1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Zwierz

tusz, akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Kantor (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt Kostiumu I do spektaklu Nosorożec, 1961 r.

flamaster/papier, 29,5 x 21 cm
opisany u góry: 'I Kostüm | Ionesco "Nashörner"'
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Eugene Ionesco, reż. Piotr Pawłowski

Projekt kostiumu IV do spektaklu Nosorożec, 1961 r.

opisany u góry: 'IV Kostüm | Durchschnitt'
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, eugène ionesco, reż. Piotr Pawłowski

Projekt kostiumów do spektaklu Nosorożec, 1961 r.

flamaster, kredka/papier, 29,5 x 21 cm
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Eugène Ionesco, reż. Piotr Pawłowski

Człowiek Atrapa, projekt kostiumu, 1984 r.

akryl, papier naklejony płytę pilśniową, 180 x 110 cm
na odwrociu nalepka z opisem pracy: ‘TADEUSZ KANTOR | „CZŁOWIEK ATRAPA” | PROJEKT KOSTJUMU | 1984 | 110 x 180 | acryl’ oraz nalepka Galerie de France i stemple wywozowe
na blejtramie stemple wywozowe i numer inwentaryzacyjny

Projekt kostiumu III do spektaklu Wariat i Zakonnica, 1963 r.

flamaster/papier, 29 x 20 cm
opisany u góry: 'III Kostüm | zero teater'
Teatr zerowy, Stanisław Ignacy Witkiewicz

WŁAŚCIWE UŻYCIE APARATU FOTOGRAFICZNEGO, 1980

Projekt do spektaklu Teatru Cricot 2 Wielopole, Wielopole
tusz pióro, pędzel, gwasz, papier
22 x 28 cm
sygn. tuszem p.d.: tk
obok (częściowo na prostokątnej nalepce): Właściwe | użycie | aparatu | Fotograficz- | nego

KOLUMNA, 1956

rysunek do spektaklu Mątwa wg S.I. Witkiewicza
flamaster, pastel, papier
25,5 x 31,5 cm (w św. passe-partout)
sygn. brązowym flamastrem p.d. (na postumencie pierwszym od prawej): T. Kantor
poszczególne postumenty (oprócz skrajnego z lewej) podpisane ręką artysty:
– Pomnik – | K. ZRałek – | Pankiewicz
– 1956 [na podstawie postumentu], niżej: „Mątwa“ | Bezdeka – | K. Mikulski
– Poeta i jego pomnik
sygn. na odwr. passe-partout: p.g.: T. Kantor | „La colonne“ 1956- | „La pieuvre“ | de S. Witkiewicz | Theatre Cricot 2
na odwr. oprawy śr.g. nalepka wystawowa Biennale of Sydney z logo wystawy i napisem (mpis): TADEUSZ KANTOR | COLUMNS FOR THE MAGAZINE [sic!] „DIE TINTENFISCHE” 1956 | coloured drawing on paper | 26 x 32 cm | Collection: Johanna Ricard, | Konigstrasse.; niżej nalepka transportowa z nazwą i adresem AGDC (Australian Gallery Directors Council) oraz numerem skrzyni: Case 16/10; l.d. dedykacja długopisem obcą ręką, w znacznej części nieczytelna, datowana: 1993

Projekt plakatu „Umarła klasa” na dziesięciolecie spektaklu, 1985

technika mieszana, kredka, pastel, flamaster / papier
30 × 21 cm (w świetle passe-partout)
59,5 × 50,5 cm (w oprawie)
napis autorski w obrębie kompozycji: CRICOT |KANTO | 1985 | 1975

Zięć pułkownika - projekt kostiumu

gwasz, papier; 33,3 x 23,2 cm w św. p-p.;
napis p. d.: zięć pułkownika

Córka pułkownika - projekt kostiumu

sygn. l. d.: Kantor;
napis p. d.: córka pułkownika

Kuvert , 1965 r.

assemblage, olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T Kantor | 1965 '
na blejtramie nalepka wystawowa z Muzeum Sztuki w Łodzi (częściowo uszkodzona)

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | CRACOVIE | julliet 1963 | "peinture"'

Multipart, 1970

asamblaż, płótno, 120 x 110 cm
na odwrocie nalepka Galerii Foksal z opisem pracy, numer depozytowy Muzeum Śląskiego w Katowicach

W swoim żywiole

tusz/papier, 21 x 30 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'w swoim żywiole T.Kantor'

Przedstawiciele władzy - projekt do spektaklu

flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier o nieregularnym kształcie);
sygn. na podkładzie: t kantor (długopisem);
na odwrocie oprawy p. g. napis długopisem: Projekt do spektaklu / „Przedstawiciele władzy“ / „trzy
lub cztery postacie / w kaszkietach - leninówkach”.

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 65,5 × 80 cm
sygn. p. d.: Kantor
opisany na odwrocie: TKantor |I 57 Cracovie

Przekroje profile - cięcia i podziały, 1967-1968

flamaster, tempera, papier,
35 x 50,5 cm,
Opis autorski l.g.: "PRZEKROJE profile | CIĘCIA | i | PODZIAŁY"; śr.d.: "podziały oddzielają | układy o różnych przestrzeniach | tylko wtedy podział | ma rację - i nie jest | "dekoracyjny"".

* Droit de suite

Wykroje wycięcia, 1967-1968

flamaster, tempera, papier,
35 x 38,5 cm,
Opis autorski l.śr: "FORMA| KSZTAŁT, Którego | części formują się | w RÓŻNYCH | PRZESTRZENIACH"; śr.d.: "wykroje | WYCIĘCIA".

* Droit de suite

Malarstwo

tusz, papier milimetrowy, 38,5 x 28,5 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: TKantor

Bez tytułu, z Teki "Konfrontacje 63", 1963 r.

litografia, papier, 19,5 x 18 cm w świetle passe-partout,
sygn. na kamieniu p.ś.: Kantor

UMARŁA KLASA, 1975

tusze barwne, pastel, papier kremowy
29,5 x 20,7 cm
sygn. tuszem sepiowym śr.d.: ‘La classe morte’
p.d.: 75 t KantoR

Les personnages et les objets, 1972

olej / płótno
100 × 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: T. Kantor | Kraków | 7, 1972 | „Les personnages | et les objets”
na odwrociu na płótnie papierowa nalepka wywozowa z datą 10 I 73, na blejtramie papierowa nalepka z opisem: [nieczytelne] 1067A | T. KANTOR | „LES PERSONNA | GES | ET LES | OBJETS”

Informel, ok. 1960

olej, kolaż / papier
30,5 × 26,5 cm
sygnowany l.d. "t. Kantor"; na odwrociu nalepka z danymi pracy

Kompozycja II, 1966

olej, płótno, 35 x 40 cm
sygn. l.d.: 66 Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR STOCKHOLM XI 1966
na odwrocie częściowo uszkodzona papierowa nalepka Galerie Pierre ze Sztokholmu z opisem pracy

Szlachcic - projekt kostiumu

gwasz, karton czarny; 42,7 x 28,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: T Kantor

Kompozycja abstrakcyjna

technika mieszana, papier; 27,7 x 38 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: T. Kantor

"Kompozycja", 1958 r.

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Tadeusz / Kantor / II1958 / CRACOVIE'
na odwrociu nalepki z Działu Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej

Bez tytułu, 1965 r.

olej/płótno, 56 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'a notre Ami Adrian / tadeusz Kantor / New York / Mai 1965'

Szkice mężczyzn

flamaster/papier, 29,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout

"Ostrożnie tu trzęsie"

tusz/papier, 21,5 x 30 cm (arkusz)

Informel, 1959

tech. mieszana, płótno, 65 x 81 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR I 1959 CRACOVIE
na odwrocie na blejtramie napis: „25 p.” oraz nalepki: Saidenberg Gallery w Nowym Jorku, papierowa nalepka z napisem 25 points oraz papierowa nalepka Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie z odręcznie wypisanym numerem 45/59

Informel, 1960

tech. mieszana, płótno, 91 x 73 cm
sygn. l.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR / 10.X.1960

Multipart, 1970

assamblage, płótno, 120 x 110 cm
opisany na odwrocie: Tadeusz Kantor / IV 1970 / Kraków

SZKIC POSTACI SCENICZNEJ Z KRZESŁEM, 1971

flamaster, papier kremowy
28,7 x 19,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn brązowym atramentem p.d.: 71 | Kantor

Portret kobiety

Kredka, pisak, papier, 29 x 19 cm,
dat. l.d.: 12.VI.75. i sygn. p.d.

Zostałem porwany przez dziewczynę z cyklu dalej już nic, 1988 r.

akryl/płótno, 130 x 115 cm
na odwrociu nalepka wystawowa Muzeum Sztuki w Łodzi oraz nalepka wystawowa Galerie De France

Kompozycja abstrakcyjna, 1959 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | CRACOVIE | 1959'
na odwrociu naklejka wywozowa w języku angielskim

Trzej królowie

gwasz, tusz/papier, 29,5 x 20,5 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'Kantor'

Szkic postaci

tusz, flamaster, papier
20,5x23 cm
sygnowany p.d. "t. kantor"

Stary człowiek

tusz, gwasz, papier, 34,5 x 24 cm,
sygn. l.d.: TKantor, opisana p.d.: stary człowiek

Kostium II z Nosorożca

flamaster, papier, 29,5 x 21 cm,
opisany w obrębie kompozycji w języku niemieckim oraz u góry: "I Kostum/Jonesco/Nashorner"

Mężczyzna we fraku

flamaster, papier, 29, 5 x 21 cm

Bez tytułu, 1958 r.

monotypia, karton, 29,5 x 42 cm,
sygn. l.d.: TKantor, opisana i dat. ołówkiem na odwrocie "bez tytułu" 1958

Marstrand, 1961

olej, płótno, 50 x 60 cm
sygn. p.d.: Kantor; na odwrocie: T.KANTOR/8.1961.MARSTRAND

Obiekt, 1965

metal, 47 x 27 cm
sygnowany: T. Kantor

Informel, 1961

olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. p.d. Kantor
opisany na odwrocie: T.KANTOR/III 1961/CRACOVIE

SZKIC POSTACI SCENICZNEJ, lata 80. XX w.

tusz pióro, collage, papier kremowy (na odwr. czarny)
27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)

Object pictural, 1964 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany p.d.: ‘Kantor’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘T. KANTOR | II 1964 | CHEXBES | LE ROCHER | “Object picturial”’
na blejtramie stemple: ‘Kolekcja Fibak Monte Carlo’

Posłaniec - projekt kostiumu do sztuki Antygona, przed 1957

gwasz/papier, 44 x 35 cm
u dołu autorski podpis: Posłaniec

Widok na Wawel, ok. 1935 r.

pastel, tektura, 36,3 × 34,8 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: T. Kantor
na odwrocie pejzaż z drzewami

Ucieczka

tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor.

Ukrzyżowany - szkic do sztuki teatralnej

flamaster, pastel, papier; 17,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: t kantor (kredką).

BEZ TYTUŁU (POSTAĆ Z OBRAZEM), ok. 1987

tusz sepia, pióro, papier kremowy
32 x 25,8 cm
sygn. p.d.: Kantor

BEZ TYTUŁU

tusz pióro, akwarela, papier kremowy
18 x 26,5 cm
w p.d. rogu okrągły autorski stempel z napisem w otoku: t. Kantor, na nim sygnatura odręczna tuszem: T. Kantor

Projekt plakatu do przedstawienia Umarła klasa na dziesięciolecie spektaklu, 1985

technika własna (kredka, flamaster), papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany p. g.: CRICOT / KANTO / 1985 / 1975.

Peinture, 1963 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1963 | Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | "PEINTURE" | 1963'
na blejtramie nalepka z Städt. Kunstgalerie Bochum

Taszyzm, 1956

olej, płótno, 60 x 80 cm
na odwrociu: "T. Kantor / Kraków X 1956 / wystawy: WARSZAWA - SALON PO PROSTU / BELGRAD / LUBLANA / ZAGRZEB"; na ramie naklejka REMPEX

PEINTURE, 1961

tech. mieszana, płótno, 80,7 x 99,8 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR HAMBURG VI 1961

PEINTURE, 1962

tech. mieszana, płótno, 80,3 x 99,5 cm
sygn. p.d.: Kantor 1/1962
opisany na odwrocie: 40 points T. KANTOR PARIS 27 I 1962

Ptakom niebieskim, 1961

Collage, tusz, papier; wym.: 15 x 23 cm; sygn. p.g.: Kantor / 1961. Pod kompozycją tytuł. Praca pochodzi z kolekcji skandynawskiego krytyka sztuki. W 1961 artysta prowadził wykłady na Wydziale Malarstwa Hochschule fur Bildende Kunste w Hamburgu oraz w Szwecji.

KURKA WODNA (TADZIO I CADYK Z TRĄBĄ), 1967

collage, tusz pióro, flamaster, gwasz, papier (rysunek na dwóch sklejonych arkuszach naklejony na czarny karton i plecy z tektury
35 x 37,2 cm
sygn. d.: Tadzio 1967 cadyk z trąbą | Kurka Wodna
na odwr. pleców dedykacja: Stasiowi | 30 Lat Krzysztoforów | niech nam żyje! | Tadeusz Kantor | 2 III 87

BEZ TYTUŁU, ok. 1960

olej, mieszane spoiwa, papier, tektura
60,5 x 50,8 cm
sygn. p.d.: Kantor

Figury i postaci, 1976 r.

Zestaw 5 plansz w kartonowej tece: zestaw nr 93/300, druk artystyczny, 39,8 x 29,4 cm, sygn. ołówkiem p.d.: T. Kantor, l.d. 1976, 93/300

Karykatura - autoportret, 1990 r.

tusz, papier, 26 x 19,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p.d.: A / Kantor / g.19 / 22 I 90

Sąd [tytuł umowny]

tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 18,5 x 27,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor.

Projekt kostiumu do spektaklu Umarła klasa

gwasz, flamaster na bibułce, 30 x 20,5 cm
sygn. p. d. : Tkantor

INFORMEL, 1961

tech. mieszana, dykta, 49 x 64 cm
sygn. p.d.: Kantor / XI 1961

PROWENIENCJA
Polska, kolekcja prywatna

DYREKTOR KABARETU

gwasz, papier, 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: T Kantor
opisany p.d.: Dyrektor Kabaretu

Parasol I (Parapluie I), 1966 r.

tynk malarski, olej/płótno, 66 x 73,5 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. Kantor | CRACOVIE | 1966'
na blejtramie: '"Parapluie" I | Nr 6. | Katal. | exposit. | G. Pierre | Stockholm | 1966'
na odwrociu etykieta ze stemplem, datą 2 lipca 1968 oraz opisem obrazu

- kolekcja prywatna, USA
- Tadeusz Kantor, wystawa indywidualna, Galerie Pierre, Sztokholm, 26.11-11.12.1966
- Tadeusz Kantor, katalog wystawy indywidualnej w Galerie Pierre, Sztokholm 1966, poz. 6, s. nlb. (spis)

Postać i parasol

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
na odwrociu napis: '1950T.K. | Tadeusz Kantor | "Postać i parasol" | kraków | 1950'
na blejtramie nalepka z domu aukcyjnego Agra-Art w Warszawie

- Agra-Art, Warszawa

Informel, 1963 r.

olej/płótno, 81 x 99 cm
sygnowany i datowany p.d.: '63 | Kantor'
na blejtramie nalepka transportowa z opisem obrazu oraz z domu aukcyjnego Agra-Art w Warszawie z 2004 roku

- Desa Unicum, 2003
- Agra-Art, 2004
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Szkic

akwarela, tusz, papier, 36 × 21 cm
p. d.: okrągła autorska pieczątka z napisem w otoku: T.Kantor oraz wypełniona odręcznie T. Kantor/16.12.80

INFORMEL, 1959

olej, płótno, 81 x 100 cm
sygn. p.d.: Kantor
sygn. i opisany na odwrocie: T.KANTOR / I 1959 / CRACOVIE | na blejtramie nalepka z Saidenberg Gallery z Nowego Jorku

PROWENINCJA:
Belgia, kolekcja prywatna
Londyn, aukcja Domu Aukcyjnego Christie's, 24.06.2016, poz. 80
Nowy Jork, Saidenberg Gallery

SYNKU W NIEBIE WIATR WIELKI, NIE CHODŹ DO NORYMBERGII, 1984

tech. mieszana, papier, 59 x 43,5 cm
sygn. p.d.: 22.05.84 / T. Kantor

PROJEKT II, lata 60. XX w. [?]

akwarela, gwasz, tusz, ołówek, papier kremowy
30,4 x 24,2 cm
sygn. tuszem p.g.: T Kantor
na odwrocie nalepka mpis: TADEUSZ KANTOR
na odwr. oprawy nalepka mpis: TADEUSZ KANTOR | PROJEKT II

Egzekucja według Goi (Emballage d’après Goya: L’exécution), 1970 r.

collage, olej, tusz/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany okrągłą pieczęcią p.d.: 'T. Kantor' oraz odręcznie 'T. Kantor'

- Muzeum Sztuki, Łódź (depozyt artysty)
- Galerie de France, Paryż (zakup bezpośrednio od artysty)
- kolekcja prywatna, Niemcy (od 2001)
- kolekcja prywatna, Polska (od 2006)

- Muzeum Śląskie, Katowice, Polska, 2015
- Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, Polska, 2006
- Kunsthalle Wien, Wiedeń, Austria, 2005
- Antonio Saura's Foundation, Cuenca, Hiszpania, 2003
- Museum of Saragossa, Saragossa, Hiszpania, 2002
- Collegiale Saint-Pierre-Le-Puellier, Orlean, Francja, 2000
- Muzeum Narodowe, Kraków, Polska, 1999
- Fundacion Arte y Technologia, Barcelona, Hiszpania, 1997
- Kunsthalle Nürnberg, Norymberga, Niemcy, 1996
- Arti Grafiche Motta, Mediolan, Włochy, 1991
- Centre d'Arts Contemporains, Orlean, Francja, 1990
- Kulturhuset, Sztokholm, Szwecja, 1975
- Whitechapel Gallery, London, Anglia, 1974
- Henie Onstad Artcenter, Oslo, Norwegia, 1973

- The Impossible Theatre/Teatr niemożliwy, Kunsthalle, Wiedeń; Zachęta, Warszawa 2006, s. 105 (il.)
- Lech Stangret, Tadeusz Kantor. Malarski ambalaż totalnego dzieła, Kraków 2006, s. 110 (porównaj)
- Tadeusz Kantor. Interior imaginacji, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa-Kraków 2005, s. 165 (porównaj)
- "Plenne Marge", tom 33, Paryż 2001, s. 21 (il.)
- Kantor. Motywy hiszpańskie w twórczości Tadeusza Kantora, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie 1999, s. 55, poz. 12 (il.)
- Krzysztof Pleśniarowicz, Kantor - a to Polska właśnie, Wrocław 1997 r., s. 184 (il.)
- La escena de la memoria, Ed. Fundacion Arte y Technologia, Madryt 1997, s. 99, poz. 21 (il.)
- katalog wystawy w Kunsthalle Nürnberg, Norymberga 1996, poz. 38 (il.)
- Tadeusz Kantor, My Creation, My Journey, ed. Sezon Museum of Art, Tokio 1994, s. 211, poz. 159 (porównaj)
- Tadeusz Kantor - les voies cle la creation theatrale, CNRS Editions, Paris 1993, s. 33, poz. 15 (il.)
- Kantor - Ma creation, Mon voyage, Scarrpetta Guy, Ed. Plume, Paryż 1991, s. 134, poz. 154 (il.)
- Borowski Wiesław, Tadeusz Kantor, Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1982, s. 73 (porównaj)
- Tadeusz Kantor, emballages 1960-76, katalog wystawy w Whitechapel Gallery, Londyn 1974, s. nlb.

Informel, 1960 r.

olej/płótno, 74 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | KRAKÓW | IV 1960'

- kolekcja prywatna, USA
- kolekcja prywatna, Kraków
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Tadeusz Kantor. Informel, Galeria Starmach, Kraków, czerwiec - lipiec 1999

RYSUNEK DO SPEKTAKLU PT. KURKA WODN, PREMIERA, 1967 r.

flamaster/papier, 20,5 x 29 cm
sygnowany p.d.: T. Kantor

Grająca

akwarela, gwasz, papier; 26 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: TK;
na odwrocie dedykacja: W dniu Imienin Zo.. (przysłonięte oprawą) / Tadeusz K.

Informel, 1962

technika własna, olej, płótno; 72 x 84,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 12.62 / Kantor;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: T. Kantor / Cracovie / XII 1962 / "peinture";
na odwrocie:
- fragment nalepki z opisem: T. Kantor: Abstrakcja. / 12/62 " / K 266/II/63;
- pieczęć (nieczytelna)

Widok na Wawel, ok. 1935 r.

sygn. p. d.: T. Kantor
na odwrocie pejzaż z drzewami
Reprodukowany i wystawiany: Tadeusz Kantor, Pejzaż w twórczości malarskiej i rysunkowej Tadeusza Kantora, Archiwum Cricoteki, ul. Kanoniczna 5, Kraków, 7 VII - 30 IX 2005 r. Tadeusz Kantor mniej znany, Pałac Krzysztofory, Kraków, 13 VI - 31 XII 2003

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Postać w kapeluszu, 1939 r.

akwarela, papier, 15,5 × 12,5 cm
sygn. p. d.: TKantor oraz dat. l. d.: 1939

Ptakom niebieskim, 1961

Collage, tusz, papier; wym.: wym.: 15 x 23 cm; sygn. p.g.: Kantor / 1961. Pod kompozycją tytuł. Praca pochodzi z kolekcji skandynawskiego krytyka sztuki.

Pasterz - Projekt kostiumu do przedstawienia Dama Pikowa z 1952 r.

ołówek, gwasz, papier; 32,5 x 22 cm;
u dołu, pośrodku napis autorski (?): pasterz / Balet;
na odwrocie napisy wtórne ołówkiem i kredką m.in.: T.KANTOR.

Grafini - Projekt kostiumu do przedstawienia Damy Pikowej z 1952 r.

ołówek, tusz (?), gwasz, papier; 33,7 x 26,7 cm;
u dołu napis autorski: Grafini / I scena;
na odwrocie napis wtórny: T KANTOR (ołówkiem).

KOMPOZYCJA, 1957

olej, płótno, 65,5 x 80 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: TKantor / I 57 Cracovie

Z CYKLU MULTIPART, 1970

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Montreal, Kanada
lata 70. XX w. - zakup w warszawskiej Desie

Parapluie - Emballage z cyklu Multipart, 1970 r.

asamblaż, olej/płótno, 111 x 122 cm
na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu z Galerii Foksal w Warszawie

- Tadeusz Kantor, Multipart, Galeria Foksal, Warszawa, luty 1970

Szewcy, 1971 r.

tusz/akwarela/flamaster/papier, 21.00 x 29.50, oprawiony, sygnowany p.d: 'T. Kantor'

- Galeria "GEST" Sławomir Boss, Łódź, 1997

*opłata droit de suite

Figury i postaci, 1976 r.

Zestaw 5 plansz w kartonowej tece: zestaw nr 93/300, druk artystyczny, 39,8 x 29,4 cm,
sygn. oł. p.d.: T. Kantor, l.d. 1976, 93/300

Kreon, projekt kostiumu

gwasz/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.d.: 'KREON'

Kompozycja abstrakcyjna

flamaster, kredka, tusz/papier, 24 x 19,3 cm
sygnowany p.d.: 'T. Kantor'

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

Cykl rysunków - projekty kostiumów i scenografii do spektaklu Niech sczezną artyści

Flamaster, kredka, gwasz, pastel, papier, 56,5 x 43 cm,
sygn. p.d.: T. Kantor dat. 22.05.84, p.g. autorski napis: Synku w niebie wiatr wielki, nie chodź do Norymberki.

Obraz, 1963 r.

olej, collage/płótno, 62 x 71,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: '6.1963 Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. Kantor | 1963 | 6. | PEINTURE (63) PARIS'
na odwrociu i blejtramie numery inwentarzowe, papierowa nalepka z opisem pracy, nalepka z Galerie De France oraz nalepka z Christie's

- Galerie de France
- kolekcja prywatna, Francja

PEINTURE, 1961

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. l.d.: Kantor
op. na odwrocie: T. Kantor III 1961 Cracovie

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc’a M. Spiegla, USA

PROFESOR, 1960

Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun" dla aktora Kazimierza Witkiewicza
Akwarela, ołówek, karton; 38,5 x 25,2 cm

REPORTER, 1960

Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun" dla aktora Janusza Sykutery
Akwarela, ołówek, długopis, karton; 35 x 25,2 cm

KELNER, 1960

Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun" dla aktora Janusza Zawirskiego
Akwarela, ołówek, karton; 34,6 x 25,2 cm

STRAŻNIK WIĘZIENNY, 1960

Projekt kostiumu do przedstawienia Rakieta "Piorun"
Akwarela, ołówek, karton; 36,2 x 25 cm

Projekt kostiumu do spektaklu: Umarła klasa

pisak, gwasz, papier bibułkowy; 30 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: TKantor.

Projekt scenografii

gwasz, collage, papier; 16 x 23 cm (w świetle oprawy).

Bez tytułu, lata 80.

rysunek na papierze (pastel, flamaster, węgiel), 17 x 26 cm, w opr. 50 x 57,5 cm,
sygn. z przodu, u dołu po prawej stronie 'KANTOR'

Postać, 1990

akwarela, papier; 23,8 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: T Kantor / g. 17 / 22 I 90

Przedstawiciele władzy

flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier nierówno oddarty);
sygn. na podkładzie: t kantor;
na odwrocie oprawy p. g. napis długopisem: Projekt do spektaklu / "Przedstawiciele władzy“ /
"trzy lub cztery postacie / w kaszkietach - leninówkach“

Parasol

tusz/papier, 42 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'TKantor'

bez tytułu, 1948

pastel, tusz, papier, 20,5×29 cm
sygnowany l.d. w pieczęci autorskiej "T. Kantor 1948", poniżej "8 maja | Stasiowa"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja Stanisława Balewicza

Kobieta za oknem, 1976

Technika mieszana: tusz, gwasz; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. p.d.: t. kantor; powyżej dedykacja: Drogiemu Jerzemu / Tadeusz; powyżej pieczęć autorska t. kantor z wpisaną flamastrem datą 1976, na niej napis tuszem: Kraków / T. Kantor. Pod kompozycją pieczątka tuszowa Teatr Cricot 2. Pod nią tytuł: Kobieta za oknem / "Umarła klasa". Praca naklejona narożnikami na kremowy karton.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Trzy postaci, 1980

Technika mieszana: akwarela, pisak, gwasz, kredka na bibule; wym.: 25 x 21 cm; sygn. i datowany l.d.: 1980 / T. Kantor; w obrębie kompozycji dedykacja: Oleńce i Jerzemu; kompozycja to pamiątkowy, wspólny portret Aleksandry Kurczab i Jerzego Pomianowskiego oraz autoportret Tadeusza Kantora.

Po wszystkim, 1983

Technika mieszana: tusz, gwasz, kredka na papierze; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. i datowany p.d.: 1983 ‘ "Po wszystkim" / T. Kantor; poniżej dedykacja: Oleńce i Jerzemu. Kompozycja figuralna.

asamblaż, olej/płótno, 120 x 110 cm

- Galeria Foksal, Warszawa, luty 1970
- Pierre Pauli, Lozanna, do 31.08.1970
- galeria Dey Gosse, Soho, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Permettez

kolaż, olej/płótno, 67,3 x 83,3 cm
opisany na odwrociu: 'Kraków | T. Kantor | format: 65 x 81 | napis na obrazie | titre: "Permettez" | emballage | X 1969'
- Tadeusz Kantor. Malarstwo, Piękna Gallery,
Warszawa, 17.12.2015-15.03.2016

Obraz, 1963 r.

technika mieszana , olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'

- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 2014

Projekt kostiumu C1-6 - Chłopiec z gazetami, 1984 r.

akryl/płyta, 180 x 110 cm
sygnowany na odwrociu, na blejtramie: 'Kantor'
na odwrociu naklejka transportowa z Galerie de France, naklejka z opisem pracy: 'TADEUSZ KANTOR | "CHŁOPIEC Z GAZETAMI" | 1984 / 110 x 180 | acryl' oraz stempel wywozowy

- Galerie de France, Paryż
- Dom Aukcyjny Rempex, 2005

Multipart, 1970 r.

na odwrociu dwie papierowe naklejki z opisem obrazu, w tym jedna z Galerii Foksal w Warszawie

- Galeria Foksal, Warszawa
- kolekcja prywatna

KOŃ MÓJ NIEZWYCIĘŻONY, 1952

monotypia, papier, 16 x 28,5 cm
opisany i sygn. u dołu: Koń mój niezwyciężony Kantor 7.XI.52
W załączeniu opinia dr Bożeny Kowalskiej

INFORMEL, 1958

olej, płótno, 103,5 x 116 cm
sygn. p.d.: Kantor/ IX 58
op. na odwrocie: T. KANTOR/ IX 1958/ STOCKHOLM

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja Theodora Ahrenberga, Szwecja
zakup od artysty

PEINTURE, 1961

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. l.d.: Kantor

PROWENIENCJA:

Emballage romantique, 1966

technika własna, płótno, 97 x 130 cm
sygn. p.d.: Kantor
na odwrocie: Tadeusz Kantor/Cracovie/5,1,1966/emballage romantique

Pochodzenie: prywatna kolekcja w Nowym Jorku.

Bez tytułu, 1961

olej, płótno; 100 x 81 cm
sygn. p.d.: 1961/ Kantor
na odwrocie: HAMBURG T.KANTOR/ VII 1961

Postać, 1964 r.

ołówek, flamaster, kolaż/papier, 22 x 19,5 cm
sygnowany, datowany i opsiany u dołu: 'TKantor | Chexbres 1964 | à Mlle | Eriksson'

Ambalaż z parasolem, 1973

technika mieszana/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:36 cm
sygnowany: 'T.Kantor'
sygnowny p.d.: 'T. Kantor'
na odwrociu dedykacja: 'p. Styczyńskiemu | t. Kantor | 1973'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 29.

Bez tytułu, 1948

flamaster, pastel, gwasz, papier,
20,5 × 29 cm
sygn. l. d.: T. Kantor w obrębie pieczątki
własnej artysty; u dołu dedykacja: 8 maja/Stasiowi

Bez tytułu, z cyklu Ludzie i piasek, 1969

flamaster, papier, 20 × 29 cm
sygn. l. d.: Kantor

Z CYKLU MULTIPART - EGZEMPLARZ NR 12, 1970

olej, płótno, asamblaż
120 x 110 cm
Na odwrocie na krośnie kopia nalepki: GALERIA FOKSAL PSP | Warszawa 1, ul. Foksal 1/4 | AUTOR Tadeusz Kantor | Tytuł Multipart | WYSTAWA 40 egz. multipartów | DATA luty 1970
Na odwrocie na płótnie naklejona kopia umowy między autorem pracy a nabywcą oraz kopia warunków tejże umowy.
Oryginały w/w dokumentów w załączeniu.
Obraz po konserwacji; usunięto efekty interwencji nabywcy przywracając stan pierwotny, wymianiono podobrazie.

Obraz pochodzi z kolekcji pierwszego nabywcy, który kupił go bezpośrednio od T. Kantora na pierwszej wystawie Multipartu.

Obraz wystawiany i opisany:
- Multipart, Galeria Foksal, Warszawa 1970;
- Multipart, Galeria Foksal, Warszawa 1971.

PEINTURE, 1961

olej, emalia, płótno, 99,7 x 81,3 cm
sygn. i dat. p.d.: `7.61 Kantor’
op. na odwrocie: `HAMBURG VII 1961 T.KANTOR’

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc'a M. Spiegla, USA .

PEINTURE, 1962

olej, emalia, płótno,100 x 80,7 cm
sygn. i dat. l.d.: `1962 Kantor’
op. na odwrocie: `T.KANTOR PARIS I 1962’

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc'a M. Spiegla, USA.

Informel, 1958 r.

olej/płótno, 73 x 116 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kantor | IX 1958'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | IX 1958 | SZKOKHOLM'
na odwrociu papierowe naklejki wywozowe, naklejka porządkowa z opisem obrazu z kolekcji Theodora Ahrenberga oraz naklejka celna

- kolekcja Theodora Ahrenberga, Sztokholm - kolekcja prywatna, Polska

Kompozycja, 1961 r.

tusz/papier, 27 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'TKantor', opisany i datowany p.ś.: 'Paris | 1961'

Portret, 1939 r.

akwarela/papier, 15,5 x 12,5 cm
sygnowany p.d.: 'T Kantor', datowany l.d.: '1939'

Szkic, 1989 r.

tusz lawowany, papier, 35 x 21 cm;
sygn. p. d.: okrągła pieczątka "Kantor", odręcznie: T. Kantor

Informel, 1960

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie napisy autorskie: T. KANTOR/ XI 1960/ CRACOVIE

Lit. (wybrana): K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99-141; Tadeusz Kantor. Malarstwo i rzeźba [katalog wystawy oprac. Z. Gołubiew], Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1991, s. 12-14; T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50-98.

Wózek - projekt

tusz/papier, 20 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: 'RYSUNEK - PROJEKT TADEUSZA KANTORA do spektaklu "NIECH SCZEZNĄ ARTYŚCI"

Grająca

akwarela, gwasz/papier, 26 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'TK'
na odwrociu dedykacja: 'W dniu Imienin (nieczytelnie) | Tadeusz K.'

Peinture, 1962

olej, szkliwo, 96,3 x 129,6 cm
sygn. i dat. na odwrocie: T.KANTOR II 1962 PARIS

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc'a M. Spiegla, USA

Peinture, 1959

olej, szkliwo, lakier, płótno, 81 x 99.7 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T.KANTOR V.1959 PARIS
na odwrocie uszkodzona nalepka z Saidenberg Gallery w Nowym Jorku

PROWENIENCJA:

Pierogi, 1982 r.

olej/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Kantor | 1982'
opisany na odwrociu: 'KANTOR | BIENNALE | DI | VENEZIA | 56', oraz na blejtramie: 'KANTOR - PIEROGI'
na odwrociu nieczytelne stemple wywozowe, dwie francuskie naklejki wywozowe z opisem obrazu, znaczek celny oraz papierowa nalepka z Biennale w Wenecji z 1982 roku z numerem '56'

- "Métamorphoses", wystawa indywidualna w Galerie de France, Paryż, 1982 r.
- Biennale w Wenecji, 1982 r.

Peinture C, 1958 r.

olej/płótno, 75 x 67,5 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: '"PEINTURE C" | TADEUSZ | KANTOR | II 1958 | Cracovie'
na odwrociu papierowa nalepka Miejskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie

bez tytułu

1990
gwasz, kredka, tusz, papier, 17 x 14 cm

bez tytułu

1990

Kompozycja, 1963

olej, płótno
50 x 65 cm
sygn. i dat. p. d.: 5 / 1963 Kantor

Taszyzm, 1956

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i opis na odwrocie: T. Kantor/ Kraków X 1956/ Wystawy: WARSZAWA - SALON "PO PROSTU"/ BELGRAD/ LUBLANA/ ZAGRZEB (napis późniejszy)

*do pracy doliczana jest opłata z tytułu droit de suite

Mistrz Wit, 1985

akwarela, tusz, papier, wym. 28 x 19,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d .: T Kantor

Figury i postaci, 1976

Zestaw 5 plansz w kartonowej tece, zestaw nr 76/300, druk artystyczny, wym: 39,8 x 29,4 cm,
sygn. oł. p.d.: T. Kantor, l.d.: 1976, 76/300

Obraz VII, 1960 r.

olej/płótno, 87 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | I.1960 | CRACOVIE' oraz nalepka wywozowa z opisem i pieczęcią Urzędu Konserwatorskiego w Krakowie z maja 1960, na blejtramie nalepka 'XXX. Biennale Internazionale di Venezia - 1960 | 318' oraz naklejka celna

- XXX Biennale w Wenecji, czerwiec - wrzesień 1960
- Zdzisław Kępiński, Tadeusz Kantor, XXX Biennale di Venezia 1960, Section polonaise, katalog, Warszawa 1960 (reprodukcja na stronie nienumerowanej, tytuł obrazu w katalogu "Peinture VII").
- Lech Stangret, Tadeusz Kantor, malarski ambalaż totalnego dzieła, [red.] Krystyna Czerni, Kraków 2006, s. 33 (il.)

Z cyklu Multipart, 1970-71 r.

asamlaż, olej/płótno, 120 x 110 cm
na odwrociu naklejka depozytowa z Muzeum Śląskiego w Katowicach

- Galeria Foksal, Warszawa, 1970
- depozyt Muzeum Śląskie, Katowice

Z cyklu Multipart-szkice (1970)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
29.5x20.5 cm

Ambalaż: Parasol i postacie, 1967

ambalaż, płótno, 149,5 x 124,5 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: t. Kantor
sygn. na odwrocie na górnej listwie: T. Kantor
na wertykalnej listwie: T. Kantor
opisany na odwrocie: Tadeusz/ KANTOR/ 1967/ Cracovie/ Emballage: Parapluie/ et/ figures
oraz: EMBALLAGE/ PARAPLUIE ET FIGURES/ 1967

Widok na Wawel / Pejzaż - obraz dwustronny, ok. 1935 r.

pastel, tektura; 34,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor
na odwrocie nalepki z napisem ołówkiem: Szkic do obrazu/ "W tym obrazie muszę pozostać" oraz z wystaw: "Tadeusz Kantor mniej znany", Pałac Krzysztofory 13.VI - 31.XII.2003 r. ze stemplem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa; "Pejzaż w twórczości malarskiej i rysunkowej Tadeusza Kantora", 7.VII - 30.IX.2005 r. z Archiwum Cricoteki, ul. Kanoniczna 5, Kraków

Postać w wannie

kredka, tusz/papier, 20 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: ' T Kantor'

OPINIE:
- w załączeniu certyfikat autentyczności wystawiony w 2006 roku przez Marię Stangret-Kantor

Strach na wróble

technika mieszana, tempera, tusz, folia/papier, 22 x 14 cm
sygnowany p. d. : ‘Kantor | Pologne', w l.d.: 'epouvantail'

Dokąd?, 1988

flamaster, pastel, papier;
28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 1988/ t kantor

*do wylicytowatej ceny doliczana jest opłata droit de suite

Informel, 1960

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor
Lit. (wybrana): K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99-141; Tadeusz Kantor. Malarstwo i rzeźba [katalog wystawy oprac.
Z. Gołubiew], Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1991, s. 12-14; T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50-98.

Rah-ciah, 1956

olej, płótno; 100,5 x 110, 5 cm;
sygn. na odwrocie: KANTOR/ 1956 KRAKóW/ TYTUŁ: "RAH-CIAH"/ LE TITRE "RAH-CIAH"

Lit: Mieczysław Porębski “Maria Jarema i Tadeusz Kantor w salonie 'Po Prostu.'" (1956). nr. 52-53

Bez tytułu (1988)

sygn. dat. p.d.
tusz, pastel, papier
29x20 cm

akryl, papier naklejony płytę pilśniową,180 x 110 cm
na odwrociu nalepka z opisem pracy: `TADEUSZ KANTOR | "CZŁOWIEK ATRAPA" | PROJEKT KOSTJUMU | 1984 | 110 x 180 | acryl` oraz nalepka Galerie de France i stemple wywozowe

- Galerie de France, Paryż
- kolekcja prywatna, Łódź
- "Tadeusz Kantor (penitures, objets, dessins - Maria Stangret (penitures), Maison de la Culture, Grenoble, 5.10- 20.12.1984
- "Tadeusz Kantor", Festival d`Avignon, lipiec 1985
- "Tadeusz Kantor et après...", Collégiale Saint-Pierre-Le-Puellier, Orléans, 22.09-29.10.2000
- "Malowanie progów w 100. rocznicę urodzin Tadeusza Kantora", Muzeum Śląskie, Katowice, 16.05-31.07.2015
- Porównaj: Tadeusz Kantor - Rysunki z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, katalog wystawy, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Galeria Bielska BWA, 2001
- Porównaj: Tadeusz Kantor - malarstwo i rzeźba, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 1991, s. 16

Bez tytułu, 1965 r.

olej/płótno, 56 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `à notre Ami Adrian | tadeusz Kantor | New York | Mai 1965`

z cyklu Multipart, 1970

asamblaż na płótnie, 120 x 110 cm

KOSTIUMY DO POWROTU ODYSA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO, 1943

gwasz, tusz pędzel, papier
26 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. (być może późniejsza niż rysunek) p.g.: Kostjumy do | "Powrotu Odyssa" | St. Wyspiańskiego, p.d.: 1943 | T. Kantor
na odwr. napis flamastrem: Nr. 17. | Powrót Odyssa
poniżej nalepka DESY z danymi obrazu

DIMENSION ORIGINELLE, lata 70-te

technika mieszana, tempera, tusz, 42 x 56 cm
sygnowany p.d.: TKANT w obrębie pieczątki własnej artysty

Bez tytułu, 1963 r.

collage/papier, 43 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `1963 | Kraków | Kantor`
OPINIE: - praca posiada potwierdzenie autentyczności wydane przez Lecha Stangreta

Taszyzm, 1956

olej, płótno; 60 x 80 cm;

Lit. M. Porębski Deska. "Chciałbym aby kiedyś profesor Porębski napisał esej o tym małym przedmiocie" (świadectwa, rozmowy, komentarze), Łódź, 1997

Projekt kostiumu, 1957

Tempera, długopis, kredka, karton;
wym.: 44,5 x 34 cm. Postać Sekretarza (w tej roli M. Ziobrowski) w spektaklu "Don Juan"Tadeusza Rittnera;
premiera w Teatrze Kameralnym 1 lutego 1958.

Informel, 1960

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: Kantor

Obraz, 1965 r.

olej/płótno, 81 x 99,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: `65 | Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | CRACOVIE | 2, 1965 | "peinture"`

- "37 artistes polonais contemporains", Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, pazdziernik - listopad 1965
- 37 artistes polonais contemporains, katalog wystawy, Musée de Tel Aviv, Pavillon Helena Rubinstein, Tel Awiw 1965, reprodukcja czarno-biała, s. nlb.

Bez tytułu - Parasolki, 1970

flamaster, papier;
29 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1970 / t. kantor; oraz powyżej wtórne napisy ołówkiem: t. kantor oraz wzdłuż krawędzi arkusza Multiprit '70; na odwrocie okrągła pieczęć z pracowni Tadeusza Kantora

Szkice domów

tusz/papier, 21 x 30 cm
sygnowany p.d.: `T. Kantor`

flamaster/papier, 20 x 28,5 cm
sygnowany p. d.: `T Kantor`

Portret młodej kobiety

węgiel, papier, 67 × 57 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: TKantor

Ukrzyżowany

kredka/papier, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'T Kantor' na pieczęci autorskiej

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 62 x 71,5 cm
datowany i sygnowany p.d.: `1963 Kantor`
na odwrociu papierowa naklejka z Galerie de France oraz naklejka z opisem: `TADEUSZ KANTOR | PEINTURE (Paris 6.1963) | (..)` (opis powtórzony na płótnie)

SZKIC SYTUACJI TEATRALNEJ

flamaster, tusz pióro, pastel, papier przebitkowy kremowoszary 18,3 x 26,5 cm
sygn. flamastrem p.d.: t Kantor

Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty, Marię Stangret-Kantor z 5 XII 2006 r.

PUDEŁKO, 1963

tusz pióro, pastel, papier cielistokremowy, 14,5 x 20,5 cm
sygn. l.d.: t Kantor
p.d.: pudełko | "boite" | 1963, w l.g.: boite [w ramce]

Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez żonę artysty, Marię Stangret-Kantor z 16 IX 2005 r.

INFORMEL, 1963

olej, płótno, 60 x 73 cm,
sygn. p.d. 1963/Kantor
na odwrocie: T.KANTOR/XII 1963/KRAKÓW
REPRODUKOWANY:
Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków. Oficyna Wydawnicza Auriga, Warszawa, 1992 (str.259)

Emballage, 1966 r.

olej/płótno, 98 x 130 cm
sygnowany l.d.: `Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | KRAKÓW | 1966 | "EMBALLAGE" `
na odwrociu nalepka transportowa z opisem obrazu
- "Kantor, peintures recentes", Galerie de L`Université A.G., Paryż 1966

Portret chłopca, lata 40.

Tusz, papier; wym. w świetle paspartou: 29 x 19,2 cm; sygn. oł. p.d.: T. Kantor.

Postacie emballages, 1964

Zespół 6 rysunków na dwóch planszach; tusz, papier; wym. w świetle pp: 17 x 17,5 cm każda; sygn. tuszem p.d.: T. Kantor 1964 oraz Chexbres, 1964, T. Kantor. Prace powstały podczas pobytu artysty w szwajcarskim miasteczku Chexbres, gdzie w 1964 zredagował "Manifest ambalaży".

Figury i postaci, 1976

Zestaw 5 plansz w kartonowej tece; zestaw nr XXII; druk artystyczny; wym.: 39,8 x 29,4 cm; sygn. oł. p.d.: T. Kantor, l.d.: HC XXII. Na rynku pojawiają się także pojedyncze plansze z teki, numerowane od 1 do 300.

Plakat przedstawienia Wielopole, Wielopole

Teatru Cricot 2
99,3 x 69,3 cm

Informel, 1960 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Kantor`
na odwrociu sygnowany i datowany: `T. KANTOR | V 1960`

- kolekcja prywatna, Niemcy
- kolekcja prywatna, Łódź

Widok z okna pensjonatu Firenze

flamaster czarny jasnobrązowy, papier;
26,5 x 19,5 cm;
sygn. i opis. p. d.: Widok z okna pensjonatu / Firenze / TKantor (ołówkiem)

Szkic do autoportretu

tusz, papier pakowy;
21,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i napis p. d.: Szkic do autoporteru / TKantor / 1968 (czerwonym długopisem) widoczne załamania papieru.

Kapliczki przydrożne

flamaster brunatny, papier jasnobrązowy;
26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor (czerwonym długopisem)

Informel, 1961 r.

olej/płótno, 85,5 x 100 cm
datowany i sygnowany p.d.: `61 Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | V 1961 | Hamburg`
na odwrociu resztki naklejki z dedykacją autorską artysty

- w 1961 roku artysta przez okres 1 semestru prowadzi gościnne wykłady na Wydziale Malarstwa Hochschule für Bildende Künste w Hamburgu, obraz był wówczas podarowany przez artystę uczelni, o czym świadczy naklejka na odwrociu
- kolekcja Hochschule für Bildende Künste, Hamburg

- Paryż, 1991
- Mediolan, 1991

Tadeusz Kantor, Ma création, mon voyage - commentaires intimes, [wstęp] Guy Scarpetta, wyd. Plume, Calman-Lévy, Paryż 1991, s. 73, poz. kat. 77 (reprodukcja)

technika mieszana, collage, olej/papier, 30,5 x 26,5 cm
sygnowany l.d.: `t. Kantor`

flamaster/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany p.d. okrągła pieczęć autorska z sygnaturą `TKantor`

Postać Miliardera ze sztuki Nadobnisie i Koczkodany S. I. Witkiewicza, 1972 r.

pastel, flamaster/papier, 38 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: `1972 | T. Kantor`
na odwrociu papierowa naklejka wypisana maszynowo z opisem obrazu

Opakowana głowa, 1981 r.

technika mieszana - gwasz, tusz, pastel/papier, 18 x 18,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `1981 | T. Kantor` oraz pieczątka i tytuł autorski (w języku francuskim)

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 55 (il.)

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, 11.VI-20.VII.1990, Galeria Spicchi dell`Est, Rzym

Opakowane głowy, 1981 r.

pastel, kredka, tusz/papier, 23 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `1981 | T. Kantor` oraz l.d. pieczątka i tytuł autorski (w języku francuskim)

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 56 (il.)

Szkic do Teatru Cricot 2, 1963 r.

olej/papier, 38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kantor`, datowany wewnątrz przedstawiania: `1963`

Ludzkie opakowania, 1981 r.

flamaster, kredka/papier, 26 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `1981 | T. Kantor`

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 58 (il.)

Epoka chłopca z cyklu Judasz, 1974 r.

flamaster, kredka/papier, 17,6 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `T. Kantor` oraz datowany i tytuł autorski p.d.: `1974 | cykl Judasz` oraz p.d. pieczątka autorska

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 50 (il.)

Na plaży, 1971 r.

flamaster, akwarela, gwasz/papier, 21,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu tytuł autorski: `Na plaży`, sygnowany i datowany p.d.: `1971 | T. Kantor` oraz pieczątka autor

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 47 (il.)

Na plaży z serii Miasta, 1971 r.

flamaster, akwarela, gwasz/papier, 19,4 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
pieczątka autorska l.d., u dołu tytuł autorski `Na plaży seria | "Miasta" oraz datowany p.d.

Na plaży, 1971 r.

flamaster, kredka, pastel/papier, 22 x 32 cm (w świetle passe-partout)
pieczątka autorska l.d., śr.d. tytuł autorski oraz sygnowany i datowany p.d.: `T. Kantor | 1971`

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 48 (il.)

Nigdy tu już nie powrócę, 1988 r.

flamaster, kredka/papier, 18,6 x 24,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `T. Kantor | 1988` oraz pieczątka i tytuł autorski (w języku francuskim)

Tadeusz Kantor, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 11.VI-20.VII.1990, [teksty: Wiesław Borowski i in.], [tłumaczenia: pol. Marzenna Mussi Smolenska, ang. Nicole Dunaway, Patrizia Veroli], Rzym 1991, s. 61 (il.)

Prawdziwa Lady angielska ze swoim mężem ś.p. w pace Postać ze sztuki Kurka wodna S. I. Witkiewicza, 1967 r.

technika mieszana , pastel, flamaster/papier, 20 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
u góry opis autorski
ODWROCIE:
1) naklejka z galerii Foksal w Warszawie z opisem Wiesława Borowskiego
2) papierowa naklejka wypisana na maszynie z opisem pracy

Powrót Odyssa, Akt I, 1943 r.

akwarela, gwasz/papier, 33,7 x 40,5 cm (arkusz)
opisany, sygnowany i datowany p.d.: `Kantor | 1943 | Powrót Odyssa` śr.d.: `Akt I`

Abstrakcja, 1960 r.

olej/płótno, 87 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | I.1960 | CRACOVIE` oraz nalepka wywozowa z opisem i pieczęcią Urzędu Konserwatorskiego w Krakowie z maja 1960, na blejtramie nalepka `XXX. Biennale Internazionale di Venezia - 1960 | 318` oraz naklejka celna

- 06-09.1960, XXX Biennale w Wenecji

Literatura:
- Lech Stangret, Tadeusz Kantor, malarski ambalaż totalnego dzieła, [red.] Krystyna Czerni, Kraków 2006, s. 33 (reprodukcja).

Estymacja: 130 000 - 160 000

Ludzie i piasek XVI, 1969

Tusz, papier; wym.: 20 x 26 cm; sygn. p.d.: Kantor. Praca naklejona autorsko na podkład i nakryta pp (w jego wnętrzu nalepka z tytułem cyklu i kolejnym podpisem artysty); na odwrocie naklejka wystawiennicza z opisem pracy oraz odręczne życzenia Tadeusza Kantora z okazji Nowego Roku 1973. Z tego samego roku pochodził także cykl "Człowiek i stół".

Postać leżąca, 1969 r.

flamaster/papier, 20 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu napis odręczny `P. Jarnuszkiewiczowi | na wspomnienie | pięknego wieczoru | i p. Aherfeldt | Tadeusz Kantor` oraz papierowa nalepka z nazwiskiem autora i datą `1969`

Estymacja: 2 000 - 5 000 zł

Obraz, 1963 r.

olej, technika mieszana/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Kantor`
opisany na odwrociu: `T. KANTOR | CRACOVIE | julliet 1963 | "peinture"`

Estymacja: 130 000 - 150 000 zł

Z cyklu Multipart, 1970 r.

Egzemplarz nr 12
asamblaż/płótno, 120 x 110 cm
na odwrociu kopia naklejki wystawowej Galerii Folsal z 1970 r.

Obiekt po całkowitej renowacji - odtworzeniu stanu pierwotnego, sprzed interwencji z 1971. Dokonano wymiary zniszczonego podobrazia wraz z blejtramem, które nie mogło być już nośnikiem dla asamblażu. Scalono kolorystykę całości.

- 1970, Galeria Foksal, Warszawa
- 1971, Galeria Foksal, Warszawa

- pierwszy nabywca

Literatura:
W załączeniu dokumentacja ekspozycji pracy na pierwszej i drugiej wystawie Multipart-u w galerii Foksal w 1970 r. i 1971 r. wraz z oryginalnym dokumentem zakupu obiektu przez "kolekcjonera".

Estymacja: 160 000 - 190 000 zł

Atelier, 1955 r.

monotypia/papier, 20,70 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `atelier | Paris 1955 | T. Kantor`, l.d.: `monotypia`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Ukrzyżowany

kredka/papier, 20 x 20 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `T Kantor` na pieczęci autorskiej

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

technika mieszana, flamaster/papier, 21 x 29,5 cm
sygnowany p.d. `TKantor` na pieczęci autorskiej

Estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Informel, 1959 r.

olej/płótno, 67 x 80 cm
sygnowany p.d.: `Kantor`
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. KANTOR | I 1959 | CRACOVIE`

Estymacja: 90 000 - 140 000 zł

Z cyklu Multipart, 1970 r.

olej/płótno, assemblage, 120 x 110 cm
na odwrociu naklejka Galerii Foksal z 1970 r.

- 1970 Galeria Foksal, Warszawa

Estymacja: 200 000 - 300 000 zł

Kazimierz Mikulski w spektaklu Umarła Klasa, 1975 r.

technika mieszana (farby olejne, flamaster, collage), papier, 29 × 20 cm
sygn. i dat l. d.: T. Kantor / 1975 (zapis w pieczęci)
u dołu `La classe morte`

Estymacja: 25 000 - 27 000 zł

Parasolka, 1972

technika własna, płótno, 120 x 110 cm
sygn.i datowany na odwrocie

Na odwrocie nalepki Muzeum Sztuki w Łodzi z informacjami o wystawach obrazu w Whitechapel Gallery w Londynie oraz Kultur huset w Sztokholmie w 1975 roku.

estymacja: 280000 - 350000 zł

Bez tytułu, 1948

tempera/płótno, 13x16 cm

Estymacja: 4500 - 5500 zł

Powrót Odysa, 1943 r.

gwasz, tempera/papier, 34 x 40 cm (arkusz)
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski p.d.: `1943 Kantor | Powrót Odysa`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

Przesiadka

tusz, flamaster, pastel/papier, 20,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Kantor` wpisane w pieczątkę imienną

OPINIE:
w załączeniu potwierdzenie autorstwa przez żonę, Marię Kantor z 2006 r.

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Leżąca

akwarela, tusz, kredka/papier, 13,5 x 17 cm
sygnowany p.d.: `T. Kantor`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Les epourantoile - cykl strachów na wróble, 1961

serigrafia barwna, papier, 29,2 x 39,2 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: T Kantor, napis l. d.: 51/300
napis na pracy u dołu: les epourantoile - cykl strachów/ na wróble, u góry napisy autorskie oraz data: maj/61

Kompozycja biało-czarna, 1976

serigrafia, papier, 29,5 x 39,2 cm;
sygn. ołówkiem p. d: T Kantor, dat. l. d.: 51/300 1976

Figury, ok. 1961

serigrafia, papier; 39,8 x 29,4 cm;
sygn. ołowkiem p. d.: T Kantor, napis l. d.: 51/300

Zestaw szkiców, 1957/58

zestaw 4 projektów ilustracji
do książki Witolda Gombrowicza "Iwona"
collage, tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; 35 x 25 cm (każda praca z ochronną bibułą), obwoluta; 36 x 31,5 cm;

tusz, piórko, gwasz, papier;
49 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor

Kompozycja, 1976

serigrafia, papier;
39,4 x 29,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem l. d.: T Kantor napis i dat. ołówkiem p. d.: 51/300 1976

Figura, 1976

serigrafia, papier;
sygn. ołówkiem l. d.: T Kantor napis i dat. ołówkiem p. d.:51/300 1976

Witkacy, lata 60.

Tusz, papier; wym.: 28,5 x 19,2 cm;
sygn. kredką p.d.: T. Kantor, l.g.: Witkacy.

Informel, 1960 r.

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany l.d.: `Kantor`
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. KANTOR | XI 1960 | CRACOVIE`

Estymacja: 140 000 - 170 000 zł

Kompozycja biało-czarna, 1976

serigrafia, papier;
29,5 x 39,2 cm;

serigrafia barwna, papier;
29,2 x 39,2 cm;

Portret Alicji Reczek

olej, sklejka; 42,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
p. d.: T. Kantor
Na odwrocie nalepka wystawowa z Pałacu Krzysztofory z 2003 r.
Praca z wczesnego okresu twórczości artysty, ok. lat 30. Autentyczność pracy potwierdzona w oświadczeniu Józefa Chrobaka ze Stowarzyszenia Artystycznego Grupa Krakowska z 2001 roku.

Widok z ulicy św. Wawrzyńca na zabudowania przy kościele Bożego Ciała w Krakowie

pastel, papier; 33,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
p. d.: fragment nieczytelnej sygnatury

Projekt plakatu Umarła klasa na dziesięciolecie spektaklu, 1985 r.

technika mieszana, kredka, flamaster/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
napis p.g.: `CRICOT | KANTO | 1985 | 1975`

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Pejzaż krakowski, lata 30. XX w.

olej, płótno; 28,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka wystawowa z Pałacu Krzysztofory z 2003 r.

Widok na Wawel, lata 30. XX w.

pastel, papier; 35 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kantor

Bez tytułu, 1963 r.

flamaster, papier, 13,5 × 12,5 cm w świetle passe-partout
dat. p. d.: 1963

Estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Kompozycja nr 7, 1964 r.

długopis, ołówek/papier, 26,4 x 16,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `1964 | t kantor | nr 7 `
na odwrociu nalepka: `Galerie de France`

Estymacja: 12 000 - 15 000

Informel, 1960

olej, płótno; 80 x 100 cm
sygn. Na odwrocie T.KANTOR/ XI 1960 CRACOVIE

Estymacja: 140000-160000 zł

Szkic, 1980 r.

akwarela, tusz, papier, 35 × 21 cm
p. d.: okrągła autorska pieczątka z napisem
w otoku: T.Kantor oraz wypełniona
odręcznie T. Kantor/ 16.12.80

Estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Informel, 1960 r.

olej, collage, płótno, 91 × 73 cm
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie napisy: T.Kantor/VIII 1960/ CRACOVIE
oraz nalepka wywozowa podstemplowana przez Głównego Konserwatora Zabytków

Estymacja: 140 000 - 150 000 zł

Pierogi (1982?)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno, 150x100 cm

Projekt kostiumu do przedstawienia Śmierć poety w pokoju przygotowanego w Charleville, 1988 r.

collage, flamaster, gwasz/papier, 29 x 20,6 cm
podpisany flamastrem p.d.: `Charleville`
okrągła autorska pieczęć z napisem w otoku: `t. kantor`, wypełniona odręcznie: `1 [2 ?] VI 88 | T Kantor` niżej: `la | censure`, przy krawędzi l. d.: `T Kantor`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

PROJEKTY DEKORACJI do przedstawienia TURCARET czyli FINANSISTA Alaina René Lesage`a, 1953

PROJEKT DEKORACJI DO AKTU II
monotypia, 28 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany l.d. "Kantor"

PROJEKT DEKORACJI DO AKTU I
sygnowany u dołu pośrodku "Kantor"

Peinture, 1963

Olej, płótno; 81 x 100 cm
Sygn. p.d. Kantor
Na odwrocie: T.Kantor/ "Peinture"/ 1963/ Cracovie/ 100 x 81 cm
Oraz informacje o wystawach w: Galerie Pauli, Lausanne, 1964 i Gal Hardschin, Bale, 1966

Estymacja: 220 000 - 250 000 zł

Bez tytułu, 1990 r.

offset/papier, 21 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: `T. Kantor | 22. II 90`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

BEZ TYTUŁU, 1940

akwarela na papierze, 12 x 14 cm, datowana p.d. "1940"
Wystawiana na aukcji Agra-Art 28 X 2004 r. (w kat. poz. 48).

Przestrzeń parasolowa, 1947

tusz, piórko, papier;
10,5 x 10 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kantor oraz p. d.: 47
Na odwrocie nalepka z informacjami o pracy.

Kompozycja abstrakcyjna, koniec lat 40.

Akwarela, papier; wym.: 24,6 x 41 cm; sygn. p.d.: T. Kantor. Stan zachow.: nieznaczne ubytki papieru przy brzegach kompozycji.

Alkad z Zalamei, 1951 r.

akwarela, gwasz/papier, 20,7 x 28 cm (w świetle passe-partout)
w p.d.: `Alkad z Zalamei`

Estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Peinture

olej, płótno
38 x 46
sygn. l.d. Kantor 1964

Peinture, 1964

olej, płótno
81 x 99,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Kantor 1964

BEZ TYTUŁU, 1947

Tusz, piórko, papier; 14,5 x 14 cm
Sygnowany p.d.: Tadeusz Kantor 1947
Na plecach na pis ołówkiem: Szkic rzeźby | Tadeusza Kantora | dostałem od niego | w 1947 r. podpis nieczytelny

Kompozycja, 1967 r.

kolaż, gwasz, pastel/papier, 22 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `6/67 | T. Kantor`; l.d.: `p. Mochniewiczowi`

Pochodzenie: D.A. Rempex

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 10 000

Parasol, 1970

flamaster, papier;
27 x 21 cm;
sygn. l. d.: T. Kantor / 70 (? - data słabo czytelna)

Szatniarze

olej, flamaster/bibuła, 27 x 30 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.d.: `Szatniarze`

Estymacja: 6 000 - 9 000

Kompozycja, lata 40. lub 50. XX w.

akwarela/papier, 26,5 x 23 cm
na odwrocie oprawy napis: `T. Kantor`

OPINIE:
W załączeniu potwierdzenie autentyczności Lecha Stangreta

Estymacja: 11 000 - 13 000

Projekt kostiumu do sztuki Sen srebrny Salomei, 1938

kredka, papier,
23,8 x 20,5 cm (w świetle oprawy);

Ambalaże dygnitarzy

nsygn.,
tusz, gwasz, papier,
28x15 cm (w św.p-p)

La figure emballée, 1972 r.

technika własna, collage, akryl/płótno, 120 x 110 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. Kantor | TADEUSZ KANTOR | KRAKÓW | le titre: VI 1972 | "La figure emballée" | 110 x 120 (acrylic)`

ODWROCIE: 1) papierowa naklejka z Galerii Milano z 1978 r.; 2) papierowa naklejka z Biura Handlu Zagranicznego z 1972 r.

Estymacja: 200 000 - 350 000 zł

Kompozycja, ok. 1963 r.

technika własna/płyta, 62 x 47 cm

WYSTAWIANY: Święci Rewolucji. Maria Jarema, Tadeusz Kantor, Galeria Fizek 23.10 - 15.11. 2010
LITERATURA: Święci Rewolucji. Maria Jarema, Tadeusz Kantor, Galeria Fizek, katalog wystawy, Poznań 2010, s. 72

Estymacja: 60 000 - 120 000 zł

flamaster, gwasz, collage/papier, 29 x 20,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany flamastrem p. d.: `Charleville`, niżej okrągła autorska pieczęć z napisem w otoku: `t. kantor`, wypełniona odręcznie: `1 [2 ?] VI 88 | T Kantor` niżej: `la | censure`, przy krawędzi l. d.: `T Kantor`

POCHODZENIE: aukcja domu aukcyjnego Agra - Art. z dnia 15 kwietnia 2007 r.

Estymacja: 6 000 - 12 000 zł

Obraz I, 1957

olej, płótno,
70 x 81 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: T. KANTOR / 1957;
na odwrocie w trzech miejscach nr inwentarzowy kolekcji Theodora Ahrenberga - 450 - oraz trzy nalepki wystawowe:
1. Biała nalepka z maszynopisem: Tadeusz Kantor / Pologne, 1915 - 1991 / Peinture I / 1957 / huil sur toile
2. Nalepka wystawowa: RIKSFÖRBUNDET FÖR BILDANDE KONST / Utställning / Kring
spontanismen Konst när TADEUSZ KANTOR / Titel: Peinture 1 1957. Olja 70x81 / tillh. Direkt. Th. Ahrenberg
3. Nalepka goeteborskiej wystawy kolekcji Ahrenberga: GÖTEBORG KONSTMUSEUM / Uställning /kid Ahrenberg Collection / 18/6-29/8 1993 /
Titel/Kat. nr Kantor: MıLLING I, 1957, olja / Ägare Mme Ulla Ahrenberg

flamaster/papier,
21 x 29,5 cm
sygnowany p.d. `T. Kantor`

sygnowany p. d.: `T Kantor`

Estymacja: 5 000 - 7 000

Szkice dłoni, 1968

piórko, tusz, papier,
28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 1968 / T Kantor
u góry pieczątka autorska: T. Kantor/ 1968

kredka, papier,

Kompozycja, 1958

olej, płótno
sygn. l.d.: Kantor
dat. na odwrocie: 25 XI 1958 Paris
49,5 x 60,5 cm

Couple agenouillé

tusz lawowany, ołówek, papier,
29 x 20 cm;
sygn. l. d. oraz pieczęć

Rysunek metaforyczny, 1949 r.

technika mieszana, tusz, gwasz/papier,
29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: pieczęć autorska oraz `49 |Kantor`

Estymacja: 15 000 - 18 000

Parasol

tusz, papier,
47 x 43 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: TKantor

bez tytułu

rysunek
21 x 29,5 cm

Szkice dłoni, 1968

piórko, tusz, papier,
sygn. p. d.: 1968 / T Kantor

Teczka 7 fotografii

fotografie czarno - białe, papier,
31 x 29, 5 cm (wymiar jednakowy we wszystkich fot.);
napis na odwrociu każdej fot.: zdjęcia są odbitką ze slidu/ autorstwa " Dalman & Smith" /Zostały wykonane w czasie tournee Teatru Cricot 2 ze spektaklem "Umarła Klasa" do Australii w 1978/ A. Halczak - kierownik Archiwum Cricotek do zdjęć załączone klisze ( 7 szt. )

technika własna/papier,
21 x 18 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany u dołu: T. Kantor,
z prywatnej kolekcji, Kraków,
atest Marii Kantor

flamaster/papier,
20 x 28,5 cm,
sygnowany w prawym dolnym rogu: T Kantor,
z kolekcji Marii Stangret, Kraków,
atest Marii Kantor

Ci poważni panowie

flamaster, pastel/kalka,
46,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `T. K.`

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Szatniarze

flamaster/bibuła,
27 x 30 cm (w świetle passe-partout)
opisany p. d.: `Szatniarze`

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Żołnierze napoleońscy , 1980 r.

flamaster/papier,
17 x 21,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `1980 T. Kantor`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Obraz, 1957

Olej, płótno;
100 x 70 cm
Sygn. p.d. Kantor
Na odwrocie: X. 57/ cracovie/Tadeusz KANTOR
Na krośnie: Kantor 1957 Peinture 57

Oraz nalepki:
Galerie de France z nazwiskiem i informacją o obrazie i Galerie Palais des Papes z
informacjami o obrazie

Marie-Theresa, 1965

Olej, płótno;
117 x 102 cm
Sygn. p.d. Kantor

Na odwrocie: Tadeusz Kantor/ New York/ July 1965/ titre: "Mlle Marie-Theresa"/ 46 inches x 40
Oraz nalepki z Galerii Milano z nazwiskiem, tytułem, wymiarami i Galerie/ D`ARCI/ z numerem 5

Bez tytułu, 1968

rysunek, 21x30 cm
atest autentyczności pracy wystawiony przez Marię Kantor

Rysunki z korekty 2 szt.

(1948) opisane i dat.,
ołówek, papier,
18x20 i 17.5x20 cm

PROJEKT DEKORACJI DO AKTU I

monotypie,
28 x 20 cm w świetle passe-partout

Projekt scenograficzny do spektaklu Wielopole. Wielopole, 1979/80 r.

rysunek, flamaster/papier, 30 x 21,5 (arkusz, w świetle passe-partout)

Pijacy z misy

tusz, piórko, pędzel/papier, 28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. `T Kantor`
na odwrocie l.g. napis flamastrem: `PR 707`, obok nalepka (wydruk) z danymi pracy, potwierdzenie autentyczności przez Marię Kantor

pastel, papier, 22,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 6,67 / T. Kantor; dedykacja l. d. nieczytelna

NIGDY TU JUŻ NIE POWRÓCĘ, 1989

DRUK OKOLICZNOŚCIOWY DO PRZEDSTAWIENIA TEATRU CRICOT TADEUSZA KANTORA;
DRUK OFFSETOWY, PAPIER,
59,5 X 41,9 CM;
DWA DUSTRONNE ARKUSZE ZE ZDJĘCIAMI ZE SPEKTAKLU, 60 X 84 CM

Emballages, 1967

flamaster czarny, papier,
29,7 x 20,9 cm;
sygn. p. d.: 1967 / T. Kantor;
z lewej u dołu okrągła pieczęć autorska z sygnaturą TKantor; poniżej pieczęci litera: A

BEZ TYTUŁU, 1948

olej, płótno,
50 x 35
sygn.p.d.: T.Kantor
Do obrazu dołączone są dwa certyfikaty: Wiesława Borowskiego z Galerii Foksal oraz Lecha Stangreta .

Koperta Chexbres, 1966 r.

technika mieszana, collage/papier,
38 x 55 cm
LITERATURA: Lech Stangret, Tadeusz Kantor - Malarski ambalaż totalnego dzieła, Kraków 2007, s. 67.

Ostatnia deska ratunku

rysunek, tusz, flamaster, kredka/papier,
30 x 20 cm (świetle passe-partout)
sygnowany p.d. na stemplu autorskim: `t. kantor`

akwarela, tusz/papier,
26,5 x 23 cm
OPINIE: W załączeniu potwierdzenie autentyczności Lecha Stangreta.

Nigdy tu już nie powrócę, 1989

druk okolicznościowy do przedstawienia Teatru Cricot Tadeusza Kantora;
druk offsetowy, papier,
59,5 x 41,9 cm;
dwa dwustronne arkusze ze zdjęciami ze spektaklu, 60 x 84 cm

Bez tytułu z serii Postacie emballages

flamaster, pastel, papier,
28,2 x 19,6 cm

Projekt scenograficzny

olej/karton,
31 x 41,5 cm
sygnowany p.d.: `T. Kantor`

Projekt scenografii, 1955-58 r.

gwasz/papier,
28 x 39,5 cm
sygnowany l.d.: `Kantor`
OPINIE:
W załączeniu ekspertyza Bożeny Kowalskiej z 2008 r.

gwasz, papier,
46,5 x 71 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Stangret
Wystawiany w sztokholmskiej Galerii Brinken w 1963 r.

Bez tytułu (z teki Konfrontacje 63 )

sygn. na kamieniu śr.d.
litografia
16.8x18

Informel, 1959

olej, płótno;
65 x 81 cm
sygn. p.d. Kantor
Na odwrocie: T.KANTOR/ I 1959/ CRACOVIE

Peinture (1961)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
technika własna, płótno
110.5x121

Peinture (1961)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
technika własna, płótno/deska
120x110

Wózek, 1984

Tusz, kredka, papier;
wym. w świetle ppartout: 18,3 x 26,5 cm;
nie sygn.; na odwrocie adnotacja: Rysunek otrzymałem od Tadeusza Kantora w roku 1984 w ramach współpracy przy spektaklu "Niech szczezną artyści" w roku 1984. Stwierdzam autentyczność rysunku. Krzysztof Jeleński. Projekt scenograficzny; praca oprawiona.

Alkad z Zalamei, 1951

Akwarela, papier;
wym.: 20,7 x 28,7 cm;
nie sygn.; p.d. oł.: Alkad z Zalamei. Projekt scenografii do spektaklu Pedra Calderóna de la Barca "Alkad z Zalamei" (premiera - 1 VII 1951, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie).

Strach na wróble

technika mieszana, tempera, tusz, kredka/papier,
22 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. : `Kantor / Pologne`, w l.d.: `epouvantail`

Bez tytułu, lata 70.

rysunek tuszem,
28x21 cm

Obraz A

olej na płótnie
67,5 x 72,5 cm
sygn. l.d. Kantor;
na odwrociu sygn. i dat. T. Kantor II 1958 Cracovie

Akt na krześle

piórko, tusz, papier,
35 x 25,5 cm

Obraz, 1963 r.

olej/płótno,
71,5 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: `6.1963 Kantor`
na odwrocie papierowa naklejka z Galerie de France oraz naklejka z opisem: `TADEUSZ KANTOR | PEINTURE (Paris 6.1963) | (..)` (opis powtórzony na płótnie)

Projekt do spektaklu, 1970

flamaster, pastel, papier,
28,6 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1970 / T Kantor

Projekt do spektaklu, 1970

flamaster, pastel, papier,
sygn. i dat. p. d.: 1970 / T. Kantor;
u góry napis autorski: ostateczny projekt / trochę jak / Marie Antoinette

Composition (1964)

Olej i masa plastyczna
Niesygnowany
60 x 55 cm
Pochodzenie : d. kolekcja Aleksandry Markiewicz-Matzner.
Kopia certyfikatu autentycznosci wystawiona przez artystę 15. 11. 1965 r. potwierdzona przez krakowskiego notariusza do dyspozycji nabywcy.

Composition bleue (1964)

Olej i masa plastyczna
Niesygnowany
55 x 60 cm

Widok z samolotu, 1985

cienkopis, pastel, papier,
27,8 x 21 cm;
sygn. p. g.: T. Kantor

flamaster, pastel, papier,
28,2 x 19,6 cm

Emballages, 1967

flamaster czarny, papier,
29,7 x 20,9 cm;

Quelque chose

12,5 x 20 cm

Parasol

tusz, papier,
47 x 43 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: TKantor

Kompozycja 1958

olej, tektura;
45 x 61,5 cm
sygn. p.d. 1.I.1958

Kompozycja informelowa

ceramika,
14 x 14 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `Kantor`

Parasol

tusz, papier, 47 x 43 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: TKantor

Służące - projekt do spektaklu

"Śmierć Tintagilesa", 1938
pastel, ołówek, bibuła,
21,9 x 30,4 cm;
data p. d.: 1938

Zestaw projektów kostiumów

11 plansz, m.in.: wykidajły, grabarza, husarzy, rycerzy niemieckich, Poloniusza, Legata papieskiego i cesarza
gwasz, tusz, długopis, papier, różne formaty, dołączone próbki materiałów

flamaster, pastel, papier,
28,2 x 19,6 cm

Widok z samolotu, 1985

cienkopis, pastel, papier,
27,8 x 21 cm;
sygn. p. g.: T. Kantor

Emballages, 1967

flamaster czarny, papier,
29,7 x 20,9 cm;

Kompozycja, 1963

olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: 5. 1963 / Kantor

Para rysunków Ces Messieurs Serieux

pastel/papier, 46 x 32,5 cm (w świetle passe-partout) x 2, sygn. p.d.: `T.K.`
na odwrociu naklejki: `PROJEKTY SCENICZNE POSTACI SPEKTAKLU "Umarła Klasa" Teatru Cricot 2, nr 10 i nr 6` oraz naklejka `Galerie de France 13.VI.83` i stempel wywozowy

BEZ TYTUŁU

marker, papier,
21 x 29.5
sygnowany p.d.: T Kantor

Bez tytułu, lata 70.

rysunek, 24x21,5 cm

Dimension originelle, lata 70.

Technika mieszana, tempera, tusz; wym.: 42 x 56 cm; sygn. p.d.: TKant w obrębie pieczątki własnej artysty.

Zestaw projektów kostiumów

11 plansz,
m.in.: wykidajły, grabarza, husarzy, rycerzy niemieckich, Poloniusza, Legata papieskiego i cesarza
gwasz, tusz, długopis, papier,
różne formaty, dołączone próbki materiałów

Rysunek metafizyczny, 1947

tusz, papier;
23,5 x 32,5 cm
sygn. l.g. T.Kantor/ 1947/ Kraków; p.d. 1947
Na odwrocie czarnym flamastrem: "ten rysunek/ robiłem w roku 1947/ po powrocie/ z Paryża - / w Sopocie -/ Tadeusz Kantor/
p.Jerzemu Osóbce/ w dniu imienin/ Tadeusz Kantor

Zostałem porwany przez dziewczynę, 1988

akryl, płótno;
130 x 115 cm
niesygnowany
Na odwrocie nalepki:
MUZEUM SZTUKI W ŁODZI/ Autor: Tadeusz Kantor/ Tytuł: Je suis emporte par la fille/ Wymiar: 130 x 115 Nr inw.MS/KW/215/95/ d.164/MS/SN/M/D/1412 GALERIE DE FRANCE/ 52 RUE DE LA VERRERIE 75004 PARIS/ TEL (1) 42743800 – FAX (1) 42743467 Tadeusz Kantor/ “Je suis emporte par la fille/1988/ 130 x 115 cm/ acrylique sur toile/ photo: Gérard Dufrene, Paris

Kobiety, 1948 r.

tusz/papier,
33 x 24 cm (w świetle passe-partout)
dat. i sygn. p.d.: `1948 Kantor`

SZKIC DO UMARŁEJ KLASY

Rysunek tuszem, papier
27 x 18 cm
Sygnowany d.śr.: T. Kantor, niżej: "Umarła Klasa". Okrągła pieczęć z napisem: t. kantor oraz cyframi: 15, 11, 75

Akt

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
21.5x15.5 (w świetle passe-partout)

Oficer (1986)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
21.8x15.8 (w świetle passe-partout )

V Wojskowy

sygn. p.d.
technika mieszana
33.5x21.5

Kompozycja abstrakcyjna, 1950

Monotypia
wym.: 30 x 43 cm
sygn. p.d.: T. Kantor; l.d.: 1950.

Szkic scenograficzny

technika mieszana, tektura
28 x 39,5 cm;
sygn. l.d.: Kantor;
ekspertyza Bożeny Kowalskiej z 12.08.2008

EMBALLAGE ENVELLOPE III, 1966 R.

olej/płótno
65,5 x 73 cm
sygn. p.d.: `Kantor`
sygnowany p.d.: `Kantor`, na odwrocie na płótnie napis autorski: `T. Kantor / STOCKHOLM / 1966 / NOVEMBRE / 65 x 73 / Emballage - envellope III` oraz nalepka z nieczytelnymi pieczątkami i opisem pracy, na krośnie napis: `Nr Katal. 15 I G. Pierre Stockholm I 1966`

GŁOWY, 1979 R.

rysunek, tusz, falanster, kredka/papier
23,5 x 15 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat na stemplu autorskim l.d.: `T. kantor/1979`

BEZ TYTUŁU

gwasz, tusz, papier,
29.2 x 21 cm
sygnowany p.d.: T Kantor
W załączeniu fotografia obrazu z potwierdzeniem autentyczności podpisanym przez p. Marię Stangret-Kantor.

L`emballage, 1965

technika własna, płótno
90 x 117 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Tadeusz Kantor / July 1965 / New York / titre: / "l'emballage" / 46 inches x 35; nr 4.; oraz nalepki Galerii Milano w Mediolanie z 1965 r. oraz z D'Arcy Galleries w Nowym Jorku z 1965 r.

RYSUNEK METAFIZYCZNY, 1947 R.

rysunek, tusz/papier
43,5 x 32,5 cm
sygn. i dat. l.g.: `T. Kantor / 1947 / Kraków`
na odwrocie dedykacja autorska

GŁOWA ZABANDAŻOWANA, 1980 R.

rysunek, tusz, flamaster, kredka/papier
17 x 23,7 cm
sygn. i dat na stemplu autorskim l.d.: `t. kantor/1980`

POSTAĆ, 1986 R.

22 x 8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l.d.: `T.Kantor 85` (długopisem)

Elementy scenograficzne do spektaklu Niech sczezną artyści

sygn. śr.l.
tusz, papier
27.5x17.5 (w świetle passe-partout)

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, płótno
50 x 60,7 cm,
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie na płótnie nieczytelna pieczęć: 0 / SENN... ER / .... / PARIS,
na blejtramie pieczęć: SENNDIIER / Vol... / Rue de la Grande / PARIS

KOMPOZYCJA INFORMELOWA, OK. 1960

olej/tektura,
25 x 31 cm
sygn. p.d.: `Kantor`

RYSUNEK Z SERII AMBALAŻE, 1963

rysunek, tusz/papier,
21,7 x 19,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. u dołu: `Kantor Cherbres 1964`
dedytakcja u dołu: `a Mlle Eriksson`

MIARKA ZA MIARKĘ

PROJEKT SCENOGRAFII, 1956
monotypia/papier,
21 x 28 cm
wzdłuż bocznych krawędzi napisy:
`MIARKA ZA MIARKĘ | CO BY BYŁO GDYBY TAK BYŁO KRYSIU? | Cytat "A my szaleni" | Ty tu TADEUSZ A ja tu?`

Abstrakcja, 1960

olej, płótno;
80 x 100 cm
sygn.p.d.: Kantor

KOMPOZYCJA WIELOPOSTACIOWA

tusz, papier,
29.2 x 36.3 cm

Kompozycja, 1963

Serigrafia;
wym.: 185 x 200 mm;
sygn. pł.: Kantor;

Bez tytułu, 1940

akwarela, papier,
12x14 cm

technika mieszana, papier, 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l .d.: T Kantor

EMBALLAGE ENVELLOPE III, 1966

olej, płótno
65.5 x 73 cm
Na odwrocie na płótnie napis autorski: T.Kantor| STOCKHOLM| 1966| NOVEMBRE| 65x73|"Emballage-envellope"| III; oraz nalepka: (podłużna nieczytelna pieczątka) | lkl.V.6/31/68| dnia 24 czerwca 68| obraz "Emballage| envellope" ol/pł,65x73| na odwrocie "T.KANTOR| wz (nieczytelny podpis i podłużna, nieczytelna pieczątka). Na krośnie napis: Nr. Katal.15| G.Pierre Stockholm| 1966

DWIE LEŻĄCE POSTACI

flamaster, pastel, papier, 21 x 30 cm
sygn. flamastrem p.d.: T Kantor na stemplu autorskim z napisem: t. kantor [w otoku]

SZKIC TEATRALNY, 1970

flamaster, pastel, papier,
30 x 19.6 cm
sygnatura długopisem p.d.: T kantor, nałożona na stempel autorski: t. kantor [w otoku], śr.: 1970 [odręcznie flamastrem]

INFORMEL, 1958

olej/płótno,
53 x 72 cm
opisany na odwrocie:
`T. KANTOR / STOCKOLM / IX 1958`

PROJEKT TEATRALNY

tusz, kredka, tempera/papier,
28,5 x 16 cm
sygn. p. d. : `Kantor`
na odwrocie naklejka: Galerii Foksal z napisem: `dep. Wiesław Borowski`

STRACH NA WRÓBLE

tusz, kredka, tempera/papier,
sygn. p. d. : `Kantor / Pologne`, w l.d.: `epouvantail`

KOŃ MÓJ NIEZWYCIĘŻONY, 1952

monotypia/papier,
28,5 x 16 cm
opisany i sygn. u dołu: `Koń mój niezwyciężony Kantor 7.XI.52`
W załączeniu opinia Bożeny Kowalskiej

Kompozycja (1966)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
41.5x46

Kompozycja, 1963

olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: 5. 1963/ Kantor

PROJEKT DEKORACJIDO AKTU I

do przedstawienia "TURCARET czyli FINANSISTA" Alaina René Lesage`a, 1953

PROJEKT DEKORACJIDO AKTU II

sygnowany l. d. "Kantor"

Obraz, 1963 r.

olej/płótno, 71,5 x 62 cm
sygnowany i datowany p. d.: `6.1963 Kantor`

Scena obozowa

piórko, tusz, akwarela,
19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor

Scena obozowa

piórko, tusz, akwarela
19 x 28 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKantor

PROJEKTY KOSTIUMÓW I SCENOGRAFII DO SZTUK TEATRALNYCH

Piętnaście projektów do sztuk teatralnych

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963

Olej, karton naklejony na płytę pilśniową;
67 x 96 cm (w świetle listwy)
Sygnowany p.d.: 2, 1963 | Kantor
Obraz posiada ekspertyzę.

POSTACIE

tusz, akwarela, kredka, gwasz,
29 x 21 cm w świetle passe-partout, sygnowany na okrągłej pieczęci
" T Kantor"

LAS PALMAS, 1984

kredka, tusz, gwasz, 30,5 x 22 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.g. "t.Kantor /1984", na odwrocie ręką artysty "Las Palmas 29.3."

Bez tytułu, 1973

olej, płótno;
80 x 100 cm
sygn. na odwrocie: T. Kantor/ "Bez tytułu"/ 1973/ Kraków
Na krośnie: podarunek/ geschenk/ souvenir a MR. Wielgus/ Sztokholm

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, płótno,
50 x 60,7 cm;
sygn. p. d.: Kantor

PEINTURE, 1965

olej, płótno
81.5 x 100 cm
sygnowany p.d.: Kantor.
Na odwrocie na płótnie: T. KANTOR | CRACOVIE | 7, 1965 | "peinture".
Na krośnie: 100 x 81 | 40 fig. (w ramce)

SCENA ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO

flamaster, pastel, papier
29.5 x 20.8 cm
sygnowany p.d.: T. Kantor, wyżej okrągła pieczęć autorska z sygn.: T. Kantor i napisem w otoku: t. kantor

SAMODZIELNA ANATOMIA KOSTIUMU

flamaster, tusz, kredka, pastel, collage, papier
21 x 17.2 cm
napis ręką autora l.d.: samodzielna | "anatomia" | kostiumu, śr.:1956, p.d.: z okresu "Mątwy"
(spod papieru prześwituje sygn. czarnym flamastrem: T.Kantor)
sygn. czerwoną kredką śr.d.: T.Kantor

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, płótno, 50 x 60,7 cm;
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie na płótnie nieczytelna pieczęć: 0 / SENN... ER / .... / PARIS, na blejtramie pieczęć: SENNDIIER / Vol... / Rue de la Grande / PARIS

Szkic projektu przestrzeni teatralnej, 1952 r.

technika mieszana, pędzel, piórko, tusz/papier,
20 x 30 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kantor 52`
w załączeniu ekspertyza Krzysztofa Miklaszewskiego

Postacie spektaklu Umarła klasa z cyklu Projekty sceniczne - Teatr Cricot

tusz, pastel, papier; 47 x 33 cm
sygn. p.d. TK
Na odwrocie nalepki:
GALERIE DE FRANCE/ 52, RUE DE LA VERRERIE 75004 PARIS/ TEL. 274.38.00/ TADEUSZ KANTOR/ Ressin ref; T.K 10/ 47 x 33 cm/ 13.VI.83
TADEUSZ KANTOR/ Projekty sceniczne/ "Postacie spektaklu/ Umarła klasa" / Teatr Cricot/ Nr 10
oraz pieczątka: Przedmiot nie podlega zakazowi/ wywozu za granicę/ 02.III-913/83/ 13VI 83

sygn. p.d.: tk
Na odwrocie nalepki:
GALERIE DE FRANCE/ 52, RUE DE LA VERRERIE 75004 PARIS/ TEL. 274.38.00/ TADEUSZ KANTOR/ T.N 6/ 47 x 33 cm/ 13.VI.83
TADEUSZ KANTOR/ PROJEKTY SCENICZNE/ "Postacie spektaklu/ Umarła klasa" / Teatr Cricot/ Nr 6
oraz pieczątka: Przedmiot nie podlega zakazowi/ wywozu za granicę/ 02.III-913/83/ 16.VI.83

Abstrakcja

olej, płótno; 70 x 81 cm
sygn. l.d.: Kantor

Postacie

flamastry, gwasz, pastel, papier, 29,5 x 20,5 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: TKantor oraz pieczęć autorska Praca ze zbiorów M. Stangret.

CZELADNIK I KMIEĆ Z Szewców WITKACEGO,1970

flamaster, pastel, papier krem. nakl. na papier
sygn. flamastrem p.d.: 1970 | tkantor
29 x 24.5 cm

KTOŚ, lata 70.XX w.

flamaster, pastel, papier
sygn. flamastrem w prawym dolnym rogu wewnętrznego kadru: T Kantor, długopisem pośrodku dolnego marginesu: KTOŚ
20 x 20 cm

INFORMEL, XI 1961

technika mieszana, dykta,
sygnowany p.d.: Kantor | XI 61
na odwrocie nalepka ze stemplem owalnym: étude de maltre binoche (w otoku) | 5.rue | la boëtie | 265-79-50, No 14
48.5 x 63.5 cm

Projekt scenograficzny

sygn.p.d., technika mieszana, 31x41.5 (w świetle passe-partout)

Niemoc człowieka, 1968 r.

akryl, bristol, 69 x 49 cm;
sygn.: p.d.: T. Kantor

Kule, 1968 r.

collage, papier, 20 x 27 cm

Droga, lata 70.

szkic do scenografii,17x11 cm

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963

Olej, karton naklejony na płytę pilśniową; 67 x 96 cm (w świetle listwy)

Makieta do Balladyny J.S?owackiego (1942)

sygn. dat.na odwrociu, tempera, tektura, 33.7x49.5

SZKIC TEATRALNY, 1984

collage,
29.7 x 21.2 cm
(flamastry, gwasz, pastel, tusz pióro)
p.d.: okrągły stempel autorski z napisem w otoku: t.kantor i sygnaturą flamastrem T Kantor, l.d.: 1984

POSTAĆ W PŁASZCZU, 1988

flamaster, pastel, papier,
29.4 x 20.8 cm
wymiary w świetle passe-partout
sygn. flamastrem p.g.: L`auteur | malheureux, p.d.: Charleville | "Une tres courte | leçon" | T Kantor
na odwr. oprawy l.g. nalepka Galerii Fizek z Poznania, śr.g. napis flam.: PM 904, p.g. nalepka z danymi pracy

POSTAĆ Z ROZŁOŻONYMI RĘKOMA

flamaster, tusz pióro, pędzel, papier,
29.5 x 20.5 cm
wymiary w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: T Kantor

POSTAĆ I PARASOL, 1950

olej, płótno,
100 x 81 cm
sygnowany p.d.: Kantor
Na odwrocie na płótnie napis: Tadeusz Kantor | "Postać i parasol" | Kraków | 1950; 1950 T.K.

Projekt kostiumu - wojskowy Akt 7

gwasz, karton, 35 x 24,5 cm; sygn. p.d.: T. Kantor

CZTERY PROJEKTY SCENOGRAFICZNE DO PRZEDSTAWIENIA RAKIETA PIORUN

Prezentowane projekty wykonane zostały do przedstawienia Rakieta "Piorun" Mariana Promińskiego (reżyseria i inscenizacja - Jerzy Ronard Bujański, asystent reżysera - Janusz Sykutera, scenografia i kostiumy - Tadeusz Kantor, asystent scenografa - Jadwiga Wiesiołowska, muzyka - Jerzy Kaszycki, kierownictwo artystyczne - Władysław Krzemiński, kierownictwo literackie - Henryk Vogler). Prapremiera spektaklu odbyła się w dniu 25 września 1960 roku w Państwowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Postać z parasolem, 1949 r.

olej/płótno, 90 x 75 cm
dat. p. d.: `1949`
na odwrociu naklejki wystawowe z Japonii oraz Muzeum Narodowego w Warszawie. Obraz pochodzi z kolekcji Ciechanowieckich. Przez wiele lat znajdował się w depozycie Muzeum Narodowego w Warszawie. W załączeniu ekspertyza Anny Baranowej, pracownika naukowego UJ w Krakowie.

Informel V, 1960

technika własna, olej, płótno, 80 x 100 cm
sygn. na odwrociu: T.KANTOR
na odwrociu: T.KANTOR / T.KANTOR / V 1960

Twarz po drugiej stronie

tusz, kredka, papier, wymiary w świetle passe-partout: 20 x 20 cm
sygn. p.d.: T.Kantor

TEKA PROJEKTÓW KOSTIUMÓW TEATRALNYCH

Teka zawiera 13 projektów kostiumów teatralnych do trzech spektakli: Czarująca szewcowa (Federico Garcia Lorca, przekład - Juliusz Chodacki, reżyseria - Tadeusz Kantor, Marian Slojkowski; premiera - 27 lipca 1957 roku, Państwowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie,), Hamlet (William Shakespeare, przekład - Roman Brandstaetter, reżyseria i inscenizacja - Roman Zawistowski, premiera - 30 września 1956 roku, Państwowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie) oraz Zawisza Czarny (Juliusz Słowacki, reżyseria i opracowanie dramaturgiczne - Jeny Goliński, premiera 28 listopada 1959 roku, Państwowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie).

Kompozycja, 1963

olej, płyta, 45 x 51,5 cm (w świetle oprawy); dat. i sygn. p.d.: 1963 / Kantor

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963

Sygnowany p. d.: 2, 1963 | Kantor

A (POPIERSIE MĘŻCZYZNY W KAPELUSZU), 1990

29.3 x 20.7 cm

Informel V, 1961

technika własna, olej, płótno, 98 x 85 cm
sygn. p.d.: Kantor 61
na odwrociu: T. KANTOR / V 1961 / HAMBURG

Wariant dekoracji Przed drzw[iami]

gwasz/papier, 43 x 31 cm w Ew. p. p.
sygnowany l. d.: `T. Kantor` oraz tytuł p. d.: `wariant dekoracji "Przed drzw`

Makieta do Balladyny J. Słowackiego, 1942 r.

tempera/tektura, 34 x 50 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: `Makieta
do Balladyny / J. Słowackiego / T Kantor 1942`
Projekt do przedstawienia zrealizowanego w Teatrze Podziemnym.

Fotogram 2, 1957

z taszystowskiego filmu Tadeusza Kantora, który powstał w 1957 r.; fotogram wykonany z oryginalnych klatek filmowych;
fotografia, wydruk, papier fotograficzny, 15 x 21 cm;
w załączeniu klatka filmowa i płyta CD

Fotogram - Kompozycja czarno - biała, 1957

Fotogram 1, 1957

Hucisko

technika mieszana na papierze, wym.: 21 x 27 cm,
sygn. p.d.: T. Kantor

POSTAĆ Z WZNIESIONĄ RĘKĄ, 1988

flamaster, gwasz, collage, papier,
29 x 20.6 cm
sygn. flamastrem p.d.: Charleville
niżej okrągła autorska pieczęć z napisem w otoku: t. kantor, wypełniona odręcznie: 1 [2 ?] VI 88 | T Kantor niżej: la | censure, przy krawędzi l.d.: T Kantor
na odwr.oprawy l.g. stempel Galerii Fizek z Poznania śr.g. napis flamastrem: PM 905, p.g. nalepka z danymi pracy

OBRAZ, 1963

olej, płótno,
81.5 x 100 cm
sygnowany p.d.: 1963 | Kantor

PIJĄCY Z MISY

tusz, pióro pędzel, papier kremowoszary,
29 x 20.4 cm
sygn. dł. p.d.: TKantor, na odwr. l.g. napis flam. PR 707, obok nalepka (wydruk) z danymi pracy

CASTORP, 1957

olej, płótno,
120 x 100 cm
Na odwrocie na płótnie po prawej u góry napis: Tadeusz | KANTOR | XI 1957 | Cracovie;
po lewej u góry: le titre : "Castorp"; oraz nalepka: Kl. K. W 1596 | 1153 | 58 | PREZYDIUM RADY NARODOWEJ | w m. KRAKOWIE | WYDZIAŁ KULTURY | MIEJSKI KONSERWATOR ZABYTKOW;
na blejtramie napis: L castorp

Informel, 1963 r.

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygn. i dat. p. d.: `5. 1963 / Kantor`
Obraz należał do kolekcji Ryszarda Stanisławskiego (wg ekspertyzy Włodzimierza Nowaczyka)

Hamburg, 1961 r.

olej/płótno, 91,5 x 81 cm
sygn. i dat. p. d.: `Kantor / 7. 61`, na odwrocie opis: `T. KANTOR / HAMBURG / VI 1961`

Fotogram 2, 1957

fotografia, papier fotograficzny, 15 x 21 cm;

Fotogram - Kompozycja czarno - biała

Fotogram 1, 1957

POSTAĆ W ROZWIANYM PŁASZCZU

flamaster, tusz rozcierany, papier
35 x 25.5 cm
sygn. oł. p.d.: t Kantor

ABSTRAKCJA, 1951

tusz pióro, pędzel, papier kremowy
15.9 x 13.2 cm
sygn. oł. l.g.: Kantor 1951

Górna część dekoracji

collage, gwasz/papier, 24,5 x 35 cm
sygn. l. d.: `T Kantor`, napis śr. d.: `Górna część dekoracji` oraz p. d.: `Przed b…..(?)`

Informel, 1960

olej, collage, płótno, 91 x 73 cm;
sygn. p.d.: Kantor; na odwrocie napisy: T. Kantor / VIII 1960 / CRACOVIE

Zmywanie naczyń, lata 70.

papier, kredka, 20x29,5 cm

KOBIETA W SZKLANEJ KLATCE

tusz, pióro, pedzel , akwarela, papier kremowy,
20.5 x 29.3 cm
sygnowany p.d.: T. Kantor

POSTAC Z KUKLA

tusz, pióro, akwarela, gwasz bialy, papier,
24 x 21 cm
sygnowany flamastrem p.d. (na fragm. pieczeci autorskiej): T Kantor

Fotogram 2, 1957

z taszystowskiego filmu Tadeusza Kantora, który powstał w 1957 r.; fotogram wykonany z orginalnych klatek filmowych;
fotografia, papier fotograficzny, 15 x 21 cm; w załączeniu klatka filmowa i płyta CD
Trzy fotogramy pochodzą z taszystowskiego filmu Tadeusza Kantora, który powstał w 1957 r.
Fotogramy wykonane zostały z trzech klatek filmowych, które zachowały się po montażu filmu z muzyką Adama Kaczyńskiego.
Film odniósł duży sukces na Festiwalu Filmów o Sztuce w Wenecji w 1958 r., potem zaginął i do dzisiaj nie został odnaleziony.

fotografia, papier fotograficzny,
15 x 21 cm; w załączeniu klatka filmowa i płyta CD

Fotogram 1, 1957

Bez tytułu, 1980 r.

tusz,pastel/papier,
29,7 x 21 cm w św. p. p.
sygn. i dat. l. d.: X 80. / T Kantor
na licu okrągła pieczęć autorska. Na odwrocie dwie nalepki Galerie de France.

Postać za horyzontem, 1988 r.

technika mieszana/papier,
20,5 x 29,5 cm w św. p. p.
sygn. i dat. p. d.: T Kantor 1988
na licu okrągła pieczęć autorska.

Postać

akwarela, tusz, papier, 29,5 x 21,7
sygn. p.d.: T.Kantor
Praca posiada certyfikat podpisany przez Marię Kantor z dnia 16 września 2005 roku, Kraków

Pierwsze EMBALLAGES, 1963

flamaster, papier, 13,8 x 13 cm,
data p. d.: 1963, na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy

Ambalaże Dygnitarzy, 1980

flamaster, pastel, papier, 29,5 x 21 cm,
na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy

Roma, 1990

z cyklu "Dziennik podróży"
flamaster, pastel, papier,
21 x 24 cm; napis p.d.: Roma

Restauracja, 1990

flamaster, pastel, papier, 21 x 24 cm;
napis u dołu: le restaurant (część napisu zamalowana)

Opuszczamy Grecję

kredka, tusz/papier, 27 x 19,5 cm
sygnowany p. d.: `t kantor`

Na scenie

akwarela, tusz/papier, 35 x 21 cm
okrągła pieczątka: `Kantor | K 289`

Człowiek Atrapa, 1984

akryl, papier naklejony płytę pilśniową, 180 x 110 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: TADEUSZ KANTOR / "CZŁOWIEK ATRAPA" / PROJEKT KOSTIUMU / 1984 / 110 x 180 / acryl
oraz nalepka Galerie de France: Tadeusz Kantor / Projekt Kost juum CI-5 / 1984 / acrylique sur isorel / 180 x 110 / Inv. TK19,
na blejtramie nr: TK 19, na odwrocie stemple wywozowe oraz nalepka wystawowa

Obraz I, 1957

olej, płótno, 70 x 81 cm;
2. Nalepka wystawowa: RIKSFÖRBUNDET FÖR BILDANDE KONST / Utställning / Kring spontanismen Konst när TADEUSZ KANTOR / Titel: Peinture 1 1957. Olja. 70x81 / tillh. Direkt. Th. Ahrenberg
3. Nalepka goeteborskiej wystawy kolekcji Ahrenberga: GÖTEBORG KONSTMUSEUM / Uställning/kid Ahrenberg Collection / 18/6-29/8 1993 / Titel/Kat. nr Kantor: MALLING I, 1957, olja / Ägare Mme Ulla Ahrenberg

Okno

tusz pióro, pastel, papier jasnoszary żeberkowy,
31 x 23.6 cm
sygn. tuszem l.d.: T. Kantor, czarnym pastelem p.d.: LA FENETRE

Chłopiec z gazetami, 1984

akryl, panel drewniany, deska, 180 x 110 cm;
na odwrocie nalepka z paryskiej Galerie de France z tytułem: Projekt Kostiumu C1-6; nalepka francuskiej firmy transportowej, oraz nalepka z napisem: TADEUSZ KANTOR / "CHŁOPIEC Z GAZETAMI" / 1984/ 110 x 180/ acryl

Kompozycja, 1954

piórko, tusz, papier,
14,3 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: 1954 / T Kantor

Informel, 1960

olej, collage, płótno, 73 x 91 cm;
sygn. p.d.: Kantor;
na odwrocie napisy: T. Kantor / VIII1960 / CRACOVIE
oraz nalepka podstemplowana przez Głównego Konserwatora Zabytków

kredka, gwasz, tusz, papier, naklejony na papier,
23 x 32,2 cm;
sygn. p.d.: 6,67 (?) / T. Kantor,
napis l.d.: p. Makarewicz

Człowiek ze swoim dzieciństwem, 1984

akryl, panel drewniany, papier, 181 x 110 cm;
sygn. p.d.: T. Kantor / pieczęć;
na odwrocie nalepka z paryskiej Galerie de France z tytułem: Projekt Kostiumu C2-1; nalepka francuskiej firmy transportowej, oraz nalepka z napisem: TADEUSZ KANTOR / "CZŁOWEIK ZE SWOIM DZIECIŃSTWEM" / 1984/ 110 x 180/ acryl

Z cyklu Dziennik Podróżny

piórko, tusz, długopis, kreska, papier,
27 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: t kantor (długopisem)

Chłopiec z gazetami, 1984

na odwrocie nalepka z paryskiej Galerie de France z tytułem: Projekt Kostiumu C1-6;
nalepka fancuskiej firmy transportowej, oraz nalepka z napisem:
TADEUSZ KANTOR / "CHŁOPIEC Z GAZETAMI" / 1984/ 110 x 180/ acryl

Postacie

piórko, tusz, papier,
19,5 x 13 cm (w świetle passe-partout);
w p.d. sygn.: T. Kantor oraz pieczęć

Bez tytułu, 1961

piórko, tusz, tusz lawowany,
papier, 28 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: TKantor; z prawej Paris / 1961

rysunek, papier, kredka, 30x19 cm

akryl, panel drewniany, deska, 181 x 110 cm;
sygn. p.d.: T. Kantor / pieczęć; na odwrocie
nalepka z paryskiej Galerie de France z tytułem:
Projekt Kostiumu C2-1; nalepka francuskiej firmy
transportowej, oraz nalepka z napisem:
TADEUSZ KANTOR / "CZŁOWEIK ZE SWOIM
DZIECIŃSTWEM" / 1984/ 110 x 180/ acryl

Strażnicy

gwasz, papier,
37 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: T.K.; w p.d. napis: Strażnicy

Projekt scenograficzny dla teatru Cricot

wariant dekoracji "Przed drzwiami"
tempera, papier,
17 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: T Kantor

Peinture, 1964

technika mieszana, płótno
81,6 x 100,2 cm

Projekt dekoracji Cricot 2

tempera, papier,
16 x 23 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.

Górna część dekoracji Cricot 2

tempera, papier,
24 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: T.Kantor

Chłopiec z gazetami, 1984

akryl, panel drewniany,
deska, 180 x 110 cm;
nalepka fancuskiej firmy transportowej, oraz nalepka z napisem: TADEUSZ KANTOR / "CHŁOPIEC Z GAZETAMI" / 1984/ 110 x 180/ acryl

p?ytka ceramiczna
sygn. p.d.: Kantor
wym.: 15 x 15 cm

EMBALLAGE I, 1960

olej, technika mieszana, płótno,
81 x 99 cm
sygnowany p.d.: Kantor
na odwrocie na płótnie napis czarna farbą: T.KANTOR | I 1960 | CRACOVIE | 40 fig.;
na płótnie nalepka: własność | prywatna | Pani | Janiny Gartnerowej | TKantor;
na blejtramie nalepka: Galerie de France | 52, rue de la Verrerie 75004 Paris | tel (1) 42743800-fax (1) 42 743467 | Tadeusz Kantor | Toile rouge - Cracovie 1-60 | 1960 | mixed media sur toile | 81 x 99 cm | Inv. Tkd 175/MS-;
na blejtramie napis: EMBALLAGE I-60

Informel, 1958

olej, płótno, 70 x 89
sygn. p.d.: Kantor
na odwrociu napis: T. Kantor / CRACOVIE / XI 58; dwie naklejki wystawowe Joseph H. Hazen Fund, oraz naklejki Saidenberg Gallery, 10 East Street, New York; DŹsseldorf; The New Gallery NYC (January 1962)

Informel, 1960

olej, płótno, 100 x 81 cm;
sygn. p.d.: Kantor; na odwrocie napisy
autorskie:T.KANTOR / XI 1960 / CRACOVIE
Wybrana bibl.: K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99 - 141. Tadeusz Kantor, Malarstwo i rzeźba [katalog wystawy oprac. Z. Gołubiew], MN w Krakowie, Kraków 1991, s. 12 - 14. T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50 - 98.

SIEDZĄCY MĘŻCZYZNA

Tusz, akwarela na papierze 14,8 x 11,6 cm
Sygnowany p.d. - "T. Kantor"

MARSTRANDT

Olej na płótnie 50 x 60 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
[Tadeusz Kantor, Wędrówka, Kraków 2000, s. 59.]

Grecja, 1988

pastel, flamaster, akryl/papier, 28,3 x 21 cm

bez tytułu

kredka, gwasz, tusz/papier, 29,5 x 20,6 cm
dar Marii Stangret-Kantor

Projekt inscenizacyjny dla Teatru Cricot

technika mieszana, olej, gwasz, flamaster, karton,
31 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Kantor

Informel, 1963

olej, płótno, 50 x 65
sygn. p.d.: 5./ 1963/ Kantor.

Zestaw 4 rysunków - projekty kostiumowe i scenograficzne, 1988-1990

tusz, flamaster, kredka, gwasz, papier,
wym. różne (w świetle passe - partout); 29 x 20,5 cm,
sygn. i dat. p. d. na pieczęci: t. Kantor ... VI 88 i l. d.: t. Kantor; 29 x 20,5 cm, sygn. p.d.: T. Kantor; 29 x 20,5 cm, sygn. i dat. p.d.: T. Kantor / g.17 / 22.I.90; 21 x 24 cm

I tylko ten marsz

rysunek tuszem na papierze, 20 x 30,5 (w świetle passe partout)
u góry, przy krawędzi napis: "i tylko ten marsz"

emalia, płytka ceramiczna,
wym.: 15 x 15 cm
sygn. p.d.: Kantor

Obraz Informel, 1963

olej, płótno,
81 x 100 cm
sygn. p.d.: 63 | Kantor

Uliczka miejska

akwarela, tusz, papier,
31 x 24,8 cm;
naklejka w p.d.: aut.Tadeusz Kantor

Postacie

piórko, tusz, kredka, papier,
22,5 x 31 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: T. Kantor oraz stempel

Meble zrobione z kulis

rysunek, ołówek
22x29 cm

POWTÓRNIE ZASZEDŁ MI DROGĘ NAPOLEOŃSKI ŻOŁDAK Z OBRAZU GOI 1989-1990 r.

Technika mieszana na papierze
31,7 x 23 cm
Niesygnowany
Ekspertyza - Józef Chrobak, 2003 r.

Rysunek z serii `Ambalaże`, lata 70/80

flamaster, pastel, akryl/papier, 21 x 29,7 cm
(dołączone oświadczenie autentyczności z dnia 17.02. 2004 r. podpisane przez Józefa Chrobaka i Annę Holnak)

Bez tytułu 1966

rysunek, piórko, tusz, papier naklejony na karton,
20 x 16 cm
sygn. l.g. na pieczątce: 48 t Kantor

CZŁOWIEK Z KRZESŁEM - PROJEKT KOSTIUMU - C2 - 2 1984

akryl, płyta pilśniowa
180 x 110 cm
sygn. na odwrocie na blejtramie: T. Kantor,
na odwrocie nalepka wystawowa z Galerie de France w Paryżu

Postać w kapeluszu

gwasz, pastel, flamaster, papier ,
18.8 x 30 cm
sygnowany czarną kredką p.d.: T. Kantor 9, l.g.: II

Trzy rysunki żołnierza napoleońskiego, 1980

16.7 x 21 cm
sygnowany p.d. tuszem: 1980, długopisem: T Kantor

Z cyklu Czas odjazdu albo Krucjata dziecięca, ok. 1982 r.

flamaster, akryl, pastel, papier
wym.: 16,8x17 cm
sygn. p.d.: T Kantor

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1963 r.

Olej, karton nakl. na płytę spilśnioną; 67 x 96 cm (w świetle listwy)
Sygn. p. d.: 2, 1963 | Kantor

INFORMEL

Olej na płótnie 65 x 80 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
Obraz opisany na odwrocie - "T Kantor / Cracovie"

Pacyfik V, 1958

olej, płótno, 93 x 100
sygn. p. d.: Kantor

Cricot II

gwasz, technika mieszana, papier, 30,1 x 41,6 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: T. Kantor; l. d.: napis nieczytelny

Informel (1960)

sygn. p.d.
technika własna, płótno
72x91.5

Kobieta w czerni

kredka, tusz, papier, 29 x 19 cm
sygn. pd.; monogram wiązany TK Ur. 1940 r. Wielopole

rysunek piórkiem,
21x29 cm

Multipart, 1970

collage (parasol), akryl, płótno,
121.5 x 111 cm
sygn. na odwr. p.g.: Tadeusz Kantor | IV 1970 | Kraków, l.g.: nalepka Galerii Foksal w Warszawie z danymi wpisanymi długopisem: TADEUSZ KANTOR | MULTIPART, 1970 | SERIES 100 | III/IV 1970

Kompozycja fakturowa, lata 60.

olej, gwasz, karton,
67 x 96.5 cm
sygn. p.d.: Cracovie | Kantor

Szkic do obrazu Pewnego razu żołdak napoleoński

flamaster, papier,
21.5 x 29.9 cm
sygn. p.d.: T Kantor [wpisane w pieczęć autorską z napisem w otoku: t. Kantor]
Pracy towarzyszy potwierdzenie autorstwa przez Cricotekę (podpisana Anna Halczak, kierownik Archiwum Cricoteki, 13 VI 2003).

Informel, 1960

72 x 91,5 cm
technika własna, płótno

Żołnierze napoleońscy, 1980

16,5 x 21 cm
flamaster, kredka, papier

BEZ TYTUŁU, 1952 r.

Technika mieszana na papierze 9 x 6,5 cm
Nie sygnowany

ATELIER W HAMBURGU, 1961 r.

Technika mieszana na papierze 26 x 20,5 cm
Nie sygnowany (...)

ISOLA ELBA, 1961 r.

Technika mieszana na papierze 15,5 x 11,5 cm
Sygnowany śr.d. - "Kantor 61"

PARAPLUIE - FENE^TRE - LES PIEDS, 1970 r.

Technika mieszana na papierze 30 x 21 cm
Sygnowany p.g. - "T. Kantor"

PROJEKT SCENOGRAFII DO KRAJOBRAZU NIEWZRUSZONEGO KORNELA FILIPOWICZA, 1953 r.

Technika mieszana na papierze 23 x 31,5 cm
Sygnowany p.g. - "T. Kantor / 1953"
Literatura - Tadeusz Kantor, Wędrówka, Kraków 2000, fot. 71 (reprodukcja).

PANNY KĄPIĄCE SIĘ, PROJEKT DO POWROTU ODYSA, 1944-45

technika własna na sklejce, 40 x 50 cm,
sygnowany p.g. "Kantor", potwierdzenie autorstwa przez Józefa Chrobaka

UMARŁA KLASA, rysunek 125, 1973

technika własna, 27,3 x 19,6 cm
w świetle p-p, u dołu pośrodku okrągła pieczęć autorska T. Kantor, pod pieczęcią napisy: "II ławka/Pedofil/Romek Siwulak"; po prawej u góry "Umarła klasa"; na odwrocie ołówkiem "TK 73"
"Umarła klasa" miała premierę w 1975 roku.

PROJEKT DEKORACJI TEATRALNEJ

collage na papierze,
16,5 x 23,5 cm w świetle p-p

INFORMEL, 1963

technika własna, płótno, 62 x 100 cm,
sygnowany p.d. "Kantor 63"

Krucjata dziecięca, ok. 1982

flamaster, akryl, pastel, papier, wym.: 16,8 x 17 cm
sygn. na podkładzie p.d: T. Kantor

technika własna,
27,3 x 19,6 w świetle p-p,
u dołu pośrodku okrągła pieczęć autorska "T. Kantor", pod pieczęcią napisy: "II ławka/ Pedofil/ Romek Siwulak". Po prawej u góry "Umarła klasa". Na odwrocie ołówkiem "TK 73".

Postać i parasol

olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygn. p.d.: Kantor, na odwrocie napis Tadeusz Kantor "Postać i parasol", Kraków / 1950

OBRAZ: INFORMEL, 1959

olej, płótno 65 x 81,5 cm; sygn. p. d. : Kantor, na odwrocie napis: T. Kantor / I 1959 / Cracovie
oraz naklejka Saidenberg Gallery, New York
Wybrana bibl.: K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99 - 141. Tadeusz Kantor, Malarstwo i rzeźba, .[katalog wystawy oprac. Z. Gołubiew], MN w Krakowie, Kraków 1991, s. 12 - 14. T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50 - 98.

Projekt scenograficzny do Umarłej klasy 1975

tusz, kredka, papier, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz 1975 / Kantor

Żołnierz Napoleoński wszedł do mojego pokoju, 1988

flamaster, kredka, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: I 88 / T Kantor

z cyklu Czas odjazdu albo Krucjata dziecięca

flamaster, akryl, pastel, papier, 16,8 x 17 cm
p.d. litery DZ, sygn. p.d. na podkładzie, ok. 1982

Człowiek z krzesłem, lata 80.

akwarela, flamaster, pastel, papier,
25 x 21 cm
sygnowany flamastrem p.d.: t.K

Więzień, (projekt kostiumu) 1963

technika mieszana, papier,
wymiary: 46 x 26 cm (kompozycja)
sygn. i dat. p.d.: T.Kantor 63
Na odwrocie opis: Cykl "Różne" nr 2., "Więzień Dellapiccola 1963, kostium".

INFORMEL

Olej na płótnie 65 x 81,5 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
Obraz opisany na odwrocie - "T. Kantor / I 1959 / Cracovie"
Na odwrocie naklejka Saidenberg Gallery, New York

Salerno-głowa mężczyzny

sygnowany p.d.
tusz, pastel, papier
19.2x23.4 (w świetle passe-partout )

Głowa mężczyzny

tusz, kredka, papier, 16 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Kantor

Projekt scenograficzny : "Balladyna" 1974

tusz, kredka, olej, papier, 24,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: kantor, w p. d.: Tadeusz

PANNY KĄPIĄCE SIĘ, PROJEKT DO POWROTU ODYSA,1944-45

technika własna na sklejce,
40 x 50 cm,
sygnowany p. g. "Kantor", potwierdzenie autorstwa przez Józefa Chrobaka

KARTKA ZE SZKICOWNIKA(szkic teatralny)

tusz na papierze, 30 x 20,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej "TKantor", na odwrocie pieczątka własnościowa "Andrzej Majewski Archiwum"

Projekt scenograficzny 1966

kredka, papier, 19 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);

sygn. i dat. p. d.: 11.1966 / Kantor

MULTIPART

Olej na płótnie, collages 120 x 110 cm
Nie sygnowany

WĘGLARZ Z ŁOPATĄ, 1947 r.

Tusz, kredka, papier; 38,5 x 28,8 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d.: T Kantor; p.d.: 1947

ODYS

Tusz, pastel; 29,5 x 21 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.d.: T Kantor; w tle po prawej stronie napis: Odys
Na odwrocie nalepka: TADEUSZ KANTOR | "Ulisses" | 1944 1986

MULTIPORT

Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka Galerii Foksal z 1970 r. z wystawy 40 Multiportów

INFORMEL, 1960 r.

Olej na płótnie 72 x 92 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
Opisany na odwrocie "T. Kantor / Kraków / IV 1960"

PEJZAŻ - WIEJSKA SCENA FANTASTYCZNA, przed 1947

olej na płycie pilśniowej, 62 x 52,5 cm, sygnowany po lewej "Kantor"

sygnowany p.d.
collage, pastel, papier
28x18.5 (w świetle passe-partout )

STUDIUM MŁODEJ KOBIETY, lata 30. XX w.

Ołówek, papier; 83,4 x 58,7 cm (w świetle passe-partout)

Odys

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
29.5x20.1

Portret siedzącej kobiety

kredka, węgiel, papier, 68 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: T. Kantor

Mężczyzna z łopatą (1947)

sygn. l.d.dat. p.d
tusz, ołówek kredka papier
38.3x28.5

Kompozycja, 1961

olej, akryl, asamblaż
50 x 61 cm

Projekt inscenizacyjny dla Teatru Cricot 2

technika mieszana, olej, gwasz, flamaster, karton, 31 x 41 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: T. Kantor

PROJEKT SCENOGRAFICZNY

litografia, papier, 29,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. - Turcoiret II / T. Kantor

Szatniarze

rysunek, flamaster, tusz, kredka, akwarela, papier,
27 x 30 cm (w świetle passe-partout); w p. d. napis: szatniarze

Profesor z manekinem - Z cyklu Ci poważni panowie 1983

gwasz, papier, 43 x 38 (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: T. Kantor
Do pracy dołączona jest ekspertyza z Cricoteki z informacją, ze cykle tych gwaszy posiadają wartość muzealną. Kantor specjalnie wykonał je na zlecenie "Galerie de France".

Bez tytułu, 1954

tusz, papier
23 x 27,8 cm

Kompozycja, 1966

olej, płótno
38 x 61,2 cm

Czas odjazdu

rysunek, flamaster, kredka, gwasz, papier, 16 x 17 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d. - t. Kantor

Projekt scenograficzny

litografia, papier,
29,5x39 cm w świetle oprawy;
sygn. l.d.: Turcoiret II /T.Kantor

Asystent

akwarela, karton,
32.5 x 21.5 cm
Napis ręką autora p.g.: Asystent, niżej przy p. kraw.: płaszcz na odwr. oprawy napis oł. l.g.: Tadeusz Kantor / Stary Teatr / projekt kostiumu / "Do (... nieczyt.) / 1960 r

Człowiek z krzesłem (Projekt kostiumu C2-2), 1984

Akryl, płyta (isorel), 180 x 110
sygn. na odwrociu; nr inw. TK d263

Projekt dekoracji teatralnej

collage na papierze, 16,5 x 23,5 cm w świetle p-p.

z cyklu Dziennik Podróżny - Opuszczamy Grecję 1985

rys. tusz, długopis, kredka, papier, 28 x 19 cm ( w św. p-p)
sygn. p.d.: t.Kantor

Metamorfozy

technika mieszana,
20.8 x 29.6 cm
P.d. okrągła pieczęć autorska z napisem t. Kantor sygnowany oł. p.d.49 / kantor na odwr. l.g. nalepka francuskiej firmy transportowej, śr.g. nalepka Galerie de France z Paryża, pod nią nalepka z danymi o pracy w języku niemieckim

Legenda o miłości

gwasz, papier, 31x19 cm w św.p-p,
sygn.p.d.: - T. Kantor

Panny kąpiące się, projekt do Powrotu Odysa, 1944 - 45

technika własna na sklejce,
40 x 50 cm
sygnowany p.g.: "Kantor"
potwierdzenie autorstwa przez Józefa Chrobaka

technika własna na sklejce,
40 x 50 cm
sygnowany p.g.: "Kantor"

Chłopiec. Z cyklu Chłopiec z gazetami

flamaster, papier
29 x 19,5 cm

liczba obiektów: 554