1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Zielony pejzaż, 1985

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1985;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt z oknem, 1979 r.

olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 Jerzy Nowosielski'

AKT ZE SKRĘPOWANYMI RĘKAMI, 1993

tusz pióro, papier jasnożółty
38,5 x 30,5 cm
sygn. l.g. wzdłuż krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 93

PORTRET KOBIETY, 1946-1947

rewers: GRUPA OSÓB, ok. 1952-1954
olej, płótno
awers: 73,3 x 41,6 cm [w świetle oprawy]
rewers: 38 x 70,5 [w świetle oprawy]

SIEDZĄCA GIMNASTYCZKA, ok. 1951

olej, płótno szyte pionowo przez środek
100 x 67,2 cm
na odwr. na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z numerem i podpisem

KRÓLOWIE I ŚWIĘCI, 1997

akwarela, ołówek, papier, 20 x 25,3 cm
na odwr. napis oł.: SALOMON I DAWID | CYRYL I METODY

PROJEKT WITRAŻA, 1997

akwarela, papier
30 x 20,5 cm
na marginesach skalowanie

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

serigrafia/papier, 70 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995' oraz opisany l.d.: '20/60'
ed. 20/60

PLAŻA TYBETAŃSKA, 1998 r.

serigrafia/papier, 64 x 83 cm w świetle passe-partout
sygnowana i datowana oł. l.d.: 29/50, pd.: Jerzy Nowosielski 1998 r.

Bez tytułu, 1998

serigrafia / papier
edycja 13/50
78,5 × 63,5 cm (w świetle passe-partout)
99,5 × 82 cm (w oprawie)
sygnowany i datowany p.d.: Jerzy Nowosielski 1998 r. opisany l.d.: 13/50

Portret mężczyzny

technika mieszana, gwasz, papier; 20,5 x 14 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: J. N.

Plaża, 1990

olej, płótno; 24,5 x 35 cm;
sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1990

Postać

piórko, papier; 18 x 13,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N. (ołówkiem);
na odwrocie odręcznie pisany tekst artysty na temat teatru lalkowego

Wnętrze z aktem, 1971 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WNĘTRZE | Z | AKTEM | JERZY | NOWOSIELSKI | 1971' oraz dedykacja: 'Kochanej | Pani Basi | w | dniu imienin | J.N. | 4.XII.74'
na odwrociu naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi - wywozowa na Festiwal Sztuki w Edynburgu w 1972

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, papierowa naklejka wywozowa oraz papierowa naklejka z warszawskiej Galerii Piotra Nowickiego

Postać mężczyzny, 1961 r.

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1961'

Boże Narodzenie w grocie , 1988 r.

olej/deska, 12,5 x 10,5 x 2,5 cm
wtórnie opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1988'

Portret kobiety, ok. 1945

olej, płyta pilśniowa, 58 x 44,5 cm

Czarny akt w oknie, 1987

olej, płótno, 100 x 120 cm
sygn. na odwrocie: Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski

Martwa natura, 1986

olej, deska, 22 x 30 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski, na odwrocie pieczęć Tadeusz Nyczek - Maciej Szybist Galeria Sztuki Współczesnej w Krakowie

Akt na plaży, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 72 x 51 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 99' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'EA'

Murzynka na plaży, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 46 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'E/A JERZY NOWOSIELSKI 95'

Bez tytułu, 1960 r.

drzeworyt, papier, 17 x 11 cm,
sygn. l.d.: ołówkiem JN 1960

Akt, 1990 r.

autooffset, papier, 41 x 29 cm, syg. ołówkiem l.b.: Jerzy Nowosielski

AKT, 1963

olej, płótno naklejone na płytę pilśniową
60 x 35,3 cm
na odwrocie na płycie: JERZY NOWOSIELSKI 1963

WNĘTRZE KOŚCIOŁA (WIDOK NA ORGANY), 1958

tusz pióro, akwarela na szkicu ołówkowym
28 x 20,8 cm
sygn. oł. l.g. pionowo wzdłuż l. krawędzi: J.N. 58.

Murzynka na plaży, 1996

olej, płótno, 100 x 80 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1996

Akt, 1990

tusz, papier, 29,5 x 23,5 cm
sygn. l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 90

Hierarchowie

akwarela, pióro, papier; 21,5 x 16 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N. [?]2 (piórem)

Spotkanie przy stole

długopis niebieski, papier; 10,5 x 14,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N. (piórem)

"Modelki", 1963 r.

olej/płyta pilśniowa, 69,5 x 60,5 cm

"Kobieta w negliżu z lustrem", 1979 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KOBIETA W NEGLIŻU Z LUSTREM / 1979 / JERZY NOWOSIELSKI'
na odwrociu nalepka wystawowa z opisem obrazu

Półakt w okularach, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"AKT" / 1968 / JERZY NOWOSIELSKI'
na odwrociu papierowa nalepka z Galerii Współczesnej

Akt, 1998

serigrafia/papier, 85 x 70 cm w świetle passe – partout
edycja 25/50
sygn. p.d.: "Jerzy Nowosielski 1998 r. oraz opisany l.d.: "25/50"

Kobiety z lustrem, 1997

serigrafia/papier, 90 x 70 cm w świetle passe – partout
edycja 14/50
sygn. p.d.: "Jerzy Nowosielski 1997 r. oraz opisany l.d.: "14/50"

ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Projekt dla Teatru Lalek w Łodzi, lata 60. XX w.

gwasz/papier, 33 x 25 cm
opisany śr.d.: 'reżyser'

Akt, 1977 r.

serigrafia barwna/papier, 91 x 71 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997', oraz opisany ołówkiem l.d.: '26/50'

Akt , 1980 r.

serigrafia/papier, 70 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany tuszem wzdłuż lewej krawędzi: 'JERZY NOWOSIELSKI 80 EA'

Bez tytułu, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 60,5 x 50 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999', oraz opisany l.d.: '24/25'

Bez tytułu, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 42,5 x 38 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 95 II/28/30'

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

olej/płótno, 80,5 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY Nowosielski 1965'

Pływaczka

akryl, kamień naturalny, 11 x 8 cm

Akt z lustrem, 1998

Serigrafia/papier, 89x70cm
Sygnowana ołówkiem p.d.: „Jerzy Nowosielski 1998″, l.d.: numer 44/64

Akt, 1980

tusz, papier, 70 x 27,5 cm

Akt z lusterkiem, 1980

olej, płótno, 81,5 x 56 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1980

AKT, 1975

olej, płótno
70 x 50 cm
sygn. na odwrocie:
IX. 1975 | JERZY NOWOSIELSKI | OLEJ

Gang kobiecy, 1997 r.

serigrafia/papier, 61 x 73 cm (odbitka), 70 x 8 cm (wymiary planszy)
sygnowany i datowany oł.p.d.: Jerzy Nowosielski 1997 r oraz opisany l.d.: 46/50

AKT CZERWONY, 1997 r.

serigrafia/papier, 58,5 x 68,5 cm (odbitka w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany oł.p.d.: Jerzy Nowosielski 97 oraz opisany l.d.: 9/15

Kobiety na statku, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1980'

Kobieta we wnętrzu, 1964 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'J. Nowosielski'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1964'

Akt nad morzem, 1982 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1982 | "AKT NAD MORZEM"'
na odwrociu naklejka z Galerii Starmach w języku angielski, papierowa naklejka wywozowa w języku angielskim, nalepka domu aukcyjnego AGRA ART oraz nalepka Galerii Grafiki i Plakatu

Kompozycja abstrakcjyjna/ Pejzaż (praca dwustronna), 1954 r.

olej/płótno, 49,5 x 44 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: 'J. NOWOSIELSKI 1954'

olej/płótno, 27 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA | OLEJ 1966 | 27 - 80 | JERZY NOWOSIELSKI’
na odwrociu nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Galerii Współczesnej w Warszawie

Akt kobiecy

olej, ołówek/tektura naklejona na płótno, 41,5 x 29 cm (w świetle oprawy)

Mężczyzna we wnętrzu, 1960

tusz, papier
15x21 cm
p.d.: "J.NOWOSIELSKI, 1960"

Abstrakcja, 1958

ołówek, gwasz, papier
26x18 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie napis (druk maszynowy): "Jerzy Nowosielski | Abstrakcja, 1958 | szkic ołówkiem"

Cerkiew/Ikonostas, 1950 r.

kredka, ołówek na papierze, 29,8 x 21.1 cm, sygn.

Szkice strojów, 1957 r.

ołówek, papier, 21 x 14 cm,
sygn. p.d.: NOWOSIELSKI 1957

Wnętrze kościoła, 1952 r.

tusz, akwarela, papier, 28,5 x 20 cm,
sygn. monogramem i datowany, praca oprawiona

Akt tyłem-Niewolnica, 1994 r.

tusz, papier, 29 x 21 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.g.: Jerzy Nowosielski 24.IX.94

Akt stojący, 1993 r.

tusz, papier, 28 x 19,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.g.: Jerzy Nowosielski 13.XII.93

Święty Bazyli, lata 50. XX w.

akwarela, ołówek, papier; 24,8 x 19 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: J. Nowosielski (piórem);
na odwrocie napis: BAZYLI WLK (ołówkiem)

Projekt barwny - praca dwustronna, lata 50. XX w.

kredka, pióro, papier; 19,8 x 15 cm w św. p-p.;
sygn. prawy bok: J. N. (ołówkiem);
sygn. l. d.: J. N. (ołówkiem)
na odwrocie szkic

Półakt, 1967

tempera, olej, płótno
80x60 cm
sygnowany na odwrocie: "JERZY NOWOSIELSKI | 1967"; nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi z informacją o udziale pracy w wystawie w Paryżu oraz pieczątką Urzędu Celnego

Kobieta (Ikona), 1985 r.

olej, płótno, 86,5 x 66,5 cm, 96 x 77 cm (w oprawie);
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Martwa Natura, 1987 r.

olej, płótno, 73,3 x 92 cm, 75,1 x 98,7 (w oprawie),
sygn. i datowane na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1987

Akt, 1962

olej, płyta, 84 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI
autentyczność potwierdzona przez Fundację Nowosielskich

Akt z pejzażem, 1972

olej, płótno, 120 x 80 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ AKT Z PEJZAŻEM/ 1972

Dziewczyny na promie, 1979 r. [1981 r.]

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”KOBIETY NA STATKU” | JERZY NOWOSIELSKI 1981’

Abstrakcja, 1956 r. [1957 r.]

olej/płótno, 100 x 130 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1957'

Akt z lustrem, 1977 r.

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY | NOWOSIELSKI'
datowany na blejtramie: 'I 1977'

Akt kobiecy, 1993 r.

serigrafia/papier, 45,5 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '6/50 JERZY NOWOSIELSKI 93'

Wnętrze cerkwi, 1952 r.

ołówek/akwarela/papier, 29 x 20 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'J.N.52'

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

Portret kobiety, praca dwustronna, 1950 r.

tempera, tusz/papier, 29,5 x 20,5 cm
na odwrociu sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'JERZY NOWOSIELSKI 1950'

Projekt wnętrza, 1958 r.

akwarela, tusz/papier, 28 x 20,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.g.: 'J.N.58.'

Projekt

akwarela, ołówek, papier; 11,5 x 12 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: J. N.

Pantokrator - praca dwustronna

akwarela, papier; 27,3 x 17,4 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N (ołówkiem);
na odwrocie wizerunek Chrystusa

GIMNASTYCZKA, ok. 1955

gwasz, tusz pióro, papier
42,2 x 29,5 cm

GÓRSKA DROGA, 1961

olej, płótno
60 x 80 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI | 1961
nieczytelna okrągła pieczęć

PORTRET KOBIETY W OKULARACH, 1973

olej, płótno
35,5 x 27 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY | NOWOSIELSKI | 1973

Projekt wnętrza cerkwi, 1951

piórko, tusz, długopis, akwarela, papier; 27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z lewej, pośrodku: J.N. 51 (ołówkiem).

Akt

Serigrafia na papierze, 28/50, 78,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 1999

Akt w pejzażem miejskim

olej, płótno, 60,6 x 80 cm,
niesygn., kwiecień 1965.

*droit de suite

Bez tytułu, około 1945 r.

olej/płótno, 52,5 x 35 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'

Akt w lustrze, 1977 r.

akryl/płótno, 70 x 100 cm
na odwrociu nalepka wystawowa z IV Międzynarodowego Triennale Sztuki Współczesnej w Nowym Delhi
na blejtramie napis: 'WŁASNOŚĆ H. ZADREJKO' oraz częściowo widoczna data: '1977'

Abstrakcja, 1959 r.

olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 68,5 x 49,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1959'

Scena erotyczna, lata 50. xx w.

tusz, papier; 33 x 22,5 cm
sygnowany na odwrocie p.d. "J. Nowosielski"

Akt, 1960

olej, płótno; 60,5 x 50 cm
na odwrocie na krośnie nalepka "Muzeum Narodowe w Poznaniu Pracownia konserwacji
malarstwa i rzeźby"
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Polska,
- Galeria Starmach, lata 90. XX w.

Pływaczki, 1987

olej, płótno, 40 x 60 cm
na odwrocie nieczytelna pieczątka Wydziału Ochrony Zabytków

Obraz należący do klasycznego nurtu twórczości artysty, ale rzadko spotykany na rynku.

PŁYWACZKA, 1968

tusz, papier beżowy, 70 x 54 cm

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

serigrafia/papier, 70 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995' oraz opisany l.d.: '36/60'

Akt z miastem, 1999 r.

serigrafia/papier, 87 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielki 1999' oraz opisany l.d.: '4/60'

ABSTRAKC JA, 1998

olej, płótno; 33 x 66 cm
sygnowany na odwrocie: "Jerzy Nowosielski 1988"

darczyńca: Andrzej Starmach

Portret ślubny, 1998 r.

serigrafia, ed. 11/15; 80×64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "11/50"; p.d: "Jerzy Nowosielski, 1998 r."; dołączony certyfikat autentyczności fundacji Nowosielskich

bez tytułu (cerkiew/szkic), 1990

długopis, papier; 21x14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "J.N."

Szkice strojów (1957)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
21x14 cm

Kompozycja abstrakcyjna, ok. 1960

Olej, płótno; wym.: 47 x 62 cm; nie sygn. Do pracy dołączone potwierdzenie autentyczności przez Fundację Nowosielskich (14 I 2008).

Portret męski, 1961

olej, płótno; 62 x 42 cm;
na odwrocie nalepki (częściowo czytelne):
- Technique - oil / Admeasurements in inches 28 / Title - Portrait of Man / The Name of the Proprietor - Jerzy Nowosielski / The Name and the Address of the Artist - / Jerzy Nowosielski Kraków, Podmiejska 9 / ...;

Wnętrze

ołówek, kredka, akwarela, papier; 17,2 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: J. N.;
na odwrocie rysunki ołówkiem i kredką

Hierarchowie

akwarela, ołówek, papier; 21 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.

MARIA THEOTOKOS, ok. 1982

Projekt polichromii kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach (kompozycja dwustronna)
akwarela, ołówek, papier
14,4 x 32,2 cm

Kobieta na kole tortur, 1950 r.

ołówek/papier, 20.50 x 14.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'J.N.'

* praca podlega opłacie Droit de suite

Bez tytułu, [1950]

ołówek, tusz, akwarela/papier, 32,5 x 24,4 cm, sygnowany Jerzy Nowosielski na odwrocie

Akt, 1980

olej, płótno, 100 × 80,3 cm
sygn. z tyłu: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 1980

Postać

ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

AKT PRZY OTWARTYM OKNIE, LATA 70. XX W.

olej, płótno, 100 x 60 cm

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Kraków, Galeria Starmach
zakup od artysty

AKT STOJĄCY, 1981

akryl, płótno, 80 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1981

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Kraków, Galeria Starmach
zakup od artysty

Dziewczyna, lata 50. XX w.

olej/tektura naklejona na płótno, 40 x 30 cm

OPINIE:
- w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich w Krakowie

Akt we wnętrzu, 1978 r.

olej/płótno, 60 x 49 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1978'

OPINIE:

Pejzaż, 1963 r.

olej/płyta pilśniowa, 43 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1965 | J. NOWOSIELSKI'

na odwrociu nalepka z opisem pracy: '28 | JERZY NOWOSIELSKI | [adres] | 'PEJZAŻ' 1963 | (olej, pilśniówka) | 43 x 60 cm | CENA: 430 Ł' obok nalepka handlu zagranicznego Desy z opisem pracy i datą 1963

- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Jerzy Nowosielski, wystawa retrospektywna, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, 6.03-26.03.1963
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Wojewódzki Dom Kultury, Klub Zamek, Lublin 1963
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Cassel Gallery, Londyn 1963
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej w Cassel Gallery, Londyn 1963, poz. 28, s. nlb. (spis)

Projekt dekoracji cerkwi w Hajnówce, 1970

akryl, gwasz, tektura; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA (ołówkiem);
na odwrocie opisany: 13 Hajnówka.

Akt, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 40 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999.', opisany l.d.: 'e/a'

Muzyka nocą, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 81 x 61 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999 r.' oraz opisany l.d.: '47/50'

Kobiety z lustrem

serigrafia barwna/papier, 90 x 70 cm

Akt z lustrem

serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm

Abstrakcja, 1998 r.

akryl/deska, 23 x 47,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 98' oraz wskazówka montażowa

- Jerzy Nowosielski Abstrakcje, Galeria Starmach, Kraków, luty-marzec 1998
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz. kat. 740, s. 540 (il.)

Bez tytułu, 1947 r.

gwasz/papier, 34,5 x 46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J.NOWOSIELSKI 1947'

- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz. kat. 64, s. 56 (il.)

Święty Mikołaj

tempera/deska, 55 x 34,5 cm
opisany na froncie w języku ukraińskim: 'Сватий Микули'
na odwrociu nalepka z ceną oraz opisem w języku ukraińskim: 'Новосельский', pochodząca z galerii Tatiany Kuliczyńskiej

- galeria Tatiany Kuliczyńskiej, Ukraina

Akt z oknem, 1979 r.

olej/płótno dublowane, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 JERZY NOWOSIELSKI"

- własność artysty, do 1989
- aukcja dzieł sztuki wspierająca komitet wyborczy Tadeusza Mazowieckiego, grudzień 1989

Kompozycja erotyczna/Głowa dziewczyny (praca dwustronna)

Kompozycja erotyczna
tusz, papier, 27 × 41 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: J.N.
Głowa dziewczyny
tusz, papier, 19 × 16 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: J.N.

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek, papier, 20,3 × 29,4 cm
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 1960

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna, papier, 76 × 57 cm (odcisk płyty), 80,5 × 62 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski 1998 r.,
opisany l. d.: 14/64

Abstrakcja geometryczna, ok. 1958

akwarela, gwasz, papier; 29 x 20,5 cm w (świetle passe-partout);
sygn. l. d.: J.N. (ołówkiem).

PEJZAŻ ZIELONY, 1985

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI 1985

Ołtarz (1957)

sygn. dat. l.śr.
akwarela, ołówek, papier
28x20.8 cm

Statek niewolnic, 1982 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm

- wystawa indywidualna, Polnisches Instytut, Lipsk, maj 1987
- wystawa indywidualna, Galeria W pasażu, Wrocław, kwiecień 1987
- wystawa indywidualna, Galeria trzech obrazów, Kraków ASP, czerwiec 1982

Pejzaż miejski (Kraków), 1973 r.

olej/płótno, 60 x 75 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J.NOWOSIELSKI | 1973' na odwrociu papierowa nalepka Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz nalepka galerii Gest

- wystawa indywidualna, Instytut Kultury Polskiej i Zitadele Spandau, Berlin, październik-listopad 1995
- wystawa retrospektywna, Muzeum Narodowe Poznań, Muzeum Narodowe Wrocław, Zachęta Warszawa, Muzeum Narodowe Kraków, 1993
- wystawa indywidualna, Galeria Arsenał, Białystok, maj-czerwiec 1991
- wystawa indywidualna, Lwowska Galeria Obrazów, Lwów, wrzesień-październik 1990
- wystawa indywidualna, Muzeum Okręgowe, Radom, czerwiec-wrzesień 1990
- wystawa indywidualna, Salon Wystawowy BWA Białystok, listopad 1976
- wystawa indywidualna, BWA Arsenał, Poznań, sierpień-wrzesień 1976
- wystawa indywidualna, BWA Rzeszów, marzec-kwiecień 1975
- wystawa indywidualna, Pawilon Wystawowy BWA Kraków, styczeń-luty 1974
- wystawa indywidualna, Galeria BWA Lublin, marzec 1973

Akt, 1985 r.

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1985'

- Wystawa Grupy Krakowskiej, Pałac Sztuki, Kraków, październik 1992

Dziewczyna w kostiumie gimnastycznym, 1952 r.

olej/płótno, 102 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1952'

- Galeria Starmach, Kraków

Znak Jonasza , 1964 r.

olej/płótno, 80 x 59 cm
opisany na odwrociu: ' "ZNAK JONASZA" 1964 | 80 x 59 | Jerzy Nowosielski'

- kolekcja Wojciecha Siemiona, Polska

- "Wizerunek - widzenie - wyobraźnia", Galeria Współczesna KMPiK, 21.11.1965-01.1966
- wystawa indywidualna, Salon Wystawowy oddziału PAX, Łódź, maj-czerwiec 1965
- wystawa indywidualna, Dom Turysty, KMPiK, galeria Pegaz, Zakopane, grudzień 1964
- wystawa indywidualna, Galeria Krzysztofory, Kraków, październik-listopad 1964
- wystawa indywidualna, Salon BWA Katowice, maj-czerwiec 1964

Kompozycja abstrakcyjna, 1968 r.

olej/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | "KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA" | 1968' oraz 'R.39' 'P.6.' i 'B.2.'
na odwrociu papierowa nalepka autorska z opisem pracy, papierowa nalepka wystawowa z wystawy polskiej sztuki podczas Festiwalu w Edynburgu w 1972 oraz papierowa nalepka wystawowa z Galerii Współczesnej K.M.P. i K. "RUCH" w Warszawie z 1970 r.

- Wystawa polskiej sztuki podczas Festiwalu w Edynburgu,
Galeria Richard Demarco, Edynburg 1972
- Wystawa indywidualna Galeria Współczesna K.M.P. i K. "RUCH", Warszawa 11.12.1969-4.01.1970

olej/płótno, 80,5 x 61 cm

- Jerzy Nowosielski. Malarstwo, BWA Kraków, 1974

Akt w okularach, 1969

olej, płótno; 100 x 60 cm
sygnowany na odwrociu, na krośnie g.: "J. Nowosielski 100 x 60 1969"; nalepka z opisem pracy; nalepka Desa; pieczątka wywozowa; nalepka z Muzeum Narodowego w Poznaniu, pracownia konserwacji i rzeźby
Literatura:
- Jerzy Nowosielski, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielski, Kraków 2003, il. s. 313, poz. kat. nr 451.
Proweniencja:

Martwa natura, ok. I poł. lat 50. xx w.

olej, płótno naklejone na deskę; 24 x 33 cm;
sygnowany na odwrocie "JERZY NOWOSIELSKI"

Abstrakcja, 1962

olej, płótno; 90 x 77,5 cm
sygnowany na odworcie l.g. "Jerzy Nowosielski | 1962"; l.d. "Jerzy Nowosielski"
Proweniencja:

KONCERT, 1954 r.

węgiel, tusz/papier, płótno, 96 x 126 cm
sygnowany l.d.: J. N.

- Jerzy Nowosielski, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003

- Jerzy Nowosielski , Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, repr. poz. kat. 188, s.189

Akt, 1993 r.

tusz na papierze, 51 x 56 cm, sygn.

Projekt wnętrza

tusz, papier; 21 x 29,2 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Nowosielski

Chrystus - Pantokrator - praca dwustronna

gwasz, ołówek, papier; 32,3 x 23,2 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie portret dziewczynki i napis l. g.: TERESKA

Portret, 1990

litografia, papier; 30 x 20 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 218/300 (ołówkiem).
Litografia dołączona do druku "Jerzy Nowosielski. Rysunki. Maski i nagość", Galeria Starmach, Kraków, październik 1990.

Portret kobiety

tusz/papier, 35 x 20,8 cm
sygnowany p.d: 'J.N.'

Portret

ołówek/papier, 28,6 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'NOWOSIELSKI'

akwarela/papier, 19 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J.N.'

Martwa natura

ołówek, papier, 10,5 × 15 cm
sygn. p. d.: J. N.

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Postaci, 1956 r.

tusz, papier, 20 × 28,5 cm w świetle pass-partout
sygn. i dat. p. d.: J. N. 1956

Akt, 1997 r.

serigrafia barwna, papier, 78 × 57 cm (odcisk płyty) , 83 × 61,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski 1997 r. oraz opisany l. d.: 41/50

Akt z lusterkiem, 1997 r.

serigrafia barwna, papier, 50,5 × 74 cm (odcisk płyty), 80 × 55,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski 1997 r oraz l. d. ołówkiem: 37/50

Portret kobiety, 1976

Olej, płótno; wym.: 35 x 26,5 cm (w rzeczywistości kompozycja większa przy każdym brzegu 2 cm - obraz oprawiony autorsko tak, by malowane płótno zakrywało brzegi blejtramu); sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1976.

Wspomninie z Egiptu, 1991 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1991'

PROFIL, 1994

tusz pióro, papier żeberkowy z filigranem
43,3 x 31 cm
sygn. w l.g. rogu pionowo: JERZY NOWOSIELSKI 1994

Abstrakcja, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 85 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995 r.', opisany l.d.: '53/60'

Akt leżący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 93 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '39/60'

Abstrakcja, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 92 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '57/64'

Akt z miastem, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 87 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '6/60'

Bez tytułu, 1950-51 r.

olej/płótno, 55 x 40 cm
OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Dziewczyna w pokoju, 1948 r.

olej/płótno, 88 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY | NOWOSIELSKI | 1948'

OPINIE:

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1981'

OPINIE:
- Galeria Starmach, Kraków
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Kraków, maj 1992
- Jerzy Nowosielski, red. Piotr Cypryański, Andrzej Szczepaniak, Kraków 2003, s. 466, poz. 587 (il.)
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy w Galerii Starmach, Kraków 1992 (okładka)

Niewolnice na Morzu Egejskim, 1979

olej, płótno; 60 x 80 cm
na odwrocie pośrodku dedykacja: "Kochanemu Panu | Franciszkowi Kotuli |w dowód wieloletniej |przyjaźni | Jerzy Nowosielski | 1979", l.d.: "Zakupiono od Bobuli", p.d.: "Niewolnice na Morzu Egejskim"

- Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1993
- Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1993
- Jerzy Nowosielski, Galeria "Zachęta" w Warszawie, Warszawa 1993
Reprodukowany:
- Jerzy Nowosielski, publikacja towarzysząca wystawie w Zachęcie Państwowej Galerii Sztuki w Warszawie, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Kraków 2003, s. 506, nr kat. 576.
- A. Kostołowski, W. Nowaczyk, Jerzy Nowosielski, Poznań 1993, poz. kat. 223, s. 269.

Akt we wnętrzu, około 1965 r.

olej, płótno, 79,5x59 cm
niesygnowany

do obrazu dołączony jest certyfikat z Fundacji Nowosielskich

Pochodzenie
- kolekcja Eugene'a Ordona z Wayne State University w Detroit
- dom aukcyjny Okna Sztuki, Milanówek
- dom aukcyjny Desa Unicum

Gimnastyczka

rysunek/kredka/tusz/papier, 12.50 x 8 cm, oprawiony, sygnowany monogram p.d: 'J.N'

- Galeria ARTEMIS, Kraków, 2016

*opłata droit de suite

Wnętrze cerkwi

akwarela/tempera/tusz/papier, 20 x 15 cm,oprawiony, sygnowany monogramem l.d: 'J.N'

*opłata droit de suite

Projekt ikonostasu

tempera/papier, 12.50 x 25 cm, oprawiony, sygnowany monogramem na odwrociu: 'J.N'

*opłata droit de suite

Akt czerwony, 1997 r.

serigrafia, ed. 15/25, 70.00 x 50.00 cm, oprawiony, sygnowany ołówkiem p.d: 'Jerzy Nowosielski 97 15/25'

*opłata droit de suite

Akt na plaży, 1999 r.

serigrafia, ed. E.A, 76.50 x 55.30 cm, oprawiony, sygnowany ołówkiem p.d: 'Jerzy Nowosielski' 99 E.A' Egzemplarz kolekcjonerski

*opłata droit de suite

Praca dwustronna: Bez tytułu (Postać kobieca)

tusz/papier, 29,5 x 20,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Portret Zofii Gutkowskiej Nowosielskiej, 1963 r.

ołówek/papier, 23,7 x 19,3 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.N. 1963'

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

Kompozycja abstrakcyjna, 1960 r.

olej, płótno, 47 × 62 cm
Do pracy dołączone zaświadczenie o autentyczności wydane przez Fundację Nowosielskich w Krakowie z 2008 r.

Proweniencja:
- praca była bezpośrednim prezentem od artysty

Zwiedzajcie Wybrzeże Kości Słoniowej!, 1983 r.

olej/płótno, 71 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zwiedzajcie Wybrzeże Kości Słoniowej! | J.N. 83'
na odwrociu, na blejtramie papierowa nalepka z Galerii pod Różą w Krakowie z opisem pracy
OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich w Krakowie

- Galeria pod Różą, Kraków

Portret, 1952 r.

olej/płótno, 51 x 40 cm

- zakup w Galerii Starmach, lata 90. XX w.

Plaża, lata 50. XX w.

tusz/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'
OPINIE:

Portret, 1952 r.

ołówek/papier, 30,1 x 21 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: "JERZY NOWOSIELSKI 1952'

OPINIE:

Zamyślona, 1999

serigrafia, papier; 48,5 x 30,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Nowosielski (ołówkiem), nr odbitki l. d.: 55/150/99 (ołówkiem);
dołączony kalendarz z 2000 roku z 12 reprodukcjami J. Nowosielskiego; całość ujęta w oryginalną tekę.

Pejzaż z wiatrakami

olej, płótno; 60 x 72 cm;
na odwrocie, na krajce płótna napis autorski (?): NOWOSIELSKI;
na odwrocie nalepka z Ministerstwa Kultury i Sztuki (Departament Plastyki Wydział Twórczości Plastycznej) wraz z okrągłym stemplem, zawierająca odręcznie wypisaną informacją o obrazie: I - 1154 - 5241 / Nowosielski Jerzy / Pejzaż z wiatrakami / olej 72 x 60 cm / 2.500,- / z wystawy indywidualnej / Łódź 4 VI 1957.
Według przekazu oferenta obraz był eksponowany na wystawie indywidualnej w łódzkim CBWA, 8-30 stycznia 1957 r., następnie wystawę powtórzono w Warszawie.

Bez tytułu (Cerkiew/Szkice), 1990 r.

długopis/papier, 21 x 14,7 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.N.'

OPINIE:

inna/inny, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.:'J.N.'

Praca dwustronna: [Św. Mikołaj] na odwrociu: [Wnętrze świątyni]

tempera/papier, 27 x 24,5 cm
na odwrociu sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.N.'

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA

Akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: J.N.

Hierarchowie, 1952

akwarela, papier; 28,6 x 20,2 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: J. N. 52

Projekt witraża

akwarela, papier; 32,3 x 10,5 cm;
sygn. prawy bok: J. N.;
na odwrocie napis: JELON

Bez tytułu, 1952 r.

atrament, tektura, 12,7 x 17,7 cm
dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich
praca reprodukowana w: Jerzy Nowosielski, Notatki. Część czwarta, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków luty-marzec 2008, s. 20

Bez tytułu, 1952 r.

sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1952
praca reprodukowana w: Jerzy Nowosielski, Notatki. Część czwarta, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków luty-marzec 2008,

MANDYLION Z EDESSY, lata 70. XX w.

olej, płótno
45 x 64,8 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: J. NOWOSIELSKI

Akt z lustrem, 1970

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygnowany na odwrocie: śr. "Akt z lustrem | 1970 | Jerzy Nowosielski | 60 × 50"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Poznań
- Jerzy Nowosielski, Monografia kobiety. Obrazy z lat 1947-1997, Galeria u Jezuitów, Poznań 1997
Literatura:
- Jerzy Nowosielski, red. P. Cypryański, A. Szczepaniak, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielski, Kraków 2003, il. s. 372, poz. kat. nr 462.
- Jerzy Nowosielski, Monografia kobiety. Obrazy z lat 1947-1997, Galeria u Jezuitów, Poznań 1998, reprodukcja obrazu na okładce

Gimnastyczki, lata 50. XX w.

akwarela, ołówek, papier, 43,5 × 45,5 cm

Wnętrze sakralne

sygn. na odwrociu
tusz, papier
21x9.5 cm

Martwa natura, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 92 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1998 r.', opisany l.d.: 'e/a'

Akt, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 87 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999 r.', opisany l.d.: '8/50'

Prorok na skale, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 81 x 70 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELKI 1999r', opisany l.d.: '18/50'

AKT, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 61 x 79 cm w świetle passe-partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: Jerzy Nowosielski 1997
opisany l.d.: 25/50

Obraz dwustronny: Dwie dziewczyny, Kąpiel, 1951 r.

olej/płótno, 68 x 100 cm

Okręt

olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI'

MARTWA NATURA, 1992

olej, płótno, 65 x 92 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1992

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
Galeria Inny Świat, Kraków
własność artysty

Akt kobiety, 1995

serigrafia barwna, papier; 42,5 x 38 cm (wymiar kompozycji),
45 x 40 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: II/20/50 JERZY NOWOSIELSKI 95 (ołówkiem).

Bez tytułu (Cerkiew / Ikonostas), 1990

gwasz, długopis, karton; 32,5 x 23 cm;
Praca posiada certyfikat z Fundacji Nowosielskich w Krakowie.

Cerkiew / Ikonostas, ok. 1950

ołówek, papier; 14,5 x 22,5 cm;
sygn. na odwrocie p. d.: J. Nowosielski;
na odwrocie drukowany napis.
Rysunek posiada potwierdzenie autentyczności z Fundacji Nowosielskich w Krakowie z 7 stycznia 2014 r.

Bez tytułu (Hajnówka), 1970,

ołówek, akryl/tektura, 49,1 x 69,6 cm,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: 'J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA' i opisany na odwrociu: 'Hgj Hajnówka'

ŚWIĘCI PRAWOSŁAWNI

GRECKI ŚWIĘTY PRAWOSŁAWNY, 1972
akryl, kamień naturalny
6 x 5,4 cm, okrągła oprawa drewniana, śr. 10 cm

TEOLOGOS TRATIŁAT - ŚWIĘTY PRAWOSŁAWNY, 1972
akryl, kamień naturalny
6 x 7 cm, oprawa drewniana 9,8 x 11,8 cm

akryl, kamień naturalny
4 x 3,5 cm, oprawa drewniana 9 x 6,8 cm

PRZEMIENIENIE - PROJEKT POLICHROMII KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W TYCHACH, ok. 1982

akwarela, gwasz, atrament pióro, ołówek, papier kremowy
28,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
na odwr. liczby oł.

UKRZYŻOWANIE - PROJEKT POLICHROMII KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W TYCHACH, ok. 1982

na odwr. ślady szkicu ołówkowego

NA PLAŻY, 1994

olej, płótno
100 x 90 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY Nowosielski 1994

Obraz opisany i reprodukowany:
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich 2003, kat. s. 730, poz. 711, il. barwna s. 497.

Święty Mateusz Ewangelista

gwasz, papier; 23,3 x 17,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Nowosielski;
na odwrocie napis: S Mateusz, ewangielista (piórem)

Cerkiew - praca dwustronna

gwasz, papier; 23,7 x 33 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.;
na odwrocie kompozycja z architekturą

Szkice

ołówek, papier; 13,5 x 19,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: J. N.;
na odwrocie autorskie rysunki ołówkiem

Akt

ołówek/papier, 21 x 14 cm

OPINIE:

Na plaży, 1992

olej, płótno, 100×89,5cm
sygnowany na odwrocie czerwoną farbą "Jerzy Nowosielski 1992"
praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Polska
zakup od artysty

Kompozycja, 1962

olej, deska, 18,5 x 57,5 cm,
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1962

Reprodukowany w: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich [katalog wystawy], Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 350, s. 225

Półakt w okularach, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"AKT" | 1968 | JERZY NOWOSIELSKI'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu z Galerii Współczesnej

- Galeria Współczesna, Warszawa
- Galeria Współczesna, Warszawa, 11.12.1969-4.01.1970

Żółte garnuszki, 1970 r.

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1970'
na odwrociu napis flamastrem: 'Wnukowi ...(słowo wykreślone) Marcinowi na XVIII urodziny dziadek Lech | 18.II.96'

- zakup bezpośrednio od artysty w latach 70. XX w.
- kolekcja dra Lecha Siudy z Buku
- kolekcja prywatna, Poznań
- Wojciech Makowiecki, Kolekcja dr. Lecha Siudy, Poznań 1997, s. 41 (il.)

Akt, 1992 r.

akryl/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1992'
OPINIE: - do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

- DESA Unicum, 2014

Pejzaż zielony I, 1985 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1985'

- DESA Unicum, 2008
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03 - 27.04.2003, Warszawa 2003, s. 429, poz. kat. 637

Bez tytułu, 1946 r.

tempera/papier, 21,1 x 29,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1946'
OPINIE:- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

Akt, 1960

linoryt, papier naklejony na karton;
16,5 x 11 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu).
Praca pochodzi z teki Konfrontacje 60.

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 89 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', opisany l.d.: '49/64'

Kobiety z lustrem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 90 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '28/50'

Akt siedzący, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', opisany l.d.: '49/60'

Akt z misą, 1999 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '4/60'

Akt z lustrem, 1973 r.

olej/płótno, 120 x 80 cm

- zakup bezpośrednio od artysty
- Dom Aukcyjny Agra-Art (wystawione przez w/w)
- kolekcja prywatna, Polska (nabyte w powyższej transakcji)

- Jerzy Nowosielski, red. Piotr Cypriański, Andrzej Szczepaniak, Kraków 2003, s. 404 (il.)

Cerkiew

olej/płótno, 50,5 x 70 cm
na odwrociu podpis wtórny: 'JERZY NOWOSIELSKI'

Oranta (Męczeństwo św. Agaty), 1961 r.

olej/płótno, 77 x 56,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ORANTA JERZY Nowosielski 1961 r'

Akty we wnętrzu, 1968 r.

olej/płótno, 38 x 53,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI 1968'
na odwrociu częściowo zachowana papierowa nalepka: 'JERZY NOWOSIELSKI - | LAUREATEM NAGRODY | ..CYBISA'

Studium mandali, 1952 r.

olej/płyta, 29,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'J. NOWOSIELSKI'
na odwrociu nalepka z opisem pracy z Galerii R w Poznaniu

- Galeria "R", Poznań (lata 90. XX w.)

AKT, 1992

olej, płótno, 86 x 46 cm

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Irlandia

Abstrakcja, 1948

ołówek, papier; 16,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 48

Akt, 1982

olej, płótno, 96,3 x 81,2 cm
na odwrocie: Jerzy Nowosielski/ 1982

Obraz posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

* opłata z tytułu "droit de suite"

Ikonostas, 1955 r.

ołówek/papier fotograficzny, 18 x 23,6 cm
na odwrociu opisany ołówkiem p.d.: 'J. Nowosielski 25.XII.1955'

OPINIE:

Portret kobiety, 1950 r.

ołówek/papier, 12,5 x 8 cm
sygnowany p.d.: 'J.N.'

OPINIE:

Gimnastyczka

ołówek/papier, 32,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)

Kobieta siedząca

ołówek, tusz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Abstrakcja, 1974 r.

olej/płótno, 119,5 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. Nowosielski | 1974'

OPINIE:
- Galeria Starmach, Kraków
- por.: Jerzy Nowosielski, publikacja towarzysząca wystawie prac artysty w Galerii Zachęta, 21 marca-27 kwietnia 2003, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich 2003 (il. s. 354, 355, 360)

Bez tytułu, 1947 r.

gwasz/papier, 34,5 x 46 cm

OPINIE:
- Galeria Starmach, Kraków
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 21.03 - 27.04.2003
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz kat. 64, s. 56 (il. barwna)

Różowy akt, 1973

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:36,5 cm
opisany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1973'

- Współczesne malarstwo na misach ceramicznych. Kolekcja Jana Styczyńskiego, katalog wystawy, red. W. Bąblewska-Rolke, Warszawa 1978, okładka przód i tył
- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 26
- T. Sowińska, Misy malowane, "Zwierciadło", nr 8, 22.02.1979

Pejzaż, 1973

olej/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:29 cm
na odwrociu sygnowany i darowany: 'JERZY | NOWOSIELSKI | 1973

Jean Cort du Pel, 1945 r.

gwasz na papierze, 29,5 x 21,4 cm, sygn.

Martwa natura

akwarela, papier; 16 x 15 cm;
na odwrocie inicjały ołówkiem: JN

Portret kobiety

olej/tektura, 47,8 x 35,5 cm

Portret kobiety

olej/tektura, 46,5 x 34,5 cm

Projekt ołtarza

sygn. p.d.
ołówek, kredka, papier
31x16.5 cm (w świetle passe-partout )

Pociąg, 1972

olej, płótno, 35 × 50 cm
opisany na odwrocie: Dla Staszka Balewicza / Jerzy Nowosielski / 1972

Twarz, 1973

olej, płótno, 35 × 27 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1973

Akt, 1999

serigrafia, papier, 70 x 93,5 cm
sygn. p. d.: J. Nowosielski 1999 r.
odbitka 28/60

Ikona

gwasz, kredka, papier; 31,5 x 22,5 cm w św. p-p.;
sygn. na odwrocie: J. N.;
na odwrocie rysunki ołówkiem

Projekt ołtarza

ołówek, kredka, papier; 14,5 x 25,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971

GIMNASTYCZKI, połowa lat 50. XX w.

obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET KOBIETY
tempera, deska, 40 x 25 cm

Autentyczność obrazu potwierdzona przez Fundację Nowosielskich.

Akt leżący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier,70 x 93,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '47/60'

Akt, 1999 r.

serigrafia barwna/papier,87 x 70 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '17/50'

Akt, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,70 x 91 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '24/50'

Akt siedzący, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,70 x 99 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '40/60'

WSPOMNIENIE Z EGIPTU, 1990

olej, płótno, 35 x 45 cm
op. na odwrocie: OLEJ, PŁÓTNO 8 II 1990/ “WSPOMNIENIE/ Z/ EGIPTU"/ 1990/ JERZY NOWOSIELSKI

Dziewczyna z lustrem, 1981 r.

olej/płótno, 101 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 100 x 70 | 81'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy i numer 'PS0Z III - 893/94'

olej/płótno, 80,5 x 61 cm

Cerkiew, 1983 r.

olej/płótno, 70 x 49,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1983'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy i papierowa nalepka z opisem prazy z Galerii Starmach

- Galeria Starmach, Kraków- kolekcja prywatna, Polska

Akt, 1962 r.

ołówek/papier, 24 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 1962'

OPINIE:

Półakt, 1983 r.

tusz/papier, 47 x 31 cm
sygnowany, datowany i dedykowany wdłuż prawej krawędzi: 'Pani Uli - Nowosielski w Paryżu - maj - 1983'

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek, papier, 20,3 x 29,4 cm;
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 1960 ; do pracy dołączony certyfikat fundacji Jerzego Nowosielskiego

Kobieta, 1993

serigrafia, papier; 46 x 33,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: II/4/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)

Akt, 1993

serigrafia, papier; 44,7 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 93 II/13/50 (ołówkiem)

Akt, 1975

olej, płótno; 70 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski, sygn. i dat.: IX 1975 / JERZY NOWOSIELSKI

Głowa, 1999

serigrafia, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: 101/150/99 J. Nowosielski

Półakt, 1997

serigrafia, papier; 70 x 50 cm;
opis u dołu nr: 15/XV

Akt na plaży, 1995

serigrafia, papier; 44 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis ołówkiem u dołu: JERZY NOWOSIELSKI 95 II/8/50

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;

Akt, 1975

olej, płótno; 70 x 50 cm;

Ołtarz

ołówek, kredki, papier, 30,5 × 16,5 cm
sygn. p. d.: J.N.

Pływaczka, 1991 r.

olej/płótno, 73 x 61 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1991'

Portret żony artysty, 1945 r.

olej/deska, 47,5 x 22 cm
sygnowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI'
na odwrociu papierowa naklejka z Pracownii Konserwatorskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu z numerem '18'

OPINIE:

Pejzaż ze Zwierzyńca, 1967 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu; ' JERZY NOWOSIELSKI | 1967'

- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 27.08.2003
- kolekcja prywatna

Portret Zofii Gutkowskiej, 1957 r.

ołówek/papier, 50 x 30,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 1957'

OPINIE:

Akt

tempera/papier, 29,3 x 21,2 cm
sygnowany na odwrociu: 'J.N.'

OPINIE:

PEJZAŻ GÓRSKI - ZUBRZYCA, 1972

olej, płótno
35 x 55,5 cm

Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich z dnia 17 X 2011 r.

MARTWA NATURA, przełom lat 70. i 80. XX w.

olej, ołówek, płótno
27 x 41,5 cm
na odwrocie na płótnie dedykacja i sygnatura: Krystynie na imieniny| 1987 (CHORY) | JERZY NOWOSIELSKI

GŁOWA

Tusz, papier, 32 x 22 cm,
sygn. l.g.: Jerzy Nowosielski 96.

AKT

Tusz, papier, 32x22,5 cm,

Projekt witrażu do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie na Jelonkach

ołówek, tempera/papier, 39 x 8,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'J.N. Jelonki - W-a wstępne projekty witraży'
posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Kolejka wąskotorowa praca dwustronna, 1948 r.

akwarela, ołówek/papier, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu "Postacie", 1946, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout)

Kobieta siedząca, 1962 r.

ołówek/papier, 14,5 x 19 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'JERZY NOWOSIELSKI 1962'

Plaża

tusz/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Postać, 1983 r.

tusz/papier, 47 x 30,5 cm

Kościółek 1

atrament, tektura, 12,8 x 17,8 cm, 1952,
niesygnowany.
Posiada atest Fundacji Nowosielskich.

Kościółek 2

niesygnowany.

Jezioro małe I lub Słońce wschodzi nad Serwami, 1964 r.

olej/płótno, 37 x 54 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI, 1964'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy oraz papierowa nalepka z opisem pracy: 'Obraz Jerzego Nowosielskiego “Jezioro małe I" | malowany na Suwalszczyźnie nad jeziorem Serwy | w 1964 r podczas kręcenia filmu Jarosława | Brzozowskiego “Interpretacje". Film ten otrzymał nagrodę | Gran Premio Bergamo'

- kolekcja prywatna, Szwajcaria

Akt we wnętrzu, około 1965 r.

olej/płótno, 79,5 x 59 cm

OPINIE:

Czarny akt w oknie, 1987 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm

na odwrociu dedykacja: 'Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski'

- 6 stycznia 1988 r. obraz otrzymał w prezencie Rajmund Kalicki - pisarz, tłumacz i znawca literatury latynoamerykańskiej, redaktor "Twórczości"
- Galeria Fibak, Warszawa, 2008
- kolekcja prywatna

Cerkiewka, 1992 r.

olej/płótno, 75,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1992'

Projekt witrażu

akwarela, ołówek/papier, 32,5 x 23 cm
sygn. p.d.: JN
na odwrociu szkic ołówkiem

Plaża, 1987

olej, płótno naklejone na deskę; 39,5 x 60 cm;
na odwrocie data: 1987 oraz nalepka Galerii Grafiki i Plakatu L'Affiche Warszawa Hoża 40

Martwa natura, 1997 r.

serigrafia barwna/papier 92 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', l.d.: '47/50'

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

serigrafia barwna/papier 99 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1995 r.', l.d.: '36/60'

Akt z miastem, 1999 r.

serigrafia barwna/papier 85 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', l.d.: '29/60'

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna/papier 90 x 70 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', l.d.: '50/64'

Martwa natura, 1947 r.

olej, płótno, 37,5 × 69,5 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI, na odwrocie szkic malarski olejem (abstrakcja)

Wystawiany i reprodukowany:
Jerzy Nowosielski. Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 2003, il. 71, s. 45

Święty Augustyn

gwasz, tusz, ołówek, papier; 22,5 x 17,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie napis: S Augustyn / biskup Hippony

Projekt ołtarza

technika mieszana, papier; 33 x 23,6 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie rysunek duchownego we wnętrzu kościoła

Akt, 1982

olej, płótno
96,3 x 81,2 cm
na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1982

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;

tempera, deska
40 x 25 cm

AKT KOBIETY, 1960

olej, płótno
72,5 x 59,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI

Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich w Krakowie, gdzie został skatalogowany.

BRUNETKA, 1963

obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET W BIAŁEJ BLUZCE, lata 50. XX w.
olej, dykta
46,2 x 34,8 cm

Potwierdzenie autentyczności i datowanie obrazu - Fundacja Nowosielskich, Kraków.

KOBIETY W CIEMNI (MAŁE), 1971

tempera, deska kreślarska
53,5 x 40 cm
sygn. na odwrocie na desce: "KOBIETY W CIEMNI (MAŁE)" | 1971 | JERZY NOWOSIELSKI

na odwrocie na desce p.g. nalepka: W. 952 | J. Nowosielski | "Kobiety w | ciemni" | temp/desk. 54 x 40 | c. 8000,
poniżej pieczątka Galerii Desa w Krakowie
na środku nalepka zezwalająca na wywóz za granicę, dookoła niej pieczątki Galerii Desa w Krakowie oraz nalepka fabryczna Zjedn. Przem. Meblarskiego... Rysownica

Obraz skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich p.t.: Akt z wariantami.

Obraz wystawiany lub opisany:
- Czwarte spotkania krakowskie "Człowiek i przestrzeń", BWA Kraków 1971, [katalog wystawy:] Spotkania krakowskie 1971 [jako Akt z wariantami];
- Jerzy Nowosielski, [wyd.] Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, s. 615.

Przechodzeń, ok. 1950

ołówek, papier;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. NOWOSIELSKI

Abstrakcja

akwarela, papier; 24,5 x 20 cm;
sygn.. na odwrocie: J. N. ołówkiem oraz nalepka
z maszynowym opisem: JERZY NOWOSIELSKI / ABSTRAKCJA akwarela

Abstrakcja, 1997 r.

sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', l.d.: '12/64'
stan zachowania: bardzo dobry

Akt w ciemni, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 99 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', l.d.: '28/60'
stan zachowania: bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

Akt, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 85 x 70 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', l.d.: '29/50'

Akt z misą, 1999 r.

sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', l.d.: '35/60'

Akt, 1980 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 100 x 80 '

- Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Galeria trzech obrazów, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, 1982
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03-27.04.2003, Warszaw 2003, s. 462 (il.), s. 725, poz. kat. 58

Bez tytułu (Wnętrze z postaciami), około 1958-59 r.

tempera/deska, 24,8 x 50,2 cm
sygnowany na odwrociu: 'J. Nowosielski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy

OPINIE:

Bez tytułu (Pejzaż syntetyczny), 1960 r.

olej/płótno, 87 x 63 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI 60'
na odwrociu, na blejtramie nieczytelne stemple wywozowe i napis: '24KZ98'

OPINIE:
- do pracy dołączony jest certyfikat Fundacji Nowosielskich

Pejzaż grecki, 1973 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1973'
na odwrociu naklejka wywozowa, stempel wywozowy, oraz papierowa naklejka własnościowa z opisem pracy

- Galeria Boss, Łódź
- Galeria Krzysztofory XII Wystawa Grupy Krakowskiej, Kraków, 1973
- wystawa indywidualna, Pawilon Państwowy BWA, Kraków, 1974
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03-27.04.2003, Warszawa 2003, s. 327 (il.), s. 723, poz. kat. 510

Półakt, 1993 r.

tusz/papier, 70 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'JERZY NOWOSIELSKI 93.'

Bez tytułu (Hajnówka), 1970 r.

ołówek, akryl/tektura, 69,5 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA'
na odwrociu opisany: '13 Hajnówka'
OPINIE:
- w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Martwa natura - praca dwustronna

tempera/tektura, 16,8 x 23,4 cm (w świetle passe-partout)
OPINIE:

Pejzaż z fabryką, przed 1949 r. r.

olej/płótno, 38 x 70 cm
sygnowany w latach późniejszych na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI 1949
OPINIE:
obraz skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich

Portret

ołówek/papier, 31,5 x 23,5 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'
OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autentyczności Fundacji Nowosielskich

Plaża, 1987

olej, płótno naklejone na deskę;
39,5 x 60 cm;

Kompozycja metafizyczna, 1980

olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1980

Ikona - praca dwustronna

gwasz, ołówek, papier; 25,5 x 19,6 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski;
na odwrocie wielopostaciowa scena religijna

Lourdes - projekt polichromii

gwasz, papier; 28 x 22,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.

Oranta, 1961

olej, płótno; 77 x 56,5 cm;
sygn. i opis autorski na odwrocie: ORANTA JERZY NOWOSIELSKI 1961.

Akt czarny, 1971

38,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na sklejce: J. Nowosielski 71

Pejzaż zielony VI, 1985 r.

olej/płótno, 70 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski 1985`
na blejtramie papierowa naklejka z XVII Wystawy Grupy Krakowskiej w Krzysztoforach (marzec 1987, poz. 2)

- "Jerzy Nowosielski", Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa, 21.03-27.04.2003
-"Jerzy Nowosielski", Starmach Gallery, Kraków, 2-17.02.1990
-"Jerzy Nowosielski. Malarstwo", Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, 16.05-15.06.1989
- wystawa Jerzego Nowosielskiego inspirowana sztuką wschodnią (towarzyszyła obchodom 1000-lecia Chrztu Rusi), Klasztor oo. Dominikanów, Kraków, czerwiec 1988
- "Jerzy Nowosielski. Malarstwo", Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL, Lublin, styczeń 1988
- "XVIII Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, 6-29.03.1987
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03-27.04.2003, Warszawa 2003, s. 431, poz. kat. 636
- Jerzy Nowosielski, Starmach Gallery, Kraków styczeń 1990, s. 201 (dodruk do "Artibus et Historiae", 1990 No 21 (XI), IRSA, Kraków)

Pejzaż ze Zwierzyńca, 1967 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu; ` JERZY NOWOSIELSKI | 1967`

- kolekcja prywatna

Akt

serigrafia na papierze,
28/50, 78,5 x 60,5 cm (w świetle passe-partout),

Spotkania w pejzażu, 1959 r.

olej/płótno, 60 x 72 cm
na odwrociu papierowa nalepka wywozowa z Desy oraz papierowa nalepka autorska z opisem pracy

- kolekcja prywatna, Koszalin (od 1966)
- dom aukcyjny Walker`s Fine Art & Estate Auctioneers, Ottawa

- "Eibisch, Gierowski, Jackiewicz, Jaskierski, Nowosielski, Ziemski", Washington Gallery of Art, Waszyngton, wrzesień-październik 1965
- "Jerzy Nowosielski. Wystawa malarstwa", ZPAP CBWA , Zachęta, Warszawa, marzec 1963
- "Jerzy Nowosielski. Wystawa malarstwa", Cassel Gallery, Londyn, listopad 1963
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03-27.04.2003, Warszawa 2003, s. 604
- Eibisch, Gierowski, Jackiewicz, Jaskierski, Nowosielski, Ziemski, katalog wystawy zbiorowej w Washington Gallery of Art, Waszyngton 1965
- Jerzy Nowosielski. Wystawa malarstwa, katalog wystawy w Cassel Gallery, Londyn 1963 (il. czarno-biała)

Dziewczyny na statku, 1981 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1981`

- Starmach Gallery, Kraków
- Porównaj: Kunst uit Krakau vanaf 1947, Slot Zeist, Zeist 1990, reprodukowany.
- Porównaj: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Kraków 1992, s. 5.
- Porównaj: Kolekcja Galerii Starmach w Miejskiej Galerii Sztuki Extravagance, Sosnowiec, 1992, (fotografia wystawy Jerzego Nowosielskiego w Galerii Starmach, 1992)
- Porównaj: Artyści Galerii Starmach, Kraków, 1992, (fotografia wystawy Jerzego Nowosielskiego w Galerii Starmach, 1992)
- Porównaj: J. Madeyski, D. Kazimierska-Nyczek, T. Nyczek, Jerzy Nowosielski, Arkady, Warszawa 1992, s. 61, il. 36
- Porównaj: Nowosielski, Obrazy i rysunki, Fundacja Nowosielskich, Galeria Starmach, Aukcja 8 czerwca 1996, il. 13 oraz na okładce
- Porównaj: Jerzy Nowosielski, Kobiety we wnętrzu/Women in an Interior, Galeria Kordegarda, Wydawnictwo Galerii Zachęta, Warszawa 1998, s. 5 (il.)
- Porównaj: Jerzy Nowosielski, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, s. 20 (il.)
- Porównaj: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, poz. kat. 613, s. 507 (il.)
- Porównaj: K. Czerni, Jerzy Nowosielski, Wydawnictwo Znak, Kraków 2006, s. 107 (il.)

Abstrakcja czerwona II, 1973 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1973 | ABSTRAKCJA CZERWONA II`

- kolekcja prywatna, Kraków

- wystawa malarstwa Tadeusza Brzozowskiego i Jerzego Nowosielskiego podczas III Muzycznych Spotkań w Baranowie Sandomierskim, 1978
- wystawa indywidualna, Salon Wystawowy BWA, Białystok, 1976
- wystawa indywidualna, BWA Arsenał, Poznań, 1976
- wystawa indywidualna, BWA Rzeszów, 1975
- wystawa indywidualna Pawilon Wystawowy BWA Kraków, 1974

olej/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | "KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA" | 1968` oraz `R.39` `P.6.` i `B.2.`

- Wystawa polskiej sztuki podczas Festiwalu w Edynburgu, Galeria Richard Demarco, Edynburg 1972
- Wystawa indywidualna Galeria Współczesna K.M.P. i K. "RUCH", Warszawa 11.12.1969 - 4.01.1970 r.

Akt z pejzażem miejskim, 1981

olej, płótno, 81 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1981

Pływaczka, 1991

olej, płótno, 73 x 61 cm
opisany na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1991

KOBIETA W OKULARACH, 1972

olej, płótno
64,8 x 50 cm
sygn. na odwrocie na płótnie czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1972 oraz ołówkiem: NOWOSIELSKI | 94

STILL LIFE

sygn., opis. i dat. 1987 na odwrocie
olej, ołówek, płótno
27.5 x 41.5 cm

Bez tytułu, 1984 r.

ołówek, tempera/papier, 22 x 32,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: `J. N. 84. | Bielsk`

OPINIE:
- Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Pejzaż, na odwrociu Wnętrze cerkwii, 1950 r.

akwarela, gwasz/papier, 14,8 x 21 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J. N. 1950.`

OPINIE:

Bez tytułu, 1958 r.

ołówek, tusz, akwarela na papierze, 28 x 20,8 cm sygn.
Praca posiada atest autentyczności.

AKT NA PLAŻY, 1988

olej, płótno
55 x 46 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Jerzy Nowosielski 1988
Na odwrocie na płótnie nalepka aukcji "Artyści dla Rzeczpospolitej" w Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie 14 stycznia 1990, Fundusz Daru Narodowego; na blejtramie nalepka: OFIARODAWCA: | p. prof. Jerzy | Nowosielski.

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1966

olej, płótno
25 x 70 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA | 1966 | OLEJ 25 x 70 | JERZY NOWOSIELSKI

Obraz wystawiany i opisany:
- 3. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin VII - IX 1966, s. 39, kat. poz. 246;
- Jerzy Nowosielski, MN Poznań 28 III - 30 V 1993, MN Wrocław 25 VI - 19 IX 1993, Galeria "Zachęta" Warszawa 4 X - 1 XI 1993, kat. s. nlb., il. barwna;
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich 2003, katalog prac reprodukowanych, s. 347, poz. 408, il. barwna.

- Obrazowi towarzyszy certyfikat Fundacji Nowosielskich.

Cerkiew, lata 60.

Tusz, papier;
wym.: 23 x 32 cm;
sygn. p.d.: JN.
Jeden ze szkiców koncepcyjnych wykonanych w latach 70. przez artystę. Ideę wykorzystano podczas projektowania gmachu cerkwi w Białym Borze.

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;

Para

pióro, kredka, papier; 28,2 x 18 cm w św. p-p.;
sygn. prawy bok: J.N.

Projekt

technika mieszana, papier czarny; 30,2 x 18 cm w św. p-p.;
napis na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Postać, 1960 r.

linoryt/papier, 16,5 x 10 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: `JN 1960`

Akt siedzący, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 100 x 70 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r., l.d.:`55/60`

Akt, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 91,5 x 70 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r`, l.d.: `50/50`

Akt siedzący, 1999 r.

sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.`, l.d.: `23/60`

Akt na różowym tle, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 80,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, l.d.: `33/50`

Niebieska abstrakcja, 1962 r.

olej/deska, 37 x 35 cm
sygnowany na odwrociu `JERZY NOWOSIELSKI | 1962`

- Galeria Starmach, Kraków
- kolekcja prywatna, Kraków

Akt, 1961 r.

tempera/płótno, 67 x 37 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1961`

- "Jerzy Nowosielski", Zacheta Panstwowa Galeria Sztuki, Warszawa, 21.03-27.04.2003
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zacheta, 21.03-27.04.2003, Warszawa 2003, s. 275, poz. kat. 345

Półakt, 1979 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1979`

AKT CZERWONY, 1958

olej, płótno; 73 x 56 cm
na blejtramie pieczątka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie

CERKIEWKA, 1992

olej, płótno; 75x60 CM

AKT TYŁEM, 1989

akryl, papier; 50 x 40 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI / 1989.

Martwa natura

ołówek/karton, 10,5 x 15 cm
sygnowany p.d.: `J.N.`

Bez tytułu, 1956 r.

tusz/papier, 21,2 x 29,6 cm
sygnowany i datowany p.d.:`J.N. 1956`

Projekt ołtarza

akwarela, ołówek, tusz/papier, 32,7 x 24,4 cm
sygnowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski`

Przedsionek cerkwi, 1965 r.

tempera/papier, 32,6 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J.N. 1965`, opisany p.d.: `Kraków`
na odwrociu: `25. Przedsionek cerkwi w Krakowie - 34`

Martwa natura

olej, płótno, 45 × 64,5 cm w świetle ramy
opisany na odwrocie: J. NOWOSIELSKI

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek/papier, 29,8 x 20,1 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.N. 1960'

Grabarka, 1992 r.

ołówek, tempera/papier, 31,8 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'J. NOWOSIELSKI 1992 GRABARKA'

Wiosna, 1966 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm

- kolekcja O. J. Lewandowskich, Warszawa

- "VII Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, 28.05-22.06.1966

- Jerzy Madejski, Jerzy Nowosielski, Kraków 1973, s. 72 (jako “Akt")

OPINIE:
- Do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

Pejzażyk , 1988 r.

olej/płótno, 27 x 35 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski 1988`
na odwrociu naklejka galeryjna `Starmach Gallery` z opisem obrazu
oraz stempel wywozowy

- "Kunst aus Krakau seit 1947. T. Brzozowski, M. Jarema, A. Marczyński, K. Mikulski, J. Nowosielski, A. Pawłowski, J. Stern", Raiffeisen BanK, Wiedeń, 1991
- wystawa indywidualna, Galeria Arsenał, Białystok, kwiecień 1991
- wystawa indywidualna, Muzeum Archeologiczne, Galeria Arche, Gdańsk, luty 1991
- wystawa indywidualna, Institut Polonais, Paryż, listopad 1990

Pejzaż przemysłowy / Prezbiterium kościoła, lata 60.

Akwarela dwustronna; wym.: 21 x 14,5 cm;
sygn. tuszem (na obu kompozycjach): J.N. Prace pochodzą z daru artysty dla jego ucznia.

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1969

olej, deska
100 x 71 cm
sygn. na odwrocie na desce: J. NOWOSIELSKI | 1969 | "KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA" | 100 x 71
oraz nalepka z danymi obrazu

Pochodzenie: kolekcja prywatna, Włochy.

DWIE KOBIETY WE WNĘTRZU, 1979

olej, płótno
81,5 x 73 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI | 1979

Do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich.

JORDAN (CHRZEST JEZUSA CHRYSTUSA W JORDANIE), 1964

olej, płótno
100 x 80 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI | 1964
na odwrocie na płótnie kartka z tekstem: "Obraz Jerzego Nowosielskiego "Jordan" | (Chrzest Jezusa Chrystusa w Jordanie) | malowany w 1964 roku nad jeziorem Serwy | na Suwalszczyźnie podczas kręcenia filmu | Jarosława Brzozowskiego "Interpretacje". Film ten otrzymał nagrodę Gran Premio | Bergamo."

PROJEKT KOSTIUMU DO SPEKTAKLU SĘDZIOWIE STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, 1972

tusz, gwasz, papier kremowoszary
28,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: J.N.

AKT, 1992

olej, płótno
86 x 46 cm
sygn. na odwr. na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI 1992
Pochodzenie: kolekcja prywatna, Polska; kolekcja prywatna, Irlandia

Biskup, 1951

ołówek, papier; 28,5 x 20,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. prawy bok: J. NOWOSIELSKI (NOWOSELLSKI)51.
Praca dwustronna, na odwrocie rysunki ołówkiem

Cerkiewki, 1983

gwasz, ołówek, papier; 26,5 x 18 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J. Nowosielski 83

Święty Benedykt

gwasz, technika mieszana, papier; 25 x 20,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Nowosielski

Abstrakcja, 1958

ołówek, akwarela, papier;
28 x 21,5 cm
na odwrocie: sygn. ołówkiem p. d.: J.N. oraz nalepka z maszynowo pisaną informacją o pracy Jerzy Nowosielski / Abstrakcja, 1958 / szkic ołówkiem

KOBIETA Z LUSTREM, 1979

akryl, płótno, 90 x 58 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/1979
oraz na blejtramie: JERZY NOWOSIELSKI - KOBIETA Z LUSTREM, 1979, akryl, pł 90 x 56

AKT, 1995

olej, płótno, 99 x 80.5 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1995
na odwrocie nalepki: z Galerii Fibak oraz Domu Aukcyjnego Agra Art z 2008r
- aukcja Dom Aukcyjny Agra Art z 20.04.2008
- kolekcja prywatna - Szwajcaria

Abstrakcja czerwona, 1978 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1978`
na blejtramie nalepka z opisem obrazu
- Galeria Starmach, Kraków
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Galeria Starmach, Kraków, styczeń 1990
- Wystawa indwidualna, Salon Sztuki Współczesnej BWA, Bydgoszcz, wrzesień - październik 1985
- "XV Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, 25 listopada 1978 - 25 stycznia 1979

Akt, 1985 r.

olej/płótno, 100 x 72 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1985` trudno czytelna pieczątka z numerem: `PS02-III-71/96` oraz nalepka wystawowa z 1987 z opisem pracy
- Wystawa indywidualna, Instytut Kultury Polskiej i Zitadele Spandau, Berlin, październik - listopad 1995
- Wystawa indywidualna, Pawilon Wystawowy BWA, Kraków, kwiecień - maj 1994
- Wystawa retrospektywna, Zachęta, Warszawa, październik - listopad 1993
- Wystawa indywidualna, Galeria Arsenał, Białystok, maj - czerwiec 1991
- Wystawa indywidualna, Lwowska Galeria Obrazów, Lwów, wrzesień - październik, 1990
- Wystawa indywidualna, Muzeum Okręgowe, Radom, czerwiec 1990
- Wystawa indywidualna Galeria Starmach, Kraków, styczeń 1990
- "XVIII Wystawa Grupy Krakowskiej", Galeria Krzysztofory, Kraków, marzec 1987
- Adriana Prodeus, Ikona czy ikonika, "Newsweek", nr 7, Warszawa 17.02.2013, s. 85 (il.)

Kobieta przed lustrem, 1972 r.

akryl/płótno, 50 x 65 cm
na odwrociu dedykacja: `JERZEMU | JERZY | (Nowosielski) | było około 25 lat przedtem`
- kolekcja Jerzego Madeyskiego, Kraków, 1973
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Wystawa indywidualna, Galeria BWA, Lublin, marzec 1973
- Wystawa indywidualna, Galeria Zapiecek, Warszawa, marzec 1974

Akt z lusterkiem, 1997 r.

sygnowana ołówkiem i datowana p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l. d.: `25/50`
OPINIE:
Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Akt na plaży, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 49,7 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l.d.: `54/60`
OPINIE:

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1995 r.`, l.d.: `24/60`
OPINIE:

Święty, lata 60.

Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32 x 23 cm; sygn. p.d.: J.N. Na odwrocie szkic kopuły cerkiewnej i zarys konstrukcyjny ikonostasu. (il. str. 36)

Ikonostas, lata 60.

Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32,2 x 22,2 cm; sygn. p.d.: J. Nowosielski. Na odwrocie szkic wnętrza cerkwi i monogram JN.

Martwa natura, 1947 r.

olej, płótno, 37,5 x 69,5 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI
na odwrocie olejny szkic malarski

Wystawiany i reprodukowany: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich [katalog wystawy] Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 71, s. 45

Kompozycja, 1962 r.

olej, deska, 18,5 x 57,5 cm

Wystawiany i reprodukowany: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich [katalog wystawy] Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 350, s. 225

Twarz, 1984 r. / 1998 r.

serigrafia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 18 z 40
sygn. l.g.: Jerzy Nowosielski 84/98 18/40
odbitka 18 z 40

Akt siedzący, 1958

olej, płótno,
64,5 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1958

PŁYWACZKA, 1997

serigrafia barwna, papier, 84.5 x 62 cm w świele passe-partout
sygn.l.d. 42 / 60, p.d. Jerzy Nowosielski 1997

Wspomnienie z Egiptu, 1990

olej, płótno, 35 x 45 cm
sygn.na odwrocie: WSPOMNIENIE/Z/EGIPTU/1990/JERZY NOWOSIELSKI

Biały kościół, 1948

technika mieszana/tektura; 32,5 x 23 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie napis ołówkiem: J. Nowosielski 48

Projekt scenografii - Kotka na gorącym blaszanym dachu

gwasz, ołówek, papier; 18,5 x 26,5 cm w św. p-p;
sygn. p. d.: J.N.

Wnętrze

ołówek, kredka, papier; 32 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.

Akt, 1999

serigrafia, papier; 88,3 x 67,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy NOWOSIELSKI 1999 r.;
oznaczenie p. d.: 23 / 60

Murzynka na plaży, 1994 r.

olej/płótno, 100 x 89 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: `JERZY NOWOSIELSKI 1994` oraz `P14`

- prezent od artysty, 1994
- kolekcja prywatna, Kraków

Wnętrze z kobietami (Za kulisami), 1977 r.

olej/płótno, 73 x 59,5 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: `Jerzy Nowosielski 1977`
na blejtramie opisany: `Jerzy Nowosielski - "Za kulisami", 1977, pł. olej 73 x 59,5`

- Wystawa indywidualna, Desa, Galeria Kramy Dominikańskie, Kraków, XI.1977

Martwa natura, 1942 r.

olej/sklejka, 32 x 40 x 5 cm

Cerkiew, 1980 r.

tempera/papier, 20 x 24 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Nowosielski 1980`

Praca dwustronna: Scena rodzajowa, na odwrociu - Portret kobiety

tusz, ołówek/papier, 27,5 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.śr.: `J.N.`
rysunek na odwrociu: tusz/papier, 19 x 16 cm (w świetle passe-partout)

ołówek/papier, 12,5 x 17,5 cm

Cerkiew, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 91,6 x 70 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.` oraz l.d.: `e/a` (edycja autorska)

Nawiedzenie

ołówek/papier, 57,4 x 41,7 cm
sygnowany p.d.: `J.N.`

Kompozycja abstrakcyjna

ołówek, akwarela, papier;
19 x 13,7 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: J.N.

Pejzaż górski- Zubrzyca,

olej, płótno; 35x55,5
niesygnowany

Pływaczka, 1998

serigrafia barwna, papier, 66x57 cm
sygn. l.d.: ed. 55/60
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 1998 r.

Abstrakcja, 1978 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1978`

- dar od artysty, lata 80. XX w.
- kolekcja prywatna, Kraków

Akt w lustrze, 1977 r.

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI`,
na odwrociu naklejka wystawowa Triennale Sztuki w New Deli
na blejtramie napis: `WŁASNOŚĆ H. ZADREJKO` oraz częściowo widoczna data: `1977`
Malowany: luty 1977

- 12 kwietnia 1979 obraz otrzymała w prezencie Pani Helena Zadrejko (polska malarka, mieszkająca w Atenach w Grecji)

- New Dehli, Triennale Sztuki Współczesnej, 1977

Porwanie Europy, 1976 r

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu `Jerzy Nowosielski`

- zakup od artysty
- BWA Kraków (Bunkier Sztuki)
- Kraków, aukcja na początku lat 90. XX w.
- Galeria Fibak
- Fundacja Ryszarda Krauze
- kolekcja prywatna, Warszawa

- Karlskrona, Szwecja, Blekinge Museum, wystawa indywidualna, 15 V - 15 VI 1978

- Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Galeria "Zachęta" w Warszawie, 1993, il. II. 28, s. 135.
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich , Kraków 2003, il. 548, s. 377

Akt siedzący (1999)

sygn. dat. p.d.
serigrafia (e.a.)
55.5x45.6 cm

Czarny akt, 1960

Linoryt; wym.: 150 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Jerzy Nowosielski, p.b. data. Wkładka do katalogu: Jerzy Nowosielski, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, wrzesień 1960

serigrafia barwna; papier
98,3 x 68,5 cm (w świetle ramy);
pod obrazem napis p. d.: Jerzy Nowosielski

Pływaczka

serigrafia, papier,
wym. w świetle p - p.: 44,5 × 40 cm
sygn. ołówkiem: Jerzy Nowosielski 95
edycja 95II/21/30

Cerkiew, 1995

olej, płótno; 46 x 33 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczność od poprzedniego właściciela, który otrzymał obraz bezpośrednio od artysty.

Akt siedzący, 1958

olej, płótno, 64,5 x 50 cm;
na odwrocie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1958

Bez tytułu (witraż), 1984-1992 r.

gwasz na kartonie, 32,5 x 22,8 cm, sygn.

Plaża

sygn. p.d.
akwarela, tusz, papier
21x30 cm

Akt, 1987 r.

olej/płótno, 100 x 120 cm
na odwrociu dedykacja: `Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski`

- 6 stycznia 1988 r. obraz otrzymał go w prezencie Pan Rajmund Kalicki - pisarz, tłumacz i znawca literatury latynoamerykańskiej, redaktor "Twórczości"
- kolekcja prywatna

Pejzaż ze Zwierzyńca, 1967 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm

- kolekcja prywatna

Trzy akty we wnętrzu, 1969 r.

olej/płótno, 38 x 53,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `J. NOWOSIELSKI 1968` (błędnie datowane przez artystę)
na odwrociu częściowo zachowana papierowa nalepka: `JERZY NOWOSIELSKI - | LAUREATEM NAGRODY | ..CYBISA`

Martwa natura

olej, płótno; 46x68 cm
opisany na odwrocie: J. Nowosielski

Czarna pływaczka, 1982

olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1.X.1982

Akt, 1968

olej, płótno; 80 x 60 cm
opisany na odwrocie: AKT/ 1968/ JERZY NOWOSIELSKI

Akt z lustrem, 1997

serigrafia barwna, papier; 78x54 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997 r.
l.d.: 4/50

Akt, 1998

serigrafia barwna, papier; 65,5 x 74,8 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 1998 oraz napis l. d.: ela

Projekt polichromii, 1983

gwasz, papier; 38,5 x 49 cm w św. p-p;
sygn. i dat. p. d.: J. NOWOSIELSKI 1983 LOVRES

Twarz

serigrafia, papier; 68,7 x 48,8 cm w świetle oprawy;
sygn. l. g.: JERZY NOWOSIELSKI 84/98;
oznaczenie l. g.: 18/40

Projekt z kotem

gwasz, ołówek, papier; 22 x 28,2 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N

Akt siedzący, 1958

olej, płótno, 64,5 x 50 cm;

Akt leżący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 93,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.:`Jerzy Nowosielski 1999 r`, l.d.: `24/60`

Akt

ołówek/papier, 21 x 14 cm
OPINIE: Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskicj

Cerkiew

niebieski tusz, papier,
20 × 14 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. N.
na odwrocie projekt wnętrza cerkwi,
sygn. p. d.: J. N.

Prorok na skale, 1999 r.

serigrafia barwna, 80 x 71 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.`, w l.d.: `37/56`
Opinie: Praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Kobiety z lustrem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 81 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, w l.d.: `e/a`

Gimnastyczki, 1955 r.

ołówek/papier, 17,7 x 14,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d. `JERZY NOWOSIELSKI 1955`

Bez tytułu, 1945 r.

tusz/papier, 29,1 x 23,3 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `J. Nowosielski 45`

Bez tytułu, 1946 r.

Czarna pływaczka

olej, płótno; 85x70 cm

Estymacja: 220 000 - 260 000 zł

Dziewczyny na statku, 1997

Serigrafia barwna, papier; 61,2 x 79,1 cm
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997r.
l.d.: 4/50

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Pociąg, 1972 r.

olej,płótno, 35x50
opisany na odwrocie: Dla Staszka Balewicza / Jerzy Nowosielski / 197

Estymacja: 100 000 - 120 000 zł

Lustro

olej, płótno; 50x64,5 cm
opisany na odwrocie: JERZEMU/ JERZY/ (NOWOSIELSKI)/ było około 25 lat przedtem

Estymacja: 150 000 - 200 000 zł

Twarz, 1973

olej, płótno; 35x27 cm
opisany na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1972

Estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Bez tytułu, 1984

ołówek, tempera / papier
63 cm x 53 cm
Dzieło posiada Atest Fundacji Nowosielskich, potwierdzający autentyczność. Praca jest reprodukowana w katalogu: Jerzy Nowosielski, "Notatki część czwarta", Galeria Starmach, Kraków 2008, reprodukowany, s. 62.
Praca sygnowana: J. N. w prawym dolnym rogu

Wspomnienie z Egiptu, 1991 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
datowany i sygnowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1991`

Opinie:

Estymacja: 200 000 - 270 000

Jordan - Chrzest Jezusa Chrystusa w Jordanie, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `J.NOWOSIELSKI 1964`
na odwrociu naklejka z opisem: `Obraz Jerzego Nowosielskiego "Jordan" | (Chrzest Jezusa Chrystusa w Jordanie) | malowany w 1964 roku nad jeziorem Serwy | na Suwalszczyźnie podczas kręcenia filmu | Jarosława Brzozowskiego "Interpretacje" | Film ten otrzymał | nagrodę Grand Premio | Bergamo.`

- kolekcja Jarosława Brzozowskiego
- kolekcja prywatna

Estymacja: 120 000 - 150 000

Krucyfiks, 1990-1992 r.

tempera/deska, 90 x 60 cm

Krucyfiks zamówiony był u Artysty w latach 80. Jerzy Nowosielski podjął się wykonania pracy, pod warunkiem, że zostanie przygotowany do tego odpowiedni krzyż, wedle jego rysunku. Zleceniodawca zamówił taki krzyż u stolarza i przekazał go Artyście. Ostatecznie praca wykonana została przez malarza na początku lat 90.

Estymacja: 60 000 - 80 000

Abstrakcja, ed. 45/64, 1997 r.

sygnowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`

Cerkiew, 1995

olej, płótno;
46 x 33 cm;

Akt z lusterkiem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 92 x 70 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l.d. nr edycji: `37/50`

Estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Bez tytułu, 1984 r.

akwarela, długopis/papier, 23,2 x 32,3 cm
sygnowany na odwrociu: `J.N. WROCŁAW`

Estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Bez tytułu, 1946 r.

tempera/papier, 21,3 x 29,6 cm

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Plaża

tusz/papier, 29,5 x 21 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Na łodzi

ołówek/papier, 20,7 x 15 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

Estymacja: 3 500 - 5 000 zł

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm (akusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998`, w l.d. nr edycji: `51/64`

Estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Cerkiew, 1995

olej, płótno; 46 x 33 cm;

Tajemnica narzeczonych

serigrafia, papier; 77 x 60 cm
sygn. ołówkiem p.d. Jerzy Nowosielski 1997 l/a

Estymacja: 7000 - 9000 PLN

Dwa akty, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm

- kolekcja M. Boguckiej

Estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Murzynka na plaży, 1992 r.

olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1992`

Opinie:

Estymacja: 200 000 - 280 000 zł

Murzynka na plaży, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 49,5 cm (arkusz), 53 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l. d. nr edycji: `33/66`

Estymacja: 7 000 - 8 500 zł

gwasz, olej, ołówek/papier, 28,5 x 63 cm (arkusz, w świetle oprawy)

Estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Akt siedzący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 100 x 70 cm (arkusz), 94 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1999`, w l.d. nr edycji: `37/50`

Estymacja: 6 500 - 8 500 zł

Postać, 1945 r.

ołówek/papier, 29,5 x 21,3 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: `JERZY NOWOSIELSKI 1945`

Estymacja: 4 000 - 7 000 zł

Portrait de Madame Passin

tusz/papier, 21 x 15,1 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J. Nowosielski`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Portret kobiety, 1997

serigrafia barwna, papier;
69 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 97
oraz napis l. d.: 9/15

Martwa natura

akwarela, papier;
17,6 x 12 cm;
sygn. ołówkiem p. g.: J.N.

Zestaw 9 rysunków, 1958

piórko, tusz, papier;
formaty różne: 17,4 x 22,3 cm, 24,5 x 18,8 cm, 28,9 x 18,8 cm, 21,8 x 13,4 cm, 21, 6 x 24,8 cm, 21 x 13, 5 cm, 22,8 x 15,6 cm (w świetle oprawy), 21 x 13,5 cm (w świetle oprawy), 18,2 x 23 cm (w świetle oprawy);

Ikona Michała Archanioła (oprawiona w ramkę kasetonową), 1975 r.

olej/deska, 23 x 18 cm
Praca oprawiona w wybraną przez artystę zabytkową ramkę kasetonową.
Wymiary obrazu z ramką: 34,5 x 30 x 7,5 cm

Opinie:

- bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków

Estymacja: 45 000 - 70 000 zł

Na plaży III, 1974 r.

olej/płótno, 80 x 120 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | P.76` i P.72` | R26.`

Opinie:

- od 1976, kolekcja Lecha Siudy

Estymacja: 180 000 - 240 000 zł

Martwa natura, 1947 r.

olej, płótno, 37,5 × 69,5 cm
na odwrocie szkic malarski olejem (abstrakcja)

Wystawiany i reprodukowany:
Jerzy Nowosielski.Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 2003, il. 71, s. 45

Estymacja: 95 000 - 110 000 zł

Projekt ikonostasu, lata 60.

Święty [projekt witraża], lata 60.

Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32 x 23 cm; sygn. p.d.: J.N. Na odwrocie szkic kopuły cerkiewnej i zarys konstrukcyjny ikonostasu.

Akt we wnętrzu, 1967

olej, płótno; 100 x 80 cm
sygn. na odwrocie

estymacja: 150000 - 180000 zł

Murzynka na plaży, 1998

serigrafia, papier; 69 x 60 cm
sygn.: l.d. 31/60 p.d. Jerzy Nowosielski 1998

estymacja: 8000 - 10000 zł

Głowa mężczyzny, lata 90 XX wieku

olej, płótno; 61 x 46 cm

estymacja: 50000 - 60000 zł

Akt czarny, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 78 x 70 cm
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1995`, l.d. nr edycji: `37/60`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Abstrakcja czerwona, 1995 r.

sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1995`, l.d. nr edycji: `46/60`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Anioły

ołówek/papier, 58,2 x 41,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J.N.`

OPINIE:
w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Cerkiewka

tusz/papier, 28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: `Jerzy Nowosielski`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Portret kobiety, 1958 r.

ołówek/papier, 25,4 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1958`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bez tytułu (Wesoła), 1987 r.

tempera, ołówek/karton, 23 x 23 cm, sygn.

Kobieta stojąca w wodzie, 1993

serigrafia, papier, 43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: II/5/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)

Wnętrze - projekt kaplicy

na odwrocie szkice, akwarela, papier, 20 x 20 cm, sygn. p.d.: J. Nowosielski

Cerkiew (1995)

sygn. dat. p.d.
serigrafia (16/30)
55.6x45.3 cm

Zestaw 9 rysunków, 1958

piórko, tusz, papier;
formaty różne:
17,4 x 22,3 cm, 24,5 x 18,8 cm, 28,9 x 18,8 cm, 21,8 x 13,4 cm, 21, 6 x 24,8 cm, 21 x 13, 5 cm, 22,8 x 15,6 cm (w świetle oprawy), 21 x 13,5 cm (w świetle oprawy), 18,2 x 23 cm (w świetle oprawy);

Akt, 1999

serigrafia, papier; 70 x 93 cm
sygn. u dołu ołówkiem: 28/60 Jerzy Nowosielski 1999

Estymacja: 6000 - 8000 PLN

Cerkiewki 1991

olej, płótno; 33,5 x 46 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1991

Estymacja: 30000 - 40000 PLN

Abstrakcja, 1952 r.

olej/płótno, 71 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1952`
ODWROCIE: Na odwrociu znajduje się praca Jerzego Nowosielskiego "Pejzaż" wykonana w technice olejnej w latach 1945-46

Opinie:
W załączeniu opinie Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 80 000 - 95 000 zł

Akt na plaży, 1994 r.

olej/płótno, 100 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY Nowosielski 1994`

Opinie:

Estymacja: 170 000 - 250 000 zł

Plecy

ołówek, papier;
20, 3 x 14 cm;
sygn. l. d.: J.N.

serigrafia, papier,
43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: II/5/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)

Akt z lusterkiem, 1997 r.

sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l.d. nr edycji: `37/50`

Opinie:
W załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Portret

ołówek/papier, 31,8 x 23,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

Opinie:

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Pływaczka

ołówek/kalka, 20,08 x 14,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J.N`

Opinie:

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Murzynka na plaży, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 50 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l.d. nr edycji: `63/66`

Opinie:

Estymacja: 6 500 - 7 500 zł

rysunek, ołówek, papier, 19,7 × 34 cm
sygn. l. d.: J.N.

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Pływaczka, 1995 r.

serigrafia, papier, 44,5 × 40 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: ołówkiem: E/A JERZY NOWOSIELSKI 95 edycja autorska

Estymacja: 4 800 - 6 000 zł

Półakt, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 83 x 44 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l.d. nr edycji: `39/50`

OPINIE:

Estymacja: 7 000 - 9 000

Bez tytułu (Mężczyzna), 1950 r.

ołówek/papier, 52,8 x 39,6 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 50`

OPINIE:

Estymacja: 9 000 - 12 000

Wnętrze kościoła

ołówek, kredka/tektura, 16,5 x 11 cm
sygnowany p.d.: `J. NOWOSIELSKI`
na odwrociu stempel: `Ze Zbiorów | Adama Hoffmana`
oraz napis ołówkiem: `Potwierdzam autorstwo | Jerzego Nowosielskiego | J. Ewa Kierska - H.`

Estymacja: 4 500 - 5 500

Kobiety z lustrem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 90 x 70 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, w l.d. nr edycji: `35/50`

OPINIE:

Estymacja: 6 500 - 8 500

CERKIEWKI W GÓRACH

olej na płótnie, 27,5 x 33 cm,
sygnowany na odwrocie, na płótnie "Jerzy NOWOSIELSKI"

Martwa natura, 1947

olej, płótno; 37,5 x 69,5 cm
sygn. na odwrocie J.NOWOSIELSKI
Reprodukowany: „Jerzy Nowosielski. Katalog wystawy, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 21 marca - 27 kwietnia 2003”, s. 45, poz. 71.
Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich wydany 4 kwietnia 2005 roku.

Estymacja: 90000-100000 zł

Akt Hydra, 1973

olej, płótno; 120 x 100 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI/ 1973

Estymacja: 150000-170000 zł

Pejzaż z jeziorem, 1987

olej, płótno; 53 x 80 cm
sygn.na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1987

Estymacja: 90000-120000 zł

Akt, 1959

olej, płótno; 82 x 50 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI 1959

Obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 120000-150000 zł

Czarna pływaczka, 1995

serigrafia barwna, papier;
58,5 x 45,2 cm;
sygn. l. g. wzdłuż krawędzi: 30 - 35 JERZY NOWOSIELSKI 95

Abstrakcja, 1952 r.

olej/płótno, 62 x 57 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1952`

Na odwrociu obraz Zofii Gutkowskiej "Akt siedzący" - obraz dwustronny

OPINIE:

Estymacja: 90 000 - 150 000 zł

Akt siedzący, 1958 r.

olej/płótno, 65,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu l.d.: `JERZY NOWOSIELSKI`, p.d.: `1958`

- Galeria Starmach, Kraków
- Prywatna kolekcja

OPINIE:
z załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 75 000 - 90 000

Kompozycja czerwona, 1958 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski Halinie z przyjaźnią Jurek 1958`

- Prywatna kolekcja

OPINIE:

Estymacja: 80 000 - 95 000 zł

Kompozycja, 1962 r.

olej, deska, 18,5 × 57,5 cm

Estymacja: 68 000 - 78 000 zł

Pejzaż miejski (l.40.XX w.)

niesygnowany (atest Fundacji Nowosielskich)
olej, tektura, 23.7x32 cm

Akt, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 80 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, l.d.: `e/a`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Akt z lustrem, 1998 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Murzynka na plaży, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Akt w ciemni, 1997 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l.d.: `58/60`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

sygnowany l.d.: `J.N.`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Akt

ołówek/papier, 43,4 x 22,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J.N.`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Za kulisami, 1977

olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1977

Plaża, 1988 r.

olej/płótno, 50 x 72 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1988 | Jerzy Nowosielski`
na odwrociu dedykacja: `KS. ROMUALDOWI | ZAWICHST | 15 VI. 93.`

Estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Przechodzeń, ok. 1950

ołówek, papier;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy)

Wnętrze

akwarela, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: J. Nowosielski, na odwrocie szkice, piórko, tusz

długopis, papier;
12 x 8 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: JN.

Cerkwie

tusz, papier;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski

Bez tytułu, 1948

Tusz, gwasz, karton, 33 x 23 cm
Sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1948
Pochodzenie: Galeria Zderzak

Pejzaż, 1985

Olej, płótno; 70 x 73 cm
Sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski/ 1985

Wystawiany: Jerzy Nowosielski. Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa, marzec-kwiecień 2003
Reprodukowany:
Jerzy Nowosielski. Katalog wystawy. Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, 2003. il. poz. 636 strona 431
Sztuka Naszych czasów - Jerzy Nowosielski, Arkady, Warszawa 1992, il. str. 89, poz. 51
Mieczysław Porębski, Realizm eschatologiczny Jerzego Nowosielskiego, Artibus et Historiae 1998, il. str. 201, poz. 22

Akt w lustrze, 1998 r.

serigrafia barwna, papier, 79,5 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, nr l.d.: 26/64

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Akt na tle miasta, 1994

Olej, płótno; 100 x 90 cm
Sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1994

Reprodukowany: Jerzy Nowosielski. Katalog wystawy. Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, 2003. il. poz. 706 strona 525

Projekt kostiumu do spektaklu "Sędziowie" Stanisława Wyspiańskiego, 1972 r.

gwasz/papier, 30,2 x 21 cm
opisany i datowany na odwrocie w lewym dolnym rogu: `SĘDZIOWIE | WYSPIAŃSKI | w-a 1972 "Studio" | Helmut Kajzar reż. `

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Natan, Projekt kostiumu do spektaklu "Sędziowie" Stanisława Wyspiańskiego, 1972 r.

gwasz, ołówek/papier, 30,2 x 20,2 cm
opisany w prawym dolnym rogu: `NATAN`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Kobieta na sofie, 1960 r.

tusz, kredka/papier, 40,7 x 38,8 cm
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: `JERZY NOWOSIELSKI 1960 `

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Postać, 1955 r.

ołówek/papier, 34,7 x 22 cm
sygnowany i datowany w prawym górnym rogu: `JERZY NOWOSIELSKI 1955`

Estymacja: 8 000 - 14 000 zł

Koncert, 1954 r.

sygnowany w lewym dolnym rogu: `J. N.`

Estymacja: 20 000 - 40 000 zł

Bez tytułu, 1955 r.

gwasz/tektura, 33,8 x 23,8 cm
sygnowany i datowany w prawym górnym rogu: `J. NOWOSIELSKI 55` (wzdłuż krawędzi)

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Portret żony artysty, 1945 r.

olej/deska, 47,5 x 22 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `J. NOWOSIELSKI 1948`

Estymacja: 25 000 - 40 000 zł

Postać, 1950 r.

olej/deska, 68 x 8,3 cm
sygnowany na odwrocie: `J.N.`

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Pogłębiarka, 1970 r.

olej/płótno, 60 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: `J. NOWOSIELSKI`

Estymacja: 70 000 - 100 000 zł

Abstrakcja, 1973 r.

olej/płótno, 71 x 60,5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 1973`

Estymacja: 80 000 - 130 000 zł

Abstrakcja, 1969 r.

olej/płótno, 90,4 x 68 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 1969`

Estymacja: 120 000 - 180 000 zł

Akt z lustrem, 1987 r.

akryl/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `Jerzy Nowosielski | 1987`

Estymacja: 140 000 - 200 000 zł

Abstrakcja, 1997 r.

akryl/deska, 24 x 24 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 97`

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Abstrakcja, 1998 r.

akryl/deska, 37 x 25 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 98`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Abstrakcja, 1998 r.

akryl/deska, 24 x 24 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 98 `

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Pierwszy śnieg, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `PIERWSZY | ŚNIEG | P. 30 | 1964 | 100 x 70 | JERZY NOWOSIELSKI`

Estymacja: 180 000 - 300 000 zł

Bez tytułu (Tychy), ok. 1982-1984

akwarela, ołówek/karton, 32,4 x 22,9 cm
sygnowany i opisany w prawym dolnym rogu: `J. N. TYCHY`

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

akwarela, ołówek/karton, 32,4 x 22,8 cm
sygnowany i opisany w prawym dolnym rogu: `J. N. Tychy`

Estymacja: 14 000 - 22 000 zł

Bez tytułu (Hajnówka), 1978 r.

akwarela, ołówek/karton, 39,2 x 30,9 cm
sygnowany w prawym dolnym rogu: `J. N.`, oraz opisany na odwrocie w lewym dolnym rogu: `Hajnówka | szkic do projektu polichro- | mii 1978`

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Dziewczyny na statku, 1981 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie u góry: `"Dziewczyny na statku" | Jerzy Nowosielski, 13 grudnia 1981 Kraków`

Estymacja: 300 000 - 400 000 zł

Portret, 1975 r.

tusz/papier, 48,9 x 39,3 cm
sygnowany i datowany w lewym górnym rogu: `JERZY NOWOSIELSKI 1975`

Estymacja: 12 000 - 20 000 zł

Siatkarki, 1951 r.

ołówek/papier, 36,2 x 46,5 cm
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: `JERZY NOWOSIELSKI 51`

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

Portret mężczyzny (1946)

sygn. dat. na odwrociu,
olej, tektura,
35x27.5 cm

Akt, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 85,5 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998` oraz l.d.: `6/50`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Muzyka nocą, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 80,9 x 60,9 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999` oraz l.d.: `43/50`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Przechodzeń, ok. 1950

ołówek, papier;
sygn. l. d.: J. NOWOSIELSKI

Za kulisami, 1977

olej, płótno, 73 x 60 cm

Estymacja: 100.000 - 120.000 zł

Portret w okularach, 1969

Olej, płótno; 50 x 40 cm
Sygn. na odwrocie: J. Nowosielski 1969

Estymacja: 70.000 - 80.000 zł

Ikona, 1950

Olej, deska; 37 x 27 cm
Sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1950

Estymacja: 30.000 - 35.000 zł

Abstrakcja, 1978 r.

olej/płótno, 100 x 80,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1978`

Akt siedzący, 1997 r.

sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l. d. nr ed. `10/60`

Estymacja: 6 000 - 8 500

bez tytułu

ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: `J.N.`

Estymacja: 5 000 - 6 000

Kobieta, 1959 r.

ołówek/papier, 34,7 x 24,6 cm
sygnowany i datowany p. d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1959`

Estymacja: 5 000 - 6 000

Cerkiew, 1950 r.

akwarela, atrament,
20 x 28,8 cm,
sygn.
Dar Fundacji Nowosielskich

Cerkwie

tusz, papier;

Akt przy oknie, 1997

Serigrafia, papier; 100 x 80 cm w świetle
Sygn. p.d. ołówkiem Jerzy Nowosielski 97
l.d. T?/15

Portret, 1948 r.

ołówek/papier, 42 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Jerzy Nowosielski 1948`

OPINIE:
Rysunek posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 6 000 - 8 000

Głowa, 1966 r.

rysunek, tusz/papier, 32,2 x 25,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 66`

Pochodzenie: Galeria Starmach, Kraków

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 10 000

Głowa, 1962 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1962`

Pochodzenie: D.A. Polswiss Art.

Jerzy Nowosielski, Galeria Krzysztofory, Kraków, 1964; Jerzy Nowosielski, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, 2003

Reprodukowany: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, 2003, s. 234.

Estymacja: 80 000 - 100 000

Wspomnienie z Egiptu, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 56 x 98 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, w l.d. nr edycji: `39/60`

OPINIE:
Serigrafia posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 7 000 - 8 000

Akt we wnętrzu, 1997 r.

sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, w l.d. nr edycji: `47/50`

OPINIE:

Estymacja: 6 000 - 8 000

Murzynka na plaży, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, w l.d. nr edycji

OPINIE:

Estymacja: 6 500 - 8 500

tusz/papier, 29,4 x 21 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

OPINIE:

Estymacja: 4 000 - 5 000

ołówek/papier, 50 x 33,5 cm (w świtele passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `JERZY NOWOSIELSKI | 1957`

OPINIE:

Estymacja: 8 000 - 9 000

Portret kobiety

serigrafia, szary papier; 9 x 7,5 cm
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI
napis wzdłuż lewej krawędzi: Boże Narodzenie 1990

Portret, 1946

olej, tektura;
35 x 27,5 cm;
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1946
Na odwrocie odręczny napis potwierdzający
autentyczność obrazu.

tusz/papier, 17,6 x 21 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

OPINIE:

Estymacja: 4 000 - 5 000

tusz/papier, 21 x 17,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `J.N.`

OPINIE:

Estymacja: 4 000 - 5 000

Akt na różowym tle, 1998 r.

sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Nowosielski 1998`, w l. d. nr edycji

OPINIE:

Estymacja: 7 500 - 7 800

Akt siedzący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 100 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Nowosielski 1999`, w l. d. nr edycji

OPINIE:

Estymacja: 6 500 - 7 800

Pejzaż z fabryką, przed 1949 r.

olej/płótno, 38 x 70 cm
sygnowany w latach późniejszych na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1949`

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Ikona Św. Jana Złotoustego, ok. 1952 r.

olej/gips, deska, 39 x 33 cm
OPINIE:

Estymacja: 28 000 - 35 000 zł

Akt z lusterkiem, 1997 r.

sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, w l.d. nr edycji: `25/50`
OPINIE:

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Pływaczka

ołówek/kalka, 20,8 x 14,5 cm
sygnowany p.d.: `J.N.`
OPINIE:

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Akt, 1962 r.

ołówek/papier, 29,6 x 21,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1962`
OPINIE:

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Pejzaż, 1951

olej, płótno;
50 x 60 cm;
sygn. p. d.: J. NOWOSIELSKI / 51
Na odwrocie nalepki: autorska? z odręcznym napisem: Jerzy Nowosielski/ Łódź Narutowicza 113/ nr leg. 1465/ Olej 50 x 60/ "Pejzaż" oraz z centralnego Biura
Wystaw Artystycznych w Warszawie z informacjami o pracy i nr. 980.

Acheiropoietos, 1982

olej, płótno naklejone na deskę,
33 x 43,8 cm;
sygn. na odwrocie: "ACHEIROPOIETOS" / 1982 / Jerzy Nowosielski oraz powtórnie sygn. po ukraińsku z datą 2003; na odwrocie nalepka Gallery Starmach

Postacie we wnętrzu, 1970 r.

olej/płótno, 60 x 101 cm
sygnowany i datowany na odwrociu

LITERATURA: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, s. 324 (il.), nr kat. 467

Estymacja: 160 000 - 240 000 zł

Abstrakcja, 1952 r.

akwarela, ołówek, tusz/papier, 23,9 x 33,8 cm

ODWROCIE: opisany na odwrociu
POCHODZENIE: aukcja domu aukcyjnego Agra - Art. z dnia 28 października 2007 r.

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Akt z lustrem

farby polimerowe/płótno, 120 x 100 cm

ODWROCIE: opisany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI "AKT Z LUSTREM" | POLIMERY 120 x 100 cm`

Cerkiew, 2005

tusz, papier,
20 x 29 cm;
sygn. p. d.: dla Joanny / Jerzy Nowosielski / V 2005 r.

Akt, 1960

drzeworyt, papier,
16,5 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JN 1960

Mountain Road, 1961

Olej, płótno;
60 x 80 cm
Sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1961

Kobiety z lustrem, 1997

Serigrafia barwna, papier;
90 x 70
Sygn. p.d Jerzy Nowosielski 1997 r.; l.d 24/ 50

Akt, 1950 r.

ołówek/papier, 23 x 15,5 cm
sygnowany i datowany p. d. wzdłuż krawędzi: `JERZY NOWOSIELSKI 1950`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Bez tytułu - rysunek dwustronny

ołówek/papier, 21 x 15 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 2 800 - 3 800

Abstrakcja, 1997 r.

serigrafia/papier, 80 x 58 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`

Estymacja: 4 000 - 7 000

Murzynka na plaży, 1997 r.

serigrafia/papier, 70 x 49,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l. d.: `65/66`

Estymacja: 4 500 - 7 500

Statki na rzece

olej, płótno,
60 x 100 cm;

Ulica Narutowicza w Łodzi (1951)

sygn. dat. p. d.
olej, płótno
50x60 cm

Dziewczyna na tle miasta, 1982 r.

olej /płótno,
101 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1982 | "DZIE WCZYNA NA TLE MIAS TA" `

Jerzy Nowosielski, katalog Wystawy, wyd. Galeria Starmach, Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 2003, s. 461, kat. 608.

OPINIE:
Praca posiada atest Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 160 000 - 200 000

Kobiety z lustrem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,
90 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski
1997 r.`, nr l.d.: `37/50`

Estymacja: 4 000 - 7 000

Murzynka na plaży, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,
70 x 50 cm (arkusz)
sygnowana i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski1997 r.`, nr l.d.: `45/50`

Estymacja: 4 000 - 7 000

rysunek, tusz/papier,
17,6 x 21 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

OPINIE :
rysunek posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 4 500 - 6 500

Plaża tybetańska, 1998 r.

serigrafia barwna/papier,
59,5 x 78,5 cm (odbitka), 65 x 84 cm (w świtle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, nr l.d.: `29/50`

Estymacja: 4 000 - 7 000

Cerkiew, 2005

tusz, papier,
20 x 29 cm;

Architektura cerkiewna (1997)

sygn.dat.p.d.
serigrafia (14/50)
80x60

Statki na rzece

olej, płótno,
60 x 100 cm;

Kompozycja geometryczna

ołówek, papier,
8 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.N.

tempera/papier, 21,3 x 29,6 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Akt we wnętrzu

długopis/papier, 12 x 9 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `J. N.`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Półakt, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 79,5 x 40,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997`, l. d. nr edycji`43/50`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

CZARNA PŁYWACZKA, 1995

serigrafia,
45 x 40 cm w świetle passe-partout; odbitka 21 z 30,
sygnowana ołówkiem p.d. "JERZY NOWOSIELSKI 95 II /21 /30"

Akt, 2005

cienkopis, papier,
26 x 17,4 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 2005 r. / Kraków

Portret kobiety

ołówek, papier,
12 x 7,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: J.N. opisany na krawędzi: VII - 22008 / 115 / PKO Łódź
na odwrocie szkic

Dwie kobiety z lustrem (1997)

sygn. dat.p.d.,
serigrafia (42/50)
77.5x58.5

Abstrakcja czerwona, 1958 r.

olej/płótno,
44 x 53 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1958`
na odwrociu druga kompozycja: "Portret kobiety"

Estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Pejzaż rosyjski, 1965

olej, płótno,
60 x 74 cm;
Na odwropcie napis autorski: "PEJZAŻ / ROSYJSKI" / 1965 / OLEJ / 60 x 74 / JERZY NOWOSIELSKI

Szkic postaci, 2004

ołówek, tusz, papier, 29,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: J. NOWOSIELSKI / 26.04.2004 R.

Portret narzeczonych(1997)

sygn.dat.p.d.,
serigrafia (12/50),
75x57.5

Portret

tusz, papier,
30 x 24 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Nowosielski 3 II (19)90. Atest Fundacji Nowosielskich

Ikona

olej, deska,
22x 10 cm,
sygn. na odwrocie napis autorski: od św. Mikołaja dostarczył Jerzy Nowosielski

Las, 1987

olej/płótno,
26 x 40 cm,
sygnowany na odwrocie: Jerzy Nowosielski,
z kolekcji Fundacji Nowosielskich, Kraków,
atest Fundacji Nowosielskich

Bez tytułu, [1950]

ołówek, tusz, akwarela/papier,
24,4 x 32,8 cm,
z kolekcji Galerii Starmach, Kraków,
atest Fundacji Nowosielskich

tempera/tektura
16,8 x 23,4 cm

Estymacja: 9 000 - 14 000 zł

Akt

długopis/papier,
8,4 x 7,6 cm
sygnowany p. d.: `J.N.`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Bez tytułu (W sali gimnastycznej )

ołówek/papier,
16,1 x 20,3 cm

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Abstrakcja czerwona , 1995 r.

serigrafia barwna/papier,
75 x 90 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Nowosielski 1995`, l. d. odbitka numerowana

Estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Dwa akty przy oknie, 1987 r.

olej/płótno naklejone na deskę,
27,5 x 23 cm
ODWROCIE: sygnowany i datowany: `JERZY NOWOSIELSKI 87`

ołówek, tusz, akwarela, papier, 32,8x24,4 cm,
atest autentyczności pracy skatalogowanej w dokumentacji Fundacji Nowosielskich

Ołówek, tempera/papier
22 x 32 cm
sygn.
Dar Fundacji Nowosielskich.

Akt (1997)

sygn. dat.p.d.,
serigrafia (42/50),
76.7x39.2 cm

Portret, 1946

olej, tektura,
35 x 27,5 cm;
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1946 wraz z odręcznie pisanym potwierdzeniem autentyczności

Szkic postaci, 2005

tusz, papier,
16,5 x 12,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 2005r / Kraków

Akt, 1998

litografia, papier;
70 x 50 cm
sygn. l.g. JERZY NOWOSIELSKI 98 14/40

Pływaczka

litografia, papier;
70 x 50 cm
sygn. l.g. JERZY NOWOSIELSKI 97 10/30

Na łodzi

rysunek, ołówek/papier, 20,7 x 15 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

Bez tytułu, 1954 r.

rysunek, ołówek/papier, 20,5 x 14,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

Akt w lustrze, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 79,5 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, nr l.d.: `49/64`

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;

Cerkiew, 2005

cienkopis, papier, 25 x 15,5 cm;

Akt, 2005

cienkopis, papier, 26 x 17,4 cm;

Akt leżący, 1965

serigrafia, papier, 49,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy);
numer odbitki l.d. ołówkiem: 35/40, sygn. p.d. ołówkiem: Jerzy Nowosielski 65/98

Bez tytułu, 1967 r. (Jelonki)

ołówek, tempera/papier
39,1 x 8,5 cm (w świetle passe - partout)

Akt, 1997 r.

serigrafia/papier,
86,5 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l. d.: `29/64`

Cerkiew, 1997 r.

serigrafia/papier,
91,5 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Jerzy Nowosielski`, l. d.: `37/50`

Kompozycja geometryczna

tusz, akwarela/papier,
33,5 x 23,5 cm (arkusz)

Pejzaż, 1958

olej, płótno,
59 x 72 cm;
na odwrocie podpis autorski: JERZY NOWOSIELSKI / 1958

Akt, 1997

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. ołówkiem wzdłuż lewej krawędzi: 19/30 Jerzy Nowosielski 97

Akt siedzący, 1958

olej, płótno,
64,5 x 50 cm;

Akrobatka (Kobieta podwieszona), 1949-19

ołówek, papier jasnobrązowy,
38,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.Nowosielski

Bez tytułu, 1997

serigrafia barwna, papier,
90 x 75 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 97,
nr odbitki l.d.: X/XV

AKT SIEDZĄCY, 1997

tusz pióro, papier,
49.5 x 32
sygnowany l.g. pionowo wzdłuż l. kraw.: JERZY NOWOSIELSKI 97.

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1959

olej, płótno,
60.5 x 50
na odwrocie nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi (druk, maszynopis) z tytułem i datą wystawy (w języku francuskim)

PEJZAŻ Z FABRYKĄ, przed 1949

olej, płótno,
38 x 70
sygn. w latach późniejszych na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1949

Czarna pływaczka (1995)

sygn. dat. l.g.
serigrafia
59x45.2

Bez tytułu (Portret)

ołówek/papier,
34,6 x 24,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
OPINIE: W załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Portret w kapeluszu

ołówek, tusz/papier,
29,9 x 21 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J.N.`

Projekt kościoła

ołówek, kredka/papier,
32 x 18 cm (arkusz, w świele passe-partout)

Akt siedzący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier,
100 x 70 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.`, nr l.d.: `21/60`

Wspomnienie z Egiptu, 1999 r.

serigrafia barwna/papier,
70 x 93 cm (arkusz)
sygnowana i datowana p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.`, nr l.d.: `35/60`

Wspomnienie z Egiptu, 1999

serigrafia barwna, papier,
70,5 x 101 cm;
sygn. i dat. p.d.: J.Nowosielski 1999 r.
nakład l.d.: 20/60

Akt, 1999

serigrafia barwna, papier,
92 x 62 cm (w świetle ramy), 85 x 56 cm (odbitka);
sygn. i dat. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1999 r, nr l.d.:52/60

Akt z lustrem (1997)

sygn. dat. p.d..
serigrafia (38/50)
75x51.5

Akt (1992)

sygn. dat. p.g.
tusz, papier
29x41 (w świetle passe-partout )

Akt na plaży, 1993

olej, płótno;
72 x 59,7 cm w świetle passe-partout
sygn. na odwrocie: JERZY NOWO-/ SIELSKI/ KRAKÓW/ 19.VII.93

Wspomnienia z Egiptu, 1990 r.

olej/płótno
56 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski 1990`
OPINIE:

Portret, 1978 r.

olej/płótno
50 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski 1978`
OPINIE:
W załączeniu ekspertyza Fundacji Nowosielskich

Plaża tybetańska, 1998 r.

serigrafia barwna/papier,
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, nr l.d.: `43/50`

Akt siedzący, 1958

olej, płótno,
64,5 x 50 cm;

Akt, 1993

tusz, papier,
34 x 26 cm;
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 1993

Wspomnienie z Egiptu, 1999

serigrafia barwna, papier,
70,5 x 101 cm;
nakład l.d.: 20/60

Portret mężczyzny, 1959

olej na płótnie,
61 x 50 cm.
nie sygnowany, na odwrocie naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi. Obraz konsultowany z Fundacją Nowosielskich w Krakowie

Cerkiew, 1996

serigrafia, papier,
55 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 96
nakład l. d.: 1-30

Szkic-akt tyłem

sygn. śr.d.
ołówek, papier
22.5x14 (w świetle passe-partout )

Akt

sygn. na odwrociu
tusz, papier czerpany
43x30 (w świetle passe-partout )

Gimnastyczka, lata 50. XX w.

ołówek/kalka,
26 x 16 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `JN`

Szkic postaci, 2005

długopis, papier,
16,5 x 12,5 cm;
sygn.: Jerzy Nowosielski 2005 r. / Kraków

Akt, 1997

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. i dat. ołówkiem wzdłuż lewej krawędzi: 27/30 Jerzy Nowosielski 1997

Porwanie Europy, 1976

olej, płótno;
70 x 100 cm
Na odwrocie, nalepka:
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH/ KRAKÓW, PLAC SZCZEPAŃSKI 3a/ Lp. 707 Okręg ???.. Nr leg????/ Autor: Jerzy Nowosielski Format 70 x 100/ Technika: olej cena: 30000/ Tytuł dzieła i dat. wyk. Pracy: Porwanie/ Europy oraz pieczęć: WOJEWÓDZKI KONSEWRATOR ZABYTKÓW W KRAKOWIE/ Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę.

Półakt, 1974

akryl, płótno;
75 x 60 cm
sygn. na odwrocie: XI 1974/ JERZY NOWOSIELSKI/ POLIME [?]
Na odwrocie nalepka: Jerzy Nowosielski/ Półakt/ 1974/ 75x60/ acryl/ Wien 1980/ Paris 1982 oraz pieczątki: "Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę"

Droga, 1954

olej, płótno;
63,3 x 77,8 cm
sygn. na odwrocie: J.NOWOSIELSKI 54

Portret mężczyzny w niebieskim krawacie, 1952

akwarela, papier;
97,5 x 68,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. JERZY NOWOSIELSKI 1952

Bez tytułu (Na łódce), 1951 r.

tusz,
29 x 21 cm,
sygn.
Dar Fundacji Nowosielskich.

Akt, 1952

ołówek, tusz/papier
34,3 x 24,4 cm

Ikona - Święta Paraskewa, 1962 r.

olej/deska,
33,2 x 21,4 cm
sygnowany i datowany na odwrocie długopisem: Jerzy Nowosielski 1962 r.

Statek na Missisipi, 1973 r.

olej/płótno,
50,5 x 62 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1973 | WRZESIEŃ`

Damski gang , 1997 r.

serigrafia barwna/papier,
60 x 72,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, nr l.d.: `41/50`

Akt

ołówek/papier, terakota,
20 x 14 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

Gimnastyczki, 1955 r.

ołówek/papier,
18 x 14 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1955`

Akt na plaży, 1950

tempera, tusz, papier,
20,7x14,5 cm

Szkic - akt tyłem

ołówek, papier,
22,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: J. Nowosielski

WIZJA ARCHITEKTURY CERKWI ŁEMKOWSKIEJ, 1981

gwasz na papierze,
20 x 28,5 cm,
sygnowany na odwrocie "Jerzy Nowosielski.8.8" (dedykacja z r. 1988);
na odwrocie odręczny napis autora "1981 wizja architektury cerkwi łemkowskiej"

Domy nad rzeką, 1964

olej, płótno;
60 x 80 cm
sygn. i opisany na odwrocie.B.29/ JERZY NOWOSIELSKI/ P.17 oraz dwie nalepki:
Jerzy Nowosielski/ Okręg ZPAP Kraków/ "Domy nad rzeką"/ ol.pł./60 x 80 cm
oraz własnoręczna nalepka artysty:
JERZY NOWOSIELSKI/ KRAKÓW/ UL.NARZYMSKIEGO 19/ I/ DOMY NAD RZEKĄ/ OLEJ, PŁÓTNO/ 1964/ 60 x 80 cm/ WŁ.AUTORA

Portret mężczyzny - 1959

Olej, płótno,
61 x 50 cm.
Nie sygnowany, na odwrocie naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi. Obraz konsultowany z Fundacją Nowosielskich w Krakowie.

Akt leżącej, 1958 r.

ołówek/papier,
21 x 29 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

Twarz kobiety, 1999 r.

serigrafia/papier,
50,5 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana p.d. (ołówkiem): `J. Nowosielski`, nr i dat. l.d.: 45/150/99`

Portrait de Madame Passin

ołówek/papier,
20,5 x 15 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

Akt, 2005

cienkopis, papier,
26 x 17,4 cm;

Cerkiew (2005)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
20.3x29

Akt (2004)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
31x23.5

Cerkiew, 2005

Akt

piórko, tusz, papier czerpany, 43 x 30 cm (w świetle oprawy);

Portret, 1994

serigrafia, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Jerzy Nowosielski 94 (ołówkiem); p. d. nr: 10/20

Composition (1990)

Olej na płótnie
Syg. i datowany na odwrocie
55 x 70 cm
Autentyczność obrazu potwierdzona przez p.Andrzeja Starmacha, Fundacja Nowosielskich.

Projekt ołtarza, l. 50. XX w.

kredka, ołówek/papier,
32 x 17,5 cm
sygn. p.d. J. Nowosielski

Kościółek drewniany

praca dwustronna
tusz, gwasz, ołówek, akwarela/papier,
15 x 10 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. J. Nowosielski (ołówkiem, na awersie)

Cerkiewka murowana

praca dwustronna
tusz, gwasz, ołówek, akwarela/papier

Akt skrępowany, l. 50. XX w.

ołówek, kredka, tusz/papier,
10,5 x 15 cm
sygn. p.d. Nowosielski

Twarz

serigrafia, papier szary żeberkowy,
29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski (ołówkiem); nakład l. d.: 132/300

Portret, 1994 r.

serigrafia/papier,
32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l.g.: `Jerzy Nowosielski 94` (wzdłuż boku), nr p.d.: `10/20`

Akt z lustrem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,
78 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1997` w l.d.: `e/a`

Portret (1994)

sygn. dat. l.g.
serigrafia (10/20)
34x28.5

Akt w lustrze

niesygnowany (na odwrociu dedykacja autora)
olej, płótno
50x64.5

Cerkiew, 2005

piórko, tusz, papier,
20,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: dla Joanny / Jerzy Nowosielski / V 2005 r.

Głowa, 1966

tusz, papier,
30 x 23,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 66

Twarz

Akt siedzący

tusz, papier,
43,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jerzy Nowosielski

Akt, 1993

serigrafia, papier,
46,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 93 II/24/50

Portret (1994)

sygn. dat. l.g.
serigrafia (11/12)
32x24.5

Pływaczka (1994)

sygn. dat. l.g.
serigrafia (23/52)
34x24.5

Portret męski (1961)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
65x54

Św.Mikołaj

niesygnowany
olej, pilśnia
57x40

Akt (2003)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
24.5x15

Czarna pływaczka, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,
85 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1997` w l. d.: `e/a`

Ikona, 1966

olej, płótno,
98,5 x 119 cm;
sygn i dat na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1966

Akt na plaży, 1992

olej, płótno,
90 x 100 cm;
opis autorski na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI / "AKT NA PLAŻY" / 1992

Pejzaż, 1985

olej, płótno,
50 x 70 cm;
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1985

Akt, 1979

olej, płótno,
89 x 68 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1979

Cerkiew

olej, płótno,
33,5 x 41,3 cm;
sygn. na odwrocie dwukrotnie

Akt, 1997

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: 17/30 Jerzy Nowosielski 97

Postać leżąca

serigrafia, papier,
48,5 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 65/98 (ołówkiem); nr l. d.: 23/40

MARTWA NATURA, 1962

ołówek na papierze, 8,7 x 9,8 cm,
sygnowany oł. p.d. "JN 1962"

KOBIETA NA KOLE TORTUR, 1950

ołówek na papierze, 20,5 x 14,5 cm,
sygnowany p.d. "J.N."

Akt, 1960

drzeworyt, papier, 16,5 x 11 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JN 1960

Św. Filip Apostoł

akwarela, gwasz, papier, 21,5 x 17,5 cm;

Akt, 1997

serigrafia, papier, 100 x 70 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: 30/30 Jerzy Nowosielski 97

Akt

tusz, papier, 27,5 x 18 cm;
sygn. u dołu: Jerzy Nowosielski / KRAKÓW

Portret mężczyzny, 1969

olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1969

Dziewczyna

Tusz, papier, 33 x 24 cm,
sygn. l.g.: Jerzy Nowosielski

Kompozycja abstrakcyjna, 1997

serigrafia barwna, papier jasnoszary,
75.4 x 53.7 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: 14/64, p.: Jerzy Nowosielski 1997 r

Akt

serigrafia, papier,
39 x 29,2 cm (w świetle ramy)
sygn. oł. l.d. wzdłuż krawędzi pionowej: Jerzy Nowosielski e.a.

BEZ TYTUŁU, 1965

tempera, ołówek, papier,
29.9 x 23.9
sygnowany p.g. wzdłuż krawędzi: J.N. 1965

Cerkiew z Mandylionem

olej/deska, 35,5 x 23 cm
sygn. na odwrociu ołówkiem: `Jerzy Nowosielski`

AKT Z LUSTREM, 1976

olej, płótno,
100 x 70
sygn. na odwrocie d.: JERZY NOWOSIELSKI | 1976

BEZ TYTUŁU, 1984

tempera, ołówek, papier,
22.1 x 32.4
sygnowana p.d.: J. N.

MARTWA NATURA, 1945

akwarela, gwasz, papier,
21.3 x 29.5
sygnowany oł. śr.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1945

AKT W KOSTIUMIE KĄPIELOWYM, 1969

olej, płótno,
70 x 35
sygnowany na odwrocie na płótnie d.: J. NOWOSIELSKI 1969
Do pracy dołączone jest potwierdzenie autentyczności wystawione przez A. Konopackiego.

Akt, ok. 1950

rysunek, ołówek, papier, 15,4x22,8 cm

ołówek, 28 x 15 cm, sygn,
na odwrocie szkice kobiety.

Ikona, 1966

olej, płótno, 98,5 x 119 cm;

Akt wiszący, 1953

tusz, akwarela, gwasz, tektura. 29 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Nowosielski 53.

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, ok. 1956

olej na płótnie,
24,5 x 35,2 cm,
na odwrocie naklejona kartka z napisem "Nowosielski"

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno,
63 x 78 cm; nie sygn.
Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich.

Akt

tusz, papier,
27,5 x 18 cm;

Akt, 1997

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: 30/30 Jerzy Nowosielski 97 (ołówkiem)

Pejzaż 1985

olej, płótno;
48 x 68 cm w świetle ramy
sygn. na odwrocie Jerzy Nowosielski 1985

Św. Sebastian

tusz/papier,
29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygn. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski`

Gimnastyczki

ołówek/papier,
24,7x35 cm (w świetle passe-partout)

Akt we wnętrzu, 1998 r.

serigrafia barwna/papier,
70 x 80,4 cm (arkusz)
sygn. p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998`, nr l.d.: `49/50`

olej, płótno,
54 x 73 cm
Na odwrocie dedykacja: Kochanemu Franciszkowi / Jerzy Nowosielski

Portret kobiety w czarnych okularach

olej, płótno,
60,5 x 38 cm;

Akt czerwony, 1997

serigrafia, papier,
69 x 48,5 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 97; l.d.: EA

Akt, 1960

drzeworyt, papier,
sygn. i dat. l. d.: JN 1960

Akt (1992)

sygn. dat. p.g.
tusz, papier
30x42

Akt (1997)

sygn. dat. l.g.
serigrafia
100x70

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 63 x 78 cm; nie sygn.

Św. Mikołaj

olej, tempera, deska
53 x 39,5 cm

Akt

drzeworyt, papier
16 x 10,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JN 1960 (ołówkiem)

Spętana (1997)

sygn. dat. l.g.
serigrafia
70x50

Akt (1998)

sygn. dat. l.g.
serigrafia
70x50

Cerkiewka

sygn. p.d.
ołówek, papier
15.5x24.3 (w świetle passe-partout )

Akt, (1958)

olej, płótno
73 x 56 cm
niesygnowany

Murzynka na plaży, 1995

Serigrafia, 13/50
43 x 38 cm
Sygn. oł. p.d.: Jerzy Nowosielski 95 13/50
(Lit.: "Jerzy Nowosielski", Galeria Starmach. Fundacja Nowosielskich, 2003, s. 495.

Martwa natura

olej, sklejka
22 x 30 cm;
na odwrocie napis: Jerzy Nowosielski

Kobiety przy oknie

olej, tempera, deska
16,5 x 25 cm;
na odwrocie dedykacja: FRANCISZKOWI / BOBULI / w darze / Jerzy Nowosielski

Twarz, 1991

tusz, papier
24 x 29 cm;
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1991

CERKIEWKA MUROWANA

praca dwustronna, tusz, gwasz, ołówek, akwarela/papier
sygn. p.d.: `J. Nowosielski` (ołówkiem, na awersie)

GIMNASTYCZKA, 1955 R.

akwarela, gwasz/papier fotograficzny
29,5 x 23 cm
sygn. i dat. l. d.: `J. NOWOSIELSKI 1955 r.`

KOBIETA NA TLE MIASTA, 1971 R.

olej/płótno
81 x 99 cm
sygn. i dat. na odwrocie w l.g.: `Jerzy Nowosielski 1971`

AKT WE WNĘTRZU, 1999 R.

serigrafia barwna/papier
85 x 70 cm (arkusz)
sygn. i dat. p. d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`; nakład numerowany l. d.: `49/60`

BEZ TYTUŁU, 1965

tempera, ołówek, papier,
29.9 x 23.9 cm

BOŻE NARODZENIE, 1962

olej, płyta pilś., drewno,
61 x 122 cm

MATKA BOŻA ORANTA, 1953

tempera, deska,
20.6 x 13.2 cm
sygnowana na odwrocie l.d.: J.NOWOSIELSKI

BEZ TYTUŁU, 1984

tempera, ołówek, papier,
22.1 x 32.4 cm
sygnowana p.d.: J. N.

Majakowski, 1950

na odwrocie: Koszykarki
olej, płótno
30 x 97 cm

Cerkiewki, 1964

olej, płótno
80 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: Nowosielski; napis: R.8.

Akt siedzący, 1958

olej, płótno
64,5 x 50 cm;

Głowa mężczyzny, 1962

olej, płótno
60 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1962

Akt, 1997

serigrafia, papier
100 x 70 cm;
sygn. p. g.: 9/30 Jerzy Nowosielski 97

KOBIETA WISZźCA, 1953 R.

tusz, tempera, akwarela/tektura
29 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: J. Nowosielski 53`

PŁYWACZKA, 1999 R.

serigrafia barwna/papier
84 x 70 cm (arkusz)
sygn. i dat. p. d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.`; nakład numerowany l. d.: `29/60`

PŁYWACZKA, 1955 R.

rysunek, ołówek/papier,
39,6 x 24,6 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l. d.: `JERZY NOWOSIELSKI 55`

Akt (1997)

sygn. dat. l.g.
serigrafia
100x70

Architektura cerkiewna, 1997

serigrafia, papier
91,5 x 70 cm
sygn. p.d. Jerzy Nowosielski 1997 r.; p.d. 40/50

Monografia nieznajomej, 1997

serigrafia, papier
95 x 68 cm świetle passe-partout
sygn. p.d. Jerzy Nowosielski 97; l.d. 12/ XV

Kobiety na statku, 1951

Tusz, akwarela/papier
24 x 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. J.Nowosielski. 51

Widok miejski

olej, tektura
25 x 34 cm

Próba w cyrku, 1965

olej, płótno,
25 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: "PRÓBA" / W / CYRKU / 25 X 70 / OLEJ 1965 i obok: JERZY NOWOSIELSKI;
na odwrocie nalepki: BWA w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Współczesnej K.M.P. i K."Ruch" Warszawa
Wyst.: Peinture moderne polonaise. Sources et recherches. Musée Galliera, Paris, 1969

Postać, 1945 r.

akwarela, papier,
20,6 x 14,6 cm;
sygn. p. g.: J.N. (ołówkiem);

CERKIEW Z MANDYLIONEM

olej/deska, 35,5 x 23 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem: `Jerzy Nowosielski`

MANDYLION, 1974

tempera/sklejka,
120 x 100 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski 1974`

GIMNASTYCZKI, 1955

ołówek/papier,
33,3 x 19,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. u dołu: `JERZY NOWOSIELSKI 1955`

CERKIEWKA DREWNIA

praca dwustronna, tusz, gwasz, ołówek, akwarela/papier,

TAJEMNICA NARZECZONYCH, 1997

serigrafia barwna/papier,
87,8 x 70 cm (arkusz)
sygn. i dat. p. d.: `Jerzy Nowosielski 1997r.`, nr l. d.: `45/50`

Plaża, 1988

olej, płótno,
50 x 71 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1988
oraz dedykacja: KS. ROMUALDOWI / ZAWICHST / 15 VI. 93.

Widok miejski

olej, tektura,
25 x 34 cm

Akt, 1999

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1999 R, l.d.: 44/60

Akt na tle okna, 1999

serigrafia, papier,
87 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 1999 r.; l.d.: 34/60

Kompozycja, 1962

olej, płótno;
81,5 x 82 cm
sygn.na odwrocie: Jerzy Nowosielski/ 1962

Kobieta na plaży, 1993

olej,płótno;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWO-/SIELSKI/KRAKÓW/19.VII.93

Akt w kostiumie kąpielowym. 1969

olej,płótno;
70,3 x 35,5 cm
sygn. na odwrocie: J.NOWOSIELSKI 1968

Statek, 1947

olej, tektura;
35 x 46,2 cm
Na odwrocie widoczne wycięcie w dublażu i napis: J.NOWOSIELSKI 1947/sygnuję na dublażu 1998

AKT, 1982

olej, płótno
96.3 x 81.2 cm
na odwrocie na płótnie: szkic postaci kobiecej
napis autorski śr.g.: Jerzy Nowosielski | 1982

DROGA, 1954

olej, płótno,
63.3 x 77.8 cm
sygnowany na odwrocie śr.d.: J. NOWOSIELSKI 54

Kalendarz na rok 2000

Zespół 12 reprodukcji rysunków artysty oraz dodatkowa plansza z serigrafią Zamyślona (1999);
wym.: 490 x 305 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Nowosielski, odbitka nr 55/150/99; limitowany nakład 150 egz. wydany nakładem firmy PLUS GSM;
całość w tece o wym.: 69 x 48 cm.

Projekt scenografii, 1950

Ołówek, akwarela, papier;
wym.: 10,1 x 14 cm;
niesygn.; dołączona ekspertyza z Fundacji Nowosielskiego.

Postać, 1960

akwarela, papier,
33,6x28,1 cm

Bez tytułu, 1948 r.

ołówek,
21 x 14 cm,
sygn.

Abstrakcja, 1956

olej, płyta pilśniowa, 36 x 52 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1956
Reprodukowany w: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, katalog wystawy, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 231, s. 165.

Kompozycja, 1962

olej, deska, 18,5 x 57,5 cm;
Reprodukowany w: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, katalog wystawy, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 350, s. 225.

Taniec

piórko, tusz, akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 29,5 x 42 cm

Twarz kobiety

piórko, tusz, papier, 29,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Nowosielski Paris 83

Portret kobiety, 1995

piórko, tusz, papier, 37,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JERZY NOWOSIELSKI 95 (wzdłuż krawędzi)

Postać, 1945 r.

akwarela, papier, 20,6 x 14,6 cm; sygn. p. g.: J.N. (ołówkiem)
Reprodukowany w: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, katalog wystawy, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 45, s. 28

ŚWIĘTY TEODOR. IKONA, 1961

tempera, deska,
34.8 x 25 cm
sygn. na odwrocie u dołu.: J. NOWOSIELSKI 1961
powyżej nalepka: II WYSTAWA | WSPÓŁCZESNEJ SZTUKI RELIGIJNEJ | Kraków czerwiec-wrzesień 1961 | [odręczny podpis artysty]

ARCHANIOŁ MICHAŁ. IKONA, ok. 1960

tempera, deska,
26.1 x 17.2 cm
sygnowana na odwrocie l.d.: J. NOWOSIELSKI

KOBIETA NA PLAŻY, 1959

olej, płótno
60 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie dwie uszkodzone nalepki - 1. z odręcznie pisanymi danymi obrazu;
2. DESA works...|Foreign Trade enter....| Warsaw - Marszałkowska 34/50.
Na uszkodzonym papierze oklejającym górne krosno napis : WOMAN ON BE...NOWOSIELSKI

KRAJOBRAZ Z CERKWIĄ, 1989

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. na odwrocie l.g.: Jerzy Nowosielski, p.g.: 1989
l.d. dedykacja od Lecha Siudy

KONCERT, 1954

ołówek, papier kremowy
14.4 x 20.5 cm
sygnowany l.d.: J.N.

POSTAĆ KOBIETY, 1955

atrament pióro, papier kremowy,
34.5 x 23.8 cm
sygn. i dat. na odwrocie: J.Nowosielski

ŚWIĘTY FILIP APOSTOŁ, LATA 50 XX W.

akwarela, gwasz/papier,
21,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout), 53 x 43 cm (z ramą)
sygn. na odwrocie: `J. NOWOSIELSKI`

Akt (1991)

sygn. dat. l g
druk wypukły
13.8x10.2

Akt, 1979

olej, płótno, 89 x 68 cm;

Łód¼ Fabryczna

olej, płótno, 30 x 47 cm;
sygn. p. d.: J. NOWOSIELSKI

Związana

piórko, tusz, papier, 26 x 18 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: J. N.

Akt tyłem, 1993

piórko, tusz, papier, 56 x 38 cm;
sygn. l. g.: JERZY NOWOSIELSKI 93. (wzdłuż krawędzi)

Akt czerwony, 1997

serigrafia, papier, 69 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 97; l. d.: 12/15 (ołówkiem)

Martwa natura, 1962

serigrafia, papier, 32,5 x 69,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 62; l. d.: EA (ołówkiem)

Akt, 1959 r.

olej/płótno, 82 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI 1959`

Porwanie Europy

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | POZNAŃ`

Kobiety nad morzem, 1981 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `Jerzy Nowosielski | 1981`
na odwrocie pieczęć: `Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę`
obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

Akt Hydra, 1973 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | 1973`

Akt z czerwoną umywalką [1975 r.]

olej/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | P.76`
na odwrocie, na krośnie, nalepka: `MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia konserwacji Malarstwa | i Rze¼by` oraz pieczęć: `Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę`

Dziewczyna w bikini z lustrem, [1958 r.]

olej/płótno, 61 x 82 cm
niesygnowany
na krośnie napis (ołówkiem): `Dziewczyna w bikini z lustrem, czarny. 1973 (?) oraz czarnym flamastrem data: `1958`

Kobieta i miasto, 1970 - 1971 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | 1970 [1]`

Dziwne zjawisko w górach, 1966 r.

olej/płótno, 78 x 58 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI / 1966`

Porwanie Europy, 1976 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI`
na odwrocie nalepka: `BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | KRAKÓW, PLAC SZCZEPAŃSKI 3a | Lp. 707 Okręg (...) Nr leg (...) |Autor: Jerzy Nowosielski Format 70 x 100 | Technika: olej cena: 30000 | Tytuł dzieła i dat. wyk. Pracy: Porwanie | Europy` oraz pieczęć: `WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW W KRAKOWIE | Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę` obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

Akt, 1999

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;

Akt na tle okna, 1999

serigrafia, papier,
87 x 70 cm;

Kobieta w bikini

olej, płótno, 70,5 x 35,5 cm;
Na odwrociu napisy: J. Nowosielski 1969

Akt

piórko, tusz, papier
48 x 38 cm;

Kobieta w bikini, 1969

olej, płótno,
70,5 x 35,5 cm;
na odwrocie napisy: J. NOWOSIELSKI 1969
obraz reprodukowany: Jerzy Nowosielski, wstęp
Mieczysław Porębski, Galeria Starmach -
Fundacja Nowosielskich; katalog wystawy
monograficznej
w Państwowej Galerii Sztuki Zacheta, 21 marca -
27 kwietnia 2003r. pozycja w katalogu 450;
reprodukcja barwna s. 366

gwasz na papierze, 20 x 28,5 cm, sygnowany na odwrocie "Jerzy Nowosielski .8.8" (dedykacja z r. 1988); na odwrocie odręczny napis autora "1981 wizja architektury cerkwi łemkowskiej"

Kobieta nad morzem, 1993

sygn.na odwrocie:
JERZY NOWOSIELSKI 1993
oraz pośrodku:
KOBIETA NAD MORZEM/ POTWIERDZAM/ AUTORSTWO/ JERZY NOWOSIELSKI

AKT, 1995

olej, płótno
99 x 80.5 cm
sygnowany na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1995

TORTUROWANA, 1955

tusz, gwasz, tektura
33.8 x 23.8 cm
sygnowany p.g. wzdłuż krawędzi: J. NOWOSIELSKI 55

AKT, 1980

tusz pióro, papier
70 x 50 cm
sygn. wzdłuż krawędzi l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 1980

WSPOMNIENIE Z EGIPTU, 1991

olej, płótno
50.3 x 98 cm
sygnowany na odwrocie d.: Jerzy Nowosielski 1991

CERKIEW, ok. 1990

olej, płótno
34.8 x 54.7 cm
sygnowany na odwrocie p.d.: J.Nowosielki (brak litery s)

GIMNASTYCZKA, 1955

ołówek, tusz, akwarela, papier
34 x 24 cm

Święty Mikołaj

olej, płyta, 57 x 48 cm; w załączeniu zdjęcie
z autorskim potwierdzeniem autentyczności

Bez tytułu, l. 90-te

olej, płótno, 61 x 46 cm;

Kompozycja czerwona, 1958 r.

olej/płótno,
50 x 70 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski Halinie z przyja¼nią Jurek 1958`

Pejzaż zielony, 1985 r.

olej/płótno,
48,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski 1985`
na odwrocie, na płótnie stempel wywozowy

AKT WE WNĘTRZU, lata 60-te XX w.

olej na płótnie,
79,5 x 59 cm
Z kolekcji Eugene`a Ordona z Wayne State University w Detroit.

CHRZEST CHRYSTUSA W JORDANIE, lata 60-te

olej na płycie pilśniowej,
51 x 35 cm
Z kolekcji Eugene`a Ordona.

NA PLAŻY, 1963

olej na płycie,
72 x 60 cm,
na odwrocie pieczątka konserwatora zabytków w Katowicach
z datą 16 III (19)64 oraz kartka z nazwiskiem i adresem kolekcjonera: Eugen Ordon, profesor w Wayne State University, Detroit

Akt, 1998

serigrafia, papier, 69 x 49 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 98 22/40 (ołówkiem)

CZARNA PŁYWACZKA

olej, płótno
sygnowany na odwr.: JERZY NOWOSIELSKI / [adres] / POLOGNE
100 x 70 cm

BEZ TYTUŁU, 1950

ołówek, akwarela, papier kremowy
34.5 x 24.5 cm

ABSTRAKCJA NIEBIESKA, 1961

olej, płyta pilśniowa
38 x 53 cm
sygn. na odwrocie l.d.: Jerzy Nowosielski 1961

SKOK WZWYŻ, ok.1954

olej, płótno
59 x 80 cm
na odwrocie na krośnie niewyraźna pieczątka

GIMNASTYCZKA, 1955

tusz pióro, akwarela, papier
29.6 x 20.8 cm
sygn. oł. l.g. pionowo wzdłuż krawędzi: J. NOWOSIELSKI 556 000

Akt, 1960

litografia barwna, 9,9x15

rysunek, 13,8 x 18,5 cm

Bez tytułu, 1947 r.

ołówek, 32 x 21,5 cm, sygn.

AKT, 1963

olej, płótno naklejone na płytę pilś.,
60 x 35.3 cm
Na odwr. na płycie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1963

KOBIETA W OKULARACH, 1972

olej, płótno,
64.8 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1972 oraz ołówkiem: NOWOSIELSKI | 94

ABSTRAKCJA, ok. 1950

olej, płótno,
59.5 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie nalepka: Jerzy Nowosielski | Łódź Zachodnia 27 | abstrakcja olej | 59,5 x 50

GIMNASTYCZKI, 1950

ołówek, akwarela, papier,
24.5 x 34.2 cm
sygn. oł. p.d.: J. NOWOSIELSKI 1950

ABSTRAKCJA, 1952

akwarela, tusz pędzel, papier,
23.9 x 33.8 cm
sygn.: J. Nowosielski i dat. na odwrocie

Martwa natura ze skrzypcami, 1945

olej, płótno, 30 x 40 cm
sygn. na odwrociu: JNOWOSIELSKI

Kobieta przed lustrem, 1977

akryl, płótno, 70 x 100 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI

Święty Mikołaj

olej, płyta, 57 x 48 cm;
w załączeniu zdjęcie z autorskim potwierdzeniem autentyczności

Ikona

niesygnowany, olej, deska, 53x39.5 cm

serigrafia, papier, 43 x 29 cm (w świetle passe-partout);
nr, sygn. i dat. p.d.: II/5/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)

AKT, 1992

olej, płótno
86 x 46 cm
na odwrocie na płótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1992

GIMNASTYCZKA, 1955

ołówek, papier kremowy
34.3 x 24.4 cm
sygn. oł. l.d.: J. NOWOSIELSKI | 1955

POSTAĆ, 1955

ołówek, papier kremowy
34.7 x 22 cm
sygn. oł. p.g. pionowo wzdłuż krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1955

BRUNETKA, 1963

olej, dykta
46.2 x 34.8 cm
na odwrocie: Portret w białej bluzce, lata 50. XX w.
Potwierdzenie autentyczności i datowanie obrazów - Fundacja Nowosielskich, Kraków.

Akt na czerwonym tle, 1969

olej, płótno, 38 x 55 cm
na odwrocie napisy na blejtramie: J.NOWOSIELSKI AKT 1969 oraz naklejka AGRA-ART i napis: BHZ DESA

Akt, 1997

rysunek, piórko, tusz, papier, 28,5 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. wzdłuż krawędzi p.g.: JERZY NOWOSIELSKI 97

Plaża tybetańska, 1988

serigrafia barwna, papier, 66 x 84 cm (w świetle oprawy)
59 x 80 cm (odbitka)
w l.d. nr: 48/50
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1988 r.

Muzyka nocą, 1999

serigrafia barwna, papier, 73 x 53,5 cm (odbitka)
sygn. i dat. p.d.: J.Nowosielski 99
nr l.d.: 26/50

Cerkiew, 1997

serigrafia barwna, papier, 83 x 62 (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997 r.
nr l.d.: 30/50

Akt leżący (Danae), 1976

olej, płótno, 70 x 100 cm
sygn. na odwrociu na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI / 1976
na blejtramie: "DANAE"
na odwrociu naklejka: GALLERY / Starmach 31 - 013 KRAKÓW RYNEK GŁÓWNY 45 / AUTOR Jerzy Nowosielski / TYTUŁ Danae / ROK 1976 WYM 70 x 100 pieczęć: Wojewódzki Konserwator Zabytków [nieczytelnie]

Plaża tybetańska (1998)

sygnowany dat. p.d.
serigrafia barwna, 60x80 cm

Cerkiew z Mandylionem

olej, deska, 36,5 x 22,5 cm;
sygn. na odwrocie (ołówkiem): Jerzy Nowosielski

BEZ TYTUŁU, 1960

ołówek, papier kremowy,
19.5 x 14.8 cm
sygn. p.g. wzdłuż bocznej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 1960

GIMNASTYCZKA, 1955

ołówek, kalka techniczna,
30.4 x 19 cm
sygn p.d.: J. N.

AKT, 1980

olej, płótno,
80 x 60 cm
Na odwrocie na płótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 80 x 60 | FRANCISZKOWI | BOBULI | J.N.

ABSTRAKCJA, 1968

olej, płótno,
80 x 60 cm
Na odwrocie na płótnie sygnatura czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI;

Portret, 1984/1998

serigrafia/papier, 20/40, 70 x 50 cm
sygnatura: przód / góra / prawa s.
dar Galerii Starmach

Akt, 1999

serigrafia barwna, papier,

Akt z miską, 1999

serigrafia barwna, papier,
88 x 69 cm (w świetle ramy), 75 x 57 cm (odbitka);
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1999 r, nr l.d.: 26/60

olej/płótno, 78 x 58 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI / 1966`

Bez tytułu, 1944 r.

tusz/papier, 19,5 x 28,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. na odwrocie: `Nowosielski 1944`

Cerkiew, 1978

akryl, płótno, 50 x 70 cm
sygn. na odwrociu: Jerzy Nowosielski
na odwrociu: dwie pieczątki nieczytelnie

Głowa, 1990

rysunek, tusz, papier, 55,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 1990

Akt, 1997

serigrafia czarno-biała, papier, 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p.g.: 9/30 Jerzy Nowosielski 97

Akt w oknie, 1998

serigrafia, papier, 77 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Jerzy Nowosielski 1998 r. oraz l.d.: E.A.

AKT, 1983

akwarela, papier
20.8 x 29.8 cm
datowany na odwrocie

AKT, 1975

olej, płótno
70 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie napis czarną farbą: IX. 1975 | JERZY NOWOSIELSKI | OLEJ

Głowa, 1990

Portret męski, 1962

olej, płótno, 60 x 50 cm
sygn. i dat. na odwrociu: Jerzy Nowosielski 1962

Akt, 1994 r.

długopis/papier, 21 x 10,5 cm
sygn. i dat. l. g.: `JERZY NOWOSIELSKI 94`

Bez tytułu, lata 60.

ołówek, papier, 14x20 cm

KONCERT, 1954

olówek, papier kremowy,
14.4 x 20.5 cm
sygnowany l.d.: J.N.

KOBIETA NA SOFIE, 1960

tusz, pióro, kredki barwne, papier kremowy,
40.7 x 38.8 cm
sygnowany p.d.: T. Kantor

STATEK NA RZECE I, ok. 1969

olej, plótno,
60 x 100 cm
na odwrocie na plótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI oraz nalepka: PREZYDIUM RADY NARODOWEJ | m. KRAKOWA | WYDZIAL KULTURY | MIEJSKI KONSERWATOR ZABYTKÓW | 172/58/71 | 4. VI 1971| Mpuchalska
na blejtramie nalepki: 1. NOWOSIELSKI | Battello | (100 x 59); 2. (czesciowo uszkodzona) ...Statek na rzece | I | c. 10.000 .- zl... i ponizej pieczatka Galerii Desa

AKT, 1963

olej, plótno,
80 x 60 cm
na odwrocie na plótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1963 | 81 x 60

ołówek, 33 x 12 cm, sygn.

Akt, 1997

serigrafia, papier, 100 x 70 cm, numerowana,
sygn. i dat. l. g.: 18 / 30 Jerzy Nowosielski 97

Pływaczka na plaży, 1999

serigrafia barwna, papier,
81 x 54 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1999, w l.d. nr: 56/50

Akt, 1998

serigrafia barwna, papier,
73 x 63 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: J. Nowosielski/1998, w l.d.: E.A

Głowa, 1990

Kobieta w negliżu z lustrem, 1979

olej, płótno, 100 x 70 cm
sygn. i dat. na odwrociu: KOBIETA W NEGLIŻU Z LUSTREM / 1979 / JERZY NOWOSIELSKI naklejka: Author Jerzy Nowosielski / Title "Akt z lustrem" Kobieta / w negliżu / z lustrem / Year 1979 / Dimension 70 x 100 / Technic acryl / Destination Wien 1980 (20) / Paris 1982 11
Obraz wystawiany w Polskim Instytucie w Wiedniu w 1980 roku oraz w Paryżu w 1982.

Martwa natura, 1986

olej, deska, 22 x 30 cm
na odwrociu p. g.: ołówkiem: J. Nowosielski 86
pieczęć: [nieczytelnie] / Galeria Sztuki Współczesnej / ul. Floriańska 37, Kraków
poniżej: III 02 173/6/88
u dołu dedykacja: Kochanej Gizie - Kornel

Pół akt siedzący, 1998

serigrafia, papier, 70 x 50 cm;
sygn. l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 98 20/40 (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)

Akt, 1997

Portret (na odwrocie Postać), 1945

akwarela, papier,
20,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
nie sygnowany
Praca zlicytowana zostanie na cel działalności Fundacji Dziecięca Fantazja.

Portret młodej dziewczyny

rysunek, ołówek, papier, 29,5 x 21 cm;
sygn. l.g.: NOWOSIELSKI; bez oprawy

Cerkiew, 1997

serigrafia, papier, 90 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1997 r; numerowany l.d.: 10/50

Akt, 1997

sygn. i dat. l.g.: 5/30 Jerzy Nowosielski 97 (ołówkiem)

Za kulisami, 1977

olej, płótno, 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI, 1977;
napis na blejtramie: JERZY NOWOSIELSKI "ZA KULISAMI" 1977 pł. olej 73 x 59,5

Pół akt siedzący, 1998

serigrafia, papier, 70 x 50 cm (arkusz);
sygn. l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 98 28/40 (ołówkiem, wzdłuż krawędzi)

Martwa natura, 1947

olej, płótno
37,5 x 69,5 cm
sygn. na odwrociu: J.NOWOSIELSKI.
Reprodukowany: Jerzy Nowosielski. Katalog wystawy, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 21 marca - 27 kwietnia 2003?, s. 45, poz. 71.

Akt na plaży, 1987

olej, płótno
100 x 90 cm
Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich wydany z datą 9 maja 2006 roku.
Wystawiany: Jerzy Nowosielski Instytut Polski w Paryżu, listopad 1990,
Jerzy Nowosielski. Wystawa indywidualna Instytut Polski w Wiedniu, 21 luty-marzec 1991.
sygn. na odwrociu l.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1987, na blejtramie naklejka: STARMACH / GALLERY, Rynek Gł 45, 31 - 013 Kraków / Poland / tel. (4812) 21-96-18, FAKS, naklejka z numerem: 1

Wieś Kamion - Zielona kompozycja z oknem, 1987

olej, płótno, 24 x 35 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JEZRZY NOWOSIELSKI 1987

Nagość, 1990

tusz, papier, 76 x 56 cm;
sygn. i dat. l.g.: Nagość Jerzy Nowosielski 1990

Akt, 1998

serigrafia barwna, papier, 79 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p.d. ołówkiem: Jerzy Nowosielski 1998, nr w l.d: 14/50

Taniec

piórko, tusz, akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 29,5 x 42 cm;

Bez tytułu, 1944

piórko, tusz, papier, 21 x 29,5 cm;
sygn. na odwrocie: Nowosielski 1944

Akt z pejzażem, 1995

olej, płótno,
99 x 77.5 cm
na odwrocie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1995 oraz nalepka z cyfrą 15

Portret mężczyzny, 1955

gwasz, papier fotograficzny,
29.3 x 23.5 cm
sygn. i dat. na odwr.: Jerzy Nowosielski

Popiersie kobiety

tusz, atrament nieb., pióro, papier beżowy żeberk,
46, 4 x 37,4 cm (w świetle oprawy)

KOBIETA NA KOLE TORTUR, 1950

sygnowany p.d. "J.N."
Reprodukowany w katalogu wystawy: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich 2003, s. 576.

MARTWA NATURA, 1962

sygnowany oł. p.d. "JN 1962"

Akt, 1955

ołówek, papier,
34 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: J.N. 55;
Bibl.: Jerzy Nowosielski, kat. wystawy: Zachęta Pańswowa Galeria Sztuki, 21.03-27.04.2003, wyd.: Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, poz. 201, s. 115 (il.), s. 712.

Akt na czerwonym tle, 1999

litografia barwna, papier czerpany,
70 x 50 cm (arkusz), 58 x 44 cm (odcisk kamienia);
sygn. i dat. p.d.: J.NOWOSIELSKI 1999 r. (ołówkiem), w l.d.: e/a, adnotacja na odwrocie (nieczytelna)

Pejzaż, 1987

olej, płótno, 42 x 55 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1987

Pływaczka, 1999

serigrafia barwna, papier, 70 x 50 cm (odbitka płyty);
sygn. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI; w l.d.: E/A 1999

Akt, 1960

drzeworyt, papier, 16 x 11 cm;
sygn. i dat. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1960 (ołówkiem)

W wannie, 1997

serigrafia barwna, papier czerpany,
73 x 66,5 cm (wielkość odbitki);
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 97; p.d. nr: 3/15

Bez tytułu, 1962

rysunek, ołówek, papier, 9x10 cm

Akt, 1982 r.

długopis/papier, 37 x 30 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `J. Nowosielski 82`

POSTAĆ W PEJZAŻU, 1966

olej, płótno,
78 x 57.5 cm
na odwr., na płótnie napis czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1966; oraz czarnym flamastrem: 1966 45.| 2. [?];
na blejtramie nalepka: N. 39 NOWOSIELSKI | Julka sp....(?) | (57 x77)

CZARNA PŁYWACZKA, 1982

olej, płótno,
80 x 60 cm
na odwrocie, na płótnie napis: Jerzy Nowosielski 1. X. 1982

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek, 38,5 x 29 cm, sygn.

AKT, 1975

olej, płótno,
70 x 50 cm
na odwrocie, na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1975

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 63 x 78 cm;
nie sygn.

Acheiropoietos, 1982

33 x 43,8 cm;
sygn. na odwrocie: "ACHEIROPOIETOS" / 1982 / Jerzy Nowosielski oraz powtórnie
sygn. po ukraińsku z datą 2003; na odwrocie nalepka Gallery Starmach

Akt

piórko, tusz, papier,
43 x 30 cm (w świetle passe-partout);

Bez tytułu, 1944 r.

tusz/papier, 21 x 29,5 cm (świetle oprawy)
na odwrocie sygnowany i datowany ołówkiem: `Nowosielski 1944`

Cerkiew, 1982

olej, płótno, 61,5 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1982

Akt

piórko, tusz, papier,
44 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.g. wzdłuż krawędzi:
Jerzy Nowosielski

Kobieta

piórko, papier, 43 x 31 cm;

Akt czerwony

serigrafia, papier, 70 x 50 cm (całość);
sygn. p. d. ołówkiem: J. NOWOSIELSKI 1999 R l. d.: 36/50

Akt 1993

rysunek tuszem, papier, 34 x 26 cm;
sygn. i dat. p. bok: JERZY NOWOSIELSKI 1993

Posta? kobieca siedz?ca

akwarela, papier,
wym.: 29,5 x 20,9 cm

Dwie postaci kobiece

akwarela, karton,
wym.: 25,5 x 18,5 cm

AKT LEŻźCY NA CZERWONYM TLE, 1969

olej, płótno,
38 x 55 cm
na blejtramie napis: AKT 38 x 55 1969 | J.NOWOSIELSKI

IKONA, 1958

olej, deska,
71 x 50 cm
na odwr. na desce napis zieloną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1958

PÓŁAKT Z OKNEM

olej, płyta pilśniowa,
65.5 x 60.5 cm
na odwrocie na płycie napis czarna farbą: JERZY NOWOSIELSKI 53 000 zł

AKT W CZERNI, 1971

olej, deska,
53.5 x 40 cm
Na odwr. na desce napis czarną farbą: 1971 | JERZY NOWOSIELSKI

PORTRET MŁODEJ KOBIETY

olej, płótno,
67 x 56.5 cm
na odwrocie olejny szkic martwej natury (58 x 47,5 cm w świetle oprawy)

Acheiropoietos, 1982

33 x 43,8 cm;

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 63 x 78 cm;
nie sygn.

Akt kobiety, 1997

serigrafia, papier, 98 x 68 cm;
sygn., dat. i nr l.g. wzdłuż krawędzi:
21/30 Jerzy Nowosielski 97

Ikona

nie sygnowany (atest Fundacji Nowosielskich)
tempera, deska
30x19.5

Uwolniona, ok. 1949-1955

gwasz, tusz, ołówek, karton,
32.4 x 24 cm

Kobieta, 1949-1950

ołówek, papier
38 x 28,5 (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J.Nowosielski

Toaleta, 1963

olej, płyta pilśniowa,
60 x 56 cm
W lewym górnym narożniku nalepka: >>38. Toaleta<<
Na odwrocie na płycie napis czarną farba: Z. | 17.

Autostopowiczki, 1964

olej, płótno,
80 x 100 cm
sygnowany na odwr. wzdłuż l. krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI | 1964
na górnej krajce napis: J. NOWOSIELSKI, na blejtramie g.: 32 Z

Abstrakcja, 1958

olej, deska,
53 x 40 cm
sygn. na odwr.: JERZY NOWOSIELSKI

Martwa natura

olej/płótno, 45 x 65 cm

Akt kobiety tyłem, 1997

serigrafia czarno-biała, 99 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.g. wzdłuż krawędzi: 22/30 Jerzy Nowosielski 97

rysunek, ołówek, papier, 12,5 x 9 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno,
63 x 78 cm; nie sygn.

Akt, 1998

serigrafia czarno-biała, papier,
32/40, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. l. g. z boku: JERZY NOWOSIELSKI 98 32/40

Pejzaż z Jarosławia, 1971

Olej, płótno, 46 x 55
Na rewersie napis: "Jerzy Nowosielski / 1971"

Niewolnica (1955)

sygnowany, datowany p.d.
ołówek, papier
34.3x24.4

Akt, 1992

serigrafia barwna, papier, 100 x 70 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat p.d.: Jerzy Nowosielski 1992, śr.d.: EA, l.d.: AKT

Plaża, 1966

serigrafia barwna, papier,
80 x 69 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 1966

Pejzaż miejski

olej, tektura, 24 x 35,5 cm,
nie sygnowany i nie datowany,
dołączona ekspertyza Fundacji Nowosielskich

Akt, 1987

rysunek, piórko, tusz, papier, 42 x 29 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 87

Akt, 1998

serigrafia barwna, papier,
79 x 68,5 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p.d.: J Nowosielski 1998

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno,
63 x 78 cm;
nie sygn.

Plaża, 1996

serigrafia barwna, papier,
79 x 68 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat p.d.: Jerzy Nowosielski 1966, l.d.: Plaża

Pejzaż, 1972

olej, płótno, 53,9 x 60,5
na rewersie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1972

Gimnastyczka, ok. 1955

tusz, papier naklejony na płótno, 30,8 x 20,4
na rewersie napis: JERZY NOWOSIELSKI

Akt leżący, 1965/98

serigrafia,
w. komp.: 300 x 550 mm,
sygn. oł. p.d.: Jerzy Nowosielski 65/98, odb. nr l.d.: 23/402

Głowa, 1990

serigrafia,
300 x 200 mm,
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski, l.d.: 111/300. Grafika w obwolucie wydanej przez Gallery Starmach z okazji wystawy rysunków artysty w 1990 r.

Martwa natura, 1983

olej na płótnie,
56 x 81 cm,
sygn. i dat. na odwrocie:Jerzy Nowosielski 1983

Obraz dwustronny.a) Dziewczyna w kostiumie kąpielowym, 1947 r.

olej na płótnie,
76 x 95,5 cm,
nie sygnowany
b) "Abstrakcja", 1948 r.
olej na płótnie,
95 x 76 cm
Lit.: Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Poznaniu 1993 r., poz. II. 15, il.

Popiersie kobiety, 1989

tusz pióro, papier z suchą piecz. FABRIANO,
80 x 60 cm
sygn. p.d. pionowo wzdłuż kraw.: JERZY NOWOSIELSki 89.

Portret Kobiety, 1953

olej, płótno,
80.5 x 59 cm
sygn. na odwr. l.d.: J. NOWOSIELSKI 1953

Akt nad morzem, 1982

olej, płótno,
80 x 60 cm
sygn. na odwr. g.: JERZY Nowosielski 1982 | "AKT NAD MORZEM"
niżej nalepka Starmach Gallery, pod nią nr tuszem na przylepcu lekarskim: 4

Kompozycja, 1983

akwarela, papier,
30.7 x 47.2 cm
data na odwr. p.d. (widoczna przez otwór wycięty w oprawie): 1983
Praca reprodukowana w katalogu: - Jerzy Nowosielski, [wyd.] Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, il. b. s.508, kat.622.

Gimnastyczka, 1955

akwarela, gwasz, papier,
29.5 x 23 cm
sygn. oł. l.d.: J. NOWOSIELSKI 1955
Praca reprodukowana w katalogu: - Jerzy Nowosielski, [wyd.] Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, il. b. s. 103, kat. 209.

Acheiropoietos, 1982

33 x 43,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie:
"ACHEIROPOIETOS" / 1982 / Jerzy Nowosielski oraz powtórnie sygn. po ukraińsku z datą 2003;
na odwrocie nalepka Gallery Starmach

Portret kobiety, 1945

rysunek,
22,5x30 cm

Bez tytułu, 1962r.

ołówek/ papier,
38 x 26 cm,
sygn.

KOMPOZYCJA Z FIGURAMI 1987 r.

Olej na płótnie naklejonym na deskę
40 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie na desce "Jerzy Nowosielski 1985" - Na płótnie na odwrocie data "1987"

Akt w oknie, 1999 r.

serigrafia/papier, 93 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.` i l. d.: `55/60`

Akt (1999)

sygnowany, datowany p.d.
serigrafia
70x55.5

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno,
63 x 78 cm; nie sygn.

Portret mężczyzny, 1959

tempera, papier,
42.4 x 24 cm
sygn. p.g. pionowo wzdłuż krawędzi: J. NOWOSIELSKI 1959

Klasztor w zieleni, 1987

olej, płótno,
24 x 35 cm
sygn. na odwr. d.: JERZY Nowosielski 87

Akt stojący

tusz pióro, papier,
63.5 x 47 cm

Prorok na skale, 1999

serigrafia, papier,
72x 62 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: 10/50 p.d. J.NOWOSIELSKI 1999

Kompozycja z niebieskim kołem

olej, płótno,
77,5 x 64 cm;
nie sygn.

Pejzaż morski

nie sygnowany
olej, tektura
40x57

Prorok na skałach, 1999 r.

Sygnowany ołówkiem u dołu: "17/50", "J. NOWOSIELSKI 1999 r."
Serigrafia/papier, 81 x 70 cm

Portret narzeczonych, 1998 r.

Sygnowany ołówkiem u dołu: "Jerzy Nowosielski 1998 r."
Serigrafia/papier, 87,5 x 70 cm

Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno,
63 x 78 cm;
nie sygn.

Prorok NA SKALE

Serigrafia;
79,2 x 68,5 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p. d.: J. Nowosielski 1998 r oraz p. d.: 28/50

Portret kobiety

olej, sklejka
53 x 38 cm;
obraz dwustronny, na odwrocie: Siedząca kobieta
Bibl.: Jerzy Madeyski, Jerzy Nowosielski, Kraków 1973, s. 14, repr.

Akt siedzący, 1997

tusz pióro, papier,
49.5 x 32 cm

Akt siedzący, 1958

olej, płótno,
65 x 50 cm
sygnowany na odwr. l.d.: JERZY NOWOSIELSKI, p.d.: 1958

Bez tytułu, 1981

pastel, papier,
185 x 145 cm
sygnowany p.g.: Starowieyski | N.Y. 1681

Dziewczyny nad morzem, 1980

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygnowany na odwr.: JERZY NOWOSIELSKI | "DZIEWCZYNY NAD | MORZEM" | 1980 | OLEJ | 100 x 70

Kobieta i miasto, 1970 - 1971

olej, płótno,
80 x 100 cm
sygnowany na odwr. p.g.: JERZY NOWOSIELSKI | 1971 [przerobione z: 1970] napis na płótnie l.g.: P. 70, p.g. (pod sygnaturą) R 20 na poprzecznej żerdzi nalepka w języku polskim i angielskim

AKT

Serigrafia, papier;
67,2 x 47,3 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. g.: JERZY NOWOSIELSKI | 98 32|40

TOALETA Z LAMPĄ

Serigrafia, papier
98,9 x 68,8 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: AKT, po środku EA oraz p. d.: Jerzy Nowosielski 1992

Pejzaż z cerkwią (1942)

niesygnowany (ze zbiorów T.Brzozowskiego)
olej, tektura
38.5x28.4

Na plaży, 1999

litografia, papier
64 x 47,5 cm

KOBIETA NA KOLE, 1950

ołówek na papierze,
20,5 x 14,5 cm,
sygnowany p.d. "J.N."

STATEK, 1962

rysunek piórkiem,
29,5 x 41 cm w świetle passe-partout,
sygnowany ołówkiem p.d. "JERZY NOWOSIELSKI 1962"

AKT 1999 r.

Serigrafia na papierze
57 x 43 cm
Sygnowany p.d. - "J. Nowosielski 1999"
Nakład - 20/50

AKT 1999 r.

Serigrafia na papierze
87 x 57 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Nowosielski 1999"
Nakład - 18/60

BEZ TYTUŁU

Ołówek na papierze
38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J. Nowosielski"

Kompozycja pejzażowa

olej, płótno;
81 x 99 cm;
na odwrocie ołówkiem: R. 8.| Nowosielski J

Akt (1997)

sygnowany, datowany l.g.
serigrafia
100x70

Akt, 1999

serigrafia, papier
100 x 70 cm

Bez tytułu 1957

Praca posiada potwierdzenie autentyczności z 2000 roku , podpisane przez autora.

Kobieta na tle statku, 1947

tusz, akwarela, papier,
34.3 x 24.4 cm
sygn. oł. pionowo p.g.: J.NOWOSIELSKI 47

Gimnastyczka, 1955

gwasz, papier,
42.5 x 30.5 cm

Czarna cerkiew, 1984

olej, płótno,
sygn. na odwr. g.: Jerzy Nowosielski, niżej śr.: 1984
50 x 70 cm

Półakt tyłem, 1981

olej, płótno,
73 x 50.5 cm
sygn. na odwr. l.g.: JERZY Nowosielski 1981

Dziewczyna w kostiumie kąpielowym z lustrem, 1976

farby polimerowe, płótno,
sygn. na odwr. g.: "DZIEWCZYNA W KOSTIUMIE | KĄPIELOWYM Z LUSTREM" | 1976 | JERZY NOWOSIELSKI | 90 x 80 | POLIMERY, p.g. nalepka z wystawy: II Trienale Malarstwa i Grafiki "Nasz czas - metafora - tendencje", Łódź 1976, wypełniona przez autora pismem odręcznym90 x 80 cm

Portret męski 1946

olej, tektura, 35 x 27 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1946 niżej potwierdzenie autorstwa przez J. Nowosielskiego z dn. 9. X. 1992 r.

Pływaczka 1996

serigrafia barwna, papier, V/XV,
93 x 64 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.g.: Jerzy Nowosielski 96 V/XV

Kobieta przed lustrem 1996

94 x 63 (w świetle passe-partout);

Kobieta z lustrem (1999)

serigrafia
76.5x59
sygnowany, datowany p.d.

Kobiety na statku, 1981

olej, płótno
60 x 80 cm

Kompozycja, 1970

olej, płótno
100 x 80 cm

AKT Z MARTWĄ NATURĄ 1988 r.

Olej na płótnie 100 x 90 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Nowosielski 1988"

Pejzaż, 1987

olej, płótno 42 x 55 cm
sygn. na rewersie : JERZY NOWOSIELSKI /1987/

Akt na czerwonym tle, 1999

serigrafia, papier 50/50, 70 x 50 cm
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 1999

Kobieta przed lustrem, 1977

akryl, płótno 70 x 100
na odwrociu na blejtramie napis: KOBIETA PRZED LUSTREM / WŁASNOŚĆ H. ZADREJKO I. 1977, na płótnie napis: JERZY NOWOSIELSKI
nalepka: FOURTH TRIENALLE . INDIA / Jerzy Nowosielski / Woman before a miror / acrylic on canvas / 1977

PÓŁAKT, 1988 r.

Olej na płótnie 80 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Nowosielski"

NA PLAŻY, 1992 r.

Tusz na papierze 42,5 x 60,5 cm
Sygnowany l.d. - "Jerzy Nowosielski 92"

DZIEWCZYNY NA STATKU, 1996 r.

Serigrafia na papierze 66 x 82 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Jerzy Nowosielski 96"
Nakład 10/15

KOMPOZYCJA Z FIGURAMI, 1987 r.

Olej na płótnie naklejonym na deskę 40 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie na desce - "Jerzy Nowosielski 1985"
Na płótnie na odwrocie data "1987"

Martwa natura, 1950

akwarela,
14,5x20,7 cm,
sygnowany J.N. prawy górny

Bez tytułu, 1950

ołówek, papier,
20,9x14,8 cm,
sygnowany J.N. prawy dolny

Obraz dwustronny: Portret kobiety (awers) Siedząca kobieta (rewers)

olej, sklejka, 53 x 38 cm.
Obraz reprodukowany w książce Jerzego Madeyskiego, Jerzy Nowosielski,Wydawnictwo Literackie Kraków 1973, s. 14.

Akt klęczący, 1962

długopis, papier,
32.3 x 22.9 cm
sygn. oł. l.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1962

Kobieta, 1950

gwasz, kredka, ołówek, tusz pióro, papier ,
33.2 x 19.6 cm

Portret dziewczynki, 1946

olej, płótno,
98 x 65.5 cm
na odwr. kompozycja abstrakcyjna ciemnobłękitna

Pejzaż zielony, 1985

akryl, gwasz, tektura,
60 x 80 cm
sygn. na odwr. l.d.: JERZY Nowosielski, p.d.: 1985, na krosnach nalepka z danymi o obrazie

Portret nieznajomej, 1978

olej, płótno,
100 x 80 cm
sygn. na odwr. g.: JERZY NOWOSIELSKI | 1978, niżej oznaczenia l.: P. 63, niżej: B. 19, p.: R. 16.

Kompozycja, 1986

olej, deska, 22 x 30 cm;
na odwrocie ołówkiem: J. Nowosielski 86; atramentem: Jerzy Nowosielski; pieczątka: (...) | Galeria Sztuki Współczesnej | ul. Floriańska 37, Kraków; poniżej wypisane: III oz 173 | G | 88; u dołu na odwrocie dedykacja: Kochanej Gizie - Kornel*

Akt (1994)

sygn. dat. l.d.
atrament, papier
28x25

Akt przy oknie 1998

serigrafia, papier, EA,
67 x 60 cm (odbitka płyty),
sygn. i dat. p. d.: J.Nowosielski/1998

Akt z oknem

olej, płótno, 78,5 x 65,5 cm;

Muzyka nocą 1999

serigrafia, papier, 18/50,
74 x 53 cm (odbitka płyty),
sygn. i dat. p. d.: J.Nowosielski 1999

Pejzaż miejski ok. 1945

olej, tektura, 24 x 35,5 cm; nie sygnowany,
w załączeniu ekspertyza Fundacji Nowosielskich

PROFIL KOBIETY, 1996 r.

Tusz na papierze 32 x 23 cm
Sygnowany l.g. - "Jerzy Nowosielski 96"

AKT, 1996 r.

Tusz na papierze 32 x 23 cm

Pejzaż wiejski 1967

olej, płótno, 60 x 80 cm; sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI / 1967

Martwa natura z rondlem

olej, płyta pilśniowa, 39 x 51 cm

PORTRET KOBIETY

Rysunek tuszem, papier żeberkowy; 63,5 x 49,5 cm (w świetle ramy)

AKT KOBIETY

Rysunek tuszem, papier żeberkowy; 63,5 x 47 cm (w świetle ramy)

Portret czerwony 1953

olej, płyta pilśniowa, 51,5 x 38,5 cm, nie sygnowany
Dołączone potwierdzenie autentyczności Fundacji Nowosielskich

Ikona Matki Bożej

tempera, deska, 30 x 19,5 cm;
na odwrocie zaświadczenie o autentyczności Fundacji Nowosielskich z 2002 r.

Para ikon 1984: Chrystus Pantokrator; Madonna z Dzieciątkiem

olej, deska, 76,5 x 80 cm; nie sygnowane
Ikony wykonane zostały pierwotnie na zlecenie Warszawskiej Prawosławnej Kurii Metropolitalnej z przeznaczeniem dla cerkwi w Hajnówce. Ikony zamówił u Nowosielskiego metropolita Bazyli Doroszkiewicz. Nie przyjęto ich do użytku liturgicznego z powodu zauważonych nieścisłości teologicznych.

Akt w pościeli 1999

serigrafia barwna, papier, odbitka autorska, 58 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 99

Akt

długopis, papier, wym.: 38,5 x 30 cm
sygn. l.d.: J. Nowosielski (19)82

Lokomotywa, 1973

olej, płótno,
sygn. na odwrocie : J.Nowosielski 1973

Akt 1989

69 x 49 cm, tusz, papier,
sygn. p. g.: Jerzy Nowosielski 89

BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA, 1997 r.

Serigrafia na papierze 100 x 70 cm
Sygnowany p.d. - "Jerzy Nowosielski 97"
Nakład 19/20

PROFIL KOBIETY, 1989 r.

Tusz na kartonie 32,5 x 23 cm
Sygnowany l.g. - "Jerzy Nowosielski 1989"

AKT, 1989 r.

Tusz na kartonie 32,5 x 23 cm

PÓŁAKT, 1993 r.

Olej na płótnie 60 x 50 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Nowosielski 93"
Literatura - Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Galeria Sztuki "Zachęta", 2003, poz. kat. 678 i s. 487 (reprodukcja).

Pejzaż z cerkwią

olej, płótno, 80 x 60 cm; sygn. i dat. na odwrocie:
JERZY / NOWOSIELSKI / 1967

Pejzaż miejski

olej, płótno, 80 x 100 cm; nie sygnowany

Spętana 1998

serigrafia, papier, 44 x 67 cm (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 65/98 oraz nr l. d.: 12/40

Akt

długopis, papier, 38,5 x 30 cm
sygn. l.d. , 1982

Pejzaż miejski 1967

olej, płótno, 60 x 80 cm; sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY NOWOSIELSKI / 1967

Kuter z żaglem, 1962

tusz pióro, papier kredowany krem.,
29.5 x 41 cm
sygnowany oł. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1962

Kolejka w kopalni, 1973

olej, płótno,
44 x 59 cm
sygnowany na odwr. l.g.: JERZY NOWOSIELSKI | 1973, napisy czarną kredką p.g.: 104, l.d.: D 19.

Akt (Hydra), 1973

olej, płótno,
120 x 100 cm
sygnowany na odwrocie śr.g.: JERZY NOWOSIELSKI | 1973, napis p.g.: 122., na zawiniętym płótnie śr.g.: Akt, p.g.: J. NOWOSIELSKI

Para ikon 1984: Chrystus Pantokrator i Madonna z Dzieciątkiem

Akt we wnętrzu

olej, płótno, 100 x 90 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1994

AKT

Tusz na papierze 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Jerzy Nowosielski"

PEJZAŻ MORSKI

II poł. lat 40-tych XX w.
Olej na płycie 39 x 56 cm
Nie sygnowany

Portret kobiety, 1995

litografia, papier, 69 x 49,3
sygn. ołówkiem w polu ryciny p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 95; napis ołówkiem l. d.: 10 / 25

olej, płótno, 100 x 70
na rewersie napis: "KOBIETA W NEGLIŻU Z LUSTREM / 1979 / JERZY NOWOSIELSKI" oraz naklejka z wystawy w 1982 r.

Akt i profil kobiety 1980

piórko, tusz, papier, 46,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);

MIASTO 1953, abstrakcja geometryczna

olej na desce (odwrotna strona tacy), 31 x 42 cm
na odwrocie napis autorski: "Jerzy Nowosielski 1950-53"

AKT z PODNIESIONYMI RAMIONAMI, 1955

rysunek ołówkiem, 42 x 29 cm,
sygnowany p. d. "J Nowosielski 55"

AKT

1994 r.
Tusz na papierze 45,5 x 33,5 cm
Sygnowany wzdłuż lewej górnej krawędzi - "Jerzy Nowosielski 94"

Akt, 1960

tusz, piórko, papier
19,5 x 14,6 cm

Akt z oknem, 1971

olej, płótno
100 x 120 cm

Portret kobiety

serigrafia, papier, 123/300, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: Jerzy Nowosielski

Akt, lata 50.

ołówek, papier
wymiary: 21x14 cm,
sygn. J.N. w lewym dolnym rogu

KOLEJKA W GÓRACH, 1972

olej, płótno,
46 x 55 cm
sygnowany na odwrocie d.: JERZY NOWOSIELSKI | 1972

Bez tytułu (Czarny akt), 1983

olej, płótno,
80 x 60 cm
sygnowany na odwr. l.g.: Jerzy Nowosielski | 1983, p.g. nieczyt. znak

PEJZAŻ, 1979 r.

Olej na płycie 20 x 30 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Nowosielski 1979"

Pejzaż miejski

olej, tektura, 24 x 35,5 cm, nie sygnowany i nie datowany,

Akt na plaży

olej, płótno
72 x 59,7 cm

Portret kobiety, 1995

tusz, papier
40,2 x 30,3 cm

Pejzaż miejski (1944)

sygnowany dat. na odwrociu
olej sklejka
22.5x30.5

MONOGRAFIA DZIEWCZYNY, 1968 r.

Olej, płótno, 100 x 80 cm
Na odwrocie płótna napis: 1968 | JERZY NOWOSIELSKI
Na blejtramie nalepka: K.M.P. i K. "RUCH" WARSZAWA |
GALERIA WSPÓŁCZESNA| AUTOR JERZY NOWOSIELSKI|TYTUŁ Monografia dziewczyny|TECHNIKA ol pł |WYMIARY 100 x 80|
WYSTAWA 11. XII - 4 I 70 r "54"|ZFP "Ruch" zam. 895 n. 5000

KWADRAT

olej na desce, 23,3 x 24 cm, sygnowany na odwrocie "Jerzy Nowosielski"

Cerkiew 1974

olej, płótno, 44,6 x 56,2 cm cm; na odwrocie napis autorski: Zosi / VII 1974 / P. 23 / J. Nowosielski

Akt w lustrze 1980

olej, płótno, 33,4 x 27,2 cm; na odwrocie dedykacja autorska: Kochanemu Franciszkowi Bobuli / JERZY NOWOSIELSKI 1980

Akt, 1991

długopis, papier, 29 x 21 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d. (w pionie): Jerzy Nowosielski 1991

Martwa natura z butelką, 1951(na odwrociu Portret

olej, płótno,
50 x 60 cm
sygn. p.g.: J. Nowosielski, na ramie oł.: Jerzy Nowosielski 1951 r.
Portret kobiety, olej, płótno,
50 x 60 cm

Głowa kobieca

sygn. l.d.
tusz, papier
20.5x17

Akt, 1998

litografia, papier
70 x 50 cm

ZEJŚCIE ZE SCENY

1977 r.
Olej na płótnie 73 x 59,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "Jerzy Nowosielski 1977"

R - obiekt posiada cenę rezerwową

Portret kobiety (1980)

sygn. dat. l.d.
serigrafia
100x70

Akt (1997)

sygn. dat. l.g.
serigrafia
100x70

Pejzaż z architekturą, 1986

olej, płótno,
32 x 23 cm
sygnowany na odwr. l.d. sepiową farbą: J. NOWOSIELSKI, niżej zieloną: 26.IX.86.

Akt (Pływaczka), 1979

olej, płótno,
100 x 70 cm
sygnowany na odwr. śr.g.: AKT | 1979, d.: Jerzy Nowosielski nad tytułem u g. pośr. nalepka z odręcznie pisaną liczbą 8, na niej złota nalepka "Desy", p.g. napis czarnym flamastrem w czerwonej ramce: SPRZEDANE, tamże nalepka z odręczną liczbą 13

PORTRET NIEZNAJOMEJ, 1995 r.

Tusz na papierze 40 x 30 cm
Sygnowany l.g. - "Jerzy Nowosielski 95"

"Kobieta"

serigrafia
wym. 70 x 50 cm (w świetle p.-p.)

"Plaża"

serigrafia
sygn. l.d.: Plaża VI/12, p.d.: Jerzy Nowosielski 1996
wym.: 76,5 x 66,5 cm w świetle (p.-p.)

Widok całej dzielnicy, 1961

olej, płótno
37 x 56 cm

Pejzaż z parostatkiem, 1947

olej, płyta pilśniowa
38 x 43 cm

Pływaczka, 1997

litografia, papier
67,5 x 46 cm

Akt (1998)

sygn. dat. l.g.
serigrafia 70x50

Akt (1995)

sygn. dat. p.d. serigrafia
45x63

AKT, 1998

serigrafia, 67 x 60 cm, sygnowana p.d.: "J. Nowosielski/1998"

Cerkiew

olej, płótno, 55,5 x 42 cm; sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI

Akt i dziewczyna

tusz, paier
46,5 x 38 cm

Bez tytułu, lata 50.

atrament, papier, 21x14,6 cm, sygn. J.N. w lewym dolnym rogu

Bez tytułu, lata 50.

ołówek, papier, 13,6x18,6 cm, sygn. J.N. w lewym dolnym rogu

GŁOWA KOBIETY, 1995

tusz, papier,
34.8 x 25.2 cm
sygnowany tuszem l.g. pionowo: JERZY NOWOSIELSKI 95

PEJZAŻ Z ARCHITEKTURĄ, 1992

olej, płótno,
56 x 81.5 cm
sygnowany na odwr. d.: JERZY Nowosielski 1992, napis na g. kraw. zawiniętego płótna śr.: KRAKÓW, na g. żerdzi krosna l. nalepka Galerii SD [Sosnowski & Dzieduszycki ?), na ramie p.g. nalepka Galerii Panorama

Kompozycja 1997

serigrafia, papier, 14/15, 88 x 74; u dołu napis autorski - 14/15 Jerzy Nowosielski 97

CEGIELNIA, 1946

olej na sklejce, 23,5 x 32,5 cm
na dołączonej fotografii napis: "Potwierdzam moje autorstwo 1946 Jerzy Nowosielski 2000"

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1946

olej na sklejce, 32,8 x 24,5 cm
na dołączonej fotografii napis: "Potwierdzam moje autorstwo 1946 Jerzy Nowosielski 2000".

Cerkiew w tonacji niebieskiej

tempera, płótno, 55,5 x 42,6
na rewersie napis l. d. JERZY NOWOSIELSKI

Portret młodego mężczyzny w białym kepi

olej, deska,
51.5 x 35.5 cm
Na odwr. koperta z fotografią obrazu i napisem ręką artysty: potwierdzam moje autorstwo 1947 / Jerzy Nowosielski 1999

Wjazd Chrystusa do miasta

mieszana,
71 x 50.3 cm
sygnowany na odwr. l.d.: J. NOWOSIELSKI 67

Czarna pływaczka

olej, płótno,
100 x 70 cm
Sygnowany na odwr.: JERZY NOWOSIELSKI / (adres) /

Portret pływaczki

mieszana,
69.3 x 48.8 cm
Sygnowany pionowo l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 96.

Akt, 1992

rysunek piórkiem na papierze czerpanym, 34,5 x 24 cm (w świetle p-p)
sygnowany l.g.: "Jerzy Nowosielski 92"

olej, deska
wym.: 23,5 x 72 cm

Łódź rybacka

olej, płótno
sygn. p.d.: J. Nowosielski (19)46
wym.: 43 x 56,5 cm

Akt

rysunek, ołówek, papier, 29 x 20 cm;
sygn. p. g. w pionie - Jerzy Nowosielski

Pejzaż 1987

olej, płótno, 23 x 35 cm;
sygn. i dat. na odwrocie - Jerzy Nowosielski 87

Pejzaż miejski

olej na tekturze, 34,5 x 24 cm

Akt

olej na płótnie, 67,5 x 56 cm
na odwrocie: "Jerzy Nowosielski"

Kwadrat

olej na desce, 23,3 x 24 cm
sygnowany na odwrocie: "Jerzy Nowosielski"
Jedna z 22 prac przygotowanych specjalnie na wystawę w Krakowie (luty-marzec 1998). Wystawa zdobyła nagrodę im. Wojtkiewicza dla najlepszej ekspozycji 1998 r.

Krajobraz, 1971

olej na płótnie, 46 x 55 cm
na odwrocie informacje o obrazie

Portret 1997

serigrafia 2/15, papier, 66 x 37 cm (w św. p-p)
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Nowosielski 97

Wenus 1998

serigrafia, papier, odbitka autorska, 69 x 92 cm ( w św. p-p)
sygn. i dat. u dołu: Venus EA Jerzy Nowosielski 98

rysunek, 1945

papier, tusz, 20,8 x 14,8 cm

Niewolnice na morzu Egejskim

olej, płótno,
60 x 80 cm
Na odwr. pośrodku dedykacja dłg.Kochanemu Panu / Franciszkowi Kotuli / w dowód wieloletniej / przyjaźni / Jerzy Nowosielski / 1979, l.g. nieczytelna pieczęć z nr oł.DZ M 953 (...), napisy oł. na blejtramie l.d.Zakupiono od Bobuli (sic!) / 6.IV.87 W.Z., p.d."Niewolnice na morzu Egejskim" - / - wg. autora

Portret mężczyzny/ na odwrocie martwa natura, 1945 r.

olej na sklejce,
48 x 41 cm
sygnowany pseudonimem l.d.: "Georges Passin/1945"
Atest Fundacji Nowosielskich

Akt w wodzie, 1999

serigrafia,
55 x 45 cm
odbitka 19 (z 25)
sygnowana p.d.: "Jerzy Nowosielski 99", l.d.: "19/25"

olej na sklejce,
48 x 41 cm
Atest Fundacji Nowosielskich

Akt w wodzie, 1999

serigrafia,
55 x 45 cm
odbitka 19 (z 25)

Bez tytułu, 1981

olej, płótno
80 x 100 cm

liczba obiektów: 1183