1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Bez tytułu, 1973 r.

akryl, płyta, 60 x 60 cm,
na odwrocie naklejka

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1986 r.

akryl, płyta, 55,5 x 66,5 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: 1986/H. Stażewski

Kompozycja, 1970 r.

akryl/płyta, 18 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'H. Stażewski'
18 x 24 cm (kompozycja), 33 x 38,5 cm (wraz z oprawą autorską)
sygnowany i datowany na odwrociu: '1970 | H. Stażewski'

Bez tytułu, 1977

akryl, relief, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej.

Tryptyk, lata 40-te XX w.

- Łódki i wioślarze
ołówek, karton naklejony górną krawędzią na tekturę, 16 x 12,5 cm,
na odwrocie szkic postaci kobiecej;
sygn. ołówkiem p. d.: H. Stażewski;
drobne plamki na marginesach.
Rysunki pochodzą ze szkicownika artysty z lat 40. XX w.
- Rybacy nad rzeką
ołówek, karton; 9,8 x 7, 9 cm;
na odwrocie szkice łódek.
- Pejzaż z rzeką
ołówek, kartonie; 9,9 x 8 cm;
na odwrocie szkic żaglówki z postacią.

Nr 30, 1976 r.

olej, relief/deska, 43,5 x 43,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 30 | 1976 | H. Stażewski'
na blejtramie nalepka z opisem pracy w języku niemieckim

Relief nr 112, 1976 r.

akryl/płyta, 38,5 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 112 | H. Stażewski | 1976 r.'
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal z opisem pracy

Relief nr 72, 1975 r.

akryl/płyta, 40 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 72 | H. Stażewski | 1975 r.'
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal

Relief nr 73, 1973

akryl, aluminium, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: H. Stażewski / nr 73 1973, na odwrocie nalepka Galerii Foksal z opisem pracy

Relief, 1970

akryl, aluminium, płyta, 42,5 x 42,5 cm
sygn. na odwrocie: 1970 H. Stażewski

Kompozycja geometryczna

serigrafia/papier, 11,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem u dołu pracy: 'H. Stażewski'

Kompozycja, 1976 r.

serigrafia/karton, 60 x 60 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ‘H. Stażewski 76’ oraz opisany ołówkiem l.d.: ‘54/100’

Okładka do zbioru wierszy Andrzeja Partuma, 1970 r.

litografia barwna/papier, 16 x 16 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski'

Martwa natura

akwarela/papier, 46 x 32 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Stażewski 1943'

Zestaw trzech kompozycji, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem); nakład: 15/150 (ołówkiem).

Bez tytułu, 1977

akryl, płyta, 45,3 x 45,2 cm
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski

Kompozycja nr 111, 1979

akryl, płyta, 30 × 30 cm
sygn. i opisany na odwrocie: nr 111/1979/H. Stażewski

Kompozycja geometryczna - tryptyk, 1984

każda z prac sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).

Portret Ireny Surdyk, 1943

ołówek, papier; 33 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Stażewski / 1943 (ołówkiem).

Biały relief, 1979

akryl, relief / płyta
34,5 × 34,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1979 | H. Stażewski

Zestaw dwóch kompozycji abstrakcyjnych, 1956

gwasz, papier, 55 x 39 cm / 60 x 42 cm
sygn. p.d.: H. Stażewski (każda)

Relief, ok. 1965

blacha miedziana, płyta pilśniowa,
drewno, 47 x 39,5 cm (blacha 40 x 32 cm)
sygn. na odwrocie: H. Stażewski
w załączeniu ekspertyza Bożeny Kowalskiej

Kompozycja nr 71, 1979

akryl, płyta, drewno, 60 x 60 x 3 cm
sygn. Na odwrocie: nr 71 H. Stażewski 1979
na odwrocie papierowa nalepka Galerii Foksal

Kompozycja, 1979

technika własna, płyta, 30 x 30 cm
sygn. na odwrocie: H.Stażewski 1979

Relief nr 104, 1979

akryl, płyta, 30×30 cm
sygn. na odwrocie: H Stażewski 1979

"Relief nr 31", 1969 r.

akryl, relief/płyta, 61 x 61 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 31 / H. Stażewski / 1969'
na odwrociu nalepka z Galerii Foksal w Warszawie

Zestaw trzech prac - Kompozycja 69, 70 i 71, 1978 r.

akryl/drewno, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm (wymiary każdej pracy)
Kompozycja nr 70, 1978 r.
akryl/płyta pilśniowa, drewno, 60 x 60 x 3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 71 - 1978 H. Stażewski'
na odwrociu nalepki z Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Foksal i Fyns Kunstmuseum w Danii

Kompozycja nr 70, 1978 r.
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 70 - 1978 H. Stażewski'

Kompozycja nr 71, 1978 r.

Kompozycja nr 69, 1978 r.
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 69 - 1978 H. Stażewski'

Bez tytułu, 1975 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 47,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'H. Stażewski / 1975'

Erotyk

tusz/papier, 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy)

Erotyk

tusz/papier, 16 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja geometryczna

serigrafia, papier; 15 x 14,5 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem), nakład l. d.: 10/999 (ołówkiem).

Kompozycja geometryczna - tryptyk, 1984 r.

serigrafia/papier, 14 x 14 cm (wymiary każdej pracy)
każda z prac sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1984'

Kompozycja, 1978 r.

akryl, relief/płyta, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1978 | H. Stażewski'
opisany na odwrociu: 'Kolekcja Alicji i Wiesława Zdaniewskich'
na odwrociu nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Krakowie z opisem pracy

Szkice trzech aktów kobiecych

ołówek, karton, tektura, 25,5 x 18 cm;
sygn. p.d. "H. Stażewski”;
przedarcia (podklejone), drobne ubytki.
Rysunek ze szkicownika okupacyjnego z lat 40.
Proweniencja: ze zbiorów Tadeusza Kowalskiego z Radości.

Kompozycja - Tryptyk

serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar każdej kompozycji );
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski (każdy, ołówkiem);
l. d. odpowiednio: 982/999; 251/999; 515/999.

Relief nr 34, 1971

akryl, płyta, 71 x 71 x 4,5 cm
sygn. na odwrocie: nr.34-1971 H. Sta żewski
na odwrocie nalepka depozytowa Galerii Foksal z opisem pracy, nalepka Galleria Milano z numerem inwentarzowym i opisem pracy oraz pieczątka WKZ z zezwoleniem na wywóz za granicę

Relief, 1983

akryl, płyta, 53,5 x 53,5 cm
sygn. na odwrocie: 1983 H. Stażewski
l.g.: A. S. 7

Kompozycja, 1980

akryl, blacha, płyta pilśniowa, 38,5 x 38,5 cm
sygn. na odwrocie: 1980 / H. Stażewski

Kompozycja (P-Praesens), 1930/1966

olej, płótno; 69x57,5 cm, sygnowany l.d.: "H. STAŻEWSKI", p.d.: "1930"; na odwrocie sygnowany na blejtramie: "H. Stażewski 1966" oraz nalepka "Coll. M. Chalette, New York"

*droit de suite

Relief (kompozycja z czarnym konturem), 1983

relief, akryl, płyta; 64x64 cm, sygnowany na odwrocie: "H.Stażewski"

*droit de suite

KOMPOZYCJA, 1980

akryl, płyta pilśniowa, drewno
42 x 42 x 3,5 cm
sygn. na odwr. śr.g.: 1980 | H. Stażewski
napis na ramie l.g.: MARTA

Relief Biały XIX, 1961 r.

olej/relief, deska, 38 x 28 cm (dł. całk.:)
sygnowany na odwrociu: 'H. Stażewski'
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy: 'XIX 1961 | Henryk Stażewski , 1961 | 38 x 28'

Relief nr 19, 1969 r.

relief, akryl/drewno, płyta pilśniowa, 80 x 80 x 6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘nr 19 | H. Stażewski | 1969’
na odwrociu naklejka Galerii Milano oraz Galerii Foksal z opisami pracy

Nr 31, 1973 r.

relief/drewno, płyta pilśniowa, 61,5 x 60 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Nr 31 | H. Stażewski | 1973'
na odwrociu nalepka Galerii Foksal w Warszawie z opisem pracy

Kompozycja, 1980 r.

akryl/płyta, 45 x 45 cm (dł. całk.:)
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘1980 | H. Stażewski’
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Krakowie z opisem pracy

Portret Ireny Surdyk, 1943 r.

ołówek/papier, 33 x 26 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'Stażewski | 1943'

Rękopisy Henryka Stażewskiego - 4 arkusze

długopis/papier, 29,5 x 20,5 cm (wymiary największej pracy)
1. arkusz papieru w kratkę - zapis dwustronny
2. arkusz papieru w kratkę - zapis jednostronny
3. arkusz papieru w linie - zapis jednostronny
4. arkusz papieru gładkiego - zapis jednostronny

Scena rodzajowa, abstrakcja - praca dwustronna

długopis, gwasz, ołówek/papier, 17,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)

Nr 83, 1978 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 83 | 1978 | H. Stażewski'

Kompozycja, 1970

akryl, płyta pilśniowa, 32 x 32 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 1970 / H. Stażewski
proweniencja: kolekcja rodziny Dłubaków, dar od artysty, kolekcja Kendart Ltd. Collection, USA

Relief biało - czarno - fioletowy, 1963

relief, deska, płyta, akryl, 57 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: H. STAŻEWSKI / Relief biało – czarno – fioletowy / IV – 1963 / 57 x 57

Relief nr 3, 1980

relief/akryl, płyta
62,5x62,5 cm
sygnowany na odwrocie: "nr. 3 | 1980 | H. Stażewski"

Relief nr 37, 1973

tech. własna, płyta, 61,4 x 61,4 x 4,3 cm
sygn. na odwrocie: H. Stażewski 1973 / nr. 37
na odwrocie naklejka Galerii Foksal

NR 42, 1977

akryl, płyta pilśniowa
60 x 60 cm
sygn. na odwrocie na płycie l.g.: nr 42 - 1977; pośrodku: H. Stażewski; poniżej: 178 [w kółku]
pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę z nieczytelnym podpisem;
na płycie nalepiona kartka z Galerii Foksal: Potwierdzam autorstwo | Henryka Stażewskiego | 24. marca 1999 r. [maszynopis]; obok pieczątka: Wiesław Borowski | Galeria Foksal; powyżej podpis: W. Borowski

Nr 42, 1976 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 42 | 1976 | H. Stażewski'

Bez tytułu, 1977 r.

akryl/płyta, 50 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1977 | H. Stażewski'

Nr 36, 1973 r.

akryl/płyta, 80 x 53 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 36 - 1973 | H. Stażewski'

Kompozycja geometryczna

litografia barwna/papier, 52 x 63 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski' i opisany l.d.: '144/150'
Praca wydana w 1973 roku z okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowania artystycznego "Abstraction-Création" którego członkiem był Henryk Stażewski.

serigrafia/papier, 15 x 14 cm (wymiary każdej pracy)
każdy arkusz sygnowany i datowany ołówkiem p.d. 'H. Stażewski 1984'

Kompozycja, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem).

Bez tytułu, 1977

akryl, płyta; 45,3 x 45,2 cm (wymiar dzieła bez białej listwy);
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski.

Erotyk

rysunek/papier, 16 x 14 cm, oprawiony, z kolekcji Moniki Małkowskiej ze zbioru Dedykacje – Rededykacje

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

Kompozycja geometryczna - tryptyk

serigrafia, papier; 11,5 x 11,5 cm (wymiar każdej kompozycji w świetle passe-partout);
15 x 14 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Stażewski 1984 - ołówkiem, przysłonięte oprawą.

NR 5, 1973

akryl, płyta pilśniowa
60 x 60 cm
sygn. na odwr. na płycie śr.: H. Stażewski; l.g.: nr. 5 - 1973
niżej nalepka Desy z 1975 roku [druk, rękopis]:
Nr. 9 [w kółku] | DI/171/75 UBBBB | Autor HENRYK STAŻEWSKI | Tule No. 5 - 1973 colored | Year 1973 Dimension 60 x 60 cm Technic Acril | Destination PAPE-RUDDY Art. Assoc. | USA; na p. marginesie: Rev 754;
u dołu stempel: GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ | Nowe Miasto | Rynek Nowego Miasta nr 21/23 | 00-229 Warszawa (powtórzony na d. listwie krosna)

NR 1, 1976

akryl, płyta
63,5 x 63,5 cm
sygn. na odwr. na płycie: nr 1 | 1976 | H. Stażewski obok podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Bez tytułu, 1979 r.

akryl/płyta pilśniowa, blacha, 45 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 | H. Stażewski'
na odwrociu naddarta nalepka z napisem: 'Collezione privata | Roma' oraz stempel z Desy

Relief nr 87, 1975

relief / akryl, płyta
sygnowany na odwrocie: "nr 87, 1975, H. Stażewski"
Proweniencja:
- z kolekcji Andzelm Gallery

KOMPOZYCJA NR 111, 1979

akryl, płyta pilśniowa, 30 x 30 cm
sygn. i opisany na odwrocie: nr. 111 / 1979 / H. Stażewski

KOMPOZYCJA, 1977

akryl, płyta, 45,3 x 45,2 cm
sygn. na odwrocie: 1977 H. Stażewski

KOMPOZYCJA, 1974

serigrafia, papier, 29 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: H. Stażewski 1974
ed. l.d.: EA 16/20

KOMPOZYCJA, 1975

serigrafia, papier, 29,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: H. Stażewski 1975
ed. l.d.: EA 9/20

Kompozycja geometryczna - tryptyk , 1984 r.

serigrafia/papier, 14,5 x 13,5 cm
sygnowane i datowane ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1984'

Kompozycja geometryczna

Kompozycja, 1976

Serigrafia, karton; wym. pl.: 604 x 595 mm; sygn. oł. p.d.: H. Stażewski 1976; l.d.: 28/100. Artysta tworzył cykle prac, będących studiami płaszczyzn, linii, kolorów w różnych układach.

Kompozycja przestrzenna, 1961 r.

drewno, akryl, pleksiglas, 59 x 33 x 15 cm
sygnowany i datowany na awersie, na pleksi, przy postumencie: 'H. Stażewski 1961'

Relief, 1980

akryl, deska; 24,5 x 24,5 cm
sygnowany na odwrocie: "1980 | H. Stażewski"

Relief 34-A, 1979

akryl, płyta; 45,5 x 45,5 cm
sygnowany na odwrocie: "34-A | 1979 | H. Stażewski"
Obraz posiada ekspertyzę chemiczną potwierdzającą autentyczność.

Kompozycja, 1977

akryl, płyta pilśniowa; 35 x 35 cm (wymiar całości kompozycji w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. na odwrocie: 1977 / H. Stażewski oraz słabo czytelna pieczątka: WOZ ... z numerem: OZ III 4412 / 87.

nr 41, 1977

akryl/płyta pilśniowa, 43,5 x 43,5 cm, sygn. na odwrocie: nr. 41/1977/H. Stażewski

Relief nr 8, 1979

akryl, deska, płyta pilśniowa, 34,5 x 34,5 cm
sygn. z tyłu: 1979 | H. Stażewski | 8

Bez tytułu, 1981

akryl, deska, płyta pilśniowa, 33 x 33 cm (58,5 x 58,5 cm z oprawą)
sygn. na odwrociu: 1981 | H. Stażewski

Kompozycja, 1976

akryl/płyta, 22,5 x 22 cm
sygn. i dat. na odwrociu: 1976 / H. Stażewski oraz słabo czytelna pieczątka: DOZ ... z numerem: DZ III 95986

RELIEF NR 72, 1974

akryl, płyta, 64,5 x 64,5 cm
sygn. na odwrocie: nr. 72 H. Stażewski 1974
na odwrocie naklejka depozytowa z numerem D.3198/159

PROWENIENCJA:
Wrocław, kolekcja prywatna
depozyt Muzeum Narodowego we Wrocławiu

RELIEF NR 12, 1975

akryl, płyta, 64,5 x 64,5 cm
sygn. na odwrocie: nr 12 1975 H. Stażewski
na odwrocie naklejka depozytowa z numerem D.3198/161, oraz naklejka eksportowa na
wystawę "15 Polnische Künstler " w Augsbure w 1978 roku.

PROWENIENCJA:
Wrocław, kolekcja prywatna
Augsburg, Ratusz Miejski, 15 Polnische Künstler, 30 wrzesień - 5 listopad 1978.

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1930/1977

serigrafi a, papier, 69,5 x 78 cm
sygn. i opisany p.d.: 77/100 H.Stażewski 1930/1977

KOMPOZYCJA, 1929/LATA 70. XX W.

serigrafi a, papier, 52 x 62,5 cm
sygn. p.d.: H.Stażewski

REDUKTIONEN, 1976

serigrafi a, papier, 32 x 32 cm
sygn. p.d.: H. Stażewski 1976
edycja: E/A 10/20
teka 4 serigrafi i Henryka Stażewskiego opatrzona tekstem Ryszarda Stanisławskiego została wydana w 1977 roku w 30 egzemplarzach i 12 edycjach autorskich, sygnowanych i numerowanych (10/20)

Kompozycja geometryczna, 1983 r.

akryl/płyta pilśniowa, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1983 | H. Stażewski'
na odwrociu nalepka transportowa i nalepka z domu aukcyjnego Agra-Art w Warszawie z 2003 roku

- Agra-Art, 2003
- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Henryk Stażewski. Reliefy, Galeria Starmach, Kraków, styczeń - marzec 2001
- Henryk Stażewski. Reliefy / Reliefs, katalog wystawy w Galerii Starmach, Kraków 2001, s. 15 (il.)

Kompozycja geometryczna, 1930/77 r.

serigrafia/karton, 70 x 79 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '73/100 H.Stażewski 1930/1977'

Bez tytułu, 1979 r.

akryl/płyta pilśniowa, 43,5 x 44 cm
opisany i datowany na odwrociu: '1979 | H. Stażewski'
na odwrociu pieczęć oraz papierowa nalepka z opisem pracy w języku niemieckim

- Galerie Hoffman, Niemcy

Kompozycja, 1977

Chopin

autolitografia, papier, 63 × 40 cm
sygn. ołówkiem p. d.: H. Stażewski
l. d. ołówkiem: autolitografia N12/odbito
150 egz.

akryl, płótno, 50 x 50 cm, sygn. p.d.: H. Stażewski

*

Relief multiple

sygn. na odwrociu
technika własna (metal, płyta)
38x25 cm

Relief, 1967 r.

relief, metal biały/płyta pilśniowa, 42 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1967 | H. Stażewski'

- Galeria Starmach, Kraków, 1. połowa lat 90.
- kolekcja prywatna, Kraków

Kompozycja abstrakcyjna VII, 1958 r.

relief, olej/płyta pilśniowa, 29,5 x 41,5 cm
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy, nalepka wystawowa z Galerie Chalette, nalepka wystawowa z Musée d'Art et d'Histoire w Genewie oraz etykieta z informacją o udziale pracy w genewskiej wystawie

- zakup bezpośrednio od artysty
- Galeria Chalette, Nowy Jork, zakupiony w maju 1961
- kolekcja prywatna, USA

- "6 Contemporary Polish Painters", Galerie Chalette, Nowy Jork, kwiecień 1961
- "Construction and Geometry in Painting. From Malevitch to
'tomorrow'", Galerie Chalette, Nowy Jork, marzec 1960
- "Pologne. 50 Ans de Peinture", Musee d'art et d'Historie, Genewa, 24.10-29.11.1959
- "Henryk Stażewski. Malarstwo", wystawa indywidualna, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Galeria Kordegarda, Warszawa, maj 1959

- Henryk Stażewski, katalog prac, Warszawa 1965, s. nlb. (il.)
- Dobrochna Strumiłło, Kolorowe reliefy Henryka Stażewskiego, "Projekt", nr 4(31), 1962, poz. 48 (il.)
- 6 Contemporary Polish Painters, katalog wystawy w Galerie Chalette, Nowy Jork 1961, s. nlb. (il.)
- Wystawa prac Henryka Stażewskiego, katalog wystawy w Kordegardzie gmach Ministerstwa kultury i Sztuki, Warszawa 1959, s. nlb. (il.)

Refief nr 21, 1975 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 61,5 x 61,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 21 | H. Stażewski | 1975'
na odwrociu papierowa nalepka depozytowa z Galerii Foksal

- Galeria Foksal (depozyt)

Relief nr 103, 1975 r.

akryl, tusz/papier naklejony na płytę, 30 x 30 cm
sygnowany na odwrociu: 'H. Stażewski', opisany i datowany na odwrociu: '103 - 1975'

- Galerie Hoffmann, Friedberg

Relief, 1968

relief klejony / akryl, płyta; 51 x 47 cm
sygnowany na odwrocie g.śr.: "H. Stażewski 1968"; d.śr "NW - 16/70"; nalepka "Atelier 72"
- Polish Art Festival | Edinburgh International Festival "Atelier ‘72", 20.08-9.09 1972, Edynburg

Relief, 1970

relief/akryl, płyta; 30x30 cm
sygnowany na odwrocie: "H. Stażewski | 1970"

Bez tytułu, 1970 r.

tusz/tektura, 20 x 20 cm (w świetle oprawy)

- Jerzy Grzegorzewski, Że też musiała Pani zadać to pytanie!, Galeria aTak, 10.04.-9.05.2015, Warszawa

Bez tytuły, 1984 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 41,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1984 | H.Stażewski'

- Galerie Hoffman

RELIEF NR, 16/1971, 1971

relief, technika mieszana, płyta
53 x 53 cm
na odwrocie nalepka:
HENRYK STAŻEWSKI / "Relief Nr 16/1971" / 1971 / 53x53cm / Metal / GALERIE-M / BOCHUM

* opłata z tytułu "droit de suite"

BEZ TYTUŁU, 1981

technika własna, płyta pilśniowa
33 x 33 cm
sygn. na odwrocie: 1981/ H.Stażewski

KOMPOZYCJA, przełom lat 50. i 60. XX w.

gwasz, akryl, tektura
34 x 46,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: STAŻEWSKI

NR 5, 1978

technika mieszana
47 x 47 cm
na odwrocie na płycie pilśn. napis i sygnatura: nr 5 | 1978 | H. Stażewski

RELIEF, 1979

technika mieszana
47 x 47 cm
na odwrocie na desce sygnatura: H. Stażewski | 1979

RELIEF, 1975

akryl, relief, tektura, sklejka, płyta pilśniowa, 30 x 30 cm
sygn. na odwrocie: 1975 / H. Stażewski

KOMPOZYCJA NR 50 A, 1976

akryl, płyta, 21,5 x 21,5 cm
sygn. i opisany na odwrocie: nr. 50A / 1976 / H. Stażewski

KOMPOZYCJA NR 83, 1973

akryl, deska, 41 x 47,5 cm
sygn. na odwrocie: nr 84 - 1973 / H. Stażewski

PROWENIENCJA:
kolekcja, prywatna, Warszawa
Andzelm Gallery, Lublin

Kompozycje geometryczne - tryptyk

serigrafia/papier, 15 x 14 cm
sygnowane i datowane p.d.: 'H. Stażewski 1984'
do zestawu oprawionych prac dołączona jest oryginalna teka

Cztery serigrafie z lat 1975-76

serigrafia/papier, 60 x 60 cm (wymiar każdej)
sygnowane ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski [rok]', opisane l.d.: '54/100'

- Galerie Hoffman

Relief nr 35, 1970 r.

akryl, relief/płyta, 53,2 x 53 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 35 - 1970 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z Galerii Foksal w Warszawie

- Galeria Foksal, Warszawa
- "350 km szybkiej jazdy samochodem", Galeria Foksal, Warszawa 10.06-15.10.1988

Relief nr 28, 1978 r.

akryl/płyta pilśniowa, 60 x 60,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 28 - 1978 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa nalepka z Galerii Foksal w Warszawie

- Galeria Foksal w Warszawie, depozyt

Relief nr 30, 1976 r.

- Galerie Hoffman
- kolekcja prywatna, Europa

Bez tytułu, 1975

akryl, płyta; 65 x 65 cm (w oprawie 71,5 x 71,5 cm)
sygnowany na odwrocie: "1975 | H. Stażewski"

Relief nr 84, 1979

akryl, relief, płyta pilśniowa, 64 x 63,5 cm
sygn. i datowany na odwrociu: nr. 84 | 1979 | H. Stażewski

akryl, płótno, 50 × 50 cm
sygn. p. d.: H.Stażewski

Redukcje, 1976

Kompletna kolekcjonerska teka 4 serigrafii w etui, z tekstem Ryszarda Stanisławskiego
każda z serigrafii o wymiarze: 32 x 32 cm, sygn. p. d. : H. Stażewski 1976 oraz numerowana l. d.: 21/30
Wydawca: Galerie Hoffmann, Friedberg

Kompozycja (1981)

sygn. dat. na odwrociu
technika własna, pilśnia
23.5x23.5 cm

Relief kartonowy (Multipl), ed. 54/100, 1972 r.

relief/karton, 59 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'H. Stażewski 1972 ed.54/100'
edycja Galerie Stephen Hoffman

AS 4, 1985

akryl, drewno, płyta; 30,5 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: AS 4 [cyfra w kółku] / 1985 / H. Stażewski
Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Francja

RELIEF, 1982

akryl, płyta pilśniowa na płycie pilśniowej
51,5 x 51,5 cm
sygn. na odwrocie ołówkiem na płycie: 1982 | H. Stażewski
Na odwrocie maszynowo pisana nalepka: Kunstler: Henryk Stażewski | Titel: | Technik: collage - acryl | Grosse: 52 x 52 cm | Jahr: 1982; oraz nalepka z numerem: 02/06/09

Obraz posiada ekspertyzę sporządzoną przez dr Bożenę Kowalską dnia 11 maja 2017, stwierdzającą, że obraz jest oryginalną pracą Henryka Stażewskiego.

Kompozycja geometryczna, 1930/1977

Serigrafia, papier; wym.: 700 x 790 mm; sygn. oł. p.d.: 70/100 H. Stażewski 1930/1977. Bardzo dobry stan zachowania.

Obraz nr 58, 1973

akryl, płyta, 60 × 60 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: "nr. 58 - 1973, H. Stażewski"; pośrodku sygnowany "H. Staż"; dwie pieczątki wywozowe; nalepka Desa zagraniczna

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
Literatura:
- Henryk Stażewski, Múzeum Milana Dobeša, Bratysława 2008, s. 12
- Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2003, s. 15
- Henryk Stażewski, Múzeum Milana Dobeša w Bratysławie, 2008
- Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2003

Projekt do reliefu, 1955 - 1958

gwasz, karton, 33,5 × 24 cm w świetle oprawy
sygnowany p. d. "H. Stażewski"

Proweniencja:

Obraz nr 126, 1975

akryl, płyta, 70 × 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "nr. 126 / 1975 / H. Stażewski"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Kraków
Literatura:
- Henryk Stażewski. Ekonomia myślenia i postrzegania, oprac. M. Jurkiewicz, J. Mytkowska, W. Borowski, Fundacja Galerii Foksal, Warszawa 2005, il. s. 178.

Kompozycja geometryczna, 1974 r.

serigrafia/papier, 29,5 x 30 cm (zadruk) 59,5 x 59,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'HStażewski 1974', opisany l.d.: '99/100'

Relief Nr 32, 1971 r.

akryl/płyta, relief, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 32
- 1971 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa nalepka depozytowa z Galerii Foksal w Warszawie z opisem pracy oraz nalepka z Galleria Milano w Mediolanie

- Galeria Foksal, Warszawa
- depozyt
- Galleria Milano, Mediolan

Abstrakcja, 1980 r.

akryl/płyta, 34,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1980 | H. Stażewski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy z DESY

- kolekcja prywatna, USA

BEZ TYTUŁU,1986

olej, deska, 41,5 x 41,5 cm
sygn. na odwrocie: H.Stażewski 1986

KOMPOZYCJA, 1981

akryl, płyta, 33 x 33 cm
sygn. na odwrocie: 1981 / H. Stażewski

Relief nr 4, 1973 r.

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 4 - 1973 | H. Stażewski'
dedykowany na odwrociu, na blejtramie: 'KOCHANEJ ANDZIE - H. Stażewski'

- dar od artysty, 1982

- Henryk Stażewski. Malarstwo i przyjaźń, Galeria Kordegarda, Warszawa 14.10-13.11.1994

Buty Andy Rottenberg, około 1981 r.

buty skórzane w rozmiarze 39 pomalowane farbą akrylową, 13 x 25,5 x 10 cm (x2)

- dar od artysty, 1981

- Henryk Stażewski. Malarstwo i przyjaźń, Galeria Kordegarda, Warszawa 14.10 - 13.11.1994

RELIEF WOLNOSTOJĄCY BIAŁY, 1961

olej, drewno, pleksiglas
59 x 33,2 x 15 cm
sygn. na pleksiglasie l.d.: 37/100, p.d.: H. Stażewski 1961

RELIEF NR 44, 1978

akryl, technika mieszana, płyta pilśniowa, oprawne w gablotę
z plexi, 35 x 35,2 cm [z oprawą 36,8 x 36,8]
sygn. na odwrocie na płycie pilśniowej: nr 44 | 1978 | H. Stażewski
obok pieczątki zezwalające na wywóz za granicę z numerem i podpisem

RELIEF, 1979

akryl, płyta paździerzowa
44,9 x 44,5 cm
sygn. na odwrocie na płycie: 1979 | H. Stażewski

Obrazowi towarzyszy ekspertyza dr Bożeny Kowalskiej potwierdzająca autorstwo Henryka Stażewskiego.

bez tytułu (relief), 1980

akryl na płycie, 45×45 cm
sygnowany na odwrocie: "H. Stażewski 1980"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
Galeria Art New Media
kolekcja Helmuta Kajzara

Relief nr 61, 1973 r.

akryl/aluminium, płyta pilśniowa, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 61 - 1973 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa naklejka wywozowa z Desy

- Galeria Sztuki Współczesnej, Nowe Miasto, Warszawa, 1973
- kolekcja prywatna, Europa

Relief nr 122, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa, 53 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'H. Stażewski | nr.122 | 1975'

- kolekcja prywatna, Niemcy

Relief nr 86, 1976 r.

akryl/płyta pilśniowa, 44 x 43 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 86 | 1976 | H. Stażewski'

Nr 42, 1977 r.

na odwrociu papierowa nalepka z potwierdzeniem autentyczności podpisana przez Wiesława Borowskiego: 'Potwierdzam autorstwo | Henryka Stażewskiego | 24. marca 1999 r.', stemple z Galerii Foksal, nieczytelny stempel wywozowy DESA i numer inwentarzowy '175'
OPINIE: - do pracy dołączony certyfikat autentyczności Wiesława Borowskiego

- Galeria Foksal, Warszawa

Kompozycje geometryczne, 1984 r.

serigrafia/papier, 14,9 x 14 cm (wymiary każdej z prac)
każda z grafik sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1984', opisana l.d.: 'H.C.109/150'

KOMPOZYCJA

Długopis,karton; 13,5 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem l.d.: H. Stażewski
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

KOMPOZYCJA NR 7, 1973

olej, płyta, 60 x 60 cm
sygn na odwrocie: H. Stażewski
na odwrocie: papierowa nalepka z galerii Annely Juda Fine Art w Londynie

PROWENIENCJA:
kolekcja rodziny Varisella, Warszawa
kolekcja prywatna, Polska
Annely Juda Fine Art, Londyn
ze zbiorów artysty

Henryk Stazewski Paintings and Reliefs, Annely Juda Fine Art, 10 XI - 18 XII 1982, Londyn 1982.

REPRODUKOWANY:
Henryk Stazewski Paintings and Reliefs, Annely Juda Fine Art, 10 XI - 18 XII 1982, Londyn 1982, kat. 11.

OPISANY:
Henryk Stazewski Paintings and Reliefs, Annely Juda Fine Art, 10 XI - 18 XII 1982, Londyn 1982, opis pod nr kat. 11.

KOMPOZYCJA NR 72, 1976

olej, płyta, 60 x 60 cm
sygn. na odwrocie: nr 72/ 1976/ H. Stażewski

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska

Relief

technika własna, tektura, 35 x 35 cm w autorskiej oprawie
sygn. p.d.: H.Stażewski

Łyżka, 1977

łyżka drewniana, akryl, 29 cm
Artysta w 1977 roku stworzył serię malowanych drewnianych łyżek. Obiekt pochodzi z prywatnej kolekcji krytyka sztuki.

Relief nr 13, 1969 r.

akryl/deska,92,5 x 59,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 13 - 1969 | H. Stażewski'

- Galeria Zapiecek, Warszawa, 1993
- kolekcja prywatna, Niemcy

Relief nr 31, 1973 r.

relief, akryl, aluminium/płyta, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 31 - 1973 | H. Stażewski'
na odwrociu naklejki wystawowe z Galerii Foksal w Warszawie i Gallerii Milano w Mediolanie

OPINIE:
- do pracy dołączony certyfikat autentyczności Wiesława Borowskiego
- Galeria Foksal, Warszawa
- Galleria Milano, Mediolan
- Galleria Milano, Mediolan

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 38 cm, śr.:5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu 'H.Stażewski | 1973'
opisany na odwrociu: 'H. Stażewski | 1973'

Kompozycja, 1973

olej/ceramika, wys.: 4,5, śr.:36,5 cm
opisany na odwrocie: 'H.Stażewski | 1973'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 29
- Misy pełne sztuki, "Kurier polski", nr 15, 22.01.1979

POSTAĆ PRZY STOLE, 1962

Olej, ołówek, tusz, długopis, karton, pilśnia; 20 x 17 cm; z autorską oprawą 24 x 21,5 cm
Sygnowany na odwrocie: 1962 | H.Stażewski

Kompozycja abstrakcyjna

litografia, papier welinowy, 84 x 65 cm
sygn. ołówkiem

Grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego "Abstraction-Création", którego członkiem był Stażewski, nakład 150 egz.

Kompozycja przestrzenna, ed. 11/100, 1961 r.

relief przestrzenny, drewno, akryl, pleksiglas, 59 x 33 x 15 cm
sygnowany i datowany na awersie na pleksiglasie p.d.: 'H. Stażewski 1961', l.d. nr ed.: '11/100'

Relief nr 30, 1976 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 43,5 x 43,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 30 | 1976 | H. Stażewski' oraz pieczątka

ABSTRAKCJA GEOMETRYCZNA, 1956-1960

gwasz, papier
29 x 41,5 cm
sygn. p.d.: STAŻEWSKI

Obrazowi towarzyszy ekspertyza p. Bożeny Kowalskiej z 7 VIII 2016 roku.

gwasz, papier
29 x 41,2 cm
sygn. p.d.: STAŻEWSKI

Kompozycja, 1974/1979 r.

serigrafia/papier, 60,5 x 59 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'nr 80/100 H. Stażewski 1974/1979'

Kompozycja abstrakcyjna, 1980 r.

serigrafia barwna/papier, 25 x 25 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H.Stażewski 1980'

Kompozycja abstrakcyjna

litografia barwna/papier, 52 x 63 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'H.Stażewski', opisany l.d.: '32/150'
Praca wydana w 1973 roku z okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowania artystycznego "Abstraction-Création" którego członkiem był Henryk Stażewski

RELIEF BŁĘKITNY, 1975

akryl, płyta, 48 x 48 cm
op. na odwrocie: H. Stażewski/ 1975

Relief nr 58, 1973 r.

akryl, relief/płyta, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 58-1973 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowe naklejki z opisem pracy z Galerii Foksal i Galerii Milano oraz nieczytelny stempel wywozowy

- Galeria Foksal, Warszawa - Galeria Milano, Mediolan - kolekcja prywatna

Relief, 1979 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 43,5 x 43,5 cm
na odwrociu papierowa naklejka DESY oraz nieczytelny stempel wywozowy

Relief nr 30, 1979 r.

relief, akryl/płyta, 44,5 x 44,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 30 | 1979 | H. Stażewski'
na dodwrociu papierowa naklejka z napisem: '128 STAZEWSKI | Acryl / Hartf. | (Planker)' oraz nieczytelny stempel wywzowy

- kolekcja prywatna, Niemcy

Bez tytułu, 1982 r.

akryl, relief/płyta, 34 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1982 | HENRYK STAŻEWSKI'
na odwrociu papierowa naklejka własnościowa "Collezione private | Roma"

- Henryk Stażewski (1894 - 1988), Rilievi e dipinti 1958/1987, Galeria Spicchi dell’Est, 2.12.1991-8.02.1992, Rzym; Wystawa zorganizowana we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi

- Henryk Stażewski (1894 - 1988), katalog wystawy Rilievi e dipinti 1958/1987 [teksty:] Giulio Andreotti, Enrico Crispolti, Janina Ładnowska, Marek Rostworowski, Ryszard Stanisławski, Galeria Spicchi dell’Est, Roma 2.12.1991-8.02.1992, Rzym 1992, s. 103 (il.)

RELIEF, 1976

akryl, technika mieszana, płyta pilśniowa
22,8 x 22,8 cm
sygn. na odwrocie na płycie: 1976 | H. Stażewski

RELIEF, 1977

22,2 x 22,2 cm
sygn. na odwrocie na płycie: 1977 | H. Stażewski

RELIEF, 1977

22,2 x 22,2 cm

MULTIPL, 1972

collage, karton
59,5 x 42 cm
sygn. oł. l.d.: 85/100, p.d.: H. Stażewski 1972

ŁYŻKA, 1977 r.

akryl/drewno, 30 cm

Kompozycja abstrakcyjna, 1929

olej, płótno, 69 x 46 cm
opisany na odwrocie: H. Stażewski/ 1929/ "KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA"
oraz białą farbą: IPS
na blejtramie etykieta Instytutu Propagandy Sztuki z opisem pracy i odręcznie wpisanym imieniem i nazwiskiem artysty

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, USA

Relief (Kompozycja z czarnym konturem), 1983

akryl, płyta, 65 x 65 cm
opisany na odwrocie: 1983 / H. Stażewski

Relief nr 48, 1973 r.

relief, akryl, aluminium/płyta , 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 48-1973 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowa nalepka z Galerii Foksal z opisem pracy oraz papierowa nalepka z Galerii Milano

OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autentyczności wydane przez Wiesława Borowskiego

- Galeria Foksal, Warszawa, 1973
- galeria Milano, Mediolan, od 1973
- kolekcja prywatna, Kraków

Kompozycja, 1982 r.

akryl, blacha, deska/płyta, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1982 | H. Stażewski'
na odwrociu stempel wywozowy

Kompozycja geometryczna

goffrage, 13 x 20 cm
praca łącznie z teką p.t.: Stażewski wydaną przez Galerię "Krzywe Koło"

Kompozycja przestrzenna, 1961

relief przestrzenny, drewno, pleksiglas/akryl, 59 x 33 x 15 cm
sygn. i dat. na na pleksi p.d.: H. Stażewski 1961, numerowany l.d.: 38/100

Kompozycja, 1975 r.

serigrafia/papier 29,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1975', opisany l.d.: '74/100'

Kompozycja, 1984 r.

serigrafia/papier 15 x 14 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H.Stażewski 1984', opisany l.d.: 'H.C. 103/150'

6-82, 1982

kolaż, akryl, papier, płyta
37 x 37 cm (z autorską oprawą)

na odwrocie nalepki:
ADVANCE Agency for Modern Artists GmbH, Düsseldorf
oraz Galerie Franz Swetec Düsseldorf, 1982

Kreis und Quadrat. Post-Konstruktivismus In Polen, Depolma-Ars Polona Galerie, Düsseldorf, 1982
Sechs Künstler aus Polen, Galerie Franz Swetec, Düsseldorf, 1982/1983

Zdjęcia Henryka Stażewskiego w swojej pracowni, wraz z oferowaną pracą, zamieszczone są w: Henryk Stażewski: ekonomia myślenia i postrzegania, red. M. Jurkiewicz, J. Mytkowska, W. Borowski, Warszawa 2006, s. 230 i 231

gwasz, papier naklejony na płytę; 16,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: H.Stażewski

Kompozycja geometryczna, 1930/77

Serigrafia, papier; wym.: 700 x 790 mm; sygn. oł. p.d.: 71/100 H. Stażewski 1930/1977. Stan zachowania: bardzo dobry.

Teka, 1977

Teka 4 serigrafii, Wydawnictwo: Edition Hoffman, Friedberg. Grafiki z tekstem Ryszarda Stanisławskiego; wym.: 600 x 600 mm; egz. nr 85/100, plansze sygnowane przez artystę p.d. H. Stażewski 1977, l.d.: 85/100. Teka w stanie bardzo dobrym, nie zawiera dwóch obiektów przestrzennych.

Kompozycja abstrakcyjna linearna

grafika - sitodruk?, papier; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski
na odwrocie napis długopisem: STAŻEWSKI
przed konserwacją

Kompozycja, 1976 r.

serigrafia/papier, 58 x 58 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ' H. Stażewski 1976' i opisany l.d.: '28/100'

Relief niebieski nr 57, 1973 r.

relief, akryl/płyta, 60 x 60 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 57-1973 | H. Stażewski'
na odwrociu papierowe nalepki z opisem pracy z galerii Foksal i Galleria Milano

- Galeria Foksal, Warszawa
- galeria Millano, Mediolan
- kolekcja prywatna, Kraków

Relief nr 3, 1980 r.

relief, akryl/płyta, 63 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr.3 | 1980 | H.Stażewski'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy

- kolekcja prywatna, Niemcy

Nr 49 (Homage a Malewicz nr II), 1978

tech, mieszana, płyta, 100 x 100 cm
opisany na odwrocie: nr 49/ 1978/ H. Stażewski/ Homage a Malewicz nr II

Kompozycja abstrakcyjna

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 27 x 39 cm
sygnowany l.d.: 'STAŻEWSKI'
STAN ZACHOWANIA:
papier w górnej krawędzi pracy nadpalony

Kompozycja, 1978 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, deska, 28 x 28 cm

PARTUM, 1970

Litografia, papier; 22 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: H.Stażewski

Jest to okładka tomiku wierszy Andrzeja Partuma z 1970 r. zatytułowanego "Partum".

Nr 117, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr 117 | 1975 | H.Stażewski`

- kolekcja prywatna, Niemcy

Relief nr 7, 1977 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr. 7 | 1977 | H. Stażewski`

- kolekcja prywatna, Niemcy

Dwaj muzykanci, 1950 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany p.d.: `Stażewski`
na odwrociu [wtórna] sygnatura: `H.Stażewski`, poniżej nieczytelna pieczątka

- Henryk Stażewski. Ekonomia myślenia i postrzegania, [tekst] Andrzej Turowski, [red.] Małgorzata Jurkiewicz, Joanna Mytkowska, Wiesław Borowski, Warszawa 2005, il. s. 93
- Bożena Kowalska, Henryk Stażewski, Warszawa 1985, s. 27 (jako "Grajkowie")

Relief nr 31, 1969 r.

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr 31 - 1969 | E-I | H. Stażewski | GROUP 3`
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe z opisem pracy z Phoenix Art Museum oraz z Albright-Knox Art Gallery

- Gruenebaum Gallery, Nowy Jork
- Albright-Knox Art Gallery, Buffalo
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

- “17 Contemporary Artists from Poland", Albright-Knox Art Gallery, Buffalo N.Y., 26.09 - 31.10.1976 r.
- “Paintings by Henryk Stażewski", Phoenix Art Museum, 23.07 - 29.08.1976
- “Paintings by Henryk Stażewski", Gruenebaum Gallery, Nowy Jork, 5.05 - 31.05.1976

Relief nr 56, 1973 r.

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr 56 - 1973` poniżej `H. Stażewski`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Galerii Foksal oraz z Galleria Milano

- Galeria Foksal, Warszawa
- galeria Millano, Mediolan
- kolekcja prywatna, Kraków

Nr 73, 1976 r.

akryl/płyta, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr. 73 | 1976 | H. Stażewski`

- dom aukcyjny DESA Kraków
- kolekcja prywatna, Warszawa

KOMPOZYCJE GEOMETRYCZNE, 1984

serigrafia na papierze,
14,5 x 13,5 cm (wymiar każdej pracy w świetle passe-partout),
każda sygnowana i datowana ołówkiem p.d. "H. Stażewski 1984”

SZKICE TRZECH AKTÓW KOBIECYCH

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 25,5 x 18 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "H. Stażewski”,

Rysunek ze szkicownika z lat II wojny.
Proweniencja: ze zbiorów Tadeusza Kowalskiego z Radości, przyjaciela artysty.

Kompozycja przestrzenna, 1961

sygnowany i datowany na awersie na pleksi p.d.: H. Stażewski 1961
l.d.: ed.: 33/100

Kompozycja nr 104, 1976

Relief, akryl, płyta, 63 x 63 cm
sygn. na odwrocie: nr. 104 / 1976 / H. Stażewski

Kompozycja, 1963

Serigrafia; wym.: 155 x 150 mm;
sygn. oł. p.d. HStażewski.
Plansza z teki Konfrontacje, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej "Zapiecek". Brak kartonowego ppartout z informacjami biograficznymi.

Kompozycja abstrakcyjna

litografia kolorowa na papierze welinowym, sygnowana olowkiem przez artyste, grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego " Abstraction-Création ", ktorego czlonkiem byl Stazewski;
x 65 cm

ŁYŻKA, 1977 R

akryl/drewno, 30 cm

Relief, 1982 R

akryl/płyta, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrocie
pismem odręcznym: H. Stażewski | 1982

- kolekcja prywatna

Bez tytułu n° 71, 1976 r.

litografia barwna/papier, 17,5 x 17,5 cm (zadruk), 26,5 x 21 cm (arkusz)
numerowana u dołu ołówkiem: `29/400`
wydrukowana przez Denise René jako karta świąteczna
na okładce opisana: `2005 meilleurs vœux season`s greetings denise rené | Denis René`
na odwrociu opisana: `henryk stazewski sans titre n° 71 1976`

Relief - dyptyk, 1975 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 29,5 x 54 cm
sygnowany i datowany n aodwrociu: `H. Stażewski | 1975`

OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autentyczności przez Janinę Ładnowską z 14.04.1999

Relief, 1967 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa,68 x 67 cm (wraz z oprawą autorską), 57 x 45 cm (kompozycja)
sygnowany i datowany na odwrociu: `H. Stażewski | 1967`

Relief nr 34, 1974 r.

sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: nr. 34 | 1974 | H. Stażewski`
na odwrociu nalepka DESY (rezerwacja)

Kompozycja przestrzenna, ed. 33/100, 1961 r.

sygnowany i datowany na awersie na pleksi p.d.: `H. Stażewski 1961`, l.d. nr ed.: `33/100`

akryl, płótno, 50 × 50 cm
sygn. p. d.: H.Stażewski

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1961

sygnowany ma odwrocie, na plecach oprawy: "H.Stażewski/1961";
papier wyciskany (goffrage) w oryginalnej oprawie autorskiej, 13 x 20 cm, w ramie 28 x 36 cm.
Na odwrocie (zakryty oprawą), ręką malarza napis: "Obraz ten jest malowany przeze mnie.
Jest własnością p. Zb. Rybczyńskiego /H. Stażewski /28-IX-1983"

Trzy kompozycje, 1984 r.

serigrafia, papier, 14,5 × 13,5 cm (wymiar każdej pracy w świetle passe-partout)
każda praca sygn. i dat. p. d. ołówkiem: H.C.89/150 H Stażewski 1984

Relief nr 84, 1979 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 64 x 63,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr. 84 | 1979 | H. Stażewski`

Relief, 1977 r.

akryl, relief/płyta, 33,5 x 33,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1977 | H. Stażewski`

- dar od artysty dla malarza, Lecha Kunki, 1979
- kolekcja prywatna, Łódź

WIDOK NA DACHY MIASTECZKA

gwasz, tektura
15 x 24 cm (w świetle passe-partout), 29,8 x 34,7 cm (tektura)
sygn. p.d.: H. Stażewski

SIEWCA, 1948

gwasz, tektura, 50 x 17,5 cm
sygnowany p.d.: H. Stażewski
Na odwr. kompozycja – układy kwadratów (badanie zależności barwnych).

BEZ TYTUŁU

Akryl, płyta pilśniowa, 34x34 cm,.
sygn. na odwrocie: H Stażewski / nr 95/ 1976 oraz naklejka: "Desa Foreign Trade Company Al. Jerozolimskie 2 Warszawa Poland", pieczęć tuszowa "Biuro Handlu Zagranicznego DESA Urzędu Konserwatorskiego m. st. Warszawy" oraz pieczęć imienna o treści: "Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granice / Wojewódzki Konserwator Zabytków".

RELIEF BLEU-ROSE, 1967

technika mieszana, płyta, 61.5 x 41 cm
sygn. na odwrocie: 1967/H.stażewski
oraz nalepka wystawowa w języku francuskim

RELIEF, 1977

olej, płyta, 33 x 33 cm,
sygn. na odwrocie: 1977/H.Stażewski
na odwrocie pieczątka z Galerii Appendix

Relief nr 123 - 1975, dyptyk, 1975 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 50 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `H. Stażewski` oraz `Nr 123 | 1975`
- Galeria Starmach, Kraków
- kolekcja prywatna, Genewa
- porównaj: analogiczny dyptyk o kolejnym numerze 124 z 1975 roku - Bożena Kowalska, Henryk Stażewski, Warszawa 1985, il. 74.

Kompozycja, 1982 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 44,5 x 44,7 cm (całość)
sygnowany i datowany na odwrociu: `1982 | H. Stażewski`

Relief, 1976 r.

akryl, relief, metal/płyta pilśniowa, 21,3 x 22,2 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1976 | H. Stażewski`
na odwrociu pieczęć wywozowa oraz nalepka z opisem obrazu
- kolekcja prywatna, Niemcy

Bez tytułu, 1976 r.

serigrafia/papier, 45 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `H.Stażewski 1976`, l.d.: `68/100`

Bez tytułu, 1974/1979 r.

serigrafia/papier, 57 x 57 cm, (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana ołówkiem p.d.: `nr 91/100 H.Stażewski 1974/1979`

Trzy współoprawne grafiki

serigrafia/papier, 14,9 x 14 cm
każda sygnowana ołówkiem p.d.: `H. Stażewski 1984`

Kompozycja, 1976

Serigrafia; wym. pl.: 604 x 595 mm; sygn. oł. p.d.: H. Stażewski 1976; l.d.: 28/100.

BEZ TYTUŁU

Akryl, płyta pilśniowa, 64 x 64 cm,
sygn na odwrocie: Henryk Stażewski nr 73 1976, oraz pieczątki Desy

Kompozycja, lata 1974 / 1979

serigrafia, papier, 61 x 60 cm w świetle passe-partout, odbitka 58 ze 100
sygn. u dołu: nr 58 / 100 H. Stażewski 1974 / 1979
odbitka 58 ze 100

Partum

litografia, papier;
16 x 16 cm (wymiar kompozycji);

Kompozycja abstrakcyjna

litografia na papierze welinowym,
sygnowana ołówkiem przez artystę,
grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego "Abstraction-Création", ktorego czlonkiem byl Stażewski;
84 x 65 cm

Relief nr 11, 1969 r.

akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 60,5 x 60,5 x 3 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `nr 11 1969 | H. Stażewski`

- prezent od artysty, 2 poł. lat 70. XX w.
- kolekcja prywatna, Niemcy, Kolonia
- kolekcja prywatna, Szwajcaria, St Moritz

Relief nr 51, 1977 r.

akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 56,5 x 56,5 cm (całość)
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `nr. 51 | 1977 | H. Stażewski`
na odwrociu naklejki galeryjne: Desa Łódź (Galeria 113, Piotrkowska) i Galeria Fibak oraz stempel wywozowy

- Desa, Galeria 113, Łódź (lata 80. XX w.)
- Galeria Fibak, Warszawa
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

Relief nr 87, 1979 r.

akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 34,7 x 34,7 cm
na odwrociu sygnowany, datowany oraz opisany: `nr.87 | 1979 | H. Stażewski`

Kompozycja, 1973 r.

ołówek, tempera/papier, 27 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `H. Stażewski | 1973`
Praca pochodzi z kolekcji Ewy Urszuli Wilczur-Garzteckiej, założycielki Klubu Krzywego Koła w Warszawie.

Partum

litografia, papier;

Relief nr 10, 1964 r.

relief, akryl, deska/płyta pilśniowa, 72 x 72 cm (całość)
sygnowany i datowany na odwrociu: `H. Stażewski | 1964.10 | 57 x 57 cm`
na odwrociu naklejka wystawowa D`Arcy Galleries, 1091 Madison Avenue, New York

- zakup bezpośrednio od artysty w latach 60. XX w.
- Kazimierz (Kazimir) Karpuszko, Chicago, MFA Studio Minneapolis, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna, Paryż (zakup od wym. powyżej, 1997)

- D`Arcy Gallery, Nowy Jork, XII.1966 - I.1967
- Henryk Stażewski (1894-1988), Institut Polonais de Paris 5.V - 15.VII.1997

- 17 Polish painters: exhibition, New York, 1966-1967, [wstęp] Ryszard Stanisławski, D`Arcy Gallery, New York, 1965, Henryk Stażewski, poz. kat. 5 (reprodukcja)
- Henryk Stażewski. W setną rocznicę urodzin 1894-1988, katalog wystawy, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1994, s. 140 (kalendarium)
- Henryk Stażewski (1894-1988), katalog wystawy, Institut Polonais de Paris 5 V - 15 VII 1997, Paryż 1997, poz. kat. 23;
- Henryk Stażewski, ekonomia myślenia i postrzegani, [tekst] Andrzej Turowski, [oprac.] Małgorzata Jurkiewicz, Joanna Mytkowska, Wiesław Borowski, wyd. Fundacja Galerii Foksal, Galeria Foksal, Warszawa 2006, reprodukcja s. 127

Relief, 1980 r.

na odwrociu dedykacja i sygn.: `p. Adamowi Paczkowskiemu | H. Stażewski | 1980`

Kompozycja, 1976 r.

serigrafia, papier,
43,8 × 43,8 (wymiar odbitki), 65 × 50 cm (wymiar arkusza)
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Stażewski 1976
oraz napis l. d.: EA 10/20

Bez tytułu, 1970 r.

akryl/płyta, 33 x 33 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1970 | H. Stażewski`
na odwrociu nalepka galeryjna z Galerie Schlégl w Zürychu z opisem pracy

- Galerie Schlégl, Zürych

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1961

papier wyciskany (goffrage) w oryginalnej oprawie autorskiej,
13 x 20 cm, w ramie 28 x 36 cm.
Na odwrocie (zakryty oprawą), ręką malarza napis: "Obraz ten jest malowany przeze mnie. Jest własnością p. Zb. Rybczyńskiego /H. Stażewski /28-IX-1983"

Kompozycja, 1984 r.

serigrafia/papier, 15 x 14 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany u dołu ołówkiem: `H.C. 51/150` oraz `H.Stażewski 1984`

Nr 21, 1978 r.

na odwrociu sygnowany i datowany: `nr 21 - 1978 | H. STAŻEWSKI`

Henryk Stażewski (1894 - 1988), katalog wystawy Rilievi e dipinti 1958/1987 [teksty: Giulio Andreotti, Enrico Crispolti, Janina Ładnowska, Marek Rostworowski, Ryszard Stanisławski] Galeria Spicchi dell`Est, Roma 2.XII.1991 - 8.II.1992, Rzym 1992, s. 90 (il.)

Henryk Stażewski (1894 - 1988), Rilievi e dipinti 1958/1987, Galeria Spicchi dell`Est, 2.XII.1991 - 8.II.1992, Rzym; Wystawa zorganizowana we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi

Nr 9, 1979 r.

akryl, relief/płyta, 44,5 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr. 9 - 1979 | H. Stażewski`
na odwrociu papierowa naklejka własnościowa: "Collezione | private | Roma" oraz numer: `DEP. 746`

Henryk Stażewski (1894 - 1988), katalog wystawy Rilievi e dipinti 1958/1987 [teksty: Giulio Andreotti, Enrico Crispolti, Janina Ładnowska, Marek Rostworowski, Ryszard Stanisławski] Galeria Spicchi dell`Est, Roma 2.XII.1991 - 8.II.1992, Rzym 1992, s. 94 (il.)

Bez tytułu, 1982 r.

na odwrociu sygnowany i datowany: `1982 | HENRYK STAŻEWSKI`

Henryk Stażewski (1894 - 1988), katalog wystawy Rilievi e dipinti 1958/1987 [teksty: Giulio Andreotti, Enrico Crispolti, Janina Ładnowska, Marek Rostworowski, Ryszard Stanisławski] Galeria Spicchi dell`Est, Roma 2.XII.1991 - 8.II.1992, Rzym 1992, s. 103 (il.)

akryl/sklejka, płyta pilśniowa, 19 x 19 cm (kompozycja), 35 x 35 cm (całość wraz z oprawą)
sygnowany p.d.: `H. Stażewski`

Kompozycja geometryczna, 1984

serigrafia, papier; 15 x 14 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: H.C. 103/150,
H. Stażewski 1984
nr egzemplarza - odbitki: 103/150

Projekt kompozycji ściennej, ok. 1950 r.

gwasz/karton, 36,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
Opinie: Praca posiada opinię dr Janusza Zagrodzkiego z 1992 roku.

Kompozycja, 1985

technika własna, akryl,
deska; 25 x 25 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1985 / H. Stażewski

Kompozycja nr 104, 1976

relief, akryl, płyta, 63 x 63 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: nr. 104 | 1976 | H. Stażewski

Estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Relief, 1980 r.

akryl/płyta, sklejka, 45 x 45 cm
sygnowany i opisany na odwrociu `1980 | H. Stażewski`

- kolekcja prywatna, Niemcy

Estymacja: 26 000 - 29 000

Nr 73, 1974 r.

akryl/płyta, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `nr 73 | 1974 | H Stażewski`

- Józef Grabski, Polski Dom Aukcyjny "Sztuka"
- kolekcja prywatna

- 1991, Nowy Jork, Hammer Gallery, Opening Up: An Exhibition of Six Major Polish Painters
- 03.09-05.10.2003, Sopot, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie

Literatura:
- Henryk Stażewski i dyskurs o racjonalizmie, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2003, s. 17 (reprodukcja).

Estymacja: 75 000 - 85 000

KOMPOZYCJA GEOMETRYCZNA, 1961

sygnowany ma odwrocie, na plecach opwawy: "H.Stażewski/1961", papier wyciskany (goffrage) w oryginalnej oprawie autorskiej, na odwrocie (zakryty oprawą), ręką malarza napis: "Obraz ten jest malowany przeze mnie.

Rękopis, 29,5 x 20 cm, papier liniowany, jednostronnie zapisany oraz papier kratkowany, dwustronnie zapisany: "ŚWIAT znajdujący się pod dachem kosmicznej jedności...".
Stażewski przez prawie całe życie prowadził specyficzny rodzaj pamiętnika, gdzie notował zarówno codzienne wydarzenia jak i myśli o sztuce czy rozważania egzystencjalne.

Kompozycja, 1970 r.

akryl/płyta pilśniowa, 18 x 24 cm (kompozycja), 33 x 38,5 cm (wraz z oprawą autorską)
opisany i datowany na odwrociu: `1970 | H. Stażewski`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Relief nr 7, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa, 42 x 42 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr 7 | 1975 | H. Stażewski`

Estymacja: 32 000 - 38 000 zł

Kompozycja P, 1978 r.

litografia barwna/papier, 66 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Henryk Stażewski | A/3/78`
opisany na odwrociu: `Henryk Stażewski | A/3/1978 | S... na "P"`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

relief, akryl, deska;
21,5 x 21,7 cm;
sygn. na odwrocie długopisem H.Stażewski

SZKICE TRZECH AKTÓW KOBIECYCH

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 25,5 x 18 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "H. Stażewski", przedarcia (podklejone), drobne ubytki.

Kompozycja, 1968 r.

sygnowany i datowany na odwrociu: `1968 | H. STAŻEWSKI `
na odwrociu naklejka wywozowa Desy z 1968 roku

- 1968 Balatonfüred

Estymacja: 30 000 - 45 000 zł

Relief, 1964 r.

akryl/płyta, 36 x 36 cm
datowany i sygnowany na odwrociu: `1964 | H.STAŻEWSKI`

- Londyn, Annley Juda Fine Art "Henryk Stażewski Painting and Reliefs", 10.11-18.12.1982, poz. kat. 8
- Warszawa, Galeria Atak "Przenikania" 08.12.2011 - 11.02.2012

Literatura:
- Przenikania, katalog wystawy, Warszawa 2011, s. 72-73 (reprodukcja).

Estymacja: 55 000 - 65 000 zł

Kwiaty w wazonie

gwasz, papier,
32 x 30 cm;
sygn. l. d.: Stażewski

Kompozycja geometryczna

serigrafia, papier;
55,5 x 64 cm (wymiar kompozycji)
sygn. p. d.: 1931-84 H. Stażewski oraz l. d.: 31/125

Kompozycja nr 72, 1976 r.

akryl/płyta pilśniowa, 40 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr. 72, | 1976 | H. Stażewski`

Estymacja: 26 000 - 35 000 zł

Geometryczna analiza obrazów George`a de la Toura (cykl 10 prac + plansza wstępna), 1970-1975 r.

technika mieszana, akryl, collage/tektura, 40 x 60 cm (x 11)
na odwrociu papierowe nalepki z Muzeum Sztuki w Łodzi i depozytowe Muzeum Narodowego w Gdańsku

Opinie:
W załączeniu opinia konserwatorska z 2003 r.
Wystawiane:
- 1976, Warszawa, Galeria Współczesna
- 1990, Muzeum Narodowe w Gdańsku
- 1991/1992, Rzym, Galeria Spicchi dell`Est
- 1990, Las Palmas, Centro Atlantico de Arte Moderno, "Henryk Stażewski, Pioniero Polaco Arte Concreto

Literatura:
- Henryk Stażewski, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Sztuki Współczesnej, [tekst], Bożena Kowalska, Maria Gałecka, Gdańsk 1990, poz. spisu: 14
- Henryk Stażewski, CDN: Galeria Współczesna, Wydawca Galeria Współczesna, Warszawa 1976, s. 17-21.

Estymacja: 50 000 - 70 000 zł

relief, akryl, deska;
21,5 x 21,7 cm;

Relief, 1975

relief, akryl, płyta pilśniowa, drewno, płyta;
30 x 30 cm;

Relief, 1977

tusz, akryl, płyta, drewno;
33,5 x 34 cm;
na odwrocie sygn. i dat. 1977 / H. Stażewski, oraz napisy: Obraz ten własnością Lecha Kunki/ LKunka/ Łódź 27. X.79, numery inwentaryzacyjne: Kl. M. 5933?/ 2163/87 oraz stemple wywozowe

akryl, płótno, 50 × 50 cm
sygn. p. d.: H.Stażewski

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Kompozycja, lata 50./60. XX w.

ołówek, akwarela, gwasz, papier;
33,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. długopisem p. d.: H. Stażewski

Kompozycja P, 1978

technika własna - sitodruk barwny (?), papier;
66 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: Henryk Stażewski A/3/78
na odwrocie napis ołówkiem: Henryk Stażewski/ A/3/1978/ Fantazja na P

gwasz, papier naklejony na płytę;
16,5 x 16,5 cm;

Kwiaty w wazonie

gwasz, papier,
32 x 30 cm;
sygn. l. d.: Stażewski

Tryptyk, 1984

serigrafia, papier;
14,5 x 13,5 cm
(wymiar każdej pracy w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: H. Stażewski 1984 (każda praca sygnowana).

akryl, płyta pilśniowa, 34 x 34 cm,
sygn. na odwrocie H Stażewski nr 95 1976 oraz naklejka Desy

bez tytułu

akryl, płyta pilśniowa, 64 x 64 cm,
sygn. na odwrocie Henryk Stażewski nr 73 1876 oraz pełzatki Desy

akryl/tektura, sklejka, płyta pilśniowa, 19 x 19 cm (kompozycja), 35 x 35 cm (wraz z oprawą)

Estymacja: 13 000 - 19 000 zł

Relief, 1975 r.

akryl/sklejka, 44,5 x 44,5 cm (całość), 30 x 30 cm (środek kompozycji)
sygnowany i datowany na odwrociu: `1975 | H. Stażewski`

Estymacja: 26 000 - 29 000 zł

Relief, 1984 r.

akryl/sklejka, 27,5 x 28 cm (całość), 13,5 x 13 cm (środek kompozycji)
sygnowany i datowany na odwrociu: `H. Stażewski | 1984`

Estymacja: 12 000 - 18 000 zł

Trzy kompozycje, 1984 r.

serigrafia/papier, 15 x 14 cm (3x)
sygnowane i datowane p.d.: `H. Stażewski 1984`
numerowane ołówkiem na każdej `H.C. 121/150, H.C. 121/150 oraz H.C. 122/150

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Kompozycja, 1976

technika mieszana (akryl, relief), płyta, drewno, 34 x 34 cm;
sygn. na odwrocie: 1976/ H. Stażewski

Obiekt, 1978 r.

akryl/deska, sklejka, 42,5 x 42 cm (całość) 30 x 30 cm (środek kompozycji)
opisany na odwrociu: `STAŻEWSKI`

"Kunst aus Polen" Duesseldorf i Dortmund 1982/1983, poz. 12 (reprodukcja w katalogu wystawy).

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Kompozycja, 1982 r.

relief, akryl/sklejka, blacha, 44,5 x 44,7 cm (wraz z oprawą), 29,9 x 30,2 cm (kompozycja)

Estymacja: 35 000 - 40 000 zł

serigrafia, papier
68 x 68 cm
sygn i nr 31/125

Nr 111, 1976

Olej, płyta, drewno; 43,5 x 43,5 cm
Sygn. na odwrocie: nr 111/ 1976/ Stażewski

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Bez tytułu, 1980

Olej, sklejka; 66 x 66 cm
Sygn. na odwrocie: 1980/ H.Stażewski

Estymacja: 24 000 - 28 000 zł

Bez tytułu, 1975

technika własna (olej, płyta);
44,5 x 44,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1975?/ H. Stażewski

TRZY KOMPOZYCJE, 1984

Serigrafia, papier; 15 x 14 cm każda
Sygnowane ołówkiem pod ryc.: H.C. 26/150, p.: H. Stażewski 1984

Bez tytułu, 1977/1979

serigrafia, papier;
59,5 x 58,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: nr 56/100 H. Stażewski 1977/1979

gwasz, papier naklejony na deskę;
wymiar w autorskiej oprawie - 35 x 35 cm;

Kompozycja, 1976

serigrafia, papier;
43,8 x 43,8 (wymiar odbitki),
65 x 50 cm (wymiar arkusza);
oraz napis l. d.: EA 10/20

Relief, 1975

Olej, technika własna, płyta, drewno; 40 x 40 cm
Sygn. na odwrocie: 1975/ H.Stażewski

Estymacja: 18.000 - 20.000 zł

Nr 111, 1976

Estymacja: 18.000 - 20.000 zł

Kompozycja nr 3, 1979

Akryl, płyta; wym.: 65 x 65 cm; sygn. na odwrocie: nr 3 1979/H. Stażewski oraz dedykacja artysty dla kolekcjonera. Oprawa autorska.

Relief, 1983 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 44,5 x 44,5 cm
datowany i sygnowany na odwrociu: `1983 | H. Stażewski`

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Relief, 1975 r.

akryl/deska, sklejka, 43 x 43 cm
datowany i sygnowany na odwrociu: `1975 | H. Stażewski`

Estymacja: 25 000 - 28 000 zł

Łyżki

akryl, collage, mieszana/deska, płyta, 53 x 43 cm
sygnowany na odwrociu: `H. Stażewski`

Estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Kompozycja, 1976

serigrafia, papier;
43,8 x 43,8 (wymiar odbitki),
65 x 50 cm (wymiar arkusza);
oraz napis l. d.: EA 10/20

TRZY KOMPOZYCJE, 1984

Nr 41, 1977

akryl, płyta pilśniowa, 43,5 x 43,5 cm
sygn. na odwrocie: nr. 41 / 1977 / H. Stażewski
Na odwrocie 2 drukowane naklejki domu aukcyjnego Van Ham z Kolonii, metka salonu DESY wypełniona długopisem: " zł 15.450 / H. Stażewski / "Kompozycja" / akr| deska", taśma papierowa z numerem pokwitowania tymczasowego (flamastrem): P.T. 594

Nr 24, 1973

Technika własna, płyta; 60 x 60 cm
Na odwrocie: Nr 24/ 1973

Kompozycja nr 104, 1976 r.

sygnowany i opisany na odwrociu: `nr. 104 | 1976 | H. Stażewski`

Pochodzenie: Galeria Appendix, Warszawa; D.A. Lempertz, Kolonia

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 45 000 - 55 000

1-1979, 1979 r.

relief, akryl/drewno, 60 x 60 x 4,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `nr.1- 1979 | 374 | H. Stażewski | nr. 0184/111`

Pochodzenie: D.A. Van Ham, Kolonia

Estymacja: 55 000 - 65 000

serigrafia barwna/papier, 25 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: `H. Stażewski 1980`

Estymacja: 1 200 - 1 800

Kompozycja geometryczna

serigrafia, papier;
15 x 14 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem), napis l. d.: H.C. 50/150 (ołówkiem)

Relief, 1970

technika własna, płyta;
33 x 33 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1970 / H. Stażewski
Na odwrocie nalepka galerii Schlegl z Zurychu.

Projekt do reliefu, 1955 - 58 r.

gwasz/karton, 31,7 x 20,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `H. Stażewski`

Estymacja: 14 000 - 15 500

akryl/tektura, płyta pilśniowa, 28 x 28,5 cm, wymiar wewnętrzny: 21 x 20,6 cm
sygnowany p.d. ołówkiem: `H. Stażewski`

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Projekt do reliefu, 1955-58

gwasz/karton, 33,6 x 24 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Bez tytułu, 1980

olej, płyta;
43 x 43 cm;
sygn. i dedykacja na odwrocie: p. Adamowi Paczkowskiemu / H. Stażewski / 1980.

Notatka artystyczna, 1987 r.

tusz/papier, 10 x 12,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `H. Stażewski | 1987`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

Relief nr 11, 1973 r.

akryl/płyta pilśniowa, 58 x 58 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `nr 11 - 1973 | H. Stażewski`

POCHODZENIE: aukcja domu aukcyjnego Agra - Art. z dnia 8 grudnia 2007 r.

Estymacja: 80 000 - 120 000 zł

Obraz, 1981 r.

akryl/płyta pilśniowa, sklejka, drewno, 64 x 64 x 3,1 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1981 | H. Stażewski`

Estymacja: 25 000 - 40 000 zł

Relief nr 3, 1974 r.

olej/płyta pilśniowa, 40 x 40 cm

ODWROCIE: opisany na odwrociu - `nr 3 | 1974 | H.Stażewski`
POCHODZENIE: aukcja domu aukcyjnego Agra - Art. z dnia 19 czerwca 2005 r.

Estymacja: 40 000 - 60 000 zł

Bez tytułu, 1978

olej, płyta, relief,
44,5 x 45 cm;
sygn. na odwrocie: 1978 / H. Stażewski

Relief, 1982 r.

relief, akryl/płyta,
64,5 x 64,5 cm
sygnowany na i datowany na odwrociu: ` 1982 | H. Stażewski`

Estymacja: 60 000 - 70 000

Relief Nr 84, 1979 r.

akryl/płyta pilśniowa,
64 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na płycie: `nr. 84 | 1979 | H. Stażewski`

Estymacja: 38 000 - 49 000

Kwiaty w wazonie

gwasz, papier,
32 x 30 cm;
sygn. l. d.: Stażewski

serigrafia barwna /papier, 25 x 25,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `H. Stażewski 1980`

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

serigrafia barwna/papier, 25 x 25,5 cm

Estymacja: 1 200 - 1 800 zł

TRZY RĘKOPIŚMIENNE NOTATKI Z LAT 80-tych XX w.

naklejone na arkusze brązowego papieru
(inc.) "Najszczęśliwszym narodem na świecie są Polacy?"
tusz na papierze, 12,5 x 10,2 cm

"Plener w Osiekach"
długopis na papierze
12,5 x 10,5 cm, podpisane
"H. Stażewski".

(inc.) "Brat mój przed wojną pracował?"
atrament na papierze kratkowanym, 27,5 x 20,5 cm, podpisane
"H. Stażewski 1983".
Proweniencja: jak w poz. 83 i 84.

ŁÓDKI I WIOŚLARZE

ołówek na kartonie naklejonym górną krawędzią na tekturę,
16 x 12,5 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "H. Stażewski", drobne plamki na marginesach.

SZKICE TRZECH AKTÓW KOBIECYCH

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę,
25,5 x 18 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "H. Stażewski", przedarcia (podklejone), drobne ubytki.

PORTRET FRYDERYKA CHOPINA

autolitografia,
50 x 43,5 cm, odbitka nr 82 (ze 150),
sygnowana ołówkiem p.d. "H. Stażewski", po lewej "Autolitografia N 82 /Odbito
150 egz.".

Kapcie Henryka Stażewskiego wraz z oprawą Edwarda Narkiewicza oraz "Motyl i Ptak", 1983 r.

technika mieszana, olej/płyta pilśniowa,
46 x 33 cm (oprawa z kapciami), 19 x 17 cm,
sygnowane na każdym kapciu: H. Stażewski`
druga część opisana na odwrociu: `EDWARD NARKIEWICZ | "MOTYL I PTAK 1983 | 19 x 17 | OLEJ + PILŚN`

Edward Narkiewicz (oprawa)
(ur. 1938 r., Troki na Litwie)

Estymacja: 19 000 - 25 000 zł

Kompozycja, 1983 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa,
44 x 44 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `1983 | H. Stażewski`

Estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Bez tytułu, 1984

51/150, serigrafia/papier,
15 x 14 cm,
sygnowana, datowana i opisana u dołu: H.C. 51/150 H. Stażewski 1984,
z kolekcji Bogdana Jakubowskiego, Paryż

Bez tytułu, 1976

cztery serigrafie: E/A(każda), I 2/20, II 2/20, III 2/20, IV 2/20,
32 x 32 cm (każda),
sygnowane, datowane i opisane u dołu: EA 2/20 H. Stażewski 1976, oraz w lewym dolnym rogu numeracja rzymska od I - IV,
z kolekcji Galerii Starmach, Kraków

`Relief nr 12`, 1973 r.

technika własna/płyta,
60 x 60 cm
ODWROCIE: opisany odręcznie na odwrocie
WYSTAWIANY: 1) Galeria Schlegl w Zurychu, 1973 r.; 2) Muzeum w Chełmie, 1976 r.

Kobieta z dzieckiem i psem, 1946-48

Gwasz, karton;
70 x 42 cm
Sygn. p.d. H.Stażewski

Kompozycja, 1982

akryl, deska
48 x 48 cm
sygn. na odwrocie: 1982 / H. Stażewski

Kompozycja, 1982

akryl, deska
48 x 48 cm

Kompozycja, 1982

akryl, deska
48 x 48 cm

Kompozycja, 1982

akryl, deska
48 x 48 cm

Kwiaty w wazonie

gwasz, papier,
32 x 30 cm;
sygn. l. d: Stażewski
Kwiaty w wazonie, lata okupacji niemieckiej

Kompozycja z trzema aktami

sygn. p.d.,
tusz, papier,
21.5x28 (w św.p-p) cm

Kompozycja abstrakcyjna

rysunek, ołówek, kredka/papier, 27 x 39 cm
sygnowany l.d.: `STAŻEWSKI`
stan zachowania: papier w górnej krawędzi pracy nadpalony

relief, akryl, tektura, płyta pilśniowa, 35,4 x 35,4 cm;
sygn. p. d.: Stażewski

Kompozycja, 1980

akryl, płyta pilśniowa,
39,1 x 39 cm;

relief, akryl, tektura, płyta pilśniowa,
35,4 x 35,4 cm;
sygn. p. d.: Stażewski

RELIEF NR 84, 1979

akryl, płyta pilśniowa,
64 x 63.5
sygn. na odwrocie na płycie: nr. 84 | 1979 | H. Stażewski

PORTRET FRYDERYKA CHOPINA

autolitografia,
50 x 43,5 cm,
odbitka nr 82 (ze 150), sygnowana ołówkiem p.d. "H. Stażewski", po lewej "Autolitografia N 82 /Odbito 150 egz."

sygn. l.d.
gwasz, tektura
15.5x25 (w świetle passe-partout )

Kompozycja, 1975 r.

akryl/płyta pilśniowa,
100 x 100 cm
W załączeniu ekspertyza Bożeny Kowalskiej.

Relief, 1975 r.

akryl, relief/tektura, sklejka, płyta pilśniowa,
30 x 30 cm

ZESTAW CZTERECH PRZEDMIOTÓW:

A) KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA
B) PIŁECZKA PING-PONGOWA
C) 2 TEKSTY

litografia barwna, papier,
66 x 84 cm (całość);
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem) oraz l. d. (ołówkiem): VIII / L

Nr 61, 1973

olej, deska
60 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrociu: H. Stażewski Nr 61- 1973

Relief, 1970 r.

30 x 30 cm

Łyżki, 1977 r.

relief, technika własna, elementy drewniane, akryl/płyta pilśniowa,
51,5 x 51,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `H.Stażewski | 77`

Nr 1, 1979

relief, akryl, płyta pilśniowa,
60 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski; datowany l. g. na odwrocie: nr. 1-1979

Relief niebieski, 1958

elementy drewniane, olej,
47,5 x 36,5 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski / Relief niebieski / 1958
Reprodukowany:
STAŻEWSKI. Reliefy i obrazy. Prace z lat 1958 - 1983 Galeria R, Poznan 2000; katalog opatrzony wstępem Janiny Ładnowskiej

Nr 140, 1976

akryl, płyta pilśniowa,
33,8 x 33,8 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: nr 140 / 1976 / H. Stażewski

Projekt kompozycji ściennej, lata 50-te

gwasz, tektura,
35 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. STAŻEWSKI

Nr 104, 1973

45 x 40 cm;
na odwrocie napis wtórny: Stażewski / 1973 / Nr 104

Autoportret, 1949 r.

rysunek, tusz/papier przyklejony do płyty pilśniowej,
25 x 20 cm (praca), 40 x 34 cm (z oprawą)
sygnowany p. d.: `H. Stażewski` oraz dat. i sygn. na odwrocie: `1949 | H. Stażewski`

Kompozycja, 1983

akryl, blacha cynkowa,
56 x 56 cm;
napis autorski na odwrocie: ramka 2 cm /1983 / H. Stażewski / p. Zdaniewskiemu
napis na blejtramie: Reprod. In "INTEGRACJE" WARSZAWA XVII 1985, March

Relief, 1964

technika własna;
38,3 x 38,3 cm
sygn. na odwrocie: 1964/ H.Stażewski

Relief nr 22

relief, elementy drewniane
60 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrociu: H. Stazewski 1969

Partum, 1971

Technika mieszana;
wym.: 160 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: H. Stażewski. Na odwrocie pieczęcie zezwalające na wywóz (1988). Projekt okładki ostatniego tomika wierszy A. Partuma.

Nr 20, 1975

relief, papier naklejony na blachę, akryl, płyta pilśniowa,
45 x 45 cm;
opisany i sygn. na odwrocie: nr 20 / 1975 / H. Stażewski oraz dwie nalepki z wystawy "Henryk Stażewski Paintings and Reliefs", Annely Juda Fine Art z Londynu, 10.11 - 18.12.1982; napis autorski na odwrocie: P. Elżbiecie Kuśmierczyk/ H. Stażewski

Łyżki, 1977

technika własna, elementy drewniane, akryl,
51,5 x 51,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie: H.Stażewski / 77

Z dowcipem 1982

płyta pilśniowa, akryl,
60 x 60 cm
sygn.na odwrocie : 1982/H.Stażewski

Kompozycja (1977)

sygn. dat. na odwrociu
technika własna
44x44

Kompozycja geometryczna, 1961

papier wyciskany (goffrage), 12 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: H. Stażewski / 1961

Tekst wizualny

długopis, ołówek, kredki, papier,
8,7 x 17,2 cm (w świetle oprawy)

Relief niebieski, 1958

elementy drewniane, olej,
47,5 x 36,5 cm;

Zestaw 3 grafik, 1984

serigrafia, papier,
14,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy każda);
grafiki we wspólnej oprawie; każda praca sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984; l. d. na każdej: H.C. 54/100

Szkic i zapiski

tusz, akwarela, papier,
14,2 x 9,8 cm

Kompozycja geometryczna, 1961

papier wyciskany (goffrage),
12 x 19,5 cm (w świetle oprawy);

Autoportret, 1949 r.

25 x 20 cm (praca),
40 x 34 cm (z oprawą)
rysunek, tusz/papier przyklejony do płyty pilśniowej, sygnowany p.d.: `H. Stażewski` oraz dat. i sygn. na odwrociu: `1949 | H. Stażewski`

Bez tytułu, 1973

relief, płyta pilśniowa, metal malowany,
50 x 50 cm;
sygnowany i datowany na odwrocie: H. Stażewski 1973

Relief niebieski, 1958

elementy drewniane, olej,
47,5 x 36,5 cm;
sygn. na odwrocie:H. Stażewski / Relief niebieski / 1958

Kompozycja, 1981

technika własna,
35 x 35 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1981 / H. Stażewski

Łyżki, 1977

51,5 x 51,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski / 77

Relief nr 39, 1978 r.

akryl, tusz, relief/płyta pilśniowa,
30 x 30 cm (praca), 45 x 45 cm (wraz z oprawą)
opisany na odwrocie: `nr 39 | 1978 | H. Stażewski`

Nr 42, 1977

akryl, sklejka,
60 x 60 cm;
oraz dat. na odwrocie w l. g. rogu: 42-1977

Relief błękitny, 1980

technika własna, 44 x 44 cm;
sygn. na odwrocie: "1980 / H. Stażewski"

Kompozycja, 1975

akryl, płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: 1975/ H.Stażewski

RELIEF, 1981

akryl, metal, płyta pilśniowa,
24.3 x 24
na odwr. na płycie śr.g.: 1981 | H.Stażewski

Nr 126, 1975

akryl, płyta, 70 x 30 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: nr. 126 / 1975 / H. Stażewski

Kompozycja - Partum

sitodruk, papier naklejony na płytę pilśniową, 34,5 x 34,5 cm (całość);
sygn. p.d.: H. Stażewski (ołówkiem) oraz na odwrocie: H. Stażewski

Kompozycja z trzema aktami

sygn. p.d. tusz, papier 22x28 (w świetle passe-partout )

KOMPOZYCJA, lata 20-30. XX w.

gwasz na papierze,
17 x 26 cm,
sygnowany monogramem "HS" u dołu,
na odwrocie nalepka Galerie d`Eendt z Amsterdamu.

Kompozycja, 1981 r.

relief, akryl/ płyta pilśniowa,
45 x 45 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `1981 / H. Stażewski`

Kompozycja różowa

akryl/płyta pilśniowa,
22,5 x 22,5 cm
niesygnowany

Kompozycja (1973)

sygn. dat. na odwrocie
technika własna
50x50

Relief, 1970

relief, akryl, sklejka, 30 x 30 cm;

Relief metalowy, 1964

blacha metalowa, sklejka, drewno, akryl ,30,5 x 39,5 x 4,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1964 / H. Stażewski

Kompozycja 1981

relief, akryl, płyta pilśniowa
45 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie:: 1981/ H. Stażewski

Relief, 1980

technika własna, akryl, sklejka, płyta pilśniowa
44 x 44 cm;
dat. i sygn. na odwrocie: 1980 / H. Stażewski

PROJEKT KOMPOZYCJI ŚCIENNEJ, OK. 1950 R.

gwasz/karton
36,5 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `H. Stażewski`

OPINIE
dr Janusz Zagrodzki, 1992 r.

RELIEF NR 22, 1977

akryl, płyta pilśniowa,
22.3 x 22.3 cm
na odwrocie na płycie śr.g.: nr. 22 | 1977 | H.Stażewski
na odwrocie usuniętej oprawy napis: H. STAŻEWSKI | J.O.CW.

KOMPOZYCJA Z TRÓJKźTEM, NR 19, 1983

akryl, płyta pilśniowa,
100 x 100 cm
na odwr., na płycie napis czarnym flamastrem: nr 19 | 1983 | H. Stażewski; na górnej krawędzi napis zieloną kredką : IP. 052; ołówkiem: DEP 768, oraz nalepka: 36. Kompozycja fioletowa z trójkątem, kwadratem i rombem - Nr 19, | akryl, pilśn., 100 x 100, 1983 r.

Kompozycja (relief), 1970

Akryl, tektura
wym.: 30 x 30 cm
sygn.: 1970. H. Stażewski (na odwrocie).

Relief w zieleniach, 1975

Akryl
wym.: 31,5 x 31 cm
sygn.: H. Stażewski (na odwrocie).

nr 7, 1976

akryl, płyta pilśniowa
42 x 42 cm;
sygn. na odwrocie: nr. 7 / 1976 / H. Stażewski

Martwa natura

tusz, karton
24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn.: H. S. (dwukrotnie)

NIOBE

rysunek, tusz/papier
22 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `Stażewski`
na odwrocie napisy: `OPRAWA AUTORSKA / H. Stażewski 1986`

Relief, 1976

olej, metal
22 x 22 cm
sygn. na odwrocie 1976/H. Stażewski

Relief, 1963

relief, płyta pilśniowa, aluminium, akryl
53,5 x 53 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1963 / H. Stażewski

Relief

technika własna, akryl, deska, płyta pilśniowa
20 x 20 cm;
sygn. p.d.: H. Stażewski oraz na odwrocie

RELIEF NR 39, 1978

relief, tusz/płyta pilśniowa, papier,

AUTOPORTRET, 1949

rysunek, tusz, papier przyklejony do płyty pilśniowej,
sygn. p.d.: `H. Stażewski`
oraz dat. i sygn. na odwrocie: `1949 | H. Stażewski`

Relief, 1970

akryl, płyta pilśniowa,
50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: H. Stażewski 1970

Kompozycja zielona

akryl, płyta pilśniowa;
34,5 x 34,5 cm
niesygnowany

Kompozycja różowa

akryl, płyta pilśniowa;
22,5 x 22,5 cm
Niesygnowany

Kompozycja, 1981

akryl, płyta pilśniowa;
45 x 45 cm
sygn. na odwrocie: 1981/H.Stażewski

Martwa natura

tusz, karton, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn.: H. S. (dwukrotnie)

MARTWA NATURA, 1956

akwarela, papier,
28 x 23.5 cm
sygnowana p.d.: stażewski
na odwrocie napis oł. p.d.: Martwa natura, H. Stażewski | 1956, Warszawa | 17/VII/c

Kompozycja, 1986

akryl, płyta pilśniowa, 44 x 44 cm
na odwr., na płycie napis: 1986 | H. Stażewski; na listwie: DEP. 771

KOMPOZYCJA NR 36, 1976

gwasz, papier
22 x 22 cm
Na odwr. na płycie napis autorski: nr. 36 | 1976 | H. Stażewski
na górnej listwie dedykacja autorska

RELIEF, 1970

akryl/drewno,
30 x 30 cm
dat. i sygn. na odwrocie: `1970 / H. Stażewski`

KOMPOZYCJA, 1975

akryl/płyta pilśniowa,
100 x 100 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `1975 / H. Stażewski`

TRZY POSTACI, 1952

rysunek, tusz/tektura,
18 x 22 cm (praca), 31 x 36 cm (całość)
sygn. i dat. na odwrocie: `1952 / H. Stażewski`

Kompozycja geometryczna

akryl, płyta pilśniowa, 40 x 40 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem)

Relief, 1979

technika własna, płyta pilśniowa,
24 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1979 / H. Stażewski

Kompozycja geometryczna

litografia, papier naklejony na płytę pilśniową, 83 x 90 cm (całość);
sygn. l. d: H. Stażewski 1930 (ołówkiem)

Kompozycja geometryczna III, 1984

serigrafia, papier, 15 x 14 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem);
l. d. napis: H.C. 97/150 (ołówkiem)

Kompozycja geometryczna II, 1984

Kompozycja geometryczna I, 1984

TRYPTYK, 1984

Litografia, papier,
15 x 14 cm
Każda odbitka sygnowana i datowana p.d.: H. Stażewski 1984 oraz l.d.: H.C. 104 / 150

Relief

technika własna, akryl, deska, płyta pilśniowa,
20 x 20 cm;

KOMPOZYCJA, lata 20-30. XX w.

gwasz na papierze, 17 x 26 cm, sygnowany monogramem "HS" u dołu, na odwrocie nalepka Galerie d`Eendt z Amsterdamu. Zakupiony 17.06.1986 roku na Międzynarodowych Targach Sztuki w Bazylei.
Na rachunku zakupu wystawionym przez Galerie d`Eendt informacja: "Das Bild ist direkt gekauft von Stażewski in Warschau. Es ist von die 20-30er Jahren".

Kompozycja, 1973

olej, płyta;
70,5 x 70,3 cm
sygn. na odwrocie: nr 95 a/1973/ H. Stażewski

Relief nr 6, 1979

technika własna, relief, akryl/płyta pilśniowa, sklejka, 45x45 cm (z ramą)
dat. i sygn. na odwrocie: `nr 6 - 1979 / H. Stażewski`
na odwrocie stemple wywozowe i naklejki galerii Lempertz

Kapiące się

tusz/papier,
26 x 33 cm (w świetle passe-partout), niesygn.

Relief, 1979

24 x 24 cm;

Kompozycja geometryczna, 1961

goffrage, papier naklejony na papier,
24 x 24 cm (całość);
sygn. i dat. l. d.: Stażewski/1961 (ołówkiem);

NR 46, 1977

akryl, płyta pilśniowa
60 x 60 cm
sygnowany na odwr.: nr 46 | 1977 | H. Stażewski
p.g. nalepka: DESA | WORKS OF MODERN ART | Foreign Trade Company z informacją o wystawie w Augsburgu

RELIEF NR 24, 1977

olej, płyta
44 x 44 cm
sygnowany na odwrocie: nr. 24 | 1977 | H. Stażewski
poniżej nalepka Galerii Annely Juda Fine Art z danymi obrazu, na dolnej krawędzi dedykacja

TRYPTYK, 1984

Litografia, papier,
15 x 14 cm

Tryptyk, 1984

serigrafia, papier,
15 x 14 cm (plansza);
sygn. p.d.: H. Stażewski 1984 (ołowkiem); l.d. napis: H.C. 79/150 (ołówkiem)

Portret kobiety z papierosem

olej, tektura, 70 x 58,3 cm;
sygn. l. d.: Stażewski / 1955

Chopin

litografia, papier, 58 x 41 cm (w świetle oprawy)

Trzy kompozycje

litografia, papier, 15 x 14 cm
każda odbitka sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984 oraz l. d.: H.C. 96 / 150

litografia, papier, 15 x 14 cm;
z lewej napis: H.C.82/150",
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski 1984

Gitarzyści,

olej, płótno, 46 x 61 cm;
sygn. p.d.: Stażewski; na odwrocie: H. Stażewski [wtórnie], poniżej nieczytelna pieczątka

RELIEF, 1979

akryl na płycie pilśniowej, 35 x 35 cm,
sygnowany z tyłu obrazu: "nr 15 / 1979 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA, 1961

akryl, drewno, plexiglas
sygnowany p.d.: H. Stażewski 1961; l.d.: 50/100
59 x 33 cm

RELIEF nr 11, 1973

akryl, płyta pilśniowa
58 x 58 cm
Na odwrocie na płótnie napis : nr.11 - 1973 | H. Stażewski

ABSTRAKCJA, 1981

olej, blacha naklejona na płytę pilśniową
30 x 30 cm
sygn. na odwr. śr. g.: 1981 | H. Stażewski, p.d.: p. Radkowi H. Stażewski, pośr. nalepka z wystawy: Henryk Stazewski. Paintings and reliefs, Annely Juda Fine Art, London 10.11 - 18.12.82, kat. 29

PROJEKT KOMPOZYCJI RELIEFOWEJ, 1962/63

gwasz, tusz, papier,
28 x 23 cm
wymiary w św. passe-partout
sygnowany na odwrocie: H.Stażewski
powyżej napis: Projekt kompozycji | reliefowej H. Stażewskiego | Rok 1962/63 | relief trójbarwny | kol. pryw.| 4/23 A

Kompozycja, 1981

technika własna, relief, płyta pilśniowa, 23,5 x 23,5 cm; na odwrocie napis: 1981 / H. Stażewski

Kompozycja nr 80 (1979)

sygn. dat. na odwrociu, technika własna, pilśnia, 44.5x44.5 cm

Kompozycja (1981)

sygn. na odwrociu, technika własna, 23.5x23.5

RELIEF GEOMETRYCZNY, 1976

akryl na płycie pilśniowej, 23 x 23 cm,
sygnowany na odwrocie "1976 H. Stażewski" oraz nieczytelna pieczątka.

RELIEF NR 69, 1977

akryl, płyta pilśniowa
44 x 44 cm
Na odwrocie na płycie napis: nr 69 | 1977 | H. Stażewski oraz dwie podłużne pieczątki zezwalające na wywóz za granicę.

RELIEF, 1980

akryl na płycie pilśniowej,
23,5 x 23,5 cm, sygnowany na odwrocie "1980 / H. Stażewski"

RELIEF GEOMETRYCZNY, 1976

akryl na płycie pilśniowej,
21 x 21 cm, sygnowany na odwrocie "1976 / H. Stażewski"

Kompozycja, lata 30.

gwasz/papier, 15,5 x 25 cm (w św. p. p.)
na odwrocie nalepka z Galerie d` Eendt z opisem
sygnowany monogramem śr. d.: `HS`
Praca została zakupiona na Targach w Bazylei w 1986 roku na stoisku galerii d`Eendt z Amsterdamu.

Kompozycja nr 42, 1977 r.

tempera/płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i numerowany na odwrocie: `nr 42 - 1977 / H. Stażewski`
na odwrocie nalepka potwierdzająca autentyczność obrazu z podpisem i pieczątka Wiesława Borowskiego

Kompozycja nr 129, 1976 r.

tempera/blacha, płyta pilśniowa, 35,5 x 34 cm
sygnowany, datowany i numerowany na odwrocie: `nr. 129 / 1976 / H. Stażewski`

Kompozycja nr 16, 1977 r.

tempera/blacha, płyta pilśniowa, 34 x 33,5 cm
sygnowany, datowany i numerowany na odwrocie: `nr. 16 / 1977 / H. Stażewski`

Kompozycja, 1980

litografia barwna, papier, 25,5 x 25,5 cm (arkusz);
opisana u dołu: Drogiej Janeczce / H. Stażewski / 12/II - 1981 - Kazimierz;
na odwrocie napis: Litografia z nakładu wykonanego przez Quadrat Bottrop Moderne Galerie / z okazji wystawy / "Henryk Stażewski" 28.IX.-2.IX.1980 / Jładnowska / Łódź 29.12.2003

KOMPOZYCJA, 1976

serigrafia barwna, papier,
43.5 x 43.5 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: nr 19/100, p.: HStażewski 1976

KOMPOZYCJA BEZPRZEDMIOTOWA, ok. 1927-1928

olej, tektura,
23.3 x 30.8 cm
sygnowany l.d.: STAŻEWSKI

TRZY AKTY, lata 40.

gwasz, ołówek, tektura beżowa,
32.3 x 27 cm
sygn. (częściowo obcięta) l.d.: ...tażewski, na odwr. oprawy nalepka Galerie d`Eendt NV, Amsterdam

Tekst wirtualny ze szkicami

długopis, flamaster, akwarela, papier,
14,5 x 10 cm (w świetle passe-partout)

Tekst wizualny

tekst ze szkicami, papier,
9 x 17 cm (w świetle passe-partout)

Projekt kompozycji ściennej, ok. 1950

gwasz, tektura, 54,5 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Stażewski;
w załączeniu ekspertyza Janusza Zgrodzkiego z 1992 r.

Relief, 1975 r.

akryl, drewno/płyta pilśniowa 39 x 39 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `H. Stażewski / 1975

Relief, 1982

relief, akryl, sklejka, płyta pilśniowa,
24 x 24 cm (całość); 20 x 20 cm (kompozycja);
dat. i sygn. na odwrocie: 1982 / H. Stażewski, na odwrocie stempel wywozowy

Relief błękitny, 1980

technika własna, akryl, sklejka, płyta pilśniowa, 44 x 44 cm;

Postacie, lata 1945 - 1955

tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 24 x 23 cm
sygn. p.d.: Stażewski

Gitarzysci, 1954

olej, płótno, 46 x 61 cm
sygn. p.d.: Stażewski
na odwrociu [wtórna] H.Stażewski
poniżej pieczątka nieczytelnie

Kompozycja - tryptyk, 1989

serigrafia; wym. każdej z trzech grafik: 150 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: H. Stażewski, odbitka numerowana oł. l.d.: H.C. 86/150; edycja kommemoratywna.

RELIEF, 1980

akryl na płycie pilśniowej, 23,5 x 23,5 cm,
sygnowany na odwrocie "1980 / H. Stażewski"
z kolekcji Adama Paczkowskiego

Nr 27, 1972

akryl, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: l.g.: nr. 27 - 1972 oraz w środku: H. Stażewski

SIEWCA, 1948

gwasz, tektura,
50 x 17.5 cm
sygnowany p.d.: H. Stazewski
Na odwr. kompozycja - uklady kwadratów (badanie zaleznosci barwnych).

KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA, 1961

akryl, drewno, plexiglas,
57 x 33 cm
sygnowany p.d.: H. Stazewski 1961; l.d.: 30/100

KOMPOZYCJA, 1976

akryl, relief, technika mieszana,
34 x 34 cm
na odwrocie napis: 1976 | H. Stazewski

KOMPOZYCJA NR 35, 1977

akryl, plyta pilsniowa,
64 x 64 cm
na odwrocie na plycie napis: nr 35 | 1977 | H. Stazewski

MILOSC ZIEMSKA I PIEKIELNA, 1986

olej, plótno,
130 x 100 cm
sygnowany posrodku lewej krawedzi: monogram wiazany, ponizej: 1686 | MILOSC ZIEMSKA 2. [w kólku] | I PIEKIELNA 1.[w kólku] | W OCZEKIWANIU | NA ZBAWIENIE | NIEBIESKIE
na blejtramie napis: F. STAROWIEYSKI 7. VIII. 1686

KOMPOZYCJA, 1980

akryl, plyta pilsniowa,
45 x 45 cm
na odwrocie na plycie napis: 1980 | H. Stazewski; w l.g. rogu: MARTA

KOBIETA Z DZIECKIEM I PSEM, ok. 1948-50

tempera, tektura,
59 x 32.5 cm
sygnowany l.d.: Z.M.81
na odwrocie na dykcie napis: Zbigniew Makowski f./.V.1981

Kompozycja 1976

akryl/sklejka/płyta pilśniowa, 22 x 23 cm
sygn. i dat. na odwrocie: 1976 / H. Stażewski
na odwrocie pieczęć zezwalająca na wywóz obiektu za granicę.

Kompozycja 1982

akryl/aluminium/płyta pilśniowa, 24 x 24 cm
sygn. i dat. na odwrocie: 1982 / H. Stażewski

Relief błękitny, 1980

technika własna, akryl, sklejka,
płyta pilśniowa,44 x 44 cm;

Collage, 1961

kolaż, wym. w świetle ramy: 37 x 28 cm
sygn. i dat. na odwrociu: HENRYK STAŻEWSKI / COLLAGE/Raster/ 1961 / 38 x 29 cm / H. Stażewski

Relief nr 25, 1970

akryl, sklejka, płyta, 71 x 71
syng. na odwrociu: HStażewski
pieczątka [nieczytelnie]

Abstraction

collage on paper
size: 14.7 x 13.9 cm

Tekst wizualny

tekst ze szkicami, papier,

KWADRATY, lata 60-te XX w.

Technika własna, płyta; 20 x 20
Sygnowane p. d.: H. Stażewski

Autoportret, 1952

długopis, papier
19,5 x 17,5 cm
sygn. i dat. p.d.: H.Stażewski / 1952. Wymiar obudowy: 35 x 32 cm, na odwrociu: H.Stażewski /1952, pieczątka nieczytelna. Oprawa autorska! Praca została zakupiona w pracowni autora w latach 80, przez Pana Zbigniewa Rybczyńskiego.

Relief nr 8, 1970

technika własna
80 x 80 cm
sygn. na odwrociu: środek: H. Stażewski, l.g.: nr 8 - 1970, na odwrociu pieczątka: MCKZ1 / Przedmiot nie podlega / zakazowi wywozu za granicę. Praca została zakupiona w pracowni autora w latach 80, przez Pana Zbigniewa Rybczyńskiego.

Tryptyk, 1984

technika graficzna, papier, 15 x 14 cm;
z lewej napis: H.C."98/150", sygn. i dat. p.d.: H. Stażewski 1984

gwasz, tektura,
54,5 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Stażewski;

Autoportret

piórko, tusz, papier,
32,2 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Stażewski

litografia barwna, papier,
60,5 x 77,5 cm (całość);
sygn. p.d.: H. Stażewski

Tryptyk, 1984

trzy prace, technika graficzna, papier,
15 x 14 cm (w świetle passe-partout);
z lewej napis: H.C."97/150", sygn. i dat. z prawej: H. Stażewski 1984

Putta, ok. 1950

gwasz, kredka, karton,
49 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: h.stażewski
Obraz widoczny na fotografiach ukazujących artystę w pracowni

Kompozycja, 1978

serigrafia, papier,
47.5 x 51.2 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: 48/90, p.: H. Stażewski 1978
na odwr. oprawy l.g. nalepka Art Cologne Internationaler Kunstmarkt 11-19 XI 1995, obok stempel Galerie Ucher w Kolonii

Kompozycja, 1983

relief, plyta pilśniowa,
52 x 52 cm
na odwr. napis : 1983 | H. Stażewski

Kompozycja nr 61, 1976

relief, plyta pilśniowa,
43 x 43 cm
na odwr. napis: nr. 61 | 1976 | H. Stażewski

Kompozycja, 1986

akryl, płyta pilśniowa,
44 x 44 cm

Kobieta z dzieckiem i psem, ok. 1946-48

gwasz, karton,
70 x 42 cm
sygn. p.d.: H. Stażewski

Autoportret

piórko, tusz, papier, 32,2 x 22 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: H. Stażewski

Relief miedziany, 1963

relief, technika własna, olej, miedź,
płyta pilśniowa, drewno, 37 x 46 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski 1963

Kompozycja szara nr 7, 1976

olej, płyta pilśniowa, drewno, 42 x 42 cm;
na odwrocie napisy autorskie:
nr. 7 / 1976 / H. Stażewski

Tekst wizualny ze szkicami

ołówek, akwarela, długopis, papier,
9 x 17,2 cm (w świetle passe-partout);

Tryptyk, 1984

trzy prace, technika graficzna,
papier, 15 x 14 cm (w świetle passe-partout);

Kompozycja niebieska nr 86, 1976

olej, płyta pilśniowa, sklejka, 44 x 44 cm,
na odwrocie napisy autorskie:
nr 86 / 1976 / H. Stażewski

KWADRATY, lata 60-te XX w.

Sygnowane p. d.: H. Stażewski

Kompozycja, 1974-1979

serigrafia, papier naklejony na tekturę,
60.5 x 59.5 cm
sygn. oł. pod ryc. p.: XVIII/XXV H. Stażewski 1974-1979

KOMPOZYCJA Z TRÓJKĄTEM, NR 19, 1983

akryl, płyta pilśniowa,
100 x 100 cm

KOMPOZYCJA NR 112, 1976

akryl, sklejka,
33.5 x 33.5 cm
na odwrocie napis:
nr. 112 | 1976 | H. Stażewski | przyjaciółce p Wandzie Palvarini na pamiątkę | HStażewski
na płycie nalepka:
N. 90 STAŻEWSKI | Composizione N. 22 | (34 x 34)

KOMPOZYCJA NR 21, 1973

akryl, płyta pilśniowa,
60 x 60 cm
na odwr. napis: nr. 21 - 1973 | H. Stażewski

RELIEF NR 17, 1965

technika mieszana (w gablocie z pleksi),
37.5 x 28 cm

Relief

relief, technika własna, akryl,
sklejka, płyta pilśniowa, za szybą,
35 x 35 cm (całość);
sygn. p.d. (ołówkiem) H. Stażewski

Relief miedziany, 1963

Wykres strefizmu, 1976

piórko, tusz, ołówek, akwarela, papier,
19 x 40 cm; sygn. i dat. na odwrocie

Niebieski, szary, 1980

akryl, płyta pilśniowa
45 x 44,5 cm

Relief błękitny, 1975

relief, płyta pilśniowa, akryl, 39 x 39 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski / 1975

Tekst wirtualny ze szkicami

długopis, flamaster, akwarela,
papier, 14,5 x 10 cm
(w świetle passe-partout)

Tekst wirtualny z różą

flamaster, akwarela, papier, 13 x 20 cm
(w świetle passe-partout)

KOMPOZYCJA NR 3, 1974

akryl, płyta pilśniowa,
40 x 40 cm
na odwrocie napis czarną farbą: nr 3 | 1974 | H.Stażewski

KOMPOZYCJA, 1979

akryl, technika mieszana, płyta pilśniowa,
44.5 x 44 cm
na odwrocie napis: 1979 | H.Stażewski; poniżej w kółku cyfra 1 i nalepka domu aukcyjnego Rempex

KOMPOZYCJA NR 11, 1975

akryl, tusz, płyta pilśniowa,
35 x 35 cm
na odwrocie napis bordową farbą: nr 11 | 1975 | H.Stażewski oraz dwie pieczątki wojewódzkiego konserwatora zabytków.

DEKLARACJA TWÓRCZA, 1987

odręczna, na kartce papieru,
10,2 x 12,4 cm,
sygnowana p.d. "H. Stażewski / 1987"

Relief, 1965

technika własna, olej,
aluminium, płyta pilśniowa, 27 x 39,7 cm;
na odwrocie napis: 1965 / H. Stażewski

Kwiaty w niebieskim wazonie

sygnowany l.d.
tempera, papier
32x30.5

NR 31

1978 r.
Olej na tekturze 34,5 x 35 cm
Sygnowany na odwrocie - "nr 31 1978 H. Stażewski"

Kompozycja, 1976

serigrafia barwna, papier,
43,5 x 43,5 cm (oprawa 53 x 51 cm)
sygn. oł. pod ryc. l.: nr 66/100, p.: H. Stażewski 1976

Kompozycja nr 24, 1976

akryl, sklejka,
33.8 x 33.7 cm
sygnowany na odwrocie: nr.24/1976/H.Stażewski

Kompozycja nr 33, 1975

akryl, płyta pilśniowa,
64.5 x 64.5 cm
na odwr. napis autorski: "nr 33 | 1975 | H. Stażewski"

Kompozycja nr 13, 1976

akryl, płyta pilśniowa,
42 x 41.5 cm
sygnowany na odwrocie: nr.13/1976/H.Stażewski oraz dedykacja: 1978/Panu PALVARINI w prezencie H. Stażewski

Kompozycja, 1982

relief, akryl, płyta pilśniowa, sklejka, 24 x 23,5 cm;
na odwrocie napis: 1982/ H. Stażewski/ 12023/ 40000,-/ +3% FRTP/ 1200,-/ 41200,-

Kompozycje geometryczne, 1975

para obrazów, relief, akryl, olej,
płyta pilśniowa, 20 x 20 cm;
obie prace dat. i sygn. na odwrocie: 1975 / H. Stażewski

Projekt kompozycji ściennej -

sygn. p.d.: H. Stażewski;

Relief

20 x 20 cm;

Relief, 1976

akryl, sklejka, płyta pilśniowa, 22,3 x 21,7
na rewersie napis: 1976 / H. Stażewski

KOMPOZYCJA, 1980

akryl na płycie pilśniowej,
29,9 x 29,9 cm,
sygnowany na odwrocie "1980 / H. Stażewski"; niewielkie ubytki farby na dwóch rogach

Autoportret z papierosem, 1948

tusz pióro, tektura pokryta gruntem,
30 x 30 cm (z podkładem 34 x 34 cm)
sygn. flam. na odwr. g.: 1948 | H. Stażewski

RELIEF 1979 r.

Akryl na płycie
34 x 34 cm
Sygnowany na odwrocie - "1979 / H. Stażewski"

Relief

akryl, płyta pilśniowa,
49,3 x 44
na odwrociu napis: "H. Stażewski"

Kompozycja, 1976

serigrafia barwna, papier,
52 x 50 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: 66/100, p.: H. Stażewski 1976

Kompozycja, 1974/1979

serigrafia, papier,
61 x 60 cm
sygnowana oł. p.d.: nr 99/100 H. Stażewski 1974/1979

Kompozycja abstrakcyjna III, 1958

olej, płyta pilśniowa (relief),
27 x 40.3 cm
sygnowany p.d.: STAŻEWSKI na odwr. p.g. nalepki: 1) ZPAP Galeria Sztuki ul. Marszałkowska 36/50 z datą 29.X-60 i nr 284, 2) nalepka autorska z tytułem: III Kompozycja abstrakcyjna

Kompozycja (1982)

sygnowany, datowany p.d.
serigrafia
59x59

RELIEF 1979 r.

Akryl na płycie
23 x 23 cm

ABSTRAKCJA, 1981

olej, blacha naklejona na płytę pilśniową,
30 x 30 cm

Kompozycja, 1974/79

serigrafia, papier,
60.5 x 59.5 cm
sygn. oł. p.d.: nr 86/ 100 H. Stażewski 1974/79

TRZY AKTY, lata 40.

32.3 x 27 cm

Kompozycja 1980

relief, akryl, płyta aluminiowa, płyta pilśniowa,
20 x 20 cm,
sygn. i dat. na odwrocie: 1980/H Starzewski

Relief

technika własna, płyta pilśniowa, sklejka, akryl,
29 x 11 cm;
sygn. p.g.: H. Stażewski

Kompozycja abstrakcyjna 1976

akryl, płyta aluminiowa, płyta pilśniowa,
22 x 22 cm;

Projekt okładki Partum

litografia barwna
16x16
sygnowany p.d.

Dwa szlice do portretu męskiego, 1945

ołówek, 14,8 x x11,7 cm
sygn. l.d.: "1945 / H.Stażewski"
na odwrocie dedykacja odautorska

bez tytułu (1980)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, pilśnia, deska
38x38

KOMPOZYCJA, 1981 r.

Akryl na płycie 44 x 44 cm
Sygnowany na odwrocie - "1981 / H. Stażewski / p. Monice Zdaniewskiej"
Literatura - "Projekt", 1985, nr 2, il. 15 (reprodukcja).

KOMPOZYCJA, 1981 r.

Akryl, aluminium, płyta 34 x 34 cm
Sygnowany na odwrocie - "1981 / H. Stażewski"
Wystawiany - Galeria Zapiecek, Warszawa III. 1983 r.

KOMPOZYCJA, 1983 r.

Akryl na płycie 44 x 44 cm
Sygnowany na odwrocie - "1983 / H. Stażewski"

Nr 80, 1974

akryl, metal,
33.3 x 29.7 cm
sygn. na odwr. zielonym flamastrem g.: nr. 80 - 1974 | H. Stażewski

Relief, 1975

akryl, płyta pilśniowa,
50 x 50 cm
sygn. na odwr. śr.: 1975 | H. Stażewski
Do oprawy przytwierdzona fotografia z potwierdzeniem autorstwa przez Janinę Ładnowską z 7 VII 1989.

RELIEF METALOWY - MULTIPLE

Lata 60-te XX w.
Aluminium, płyta, akryl 38 x 25 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka z wystawy indywidualnej w Galerii Foksal z pieczątką galerii.
Wystawiany - Henryk Stażewski. Wystawa indywidualna, Galeria Foksal, Warszawa 1967 r.
Konsultacja - Janina Ładnowska

KOMPOZYCJA, 1978 r.

Akryl na płycie 24 x 24 cm
Sygnowany na odwrocie - "1978 / H. Stażewski"

DWA SZKICE DO PORTRETU MĘSKIEGO, 1945

ołówek, 14,8 x 11,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej "1945 / H. Stażewski"

z okupacyjnego szkicownika artysty

Kompozycja abstrakcyjna 1976

akryl, płyta aluminiowa, sklejka, 22 x 22 cm;
sygn. na odwrocie: 1976 / H. Stażewski

Relief 1977

akryl, płyta, 21,5 x 21,5 cm,
sygn. na odwrociu: 1977 H.Stażewski

RELIEF, 1982

Akryl na płycie 50 x 50 cm
Sygnowany na odwrocie - "1982 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA

Gwasz, tusz na papierze 33 x 25 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "H. S."

PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ I RYBAKIEM, 1942

9,5 x 12 cm,
sygnowany pod rysunkiem po prawej"H. Stażewski/1942"

Relief miedziany, pocz. lat 60-tych.

Technika mieszana,
wymiary: 19,8 x 18,5 cm,
sygn. na odwrocie: H.Stażewski

Relief

technika mieszana,
wymiary: 43 x 25,5 cm,
sygn.: H. Stażewski

Portret kobiety z papierosem, 1955

Gwasz na papierze,
wymiary: 71,5 x 59,5 cm,
sygn. l.d.: Stażewski 1955
Na odwrocie (l.d.) pieczątka MOZ, 1956

KOMPOZYCJA, 1976 r.

Akryl na płycie 23 x 22 cm
Sygnowany na odwrocie - "1976 / H. Stażewski"

RELIEF, 1970 r.

Akryl na płycie 39 x 39 cm
Sygnowany na odwrocie - "1970 / H. Stażewski"

Portret mężczyzny 1962

olej, ołówek, długopis, płyta pilśniowa, 24 x 21,5 cm (wraz z oprawą);
dat. i sygn. na odwrocie: 1962/ H. Stażewski

Kompozycja geometryczna 1981

olej, płyta pilśniowa, deska, 45 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1981/H.Stażewski, na odwrocie nalepka wystawowa Anelly Juda Gallery z 1982

KOMPOZYCJA NR 16

1977 r.
Akryl, aluminium, sklejka, płyta 34 x 33,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "Nr 16 / 1977 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA Z ŁYŻKAMI

Akryl, drewno, płyta 53 x 43 x 4,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "H. Stażewski"

RELIEF METALOWY - MULTIPLE

Lata 60-te XX w.
Aluminium, sklejka, akryl 38 x 25 cm

Relief miedziany pocz. lat 60-tych.

Technika mieszana,
wymiary: 19,8 x 20 cm,
sygn. na odwrocie.

Relief nr 92

sygn. na odwrociu
technika własna
30x30

KOMPOZYCJA NIEBIESKA, 1976 r.

Akryl na płycie 22,5 x 22,5 cm

KOMPOZYCJA NR 58, 1973 r.

Akryl na płycie 60 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie - "nr 58 - 1973 / H. Stażewski"
Na odwrocie nalepka DESY

RELIEF METALOWY, 1964 r.

Mosiądz, sklejka, płyta, akryl 38 x 38 cm
Sygnowany na odwrocie - "1964 / H. Stażewski"

Kompozycja nr 135 1978

akryl, płyta spilśniona, drewno, 63,4 x 63,4 cm; sygn. i dat.
na odwrocie: nr 135/1978/H.Stażewski

Relief

technika własna, akryl, płótno, 33,5 x 33,5 cm; sygn. na odwrocie: H. Stażewski

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 9,5 x 12 cm, sygnowany pod rysunkiem, po prawej "H. Stażewski / 1942"

Kompozycja 1979

relief, akryl, sklejka, 44,5 x 44,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: 1979/H.Stażewski

Relief 21 1964

relief, akryl, drewno, sklejka, płyta pilśniowa, 36 x 36 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski / 21 - 1964 / 36 x 36 cm

Portret Kokoszki, 1987

gwasz, tektura
29 x 23,5 cm

KOMPOZYCJA

1976 r.

PORTRET KAROLA SZYMANOWSKIEGO

1952 r.
Olej na płótnie 91,5 x 72,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stażewski" oraz na odwrocie "H. Stażewski / 1952"

LINIE nr 87, 1979

akryl na płycie, 34,5 x 34,5 cm, sygnowany na odwrocie "nr 87, 1979, /H.Stażewski"
Ofiarowany obecnemu właścicielowi przez artystę.

Kompozycja 1975

relief, akryl, sklejka, dykta, 39 x 39 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski/1975

Relief biało-czarno-szary Nr 23 1964

relief, akryl, sklejka, dykta, 82 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
nr. 23-1964/ H. Stażewski / Relief biało-czarno-szary/80 x 50 cm

Portret kobiety na tle miasteczka, 1941

tempera, tektura,
56.5 x 44.3 cm
sygnowany oł. p.d.: Drogiej Danusi | H. Stażewski | 1941 na odwr. p.d. nakl. kartka z sentencją pisaną odręcznie przez artystę: IMPERATYW | Jest rzeczą | zdalnie kierowaną | (ale nie przez Pana Boga)

Przygotowanie do reliefu, 1967

pisak zielony, papier kredowany,
12.5 x 12.5 cm
na odwr. nakl. kartka z odręcznym napisem długopisem: HENRYK STAŻEWSKI | (1894-1988) | "Przygotowanie do reliefu" | pisak zielony na papierze | 12,4 x 12,4 cm | Z kolekcji Andrzeja Szewczyka | Praca wystawiana w Galerii | FOKSAL, WARSZAWA, 1967

RELIEF GRANATOWY, 1978 r.

Akryl na płycie 39 x 39 cm

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1982 r.

Serigrafia na papierze 59 x 59 cm
Sygnowany p.d. - "H. Stażewski 1982"
EA 17/20

RELIEF W ZIELENIACH

1975 r.
Akryl na płycie 31,5 x 31 cm
Sygnowany na odwrocie - "1975 / H. Stażewski"

Kompozycja 1970

akryl, tektura, 30 x 30 cm; sygn. i dat. na odwrocie: 1970/H. Stażewski

AUTOPORTRET Z PAPIEROSEM, 1948

atrament (sepia) pióro, papier naklejony na płytę,
23 x 29 cm
sygnowany oł. p.d.: H. Stażewski / 1948, na odwr. oprawy pośr. nalepka z szarej folii z napisem białą farbą: AUTOPORTRET, 1948, SKLEJKA, PŁÓTNO / WŁ. PRYWATNA, l.g. niewyraźny napis oł.: Z. Slipko [Supko ?]

Relief, 1977

akryl, płyta piśniowa
30 x 30 cm

Trzy akty kobiece 1956

tech. własna: rysunek wydrapywany, płyta pilśniowa, olej, 21,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d. - Stażewski, sygn. i dat. na odwrocie - 1956 / H. Stażewski

RELIEF, ok. 1970 r.

akryl, płyta pilśniowa 30 x 30cm,
Na odwrocie zielonym markerem napis: H.Stażewski

technika własna, płyta, 33,5 x 34 cm;
sygn. na odwrocie - H. Stażewski/ 1976. Nr 129

Kolor nr 1, 1980

akryl, płyta pilśniowa
45 x 45 cm

mieszana,
60 x 60 cm
Sygnowany flamastrem na odwr. śr.1973 / H. Stażewski

Projekt okładki

litografia barwna, 22 x 22 cm
sygnowana p.d.: "H. Stażewski"
na odwrocie pieczęć Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Relief 7-kolorowy

gwasz na płycie, 20 x 20 cm
na odwrocie podpis: "1980/ H. Stażewski", dedykacja: "Małgosi H.S.", oraz pieczęć zastępcy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Relief zielono-niebiesko-różowy, 1980

gwasz na płycie, 29,9 x 29,9 cm
na odwrocie dedykacja: "p. Andrzejowi Paczkowskiemu/ Henryk Stażewski/1980" i pieczęć zastępcy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Rybak w łodzi, 1942

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 9,5 x 12,1 cm
sygnowany pod rysunkiem p.d.: "H. Stażewski/ 1942"

ULICA w Poznaniu

gwasz na papierze, 21 x 31 cm
sygnowany l.d. "Stażewski"

Portret, 1945

ołówek na papierze, 14,5 x 11 cm
sygnowany l. d. : "1945/ H. Stażewski"
na odwrocie nalepka: "Galeria Podbrzezie/ Rostworowski Gallery/ D. A. Unicum/ Aukcja 1" i informacje o obrazie

Relief różowo-błękitny

tempera na płycie, 17 x 17,5 cm, sygnowany ołówkiem "H. Stażewski"

Relief,1978

akryl, płyta pilśniowa
33,8 x 33,8 cm

liczba obiektów: 616