisem EDWARD DWURNIK/ ORYGINAŁ: z tytułu/ GDAŃSK / 38 x 53 cm; w ramce: RYSUNEK/ 1979/ 5456/ poniżej: Nowa cena: 2008. 600. - Euro 2500,- zł

Autoportret

ołówek, papier;
36 x 26 cm (w wietle oprawy);

Komunizm i socjalizm, 1980

ołówek, papier;

Plac Zamkowy, 1998

olej, płótno; 114,5 x 146 cm
sygn. p.d.: E. DWURNIK 1998
opisany na odwrocie: cykl: XI-W-WA/ NR: 226-2471
1998/ E. DWURNIK/ "Plac Zamkowy"

Obraz nr 274-3903, 2008-2009

tech. mieszana, 80x140 cm
opisany na odwrocie: 2008-2009, 20.04-10.05/E.DWURNIK/OBRAZ NR.274-3903

Gocławek - Łańcuch nadziei, 1991 r.

olej/płótno, 150,5 x 210 cm
sygnowany i datowany l.d.: `GOCŁAWEK | ŁAŃCUCH NADZIEI | E.DWURNIK | 1991`
opisany na odwrociu: `1991 | E. DWURNIK | NR : IX.587.1616 | Gocławek - Łańcuch Nadziei`

Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy`, (08.09.-07.10.2001), Cykl IX, poz. 587

Czerwone tulipany (2014)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55 cm

Chojna (2013)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
40x50 cm

Oblicza kraju, lata 80. XX w.

technika własna (stemple, tusz kolorowy),
papier; 85,5 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. wielokrotnie w obrębie kompozycji: E. DWURNIK

Bez tytułu, 2014 r.

pudełko po farbach, 7 x 28 cm, sygn.

Obraz nr 295 (nr XXV-295-4811)

akryl, olej, płótno, 73 x 54 cm, 2013

Abstrakcja (2006)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
30x30 cm

Kłobuck

Tempera/papier, 55x46 cm

Zduny, 1989 r.

olej/płótno, 210 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1989 | ZDUNY | DWURNIK`
opisany na odwrociu: `1989 E. DWURNIK | ZDUNY | NR : IX - 372 - 1309`

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy` 08.09.-07.10.2001), Cykl IX poz. 372

Płock, 2002

olej, płótno; 115 x 146 cm
sygn.: 2002 E.DWURNIK

Chopin, 2010

tusz, papier;
45 x 33 cm (w świetle oprawy);

EDO - Autoportret, 2006

na odwrocie napis autorski, na płótnie: 2006. / E. DWURNIK / = EDO = / XII.07; na krośnie malarskim: NR: XXIII. 279. / = 3847 =

Berkeley (2009)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
30x30 cm

Niech żyje wojna (1993)

sygn. p.d.
akryl, akwarela, papier
51x72.8 cm

Powstańcy 1944, 2006 r.

tempera/papier, 46 x 53,5 cm (w świetle passe - partout)
u dołu: `Powstańcy 1944 oraz p.d.`E. Dwurnik 06`
na odwrociu opisany: `Powstańcy - 44` | (projekt na mur) | tempera | spis NT: 1641 | 14-18. 06. 2006` oraz pieczęci autorskie

Zamek królewski, 2003 r.

gwasz/papier, 46 x 54 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `2003 E. DWURNIK`
na odwrociu papierowa naklejka `Galeria Art Warszawa`

NY, 2003 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
na odwrociu sygnowany: `2003 | E. DWURNIK | "NY" | RYS NR: 10109`

litografia/papier, 63 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana u dołu: `"Jestem na Ciebie uczulona" (63 x 49) 1/3 E. Dwurnik 76` oraz p.d. okrągła pieczęć `LITOGRAFIA E. DWURNIK` ołówkiem `1/3 | 1976` oraz liczba `1.335.`

Zdobywamy komitety, 1980 r.

collage, kredka, tusz/papier, 58 x 40 cm
opisany i sygnowany l.d.: `E. Dwurnik`; śr.d.: `Zdobywamy komitety | 1980`, pieczęć: `E. Dwurnik`

Sopot (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Złotoryja (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Krynica

akwarela, tempera, papier, wym. 46x55 cm

Trzcianka, 1987/1996 r.

olej/płótno, 213 x 153 cm
sygnowany i datowany p.d.: `LUD WIEJSKI CHRYSTUS E. DWURNIK 1996`, l.d.: `TRZCIANKA - 1987 - PIELĘGNIARKI STRAJKUJĄ`
opisany na odwrociu: `1211 | A | 1987 | E.DWURNIK | A TRZCIANKA | NR IX. 335 A 1211` oraz `((+50%) 1996)`

Literatura:
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy` 08.09.-07.10.2001), Cykl IX poz. 335.

Estymacja: 38 000 - 45 000

Obraz nr 298, 2013 r.

kolaż z monetami, olej/płótno, 73 x 54 cm
na odwrociu opisany: `2013 | E. DWURNIK | OBRAZ N: 298 | NR: XXV - 298 - 48/4`

sygnowany i datowany śr. d.: `E.DWURNIK 2010`
opisany na odwrociu

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Bez tytułu (Chęciny), 1965 r.

sygnowany i datowany p.g: `E.Dwurnik 65`

Estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Kolumna Zygmunta (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Niech żyje wojna!!! (1991)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
42x59 cm

Koniec poetki, 2008 r.

cykl XXV-213

olej na płótnie
100 x 100 cm

Kozłówka, 1994

olej, płótno dublowane; 43,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d: E. DWURNIK 94 napis l. d.: KOZŁOWKA;
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1990-94 / KOZŁOWKA-/ NR: IX (w okręgu) - 484 /1493 (w prostokącie)

Płock, nr 183 z cyklu Podróże autostopem (cykl IX), 1980

olej, płótno, 73,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p.d.: 80. E. DWURNIK;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX - 183. 677;
na blejtramie naklejka autorska z opisem

Poronin, z cyklu Akwarele z Bukowiny, 1981

gwasz, papier;
49 x 34,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat.: E. DWURNIK 1 VIII 1981
oraz napis p. d.: BUKOWINA PORONIN
na odwrocie stempel z nr. 15/38 oraz opis pracy

Chopin, 2010

tusz, papier;
45 x 33 cm;
u dołu stempel autorski w owalu z nr 12637/ 2010

Gazeta VIII, 1976

olej, płótno; 146 x 97 cm
sygn. p.d. E. DWURNIK 1976.

Estymacja: 27000 - 30000 PLN

Pałac Staszica, 2007

olej, płótno; 99,5 x 73 cm
sygn. p.d. 2007 r./ Pałac Staszica E. Dwurnik

Na odwrocie: 2002/ E. DWURNIK/ "Pałac Staszica"/ Nr: XI - 290/ 2796.

Estymacja: 22000 - 27000 PLN

Kraków, 1997

olej, płótno; 152 x 152 cm
sygn. p.d. 1997/ KRAKÓW - RYNEK E.DWURNIK
na odwrocie: 1997/ E.DWURNIK/ KRAKÓW X-888/ 2367.

Estymacja: 40000 - 45000 PLN

Na ławeczce, 1967

ołówek, papier; 29,5 x 42 cm
sygn. p.d. E. Dwurnik 67, p.g okrągły stempel artysty RYSUNEK E.DWURNIK 773

Estymacja: 4000-5000 PLN

Warka, 1975 r.

olej/płótno, 81,5 x 100 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1975 | E.DWURNIK"
opisany, datowany i numer katalogu autorskiego na odwrociu: `E.DWURNIK | 1975 | NR: IX-68-327`

- kolekcja prywatna, Wielka Brytania

Literatura:
- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy` 08.09.-07.10.2001), Cykl IX poz. 68.

Estymacja: 24 000 - 30 000 zł

Otwock (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32 cm

Warszawa. Plac Zamkowy

Tempera/papier, 46x55 cm

Jazz Jamboree

Litografia 1/3 /papier, 23x38 cm

Akt

Ołówek/papier, 48x31 cm

Poznań

Ołówek/papier, 42x29 cm

Warsztat

Ołówek/papier, 30x42 cm

Kielce - nowe pomniki, 2008 r.

akwarela, gwasz/papier, 54,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
datowany i sygnowany p.d.: `2008 E. Dwurnik`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Krusznik, 2006 r.

akwarela, tempera/tektura, 46 x 55 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `KRUSZNIK E.DWURNIK 06`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

NYC - 11 września, 2003

tusz, papier;
64 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 2003 / E. DWURNIK (kredką) oraz napis: l. d.: NYC (kredką)

NYC - Zakochani, 2003

tusz, papier;
64 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 2003/ E. DWURNIK oraz napis l. d.: NYC

Nr 163, 2003

akryl, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 2003 | E. DWURNIK|NR. 163

Męćmierz (2006)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Krynica (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Domy, l. 60. XX w.

olej, płótno;
51,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK
na odwrocie napis: [DWU]RNIK ( część napisu zasłonięta)

Święty Florian, ok. 1974-76 r.

olej/płótno, 142 x 120 cm
niesygnowany

Estymacja: 28 000 - 38 000 zł

Puławy (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
40x30 cm

Nowy pomnik w Sejnach, 1991

olej, płótno; 97 x 146 cm
sygn. p.d. NOWY POMNIK W/ SEJNACH/ 1991 E.DWURNIK

Na odwrocie: 1991/ E.DWURNIK/ "SEJNY"/ NR: IX 621 1967

estymacja: 38000 - 45000 zł

Błękitny, 1992

olej, płótno 150 x 200 cm
sygn. na odwrocie: 16-17.07.92/ E.DWURNIK/ 71 XX-1827/ Błękitny

estymacja: 40000 - 45000 zł

Nowy Sącz, 2013

olej/płótno, 13x18 cm

Estymacja: 1800 - 2200 zł

NYC, 2011

olej/płótno, 18x13 cm

Estymacja: 1800 - 2200 zł

Trąba w Józefowie

gwasz/papier, 29 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnatura i tytuł autorski p.d.: `E DWURNIK | TRĄBA W | JÓZEFOWIE`

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Powiśle, 1966 r.

gwasz/papier, 29,5 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `1966 EDWURNIK`

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

NR: XXV- 308- 4849, 2013 r.

technika mieszana/płótno, 46 x 55 cm, sygn.

Poronin z cyklu Akwarele z Bukowiny, 1981

gwasz, papier;

Warszawa

Tempera/karton, 32x23 cm

Akt

Rysunek/papier, 29x48 cm

Częstochowa

Tempera/karton, 46x55 cm

Warzywniak na Woli (2006)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
37.5x55.5 cm

Zakochany banan (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x27.5 cm

Domy (l.60.XX w.)

sygn. p.d.
olej, płótno
51.5x40 cm

RATUSZ WROCŁAWSKI, 2005

Linoryt, papier; 20,5 x 28,5 (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem d.: A/A Wrocław EDwurnik | 05

Zamek

olej na płótnie, 29,5 x 29,5 cm

Weekend w Krakowie z cyklu Kraków (1968)

sygn. p.g.pieczęcią
ołówek, papier
29.5x42 cm

Ulica z cyklu Kraków (1970)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29.5x42 cm

Nowy Targ (2012)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
46x55 cm

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: `WENECJA | E.DWURNIK | 2006`
opisany i datowany na odwrociu: `IDEALNE MIASTO | WENECJA | 15-19.05.06 | 46 x 55`, stemple

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tulipany, 2010

olej, płótno;
54,5 x 45,5 (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: 2010 / E. DWURNIK
Na odwrocie napisy autorskie: 2010 / E. DWURNIK / "Różowe tulipany" / NR: XXIII =408=4343

Żegluga, transport, lotnictwo, 1999

olej, płótno;
130 x 97 cm;
sygn. p. d.: 1999 / E. DWURNIK
u dołu napis: NAVICATIO. AERONAUTICA ET VECTURA
na odwrocie napisy autorskie: ŻEGLUGA / TRANSPORT / LOTNICTWO z drugiej strony na odwrocie: 5.-10. - X - 99 / E. DWURNIK / XXIII - 53 / 2549

Wilanów, 2009 r.

datowany i sygnowany p.d.: `2009 WILANÓW E.DWURNIK`
opisany na odwrocie: Ne katalogu autorskiego 2139, data dzienna: 10-17.05.2009, dwa stemple autorskie

Estymacja: 5 000 - 6 000

Impreza, 1968 r.

tusz/papier, 50 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `E.Dwurnik 68`

Estymacja: 2 000 - 4 000

Polonia, 1987

Akwaforta; wym.: 640 x 490 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Dwurnik 87; śr. d. tytuł; odbitka nr 2/10.

Chora kobieta, 1987

sygn. oł. p.d.: E. Dwurnik 87; śr. d. tytuł; odbitka nr 3/10.

gwasz, papier;
Na odwrocie stempel z nr. 15/38 oraz opis pracy

Wilanów (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

Czerwone tulipany (2013)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
40.5x30.5 cm

Czerwone tulipany (2013)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
55x46 cm

Hybrydy

ołówek/papier, 38x50cm

Służba społeczna

linoryt i rysunek/papier, 42x30cm

Suwałki, 1992 r.

olej/płótno, 214 x 152 cm
sygnowany i datowany p.d.: `E.DWURNIK 1992`
sygnowany, datowany i nr katalogu autorskiego na odwrociu: `1992 | E. DWURNIK | "SUWAŁKI" | NR XIX 625 | 1725`, na blejtramie naklejka wystawowa

Estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Błękitna głowa Piłsudskiego, 1991 r.

olej, płótno, 100 × 74 cm
sygn. p. d.: 91/E.DWURNIK
na odwrocie autorski napis: NR IX.616 1680/E.DWURNIK 1991/Błękitna Głowa Piłsudskiego

Estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Pomarańczowe tulipany (2013)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno 55x46 cm

Kraków, 2009 r.

olej/płótno, 33 x 46 cm,
sygn.

Plac Zamkowy, 2012 r.

datowany i sygnowany p.d.: `2012 | E.Dwurnik`
opisany na odwrociu: "Pl. Zamkowy" | 28.07.2012 | spis. 2668

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Para obrazów - Kwiaty w wazonie i Martwa natura

akwarela/papier, 40 x 29,5 cm (w świetle ramy)

OPIS: obrazy pochodzą z czasu nauki artysty

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Rydzyna, 2002

gwasz, malarstwo, 50x30 cm

Warszawa - Kościół Św. Krzyża, 1981

olej, płótno,
97 x 146 cm;
sygn. p. d.: 1981 E. DWURNIK 725
l. d. napis: WARSZAWA / Kościół Św. Krzyża
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1981/ NR: XI - 31 - 725, nalepka wystawowa

Chopin, 2010

tusz, papier;
45 x 33 cm;

Św. Anna-Krakowskie Przedmieście, 1998

olej, płótno; 73 x 65,5 cm
sygn. p.d. E. DWURNIK 1995; l.d ŚW. ANNA-KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zakopane ul. Piłsudskiego (2011)

sygn. dat. p.d.,
akwarela, tempera, papier,
46x55 cm

Krynica (2012)

sygn. p.d.,
akwarela, gwasz, papier,
25x46 cm

Maciejowice, 2007 r.

gwasz/papier, 46 x 55 cm(w świetle passe-partout
sygnowany p.d.: `MACIEJOWICE E. DWURNIK 2007` oraz opis i pieczęcie autorskie na odwrocie

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Płock, 1980 nr 183 z cyklu Podróże autostopem (cykl IX)

olej, płótno,
73,5 x 55 cm;

NYC - 11 września, 2003

tusz, płótno;
40 x 30 cm;

NYC - Zakochani, 2003

tusz, papier;

NYC - 11 września, 2003

tusz, papier;

Tommy Guerrero, Tokyo

tusz, płótno, 41 x 33 cm,
sygn. p.d.: 2008 /E.DWURNIK

Warszawa VIII z cyklu 2: Miasta, 2008

akwarela, papier;
34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. g.: E.DWURNIK 08 oraz pieczątka artysty
Na odwrocie pieczęć artysty z odręcznie wpisanymi informacjami o pracy Cykl 2 (w kółku) Miasta, tytuł: W-wa VIII.

gwasz, papier;

Sharm el Sheikh, 2010

akwarela, papier; 18 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik. 10
Na odwrocie stemple i napisy autorskie: "Izolda z delfinami"/ spis: 2238 / 24 x 32 /8-9.01.2010 oraz dwie pieczątki autorskie: AKWARELA/E.DWURNIK oraz NA PAPIERZE / NR:/ 12591

Sharm el Sheikh, 2010

akwarela, papier; 24 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2010 / E. DWURNIK / SHARM EL SHEIKH
Na odwrocie stemple i napisy autorskie: "Izolda z delfinami"/ spis NR: 2239 / 24 x 32 /8-9.01.2010 oraz dwie pieczątki autorskie: AKWARELA/E.DWURNIK oraz NA PAPIERZE / NR:/ 12592

Sharm el Sheikh, 2010

akwarela, papier; 24 x 32 cm;
sygn. i dat. p. d.: SHARM EL SHEIKH / E. DWURNIK. 2010
Na odwrocie stemple i napisy autorskie: "Izolda z delfinami"/ spis NR:2240 / 24 x 32 /7-9.01.2010 oraz dwie pieczątki autorskie: NA PAPIERZE / NR: / 12593 orazAKWARELA/E.DWURNIK

Czarna laska, 2008

akryl, płótno;
41 x 33 cm;
sygn. i dat na odwrocie: 2008/ E.DWURNIK oraz napis autorski:
CZARNA LASKA/ NR: XXIII.284./ 3990

Wtorek, 2002

olej, płótno;
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2002 E.DWURNIK oraz napis l. d.: Wtorek
Na odwrocie napis autorski: NR. XXIV - 17 /2773 (powtórzone na
krośnie) oraz 2002/ E.DWURNIK/ " Wtorek"

Paryż, 2000

olej, płótno;
81 x 150 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: marzec - kwiecień 2000 / Saint Germain / l ` Auxerrois / E. DWURNIK
Na odwrocie napisy autorskie: NR: IX - 975 / 2566 / 2000 - marzec-kwiecień / E.DWURNIK / PARYŻ / ( Saint - Germain, / l`Auxerrois )

Chopin, 2010

tusz lawowany, pędzel, papier;
sygn. p. d.: autorskim stemplem, wokół którego napis: RYSUNEK E. DWURNIK,
oraz w środku dopisany nr: 12 638 / 2010

NA ROGU BEDNARSKIEJ I SOWIEJ, 2009

Olej, płótno; 146 x 114 cm
Sygnowany p. d: UL. BEDNARSKA. E. DWURNIK. 09
Opis autorski na odwrocie

PIELĘGNIARKI NA SOWIEJ (Warszawa, Mariensztat), 2000

Olej, płótno; 150 x 120 cm
Sygnowany p.d.: luty-marzec 2000 | E.DWURNIK | NOWY DOM T.KILIANA; opis autorski na dowrociu

KRAKOWSKI RYNEK, 1996

Akwarela, gwasz, karton; 45,5 x 54,5 cm
Sygnowany śr.d.: RYNEK GŁOWNY, KRAKÓW, p.d.: 1996 | E.DWURNIK

Waplewo, 1990 r.

olej/płótno, 147 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: `WAPLEWO | E. DWURNIK | POGO 1990`
opisany i nr katalogu autorskiego na odwrociu: `1469 | E. DWURNIK | 1990 | NR IX: 478 1469 | WAPLEWO`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Zamość (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55

Grudziądz, 2009 r.

gwasz/papier, 44 x 53 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: l. d.: `Grudziądz` oraz p.d: `2009 E. Dwurnik`

Estymacja: 4 500 - 6 000

Wesołych świąt !!

tusz, kredka/papier, 21 x 14 cm
sygnowany p. d.: `E D.`

Estymacja: 600 - 800

Świdnik, 2012 r.

olej/płótno,
55 x 46 cm,
sygn.

Czerwone tulipany, 2012

akryl, płótno;
55 x 46 cm
sygn. i dat. p. d.: 2012 / E.DWURNIK
Na odwrocie opis: 2012 / E. DWURNIK / "CZERWONE TULIPANY<< / NR: XXIII - 508 / 4702

gwasz, papier;

TRAFALGAR SQUAR, 1997

Gwasz, karton; 46 x 64 cm
Sygnowany l.d.: TRAFALGAR SQUAR, p.d.: LONDYN | 1997 E.DWURNIK

GLIWICE, 1988

Olej, płótno; 147 x 114 cm
Sygnowany p.d.: 1988 | E.DWURNIK
Na odwrocie opis autorski

Sopot (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x27.5

Plaża w Sydney (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x27.5

Wiersze zebrane (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
30x21

Paryż, 2000

olej, płótno;
81 x 150 cm;

NY - 10079, 2003

olej, płótno; 30 x 40 cm;
sygn. i dat.: E. DWURNIK / "NY" / RYS NR: 10079

NY - 10084, 2003

olej, płótno;
40 x 30 cm;
sygn. i dat.: 2003 E. DWURNIK / "NY" / RYS NR: 10084

Figura na przetrwanie, 1995

akwarela, piórko, papier; 41 x 32 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: E. DWURNIK.
Napisy: p. g. : Figura na przetrwanie (ołówkiem) oraz p. d.: 1995 E.D

Błękitny, 1992

olej, płótno; 150 x 210 cm;
sygn. p. d.: 91 E DWURNIK;
Na odwrocie napisy autorskie: 18-17.07.92 / E.DWURNIK / 71 XX 1827 / Błękitny

Tulipany, 2010

olej, płótno; 54,5 x 45,5 (w świetle oprawy);
sygn. 2010 / E. DWURNIK
Na odwrocie napisy autorskie: 2010 / E. DWURNIK / "Rożowe tulipany" / NR: XXIII =408=4343

Czerwone tulipany, 2012

akryl, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: 2012 / E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2012/ E. DWURNIK/ ,,CZERWONE / TULIPANY"/ NR: XXII-504 / = 4698=

Rok Chopinowski, 2011 r.

sygnowany i datowany p.d.: `ROK CHOPINOWSKI | 2011 | E. DWURNIK`

Estymacja: 4 800 - 5 800

Tulipany (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
29.5x21

Lisek nie lubi owoców (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
29.5x21

Szczęśliwa gruszka (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
29.5x21

Radzymin, 2012

akryl, płótno;
41 x 33 cm;
sygn. p. d.: 2012 / E. DWURNIK, napis l. d.: RADZYMIN
Na odwrocie napis: 2012 / E DWURNIK / "RADZYMIN"/
NR: IX - 1684 / 4663

ZOO, 2012

akryl, płótno;
41,5 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2012 / E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2012 / E. DWURNIK / "ZOO" /
NR: XI = 614 = / 4647

Maki, 2006

akwarela, tempera, papier;
45 x 54 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 2006 E. Dwurnik
Na odwrocie dwie pieczęcie: NA PAPIERZE / NR:10964 oraz
AKWARELA / E.DWUERNIK;
napis odręczny: + tempera/spis NR: 1602 "Maki" /26-7.03.2006/46 x 55cm

Tulipany, 2012

akryl, płótno;
55 x 46 cm;
sygn.: 2012 / E DWURNIK

Warszawa, 2012

gwasz, papier;
45,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);

Poznań, 2012

gwasz, papier;
45 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
opis u dołu: POZNAŃ, sygn. p. d.: 2012 / E. DWURNIK

Gapy w trolejbusie I, 1969

flamaster, papier;
34,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 28. XII. 69. EDwurnik.
Na odwrocie pieczątka z opisem pracy.

Wesołych Świąt!

tusz/papier, 21 x 15 cm
sygnowany p. d.: `E.D.`

Estymacja: 600 - 900

Wesołych Świąt!, 1980 - 90 r.

tusz, akwarela, kredki/papier, 21 x 14 cm
sygnowany p. d.: `E.D.` oraz dedykacja l. g.: `Wesołych Świąt | dostatniego roku | 1980 - 90`

Estymacja: 600 - 900

Wesołych Świąt!

tusz/papier, 21 x 15 cm
sygnowany p. d.: `E.D.`

Estymacja: 600 - 900

Bez tytułu, 1965 r.

sygnowany i datowany p. g: `E. Dwurnik 65`

Estymacja: 6 000 - 7 000

Most Siekierkowski, 2011 r.

akwarela, tempera/papier, 55 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany `E. Dwurnik 2011`oraz opis i pieczęcie autorskie na odwrocie

Estymacja: 3 800 - 4 800

Radzieckie rakiety w Krakowie (2012)

sygn. dat.p.d.,
akwarela, gwasz, papier,
29.5x20.7 cm

Bardzo przystojne gruszki (2012)

sygn. dat.p.d.,
akwarela, gwasz, papier,
30x22.5 cm

Trzy papugi, 2012

akwarela, tempera, papier, wym. 30x21 cm

Świebodzin, 1980

olej, płótno
117 x 89 cm.
sygn. p.d.: 1980 E. Dwurnik

Warszawa Nowe Miasto, 2010 r.

akwarela, tempera, papier, 46 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `E. DWURNIK 2010`, l. d. tytuł autorski oraz opis i pieczęcie autorskie na odwrociu

Estymacja: 3 200 - 4 000

Kraków-Wawel, 2009 r.

akryl/plotno,
33 x 46 cm,
sygn.

Płock, 1980

nr 183 z cyklu "Podróże autostopem" (cykl IX)
olej, płótno, 73,5 x 55 cm;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX - 183. 677; na blejtramie naklejka autorska z opisem

Akademia Górniczo Hutnicza (2008)

sygn. dat. p. d.
akwarela, tempera, papier
32x24 cm

Kuryle (2009)

sygn. dat. p. d.
akwarela, tempera, papier
24x32 cm

Katedra w Münster, 1984 r.

olej/płótno,
114 x 145 cm
sygnowany i datowany p.d.: `MUNS TER | E. DWURNIK 1984`
na odwrociu opisany i nr kat. autorskiego: `E.DWURNIK | 1984 | 933 | NR IX - 283 - 933 | MöNS TER`
na odwrociu naklejka wystawowa z warszawskiej Zachęty

WYS TAWIANY :
Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Zachęta, Warszawa, 08.09.- 07.10.2001

Obraz pochodzi z cyklu IX Podróże Autostopem (od 1967, kontynuowany). Porównaj: Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001 (wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy" 08.09.-
07.10.2001), Cykl IX poz. 283.

Estymacja: 35 000 - 40 000

Montreal, 2010

akwarela, tempera, papier,
44,5 x 53,5 cm;
sygn. p. d.: 2010 / E.DWURNIK,

Czerwcowe tulipany

olej na płótnie
55 x 46 cm

Św. Krowa (2008)

sygn.dat.p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

Darłówek (2009)

sygn.dat.p.d.
akwarela, tempera, papier
32x24

Patelnia, 2004

olej, płótno,
60 x 60 cm;
sygn. p. d.: 2004/ E. DWURNIK
opisany na odwrocie: 2004/ "Patelnia"/ NR: XXIV/ 61/ 3192

Paszczaki, 2010 r.

(arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.`DWURNIK 2010`, l. d.: `PASZCZAKI` i pieczęcie autorskie na odwrocie

Estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Zamek, 2010 r.

(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `2010 E.DWURNIK` oraz opis i pieczecie autorskie na odwrociu

Estymacja: 3 200 - 4 000 zł

olej, płótno, 97 x 146 cm;
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1981/
NR: XI - 31 - 725, nalepka wystawowa

Hipnoza (1985)

sygn. dat.p.d.,
sucha igła,
29.5x19

Świnoujście VI (1968)

sygn. dat.p.g.,
akwarela, papier,
30x41.5

Piątek (2009)

sygn. p.d.dat.na odwrociu,
akwarela, tempera, papier,
32x24

Czerwone tulipany, 2011

olej, akryl, płótno, 81 x 64,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: 2011 / E.DWURNIK

Chrystus w grobie (z cyklu Krzyż), 1979

olej, płótno,
73,5 x 54,4 cm;
sygn. p. d.: 79/ E.DWURNIK, opisany śr. d.: CHRYSTUS W GROBIE,
Na odwrocie opis: E.DWURNIK/ 1979/ NR: X - 20 - 618 oraz nalepka z danymi pracy

Nerwowa wymiana myśli(2011)

sygn.dat.p.d.
gwasz, akwarela, papier,
32x24

Dwa jabłka i gruszka(2011)

sygn.dat.p.d.,
gwasz, akwarela, papier,
24x32

Twoje oczy, 2004

gwasz/papier,
12,5 x 18 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany, datowany i opisany: E.D.04 TWOJE OCZY ,
z prywatnej kolekcji, Kraków

Mam nowy samochód, 1998

technika mieszana (akwarela, ołówek, tusz na papierze),
21 x 24,5 cm,
sygnowany, datowany i opisany u dołu: E.D.98 MAM NOWY SAMOCHÓD!!!,
z prywatnej kolekcji, Kraków

Garwolin , 2009 r.

akwarela, tempera/tektura,
23 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `2009 E. Dwurnik` oraz opis i pieczęcie autorskie na odwrociu

Estymacja: 2 400 - 4 000 zł

Czerwone tulipany, 2011

akryl, płótno,
55x46 cm,
sygn. na licu /2011 E. DWURNIK/, opisany na odwrocie /2011 E. DWURNIK "Czerwone tulipany" NR: XXIII -465 45 20/

Domus, Vectio et Itinera, 1999

Olej, płótno;
130 x 97 cm
Sygn. p.d. 1999/ E.DWURNIK
U dołu: DOMUS, VECTIO ET ITINERA
Na odwrocie opis autorski

Samotny mężczyzna, 28.03.2011

rysunek, papier, 32x24 cm

Wąwóz Królowej Jadwigi, 2007 r.

olej/płótno
82 x 65 cm
sygn.

Wałbrzych, 1997

gwasz, akwarela, papier,
39,5 x 49,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 1997 / WAŁBRZYCH E.DWURNIK

Trzy paszczaki na Kazimierzu (2011)

sygn. dat.p.d.,
akwarela, tempera, papier,
32x24 cm

Warszawa Międzylesie (1967)

sygn. dat.p.d.,
gwasz, akwarela, papier,
29.5x41.7 cm

Stadion Dziesięciolecia, 2008

olej, płótno,
65 x 81 cm;
sygn. p. d.: E.DWURNIK / 2008
opisany na odwrocie: 2008/ E. DWURNIK/ "Stadion Dziesięciolecia"/ NR: XI - 441 - 3930/ 3930

Różowe tulipany, 2011,

tempera na papierze, 21x30

Plac Teatralny, 2007 r.

tempera/karton, 55 x 45 cm (arkusz, w świetle pase-partout)
datowany i sygnowany p.d.: `2007 | PL. TEATRALNY E. DWURNIK`

Obraz nr 229, 2004

olej, płótno, 51,5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Bez tytułu, ("Dwurnik na Fałacie")
(jest to zamalowany przez Edwarda Dwurnika obraz Antoniego Fałata "Poligon")

olej, płótno, 97 x 146 cm;
na odwrocie napis autorski: E. DWURNIK/ 1981/ NR: XI - 31 - 725, nalepka wystawowa, oraz nalepka z Galerii Promocyjnej Art

Wenecja, 1995-6

olej, płótno, 51 x 52 cm;
sygn. p. d.: 1995-6/E. DWURNIK
napisy autorskie na odwrocie: 1995-6/ E. DWURNIK / "WENECJA" 4/16/ NR: IX - 785-2188
Obraz z cyklu IX - 785-2188 - nr 4/16

NYC (2011)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier,
41.5x27.5

Śmiejące się szczurki (2010)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier,
24x32

Warszawa Powiśle - Wybrzeże Kościuszkowskie, 1974 r.

ołówek/tektura,
35 x 50 cm
sygnowany i datowany l. d.: `E. Dwurnik 23.IV.74`, p. d.: `Warszawa | Powiśle - Wybrzeże Kościuszkowskie`

Globus w miasteczku, 2005

tempera, płótno,
46 x 54.5 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK / 2005 / Globus;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E. DWURNIK/ "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404

Obraz nr 229, 2004

olej, płótno,
51,5 x 62,5 cm;

Uśmiechnięty Sfinks, 1991

akwarela, papier,
55 x 37 cm;
sygn. p.d.: 1991 E. DWURNIK, tytuł l.d.: UŚMIECHNIĘTY SFINKS

Mara patagońska, 2008

olej, tusz, płótno,
40 x 40 cm, sygn.,
dat. i opis p.d.: MARA PATAGOŃSKA 2008 E.DWURNIK oraz sygn., dat. i opis na odwrocie

TRZY OBRAZY Z CYKLU PODRÓŻE AUTOSTOPEM

olej, płótno,
72 x 50
Trzy obrazy z cyklu "Podróże autostopem"
każdy: olej, płótno, 73 x 50 cm
MIEDZIANA GÓRA, 25 XI 1990
sygn. p.d.: E. DWURNIK | 1990 | MIEDZIANA GÓRA
KARPIN, 25 XI 1990
sygn. p.d.: KARPIN 90 | E. DWURNIK.
PROTEST W TARTAKU, 29 XI 1990
sygn. p.d.: E. DWURNIK | 1990; l.d.: PROTEST | W TARTAKU.

SKRADZIONE TULIPANY, 1990

olej, płótno,
73 x 54
sygn p.d.: E. DWURNIK | 90
wzdłuż d. krawędzi: SKRADZIONE TULIPANY
na odwrocie na płótnie: 1566 | IX.549 | 1990 | E. DWURNIK | SKRADZIONE TULIPANY | NR: IX.549.1566 (w ramce)

Latająca cukinia (2010)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
23.8x31.9

Brooklin (1998)

sygn. dat. l.d.
akwarela, papier
29.5x21

Stadion Legii, 2011 r.

akryl, olej/płótno,
65 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d. `E. Dwurnik 2011`
opisany na odwrociu: `2011 | E. DWURNIK | "STADION | LEGII" | NR IX - 559 - 4421`

Sieradz cz. 1, 1968 r.

olej/płótno,
81 x 130 cm
sygnowany na obrzeżach płótna: `E.DWURNIK`
opisany na odwrociu: `E.DWURNIK | 1968 X (1)`

Zielone oczy, 2006 r.

akryl/plotno,
46 x 55 cm,
sygn.

Tyniec, 2009

olej, płótno,
54,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: TYNIEC / 2009 / E. DWURNIK
na odwrocie napis autorski: 2009/ E. DWURNIK/ "TYNIEC"/ NR: IX 1483/ 4205

WARSZAWA. WOLA-PARK, 2009 R.

akwarela, gwasz/tektura,
46 x 55 cm
sygnowany p.d. `E.DWURNIK 2009` opisany i opieczętowany na odwrocie: `Wola - Park | 21 -24.03.2009 | 46 x 55 | NR! 2118` stempel: AKWARELA E. DWURNIK, dopisek ołówkiem: + tempera, stempel: NA PAPIERZE NR. 12368

SIEDLCE, 2008 R.

gwasz/papier,
52 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `E. DWURNIK | SIEDLCE 2008`

Krakowscy nobliści (2010)

sygn. dat. p.g.
akwarela, tempera, papier
22.5x30.5

Wyścig Pokoju w Arizonie (2011)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

Pod Wawelem, 2010

inkografia,
wym. 30x23 cm,
oprawiona

Kraków - Wawel, 2009 r.

akryl/płótno,
65 x 81 cm
napis na odwrociu: `2009 | E. DWURNIK | "KRAKÓW - WAWEL" | NR. IX - 1499 - 4221`

Lądek Zdrój, 1966 r.

olej/płótno,
75,5 x 100 cm
sygnowany p.d.: `E. DWURNIK 66`

Płock, 1980

olej, płótno,
73,5 x 55 cm;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX -183. 677; na blejtramie naklejka autorska z opisem

Powiatowa manifa kobiet (2006)

sygn. dat. śr.d.
akwarela, tempera, papier
46x27.5

Niebezpieczny koktajl poranny (2010)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

Kraków-Bielany (2009)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
55x46

Globus w miasteczku, 2005

tempera, płótno,
46 x 54.5 cm;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E.DWURNIK/ "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404

Deanna, 2008

akryl, płótno,
30 x 30 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 2008 / E. DWURNIK / "DEANNA" / NR: XXIII 281 / 3987

Różowe tulipany, 2010

akryl, płótno, 55x46 cm;
sygn. na odwrocie: "2010/E. DWURNIK/ "Różowe tulipany"/ NR` XXIII - 416 = 4362 ="

Słonie w Wałbrzychu, 2009

akwarela na papierze
30 x 40 cm

Warszawa - Rotunda, Ściana Wschodnia, 2004 r.

akwarela, tempera/papier,
46 x 55 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `E.DWURNIK | 2004` oraz opisany na odwrocie

Płock, 1980

olej, płótno, 73,5 x 55 cm;
na odwrocie dat. oraz sygn. wraz z numerem
katalogu autorskiego: 1980 / E. DWURNIK / IX -183. 677;

Obraz nr 229, 2004

olej, płótno,
51,5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie:
Bez tytułu, ("Dwurnik na Fałacie")
Edward Dwurnik zamalował obraz Antoniego Fałata "Poligon"

Proszę bardzo, 1972

akryl, olej, płótno;
114 x 146 cm
sygn. na odwrocie: E.DWURNIK/ 1972 oraz nr końcowy 191

Wypadek, 1972 (cykl "Chwila")

akryl, olej, płótno;
114 x 146 cm
na licu: l.d. 78 p.d.
sygn. na odwrocie: E.DWURNIK/ 1972 78-18/ NR - 21972 oraz nr końcowy 192

Nowy Jork (2007)

sygn. p.d.
akwarela, tempera, papier
36x24

Opalające się żyrafowielbłady (2010)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

Ocean z zakochanymi rybkami, 2007 r.

olej/płótno,
46 x 55 cm,
sygn.

Macierzyństwo z cyklu Poprawić Mozata, 2007

druk, akryl, płótno,
60x40 cm
sygn. na licu, opisany na odwrocie

Różowe tulipany, 2010

46x55cm
akryl na płótnie

Licytacja Nowosielskiego w Muzeum Narodowym w W-wie, 2009

technika własna/płótno
46 x 55 cm

Chrystus i ZOMO, 1990 r. - z cyklu Podróże Autostopem

olej/płótno,
63 x 52,5 cm
sygn. p. d.: `CHRYSTUS I ZOMO | E. DWURNIK 90`
na odwrociu: `1990 | E. DWURNIK | NR: IX 505.1505 | CHRYSTUS | I ZOMO`

Puszcza niepołomicka, 2007 r.

olej/płótno,
81 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `E.DWURNIK 07`
opisany na odwrociu: `2007 | E.DWURNIK | "PUSZCZA NIEPOŁOMICKA" | NR: XIII | 262 | 3734`

Kraków-Kazimierz (2009)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
55x46

Cukinie, pomidory i trzy świnki (2010)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x31.5

Obraz nr 229, 2004

olej, płótno,
51,5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Bez tytułu, ("Dwurnik na Fałacie") Edward Dwurnik zamalował obraz Antoniego Fałata "Poligon"

olej, płótno;
73 x 65,5 cm

Dorota, 1970 r. - Cykl XIV Portret

olej/płótno, werniks,
139 x 108 cm
sygnowany i datowany p.d. `E.DWURNIK | 1970`

Kraków zimą (2009)

sygn. dat. p.d.
gwasz, papier
46x55

Ustka, 2009

akwarela, gwasz, papier, 32 x 24 cm;
sygn. p. d.: USTKA / 26.08.2009 / E.DWURNIK

Globus w miasteczku, 2005

tempera, płótno,
46 x 54.5 cm;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E.
DWURNIK/ "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404

Kraków - Wenecja, 2008

akwarela, tempera, papier,
46 x 55 cm;
sygn. u dołu po środku: E. DWURNIK 08 / KRAKÓW - WENECJA; na odwrocie pieczątka: AKWARELA / E. DWURNIK oraz: NA PAPIERZE NR: 2005

Kraków-Wenecja (2008)

sygn. dat. śr.d.
akwarela, tempera, tektura
46x55

Dwa banany na pustyni (2010)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

MOST NA WIŚLE I PAŁAC KULTURY, cykl WARSZAWA, 1997/2009 r.

inkografia/papier,
54 x 60 cm
sygnowana ołówkiem p. d.: `Dwurnik`, l. d.: numer edycji: `8/100`
wg: "Most na Wiśle i Pałac Kultury", 1997 r. cykl "Warszawa" akwarela/płótno, 200 x 220 cm sygnowany i opisany p.d.: `WARSZAWA | 1997 | E. DWURNIK`, nr kat. autorskiego: 2399

BAROK, cykl DWUDZIESTY TRZECI, 1999/2009 R.

inkografia/papier,
30 x 29 cm
sygnowana ołówkiem p. d.: `Dwurnik`, l. d.: numer edycji: `7/100`
wg: "Barok", 1999 r. cykl "Dwudziesty Trzeci" olej, akryl/płótno, 210 x 200 cm, nr kat. autorskiego: 2496

Tarnów, 2005

olej, płótno,
89 x 116 cm;
sygn. p. d.: 2005 / E. DWURNIK / TARNÓW; na odwrocie opis autorski

Kozłówka - magazyn, 1990

olej, płótno,
73 x 100,5 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK 90; na odwrocie napisy: 1990 / E. DWURNIK / NR. IX.483 / 1492 / KOZŁÓWKA / MAGAZYN

"Augustówka - TVN", 2008 r.

akryl / płótno, 55 x 46 cm, sygn.

Gdańsk, 2008 r.

gwasz/papier,
55 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `GDAŃSK 2008 | E.DWURNIK`

Radzymin (2009)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
30x21

Dwie cytryny na Kazimierzu (2010)

sygn. dat. p.śr.
akwarela, tempera, papier
24x32

Kozłówka-magazyn (1990)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
73x101

Syreny, 1973

olej, płótno, 100 x 120 cm;
na odwrocie napisy autorskie oraz nalepka z wystawy pośmiertnej artystki z 1983 w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Materace faszynowe, 1990

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. i dat p. d.: 1990 / E. DWURNIK; tytuł l. d.

Warszawa, 1999

akwarela, papier
46 x 54,5 cm;
sygn i dat. p. d.: E.DWURNIK 1999

Nowy Jork, 2003

olej, płótno,
65 x 46 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: 2003 / E. DWURNIK / NY / RYS. NR 10129

Wrocław, 2005

ołówek, papier,
28 x 37 cm;
sygn. i dat. p. d.: WROCŁAW. E. DWURNIK 05

Central Park, 2003

olej, płótno,
60 x 50 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: 2003 / E. DWURNIK / NY / RYS.NR 10109

CYKL 6, 28 XII 1969 - zestaw rysunków

24 rysunki; flamaster, papier,
35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 28 XII 69 E. Dwurnik;
opisane na odwrocie, wraz z pieczątkami autorskimi; w ramach cyklu kilka serii i pojedynczych kompozycji: "W cieniu wiaduktu" (7 rysunków), "Na moście" (3 rysunki) "Rycerze Słońca" (6 rysunków) "Gapy w trolejbusie" (3 rysunki), "Twarzą w twarz" (2 rysunki), "Za wsią", "Poranek", "Ciekawy dowcip"

Manhattan 2010

akwarela
35x49 cm

Srebrnica 2009

akwarela
32x24 cm

Obraz Nr 167, 2003 r.

technika własna, akryl, collage/płótno,
146 x 146 cm
sygnowany, datowany i ne katalogu autorskiego na odwrocie: `XXV | 167 | 2993` oraz `2003 | E. DWURNIK | Nr 167`

Płock, 1980 r.

olej/płótno,
73,5 x 55 cm
datowany i sygnowany p.d.: `80. E. DWURNIK`; na odwrociu dat., sygn. i nr katalogu autorskiego: `1980 | E. DWURNIK | IX - 183. 677` oraz naklejka autorska z opisem na blejtramie
Stosunkowo wczesna (nr 183) praca z cyklu "Podróże autostopem" (cykl IX).

Materace faszynowe, 1990

olej, płótno,
50 x 61 cm;

Wrocław, 2005

ołówek, papier,
28 x 37 cm;

Kowary (2008)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55

Ustka (2009)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier
32x24

Bukowina tatrzańska, 1981

akwarela, gwasz, papier,
49 x 34,5 cm,
napisy autorskie u góry: E. DWURNIK - DOMEK BIAŁY KRZYZ 1981 / 28 lipiec / BUKOWINA TATRZAŃSKA

Starówka - chmury, 2006

olej, płótno, 73 x 100 cm;
sygn. p. d.: STARÓWKA, E.DWURNIK 06
oraz na odwrocie: 2006 / E.DWURNIK/"Starówka - chmury"/ NR: XI-394/3562

Gdańsk, 2007

olej, płótno; 73 x 100 cm
sygn. p.d. 2007/ E.DWURNIK
Na odwrocie: 2007/ E.DWURNIK/ = GDAŃSK = / NR: IX - 1377/ 3794

Rypin (2005)

sygn., dat. p.d. akryl, płótno 46x55

MICHAŁOWICE, 1991

Olej, płótno dublowane; 44,5 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: MICHAŁOWICE | E. DWURNIK
Na odwrocie: 1991 | E. DWURNIK | MICHAŁOWICE | IX 624 w okręgu | 1724 w prostokącie

WESOŁYCH ŚWIĄT! - GALERIA GP

Tusz, papier; 21 x 14,8 cm
Sygnowany p.d.: E.D.

WESOŁYCH ŚWIĄT! - SZOPKA KRAKOWSKA

Tusz, papier; 21 x 14,8 cm
Sygnowany p.d.: E.D.

Grupa terrorystyczna, z cyklu

tusz, pióro, ołówek, akryl, olej, stempel, karton,
65 x 50 cm
sygn. tuszem p.d.: Grupa "terrorystyczna" | [stempel:] EDWARD DWURNIK | [tuszem:] 24.09.86
na odwrocie p.d.: stempel autorski wypełniony ręcznie, niżej numer: 6716

MORZE, 2001

olej, płótno,
60 x 73
sygnowany p.d.: E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie napis autorski: 20.01.2001 | E.DWURNIK | XX (w ramce) - 163 (w ramce) - 2669 (w ramce)

PŁOCK, OSIEDLE TYSIźCLECIA, 2 - 8 III 1996

akwarela, gwasz, papier,
46 x 54
sygnowany p.d.: 1996 | E. DWURNIK
na odwrocie oprawy nalepka z danymi obrazu

Ul. Marszałkowska, 2008 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygn. i dat. p.d.: `WARSZAWA UL. MARSZAŁKOWSKA / E. DWURNIK 2008`
sygn., dat i nr katalogu autorskiego na odwrociu: `2008 / E.DWURNIK / UL. MARSZAŁKOWSKA / NR IX - 460 / 3938`

Plac z właścicielem, 1982 r.

rysunek, ołówek/papier, 29 x 21 cm (arkusz, świetle passe-partout)
sygn. i opisany u dołu: `Plac z właścicielem E.DWURNIK / 1982`

SZCZECIN - ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA, 1993

olej, płótno,
96.6 x 147
sygnowany p.d.: SZCZECIN | E. DWURNIK | styczeń 1993
na odwrocie na płótnie p.g.: 1887 [w ramce] styczeń 1993 | E.DWURNIK | IX [w ramce] 645 [w kółku] SZCZECIN-ŻEGLUGA SZCZECIŃSKA, 1993

SIEDEM PŁOMIENI NA KOLUMNACH, 1990

olej, płótno,
73 x 54
sygn.p.d.: SIEDEM PŁOMIENI | NA KOLUMNACH | E.DWURNIK | 1990
na odwrocie na płótnie napis autorski: 1990 | E.DWURNIK | NR: IX.554.| 1571 (w ramce) oraz słabo widoczna pieczątka zezwalająca na wywóz; na krośnie 2 niemieckie nalepki aukcyjne

PLAC MAŁACHOWSKIEGO, 2004

olej, płótno,
100 x 73
sygnowany p.d.: E. DWURNIK | 2004
na odwrocie na płótnie napisy autorskie: p.g.: 2004 | E.DWURNIK | "Pl. Małachowskiego"; l.g.: W-WA | XI-340 | 3143 (w ramkach); na krośnie napis: 1-5.05.

PARYŻ, z cyklu Podróże autostopem, 1994

olej, płótno,
147 x 114
sygnowany p.d.: 94 | E. DWURNIK; l.d.: PARYŻ. HENRYK IV na odwrocie na płótnie napisy autorskie l.g.: NR: 1993 (w ramce) | IX (w ramce) - 706 (w ramce) | Podróże autostopem; p.g.: 1994 | E. DWURNIK | >>PARYŻ<< | (HENRYK IV); śr.: 1993 (w ramce)

Wypadek w Pegieerze, 19.07.09

akwarela, tempera, papier, 24x32 cm

Biała niedziela, 2007 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm, sygn.

Warszawa, 1999

akwarela, papier 46 x 54,5 cm;
sygn i dat. p.d.: E.DWURNIK 1999

stempel, papier, 23,5 x 17,5 cm; p. d.: pieczęć autorska
na odwrocie kompozycja figuralna "Contart 77" - druk

Warszawa ASP, 2008

gwasz, papier,
32 x 24 cm;
sygn. i dat.: 2008/ WARSZAWA KRAK PRZEDM/ ASP. E.DWURNIK

Bukowina tatrzańska, 1981

akwarela, gwasz, papier,
49 x 34,5 cm,

Zurych, 1998

olej, płótno;
150 x 150 cm
sygn. na odwrocie: 1998/ E.DWURNIK/ "ZURYCH"/ (-zima-)

Józefów, 2008 r.

akwarela, gwasz/karton,
46 x 55 cm
sygn. i dat. p.d: `08 / JÓZEFÓW E. DWURNIK`

Sobota - szczeniaki, 2005

olej na płótnie
65x81 cm

Muzeum w Kozłówce, 1991

drzeworyt
57x46 cm
nr/edycja: 16 z 20

Starówka-chmury, 2006

olej, płótno, 73 x 100 cm; sygn. i dat. p.d.: STARÓWKA, E.DWURNIK 06 oraz na odwrocie: 2006 / E.DWURNIK / "Starówka-chmury" / NR: XI-394 / 3562

Trzy gruszki, 2009

tempera, papier, 24 x 32 cm;
sygn. p. d.: 2009 E. DWURNIK; l.d.: TRZY GRUSZKI

Wawel (2008)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55

Iza - Myczkowce, 2003

akryl, płótno, 70 x 50 cm; sygn. p. d.: E. DWURNIK / 2003 /MYCZKOWCE;
na odwrocie napisy autorskie: 2003 / E. DWURNIK / "IZA - Myczkowce" / PLENER / NR: XXIV / 27 / 3042

stempel, papier
23,5 x 17,5 cm; p. d.: pieczęć autorska

Przemyśl, 2009

olej, płótno
46 x 55 cm;
sygn. l. d.: PRZEMYŚL E. DWURNIK 2009
na odwrocie napis autorski: 2009 / E. DWURNIK / PRZEMYŚL / NR:IX - 1446 - 4128

Zoo (2008)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
40x30

KOZŁÓWKA, 1994

Olej, płótno dublowane
43,5 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: KOZŁÓWKA, p.d: E. DWURNIK 94
Na odwrocie: 1991 | E. DWURNIK | 1990-94 | KOZŁÓWKA | NR: IX w okręgu - 484 | 1493 w prostokącie

MICHAŁOWICE, 1991

Olej, płótno dublowane
44,5 x 25,5 cm
Na odwrocie: 1991 | E. DWURNIK | MICHAŁOWICE | IX 624 w okręgu |1724 w prostokącie

Chora kobieta, 1987

Akwaforta
wym.: 640 x 490 mm

Polonia, 1987

Akwaforta
wym.: 640 x 490 mm

Dorota, 1970 z cyklu Dyplom

olej, płótno
138,5 x 108 cm
sygn. p.śr. E.DWURNIK/1970

Islandia Zachodnia, 2003

akwarela, tempera, karton, 32 x 24 cm;
sygn. p. d.: 2003. E. DWURNIK; tytuł l. d.: ISLANDIA ZACHODNIA;
na odwrocie pieczęcie autorskie oraz nr 1199 (ołówkiem)

Iza - Myczkowce

akryl, płótno
70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK / 2003 /MYCZKOWCE;

JERZYK - POPRAWIĆ MOCARTA, 2007 R.

wydruk podmalowany, olej/płótno
140 x 80 cm
sygn., dat., nr katalogu autorskiego i opis na odwrocie

KOZŁÓWKA, 1990 R.

olej/płótno
73 x 100 cm
sygn. i dat. p.d.: `DWURNIK 1990`
sygn. , dat., nr katalogu autorskiego i opis na odwrocie

WIECZORNA ROZMOWA, z cyklu SPORTOWCY, 1973

olej, akryl, collage, płótno,
146 x 114 cm
sygnowany p.d.: 1973. E.DWURNIK., l.d.:"WIECZORNA | ROZMOWA" | CYKL: SPORTOWCY NR: XV .87
Na odwrocie na płótnie napis autorski: 1973 r. E.DWURNIK | XV ( w kółku), NR: 87.

Czterdziestu męczenników, 1969

olej, płótno
167 x 92 cm
sygn. i opisany u dołu: (MIĘDZYLESIE) I 41 E.M. DWURNIK 1969 II;
napisy autorskie na odwrocie

Sandomierz (2008)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55

Trzy złote liski (2008)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
24x32

Wg Caravaggio, 2008

olej/płótno
30 x 30 cm

TRASA W-Z, 2008

Akwarela, tempera, papier
44,5 x 52,5 cm
Sygnowany p.d.: TRASA W-Z | E. DWURNIK 2008
Na odwrocie: "Trasa W-Z", spis NR: 2029, poniżej pieczęć: NA PAPIERZE/NR: 2166, obok druga
pieczęć: AKWARELA/DWURNIK i napis ołówkiem: "+ TEMPERA" |numer: 4-6. 10.2008
46 x 55

JUDY TA I HOLOFERNES, 1974 R.

olej/płótno
81 x 65 cm
sygn. i dat. p.d.: `E. DWURNIK 1974`

WROCŁAW, 2008 R.

olej/płótno
145,5 x 114 cm
dat. i sygn. p.d.: `2008 / E. DWURNIK`
opisany na odwrocie: `2008 / E. DWURNIK / WROCŁAW / NR IX / 1416 / 3961`

PGR dla czerwonych słoni w gwiazdki (2008)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
30x40

Portret Doroty Gierzyńskiej, 1977

olej, płótno
81 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 77/ E. DWURNIK
na blejtramie nalepka wystawy z BWA Busko-Zdrój z 1990 r.

WESOŁYCH ŚWIźT!

Tusz, papier;
21 x 14,8 cm
Sygnowany p.d.: E.D.

WESOŁYCH ŚWIźT! - SZOPKA KRAKOWSKA

Tusz, papier;
21 x 14,8 cm
Sygnowany p.d.: E.D.

WESOŁYCH ŚWIźT! - GALERIA GP

Tusz, papier;
21 x 14,8 cm
Sygnowany p.d.: E.D.

Zamek (2008)

sygn. dat.p.d.
akwarela, tempera, papier
32x24

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, 2004

olej/płótno,
100 x 130 cm
sygn. i dat. p.d.: `2004 | EDWARD DWURNIK |
KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE`
oraz sygn., dat. i nr katalogu autorskiego na odwrocie

Jelenia Góra, 2008

akwarela, tempera,
32x24 cm

Ocean, 2006 r.

olej/płótno,
30 x 30 cm,
sygn.

BIAŁOGARD, 1996

tempera, papier,
45.3 x 53.8 cm
sygnowany p.d.: 1996 | E.DWURNIK

PEJZAŻ MIEJSKI, 1979

Gwasz, akwarela, papier;
37,5 x 51 cm
Sygnowany i datowany p.d.: 1979 E. DWURNIK

RYNEK NOWEGO MIASTA W WARSZAWIE, 2008

olej/płótno,
80 x 140 cm
dat. i sygn. p.d.: `2008 E.DWURNIK` oraz sygn., nr i opisany na odwrocie

Karpacz, 2008

tempera, akwarela, papier, 24 x 16 cm;
sygn. p. d.: KARPACZ / E. DWURNIK

PEJZAŻ MIEJSKI, 1979

Gwasz, akwarela, papier;
37,5 x 51 cm

Leon Golfista, 2007

gwasz, papier
31,5 x 23,4 cm (w oewietle oprawy);
sygn. p. d.: E. DWURNIK. 07; napis l. d.: LEON GOLFISTA

Kraków, 2004

olej, płótno
73 x 100 cm;
sygn. p. d.: 2004 E. DWURNIK
na odwrocie opis autorski oraz nr: IX - 1200 - 3129

Globus w miasteczku, 2005

tempera, płótno
46 x 54.5 cm;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E. DWURNIK/ "Globus w
miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404

Owoce z ogonkami

Olej, płótno,
81 x 60 cm,
sygn. p.d.: E. Dwurnik 2004

Karpacz (2008)

sygn. p.d.
tempera, akwarela, papier
24x16

Berkeley, 2007

olej/płótno,
90 x 120 cm
dat. i sygn. p.d.: `2007 / E.DWURNIK ` oraz sygn., nr i opisany na odwrocie

Kompozycja 2003-2004

olej,płótno,
100 x 73 cm
opis autorski na odwrocie: 2003-4 / E. DWURNIK / NR: 143 / XXV - 2968

Warszawa Zachodnia 2006

olej,płótno,
100 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: W-WA ZACHODNIA / 2006 E. DWURNIK
opis autorski na odwrocie: 2006 / E. DWURNIK / #WA-WA ZACHODNIA# / NR: XI - 411 / 3612

Dwa psy w Bochni (2008)

sygn. dat. p.d.
tempera, akwarela, papier
24x32

Hotel Forum, 2002

olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. u dołu środkiem:
E.DWURNIK. 2002 oraz na odwrocie: 2002 / E.DWURNIK / "Hotel Forum" oraz numer kat. aut.: NR: XI- 283/2749

Chełmno, 2004 r.

olej/płótno,
140 x 100 cm
sygn. i dat. p.d.: `CHEŁMNO / E.DWURNIK 2004`
opisany na odwrocie: `2004 / E.DWURNIK / >>CHEŁMNO<< / IX-1219-3161`

Czerwony lisek

olej na płótnie
13x18 cm
2006 r.

Basenji, 2005

46x55 cm, akryl, płótno, opisany na odwrocie, syg. p. d. 05, l.d. Basenji

Madonna na skręconej kolumnie, 1985

olej, płótno; 105 x 115 cm
sygn. p.d.: Madonna na skręco-/nej kolumnie/ E. Dwurnik 85

Akt

olej, płótno,
84 x 52,5 cm;
sygn. p. g.: E.Dwurnik 67
na odwrocie na blejtramie napis: DWURNIK (dwukrotnie)

Akt

olej, płótno,
84 x 52,5 cm;
sygn. p. g.: E. Dwurnik 67
na odwrocie na blejtramie napis DWURNIK ( dwukrotnie)

Pałac Kultury i Nauki, 1975

flamaster, tempera, papier, 37,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Dwurnik 75 (ołówkiem) oraz pieczątka autorska z nr 4948

Projekt plakatu

Wystawy Malarstwa dla galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim
14 kwiecień - 11 maj 1989 ;ołówek, kredki, papier, 74 x 56 cm
sygn. l. g.: Edward / DWURNIK

Kraków-Warszawa (2007)

sygn. p.d., akwarela, tempera, papier, 46x55

Rysunek dwustronny ze Stalinem

linoryt (stemple) papier, 24 x 18 cm;
sygn. p.d.: E. DWURNIK (pieczęć); na odwrocie rysunek

Idealne miasto, Sopot 1994

olej, płótno, 97 x 146 cm;
na odwrocie napisy autorskie: 1994 XI / E. DWURNIK / IDEALNE MIASTO /- SOPOT - oraz numer: NR. IX - 729, pod spodem: 2075

Wałbrzych, 2007

akwarela/tempera na papierze, 36,5 x 27,5 cm

Bielska Jesień, 2007 r.

akwarela/papier 40 x 29,5 cm
sygn. p.d. `E.DWURNIK 07` oraz l. d. `Bielska Jesień`, na odwrocie notatka artysty oraz nr 11880

Kobieta zdradzona, 2007 r.

akwarela, akwaforta / papier, 25 x 19 cm
sygn. na dole `akwaforta+ akwarela "Kobieta zdradzona" E.DWURNIK 07`, na odwrociu pieczątka autora oraz nr obrazu 11 879

Nowy Jork, 2003 r.

tusz/płótno, 65 x 46 cm
sygn. na odwrociu `2003/E.DWURNIK/NOWY JORK/RYS NR 10078`

NY, 2003 r.

tusz/płótno, 65 x 46 cm
sygn. na odwrocie `2003/E.DWURNIK/>>NY<

ULICZKA, 1963

akwarela na brystolu,
29 x 41,5 cm, sygnowana p.d.
"E. Dwurnik 63", na odwrocie studium głowy męskiej, czarną kredką.
Akwarela z lat studiów w warszawskiej ASP

Miasto, 1994

olej, płótno, 50 x 54 cm; sygn. i dat. p.d.: 94 / E. DWURNIK, sygn. na odwr.: E. DWURNIK / 1994 / XI-2029

Białe jelenie, 2007

akwarela, tempera, 24x36 cm

Świeradów, 2007 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm, sygn.

230 obraz z XXV cyklu, 2004

akryl, colage/płótno, 150 x 150 cm
syg. I opisany na odwrociu:'2004 / E.DWURNIK / NR:OBRAZU-230 / XXV / 3243'

KRAKÓW, 2004

olej, płótno,
100 x 73 cm
sygnowany p.d.: E.DWURNIK | 2004, śr.: Kraków
na odwrocie napis.: NR: IX [w kółku] - I 207 [w prostokącie] | 3133 [w prostokącie],
p.: 2004 | E. Dwurnik | ?Kraków?;
na krośnie: IX-1207-3133 oraz nalepka z danymi obrazu

CHRYSTUS W ZIMOWYM PEJZAŻU, 1990

olej, płótno,
64.7 x 54 cm
sygnowany p.d.: CHRYSTUS W ZIMOWYM PEJZAŻU | 1990 | E. DWURNIK.
Na odwrocie na płótnie napis: E.DWURNIK | 1990 | NR: IX. 509 1509 (w ramce)

OPOLE, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: OPOLE | 2002 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: IX - 1118 | 2839 | 2002 | E. DWURNIK | "OPOLE"
Na krosnach napis: SMP/ 6/03 | IX - 1118 - 2839 OPOLE - ZIMA - ORLEN
Obraz pochodzi z kolekcji obrazów PKN Orlen pt: "Miasta".
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Opole będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Teatr Polski, 2000 r.

akwarela/papier, 55 x 46 cm
sygn. i dat. p. d.: `E. DWURNIK 2000`

Kraków

olej, płótno, wym.: 100 x 73 cm,
sygn. p.d.: "E.DWURNIK 04"

Lubin Biedaszyb

olej, płótno, wym.: 73 x 50 cm,
sygn. p.d.: "LUBIN90 E.DWURNIK"

KIELCE, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: KIELCE | E. DWURNIK 2002
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "KIELCE", obok: IX ? 1124 | 2845
Na krosnach napis: SMP/ 11/03, obok: IX ? 1124 - 2845 - KIELCE (ORLEN)

Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Kielce będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Siemiatycze, 1982

olej, płótno, 116,5 x 89 cm;
dat. i sygn. p.d.: SIEMIATYCZE 1982 E. DWURNIK; na odwrocie napisy autorskie: E. DWURNIK / 1982 / XI - 222 - 817 oraz dedykacja: Dla Małgosi / 10.06.90 E. DWURNIK

Żółte oczy, 2007

akwarela, tempera, papier,
31,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: ŻÓŁTE OCZY E. DWURNIK; na odwrocie napisy autorskie oraz 2 stemple

Zamek Królewski w Warszawie, 2007

akwarela, tempera, papier,
23,5 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: E. DWURNIK / 2007 (wzdłuż krawędzi); na odwrocie napisy autorskie: "Zamek" / 13.06.2007; sis NR 1789/ + tempera 24 x 36; oraz 2 stemple

ŁÓDŹ, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: ŁÓDŹ | E. DWURNIK 2002, l. d. PL. WOLNŚCI
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "ŁÓDŹ" | IX 111 | 2838
Na krosnach napis: SMP/ 5/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Łódź będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Starówka-chmury, 2006

Hotel Forum, 2002

olej, płótno, 100 x 73 cm; sygn. i dat. u dołu środkiem: E.DWURNIK. 2002 oraz na odwrocie: 2002 / E.DWURNIK / "Hotel Forum" oraz numer kat. aut.: NR: XI- 283/2749

POZNAŃ, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: E. DWURNIK 2002, l. d. POZNAŃ
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "Poznań" | IX? 1126 | 2847
Na krosnach napis: SMP/8/03 | Orlen | IX - 1126 | 2847 | Poznań
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Poznań będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

OLSZTYN, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: OLSZTYN 2002 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "OLSZTYN" |
(Jesień) | IX? 1120 | 2841
Na krosnach napis: IX-1120-2841-OLSZTYN | SMP 1/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Olsztyn będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

KUTNO - PLAC 19 STYCZNIA, 1989

olej, płótno
115 x 80 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik. 89. l.d. napis: KUTNO pl. 19 stycznia
na odwr. na płótnie napis: 1989 | E. Dwurnik | KUTNO - Pl. 19 Stycznia (w ramce) | NR: IX - 402 - 1363 (w ramce)

MIKOŁAJKI, 1990

olej, płótno
60.1 x 49.8 cm
sygnowany p.d.: E. DWURNIK | 1990; l.d.: MIKOŁAJKI
Na odwrocie napis: 1990 | E. DWURNIK / / NR: IX. 516. 1516 ( w ramce) | MIKOŁAJKI / (Józef Piłsudski)

Obrzynanie łbów, 1987

ołówek, papier, 22 x 22,5 cm
sygn. l.d.: ED
na odwrocie napisy autorskie oraz stempel artysty i data 6 VII 87

WROCŁAW, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: WROCŁAW E. DWURNIK 02
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | 2833 | "WROCŁAW" (RAJD ORLENU) | NR IX - 1012
Na krosnach napis: SMP/13/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Wrocław będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

LUBLIN, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: LUBLIN 02 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "LUBLIN" (WIOSNA) | IX ? 1121 | 2842
Na krosnach napis: SMP/9/03
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Lublin będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Projekt plakatu (1989)

sygnowany l.g.dat. p.d.
ołówek kredka papier, 74x55.5 cm

WARSZAWA, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: WARSZAWA ZAMEK KRÓLEWSKI 2002 E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "Zamek od str. | Wisły" | Nr XI 284 | 275D
Na krosnach napis: E. DWURNIK 2002 W-WA SMP 3103 | XI - 284 - 2750 W-WA ORLEN
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Warszawa będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

KRAKÓW, 2002

Olej, płótno; 114 x 146 cm
Sygnowany i datowany p. d.: KRAKÓW 2002 | E. DWURNIK
Na odwrocie napis: 2002 | E. DWURNIK | "KRAKÓW" | - RYNEK GŁÓWNY | RYNEK MAŁY | IX › 1127 | 2848
Na krosnach napis: IX › 1127 › 2848 KRAKÓW (ORLEN)
Środki pozyskane ze sprzedaży obrazu E. Dwurnika pt.: Kraków będącego własnością PKN ORLEN S. A. przeznaczone są na cele charytatywne i za pośrednictwem Fundacji ORLEN - DAR SERCA wesprą Dziecięce Centrum Oparzeń w Krakowie - Prokocimiu.

Męćmierz - budują dom Sikory, 2006

olej, płótno, 65 x 81 cm

CHRYSTUS I ZOMO, 1990

olej, płótno,
65 x 54 cm
sygnowany p.d.: CHRYSTUS I ZOMO (w ramce) | E. DWURNIK . 90.
Na odwrocie na płótnie napis: 1990 | E. Dwurnik | NR: IX. 505. 1505 (w ramce) | CHRYSTUS | I ZOMO (w ramce)

SŁUPSK, 1990

olej, płótno,
100.5 x 73 cm
sygnowany p.d.: E. DWURNIK. | 1990
wzdłuż dolnej krawędzi po prawej napis: SŁUPSK (w ramce)
Na odwrocie na płótnie napis: 1990 | E. DWURNIK | SŁUPSK (w ramce)

GOCŁAWEK, 1996

akryl, tempera, płótno,
33 x 41 cm
sygnowany u dołu pośrodku: E.DWURNIK
Na odwrocie na płótnie napis: 1996 | E.DWURNIK | GOCŁAWEK (w ramce) | NR: 2236 (w ramce)

Judenplatz, 2002

gwasz/papier, 55 x 46cm
sygnatura: przód / dół / lewa s.
dar artysty

Zatopione miasto idealne, 1994

tempera, papier,
51,5 x 73 cm (w świetle passe-partout);
w l.d. napis: ZATOPIONE MIASTO IDEALNE, sygn. p.d.: E. DWURNIK 94

Różowe czołgi na Powiślu, 1995 r.

olej, tempera/płótno, 97 x 146,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `E. DWURNIK / 1995` oraz opis: `OLEJ TE[M]PERA / RÓŻOWE / CZOŁGI NA POWIŚLU`, na odwrocie opis: 1995 / E. DWURNIK / POWIŚLE / 2207 / tempera / NR:XI. 142

Hotel Europejski, 1968 r.

rysunek/papier, 37 x 49,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `68 / E. Dwurnik`, p. d. okrągła pieczęć z napisem na otoku: `RYSUNEK / E. DWURNIK` w środku pieczęci nr: `2698.`, l. d. stempel z inicjałami: `E D`, tytuł p. g.: `HOTEL EUROPEJSKI`, oraz stempel z przedstawieniem budynku i napisem: `WARSZAWA Š`

Musicie!, 1979 r.

xero/papier, 29,5 x 21 cm
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: `E. Dwurnik 79`, tytuł l. d.: `Musicie!`, śr. d.: `4/5 xero (2.142)`, dwa stemple p. d. z inicjałami i nazwiskiem autora

Agitka i Anitka, 1979 r.

xero/papier, 29 x 20 cm w św. p. p.
sygn. p. d. stemplem: `Š E. Dwurnik` oraz śr. d. stemplem z inicjałami: `E D`, l. d.: `7/7 2.123. / xero`

Pomnik ufo, 1979 r.

tusz, collage/papier, 48,5 x 35,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `E Dwurnik 79`, tytuł l. d.: `Pomnik ufo`

Krakowskie Przedmieście - Wenecja, 2006

olej, płótno, 81 x 65 cm;
tytuł l.d.: KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, dat. i sygn. p.d.: 2006 / E.DWURNIK / WENECJA, opisany i numerowany na odwrocie: NR:XI -384/3542

Plac Zamkowy, 2005

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. p.d.: E.DWURNIK.05,
opisany i datowany na odwrocie: 2005/ E.DWURNIK/ PL. ZAMKOWY oraz numerowany: XI -335 / 3340

ŚCIANA, z cyklu “PODRÓŻE AUTOSTOPEM,

olej, płótno
97 x 130 cm
sygnowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi (od lewej): "Podróże autostopem ŚCIANA (w ramce) IX (w ramce) - 269 - 886 ( w ramce) E.DWURNIK .83".
Na odwrocie na płótnie napis: E.DWURNIK | 1983 | NR: IX ( w ramce) - 269 - 886 ( w ramce).

TUCHÓW, 1980

olej, płótno
146 x 97 cm
sygnowany p.d.: E.DWURNIK 80
przy dolnej krawędzi w ramce: TUCHÓW
Na odwrocie na płótnie napis: 1980 | E. DWURNIK | NR: (w owalu) IX (strzałka) 197 (w ramce) 709

Plac Zamkowy, 2005

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. p.d.: E.DWURNIK.05,

Kumple czekają, 1979 r.

collage, akwarela, tusz, kredka/papier, 49 x 36 cm w św. p. p.
sygn., dat. i tytuł p. d.: `Kumple czekają" E. Dwurnik 79`

Stempel

stemple/papier, 24 x 18 cm
sygn. pieczęcią śr. d.: `E. Dwurnik`

Stempel

stemple/papier, 24 x 18 cm
sygn. pieczęcią p. d.: `E. Dwurnik`

Święta Rodzina

stemple, linoryt/papier, 30 x 21 cm
sygn. śr. d.: `E D` oraz dwiema pieczęciami p. d.: `E. D.`, `E. DWURNIK`

KUTNO - PL. 19 STYCZNIA (CZOŁGI DO WOŁGI), 1989

olej na płótnie, 115,3 x 80 cm,
sygnowany u dołu "E. DWURNIK. 89." oraz na odwrocie (na płótnie) "1989 / E. DWURNIK / KUTNO - Pl. 19 Stycznia / NR: IX - 402 - 1363"

olej, płótno, 81 x 65 cm;
tytuł l.d.: KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE,
dat. i sygn. p.d.: 2006/ E.DWURNIK/WENECJA,
opisany i numerowany na odwrocie: NR:XI -384/3542

Środa, 2005

olej, płótno, 65 x 81 cm;
tytuł l.d.: "ŚRODA", sygn. i dat. p.d.: E.DWURNIK. 05 oraz datowany,
opisany i nr kat. autorskiego na odwrocie: 2005 / E.DWURNIK / "Środa" / NR: XXIII - 123/3309

LÓDZ - STARY RYNEK, 1983

olej, plótno,
130 x 97 cm
sygnowany p.d.: Podróze autostopem. IV R : (w ramkach) IX / 250 - 853 w ramkach); E.DWURNIK.1983. l.g.: LÓDZ; ponizej przy lewej krawedzi: LÓDZ - STARY RYNEK na odwrocie na plótnie napis: E.DWURNIK | 1983 | NR: IX (w ramce) - 250 - 853 (w ramce)

STARGARD - WIEZIENIE PGR, 1990

olej, plótno,
100 x 73.5 cm
sygnowany p.d.: STARGARD | SZCZ 1990 | E. DWURNIK
na odwrocie na plótnie napis: 1990 | E. DWURNIK | STARGARD - WIEZIENIE | PGR | NR: IX. 426 - 1404

Przodownica Janka Kowalska, 1987 r.

pyłorys, stempel/papier, 9/10, 39 x 25 cm, sygn.

Świeże ryby, 1987 r.

pyłorys, stempel/papier, 6/10, 39 x 25 cm, sygn.

Bejrucka Madonna, 1987 r.

Gospodarka planowa, 1987 r.

pyłorys, stempel/papier, 6/10, 40,5 x 25 cm, sygn.

A. R. J. i dwie Tereski, 2006 r.

akwarela, tempera/karton, 56 x 75 cm, sygn.

Zamek Królewski w Warszawie, 2005

olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l.d.: E.DWURNIK. 2005,
sygn. i opisany na odwrocie

Portret Wandy Gierzyńskiej, 1978

olej, płótno, 73 x 60,50 cm;
dat. i sygn. p.d.: 1978 / E.DWURNIK;
u góry napisy autorskie; na opisany, sygn. i nr kat. autorskiego na odwrocie oraz naklejka autorska

Ulica Długa, 2006

olej, płótno, 73 x 100 cm;
opisany, dat. i sygn.: p.d.: UL. DŁUGA /2006/ E. DWURNIK

olej, płótno, 100 x 100 cm;
sygn. i dat. l.d.: E.DWURNIK. 2005, sygn. i opisany na odwrocie

Kompozycja w zieleni, 2001

technika mieszana, papier,
42 x 50 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p.d.: 2001 E. DWURNIK
Praca zlicytowana zostanie na cel działalności Fundacji Dziecięca Fantazja.

KATOWICE, 2002

olej, płótno
114 x 146 cm
sygnowany p.d.: 2002 | E. DWURNIK
na odwrocie na płótnie p.g.: 2002 | E. DWURNIK | >KATOWICE< | (w kwadracie) IX - (w kwadracie) III 9 - (w kwadracie) 2840 na g. żerdzi krosna: ORLEN | 2306 - (w kółku) IX - (w kwadracie) III 9 - Katowice olej. pł -

Teka rysunków - 24 sztuki

Prace dotyczące wydarzeń 1968 r.
tusz, flamastry, papier, 35 x 50 cm;
sygn. i dat.: E. Dwurnik i dat. 28 XII 1969 r.;
dodatkowo prace stemplowane i opisane na odwrocie

Globus w miasteczku, 2005

tempera, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. p.d.: E. DWURNIK / 2005 / Globus;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E.Dwurnik / "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404

Warszawa, Św. Anna, 2005

olej, płótno, 97 x 130 cm;
sygn. i dat. p.d.: E DWURNIK/ 2005;
pośrodku u dołu: W-Wa/Mariensztat;
na odwrocie numery i napisy autorskie

Robotnicy

linoryt (stemple) papier,
23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);

Nowy Jork, 2005

tempera, deska, 80 x 35 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2005 / N.Y.C. / E. Dwurnik;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E. DWURNIK / =N.Y.C= / IX - 1268 / 3400

Siedlce, 1990

olej, płótno,
101 x 74 cm
sygnowany p.d.: 1990 E. DWURNIK., l.d.: SIEDLCE
na odwr., na płótnie, po prawej napis: 1990 | E. DWURNIK | NR: IX.442 | 1420 (w ramce); po lewej: SIEDLCE (w owalu).

Gdańsk, 2002

olej, płótno,
114 x 146 cm
sygnowany p.d.: 2002 E. DWURNIK
na odwrocie, na płótnie napis: 2002 | E. DWURNIK | "GDAŃSK" |; (w ramkach) IX - 1123 | 2844; na blejtramie napisy: GDAŃSK (ORLEN) oraz powtórzone numery

Krasnystaw, 1989

olej, płótno,
146.5 x 114
sygnowany p.g.: E. DWURNIK | 1989 | (ukośnie) KRASNYSTAW
na odwrocie, na płótnie: 1989 | E. DWURNIK | KRASNYSTAW | NR: IX (w ramce) - 377 | 1314 (w ramce)

ZUZANNA I CHŁOPCY z cyklu 62 - MUR, 1973

druk, tusz, 42,1 x 30,1 cm,
sygnowany u dołu "E. Dwurnik. 73", na plecach pieczątka autorska z danymi i datą "3.II.1973"

LEKCJA z cyklu 26 - W CIENIU BUDOWLI, 1971

linoryt, flamaster, 50,1 x 35 cm,
sygnowany p.d. "E. Dwurnik 71 VI", na plecach pieczątka autorska z danymi i datą "71"

Zimne jezioro

akwarela, papier
18 cm x 12 cm
sygn. p.d. E.Dwurnik 2005 r, na odwrocie pieczęcie autorskie, Nr 1387, 5. I. 2005 r, tytuł "Zimne jezioro"

Syberia

akwarela, papier
18 cm x 12,5 cm
sygn. l.d. E. Dwurnik, na odwrocie
pieczęcie autorskie, Nr 766, 28.VIII. 2001 r, tytuł "Syberia"

Krynica, 2005

tempera, płótno, 55 x 64 cm;
sygn. p.d.: KRYNICA E. DWURNIK;
na odwrocie napisy autorskie:
2005 / E. DWURNIK / "KRYNICA" /
NR IX - 1266 - 3398

Nowy Jork, 2005

tempera, deska, 80 x 35 cm;

Robotnicy

linoryt (stemple) papier,

Globus w miasteczku, 2005

tempera, płótno, 46 x 55 cm;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E.Dwurnik
/ "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404

Warszawa....Lizbona..., 2001,

akwarela, 53 x 63 cm

Stop, 1974

linoryt, 32,5x27 cm

TYCHY - Z CYKLU PODRÓŻE AUTOSTOPEM, 1983

olej, płótno,
101 x 105 cm
sygnowany p.d.: TYCHY (w ramce) EDWURNIK.83 | Podróże autostopem NR IX [w ramce] - 233 - 835 [w ramce]
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 1983 | E. DWURNIK | NR: IX [w ramce] - 234 - 836 [w ramce] oraz dwie podłużne pieczątki.

LUBIĘ TĘ TRZYNASTKĘ, 1984

olej, płótno,
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1984 | DWURNIK

Róża polska

technika własna, 18 x 24 cm, 1981 r.

Stop!, 1974 r.

linoryt, e/a, 27 x 32,8 cm, sygn.

Emeryt z fajką, 1974 r.

linoryt, e/a, 35,5 x 26,2 cm, sygn.

Odstawki, 1990 r.

linoryt 5/11, 37,7 x 27, 7 cm, sygn.

Głowa na ulicy, 1989 r.

linoryt, e/a, 37,7 x 27, 7 cm, sygn.

Młody Wałęsa, 1980 r.

linoryt 1/11, 37,7 x 27, 7 cm, sygn.

RYNEK STAREGO MIASTA, 1997

akwarela, płótno,
46 x 92 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik | 1997
na odwrocie na płótnie napis autorski: 1997 | E.DWURNIK | W-WA XI-211 (akwarela) RYNEK ST.MIASTA | 2381

Robotnicy

linoryt (stemple) papier,

Fontanna w mieście, 1979 r.

tusz/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany p. d.: `E.D.`; na odwrocie pieczątki- owalna: `RYSUNEK |
5.355 | E. DWURNIK` i prostokątna: `RYSUNEK | 1979`

Świnoujście (1998)

sygnowany, datowany p.d.
olej, płótno
65x73

Zamek Królewski w Warszawie, 2004

gwasz, papier,
46 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK / 2004

Luwr, 1967

rysunek, ołówek, papier,
31 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 1967 oraz stempel autorski
z numerem inw. autor. 2441

Siedlce, 1975

olej, płótno, 130 x 89 cm;
sygn. i dat. p.g.: SIEDLCE E. DWURNIK / 1975,
w p.d. nr kat. autorskiego 321, sygn i opisane na odwrocie

Łeba, 2003

akwarela na papierze
37 x 45 cm

Szczecin (niebieski), 1998

akwarela, papier,
46 x 54.7 cm

Męćmierz, 2004

akwarela, tempera, nr 10464,
30x55 cm

Trzy morsy świńskie, 2004 r.

akryl, akwarela
13,5 x 19,5 cm,
sygn.

Hanka Sawicka 2004 r.

olej/płyta,
80 x 60,
sygn.
podmalówka Andrzej Wróblewski 1949 r.

Szuwary - majaki, 2004 r.

akwarela, tempera
12,5 x 18 cm,
sygn.

Twoje oczy, 2004 r.

akwarela,
12,5 x 18 cm,
sygn.

Dwa szalone kutry, 2004 r.

akwarela, tempera,
12,5 x 18 cm,
sygn.

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 2004 r.

Gwasz na papierze on paper 43.5 x 52.5 cm
Sygnowany p.d. - "04 | E. Dwurnik"; oraz wzdłuż dolnej krawędzi - "KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE"

Cykl XXV, 2000

olej, płótno,
114 x 147 cm,
sygn. i dat. i nr kat. autorskiego na odwrocie: 11.09-15.09.2000/E.DWURNIK/obraz NR:20-2634

Pomnik Kilińskiego - Warszawa, 1979

olej, płótno,
54,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.DWURNIK 1979;
opisany u dołu: WARSZAWA* UL.PODWALE*POMNIK JANA KILIŃSKIEGO 1760-1819; na odwrocie sygn., dat. i nr kat. autorskiego: E.DWURNIK/1979/ NR: 25-XI-5911

Kazimierz Dolny, 2004

gwasz, papier,
sygn. i dat. p. d.: 2004/E.DWURNIK

Warszawa - Plac Małachowskiego 2004

olej, płótno
100 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: E. DWURNIK / 2004, na odwrocie nr kat. autorskiego: XI/340/3143

Kraków 2004

olej, płótno,
100 x 73 cm;
sygn. p.d.: E.DWURNIK / 2004, na odwrocie nr katalogu autorskiego: IX / 207 / 3133

Zatopione miasto idealne (1994)

sygnowany, datowany p.d.
akwarela, papier
51x73.5 (w św.p-p)

Marta T, 1999, z cyklu Kobiety mojego życia

olej na płótnie, 20 x 12 cm
sygn.p.d.: "E.D. 99."

KRAKÓW 2004 r.

Akryl na płótnie
100 x 73 cm
Sygnowany p.d. - "E. DWURNIK 2004"
Obraz opisany na odwrocie, nr autorski IX 1205/3131

WARSZAWA - PLAC ZAMKOWY 2002 r.

Ołówek na papierze
37,5 x 56 cm
Napis autorski p.d. - "2002.W-WA.PL.ZAMKOWY E. DWURNIK" oraz pieczęć
Na odwrocie nr autorski 9814

Moskwa

olej, płótno
150 x 210 cm

Nadchodzi zagłada (1968)

sygnowany, datowany p.d.
litografia
59.5x44

Gdańsk

olej na płótnie
30x40 cm

Chrystus za miastem 1990

olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. i dat. p.d.: E. DWURNIK 1990;
napis l.d.: CHRYSTUS ZA MIASTEM; na odwrocie napis autorski: 1990 / E. DWURNIK / CHRYSTUS ZA / MIASTEM / NR. IX.532-1537

Warszawa Wschodnia, 1966

olej, płótno,
81 x 100.7 cm
sygn. śr. d.: E DWURNIK II 66 W-WA WSCHODNIA na odwrocie l.g. do góry nogami: dla Tadeusza | 28.X.68 | Edward na p. żerdzi krosien: DWURNIK

KRAKÓW - RYNEK GŁÓWNY , 2003 r.

Tempera na kartonie
46 x 53 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - `e. Dwurnik / 2003"

WARSZAWA - KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, 2003 r.

Ołówek na papierze 37,5 x 56 cm
Sygnowany p.d. - `e. Dwurnik"
Na odwrocie nr autorski 9808

WENECJA 2001 r.

Olej na płótnie 80,5 x 100 cm
Sygnowany p.d. - "E. Dwurnik 2001"
Obraz opisany na odwrocie, nr autorski IX 985 2680

Siemiatycze kościół parafialny i szpital 1982

olej, płótno,
116 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.DWURNIK 1982, na odwrocie sygn., dat. i nr kat autorskiego LX-223-818

PLAC ZAMKOWY, 2001 r.

Olej na płótnie 99 x 130 cm
Sygnowany p.d. - "E. DWURNIK / 2001"

WARSZAWA - STARÓWKA OD STRONY WISŁY, 2003 r.

Akwarela, tempera na kartonie 46 x 55 cm
Sygnowany p.d. - "Nikifor. E. Dwurnik 2003"

Z cyklu Wiosna, Moje pracownie, 1968

litografia 5/6,
44x59 cm

Błękitna głowa Piłsudskiego 1991

olej, płótno, 101 x 74 cm; sygn. i dat. u dołu: 91/E.DWURNIK,
na odwrocie opisany i nr katalogu autorskiego 1680

Al. Ujazdowskie

akwarela, papier, 45 x 54 cm (w świetle passe – partout);
sygn. p.d.: W-wa 20.08.00 E. Dwurnik / Al. Ujazdowskie

Nowy Jork 2003

olej, płótno, 64,5 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2003 / E. DWURNIK

KRAKÓW, 2002 r.

Olej na płótnie 46 x 55 cm
Sygnowany p.d. - `e. Dwurnik / 2002"

WŁOCŁAWEK, 1968 r.

Akwarela na papierze 37,5 x 49 cm
Sygnowany p.d. - `e. Dwurnik 68"

Żołnierze 1968

akwarela, gwasz, papier, 37 x 50 cm (w świetle passe-parout); sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK 68

Nowy Jork – Word Trade Center 2003

olej, płótno, 50 x 61 cm; sygn. i dat. na odwrocie

Domy

olej, płótno, wym. 51,5 x 39 cm; sygn. p. d.: E. DWURNIK

Drwale 1968

akwarela, gwasz, papier, 37 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);
dat. i sygn. p. d.: 68 E. DWURNIK, pieczęć autorska w p. d. rogu

AZYL, 1982 r.

Olej, płótno; 116,5 x 89,2 cm
Sygnowany ciemnozielonym olejem l.d.: AZYL;
oraz niebieskim p.d.: E. DWURNIK | 1982 | 750

KRAKÓW - KAZIMIERZ, 1997 r.

Tempera na kartonie 56 x 74 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "E. Dwurnik / 1997"

TULIPANY

Technika mieszana na papierze 75 x 52 cm
Sygnowany p.d. - "E. Dwurnik 85"

BAR SASKI, 1972 r.

Akryl na płótnie 146 x 114 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie autorska nalepka z opisem obrazu
Wystawiany - BWA w Krakowie

Most Świętokrzyski w Warszawie 2000

gwasz, papier, 44 x 54 (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. p.d.: E.DWURNIK/2000

Lukrowy sad, 1999

akryl płótno,
92x118

Siemiatycze - kościół parafialny, 15 XII 1982

olej, płótno,
116 x 89 cm
sygnowany l.d.: SIEMIATYCZE * KOŚCIÓŁ * PARAFIALNY * SZPITAL,
p.d.: E. DWURNIK 1982, na odwr. p.g.: 1982 | E. DWURNIK | IX - 223 - 818 [wszystkie numery ujęte w osobne ramki]

MOST PONIATOWSKIEGO - ŚLIMAK PÓŁNOCNY, 2002 r.

Olej na płótnie 73 x 100 cm
Sygnowany p.d. - "2002/ E. Dwurnik"
Obraz opisany na odwrocie - "Wa-wa XI-310 / 2873 / 2002 / E.Dwurnik/ Most Poniatowskiego Ślimak Północny"

PELPILIN, 1995 r.

Olej na płótnie 24 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "E. Dwurnik 95"
Obraz opisany na odwrocie - "E. Dwurnik/ 1995 /Pelplin / 2173"

KRAKÓW - PLANTY

2001 r.
Olej na płótnie 81 x 60 cm
Sygnowany p.d. - "2001/ E. Dwurnik"
Obraz opisany i katalogowany numerem autorskim na odwrocie - "IX-989 / 2697 / 2001 / E. Dwurnik/ Kraków. Planty"

Bez tytułu,23.10. 2002

rysunek, 32 x 24cm

IWONICZ ZDRÓJ, CYKL PODRÓŻE AUTOSTOPEM

olej, płótno,
116.5 x 89.5 cm
sygnowany p.d.: IWONICZ-ZDRÓJ, obok po p.: 31.XII.89 | E. DWURNIK na odwrocie p.g.: 1989 | E. DWURNIK | NR: IX-418-1388 [ostatnia liczba w kółku], na poprzecznej żerdzi blejtramu: 116 x 89

Stolica, z cyklu XVII

olej, płótno,
146 x 97 cm
sygnowany p.d.: E. DWURNIK 1976 [sygnatura od l. i od g. ujęta w ramkę]

Solidarność, 1980

tusz, ołówek, flamaster, collage, papier, 57 x 47 cm
(w świetle passe-partout); sygn. i dat. p. d.: 1980/E. Dwurnik

"Miasto"

olej, płótno, wym.: 73,5 x 92,5 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 74

WARSZAWA - PLAC ZWYCIĘSTWA

1981 r.
Olej na płótnie 97 x 146 cm
Sygnowany p.d. - "1981. E. Dwurnik 729"

Piaseczno k/ Warszawy 1978

olej, płótno, 150 x 210 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK / 1978 / LIPIEC-SIERPIŃ / NR 123,
na odwrocie nalepka autorska

Solidarność zwycięży (z cyklu "Robotnicy", 1980)

sygn. dat. p.d.
tusz, ołówek kredka collage
58x49

Czerwony czub, 1990

olej, płótno,
73 x 50 cm
sygnowany p.d.: E. DWURNIK; śr. d. tytuł namalowany na chodniku przed obeliskiem: CZERWONY CZUB; na odwr. śr. l.: E. DWURNIK | 1990 | [w ramce:] CZERWONY | CZUB | NR: IX. 544 [w ramce:] 1561

Plac Zamkowy, 2001

olej, płótno
114 x 146 cm

Bar "Saski" - Z cyklu Sportowcy 1972

olej, polimer, płótno, 146 x 114 cm; w p. d. nr kat. autorskiego: 16; sygn. i dat. na odwrocie, na nalepce ze pieczątką autorską (datacja autorska 28.10.1972 r.), nalepka wystawiennicza BWA Kraków - Galeria "Arkady"

"SIEDLCE", 1990

olej na płótnie, 101 x 73,5 cm , sygn. p.d. "E.DWURNIK 1990"
na odwrocie: "SIEDLCE" / 1990 E.DWURNIK / nr.IX.442/1420" oraz na krośnie pieczątka Galerii UCHER w Kolonii

Krakowskie Przedmieście 2001

olej, płótno 97 x 130 cm, sygn. i dat. p. d.: 2001 / E. DWURNIK

Hipnoza, 1985

sucha igła, 11/11, 34,5x22,8 cm, sygnowany p.d.

Staropolskie zaloty

nsygnowany
olej tektura
60x78.5

Kościół św. Aleksandra 1995

olej, płótno, 46 x 24; sygn. p. d. - E. DWURNIK

Krucha rzecz 1972

olej, płótno, 146 x 114 cm; sygn. i dat. p. d. - E. DWURNIK / 1972
Wyst.: Edward Dwurnik, Próba retrospektywy, Zachęta, Warszawa, wrzesień-październik 2001

Zurych, 1998

olej, płótno
150 x 150 cm

Zgierz 1978

olej, płótno, 146 x 47 cm; sygn. i dat. d. śr. - E. Dwurnik 1978

New York Brooklyn 2001

olej, płótno, 92 x 65 cm; sygn. i dat. u dołu - NY BROOKLYN - 2001 - E. WURNIK

Szczecinek 1990

olej, płótno,
146 x 97 cm;
sygn. i dat. p.d. - Dwurnik /1990

Nowy pomnik w Sejnach

olej, płótno,
97 x 146 cm
Sygnowany l.d.: SEJNY, p.d.: NOWY POMNIK W / SEJNACH / 1991. E. DWURNIK, na odwr. p.g.: 1991 / E. DWURNIK / "SEJNY" / NR: IX. 621. (w ramce:) 1697, tenże nr powtórzony l.g.

Chrystus za miastem

olej, płótno
sygn. l.d.: Chrystus za miastem; p.d.: E. Dwurnik 1990
wym.: 61 x 50 cm

Aleje Ujazdowskie 1997

olej, płótno, 89 x 130 cm,
sygn. i dat. p.d.- E. DWURNIK 1997

Droga 1966-1971, 1988

projekt plakatu do wystawy w Galerii Promocyjnej w Warszawie, technika mieszana, druk, ołówek, 64x48 cm

Wenecja - Kraków

olej, płótno,
130 x 89 cm
Sygnowany p.d.WENECJA - KRAKÓW, obok1999 / E. DWURNIK na odwr. sygn. l. g.IX (w kółku) - 949 / 2484 (w ramce), p.g.1999 / E. DWURNIK / KRAKÓW (w ramce)

Martwa natura z Leninem, 1980

olej na płótnie, 90 x 118 cm, sygnowany p.d. "E.Dwurnik 1980"

liczba obiektów: 1062