1 zł
2 600 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sonia, 1973 r.

litografia, papier, 68,5 × 47,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Lebenstein. 73, opis. ołówkiem śr. d.: „Sonia”, p. d.: Epreuve d’artiste
próbna odbitka artysty, poprzedzająca właściwy nakład

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Intermezzo, 1993 r.

olej/płótno, 130 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 93'
opisany na blejtramie na odwrociu: 'INTERMEZZO'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obelisk, 1985 r.

litografia, papier, 49,5 × 31,5 cm (odcisk płyty),
70 × 50 cm w świetle ramy
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Lebenstein 85
oraz l. d.: 55/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta ze sfinksem, 1985 r.

litografia, papier, 49,5 × 32 cm (odcisk płyty),
69 × 48,5 cm w świetle ramy
oraz l. d.: 28/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WIDOK Z OKNA, 1955-56

Tusz, papier milimetrowy; 58 x 36 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem l.d.: Lebenstein 1955-56?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

Tusz, ołówek, akwarela, papier milimetrowy; 57 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Lebenstein 1956 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ PRZY OKNIE, 1955

Tusz, ołówek, akwarela, papier milimetrowy; 29 x 36,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.; Lebenstein 55 r.; u dołu ołówkiem: 36 x 18

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Jeźdźcy Apokalipsy, 1985

litografia barwna, papier; 30 x 50 cm (wymiar kompozycji), 50,5 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem pod kompozycją: Lebenstein 85, opisana l. d.: XXIX/L.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z obrazem

litografia, papier; 33.3 x 24 cm;
sygn. u dołu ołówkiem: Lebenstein;
l. d.: 46 /100 [odbitka nr 46 z nakładu liczącego 100 prac].
Dołączony certyfikat z DA Agra-Art, dat. 25. 04. 2017.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BARBE ASSYRIENNE (ASYRYJSKA BRODA), 1961

olej, płótno
116,5 x 47,5 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN 61
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: Lebenstein | 1961 | Barbe assyrienne | 100 x 50 | huile
śr.g.: Lebenstein | 1961 | „Barbe assyrienne“
na górnym krośnie data: 1961 oraz zamazane napisy
na odwrocie na krosnach nalepki:
– nalepka transportowa ART TRANSIT S.A. z danymi obrazu;
– CBWA Zachęta z danymi obrazu;
– Expo Zachęta | Varsovie | 4/32/N0

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SALLE D’ATTENTE II (POCZEKALNIA II), 1989

olej, płótno
73 x 100 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 89
na odwrocie na płótnie sygnatura: Lebenstein | „salle d’ attente II“ | 1989
sygnatura powtórzona na górnym krośnie po lewej ołówkiem: Lebenstein 1989 „Salle d’attente „II“
na odwrocie na krośnie nalepki:
– CBWA Zachęta z danymi obrazu i nr kat. 131;
– Expo Zachęta | Varsovie | 1/32

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Weduta z potworami (1985)

sygn. dat. p.d.
sucha igła (2/14)
19.8x66.8 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W OAZIE, 1988 r.

gwasz, akwarela/papier, 67 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 95, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'LEBENSTEIN 60'
opisany na blejtramie 'Fig. Ax. - 95'
na odwrociu zachowana fragmentarycznie nalepka galeryjna

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa

olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: LEBENSTEIN; opisany na odwrocie na płótnie: 11.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ciężar myślenia

pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
na odwrocie napis: BTR (dwa pozostałe wyrazy nieczytelne) / 3337 / 1516 / 4858

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Głowy, 1971

długopis, papier; 26 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, 1974

litografia barwna, papier, 64 x 45 cm,
opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein74, 55/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zuzanna i starcy, 1974

litografia, papier, 42 x 32 cm,
opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein74, 38/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier, 50 x 30 cm,
opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein85, 69/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TRZY KOBIETY, 1985

Litografia barwna, papier; 50 x 32 cm (odbitka)
Sygnowana oł. pod ryc. p. Lebenstein; l.: 14/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BESTIA, 1973

Litografia barwna, papier; 49 x 69 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Lebenstein 73; l.d.: 27/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

MINSTRELE

Litografia barwna, papier; 29,5 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowana ołówkiem l.d.: 400

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TEATR, ok. 1969

Litografia barwna, papier; 39 x 29 cm (w świetle p-p)
Sygnowany oł. p. g.: Lebenstein; l.g.: 20/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czworonóg (Quadrupede), 1973 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' oraz opisany ołówkiem l.d.: '43/100'
sucha pieczęć p.d.: 'LA NUOVA FOGLIO | GRAFICA CLUB | POLLENZA DI MACERATA'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Przyjęcie Postawy , 1973 r.

litografia barwna/papier,46,5 x 45 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' oraz opisany ołówkiem l.d.: '45/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Radiogram - portret, 1973 r.

litografia barwna/papier, 69 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' oraz opisany ołówkiem l.d.: '3/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Lebenstein et les siens - zestaw 8 litografii , 1972 r.

litografia/papier, 42,5 x 33 cm (wymiary każdej z prac)
każda z prac sygnowana i opisana ołówkiem wewnątrz kompozycji

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Leda, 1974 r.

technika mieszana/papier, piórko, 41,5 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 74'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Study for Vertical Blue, 1965 r.

akwarela, tusz/papier, 33 x 22,9 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘lebenstein 65’, opisany u góry: ‘à Ralph amicalement Jan Paris le 8 sept. 1965'
na odwrociu naklejka the Museum of Modern Art w języku angielskim z opisem pracy: 'CONTEMPORARY EUROPEAN WATERCOLOURS | ARTIST: LEBENSTEIN | TITLE: STUDY FOR THE PAINTING “VERTICAL BLUE” | watercolour, ink wash and India ink | LENDER’S NAME: Ralph Bernstein, New York | MUSEUM NO. 65.114 BOX NO. 3'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z sercem - Ilustracja do poezji Eugenio Montale: "CINQUANTE ANS DE POESIE", 1972

litografia barwna/papier, 22 x 26 cm w świetle passe – partout
edycja 66/100
sygnowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein" oraz opisany: l.d.: "66/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite vice (Małe grzeszki), 1966

litografia/papier, 37,5 x 24 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66" oraz opisany l.d.: "21/80"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Corps propre (Ciało własne), 1966

litografia/papier, 38 x 26,5 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66" oraz opisany l.d.: "E.A."

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ballon - Baba (Balon - Pupa), 1966

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66" oraz opisany l.d.: "Epreuve d'artiste"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sauterelle, 1970

olej, technika mieszana, płótno; 55 x 45,4 cm (owal);
sygn. i dat. wzdłuż dolnej krawędzi: Lebenstein 70;
na odwrocie napis: "Lebenstein / "Sauterelle" / 1970" oraz nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Zachęcie z 1992, poz. kat. 35.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, ok. 1956

tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41 cm (w świetle oprawy);
Obraz przed konserwacją.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu: Folwark zwierzęcy - Georga Orwella, 1974

litografia, papier; 69,5 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem), śr. d. numer odbitki: 66/100 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, Z cyklu: Folwark zwierzęcy - Georga Orwella, 1974

litografia, papier; 69,5 x 49,5 cm (wymiar arkusza)
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem), l. d. numer: 34/100 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety

litografia, papier; 69,5 x 50 cm (wymiar arkusza)
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem), l. d. numer: 7/75 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, 1974

litografia, papier; 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza)
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem); l. d. numer: 14/100 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobiety i obelisk, 1985

litografia barwna, papier; 50 x 32 cm (wymiar kompozycji),
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 57/75 Lebenstein 85 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1959 r.

tusz, gwasz, papier milimetrowy, 43 x 58 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: LEBENSTEIN, l.d.: LEBENSTEIN, na odwrocie naklejka Galerii Moos w Toronto

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Jeźdzcy Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna, 30 x 50 cm, planszy: 50,5 x 70 cm,
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą: lebenstein 85, opisana l.d.: 78/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobiety i obelisk, 1985 r.

litografia barwna, papier, 50 x 32 cm (wymiar kompozycji),
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą p.d.: Lebenstein 85, opisana l.d.: 53/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie fantasmagoryczne, 1962

pióro, tusz, akwarela, collage, papier;
20 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 55.62 (długopisem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1971

kredka, tusz, papier; 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, ok. 1956

tusz, pędzel, papier milimetrowy; 59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
dat. i opisany p. d.: 14.4.56 (?) JL (?);
obraz przed konserwacją;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEDA Z ŁABĘDZIEM, 1968

długopis, tusz, akwarela, papier kremowy
35 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygn. dłg. p.d.: Lebenstein 68

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kąpiel, 1970

pastel, tusz / papier kremowy
64 × 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: Lebenstein 70

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"Figura nr 172", 1962 r.

olej/płótno, 129,5 x 81,3 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 62'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein figure no 172 / 1962 / Lebenstein 1962 / figure no 172'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"Figure", 1962 r.

tusz, gwasz/papier, 49,5 x 35,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1962', opisany l.d.: '"figure"'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt, 1960 r.

długopis/papier, 17 x 22 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 60'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu: Carnet Incomplet, 1966

litografia, papier; 35,5 x 24 cm (wymiar odbitki),
39 x 27 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem); numer odbitki l. d.: 77/80 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia/papier, 69 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73', opisany ołówkiem l.d.: '87/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Radiogram - portret II (Radiografie - portrait II), 1973 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73', opisany ołówkiem l.d.: '93/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

„Cinquante ans de poésie”, 1972 r.

litografia barwna/papier, 32 x 22 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebenstein', opisany ołówkiem śr.d.: '79/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

sygnowany, datowany i opisany l.g. ołówkiem: '27/100 Lebenstein 73'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu „Bestiarium”, I poł. lata 60 -te XX w.

tusz/papier, 20 x 28 cm w świetle passe – partout
sygn. l.d.: „J. Lebenstein”

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, lata 60 -te XX w.

tusz, akwarela/papier, 20,5 x 28 cm w świetle passe – partout
sygn. p.d.: „J. Lebenstein”

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobiety i obelisk, 1985

70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 58/75 Lebenstein 85 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Foubourg St. Denis, 1994

litografia barwna, papier; 40,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: E.A. Lebenstein 1994 (ołówkiem);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: 40/100 Lebenstein 74 (ołówkiem);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Głowy, 1971

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, ok. 1956

tusz, pędzel, papier milimetrowy;
59 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
obraz przed konserwacją;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z twarzami, 1994

sygn., dat. i opisana p. g.: E.A. Lebenstein 94 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

pióro, tusz, papier; 58x43 cm, sygnowany p.d.: "LEBENSTEIN 60"

*droit de suite

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

METRO BARBES - LOUVRE, ok. 1969

olej, płótno
96,5 x 129,5 cm
na odwrocie na płótnie napis: „METRO BARBES - LOUVRE
na górnym krośnie napis: METRO LOUVRE - CLIGNIANCOOURT [!]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

DRUGIE CESARSTWO, 1966

tusze pióro, pędzel, lawowanie, pastel, papier z suchą pieczęcią
48 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygn. wytłoczona w warstwie malarskiej: Lebenstein 66
na odwr. sygn. czerwoną kredką: Lebenstein | „Seconde Empire“ | „Drugie Cesarstwo“
l.d.: 9 [w kółku]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

INTERIEUR-EXTERIEUR, 1971

tusz gwasz, pastel, ołówek, papier kremowy
50,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.d.: „Interieur-exterieur“ | Lebenstein 1971
na odwr. nalepka Galerii Wahl, l.d. róg: 8 [w kółku], p.g. ślad pieczątki z podpisem

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ANIMAL I, 1962

olej, płótno
61,5 x 167 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 1962
sygn. na odwr. na płótnie: Lebenstein | „Animal I“ | 167 x 61 1/2 cm | 1962
na krośnie:
- napis flamastrem: kat 39;
- pieczątka Galerie Gmurzynska z Kolonii;
- nalepka (maszynopis): Animal I (Zwierzę I), 1963 | wł. artysty;
- dwie francuskie nalepki transportowe

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURE, 1958 r.

gwasz, tusz/papier, 70 x 23 cm
sygnowany i datowany p.d.: LEBENSZTEIN 58

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

“Figura osiowa 187 (“Sowa), 1963 r.

olej/płótno, 100 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Lebestein' oraz datowany p.d.: '63'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | figure no 187 | 1963 | 187 | 1965'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem pracy, naklejka wystawowa oraz pieczątka: 'Lebenstein | ARCHIWUM'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Reptile, 1974 r.

olej/płótno, 100 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 74'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Reptile" | Lebenstein | Diptere (przekreślone) | 1974 | acrylique et huile'
na odwrociu naklejka wystawowa Galerii u Jezuitów oraz papierowa naklejka z opisem pracy

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu

tusz, ołówek na papierze, 41×59 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 53,5 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 1963', opisany p.d.: '"figure"'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postaci, 1955-56 r.

tusz/papier milimetrowy, 44 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i dedykowany długopisem p.d.: 'p. J. Stajudzie | z przyjaźnią | Lebenstein | 27.III.65 | Lebenstein 55-56'
opisany tuszem p.d.: 'większe zbliżenie między głowami | ale na rys 1.'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu (bestiarium)

tusz, papier
34,5x29 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta, sfinks i obelisk, 1985

litografia barwna, papier kremowy; ed. 62/75
49,5x31,8 cm
sygnowany l.d. "62/75", p.d. "Lebenstein 85"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Jeźdźcy apokalipsy, 1985

litografia sepiowa, papier kremowy
30x50 cm
sygnowany l.d. "XXIII/L", p.d. "Lebenstein 85"; papier oznaczony suchą pieczęcią

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Minstrele

litografia barwna, papier; ed. 80/100
32x22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: "Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę, 1963 r.

akwarela, tusz, papier, 27 x 44 cm w świetle oprawy, sygn. i dat. długopisem l.d.: Lebenstein 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie, 1969 r.

piórko, tusz lawowany, 53 x 75 cm,
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Jeźdźcy Apokalipsy, 1985

Litografia barwna; wym. komp.: 300 x 500 mm, planszy: 505 x 700 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85; odbitka nr l.d.: 45/150. Na odwrocie naklejony certyfikat włoskiego sprzedawcy. Bardzo dobry stan zachowania.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obelisk, 1985

Litografia barwna; wym. komp.: 495 x 320 mm, planszy: 695 x 505 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85; odbitka nr l.d.: 34/75. Na odwrocie naklejony certyfikat włoskiego sprzedawcy. Bardzo dobry stan zachowania.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Maurizi Elverio, Lebenstein et les siens, 1972

Teka 8 oryginalnych litografii wykonanych przez artystę: 1. Les Siens; 2. Weekend; 3. Double jeu; 4. L’Apogee; 5. Strasbourg-Sain-Denis; 6. Longchamps; 7. Image domestique; 8. Le Balcon. Wyd.: Casa Editrice La Nuova Foglio di Pollenza. Wym.: 415 x 310 mm; 32 karty, nakład 600 egz. Oryginalna, kartonowa oprawa. Bardzo dobry stan zachowania.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1963

technika mieszana, papier,
55,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: Lebenstein, 63 figure

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassouvissement, 1970

olej, płótno
97x130 cm
sygnowany p.d. "Lebenstein 70", na odwrocie: "Lebenstein | 1970 | »inassouvissement« | format 60 F"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Tendresse (Czułość), 1964

olej, płótno, 117 x 73 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 64
opisany na odwrocie: Lebenstein 1964 Tendresse / Lebenstein 26. Janvier 1964
na blejtramie nalepka Międzynarodowego Transportu Dzieł Sztuki, nadawca: Lebenstein. Paris, miejsce wysyłki: New York oraz stempel paryskiego sklepu z artykułami malarskimi Sennelier

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURE AXIALE 45, 1959

olej, płótno
160 x 53 cm
sygn. p.d.: LEBENSTEIN
sygn. na odwrocie na płótnie: Lebenstein | figure axiale 45 | 1959
na odwrocie na krośnie francuska nalepka transportowa

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LE MASSIF, ok. 1965

olej, płótno
60,5 x 116 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: Lebenstein | „Le massif“ | 116 x 60 cm
na odwrocie na górnej listwie napis: Le massif

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ATTENTE, 1968

akryl, płótno
73 x 59,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 68
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis l.g.: Lebenstein | 1968 | „attente“;
p.g.: Lebenstein | „Escatica“ „Attente“ | 1968 | format 20 F | peinture acrylique
poniżej dedykacja: A Mme Elvia Nardini amicalement Lebenstein | Turin en 15 mai 71
na odwrocie na płótnie zawiniętym na górnej listwie napis: Elvia Nardini, L [w kółku], 12 [w kółku];
na środkowym krośnie okrągła pieczątka

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA W FOTELU, 1969

gwasz, pastel, tusz pióro, pędzel, papier
63 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: LEBENSTEIN 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 64 (Figure Axial No 64), 1960 r.

olej/płótno, 129,5 x 95,9 cm
na odwrociu, na blejtramie napis: 'Mr. Bernstein'
oraz nalepka z Christie’s w Nowym Jorku

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Affrontement (Konfrontacja), 1973 r.

litografia barwna/papier, 48,5 x 69 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '69/100 Lebenstein 73'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 49,5 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73', opisany l.d.: '53/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja figuralna, 1973 r.

sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73', opisany l.d.: '11/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Corps de garde (Straż przyboczna), 1973 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73', opisany l.d.: '43/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Quadrupède (Czworonóg), 1973 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73', opisany l.d.: '51/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna/papier, 64 x 45 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 74', opisany l.d.: 'Epreuve d'artiste'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Rêve quadrupède (Czworonożne marzenie), 1973 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73', opisany l.d.: '7/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 32 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: '25/100 Lebenstein'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier; 69,7 x 49,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem);
oznaczenie odbitki autorskiej z lewej u dołu: E.A. (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu: Folwark zwierzęcy -Georga Orwella, 1974

oznaczenie odbitki autorskiej pośrodku u dołu: E.A. (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz, gwasz, papier czarny; 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61 / ... l. d. opisany: figure / ... (słabo czytelnie);
Obraz wystawiany w Nowym Jorku w 1962.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

technika mieszana, papier; 62 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 60 (długopisem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 25 x 45 cm (w świetle passe-partout)
syngowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 63'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1959 r.

gwasz, tusz/papier milimetrowy, 31,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'LEBENSTEIN 59'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu „Bestiarium”, 1963

olej/deska, 112 x 42 cm
sygn. p.d.: „Lebenstein 63” oraz na odwrocie: „Lebenstein 63”

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, 1974

litografia/papier, 68 x 47 cm w świetle passe - partout, edycja 62/ 100
sygn. p.d.: „Lebenstein 74”

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Folwarku zwierzęcego Orwella, 1974 r.

litografia barwna, papier, 68,5 x 48 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. ołówkiem śr. p.: Lebenstein 74 oraz opis. śr. l.: 33/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier, 68 x 48,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. ołówkiem śr. d.: Lebenstein 74 oraz opis p. d.: 54/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu, 1985

litografia, papier, edycja: "III/L"; 75 x 55 cm (w świetle oprawy)
l.d. opis: "III/L, sygnowany p.d.: "Lebenstein 85"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pejzaż z Sandomierza, lata 50. XX w.

olej/płótno, 46 x 61,5 cm
opisany na blejtramie: ‘JAN LEBENSTEIN PEJZAŻ Z SANDOMIERZA | OD ANTONIEGO OLĘDZIEGO'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark zwierzęcy

litografia barwna, papier, 48 × 68,5 cm w świetle ramy
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein 74 oraz l. d.: 32/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark zwierzęcy

litografia barwna, papier, 69 × 48 cm w świetle ramy
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein 74 oraz: 14/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1969

olej, płótno; 99,5 x 50 cm;
sygn. i dat. środek: JL/69.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

VUE DES DIABLERETS, 1982

ołówek, tusz pióro, pastel, gwasz, papier
57 x 93 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: Lebenstein 82 "Vue des Diablerets"
na odwr. oprawy l.g. nalepka wystawowa CBWA Zachęta z nr kat. 124 oraz francuskie nalepki transportowe

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA KREŚLONA, 1957

olej, płótno
110 x 70 cm
sygn. l.d.: LEBENSZTEJN 57.
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: Lebenstein | 1957 | figure gravée
- na górnym krośnie 2 nalepki CBWA Warszawa Zachęta z danymi obrazu oraz mała nalepka odręczna: expo ZACHĘTA | VARSOVIE | No 1/32;
- na środkowej listwie nalepka Zachęty z danymi i nr. kat. 9;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURE AXIALE, 1960

olej, płótno
130 x 97 cm
sygn. p.g. na odwrocie na płótnie: Lebenstein | figure axiale | 1960
powtórzone l.g.: figure axiale
- mało czytelna podłużna pieczątka francuska;
- nalepki na krośnie:
1. informacyjna z danymi obrazu;
2. CBWA z wystawy 1960, kat. 56

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 176, 1963 r.

olej/płótno, 129,5 x 80,6 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 63'
sygnowany na odwrociu: 'Lebenstein'
obok opis: 'Lebenstein | figure no 1976 | 1963 | format 60M'
na blejtramie: '176 coll. particulière (Bernstein)'
na blejtramie nalepka z Galerie Lacloche w Paryżu, etykieta transportowa z Paryża do Nowego Jorku oraz trzy małe naklejki z Christie's

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1958

olej, płótno, 120 x 75 cm
sygn. p.d.: LEBENSTEIN 58
sygn. na odwrocie: JAN LEBENSTEIN 1958

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1959

tusz, gwasz, papier milimetrowy, 43 x 58 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: LEBENSTEIN, l.d.: LEBENSTEIN
na odwrocie naklejka Galerii Moos w Toronto

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Carnet Incomplet, 1966 r.

litografia, akwarela/papier, 48 x 35,5 cm

Teka 13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwnych, 4 trójbarwne) oraz strona tytułowa zawierająca opis w języku niemieckim, angielskim i francuskim, sygnowana ołówkiem nr '5 Lebenstein'. Edycja 5/80

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73' i opisany l.d. ołówkiem: '33/100'
opisany na odwrociu: '23'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73' i opisany l.d. ołówkiem: '85/100'
na odwrociu certyfikat gwarancyjny z opisem pracy oraz numer: '27'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 49,5 x 69,5 cm
sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73' i opisany l.d. ołówkiem: '97/100'
na odwrociu certyfikat gwarancyjny z opisem pracy oraz numer: '20'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 49,6 x 70 cm
sygnowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein' i opisany l.d. ołówkiem: '63/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis, tusz/papier, 20 x 13,5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wiszący, 1965 r.

tusz/papier, 43 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 65'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Minstrele, nd.

akwarela, tusz, atrament, papier, 34,3 × 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: "Lebenstein", p. d. "Ministrele"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy figury. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

litografia barwna, edycja 81/100; 32x22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "81/100, Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu (akt), lata 70. XX w.

litografia, edycja 62/100; 43x33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "62/100, Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WIDOK Z OKNA, 1955-56

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ PRZY OKNIE, 1955

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOKALIPSA

Tłumaczył z greckiego Czesław Miłosz. Ilustrował Jan Lebenstein. Paryż 1986. Éditons du Dialogue. 34,5 cm, s. 93, [2], tabl. 16. opr. oryg. pł. Zdob.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy według Georga Orwella, 1974

Teka 10 litografii barwnych; wym.: 700 x 495 mm; nie sygn.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BALLON-BABA, 1969

olej, akryl, płótno
130 x 81 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN; p.d.: 1969
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: LEBENSTEIN | "BALLON-BABA" | 1969 | 60 M
na środkowym krośnie nalepki:
- CBWA - Zachęta Warszawa z danymi obrazu;
- Ballon-baba, 1969 | wł. artysty.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PARA W UŚCISKU, 1969

długopis, ołówek, papier nakl. na płytę
60 x 48 cm
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LA COURSE PETRIFIEE, 1964

olej, płótno
81 x 130 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 64
na odwr. na płótnie sygn. i napis: Lebenstein | "La course petrifiee" | 1964 | 60 M
na pł. zawiniętym na krosno napis: Le course petriefie
na odwrocie na płótnie dwie okrągłe pieczątki

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie, 1969 r.

piórko/tusz lawowany, 53 x 75 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Lebenstein 69',

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna, papier, 64 x 46 (płyta), sygn. i dat. ołówkiem pod płytą: Lebenstein 74, l.d.: 2/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwana, papier, 42 x 64 cm (płyta), sygn. i dat. p.d.: ołówkiem pod płytą: Lebenstein 73, l.d.: 57/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Skamieniała rasa, 1973

litografia, papier, 49,5 x 70 cm
sygn. p. d.: Lebenstein 73; u dołu: 80/100 | "Course pétrifiée"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA KREŚLONA, OK. 1956

gwasz, tusz, papier, 55 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: LEBENSZTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA NR 188, 1963

olej, płótno, 81 x 54 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN 63
opisany p.d.: pour mon ami Ralph/ Jan
opisany na blejtramie: Lebenstein fi gure no 188 1963, oraz na odwrocie płótna: pour mon ami
Ralph Berstein Jan / fi gure no 188 1963 Lebenstein

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
aukcja Domu Aukcyjnego Christie's, 13.06.2017

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teatr

sygn. p.g.
litografia barwna (64/100)
43.2x33.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa 71 (Figure Axiale 71), 1960 r.

olej, żywica/płótno, 180 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1960'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Lebenstein | figure axiale 71 | 1960 | 180 x 67'
na blejtramie opis: 'figure axiale 71 1960 | Designated MR Bernstein | New York' oraz dwie nalepki z Christie's w Nowy Jorku, dwie nalepki transportowe i stempel z Gmurzynska Gallery w Kolonii

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja Ralpha Bernsteina, Nowy Jork
- Christie’s, Nowy Jork

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Komplet 10 grafik do wydania poezji Eugenio Montale - Cinquante Ans De Poesie, 1972 r.

litografia barwna/papier, 33 x 23,5 cm (arkusz)
każda grafika sygnowana ołówkiem: 'Lebenstein' oraz numerowana

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obelisk, 1985 r.

litografia barwna/papier, 49,2 x 31,6 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '55/75 Lebenstein 85'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

St. Denis

litografia barwna/papier, 48,5 x 34,5 cm
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 33/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' i opisany l.d.: '97/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,6 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 73' i opisany l.d.: '47/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta na schodach, 1966

litografia, papier; 36 x 24 cm (wymiar kompozycji), 48,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: Epreuve d'artiste (ołówkiem), p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem); grafika pochodzi z teki: Carnet Incomplete.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzęta

litografia, papier; 43 x 33 cm (wymiar kompozycji), 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
na odwrocie numer: 000882 (pieczątka, fioletowym tuszem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier; 50 x 30 cm (wymiar kompozycji), 70 x 50,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: 20 / 150(ołówkiem), p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Susanne, 1973 r.

litografia barwna, papier, 70 × 50 cm
sygn. i dat. ołówkiem w l. g.: Lebenstein 73 96/100/"Susanne"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Głowy ptaków - szkic, 1971

długopis, pomarańczowy flamaster, papier; 26 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 71;
Na odwrocie stempel z napisem w otoku: COLLECTION HANNA PATKOWSKA oraz po środku: JAN LEBENSTEIN.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka: Carnet incomplet, 1966

45 teka z nakładu 80 sztuk zawierająca 13 litografii (w tym 7 barwnych).
Teka wydana przez Galerię Gmurzyńska w Kolonii zawiera stronę wstępu z numerem i podpisem artysty; litografie, papier; 48,5 x 35,5 cm (wymiar arkusza); każda z prac sygn. i opisana u dołu: l. d.: 45/80, p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem); każdy z arkuszy z numerem karty tłoczonym w prawym dolny rogu;
teka zawiera: 1. Petite Vertu, 2. Corps Propre, 3. Ballon - Baba, 4. Scene Champetre 5. Mythe en Commun, 6. Inassovvissement, 7. Trophees, 8. Petite Vice, 9. Kompozycja, 10. Kompozycja, 11. Attente, 12. Troika, 13. Maitresse de Maison.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1962

akwarela, kredki, ołówek, papier milimetrowy
59 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. tuszem l.d.: Lebenstein 1962 "figure", p.d.: Lebenstein 62
na odwr. sygn. dłg. śr.: Lebenstein 62 | "figure axiale"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

RHINOCÉROS, 1964

olej, płótno, collage, 50 x 99,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein
na odwr. na pł. sygn.: Lebenstein | 1964 | "Rhinocéros"
na g. krośnie napis: Rhinocéros
na śr. listwie napis: 49. oraz nalepka: GALERIA U JEZUITÓW | ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | JAN LEBENSTEIN | WYSTAWA | 16.6.- 5.7.1997 | POZNAŃ

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KRĄG PRZYJACIÓŁEK (CERCLE DES AMIES), 1979

gwasz, tusz (sepia), pastel, ołówek, papier beżowy
93 x 63 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: Lebenstein 79
na odwr. oprawy napis dłg.: Lebenstein | 1979 | "Cercle des amies" | gouache et pastel

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

sygn. l.d.
akwarela, tusz, papier/tektura
29x21.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura (1969)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz, papier milimetrowy
28.5x20.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać-ślimak (1963)

sygn. dat. p.d.
42x29.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Faubourg St. Denis

sygn. p.d.
litografia barwna (66/100)
43.5x33.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Enlèvement d'Europe II (Porwanie Europy II), 1978 r.

gwasz, pastel/papier laminowany, 98 x 120 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 78' opisany na odwrociu: ‘Lebenstein | 1978 | "Enlevement d’Europe II" | gouache et pastel | 99,5 x 119 cm’

- kolekcja prywatna, Francja
- dom aukcyjny Ader, Paryż, Francja (04.12.2015)

- Konstanty Jeleński, Jan Lebenstein, Peintre des mythes de la nature humaine, Paryż 1980, s.nlb. (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu (postać), 1956

akwarela, tusz, papier milimetrowy; 37 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: "II/56"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura Numer 92, 1960 r.

olej, żywica/płótno, 162 x 113,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | 1960 | figure no 92' oraz na blejtramie: 'figure no 90'

- kolekcja prywatna, Nowy Jork, od 1970
- Sotheby's Nowy Jork

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Repas, 1969 r.

kredka, ołówek/papier, 51 x 36,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Lebenstein 1969 "Repas"''

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961 r.

akwarela, gwasz, technika własna/papier, 61 x 40 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1959 r.

gwasz, tusz/papier milimetrowy, 37 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'LEBENSTEIN 59'
na odwrociu naklejka La Boutique de L'encadrement BE, Paris

- Galeria Sztuki Alicji i Bożeny Wahl, Warszawa
- Galeria Fibak, Warszawa

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA, 1961

gwasz, tusz na papierze, 22,5 x 23,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Lebenstein 61"; l.d. autorskie "figure", na odwrocie dwie kartki wystawowe Galerii.
Wystawiany: Galerie La Chalette, Nowy York, 1961, poz. 17 "Figure".
Proweniencja: prywatna kolekcja w USA.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura w tle (1956)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
100x70 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać (1968)

sygn. dat. l.d. tusz,
akwarela, papier milimetrowy
40x29.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać (1972)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy
40x29.8 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTACIE PRZY STOLE

Tusz, piórko, akwarela, 28 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.; J.Lebenstein

*opłata droit de suite

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1968

technika mieszana, papier
60 x 32 cm
sygn. p.d.: Lebenstein

* opłata z tytułu "droit de suite"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA NA OŚLE, 1969

technika własna, papier
60 x 46 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 69
na odwrocie: Lebenstein 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SAUTERELLE, 1970

technika własna, płótno, płyta
55 x 46,5 cm
sygn. ś. d.: Lebenstein 70
na odwrociu: Lebenstein /"Sauterelle"/ 1970

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

DZIEWCZYNA NA TLE OKNA, 1956

gwasz, akwarela, papier milimetrowy
58 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: 18.9.1956. LEBENSTEIN
na odwr. l.d. nalepka Raydon Gallery z Nowego Jorku

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA SIEDZĄCA NA SCHODACH, 1965

akwarela, długopis, papier
43,7 x 31,4 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 65
na odwr. sygn. dłg.: Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PRISE DE POSITION II, 1973

tusz sepiowy, pióro, papier
66 x 49 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 73, p.d.: "Prise de position"
na odwr. śr. tuszem: Lebenstein | 1973 | "Prise de position II" | 70 x 50 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA (EVA), 1960

olej, płótno, 122 cm x 60 cm
sygn. p.d.: LEBENSTEIN 60
opisany na odwrocie: JAN LEBENSTEIN / fi gure axiale Ewa / 1960

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
zakup od artysty

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 43 x 32,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem wewnątrz przedstawienia: 'Lebenstein'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać z ołówkiem

litografia barwna/papier, 42,5 x 33 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebenstein', opisany l.g.: '18/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 64 x 46 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '43/100 Lebenstein 74'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna/papier, 30 x 49,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 85', opisany l.d.: '84/150'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985 r.

litografia barwna/papier, 49,5 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ' Lebenstein 85', opisany l.d.: 'XXVIII/L'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Plongée III, 1965 r.

olej/płótno, 194,9 x 96,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 65'
opisany na odwrociu: 'Lebenstein | Plongée III | 1965'

- kolekcja prywatna, USA

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie, 1969 r.

piórko/tusz lawowany, 53 x 75 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Lebenstein 69'

- Dom Aukcyjny REMPEX, 2013

*opłata droit de suite

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Głowy bestii, 1971

technika mieszana: pisak, kredki, papier;
19 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 71;
na odwrocie zarys figury ptaka.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać (1964)

sygn. dat. p.d.
59.5x42 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1963 r.

akwarela, ołówek, sepia, tusz lawowany/papier, 53 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d: 'Lebenstein 1963 "figure"' | na odwrociu datowany i opisany oraz sygnowany: 'Lebenstein 63 figure | Lebenstein 1963'

- kolekcja prywatna, USA
- "Gwasze, akwarele, rysunki Andrzeja Wróblewskiego", Warszawa, Gorzów Wielkopolski, Olsztyn, Elbląg, Poznań 2002, poz. 89

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu (Figura osiowa), 1960 r.

gwasz, tusz/papier milimetrowy, 58,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 60'

- kolekcja prywatna, USA
- Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Tanatosa, Paryż, lata 60, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 25.06-28.08.2010

- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, red. Piotr Kłoczowski, Agnieszka Szewczyk, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010, s. 82 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1962 r.

gwasz, tusz/papier, 49,5 x 35,5 cm
na odwrociu naklejki Galerie Alice Pauli, Lausanne

- Galerie Alice Pauli, Lozanna, Szwajcaria

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1963 r.

pióro, sepia, akwarela, gwasz/papier, 53,6 x 39,3 cm (w świetle passe-partout)

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Suzanne, 1973

litografia barwna, papier; 68,5 x 47 cm w św. p-p.;
sygn., dat. i opisany l. g.: Lebenstein 73 12/100 / "Suzanne" (ołówkiem);
na odwrocie:
- nalepka galeryjna;
- napis: M. POTOCKI (ołówkiem);
- pieczęć: 2 ANNEAUX / 2 CROCHETS

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Napoleon wypędza Chyżego, z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974 r.

litografia barwna/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: ‘Lebenstein 74 86/100’

- George Orwell, Folwark Zwierzęcy, przeł. Teresa Jeleńska, Kraków 1990, s. 111 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier, wym. kompozycji 42,5 x 31,5 cm
sygn. i opis. ołówkiem l. d.: Lebenstein 10/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z twarzami

litografia barwna, papier, wym. kompozycji 43 x 33 cm
sygn. i opis. ołówkiem p. g.: Lebenstein 25/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

REVE DE SALON (MARZENIE SALONU), 1968

akwarela, pastel, tusz pióro, długopis, papier
58,5 x 45,2 cm
na odwr. sygn. dłg.: Lebenstein 68 | Reve de salon

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, ok. 1958-1959

tusz pióro, pędzel, papier milimetrowy
78,2 x 54,3 cm (w świetle passe-partout)

* opłata organizacyjna w wys. 26%

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Minstrele

akwarela, tusz, atrament, papier, 34,3 × 24 cm
sygnowany l. d. "Lebenstein", p. d. "Ministrele"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, Komplet 10 grafik, 1974 r.

każda grafika sygnowana, datowana i opisana ołówkiem

1) Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '3/100, Lebenstein 74'
2) Sen Majora: Ziemia z której zniknął człowiek, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: ‘45/100, Lebenstein 74
3) Zwierzęta wypędzają ludzi, litografia, papier, 49,5 x 70 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '48/100, Lebenstein 74'
4) Inwazja, która się nie powiodła, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '34/100, Lebenstein 74'
5) Chyży: Plany budowy wiatraka, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '36/100, Lebenstein 74'
6) Napoleon wypędza Chyżego, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: 'Lebenstein 74, 10/100'
7) Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '17/100, Lebenstein 74'
8) Koniec Boksera, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '42/100, Lebenstein 74'
9) Zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są lepsze od innych, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: '56/100, Lebenstein 74'10) Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana ołówkiem wśród przedstawienia: '67/100, Lebenstein 74'

- Folwark Zwierzęcy, George Orwell, Kraków 1990, s. 97 - 115

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

olej, płyta, 29,5 x 12,5 cm,
sygn. p.d.: J. Lebenstein Paris
Prezentowany obraz został ofiarowany ojcu obecnego właściciela przez Jana Lebensteina w Krakowie w 1979.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 95, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm

- kolekcja prywatna, Francja
- Galerie Lacloche, Paryż (?)
- Desa UNICUM, 2011

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TENDRESSE (CZUŁOŚĆ), 1964

Olej, płótno; 115 x 73 cm
Sygnowany p.d.: Lebenstein 64
Na odwrocie napisy autorskie: Lebenstein / 26. janvier / 1964; Lebenstein / 1964 / Tendresse; stempel paryskiego sklepu z artykułami malarskimi Sennelier; naklejka przewozowa Międzynarodowego Transportu Dzieł Sztuki, nadawca: Lebenstein. Paris, miejsce wysyłki: New York

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie fantasmagoryczne

długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji),
53 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Lebenstein 85, l. d. ołówkiem: 65/150.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Eugenio Montale Cinquante ans de poesie

litografia barwna, papier; 33 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lebenstein (ołówkiem), l. d.: 41/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 44/100, sygn. ołówkiem p.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do poezji Eugenio Montale, 1972 r.

litografia barwna, papier, 33 x 24 cm, sygn. ołówkiem p.d.: Lebenstein i l.d.: 12/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier, 33 x 24 cm, sygn. ołówkiem p.g.: Lebenstein oraz ś.d.: 70/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

DÉTENTE (ODPRĘŻENIE), 1966

akwarela, pastel olejny, tusz pióro, pędzel, karton
65 x 50 cm
sygn. dłg. p.d.: Lebenstein 66
na odwr śr.d. sygn. czerwoną kredką: Lebenstein | "Detente" | "Odpręrzenie" [sic!]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ZABAWY Z FAUNEM, 1968

tusz pióro, pędzel, akwarela
60,7 x 48,6 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 68, na odwr śr. dłg.: Lebenstein 68 | "Jeux de faune", w l.d. rogu S [w kółku], niżej oł: 500

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać, lata 60. XX w.

tusz, papier milimetrowy,
40,1 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: LEBESTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W PODZIEMIACH LUWRU, 1969

gwasz, tusz, ołówek, papier, 60.5 x 48 cm
na odwrociu inskrypcja autorska ołówkiem: "Lebenstein/1969/"Au sous-sol du Louvre"/60 1/2 x 48

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA NR 185, 1963

olej, płótno, 79.5 x 81 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 63 op.
na odwrocie: Lebenstein 185/ Figure no 185/ 1963
na odwrocie: papierowe naklejki Societe Auxiliaire des Expositions Palais des Beaux Arts w Brukseli, Galerie Lacloche w Paryżu oraz firmy transportowej La Continentale Menkes na odwrocie zniszczona papierowa naklejka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie z odręcznym opisem obrazu

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać, 1956 r.

akwarela, tusz/papier milimetrowy, 40,5 x 27,8 cm
sygnowany l.d.: 'LEBENSTEIN' i datowany p.d.: 'II/56'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać

akwarela, tusz/papier milimetrowy, 56,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany l.d.: 'JAN LEBENSTEIN'
na odwrociu nalepka: 'Raydon Gallery, New York'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu (figura osiowa), 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 53 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 63'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Salle d'attente (Poczekalnia), 1969 r.

ołówek/papier, 24 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 69'
na odwrociu opisany, tytułowany i datowany: 'Lebenstein | Salle d'atentte | 1969'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1959

tusz, akwarela, papier, 43,5×58,5 cm
sygnowany p.d. "Lebenstein", l.d. "Lebensztejn"
na odwrocie nalepka "Gallery Moos Ltd., Toronto, Ontario"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trophee I

flamaster, papier, 43 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Lebenstein 65 / l.d.: Trophee I

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1959)

sygn. dat. p.d.
42x59 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1966 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'Lebenstein 66'

- kolekcja prywatna, Francja
- Sas Cornette de Saint Cyr, Paryż

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Hommage à B. SZ., 1968 r.

olej, technika mieszana/płótno, 100 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 68'
na odwrociu naklejka wystawowa z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Zachęta z wystawy w 1992 roku oraz naklejka transportowa

- Galeria Opus, Wrocław
- kolekcja prywatna, Wrocław

- Galeria Zachęta, Warszawa, kwiecień - maj 1992
- Jan Lebenstein, katalog wystawy, [oprac. i red.] Małgorzata Kurasiak, Teresa Rostkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, kwiecień - maj 1992, Warszawa 1992, kat. 91 (spis prac)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sonia, 1973

litografia, papier; 70 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana ołówkiem l. g.: 7/100 Lebenstein 73

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Serce

litografia barwna, papier; 33,5 x 24 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: Lebenstein, l. d. ołówkiem nakład: 73/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czytający

sygn. p. d. ołówkiem: Lebenstein, l. d. ołówkiem nakład: 50/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia/papier, 49 x 35 cm
sygnowany i opisany ołówkiem śr.d.: '34/100 Lebenstein'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać z ołówkiem

litografia barwna/papier, 43,5 x 34,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebenstein', opisany l.g.: '35/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 33 x 24 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein', opisany l.d.: '78/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt na sofie, 1966 r.

litografia barwna/papier, 26 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '74/80'
Praca pochodzi z teki "Carnet Incomplete" wydanej przez Galerie Gmurzynska z Kolonii

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, 1974 r.

litografia/papier, 69 x 49 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 74', opisany l.d.: '85/100'
Praca pochodzi z teki "Folwark zwierzęcy" wydanej w 1974

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 4, 1961

gwasz, tusz, piórko, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61, l. d. opisany: figure

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt leżący, 1988

akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

gwasz, papier; 23 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn.. i dat. p. d.: Lebenstein61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z twarzami

litografia barwna, papier, 43 × 33 cm (wymiar kompozycji)
sygn. ołówkiem na kompozycji p. g.: Lebenstein 29/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W wannie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Przedstawienie

sygn. ołówkiem na kompozycji p. g.: Lebenstein oraz l. g.: 88/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Nu a la Meridienne, (Naga na szezlongu), 1970 r.

olej/płótno, 146 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Lebenstein 1970'

- kolekcja prywatna, Paryż (nabyty w powyżej transakcji)
- Dom Aukcyjny Artcurial (S.V.V.), Paryż, 2007
- kolekcja prywatna, Polska (nabyty w powyższej transakcji)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Transsiberien, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 230 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | 1964 | "transsiberién"'
na odwrociu uszkodzona nalepka z galerii Lacloche z opisem pracy, napis 'coll particuliere' oraz nalepka International Art Transport Paris

- Dom aukcyjny Agra-Art, 2007
- kolekcja prywatna, Paryż
- Palais des Beaux Arts, Bruxelles, 1964
- Musee Grimaldi, Antibes, 1964
- Galerie Lacloche, Paryż 5.09-5.12.1964
- Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 25.06-28.08.2010

- Jan Lebenstein, Warszawa - Paryż, Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2010, s. 130 (il.)
- Wiesława Wierzchowska, Autoportrety, Warszawa, 1991 (il.)
- Creatures abominables de Jan Lebenstein et "Carnet intime", katalog wystawy, Galerie Lacloche, Paris 1964, kat. poz.1, il. nlb (il.)
- Jan Lebenstein, katalog wystawy, Palais des Beaux Arts, Bruxelles 1964, s. nlb.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dialogue vertebral

olej/płótno, 190 x 130 cm
sygnowany l.d.: 'Lebenstein'
opisany na odwrociu: 'Lebenstein | "Dialogue vertebral" | 1967 | 120 F'

- kolekcja M. A. Lipschultz, Chicago
- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 2005
- kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Monako
- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968 - Galerie Desbrière, Paryż, 15.05 - 8.06.1968;
- Jewish Artists of the XXth century - Spertus Museum of Judaica. Chicago, Illinois. 5.10.1975 - 30.01.1976

- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968, katalog wystawy, Galerie Desbrière, Paris, 15 V - 8 VI 1968, s. 5 (il.)
- Jan K. Kapera, Od Guggenheim Museum do Currier Gallery: Jan Lebenstein - kronika amerykańska: (1958-1998), Archiwum Emigracji: Studia - Szkice - Dokumenty. Toruń, Rok 1999, Zeszyt 2, s. 59
- Jan Lebenstein, Warszawa - Paryż, Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2010, s. 152 (il.), 194
- Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa, V 2007, s. 110 (il.)
- Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa 2010, s. 135 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1969

olej, płótno naklejone na płótno
99,5 x 50 cm
sygn. na poziomej osi obrazu l.: 69, p.: JL

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PETITE VERTU (MAŁA CNOTA), 1968

akwarela, pastel, tusz pióro, werniks, papier
59,4 x 38,8 cm
sygn. dłg. l.d.: Lebenstein 68
na odwr. sygn. dłg.: Lebenstein 68 | "Petite vertu"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

AU SOUS-SOL DU LOUVRE (W PODZIEMIACH LUWRU), 1969

akwarela, pastel, ołówek, papier
48,7 x 60,9 cm
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 69
na odwr. sygn. oł.: Lebenstein | 19 69 | "Au sous-sol du Louvre"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa 53, 1960

olej, płótno 130 x 97 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN 60
Na odwrocie: lebenstein/ 1960/ figure axiale 53, na krośnie Figure axiale 53 130 x 97 cm

Wystawiany: "Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż. lata 60", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 25 czerwca-28 sierpnia 2010
Reprodukowany: Katalog wystawy Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1965-1972, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2010, ilustracja barwna str. 77, opis katalogowy str.191

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura Osiowa, 1960

technika mieszana, papier, 58 x 42 cm w świetle passe-partout
sygn. p.śr.: LEBENSTEIN 60

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960 r.

pióro, tusz/papier milimetrowy, 61 x 45 cm (w świetle passe-partout)

- "Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w.", Galeria aTak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- "Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972", Zachęta, Warszawa, 25.06 -28.08.2010

- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii aTAK, Warszawa 2012, s. 63 (il.)
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972, red. P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010 r., s. 68 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis/papier, 27 x 21 cm

- "Jan Lebenstein. Carnets intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej", Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 11.05-04.06.2006

- Jan Lebenstein. Carnets intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, nr kat. 83, s. 51 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do wierszy Mirona Białoszewskiego, 1957-58 r.

tusz/papier milimetrowy, 59 x 42 cm
sygnowany i datowany (wtórnie?) l.d.: 'Lebenstien 1957? | 1958?'
na odwrociu opisany u dołu ołówkiem: 'Ilustracja do Białoszewskiego'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1958

olej/ceramika szkliwiona, wys.: 5 cm, śr.:32,5 cm
na odwrociu opisany: 'LEBENSTEIN'

- Janina Ramm, Kolekcja Jana Styczyńskiego, "Stolica", 3 lipca 1977, nr 27(1542), s. 13

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scena w salonie, 1973

litografia, papier; 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: Lebenstein 73 "Scene de Salon" 96/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja - trzy figury

litografia barwna, papier; 33,2 x 23,8 cm;
sygn. i oznaczenie l. d.: L/b / 100 Lebenstein (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę, 1973

litografia barwna, papier; 49,5 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 73 (ołówkiem);
oznaczenie l. d.: 11/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

czarny flamaster, papier; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji śr. d.: LEBENSTEIN 1960

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURY ROZPIĘTE, ok. 1956

56,2 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka Carnet Incomplete, 1966 r.

litografia/papier, 48,5 x 36 cm (wymiar arkusza)
Teka 13 litografii (6 jednobarwnych, 5 dwubarwnych, 2 trójbarwne) oraz strona tytułowa zawierająca opis w języku niemieckim, angielskim i francuskim, sygnowana ołówkiem nr '41 Lebenstein'. Edycja 41/80
1) Petite vertu (Cnotka), litografia/papier 35,5 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
2) Corps propre (Ciało własne) litografia/papier 35,5 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
3) Ballon - Baba (Balon- Pupa) litografia/papier 35,5 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
4) Scène champêtre (Sielanka) litografia/papier 35 x 25 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
5) Mythe en commun (Wspólny mit) litografia/papier 36 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
6) Inassouvissement (Nienasycenie) litografia/papier 26 x 33 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
7) Trophées - (Trofea) litografia/papier 39 x 26,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
8) Petite vice (Małe grzeszki) litografia/papier 36 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
9) Composition (Kompozycja) litografia/papier 36,5 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
10) Composition (Kompozycja) litografia/papier 35,5 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
11) Attente (Oczekiwanie) litografia/papier 36 x 25 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
12) Troïka (Trójka) litografia/papier 36,5 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '41/18'
13) Composition (Kompozycja) litografia/papier 36,5 x 24 cm (zadruk)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 49 x 35 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: 'Lebenstein 15/100'

- praca z kolekcji Julii i Artura Międzyrzeckich

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: '42/100 Lebenstein'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein', opisany l.d.: '74/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia/papier, 49 x 35 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 2/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'lebenstein 74' oraz dedykacja: 'Drogim Julii i Arturowi Jan' oraz: 'E.A.'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA NR 185, 1963

olej, płótno, 79,5 x 81 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 63
op. na odwrocie: Lebenstein 185/ Figure no 185/ 1963
na odwrocie papierowe naklejki Societe Auxiliaire des Expositions Palais des Beaux Arts w Brukseli, Galerie Lacloche w Paryżu oraz fi rmy transportowej La Continentale Menkes na odwrocie zniszczona papierowa naklejka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy T.S.P. w Krakowie z odręcznym opisem obrazu

PROWENIENCJA:
Galerie Lacloche, Paryż;
kolekcja prywatna, Warszawa.

Galerie Lacloche, Paryż, 1964;
Palais des Beaux - Arts, Bruksela, 1964.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ILUSTRACJE DO BIBLIOFILSKIEGO WYDANIA POEZJI EUGENIO MONTALE - CINQUANTE ANS DE POESIE, 1972

litografi a [10], papier czerpany, wys. 33 cm
każda sygnowana, tytułowana i edytowana
ed. III/XVI
Nakład wydawnictwa Arnoldo Mondadori/ Gallimard (Milano, Paris) z roku 1972. Stron 130, litografi e barwne poza tekstem na papierze czerpanym żeberkowym. Oprawa pełna skóra z nadrukiem na licu, w plastikowym etui.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Image contre-image, 1971 r.

akryl, olej/płótno, 130 x 197 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 71' oraz p.d. 'Lebenstein 71'
opisany na odwrociu: 'Lebenstein | [przekreślone] Image contre image | 1971 | 130 x 197 | Image, contre-image' na odwrociu naklejki nowojorskiego domu aukcyjnego Sotheby's

-zakup bezpośrednio od artysty -kolekcja Frances Coles, Stany Zjednoczone -Dom Aukcyjny Sotheby’s, Nowy Jork, 28. 05.2015 -kolekcja prywatna, Polska

- Galeria Zachęta, Warszawa, 04. - 05. 1992 - Lebenstein 68/71, wystawa indywidualna, Galerie du Triangle, Paryż, 02.03. - 08.04.1972

- Jan Lebenstein, katalog wystawy w Galerii Zachęta, 04. - 05.1992, Warszawa 1992, s. nlb (il.), jako "Image double"- Jan Lebenstein, katalog wystawy, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 29.04 - 10. 06 1977,Wrocław kat. 45 (il.), s. nlb. - Elverio Maurizi, Lebenstein et les siens, Pollenza 1972, kat. 29 (il.), s. nlb. - Lebenstein 68/71, katalog wystawy w Galerie du Triangle, Paris 1972, s. 5 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trophée I, 1965 r.

flamaster, papier, 43 x 29,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 65, opis. l. d.: Trophée I

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1965 r.

flamaster, tusz, papier, 27 x 20 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret

litografia, papier; 33 x 23,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. g. ołówkiem: Lebenstein, śr. d. nr odbitki: 70/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czytająca postać

sygn. p. d. ołówkiem: Lebenstein, l. d. nr odbitki: 12/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać, lata 60. XX w.

tusz, papier milimetrowy,
sygn. l. d.: LEBESTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy figury

sygn. i numer odbitki l. d. ołówkiem: 67/100 Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figury, 1957-1958

ołówek, tusz, piórko, tusz lawowany, papier
milimetrowy; 55 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 57-58

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Lebenstein i jego bliscy, Casa Editrice La Nuova Foglio di Polenta, Florencja, 1972

folio (42x31), oryginalna oprawa wydawnicza, okładka, z 8 oryginalnymi kolorowymi litografiami Lebensteina, Nakład 600 egz., małe uszkodzenia okładki; 42 x 31 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Susanne, 1973 r.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOLLO I MARSJASZ, 1965

długopis, tusz pędzel, akwarela, papier
43 x 30 cm (w świetle passe-partout)
na odwr. nalepka z wystawy Jana Lebensteina, Galeria u Jezuitów, Poznań 16 VI - 5 VII 1997 oraz nalepka z danymi pracy i nr 51

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Posta, lata 60. XX w.

tusz, papier milimetrowy,
sygn. l. d.: LEBESTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie, 1957 r.

tusz, piórko/papier milimetrowy, 35,5 x 56 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 57'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obiad w Salpêtrière, 1977 r.

pastel/papier, 64 x 98 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 77'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis/papier, 17 x 11 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis/papier, 17 x 11 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Prokuratura, 1971 r.

długopis/papier, 17 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 71'

- Carnets Intimes - szkicowniki intymne Jana Lebensteina z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, 11.05-4.06.2006

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt, 1960 r.

długopis/papier, 17 x 22 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura XX, 1959

olej, płótno, 122 x 60 cm
sygn. p.d.: LEBENSTEIN 59
opisany na odwrocie: JAN LEBENSTEIN/ FIGURA/ XX/ 1959/ 122x60

PROWENIENCJA:

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974

litografia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 44/100,
sygn. ołówkiem p.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Tajemnica zielonego pokoju, 1963

olej, płótno; 131x 97 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 63
na odwrocie napisy autorskie: Lebenstein / Juillet 1963 / "Secret du salon vert" oraz naklejka z galerii Hammerslund z Oslo z datą wystawy: 4 - 20 nov 1965 oraz nr katalogowym: 5

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pejzaż z sercem

litografia barwna/papier 33 x 23,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein', opisany l.d.: '54/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać w tondzie

litografia barwna/papier 32,5 x 22 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein', opisany l.d.: '59/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać z aktem

sygnowana i opisany ołówkiem śr.d.: '61/100 Lebenstein'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety, 1985 r.

litografia barwna/papier 49 x 32 cm (zadruk) 69 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 85', opisany l.d.: 'VIII/XV'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985 r.

litografia barwna/papier 50 x 30 cm (zadruk), 70 x 50,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Lebenstein 85', opisany l.d.: 'XXX/L'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z ptakami, 1968

tusz, gwasz, papier
60 x 47 cm
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 68

Jan Lebenstein. Pieczęć Erosa i Thanatosa. Paryż, lata 60., Zachęta, Warszawa, 2010

Publikowany:
Jan Lebenstein. Warszawa-Paryż. Prace z lat 1956 - 1972, red. Piotr Kłoczowski, Agnieszka Szewczyk, Warszawa, 2010, s. 165

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta w oknie, 1956

58 x 37 cm
sygn. i dat. l. d.: 18.9.1956 LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać, 1956

tusz, papier milimetrowy;
56,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej w pionie, ołówkiem: Lebenstein 1956 2

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

OKNO (KOBIETA W OKNIE), 1956/57

olej, płótno
102 x 63,5 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN
na odwrocie na górnej listwie napis: 117 W Kobieta w oknie [przekreślone] "Okno"; na bocznej listwie: (1956/57)

Obraz pochodzi z kolekcji Mirona Białoszewskiego.

Obraz wystawiany, reprodukowany i wzmiankowany:
- Tadeusz Sobolewski, Białoszewski w sercu kraju. 30. rocznica śmierci pisarza, [w:] wyborcza.pl, 17 VI 2013;
- Warszawa Białoszewska (Te leżenia, latania i transe...), kat. wystawy, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa 24 VI - 31 XII 2013, fot. czarno-biała z marca 1958 [M. Białoszewski niesie obraz Kobieta w oknie w trakcie przeprowadzki], s. 23 oraz fot. czarno-biała z tejże przeprowadzki [obraz oparty o ścianę], s. 27;
- Anna Szawiel, Takiego Mirona nie znacie [relacja z wystawy], "Gazeta Wyborcza - Stołeczna online", 26 VI 2013.
- Izabela Tomczyk, Labirynty Białoszewskiego, [w:] "Teatr" 11/2013.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CRÉATURES, 1965

gwasz, akwarela, kredka, atrament, tusz pióro, papier
26 x 33,7 cm
sygn. atramentem l.d. (słabo widoczna): Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOLLO I MARSJASZ, 1965

akwarela, tusz pióro, długopis, papier
43,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygn. dłg. l.d.: "Apollo et Marsias", p.d.: Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vertu, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm; nie sygn. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ballon-Baba, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm; sygn. pl. l.d. JL. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt leżący, 1988

akwarela, gwasz, pastel, tusz, piórko, papier;
67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 33 x 23,5 cm
sygnowany p.g.: 'Lebenstein' opisany l.d.: '79/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1966 r.

litografia/papier, 39 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Epreurve d-artiste Lebenstein 66'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 43 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebensteim' opisany l.g.: '47/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 49 x 34,5 cm
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Lebenstein' oraz opisany l.g.: '20/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura rozpięta, 1958

olej, płótno, 99,5 x 74,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 58
na odwrocie nieczytelna pieczęć

REPRODUKOWANY:
Jan Lebenstein [katalog wystawy], wstęp i oprac.: Mariusz Hermansdorfer, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 1977, rep. nr 10.
Wojciechowski A., Jan Lebenstein, z serii: Współczesne malarstwo polskie, Warszawa 1959.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać, 1956

tusz, papier milimetrowy;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1971 r.

kredka, tusz/papier, 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
- Jan Lebenstein. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 11.05-04.06.2006
- Jan Lebenstein. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2006, poz. kat. nr 101, praca reprodukowana, s. 64

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Repas, 1969 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 1969 "Repas"'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis/papier, 10 x 19,5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ołówek/papier, 21 x 15 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier; 49,5 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
68,5 x 48 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis. u dołu ołówkiem: XXIII/L Lebenstein 85

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie zoomorficzne, 1966

litografia czarno-biała, papier; 36 x 24 cm (wymiar kompozycji),
47 x 34,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis u dołu. ołówkiem: Eprouve d'artiste Lebenstein 66

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do utworu Tadeusza Różewicza Czerwone pieczęcie, 1956

tusz, papier milimetrowy; 58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis. ołówkiem poniżej kompozycji:
18 (w kółku), Różewicz "Czerwone pieczęcie" (...) 50 Lebenstein 1956 (?) oraz fragment pieczęci tygodnika PRZEGLĄD KULTURALNY

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

flamaster czarny, papier; 65 x 49 cm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Hommage à B. SZ., 1968 r.

sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 68`
na odwrociu naklejka wystawowa CBWA Zachęta Warszawa z wystawy w 1992 roku oraz naklejka transportowa

- bezpośrednio od artysty
- Galeria Opus, Wrocław
- kolekcja prywatna, Wrocław
- Jan Lebenstein, katalog wystawy, [oprac. i red.] Małgorzata Kurasiak, Teresa Rostkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, kwiecień - maj 1992, Warszawa 1992, kat. 91 (wykaz prac)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sen (Rêve de Salon), 1968 r.

olej/płótno, 162 x 113 cm
opisany na odwrociu: `Lebenstein | Rêve de Salon | 1968 | 100P`
na odwrociu papierowa nalepka z opisem pracy z Galerii Pape

- Galerie Lambert, Paryż
- Pape Galleries, Nowy Jork
- Sotheby`s, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Lebenstein. Oeuvres 1966-1968", Galerie Desbriere, Paryż, 15 maja - 8 czerwca 1968
- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968, katalog indywidualnej wystawy w Galerie Desbriere, Paryż 1968 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura na osi 117, 1961 r.

olej/płótno,127,5 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: `LEBENSTEIN 61`

- Galerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Galerie Chalette, Nowy Jork, marzec - kwiecień 1962
- katalog wystawy w Galerie Chalette, Nowy Jork 1962, s. 19 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SZKIC ILUSTRACJI DO FOLWARKU ZWIERZĘCEGO GEORGE’A ORWELLA, 1974

tusz pióro, akwarela, flamaster, papier kredowy
31,2 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Suzanne, 1973

Litografia barwna; wym.: 700 x 495 mm;
sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73 "Suzanne". Odbitka nr 58/100. (il. s. 43)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figury osiowe, 1959

tusz na papierze, sygn., datowany i dedykowany w prawym dolnym rogu; bardzo male rozdarcie (zreperowanae) w dolnej czesci;
65,5x50 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Promenade, 1969 r.

długopis, tusz lawowany, pióro/papier, 55 x 45 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 69`
WYSTAWIANY: - Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w., Galeria aTak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972, Zachęta, Warszawa, 25.06 -28.08.2010

LITERATURA: - Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii Atak, Warszawa 2012, s. 83 (il.)
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956 -1972, red. P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010 r., il. s. 171

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ołówek/papier, 20,8 x 14,5 cm
sygnowany u dołu: `Lebenstein`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

technika własna/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany u dołu: `JL`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1965 r.

kredka, flamaster/papier, 34 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 65`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

sygn. p.d.
tusz, papier milimetrowy
54x34 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Księga Hioba, 1981

Tłumaczył z hebrajskiego Czesław Miłosz, ilustrował Jan Lebenstein;
wym.: 345 mm, wys. Wydał EDITIONS DU DIALOGUE, Paryż 1981. Oprawa zamszowa, 121 kart, papier japońskim;
10 kart z grajkami Lebensteina, il. także w tekście;
nakład 1000 egz. Na karcie tytułowej autograf Czesława Miłosza.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, Teka 10 grafik, 1974 r.

każda grafika sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `Lebenstein 74 XV/XX`
1) Pierścienie powinny zniknąć z naszych nosów, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
2) Sen Majora: Ziemia z której zniknął człowiek, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
3) Zwierzęta wypędzają ludzi, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
4) Inwazja, która się nie powiodła, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
5) Chyży: Plany budowy wiatraka, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
6) Napoleon wypędza Chyżego, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
7) Konstrukcja pierwszego wiatraka: świnie się nie przejmują, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
8) Koniec Boksera, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
9) Zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są lepsze od innych, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;
10) Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni, litografia, papier, 70 x 49,5 cm, sygnowana i opisana u dołu ołówkiem: `XV/XX, Lebenstein 74`;

na stronie tytułowej dedykacja ołówkiem: `Drogiemu Panu Profesorowi | Adamowi (nazwisko nieczytelnie) | z przyjaźnią | Lebenstein | 28.2.79.`

- George Orwell, Folwark Zwierzęcy, Kraków 1990, s. 97-115

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Szkic

długopis, papier; 16 x 20,5 cm;
na odwrocie stempel z napisem pośrodku: JAN LEBENSTEIN, w otoku: COLLECTION HANNA PATKOWSKA

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis/papier, 22 x 17 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1965 r.

technika mieszana/papier, 34 x 27 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WIDOK Z OKNA, 1955-56

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZTERY FIGURY OSIOWE

technika własna - sepia na obustronnej odbitce graficznej,49 x 69 cm,
sygnowana ołówkiem l.g. "J. Lebenstein"; na lewym dolnym marginesie "A /ER".

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie fantasmagoryczne

długopis, papier; 32 x 29 cm (w świetle oprawy)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Na krześle, 1956

piórko, tusz, papier milimetrowy;
56,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Lebenstein1956? [sic!]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Palący mężczyzna

długopis/papier, 22 x 15 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Mariage, 1960 r.

tusz/papier, 21 x 27 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JL 60', opisany l.d.: 'mariage'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960 r.

tusz/papier, 65 x 50 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 95, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 60`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografie z teki "Carnet Incomplet", 1966

3 litografie z teki "Carnet Incomplet", m.in.: Ballon-Baba (
sygn. na pl.: J.L.); Mythe en commun; Scène Champêtre; prace nie
sygn.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

STRASBOURG ST. DENIS

tusz pióro, papier kremowoszary
22 x 15,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn tuszem p.d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

OTWARTA GŁOWA, 1956

Tusz, papier milimetrowy; 37 x 28 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Lebenstein 56

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu BESTIARIUM, 1963

technika mieszana, deska, 112 x 42 cm,
sygn.p.d. Lebenstein 63
na odwrocie: 112 x 42 | LEBENSTEIN 63`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1963

akwarela, tusz, papier, 25 x 44.5 cm w świetle oprawy,
sygn. l.d. 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1963

akwarela, tusz, papier, 26.5 x 44.5 cm w świetle oprawy,
sygn.l.d. Lebenstein 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Porwanie, 1964 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 64`
na odwrociu opisany: `Lebenstein | "Rapt" | 1964 | format 40p`
oraz nalepki galeryjne: CASA D`ASTE DATRINO z opisem obrazu, pieczęć galerii Galatea i nalepka transportowa
- Dom Aukcyjny Datrino, Turyn, 6-7.04.1974 ("Aukcja obrazów mistrzów współczesnych", poz. 227)
- Dom Aukcyjny Artcurial, Paryż, 27.10.2004
- Galleria d`arte Galatea, Turyn 1970
- Rozmowa z Janem Lebensteinem, rozmawia Jerzy Stajuda, "Współczesność" nr 7 - 8, 27.04.1965, s. 1 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOMPOZYCJA FANTASTYCZNA

Serigrafia, papier; 33,5 x 24 cm
Sygnowana ołówkiem p.d.: 52/100 Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Na krześle, 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Susanne (1973)

sygn. dat. l.g.
litografia barwna ( 96/100 )
70x49.7

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Folwarku zwierzęcego, 1974 r.

litografia barwna/papier, 69 x 49 cm
sygnowana ołówkiem p.ś.: `Lebenstein 74`, l.ś.: `E.A.`
opisana u dołu: l.d.: `E.A`, `dn. 8. 5. 76 Drogiemu prof. A Szafowi z wyrazami szacunku Lebenstein`, p.d.: `Lebenstein 74`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Course pétrifiée, 1973 r.

litografia kolorowana/papier, 47,5 x 49 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Lebenstein 73`, l.d.: `31/100`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Prise do position, 1975 r.

litografia barwna/papier, 45,5 x 45,5 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Lebenstein 75`, l.d.: `5/100`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 30 x 49,5 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Lebenstein 85`, `107/150`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie fantasmagoryczne

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy; 53 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Lebenstein 1956? [sic]

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

gwasz, papier; 34,5 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1963, napis p. d.: figure

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografie z teki Carnet Incomplet, 1966

3 litografie z teki "Carnet Incomplet", m.in.: Ballon-Baba (sygn. na pl.: J.L.); Mythe en commun; Scène Champêtre; prace nie sygn.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1971 r.

tusz, papier, 27 x 21 cm
sygn. l.d.: Lebenstein 71

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Jeźdźcy apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna, papier, 30 x 50 cm, odbitka 75 ze 150
sygn. P.d.: Lebenstein 85; l.d.: 75 / 150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W salonie, 1973

litografia kolorowa na papierze welinowym,
sygnowana, numerowana, datowana i zatytulowana przez artystę ołówkiem;
49,5x 69 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sad Najwyzszy, 1973

sygnowana, datowana, zatytulowana i numerowana przez artystę ołówkiem;
44,2 x 63,2 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

ołówek na papierze,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu, dedykowany w lewym dolnym rogu;
60,5 x 36 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure 126, 1961 r.

olej/płótno, 163 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 61`
opisany na odwrociu: `Lebenstein figure 126 | 1961`

- Galerie Chalette, Nowy Jork (1962)

- Ewelina Wrona, Treści podświadome w malarstwie materii a polski duch, "Dyskurs", nr 4/2006, (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dwie postaci, 1969 r.

olej/płótno, 146 x 89 cm
opisany na odwrociu: `Lebenstein | 1969 | format 80 M` na krośnie p.g.: `deux figure`

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 21.03.2010

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Para, 1960 r.

długopis/papier, 34 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J.L. 60`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1962 r.

technika mieszana, flamaster, tusz/papier, 24 x 16 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 62` oraz opisany p.d.: "Figure"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1963 r.

technika mieszana/papier, 26 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 63`
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX w., Galeria Atak, Warszawa, 27.04.-30.06.2012
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, katalog wystawy w Galerii Atak, Warszawa 2012, s. 79 (il.)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy;
53 x 40 cm (w świetle oprawy);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pigalle (1971)

sygn. dat. p.d.
tusz, kredka, pastel, papier
51x42.5 (w świetle passe-partout )

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Susanne, 1973 r.

litografia barwna, papier, 67,5 x 47,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. ołówkiem l. g.: Lebenstein 73 96/100/"Susanne"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1971 r.

tusz, pastel/papier, 21 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 71`

LITERATURA: Jan Lebenstein. Carnet intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2006, poz. kat. 98, s. 61 (il.)

WYSTAWIANY: Jan Lebenstein. Carnet intimes. Szkicowniki intymne z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 11.05-04.06.2006.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Folwarku zwierzęcego George`a Orwella, 1973 r.

sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Lebenstein 73` oraz numer edycji ołówkiem l.d.: `65/100`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura w tle, 1956

olej, płótno; 100 x 90 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: LEBENSTEIN
na odwrocie napis: LEBENSTEIN | FIGURA W TLE | MAJ 1956 | 90 X 100
na odwrocie na blejtramie nalepka: ZAKŁAD STOLARSKI | BENEDYKT BĄCZEK | Łódź u. Stalowa.25 tel.55 47 12 | Krosno malarskie nr 6 a | Wymiary 1,00 x 0,89 m | Cena zł 93.400

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Statue, 1967 r.

olej/płótno, 130 x 81 cm
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 67`
opisany na odwrociu: `Lebenstein | "Statue" | 1967`

- zakup bezpośrednio od artysty, lata 70. XX w.
- Edmond Benmussa, Tel Awiw, Izrael
- kolekcja prywatna, Paryż (zakup od wym. Powyżej, 2007)

- Warszawa, Zachęta, 2010
- Paryż, Galerie Desbiere, 1968

- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy, [red.] P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010, il. s. 151
- Jan Lebenstein. Promenade. Obrazy i rysunki z lat 50. i 60. XX wieku, Warszawa 2012, il. s. 91
- Lebenstein. Oeuvres 1966-1968, Paryż, 1968, reprodukowany

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa 100, 1960 r.

olej/płótno, 130 x 195 cm
sygnowany p.d.: `LEBENSTEIN 1960`

- zakup od artysty (styczeń 1962)
- Galerie Chalette, Nowy Jork
- Dom Aukcyjny Christie`s, Nowy Jork, 16.01.2008

- Nowy Jork, Galerie Chalette, III - IV.1962
- Warszawa, Zachęta, 25.VI .- 28.VIII.2010

- Jan Lebenstein, katalog wystawy, [red.] Jean Cassou, Madeleine Chalette-Lejwa,
wyd. Galerie Chalette, Nowy Jork 1962, poz. kat. 10
- Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, katalog wystawy, [red.] P. Kłoczowski, A. Szewczyk, Warszawa 2010, il. s. 71, s. 191

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Terrakota, lata 70. XX wieku

Litografia barwna; wym.: 330 x 240 mm;
sygn. oł.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 13/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Affrontement, 1973

Litografia barwna; wym.: 500 x 690 mm;
sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73. "Affrontement". Odbitka nr 72/100. Lit.: "Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów", red. M. Hermansdorfer, Wrocław 2000 poz. 3098.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Suzanne, 1973

sygn. i tytułowany oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 73 "Suzanne". Odbita nr 58/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Porwanie Europy (Enlevenement II), 1963 r.

olej/płótno, 80 x 128 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 63`
opisany na odwrociu: `J.Lebenstein | Enlevenement II | Novembre 1963` i l.d. okrągła pieczątka

- Galeria Program, Warszawa, 2004
- kolekcja prywatna

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura hieratyczna, 1956

olej, płótno; 97 x 64,5 cm
opisany na odwrocie: LEBENSTEIN 56/ Figura hieratyczna

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZTEREJ JEŹDŹCY APOKALIPSY, 1985

litografia barwna na papierze czerpanym,
30 x 50 cm na arkuszu 46,5 x 70 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem p.d. "Lebenstein 85" i l.d. "122/150" (odbitka sto dwudziesta druga ze stu pięćdziesięciu);
Na odwrocie certyfikat autentyczności wystawiony przez dom La nova foglio w Pollenzy we Włoszech.
Reprodukowana m.in. w katalogu wystawy "Człowiek i zwierzę w sztuce Jana Lebensteina", Olsztyn 2005 Galeria Sztuki Współczesnej, s. 47.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier jasnoszary (ze znakiem wodnym La Nuova Foglio);
47 x 66,5 cm (wymiar kompozycji), 50 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem l. d.: Lebenstein 94/ 100 (autorski numer odbitki);
na odwrocie nalepka "Certificato di garanzia Casa Editrice La Nuova Foglio" z odręcznie wpisanymi informacjami o pracy.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973

litografia barwna, papier (ze znakiem wodnym La Nuova Foglio);
70 x 49,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: Lebenstein 73, autorski numer odbitki l. d.: 97/ 100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu - l, 1955-1956

tusz lawowany, ołówek, papier milimetrowy;
58 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Lebenstein 1955-56

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pigalle, 1971

tusz, kredka, pastel, papier;
51 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Jan Lebenstein 1971 Pigalle

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1965 r.

akwarela, tusz/papier, 32,5 x 25,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 65`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Na prawo i na lewo, 1962 r.

długopis, kredka/papier, 28 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 62`, p.g.: `na prawo i na lewo`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960 r.

akwarela, flamaster, technika mieszana/papier, 62 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 60`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961 r.

akwarela, gwasz, technika własna/papier, 61 x 40 cm (w świetle passe - partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1963 r.

tusz/papier,26 x 35 cm
sygn. i dat. p.d.: `Lebenstein 63`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1960 r.

tusz/papier, 22 x 16 cm
sygnowany l.d.: `J.L 60`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt leżący, 1988

sygn. l. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta, 1962 r.

pastel/papier, 35,5 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 62`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1966 r.

tusz/papier, 29 x 40,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 66`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1960 r.

technika własna, akwarela, tusz, gwasz/papier,
58 x 43 cm (w świetle passe - partout)
Literatura: Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, Gdańsk 2010, s. 72.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu - l, 1955-1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Suzanne

litograWa barwna, 69 x 47 cm,
sygn. l.g.: Lebenstein 73 12/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Bestiarium, 1963 r.

olej, technika mieszana/deska, 112 x 48 cm
opisany na odwrociu: `112 x 42 | LEBENSTEIN 63`

Estymacja: 110 000 - 140 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`ORDRE REGNE EN POLOGNE, 1982

["Porządek panuje w Polsce"]
offset, 59 x 39,5 cm, sygnowany p.d. "13 I. 82"
Plakat wydany we Francji, miesiąc po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, 32 x 51 cm
w świetle passe-partout
sygnowana p.d. "Lebenstein 85"
l.d. "XLIV /L" (odbitka 44/50).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

tusz, papier;
20 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 60

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

Litografia barwna; wym.: 495 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85, odbitka numerowana oł. l.d.: 113/150.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apoteoza

tusz, pastel/papier, 31 x 23

Estymacja: 6 500 - 8 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1962 r.

długopis/papier, 28,5 x 35 cm

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu - l, 1955-1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy postacie, 1963-1966

tusz na papierze
dedykowany, sygnowany
26,5 x 45,5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

technika mieszana na papierze
dedykowana, sygnowana
45 x 49,5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1959

technika mieszana na papierze
sygnowana;
45 x 56 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

owana i datowana ołówkiem p.d. "Lebenstein 85" i l.d. "122/150" (odbitka sto dwudziesta druga ze stu pięćdziesięciu);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1956

tusz, papier milimetrowy, 37 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d. Lebenstein 56

Estymacja: 10000 - 12000 PLN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1956

tusz, akwarela papier milimetrowy, 40,5 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d. Lebenstein
p.d. 11/56

Estymacja: 12000 - 15000 PLN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta przed oknem, ok. 1956 r.

olej/płótno, 120 x 98 cm
sygnowany p.d.: `LEBENSTEIN`

- kolekcja Ewy J. Pape, Nowy Jork

Literatura:
- Czesław Czapliński, Kolekcje sztuki polskiej Ameryce, Fundacja Dobrej Książki, Nowy Jork 2005, s. 24.

Estymacja: 65 000 - 80 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Troika - z teki Carnet Incomplet, 1966 r.

litografia barwna/papier, 29 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `Lebenstein 66`, opisana l.d.: `71/80`

Estymacja: 2 600 - 3 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt leżący, 1988

sygn. l. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura (1967)

sygn. dat. p.d.
42x59.2 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Reptile, 1974

akryl, olej, płótno; 100 x 50 cm;
napisy na odwrocie: Reptile/ Lebenstein / Diptere (przekreślone) / 1974 / acrylique et huile
na blejtramie nalepki: 1. 21. Reptile-1974.; 2. 15. Reptile, 1974 | akryl + olej na płótnie, 100 x 50 cm | wł. prywatna, Poznań;
3. GALERIA U JEZUITÓW | ZWIAZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | JAN LEBENSTEN | WYSTAWA | 16.6.-5.7. 1997 | POZNAŃ
Obraz był wystawiany i opisany: Jan Lebenstein Malarstwo grafika, Galeria u Jezuitów, ZPAP, Poznań 16.06-5.07.1997, kat.poz.15.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1965)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, papier, milimetrowy
42x59.2

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Antic Hommage a Strindberg

olej, płótno
sygn. l.d.
sygn. dat. i tyt. na odwrocie 65 x 50 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pigalle, 1971

tusz, kredka, pastel, papier;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura (1967)

sygn. dat. p.d.
57.5x41 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassouvissement, 1966

Litografia; wym. planszy: 360 x 480 mm; nie
sygn. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz. Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów MN we Wrocławiu, Wrocław 2000, s

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ballon-Baba, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm;
sygn. pl. l.d. JL. Plansza przeznaczona do teki "Carnet Incomplet", Paryż 1966, wydanej w nakł. 80 egz. Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów MN we Wrocławiu, Wrocław 2000, s. 473.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vertu, 1966

Litografia; wym. planszy: 480 x 360 mm; nie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

sygnowana i datowana ołówkiem p.d. ""Lebenstein 85" i l.d. "XVII/L" (odbitka siedemnasta z pięćdziesięciu); suchy tłok "CAPITAL FINE ART."

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

akwarela, gwasz, papier; 53,5 x 39 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Lebenstein 63 z prawej strony: figure

Estymacja: 17000 - 20000 PLN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

gwasz, akwarela, papier; 52 x 35 cm
sygn. l.d. Lebenstein 63/ figure (dwukrotnie sygnowany)

Estymacja: 17000 - 20000 PLN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`Apogée, 1969 r.

olej/płótno, 81 x 64,5 cm (owal)
sygnowany ś.r d.: `Lebenstein 69`
opisany na odwrociu: `Lenebstein | L`apogée`

- Dom Aukcyjny Agra-Art
- kolekcja prywatna

Estymacja: 55 000 - 65 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt leżący, 1988

sygn. l. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać kobiety

sygn. p.d.
28x20 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać mężczyzny

sygn. p.d.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 23,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Lebenstein 61`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postaci przy stole, 1957 r.

tusz, piórko/papier milimetrowy, 35,7 x 57,7 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Lebenstein 57`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Susanne, 1973 r.

litografia barwna, papier,70 × 50 cm

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt leżący, 1988

sygn. l. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1957 r.

akwarela/papier, 57 x 39 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebensztajn 1957`

Estymacja: 13 000 - 18 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1936

tusz, długopis, papier milimetrowy; 52,5 x 40 cm w świetle oprawy
sygn. p.d. Ołówkiem Lebenstein 1936

Estymacja: 7000-9000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1965)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy, 41x57.5 cm (w świetle passe-partout )

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1962 r.

długopis/papier, 44 x 24,8 cm
sygnowany i datowany długopisem l.d.: `Lebenstein 62`, p.d.: `Paryż 15.9.63 Andrzejowi Jan`

Estymacja: 10 000 - 14 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pigalle, 1971 r.

tusz, kredka, pastel/papier, 51 x 42 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jan Lebenstein 1971 Pigalle`

Estymacja: 18 000 - 24 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

AFFRONTEMENT, 1973

Litografia barwa, papier; 50 x 69 cm w świetle ramy
Numerowany i sygnowany ołówkiem p.d.: 63/100 Lebestein 73

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis, papier fakturowany,
kremowy złożony z czterech części;
33,5 x 28 cm (w świetle oprawy)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1962

Tusz, akwarela, papier; 49,5 x 35,5 cm,
Sygnowana l.d.: figure"; p.d.: Lebenstein 62

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z CYKLU FOLWARK ZWIERZĘCY, 1974

Litografia barwna, papier; 49,5 x 70,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowana i numerowana ołówkiem l.d.: 69/100, p.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

4 Tonda- Ilustracja do folwarku zwierzęcego, 1974

Litografia barwna; 70 x 50 cm
Sygn ołówkiem: p.d. Lebenstein 74 l.d. 85/100

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Maitresse de Maison z teki Carnet Incomplet, 1966

Litografia barwna, papier; 32 x 40 cm
Sygn ołówkiem p.d. Lebenstein 66, l.d. 74/80

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret Radiograficzny

Olej, akryl, płótno; 80 x 80 cm
Sygn. na odwrocie: LEBENSTEIN/ 1974/ Radiographic portrait".
Na odwrocie nalepka: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych - Zachęta, Warszawa z opisem obrazu z nr kat. 124

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

pióro, tusz, akwarela, papier-collage;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1965)

sygn. dat. l.d.
27.5x40 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Reptile, 1974 r.

akryl, olej/płótno, 100 x 50 cm
opisany na odwrocie: `Reptile | Lebenstein | 1974 | acrylique et huile`
na odwrocie naklejka z wystawy w Galerii u Jezuitów
oraz naklejka wystawowa Galeria u Jezuitów, Poznań

Estymacja: 90 000 - 100 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Nosorożec (1965)

sygn. dat. p.d.
41.5x59

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt wchodzący po schodach, 1968 r.

ołówek, długopis/papier, 36 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Lebenstein 68`

Estymacja: 6 000 - 8 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`enlevement d`Europe

atrament, tusz, papier
60 x 45 cm
sygn. l.d.: 68 Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1965)

sygn. dat. p.d.
41.5x59

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie fantasmagoryczne

długopis, papier;
32 x 29 cm (w świetle oprawy)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1962 r.

gwasz/papier, 40 x 25 cm (w świetle passe-partout)

Pochodzenie: Kolekcja Hanny Patkowskiej, Paryż

Carnets Intimes- Szkicowniki intymne Jana Lebensteina z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 11.05-04.06.2006

Reprodukowany: Carnets Intimes- Szkicowniki intymne Jana Lebensteina z kolekcji Hanki Patkowskiej, Paryż. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2006, poz. kat. 109, s.70

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 10 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1962 r.

flamaster, technika mieszana, tusz/papier, 24 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 62`

Estymacja: 7 000 - 10 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1962 r.

gwasz/papier, 43 x 33 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 62`

Estymacja: 17 000 - 20 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1959 r.

technika mieszana, akwarela, tusz/papier, 58,5 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 59`

Estymacja: 17 000 - 20 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apogeum (ze szkicowników intymnych), około 1970 r.

flamaster, tusz/papier, 11,5 x 10 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczątka własnościowa: `Jan Lebenstein Collection Joanna Patkowska` oraz tytuł autorski

Estymacja: 8 000 -9 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 106, 1960 r.

olej/płótno, 162 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: `JAN LEBENSTEIN 60`
opisany na odwrociu: `Jan Lebenstein | figure no 106 | 1960 | 100 M`
na odwrociu nalepka transportu morskiego

Estymacja: 150 000 - 200 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W oazie, 1988

tusz, gwasz, akwarela, papier;
67 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

sygn. l.d.,
akwarela, tusz, papier milimetowy,
29.2x20.7 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Tusz, akwarela, papier, 42 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: Lebenstein 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Apokalipsy, 1985 r.

litografia barwna/papier, 69 x 50 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Lebenstein 85`, l. d.: `XIV/L`

Estymacja: 1 800 - 2 300

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier,
70 x 51 cm ( wymiary arkusza);
sygn. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l. d.: 85 /150 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1965)

sygn. dat. l. d.
27x38 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961 r.

tusz, akwarela/papier,
23 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Lebenstein 61` w l.d.: `Figure`

Estymacja: 6 500 - 7 800

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1957-1958 r.

technika mieszana, gwasz, tusz/papier,
płyta,
58 x 38 cm
sygnowany p.d.: `LEBENSTEIN `

Estymacja: 18 000 - 24 000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1963)

sygn.dat.p.d.
tusz, akwarela, papier milimetrowy/tektura
28.5x39.5 (w św.p-p)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ministrele

akwarela, tusz, piórko, ołówek, papier,
34 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein, opisany p. d.: Ministrele

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie, 1969

piórko, tusz lawowany,
52 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać

tusz/papier milimetrowy,
41,5 x 29 cm
sygnowany l. d.: `LEBENSTEIN`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Głowy

długopis/papier,
43,5 x 39 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura , 1962 r.

gwasz/papier,
43 x 33 cm
sygnowany i datowany p. d.: `LEBENSTEIN 62`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura , 1959 r.

akwarela, tusz/papier,
58,5 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `LEBENSTEIN 59`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zaloty

olej, płótno;
65 x 54 cm
sygn. l.d. Lebenstein 89
na odwrocie: napis autorski: Lebenstein/ "Mignardises" 1989/ format 15 F

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Tzere, 1974

tusz, akwarela, papier,
63 x 50 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 74
napis autorski na odwrocie: Lebenstein/ 1974/ "Tzere"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postacie, 1969

piórko, tusz lawowany,
52 x 74 cm;
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę, 1974

litografia, papier,
68,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein 74 (ołówkiem), l. d. nr: 62/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1965)

sygn. dat.l.d.,
akwarela, tusz, papier milimetrowy,
28x40.5 (w św.p-p) cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Fabourg St Denis, 1977

Litografia;
wym.: 430 x 330 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 49/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Majors dream: The earth from which man has vanished, 1974

Litografia;
wym.: 670 x 480 mm (w świetle ppartout);
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74; odbitka autorska.
Odbitka próbna (czarno-biała) grafiki do teki G. Orwell "Folwark zwierzęcy", 1974. Rzadkie.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Construction of the first windmill: the pigs take it easy, 1974

Litografia;
wym.: 665 x 485 mm (w świetle ppartout); sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74; odbitka autorska. Odbitka próbna (czarno-biała) grafiki do teki G. Orwell "Folwark zwierzęcy", 1974. Rzadkie.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret kobiety - radiografia, 1973

Litografia barwna;
wym.: 430 x 360 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73; numerowana oł. l.d.: 99/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret kobiety - studium aktu, 1973

Litografia;
wym.: 700 x 495 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73; numerowana oł. l.d.: 39/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier, 70 x 51 cm ( wymiary arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l. d.: 85 /150 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W oazie, 1988 r.

tusz, gwasz, akwarela/papier, 67 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 88`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 95, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 40 cm
opisany na odwrociu

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę, 1963

akwarela, tusz, papier milimetrowy;
27 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura Osiowa 66, 1960

olej, płótno
146,5 x 89
sygn. i dat. p.d.: LEBENSTEIN 60, sygn. i dat. na odwrocie: Jan Lebenstein axiale 66 1960

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Gourou II, 1965

długopis, piórko, tusz, papier,
42 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein 65; l. d.: "Gourou II"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografia barwna, papier;
49,5 x 70,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowana i numerowana l.d.: 69/100, p.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Gourou II, 1965

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę (1963)

sygn. dat. l.d.
30x41.7

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1962 r.

gwasz/papier,
43 x 33 cm (arkusz, w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1959 r.

akwarela, tusz/papier,
58,5 x 42 cm (w świetle passe-parout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 196, 1963 r.

olej/płótno,
81 x 53,5 cm
sygnowany i datowany l.d. Lebenstein 63
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Lebentein | Figure no 196 | 1963`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark zwierzęcy, 1974

litografia barwna, papier,
68 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bouclier I (Tarcza I), 1968

długopis, piórko, tusz, tusz lawowany, pastel, papier,
35 x 25,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein 68, l. d.: Bouclier I

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Gourou II, 1965

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czterej jeźdźcy Apokalipsy, 1985

litografia barwna, papier,
29,5 x 49,5 cm (odcisk kamienia);
sygn. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 51/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

4 TONDA - ILUSTRACJA DO FOLWARKU ZWIERZĘCEGO, 1974

Serigrafia, papier;
70,5 x 49,5 cm
Sygnowana ołówkiem - p.d.: Lebenstein 74 | l.d.: 85/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

DOM W REMBERTOWIE

Olej, płótno dublowane;
50 x 69,5 cm
Sygnowany l.d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z CYKLU FOLWARK ZWIERZĘCY

litografia barwna/papier,
43 x 32 cm ( w świetle passe-partout)
sygnowany l. śr.: `Lebenstein 92/100`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W kapieli

niesygnowany
technika mieszana, papier
26x20.5

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark zwierzęcy

litografia barwna/papier,
43 x 33 cm (w świetle passe-partout)
nr l.g.: `23/100`, sygnowana p.g.: `Lebenstein`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zwierzę, 1965

piórko, tusz, akwarela, tusz lawowany, papier milimetrowy,
18,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Erotyk na kanapie, 1973

Litografia barwna; wym.: 490 x 700 mm; sygn. oł. l.d.: Lebenstein 73; odb. 69/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

4 litografie z teki Carnet Incomplet,

m.in.: Ballon-Baba (sygn. na pl.: J.L.); Mythe en commun; Scene Champetre; prace nie sygn.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka: Carnet Incomplet, 1966.

Teka 13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe); wym. pl.: 48 x 36 cm. Tekę oraz grafiki wydano w 80 egzemplarzach numerowanych i sygnowanych przez artystę (oferowana teka nosi nr 41);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Taniec Salome, 1988

pastel, papier
49 x 28 cm
sygn. l.d. Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety

litografia, papier,
69,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein; l. d.: 21/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 196, 1963

olej, płótno,
81 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 63;
opisany na odwrocie: Lebenstein / figure no 196 / 1963

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

tusz, gwasz, papier milimetrowy,
28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JAN LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier,
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); nr odbitki l. d.: 103/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W kinie

akwarela, papier,
61 x 47 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret kobiety. Studium aktu, 1973

litografia, papier,
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 73; l. d. nr odbitki: 97 / 100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać z czterema nogami, 1973

litografia barwna, papier,
67 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 73 (ołówkiem) l. d. nr odbitki: 91/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 196 (1963)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
81x53.5

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja ze zwierzętami

litografia, papier,
42 x 32,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wraz z numerem odbitki: Lebenstein 40/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark zwierzęcy, 1973

litografia barwna, papier,
48 x 56 cm (w świetle oprawy);
nr odbitki l. d.: 39/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Le Roi de Charogne, 1978

Tusz, ołówek, papier aksamitny;
wym.: 63 x 36 m;
sygn. piórkiem p.d.: Lebenstein 78. Na odwrocie opis pracy; projekt autorski jednej z 8 ilustracji do fr. edycji tomiku wierszy T. Hughesa "Crow" (fr. "Corbeau"), wydanego przez Editions de la Différence, Paris 1980 (tłum. i wstęp C. Guillot).

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier,
sygn. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem) i nr odbitki l. d.: 94/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1962

Tusz, akwarela, papier;
49,5 x 35,5 cm
Sygnowana i numerowana p.d.: Lebenstein 62
Biografia artysty przy poz. nr 167.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

MAITRESSE DE MAISON - z teki Carnet Incomplet, 1966

Litografia barwna, papier;
26,5 x 35 cm (odcisk płyty)
Sygnowana i numerowana l.d.: 74/80, p.d.: Lebenstein 66
Rycina wzmiankowana i reprodukowana [w:] Jan Lebenstein, Muzeum Narodowe, Wrocław 1977, poz. 177, il. 28.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy
wym. 53 x 39,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1956 ? (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961

technika mieszana, papier milimetrowy;
23 x 17 cm
sygn. p.d. Lebenstein 61, l.d. Figure

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Przedpotopowy, 1973 r.

litografia, tusz/papier,
50 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 73`
u dołu dedykacja

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Manon L, 1977 r.

gwasz/papier, tusz,
50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 77`, na odwrocie naklejka z Zachęty z 1993 r.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sauterelle, 1970 r.

olej/płótno, technika mieszana,
55 x 45,4 cm (kompozycja w owalu)
sygnowany i datowany wzdłuż dolnej krawędzi: `LEBENSTEIN 70`
na odwrociu, na płótnie napis: `Lebenstein | "Sauterelle" | 1970`
na blejtramie nalepka: `CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH - ZACHĘTA | Warszawa, Plac Małachowskiego 3 | wł. H. Patkowska Rok 1962 | Autor J. Lebenstein kat. 35 | Tytuł Sauterelle`; oraz owalna pieczątka

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z Folwarku zwierzęcego G. Orwella, 1974 r.

litografia, pastel/papier,
70 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Lebenstein 74`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety

litografia, papier, 69,5 x 50,5 cm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W kinie

akwarela, papier,
61 x 47 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do wierszy Białoszewskiego

tusz, papier milimetrowy, 56,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein / Ilustracja do wierszy B.;
l. d.: M. Białoszewski "Malowidła Odrzykońskie".

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassouvissement, 1966

z teki "Carnet Incomplet";
litografia, papier,
35,5 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66; nr odbitki l. d.: 29/80; p. d.: wytłoczony nr "6"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scene allégorique

Sangwina i gwasz
Niesygnowany
88 x 125 cm (w świetle passe-partout)
Pochodzenie : d. kolekcja Maryny Kaston, Nowy Jork

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vertu, z teki Carnet Incomplet,

litografia dwubarwna, papier,
48,2 x 35,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66; nakład l. d.: 29/80; p. d.: wytłoczony nr "1"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do utworu Tadeusza Różewicza

tusz, papier milimetrowy
58,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lebenstein 1956? (ołówkiem);
opisany u dołu z lewej ołówkiem: Różewicz "Czerwone pieczęcie" oraz pieczątka "Przeglądu Kulturalnego"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

sygn. l.d.
technika mieszana
28x19 (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

technika mieszana, papier;
60 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. LEBENSTEIN 60

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dom w Rembertowie, 1947

olej, płótno;
50 x 69,5 cm
sygn. l.d. LEBENSZTEJN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać na schodach, 1956

tusz, papier milimetrowy

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

tusz, gwasz/papier milimetrowy,
29 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `JAN LEBENSTEIN`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt na tle wieży, 1985 r.

akwaforta/papier,
49 x 31,5 cm (odbitka)
sygn. i dat. p.d.: `Lebenstein 85`, nr l.d.: `25/75`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Already it was impossible to distiguish between man and pig, 1974

Litografia barwna;
wym.: 665 x 490 mm;
sygn. i dat. oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 74; numerowany oł. w obrębie kompozycji: 14/100. Grafika z teki G. Orwell, "Folwark zwierzęcy", 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety, lata 70.

Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 490 x 320 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 51/75.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bulwar St. Denis, 1977

Litografia;
wym.: 430 x 330 mm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Erotyk na kanapie, 1973

Litografia barwna;
wym.: 490 x 700 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 73; numerowana oł. l.d.: 69/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografia;
wym.: 700 x 495 mm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z koniem, lata 70.

Litografia;
wym.: 430 x 330 mm;
sygn. oł.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 51/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografia barwna;
wym.: 430 x 360 mm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt na tle wieży, lata 70.

Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 495 x 320 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85; numerowana oł. l.d.: 37/75.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt siedzący, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 330 x 225 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 47/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obraz, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 320 x 220 mm;
sygn. oł. p.g.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 25/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Terrakota, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 330 x 240 mm;
sygn. oł.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 50/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Piramida, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 330 x 240 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein; numerowana oł. l.d.: 83/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Carnet Incomplet, 1966.

Teka 13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe);
wym. pl.: 48 x 36 cm.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassouvissement, 1966

z teki "Carnet Incomplet";
litografia, papier, 35,5 x 48,2 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66; nakład l. d.: 29/80; p. d.: wytłoczony nr "6"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

tusz, papier,
46 x 44 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

tusz, papier milimetrowy

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia dwubarwna, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Prise de position, 1969

tusz, papier,
60 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Attente, z teki Carnet Incomplet, 1966

litografia dwubarwna, papier,
48 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66;
numer odbitki l. d.: 29/80; p. d.: wytłoczony nr "11"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

sygn. l.d
tusz, gwasz, papier milimetrowy
28x19 (w świetle passe-partout )

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA, lata 60-te

akwarela, piórko na papierze milimetrowym,
16 x 15,5 cm,
sygnowana. l.d. "figure", p.d. "Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja osiowa

tusz, papier;
35,5 x 25 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. LEBENSZTEJN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura 63, 1962

Gwasz, papier;
50 x 36 cm
sygn. p.d. Lebenstein 62
Na odwrocie nalepka: Galerie Pauli/ Lebenstein/ Figure 63/ guache

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1957

akwarela, papier,
56 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 1957

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassouvissement, 1966

z teki "Carnet Incomplet";
litografia, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Troika, 1966

z teki "Carnet Incomplet";
litografia barwna, papier,
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 66; nakład l. d.: 29/80; p. d.: wytłoczony nr "12"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

We wnętrzu, 1955

tusz, papier milimetrowy 28,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. Lebenstein 55 (ołówkiem); u dołu po środku ołówkiem: "36 x 18"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu folwark zwierzęcy, 1974

litografia, papier, 70 x 50 cm;
opisana u dołu: 54/100 Lebenstein 74 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973

litografia, papier,
42.5 x 35.6 cm
sygn. oł. l.d.: 71/100, p.: Lebenstein 73

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, ok. 1976

ołówek, papier,
22,5 x 30,7 cm (w świetle passe-partout)
na odwrocie stempel

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Guru V, 1965

tusz pióro, papier,
42.3 x 30.5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. długopisem l.d.: "Gourou V", p.d.: Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CASBAH, 1971

olej, płótno,
129 x 88
sygnowany p.d.: Lebenstein na odwrocie na płótnie p.g.: Lebenstein | 1971

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1961

tusz pióro, pędzel, flamaster, papier milimetrowy,
59.5 x 33.5 (w świetle passe-partout)
sygnowany tuszem p.d.: Lebenstein 1961.
na odwrocie napis śr.g.: Lebenstein | figure axiale | 1961 | dessin | encre | 60 x 35 cm oraz nalepka wystawowa CBWA-Zachęta

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1968

tusz, akwarela, papier,
48.2 x 69.7
wymiary w świetle passe-partout
sygnowany l.d.: Lebenstein 68

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA, 1958

akwarela, gwasz, tusz pióro, papier,
57 x 25
sygnowany długopisem p.d.: Lebenstein 1958

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, 1974

Teka 10 litografii barwnych; wym. każdej planszy: 695 x 497 mm: a.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier, 52,2 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.p.d.: Lebenstein 85; nr odbitki l.d.: 18/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier, 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 74;
nr odbitki l.d.: 69/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zestaw 8 prac

litografia barwna, papier,
50 x 35 cm (arkusz);
każda sygn. wraz z nakładem 35, 71, 74, 85, 87, 89, 92, 100 na 100 (ołówkiem);
na odwrocie pracy (89/100) certyfikat autentyczności wystawiony przez Casa editrice la nuova foglio s.p.a. Pollenca Maceratta z 25 V 1975

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

We wnętrzu, 1955

tusz, papier milimetrowy
28,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czterej je¼dzy Apokalipsy, 1985

litografia barwna, papier, 29,5 x 49,5 cm (odcisk kamienia);
sygn. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l. d.: 34/50

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografia barwna, papier
26,5 x 35 cm (odcisk płyty)
Rycina wzmiankowana i reprodukowana (w:) Jan Lebenstein, Muzeum Narodowe, Wrocław 1977, poz. 177, il. 28.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Carnet Incomplet

litografia, papier
sygn. p. d.: Lebenstein 66 (ołówkiem) l. d.": 51/80 (ołówkiem);
p. d.: tłoczony numer pracy z teki

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TEATR

Litografia barwna, papier
43 x 33 cm (odcisk płyty)
Sygnowana i numerowana l.g.: 43/100, p.g.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

sygn. l. d.: JAN LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOKALIPSA, 1985

Litografia barwna, papier
54 x 33 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: Lebenstein 85, numerowany l.d.: 55/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Majors dream: The earth from which Man Has vanished, 1974

Litografia
wym.: 670 x 480 mm (w świetle ppartout)
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74
odbitka autorska
oprawiona grafika do teki Folwark zwierzęcy, 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Construction of the first windmill: the pigs Take it easy, 1974

Litografia
wym.: 665 x 485 mm (w świetle ppartout)
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74
odbitka autorska

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier
70 x 49,5 cm;
sygn. u dołu: 18/100 Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA

tusz, akwarela/papier milimetrowy
36 x 27 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: `LEBENSZTEJN`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`APOGEE, 1969

olej, płótno,
80.7 x 64.5 cm
sygnowany u dołu pośrodku: Lebenstein 69
Na odwr. na płótnie napis: Lebenstein | l`apogee | 1969

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

La Quete, 1967

olej, płótno,
60.5 x 37.6 cm
sygnowany l. d.: LEBENSTEIN 67, na górnej żerdzi napis [częściowo zasłonięty przez ramę]: LA QUETE 1967

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ILE DES MORTS (WYSPA UMARŁYCH), 1975

gwasz, technika mieszana, papier,
62 x 47.5 cm
gwasz, tusze barwne, pióro, pędzel, flamaster, papier milimetrowy (5 osobnych prac naklejonych na papier pomalowany na czarno)
62 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

REPTILES, 1973

tusz pióro, akwarela, papier,
47,5 x 63,5 cm (w św. passe-partout)
sygnowany l.d.: Lebenstein 73
na odwrocie nalepka z wystawy w Rijece

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 187, 1963

olej, płótno
100 x 65 cm
sygn. l. d.: LEBENSTEIN;
na odwrocie opis autorski: Lebenstein / figure no 187 / 1963 obok: 187 / 1963; prostokątne stemple: ARCHIWUM / NR / ... oraz Lebenstein / ... / ARCHIWUM;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu folwark zwierz¼cy, 1974

litografia barwna, papier
70 x 50 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 74; l. d.: PA

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1962

Akwarela, papier
wym.: 49 x 35,5 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 62, l.d. tytuł.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier
70 x 50 cm;
opisana u dołu: 61/100 Lebenstein 74 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier
70 x 50 cm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA Z JEDNOROŻCEM

Litografia barwna, papier
43,5 x 34 cm
Sygnowana i numerowana l.g.: 66/100, p.g.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEKTURA

Litografia barwna, papier
23 x 32 cm
Sygnowana i numerowana l.d.: 37/100, p.d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1958 R.

akwarela, tusz/papier,
80 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l.d.: `LEBENSZTAJN 58`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1960

technika mieszana, papier milimetrowy,
49 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LEBENSTEIN 1960, napis l. d.: figure

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TROJKA, 1963

olej/płótno,
65 x 100 cm, w l.d.: `3`
na odwrocie napisy autorskie: `J. Lebenstein | Septembre 1963`
na blejtramie tytuł: Trojka

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Czterej je¼d¼cy Apokalipsy

litografia barwna, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1963

gwasz na papierze,
34 x 23 cm
w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Lebenstein 1963"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka: Carnet Incomplet, 1966.

13 litografii i (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe)
wym. pl.: 48 x 36 cm.
Tekę oraz grafiki wydano w 80 egzemplarzach numerowanych i sygnowanych przez artystę (oferowana teka nosi nr: 41); zawiera: a) Petite Vertu b) Corps Propre c) Ballon - Baba d) Scene Champetre e) Mythe en Commun f) Inassovvissement g) Trophees h) Petite Vice i) Kompozycja j) Kompozycja k) Attente l) Troika ł) Maitresse de Maison.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografia;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74; odbitka autorska; oprawiona grafika do teki "Folwark zwierzęcy", 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Litografia;
wym.: 665 x 485 mm (w świetle ppartout);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna;
wym.: 495 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85, odbitka numerowana oł. l.d.: 113/150.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Erotyk na kanapie, 1973

Litografia barwna;
wym.: 490 x 700 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 73; nr 69/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt siedzący, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 330 x 225 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein; nr 47/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obraz, lata 70.

Litografia barwna;
wym.: 320 x 220 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein; nr 25/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Spectacle vert, 1972

Litografia barwna;
wym.: 470 x 660 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein oraz nr 34/100, p.d.: Spectacle vert 1972; stan zachowania: załamanie p.g. narożnika i lewego marginesu.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Maska III

piórko, tusz, gwasz, pastel olejny, tektura, 17,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA, 1958

akwarela, gwasz, tusz, papier,
57 x 25 cm,br>sygnowany długopisem p.d.: Lebenstein 1958

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka litografii CARNET INCOMPLET, 1967

litografia, papier,
48 x 36 cm
teka: karton obciągnięty płótnem, na I str. okładki wytłoczony napis: Jan Lebenstein.
Wkładka-obwoluta: papier kremowy z nadrukiem na I str. g: Jan Lebenstein | Carnet Incomplet | 13 Lithographien, d: Herausgegeber: Galerie Gmurzynska, Köln, Mauritiussteinweg 74/76 | MCMLXVII; wewnątrz obwoluty druk: kolofon w języku niemieckim, angielskim i francuskim, u dołu: Exemplar Nr. 8 [liczba oł.], niżej sygn. oł.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA NR 135, 1962

olej/deska,
44 x 25 cm (wraz z oprawą)
sygn. dat. i opisany na odwrocie: `1962 / figure no 135 / Lebenstein`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PRISE DE POSITION, 1969

tusz, długopis/papier,
60 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Lebenstein 69`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TEATR, LATA 70 XX W.

litografia barwna/papier,
50 x 35 cm (arkusz)
nr l.g.: `1/100`, sygn. p.g.: `Lebenstein`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa numer 162, 1962 r.

olej/sklejka, 102 x 52 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Lebenstein 1957 | 1958 (?)`
na odwrocie autorski opis: `Lebenstein | figure no 162 | 1962` oraz dwie naklejki z galerii Lacloche w Paryżu

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Porwanie Europy, 1982 r.

gwasz, papier, płótno, 81 x 165 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `Enlevement d`Europe | version 1982 | LEBENSTEIN`
na odwrocie nalepki: 1)`CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH - ZACHĘTA | Warszawa, Plac Małachowskiego 3 | wł. Izabelle de Beaumont | Autor: J.Lebenstein, gwasz | kat.126 | Tytuł: Envelement d`Europe`; 2) `TRANSPORTS INTERNATIONAUX | ART TRANSIT S.A. | 138 rue Etiene - Marcel - BP 261 - 93511 Montreoil | EXPOSITION "JAN LEBENSTEIN" VARSOVIE PRETEUR: ISABELLE DE BEAUMONT PARIS | ENVELEMENT D`EUROPE 41 00012/JN 20/32`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Maska III

piórko, tusz, gwasz, pastel olejny, tektura,
17,7 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Prawiczki PRL (1968)

sygn. dat. p.d.
tusz, kredka, papier
34x24

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TEATR

Litografia barwna, papier; 44 x 34 cm
Sygnowana i numerowana l.g.: 72/100, p.g.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier, 32 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. środek: Lebenstein nr odbitki: 16/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier,
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l. d.: 85 /150
(ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kąpiel

litografia barwna, papier,
50 x 35 cm (arkusz);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety

litografia, papier,
69,5 x 50,5 cm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z koniem

litografia, papier,
43 x 33 cm; (odcisk płyty);
sygn. u dołu: Lebenstein 68/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt niebieski

litografia barwna, papier,
42,5 x 31,5 cm; (odbitka);
sygn. l. d.: Lebenstein 61/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wygnanie, 1969

pastel, gwasz, karton, 54 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein 69 "Wygnanie"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

W kąpieli

litografia, papier, 45 x 34 cm;
sygn. l. d.: Lebenstein 74/ 100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 73; l. d.: 97 / 100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FOLWARK ZWIERZĘCY, 1974

Litografia barwna, papier;
70 x 50 cm
Sygnowana, numerowana i datowana l.d.: 19/100 Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bestiarium, 1973

litografia, papier,
49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein 73 (ołówkiem) napis. l. d.: E.A. "Bestiarium"
(ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obnażona, 1985

litografia, papier,
69,6 x 50,4 cm (arkusz)
sygn. p. d.: Lebenstein 85 l. d.: 42/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURE, 1961

tusz, akwarela na papierze,
23,5 x 23,5 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Lebenstein 61" i l.d. "figure"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURY ROZPIĘTE , ok.1956

tusz, pióro, pędzel na papierze milimetrowym, 56,2 x 37,5 cm
w świetle passe-partout

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZŁOWIEK I PTAK

litografia barwna, 32 x 23 cm, sygnowana ołówkiem l.d. "Lebenstein" i "3/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Don Kichot

technika mieszana/papier,
77,5 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `J. LEBENSTEIN`
opisany l.d.: `DON KICHOTE 2/D`; na odwrocie passe-partout pieczęć wywozowa

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

gwasz/papier,
23 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Lebenstein 61`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret kobiet - studium aktu, 1973

litografia, papier,
70 x 49 cm,
opisana u dołu: 31/100 Lebenstein 73 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Na skarpie

litografia barwna, papier,
32,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Lebenstein (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

The animals drive the men away, 1974

litografia barwna;
wym.: 700 x 490 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 74,
odbitka numerowana oł. l.d.: 37/100.
Grafika z teki G. Orwell, Folwark zwierzęcy, 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Napoleon drives Snowball away, 1974

litografia barwna;
wym.: 700 x 490 mm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Rysownik, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 425 x 335 mm;
sygn. oł. p.g.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.g.: 90/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pegaz, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 430 x 330 mm;
sygn. oł. p.g.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.d.: 87/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z koniem, lata 70. XX wieku

litografia;
wym.: 430 x 330 mm;
sygn. oł.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.d.: 51/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna;
wym.: 665 x 490 mm;
sygn. oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 74,
odbitka numerowana w obrębie kompozycji: 14/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 490 x 320 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.d.: 51/75.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Terrakota, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 330 x 240 mm;
sygn. oł.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.d.: 50/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teatr, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 430 x 330 mm;
sygn. oł. p.g.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.g. (w obrębie kompozycji): 21/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia;
wym.: 700 x 495 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73,
odbitka numerowana oł. l.d.: 39/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna;
wym.: 430 x 360 mm;
odbitka numerowana oł. l.d.: 99/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Piramida, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 330 x 240 mm;
sygn. oł. l.d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 83/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bulwar St. Denis, 1977

litografia;
wym.: 430 x 330 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein,
odbitka numerowana oł. l.d.: 49/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt na tle wieży, lata 70. XX wieku

litografia barwna;
wym.: 495 x 320 mm;
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85,
odbitka numerowana oł. l.d.: 37/75.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia, papier,
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 85 (ołówkiem);
l. d.: 85 /150 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier,
70 x 50 cm (arkusz);
sygn. i dat. u dołu: Lebenstein 74; p. d. nr: 19/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sonia, 1973

litografia barwna, papier,
70 x 50 cm (arkusz);
sygn. l. g.: Lebenstein 73; nr 33/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

VOL DE GRIS, 1963

olej, płótno
80.3 x 130 cm
sygnowany p.d.: LEBENSTEIN 63
Na odwr. p.g.: J.Lebenstein | Octobre 1963 | Vol grise [przekreślone] | "Vol de gris" na krośnie dwie nalepki

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ ZE ZWIERZĘCĄ GŁOWĄ, 1974

pastel, tusz pióro, akwarela (prósz), papier
63.5 x 49 cm
sygnowany atramentem l.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1959

akwarela, tusz, pióro, papier
34 x 49 cm
sygnowana dłg. p.d.: LEBENSTEIN 59

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sauterelle

olej, płótno, 55 x 45,5 cm (owal);
sygn. u dołu po środku: LEBESTEIN
na odwrocie napis: Lebenstein / "Sauterelle" / 1970 oraz nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Zachęcie z 1992 r. z nr. kat. 35

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

ołówek, gwasz, papier czarny, 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 61
Obraz wystawiany w Nowym Jorku w 1962 r.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta przy oknie, 1956

gwasz, tusz, papier milimetrowy, 36,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Melpomena

piórko, sepia, tusz, biały gwasz,
papier niebiesko zielony, 17,5 x 16,7 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kąpiel

litografia barwna, papier, 50 x 35 cm (arkusz);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FOLWARK ZWIERZĘCY, 1974

Litografia barwna, papier;
70 x 50 cm
Sygnowany, numerowany i datowany l.d.: 19/100 Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ZALOTY, 1989

Olej, płótno;
65 x 54 cm
Sygnowany na odwrocie: Lebenstein | "Mignardises" | 1989 | format 15 F

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZWORONOŻNE MARZENIE (REVE QUADRUPEDE ), 1973

litografia barwna,
70 x 49,6 cm (wymiar arkusza),
sygnowana pod kamieniem ołówkiem l.d. "Lebenstein 73", p.d. ołówkiem "Reve quadrupede 24/100", p.d. suchy tłok "LA NUOVA FOGLIO / GRAFICA CLUB / POLLENZA DI MACERATA"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PTAKI Z PORTRETEM W TLE

litografia barwna,
33 x 24 cm,
odbitka jedenasta ze stu,
sygnowana p.g. ołówkiem "Lebenstein" i u dołu po lewej "11/100".

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCENA DOMOWA, 1967

pastel i akwarela na papierze
54,5 x 45 cm, sygnowany p.d.
"Lebenstein 67"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

długopis, tusz lawowany, akwarela,
papier czerpany 53,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. Lebenstein 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z koniem

litografia, papier, 43 x 33 cm; (odcisk płyty);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt niebieski

litografia barwna, papier, 42,5 x 31,5 cm; (odbitka);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOKALIPSA, 1985

Litografia barwna, papier;
Sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: Lebenstein 85, numerowany l. d.: 55/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

JEDNOROŻEC

Litografia barwna, papier;
44,5 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p. g.: Lebenstein, numerowany l. g.: 75/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

gwasz, papier, 23,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
napis l.d.: figure; sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka 8 litografii

litografia, papier, wymiary arkusza: 50 x 35 cm
każda litografia sygnowana i numerowana odręcznie ołówkiem przez artystę

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompoyzcja ze zwierzętami

litografia, 49,5 x 34,5 cm; (arkusz);
sygn. p.g.: Lebenstein 18/100 (ołówkiem); na odwrocie nr:000885

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Metro St. Denis

litografia barwna, papier, 50 x 35 cm (arkusz)
sygn. p.d.: Lebenstein 40/100 (ołówkiem); na odwrocie numer 988000

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1958

tusz, gwasz, akwarela, papier milimentrowy,
57 x 17 cm (w świetle oprawy);
na odwocie ekspertyza R. Stanisławaskiego na papierze firmowym DESA WORKS OF MODERN ART Foreign Trade Company

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz, akwarela, papier,
23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: p.d.: Lebenstein 61; napis l. d.: figura

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa

litografia, papier, 70 x 51 cm (wymiary arkusza);
sygn i dat. p.d.: Lebenstein 85 (ołówkiem); l.d.: 86/150 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SERCE

litografia, odbitka 5 ze 100, 34 x 24 cm, sygnowana p.d. "Lebenstein", l.d. "5/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZŁOWIEK UWIĘZIONY W PIRAMIDZIE

litografia barwna na papierze,
31,5 x 22,5 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Lebenstein", l.d. "12/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1961

tusz, akwarela na papierze, 23,5 x 22,5 cm w świetle passe - partout, sygnowana i datowana p.d. "Lebenstein 61", l.d. "figura".

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PRISE DE POSITION, 1973

litografia na kartonie, 46 x 45 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Lebenstein 73" po środku "Prise de position" p.d. "22/100"
Por., Człowiek i zwierzę w sztuce Jana Lebensteina. Prace na papierze, rysunki i szkice z lat 1950-1997, Galeria BWA w Olsztynie. Olsztyn 2005, s. 59.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCENA DOMOWA (WANNA), 1968

pastel na papierze, 48 x 60,5 cm, sygnowany p.d. "Lebenstein 68"
Por. Łukasz Kossowski, Lebenstein, Warszawa 2006, s. 64.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WYPĘDZENIE LUDZI, 1974

ilustracja do Folwarku zwierzęcego /
litografia, 47,5 x 66 cm, sygnowana ołówkiem l.d. "88/100" p.d. "Lebenstein 74"
Reprodukowana m.in. Łukasz Kossowski, Lebenstein, Warszawa 2006, s. 88.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCENA DOMOWA, 1967

pastel i akwarela na papierze
54,5 x 45 cm, sygnowany p.d. "Lebenstein 67"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

REPTILE, 1974

akryl, olej, płótno
Sygnowany p. d. : Lebenstein 74
100 x 50 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA NR 135, 1962

olej, deska
Na odwrocie na desce napis : 1962 | figure no 135 | Lebenstein
44 x 25.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TRANSSIBERIEN, 1964

olej, płótno
sygnowany na odwrocie na płótnie p.g.: Lebenstein | 1964 | [zamazany napis] | "transsiberien?
na odwrocie na środkowej belce krosien uszkodzona nalepka: [...] Lacloche | [...] dôme-Paris | [...] LEBENSTEIN | Transsibérien, napis: coll particuliere, nalepka International Art Transport Paris
100 x 230 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KĄPIEL, 1970

pastel, tusz pióro, papier
sygn. flamastrem w prawym dolnym rogu wewnętrznego kadru: T Kantor, długopisem pośrodku dolnego marginesu: KTOŚ
64 x 48.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pani domu, lata 60.

tusz/pastel, 31x25

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa (1985)

sygn. dat. p.d., litografia barwna, 50x30

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura (1961)

sygn. dat.p.d., technika mieszana, papier, 23x23 (w ?wietle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1960

tusz, papier,
52.6 x 40.2 cm
sygn. oł. p.: LEBENSTEIN 60, [dopisane tuszem:] (N18)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`APOGEE, 1969

olej, płótno,
80.7 x 64.5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1960

olej, płótno, 80 x 40 cm; sygn. p.d.: LEBENSTEIN, na odwrocie na płótnie napis: Lebenstein / 1960, na blejtramie naklejka francuskiej galerii JACQUES... z ceną

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Obnażona, 1985

akwaforta z akwatintą, papier, 52 x 34,5 cm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Lebenstein 85, w l.d.: 55/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Driada i Faun, 1989

olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 89; na odwrocie napis: Lebenstein / Dryade et faune / 1989 / format 15F
Praca skatalogowana w archiwum Jana Lebensteina.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1962

papier, gwasz, 43,5 x 31,2 cm;
sygn. i dat. środkiem: Lebenstein 62, na odwrocie: Lebenstein / figure axiale, 1962

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Humoreska

długopis, papier, 26,9 x 20,8 cm;
sygn. wzdłuż prawego brzegu: 12.II.... Jaś Lebenstein - Hordyńsky

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Radiographie - portrait, 1973

litografia barwna, papier, 54,5 x 43 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: Lebenstein 73

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Małżeństwo I (Matrimonium I), 1967

akryl, płótno, 146 x 114 cm;
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 67; sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: Lebenstein 1967, na blejtramie napisy oraz nr katalogowy 73 (z wystawy w Zachęcie w 1992 r.) oraz nalepka z maszynopisu z tytułem
Wystawiany: Galeria Zachęta w Warszawie: 22.IV.-22.V.1992, Muzeum Narodowe we Wrocławiu: 12.VI - 13.IX.1992, Muzeum Narodowe w Krakowie: 9.X.-22.XI.1992.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

papier, gwasz, collage,
59,5 x 44,5 cm (arkusz), 58 x 43,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 63
Praca z certyfikatem autentyczności, skatalogowana w archiwum Fundacji im. Jana Lebensteina.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trojka, 1963

olej, płótno, 65 x 100 cm; w l.d.: 3; na odwrocie napisy autorskie: J. Lebenstein / Septembre 1963; na blejtramie tytuł: "Trojka"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wzlot II (Survol II), 1965

olej, płótno, 194 x 130 cm; sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 65; sygn. i dat. na odwrocie, na płótnie: Lebenstein 1965 oraz naklejki: ART TRANSIT S.A. oraz CBWA Warszawa (Zachęty) z nr katalogowym 62 (z wystawy w 1992 r.) a także naklejka z maszynopisu i tytułem po francusku i po polsku
Galeria Zachęta w Warszawie: 22.IV.-22.V.1992, Muzeum Narodowe we Wrocławiu: 12.VI - 13.IX.1992, Muzeum Narodowe w Krakowie: 9.X.-22.XI.1992
Bibliografia:
Jan Lebenstein (kat. wystawy: Zachęta, Warszawa, kwiecień-maj 1992), komisarz: Teresa Stepnowska, red. kat.: Małgorzata Kurasiak, Teresa Rokowska, Warszawa 1992, kat. 62, ilustracja czarno-biała na stronach nienumerowanych.
Wiesława Wierzchowska, Autoportrety: o sztuce i swojej twórczości rozmawiają z Wiesławą Wierzchowską: Hanna Rudzka-Cybisowa (et al.), Warszawa 1991, il. na str. 87.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

olej, płótno
102 x 63.5 cm
sygnowany l.d.: LEBENSTEIN
Na odwrocie na górnej listwie napis: 117 W Kobieta w oknie (przekreślone) "Okno" na bocznej listwie: (1956/57)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa nr 77 (Figure axiale N77), 1960

olej, płótno, 230 x 102 cm
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 1960
sygn. i opisany na odwrocie na płótnie: Lebenstein / Figure axiale 77 / 1960 oraz napisy na blejtramie
naklejki CBWA Warszawa (Zachęta) z wystawy w 1992 r. z nr katalogowym 18, ART TTRANSIT S.A., naklejka Galerii Chalette w Nowym Jorku, naklejka transportu morskiego z Francji do USA oraz naklejka z maszynopisem z tytułem obrazu.
Wystawiany i publikowany: Jan Lebenstein, Galerie Chalette, 1100 Madison Ave., New York, 03 - 04. 1962, New York 1962 [katalog wystawy, wydrukowany w Szwajcarii], nr kat 6, opis: str. 67, ilustracja (barwna): str. 41.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PÓŁAKT KOBIETY, 1985

Akwaforta, papier; 49,5 x 31,6 cm (odcisk płyty)
Sygnowany i datowany p. d.: Lebenstein 85, w l. d: 55/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEKCJA ZOOLOGII

Litografia barwna, papier; 44 x 34 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i numerowany ołówkiem p. g.: Lebenstein 45/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOKALIPSA, 1985

Litografia barwna, papier; 53,5 x 32 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: Lebenstein 85, numerowany l. d.: 65/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wygnanie, 1969 r.

Gwasz/papier, 54 x 43,5 cm (w św. p. p.)
sygnowany i datowany l. d.: `Lebenstein 69`
oraz tytuł autorski: `Wygnanie`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Bestiarium: Kobieta i bestia, 1965 r.

Gwasz/papier, 42 x 43 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Lebenstein 65`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Stracenie wg Apokalipsy św. Jana, 1985 r.

litografia barwna/papier, 70 x 50 cm
sygnowana i datowana p. d.: `Lebenstein 85`
oraz numer l. d.: `69/150`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Plafon, ok. 1969

akwarela, tusz, papier, 20 x 17

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, ok.1967

rys. piórkiem, papier, 31 x 25

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Piaskowa bestia (Bete du sable), 1965

olej, płótno, 96 x 195 cm;
sygn. p.g.: Lebenstein;
sygn. i dat. na odwrocie na płótnie: Lebenstein / Bete du sable / 1965 oraz naklejka CBWA Warszawa (Zachęty) z wystawy w 1992 r.
Wyst.: Galeria Zachęta w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 1992

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1960

olej, płótno, 80 x 40 cm;
sygn. p.d.: LEBENSTEIN, na odwrocie na płótnie napis: Lebenstein / 1960, na blejtramie naklejka francuskiej galerii JACQUES... z ceną

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1960

atrament brązowy, papier,
52 x 31 cm
sygn. dł. p.d.: Lebenstein 1960
na odwr. oprawy śr.g. sygn. dłg.: Lebenstein (częściowo zatarta) Figure axiale | encre | 1960 | 72 x 50 cm, l.g. nalepka wystawowa Hammerlunds Kunsthandel w Oslo z datą XI 1965, p.d. nalepka CBWA Zachęta z nr kat. 27

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA KREŚLONA, 1956

tusz sepia, pędzel, papier milimetrowy,
57.3 x 37

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1971

tusz, pastel/papier, 27x21

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Baba, 1967

kolorowy tusz/papier, 27x21

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dwie postaci, 1971

tempera, 31x24 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Radiographie - portrait, 1973

litografia barwna, papier,
54,5 x 43 cm (w świetle passe-partout);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

tusz, długopis, papier,
46 x 44 cm, 43,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

AKT NIEBIESKI

Sygnowany i numerowany ołówkiem l. d.: Lebenstein 91/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOMPOZYCJA ZE ZWIERZĘTAMI

Sygnowany i numerowany ołówkiem p. g.: Lebenstein 70/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

La Quete, 1967 r.

olej/płótno, 61 x 37,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `LEBENSTEIN 67`, tytuł i data na blejtramie: `LA QUETE 67`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pani domu

długopis, flamaster/papier, 23 x 30 cm w św. p. p.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

tusz/papier, 30 x 15,5 cm w św. p. p.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Deia Krutane

litografia/papier, 49,5 x 70 cm
sygn. p. d.: `J. LEBENSTEIN.`, opis l. d.: `A/9 litografia`, tytuł śr. d.: `DEIA KRUTANE`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zaloty, 1989

olej, płótno, 65 x 54 cm
sygn. na odwrociu: Lebenstein / "Mignardises" [?] / 1989 / format [nieczytelnie] F

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta w oknie, 1956/1957

olej, płótno, 104 x 64 cm; sygn. l.d.: LEBENSTEIN
Obraz z kolekcji Mirona Białoszewskiego; w załączeniu dokumentacja ze zdjęciem, na którym fragment obrazu widoczny jest na ścianie pokoju poety.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kąpiel

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);
sygn. i numerowana z lewej: Lebenstein 73/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja ze zwierzętami

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);
sygn. i numerowana p. g.: Lebenstein 18/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CORPS DE GARDE (STRAŻ PRZYBOCZNA), 1973

litografia barwna, papier
48 x 68.5 cm
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 73 śr.: "Corps de garde", p.: 20/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1957

tusz pędzel, akwarela, papier milimetrowy
55.5 x 35.7 cm
sygnowany dłg. p.d.: Lebensztejn 57

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WARSZAWKA

tusz pióro, pędzel, ołówek, pastel, pap. szarozie
39.5 x 30.7 cm
sygn. oł. p.d.: Do Miłosza | "Warszawka" | Lebenstein na odwr. oprawy nalepka z danymi pracy

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU

45.6 x 36.7 cm
sygn. oł. p.d.: Do Miłosza | Lebenstein
na odwr. oprawy nalepka wystawowa z nr 55 i danymi pracy

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Radiographie - portrait, 1973

litografia barwna, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety

litografia barwna; wym.: 490 x 320 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 51/75.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzech króli

litografia barwna; wym.: 330 x 240 mm; sygn. oł. l.d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 80/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna; wym.: 490 x 680 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 74, odbitka numerowana oł. l.d.: 17/100. Grafika z teki G. Orwell, "Folwark zwierzęcy", 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Terrakota

litografia barwna; wym.: 330 x 240 mm; sygn. oł.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 50/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teatr

litografia barwna; wym.: 430 x 330 mm; sygn. oł. p.g.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.g. (w obrębie kompozycji): 21/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Słonie i mucha

litografia barwna; wym.: 430 x 335 mm; sygn. oł. p.g.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. p.g.: 33/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Rysownik

litografia barwna; wym.: 425 x 335 mm; sygn. oł. p.g.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.g.: 90/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia; wym.: 700 x 495 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73, odbitka numerowana oł. l.d.: 39/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna; wym.: 430 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73, odbitka numerowana oł. l.d.: 99/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Piramida

litografia barwna; wym.: 330 x 240 mm; sygn. oł. l.d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 83/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pegaz

litografia barwna; wym.: 430 x 330 mm; sygn. oł. p.g.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 87/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna; wym.: 700 x 490 mm; sygn. oł. l.d.: Lebenstein 74, odbitka numerowana oł. l.d.: 37/100. Grafika z teki G. Orwell, "Folwark zwierzęcy", 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z koniem

litografia; wym.: 430 x 330 mm; sygn. oł.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 51/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Erotyk na kanapie, 1973

litografia barwna; wym.: 490 x 700 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73, odbitka numerowana oł. l.d.: 95/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bulwar St. Denis, 1977

litografia; wym.: 430 x 330 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 49/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna; wym.: 495 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85, odbitka numerowana oł. l.d.: 56/150.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna; wym.: 665 x 490 mm; sygn. oł. w obrębie kompozycji: Lebenstein 74, odbitka numerowana w obrębie kompozycji: 14/100. Grafika z teki G. Orwell, "Folwark zwierzęcy", 1974.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt z kozłem, 1973

litografia; wym.: 465 x 455 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73, odbitka numerowana oł. l.d.: 33/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt niebieski

litografia barwna; wym.: 430 x 315 mm; sygn. oł. l.d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l.d.: 72/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt na tle wieży

litografia barwna; wym.: 495 x 320 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85, odbitka numerowana oł. l.d.: 37/75.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt na niebieskim tle, 1973

litografia barwna; wym.: 700 x 485 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 73, odbitka numerowana oł. l.d.: 53/100.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy postacie, 1969 r.

ołówek, węgiel/papier, 56,5 x 39,5 cm w św. p. p.
sygn i dat. l. d.: `Lebenstein 69`
na odwrocie pieczęć

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scena biblijna, 1988 r.

technika mieszana/papier, 67 x 49,5 cm
sygn. i dat. l. d.: `Lebenstein 88` oraz na odwrocie: `Lebenstein 88`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961 r.

tusz/papier, 23 x 23 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: `Lebenstein 61`, tytuł l. d.: `figure`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`ordre regne en Pologne, 1982 r.

plakat, 59,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Lebenstein 13 I 82`

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta w oknie, 1956/1957

olej, płótno, 104 x 64 cm;
sygn. l.d.: LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark Zwierzęcy II, 1974

litografia, papier, 70 x 50 cm (wymiar papieru);
sygn. i dat. śr. d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

gwasz, papier, 23,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta przy oknie, 1956

gwasz, tusz, papier milimetrowy,
36,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kąpiel

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja ze zwierzętami

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

olej/sklejka, 102 x 52 cm
sygn. l. d.: Lebenstein 1957 / 1958 ?
na odwrocie autorski opis: Lebenstein / figure no 162 / 1962. Dwie naklejki z galerii Lacloche w Paryżu.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do wierszy Mirona Białoszewskiego, ok. 1957r.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Carnet Incomplet - Teka litografii, 1966

13 sztuk w oryginalnej oprawie (teczce),
litografie, papier, 48,2 x 35,5 cm
(wymiar arkusza); nr teki 49/80;
każda sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 66 oraz nr l.d.: 49/80
Wyd.: Galerie Gmurzynska, Kolonia 1967.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz, atrament, papier, 46 x 30,5
sygn. l.d.: Jan 1.7.61
dedykacja l.d.: Droga Gizo! bardzo dziękuję / Ci za wszystko. Pozdrawiam / bardzo serdecznie Jan 1.7.61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret kobiety - studium, 1973

litografia, papier,
68,5 x 49 cm (w świetle ramy),
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 73 oraz numerowana l.d.: 97/100 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kąpiel

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz),

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja ze zwierzętami

litografia barwna, papier,
49,5 x 34,5 cm (arkusz);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Radiographie - portrait, 1973

litografia barwna, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura 151, 1962

technika własna, olej, collage, 61 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: LEBENSTEIN 62;
na odwrocie napisy autorskie: Adamowi Schaffowi / Lebenstein / Paryż dn. 19. II. 62. / "Figura no 151" / 1962

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Affrontement, 1973

litografia barwna, papier,
47 x 68 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 73 (ołówkiem); nr odbitki: 72/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Folwark zwierzęcy

druk artystyczny, papier,
66 x 46,5 cm (w świetle passe - partout)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier,
49,5 x 30 cm (odcisk kamienia);
sygn. p.d.: Lebenstein 85, w l.d. nr: 107/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURY OSIOWE 69

Technika własna, papier; 28 x 36,5 cm w świetle
Na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu oraz podpis autora z numerem 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA

Technika własna, papier; 57,5 x 28 cm
Na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Metro St. Denis

litografia barwna, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z Afrodytą

litografia barwna, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: Lebenstein oraz nr: X/XVI

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Piramida

litografia barwna, papier,
sygn. u dołu: Lebenstein, oraz nr: 75/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Corps de gard, 1973

litografia barwna, papier,
47,5 x 67 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 73

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1963

długopis, tusz lawowany, akwarela, papier
czerpany 53,5 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z jednorożcem

litografia barwna, papier,
49,7 x 34,7 cm (całość);
sygn. p.g.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja z Afrodytą

litografia barwna, papier,
sygn. u dołu: Lebenstein oraz nr: 13/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1969

olej, płótno naklejone na płótno,
99.5 x 50 cm
sygnowany na poziomej osi obrazu l.: 69, p.: JL

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sauterelle, 1970

olej, płótno, technika mieszana,
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: LEBENSTEIN 70

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia, papier, 70 x 50 cm (wymiar papieru); sygn. i dat. śr. p.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Creps de gard, 1973

litografia barwna, papier, 47,5 x 67 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 73

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z cyklu Folwark Zwierzęcy, 1974

litografia, papier, 50 x 70 cm
(wymiar papieru); sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 74, w l.d.: 50/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier, 50 x 30 cm (odbitka);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 85, l.d.: VIII / L (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURY OSIOWE 69

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ballon-Baba, 1966

litografia, komp.: 360 x 240 mm, sygn. pł. l.d.: JL. Grafika z teki: Carnet Incomplet, 1966. Lit. Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 2000, s. 473.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Łódź Charona, 1976

piórko, tusz lawowany, akwarela, papier,
94 x 109 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 76

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier, 70 x 50 cm;
sygn. i dat. u dołu.: Lebenstein 74; w p.d. nr: 66/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Z APOKALIPSY, 1985

litografia barwna, 49,5 x 29,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "Lebenstein 85", l.d. "144/150"
Inna odbitka reprodukowana w: Człowiek i zwierzę w sztuce Jana Lebensteina. Prace na papierze, rysunki i szkice z lat 1950-1997, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Olsztyn 2005, s. 46.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Usta

litografia barwna, papier,
32,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Lebenstein (ołówkiem); w l.d. numer odbitki: 5/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Półakt kobiety, 1985

akwaforta, papier,
49,5 x 31,6 cm (odcisk płyty),
50 x 70 cm (całość);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 85, w l.d: 23/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1966 r.

litografia/papier, 40 x 29 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Lebenstein `66"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać, 1966 r.

litografia/papier, 36,5 x 24 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Punkt widzenia (Point de vue), 1989

akwarela, gwasz, pastel, tusz, pióro, papier,
49 x 64 cm (w św. passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: Lebenstein 89., na odwr. śr.g.: Lebenstein | 1989 | "Point de vue"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

gwasz, papier, 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, ok. 1956-1959

tusz, gwasz, papier milimetrowy, 59,5 x 26 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie: Nr 9 j Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Spektakl, 1973

olej, płótno, 50 x 100 cm;
sygn. l.d.: Lebenstein;
na odwrocie napis: Lebenstein / 1973 / "Spectacle"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier,
50 x 29,5 cm (odcisk płyty), 70 x 51 cm (całość);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 85, w l.d. nr: 20/150

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZWORONOŻNE MARZENIE (RuVE QUADRUPDE), 1973

litografia barwna, 70 x 49,6 cm (wymiar arkusza),
sygnowana pod kamieniem ołówkiem l.d. "Lebenstein 73", p.d. ołówkiem "Rýve quadrupÝde 86/100", p.d. suchy tłok "LA NUOVA FOGLIO / GRAFICA CLUB / POLLENZA DI MACERATA"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTACIE, 1966

litografia, 36 x 24,5 cm,
sygnowana pod kamieniem ołówkiem p.d. "Lebenstein 66", l.d. "Epreuve d`artiste", na plecach odręczny napis "Potwierdzono autentyczność / zakatalogowano pod nr /ARGM 76/80 66 1 EDA" i pieczątka "ARCHIWUM / J. Lebensteina / J. i T. Żamojdo"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

AKT W OKNIE, 1966

litografia, 39 x 27 cm,
sygnowana pod kamieniem ołówkiem p.d. "Lebenstein 66", l.d. "76/80"
Pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ÉLÉVATION, 1965

długopis czarny, kolorowe flamastry na bibułce,
26,9 x 20,8 cm,
sygnowany długopisem p.d. "Lebenstein 65", l.d. długopisem "Élévation
Ze zbiorów rodziny artysty.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

NAGA (Nue), 1962

długopis czarny, tusz brązowy na papierze, 32,2 x 24 cm,
sygnowany długopisem p.d. "Lebenstein 62 Nue"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

IN FUOUNE [tak w katalogu; odczytanie zapewne błędne], 1987

tusz na papierze, 29,4 x 21,2 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "Lebenstein 87", l.d. ołówkiem na odwrocie pieczątka "ARCHIWUM / J. Lebensteina / J. i T. Żamojdo"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dialogue vertebral, 1967

olej, płótno, 195 x 130 cm;
na odwrocie napis autorski: Lebenstein "Dialogue vertebral" / 1967 / 120F

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna, papier, 70 x 49,5 cm;
sygn. i dat. u dołu po środku: Lebenstein 74 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy, 1974

litografia barwna, papier, 63 x 45 cm;
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy kobiety 39/75

akwaforta, papier, wym. 49 x 32 cm (odcisk);
sygn. p. d.: Lebenstein, l. d.: 39/75

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BLASON, 1969

olej, płótno,
61 x 49.5 cm
sygnowany pośrodku u dołu czarną farbą: LEBENSTEIN 69
na odwrocie na płótnie napis czarną farbą: Lebenstein | 1969 | "Blason"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Apokalipsa, 1985

litografia barwna, papier,
49,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 85

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz, papier, 23,5 x 23 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Lebenstein 61; napis l. d.: "figure“

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz, akwarela, papier milimetrowy,
23,2 x 17 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Lebenstein 61, napis l. d.: "figure“

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ILUSTRACJA DO FOLWARKU ZWIERZĘCEGO GEORGA ORWELLA

Lata 70-te XX w.
Tusz na kartonie 66 x 46 cm (w świetle passe-partout)
Niesygnowany

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA PRZY OKNIE

1955 r.
Technika mieszana na papierze milimetrowym 28 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 55"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy postaci, ok. 1957-1958

tusz pióro, pędzel, papier milimetrowy,
57 x 36,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: Lebensztein 1957 ? 1958 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt wchodzący po schodach, 1968

ołówek, długopis, papier,
36 x 26 cm
sygn. długopisem p.d.: Lebenstein 68

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA NR 175, 1963

olej, płótno,
73 x 60 cm
sygn. l.d.: Lebenstein
na odwr., na płótnie napis : "Lebenstein | figure No 175 | 1963
na blejtramie napis: WANDA PAKLIKOWSKA-WINNICKA

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure, 1961

tusz, gwasz, akwarela, papier,
23,2 x 23,6 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Lebenstein 61, l.d.: figure

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka: Carnet Incomplet, 1966

13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe) wym. pl.: 48 x 36 cm.
Tekę oraz grafiki wydano w 80 egz. num. i
sygnowanych przez artystę. Oferowana teka nosi nr : 53
a) Petite Vertu
b) Corps Propre
c) Ballon - Baba
d) Scene Champetre
e) Mythe en Commun
f) Inassovvissement
g) Trophees
h) Petite Vice
i) Kompozycja
j) Kompozycja
k) Attente
l) Troika
ł) Maitresse de Maison
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów MN we Wrocławiu, Wrocław 2000, s. 473

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961

tusz na papierze;
wymiary: 23,5 x 23,5 cm;
sygn. p.d.: Lebenstein 61; tytuł l.d.: Figure.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz na papierze;
wymiary: 33,4 x 24,2 cm;
sygn. p.d.: Lebenstein 61.
Na odwrocie: Lebenstein, 1961, figure axiale

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tusz na papierze;
wymiary: 33,5 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: Lebenstein 61.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sonia, 1973

litografia barwna, papier,
68 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 73, śr. d.: Sonia, p.d.: epreuve d`artiste

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1960

kredka, akwarela, 59,5 x 35,3
sygn. p.d.: Lebestein 1960
l.d.: Pour Marianne / Lebenstein Jan

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`AFFRONTEMENT (ZMAGANIE), 1961

tusz na papierze,
27 x 19 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. "Lebenstein" i datowany p.d. "61", na plecach pieczątka kolekcjonerska ze zbiorów Madelaine Lejwy w Nowym Jorku - Galerie Chalette.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vice, 1966

litografia barwna, papier,
38,8 x 26,8 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: Lebenstein 66 (ołówkiem);
nr l.d.: 57/80 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vertu, 1966

litografia barwna, papier,
nr l.d.: 57/80 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassovissement, 1966

litografia, papier,
30 x 39 cm (w świetle passe - partout);
nr l.d.: 57/80 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Corpus Propre, 1966

litografia barwna, papier,
nr l.d.: 57/80 (ołówkiem)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Księga Rodzaju. Wizyta aniołów u Sary i Abrahama (1988)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, ołówek, papier
21x29.6

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

tusz, akwarela, papier,
wym.:38,5 x 26,5 cm;
sygn. l.d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ballon - Baba, 1966

litografia,
w. komp.: 360 x 240 mm,
sygn. pł. l.d.: JL
Grafika z teki: Carnet Incomplet
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów M.N. we Wrocławiu, Wrocław 2000, s. 473

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Inassovvissement, 1966

litografia,
260 x 330 mm,
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 66, l.d. nr : 36/80

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kompozycja, 1966

litografia,
360 x 240 mm,
sygn. oł. p.d.: Lebenstein 66odb. nr : 36/80. Grafika z teki: Carnet Incomplet.Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów M.N. we Wrocławiu, Wrocław 2000, s. 473

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka: Carnet Incomplet, 1966

13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne, 4 trójkolorowe)
wym. pl.: 48 x 36 cm.
Tekę oraz grafiki wydano w 80 egzemplarzach numerowanych i sygnowanych przez artystę. Oferowana teka nosi nr : 47
a) Petite Vertu
b) Corps Propre
c) Ballon - Baba
d) Scene Champetre
e) Mythe en Commun
f) Inassovvissement
g) Trophees
h) Petite Vice
i) Kompozycja
j) Kompozycja
k) Attente
l) Troika
ł) Maitresse de Maison

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ikar, 1962

flamaster, tusz pióro, pędzel, papier,
37 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d. oł.: 1962, obok atram.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Tytania i osioł (il. do Snu nocy letniej)

flamaster, tusz pióro, akwarela, papier,
42,8 x 29,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. atram. l.d.: Aux petits ... [nieczyt.], p.: Lebenstein 65

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wyglądająca przez okno, 1955-56

tusz, gwasz, akwarela, papier milimetrowy,
59 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: Lebenstein 1955-56

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOMPOZYCJA 1956 r.

Tusz, akwarela na papierze
42,5 x 30 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 1956"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

RÓŻOWA GŁOWA 1973 r.

Technika mieszana na papierze
64,5 x 48 cm
Sygnowany l.d. "Lebenstein 73"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do wierszy Mirona Białoszewskiego (1957/58)

sygnowany, datowany śr.d.
tusz, papier
59x40(w św.p-p)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

gwasz, pastel,
22,5 x 23 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zabawa w teatr, 1950

olej, płótno,
35 x 44.5 cm
sygn. l.d.: Lebensztejn, na odwrocie: Lebensztejn | 1950 | " Zabawa w teatr" | studia na ASP w W-wie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

z cyklu Figury, 1961

gwasz, papier,
23 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Figure p.d. Lebenstein 61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta we wnętrzu, 1955

28 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Lebienstein 55?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Il. do Obrotów rzeczy Białoszewskiego, ok. 195

57.2 x 36 cm
sygn.długop. l.d.: Ilustracja do M. Białoszewskiego "Obroty rzeczy", p.d.: Lebenstein 1958 ? | 1959 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Maitresse de maison, 1966

litografia barwna, papier,
26.8 x 35 cm
sygnowana oł. pod ryc. l.: 43/80, p.: Lebenstein 66

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Troika, 1966

litografia barwna, papier,
26.9 x 35.3 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BLASON (TARCZA HERBOWA), 1969

olej na płótnie,
60,5 x 49,5 cm (obraz owalny),
sygnowany u dołu "LEBENSTEIN 69", na odwrocie (na płótnie) "Lebenstein / 1969 / "Blason"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta przy studni, 1956

tusz, gwasz, papier minimetrowy,
57 x 36 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Lebenstein 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA 1963 r.

Tusz, akwarela, pastel na papierze
55 x 31 cm
Sygnowany l.d. - "Lebenstein 63"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Łódź Charona 1976

akwarela, piórko, papier, 92 x 109 cm;
sygn. p.d.: LEBENSTEIN 76

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

La Quete, 1967

olej, płótno,
60.5 x 37.6 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

L`apogée, 1969

olej, płótno,
80.7 x 64.2 cm
sygnowany śr.d.: Lebenstein 69, na odwrocie: Lebenstein | l`apogée | 1969

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy postaci, ok. 1957-1958

57 x 36.8 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Tarcza I, 1968

długopis, tusz pióro, pędzel, pastel, papier,
35 x 25.8 cm
sygn. dług. l.d.: bouclier I, p.d.: Lebenstein 68

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trophees 1966 (il. 195 g)

litografia, wym.: 390 x 270 mm,
sygn. i dat. oł. p.d., odb. nr: 39/80.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Mythe en commun 1966 (il. 195 e)

litografia, wym.: 360 x 245 mm,
sygn. i dat. oł. p.d., odbitka autorska.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vice 1966 (il. 195 h)

litografia barwna, wym.: 365 x 245 mm,
sygn. i dat. oł. p.d., odb. autorska.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Attente 1966 (il. 195 k)

litografia barwna, wym.: 365 x 250 mm,
sygn. i dat. oł. p.d., odb. nr: 18/80

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Troika 1966 (il. 195 l)

litografia barwna, wym.: 265 x 350 mm,

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scene Champetre 1966 (il. 195 d)

litografia, wym.: 350 x 250 mm,
sygn. oł. p.d., odb. nr: 36/80

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Teka: Carnet Incomplet 1966

13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwne i 4 trójkolorowe), wym.: plansz 48 x 36 cm.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BEZ TYTUŁU, 1955-1956 r.

Tusz na papierze milimetrowym
56 x 36 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Lebenstein 1955-56?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEKCJA ZOOLOGII, 1972 r.

Litografia na papierze 50 x 34,5 cm
Sygnowany l.d. - "Lebenstein 72"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LE SECRET DU SALON VERT

Tusz, tłusty pastel na kartonie 40 x 50 cm (w świetle passe-partout)
(SEKRET ZIELONEGO SALONU) Z cyklu: Carnet intime 1963 r.
Sygnowany l.g. - "Lebenstein 63"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt, 1966

litografia, 41 x 28,7 cm w świetle p-p
sygn. ołówkiem p.d.: "Lebenstein 66", p.d.: "37/80"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Przedpotopowy 1969

gwasz, tusz, papier, 48 x 64 cm (w świetle passe-partout);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Łódź Charona 1976

akwarela, tusz, piórko, papier, 92 x 109 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 76

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura, 1961

gwasz, papier
23 x 22,8 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"FIGURA", 1961

technika własna, 22,8 x 22,8 cm w świetle p-p, sygnowana p.d. "Lebenstein 61" i l.d. "figure"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"CZWORONOŻNA" ("QUADRUPéDE"), 1973

litografia barwna,
ok. 50,5 x 48 cm (wymiary kamienia),
57 x 49,5 cm (wymiary arkusza),
sygnowana ołówkiem pod kamieniem l.d. "Lebenstein 73" oraz napisy ołówkiem pod kamieniem u dołu "quadrupřde" i p.d. "54/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA 1963 r.

Tusz, akwarela na papierze 54,3 x 36,4 cm
Obraz opisany na odwrocie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BETE VERTE (ZIELONY ZWIERZAK) 1975 r.

Tusz, akwarela, ołówek na papierze 70 x 38,3 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 75"
Obraz opisany na odwrocie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LESANIMAUX CHASSENT DES HOMMES

Ilustracja do Folwarku zwierzęcego George`a Orwella 1974 r.

Tusz chiński na kartonie 50,5 x 65 cm
Sygnowany l.d. - "Lebenstein 74"
Obraz opisany na odwrocie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Łódź Charona 1976

akwarela, tusz, piórko,
papier, 92 x 109 cm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Przedpotopowy 1969

gwasz, tusz, papier,
48 x 64 cm (w świetle passe-partout);

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Suzanne, 1973

litografia barwna, papier 67,5 x 47,5 cm
sygn. l. g.: Lebenstein 73/96/100/Suzanne

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

JÓZEF OSKARŻONY PRZEZ ŻONĘ PUTYFARAz Księgi Rodzaju, 1988 r.

Ołówek, tusz na papierze 33,5 x 47 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 88"
Obraz opisany na odwrocie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1957 r.

Tusz, akwarela na papierze milimetrowym 55 x 35 cm
Sygnowany p.d. - "Lebensztejn 57"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SPOTKANIE, 1955-1956 r.

Ołówek, tusz na papierze 44,7 x 37 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 1955-56?"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trophées 1966

litografia, wym.: 390 x 265 mm, sygn. oł., odb. nr 37/80
Lit.: jw., poz. 169, il. 24

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scéne Champetre, 1966

litografia, wym.: 350 x 250 mm, sygn. oł., (odb. autorska)
Lit.: jw., poz. 178, il. 30 199. jw.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Petite Vice 1966

litografia dwubarwna, wym.: 360 x 245 mm, sygn. oł. (odb. autorska)
Lit.: jw., poz. 174, il. 36

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Mythe en commun 1966

litografia, wym.: 360 x 240 mm, sygn. oł., (odb. autorska)
Lit.: jw., poz. 172, il. 26

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Corps Propre 1966

litografia dwubarwna, wym.: 365 x 240 mm, sygn. oł., (odb. autorska)
Lit.: Katalog wystawy monograficznej, MN Wrocław 77, poz. 176, il. 29

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Księga Rodzaju: Wizyta aniołów u Sary i Abrahama, 1988

tusz, ołówek, papier, 20,5 x 29 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: Lebenstein 88
Na odwrocie napis: Lebenstein / "Księga Rodzaju" / "Wizyta aniołów u Sary i Abrahama" / 1988 / 24 x 32 cm / tusz i ołówek.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ilustracja do Obrotów rzeczy M. Białoszewskiego

57.2 x 36 cm
sygn. długopisem l.d.: Ilustracja do M. Białoszewskiego "Obroty rzeczy", p.d.: Lebenstein 1958 ? | 1959 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Adam i Ewa, 1988

pastel, tusz pióro, gwasz, papier,
69 x 49 cm
sygn. tuszem p.d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Akt, 1955

tusz, pióro pędzel, ołówek, papier milimetrowy,
36.5 x 25.5 cm
sygn. długopisem l.d.: LEBENSTEIN 55

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta z kotem, przed 1958

olej, płótno,
123 x 74 cm
na odwr. zamalowane przez autora popiersie kobiety
Do obrazu dołączone jest oświadczenie byłej właścicielki o otrzymaniu obrazu od artysty w 1958 r.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Poids lourds, I 1966

tusz pióro, lawowanie, papier ,
30 x 42.5 cm
sygn. l.d.: Lebenstein janvier 66, p.d.: "Poids lourds"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zjazd, 1964

tusz, gwasz, papier
37 x 53 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Łódż Charona, 1976

tusz, akwarela, papier
92 x 109 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wielki Kanion IV, 1981

gwasz, kredka, papier
53 x 91 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Deia Krutane

litografia, papier, 48,5 x 69 cm
(w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J.LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

VOL DE GRIS, 1963 r.

Olej na płótnie 80 x 130 cm
Sygnowany p.d. - "Lebenstein 63"
Obraz opisany na odwrocie - "J. Lebenstein / Octobre 1963 / Vol de Gris"
Wystawiany - Galeria Montjoie, Bruksela 1968 r.
- Galleria d`arte Galatea, Turyn 1970 r.
Na odwrocie nalepka `agence Maritime Delarme & Cie, Paris" oraz nalepka z wystawy w Galleria d`arte Galatea w Turynie z numerem 1482

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOMPOZYCJA Z FIGURAMI I LAMPĄ NAFTOWĄ

piórko, tusz na papierze milimetrowym,
44,5 x 35,3 cm w świetle p-p,
sygnowany długopisem p. d. "Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CORPS DE GARDE` 1973

litografia barwna,
48,5 x 68,5 cm,
sygnowana u dołu po lewej "Lebenstein 73", po prawej (nr odbitki) 74/100", pośrodku tytuł pracy.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figure 1961

technika mieszana, 23 x 23,5 cm w świetle passe- partout, karton,
sygn. p. d.: Lebenstein 61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCENA HISTORYCZNA, 1955-1956 r.

Tusz, gwasz na papierze 26 x 35,5 cm
Sygnowany p.d. "Lebenstein / 1955-56"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

sygn. p.d.
olej płótno
99.5x79.5

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

AKWARIUM

technika własna,
55 x 74 cm,
sygnowana ołówkiem "Akwarium B - JLEBENSTEIN"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura (Figure), 1961

tusz pióro, pedzel, papier,
23 x 23 cm
ygnowany brązową kredką l.d.: figure, p.d.: Lebenstein 61

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Medalione, 1968

długopis, tusz pędzel, papier,
36 x 25.4 cm
sygnowany długopisem pod kadrem rysunku l.: Lebenstein 68, p.: "Medalion"
[? - koniec słowa nieczyt.], na odwrocie oprawy nalepka Galerii Wahl

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1962

długopis, pastel, tusze barwne, pióro, papier,
42.8 x 26.8 cm
sygnowany długopisem l.d.: Lebenstein 62, stempel [?] p.d.: Lebenstein

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Spacerowicze (promeneurs), 1962

długopis, tusze barwne, pióro, pędzel, papier,
42.8 x 29.8 cm
sygnowany p.d. tuszem: "Promeneurs", niżej długopisem (nazwisko) i tuszem (data): Lebenstein 62

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scena casalinga II, 1967

pastel, kredka, 46 x 62,5 cm
na odwrocie: napisy autorskie i data 1967

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

MON OBRA...

technika własna, 100 x 70 cm,
sygnowany u dołu ołówkiem "Mon obra.../Jan Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

VENUS KLAWA

technika własna, 100 x 70 cm,
sygnowany u dołu "Venus Klawa 3/6 J. Lebenstein“

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KAIN I ABEL

technika własna, 100 x 70 cm,
sygnowany u dołu ołówkiem "Kain i Abel A/X J. Lebenstein“

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ODPOCZYNEK, 1955-1958 r.

Tusz na papierze milimetrowym 44 x 36 cm
Sygnowany p.d. "Lebenstein 1955-58"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WNĘTRZE, 1955 r.

Tusz na papierze milimetrowym 18 x 36 cm
Sygnowany p.d. "Lebenstein 55"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

EWA, 1988 r.

Olej na płótnie 60,5 x 30,5 cm
Sygnowany p.d. "Lebenstein"
Obraz opisany na odwrocie

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Postać przed oknem 1955-56

tusz, gwasz, papier minimetrowy, 58,5 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 1955-56?,
praca reprodukowana w "Przeglądzie kulturalnym" w 1957 roku

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SALOME, 1956

57 x 35,5 cm w świetle p-p,
sygnowany ołówkiem p. d. "Lebenstein 1956"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA WE WNĘTRZU, 1955

akwarela na papierze milimetrowym,
51 x 35,5 cm w świetle p-p,
sygnowana p. d. "Lebenstein 1955"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Punkt widzenia 1989

gwasz, pastel, papier, 49 x 63,5 cm, (w świetle passe-partout);

sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 89

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Deia Krutane

litografia
sygn. ołówkiem p.d.: J. Lebenstein w lewym dolnym rogu numer i napis : C/ 2 litogrfia DEIA KRUTANE
wym.: 48 x 69 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SPEKTAKL

1973 r.
Olej na płótnie 50 x 99,5 cm
Sygnowany l.d. "Lebenstein"
Na odwrocie stempel - "Galerie Koralewski / Paris"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

ZALOTY

1989 r.
Olej na płótnie 65 x 54 cm
Sygnowany l.d. "Lebenstein 89"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA NA KANAPIE

1966 r.
Litografia na papierze 28 x 35 cm
Sygnowany - "Lebenstein - 66"
Nakład - 76/80

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

9 Exe Ligne, 1965

tusz, akwarela
43,2 x 25,7 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Krówka 1974

piórko, tusz, gwasz, 63,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA ROZPIĘTA, 1962

akwarela, gwasz, papier,
50.5 x 39.8 cm
sygn. p.d.: Lebenstein 62, na ramie p.d. plastikowa cyfra z szablonu: 5

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

DWIE KOBIETY ZE SFINKSEM, 1973

litografia, papier,
49 x 69 cm
sygnowana oł. l.d.: Lebenstein 73, p.d.: 84/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Scena figuralna

tusz lawowany, gwasz, karton,
64 x 48.5 cm
sygnowany czarnym tuszem p.d.: Lebenstein 72

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

La Bosphore, 1988

69 x 90 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: Lebenstein 88

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sielanka, 1988

kredka, karton,
99 x 69.5 cm
sygnowany czarnym tuszem l.d.: Lebenstein 1988

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CORPS DE GARDE, 1973

litografia barwna, 48,5 x 68,5 cm, sygnowana u dołu po lewej "Lebenstein 73", po prawej (nr odbitki) "74/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

MOZARTFORTE, LATA 50.-60.

technika własna na papierze, 42,7 x 30 cm
sygn. p.d.: "J.LEBENSTEIN" u dołu: "A/7(?) MOZART(?)FORTE"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura

tusz, akwarela, papier, 40 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"NA BALKONIE", ok. 1956

kredka na papierze milimetrowym naklejonym na tekturę, 41,4 x 29,7 cm, sygnowany l. d. "LEBENSTEIN", szkic do obrazu "Na balkonie", ok. 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dwie postaci 1955-56

tusz, gwasz, papier milimetrowy, 58,5 x 42 cm; sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1955-56?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

KOBIETA WE WNĘTRZU

olej na płótnie, 100,5 x 81 cm, niesygnowany
podarowany obecnej właścicielce przez artystę w r. 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"NA BALKONIE", ok. 1956

kredka na papierze milimetrowym naklejona na tekturę, 41,4 x 29,7 cm, sygnowany l. d. "LEBENSTEIN“, szkic do obrazu "Na balkonie", ok. 1956

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Dwie postaci 1955-1956

gwasz, tusz, papier minimetrowy, 58,5 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 1955-56?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobiety, 1973

litografia, papier, 12/100, 48 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Lebenstein 73, p. d.: 12/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Zaloty, 1989

olej, płótno
65,5 x 54 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

CZTERY FIGURY

dwustronna odbitka graficzna, technika własna, sepia, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout), sygnowane ołówkiem l.g. "J.Lebenstein", na lewym dolnym marginesie ołówkiem A/ER

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Siedząca, ok. 1956

tusz, ołówek, papier milimetrowy,
59.3 x 41.7 cm
sygnowany oł. p.d.: Lebenstein 1956 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Półakt na tle wieży, 1985

litografia, papier,
49.5 x 31.5 cm
sygnowana oł. pod ryc. l.: XII/XV, p.: Lebenstein 85

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Portret kobiety z telefonem i kotem, 1974

tusz, prósz, atrament, ołówek, papier,
64 x 49 cm
sygnowany oł. (poprawione tuszem) p.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

GAWRON I, 1965

tusz na papierze, 44 x 30 cm, sygnowany u dołu: "Gawron I. Lebenstein 65"
Pochodzi z pracowni artysty.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Herb, 1969

olej, tusz, złoto, płótno
60,5 x 49,3 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

"FIGURA 2", 1961

gwasz, tusz, 24,5 x 23 cm
w świetle passe-partout, sygnowany l.d.: "Figura 2" oraz po prawej: "Lebenstein 61"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PARA

1984 r.
Akwarela na papierze 19,7 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany śr.d. - "Jan Lebenstein / 84"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ

1983 r.
Akwarela na papierze 28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany śr.d. - "Jan Lebenstein / 83"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WIZYTA ANIOŁÓW U SARY I ABRAHAMA

Ilustracja do Księgi Rodzaju
1988 r.
Tusz, ołówek na papierze 24 x 32 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCENA Z "FOLWARKU ZWIERZĘCEGO" ORWELLA, 1974

dwubarwna litografia, 64,8 x 46,7 cm, sygnowana ołówkiem "Lebenstein 74" oraz "E.A." (= odbitka autorska)

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Para przy stole 1955/56

rysunek tusz, gwasz, papier minimetrowy, 59,5 x 42 cm;

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Deia Krutane

litografia, papier, 50,5 x 70,5;
u dołu napis autorski: C/17 litografia DEIA KRUTANE J. LEBENSTEIN

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Suzanne, 1973

litografia brawna, papier
67,5 x 47,5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

TRZY FIGURY, 1958-1959

tusz, kredka, papier,
58.5 x 37.5 cm
sygnowany długopisem p.d.: Lebenstein 58-59

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCIANCIA OMNI PRESTE, 1962

długopis czarny, tusz pędzel, odcisk, papier,
43 x 31 cm
sygnowany oł. śr.d.: Sciancia omni preste [pyeste ?], tuszem p.d.: Lebenstein 62

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WYMIERZONY W SŁOŃCE, 1971

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany na odwr. l.g.: 100 x 81 niżej pośr.: A LENICA | WARSZAWA | 1971 | "WYMIERZONY | W | SŁOŃCE"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

SCENA HISTORYCZNA Z KRZYŻEM, ok. 1955

tusz, akwarela, papier,
26.8 x 35.8 cm
sygnowany oł. p.d.: Lebenstei [sic!] / 1955-56 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

MOTYW ZWIERZĘCY, 1966

litografia, papier,
32 x 42 cm
sygnowana oł. pod ryc. l.: Epreuve d`artiste, p.: Lebenstein 66

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

MINOTAUR, 1963

gwasz,
49 x 64 cm
sygnowany tuszem p.d.: Lebenstein 63

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PUCINELLA I PIĘKNOŚĆ (PUCINELLA ET BEAUTÉ), 1990

pastel, gwasz, tusz, pióro,
85 x 49 cm
sygnowany tuszem p.d.: Lebenstein 90, na odwr. oprawy napis l. g.: Pucinella et beauté

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Kobieta przy studni 1956

tusz, gwasz, papier minimetrowy, 59,5 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d. - Lebenstein 1956
Wyst.: Zachęta, Warszawa, maj 1992

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Stojąca kobieta

akwarela, gwasz, papier minimetrowy, 59,5 x 42 cm; sygn. p. d. - Lebenstein
wyst.: Zachęta Warszawa, maj 1992.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Pochód zwierząt

mieszana,
48.4 x 63.5 cm
sygnowany tuszem p.d.: Lebenstein 74

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Sonia

litografia, papier,
68.9 x 47.9 cm
Sygnowana oł. l.d.: Lebenstein 73, śr.d.: "Sonia", p.d.: 26/100

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura osiowa, 1961

tempera na papierze, 22 x 23 cm
sygnowana l.d.: "Figura", p.d.: "Lebenstein 61"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Corps, 1968

chiński tusz, kredka, 44,5 x 60 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: Lebenstein 68

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Ciało i jego sobowtór

mieszana,
66.5 x 96 cm
Sygnowany oł. p.d.Lebenstein 88. na plecach l.g. napis flamastrem Lebenstein / "Corps et son double" tamże nalepka ręcznie pisana atramentem34. Lebenstein / "Corps et son double"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Arc St. Denis

technika własna, 50 x 35 cm w świetle p-p.
na płycie p.d.: "Lebenstein 88/100"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Erotyka, 1974

technika własna (odbitka 61/100), 68,5 x 48 cm w świetle p-p, sygnowana i datowana po środku.: "Lebenstein 74".

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Spectacle, 1973

olej, płótno
50 x 99,5 cm

liczba obiektów: 1012